Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Decembrie 2009
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2009
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255
danutza17
Buna dimineata!
soricica84
Neata.
Mihnea ce zulufi frumosi ai si se vede din luna in luna schimbarea fizica. Ai ramas cam singurul cu carlionti. Ce frumos mananci tu din castronel. Eu pana acum nu i-am dat lui raul sa manance singur.
Iar Luca e superb cu fatuca lui de ingeras si ochsorii albastri ca marea. Seamana foarte mult cu taticul!!!
looloo
hai saliu, mai fetelor!
se pare ca era nevoie de katrin ca sa dea startul la scris si sa am si eu ce sa citesc. nu aruncati cu pietre in mine, ca nici eu nu intru de ma omor, dar puteti sa dati vina pe teo, care daca vede calculatorul deschis miorlaie sa il iau in brate si dupa aia imi fura mouse-ul si imi bate in taste de zici ca vine cutremurul. la mine nu merge calculatorul decat atunci cand doarme el, ca altfel e jale cu J.
ca sa o iau in ordine, va spun ca sunt incantata de ce copii frumosi si destepti aveti. ma uitam la gloria ce mare este si ce desteapta e, ca vorbeste deja toate alea (dar era de asteptat, ca ea oricum a fost coilul nostru minune).
de mihnea... ce sa mai zic? este intr-adevar superb cu carliontii aia ai lui si cand l-am vazut ca mananca singur si ca se chinuie cu surubelnita aia impreuna cu tati, presupun, va spun ca mi-a fost o ciuda... i-am luat si eu lui teo un set de scule de jucarie, dar habar n-are de el, asa cum nu are habar de nicio alta jucarie.
teo poarta la picior 21-22, dar nu i se potrivesc toate, din cauza ca are piciorul si lat si grosut. katrin, vezi sa nu fie aceeasi cauza pentru care incaltamintea ii vine mare (adik mai ramane loc pana la degetul mare) si totusi nu ii intra cu ciorapel gros. incearca niste incaltaminte mai larga si vezi cum ii vine.
de mancat, teo mananca s-ar parea altfel decat mananca bubilicii vostri. la culcare bea 210 ml lapte, dupa aia la 3 iarasi 210 si la 6-7 inca 150 (ca atat ii dau eu ca sa manance si la 10). dupa aia mananca la 10 banana cu branza, almette cu paine, banana cu biscuiti, branzica si portocala si un mar ras, puse toate la blender, omleta (care ii place la nebunie) cascaval gol... dupa aia mancam la 14 ciorbita, la 18.30 felul II (pilaf cu carnita cu sos, musaca, mancarica de cartofi cu ficatel, sarmale, mamaliga cu branza... si altele). intre astea, cel mai adesea seara pana la culcare, mai baga sticksuri, biscuiti, iaurt, banana, pufuleti la greu.
de dormit doarme ziua in functie de cum se trezeste dimineata, dar musai in 2 reprize: prima de vreo 40 de minute si a doua de o ora jumate sau chiar doua.
oty, teo a facut primi pasi singur de craciun, adik la 1 an si intr-o saptamana-doua, a luat-o singur la galop, dar asta dupa ce vreo 3-4 luni de zile a mers tinut de manuta. si sa stii ca ai un baiat... jos palaria. seamana cu taica-su smecher asa... si e frumos de mori. cand il vad blocnd asa si cu falcute mor dupa el. are exact fata de bebelus din poze si reclame.

acum, sa va spun de fi-miu ca-s tare mandra de el ca stie absolut tot, dar nu vorbeste, ca daca ar vorbi, ne-am intelege de minune. daca vrea apa intinde mana si imi arata cana, daca i-e foame plescaie din limbuta si cand ii zic: "Hai sa dea mami papa" el deja e in bucatarie langa scaunel, daca i-e somn imi arata biberonul mic in care ii pun ceai si se duce in dormitor si pune capul pe pat... aseara am fost la maica-mea si a cotrobait-o prin dulapuri. i-a daramat niste dero pe jos si a bagat labutele in el. dupa aia a venit la maica-mea sa il spele pe maini ca se murdarise. bineintele ca atunci am aflat si noi ce facuse.
tot ieri, am fost la matusi-mea pe la pranz, unde a descoperit ca are o cheie intr-o usa. seara am fost iar la ea sa ne luam caruciorul ca il lasasem la . si avea cheile lui tac'su in mana, iar matusa-mea l-a intreb: "am si eu cheie? unde e cheia mea?" si s-a dus direct la usa aia, desi o vazuze doar o data in ziua aia. io una am ramas masca ce tinere de minte are.

