Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Decembrie 2009
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2009
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255
ingerul_alb
Buna fetili....azi sunt super happy nanner.gif aseara a nascut cumnata mea bb.gif am un nepotel frumossss super.gif ...diseara ma duc la ea la spital si o sa vad si piticul...abea astept...o sa fac si o poza doua si o sa vi le arat si voua daca am timp...poop
looloo
hai, vezi poate iti faci timp sa ni-l arati. ne mai aducem si noi aminte cum aratau bebeii nostri cand abia ii scoseseram din burta.

si sa iti traiasca inger alb. cred ca e super ca tu ai o fetita, iar fratele tau (sau al sotului) un baietel. se vor intelege de minune. in plus, o sa fii foarte importanta, ca tu o sa fii "vocea experientei" liwlol.gif . pupici celui mic si sa dea DD sa creasca mare si sanatos si fericit.
looloo
chiar asa, mamici. va mai amintiti cum erau?
ia uitati cat era de chiospaliu si sfrijit in dimineata in care mi l-au adus.


si acum mai am un pic si ma bat in parte cu el ca sa nu se intoarca pe burta dupa ce a mancat. si are dublul greutatii de atunci (fara vreo 200 de grame)


ete l-a apucat vorbitul cu jucariile acum. ce misto a fost in prima luna, ca dormea el, dormeam si eu. dormeam amandoi ca balabustele.
roxana_marius
Buna mamici.............astazi am avut o zi foarte grea......am facut si o boacna....cam mare ce-i drept......cand o sa afle/ vada sotu ....o iau pe cocoasa spada.gif

offtopic.gif mi-am inundat vecinu.....dar masina de spalat e de vine rolleyes.gif , eu am pus furtunu unde trebuie numai ca a sarit....astra fiindca m-am gasit eu desteapta sa fac mai multe treburi o data..............sunt epuizata ..m-am si inervat, strange si apa...ofof
fata e bin/ ..e mai cam cuminte cei drept...probabil stie ea ce stie....acu sta cumintica si se uita la jucarii....maicasa e rea si i le-a pus mai departe poate poate o tenteaza si face si ea un efort.. bouncy.gif chiscutele o cam incomodeza

ori nu am fost eu atenta ???? am vazut doar 3 mirese parca....... unsure.gif
acu pun si eu daca ma lasa...............haide-ti mamici ..vrem poze............stiti cum fac eu cand vreau o poza in format digital ....fara batae de cap super.gif ....iau aparatu si fac o poza la poza deja existenta...si descarc si gata......ce lenesa/inventiva mai sunt wacko.gif
roxana_marius


roxana_marius
DIN COLECTIA

LA 3 KG SI LA 8



roxana_marius
MAI BINE COLECTIA
BRUNETE/BLONDA anima1.gif
roxana_marius
nanner.gif


COLECTIA; TARANCUTA/TARANCUTA
soricica84
QUOTE(nicsor @ May 4 2010, 10:07 AM) *
tare frumosi ati fost si voi! va sta f bine impreuna!eu am o intrebare: cati ani aveti? pareti foarte tineri! sper ca nu te superi ca te-am intrebat..


Nu ma supar. Avem aceeasi varsta amandoi 26 de ani .
soricica84
QUOTE(looloo @ May 4 2010, 01:08 PM) *
fi-miu si-a gasit cea mai misto activitate: se intoarce pe burta si ramane asa, ca o manuta o tine sub el. daca vede ca nu o poate scoate, plange. i-o scot eu, si apoi asa sta. daca mi s epare ca a obosit si il intorc pe spate, sta un minut si dupa aia iar se da pe burtica. cred ca o sa ma lege de el, pana la urma. voiam sa imi fac si eu niste paste, dar acum nu mai pot sa il las singur, ca Doamne fereste se intoarce si se axfisiaza.

pentru fetele care vor sa inceapa diversificarea, fetelor, va spun din experienta: urmariti reactiile copilului, si vedeti daca ii prieste ceea ce ii dati, ca sa nu il dati peste cap cum am facut-o eu cu morcovul. acum nu ii mai dau deloc, iar de luni incep sa ii dau mar. daca nici asta nu ii merge, nu ii mai dau nimic pana la 5 luni. teo s-a constipat foarte tare, si parca vad ca o sa trag de el o gramada sa isi revina la programul lui de facut caca de doua ori pe zi. in plus, cred ca il doare burtica, si din cum am vazut ca arata kaka lui, nu cred ca digera in vreun fel morcovul ala, ca iese asa cum l-a bagat. sau cel putin mie asa mi se pare, ca se separa de laptic. scuze pentru prea multe informatii din astea legate de ce iese din bebe, dar... am zis ca poate va ajuta cu ceva, daca explic.


