Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Decembrie 2009
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2009
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255
MIOSA
QUOTE(Katrin @ Jul 9 2010, 11:59 PM) *
Glory cu mamica ei


mai carutule pana acum m-ai plimbat tu pe mine, acum e randul meu sa te plimb biggrin.gif




ii fac ordine mamei in geanta .... cred ca are prea multe servetele .... asa ca pe astea i le-am confiscat


iata asa ma ridic din cadita mea ca doar sint mare deja de ce oare mami nu imi face baie in cada mare rolleyes.gif





iubita mea si scumpoa mea.ce frumos stai tu in picioruse...........nu-mi vine sa cred ............
Gloria esti o frumoasa si o gimnasta zau asa...........rar un bebe precoce ca tine!!!
pup si falcutele tale ca esti scumpa foc!!!
MIOSA
salutam pe ziua de azi
nu am avut timp azi sa intru ca pitica a fost tare maraita si " nesuferita".......Calin a fost la bunici plecat dar sincer nu am facut nimic prin casa /.........doar o supa
in schimb tati a muncit foarte mult si jumatate din casuta de lemn a lui Calin este gata
mai are de lucru la ea si apoi rolul meu este sa o vopsesc.............i-am luat rosu, galne si un albastru deschis .........promit ca daca iese frumos facem poze si va aratam
pana la urma ne-am gandit vca o casuta este un cadou frumos pt Calin , o sa-i facem si leaganul asa ca de ziua lui ii daruim un mic colt de joaca
s-a bucurat f mult cand i-am zis.........bineinteles ca la inceput i-am zis ca-i cusca de caine..........dar saracul se tot urca in ea , tot se gandea si parca nu intraznea sa zica........si atunci i-am spus ca o sa fie o casuta a lui in care sa se poata juca cu prietenii lui si bineinteles si cu Ancuta cand va creste maricica si ea

asa ca asta am facut azi

fetele mai avem 3 pagini jumate si ajungem la 1000 asa ca maine intram iar toate si le dovedim
rody esti meseriasa rau, atatea feluri de mancare eu fac intr-o saptamana...........super tare .........cred ca te voi ruga sa accepti sa fi coordonator la bucatarie la nunta copiilor.........Loolo o sa aibe nevoie de ajutor asa ca tu cu bucataria ( directive nu altceva) iar ea cu restul...........si chiar daca facem nunta in laponia sa nu ne pacalesti si sa ne dai sa papam foca sau reni ca nu as putea!!!

la noi acum pe seara a inceput o ploaie imensaaaaaaaaaaaaaa............ca nu plouase demult


va pupicv si o seara super buna







si vedeti cu udatul florilor ca poate faceti iar vreun bobocel prin burtica!!!!
bety_dumy
QUOTE(danutza17 @ Jul 10 2010, 06:41 PM) *
Multumim mult Bety! Sa stii ca din asta poti gusta cat vrei. E orez, legume... de-astea... oFloare.gif
Chiar, cum merge regimul?

daca este orez mananc.......ca am voie smile.gif

merge bine,ieri dimneata m-am cantarit si de marti am dat jos 2.5 kg.......doamne ajuta sa mearga tot asa........

rody sa stii ca si eu cand tineam regimuri ( am avut mereu tentative) ma apuca sa o foameeeeeeeeee , dar acum nimic.......si de in casa ai mei mananca de toate , ii fac sotului cartofi prajiti...........fripturica........mancare si nici macar nu am gustat....sa speram ca ajung cu bine la finele celor 3 saptamani. de saptamana viitoare e mai bine.......intr-o seara am peste...........apoi intra si carnita.......si ou fiert.........
rody_ms
QUOTE(MIOSA @ Jul 10 2010, 08:27 PM) *
salutam pe ziua de azi
nu am avut timp azi sa intru ca pitica a fost tare maraita si " nesuferita".......Calin a fost la bunici plecat dar sincer nu am facut nimic prin casa /.........doar o supa
in schimb tati a muncit foarte mult si jumatate din casuta de lemn a lui Calin este gata
mai are de lucru la ea si apoi rolul meu este sa o vopsesc.............i-am luat rosu, galne si un albastru deschis .........promit ca daca iese frumos facem poze si va aratam
pana la urma ne-am gandit vca o casuta este un cadou frumos pt Calin , o sa-i facem si leaganul asa ca de ziua lui ii daruim un mic colt de joaca
s-a bucurat f mult cand i-am zis.........bineinteles ca la inceput i-am zis ca-i cusca de caine..........dar saracul se tot urca in ea , tot se gandea si parca nu intraznea sa zica........si atunci i-am spus ca o sa fie o casuta a lui in care sa se poata juca cu prietenii lui si bineinteles si cu Ancuta cand va creste maricica si ea

