Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Decembrie 2009
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2009
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255
bety_dumy
oana22 este bine.......are o minunatie de baietel............cand am sa mai vorbesc cu ea am sa-i cer acordul sa va pun cateva poze
bety_dumy
buna dimineata.........o cafeluta ?

danutza17
Buna dimineata. Hei ce matinala esti Bety!! Cand sa dau cafeaua... imi zic hai sa citesc mai intai ce-au scris fetele si tu hop ai si aparut cu cafeluta! Multumim! Tare gustoasa!!! tzuc.gif
Ralu am primit mailurile 2 la numar. Multumesc frumos. DE luni ma apuc, sa stii. Pana la craciun tre sa dau macar 10 kile ca nu se mai poate!
raly
QUOTE(danutza17 @ Sep 28 2010, 07:51 AM) *
Buna dimineata. Hei ce matinala esti Bety!! Cand sa dau cafeaua... imi zic hai sa citesc mai intai ce-au scris fetele si tu hop ai si aparut cu cafeluta! Multumim! Tare gustoasa!!! tzuc.gif
Ralu am primit mailurile 2 la numar. Multumesc frumos. DE luni ma apuc, sa stii. Pana la craciun tre sa dau macar 10 kile ca nu se mai poate!

Buna dimineata si de la mine. sa stii ca are efect regimul dc il tii cum trebuie. Eu am mai mancat si chestii "interzise" si tot am dat jos! oricum faza cu fructele din 2 in 2 ore te ajuta sa elimini senzatia de foame...iar ceaiul de soc e f bun si la gust si elimina apa din organism si toxine, eu am cautat pe net sa vad care-i treaba cu el! si am gasit ceai de soc cu lamaie la Mega Image, super buuuun! Oricum in prima saptam la pranz sa iti alegi, carne sau peste, dar 3 saptam nu mananci decat ce ai alesma dik nu o zi carne si alta peste.
Bety trimit imediat si la tine mail-urile! Sa imi confirmi ca le-ai primit!
Katrin, e super precoce Gloria, precum am mai zis, cel mai precoce bebel de pe forum! Bravooooooooo ei si bravo lu' mami!
Cuscra, bravo ca-s bine copii!
Revin
danutza17
LA MULTI ANI cu intarziere OTILIA! Sper ca viata sa te rasfete, sper sa ai parte de tot ce-ti doresti, iti doresc fericire, si-ti doresc sanatate, dar mai presus de toate iti doresc iubire!!
danutza17
QUOTE(MIOSA @ Sep 27 2010, 05:21 PM) *
sal din nou,

am fost la doctor si sunt ok copii........au o usoara viroza care se treateaza cu nurofen
Calin are un pic de rosu in gat si atat.
mi-a zis doctorita ca acum la 3 luni o cantareste pe mandra........si eu care de abia asteptam sa vad daca s-a mai ingrasat...........offf............si nici nu am cantar acasa

raul ma uimesti ce frumos stai la dus.............esti super cuminte..........
bravo Raul
Ancuta mea se ridica in cadita, se apleaca dupa scame, jucarii, baloane de sapun orice........este asa smucita ca mi-e frica sa o tin in picioare
nu stiu cum sunt bebeii vostri dar a mea este sageata albastra.......are o viteza............te imbolnavesti de nervi..........acum este intr-un loc si in 2 secunde este in alta parte...........si are un obicei de a se repezi dupa ceva foarte brusc...........daca este o jucarie pe covor si ea este pe pat ea se arunca sa o ia
nu a cazut niciodata si sper sa nu mi-i se intample asa patanie
sunt cu ochii in 4 la dansa ca-i periculoasa

hai ca va las ca dau semne de trezire piticii mei

Ma bucur ca sunt relativ bine piticii Gabi si ca e doar o raceala minora! Pupici sa treaca repede mucisorii si rosu din gatut!
danutza17


Uploaded with ImageShack.us
MIOSA
LA MULTI ANI TEO!!!!! sa cresti mare si frumos!( spune-i lui mami ca ne este dor de ea si asteptam poze cu carliontii tai)

Katrin bine ai revenit........vrem poze cu dovezi despre gloria nu vorbe

buna cafeluta bety .....o placere sa o savurezi
cuscra rally ma bucur ca te-ai bagat la cura si ca da rezultate
auziti dar sa nu ma inhurati dar o cura de ingrasare nu aveti?
ca eu iar scazu-i la 45 kg ale mele si parca as mai vrea vreo 2 kg
azi ma duc la sedinta la gradi..........am sa va povestesc despre prostiile debitate de parinti ( la fiecare sedinta eu ma umplu de nervi ca sunt tare nesanatosi unii parinti)........va povestesc ca sa va antrenez pt cand veti merge voi la sedinte cu piticii ( apropo v-ati gandit ca in 2 ani ii dam la gradi)

si vestea mare a zilei ..........Lui Calin i se misca primul dintisor......asa ca Ancutei ii cresc si lui Calin ii cad liwlol.gif

acusica va las ca trebuie sa bag aspiratorul ca-i jale pe mochete
nicsor
neata!
ce fac fetele?
mai, mai ce copii frumosi!
lavinia, ce performante are raul!!!!
mihnea abia se ridica pe mobila , pat, pe noi singurel sta ceva in picioare dar nu f mult si cade. la baie, noi inca ii facem in cadita fiinca il mai lasam sa se si joace cu dusul cu vaporasul....... dar mananca si cerealele in cadita de cateva zile. asa ca baita doar cu dusul mai tarziu......
rody, la fel il gasesc si eu pe sub patut, pe sub scaune.......ce sa facem, stam dupa ei.........
mare lista noastra, pacat ca nu mai intra fetele sa ne spuna ce fac pipicii lor

katrin, ma faci un pic geloasa (glumesc ), iauzi tu cate lucruri face gloria, .....cred ca pe la 1 an o sa facem si noi cam ce face ea acum. multa sanatate iubita!

