Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Decembrie 2009
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2009
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255
masada
QUOTE(soricica84 @ Apr 30 2010, 07:06 PM) *
Si acum sa va aratam cum stam noi picior peste picior:


tare frumos sta raul la sedinta foto...e un scump
masada
QUOTE(zamorica @ Apr 30 2010, 12:53 PM) *
imi pare rau ca nu i-am schimbat tricoul, vomitase inaite, dar imi place poza asta, are fata de puisor liwlol.gif)




si un zambet si un pupic pentru printesele de pe forum (pe opraz pentru cele "ocupate") oFloare.gif


si am mai gasit inca o poza frumoasa din seria catalin botezatu liwlol.gif)


in sfarsit poze cu luca.....pfff...deci, cu parere de rau zic smile.gif...nu pot sa aleg nici o poza....in toate e un....un...nici nu-mi gasesc cuvinte....un frumos
...imi vine sa-i pap obrajorii...pare asa bland ..sta el cumintel acolo...poza din colectia CB e super tare...pe la noi e o vorba: "in c... gol si-n boanda"....smile.gif esti tare haioasa...in bocancei si-n pielea goala smile.gif
looloo
QUOTE(masada @ May 2 2010, 05:20 PM) *
buna fetele
noi n-am avut net ieri si nici azi dimineata....offff ce naspa...oricum am fost la biserica si am facut si cateva poze
la intoarcere...pt k e cald si stam la curte toaaata ziulica noi umblam brambura pe afara....hai k ma apuc de citit din urma.

aici sora mea se pregatea sa mearga la petrecerea unei colege...cica eu-s prea mic s-o insotesc sad.gif


sunt o frumusete aici. domnisoara ta este o frumoasa, ca intotdeauna. imi place ca o imbraci cu rosu. pe mine nu m-a imbracat maica-mea. de aia am zis ca ficior'miu va purta rosu la greu. de aia ma intreaba lumea mereu daca e fata sau baiat? liwlol.gif
iar cristian este un frumos. ce falcute are!!! incep sa ii dau si eu peste vreo saptamana, doua niste cereale din alea, mai ales ca se fac cu laptic natural, poate mai pune si el ceva pe el, ca nu are falci.

QUOTE(zamorica @ May 2 2010, 05:21 PM) *
multam pt complimente!!! si nu imi pare rau ca seamana cu tati, ca doar l-am luat de babat nu? liwlol.gif) chiar ca ati nimerit-o bine, nasul, gura, urechile, tot e de la el, eu am pus ochii liwlol.gif numai ca e ciudat: cei din familia mea zic ca seamana cu el iar cei din familia lui cu mine, si el e convins ca seamana cu mine chiar daca ii explic mereu ca nu e asa.... sau vrea sa auda mai des ca seamana cu el:))) barbatii astia....

Pupici floare2.gif

a si Looloo tu ai mai dat jos kg de cand ai nascut nu? probabil dai incet da sigur yes.gif de vreme ce alaptezi... e imposibil sa nu mearga ceva jos, voi stiti ca eu pusesem in jur de 23 de kg in timpul sarcinii? eram o planetaaaa!!!

am dat cand am nascut 10 kg, si alea au fost toate. asa mi-a zis si lumea, ca dai incet si sigur, dar la mine nu functioneaza deloc chestia asta. am ramas cu aceleasi 78 de kg de cand am nascut. n-am mai dat un gram. astept sa aiba teo macar o masa de mancarica in timpul zilei si ma bag la cura. eu am o cura pe care am tinut-o acum vreo 5 ani si am dat atunci in 6 luni de zile 24 de kg, fara mare efort. trebuie sa o tin iarasi, ca nu se mai poate. va jur ca nu ma suport. nush cum naiba mai sta barbate-miu cu mine.

QUOTE(masada @ May 2 2010, 06:17 PM) *
looloo eu ii dau lui cristian cereale de la hero/ulker cu lapte de la mine- ma storc cu pompa -ii pun in lapte cerealele
fara sa fierb pt k cerealele nu trebuie fierte...vezi k scrie pe cutie...apropo suuuper poza cu sosetele de barbat ...iar zambetul pentru anca m-a dat gata si pe mine...o mamica frumoasa cu un bebic frumos

mersi ptr pontul cu cerealele. cum am scris mai sus, ii iau si eu. mi-i drag si mie de el cand zambeste asa... in coltul gurii. zici ca o face intentionat, cand el poate ca nu are chef sa rada, pur si simplu.
roxana_marius
Tare frumoase poze.........si ma bucur ca am facut cunostinta..............eu ma mai plimb prin tara asa ca daca vedeti o nebuna strigandu-va sa stiti ca sunt eu de pe forum oFloare.gif

Si noi stam foarte mult afara sambata si duminica ne plimbam acu sunt la calculator ca sotu sta cu fata ..el crede ca eu lucrez acu..... 1_3ani.gif
am ceva de lucrat urgent si poate am timp mai tarziu sa vin cu poze
zamorica
profit si eu acum cat mai doarme luca si mai scriu un pic pe forum...