asa ca asta am facut azi

fetele mai avem 3 pagini jumate si ajungem la 1000 asa ca maine intram iar toate si le dovedim
rody esti meseriasa rau, atatea feluri de mancare eu fac intr-o saptamana...........super tare .........cred ca te voi ruga sa accepti sa fi coordonator la bucatarie la nunta copiilor.........Loolo o sa aibe nevoie de ajutor asa ca tu cu bucataria ( directive nu altceva) iar ea cu restul...........si chiar daca facem nunta in laponia sa nu ne pacalesti si sa ne dai sa papam foca sau reni ca nu as putea!!!

la noi acum pe seara a inceput o ploaie imensaaaaaaaaaaaaaa............ca nu plouase demult
va pupicv si o seara super buna
si vedeti cu udatul florilor ca poate faceti iar vreun bobocel prin burtica!!!!

parca il vad pe Calin ce mult s-a bucurat.
In ce priveste treaba cu bucataria, daca e voba sa dau numai directive mabag, altfel stau deoparte. Eu ca sa ma apuc de o treaba ca lumea imi trenuie chef si sa am placere de ce fac, altfel imi ies toate pe dos. Asa ca daca numai gura trebuie sa mearga, vai de cei ce or gati. liwlol.gif
Foca, nici vorba de asa ceva in meniu, doar seamana cu mine cum sa o papam pe biata foce.
Pana om face nunta copiilor cine stie ce mancaruri or mai inventa marii experti ai bucatariei.
rody_ms
QUOTE(bety_dumy @ Jul 10 2010, 08:48 PM) *
daca este orez mananc.......ca am voie smile.gif

merge bine,ieri dimneata m-am cantarit si de marti am dat jos 2.5 kg.......doamne ajuta sa mearga tot asa........

rody sa stii ca si eu cand tineam regimuri ( am avut mereu tentative) ma apuca sa o foameeeeeeeeee , dar acum nimic.......si de in casa ai mei mananca de toate , ii fac sotului cartofi prajiti...........fripturica........mancare si nici macar nu am gustat....sa speram ca ajung cu bine la finele celor 3 saptamani. de saptamana viitoare e mai bine.......intr-o seara am peste...........apoi intra si carnita.......si ou fiert.........

ma bucur pt tine si te felicit. Asteptam rezultatul final
Le-am zis azi la a mei ca daca mergem la mare numai salate o sa manance si cartofi noi cu patyrunjel verde. Nu merg si nici nu o sa am timp sa gatesc, dar nici sa mananc prun cine stie ce loc nu am chef. Stau sa ma gandesc cate zile or tine mancarea la frigider aia de pe acolo in ritmul in care criza le papa la oameni banii de concediu. Al meu a zis ca lui ii convine, asa ca m-am scos. Stam pe plaja toata ziua. La printesa o sa ii dau papica din borcanas, asta in cazul in care ii place. Azi am luat un borcanas de proba sa vedem daca il papa.
rody_ms
Uitasem sa va zic. Azi i-am dat printesei ciorbica sa pape. Iam zdobit cu furculita morcoveii sa nu pape supota goala. Am scos legumele si carnita si le-am blenduit iar din compozitia rezultata i-am p[us in supita un pic. A papat printesa mea de zici ca nu stiu ce bunatate i-am dat. Nici macar nu s-a murderit ca deobicei. Pe urma a papat pireul in care binenteles ca am pus si putin unt. L-am gustat si eu si nu imi venea sa cred ce bun e.. Si azi a mai papat pt prima data orez cu lapte. Si dupa asta se lingea pe buze. Nu i-am dat mult ca mi-a fost frica sa nu se constipe.
I-a placut mult iesirea de azi, toata era numai ochi in toate partile sa nu ii scape nimic. Am dus-o la bazinul bebelusilor si m-am asezat pe margine cu ea in brate. Pe toti copii ii studia cum sar in apa cum stropesc (aia peste 2 ani), iei i-am bagat un pic piciorusele in apa si nu s-a strambat deloc ca era rece apa. Acum sper sa se mai incalzeasca vremea asta ca sa fie si apa mai calduta. La bebelusi in piscina mai greu ca aici se schimba apa nonstop si noaptea se goleste detot bazinul. Eu una nu m-am lasat pana nu m-am bagat si eu in bazin. Cu toate ca imi era frig de s-a facut pielea gaina nu m-am lasat pana nu am inotat un pic. Imi era prea dor. Pana la urma nu imi venea sa mai ies, dar a trebuit fiinca trebuia sa plecam. Al meu la munca, iar la printesa sa ii dau sa pape. Asa ca am hotarat cand o sa fie ceva mai frumos timpul o luam mai de dimineata, ca de acuma trebuie sa intram cu schimbul in apa.
rody_ms
Katri, demult vroiam sa te intreb, la ce ora s-a nascut Gloria ?
rody_ms
Gabi, faca Calin acum ar implini 15 ani, cum i-ai organiza petrecerea de ziua lui ? I-as pregatii o nazbatie, dar sunt in pana de idei rau de tot. Mie imi vin ideile dupa ce nu m-ai am nevoie de ele. nervi.gif
Katrin
QUOTE(rody_ms @ Jul 10 2010, 10:27 PM) *
Katri, demult vroiam sa te intreb, la ce ora s-a nascut Gloria ?


