Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Decembrie 2009
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2009
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255
tinkerbell
fetelor eu nu reusesc deloc sa pun poze....va las aici linkul de hi5 sa o vedeti p Brianna......ar fi bn sa aveti si voi cont si sa puneti poze cu bebeii vostrii mai multe si kiar si k voi sa ne cunoastem mai bn smile.gif

http://Ary3lll.hi5.com
MIOSA


neata ,

lolooo imi pare rau pt tatal tau dar ma bucur ca si-a revenit.............banuiesc ca ai trecut prin emotii ceea ce chiar nu-ti trebuia
stai linistita ca se va face bine
noi aseara am fost 2 ore la colindat.............gasca de pitici era super incantata.............si in ciuda crizei au primit o gramada de merinde si ceva banisori
loloo eu dureriile le am in special seara in cursul zilei ma simt relativ bine dae stau si in pat juma de ora la 2-3 ore iar la pranz stau 2 ore in pat ...........probabil ca de asta ma simt mai bine
incerca sa stai la orizontala cat mai des

sotul meu lucreaza si azi asa ca fac singurica un pic de ordine si cand vine sa bage el un aspitator..........noroc ca am scapat de gatit
cadourile sunt ambalate si asteapta sa fie puse in brad
ieri mi-am monitorizat maiscariile pt ca bebe este mai lenes...........dar este ok in 12 ore a miscat de 10 ori ......
fetele gravide in special loloo nu mai stati maica la coada.............faceti un pic de circ, teatru sau ce vreti.......este inuman ca o femeie insarcinata sa stea juma de ora la coada..............eu va zic sincer am devenit mai nesimtita si frumos, umil cer voie sa intru in fata indiferent unde sunt.........inclusiv la doctorita de familie care are mereu o gasca de " tinerei' la usa dornici de harta..........stramba din nas ei dar ma lasa ca alfel fac circ
si cand veti merge cu bebeii la doctorul pediatru vedeti ca aveti prioritate ca sunt sugari
nu stati la coada ca sa ii expuneti la fel si fel de microbi de pe hol

va urez spor la pregatirile de Craciun si vorbim mai incolo daca mai avem timp

pupici

looloo
tinkerbell, va trebui sa ne adaugi ca prieteni in lista ta, ca altfel nu putem vedea pozele cu brianna. am incercat si spune ca ai accesul restrictionat la prieteni. ti-am dat cerere de adaugare ca prieten, deci te rog mumos accepta-ma ca sa vad si eu o printesica mica si frumoasa. adresa mea, ca sa nu dai la toti nebunii (ca mai sunt si din astia) este lucy_dreaming@yahoo.com

miosa, pe mine inseamna ca ma doare din cauza ca a coborat bebe foarte mult. eu stau mai mult in pat, oricum. dar ma doare si cand stau in pat, in functie de pozitie. iar cand merg, daca nu fac pasi mici ca sa misc picioarele din incheietura cat mai putin, ma omoara durerea. astazi am facut un pic de curatenie in casa, si am avut noroc ca am facut ce mergea de pe loc: sters praful, frecat chiuvete, aragaz. ca daca era sa dau eu cu mopul sau cu aspiratorul nu stiu daca reuseam. in plus, ti-am zis ca ma pune pe ganduri faptul ca nu pot sta ca lumea pe scaun (mai nou, nici pe "tronul angliei" tongue.gif, ca inainte. trebuie sa stau rasturnata, mai pe spate, ca altfel ma bumbaceste pana ma misc jucaus.gif . mi-e un drag de el cand ma bate, ca uneori mai stau in cateo pozitie care stiu ca nu ii convine.

oricum, abia astept sa fac si eu deseara bradul cu barbate-miu si i-am spus lui bebe sa iasa pana pe 1 ianuarie ca sa pot sa-l pun sub brad sa ii fac poze muuulte sa vada lumea ca eu am primit cel mai scump si mai frumos cadou din lume.

fetelor, nu stiu daca mai intru in seara asta, iar maine mai mult ca sigur ca nu, asa ca va rog sa imi permiteti sa va urez din seara asta
"CRACIUN FERICIT!" , bebeii vostri sa fie cei mai fericiti copii si celor care nu au nascut, o nastere cat mai usoara fara nicio complicatie. Multa sanatate, fericire si tot ceea ce va doriti sa se implineasca. sa aveti parte de prieteni buni si impliniri cu sacul!
bety_dumy
CRACIUN FERICIT TUTUROR, SA VA ADUCA MOSUL MULTA SANATATE SI FERICIRE ALATURI DE FAMILIILE VOASTRE.
PUPICI
Rox12
CRACIUN FERICIT MAMICI SI BURTICI.SA DEA DUMNEZEU SA AVEM COPIII SANATOSI SI NOROCOSI
NOI AM AJUNS ACASA,SUNTEM NASCUTI PE 21 DEC LA ORA 14.33 PRIN CEZARIANA CU 3,150 KG ,51 CM.
Aurassha
In caz ca nu mai apuc sa intru zilele astea, cu Sarbatorile si ... cine stie, poate si cu marele eveniment, va urez de pe acum

CRACIUN FERICIT SI UN AN NOU PLIN DE BUCURIE, SANATATE, IUBIRE SI FERICIRE, ALATURI DE CEI DRAGI!!!

bye1.gif tongue.gif laugh.gif


bety_dumy
QUOTE(Rox12 @ Dec 24 2009, 06:51 PM) *
CRACIUN FERICIT MAMICI SI BURTICI.SA DEA DUMNEZEU SA AVEM COPIII SANATOSI SI NOROCOSI
NOI AM AJUNS ACASA,SUNTEM NASCUTI PE 21 DEC LA ORA 14.33 PRIN CEZARIANA CU 3,150 KG ,51 CM.

FELICITARI si sa iti traiasca bebelusul,sa va dea DD multa sanatate si recuperare rapida
MIOSA
Craciun Fericit!!!!
Sanatate multa, fericire , bebei sanatosi si mamici sanatoase si voioase!!!
Maine nu cred ca mai intru asa ca primiti in avans urarile mele


Loloo buna idee cu bebe sub brad si facut poze


Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi cu multa liniste si fericire!!!
MIOSA
Craciun Fericit!!!!
Sanatate multa, fericire , bebei sanatosi si mamici sanatoase si voioase!!!
Maine nu cred ca mai intru asa ca primiti in avans urarile mele