otilia occasion.gif occasion.gif occasion.gif

ma bucur ca v-au placut pozele cu Mihnea!
maine dimineata avem si noi programare la doctor, tare curioasa sunt sa vad cat a mai crescut bubuloiul meu..

pupici si o zii frumoasa!
nicsor
occasion.gif occasion.gif occasion.gif Teo!
mami te asteptam cu poze si povesti......

si ancuta in cazul in care maine nu am timp sa intru pe forum
bety_dumy
QUOTE(raly @ Sep 28 2010, 08:12 AM) *
Buna dimineata si de la mine. sa stii ca are efect regimul dc il tii cum trebuie. Eu am mai mancat si chestii "interzise" si tot am dat jos! oricum faza cu fructele din 2 in 2 ore te ajuta sa elimini senzatia de foame...iar ceaiul de soc e f bun si la gust si elimina apa din organism si toxine, eu am cautat pe net sa vad care-i treaba cu el! si am gasit ceai de soc cu lamaie la Mega Image, super buuuun! Oricum in prima saptam la pranz sa iti alegi, carne sau peste, dar 3 saptam nu mananci decat ce ai alesma dik nu o zi carne si alta peste.
Bety trimit imediat si la tine mail-urile! Sa imi confirmi ca le-ai primit!

Revin

foarte bune meniurile.....cam asa mananc si eu , dar recunosc ca uit mereu de cele 2 gustari............si asa ca eu ajung la maxim ( si foarte rar ) 1300 kcal........
ceea ce ma ajuta acum este cantarul de bucatarie.......ca stiu sigur ce catitate mananc.
multumesc ptr ele , am sa incerc sa tin si eu exact cum scrie acolo......aaaaaa si eu nu am mai mancat deloc paine
rody_ms
QUOTE(bety_dumy @ Sep 28 2010, 06:37 AM) *
buna dimineata.........o cafeluta ?


ohoooo. Ce cafeluta buna Betty. Ce matinala ai fost azi. E super delicioasa.

occasion.gif occasion.gif occasion.gif TEO LA MULTI ANI !!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif Hai nasa cu poze si raport complet. floare2.gif
danutza17
occasion.gif occasion.gif occasion.gif TEO occasion.gif occasion.gif occasion.gif
danutza17

bety_dumy
QUOTE(rody_ms @ Sep 28 2010, 10:16 AM) *
ohoooo. Ce cafeluta buna Betty. Ce matinala ai fost azi. E super delicioasa.

MULTUMESC,MULTUMESC .........DE ACUM AM SA VA FAC CAFELUTA IN FIECARE DIMINEATA.....CACI EU MEREU MA TREZESC LA ACEA ORA ( ADICA LA 6 ) SILVIU NU DOARME MAI MULT NICI ACUM........ASA CA IMI VOI FACE TIMP SA VA FAC CAFELUTA.
DE CAND CU REGIMUL LA ORA ACEEA MATINALA INTRAM PE NET SA IMI CALCULEZ MENIUL ZILNIC ( CA SA NU DEPASESC CU MULT 1200 DE KCAL )
zamorica
mamici multumesc pentru urari si va multumesc Rody si Danutza pt colaje, sincer m-au emotionat cand le-am vazut!! P.S. DAnutza ce imi mai place de tine ca faci imediat rost de poze!! bravo mamica!!

am vazut o Bilinca frumoasa, pe care o vedem mai rarut dar si cand o vedem... ne da pe spate, are o gurita si niste ochisori atat de finuti!!! oFloare.gif

AM mai vazut un Raul frumos si carliontat, nu imi vine sa cred ce bine sta in cada!! imi plac la nebunie si pozele din parc si ma repet zicandu-va ca sunteti foarte frumosi Lavinia!!

Si l-am vazut si pe Mihnea care e atat de frumos incat poate fi confundat cu o fetita!! nici nu pot sa aleg o poza preferata pt ca toate sunt superbe!!!

La multi ani Teo occasion.gif occasion.gif occasion.gif te asteptam mami cu poze !! la multi ani si tuturor care au mai implinit o lunita!!

fetelor felicitari pt vointa, Bety ai dat foarte mult jos!!! esti de admirat atat pt vointa cat si pt organizare, eu nu stiu daca as mai avea timp sa imi gatesc mereu chestii dietetice!!! si sa calculez caloriile!!