Masada multumim floare2.gif esti o draguta ca intotdeauna, da sa stii ca nu m-a luat de sotie din liceu.. un pic mai dupa, insa el a pus ochii pe mine de muuult, chiar ca de la liceu:))) fetelor apropo de asta... am vazut la fetel din ianuarie ca si-au pus poze de la nunta.. as vrea sa va vad si pe voi mirese... plus ca asa ne cunoastem si noi mai bine.. ce ziceti? biggrin.gif o sa pun si eu... am doar de la cununia civila, cea religioasa o facem mai in vara.. pupici

hai Roxana.. asteptam poze biggrin.gif
zamorica


asta e pusa strategic... aici il invarteam si pe Lucuta, avea 4 luni jumate liwlol.gif
roxana_marius


roxana_marius
looloo
QUOTE(roxana_marius @ May 2 2010, 11:43 PM) *

vaaaai de mine ce dulceata ai, roxana!!!!! este atat de frumoasa!!!! sa-ti traiasca si sa dea DD sa iti bucure mereu viata cel putin ca acum, daca nu mai mult. are niste ochi albastri, mari!! si gurita aia micuta, asa... este o frumoasa.

mai fetelor, voi ati vazut ca avem numai copii frumosi? eu am vazut si copii urati anul asta, dar ai nostri sunt toti frumosi tare!!!!
nu va spun ca ii arat si maica-mii bebeii. si se mira si ea la fel ca mine de ei.
roxana_marius
acum dorm ai mei asa ca am sa va invadez cu multe multe poze...............interesanta ideeia cu pozele cu nunta....acu am deschis fisieru cu ele si m-a apucat melancolia...........asa ca trebuie sa ajung pe la cosmetica/manichira/coafor/sala/mos ene/cumparaturi/etc........nu prea mai seman cu cea in rochie alba crybaby.gif



roxana_marius
QUOTE(looloo @ May 2 2010, 10:46 PM) *
vaaaai de mine ce dulceata ai, roxana!!!!! este atat de frumoasa!!!! sa-ti traiasca si sa dea DD sa iti bucure mereu viata cel putin ca acum, daca nu mai mult. are niste ochi albastri, mari!! si gurita aia micuta, asa... este o frumoasa.

mai fetelor, voi ati vazut ca avem numai copii frumosi? eu am vazut si copii urati anul asta, dar ai nostri sunt toti frumosi tare!!!!
nu va spun ca ii arat si maica-mii bebeii. si se mira si ea la fel ca mine de ei.



multumim multumim....daca ne incuscrim....ce nepoti frumosi o sa avem super.gif
roxana_marius
probabil pana maine dimineata reusec sa pun si eu o poza de la nunta.............
roxana_marius

roxana_marius
upssssss am gresit nu stiu de ce apar de 2 ori sorry............am plecat laomnic
MIOSA
neata,,


roxana ai o frumusete de fata........sa-ti traioasca si sa-ti faca numai bucurii..........scuze dar nu am retinut cum o cheama.........sunt cam uituca de cand stau acasa
masada frumosi copii ai.........sa-ti traiasca sa te bucure in toata viataat
si noi stam mai mult pe afara..........prin casa dimineata si seara............in rest in carucior dormim, mancam ne schimbam
acum spal la greu si fac mancare.............s-ar putea sa-i fac si vaccib7nul azi.............sz ca scriu aiurea dar sunt cu Ancuta in brate

hai ca va pupic si va urez o saptamana minunata
masada
QUOTE(roxana_marius @ May 2 2010, 10:43 PM) *



neata fetili!!!!!!
scriu repede pana nu cade netu iar....m-a zapacit zilele atsea...cand ti-e lumea mai draga, hop s-a dus...