Sa stii ca si Raul face la fel. Se intoarce pe o parte, apoi pe burtica si ramane cu o manuta sub el si la fel plange ca nu se poate intoarce la loc si se sperie.Si eu am vrut sa fac ieri o ciulama si am inceput-o dar n-am ami continut-o decat cand a venit soacra pt ca vroia sa stau numai cu el sau sa-l tin in brate.
Se intoarce pe toate partile si-l place mai ales sa se traga de picioare.
soricica84
Rody, ca de obicei Adelina este o scumpica si ii prieste aerul de afara!
Mihaela, felicitari pentru nepotel, mi-ai adus aminte cum era Raul cand l-am nascut!
Roxana, se vede diferenta mare din poza din prima zi de nastere si acum. Au crescut mari bebeii nostri..... si frumosi!!!
raly
buna fetelor,
Raul este un scump si imi place raaaau costumasul lui albastru cu vacuta!
Teo si noua ne intra si amandoi pumnisorii in gurita dc ne chinuim nitel, are un zambet asa de smecheras!
Inger alb esti tare frumusica, iar Denise e o scumpa, are niste ochisori superbi! Nu iti mai zic ca invidiem pletele piticei! Sa iti traiasa nepotelul!
Otilia esti tare frumoasa si tanara! Si ai si un sot la fel de dragut! Ma gandeam eu ca Luca are niste parinti la fel de frumosi ca si el! Nu ai cearcane deloc dar ai nise ochi superbi si o privire asa blanda...
Roxana_marius ai o fetita tare frumusica! Apropo tu intrebai de neurolog nu? Am fost la Sanador la Dr Sanda Magureanu, consultatia 150 ron, sa stii ca e f draguta si atenta cu bebe ii face tot felul de teste si dc ii pui intrebari iti explica. Mie mi-a lasat o impresie f buna! Oauuuuuu ce buchet frumos ai avut la nunta.......super! Si mirii foarte frumosi!
Masada, dc copii nu ar semana cu tine nici nu as zice ca ai nascut! deci arati fenomenal de bine...felicitari! de copii ce sa mai zic ai un flacau si o domnisoara la care e uiti cu mare drag, sunt tare dulci!
Lavinia ai fost o mireasa superba, vb serios esti asa frumoasa! Sotul tau e asa mandru de tine, se vede ca va iubiti muult! Apropo mi-a placut f mult freza de la cununie, iti statea foarte bine!
Luci nu mai fi complexata! femeie nu ai de ce! dc nu te simti tu bine in pielea ta e altceva dar de aici pana la a te vedea masina de lemne e cale lunga! sper ca nu te superi ca te cert, dar mor cand te vad ca iti faci asa probleme! draga mea e pacat sa iti amarasti viata sa iti faci probleme din nimcuri, crede-ma ca e un sfat de la o persoana care toata viata a fost complexata ba de una ba de alta si nu se merita pe cuvantul meu! Esti o tipa inteligenta, frumoasa, si care arata f bine! Dc vrei iti trimit un regim dat de un nutritionist si dc ai rabdare si il tii chiar are efect. Te rog sa ma ierti dc te-au suparat cuvintele mele!
Rody ai o familie pe cinste! Ade e o scumpica si laurentiu un flacau in toata puterea cuvantului! Dar ce a patit in genunchi?
Pot sa te intreb cate kg si ce inaltime are Adelina? Ca arata f bine, nu e doar frumoasa dar e si f bine dezvoltata.
Nicsor esti frumoasa, sa nu te mai aud! Am vazut niste poze cu tine super frumoase...asa ca mai usor cu parerea asta proasta despre tine!
Fetelor eu sunt f fericita ca am fost cu Ilinca la medic si nu are absolut nimik. Pentru orice eventualitate ne-a zis sa facem si un EEG dar medicul a zis ca 99% e sigura ca nua re nimi. Acel tremurat este dat de la niste atacuri de infiorare, asa au multi copii, cand isi doresc ceva saus e bucura f mult! Ieri cand am aflat mai aveam putin si zburam, in weekend am fost tare intoarsa si stresata...dar bine ca totul e ok!
va pup si sper sa revin si eu cu ceva pozeeee (la cat sunt de tuta si imprastiata iar uit sau nu gasesc cablul)
masada
buna fetele!
uffffffffff...am rezolvat cu netul in sfarsittttttt...au venit de la romtelecom si mi-au schimbat cablul un pic mai devreme
k nu am avut iar net de ieri la pranz...inca n-am apucat sa citesc din urma...am intrat repede sa ma prezint la apel...il adormisem eu pe bubuloi si fuguta - fuguta la calculator da' nici n-apucasem sa deschit pagina k el si facu ochii mari si ma cauta cu privirea ...acum isi motaie degetele in carut...ies sa-l sdruncin un pic pe-afara ...poate se pacaleste si adoarme....sa pot citi si eu din urma nu de alta...
va puuuuuuup pe toate...apucasem ieri s-o vad lavinia mireasa da' n-am apucat sa raspund k-mi cazu netul....asa k o fac azi....lavinia ti-a stat suuuuuper mireasa...un corp sexy intr-o rochie fff frumoasa si potrivita...stiii, ai niste buze tare senzuale trandafir.gif
masada
of of ...am revenit...l-am adormit din nou...da' tre sa stau cu carutul langa mine k maraie si nu va spun k tre sa-l
legan si sa-i si cant sa-mi auda vocea altfel plange. sotul imi zice k va fi tare mamos...noaptea doarme c noi in pat
si nu va spun cum ma cauta sa fiel lipit de mine...e jale mare...intr-o noapte nu ma gasea pe mine si sugea tricoul lui tasu' biggrin.gif

rody multumim de poze...tare scumpa-i adelina si nu-ti fa probleme k bubuloiul meu la fel de chelios e...si fetita tot asa a fost...tare greu i-a crescut parul....da ai vazut ce plete are acum...o sa recupereze stai linistita.