la 10.43
Katrin
Dana felicitari cu aniversarea de un de la casat. relegioasa !! Sa traiti toata viata in dragoste si armonie deplina !! %5b/URL%5d" target="_blank">
Katrin
tortul arata grozav !!! mneam-mneam eating.gif Eu as manca nu numai o felie liwlol.gif liwlol.gif
Katrin
Am uitat sa va spun Multumesc mult p-u complemente !!!! %5b/URL%5d" target="_blank">
Katrin
Gabi imi plac foarte mult ideile voastre si atentia pe care o aveti fata de copii !! Santeti impreuna cu sotul BRAVOO !! %5b/URL%5d" target="_blank">
rody_ms
neata fetele. Sa incepem ziua c o cafea buna ca sa ne mearga bine
MIOSA
neata fetele,

ce faceti?
eu prin casuta.........o sa fac curat ca afara ploua iar...........offffffff............si vroiam sa ma apuc sa vopsesc casuta ........dar poate mai tarziu o sa iasa soarele............
rody spune-mi ce-i place baiatului!!!
adica dansul, cantatul la un instrument, calculatoarele sau mai stiu eu ce
spre exemplu nepotului meu caruia ii place sa cante la chitara as organiza o zi asa

venit prieteni.........mancat diverse treburi si baut sucuri dupa care ( pt ca are prieteni care canta la chitara) le-as face un semicerc din scaune si i-as pune sa cante fiecare cate ceva sau chiar grupuri.........si daca as avea bani as chema un chitarist profesionist care sa le cante 1 ora
sau daca ii place baschetul as organiza un meci si echipei castigatoare le-as da premiu cate ceva.......un cd cu muzica ( la fiecare bineinteles) sau un cd cu un joc carte " se poarta " sau o carte depinde de gusturile copii,lor dupa care i-as invita la o gustarica si eventual un mic dans
adica ideea este ca as organiza mereu cate ceva pe placul copilului si a invitatiilor
spune-mi ce anturaj are Laurentiu si prietenii lui si promit ca ma gandesc

mela03
Multumim de cafea Rody. Foarte apetisanta dar eu nu pot sa beau ca nu ma lasa printesa. Mai savureaza tu una si zici ca sunt eu adica bea in locul meu.

Danutza, LA MULTI ANI FERICITI, sa va iubiti ca in prima zi, si sa va bucurati de printesa voastra.

Mai Gloria, dar tu cresti intr-o zi cat altii intr-o luna. Esti foarte precoce ci frumoasa. Mama mai poate?


La noi vremea este mohorata si vom sta in casa ca oricum luam tratament si nu mergem afara.
mela03
Raul, felicitari pentru progrese si pentru achizitie.
Esti mare acum si in noul scaunel ar trebui sa mananci singurel eating.gif
masada
buna fetele!
offf sunt asa de amarata..bubuloiul meu e bolnavior, a luat de la o nepotica (tare obraznica ii sugea biberoanele pe ascuns) rosu in gat... da eu nici n-am stiut ca se ia pana m-a lamurit dr...si dai cu febra combinata si cu o diaree de care nu mai scapam...iar de vreo 4 zile refuza biberonul de nu mai stiu fetelor ce sa-i fac...incerc sa il hranesc cu mancare, dar va dati seam totusi laptele e baza ....nici nu va spun ca-mi vine sa-i smulg parul nepoatei. ati patit si voi asa ceva? i-am schimbat si laptele...degeaba cand ii simte gustul scoate biberonul din gurita si mai si plange pe deasupra....am fost la 2 medici cu el...cica e sanatos si sa nu-mi fac griji ca oricum e peste greutate ....cand de fapt el a slabit 300 g....nici nu stiu ce sa fac...
va pup
mela03
Masada, imi pare rau pentru Cristian dar cred ca deja ai tratament dat de medici si ca sfat pentru diaree dai 1-2 plicuri de biotics si se va regla cu scaunul imediat. Despre lapte pot sa te sfatuiesc ai da cu canita iar in biberon apa o perioada. Poate nu mai face legatura dintre lapte si biberon.