Katrin ma bucur ca GLoria e atat de dezvoltata ca sa zic asa!! LUCa ii trimite cei mai dulci pupici iubitei lui GLoria tongue.gif floare2.gif

Miosa sper sa se faca bine cat mai repede atat Ancuta cat si CAlin!! apropo de dinte cazut... in Italia se obisnuieste ca primul dinte care cade sa fie "prelucrat" si se pune la gat cu un lantisor.. nu stiu ce sa zic despre asta.. e interesant....

pupici pt toti floare2.gif
zamorica
fetelor sa va zic si eu cu cazutul din pat!! il adormisem pe luca, l-am invelit si nu l-am pus in patutul lui pt ca doarme iepureste asa ca intr-o parte pun perne si in cealalta trag patutul lui!! Si el cum e fortos s-a trezit, a inceput sa se joace, a impins patutul si s-a prelins ca sa zic asa pe langa pat pana jos!! noroc ca era pilota si cred ca l-a mai agatat!! si la un moment dat plange , eu ma duc in camera, Luca nu e in pat!! cand ma uit el era pe jos, intins pe burtica, dar nu plangea ca a cazut, plangea ca s-a plictisit de stat sub pat !! doamne nici nu stiam cum sa reactionez... sa rad sau sa plang!!! de azi inainte poate sa se trezeasca din somn si dupa 5 minute ca o sa il pun mereu in patutul lui!!
raly
buna dimineata,
occasion.gifLA MULTI ANI, TEO
occasion.gif :occasion:LA MULTI ANI ANCUTA!
occasion.gifLA MULTI ANI OTILIA!
Mii de pupici pt sarbatoriti si va asteptam cu pozeeeee!
Cuscra, am si dieta de ingrasare, cum fac rost de ea ti-o trimit!
Pup si sa aveti o zi buna
danutza17
Buna dimineata!
danutza17
La multi ani Ancuta!!
occasion.gif occasion.gif occasion.gif
soricica84
occasion.gif occasion.gif occasion.gif Teo!!!
occasion.gif occasion.gif occasion.gif Ancuta!!
danutza17





bety_dumy
occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif sarbatoritilor de azi.......
am intrat mai tarziu azi ..........ptr ca azi noapte Silviu nu a dormit de pe la 1 pana pe la 3 .........asa ca la 6 cand m-am trezit sa-l trezesc pe sot sa plece la servici ........a venit mama sa stea cu Silviu si am mai tras un somn......
MIOSA
neata fetelor,

in primul rand multumim de urari si in special danutei care m-a emotionat cu cele 2 colaje
in al doilea rand aseara Calin nu s-a culcat pana nu i-am scos dintele..........atat la miscat si a tras de el pana l-am scos......si acum este fericit ca i se misca si al doilea
m-a pus sa-i fac scrisoare Zanei Maseluta sa ii dea si bani dar sa nu-i ia dintele ca el vrea sa-l pastreze.........iaer azi dimineata cum a facut ochi direct sub perna s-a uitat ( stiu ca la romani este obiceiul sa arunci dintele peste casa dar cu atatea desene nu am avut nici un succes cu acesta traditie ...........ma inebunit cu zana maseluta)
dimineata si-a gasit si banii ( am pus si eu si a pus si sotul fara sa stim unul de altul), iar Calin era super incantat ca a primit de 2 ori bani
cuscra te astept cu aceea dieta de ingrasare ca zau cad pantalonii de pe mine.....au ajuns oamenmii sa se uite chioras cand le zic ca am 2 copii.....ca sunt slaba si pe unde i-am facut si scos

aseara la sedinta iar m-am "distrat " cu parintii care le certau pe educatoare ca servesc la masa sote de mazare sau fasole pastai si copiilor lor nu le place, altii ca de ce le da satata de varza ca-i grea, altii ca de ce le da snitele asta vis-a vis de meniu
altii ca de ce au toalete comune ca nu stiu ce baietel a vazut-o pe sabina a mea cand facea pipi si tot asa
au fost niste polemici extrem de interesante despre tot felul de prostii mai putin despre lucruriile interesante cu adevarat

ma rog una peste alta trebuie sa cumpar rechizite de cel putin 250 lei si mai am si fondul clasei ( acum se cheama donatie) de 100 lei
asa ca ma scarpin adanc si trebuie sa scot banutii

mai tarziu pun si poze cu Ancuta ........am sa fac chiar azi cateva


pupici

MIOSA
aloooooooooo,

unde sunteti????/
pai pe ploaia asta nu sunteti " calare' pe forum???
eu azi am stat numai in casa si m-au inebunit piticii!!!

aha m-am prins..........asta-i vreme de " udat floriile"............aha deci lucrati la al doilea prunc............altfel nu-mi explic lipsa voastra

soricica84
QUOTE(MIOSA @ Sep 29 2010, 04:33 PM) *
aloooooooooo,

unde sunteti????/
pai pe ploaia asta nu sunteti " calare' pe forum???
eu azi am stat numai in casa si m-au inebunit piticii!!!

aha m-am prins..........asta-i vreme de " udat floriile"............aha deci lucrati la al doilea prunc............altfel nu-mi explic lipsa voastra



Aici sunt. Raul nu prea are stare in casa. Azi s-a plictisit rau, nu-i convine nimic, e smiorcait. Nu-i place numai in casa, fiind obisnuit sa iasa si afara. Toata ziua sta agatat de mine si vrea sa-i acord atentie total. n-am facut mai nimic azi prin casa. Am stat doar dupa el. Nici la calculator nu pot sta cand e prin preajma deoarece vrea sa-l iau in brate sa bata la tastatura. Iar de dormit nu prea a dormit, cam 2 ore. Putin fata de restul zilelor.
Jucariile nu-i mai plac. Vrea mereu sa-i dau ceva nou.