looloo te citesc ...pe nerasuflate, sa zic asa...esti delicioasa cand povestesti ce ti se intampla si asa ma binedispui. esti plina de viata...te felicit...partea cu kilogramele ti-am mai zis o data, o vezi doar tu. e normal sa ai kg in plus pt k alaptezi...si eu am mai pus cateva kg bunicele...dar sanatatea bebeului e cea mai importanta...am incercat sa mananc mai putin dar ramaneam fara lapte asa k am renuntat...eu toata viata am fost complexata k eram prea slaba...asa k, ce sa zic niciodata nu suntem multumiti/e de noi. sanatoase sa fim sa ne crestem copiii...restul e neimportant.

gabi, tare ma bucur k mai e cineva "experimentat" in ale casniciei k si mine...eu tot in 1999 m-am casatorit numai ca in decembrie...era un frig...brrrr....ce zici, riscam sa punem poze de la nunta? smile.gif

multumim tuturor de complimente...aaa uitasem, aseara i-am facut bubuloiului baie in cada....asa mult i-a placut....ce plutea el.

va pupam ....otilia unde ai disparut?
masada
si uitasem...roxana o mireasa tare frumoasa ai fost si tu...bun gust si eleganta...de buchet....interesant de frumos
....iar tarancuta e scumpa rau cu basmaluta pe cap...pupam falcutele frumoase
zamorica
aici sunt... azi am avut program incarcat, tot v-am citit si nu am reusit sa scriu, sa vedeti ce imi face "chiloti de hartie" al meu!! a facut vaccinul si a plans bineinteles, el si fara sa pateasca nimic dramatizeaza, va dati seama atunci... si de cand suntem acasa nu pare afectat, doar e un pic matait, doamne ce mai suspina, de parca i s-a terminat lumea, plus ca lui ziua ii place sa doarma in patul nostru si sa stau langa el!! verifica... deschide un pic un ochi si daca ma vede langa el adoarme la loc... daca nu sunt uuuufff ce mai urla!!! fetelor daca de pe acum sunt atat de smecheri.. va dati seama cand mai cresc?liwlol.gif

Looloo in primul rand ma iau de tine!! mai femeie nu te mai plange atat, mie nu imi place sa fac complimente decat daca sunt adevarate si crede-ma arati bine, si la fata si la corp!! pe de o parte te inteleg, eu nu ma simteam in apele mele cand eram mareee, ca doar na... suntem femei... dar uite si eu, am corpul schimbat , nu pot purta orice din cauza "laptariei" si nu imi pare rau deloc!!!! cel mai bine "il port" pe luca, si asta e cel mai important!! las ca terminam noi si cu alpatatul asta si devenim "hot sexy mama" exact ca Masada si restul liwlol.gif)

rody ffffff frumoase pozele, si mie imi place cel mai mult aia cu puisorul... un pui langa un pui... sunteti frumosi toti, imi place la nebunie ca iesiti mereu in natura!!!

Nicsor, are dreptate Raly, chiar esti frumoasa, altfel cum puteai sa nasti un copil atat de frumos cum e Mihnea, chiar m-am uitat din nou la pozele lui Mihnea si imi place ultima cand e in pampers, in unele ipostaze mi se pare ca seamana cu Luca, numai ca al meu e varianta mai blonda...

Inger alb felicitari pt nepotel!!! sa ne arati poze, sa ne mai amintim de bebeii nostrii, ca doar acum sunt oameni in toata firea!! liwlol.gif)

a si Looloo imi plac pozele cu Teo mic si Teo MARE... parca e ceva de genul mami uite ce pui mic am fost si ce barbatel am ajuns, si Cosmina la fel, o domnisoara in toata firea!! Iar tu Roxana ai fost o mireasa foarte frumoasa, bruneta, doamne ce imi mai plac brunetele, asta pentru ca eu nu sunt!! tongue.gif

imi scapa ceva... simt ca nu am punctat tot!!! revin...

pupici

stati ca mi-am amintit, ce bine fetelor sa ii vedeti pe sportivii vostri cum se intorc, oare cand il vad eu pe placintel al meu asa? jucaus.gif eu cred ca e un copil taaaare puturos

Maya la multi ani, eu ma uit mareu la lista mamici de decembrie si vad acolo ce sarbatoriti mai avem!! doamne ai jumatate de an!!! sa ramai in continuare la fel de cumintica!! esti o frumoasa!! te pupam oFloare.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif
zamorica
Looloo te rog sa nu te superi pe mine... blush.gif floare2.gif
looloo
QUOTE(roxana_marius @ May 4 2010, 04:04 PM) *
Buna mamici.............astazi am avut o zi foarte grea......am facut si o boacna....cam mare ce-i drept......cand o sa afle/ vada sotu ....o iau pe cocoasa spada.gif