Loloo buna idee cu bebe sub brad si facut poze


Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi cu multa liniste si fericire!!!
danna2009
Buna.fetelor!
Am nascut pe 23 decembrie prin cezariana.Bebelina a avut 3,5kg si 53cm.
Suntem in spital,il asteptam pe Mos Craciun impreuna,fara tati,care e acasa si ne va vizita maine,in ziua de Craciun!
E prima mea noapte cu bebelina ...Azi noapte am stat la reanimare cu perfuzii dupa cezariana.
Ma simt bine azi.Am fost foarte fericita ca mi-am cunoscut bebelina!Maine il rog pe sotul meu sa imi aduca aici cablul sa pot descarca fotografii in laptop sa va arat cateva instanstanee din prima zi impreuna cu Daria Ana Maria.
Acum ea doarme cumintica.
VREAU SA VA INTREB :CU CE SA O STERG LA OCHISORI PTR CA II ARE LIPITI DE LA PLANS DE AZI NOAPTE,CRED...SAU POATE A TRAS=O CURENTUL UNDEVA...NU STIU...ARE OCHISORII LIPITI APROAPE sad.gif..I-AM STERS CU SER FIZIOLOGIC ...O SA MAI FAC ASTA.DAR POATE AVETI ALTE VARIANTE AJUTATOARE!
Va dorim CRACIUN FERICIT!Daria si Dana,mamica de Daria
Incerc sa adorm si eu acum,cat doarme ea!:)
bety_dumy
QUOTE(danna2009 @ Dec 25 2009, 12:54 AM) *
Buna.fetelor!
Am nascut pe 23 decembrie prin cezariana.Bebelina a avut 3,5kg si 53cm.
Suntem in spital,il asteptam pe Mos Craciun impreuna,fara tati,care e acasa si ne va vizita maine,in ziua de Craciun!
E prima mea noapte cu bebelina ...Azi noapte am stat la reanimare cu perfuzii dupa cezariana.
Ma simt bine azi.Am fost foarte fericita ca mi-am cunoscut bebelina!Maine il rog pe sotul meu sa imi aduca aici cablul sa pot descarca fotografii in laptop sa va arat cateva instanstanee din prima zi impreuna cu Daria Ana Maria.
Acum ea doarme cumintica.
VREAU SA VA INTREB :CU CE SA O STERG LA OCHISORI PTR CA II ARE LIPITI DE LA PLANS DE AZI NOAPTE,CRED...SAU POATE A TRAS=O CURENTUL UNDEVA...NU STIU...ARE OCHISORII LIPITI APROAPE sad.gif..I-AM STERS CU SER FIZIOLOGIC ...O SA MAI FAC ASTA.DAR POATE AVETI ALTE VARIANTE AJUTATOARE!
Va dorim CRACIUN FERICIT!Daria si Dana,mamica de Daria
Incerc sa adorm si eu acum,cat doarme ea!:)

FELICITARI SI SA AVETI PARTE NUMAI DE BUCURII ALATURI DE EA.

la ochisori eu i-am dat cu kanamicina ,ii pui putin deasupra,pe ploape si o lasi putin,apoi stergi cu ser fiziologic.
sa inteleg ca tu stai cu bebelina in salon?
zamorica
buna burtici mamici si bebici hug.gif
eu nu am mai reusit sa intru deloc.. doar am citit ce ati mai scris, luna asta ne-am mutat, am varuit, tot meniul tongue.gif
felicitari mamicilor care au nascut si sarcina usoara celor care mai au un pic... inclusiv mie biggrin.gif
noi mai avem.. chiar daca bebe e mai mare cu 10 zile nu am colul deschis sau scurtat, inca nu da semne ca ar vrea sa iasa, noi mai asteptam. Oricum bebe e mare, are deja 3,5 kg, cred ca o sa fie un dolofan
Sarbatori Fericite tuturor!! floare2.gif
zamorica
Luci te-am gasit pe hi5.. astept sa iti pui poze tongue.gif
bety_dumy
FETELOR VROIAM SA VA ANUNT CA LA ORA 5 SI 20 OANA22 A NASCUT UN BAIETEL DE 3.500 KG PRIN CEZARIANA. CU TOATE CA ERA PROGRAMATA MAINE BEBE AL EI A VRUT SA VINA PE LUMA AZI IN ACEASTA ZI SFANTA DE CRACIUN.
AM SA REVIN CU DETALII DUPA CE AM SA VORBESC CU EA .CA A NASCUT MA ANUNTAT LAURA CARE MAI INTRA SI PE LA NOI.

MAINE AM SA O SUN SI EU SI POATE O SI VIZITEZ CA SA VA DAU DETALII.
gabryelle
Sarbatori fericite alaturi de cei dragi !!
Anca1985
buna seara viitoare mamici si proaspete mamici biggrin.gif

vroiam sa va spun sarbatori fericite alaturi de cei dragi...si ce e mai important :nastere usoara laugh.gif

looloo,te pupic si multumim frumos de urari.
am citit postul tau cu durerile in orice pozitie laugh.gif si vroiam sa'ti spun ca eu le aveam cam cu 2 saptamani inainte sa nasc.repet eu am nascut cu o saptamana si o zi DUPA termen.deci nu inseamna ca asa o sa fie si la tine,clar laugh.gif .da' imi aduc aminte ca ma durea f rau cand ma ridicam de pe scaun/canapea/pat...imi trebuiau cateva secunde bune ca sa'mi treaca tongue.gif .deh....se apropie biggrin.gif mai ai ASA PUTIN love1.gif tzuc.gif

proaspetelor mamici le doresc numai clipe frumoase si linistite alaturi de bebei oFloare.gif
danna68
QUOTE(danna2009 @ Dec 24 2009, 11:54 PM) *
Buna.fetelor!
Am nascut pe 23 decembrie prin cezariana.Bebelina a avut 3,5kg si 53cm.
Suntem in spital,il asteptam pe Mos Craciun impreuna,fara tati,care e acasa si ne va vizita maine,in ziua de Craciun!
E prima mea noapte cu bebelina ...Azi noapte am stat la reanimare cu perfuzii dupa cezariana.
Ma simt bine azi.Am fost foarte fericita ca mi-am cunoscut bebelina!Maine il rog pe sotul meu sa imi aduca aici cablul sa pot descarca fotografii in laptop sa va arat cateva instanstanee din prima zi impreuna cu Daria Ana Maria.
Acum ea doarme cumintica.
VREAU SA VA INTREB :CU CE SA O STERG LA OCHISORI PTR CA II ARE LIPITI DE LA PLANS DE AZI NOAPTE,CRED...SAU POATE A TRAS=O CURENTUL UNDEVA...NU STIU...ARE OCHISORII LIPITI APROAPE sad.gif..I-AM STERS CU SER FIZIOLOGIC ...O SA MAI FAC ASTA.DAR POATE AVETI ALTE VARIANTE AJUTATOARE!
Va dorim CRACIUN FERICIT!Daria si Dana,mamica de Daria
Incerc sa adorm si eu acum,cat doarme ea!:)

felicitari, sa va traiasca, sa fie sanatoasa, ptr ochisori doar ser fiziologic se sterge usor cu pansament steril si ser, pentru fiecare ochisor alt pansament ... este sigur de la curent, mare atentie, mie picea mi-a facut si conjuctivita si otita in maternitate , sanatate multa printesei floare2.gif
danna68
QUOTE(bety_dumy @ Dec 25 2009, 07:35 PM) *
FETELOR VROIAM SA VA ANUNT CA LA ORA 5 SI 20 OANA22 A NASCUT UN BAIETEL DE 3.500 KG PRIN CEZARIANA. CU TOATE CA ERA PROGRAMATA MAINE BEBE AL EI A VRUT SA VINA PE LUMA AZI IN ACEASTA ZI SFANTA DE CRACIUN.
AM SA REVIN CU DETALII DUPA CE AM SA VORBESC CU EA .CA A NASCUT MA ANUNTAT LAURA CARE MAI INTRA SI PE LA NOI.