roxana sa va traiasca scumpica si sa va lumineze zilele...e o frumoasa, tare finuta si delicata...o gurita ca o
capsunica...as gusta un pi din ea smile.gif....sa mai pui poze

cat despre pozele de la nunta....pfffff...cred ca am cea mai lunga casnicie de pe-aici...adica fericitul eveniment se intampla acum 11 ani aproape...poze am dar nu digitale...ehehe...nu era atata aparatura pe atunci....o sa pun o poza in care suntem amandoi, ka de la nunta tre sa le scanez....si la moda care era pe-atunci...mi-e cam jena ce tinute aveam...ma bufneste rasul acum smile.gif
astea-s lucrate de fii-mea..are o pasiune pt photoshop








asa eram inainte de a ramane insarcinata cu cristian...acum am cateva kg in plus...n-am incotro ...alaptez

nicsor
QUOTE(bety_dumy @ May 1 2010, 01:10 PM) *
SI Silviu sa trezit dimneata pe la 6.30 ( din cauza ca trebuia sa faca caca.....) apoi a mai stat putin si iar l-am culcat.........
sa va spun ca aseara am mancat cereale din castronel,cu lingurita..........si ce bune au fost........

bravo, Silviu!

La multe lunite! Te pupa nico!

Noi am fost la nasi la curte de 1 mai si a fost tare frumos, am stat cu copii afara, 3 la numar, am facut un gratar si ne-am odihnit un pic. ieri dupa o noapte in care nu am dormit, mihnea s-a gandit ca nu imi este somn nervi.gif , ne-am trezit la 8, am gatit, am iesit afara de 2 ori si uite asa a trecut ziua......
din categoria ce mai face copilul meu....isi prinde si el piciorusul de cateva zile, inca cum vreau sa ii fac o poza cum ii da drumul........
de cateva zile este f marait, il apuca plansul fara un motiv anume, nu mai sta o secunda singur, are si mucisori, dar nu asta este cauza.......cred ca sunt dintisori fiinca tot ce prinde baga in gura. cum eu nu imi dau seama inca de starea gingiilor (nu imi par schimbate) am pus-o pe verisoara mea cu bebe de 1 an sa se iute la ele si mi-a spus ca incep sa se inflameze. deci e posibil sa ne dea si noua un dintisor cat de curand...............of, acum ma musca de imi vine sa plang, nu vreau sa ma gandesc cum o sa fie cu dintisorul.........
masada
QUOTE(zamorica @ May 2 2010, 08:47 PM) *


asta e pusa strategic... aici il invarteam si pe Lucuta, avea 4 luni jumate liwlol.gif



tineri si frumosi....ce sa mai zic....o familie reusita
nicsor
QUOTE(zamorica @ May 2 2010, 08:11 PM) *
profit si eu acum cat mai doarme luca si mai scriu un pic pe forum...

Masada multumim floare2.gif esti o draguta ca intotdeauna, da sa stii ca nu m-a luat de sotie din liceu.. un pic mai dupa, insa el a pus ochii pe mine de muuult, chiar ca de la liceu:))) fetelor apropo de asta... am vazut la fetel din ianuarie ca si-au pus poze de la nunta.. as vrea sa va vad si pe voi mirese... plus ca asa ne cunoastem si noi mai bine.. ce ziceti? biggrin.gif o sa pun si eu... am doar de la cununia civila, cea religioasa o facem mai in vara.. pupici

hai Roxana.. asteptam poze biggrin.gif

zamorica sunteti tare frumosi tot trei......
si eu sunt cu sotul tot din liceu, el e cu 5 ani mai mare, si la fel ca si in cazul vostru tot el a pus ochii pe mine! noi ne-am casatorit dupa 10 ani de relatie.
o sa pun si eu poze de la nunta, felicitari pt idee
nicsor
Masada, tare frumosi sunt copii tai, vad ca la ochisiri seamana amandoi!
Inger alb, repet si eu ce au spus fetele mai devreme, denise are niste ochii, te cucereste din prima cu ei......
nicsor
iata si cateva poze cu mihnea :

http://picasaweb.google.com/nicsor40/Mihnea5Luni#

si de la nunta:

http://picasaweb.google.com/nicsor40/NuntaNoastra#

sper sa va placa!

acum ne pregatim sa mergem afara.....
zamorica
ROxana ai o fetita... e o superba mica... frumoasa foc!!! o pupa Luca dulce!! oFloare.gif

Masada pai sa scanezi pozele sa te vedem... biggrin.gif fetita ta are talent, sunt frumoase colajele, iti raman amintiri frumoase de familie, numai sa faca si cu bubu mic. iar tu arati.. pffff.. esti hot sexy mama anima1.gif va pupam dulce

Nicsor ai fost o mireasa superba, mai sunteti frumosi, nu e de mirare ca si Mihnea e atat de frumos si finut, are cui semana!!!!