offtopic.gif mi-am inundat vecinu.....dar masina de spalat e de vine rolleyes.gif , eu am pus furtunu unde trebuie numai ca a sarit....astra fiindca m-am gasit eu desteapta sa fac mai multe treburi o data..............sunt epuizata ..m-am si inervat, strange si apa...ofof
fata e bin/ ..e mai cam cuminte cei drept...probabil stie ea ce stie....acu sta cumintica si se uita la jucarii....maicasa e rea si i le-a pus mai departe poate poate o tenteaza si face si ea un efort.. bouncy.gif chiscutele o cam incomodeza

ori nu am fost eu atenta ???? am vazut doar 3 mirese parca....... unsure.gif
acu pun si eu daca ma lasa...............haide-ti mamici ..vrem poze............stiti cum fac eu cand vreau o poza in format digital ....fara batae de cap super.gif ....iau aparatu si fac o poza la poza deja existenta...si descarc si gata......ce lenesa/inventiva mai sunt wacko.gif

adevarul e ca bine ca ti-a venit tie ideea cu pozatul, ca io... greu, maica, greu cu ideile. cat despre masina, stai linistita ca nu esti singura. de cate ori a patit-o vecina... dar eu ii zic ca nu e de la mine. este de la coloana de apa liwlol.gif . si saraca ma crede de fiecare data. pana acum cred ca a patit-o de vreo 4-5 ori, am zis ca ii cumpar femeii o galeata de var bun sa isi dea in baie. iar sotului, zi-i ca e din cauza ca ai vrut sa il menajezi pe el ca e obosit si ai vrut sa faci mai multa treaba, si se intampla, cand esti stresat, obosit si ai multe pe cap. abureste-l ca e mai bine.

QUOTE(roxana_marius @ May 4 2010, 04:15 PM) *
DIN COLECTIA

LA 3 KG SI LA 8




vezi ce schimbare? si e super frumoasa bubulina ta. are cu cine semana blonda?

QUOTE(soricica84 @ May 4 2010, 04:26 PM) *
Sa stii ca si Raul face la fel. Se intoarce pe o parte, apoi pe burtica si ramane cu o manuta sub el si la fel plange ca nu se poate intoarce la loc si se sperie.Si eu am vrut sa fac ieri o ciulama si am inceput-o dar n-am ami continut-o decat cand a venit soacra pt ca vroia sa stau numai cu el sau sa-l tin in brate.
Se intoarce pe toate partile si-l place mai ales sa se traga de picioare.

daaa, astea sunt noile sporturi preferate. mai greu e sa il tin sa nu se intoarca cand abia a mancat. atunci ma maraie si o da in plans.

QUOTE(zamorica @ May 4 2010, 06:47 PM) *
Looloo te rog sa nu te superi pe mine... blush.gif floare2.gif

nu ma supar, oti. stai linistita. si nu ma supar pe nicio fata. multumesc ca sunteti niste dragute. oricum, cum a zis si masada, nu pot face nimic acum, ptr ca am avut cateva zile in care am mancat mai putin ca n-am avut timp, nu ca as fi vrut, si am ramas fara laptic mai deloc. acum iau si pastilele alea galafor, si bag si bere, ca sa fac laptic, ca altfel mancaciosul meu ramane flamand. si vorba ta... chiar ca cel mai bien il port pe teo (era sa zic pe luca laugh.gif ).
raly, daca poti, da-mi si regimul ala de care ziceai. este cel de 13 zile? pe baza de carne de vita si oua?
masada
hai sa vedem...deci, NU radeti...cum ziceam e din 1999 toamna lol-craciun.gif mai exact 5 dec....un friggg






zamorica
Masada ce mireasa sexy!! ce e de ras? mie imi place la nebunie cum e si rochia si tot, ati fost tare frumosi, imi place ultima poza... cocotata pe sot... faceati pregatiri pentru noaptea nuntii? bananab.gif biggrin.gif pupici
soricica84
QUOTE(masada @ May 4 2010, 08:01 PM) *
hai sa vedem...deci, NU radeti...cum ziceam e din 1999 toamna lol-craciun.gif mai exact 5 dec....un friggg






Nu avem de ce rade. Ai fost frumoasa!!
soricica84
occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif Maya!
O asteptam pe mami a ta sa ne mai spuna ce evolutii mai ai si desigur sa ne arate si poze!
ingerul_alb
Ete buna mamici...vreau sa va spun ca am facut o prostie...am fost sa-mi vad nepotelul tocmai in Bolentin ca fratele meu cu nevasta lui stau la tara si de acolo apartin dar...am uitat aparatul foto acasa nervi.gif crybaby.gif si nu am avut cu ce sa fac poze dar promit sa ma revansez si sa vad aduc multe poze cu prima ocazie cu care ajung la tara(adik duminica)...oricum multumesc pentru urari iar despre pozele de la cununie sincer am pus una la un moment dat pe photobucket si credeti-ma ca aia era cea mai reusita...am facut o mare prostie la cununia meu,i-am dat aparatul tatalui meu sa faca el pozele si bineinteles ca nu am facut decat la sfarsit pentru ca nu a apasat pe buton,el a crezut ca filmeaza si daca ne vedea pe displeiul de la aparat el zicea ca filmeaza iar dupa aia cand i-am spus a facut poze intr-adevar dar toate le-a facut aiurea adik ba ne uitam in alta parte ba cu capul in jos,numai aiurea si atat m-am enervat atunci incat am inceput sa injur in ultimul hal cand am iesit din primarie iar cununia religioasa nu am facut-o inca...alte poze nu am... nono.gif hai ca ma bag la somn si sper sa nu va suparati pe mine ca nu am adus poze...poop si noapte buna.
roxana_marius

Roxana_marius ai o fetita tare frumusica! Apropo tu intrebai de neurolog nu? Am fost la Sanador la Dr Sanda Magureanu, consultatia 150 ron, sa stii ca e f draguta si atenta cu bebe ii face tot felul de teste si dc ii pui intrebari iti explica. Mie mi-a lasat o impresie f buna! Oauuuuuu ce buchet frumos ai avut la nunta.......super! Si mirii foarte frumosi!