Dar sa speram ca maine va fi vremea mai buna. Macar sa nu ploua.
nicsor
hy!
aici suntem si noi!
nasoala ziua de azi. dimineata am facut mancare pt mihnea iar pe la 11 am plecat la doctor cu el pt ca aveam programare. de ajuns am ajuns bine ca nu ploua asa rau dar la intoarcere a fost un chin, mihnea adormise, ploua infernal, am asteptat autobuzul intr-o statie desfiintata, a trecut un sofer si ne-a facut leoarca, adpa ce am ajuns in noua statie am constatat ca nu are nici un refugiu asa ca am stat in ploaie.........se uita asa ciudat lumea la mine, parca aud si ce gandeau, ca sunt nebuna ca am iesit cu copilul in ploaie......intr-un final am ajuns acasa, i-am dat sa manance , a dormit 2 ore si de atunci nu are stare deloc.
important este ca e bine, are 76 cm si 9.600 kg. continui cu vigantolul o seara 1 picatura , o seara 2 picaturi si cu fierul 8 picaturi pe zi.

sper ca de maine sa se indrepte vremea sa mergem afara.....

pupici si o seara buna!
bety_dumy
buna dimineata , poftiti la cafeluta :


bety_dumy
sa va mai pun si cateva poze cu Silviu :






nicsor
QUOTE(bety_dumy @ Sep 30 2010, 07:32 AM) *
sa va mai pun si cateva poze cu Silviu :







bety, frumos foc este silviu! si azi tot matinala esti!!!!!
m-am distrat cand l-am vazut si pe el cu degetul in gurita, exact ca mihnea. vad ca voi nu aveti nici un dintisor sus dar dupa cum sunt gingiile o sa ii dea cat de curand.
fetelor sum stau bebeii vostri cu somnul ziua? Mihnea are uneori si 3 reprize de somn. dimin se trezeste in jur de 8- 8.30 pe la 11- 11.30 adoarme din nou cate 40 min, pe la 3-4 adoarme iarasi in general aproximativ 2 ore si seara pe la 8, daca la somnul de la pranz a dormit mai putin de 2 ore si mai doarme 30-40 de min. binenteles ca seara adoarme mai tarziu cand se intampla asa........
verisoare mea imi spunea ca al ei doarme o singura repriza de 4 ore si ar fi bine sa il obisnuiesc si eu asa dar nu prea tine fiinca nu te mai intelegi cu el dc nu doarme.

inca o intrebare, lui mihnea i s-a inchis fontanela, ai vostrii cum stau?
MIOSA
neata,

Ancutei nu i s-a inchis inca frontanela ........se zice asa: daca se inchide prea repede ( pana intr-un an are calciu prea mult iar daca nu se inchide in jurul varstei de 1 an nu prea sta bine cu calciu)
Ancuta doarme in jur de 11 1 ora dupa care dupa amiaza pe la 2-3 vreo 1-2 ore si atat
seara pe la 8-9 cel tarziu adoarme franta pana pe la 6 jumate 7 jumate dimineata

stiu ca nu am pus poze dar ziua de ieri a fost tare nasoala
Ancuta mea nu a tacut.........a urlat, vrea numai in brate sau numai pe jos sa se catare ea peste tot, in plus si Calin a fost tare nazdravan ca daca nu au iesit afara au facut numai prostii
asa ca daca nici azi nu ies cu ei diseara cand vine sotul imi depun demisia din slujba de mamica liwlol.gif

bravo Mihnea esti baiat mare .........a crescut foarte bine........este in parametri........eu cred ca nu ar trebui sa mai aiba probleme cu calciu daca i s-a inchis frontanela si oare de ce intr-o zi sa-i dai doar 1 picatura de vigantol?! cred ca si-a revenit si de aceea

despre jucarii la fel este si la noi
se plictiseste si mereu trebuei dat ceva nou
noi am inceput cu sticle, gentute mici, cani de plastic mai colorate etc
iar la masa nu sta locului deloc.......se ridica in picioare in scaunul de masa, trebuie sa aibe mereu ceva in mana , care dupa 1-2 minute nu o mai atrage si il arunca pe jos
eu cand ii dau sa pape imi fac stoc de jucarii langa mine
a invatat sa faca pa si sa aplaude
in rest daca o intreb unde-i pisica se uita pe geam afara si recunoaste multi oameni
cu olita nu prea avem succes
de 10 ori nu face si odata face dar suntem perseverenti

