Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Decembrie 2009
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2009
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255
soricica84
Felicitari inca o data Gabi!!! eusa_clap.gif

Si felicitari, caci s-a facut dreptate si in cazul norei mele!!!! eusa_clap.gif
MIOSA
multumesc frumos Lavinia,

se pare ca am fost foarte norocosi .........si ca s-a facut dreptate!!!

le felicit si eu pe rody si roxana pentru premiul ce l-au castigat!
sper ca de luni sa intram zilnic pe forum cum intram odata si sa postam poza ca mi-e dor de copilasii vostri
cu acest concurs nu am mai avut timp!
maine sper sa pun poze cu ancuta la turta ei........


rody_ms
QUOTE(looloo @ Nov 22 2010, 02:29 AM) *
occasion.gif ADELINUTZILI mea iubita. iarta-ma ca am uitat sa iti spun la multi ani ieri. mami a ta stie de ce, asa ca sper sa ma ierte si ea. te pup si iti doresc din tot sufletul meu tot norocul si toata fericirea din lume tzuc.gif
liwlol.gif anca, o finutza ca intotdeauna. mai astept cateva zile sa vad daca se calmeaa spiritele cu concursul asta si te anunt daca mai particip, dar acum as spune nu.

in sfarsit pe forum (din deplasare )
Ba o sa participi si de ciuda, doar daca regulile vor fii foarte clare de la inceput

Multumi pt felicitari. Ne bucuram enorm ca pana la urma s-a facut dreptate si ma bucur si pt Roxana ca i-au acordat si ei premiul.
Gabi ina odata felicitari pt premiu. Si daca e sa o luam pe aia dreapta trebuie sa il felicitam pe sotul tau ca el l-a inscris pe Calin.
rody_ms
si acum ma iau de voi. Pai e posibil sa se scrie doar asa putin intr-o luna de zile. Gata de maine facem prezenta. Toata lumea care a lipsit sa vina sa dea raportul, cum sunt bebeii, cat au crescut si mai ales sa vedem poze cu ei. Stiu ca intelegerea era sa punem poze cand mai facem o luna. O sa o fac cat de curand. Nu am prea facut poze dar tot vo arat pe printesa mea.
Si acum sa revenim la subiectul lansat si ..... abandonat.: calendarul
ei ce facem? Mie una mi-ar placea sa apara cat mai multi bebei. Asa ca e valabil si pt fetele care nu au mai dat demult pe aici.

pana maine pupicei la bebei tzuc.gif
soricica84
Asa este cuscra, slaba rau activitatea pe aici.
Despre Raul ce sa va spun. Inca nu merge singurel decat 2-3 pasi apoi cade si o ia de-a busilea. Cu somnul si-a mai revenit si nu se mai trezeste asa speriat si asa des, iar cand o face il linistesc fara sa aprind lumina.
Cu mancarea este la fel. Doar ca acum nu mai mancanca nimic pasat si fructele le dau prin razatoare. Am renuntat de tot la blender.
Am inceput sa-i dau mere coapte si-i plac la nebunie, amestecate cu para, biscuite, branzica si cateodata banana.
Iaurtul simplu sau cu fructe il mananca iar cu placere. Uneori mananca si 2 o data. Iar ca mancarica la pranz la fel aceleasi mancaruri nimic nou.
Dinti avem tot 6, 2 jos si 4 sus si vad ca ii apare si caninul de sus.

