Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Decembrie 2009
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2009
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255
laura85soare
buna dimineata fetelor!
poate va intrebati cei cu mine la ora asta pe forum?
ei bine am intrat sa va anunt ceva ce v-am promis ca am sa fac imediat ce voi fi si eu anuntata....
cine credeti ca ma suna la ora 6:06???
O TANARA MAMICA

A NASCUT BETYYYYYYYYYY
UN BAIETEL DE 3400 G
dupa cum bine stiti in dimineata asta la 7:30 trebuia sa se prezinte pentru cezariana insa un ingeras s-a incapatanat sa iasa mai devreme
a vrut ca mama lui sa nu fie taiata pe burtica si tot odata sa-i faca in ciuda doamnei doctor care sustinea ca bety nu va putea naste normal deoarece are un bebe mare, tensiunea la fel.... tot mare

pe la 2 si ceva s-a prezentat la spital.... a sunat-o pe d-na dr.......... a venit nimic de zis dar cam suparata ca trebuia sa se hotarasca, ca vrea sa nasca natural
ce gandire ......... ma abtin sa comentez........... de unde era sa stie fata ca in noaptea asta ingerasul ei va vrea sa vina??
in fine sa trecem mai departe...... dureri?????????? nu prea a cunoscut ce sunt acelea....... mi-a zis ca nu poate spune ca a avut travaliu deoarece a avut dureri ca la menstruatie
singurul simptom care a si pus-o mai mult pe ganduri a fost ca se ducea din ce in ce mai des la toaleta.......
cand s-a dus la spital ea radea...... inca asistentele s-am mirat au zis ca nu au mai vazut o femeie sa vina sa nasca razand

a urcat-o pe masa...... dilatatie maximaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
s-a rupt cam rau..... mi-a spus ca a stat cam o ora sa o coase....... dar de si cavalurul ei a fost mare 3400 g ..... eu zic ca este destul de mare in comparatie cu fata mea care a avut 2690 g............

nu ne ramane decat sa-i uram recuperare foarte usoara, un bebe sanatos, cuminte si o asteptam cat mai repede acasa sa ne puna poze cu ingerasul ei
miiiiiiiiiiiiiiiii de pupici dulci
laura85soare
chiar ieri am vb cu ea despre nastere
ii spuneam ca odata ce i-a spus ca va putea naste natural cum de s-a razgadit asa dintr-o data
defapt nici nu-i dadea de ales
statem si ma gandeam la un medic bun ca profesie si bun si ca om
defat cunosteam un medic de care eu am fost multumita dar in ultima zi cred ca nu se mai baga nimeni
am incercat sa o imbarbatez pe cat posibil dar si eu aveam o mie de nervi pe doamna doctor
nici nu stiti cat de mult ma bucur ca a reusit ca nasca normal

raly
QUOTE(laura85soare @ Dec 3 2009, 09:38 AM) *
chiar ieri am vb cu ea despre nastere
ii spuneam ca odata ce i-a spus ca va putea naste natural cum de s-a razgadit asa dintr-o data
defapt nici nu-i dadea de ales
statem si ma gandeam la un medic bun ca profesie si bun si ca om
defat cunosteam un medic de care eu am fost multumita dar in ultima zi cred ca nu se mai baga nimeni
am incercat sa o imbarbatez pe cat posibil dar si eu aveam o mie de nervi pe doamna doctor
nici nu stiti cat de mult ma bucur ca a reusit ca nasca normal

multumim frumos pentru vestile bune, laura! sa ii traiasca baiatul si sa fie sanatos! ai cumva nr ei de tel, ca as vrea sa ii trimit un sms.
multa, multa sanatate pt mami si pui trandafir.gif
oproiu
QUOTE(laura85soare @ Dec 3 2009, 10:34 AM) *
buna dimineata fetelor!
poate va intrebati cei cu mine la ora asta pe forum?
ei bine am intrat sa va anunt ceva ce v-am promis ca am sa fac imediat ce voi fi si eu anuntata....
cine credeti ca ma suna la ora 6:06???
O TANARA MAMICA

A NASCUT BETYYYYYYYYYY
UN BAIETEL DE 3400 G


Bravo ei ma bucur mult pt ea si bebe! ce inseamna viata! cat de mult si-a dorit ea sa nasca natural incat si bebe a ajuta-o! incredibil! asta da "colaborare cu bebe"! Doamne mi-au dat lacrimile pt ea !ce emotionant! Bravo Bety ne bucuram pt tine si bebe! Bravo inca o data si felicitari, sa fiti sanatosi si norocosi!
laura85soare
QUOTE(raly @ Dec 3 2009, 10:42 AM) *
multumim frumos pentru vestile bune, laura! sa ii traiasca baiatul si sa fie sanatos! ai cumva nr ei de tel, ca as vrea sa ii trimit un sms.
multa, multa sanatate pt mami si pui trandafir.gif


da am un nr de tel dar este de orange
0745164701
Aurassha
WOW! I'm speachless!!!
Ca sa vedeti ca tot cum vrea Dumnezeu se intampla lucrurile, indiferent cate planuri ne facem noi sau doctorii nostri...
Ma gandesc si eu la bebelina mea care nu s-a intors inca cu capul in jos... Si eu vreau sa nasc natural si ma gandesc ca stie Dumnezeu ce face si in cazul meu...