Da pe mine ma intereseaza un neurolog.............ms mult cred ca ajungem luna viitoare/la 6 luni....daca nu te superi voi de ce ati mers? scuze de indiscretie!
roxana_marius
QUOTE(masada @ May 4 2010, 05:02 PM) *
si uitasem...roxana o mireasa tare frumoasa ai fost si tu...bun gust si eleganta...de buchet....interesant de frumos
....iar tarancuta e scumpa rau cu basmaluta pe cap...pupam falcutele frumoase


multumesc frumos..............
roxana_marius
[quote name='looloo' date='May 4 2010, 07:58 PM' post='1328262']
adevarul e ca bine ca ti-a venit tie ideea cu pozatul, ca io... greu, maica, greu cu ideile. cat despre masina, stai linistita ca nu esti singura. de cate ori a patit-o vecina... dar eu ii zic ca nu e de la mine. este de la coloana de apa liwlol.gif . si saraca ma crede de fiecare data. pana acum cred ca a patit-o de vreo 4-5 ori, am zis ca ii cumpar femeii o galeata de var bun sa isi dea in baie. iar sotului, zi-i ca e din cauza ca ai vrut sa il menajezi pe el ca e obosit si ai vrut sa faci mai multa treaba, si se intampla, cand esti stresat, obosit si ai multe pe cap. abureste-l ca e mai bine.
vezi ce schimbare? si e super frumoasa bubulina ta. are cu cine semana blonda?
DAAAAAAAAA CU MINE, bouncy.gif .............TRAIASACA VOPSEAUA.....ASA POT FI SI EU BRUNETICA
roxana_marius
QUOTE(masada @ May 4 2010, 08:01 PM) *
hai sa vedem...deci, NU radeti...cum ziceam e din 1999 toamna lol-craciun.gif mai exact 5 dec....un friggg







FOARTE FRUMOASA MIRESICA...........
raly
QUOTE(roxana_marius @ May 5 2010, 06:37 AM) *
Roxana_marius ai o fetita tare frumusica! Apropo tu intrebai de neurolog nu? Am fost la Sanador la Dr Sanda Magureanu, consultatia 150 ron, sa stii ca e f draguta si atenta cu bebe ii face tot felul de teste si dc ii pui intrebari iti explica. Mie mi-a lasat o impresie f buna! Oauuuuuu ce buchet frumos ai avut la nunta.......super! Si mirii foarte frumosi!

Da pe mine ma intereseaza un neurolog.............ms mult cred ca ajungem luna viitoare/la 6 luni....daca nu te superi voi de ce ati mers? scuze de indiscretie!

nu esti indiscreta deloc! avea un tremur ciudat la manute, asa ca atunci cand iti e frig facea, si uneori mai tremura si suzeta in gurita si am fost la 2 pediatri si amandoi ne-au recomandat control neuro si l-am facut pt ca eram f stresata! oricum dc ai nevoie de alte info aici sunt! dc vrei las si adresa de mail si mai putem vb asa, ca mai cunosc medici asa cat de cat, ca sa nu le stresam pe fete! ti-am mai zis, dr Sanda Magureanu e f ok, cu noi cel putin a fost tare draguta, desi auzisem ca e tare ciufuta. Dar vezi ca tb sa faci programare din timp ca noi am avut noroc ca renuntasera unii si avea liber. De asemeni la Sanador mai e si Dr Carmen Burloiu, dar aceeasi problema cu programarea.iubita ta mica (scz nu i-am retinut numele) de ce are nevoie de neurolog? dc poti spune, sper sa nu fiu indiscreta!
pup si te astept cu intrebari
raly

raly, daca poti, da-mi si regimul ala de care ziceai. este cel de 13 zile? pe baza de carne de vita si oua?
[/quote]
luci, lasa-mi adresa de mail ca sa pot trimite. nu e cu carne de vita si oua e destul de ok (parerea mea) e mai mult un regim pe termen lung, adik te invata si cum sa te mentii. O sa vezi tu.
raly
buna dimineata, fetele
Masada ai fost o mireasa tare frumoasa! Erai asa vesela si fericita, se vedea in ochii tai!
Nu v-ati trezit? Hai desteptarea, ca fi'mea s-a trezit si a fosnit toata noaptea...parca imapcheta cadouri, nu stiuc e are ba doarme pana la 04.45 ba pana la 02.50, nu se decide deloc!
MIOSA
neata,