danutza17
mela03
Si sa ne supunem decretului

am invatat se ne intoarcem de pe burtica pe spate

asa stam pe olita

sechestrata dupa baita

asa ne uitam la televizor

asa arata bucataria dupa ce mama a incercat sa am determine sa mananc ceva
danutza17
QUOTE(masada @ Jul 11 2010, 01:13 PM) *
buna fetele!
offf sunt asa de amarata..bubuloiul meu e bolnavior, a luat de la o nepotica (tare obraznica ii sugea biberoanele pe ascuns) rosu in gat... da eu nici n-am stiut ca se ia pana m-a lamurit dr...si dai cu febra combinata si cu o diaree de care nu mai scapam...iar de vreo 4 zile refuza biberonul de nu mai stiu fetelor ce sa-i fac...incerc sa il hranesc cu mancare, dar va dati seam totusi laptele e baza ....nici nu va spun ca-mi vine sa-i smulg parul nepoatei. ati patit si voi asa ceva? i-am schimbat si laptele...degeaba cand ii simte gustul scoate biberonul din gurita si mai si plange pe deasupra....am fost la 2 medici cu el...cica e sanatos si sa nu-mi fac griji ca oricum e peste greutate ....cand de fapt el a slabit 300 g....nici nu stiu ce sa fac...
va pup

Offf, puiule, finutul meu drag, sanatate multa iti dorim. 1000 de pupici de la noi!
danutza17
QUOTE(mela03 @ Jul 11 2010, 02:36 PM) *
Si sa ne supunem decretului

am invatat se ne intoarcem de pe burtica pe spate

asa stam pe olita

sechestrata dupa baita

asa ne uitam la televizor

asa arata bucataria dupa ce mama a incercat sa am determine sa mananc ceva

Asa, asa... draga mamica de sarbatorita! E foarte draguta iepurica noastra. Cum sta ea pe olita... mai, mai... ca un om mare. Frumoaso, te pupam de nu te vezi!!!
danutza17
QUOTE(MIOSA @ Jul 10 2010, 08:27 PM) *
salutam pe ziua de azi
nu am avut timp azi sa intru ca pitica a fost tare maraita si " nesuferita".......Calin a fost la bunici plecat dar sincer nu am facut nimic prin casa /.........doar o supa
in schimb tati a muncit foarte mult si jumatate din casuta de lemn a lui Calin este gata
mai are de lucru la ea si apoi rolul meu este sa o vopsesc.............i-am luat rosu, galne si un albastru deschis .........promit ca daca iese frumos facem poze si va aratam
pana la urma ne-am gandit vca o casuta este un cadou frumos pt Calin , o sa-i facem si leaganul asa ca de ziua lui ii daruim un mic colt de joaca
s-a bucurat f mult cand i-am zis.........bineinteles ca la inceput i-am zis ca-i cusca de caine..........dar saracul se tot urca in ea , tot se gandea si parca nu intraznea sa zica........si atunci i-am spus ca o sa fie o casuta a lui in care sa se poata juca cu prietenii lui si bineinteles si cu Ancuta cand va creste maricica si ea

asa ca asta am facut azi

fetele mai avem 3 pagini jumate si ajungem la 1000 asa ca maine intram iar toate si le dovedim
rody esti meseriasa rau, atatea feluri de mancare eu fac intr-o saptamana...........super tare .........cred ca te voi ruga sa accepti sa fi coordonator la bucatarie la nunta copiilor.........Loolo o sa aibe nevoie de ajutor asa ca tu cu bucataria ( directive nu altceva) iar ea cu restul...........si chiar daca facem nunta in laponia sa nu ne pacalesti si sa ne dai sa papam foca sau reni ca nu as putea!!!

la noi acum pe seara a inceput o ploaie imensaaaaaaaaaaaaaa............ca nu plouase demult
va pupicv si o seara super buna
si vedeti cu udatul florilor ca poate faceti iar vreun bobocel prin burtica!!!!