Doamne ajuta-ne pe toate sa trecem cu bine prin evenimentul nasterii, sa fim sanatoase si sa avem bebeii sanatosi!
raly
buna dimineata fetelor,
am reusit sa citesc din urma si acum vin cu comentarii:
ingerul alb, ai o fetita superba e tare frumusica, sa fie sanatoasa si mancacioasa. si tu esti mamica frumoasa foc, deci papusica are cu cine semana floare2.gif
nicsor felicitari pentru baietel, este tare frumusel, are niste trasaturi asa clare, barbatesti. sa te bucuri de el si sa fie sanatos! trandafir.gif
liana - nastere usoara si un bebe voinic si mancacios.
laura 07 si tu mai ai asa putin pana la marea intalnire...bafta multa si un bebe sanatos si tie recuperare usoara!
loryfel tu ai mers la ecograf nu? stiu ca exista o marja de eroare destul de mare la masuratori, mai ales la greutate, am auzit si de eroare de 500 g. Sunt asa ciudati si medicii astia, nu spun mare lucru, poate ca e normala aceasta fluctuatie de greutate, dar sa iti zica si tie sa macar sa iti explice de ce apare. Eu zic sa stai linistita si dc poti sa mai mergi si in alta parte pt ecografie. trandafir.gif
fetelor am fost si noi ieri la medic, dar din pacate avem mici probleme. bebelusha mea la 35 de saptam are 3500 g, cam mult, in ultimele 2 saptam a luat in greutate cam 800 g, drept urmare suntem suspecti de diabet gestational. Luni mergem la Sp Cantacuzino pt analiza. Am tot citit pe net si am vazut ca nu e ceva f grav, dar totusi....Eu sper sa fie o eroare de la ecograf si sa ne iasa analiza f bine. Voi ati facut testul pt diabet gestational? Sau ati mai auzit cazuri de genul acesta?
va astept cu pareri
pup mamici cu burtici/si fara burtici trandafir.gif
raly
QUOTE(laura85soare @ Dec 3 2009, 10:16 AM) *
da am un nr de tel dar este de orange
0745164701

multumesc frumos, acum i-am trimis sms partners.gif
laura85soare
QUOTE(Aurassha @ Dec 3 2009, 12:25 PM) *
WOW! I'm speachless!!!
Ca sa vedeti ca tot cum vrea Dumnezeu se intampla lucrurile, indiferent cate planuri ne facem noi sau doctorii nostri...
Ma gandesc si eu la bebelina mea care nu s-a intors inca cu capul in jos... Si eu vreau sa nasc natural si ma gandesc ca stie Dumnezeu ce face si in cazul meu...

Doamne ajuta-ne pe toate sa trecem cu bine prin evenimentul nasterii, sa fim sanatoase si sa avem bebeii sanatosi!


stai linistita..... copilul se poate intoarce si in ultimul moment
cunosc un caz..... foarte fericit... cand copilul s-a intors chiar in ziua in care s-a dus sa nasca.....
prin cezariana logic numai ca surpriza...... a nascut normal
asa ca nu-mi ramane decat sa va spun capul sus
MIOSA
neata,

bety felicitari .............ma bucur enorm pentru tine sa fi-ti sanantosi si tu si bebe-ul

Dumnezeu le aranjeaza pe toate!

Nicoleta.............. ai un baiat superb , sa-ti traiasca si multumesc de informatiile pe care mi-i le-ai dat vis-a-vis de CFR2
Mai surprins cu faptul ca trebuie sa platim analizele bebe-ului si tratamentul pentru cezariana noi din propiile noastre buzunare greu incercate in aceasta perioada..............deci inca 300 lei pusi deoparte pentru asa ceva...........este bine de stiut acest lucru.
spune-mi te rog in cele 2 zile cat bebe-ul sta in ca,era speciala in afara de pampersi si lucruri mai trebuie sa ducem ceva?
biberoane, serv umede sau mai stiu eu ce
daca stii tot laptele nan este recomandat pt cele care nu au lapte? as vrea sa merg deja cu ele in geanta daca zici ca nu pot veni vizitatori
cum ma cunosc eu pe mine a doua zi dupa ce nasc nu stiu daca am sa pot merge la aceea sala .............poate doar o data si nu as vrea sa mai car si bagaje............la prima nastere eu m-am refacut foarte greu si eram extrem de ametita pe langa acele dureri de cezariana ..........cat am stat in spital la toaleta mergeam insotita de cineva pana la usa......acum o sa fie cam nasol ca nu ii lasa pe ai mei inauntru. Dar mi-i se pare corecta decizia tinand cont de aceasta gripa porcina este mai bine si pt bebe si pt noi care o sa avem sistemul imunitar slabit.