hai ca nu mai pot sa scriu ca o am in brate\


silviu esti un frumos te pupic
raly
Buna dimineata,
Ce "face" fetili?
Noi suntem bine si f energice...ne trezim odata de 2 ori pe noapte, azi noapte doar odata, dar ieri a dormit maxim 40 min! Merge in patru labe de zici ca e la concurs, mai derapeaza, mai cade, dar doar pe turbo biggrin.gif Se agata maimuta de orice obstacol (sifonier, dulap, masa, orice) tb sa fii cu ochii pe ea! Raspunde la Nume (culmea si la Bianca si la Ilinca), vorbeste toata ziua (mai mult ca ma'sa liwlol.gif ) zice dada in continuu, apoi tata si in cele din urma si mai rar si mama.....
Mi se pare ca bebeii vostri dorm f bine ziua, pai Bilinca doarme cam o ora - ora jumate' toata ziua! dar nu are probleme, se trezeste ffff vesela..... I-am dat si somon si s-a lins pe bot la propriu! Nu prea mai vrea sa stea in patutul ei, decat cand doarme noaptea.....in rest vrea doar pe jos sa escaladeze si sa exploreze tot!
Cuscra am ras cu pofta de faza cu "imi dau demisia din profesia de mamica"...Noi la masa nu avem voie cu jucarii, e adevara ca pe la juamatatea mesei se plictiseste si incepe sa studieze incaperea, dc o vad asa nu-i mai dau, chiar dc face scandal.....dc vrea sa pape, papa dc nu, nu! Eu am zis ca si mai tarziu nu stau sa alerg cu mancarea dupa ea, am ramas traumatizata cand am vazut mamici/bunici in parc cum alergau cu lingurita dupa bebei si as vrea pe cat posibil sa o obisnuiesc cu ideea ca la masa mancam si atat! Ehh sa vedem si dc voi reusi! wink.gif
In alta ordine de idei , Silviu, esti un FRUMOS! Semeni rau cu mami (sper sa nu se supere tati) Apropo, Bety ia pune niste poze si cu tine sa te vedem asa cu noua silueta! Apropo, azi iar ma duc la nutritionist si va trimit si cel de-al treilea regim!
Dana, unde esti?
nicsor
QUOTE(MIOSA @ Sep 30 2010, 09:51 AM) *
neata,

Ancutei nu i s-a inchis inca frontanela ........se zice asa: daca se inchide prea repede ( pana intr-un an are calciu prea mult iar daca nu se inchide in jurul varstei de 1 an nu prea sta bine cu calciu)
Ancuta doarme in jur de 11 1 ora dupa care dupa amiaza pe la 2-3 vreo 1-2 ore si atat
seara pe la 8-9 cel tarziu adoarme franta pana pe la 6 jumate 7 jumate dimineata

stiu ca nu am pus poze dar ziua de ieri a fost tare nasoala
Ancuta mea nu a tacut.........a urlat, vrea numai in brate sau numai pe jos sa se catare ea peste tot, in plus si Calin a fost tare nazdravan ca daca nu au iesit afara au facut numai prostii
asa ca daca nici azi nu ies cu ei diseara cand vine sotul imi depun demisia din slujba de mamica liwlol.gif

bravo Mihnea esti baiat mare .........a crescut foarte bine........este in parametri........eu cred ca nu ar trebui sa mai aiba probleme cu calciu daca i s-a inchis frontanela si oare de ce intr-o zi sa-i dai doar 1 picatura de vigantol?! cred ca si-a revenit si de aceea

despre jucarii la fel este si la noi
se plictiseste si mereu trebuei dat ceva nou
noi am inceput cu sticle, gentute mici, cani de plastic mai colorate etc
iar la masa nu sta locului deloc.......se ridica in picioare in scaunul de masa, trebuie sa aibe mereu ceva in mana , care dupa 1-2 minute nu o mai atrage si il arunca pe jos
eu cand ii dau sa pape imi fac stoc de jucarii langa mine
a invatat sa faca pa si sa aplaude
in rest daca o intreb unde-i pisica se uita pe geam afara si recunoaste multi oameni
cu olita nu prea avem succes
de 10 ori nu face si odata face dar suntem perseverenti

hai ca nu mai pot sa scriu ca o am in brate\
silviu esti un frumos te pupic

esti fericita ca adoarme asa devreme seara, mihnea in serile bune adoarme pe la 10.30-11 iar inn serile cand mai doarme la in jurde 8, adoarme pe la 12-12.30.
noi cu olita nu avem succes deloc fiinca mihnea face caca numai in timpul mesei.
iar la masa avem si noi jucarii, lingurite, etc pe care le arunca jos si se uita dupa ele, cand se plictiseste eu ii cant si mai papa ceva. acum cerseste sa il iau in brate. se ridica singurel pe mobila, pe noi, se duceb la televizor si da cu mainile in el, eu il cert ca nu are voie acolo dar nu are nici un efect. nici nu stiu cum sa procedez in acest sens....cum le aratati ca nu au voie sa faca lucrul respectiv. eu incerc sa ii atrag atentia cu alt obiect .......

gata plange, tr sa ies.
bety_dumy
EU AM MARI RESTANTE LA SOMN...........sILVIU SE TREZESTE MEREU NOAPTEA............ACUM ESTE SI DE LA DINTISORI ,DAR PANA ACUM NU AM AVUT O NOAPTE IN CARE SA NU MA TREZESC DE 2-3 ORI .....( EL SI ACUM MANANC NOAPTEA)
sa va pun poze cu mine.......nu am una in care sa apar toata la 93 de kg.........asa ca sa vad si eu diferenta caci eu tot foarte grasa ma vad......cu toate ca pe cantar acum vad 79 nu 93 ca acum 3 luni

aici aveam 85.5 ( am zis sa imi fac poze la fiecare 5 kg date jos )



aici sunt la 80 de kg ( acum am 79 smile.gif )