Bravo voua ca faceti pe placerea piciului. Asa parinti bravo! Jos palaria!!
Ei... si ce asa grav draga cu bobocul din burtica... pai eu oricum mai vreau unul... mai tre' sa-mi conving si sotul. liwlol.gif
danutza17
QUOTE(bety_dumy @ Jul 10 2010, 08:48 PM) *
daca este orez mananc.......ca am voie smile.gif

merge bine,ieri dimneata m-am cantarit si de marti am dat jos 2.5 kg.......doamne ajuta sa mearga tot asa........

rody sa stii ca si eu cand tineam regimuri ( am avut mereu tentative) ma apuca sa o foameeeeeeeeee , dar acum nimic.......si de in casa ai mei mananca de toate , ii fac sotului cartofi prajiti...........fripturica........mancare si nici macar nu am gustat....sa speram ca ajung cu bine la finele celor 3 saptamani. de saptamana viitoare e mai bine.......intr-o seara am peste...........apoi intra si carnita.......si ou fiert.........

Bravo Bety! Tine-o tot asa sa ajungi la kg dorite!
nicsor
QUOTE(danutza17 @ Jul 10 2010, 06:36 PM) *
Unde sunteti mamici? La plimbare cu bebeii? La noi ploua, asa ca bantuim pe-aici!


Noi maine implinim un an de la cununia religioasa,


asa ca va servim cu o felie de tort si un pahar de sampanie!



danutza, la cat mai multi, sa fiti fericiti impreuna si sa va bucurati unlul de altul si de printesa voastra!
danutza17
QUOTE(rody_ms @ Jul 11 2010, 08:57 AM) *
neata fetele. Sa incepem ziua c o cafea buna ca sa ne mearga bine

Multumim si azi pentru cafea! De maine intru eu iar la servit cafeaua. Cum o vreti maine?? Tare si bine facuta??? smile.gif
nicsor
QUOTE(MIOSA @ Jul 10 2010, 08:27 PM) *
salutam pe ziua de azi
nu am avut timp azi sa intru ca pitica a fost tare maraita si " nesuferita".......Calin a fost la bunici plecat dar sincer nu am facut nimic prin casa /.........doar o supa
in schimb tati a muncit foarte mult si jumatate din casuta de lemn a lui Calin este gata
mai are de lucru la ea si apoi rolul meu este sa o vopsesc.............i-am luat rosu, galne si un albastru deschis .........promit ca daca iese frumos facem poze si va aratam
pana la urma ne-am gandit vca o casuta este un cadou frumos pt Calin , o sa-i facem si leaganul asa ca de ziua lui ii daruim un mic colt de joaca
s-a bucurat f mult cand i-am zis.........bineinteles ca la inceput i-am zis ca-i cusca de caine..........dar saracul se tot urca in ea , tot se gandea si parca nu intraznea sa zica........si atunci i-am spus ca o sa fie o casuta a lui in care sa se poata juca cu prietenii lui si bineinteles si cu Ancuta cand va creste maricica si ea

asa ca asta am facut azi

fetele mai avem 3 pagini jumate si ajungem la 1000 asa ca maine intram iar toate si le dovedim
rody esti meseriasa rau, atatea feluri de mancare eu fac intr-o saptamana...........super tare .........cred ca te voi ruga sa accepti sa fi coordonator la bucatarie la nunta copiilor.........Loolo o sa aibe nevoie de ajutor asa ca tu cu bucataria ( directive nu altceva) iar ea cu restul...........si chiar daca facem nunta in laponia sa nu ne pacalesti si sa ne dai sa papam foca sau reni ca nu as putea!!!

la noi acum pe seara a inceput o ploaie imensaaaaaaaaaaaaaa............ca nu plouase demult
va pupicv si o seara super buna
si vedeti cu udatul florilor ca poate faceti iar vreun bobocel prin burtica!!!!

miosa, ce ideee frumoasa sa ii faceti un loc de joaca, cred ca este foarte fericit calin......te asteptam cu poze fiinca sunt convinsa ca o sa iasa f bine.

noi am avut ieri musafiri......se dimineata sora mea iar dupamiaza cumnata mea cu cel mic........in ambele cazuri am maes in parc ...dim am avut mai mult noroc caci a fost vremea frumoasa si am facut si o sedinta foto , cum descarc pozele vi le arat......dar pe seara cand a venit si nepotelul cu un tractor sa se plimbe prin parc a inceput sa ploua dupa o jumatate de ora...asa ca ne-am imbarcat in masina si acasa cu noi......
nepotelul are 3 ani si e tare gelos din cate se vede , se uita c-am urat cand ii dedeam mai multa importanta lui mihnea......mare nebunie cu doi copii......bine cred ca este alfel cand cresc impreuna........