pupici si mai vb



Rox12
QUOTE(laura85soare @ Dec 3 2009, 08:34 AM) *
buna dimineata fetelor!
poate va intrebati cei cu mine la ora asta pe forum?
ei bine am intrat sa va anunt ceva ce v-am promis ca am sa fac imediat ce voi fi si eu anuntata....
cine credeti ca ma suna la ora 6:06???
O TANARA MAMICA

A NASCUT BETYYYYYYYYYY
UN BAIETEL DE 3400 G
dupa cum bine stiti in dimineata asta la 7:30 trebuia sa se prezinte pentru cezariana insa un ingeras s-a incapatanat sa iasa mai devreme
a vrut ca mama lui sa nu fie taiata pe burtica si tot odata sa-i faca in ciuda doamnei doctor care sustinea ca bety nu va putea naste normal deoarece are un bebe mare, tensiunea la fel.... tot mare

pe la 2 si ceva s-a prezentat la spital.... a sunat-o pe d-na dr.......... a venit nimic de zis dar cam suparata ca trebuia sa se hotarasca, ca vrea sa nasca natural
ce gandire ......... ma abtin sa comentez........... de unde era sa stie fata ca in noaptea asta ingerasul ei va vrea sa vina??
in fine sa trecem mai departe...... dureri?????????? nu prea a cunoscut ce sunt acelea....... mi-a zis ca nu poate spune ca a avut travaliu deoarece a avut dureri ca la menstruatie
singurul simptom care a si pus-o mai mult pe ganduri a fost ca se ducea din ce in ce mai des la toaleta.......
cand s-a dus la spital ea radea...... inca asistentele s-am mirat au zis ca nu au mai vazut o femeie sa vina sa nasca razand

a urcat-o pe masa...... dilatatie maximaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
s-a rupt cam rau..... mi-a spus ca a stat cam o ora sa o coase....... dar de si cavalurul ei a fost mare 3400 g ..... eu zic ca este destul de mare in comparatie cu fata mea care a avut 2690 g............

nu ne ramane decat sa-i uram recuperare foarte usoara, un bebe sanatos, cuminte si o asteptam cat mai repede acasa sa ne puna poze cu ingerasul ei
miiiiiiiiiiiiiiiii de pupici dulci

multumim de veste,super tare bebele ...a ajutat-o pe mami Bety sa fie asa cum vroia ea...Doamne ajuta sa se refaca repede si sa fie bebe sanatos Tot cum vrea DD se intampla...Felicitari Bety floare2.gif
loryfel
Ma bucur mult pentru bety,tocmai i-am trimis si eu un sms...DD a ajutat-o sa fie cum vrea ea..
MiniMe
felicitari Bety.....sa fiti sanatosi amandoi......
rody_ms
Lista mamici decembrie 2009

LISTA MAMICI SI BEBEI

tutulica – Matei Cristian data nasterii 23 oct -2,160 kg 45 cm
ingerul alb – Denise Ana Maria – data nasterii 2 noiembrie
ramona z - Ayman Ahmed - data nasterii 20 noiembrie, 3,750 kg, nastere naturala
Nicsor – - Mihnea Gabriel 24 noiembrie, 3,420 kg, 49,5 cm
Adaadriana – Cosmin Stefan, 3,700kg,53cm
bety dumy - Silviu Florian sau Marian - 3 decembrie, 3,400kg, natural

LISTA MAMICI CU BURTICI

laura07 - 1 dec - Stefan Alexandru
Katrin - 18 dec - fetita.gif Gloria
larysa 25 – 25 dec - Luca Andrei
looloo – 31 dec - Teodor Stefan - Maternitatea Buzau - dr. Stoica Gratiela
loryfel - 24 dec - Petronius Sebastian - Brasov - Materniatea Brasov
aurassha - 23 dec - Eva Maria - Bucuresti- Filantropia
radu simona – 25 dec
Mar59ro - 1 dec - Miriam Ayline Brasov - Maternitatea Brasov
Soricica84 – 14 dec - Raul Andrei - Bucuresti Maternitatea Bucuresti - dr. Olaru Gabriel
Rody_ms – 1 ian - fetita.gif - Maternitatea veche Tg Mures
OAna22 - 25 dec- 1 ian - barza.gif
Tinkerbell - Arina- 10 dec - fetita.gif
TINA_MRVL ? dec - barza.gif
Raly 12 dec - Bianca - Spitalul Sf Pantelimon Bucuresti - dr. Irina Pacu
lolitaa - 25 dec - barza.gif
ruxy80 - 04 ian Evelina Maria
raluca4p - 22 dec - Natalia Maria
MIOSA - 29 dec - Anca Maria- Bucuresti Prelungirea Ghencea - Materniatea CFR2
masada - 19 dec - Cristian Matei - Spitalul Cuza Voda Iasi
annitado -24 dec - Roxana - Vatra Dornei-Maternitatea Bistrita
oproiu 23 dec - barza.gif Spitalul Polizu, Bucuresti, dr Lemnete Gabriel
giulia26it - 8 dec
danna2009 - 2 dec - fetita.gif - Maternitatea polizu, dr.Horia Cioflan
roxana marius - 8 dec, Gabriela Cosmina, Maternitatea Cuza Voda, Iasi
Izabellax3 - 31 dec - Darius Constantin - Spital Ilfov
Rox12 - 26 dec - Bogdan Cristian - Maternitatea Filantropia
mela 74 - 25 dec - fetita.gif
Zamorica - 27 dec
Gabryelle – 31 dec – Cristian Stefan - Filantropia, dr. Maria Bari
liana - 1 dec - Naomi - Spania