MAINE AM SA O SUN SI EU SI POATE O SI VIZITEZ CA SA VA DAU DETALII.

felicitari, sa le traiasca, sa fie sanatos floare2.gif
MIOSA


neata,

felicitari noilor mamici oana si dana
sa va traiasca bebeii , sa fie sanatosi si cuminti iar voi sa va refaceti usor si sa fiti sanatoase

pentru ochisori doar ser fiziologic cu compresa sterila....la fiecare ochisor cate o compresa se sterge de la interiorul ochiului catre exterior

sper ca ati petrecut de Craciiun bine si nu ati exagerat cu haleala

mie mi-a sosit patutul care este super frumos.............maine ma duc sa cumpar aparatori pentru el , luni ma duc la doctor la control si teoretic marti nasc prin cezariana
am emotii deja pentru ca mai sunt 3 zile
Mosul a fost foarte generos anul acesta cu Calin ...........care este in culmea fericirii ca are o sacosa plina de jucarii noi si o alta de dulciuri.............bineinteles ca la haine nici nu s-a uitat lol-craciun.gif
a si cantat colinde a facut si rost de ceva banuti pentru televizor la el in camera
va pupic si mai vb

Sarbatori Fericite in continuare!!!

looloo
danna 2009, sa iti traiasca bebelina! abia astept sa ne pui si niste poze cu printesica.

bety, daca vorbesti cu oana, transmite-i toate cele bune ei si lui bebe si spune-i ca abia asteptam sa se intoarca casa si printre noi cu vesti proapsete. uite un bebe care a vrut sa fie cadou special smile.gif !

anca, eu am durerile astea de vreo 3-4 saptamani, acum mai intensificate, dar bebe al meu nu da niciun semn ca ar vrea sa vina. este clar ca e un capricorn din ala incapatanat laugh.gif .te pomenesti ca teo al meu vrea sa o imite pe vanessa si sa vina mai tarziu decat trebuie. va pup si eu, si pe tine si pe vanessa.

zamorica, o sa pun si o poza pe hi5, cu burta mea imensa, cat de curand.

miosa, deci pe 29 te duci tu la doctor. eu m-am hotarat si luni, pentru ca oricum ma duc la control, ma duc in maternitate (ca dimineata il gasesc pe doctor acolo, sper) si il intreb daca sa imi provoace nasterea. m-am gandit eu asa... nici nu stiu ce sa fac, de fapt. sunt tare nehotarata. sa imi provoace nasterea, sa mai stau... nici nu stiu ce sa zic. offff!!! poate n-o semana bebe cu mine asa nehotarat. voiam sa te mai intreb: tu cu cate zile, sau cu cat timp inainte de terminarea celor 40 de saptamani faci cezariana?

si fetelor, spuneti ce cadouri ati primit de craciun. eu n-am primit nimic liwlol.gif (mint, am primit 50 de lei tongue.gif ). l-am asteptat pe bebe, dar nici el n-a tinut cu mine. si de mancat... am mancat o gramada, dar am mancat numai o data. am plecat la ai mei pe la 12 jumate si pana la 6 jumate cand ne-am intors, am mancat aproape in continuu. laugh.gif . din fericire, nu mi-a mai fost foame si n-am mai mancat acasa.
zamorica
felicitari noilor mamici floare2.gif
ufff... noi mai avem putin... luni merg si eu la control... vedem ce ne mai zice
looloo de ce nu mai astepti putin tongue.gif ? hai sa facem copii de 2010 Oricum... mai sunt cateva zile tongue.gif asa le calculam mai usor anii liwlol.gif)
azi vine mama mea la mine la pranz.. am emotii... oricum am facut cele mai bune sarmale liwlol.gif
Sarbatori fericite in continuare :*
Miosa sper sa ai o nastere cat mai usoara!!
nicsor
buna, fetelor!
sper ca nu m-ati uitat!
in primul rand va urez sarbatori fericite si un am plin de realizari!
felicitari mamicilor care au nascut si nastere usoara celor care urmeaza!

din pacate bebe imi mananca tot timpul si nu reusesc sa mai intru. noi am facut 1 luna pe 24 si am luat in greutate 1 kg.
ce sa va povestesc.....sunt f obosita fiinca si-a facut un program f nasol......nu mananca la 2.5- 3 ore ci la 1.5-2 ore, adoarme la san, bag de seama ca ii place si in brate, dc nu adoarme la san, imi adoarme f greu.....

cand se trezeste incepe sa planga si nu tace decat daca ii dau sa manance.
sta destul de mult si la san in jur de 1 ora.....lapte as avea, doar o data pe zii ii mai fac supliment, fiinca in rest il mai strang de la piept ( cand suge la unul din sani celalalt imi curge, il strang intr-un biberon si il dau mai tarziu cand observ ca nu este satul). este f pofticios si in acelasi timp lenes, mananca repede si nu prea scoate aerul, motiv pt care cand il pun in patut incepe sa regurciteze....
noaptea doarme 4-5 ore cumulat, uneori tresare in somn si incepe sa planga alteori rade......
asa ca in general cand doarme el tr sa ma odihnesc si eu, dar cum mai tr si o mancare curetenie ,etc de facut nu prea o posibil lucru asta. sper sa reusesc totusi sa ii fac un program mai normal ca sa ne revenim si noi.

daca aveti ceva sfaturi le primesc cu mare placere!

va pup!



bety_dumy
QUOTE(nicsor @ Dec 26 2009, 02:04 PM) *
buna, fetelor!
sper ca nu m-ati uitat!
in primul rand va urez sarbatori fericite si un am plin de realizari!
felicitari mamicilor care au nascut si nastere usoara celor care urmeaza!

din pacate bebe imi mananca tot timpul si nu reusesc sa mai intru. noi am facut 1 luna pe 24 si am luat in greutate 1 kg.
ce sa va povestesc.....sunt f obosita fiinca si-a facut un program f nasol......nu mananca la 2.5- 3 ore ci la 1.5-2 ore, adoarme la san, bag de seama ca ii place si in brate, dc nu adoarme la san, imi adoarme f greu.....