in schimb fetelor... are o personalitate si o incapatanare de iti vine sa il iei la tranta. ma dispera cand il apuca urlatul si se arunca pe spate si se zvarcoleste de zici ca a dat strechea in el. sper din tot sufletul sa nu se invete asa, ca o sa o iau razna mai tarziu, sigur.
acum va pupic ca il aud cum da in gratiile la patut.
soricica84
Fetelor, sa va spun ca de 2 zile raul se urca singur in patut cand ii este somn. Se urca in pat(avem patutul langa patul nostru) si de acolo sare in el , ca atunci cand sari gardul cu picioarele puse pe rand.Am rams surprinsa cand l-am vazut prima data. Nici nu ma asteptam sa-l vad facand asta, dar daca ii era somn atunci si eu nu l-am pus....
Nasa, se pare ca scumpul de Teo seamana in gesturile pe care le face cu raul. Si el imi arata canita cu apa cand ii este sete si spune:''papa" cand ii este foame si merge la bucatarie langa scaunel si-mi arata sa-l pun acolo. Si cand nu mai vrea sa manance, face din cap nu nu, eu il intreb: Mai mananci? si el arata din cap:"nu nu". "Da" inca nu stie sa arate.
Cand vrem sa plecam imi aduce pantalonii mei si fularul sa ma imbrac si ghetele lui si geaca si e prezent la usa. Cel mai mult se bucura cand ii spun ca mergem cu tati cu masina. El zice: "brum; brum" cand aude de masina.
Cand sunt la mama mea cu el si se apropie ora sa vina ionut sa ne ia, se uita numai la usa si zice:"tata, brum brum" si cand il vede, nu poate sta mult ca-l conduce la usa sa plecam.
E foarte cuminte in masina oricat de mult am merge, nu zice nimic. Daca-i mai pui si muzica, da din fund si din cap si danseaza.
Cand suntem toti 3 numai la tati in brate vrea, ca de mami e satul toata ziua. Cand il vede seara numai dupa el se tine oriunde este in casa.
Raul este innebunit dupa telefon. Cum te vede cu el plange si face scandal sa i-l dai si sa-i pui si muzica. Daca vorbesti la el, nu prea poti ca vine si ti-l trage din mana. De mic i l-am aratat si acum il vrea mereu.
A invatat sa spuna:''caca" si sa-mi arate olita, dar dupa ce a facut in pampers biggrin.gif .
Imi aduce pampers cand ii spun ca are caca la fund si trebuie sa-l schimb.
nicsor
da, cu tati se chinuie acolo sa faca patul. nici el nu mai este interesat de jucarii in schimb de ce nu are voie este ff interesat. adica sculele lui tas-o, dulapul cu farfurii, solutiile de curatat, aragaz, calculator, etc .......stie ca nu are voie dar tot nu se lasa. dc nu este cu tine in camera si nu se aude nimic tr sa te duci neaparat sa vezi ce face.......

ieri am fost la doctor pe langa virus mai are si un pic de rosu in gat. i-a dat antibiotic. azi noapte a dormit f prost adica deloc in patut, in pat cu noi si aproape toata noaptea calare pe mine iar azi la pranz la fel. cand il las in patut incepe sa tuseasca si se trezeste......pe mine doarme f bine el, in schimb eu....crybaby.gif ...macar asa nu mai tuseste si mai atipesc si eu........sper insa sa nu se obisnuiasca asa si dupa ce ii trece raceala sa revenim la patut.

la noi e chin cu adormitul, adoarme numai in brate leganat, nu singur in patut nu pe picioare, de suzeta nu are habar......cand sugea adormea la san dar ca sa il dezobisnuiesc de tzitzi am inceput sa il adorm asa.......acum incep sa ma resimt la spate fiinca are aproape 11 kg asa ca tr sa gasesc o alta metoda.