Lista mamici cu burtici pe care le rugam sa mai intre din cand in cand pe forum
clauditza
Mami Irina
pisicul
irina m
dumy 82
laurette
roxanna
liaana
alex2009
little bebe
Inutza – 12 dec
Ioana31 – 15 dec
Oana georgiana - 18 dec
thaisa - 15 dec
rody_ms
felicitari Bety. Ai fost o mama curajoasa care a stiut ce vrea si un bebe ascultator care a vrut sa se nasca natural. Sa iti creasca mare si sanatos voinicul. Refacre rapida si te asptam cat mai repede cu poze hug.gif
Katrin
Ce veste frumoasaaaa !!! Bety esti BRAVO !!! Bebe e BRAVOOOO !!! Chiar ma gindeam ieri ca imi e tare jale de tine ca o sa-ti faca operatie, insa iata ca inca o data ma conving cat de neprevazuta este o nastere si cite se pot schimba in doar citeva ore. MA BUCUR ENORM P-U VOI !!! CRESTETI MARI SI SANATOSEI SI LAPTIC MULT SI DULCE MAMICAI !!! Te asteptam acasa !!! oFloare.gif
nicsor
multumesc mult, rody, pt poze si celorlalte pt urari!

Felicitari bety pt bebel, multa sanatate si refacere usoara!
laura07
ce bine-mi pare pt bety, sa-i traiasca!
fetelor maine si pt mine este marele eveniment, astazi am fost la consultul preanestezic, maine la ora 7 , 30 trebuie sa fiu la spital, sotul deja a intrat in panica, la ce ora ne trezim, la ce ora plecam, cat stai in sala de operatie......., fricosi mai sunt barbatii!
Katrin
QUOTE(laura07 @ Dec 3 2009, 03:50 PM) *
ce bine-mi pare pt bety, sa-i traiasca!
fetelor maine si pt mine este marele eveniment, astazi am fost la consultul preanestezic, maine la ora 7 , 30 trebuie sa fiu la spital, sotul deja a intrat in panica, la ce ora ne trezim, la ce ora plecam, cat stai in sala de operatie......., fricosi mai sunt barbatii!


laura mult succes la marea intilnire de maine !!! Noi te asteptam acasa sa ni-l arati pe nazdravan !!! Tie recuperare cat mai rapida !!!
laura07
multumesc katrin!
laura85soare
QUOTE(laura07 @ Dec 3 2009, 04:50 PM) *
ce bine-mi pare pt bety, sa-i traiasca!
fetelor maine si pt mine este marele eveniment, astazi am fost la consultul preanestezic, maine la ora 7 , 30 trebuie sa fiu la spital, sotul deja a intrat in panica, la ce ora ne trezim, la ce ora plecam, cat stai in sala de operatie......., fricosi mai sunt barbatii!


laura poate ne faci si tu vreo surpriza placuta cum ne-a facut BETY
ca si ea tot la 7:30 era programata pentru cezariana liwlol.gifliwlol.gifliwlol.gif
raly
QUOTE(laura07 @ Dec 3 2009, 03:50 PM) *
ce bine-mi pare pt bety, sa-i traiasca!
fetelor maine si pt mine este marele eveniment, astazi am fost la consultul preanestezic, maine la ora 7 , 30 trebuie sa fiu la spital, sotul deja a intrat in panica, la ce ora ne trezim, la ce ora plecam, cat stai in sala de operatie......., fricosi mai sunt barbatii!

mult succes maine, laura si multa sanatate floare2.gif
laura07
pai sa stii ca imi trecuse si mie prin cap!
laura07
multumesc raly!
nicsor
QUOTE(raly @ Dec 3 2009, 10:25 AM) *
buna dimineata fetelor,
am reusit sa citesc din urma si acum vin cu comentarii:
ingerul alb, ai o fetita superba e tare frumusica, sa fie sanatoasa si mancacioasa. si tu esti mamica frumoasa foc, deci papusica are cu cine semana floare2.gif
nicsor felicitari pentru baietel, este tare frumusel, are niste trasaturi asa clare, barbatesti. sa te bucuri de el si sa fie sanatos! trandafir.gif
liana - nastere usoara si un bebe voinic si mancacios.
laura 07 si tu mai ai asa putin pana la marea intalnire...bafta multa si un bebe sanatos si tie recuperare usoara!
loryfel tu ai mers la ecograf nu? stiu ca exista o marja de eroare destul de mare la masuratori, mai ales la greutate, am auzit si de eroare de 500 g. Sunt asa ciudati si medicii astia, nu spun mare lucru, poate ca e normala aceasta fluctuatie de greutate, dar sa iti zica si tie sa macar sa iti explice de ce apare. Eu zic sa stai linistita si dc poti sa mai mergi si in alta parte pt ecografie. trandafir.gif
fetelor am fost si noi ieri la medic, dar din pacate avem mici probleme. bebelusha mea la 35 de saptam are 3500 g, cam mult, in ultimele 2 saptam a luat in greutate cam 800 g, drept urmare suntem suspecti de diabet gestational. Luni mergem la Sp Cantacuzino pt analiza. Am tot citit pe net si am vazut ca nu e ceva f grav, dar totusi....Eu sper sa fie o eroare de la ecograf si sa ne iasa analiza f bine. Voi ati facut testul pt diabet gestational? Sau ati mai auzit cazuri de genul acesta?
va astept cu pareri
pup mamici cu burtici/si fara burtici trandafir.gif