cand se trezeste incepe sa planga si nu tace decat daca ii dau sa manance.
sta destul de mult si la san in jur de 1 ora.....lapte as avea, doar o data pe zii ii mai fac supliment, fiinca in rest il mai strang de la piept ( cand suge la unul din sani celalalt imi curge, il strang intr-un biberon si il dau mai tarziu cand observ ca nu este satul). este f pofticios si in acelasi timp lenes, mananca repede si nu prea scoate aerul, motiv pt care cand il pun in patut incepe sa regurciteze....
noaptea doarme 4-5 ore cumulat, uneori tresare in somn si incepe sa planga alteori rade......
asa ca in general cand doarme el tr sa ma odihnesc si eu, dar cum mai tr si o mancare curetenie ,etc de facut nu prea o posibil lucru asta. sper sa reusesc totusi sa ii fac un program mai normal ca sa ne revenim si noi.

daca aveti ceva sfaturi le primesc cu mare placere!

va pup!

parca ai vorbi de bebelusul meu..........este la fel cu mici diferente,a inceput sa scoata aerul si mamanca mai rar cam la 2 ore.
in rest si el adoarme la san iar eu trebuie sa ma ''mulg'' ca sa strang laptele.
MIOSA
[quote name='looloo' date='Dec 26 2009, 11:01 AM' post='1130416']
danna 2009, sa iti traiasca bebelina! abia astept sa ne pui si niste poze cu printesica.

[
miosa, deci pe 29 te duci tu la doctor. eu m-am hotarat si luni, pentru ca oricum ma duc la control, ma duc in maternitate (ca dimineata il gasesc pe doctor acolo, sper) si il intreb daca sa imi provoace nasterea. m-am gandit eu asa... nici nu stiu ce sa fac, de fapt. sunt tare nehotarata. sa imi provoace nasterea, sa mai stau... nici nu stiu ce sa zic. offff!!! poate n-o semana bebe cu mine asa nehotarat. voiam sa te mai intreb: tu cu cate zile, sau cu cat timp inainte de terminarea celor 40 de saptamani faci cezariana?

eu avand obligatoriu cezariana o fac mai devreme de 40 saptamani pentru a evita posibile complicatii in cazul in care bebe vrea sa vina natural
teoretic pe 4 sau 7 ianuarie implunesc 40 saptamani deci il scoate mai devreme cu o saptamana

despre cadouri eu am primit parfumuri, o carte, dulciuri,
MIOSA


ce ai faceti dragele mele???

baietii mei dorm , eu am stat un pic la orizontala si acum nu am stare
mai am putin............. si incep sa ma copleseasca emotiile
mi-e mila de mamiciile care hranesc piticii la intervale asa de scurte.................incercati pe cat posibil sa le mai lungiti perioada de repaus........le va face in timp si lor bine ca se vor odihni mai bine si nu o sa-i mai doara burtica
cei din maternitate ii hranesc la 3 ore tocmai pentru a evita acel lapte crud peste lapte partial digerat de care v-am mai scris.........care ingreuneaza digestia si le da lor dureri de burtica
mai ciupitii de nasul, de picior pentru ai trezi cand ii alaptati.............cred ca ati incercat aceste lucruri dar vi -i le mai zic si eu ca deh poate acum merge
eu o sa incerc sa o hranesc pe pitica la 3 ore .......sper sa nu adorma ca si ai vostrii
azi am fost la biserica sa aprind o lumanare si erau vreo 3 bebelusi la botez
asa m-au impresionat...............si era unul care plangea asa frumos.........daca pot spune asa
maine ma duc la o tura de cumparaturi pt casa si bebe ..........ultima ca la urma ciuciu iesit afara din casa vreo cateva saptamanai
azi am fost si prin parc .............s-a plimbat Calin cu masinutele........era asa vesel......si cald afara ca s-a topit o gramada de zapada...........deja este cirmoaca

cum ati petrecut de Craciun???
mamele cu bebeii mici ce au primit prichindeii de la mos???
bunicii, matusile, unchii au facut coada la dat cadouri?
hai povestiti-ne!!!

va pupic si mai vb

looloo
zamorica, m-am gandit si cred ca o sa il las pe bebe sa vina cand o vrea muschii lui. daca vrea el musai sa imi faca in ciuda si sa vina cat mai tarziu,. asta este. stau la cheremul lui, ca dupa aia l-oi prinde eu la inghesuiala sa fie el la cheremul meu laugh.gif. sa vad si luni ce imi zice doctorul, oricum. daca propune el, sau aduce vorba, om mai vedea. oricum va anunt. tu cand trebuie sa nasti?

miosa, si noi am fost in seara asta in parc. am mers o gramada si abia cand am ajuns acasa am simtit oboseala. a fost super tare si parcul super misto. la noi, ca si in alte orase, cred, in perioada asta se deschide "Oraselul copiilor" cu cotomedii si alte cele. era full Crangul nostru (asta este parcul). si a fost si cald afara, suuuper.

nicsor, nu te-am uitat defel. si mie mi pare rau ca are bebe un program asa de... incarcat. incearca totusi, chira daca o sa ti se rupa inima, sa ii schimbi agenda. vorba miosei. hai nu chiar la 3 ore, dar incearca o saptamana sa il hranesti la 2 ore, alta saptamana la 2 ore jumate, pana ajungi la 3 ore. si vara mea a avut probleme cu bebelina ca ii adormea la san, dar o trezea ciupind-o, sau o lasa sa mai planga cand se trezea, macar 10 minute. in timp stiu ca i-a pus programul la punct, dar cu muuulta rabdare.

va pupic, fetelor si noapte buna bebeilor. spuneti-le ca i-am rugat sa fie cumintei noaptea asta si sa va lase sa dormiti. tzuc.gif
looloo
scz, zamorica, acum am vazut ca mai ai vreo 2 saptamani. dupa cate s-ar parea, bebelinul meu e foaaarte posibil sa il astepte pe al tau laugh.gif .
zamorica
buna burtici
looloo eu mai am 2 saptamani dupa dpn dar la eco mi-au zis ca e mai mare cu 10 zile si mi-au mutat dpn-ul chiar pe 1 ianuarie
acum vedem ca parca Activel nu da nici un semn ca ar vre sa iasa... da, noi inca ne certam pe seama numelui... poate se induioseaza taty cand il vede si o asculta pe mamy tongue.gif
fetelor a nascut careva in apa? a nascut aici o prietena si a zis ca dupa ce au pus-o in apa nu a mai simtit nici o durere... parca as incerca si eu biggrin.gif
isabellax3
Buna fetelor si sarbatori fericite... iata ca intru dupa o saptamana si va spun ca dunimica trecuta pe 20 dec s-a nascut Darius Constantin de 3.300kg si 52 cm . A fost o cezariana groaznica caci bebele a avut de 4 ori cordonul in jurul gatului dar am scapat cu bine amandoi. Va povestesc in curand experienta de la spital... groaznica dar si poze cu bebeul...