MIOSA
mai bety dar ai slabit nu gluma
pai te stiu din pozele cu silviu ...........esti super tare...........mamica sexi ce mai.............

imi pare rau ca nu dormiti noaptea

va las ca imi face Ancuta un concert in la major acum
soricica84
Buna seara tuturor.
Noi am fost azi cu Raul la un chirurg pentru a-i decolata putica. Eu ii faceam asta acasa dar n-am reusit sa o decolatez corect si astfel ajungea la operatie de fimoza. A plans cand i-a decolatat-o doctora si mi-a spus ca 2 zile va fi cam smiorcait si-l va ustura, dar mai bine asa decat operatia.

Raul doarme in medie ziua cam 3-4 ore: de la 9-10; de la 13.30-15.00 si de la 16 sau 17- 18. Iar seara adoarme pe la 20.30 sau 21 pana la 6 dimineata, cu o trezire pentru masa.

Silviu ce frumusel esti si ce bine semeni cu mami. Iar tu Bety arati foarte bine. Felicitari pt kg pierdute!!!
MIOSA
neata,

fetele hai cu cafeluta aia ca mi-i se scurg ochii in gura!!
Ancuta si-a facut rost de un cucui vanat sa zic asa
a tras de firul de la telefon si i-a venit receptorul in frunte de i s-a invinetit un pic locul...........nu va zic ce scandal a facut.........dupa care se ducea iar sa repete figura..........cred ca vroia si in partea cealalta sa fie simetric
raly
Buna dimineata
Bety arati f bine! Chiar se vad kg pierdute! Bravooooooo, ai super ambitie! Azi trimit regimul 3 pe mail, sa imi zici cand il primesti!
Fetelor nu stiu ce sa fac cu Bilinca......nu doarme aproape deloc, ieri a dormitvreo 40 min adunat si azi noapte s-a trezit din ora in ora......nu plange sau ceva dar scartaie asa si sta in fundulet cu mana in gura, cred ca o deranjeaza gingiile! Mie mi se pare ca doarme f putin, adik nici noapte ca lumea nici ziua.
Va pup si va urez o zi buna
Danaaaaaaa, incepi sa ma ingrijorezi! De ce nu mai intri? S-a intamplat ceva cu Bianca?
raly
QUOTE(MIOSA @ Oct 1 2010, 08:27 AM) *
neata,

fetele hai cu cafeluta aia ca mi-i se scurg ochii in gura!!
Ancuta si-a facut rost de un cucui vanat sa zic asa
a tras de firul de la telefon si i-a venit receptorul in frunte de i s-a invinetit un pic locul...........nu va zic ce scandal a facut.........dupa care se ducea iar sa repete figura..........cred ca vroia si in partea cealalta sa fie simetric

Aoleooooo cred ca o doare rau....comprese cu apa rece si multa rabdare cuscra!
Apropo, cuscra baga o adresa de mail ca sa iti trimit regimul de ingrasare, am o prietena care l-a incercat si la ea nu prea a avut efect, dar paote la tine merge!
raly
QUOTE(soricica84 @ Sep 30 2010, 10:34 PM) *
Buna seara tuturor.
Noi am fost azi cu Raul la un chirurg pentru a-i decolata putica. Eu ii faceam asta acasa dar n-am reusit sa o decolatez corect si astfel ajungea la operatie de fimoza. A plans cand i-a decolatat-o doctora si mi-a spus ca 2 zile va fi cam smiorcait si-l va ustura, dar mai bine asa decat operatia.

Raul doarme in medie ziua cam 3-4 ore: de la 9-10; de la 13.30-15.00 si de la 16 sau 17- 18. Iar seara adoarme pe la 20.30 sau 21 pana la 6 dimineata, cu o trezire pentru masa.

Silviu ce frumusel esti si ce bine semeni cu mami. Iar tu Bety arati foarte bine. Felicitari pt kg pierdute!!!

Ce greu e si cu baieteii, cu chestia asta cu puta! Saracutul cred ca il ustura, dar macar asa scapa de operatie.....ii trimit un pup mare poate mai alina din durere! Felicitari ca doarme asa bine!
danutza17
Neatza gagici!
danutza17
QUOTE(raly @ Oct 1 2010, 08:29 AM) *
Buna dimineata
Bety arati f bine! Chiar se vad kg pierdute! Bravooooooo, ai super ambitie! Azi trimit regimul 3 pe mail, sa imi zici cand il primesti!
Fetelor nu stiu ce sa fac cu Bilinca......nu doarme aproape deloc, ieri a dormitvreo 40 min adunat si azi noapte s-a trezit din ora in ora......nu plange sau ceva dar scartaie asa si sta in fundulet cu mana in gura, cred ca o deranjeaza gingiile! Mie mi se pare ca doarme f putin, adik nici noapte ca lumea nici ziua.
Va pup si va urez o zi buna
Danaaaaaaa, incepi sa ma ingrijorezi! De ce nu mai intri? S-a intamplat ceva cu Bianca?