nu iti face probleme pana nu vezi rezultatul la analize............mie mi-a facut ecografie inainte de operatie si mi-a zis ca are 3800 si s-a nascut cu 3420, deci exista eroare la eco
loryfel
QUOTE(laura07 @ Dec 3 2009, 05:09 PM) *
pai sa stii ca imi trecuse si mie prin cap!

Iti tin pumni pentru maine si te asteptam cu vesti,sanatate multa la amndoi...
laura07
multumesc loryfel!
oproiu
Laura mult succes maine, pray.gif Doamne Ajuta!
nicsor
QUOTE(MIOSA @ Dec 3 2009, 11:11 AM) *
neata,

bety felicitari .............ma bucur enorm pentru tine sa fi-ti sanantosi si tu si bebe-ul

Dumnezeu le aranjeaza pe toate!

Nicoleta.............. ai un baiat superb , sa-ti traiasca si multumesc de informatiile pe care mi-i le-ai dat vis-a-vis de CFR2
Mai surprins cu faptul ca trebuie sa platim analizele bebe-ului si tratamentul pentru cezariana noi din propiile noastre buzunare greu incercate in aceasta perioada..............deci inca 300 lei pusi deoparte pentru asa ceva...........este bine de stiut acest lucru.
spune-mi te rog in cele 2 zile cat bebe-ul sta in ca,era speciala in afara de pampersi si lucruri mai trebuie sa ducem ceva?
biberoane, serv umede sau mai stiu eu ce
daca stii tot laptele nan este recomandat pt cele care nu au lapte? as vrea sa merg deja cu ele in geanta daca zici ca nu pot veni vizitatori
cum ma cunosc eu pe mine a doua zi dupa ce nasc nu stiu daca am sa pot merge la aceea sala .............poate doar o data si nu as vrea sa mai car si bagaje............la prima nastere eu m-am refacut foarte greu si eram extrem de ametita pe langa acele dureri de cezariana ..........cat am stat in spital la toaleta mergeam insotita de cineva pana la usa......acum o sa fie cam nasol ca nu ii lasa pe ai mei inauntru. Dar mi-i se pare corecta decizia tinand cont de aceasta gripa porcina este mai bine si pt bebe si pt noi care o sa avem sistemul imunitar slabit.

pupici si mai vb

multumesc!
la mine analizele au fost mai mult deaoarece avand infectia cu e-coli in sarcina, doct pediatru a vrut sa vada dc s-a transmis si copilului. analizele se trim la un alt laborator si de ac le-am platit. o alta colega de salon a dat 35 ron pt ele, deci suma difera in fct de tipul anal.
bebei sunt hraniti cu siringa cu lapte nan 1, nu iti tr biberon, iar laptele este de la ei. dc nu ai lapte de la inceput sa il tii totusi sa san si dc iti plange sa mergi sa ceri supliment
bagajele ti le pot aduce si infirmierele, sunt dragute dc cotizezi cu ceva.....
te inteleg perfect si eu am fost la fel de ametita, noroc cu calmantele ca altfel era si mai greu. sper sa fii mai norocoasa de data asta!
laura07
multumesc mult fetelor!
rody_ms
QUOTE(laura07 @ Dec 3 2009, 04:50 PM) *
ce bine-mi pare pt bety, sa-i traiasca!
fetelor maine si pt mine este marele eveniment, astazi am fost la consultul preanestezic, maine la ora 7 , 30 trebuie sa fiu la spital, sotul deja a intrat in panica, la ce ora ne trezim, la ce ora plecam, cat stai in sala de operatie......., fricosi mai sunt barbatii!


multa bafta Laura, sa fiti sanatosi si tu si bebe si te astepta, sa revii cat mai repede cu bebe in brate...... si mult curaj sotului tau
isabellax3
BAFTA Laura... fi curajoasa.. si recuperare usoara.

Nu am intrat de mult timp caci bebele meu nu se intoarce si imi este foarte incomod sa stau pe scaun... de doau zile ma chinui sa citesc ultimele 40 de pag:))) felicitari pentru bebei celor ce au nascut...