Voi ce le mai dati bebicilor sa pape?
MIOSA
neata,

sunt de acord cu calendarul
eu propun asa: calendar cu 12 pagini, standard de perete, cu cate 1 sau 2 copii pe pagina in fc de cati se inscriu, iar ultima decembrie sa fie cu un colaj cu toti copii
pana pe 30 noiembrie eu zic sa ne exprimam acordul care vrem si sa precizam cate bucati dorim
pana atunci sa cautam oferte fiecare in orasul sau
costuriile unui calendar cred ca vor fi in jurul sumei de 25 lei buc pt ca la gradi la calin 1 calendar cu o singura pagina cu poza copilului in mijloc si toate luniile in jur costa 15 lei

totodata va propun ca 1 calendar sa-l trimitem admibistratoriilor acestui site ca un cadou din partea noastra
comanda trebuie data cel tarziu 2 sau 3 decembrie pt a ne bucura de aceste calendare in prag de sarbatori
eu am scris la semnatura cati copii si cate bucati vreau
asa ca sa-i dam bice ..........cu cat hotaram mai repede cu ata mai bine.......poate reusim si hotaram pana in acest termen
eu o sa sun si la cateva tipografii sa intreb pt ca am senzatia ca la acestea va fi ceam mai buna oferta
rody sau dana care va bagati sa faceti un colaj cu titi copii? sau poate faceti amandoua si alegem cea mai buna varianta ( votam in mod democratic liwlol.gif )

despre ancuta ce sa va mai Zic, este cumintica in general dar si tafnoasa cand vrea se vede ca-i capricorn ca zodie, mananca binisor, merge prin toata casa si a inceput sa faca si cativa pasi singura dar doar cand nu-si da seama ca nu o mai sustii ........daca si-a dat seama ca nu o mai tin se arunca imediat in fund ...... liwlol.gif
noroc ca are pampers si amortizeaza caderea...........olita inca nu-i prietena ei.........sincer am renuntat la ea..........am zis sa mai astept o luna sau 2
ii place sa se dea in leagan si se joaca cu masinutele lui calin pe covor........merge cu ele de-a busilea si zice brrrrrrrr adica cum face masina
stie unde este asul ( doar al meu ca-i mai mare si are de ce apuca liwlol.gif ), recunoaste pisica, cainele, dintre jucarii recunoaste vaca, ratustele cu care face baie, papusa, masina, stie sa puna capacul la biberon,
hai ca s-a trezit fata si ma ocup de ea
pupici tuturor si astept vesti de la voi
soricica84
occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif Daria-Maria!!!

Vrem poze cu tine, sa stim ce mai faci!! Pe unde umbla mami?
soricica84
Si de asemeni unde este Bety, Otilia, Katrin? Haideti fetelor la apel!!!!
soricica84
Si eu sunt de acord cu calendarul cu toti bebeii in el si in luna decembrie o poza cu toti. Acum sa vedem cati vor fi pe pagina 1 sau 2.
MIOSA
am o prima oferta de calendar
standard, 13 file, fara alte elemente grafice ...........circa 21 lei fara tva..........max 21 zile de la data comenzii vor fi livrate ( eu i-am zis circa 30 buc asa am estimat eu ca am face)


fetele eu zic sa ne grabim cu aceste calendare

hai intrati si ziceti ce vreti

lavinia precizeaza cate buc vrei ( poate vrei sa faci acadoul cuiva si vrei mai multe)
soricica84
Doresc 1 bucata.
MIOSA
a doua oferta

19 lei buc fara tva .........termen executie 7 zile de la data intrarii baniilor in contul lor ( integral suma)

MIOSA
gabriela - 2 copii-3 buc
lavinia -1 copil -1 buc


hai fetele unde sunteti?
alina16carmen
Promovare petitie: "Nu va atingeti de mame, indemnizatie si concediul de crestere a copilului"
http://www.petitieonline.ro/petitie-p47537053.html
alina16carmen
Promovare petitie: "Nu va atingeti de mame, indemnizatie si concediul de crestere a copilului"
http://www.petitieonline.ro/petitie-p47537053.html
MIOSA
iata si cateva din pozele de la turta'


Ancuta si nepoata mea stefania

cativa dintre invitati ..eu sunt cu camasa verde si bineinteles Ancuta

suroriile mele cu un nepot , eu si ancuta

nepoata mea cea mai mare cu Ancuta

Calin, Ancuta tati si mami

Ancuta cu motul pregatit sa-l taie nasa liwlol.gif


simina_ana
Ma bucur sa te cunosc Gabi......AI o fetita minunata.....
Sa va fie de bine taierea motului.....si copilasii tai sa aiba parte de tot ce e mai frumos pe lumea asta.....cum de altfel le urez tuturor copilasilor de pe acest topic si mamicilor de asemenea.....