Multumim, cred ca pana la urma e bine sa mai tragi cu ochiul la alte mamici, mai furam idei!! tongue.gif
zamorica
La multi ani Denise!!!! am uitat ca tu erai pe 2!! ai jumatate de anisor!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif sa cresti mare, si sa le aduci multe bucurii parintilor!!! pupici multi pt o fetita superba oFloare.gif oFloare.gif oFloare.gif

SI sa nu il uitam nici pe cavalerul nostru!! La multe luni Silviu!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif esti baiat mare, pe cat de mare pe atat de chipes!!! pupici
bety_dumy
QUOTE(nicsor @ May 3 2010, 09:47 AM) *
bravo, Silviu!

La multe lunite! Te pupa nico!



QUOTE(zamorica @ May 3 2010, 02:28 PM) *
La multi ani Denise!!!! am uitat ca tu erai pe 2!! ai jumatate de anisor!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif sa cresti mare, si sa le aduci multe bucurii parintilor!!! pupici multi pt o fetita superba oFloare.gif oFloare.gif oFloare.gif

SI sa nu il uitam nici pe cavalerul nostru!! La multe luni Silviu!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif esti baiat mare, pe cat de mare pe atat de chipes!!! pupici

Multumim ,multumim.si Silviu pupica toti bebelusii de aici.
masada
avem 2 sarbatoriti...asa ca...

multi ani traiasca
multi ani traiasca
la multi ani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SILVIU SI DENISE sa traiasca
LA MUUUUUUUUUUULTI ANI

occasion.gif trandafir.gif

va pupacim
soricica84
Buna fetelor!
Am ramas in urma cu cititul si am vazut numai minunatii de bebelusi pe aici si desigur mamici frumoase!
Otilia esti frumoasa chiar ci su cearcane ai niste ochi superbi. Cred ca Luca de la tine i-a furat, caci in rest mi se pare ca seaman cu tatal lui.
Loloo sunteti niste frumosi in poza de la baraj! Ai cu ce te lauda!
Si Mihaela este o draguta, ca sa nu mai vorbim de Denise ai carei ochi e imposibil sa nu te impresioneze.
soricica84
QUOTE(roxana_marius @ May 2 2010, 11:14 PM) *
acum dorm ai mei asa ca am sa va invadez cu multe multe poze...............interesanta ideeia cu pozele cu nunta....acu am deschis fisieru cu ele si m-a apucat melancolia...........asa ca trebuie sa ajung pe la cosmetica/manichira/coafor/sala/mos ene/cumparaturi/etc........nu prea mai seman cu cea in rochie alba crybaby.gif





Foarte draguta si ce bine ii sta tatlui cu ea!!
masada
QUOTE(nicsor @ May 3 2010, 01:01 PM) *
iata si cateva poze cu mihnea :

http://picasaweb.google.com/nicsor40/Mihnea5Luni#

si de la nunta:

http://picasaweb.google.com/nicsor40/NuntaNoastra#

sper sa va placa!

acum ne pregatim sa mergem afara.....


Tare frumos mihnea...imi place poza in care vrea sa culeaga liliac...pt mami, nu? e un grasun frumos...interesant suportul din cadita....ce e?

iar k miresica ti-a stat fantastic de bine...in mod deosebit imi place poza in care esti singura si putin intoarsa..cu niste fantani arteziene in spate...e ffff...artistica...
soricica84
QUOTE(masada @ May 3 2010, 09:46 AM) *
neata fetili!!!!!!
scriu repede pana nu cade netu iar....m-a zapacit zilele atsea...cand ti-e lumea mai draga, hop s-a dus...

roxana sa va traiasca scumpica si sa va lumineze zilele...e o frumoasa, tare finuta si delicata...o gurita ca o
capsunica...as gusta un pi din ea smile.gif....sa mai pui poze

cat despre pozele de la nunta....pfffff...cred ca am cea mai lunga casnicie de pe-aici...adica fericitul eveniment se intampla acum 11 ani aproape...poze am dar nu digitale...ehehe...nu era atata aparatura pe atunci....o sa pun o poza in care suntem amandoi, ka de la nunta tre sa le scanez....si la moda care era pe-atunci...mi-e cam jena ce tinute aveam...ma bufneste rasul acum smile.gif
astea-s lucrate de fii-mea..are o pasiune pt photoshop








asa eram inainte de a ramane insarcinata cu cristian...acum am cateva kg in plus...n-am incotro ...alaptez



Frumoase poze si aratai foarte bine inainte. Nu ca acum ar fi diferenta. Imi place ca esti o mamica sexy cu 2 copii frumosi.
soricica84
QUOTE(nicsor @ May 3 2010, 01:01 PM) *
iata si cateva poze cu mihnea :

http://picasaweb.google.com/nicsor40/Mihnea5Luni#

si de la nunta:

http://picasaweb.google.com/nicsor40/NuntaNoastra#

sper sa va placa!

acum ne pregatim sa mergem afara.....