Acum astept sa treaca timpul caci la 19 merg la doctora sa stabilim data nasteri.. si amanuntele operatiei...
Apropo cele ce ati facut cezariana sau urmeaza sa faceti ce medicamente ati cumparat ... eu imi amintesc ca atunci cand am nascut fetita am facut o injectie inaite de operatie cu vreo 3 zile pentru a o ajuta sa respire dar nu mai tin minte ce... voi stiti ceva.. se mai face? ca pe fetele ce eu nascut in ilfov nu le-am auzit de asa ceva... o fi o practica doar in filantropia??? caci eu acolo am nascut acum 6 ani...



looloo
inca o data, m-am convins ca DD face minuni. bety, sa iti traiasca bebelusul si sa fiti amandoi sanatosi.

laura, nu stiu ce se ureazain astfel de situatii; bafta, succes, noroc... asa ca iti spun sa iti ajute DD sa fie totul bine, si sa iti revii usor si repede, iar bebe sa fie sanatos.
MIOSA


Laura BAFTA ,SANATATE,UN BEBE-L FRUMOS SI SANATOS iar tie iti urez recuperare usoara!!


MIOSA


loloo cum te simti?
Rox12
QUOTE(laura07 @ Dec 3 2009, 03:40 PM) *
multumesc mult fetelor!

Sa dea DD sa va intoarceti sanatosi si tu si bebe,sa te refaci cat mai repede,sa ai laptic. pray.gif Suntem alaturi de tine. floare2.gif hug.gif
tutulica
Felicitari Bety ptr baietelul tau abia s-a nascut si e mai mare ca Mateiut care are aproape 6 saptamani,sa fiti sanatosi si sa veniti repejor acasuca.Ma bucur ca nasterea a fost usoara si ca a venit ca o surpriza neasteptata.Dorim tuturor mamicutelor o nastere usoara fara dureri .Laura si ptr tine nastere usoara si cat mai mult curaj maine o sa fie cea mai frumoasa zi din viata ta.A aparut si primul bebel de decembrie,ce frumos ma bucur mult ptr mamicuta cea noua felicitari inca odata BETY sa-ti traiasca si sa-ti aduca numai bucurii.
Katrin
looloo tu ce mai faci ? cum te mai simti ?
laura07
multumesc mult fetelor! pana luni cand vin de la spital sa gasesc multi bebei sanatosi!
looloo
eu sunt bine. bebe este activ. stam mai mult in pat si luam pastile. mai grav e ca mergem pe ideea: "toate belelele din lume, in... fundul babii mele". in spital am facut o raceala intercostala, care de trei zile nu ma lasa noaptea sa adorm si sa respir (doare ca la nebuni), mi s-a rupt un colt dintr-o masea, dar sta agatat in radacina si nu stiu cum sa fac sa il scot ca ma doare si ala, si colac peste pupaza, pentru ca nu mai pot manca in partea cu maseaua rupta, ma doare partea cealalta deoarece am o carie acolo pe care acum am deranjat-o cu mancarea. drept remediu, folosesc tuica pe post de pansament laugh.gif . asta este. mergem inainte.

multumesc pentru ca v-ati facut griji pentru mine. sper ca niciuna dintre voi sa nu treaca prin ce am trecut sau trec eu. (cu toate ca nu este ceva de speriat, mai bine nu). aveti grija de bebei si de voi si sa treaca luna asta sau timpul care a mai ramas fara niciun fel de incident.

pup burticile tzuc.gif
oproiu
QUOTE(looloo @ Dec 3 2009, 08:52 PM) *
eu sunt bine. bebe este activ. stam mai mult in pat si luam pastile. mai grav e ca mergem pe ideea: "toate belelele din lume, in... fundul babii mele". in spital am facut o raceala intercostala, care de trei zile nu ma lasa noaptea sa adorm si sa respir (doare ca la nebuni), mi s-a rupt un colt dintr-o masea, dar sta agatat in radacina si nu stiu cum sa fac sa il scot ca ma doare si ala, si colac peste pupaza, pentru ca nu mai pot manca in partea cu maseaua rupta, ma doare partea cealalta deoarece am o carie acolo pe care acum am deranjat-o cu mancarea. drept remediu, folosesc tuica pe post de pansament laugh.gif . asta este. mergem inainte.

multumesc pentru ca v-ati facut griji pentru mine. sper ca niciuna dintre voi sa nu treaca prin ce am trecut sau trec eu. (cu toate ca nu este ceva de speriat, mai bine nu). aveti grija de bebei si de voi si sa treaca luna asta sau timpul care a mai ramas fara niciun fel de incident.

pup burticile tzuc.gif

Off loloo imi pare rau pt tine, sper sa treaca mai repede toate probleme astea,
Multa sanatate
raly
QUOTE(nicsor @ Dec 3 2009, 04:11 PM) *
nu iti face probleme pana nu vezi rezultatul la analize............mie mi-a facut ecografie inainte de operatie si mi-a zis ca are 3800 si s-a nascut cu 3420, deci exista eroare la eco

nicsor mersi frumos de raspuns, cred ca esti singura care mi-a citit mesajul. o sa vad luni care va fi rezultatul, sper sa fie bine, dar linistita nu pot sta. mersi inca odata!
raly
QUOTE(isabellax3 @ Dec 3 2009, 05:22 PM) *
BAFTA Laura... fi curajoasa.. si recuperare usoara.