O zi frumoasa va doresc!!!
Katrin
QUOTE(rody_ms @ Nov 22 2010, 10:28 PM) *
si acum ma iau de voi. Pai e posibil sa se scrie doar asa putin intr-o luna de zile. Gata de maine facem prezenta. Toata lumea care a lipsit sa vina sa dea raportul, cum sunt bebeii, cat au crescut si mai ales sa vedem poze cu ei. Stiu ca intelegerea era sa punem poze cand mai facem o luna. O sa o fac cat de curand. Nu am prea facut poze dar tot vo arat pe printesa mea.
Si acum sa revenim la subiectul lansat si ..... abandonat.: calendarul
ei ce facem? Mie una mi-ar placea sa apara cat mai multi bebei. Asa ca e valabil si pt fetele care nu au mai dat demult pe aici.

pana maine pupicei la bebei tzuc.gif


Buna mamicute si bebeluti mumoshi ! Si noi iata nu am mai dat demult pe aici blush.gif , nu stiu ce fac de trece ziua si nu prea mai ramine timp de calculator.
Sa va punem niste pozici cu noi sa va mai amintiti de mutrita noastra smile.gif








Katrin
si acum sa va poftim la o cana cu ceai fierbinte si o felie de tarta cu gutui si nuci, ca doar e toamna tarzie si e sezonul lor, asa ca am profitat din plin de ele smile.gif


Katrin
felicitari Ancutai cu taierea motishorului !!! oFloare.gif

sa va mai povestim despre noi .... Gloria stie aproape toate obiectele in casa, chiar si cele care nu le-am invatat, ramin shocata cind o intreb si ea mi le arata. Incearca sa pronunte cuvinte, cel mai mult imi place cum vorbeste ea in limba ei cind ii spun sa repete cuvinte de genul : zarzare, varza, ceapa, borsh biggrin.gif E asa nostima cum se straduie si framinta limbuta in gurita sa spuna si ea ca mine smile.gif . Duce pampersul la caldarea cu gunoi, hainuta murdara o duce la cosul cu rufe (desigur daca ii spun eu smile.gif ), si cel mai interesant ca niciodata nu greseste sa se duca la baie daca trebuie la bucatarie, intot. corect face. De la 10 luni si un pic arata citi anisori are , arata doar degetelul de la minuta dreapta , de la stinga niciodata nu il arata biggrin.gif

Rody Adelina a inceput a merge singura ???

Care din bebei merg singuri ??
MIOSA
QUOTE(simina_ana @ Nov 23 2010, 01:32 PM) *
Ma bucur sa te cunosc Gabi......AI o fetita minunata.....
Sa va fie de bine taierea motului.....si copilasii tai sa aiba parte de tot ce e mai frumos pe lumea asta.....cum de altfel le urez tuturor copilasilor de pe acest topic si mamicilor de asemenea.....

O zi frumoasa va doresc!!!



multam frumos de urari!
si tie iti doresc sanatate multa si sa te bucuri de familia ta!

MIOSA
acum am vazut greseala
deci aici tati, mami , Calin si Ancuta


MIOSA
QUOTE(Katrin @ Nov 23 2010, 03:10 PM) *
Buna mamicute si bebeluti mumoshi ! Si noi iata nu am mai dat demult pe aici blush.gif , nu stiu ce fac de trece ziua si nu prea mai ramine timp de calculator.
Sa va punem niste pozici cu noi sa va mai amintiti de mutrita noastra smile.gif












jkatrin , Gloria este o frumoasa si desteapta!
Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea

soricica84
Gabi, frumoase pozele de la turata ancutei. Se vede ca sunteti o familie unita cu rudele aproape. Iar Ancuta o domnisoara draguta. Sa-ti traiasca si sa-ti aduca numai bucurii.
Si distractie placuta in excursie!!!