eu i-am trimis dimineata pe baieti singuri la plimbare si am mai facut cate ceva prin casa si niste cartofi prajiti , ficatei si macaroane cu branza..........f bune, nu mai mancasam de ceva timp......
ai mei au fost la agatat, sotul s-a intalnit cu un prieten care l-a rugat sa il lase si pe el sa se plimbe cu carutul si cica a avut succes, acum il vrea pe mihnea si prin parc ca este magnet de agatat femei nervi.gif ..barbatii astia , greu se maturizeaza.........

stiti vesnica mea problema cu mancatul din biberon, am gasit o solutie, seara inainte sa ii dau san ii dau lapte cu siringa de la panadol si cereale cu lingurita, mananca in jur de 80-90 de lapte si vreo 50 de cereale.... bananab.gif
azi noapte s-a trezit o singura data pe la 3.10 si la 3.40 l-am pus in patut pana pe la 5 si ceva cand l-am luat langa mine si i-am dat sa pape, asa ca sunt f fericita azi ca la noapte nu se stie....are un obicie baiatul, cum il laud cum si-o ia in cap si face exact invers asa ca nu ma bucur inca de reusita.



bety_dumy
QUOTE(danutza17 @ Jul 11 2010, 03:47 PM) *
Bravo Bety! Tine-o tot asa sa ajungi la kg dorite!

eheeeeee,greu ....ca sunt multeeeeeeeee de dat jos.....dar incerc ........
nicsor
QUOTE(rody_ms @ Jul 10 2010, 10:22 PM) *
Uitasem sa va zic. Azi i-am dat printesei ciorbica sa pape. Iam zdobit cu furculita morcoveii sa nu pape supota goala. Am scos legumele si carnita si le-am blenduit iar din compozitia rezultata i-am p[us in supita un pic. A papat printesa mea de zici ca nu stiu ce bunatate i-am dat. Nici macar nu s-a murderit ca deobicei. Pe urma a papat pireul in care binenteles ca am pus si putin unt. L-am gustat si eu si nu imi venea sa cred ce bun e.. Si azi a mai papat pt prima data orez cu lapte. Si dupa asta se lingea pe buze. Nu i-am dat mult ca mi-a fost frica sa nu se constipe.
I-a placut mult iesirea de azi, toata era numai ochi in toate partile sa nu ii scape nimic. Am dus-o la bazinul bebelusilor si m-am asezat pe margine cu ea in brate. Pe toti copii ii studia cum sar in apa cum stropesc (aia peste 2 ani), iei i-am bagat un pic piciorusele in apa si nu s-a strambat deloc ca era rece apa. Acum sper sa se mai incalzeasca vremea asta ca sa fie si apa mai calduta. La bebelusi in piscina mai greu ca aici se schimba apa nonstop si noaptea se goleste detot bazinul. Eu una nu m-am lasat pana nu m-am bagat si eu in bazin. Cu toate ca imi era frig de s-a facut pielea gaina nu m-am lasat pana nu am inotat un pic. Imi era prea dor. Pana la urma nu imi venea sa mai ies, dar a trebuit fiinca trebuia sa plecam. Al meu la munca, iar la printesa sa ii dau sa pape. Asa ca am hotarat cand o sa fie ceva mai frumos timpul o luam mai de dimineata, ca de acuma trebuie sa intram cu schimbul in apa.

rody, cum i-ai facut orezul cu ce lapte?
eu am intrebat-o pe pediatra dc pos sa ii gatesc cu lapte de vaca si mi-a spus ca pana la 1 an sa nu ii dau decat sub forma de branzica.
zilele trecute i-am facut si eu o budinca de orez, o reteta luata de pe net, si i-am pus un pic de lapte dar dupa ce am vb cu pediatra nu i-am mai dat. a mancat un pic in seara respectiva dar nu pot sa spun ca i-a placut f mult, cred ca nu agreeaza nici orezul prea tare fiinca ieri l-am facut o mancarica de orez si f greu a mancat.