VA PUP SI AVETI GRIJA DE VOI SI BEBEII VOSTRII!
MIOSA


buna fetele,

am intrat sa vad ce ati mai facut dar ciuciu informatii crybaby.gif
probabil ca sunteti ocupate cu Sarbatoarea Craciunului cu bebeii etc

La Multi Ani Stefanilor de orice sex!!!

bebelina mea este cuminte si sincera sa fiu ma asteptam sa iasa mai repede ca deh este fetita .........dar se pare ca ii place data de 29 decembrie cand a zis nenea doctorul ca facem cezariana
asa ca vedem maine seara ce ne mai zice doctorul si apoi va scriu cand nasc
eu totusi sper sa nasc marti asa cum am hotarat randul trecut si sa nu ma intoarca cum ia facut laurei

va pupic si mai vb

petrecere frumoasa in continuare







bety_dumy
QUOTE(isabellax3 @ Dec 27 2009, 02:56 PM) *
Buna fetelor si sarbatori fericite... iata ca intru dupa o saptamana si va spun ca dunimica trecuta pe 20 dec s-a nascut Darius Constantin de 3.300kg si 52 cm . A fost o cezariana groaznica caci bebele a avut de 4 ori cordonul in jurul gatului dar am scapat cu bine amandoi. Va povestesc in curand experienta de la spital... groaznica dar si poze cu bebeul...

VA PUP SI AVETI GRIJA DE VOI SI BEBEII VOSTRII!

felicitari si ma bucur ca ati trceut cu bine peste tot.
te asteptam cu detalii si poze
pupici
bety_dumy
noi azi am facut prima iesire din casa,nu am mers mult ,pana la masina....si apoi putin pe afara,ca este cam frig.
dar trebuia sa o vizitam si pe mamaia din partea tatalui ca nu ne cunostea.
tinkerbell
mai fetelor si hi5 ul asta a inebunit de tot....va las id ul de messenger (tinkerbell_arybell) mai bine...si va arat direct pozele liwlol.gif) m-a zapacit de tot pc ul asta liwlol.gif)) asaa...sa va mai spun ca Brianna doarme cate 5 ore....4 jumate....papa....iar doarme...si tot asa...rar doarme cate 3 ore.......biggrin.gif si dimineata pe la 9 sau 10 cateodata are asa chef sa stea la povesti k mami si c tati....sta treaza cate 3 ore asa si sta sa vb cu ea...daca cumva nu mai e bagat in seama incepe si scartaie..liwlol.gif))))) la voi cu ce a venit mosul si la bebei? eu am umplut sub pom numai c cadouri pentru ea si unul pt tati ..liwlol.gif) a avut mititica o gramada d cadouri si ink nu poate sa se bucure de mos ca este tare mik biggrin.gif si mami a primit o sauna de la mos...ca de cand se ingrasase 31 d kg numai la sauna aia ii era gandul biggrin.gif si apropo....cele care ati nascut/ cate kg ati avut minus dupa nastere? eu am avut 15.5 kg in minus dupa 2 zile.....eram ca un butoi de umflata biggrin.gif sper ca nu v-am zapacit ......:*:*:*:*
bety_dumy
QUOTE(tinkerbell @ Dec 27 2009, 08:58 PM) *
mai fetelor si hi5 ul asta a inebunit de tot....va las id ul de messenger (tinkerbell_arybell) mai bine...si va arat direct pozele liwlol.gif) m-a zapacit de tot pc ul asta liwlol.gif)) asaa...sa va mai spun ca Brianna doarme cate 5 ore....4 jumate....papa....iar doarme...si tot asa...rar doarme cate 3 ore.......biggrin.gif si dimineata pe la 9 sau 10 cateodata are asa chef sa stea la povesti k mami si c tati....sta treaza cate 3 ore asa si sta sa vb cu ea...daca cumva nu mai e bagat in seama incepe si scartaie..liwlol.gif))))) la voi cu ce a venit mosul si la bebei? eu am umplut sub pom numai c cadouri pentru ea si unul pt tati ..liwlol.gif) a avut mititica o gramada d cadouri si ink nu poate sa se bucure de mos ca este tare mik biggrin.gif si mami a primit o sauna de la mos...ca de cand se ingrasase 31 d kg numai la sauna aia ii era gandul biggrin.gif si apropo....cele care ati nascut/ cate kg ati avut minus dupa nastere? eu am avut 15.5 kg in minus dupa 2 zile.....eram ca un butoi de umflata biggrin.gif sper ca nu v-am zapacit ......:*:*:*:*

esti o norocoasa ca doarme atat de mult..........al meu bebe doarme mai putin.........si noroc cu mama ca mai recuperez si eu din orele nedormite....
ingerul_alb
Buna seara fetelor si la multi ani...ce faceti cum ati petrecut craciunul?eu am stat acasa pana seara pe la 22:30 si apoi la DISCO si sa vezi distractie acolo!!!!sa va spun sincer am cam intrecut masura cu paharele dar totusi a fost super,cu pitica mea a stat socrela in noapte aceea....felicitari proaspetelor mamici si sa va bucurati de bb vostri,acum am o intrebare pt mamicile mai cu experienta,spuneti-mi si mie cum e cu botezul asta ca eu nu stiu chiar nimic adik ce tre sa iau ce tre sa ia nasul cine plateste ce plateste habar nu am nimik...m-am gandit si o sa fac botezul pe 12 febroarie cred sa vedem daca ne ies toate planuile pana atunci asa cum vrem noi...va pooop pe toate si va doresc un an nou fericit plin de impliniri,sanatate si bucurii alaturi de cei dragi(asta in caz ca nu mai intru pana dupa anul nou)si nu ma uitati cu niste sfaturi despre botez...poop
ingerul_alb
Offff am uitat sa va spun ce era mai important adik ce mai face pitica mea...este bine,cam maraita in ultimul timp si nu stiu de ce dar este bine,a inceput sa pape mai mult decat inainte,doarme mai putinsi are talentul de a sta treaza in fiecare seara de pe la ora 20:00-20:30 pana la 2 noaptea fetelor si nu stiu ce sa-i fac ca sa-i schimb programul,sa o tin ziua treaza nu pot pt ca adoarme imediat si are un somn profund de poti sa tai lemne langa ea si tot nu trezeste(seamana cu tati)....maine mergem cu tati la cumparaturi sa mai luam niste hainute pt fata ca i-au cam ramas mici hainutele,deh avem si noi 2 luni deja,am cam crescut nu gluma...hai poop mamici,pitici si burtici
MIOSA


neata

ce fac fetele?
hai gata cu sarbatoriile, vizitele si cadourile
acum trecem la treaba sa " desputim " casele si sa ne pregatim de Revelion!!!