Ai fost o mireasa superba si rochia era foarte frumoasa.
masada
QUOTE(soricica84 @ May 3 2010, 03:45 PM) *
Frumoase poze si aratai foarte bine inainte. Nu ca acum ar fi diferenta. Imi place ca esti o mamica sexy cu 2 copii frumosi.



multumim notworthy.gif asteptam poze si cu voi ...si cu raul bineinteles
soricica84
Buna ideea si avut Otilia cu afisarea pozelor de la nunta pentru a ne cunoaste mai bine.
La nunta aveam cu 5 kg mai putin decat acum.







MIOSA
masada nu esti singura maritata demult nanner.gif
eu cu al meu sot ne-am casatorit in 1999 dupa 5 ani de prietenie.........asa ca nici eu nu am poze digitale ca nu era tehnica atuncvi nenicule........si nici scaner nu am ..........dar mai bine ca vorba ta ce haine aveam pe mine.........parca mi-e rusine acum.........dar moda evolueaza si ti-i se par demodate hainele de acum 11 ani de cand m-am casatorit........pe 24 iulie facem 11 ani.......

nicsor ai fost o frumoasa ca miresica, locatia super frumoasa iar fotograful super bun........ti-a facut niste poze super reusite ca si pozitie sa ziuc asa

inger alb acum vad cu cine seamana Denisa.......frumoase foc amandoua
soricica ce sa zic??? frumoasa, frumoasa, frumoasa.............pai de asta sunt asa frumosi copii de decembrie........cu mamici asa frumoase este normal

noi am amanat si azi vaccinul........ramane pt miercuri...........am fost la oftalmolog si s-a rezolvat si ochisorul

si nu in ultimul rand
LA MULTI ANI DENISA SI SILVIU...............Sa cresteti mari, sanatosi si frumosi la suflet.Sa aveti o viata blanda, cu multe bucurii si impliniri........ occasion.gif

hai ca fac oleaca de curatenie si apoi ies afara cu copii ( m-am apucat de vopsit niste stalpi, lacuiesc si baituiesc un perete de lemn am treaba nene...........a inebunit nebuna .........fac frumos in curte.........cu putini bani, multa munca si multe idei sper sa iasa bine..........acum am un perete cu lemn la garaj si arata oribil vreau sa-l baituiesc/lacuiesc si sa atarn canute din astea de artizanat.......sa fac asa un colt folcloric cum zic eu ..........daca iese bine va fac poza )

pupici



soricica84
Si acum poze de la cununia civila si poze dinainte de a ramane gravida:









zamorica
soricica,ai fost superba si la cununia civila si la cea religioasa!! nu stiu de ce dar cand ma uit la voi imi dati asa impresia ca va potriviti de minune!! pupici!!
bety_dumy
soricicafoarte frumoasa ai fost mireasa ,si rochita a fost frumoasa.
eu nu am facut nunta ,am facut doar cununia religioasa si pozele au fost facute cu un aparat cu film......sa vad ce am si pe cd ca sa pun ......dar au fost foarte putine pe cd.

nicsor
QUOTE(masada @ May 3 2010, 03:44 PM) *
Tare frumos mihnea...imi place poza in care vrea sa culeaga liliac...pt mami, nu? e un grasun frumos...interesant suportul din cadita....ce e?

iar k miresica ti-a stat fantastic de bine...in mod deosebit imi place poza in care esti singura si putin intoarsa..cu niste fantani arteziene in spate...e ffff...artistica...

da, pt mami culegea liliac, de la nasa din curte....

Multumesc f mult! si mie imi place f mult acea poza, este un instantaneu si a iesit ceva frumos!
looloo
fetelor, ati fost niste frumoase, iar mihnea este un dulce, mai ales in poza cu liliacul. ce interesat era!!!
mie mi-e rusine sa pun poze, la cat de frumoase ati fost voi. in plus, si eu am facut nunta acum 7 ani, deci nici pe atunci nu prea erau aparate din astea digitale. cand o sa am timp, o sa scanez niste poze si o sa le pun.