mai vb ca a venit calare pe mine...
MIOSA
ola fetele,

Ancuta mea are un mic robinet la nas............dar doar atat..........iar pe mine ma doare rau in gat si incep sa ma doara si oasele
tare mie ca m-am virusat...........vai de mine daca-i asa...............

pup si week-end placut
nicsor
buna!
se vede ca este wekend.......

fetelor am si eu o intrebare pt cele ai caror copii au mai racit pana acum si le-ati administrat antibiotic.
azi mi-a facut caca de 3 ori si a fost in pic c-am moale, pare deranjat la stomac. ma asteptam sa fie asa fiinca mi-a spus farmacista care mi-a recomandat Reflor pt refacerea florei intestinale. ieri nu prea l-a baut dar azi l-a vrut.
ai vostrii au patit la fel?
ca si antibiotic ii dau Augumentin.
nicsor
QUOTE(MIOSA @ Feb 19 2011, 07:52 PM) *
ola fetele,

Ancuta mea are un mic robinet la nas............dar doar atat..........iar pe mine ma doare rau in gat si incep sa ma doara si oasele
tare mie ca m-am virusat...........vai de mine daca-i asa...............

pup si week-end placut

gabi si la mihnea a fost la fel la incept, acum dupa ce i-am schimbat tratamentul s-au mai solidificat. nu stiu cum e mai bine, atunci curgeau si tr sa stau dupa el tot timpul ca ii ajungeau la gura si ii manca iar acum tr sa ii trag mereu cu aspiratorul. ziua e ok dar noaptea in aud cum sa chinuie sa respire.

nici eu nu ma simt prea bine. la fel ma doare in gat si am inceput sa tusesc la orizontala asa ca incep si eu sa ma tratez.

wekend placut!
ruxy80
Buna seara mamici trandafir.gif

QUOTE(nicsor @ Feb 20 2011, 12:25 AM) *
buna!
se vede ca este wekend.......

fetelor am si eu o intrebare pt cele ai caror copii au mai racit pana acum si le-ati administrat antibiotic.
azi mi-a facut caca de 3 ori si a fost in pic c-am moale, pare deranjat la stomac. ma asteptam sa fie asa fiinca mi-a spus farmacista care mi-a recomandat Reflor pt refacerea florei intestinale. ieri nu prea l-a baut dar azi l-a vrut.
ai vostrii au patit la fel?
ca si antibiotic ii dau Augumentin.


ufff...si voi cu virusurile astea nenorocite? sad.gif vad ca-i "moda" acum...si n-am scapat nici noi. Evelina are bronsita ( e drept ca e pe sfarsite dar Doamne, ce ne-am chinuit sad.gif ) si a luat si ia in continuare antibiotice...sa stii ca si ea facea caca moale rau de tot..mai mult pampersul era colorat...apa colorata iesea...asta cand am inceput cu un antibiotic mai usor...ceclodyne (sau cefaclor)...acum ia si ea Augmentin (cu urlete, ca nu-i place gustul) ..dar culmea e ca nu face moale de la Augmentin...ii dau Biotics Baby...deci clar am patit si noi asa de la un antibiotic, chiar daca nu de la Augmentin...vad ca i-a priit Biotics-ul asta...sper sa scapam si de tuse.

sanatate multa puiului tau si tuturor copilasilor bolnaviori floare2.gif
MIOSA
neata,

pe mine m-a luat virusul rau.........ba imi este frig, ba cald, gatul doare, capul doare, tot corpul doare
zici ca m-a batut careva cu facaletul
nicsor eu nu i-am dat niciodata antibiotic Ancutei...........maine ma duc cu ea la doctor sper sa nu-mi dea acum
eu ii dau acum panadol dimineata si seara, picaturi de nas colargol si multa vit c
acest tratament il dau eu dupa cum ma taie pe mine capul nu la sfatul doctoritei

oricum maine mergem si vedem

m-am saturat de iarna asta plina de virusi si raceli.........vreau primavara si vara, soare si caldura...........
nicsor
mersi de raspuns!