Loloo si Zamorica va rog sa ne scrieti parerea doctorului............eu de abia diseara la 17 aflu ce si cum
Sotul meu nu mai are rabdare............de abia astepata sa nasc...........i se face si mila cand ma vede cum ma rostogolesc din pat sa ma dau jos.........azi a plecat la munca si mi-a zis sa nu fac nimic in casa.........de parca eu as putea sa stau o zi intreaga degeaba.............mi-a dat voie sa ud florile si sa-i fac lui Calin un pilaf ( daca nasc maine sa aibe baiatul ce manca), oricum mai face si mama daca este nevoie dar vreau eu sa stiu ca-i las in frigidder ceva..............nebunii de mama

ieri am lalait-o la tv..........noroc cu filmele astea frumoase de Craciun..........chiar daca le-am mai vazut tot imi plac..........cu mosii, saniute, povesti si cadouri de Craciun...........ai naibii americanii astia stiu sa faca filme bune

mai fetelor ieri am fost sa-i cumpar bibulinei aparatori pt patut ............am gasit unele frumoase foc pe lila cu printese dar foarte subtiri.................le-am cumparat ca am nevoie dar vreau sa mai cumpar o pereche dar ceva calitativ groase ( patutul nostru este de fier ,.....foarte frumos....niste bare imbarligate in forma de inimioare etc )
unde gasesc si eu asa ceva?

despre botez ce sa-ti zic inger alb :
de regula nasii platesc biserica si trusoul fetei ( haine sa o imbrace in ziua de botez din cap pana in picioare si haine a doua zi cand ii face nasa baita............daca sunt mai instariti pot sa-i mai cumpere in plus si alte haine), tot ei asigura : fasa, panza de mir, uleiul, sapunul, vinul si ce se mai duce la biserica........altii cumpara si niste cercei pentru fete si o cruciulita de aur pt baietei

botezul il faci cu daruri sau cu bani..........asta tu hotarasti si ii anunti

despre hainute stiu cum este sa cumperi mereu.............unele nici nu apuci sa i le dai ca si descoperi ca i-am ramas mici.............eu asa pateam la Calin............eu spre exemplu mi-am luat haine pana la 3 luni cam asa

ieri mi-am luat si pompa in sfarsit...........am mai luat un prosop de baie cu niste accesorii..........gata cu tot
astept sa vina fata ................deja numar orele chiar daca nu stiu maine la ce ora nasc si daca nasc singur

loloo tu ce mai zici? nu prea ai fost activa zilele astea si sincer ma bazam pe tine!!!! sper ca te simti ok

ce o fi cu rody ca nu a adat nici un semn si trebuia sa iasa miercuri din maternitate, laura 07, oproiu si alte fete

sa le fi vrajit Craciunul!!!

diseara va anunt ce mi-a zis doctorul!!!

hai ca mai vb si mai incolo




MIOSA


neata

ce fac fetele?
hai gata cu sarbatoriile, vizitele si cadourile
acum trecem la treaba sa " desputim " casele si sa ne pregatim de Revelion!!!

Loloo si Zamorica va rog sa ne scrieti parerea doctorului............eu de abia diseara la 17 aflu ce si cum
Sotul meu nu mai are rabdare............de abia astepata sa nasc...........i se face si mila cand ma vede cum ma rostogolesc din pat sa ma dau jos.........azi a plecat la munca si mi-a zis sa nu fac nimic in casa.........de parca eu as putea sa stau o zi intreaga degeaba.............mi-a dat voie sa ud florile si sa-i fac lui Calin un pilaf ( daca nasc maine sa aibe baiatul ce manca), oricum mai face si mama daca este nevoie dar vreau eu sa stiu ca-i las in frigidder ceva..............nebunii de mama

ieri am lalait-o la tv..........noroc cu filmele astea fr
lolitaa
Felicitari tuturor mamicilor, si Sarbatori Fericite.Ieri am ajuns si noi acasa, baietelul meu Darius Constantin sa hotarat sa apara pe data de 23.12 la oara 15,30 dupaamiaza.A avut 2,230 de grame si 53 de centimetri.Nu stiu cum sunt bebeiii vostrii dar al meu mi se pare cam raut pentru ca mai ales seara nu vrea sa doarma si plange intruna.Aseara eram asa de speriata ca eram gata sa merg cu el la urgenta, dar nici nu stiam ce sa zic la spital, ca febra nu avea , doar urla intruna orice ai faceam, nu am dormit toata noaptea.Poate sa aiba colici? Voi ati patit asa ceva? Poate ma ajutati.Va pupic pe toate.pa
looloo
felicitari noilor mamici pentru bebelusi. le transmit toata dragostea mea bebeilor si sa ii ocroteasca mereu DD sia sa le dea muuulta sanatate, fericire si iubire cat cuprinde.

miosa, cred ca o sa nastem amandoua maine, pe 29, daca nu o vrea bebe al meu sa vina mai devreme. am fost astazi la doctor si a zis ca este colul aproape sters si intr-o zi sau doua o sa se declanseze travaliul. daca nu, miercuri, pe 30, ma prezint la maternitate si mi s einduce nasterea. numai ca... de cand am plecat de la spital, m-au luat niste dureri de spate de ma omoara si in acelasi timp si contractii ale burtii. cand am ajuns acasa am vazut ca am si sangerat din cauza controlului, ca dupa aia s-a oprit. oricum, am vorbit si cu nasa si a spus ca daca pana mai pe seara nu se opresc contractiile, deseara sigur va trebui sa merg la spital sa ma internez. contractiile acum le am cam la 15 minute, dar neregulate. oi vedea mai tarziu. daca vedeti ca nu mai intru, inseamna ca sunt la spital sa il aduc pe bebe pe lume. apropo: el este bine. i-a facut eco si bataile inimioarei sunt bune, lichid are destul, e totul ok cu el.
zamorica
felicitari noilor mamicute!! floare2.gif
looloo si miosa sa aveti o nastere usoara si sa veniti cat mai repede acasa cu comorile voastre oFloare.gif
noi mergem la 7 la control.. sper sa primesc si eu o veste buna... nu de alta da sa nu ramanem noi prea codasi tongue.gif
o zi frumoasa!!
ingerul_alb
Buna mamici,looloo multa bafta si sa ai grija de tine si de bb,nastere usoara si un bb sanatos si frumos...Miosa mersi pt raspuns dar totusi nasii fac absolut tot?adik eu ce tre sa fac?daca mai ai timp si poti sa-mi raspunzi astept...poop fetelor
looloo
mersi mult, zamorica. astept sa intri in seara asta sa imi spui ce a mai zis doctorul, mai ales ca ai zis ca a mutat DPN-ul pe 1 ianuarie, deci atunci cand il aveam si eu.