momentan am intrat sa va spun: NOAPTE BUNA, VISE PLACUTE, INGERII SA VA SARUTE!
ca eu sunt rupta de oboseala. astazi mi-a scos peri albi teo. dimineata a fost ok, i-am dat sucul pe care l-a baut ca haplea, si cred ca i s-a aplecat. imediat i-am dat laptic si a adormit. cand s-a trezit, am vrut sa iesim afara, numai ca am intrat intr-un magazin sa imi iau niste papuci si mi l-a luat una din fete si cred ca l-a cam zgaltait. nu va spun ce a fost dupa. a vomitat tot pe strada. eu eram plina de lapte si morcov. se uita lumea la mine cum eram plina de lapte si morcov si el plangea in brate, in timp ce impingeam si caruciorul. am zis ca nu mai ajung la taica-miu, care sta la 10 minute de mers de mine. pana la urma am ajuns, acolo iar da-i si maraie, cat l-am lasat cu taica-miu sa vin acasa sa iau schimburi pentru el si pentru mine. in final am ajuns la el, i-am dat sa pape si a adormit 2 ore. dupa aia, da-i iar si maraie. si uite-asa am tot tinut-o pana acum, cand iar maraie. NU MAI POT!!!! niciodata nu a fost asa. a marait, a plans o ora, doua, dar nu o zi intreaga. maine nu ii mai dau morcov. abia peste vreo doua-trei zile, ii bag marul, sa vad daca face la fel. adik constipatii, plansete, etc, etc.

imi cer scuze ca nu spun cat de frumoase sunteti, dar voi stiti asta.
va pup, mamici si bebici.
looloo
ah, si am uitat. masada, esti frumoasa si acum, si nu pari deloc sa te resimti in vreun fel dupa ce ai nascut doi copii. mi-as dori din suflet sa fiu ca tine si ca si gabi, ca si ea tot slaba este dupa doi copii.
nu va spun ca ma faceti sa ma simt asa de complexata!!! dar asta e viata. unii sunt frumosi tot timpul, altii numai cateodata. am o vecina care spune de fiul ei, care este clasa I ca il lasa sa invete cat poate, ca doar n-or fi toti numai ministri si ingineri. trebuie sa mai fie maturatori de strada. asa si eu. va stric eu un pic firma la mamici de decembrie cu fata mea, dar... macar aveti cu cine sa va comparati liwlol.gif
pupici frumoasele!!!!!!!!!
ingerul_alb
Buna seara fetelor...in primul rand va multumesc pentru complimente si pentru urarile de La Multi Ani...am vazut o gramada de poze de la cununi civile si religioase si vreau sa stiti ca taote ati fost extrem de frumoase...acum vreau sa va scriu ceva ce am gasit intr-o carte despre diversificare si apoi ma bag la somn ca sunt franta de oboseala...
"Dupa 6 luni se poate da compotul de fructe,zeama si pulpa de fruct pasata.Nu se da copilului sub 1 an zmeura,capsuni sau fragi.Dupa 5 luni se dau pireuri de legume imbogatite cu unt si lapte (morcovi,cartofi,patrunjel,telina,pastarnac,spanac,dovlecei,rosii,ardei gras,ceapa,fasole verde).De la 6 luni se da ficatul de pasare iar dupa 10 luni pestele slab,de la 8-9 luni se dau perisoarele sau ciorba acrita cu bors sau lamaie,chiftelutele se dau dupa 1 am iar carnea de porc sau oaie este interzisa pana la 3 ani.Branza de vaci facuta in casa se da de la 5 luni,dupa 9 luni se poate da si mamaliguta cu branza si smantana degresata.Iaurtul facut in casa se da de la 5 uni iar de la 8 luni se da cu biscuiti."
Sper sa va fie de folos...noapte buna si pooop dulci.
rody_ms
buna seara fetele
crybaby.gif ....iar am ce recuperat (plus restantele)

crybaby.gif crybaby.gif inger alb, am apucat sa vad poze cu fetita ta..... e super frumoasa floare2.gif ..... iar eu plang.... ne dai te rugam frumos si noua niste par anima1.gif

De la ultima mea postare, trebuie sa spun ca nu am reusit sa recuperez totul cu cititul, dar stiu ca am vazut o multime de poze frumoase, care mai de care. Suberbi bebei aveti fetelor. Sa va aduca numai fericire si bucurie la fiecare in parte. Pupam obrajiori multi, multi.
Iar pt bebeii care zilele astea au facut 4 luni (sau 5) occasion.gif occasion.gif occasion.gif
rody_ms
si acum povestea unei saptamani in imagini:

Luni, am plans asa de tare ca mi-a trecut doar cand m-a pus mami asa


Marti, ma gandeam intens


Miercuri s-a gandit mami sa imi dea mar razalit inaintea suculetului, mi-a dat, am papat, m-am strambat si .... am mai cerut,



iar dupa asa o papica buna, sa va arat cum beau singurica suc de mere


Joi, am fost la tara, dar mami uituca nu a luat aparatul foto. Acolo am vazut porcii care se certau cu mine si am facut o mutrisoara de milioane, dar sper ca data viitoare sa ma fotografieze mami.
Vineri.....nu mai stiu ce am facut, cert e ca am scapat nepozata.
rody_ms
Sambata.... 1 Mai..... prima mea iesire la gratar pe malul Muresului. Cicxa dupa ce au aranjat toate cele pe jos, m-au trantit si pe mine pe jos, cica sa admir peisajul de jur imprejur


Laurentiu pescarul


Tata, dadaca, pana mami imi pregatea papa


Pana eu am tras un puisor de somn, moment de repaus pt cei mari..... dupa o masa copioasa


iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, farfuria lui mami, oare ce cauta in iarba?


Va spun ca stiu, era pe post de farfurie zburatoare, dupa ce pe cea originala a dus-o apa Muresului. Saracu Laurentiu, numai ghinioane a avut. S-a spart mingea (noua nouta), i-a aterizat farfuria zburatoare in Mures, i s-a agatat undita pe fundul Muresului, drept pt care mama a facut prima baie pe anul asta ( si prima din viata ei )in apele Muresului. Noroc ca unde am poposit anul asta era apa ceva mai mica doh.gif



rody_ms
si sa revin la mine , cine mai face bulbuci ca mine ???



si in sfarsit pe la 8 seara si-au adus aminte sa ma puna iar in iarba sa adune si sa o stergem acasa.


Duminica iarasi nu am facut poze. Eram toti obositi dupa ziua de sambata.
Si azi luni, a fost ceea mai calduroasa zii din viata mea. La ora 15 erau la umbra 30 de grade, drept pt care, mama mi-a pozat in sfarsit si piciorusele in aer liber. Si contrar principiilor ei de pana acum, m-a tinut toata ziua fara nimic pe cap (cu exceptia momentului in care eram cu capul in soare)


Si in timp ce imi luam portia de laptic, am fost vizitata de un musafir


si acum va pup pe toti bebeii si va urez noapte buna si som,nic usor si la toate mamicile cate un pupic si odihna placuta. trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
looloo
QUOTE(rody_ms @ May 3 2010, 11:58 PM) *
si acum povestea unei saptamani in imagini:

ioi, rody, scapi nepedepsita pentru toata lipsa asta pentru ca ne-ai aratat cum se petrece o saptamana super. sa stii ca am notat tot, ca vreau si eu o saptamana asa frumoasa. super misto. te pup si pe tine, si pe adelina, si pe laurentiu, si pe bubu mic din burtica, si pe tati... il pupi tu laugh.gif

am intrat sa spun LA MULTE LUNITE inainte vesele si fara lacrimi lui Silviu si lui Denise! sa cresteti mari si fericiti, puilor! pupici multi din partea mea si a lui teo.
si acum ma duc la somn, ca nu au iesit petele de morcov si caca de pe hainutele lui teo, asa ca le mai las peste noapte la clor.
looloo
m-am mai uitat o data pe poze. ce seamana bucalici la ochi cu tati!!! zici ca i-ai luat pe ai lui si i-ai pus fetii. iar poza cu puiul este mortala. aia merita scoasa, sa stii.
si de nesimtita si posesiva ce sunt (dar sa stii ca este din cauza ca va iubesc mult), ma simt mandra ca ne-ai pus mai intai noua pozele, si nu mamicilor de ianuarie. nu te supara pe mine. si sper ca nici ele sa nu se supere ca am zis asa ceva.
nicsor
QUOTE(soricica84 @ May 3 2010, 04:05 PM) *
Buna ideea si avut Otilia cu afisarea pozelor de la nunta pentru a ne cunoaste mai bine.
La nunta aveam cu 5 kg mai putin decat acum.



tare frumosi ati fost si voi! va sta f bine impreuna!eu am o intrebare: cati ani aveti? pareti foarte tineri! sper ca nu te superi ca te-am intrebat..
nicsor
QUOTE(looloo @ May 3 2010, 09:53 PM) *
fetelor, ati fost niste frumoase, iar mihnea este un dulce, mai ales in poza cu liliacul. ce interesat era!!!
mie mi-e rusine sa pun poze, la cat de frumoase ati fost voi. in plus, si eu am facut nunta acum 7 ani, deci nici pe atunci nu prea erau aparate din astea digitale. cand o sa am timp, o sa scanez niste poze si o sa le pun.