Evelina sanatate multa ca rau este cand ai copilul bolnav!

noua nu ne mai curg mucisorii, ies doar la aspiratior si tusim mai rar dar nici pe departe nu ne-a trecut. nu imi place deloc cum respira.

azi noapte i-am pus o perna sub el si a dormit mai bine, de la 11.30 s-a trezit la 5 dimineata a mancat 80 ml lapte,a adormit , pe la 6 .30 s-a trezit din nou, i-am mai dat 60 ml lapte , l-am luat in pat cu noi si s-a trezit la 10. sunt si el mai ok, macar cu somnul ca m-a luat si pe mine gripa.

danutza17
Buna dimineata!
Poftiti la cafea!
MIOSA
ola fetele.
ce faceti?
soricica vezi ca ai un mesaj pe msg de la cuscra ta

pup
soricica84
Buna fetelor.
Sa va aratm si noi niste poze recente:
http://s859.photobucket.com/albums/ab158/s...ca84/Februarie/
MIOSA
nicsor vreau si eu id tau de msg..........please...........si zi-mi si pe la ce ora poti intra!!!
nicsor
QUOTE(MIOSA @ Feb 21 2011, 01:59 PM) *
nicsor vreau si eu id tau de msg..........please...........si zi-mi si pe la ce ora poti intra!!!

bcs_nico@yahoo.com.........l-am mai dat cu cateva pag in urma

de obicei cand doarme mihnea, dar nu am o ora fixa
nicsor
mai raul ce mare te-ai facut!
esti barbatel in toata regula!
Katrin
Salutare la Mic si Mare !!!
Ieri am poposit si noi de la tara si a fost ceremonia foarte interesanta, nici nu m-am asteptat. Un pic cu niste nervi la cununie ca nu venea parintele si nici nu raspundea la mobil, insa dupa o ora de asteptare si-a facut si el prezenta si a facut cununia frumoasa smile.gif A fost o petrecere a acasa la soacra doar cu frati si surori. Nu au facut nunta ca mirii cam tineri (20 si respectiv 22 ani) nu au stiut la timp sa "vorbeasca", adica ea e insarcinata in deja in 30 de saptamini si abia de sarbatorile de iarna cind au fost acasa parintii si-au dat seama ca ii creste burtika biggrin.gif Si iaka asa am fost noi nashi rapizi, fara mare pregateala. Au vrut mirii, in genere, sa nu se imbrace nici in rochie, nici costum, insa i-am luat noi pe sus si le-am explicat ca asta e o singura data in viata si trebuie facut macar un pic de amintiri sa aiba si ei. Si iata asa pana si tort le-am organizat noi la mica lor nunta biggrin.gif Nici nu se asteptau smile.gif
Iar noi ca nashi am primit cadou un cuptor electric, si m-au nimerit ca demult ma gindeam la unul ..... mireasa tot venind pe la noi in vizita de citeva ori a vazut ca mie imi place sa "sporovaiesc" pe linga el si s-au gindit sa imi ia unul electric, ca eu am cel de la aragaz insa e cam invechit.

Gloriei i-a placut la nebunie la tara !!!!!!!!!!! Cel mai mult i-au placut 3 ieduti micuti-micuti cu care s-a jucat cel mai mult smile.gif Si ii gonea "Ta", adica Tza smile.gif
Buneii erau in culmea fericirii ca au revazut-o si rideau cu pofta de ceia ce le spunea ea. Eu am invatat-o sa spuna ce face tata la servici si ea spune "Bani", si ce sa ii cumpere cu banii ea spune "Baba" , adica bomboane biggrin.gif
Cel mai interesant a fost ca acasa se cam alinta la mincare si vrea mai mult "Aple", adica "lapte", insa acolo cum vedea ca mama pune masa incepea "mneam-mneam" biggrin.gif si minca cu pofffttaaaaaaa biggrin.gif Am zis ca o s-o duc mai des la tara ca vad ca papa bine acolo.
Si le-a dansat de rideau buneii cu lacrimi biggrin.gif
Luci stai linistita ca Teo are pereche cind e vb de minza , Gloria la fel cind ii e somn tare sau vrea ceva ce nu are voie face la fel : se da pe spate de nu o pot tine in brate wacko.gif Si la tara vazind citi o alinta si ii atrag atentia atita se vedeti ce se mai alinta la mine, mai ales la imbracat.