Ah, pe mine ma strigai iubita? Aici sunt! Eu credeam ca de Dana cealalta intrebi. Nici ea nu a mai intrat de mult! Unde esti?? Ce face Daria frumusica mea finuta??

Bianca e bine, tot parca mai are ceva mucisori dar atat. E o smechera si jumatate, pandeste si fura lucruri pe care nu i le dai cand nu esti atent, e o strengarita pe care toata lumea o adora si-o rasfata!
danutza17
QUOTE(raly @ Oct 1 2010, 08:29 AM) *
Buna dimineata
Bety arati f bine! Chiar se vad kg pierdute! Bravooooooo, ai super ambitie! Azi trimit regimul 3 pe mail, sa imi zici cand il primesti!
Fetelor nu stiu ce sa fac cu Bilinca......nu doarme aproape deloc, ieri a dormitvreo 40 min adunat si azi noapte s-a trezit din ora in ora......nu plange sau ceva dar scartaie asa si sta in fundulet cu mana in gura, cred ca o deranjeaza gingiile! Mie mi se pare ca doarme f putin, adik nici noapte ca lumea nici ziua.
Va pup si va urez o zi buna
Danaaaaaaa, incepi sa ma ingrijorezi! De ce nu mai intri? S-a intamplat ceva cu Bianca?

Vai puiutul mic, cum se chinuie ea!! Da-i niste nurofen seara inainte de culcare. 2.5 ml. Oooo mi-am amintit am visat-o azi noapte pe Bianca mea cu toti dintii si toate maselele in gura si parca ma intrebam cand i-au iesit ca nu mi-am dat seama!! =))
danutza17
Wow... Bety!! Arati foarte bine! Tine-o tot asa... si top model te facem mama! Ce parere are sotul tau??

Raly.. chiar te rog sa-mi dai si bucata asta de regim. Recunosc, nu m-am apucat inca, de luni. Merg in weekend sa fac provizii si gata, pana la Craciun trebuie sa dau jos 10 kile.
danutza17
QUOTE(MIOSA @ Oct 1 2010, 08:27 AM) *
neata,

fetele hai cu cafeluta aia ca mi-i se scurg ochii in gura!!
Ancuta si-a facut rost de un cucui vanat sa zic asa
a tras de firul de la telefon si i-a venit receptorul in frunte de i s-a invinetit un pic locul...........nu va zic ce scandal a facut.........dupa care se ducea iar sa repete figura..........cred ca vroia si in partea cealalta sa fie simetric

A venit si cafeaua Gabi... biggrin.gif Mititica Ancutica! Pup-o tare din partea noastra sa treaca repede vanataia!
danutza17
QUOTE(soricica84 @ Sep 30 2010, 10:34 PM) *
Buna seara tuturor.
Noi am fost azi cu Raul la un chirurg pentru a-i decolata putica. Eu ii faceam asta acasa dar n-am reusit sa o decolatez corect si astfel ajungea la operatie de fimoza. A plans cand i-a decolatat-o doctora si mi-a spus ca 2 zile va fi cam smiorcait si-l va ustura, dar mai bine asa decat operatia.

Raul doarme in medie ziua cam 3-4 ore: de la 9-10; de la 13.30-15.00 si de la 16 sau 17- 18. Iar seara adoarme pe la 20.30 sau 21 pana la 6 dimineata, cu o trezire pentru masa.

Silviu ce frumusel esti si ce bine semeni cu mami. Iar tu Bety arati foarte bine. Felicitari pt kg pierdute!!!

Doarme foarte bine Raul. Si Bia are zile si zile. CAnd doarme cate 5 ore intr-o zi, cand doar 1 ora jumate. Depinde. Pupic si la tine dragul meu sa treaca putica! Dar tu esti barbat mare si curajos! tzuc.gif
danutza17
Aseara am stat pana la 1 si-am pus roscovi marinati. Tare curioasa sunt cum mi-au iesit ca e prima data cand pun. Si-am curatat si o sacosa de ghebe si i-am fiert, iar azi fac salata cu gogosari. Muncitorii au terminat de izolat blocul si-au coborat schela, deci trebuie sa spal si geamurile si sa calc perdelele sa le pun sus, vreau sa fac o tocanita de hribi cu smantana si o fripturica ca sambata avem musafiri... deci nu se anunta un weekend prea linistit. Nici nush cum sa fac, parca mi-as lua liber azi de pe la pranz, cat sta mama cu fata sa le fac pe indelete... Hmmm.... Cata framantare interioara!!

Ah, sa va povestesc cum mi-am batut barbatul azi-noapte? La propriu!