momentan am intrat sa va spun: NOAPTE BUNA, VISE PLACUTE, INGERII SA VA SARUTE!
ca eu sunt rupta de oboseala. astazi mi-a scos peri albi teo. dimineata a fost ok, i-am dat sucul pe care l-a baut ca haplea, si cred ca i s-a aplecat. imediat i-am dat laptic si a adormit. cand s-a trezit, am vrut sa iesim afara, numai ca am intrat intr-un magazin sa imi iau niste papuci si mi l-a luat una din fete si cred ca l-a cam zgaltait. nu va spun ce a fost dupa. a vomitat tot pe strada. eu eram plina de lapte si morcov. se uita lumea la mine cum eram plina de lapte si morcov si el plangea in brate, in timp ce impingeam si caruciorul. am zis ca nu mai ajung la taica-miu, care sta la 10 minute de mers de mine. pana la urma am ajuns, acolo iar da-i si maraie, cat l-am lasat cu taica-miu sa vin acasa sa iau schimburi pentru el si pentru mine. in final am ajuns la el, i-am dat sa pape si a adormit 2 ore. dupa aia, da-i iar si maraie. si uite-asa am tot tinut-o pana acum, cand iar maraie. NU MAI POT!!!! niciodata nu a fost asa. a marait, a plans o ora, doua, dar nu o zi intreaga. maine nu ii mai dau morcov. abia peste vreo doua-trei zile, ii bag marul, sa vad daca face la fel. adik constipatii, plansete, etc, etc.

imi cer scuze ca nu spun cat de frumoase sunteti, dar voi stiti asta.
va pup, mamici si bebici.

nu este corect! nu tr sa va fie rusine, voi credeti ca peste cativa ani nu o sa ni se para si noua la fel, ca de moda asta nu sta in loc si ce acum este la moda, peste cativa ani o sa fie demodate.........
apropo, la nunta noastra am avut parte si de un eveniment nefericit, cu o seara inainte a murit bunicul sotului meu si totodata, tatal nasului nostru. Va dati seama cat de greu a fost pt noi sa zambim si sa incercam sa trecem peste, dar am trecut fiinca era ziua noastra! Asa ca sambata la nunta iar duminica la inmormantare! Hai ca m-am abatut de la subiect, dar simteam nevoia sa va spun!

Looloo, si mihnea a fost mai agitat cand am incepust sa ii dau marul, dar vad ca si-a revenit acum......
Of , micutul, cred ca l-a durut burtica!

sa stii ca nu imi place cum gandesti, mie mie se pare ca esti foarte draguta, nu strici nici o firma.......eu nu ma consider o persoana frumoasa dar stiu ca am si eu ceva acolo.....ca fiecare om atrage prin acel ceva care este numai al lui

Azi noapte mihnea a adormit pe la 11 si ceva si s-a trezit la 5. initial m-am speriat cand am vazut cat este ceasul, ma-m trezit cu cateva min mai devreme caci ma dureau sani, erau f plini. Ce bine este sa mai si dormi!!!

nicsor
Rody, imi place tare mult de voi, stiti sa va distrati si cel mai important este ca iesiti cu totii, profitati cat mai merge si Laurentiu cu voi ca maine, poimaine pleaca cu gasca......ca de obicei faci niste poze!!!!!
Adelina este o dulcica, iti vine sa musti din falcutele alea mici, ne lasi, nu?
looloo
fi-miu si-a gasit cea mai misto activitate: se intoarce pe burta si ramane asa, ca o manuta o tine sub el. daca vede ca nu o poate scoate, plange. i-o scot eu, si apoi asa sta. daca mi s epare ca a obosit si il intorc pe spate, sta un minut si dupa aia iar se da pe burtica. cred ca o sa ma lege de el, pana la urma. voiam sa imi fac si eu niste paste, dar acum nu mai pot sa il las singur, ca Doamne fereste se intoarce si se axfisiaza.

pentru fetele care vor sa inceapa diversificarea, fetelor, va spun din experienta: urmariti reactiile copilului, si vedeti daca ii prieste ceea ce ii dati, ca sa nu il dati peste cap cum am facut-o eu cu morcovul. acum nu ii mai dau deloc, iar de luni incep sa ii dau mar. daca nici asta nu ii merge, nu ii mai dau nimic pana la 5 luni. teo s-a constipat foarte tare, si parca vad ca o sa trag de el o gramada sa isi revina la programul lui de facut caca de doua ori pe zi. in plus, cred ca il doare burtica, si din cum am vazut ca arata kaka lui, nu cred ca digera in vreun fel morcovul ala, ca iese asa cum l-a bagat. sau cel putin mie asa mi se pare, ca se separa de laptic. scuze pentru prea multe informatii din astea legate de ce iese din bebe, dar... am zis ca poate va ajuta cu ceva, daca explic.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.