si sotul se roage de mine sa mergem la piscina, dar eu nu vreau fiinca nu ma simt inca pregatita sa stau in costum de baie in public, el vrea la un strand mai de fite unde putem intra gratuit, dar va dati seama ce intra acolo, numai fotomodele, ne-am si ciondanit pe tema asta , mi-a zis ca exagerez, doar am copil mic, cum vreau sa arat.........
nicsor
QUOTE(masada @ Jul 11 2010, 01:13 PM) *
buna fetele!
offf sunt asa de amarata..bubuloiul meu e bolnavior, a luat de la o nepotica (tare obraznica ii sugea biberoanele pe ascuns) rosu in gat... da eu nici n-am stiut ca se ia pana m-a lamurit dr...si dai cu febra combinata si cu o diaree de care nu mai scapam...iar de vreo 4 zile refuza biberonul de nu mai stiu fetelor ce sa-i fac...incerc sa il hranesc cu mancare, dar va dati seam totusi laptele e baza ....nici nu va spun ca-mi vine sa-i smulg parul nepoatei. ati patit si voi asa ceva? i-am schimbat si laptele...degeaba cand ii simte gustul scoate biberonul din gurita si mai si plange pe deasupra....am fost la 2 medici cu el...cica e sanatos si sa nu-mi fac griji ca oricum e peste greutate ....cand de fapt el a slabit 300 g....nici nu stiu ce sa fac...
va pup

off, cristian imi pare rau ca esti bolnavior, sa te faci repede bine ca sa nu mai fie mami suparata.....
incearca sa ii dai laptic cu siringa si poate il pacalesti.
nicsor
hai fetelo ca mai avem un pic si facem 1000 de pagini.........

eu pe mihnea nu il conving sa faca la olita fiinca de cele mai multe ori face in timpul mesei si nu il intrerup sa il pun pe olita iar cand incerc sa il pun pe ea sta cateva secunde dupa care intinde mainile la te prinda si se ridica in picioare apoi se uita in ea si incepe sa rada.......mai incercam ca mami nu se lasa asa usor...poate, poate reusim si noi......pana acum nu a facut decat odata pipi in ea

Gloria si Raul ce mari ati crescut?
foarte frumosi si veseli sunteti amandoi.

maine poate postam si noi cateva poze.....

va las acum ca s-a plictisit singurel

maia imi este dor de tine, unde este mami si de ce te tine ascunsa, nu a mai terminat cu amenajatul, sau sunteti in concediu?
danutza17
Hai ca n-apuc sa postez decat asa, pe sarite... anima1.gif

Multumim tuturor de urari. Sunteti niste scumpe!! tzuc.gif

Noi ne-am trezit dimineata la ora 7, dua ce toata noaptea mi s-a fatait pitica. Parca am fost alergata toata noaptea. Offf, greu tare. Peste zi mi-a mai dormit 2 ore, in 3 bucati de somnic.

Dimineata am fost cu Bianca la biserica. De mult vroiam sa ajung sa o impartasesc si acum daca mi-au permis si neamurile mele nepoftite ca erau plecate, am facut-o si pe asta. Ne-am dus noi cam devreme, pe la 10.10 eram acolo, dar Bianca a fost foarte cuminte. S-a uitat la toata lumea, a inceput chiar sa cante la un moment dat. Ce, doar corul poate??? Si ea e mare cantareata, asa ca da-i cu chiote, da-i cu dadada, lalalai, atatata, a obosit si a adormit fix la 11.20 cand trebuia sa ia impartasania. In zadar am incercat sa o trezesc, ea nik. Prin somn i-a dat-o parintele. biggrin.gif
danutza17
Sunt singurica pe-aici? Tocmai la pagina 999?
Hmmm... hai sa va aratam niste poze! Sa nu va speriati va rog!
danutza17
cele doua iubiri ale mele:

danutza17
asteptam cuminte sa taie mami tortul. poate, poate...

danutza17
Mami se ascunde dupa scaunelul meu sa nu se vada in poza cata e...liwlol.gif
danutza17
Tortul l-am cumparat ca n-am mai avut chef sa fac:
danutza17
Aici mami se pregatea sa taie tortul.
danutza17
Inca n-am ajuns la 1000???
Pai cum daca-s singura pe-aici!!!
danutza17
Hai cu pagina 1000... Sa semneze toata lumea condica. Sau macar sa fie amintite mamicile care nu reusesc. V-am pupat! O noapte linistita sau "furtunoasa", dupa caz!
zamorica
fetelor am intrat numai putin... va dau de baut!!! acum ca suntem la o mie de pagini si Luca a implinit jumate de an biggrin.gif
nu pot sa stau sa va pun poze, din pacate Luca are febra de azi-noapte si stau dupa el, i-a mai scazut dar inca e.... va pupam si promit ca revin cu poze!!
la multi ani Maria!!! occasion.gif ti-am mai zis ca ai un nume superb? te pup pe tine fetita frumoasa foc!!
mela03
La multe lunite si tie Luca occasion.gif
Sa te faci sanatos repede si sa nu o sperii pe mami.Zamorica ,sa stii ca astazi este o saptamana de cand si fta mea avea febra 40 si a tot tinut-o 3-4 zile cu fabra. Rabdare si tratament ca se face bine. Multa bafta.
danutza17
Offf... ce ametita sunt... nush cum Doamne iarta--ma l-am uitat pe Luca. Mii de scuze!!
LA MULTI ANI LUCA!! SA CRESTI MARE, SANATOS, VOIOS, NOROCOS!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif
rody_ms
asa va sa zica. V-ati pus in gand sa faceti 1000 de pagini fara mine ???
Acuma sa vad cine da de baut. bere.gif bere.gif bere.gif
rody_ms
occasion.gif occasion.gif occasion.gif LUCA LA MULTI ANI PUISOR DULCE !!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif
zamorica, mai toarna in pahare, ca eu una tare insetata mai sunt.
rody_ms
1.000 ..... SI LA CAT MAI MULTE PAGINI .... INAINTE SPRE 10.000 FARA TUPEU
SA CURGA SAMPANIE !!!!
ps AVETI GRIJA CE E RECE