Gata, noi cu raceala am terminat. A fost iar o scadere de imunitate din cauza dintisorilor, insa cum iata i s-a taiat gingiuta si a aparut dintisorul gata i-a trecut si raceala. La ea la fiecare pereche de dintisori a fost cit de mica o scadere de imunitate care s-a soldat macar cu niste scurgeri nazale. OOooffff si cind ma gindesc citi dinti mai sint ................

Evelina , Mihnea , Ancuta, Gabi insanatosire cit mai grabnica !!!!


Katrin
Mai da ce baieti frumosi mai cresc si Luca , si Raul si Mihnea !!!!!!!!!!!!!!!!!!! tzuc.gif Ma uit la ei si vreau si eu un baietel biggrin.gif Cind era Gloria mica si era cu ea totul mai simplu ca acum biggrin.gif , ziceam ca repede mai facem un copil, insa acum zic ca mai dupa ce a implini Glory 3 anisori biggrin.gif
Katrin
Voi ce fel de lapte le dati la copii ?? Vreo formula ceva ? Sau din asta pasteurizat ???

Vad ca majoritatea i-ati intarcat deja , numai eu inca ma mai gindesc sa ii mai dau, insa vad ca pe zi ce trece ea tot mai dependenta este de sin si intelege mai multe si respectiv imi va fi mai greu s-o dezvat.

Mincare si acum voi le faceti lor aparte ??? Eu de pe la 11 luni nu ii mai fac ei aparte, ii dau ce mincam noi, doar ca pun sare doar cite un pic si ne punem noi in farfurie daca mai e nevoie. Si fac mai mult fiert, copt. Vad ca spuneti ca copii vostri papa bine omleta. Gloriei i-am dat insa nu a vrut sa manince. Oul fiert, insa, il papa.
Katrin
si vreau sa va arat niste poze de la tara

Gloria imbrobodita cu un baticutz de al meu de cind eram eu mica biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Mama i l-a pus sa isi aduca aminte de mine cind eram mica si ma imbrobodea cu el si ma ducea la gradi liwlol.gif
Katrin
aici eu pun voalul miresei


familia noastra deja cind am ajuns acasa si mami si-a dezbracat rochia de sarbatoare si a imbracat puloverul si blugii ca sa ii poata da lui piciulika "aple" biggrin.gif


si aici cu finii nostri
MIOSA
katrin frumoase poze dar cea cu Gloria cu batic nu am putut sa o vad

daca poti da-mi id tau de msg poate ne brodim la o ora si-mi arati mai multe poze
felicitari pt fini si sa aibe o sarcina usoara inainte finuta
nicsor
QUOTE(Katrin @ Feb 21 2011, 04:56 PM) *
Voi ce fel de lapte le dati la copii ?? Vreo formula ceva ? Sau din asta pasteurizat ???

Vad ca majoritatea i-ati intarcat deja , numai eu inca ma mai gindesc sa ii mai dau, insa vad ca pe zi ce trece ea tot mai dependenta este de sin si intelege mai multe si respectiv imi va fi mai greu s-o dezvat.

Mincare si acum voi le faceti lor aparte ??? Eu de pe la 11 luni nu ii mai fac ei aparte, ii dau ce mincam noi, doar ca pun sare doar cite un pic si ne punem noi in farfurie daca mai e nevoie. Si fac mai mult fiert, copt. Vad ca spuneti ca copii vostri papa bine omleta. Gloriei i-am dat insa nu a vrut sa manince. Oul fiert, insa, il papa.

eu ii dau Milupa!
nu iti face griji, incearca sa o intarci treptat, scoate-i initial o masa, dupa ce se obisniueste scoate-i alta si tot asa. eu asa am reusit. intre timp obisnuieste-o cu lapte formula sau orice alt lapte dorit de tine. mihnea nu imi lua deloc biberonul dar cu multa rabdare din partea mea am reusit sa l fac sa il accepte. eu m-am chinuit cateva luni si cu siringa si cu lingurita fiinca nu mai aveam lapte suficient ca sa se sature.

frumosi sunteti toti, finii sunt un pic tristi, probabil isi doreau o nunta mai mare..........de gloria nu am cuvinte, ma uimeste cate stie...............frumusica foc cu basmaluta pe cap.
MIOSA
neata,