deci sper sa nu uit pe cineva

roxana.......finete, rafinament, delicatete o mireasa superba si o fetita la fel de frumoasa ca si mami
masada vad ca te-ai riscat si ai castigat complimentele noaste.......ai fost superbva ca si miresica.........si ce fericita erai...se vede clar..........o sa ma risc sa fac si eu poza la poza vorba lui roxi
La multi ani Maya..........sa fi fericita si iubita!!!
inger alb felicitari ca esti matusica.........sa-ti traiasca nepotul si sa fie sanatos
rody mi-a placut la nebunie saptamana voastra............mai baga poze ca ne place multttttttttttt
luci te alerg de la Buzau la Bucuresti daca mai dai dovada de complexe.............zau asa............vreau o cuscra vesela si nebunatica nu complexata...........se supara Ancuta pe tine.............esti frumoasa........si chiar daca ai ceva kg in plus care-i problema??? o sa le dai jos si ai sa fi asa cum iti place tie...........dar nu poti sa le ai pe toate in viata........eiiiii........daca te mai aud asa ma urc pe bicla lui Calin si vin peste tine la Buzau

azi mergem la vaccin.......sper sa-l faca.......Calin este iar un pic racit.......Anca va d ca nu are nimic
voi ce ati facut cu vaccinurile???? le-ti cumparat???
daca am timp dupa amiaza si nu-i Ancuta mataita va pun poze de la nunta mea din 1900 toamna
hai ca va pupic

MIOSA
QUOTE(raly @ May 5 2010, 08:33 AM) *
nu esti indiscreta deloc! avea un tremur ciudat la manute, asa ca atunci cand iti e frig facea, si uneori mai tremura si suzeta in gurita si am fost la 2 pediatri si amandoi ne-au recomandat control neuro si l-am facut pt ca eram f stresata! oricum dc ai nevoie de alte info aici sunt! dc vrei las si adresa de mail si mai putem vb asa, ca mai cunosc medici asa cat de cat, ca sa nu le stresam pe fete! ti-am mai zis, dr Sanda Magureanu e f ok, cu noi cel putin a fost tare draguta, desi auzisem ca e tare ciufuta. Dar vezi ca tb sa faci programare din timp ca noi am avut noroc ca renuntasera unii si avea liber. De asemeni la Sanador mai e si Dr Carmen Burloiu, dar aceeasi problema cu programarea.iubita ta mica (scz nu i-am retinut numele) de ce are nevoie de neurolog? dc poti spune, sper sa nu fiu indiscreta!
pup si te astept cu intrebari



ma bucur tare mult ca ilinca este ok.......imi place ca ai fost pe faza si i-ai facut controale.......esti o mamica responsabila......si mai vreau si eu poze cu nora mea...........ma intreaba Calin mereu de ea.....si as vrea poze si cu tine ca sa facem si noi cunostinta rolleyes.gif
nicsor
neata!
vad ca incepeti sa prindeti curaj! hai fetelor, vrem sa va vedem miresici!!!!

buna ideea, faceti poze la pozele de atunci.
roxana si masada foarte frumoase ati fost ca mirese!
roxana si mie imi place tare mult buchetul dar si rochita.......
masada, de ce sa radem, ultima poza imi place si mie cel mai mult se vede ca erai f fericita......

Maya, occasion.gif occasion.gif

luci, mai plange-te un pic de kg tale ca sa se enerveze miosa si sa te alerge de la buzau la bucuresti, la ce distanta este pana la destinatie o sa ne faci invidioase pe toate si nici nu o sa mai ai nevoie ce cura lui raly liwlol.gif

fiumi-o e tare puturos, nu vrea deloc sa se intoarca singur... crybaby.gif asa ca il mai intorc eu ca poate incepe sa ii placa ....

ancuta, succes la vaccin!

hai ca mai scriu si mai tarziu ca este mihnea agitat!
soricica84
Buna dimineata fetelor!
Vreau sa va spun ca Raul a dormit azi noaptea cand pe o parte cand pe cealalta si-l controlam mereu sa vad sa nu vina cu nasul in jos sa nu poata respira. Dar se pare ca stia cum sa se aseze si chiar ii place sa doarma asa. A dormit de aseara la 8.30 cand a mancat 210 ml lapte(eveniment, nu a mai mancat atat niciodata!!) s-a trezit la 4 sa mance 180 ml lapte, la 7 si abia acum s-a mai trezit de tot si vorbeste cu jucariile.
In curand va face 5 luni si voi incepe sa-i dau cereale. Azi ma duc sa vad de care sa-i iau.