COCKTAILURI PT CINE DORESTE

rody_ms
occasion.gif occasion.gif occasion.gif MARIA DENISA occasion.gif occasion.gif SA CRESTI MARE MICA PRINTESA.

Sica sa ma revansez, pt ca voiam de dimineata sa fac urarile (dar iar a sunat telefonul)
uite pt Maria Denisa si Luca

rody_ms
QUOTE(MIOSA @ Jul 11 2010, 09:02 AM) *
neata fetele,

ce faceti?
eu prin casuta.........o sa fac curat ca afara ploua iar...........offffffff............si vroiam sa ma apuc sa vopsesc casuta ........dar poate mai tarziu o sa iasa soarele............
rody spune-mi ce-i place baiatului!!!
adica dansul, cantatul la un instrument, calculatoarele sau mai stiu eu ce
spre exemplu nepotului meu caruia ii place sa cante la chitara as organiza o zi asa

venit prieteni.........mancat diverse treburi si baut sucuri dupa care ( pt ca are prieteni care canta la chitara) le-as face un semicerc din scaune si i-as pune sa cante fiecare cate ceva sau chiar grupuri.........si daca as avea bani as chema un chitarist profesionist care sa le cante 1 ora
sau daca ii place baschetul as organiza un meci si echipei castigatoare le-as da premiu cate ceva.......un cd cu muzica ( la fiecare bineinteles) sau un cd cu un joc carte " se poarta " sau o carte depinde de gusturile copii,lor dupa care i-as invita la o gustarica si eventual un mic dans
adica ideea este ca as organiza mereu cate ceva pe placul copilului si a invitatiilor
spune-mi ce anturaj are Laurentiu si prietenii lui si promit ca ma gandesc

Cred ca m-am prins, la voi a plouat si a trebnuit sa stati in casa. La noi iar a fost cald. dar revin cu povestea mai tarziu. sper ca nu ca ieri seara cand nu am mai apucat sa pun pozele.

Gabi, draga. la al meu si la toti ceilalti le plac jocurile pe calculator, in rest fiecare ca altele. Are prieteni cu varste intre 10-15 ani. El e ca ub fel de cap de trib. Toti ies afara cu el in frunte,
Aaaaa si mai nou cred ca ii plac fetele, sau ele pe el wacko.gif acum cica e o noua moda, vine fata la baiat. Suna fetele la usa intr-o veselie sa il caute...... la telefon sa nu mai povestim. Acuma trebuie sa vad cate fete are de gand sa invita. Una e sigura, au aceiasi varsta.
In principiu, m-am gandit la mancare si muzica deocamdata.
QUOTE(mela03 @ Jul 11 2010, 11:37 AM) *
Multumim de cafea Rody. Foarte apetisanta dar eu nu pot sa beau ca nu ma lasa printesa. Mai savureaza tu una si zici ca sunt eu adica bea in locul meu.

Danutza, LA MULTI ANI FERICITI, sa va iubiti ca in prima zi, si sa va bucurati de printesa voastra.

Mai Gloria, dar tu cresti intr-o zi cat altii intr-o luna. Esti foarte precoce ci frumoasa. Mama mai poate?
La noi vremea este mohorata si vom sta in casa ca oricum luam tratament si nu mergem afara.

Acuma am aflat de ce am baut eu atata cafea astazi. Una era pt tine. floare2.gif
rody_ms
mamici, sa va dau vestea cea mare, ieri papusa Brandusa, printesa mea draga a spus MAMA. Doamne ce frumos a sunat. M-am rugat de ea sa mai spuna odata dar nu am mai vrut. Debia astept sa mai zica odata. Asa frumos, asa de special a sunat. M-a topit toata.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.