Ancuta mea acum bea Fulga la cutie............si speram intr-o luna sa o trecem pe lapte de vaca dar asta dupa ce iese iarba verde si incep sa pasca vacutele...........ca acum tare gras au laptele

ai mei copii sunt bolnavi............azi cchiar ma duc cu ei la doctor dupa amiaza...........Calin tuseste rau, are tuse productiva, se si ineaca, ramane fara voce si are amigdalele rosii...........Ancuta este binisor are un pic de mucisori si tuseste de circa 7-10 ori pe zi in special cand doarme si atat dar merg sa-i examineze pe amandoi
sotul meu a fost racit, noi am luat de la el si lui ia trecut...........dar azi dimineata se simtea si el rau pesemne ca il intoarce boale
ce mama masi de virusi bantuie ca eu una m-am saturat de ei.............
soricica84
Multa sanatate, Mihnea, Calin si Ancuta!!!
soricica84
Katrin, sa-ti traiasca finii!!! Pozele sunt frumoase, iar Gloria arata ca o adevarata "tarancuta" cu baticutul in cap!! Foarte simpatica!!!

Eu ii dau lui Raul lapte Milumil junior, dar combinat cu orez, gris sau cereale!!!
MIOSA
ola fetele,

ce faceti?
rally , bety, zamorica, inger alb pe unde umblati???
zamorica
QUOTE(MIOSA @ Feb 23 2011, 04:29 PM) *
ola fetele,

ce faceti?
rally , bety, zamorica, inger alb pe unde umblati???



aici suntem!!

buna fetelor!! multumim pt complimente!!

nici eu nu vad poza cu Gloria cu baticut, doar pozele cu voi toti, sunteti ca de obicei niste frumosi Katrin!!

Si Raul e un barbatel mare si frumos!!! pare super matur cu parul scurt!! un frumos oricum!!

fetelor lui Luca i-a iesit si o maseluta, ma bucur ca numai ne-am trezit cu ea, nici nu prea a plans, sper sa fie asa si la urmatoarele!!

Acum luca e in cada se balaceste, si mi-a udat calculatorul, daca ne-ar vedea sotul meu!!!

Fetelor multa sanatate copiilor , sper sa le treaca imediat, stiu si eu ce chin e cu ei asa!!

Luca a inceput sa mearga mai bine dar inca nu isi da drumu singurel, oricum nu ma asteptam pt ca el nu voia sa meraga deloc tinut de manuta si si-a dat drumu deodata!! afara e super fericit cand il pun pe jos, il tin de gluga si el mergeeeeee!! sunt fericita nu ma asteptam, e atat de puturoooossssss!!!

Va pupam
Katrin
Oty sincere felicitari p-u LUca cu primii pasi facuti singur |!!!! si ii dorim cit mai putine aterizari libere biggrin.gif

Noi azi am invatat cum se spune la "varza" : "aba" ; Si tot azi am invatat sa spuna ca afara e "diudiu" , adica frig biggrin.gif si face niste buzisoare tzuguiate de mai mare dragul . Am ris toata ziua cu pofta de cuvint de mutritza ei cind il rosteste biggrin.gif ;

la "a strica" ii spune "capa" biggrin.gif ;

azi am gatit plachie din peste si Gloria a mincat foarte bine. E bine ca am avut niste peste fara oase si am putut sa ii dau si ei.

noapte buna la toata lumea !!!!!!!!!!!
nicsor
felicitari luca pt primii pasi, de acum nu mai este mult si pleci singurel, acum sa te tii mami dupa el liwlol.gif
a si pt maseluta te felicit, asa sa iti dea toate.

gloria esti f desteapta .....ma simt complexata biggrin.gif , mihnea nu zice mai nimic, da-i si lui lectii.

asta seara ne-am distrat la masa, am baut niste ceai si a vazut ca este cana un pic fierbinte si a inceput sa sufle in ea sa-l raceasca.
MIOSA
neata fetele,

Luca felicitari mai voinicule pt primii pasi!
Gloria bravo tie ca vorbesti...........copil precoce de la inceput ai fost !! cred ca ai cele mai multe cuvinte in vocabular.......
zamorica
QUOTE(nicsor @ Feb 23 2011, 11:12 PM) *
felicitari luca pt primii pasi, de acum nu mai este mult si pleci singurel, acum sa te tii mami dupa el liwlol.gif
a si pt maseluta te felicit, asa sa iti dea toate.

gloria esti f desteapta .....ma simt complexata biggrin.gif , mihnea nu zice mai nimic, da-i si lui lectii.

asta seara ne-am distrat la masa, am baut niste ceai si a vazut ca este cana un pic fierbinte si a inceput sa sufle in ea sa-l raceasca.