Katrin, ne bucuram ca ai reaparut printre noi. Gloria, ce bine sta in picioaruse si este desteapta de acum.

Raul deocamdata nu mege singur, doar 2-3 pasi apoi cade si o ia de-a busilea. Dar se tine bine de orice ca sa poata merge. Sper sa o faca in curand si singurel.
soricica84
MIHNEA-GABRIEL occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif pt primul anisor!!!
Multe bucurii si noroc in viata sa ai!!
nicsor
neata!

noi facem azi un anisor!!!!!!!!!!
ce repede a trecut timpul, parca ieri aveam emotii in sala de asteptare la spital........

nu am timp sa citesc ce ati mai scris insa va fac cinste cu poze de la mot.......sper sa va placa! momentan nu am facut rost de toate, urmeaza sa mai primim, deci o sa mai pun si altele........


http://picasaweb.google.com/nicsor40/MihneaMot#
http://picasaweb.google.com/nicsor40/11Luni#


le-am pus si pe cele mai vechi deoarece am mai incarcat si acolo cateva, sper ca nu le-ati mai vazut....

pupici
MIOSA
LA MULTI ANI MIHNEA............sa cresti mare si voinic!
mami cum te simti ca ai baiat mare?
spune-mi ce a ales Mihnea la mot?
si sa citesti din spate ca vrem sa facem calendar cu ei

si LA MULTI ANI MIHNEA si din parte a lui Luci si a lui Rody ca ele nu pot intra pe forum din motive tehnice si stiu ca azi se gandesc la tine


rody_ms
buna fetele am intrat pe fuga din deplasare. deseara cred ca ma mut iarasi la maicamea si sa pot admira pozele si sa va citesc mai pe indelete
vreau sa va spun ca nici Dana nu se mai poate loga si intra pe forum. Chiar nu stiu ce se intampla. Si de la mamici de ianuarie deja sunt 3 care nu pot intra. Mie dor de voi de bebei si am sa incerc sa revin deseara.
Pupicei pt toata lumea tzuc.gif
Lusha&Zbenguica
Salut!
Pentru ca am vazut ca nu ramaneti indiferente la postarile mele
Pentru ca am vazut ca sunteti mamici cu suflet mare
Pentru ca stiu ca nu va cer nici de aceasta data prea mult

Va aduc la cunostinta si acest proiect ... care chiar merita sustinut

http://clipedeinspiratie.ro/2010/11/22/o-s...ri/#comment-130

Daca doriti sa ajutati trebuie sa acordati cat mai multe stelute
Va doresc o zi plina de zambete si va multumesc pentru faptul ca ati raspuns - chiar si cu o vorba buna, care uneori conteaza enorm - la mesajele mele
oFloare.gif oFloare.gif oFloare.gif
rody_ms
QUOTE(nicsor @ Nov 24 2010, 12:15 PM) *
neata!

noi facem azi un anisor!!!!!!!!!!
ce repede a trecut timpul, parca ieri aveam emotii in sala de asteptare la spital........

nu am timp sa citesc ce ati mai scris insa va fac cinste cu poze de la mot.......sper sa va placa! momentan nu am facut rost de toate, urmeaza sa mai primim, deci o sa mai pun si altele........
http://picasaweb.google.com/nicsor40/MihneaMot#
http://picasaweb.google.com/nicsor40/11Luni#
le-am pus si pe cele mai vechi deoarece am mai incarcat si acolo cateva, sper ca nu le-ati mai vazut....