Va pupam si o zi buna!
nicsor
fetelor, mihnea a facut ieri caca o singura data si verde. eu ii dau suc de mar de o saptamana, ieri i-am dat si putina pulpa, sa fie de la mar sau o avea ceva la burtica? eu am mancat ieri un strudel cu mere, lapte cu fidea , ciorbita de pasare si niste pilaf, iar alalteieri seara niste carnati, sa fie de la ei?
maine vreau sa incep cu sucul de morcovi.
cum s-a modificat scaunul bebeilor vostrii dupa ce ati inceput diversificarea?
masada
QUOTE(zamorica @ May 4 2010, 08:13 PM) *
Masada ce mireasa sexy!! ce e de ras? mie imi place la nebunie cum e si rochia si tot, ati fost tare frumosi, imi place ultima poza... cocotata pe sot... faceati pregatiri pentru noaptea nuntii? bananab.gif biggrin.gif pupici




cred k da lol-craciun.gif
masada
QUOTE(raly @ May 5 2010, 08:37 AM) *
buna dimineata, fetele
Masada ai fost o mireasa tare frumoasa! Erai asa vesela si fericita, se vedea in ochii tai!
Nu v-ati trezit? Hai desteptarea, ca fi'mea s-a trezit si a fosnit toata noaptea...parca imapcheta cadouri, nu stiuc e are ba doarme pana la 04.45 ba pana la 02.50, nu se decide deloc!



neata si de la noi!!!!!!!!!!

multumim raly....deci am ras cu lacrimi...auzi...impacheta cadouri....ha ha ha lol-craciun.gif
MIOSA
si pt ca mi-am facut timp


noi cu nasii

la cununie

poze la studio....ca asa era pe vremea aia .....nu se mergea in parc

noi

si asta este de duminica din parc

masada
forta gabi...te asteptam cu poze
sa dea DD sa n-o doara pe anca vaccinul, pe noi inca nu ne-a chemat...tot asteptam...adica facem 5 luni peste 3 zile
si inca n-am facut vaccinul


bubulinele mele va daruiesc un buchet maaare de lalele si o imbratisare




MIOSA
au iesit cam lucioase ca nu mi-a trevut prin cap sa le scot din album
si straluceste folia
deci..........rochia mea nu a fost spectaculoasa pt ca am vrut una lejera cu care sa pot dansa toata noaptea..........eu fiind o mare amatoare de a danasa /.....pe orice muzica......
acum se merge in parc , se fac poze superbe in natura,/.....atunci faceam programare la studio , ne punea la perete cu un aranjament floral si gata pozele profesionale....deh se avansseaza in toate domeniile


hai pupici!!!
sa stiti ca aveam 23 ani si jumatate cand m-am casatorit ....si sotul la fel...........

imi place ideea cu miresicile......or sa urmeze cele din concediu sper...........
masada
eeee..in sfarst poze....Doamne dar ce bine semeni cu sotul tau gabi....tare frumosi si inocenti mai erati voi acolo...
....dar cea mai tare poza tot ultima e....comorile sunt la inaltime
bety_dumy
QUOTE(raly @ May 5 2010, 08:35 AM) *
raly, daca poti, da-mi si regimul ala de care ziceai. este cel de 13 zile? pe baza de carne de vita si oua?

luci, lasa-mi adresa de mail ca sa pot trimite. nu e cu carne de vita si oua e destul de ok (parerea mea) e mai mult un regim pe termen lung, adik te invata si cum sa te mentii. O sa vezi tu.


vreau si eu regimulllllllll , adresa de mail este betygolgo@yahoo.com , si daca mai aveti si alte metode de a slabi....
QUOTE(soricica84 @ May 5 2010, 09:37 AM) *
Buna dimineata fetelor!
Vreau sa va spun ca Raul a dormit azi noaptea cand pe o parte cand pe cealalta si-l controlam mereu sa vad sa nu vina cu nasul in jos sa nu poata respira. Dar se pare ca stia cum sa se aseze si chiar ii place sa doarma asa. A dormit de aseara la 8.30 cand a mancat 210 ml lapte(eveniment, nu a mai mancat atat niciodata!!) s-a trezit la 4 sa mance 180 ml lapte, la 7 si abia acum s-a mai trezit de tot si vorbeste cu jucariile.
In curand va face 5 luni si voi incepe sa-i dau cereale. Azi ma duc sa vad de care sa-i iau.

Va pupam si o zi buna!


si noi am inceput cu cereale de o saptamana si ce-i plac..........i-am luat din acelea cu mar si morcov.
QUOTE(masada @ May 5 2010, 10:24 AM) *
forta gabi...te asteptam cu poze
sa dea DD sa n-o doara pe anca vaccinul, pe noi inca nu ne-a chemat...tot asteptam...adica facem 5 luni peste 3 zile
si inca n-am facut vaccinul
bubulinele mele va daruiesc un buchet maaare de lalele si o imbratisare

multumim ptr floricele. cat depsre vaccin noi deja am facut 5luni si nu l-am facut.........ne-a spus sa asteptam pana pe 10 sa vada daca primeste daca nu trebuie sa-l cumparam..........si costa........


mai tarziu am sa pun si eu poze de la cununia civila........la mine chiar o sa radeti........suntem o pereche ca.......Stan si Bran liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
masada
deci am inceput tare bn ziua ...rad de cand am intrat pe forum...auzi la bety...stan si bran...
....va las un pic...s-a trezit bubuloiul...revin


puuuupici
masada
inca ceva referitor la scaunul bebeului...de cand cu diversificarea se schimba ...poate fi mai consistent...isi schimba si
culoarea si mirosul(scuze(...nu cred k tre sa-ti faci griji nicsor...daca nu-i agitat nu cred k are ceva
Elena M
buna fetele!!!
ce faceti?