Dragul de el!! liwlol.gif) mi-l si imaginez cum sufla!! sa nu te simti, si Luca e la fel, cel putin vad ca Mihnea face foarte multe chestii, Luca mai nimic!! eu zic ca baietii isi dau drumul mai greu, cel putin sper!!! biggrin.gif



zamorica
Bravo Gloria, pai la 2 ani incepi sa spui poezii biggrin.gif

chiar daca o sa stau numai dupa funduletul lui , prefer asa, tare mult am mai asteptat sa inceaapa si el sa mearga!! fetelor s-a facut un frig la noi, a fost super frumos iarna asta , am reusit sa iesim aproape in fiecare zi si cand speram sa dea caldura a inceput gerul!! sper sa nu tina prea mult!!

va pupam!!

zamorica
Bravo Gloria, pai la 2 ani incepi sa spui poezii biggrin.gif

chiar daca o sa stau numai dupa funduletul lui , prefer asa, tare mult am mai asteptat sa inceaapa si el sa mearga!! fetelor s-a facut un frig la noi, a fost super frumos iarna asta , am reusit sa iesim aproape in fiecare zi si cand speram sa dea caldura a inceput gerul!! sper sa nu tina prea mult!!

va pupam!!

nicsor
pai luca e mai mic cu vreo 2 luni ca mihnea, probabil de aceea ti se pare diferenta asta.
dar ai dreptate , fetele sunt mai precoce.

tu de ce nu ne vizitezi si dincolo? ne-am regasit aproape toate.

pupici!
MIOSA
QUOTE(zamorica @ Feb 24 2011, 02:36 PM) *
Bravo Gloria, pai la 2 ani incepi sa spui poezii biggrin.gif

chiar daca o sa stau numai dupa funduletul lui , prefer asa, tare mult am mai asteptat sa inceaapa si el sa mearga!! fetelor s-a facut un frig la noi, a fost super frumos iarna asta , am reusit sa iesim aproape in fiecare zi si cand speram sa dea caldura a inceput gerul!! sper sa nu tina prea mult!!

va pupam!!



si la noi a revenit gerul din pacate
Calin si Ancuta de vreo 2 saptamani ba au iesit ba nu au iesit afara........au cam fost raciti........
si noi am iesit afara cat am putut de des uneori si de 2 ori pe zi
este asa bine...........in casa m-am anchilozat de atata stat
Katrin
buna fetele cochetele !
multam de cuvinte de lauda in adresa fiicei smile.gif

noi azi inca nu am ajuns afara, a adormit tarziu si acum o astept sa se trezeasca si apoi mergem la catzelush (asa ii spun ca mergem la catelus ca face mareeee taraboi pana o imbrac).

papadia mea a invatat sa se plimbe cu calutul, asa interesant se joaca cu el acum. Azi ii punea bentita ei pe cap lui biggrin.gif si i-o aseza cu mare grija si ceva nu ii placea si iar i-o dadea jos si ocara si apoi iar i-o potrivea pe cap biggrin.gif: D Marreeeeeeeeeee comedie biggrin.gif Stau si ma uit dintr-o parte si rad cu pofta smile.gif Si de cite ori dau in minuta sa pape ceva gen banana, brinzica dulce , mar etc etc se duce numaidecit si pe la animalute si le hraneste , insa calutul este cel mai satul biggrin.gif

Si Gloria ca si Mihnea sufla in mincare, in cana, chiar si atunci cind ma vede ca pornesc cuptorul incepe sa sufle si sa se dea cit mai departe de el.