pupici

am vazut niste poze superbe. Ce nu am inteles eu draga mihnea de ce vroiai tu sa plangi? ca ti-au taiat din parul del frumos?
Si mami sa stii ca mi-a placut si tortul si as fii muscat si din painea facuta de mama ta. Ce sa mai spun, cuvintele de prisos, ai un baiat mare, jucaus, frumos si....... cu strungareata ( asta inseamna ca o sa ii cam placa fetele).

occasion.gif occasion.gif occasion.gif LA MULTI ANI MIHNEA!!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif

A CRESTI MARE FRUMOSUL, SANATOS, DESTEPT SI LA PUNGA GROS. SA AI PARTE DOAR DE FERICIRE SI BUCURII SA IUBESTI SI SA FII IUBIT.
rody_ms
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Nov 24 2010, 03:59 PM) *
Salut!
Pentru ca am vazut ca nu ramaneti indiferente la postarile mele
Pentru ca am vazut ca sunteti mamici cu suflet mare
Pentru ca stiu ca nu va cer nici de aceasta data prea mult

Va aduc la cunostinta si acest proiect ... care chiar merita sustinut

http://clipedeinspiratie.ro/2010/11/22/o-s...ri/#comment-130

Daca doriti sa ajutati trebuie sa acordati cat mai multe stelute
Va doresc o zi plina de zambete si va multumesc pentru faptul ca ati raspuns - chiar si cu o vorba buna, care uneori conteaza enorm - la mesajele mele
oFloare.gif oFloare.gif oFloare.gif

VOTAT vot 333
rody_ms
QUOTE(Katrin @ Nov 23 2010, 05:10 PM) *
Buna mamicute si bebeluti mumoshi ! Si noi iata nu am mai dat demult pe aici blush.gif , nu stiu ce fac de trece ziua si nu prea mai ramine timp de calculator.
Sa va punem niste pozici cu noi sa va mai amintiti de mutrita noastra smile.gif









ehe..... no comment
Katrin draga pe viitor o sa ai un ajutor de nadejde. daca de pe acuma se baga in masina de spalat inseamna ca o sa stie sa spele, in sertar, o sa iti aranjeze hainele, cu matura sa matur. Ce mai copil destept si harnic.
Si ce sa mai spun, a crescut si Gloria destul de mult. Pupam obrajiorii aia dulci.
rody_ms
QUOTE(MIOSA @ Nov 23 2010, 03:09 PM) *
iata si cateva din pozele de la turta'
Ancuta si nepoata mea stefania

cativa dintre invitati ..eu sunt cu camasa verde si bineinteles Ancuta

suroriile mele cu un nepot , eu si ancuta

nepoata mea cea mai mare cu Ancuta

Calin, Ancuta tati si mami

Ancuta cu motul pregatit sa-l taie nasa liwlol.gif

Si tu Gabi ce crezi? pai nu ma mai satur privind pozele si mai ales pe Ancuta care e o scumpa mica. Si parca stia ca e petrecerea facuta pt ea. Ma bucur ca v-ati distrat si a iesit bine. Pupic pt toata familia. Hai ca le mai privesc odata tzuc.gif
rody_ms
QUOTE(soricica84 @ Nov 23 2010, 10:11 AM) *
Asa este cuscra, slaba rau activitatea pe aici.
Despre Raul ce sa va spun. Inca nu merge singurel decat 2-3 pasi apoi cade si o ia de-a busilea. Cu somnul si-a mai revenit si nu se mai trezeste asa speriat si asa des, iar cand o face il linistesc fara sa aprind lumina.
Cu mancarea este la fel. Doar ca acum nu mai mancanca nimic pasat si fructele le dau prin razatoare. Am renuntat de tot la blender.
Am inceput sa-i dau mere coapte si-i plac la nebunie, amestecate cu para, biscuite, branzica si cateodata banana.
Iaurtul simplu sau cu fructe il mananca iar cu placere. Uneori mananca si 2 o data. Iar ca mancarica la pranz la fel aceleasi mancaruri nimic nou.
Dinti avem tot 6, 2 jos si 4 sus si vad ca ii apare si caninul de sus.