Nu am intrat de mult timp caci bebele meu nu se intoarce si imi este foarte incomod sa stau pe scaun... de doau zile ma chinui sa citesc ultimele 40 de pag:))) felicitari pentru bebei celor ce au nascut...

Acum astept sa treaca timpul caci la 19 merg la doctora sa stabilim data nasteri.. si amanuntele operatiei...
Apropo cele ce ati facut cezariana sau urmeaza sa faceti ce medicamente ati cumparat ... eu imi amintesc ca atunci cand am nascut fetita am facut o injectie inaite de operatie cu vreo 3 zile pentru a o ajuta sa respire dar nu mai tin minte ce... voi stiti ceva.. se mai face? ca pe fetele ce eu nascut in ilfov nu le-am auzit de asa ceva... o fi o practica doar in filantropia??? caci eu acolo am nascut acum 6 ani...

imi pare rau, nu stiu nimik despre vreo injectie, dar daca afli ceva sa ne spui si noua. oricum te asteptam cu vesti de la control partners.gif
raly
QUOTE(looloo @ Dec 3 2009, 07:52 PM) *
eu sunt bine. bebe este activ. stam mai mult in pat si luam pastile. mai grav e ca mergem pe ideea: "toate belelele din lume, in... fundul babii mele". in spital am facut o raceala intercostala, care de trei zile nu ma lasa noaptea sa adorm si sa respir (doare ca la nebuni), mi s-a rupt un colt dintr-o masea, dar sta agatat in radacina si nu stiu cum sa fac sa il scot ca ma doare si ala, si colac peste pupaza, pentru ca nu mai pot manca in partea cu maseaua rupta, ma doare partea cealalta deoarece am o carie acolo pe care acum am deranjat-o cu mancarea. drept remediu, folosesc tuica pe post de pansament laugh.gif . asta este. mergem inainte.

multumesc pentru ca v-ati facut griji pentru mine. sper ca niciuna dintre voi sa nu treaca prin ce am trecut sau trec eu. (cu toate ca nu este ceva de speriat, mai bine nu). aveti grija de bebei si de voi si sa treaca luna asta sau timpul care a mai ramas fara niciun fel de incident.

pup burticile tzuc.gif

imi pare rau ca ai atatea ghinioane, dar sunt sigura ca le vei uita cand o sa il vezi pe bebe! multa, multa sanatate si sa fii la fel de curajoasa si optimista cum ai fost pana acum floare2.gif
Katrin
looloo fii tare - mult a fost, putin mai este !!!
looloo
QUOTE(raly @ Dec 3 2009, 10:11 PM) *
nicsor mersi frumos de raspuns, cred ca esti singura care mi-a citit mesajul. o sa vad luni care va fi rezultatul, sper sa fie bine, dar linistita nu pot sta. mersi inca odata!

raly, imi pare rau ca nu ti-am raspuns la mesajul cu ecografia, dar sincer nu stiu nimic despre erorile date de masuratorile ecografice. te rog frumos sa nu te superi pe mine. te pup si nu iti face griji prea mari. ma gandesc ca totusi diferente asa de mari, parca sunt prea de tot. incearca si un alt medic care sa iti faca ecografia. faci programare numai pentru ecografie cu biometrie fetala. atunci macar vei avea si un alt punct de vedere.

QUOTE(oproiu @ Dec 3 2009, 08:58 PM) *
Off loloo imi pare rau pt tine, sper sa treaca mai repede toate probleme astea,
Multa sanatate


QUOTE(raly @ Dec 3 2009, 10:15 PM) *
imi pare rau ca ai atatea ghinioane, dar sunt sigura ca le vei uita cand o sa il vezi pe bebe! multa, multa sanatate si sa fii la fel de curajoasa si optimista cum ai fost pana acum floare2.gif


QUOTE(Katrin @ Dec 3 2009, 11:13 PM) *
looloo fii tare - mult a fost, putin mai este !!!

multumesc mult fetelor. m-am invatat sa nu le iau foarte mult in serios, ca ma gandesc ca ii fac rau lui bebe cu starea asta a mea. acum s-ar parea ca este mai bine, si cel putin daca adorm, pana nu imi fac somnul normal, nu ma deranjeaza nimic. nici macar saracul bebe nu misca, pupe mami pe el de baiat cuminte. sunt fericita ca bebe intra de maine in 37 de saptamani si ca de acum nu mai este considerat prematur si poate veni oricand vor muschii lui sa ii vada pe mami si pe tati. cert este ca noi abia asteptam sa il vedem. parca nu mai avem rabdare.
aaa!!! voiam sa va intreb: voi aveti contractii? dureroase (adik ma doare usor locul si spatele la unele contractii), dar si nedureroase. ma intreb daca e vreun semn ca vine bebe. (eu, nebuna, tot la asta ma gandesc smile.gif )