inger alb, tu trebuie sa cumperi cadou nasilor. ori le iei ceva consistent pentru familie, ori le iei separat la fiecare cate ceva. si nu stiu exact, asta sa spuna fetele care au mai facut botezuri sau au trecut prin ele, cred ca tu cumperi lumanarile si marturiile (cruciulitele care se dau in mod normal celor necasatoriti in biserica, dupa botez - ca si bomboanele).eu asta spun din auzite. si in plus, tu organizezi cheful. nu este destula cheltuiala?
bety_dumy
QUOTE(lolitaa @ Dec 28 2009, 12:10 PM) *
Felicitari tuturor mamicilor, si Sarbatori Fericite.Ieri am ajuns si noi acasa, baietelul meu Darius Constantin sa hotarat sa apara pe data de 23.12 la oara 15,30 dupaamiaza.A avut 2,230 de grame si 53 de centimetri.Nu stiu cum sunt bebeiii vostrii dar al meu mi se pare cam raut pentru ca mai ales seara nu vrea sa doarma si plange intruna.Aseara eram asa de speriata ca eram gata sa merg cu el la urgenta, dar nici nu stiam ce sa zic la spital, ca febra nu avea , doar urla intruna orice ai faceam, nu am dormit toata noaptea.Poate sa aiba colici? Voi ati patit asa ceva? Poate ma ajutati.Va pupic pe toate.pa

se poate sa fie de la colici.incearca cu un ceai poate il linisteste

QUOTE(looloo @ Dec 28 2009, 03:47 PM) *
felicitari noilor mamici pentru bebelusi. le transmit toata dragostea mea bebeilor si sa ii ocroteasca mereu DD sia sa le dea muuulta sanatate, fericire si iubire cat cuprinde.

miosa, cred ca o sa nastem amandoua maine, pe 29, daca nu o vrea bebe al meu sa vina mai devreme. am fost astazi la doctor si a zis ca este colul aproape sters si intr-o zi sau doua o sa se declanseze travaliul. daca nu, miercuri, pe 30, ma prezint la maternitate si mi s einduce nasterea. numai ca... de cand am plecat de la spital, m-au luat niste dureri de spate de ma omoara si in acelasi timp si contractii ale burtii. cand am ajuns acasa am vazut ca am si sangerat din cauza controlului, ca dupa aia s-a oprit. oricum, am vorbit si cu nasa si a spus ca daca pana mai pe seara nu se opresc contractiile, deseara sigur va trebui sa merg la spital sa ma internez. contractiile acum le am cam la 15 minute, dar neregulate. oi vedea mai tarziu. daca vedeti ca nu mai intru, inseamna ca sunt la spital sa il aduc pe bebe pe lume. apropo: el este bine. i-a facut eco si bataile inimioarei sunt bune, lichid are destul, e totul ok cu el.

nastere usoara........poate nasti anul asta.....
MIOSA


dragele mele ,

maine la 7:30 trebuie sa fiu la maternitate ca sa fac cunostinta cu distinsa domnisoara de la mine din burtica
nu mai m-a consultat azi ( sincer vroiam ca asa poate dorm si eu 2 ore in noaptea asta linistita) dar mi-a zis sa nu mai mananc si sa iau supozitoare cu glicerina ca altfel imi face clisma

m-au cuprins emotiile rau de tot si gandul meu sta acum numai la Calin care vrea sa manace repede de seara ca sa se culce sa se poata trezi si el la 6 dimineata sa ma pupe ( sa nu plec fara sa ma pupe)

loloo doamne ajuta sa nasti repede , bebe sa fie sanatos si sa ne auzim cu bine la anul
zamorica la fel iti urez si tie

fetelor va urez un An Nou cu multe bucurii si impliniri !!!

despre botez inger alb am uitat sa-ti spun ca tu trebuie sa cumperi cadou nasilor
tot ei cumpara si lumanarea
cruciulitele le cumperi tu


in rest ...........sa ne auzim cu bine , sa fim sanatoase si bebeii nostri la fel

va pupic pe toate

tel meu este : 0722.177.125
tutulica
QUOTE(MIOSA @ Dec 28 2009, 09:29 AM) *
neata

ce fac fetele?
hai gata cu sarbatoriile, vizitele si cadourile
acum trecem la treaba sa " desputim " casele si sa ne pregatim de Revelion!!!

Loloo si Zamorica va rog sa ne scrieti parerea doctorului............eu de abia diseara la 17 aflu ce si cum
Sotul meu nu mai are rabdare............de abia astepata sa nasc...........i se face si mila cand ma vede cum ma rostogolesc din pat sa ma dau jos.........azi a plecat la munca si mi-a zis sa nu fac nimic in casa.........de parca eu as putea sa stau o zi intreaga degeaba.............mi-a dat voie sa ud florile si sa-i fac lui Calin un pilaf ( daca nasc maine sa aibe baiatul ce manca), oricum mai face si mama daca este nevoie dar vreau eu sa stiu ca-i las in frigidder ceva..............nebunii de mama

ieri am lalait-o la tv..........noroc cu filmele astea frumoase de Craciun..........chiar daca le-am mai vazut tot imi plac..........cu mosii, saniute, povesti si cadouri de Craciun...........ai naibii americanii astia stiu sa faca filme bune

mai fetelor ieri am fost sa-i cumpar bibulinei aparatori pt patut ............am gasit unele frumoase foc pe lila cu printese dar foarte subtiri.................le-am cumparat ca am nevoie dar vreau sa mai cumpar o pereche dar ceva calitativ groase ( patutul nostru este de fier ,.....foarte frumos....niste bare imbarligate in forma de inimioare etc )
unde gasesc si eu asa ceva?

despre botez ce sa-ti zic inger alb :
de regula nasii platesc biserica si trusoul fetei ( haine sa o imbrace in ziua de botez din cap pana in picioare si haine a doua zi cand ii face nasa baita............daca sunt mai instariti pot sa-i mai cumpere in plus si alte haine), tot ei asigura : fasa, panza de mir, uleiul, sapunul, vinul si ce se mai duce la biserica........altii cumpara si niste cercei pentru fete si o cruciulita de aur pt baietei

botezul il faci cu daruri sau cu bani..........asta tu hotarasti si ii anunti

despre hainute stiu cum este sa cumperi mereu.............unele nici nu apuci sa i le dai ca si descoperi ca i-am ramas mici.............eu asa pateam la Calin............eu spre exemplu mi-am luat haine pana la 3 luni cam asa

ieri mi-am luat si pompa in sfarsit...........am mai luat un prosop de baie cu niste accesorii..........gata cu tot
astept sa vina fata ................deja numar orele chiar daca nu stiu maine la ce ora nasc si daca nasc singur

loloo tu ce mai zici? nu prea ai fost activa zilele astea si sincer ma bazam pe tine!!!! sper ca te simti ok

ce o fi cu rody ca nu a adat nici un semn si trebuia sa iasa miercuri din maternitate, laura 07, oproiu si alte fete

sa le fi vrajit Craciunul!!!

diseara va anunt ce mi-a zis doctorul!!!

hai ca mai vb si mai incolo

Si noi avem acelasi patut ca si voi dar are husele lui din fabricatie au fermoare si se desfac iar inauntru au vatelina poate poti si tu sa desfaci husele si sa bagi inauntru vatelina si atunci o sa fie mai groase.Ai dreptate ca ne-a vrajit Craciunul sau poate asa reusim si noi sa ajungem in vizita la cei dragi
tutulica
QUOTE(MIOSA @ Dec 28 2009, 09:29 AM) *
neata

ce fac fetele?
hai gata cu sarbatoriile, vizitele si cadourile
acum trecem la treaba sa " desputim " casele si sa ne pregatim de Revelion!!!