Voi ce le mai dati bebicilor sa pape?

Lasa ca impreuna relansam activitatea.
Nici noi nu mai facem mancarea cu blenderul de 2 luni, doar la mere il mai folosesc ca le zdobesc mai repede.
Cu mancarea avem de furca ca a inceput sa strambe nasul la unele. Dar stam tragem cu ochiul studiem si facem daca nu ne place avem si rezerva ( ca astazi).

Dar Betty pe unde o fii disparut iarasi?
Hai fetelor facetiva aparitia ca mie dor de voi. Chiar daca de acasa nu ma pot loga (inca) tot fac ce fac si ajung sa intru pe forum. Zilele astea am constatt ca imi lipseste, imi lipseste sa vorbesc cu voi, sa vad poze. Offffff
soricica84
Gabi, te rog da-mi si mie o ideea despre un cadou jucarie pt un baietel de 5 ani, ca e onomastica lui pe 30 noiembrie.
nicsor
neata!

multumim pt urari!
cum ma simt, f bine, uneori am emotii sa vad cat a crescut si parca mi-ar da cateva lacrimi de bucurie..........ieri ma uitam la pozele din prima zi cand l-am nascut......recunosc ca mi s-a parut f mic, f mult s-a schimbat ceea ce este si normal........

la mot a ales mingea, ceasul si banii cred ca il face mama fotbalist sau cum spunea cineva albitru........mai vedem, mami spera sa ii placa si cartea........sa fie el sanatos ca cu restul mai vedem noi......
mihnea a fost c-am obosit cu atata lume pe capul lui, adevarul este ca s-a schimbat in ultimul timp, dc cand era mic tragea la toata lumea acum nu o mai face, se pune pe plans la straini dc il i-au in brate........ sper sa fie o faza si sa ii treaca ca a devenit dependent de mine
noi nu mergem decat de manute si parca nu are de gand sa plece singur.......
in rtest vorbeste de toate pe limba lui, parca a inceput sa zica apa, intro seara a zis tzitzi (de care nu vrea sa se desparta).......fetelor nu stiu cum sa fac sa incep sa-l intarc. el adoarme in casa numai la san, plange de oboseala dar nu adoarme pana nu il pun la san apoi adoarme imediat, mai suge seara, uneori se mai trezeste si noaptea sau se trez direct dimineata sa manance si mai papa la somnul de dupa amiaza

da vreau si eu un calendar!

mi-au placut si pozele voastre de la mot, se vede ca v-ati simtit bine.....
felicitari pt premiile castigate la concurs!

gloria, esti dulcica foc, f bine mergi ........
danutza17
Salutare fetelor!!!

Mi-e un dor nebun de voi! Dar nu prea apuc sa mai intru. De la serviciu... stii povestea, iar seara niciodata nu am timp. Ba fac mancare, ba calc, ba stau cu Bia care e ffff obraznica si rea si ne certam in parte. liwlol.gif) Eu tip la ea ca n-are voie sa faca anumite chestii si ea tipa la mine. Ma si pufneste rasul.

N-am apucat sa citesc decat ultima pagina, dar promit ca recuperez maine noapte. Vinerea noapte e noaptea mea. Beau o cafea mare pe la 10 si pana pe la 2 is calare pe forum. Va pup!!!