somn usor voua si burticilor sa tina cald bebeilor ca sa doarma fericiti si noaptea asta.
ingerul_alb
Buna seara fetelor...Bety felicitari,sa fiti sanatosi amandoi sa te bucuri de el si sper sa te recuperezi fff repede...aaaaaaaaa si mult laptic pe bebe sa-ti dea DD....eu sunt cam trista pt ca azi am dus-o pe pitica mea la mama si de cand m-am intors acasa ma gandesc numai la ea si nu am chef de nimic cu toate ca stiu ca e pe maini buna nu imi pot controla gandurile...eeeee or sa treaca repede zilele astea si oricum profit si eu un pic de asta ca sa fac o curatenie generala in casa...in rest totul e ok...aveti grija de voi si de bebei vostri,poop si noapte buna floare2.gif
MIOSA
neata fetele,

azi noapte de la 1 si 20 nu am mai putut sa dorm ..........am avut niste arsuri ingrozitoare...stau eu cuminte in pat si la un moment dat imi dau drumul la tv.........filmul Heidi rula si zic hai sa-l revad. Ma pun pe vizionat filmul si la fiecare scena mai emotionanta eu incep sa bocesc. Am devenit asa sensibila ca ma emotioneaza orice. Ma gandeam ce fraiera sunt dupa ce ca am arsuri, insomnii mai stau si bocesc si singura in varful patului in miez de noapte. Voi ati devenit mai sensibile? Asa am patit si la prima sarcina...........nu mai puteam sa vad un film ca boceam ca nebuna.
Am vb ieri cu bety este ok, avea o stare de veselie, a zis ca a fost super usoara nasterea si ca bebe este ok.
Laurita gandurile mele sunt catre tine acum pentru ca stiu ca teoretic acum esti in operatie.Sa dea DD sa fie totul ok
Te asteptam marti, miercuri ( sau daca poti chiar luni), cu detalii.Daca are cineva nr ei de tel si stie ca ea nu se supara daca il posteaza poate sa ni-l dea.

Pupici si spor la treaba !!
MIOSA


Loloo fii barbata ( asa imi zice mie sotul meu), toate acestea vor deveni niste amintiri acoperite de alte amintiri placute cu
bebe!
ma bucur pentru tine ca ai intrat in saptamana 37 ..............eu am intrat in saptamana 35...............iupiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
luni ma duc la nenea doctorul.............sa vedem ce imi zice si daca ramane fixata data de 29 dec pt cezariana.........va dati seama ce revelion o sa am........eu cu fata in maternitate si tati cu baiatul acasa..............dar poate ne lasa impreuna la miezul noptii......oare se poate?? ati auzit cazuri in care la lasat pe sot intr-o vizita prelungita pana dupa miezul noptii?? ar fi super sa ne lase sau sa ma intorc eu pe 31 acasa ( macar seara sa ma lase sa plec ca vorba aceea ce mi-e 31 seara ce mi-a 1 dimineata)..............mmmmmmmmmmmmm trebuie facut un plan de impresionat doctorii sa ma laase sa plec............ceva idei? sa mimez un lesin? o deprewsie puternica? notworthy.gif sau doar saii rog frumos?
Aurassha
Dragelor, si eu am vesti bune!

Aseara la ecograf am vazut ca s-a intors zuza mica!!! super.gif In sfarsit e asa cum trebuie, adica cu capusorul in jos!
Si are 3 kile deja, deci nu mai are loc sa revina laugh.gif
Doctoritza mi-a zis ca, dupa cum se prezinta colul, s-ar putea sa nasc mai repede. Adica, cam in maxim 2 saptamani.

Eu sunt foarte fericita ca voi putea naste natural. Mi-era o frica de cezariana!! tongue.gif

Eu cred ca si rugaciunile au avut efect. Pentru cele care sunteti mai credincioase, rugati-va la Sf. Nectarie, protectorul femeilor insarcinate, pentru ca sa aveti o nastere usoara si fara probleme, sa fiti sanatoase voi si bebeii vostri.

Sa va zic o povestioara adevarata - ca sa vedeti ca fac sfintii minuni si in zilele noastre. O stiu de la sora mea, i s-a intamplat unei colege de-a ei de serviciu.
A fost diagnosticata cu sarcina extrauterina. Se vedea clar la ecograf. A fost programata pentru interventie chirurgicala. Cu o zi inainte sa se interneze, s-a dus biata femeie la Radu Voda, s-a inchinat la moastele Sfantului Nectarie, s-a rugat sa o ajute sa treaca cu bine si s-o ajute sa ramana totusi insarcinata, ca-si dorea mult copilashul. A zis ca a simtit chiar atunci in biserica, o fluturare in burtica.. A doua zi, la spital, s-au crucit doctorii: sarcina era normala, nu extrauterina!! Si, desigur, femeia a nascut mai tarziu un copilas frumos si sanatos rolleyes.gif

Am luat si eu de pe net acatistul Sf. Nectarie, si l-am citit ieri dimineata. Seara la ecograf, am aflat ca mi s-a intors zuza mica in burtica!! notworthy.gif

Asa ca, fetelor, aveti curaj si incredere in Dumnezeu, si o sa trecem bine peste toate!

Pupici!!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.