Pe la 10 am culcat-o pe Bia si m-am intors la buretii mei (noroc cu mama sa-i dea Dumnezeu sanatate ca altfel cred ca veneam direct la serviciu), iar pe la 11 Marius s-a dus sa se culce, ca deh... era tare obosit saracul ca a umblat pe coclauri toata ziua dupa bureti (de parca l-am rugat eu), l-a prins si o ploaie de la udat pana la piele si a mai bagat si doua pahare de vin fiert care l-au toropit si eu eram odihnita am dormit toata ziua cu capul pe birou si puteam sa stau cat mai tarziu sa fac buretii. Si deodata o aud pe Bianca plangand... cred ca s-a apucat asta de sforait si mi-a trezit-o. Am fugit in camera, i-am tras doi pumni si-am culcat la loc copilul. Sa vedeti ce fata a facut ... habar n-avea ce se intampla! Bineinteles ca de la atata oboseala nici n-a auzit ca plangea Bia langa el... l-au trezit pumnii mei! Na, ziceti voi, sunt normala eu??!
raly
QUOTE(danutza17 @ Oct 1 2010, 08:47 AM) *
Aseara am stat pana la 1 si-am pus roscovi marinati. Tare curioasa sunt cum mi-au iesit ca e prima data cand pun. Si-am curatat si o sacosa de ghebe si i-am fiert, iar azi fac salata cu gogosari. Muncitorii au terminat de izolat blocul si-au coborat schela, deci trebuie sa spal si geamurile si sa calc perdelele sa le pun sus, vreau sa fac o tocanita de hribi cu smantana si o fripturica ca sambata avem musafiri... deci nu se anunta un weekend prea linistit. Nici nush cum sa fac, parca mi-as lua liber azi de pe la pranz, cat sta mama cu fata sa le fac pe indelete... Hmmm.... Cata framantare interioara!!

Ah, sa va povestesc cum mi-am batut barbatul azi-noapte? La propriu!

Pe la 10 am culcat-o pe Bia si m-am intors la buretii mei (noroc cu mama sa-i dea Dumnezeu sanatate ca altfel cred ca veneam direct la serviciu), iar pe la 11 Marius s-a dus sa se culce, ca deh... era tare obosit saracul ca a umblat pe coclauri toata ziua dupa bureti (de parca l-am rugat eu), l-a prins si o ploaie de la udat pana la piele si a mai bagat si doua pahare de vin fiert care l-au toropit si eu eram odihnita am dormit toata ziua cu capul pe birou si puteam sa stau cat mai tarziu sa fac buretii. Si deodata o aud pe Bianca plangand... cred ca s-a apucat asta de sforait si mi-a trezit-o. Am fugit in camera, i-am tras doi pumni si-am culcat la loc copilul. Sa vedeti ce fata a facut ... habar n-avea ce se intampla! Bineinteles ca de la atata oboseala nici n-a auzit ca plangea Bia langa el... l-au trezit pumnii mei! Na, ziceti voi, sunt normala eu??!

In primul rand, bine ai revenit.....chiar imif aceam griji! In al doilea rand liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif pt faza cu sotul.......esti foarte tare! Si eu l-am caftit pe al meu intr-o seara ca sforaia si nu puteam dormi si i-am dat doi pumni la coaste si m-am facut ca dorm....era saracu' buimac! Iar cand eram gravida si nu puteam dormi deloc noaptea, stateam si ii urmaream toate actiunile care le facea in somn. Evident ca la un moment dat s-a trezit si nu a fost prea palcut surprins sa vada 2 ochi amri bulbucati care il privesc asa cu nesat anima1.gif ....asa ca nu esti singura care-si cafteste sotul biggrin.gif
Zi si mie reteta aia de tocanita de hribi cu smantana ca suna delicios. Cu spalatul geamurilor si eu am o problema si tb sa le spal pe alea din balcon ca am facut izolatie acolo si e o mizerie pe geamuri..dar macar eu nu am perdele in balcon...m-am scos smile.gif
Trimit acum regimul, sa imi confirmi dc l-ai primit. Multam de sfat, o sa incerc s aii dau nurofen , poate se odihneste ceva mai bine...
danutza17
Tocanita de hribi eu o fac asa: Pun hribii la fiert cu apa cu sare nu prea multa, intre timp toc doua cepe medii, le calesc in ulei pana devin aurii, apoi le pun peste bureti, separat in alt vas fac un amestec din smantana si o lingurita de faina de grau (atentie sa nu aibe faina cocoloase), iar cand sunt aproape fierti hribii pui chestia asta peste. Condimentezi dupa bunul plac, eu pun si marar ca imi place gustul si mai lasi la fiert inca 15-20 min amestecand cat mai des ca sa nu se prinda. E o nebunie! Eu o servesc ca garnitura la friptura cu mujdei.
raly
QUOTE(danutza17 @ Oct 1 2010, 09:12 AM) *
Tocanita de hribi eu o fac asa: Pun hribii la fiert cu apa cu sare nu prea multa, intre timp toc doua cepe medii, le calesc in ulei pana devin aurii, apoi le pun peste bureti, separat in alt vas fac un amestec din smantana si o lingurita de faina de grau (atentie sa nu aibe faina cocoloase), iar cand sunt aproape fierti hribii pui chestia asta peste. Condimentezi dupa bunul plac, eu pun si marar ca imi place gustul si mai lasi la fiert inca 15-20 min amestecand cat mai des ca sa nu se prinda. E o nebunie! Eu o servesc ca garnitura la friptura cu mujdei.

Deci suna super delicios! Am apa in gura...sper sa ma lase zuzica sa fac mancare diseara, oricum eu de obicei o car dupa mine in bucatarie in scaunul ei de masa, ma supravegheaza......
Multam de reteta Dana!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.