Ah, sa nu uit... LA MULTI ANI MIHNEA! (cu intarziere din pacate) FELICITARI PENTRU PRIMUL TAU ANISOR. am apucat sa vad pozele cu Gloria, Ancuta ... sunt doua frumoase...
Pup mamicile si copilasii!
nicsor
buna din nou

lavinia, m-a sunat gabi, din pacate nici ea nu se mai poate loga, poate citi dar nu poate scrie......rody, looloo, dana si acum gabi au probleme, se pare ca sunt din ce in ce mai multe, sper sa rezolve problema cat mai urgent cei care intretin site-ul......
cum spuneam .......pt copilasul de 5 ani iti sugereaza jucariile din gama Tomas, Calin a fost f incantat de ele, mai exact trenuletul cu sine.
gabi pleaca la munte wekend-ul asta deci dc se rez problema abia luni mai poate intra.


mihnea azi e f marait, are o zii f proasta.

soricica84
QUOTE(nicsor @ Nov 25 2010, 05:16 PM) *
buna din nou

lavinia, m-a sunat gabi, din pacate nici ea nu se mai poate loga, poate citi dar nu poate scrie......rody, looloo, dana si acum gabi au probleme, se pare ca sunt din ce in ce mai multe, sper sa rezolve problema cat mai urgent cei care intretin site-ul......
cum spuneam .......pt copilasul de 5 ani iti sugereaza jucariile din gama Tomas, Calin a fost f incantat de ele, mai exact trenuletul cu sine.
gabi pleaca la munte wekend-ul asta deci dc se rez problema abia luni mai poate intra.
mihnea azi e f marait, are o zii f proasta.


Multumesc pt raspuns Gabi si Nico. O sa ma indrept spre acea jucarie. Eu de mos Nicolae i-am luat lui Raul o locamotiva din gama Thomas care scoate fum, lumineaza, si scoate si sunete. Se pare ca baietii sunt incantati de jucariile Thomas.
De ziua lui i-am luat un telefon din acela care numara, spune alfabetul si canta si niste hainute.
Si Raul are zi proasta. A inceput de dimieata cand nu prea vroia sa manance. La pranz la fel, dar l-am pacalit si i-am amestecat mancarica de conopida cu iaurt si asa a mancat. Cum vede iaurtul deschide gura imediat, iar la alte mancaruri trebuie pacalit.
De dormit a dormit de dimineata o ora jumatate si la pranz doar o jumatate de ora si vad ca n-are chef de somn.

Distractie placuta la munte, Gabi!!!
soricica84
Si pentru mamicile dragi care nu se pot loga dar ne pot citi iata instructiuni primite de la cei de sus :

http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...p;#entry1542248

Va uram bafta scumpele noastre ( mesaj preluat de la mamicile de ianuarie)
nicsor
neata!

ma gandeam ca s-a rezolvat problema si am si eu ce citii crybaby.gif , dar se pare ca tot singure suntem pe aici.

ma intreb ce fac celelalte fete elena, inger alb, bety, dana etc?
ce faceti fetelor? mai dati-ne de stire vrem sa vedem ce fac micuti vostri.

maine plecam si noi din bucuresti, mergem la fini, este ziua finului nostru. nu facem petrecere mare finca are mama bolnava rau dar macar il serbam si sper eu sa il mai facem sa uite un pic de problemele prin care trece.......
fetelor, toti avem probleme dar parca le depasim mai usor cand nu e pusa sanatatea la indoiala, eu sper din tot sufletul sa se faca bine dar medici nu ii mai dau f mult, are cancer la ficat.
hai ca m-am intristat din nou.

va pup!
nicsor
fetelor, iar m-am suparat!
tocmai am vazut la stiri. legea care se da pt micsorarea perioadei este valabila si pt noi.......se pare ca s-au razgandit parlamentari nostri...totul depinde ce cum v-a fi votata legea, prin ordonanta de urgenta sau in parlament.
doamne nu ii mai schimba odata ca nu sunt capabili de nimic!
va rog semnati si voi petitia!
danutza17
Salutare fetelor...
Ia uite ce vesti naspa ca nu se mai pot loga fetele...
Eu pot sa ma logez dar n-am timp si cine ar vrea sa scrie nu poate sa se logheze. FFF urat administratorilor!
Va pup si incerc sa recuperez ce-ati mai scris...
soricica84
QUOTE(nicsor @ Nov 26 2010, 10:11 PM) *
fetelor, iar m-am suparat! sad.gif
tocmai am vazut la stiri. legea care se da pt micsorarea perioadei este v alabila si pt noi.......se pare ca s-au razgandit parlamentari nostri...totul depinde ce cum v-a fi votata legea, prin ordonanta de urgenta sau in parlament.
doamne nu ii mai schimba odata ca nu sunt capabili de nimic!
va rog semnati si voi petitia!