abia acum am avut si noi timp sa mai intram si sa mai citim...ati fost foarte harnicute ca de obicei smile.gif ...mi-ati dat de munca
dar azi nu iesim afara asa ca am avut timp sa citesc, nu in intregime dar pe aproape tot ce ati scris

ieri am facut vaccinul de 6 lunite si a plans bubulica mea dar apoi si-a revenit destul de repede dar a facut temperatura in noaptea asta nu mare, 38 cu 4
i-am dat un paracetamol supozitor azi-noapte cand am observat ca a facut temperatura si inca unul azi de dimineata pe la 8, febra a mai scazut are cam 37 cu 8 dar tot nu e in apele ei sad.gif
pe prospectul vaccinului scria ca se poate sa apara febra si sa se mentina si 72 de ore si trece de la sine fara nici un medicament dar eu o sa-i mai dau paracetamiol la 8 ore

apropo am o intrebare...daca ii dar paracetamol supozitor pot sa-i mai dau si nurofen?sau e prea mult?

Elena M
am vazut multe poze cu niste bebelusi fffffffffffff frumosi
doamne parca nici nu-0mi vine sa cred ca avem copii asa de mari....
sper sa nu uit pe nimeni...roxana ai o fetita superba cu niste ochisori adorabili
bety ce mare s-a facut silviu.....un adevarat cavaler
looloo imi place tare mult poza ta cu teo langa apa si mai e una in care zambeste smechereste, iti vine sa-l mananci
masada ai niste copii fffff reusiti, doi frumosi
soricica raul e un simpatic...sta fff frumos cu piciorusele...baiat educat nu gluma
zamorica luca seamana mult cu tati dar probabil va avea caracterul mamei, sanatos sa fie si nu mai conteaza cu cine seamana, asa zic eu mereu
rody, ffff frumoase pozele de la iarba verde, si noi facem bulburuci ca si voi
inger alb, denise e o adevarata domnisoara, o frumoasa si ochisorii aia fac senzatie nu gluma!!!!!!!

sper sa nu fi uitat pe nimeni, daca am uitat sa-mi fie cu iertare notworthy.gif

apropo ffff draguta ideea cu pozele de la nunta, am vazut niste mirese frumoase foc!!!! floare2.gif
masada
QUOTE(Elena M @ May 5 2010, 11:50 AM) *
buna fetele!!!
ce faceti?

abia acum am avut si noi timp sa mai intram si sa mai citim...ati fost foarte harnicute ca de obicei smile.gif ...mi-ati dat de munca
dar azi nu iesim afara asa ca am avut timp sa citesc, nu in intregime dar pe aproape tot ce ati scris

ieri am facut vaccinul de 6 lunite si a plans bubulica mea dar apoi si-a revenit destul de repede dar a facut temperatura in noaptea asta nu mare, 38 cu 4
i-am dat un paracetamol supozitor azi-noapte cand am observat ca a facut temperatura si inca unul azi de dimineata pe la 8, febra a mai scazut are cam 37 cu 8 dar tot nu e in apele ei sad.gif
pe prospectul vaccinului scria ca se poate sa apara febra si sa se mentina si 72 de ore si trece de la sine fara nici un medicament dar eu o sa-i mai dau paracetamiol la 8 ore

apropo am o intrebare...daca ii dar paracetamol supozitor pot sa-i mai dau si nurofen?sau e prea mult?


elena cand a fost cristian racit dr mi-a zis sa nu-i pun si supozitor si sa-i dau si medicament care contine paracetamol...eu ii dadeam panadol(contine paracetamol)...acum nush daca nurofenul contine para..vezi pe prospect...daca da...alegi ori supozitor ori nurofen...kiar a insistat dr pe treaba asta.


la multe lunite Maya!!!!!!!!
Elena M
QUOTE(masada @ May 5 2010, 12:21 PM) *
elena cand a fost cristian racit dr mi-a zis sa nu-i pun si supozitor si sa-i dau si medicament care contine paracetamol...eu ii dadeam panadol(contine paracetamol)...acum nush daca nurofenul contine para..vezi pe prospect...daca da...alegi ori supozitor ori nurofen...kiar a insistat dr pe treaba asta.
la multe lunite Maya!!!!!!!!



multam de informatii smile.gif
si mie mi se parea prea mult si nurofen si supozitor dar am zis sa aflu si alte pareri, e prima data cand ne confruntam cu asa ceva
multumim si de urari!
masada
...din capitolul " La umbra teiului/florii batran/e" iata-ne cum stam in scaunel...suntem baietel mare si stam si noi la
masa cu restul familiei...




stiti ce i-am facut bubuloiului?...l-am pus in cosuletul cu care l-am scos din maternitate....atunci nu prea-l gaseam prin cos, acum nu prea mai incape in el smile.gif


Elena M
nu stiu ce se intampla ca nu ma pot loga pe photobucket si nu pot sa pun poze dar o sa folosesc altceva

aici suntem cu tati la terasa pe 1 mai, sambata


si aici pe 2 mai, la munte pe transfagarasan, am facut si un gratar, ne-am si plimbat

aici suntem cu un prieten al lui tati


aici cu mami, ma bucur de zapada


aici sunt cu razvan, prietenul meu, el e mai mai mare are 11 luni


cu tati meu



sper ca v-au placut pozele mele
smile.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.