la bebeii vostri le place sa se urce la voi pe picioare ? Gloria mai ales la bucatarie cind fac mincare ba sa vada ce tai eu acolo pe fund, ba sa vada ce amestec eu in tigaie pe aragaz si tot asa etc etc Tareeee imi e teama de curiozitatea asta a ei sa nu patim ceva intr-o zi .......... Ieri am certat-o tareeee si pe urma imi parea rau ca am tzipat la ea , insa mai bine s-o cert decit doamne feresste sa patim ceva....
MIOSA
neata,

ce fac fetele???
katrin totii piticii sunt niste mici alpinisti in miniatura!
imi place de Gloria cum se joaca si intelege ea tot
Ancuta se enerveaza , tranteste sau se tavaleste pe jos daca o cert..........iar uneori tiopa ea mai tare decat mine ..........este asa de scumpa ca-mi vine sa o manac dar bineinteles ca nu-i arat decat indiferenta in momentele acelea ca altfel i se urca la cap rasfatul!!!

o zi buna!!!!
nicsor
QUOTE(Katrin @ Feb 24 2011, 06:04 PM) *
la bebeii vostri le place sa se urce la voi pe picioare ? Gloria mai ales la bucatarie cind fac mincare ba sa vada ce tai eu acolo pe fund, ba sa vada ce amestec eu in tigaie pe aragaz si tot asa etc etc Tareeee imi e teama de curiozitatea asta a ei sa nu patim ceva intr-o zi .......... Ieri am certat-o tareeee si pe urma imi parea rau ca am tzipat la ea , insa mai bine s-o cert decit doamne feresste sa patim ceva....

nu imi spui nimic nou, parca il descrii pe mihnea. si eu sper sa ii treaca repede.....
noi deja nu mai avem butoane la aragaz fiinca invarte de ele, noroc ca avem robinet si inchidem gazele dupa ce fol aragazul.
MIOSA
asa pitici chinuiti parintii
ce-mi place, fara butoane la aragaz, tot ce-i mic se muta sus
eu nu mai am un sertar pe care ,mandra il tot deschudea si risca sa cada peste ea

un week-end placut fetele!
rody_ms
buna fetele, se pare ca trebuie sa intru din cand in cand pe aici sa arunc un ochi sa vad poze.
Fetele disparute va astept cu vesti multe si poze minunate la cafeneaua deschisa non stop si numita mamasipiticul si pentru cine vrea locatia exacta o gaseste pe mess-ul meu: pop_rodi_dori sau dati o cautare pe google
MIOSA
ola, neata, salutam si va uram

pe unde sunteti mandrelor???
hai rally cu vesti despre tatal sau si Bilincuta si de ce nu si despre tine..........sunt sigura ca sotul tau ti-a facut o surpriza de dragobete
bety, zamorica, inger alb, masada etc pe unde umblati?
nicsor
QUOTE(MIOSA @ Mar 1 2011, 08:56 AM) *
ola, neata, salutam si va uram

pe unde sunteti mandrelor???
hai rally cu vesti despre tatal sau si Bilincuta si de ce nu si despre tine..........sunt sigura ca sotul tau ti-a facut o surpriza de dragobete
bety, zamorica, inger alb, masada etc pe unde umblati?

fetelor dati-ne de stire ca ne este dor se voi!
iasati si adresele de mes cand intrati ca sa la spunem unde ne-am regasit!
MIOSA
ola fetele,

ce faceti? noi ne tratam nemernica asta de raceala care ne tot tine in ring de 2 saptamani si ceva
am schimbat tratamentul Ancai sa vedem acum cum este
MIOSA
salutam fetele,

vad ca sunt cam singurica pe aici
sper sa fiti ok cu totii!
nicsor
raly, inger alb, bety, elena, etc unde sunteti?
mai dati si voi semne de viata!

noi suntem bine, ne-a trecut raceala si asteptam cu mult drag primavara!
MIOSA
La Multi Ani de 8 Martie mamiciilor!!!
MIOSA
aloooooooooooo pe aici nu intra nimeni???
nicsor
QUOTE(MIOSA @ Mar 8 2011, 06:11 PM) *
aloooooooooooo pe aici nu intra nimeni???

se pare ca nu!!!

raly ma tot gandesc la tine in ultimul timp. ce faci , tatal tau este bine? ma gandesc ca nu ai net inca si de aceea nu ne mai dai de stire!

masada stiu ca ne-ai transmis salutari dar vrem sa te mai si auzim! ce face cristian?
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.