Nico stii si cand se va da un raspuns final? Ce naspa sa ne lasam bebeii acasa si sa mergem la serviciu cand nici n-au invatat sa mearga singuri sad.gif
bety_dumy
QUOTE(nicsor @ Nov 26 2010, 10:34 AM) *
neata!

ma gandeam ca s-a rezolvat problema si am si eu ce citii crybaby.gif , dar se pare ca tot singure suntem pe aici.

ma intreb ce fac celelalte fete elena, inger alb, bety, dana etc?
ce faceti fetelor? mai dati-ne de stire vrem sa vedem ce fac micuti vostri.

maine plecam si noi din bucuresti, mergem la fini, este ziua finului nostru. nu facem petrecere mare finca are mama bolnava rau dar macar il serbam si sper eu sa il mai facem sa uite un pic de problemele prin care trece.......
fetelor, toti avem probleme dar parca le depasim mai usor cand nu e pusa sanatatea la indoiala, eu sper din tot sufletul sa se faca bine dar medici nu ii mai dau f mult, are cancer la ficat.
hai ca m-am intristat din nou.

va pup!

aici sunt.........noi nu suntem asa bine........am fost internati in spital ,Silviu a facut febra mare saptamana trecuta ( 39.7-39.8 ) a avut rosu in gat destul de urat ,asa ca dr. ne-a internat ptr 4 zile.........acum suntem acasa ,dar de cateva zile tuseste.........asa ca luam tratament din nou..........
in rest ..........ne pregatim ptr petrecerea de un anisor.......nu imi vine sa cred ca mai sunt doar cateva zile........

QUOTE(nicsor @ Nov 26 2010, 09:11 PM) *
fetelor, iar m-am suparat!
tocmai am vazut la stiri. legea care se da pt micsorarea perioadei este valabila si pt noi.......se pare ca s-au razgandit parlamentari nostri...totul depinde ce cum v-a fi votata legea, prin ordonanta de urgenta sau in parlament.
doamne nu ii mai schimba odata ca nu sunt capabili de nimic!
va rog semnati si voi petitia!

ai dreptate.......eu una nu aveam servici ianinte.......mai am de luat 2 luni de somaj........inainte luam 480 de lei .....ce fac eu 2 luni doar cu atatia bani??? unde imi gasesc in perioada asta alt loc de munca??? au inebunit.........nu se gandesc ca nu avem cu cine ne lasa copilasii??



va pupam dulce , imi pare rau ca abia acum am aflat de calendar.............
Katrin
Buna dimineata !
Mihnea, Maya felicitari cu primul anisor ! Ma scuzati ca asa tarziu si daca am scapat pe cineva
Katrin
iata piciul meu asa arata citi anisori are smile.gif
Katrin
pentru miercuri avem programata o foto-sesiune p-u un jurnal la rubrica Fashion Kids rolleyes.gif Sa vedem cum se va comporta papadia la pozat profesional, ca asa pe la nunti si cumatrii vad ca sta la pozat.
ingerul_alb
OLLAAAAAAAAAAAAA......CE MAI FACETI FETELOR....ABEA ACUM AM REUSIT SA MAI INTRU SI EU.....PROMIT SA REVIN REPEDE CU POZE SI DETALI,POOOOOOP
ingerul_alb
Hai sa incercam sa punem si niste poze,asta daca mai stiu cum si daca mai si reusesc



Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.