Loloo si Zamorica va rog sa ne scrieti parerea doctorului............eu de abia diseara la 17 aflu ce si cum
Sotul meu nu mai are rabdare............de abia astepata sa nasc...........i se face si mila cand ma vede cum ma rostogolesc din pat sa ma dau jos.........azi a plecat la munca si mi-a zis sa nu fac nimic in casa.........de parca eu as putea sa stau o zi intreaga degeaba.............mi-a dat voie sa ud florile si sa-i fac lui Calin un pilaf ( daca nasc maine sa aibe baiatul ce manca), oricum mai face si mama daca este nevoie dar vreau eu sa stiu ca-i las in frigidder ceva..............nebunii de mama

ieri am lalait-o la tv..........noroc cu filmele astea frumoase de Craciun..........chiar daca le-am mai vazut tot imi plac..........cu mosii, saniute, povesti si cadouri de Craciun...........ai naibii americanii astia stiu sa faca filme bune

mai fetelor ieri am fost sa-i cumpar bibulinei aparatori pt patut ............am gasit unele frumoase foc pe lila cu printese dar foarte subtiri.................le-am cumparat ca am nevoie dar vreau sa mai cumpar o pereche dar ceva calitativ groase ( patutul nostru este de fier ,.....foarte frumos....niste bare imbarligate in forma de inimioare etc )
unde gasesc si eu asa ceva?

despre botez ce sa-ti zic inger alb :
de regula nasii platesc biserica si trusoul fetei ( haine sa o imbrace in ziua de botez din cap pana in picioare si haine a doua zi cand ii face nasa baita............daca sunt mai instariti pot sa-i mai cumpere in plus si alte haine), tot ei asigura : fasa, panza de mir, uleiul, sapunul, vinul si ce se mai duce la biserica........altii cumpara si niste cercei pentru fete si o cruciulita de aur pt baietei

botezul il faci cu daruri sau cu bani..........asta tu hotarasti si ii anunti

despre hainute stiu cum este sa cumperi mereu.............unele nici nu apuci sa i le dai ca si descoperi ca i-am ramas mici.............eu asa pateam la Calin............eu spre exemplu mi-am luat haine pana la 3 luni cam asa

ieri mi-am luat si pompa in sfarsit...........am mai luat un prosop de baie cu niste accesorii..........gata cu tot
astept sa vina fata ................deja numar orele chiar daca nu stiu maine la ce ora nasc si daca nasc singur

loloo tu ce mai zici? nu prea ai fost activa zilele astea si sincer ma bazam pe tine!!!! sper ca te simti ok

ce o fi cu rody ca nu a adat nici un semn si trebuia sa iasa miercuri din maternitate, laura 07, oproiu si alte fete

sa le fi vrajit Craciunul!!!

diseara va anunt ce mi-a zis doctorul!!!

hai ca mai vb si mai incolo

tutulica
QUOTE(nicsor @ Dec 26 2009, 02:04 PM) *
buna, fetelor!
sper ca nu m-ati uitat!
in primul rand va urez sarbatori fericite si un am plin de realizari!
felicitari mamicilor care au nascut si nastere usoara celor care urmeaza!

din pacate bebe imi mananca tot timpul si nu reusesc sa mai intru. noi am facut 1 luna pe 24 si am luat in greutate 1 kg.
ce sa va povestesc.....sunt f obosita fiinca si-a facut un program f nasol......nu mananca la 2.5- 3 ore ci la 1.5-2 ore, adoarme la san, bag de seama ca ii place si in brate, dc nu adoarme la san, imi adoarme f greu.....

cand se trezeste incepe sa planga si nu tace decat daca ii dau sa manance.
sta destul de mult si la san in jur de 1 ora.....lapte as avea, doar o data pe zii ii mai fac supliment, fiinca in rest il mai strang de la piept ( cand suge la unul din sani celalalt imi curge, il strang intr-un biberon si il dau mai tarziu cand observ ca nu este satul). este f pofticios si in acelasi timp lenes, mananca repede si nu prea scoate aerul, motiv pt care cand il pun in patut incepe sa regurciteze....
noaptea doarme 4-5 ore cumulat, uneori tresare in somn si incepe sa planga alteori rade......
asa ca in general cand doarme el tr sa ma odihnesc si eu, dar cum mai tr si o mancare curetenie ,etc de facut nu prea o posibil lucru asta. sper sa reusesc totusi sa ii fac un program mai normal ca sa ne revenim si noi.

daca aveti ceva sfaturi le primesc cu mare placere!
Nu cred ca vei reusi sa-i schimbi programul lui bebe decat atunci cand v-a creste mai maricel insa te-as sfatui sa incerci sa te odihnesti si tu atunci cand doarme bebe.Daca reusesti sa strangi un laptic ptr o masa de-a lui bebe si odata pe noapte sa-l hraneasca tati cu biberonul iar tu sa dormi.Nu ezita sa-l implici si pe tatic in activitate de la inceput altfel se v-a obisnui asa si mai tarziu te v-a refuza.Acum sunt si tatici in concediu si trebuie sa vada cum este sa nu dormi noaptea.sa simta si ei pe pielea lor doar au participat si ei la proiect si mama ce le-a mai placut.succes.
va pup!
Anca1985
looloo am emotii pentru tiiiiiiineeeeeeee nanner.gif nanner.gif nanner.gif
iti doresc nastere usoara si un bebe super sanatos si sa te faca cea mai fericita femeie de pe pamant tzuc.gif
chiar daca nu nasti azi eu iti urez lucrurile de mai sus de pe acuma ca nu vreau sa ajung prea tarziu laugh.gif

salutari tuturor proaspetelor mamici si viitoarelor...sa aveti nasteri usoare...iar cele care deja ati nascut sa aveti clipe de vis cu puiutii !!! floare2.gif
rody_ms
buna seara dragele mele Mı*a fost foarte dor de voi
İn primul rand vreau sa va multumesc pt mesajele voastre sı sa va cer scuze celor care nu le*am raspuns
Dupa cum vedeti am stat 9 zıle ın spiıtal, suntem bine sanatoase amandoua )mai am putine probleme eu dar se rezolva
Acum va pup pe toate sı am sa revın cu detalii
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.