Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Decembrie 2009
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2009
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255
gabriela11
QUOTE(masada @ Sep 16 2009, 04:11 PM) *
am trecut si pe la medicii din galati...draghincescu, statescu etc....rezultatul = o sarcina oprita in evolutie asa ca am cautat un dr competent...ma cam sperie distanta ce-i drept, ma gandesc dak ma apuca durerile...dar dr ma va interna ma din timp pt k oricum nu pot naste normal. i-am si spus ca prefer sa stau un pic mai mult in spital decat sa am probleme. nu stau in oras ...am scris ca pct de reper, sunt din loc. corod...dak ai auzit de ea rolleyes.gif eu am o sora in italia care a nascut acum un an. mereu ma roaga sa merg la ea sa nasc acolo....poate daca nu mai aveam copii in urma mi s-ar fi parut o idee buna, insa am o fetita in cls a 3 a si nu o pot lasa sg (pt ca tati merge la servici).
te pup
numai bine

asa de asta auzisem eu draghincescu se ducea mama la el cand profesa in tecuci si parca si o data la gl nu mai e bun nici asta stiu ca este invrsta...ei dar cel mai bine e sa te duci unde te simti sigura pentru bebe se face ori ce partners.gif ...dar cu fata tot la iasi a-i fost?da a-m auzit de corod dar nu a-m fost nici o data pe acolo...sora ta unde sta in italia ce oras poate sta pe langa mine rolleyes.gif si ne putem intalni eu aicia stau rau cu prieteni nu prea a-m deloc adica ce zic eu prieteni nu a-m nici unul doar cunostinte...si eu voi face pe 3 octombrie analiza pentru diabetul gestant pentru ca m-am ingrasat de odata si doctorul s-a speiat crybaby.gif ..tu te-ai ingrasat mult pana acuma?eu 8 kg si aproape toate in 5 sap ofof
raluca4p
cu siguranta ni s-a schimbat centrul de gruntate, mie mama mi-a zis ca merg ciudat, cu bazinul in fata si umerii mult pe spate.

pe mine ma deranjaza pozitia de la calculator, mai ales dupa ce mananc, cred ca spatiul pentru stomac e din ce in ce mai mic si d-asta experimentez un disconfort enorm.
loryfel
QUOTE(Katrin @ Sep 16 2009, 05:37 PM) *
fetelor eu am vreo sapt de cind am niste dureri in zona lombara (parca asa lombara nu am incurcat nimic, sora mea viitorul medic ma mai invata citeodata cum sa zic frumos rolleyes.gif ), durere ce iradiaza in ambele solduri, dar mai ales in piciorul drept, am impresia ca-s mai rau ca o babuta wacko.gif , dar ce-o sa fie mai tarziu ... nu stiu ... unsure.gif . Ma linisteste faptul ca o sa ies in concediu pren. si o sa ma intind acasa cind o sa simt nevoia, asa stau toata ziua pe scaun si e mai greu.
Voi aveti astfel de dureri ??? Am impresia ca s-a schimbat centrul de greutate si papadia inca a crescut mult si imi provoaca durerea asta.

Pe mine ma doare spatele,am observat ca de multe ori cand calc pe piciorul drept durerea radiaza de la sold in jos...
loryfel
QUOTE(raluca4p @ Sep 16 2009, 06:08 PM) *
cu siguranta ni s-a schimbat centrul de gruntate, mie mama mi-a zis ca merg ciudat, cu bazinul in fata si umerii mult pe spate.

pe mine ma deranjaza pozitia de la calculator, mai ales dupa ce mananc, cred ca spatiul pentru stomac e din ce in ce mai mic si d-asta experimentez un disconfort enorm.

Si eu dupa o perioada mai lunga de stat la calculator,pe scaun,ma ridic parca sunt o babuta,dar ma mai ridic si mai fac cateva ture de birou di dupa aceea din nou pe scaun,am ce sta 10 ore...
Katrin
QUOTE(raluca4p @ Sep 16 2009, 06:08 PM) *
cu siguranta ni s-a schimbat centrul de gruntate, mie mama mi-a zis ca merg ciudat, cu bazinul in fata si umerii mult pe spate.

pe mine ma deranjaza pozitia de la calculator, mai ales dupa ce mananc, cred ca spatiul pentru stomac e din ce in ce mai mic si d-asta experimentez un disconfort enorm.


eu in pozitia de calculator stau cit e ziua de lunga sad.gif , am momente cind imi vine sa pling de tare ce vreau macar o jum de ora sa ma intind in pat ... dar ... mai rabd eu inca 2 sapt
Katrin
daaaa fetelor iata vad ca nu sint eu singura cu durerea mea wacko.gif , si la voi e la fel , daca e si la voi la fel inseamna ca asa este la gravide smile.gif smile.gif
bety_dumy
offf, imi dau seama ce greu va este........eu stau mereu acasa si am ocazia sa ma intind cand ma simt obosita,ba uneori chiar dorm dupa-masa cate 1 ora. mai ales cand am treaba in oras........eu merg numai pe jos si este ceva distanta ,iar cand vin....sa stau putin in pat este minunat....
soricica84
QUOTE(mar59ro @ Sep 16 2009, 12:17 PM) *
felicitari ptr ingeras.ma bucur ptr tine ca totul e bine...

si noi abea asteptam urmatorul eco...azi am implinit 28 sapt jucaus.gif jucaus.gif jucaus.gif si bebita e tot mai activa...pupa mama pe ea...

nu-mi vine sa cred cum zboara timpul...

aurassha bine ai revenit oFloare1.gif e foarte frumos numele eva maria

bety dumy am o intrebare de ce i-ai ales pe cei din cluj ptr celule si nu pe cei din buc?care sunt avantajele?

va las ca am putina treaba...revin


Si noi am implinit azi 28 de saptamani si avem urmatoarea ecografie maine. Abia astept sa-mi vad iar baiatul in activitate bananab.gif .
looloo
QUOTE(masada @ Sep 16 2009, 05:02 PM) *
sry looloo abia acum am intrat pe net....am medical, nu merg la scoala, am o sarcina mai dificila...mai mult la pat stau pt k la cel mai mic efort gata mi se taie picioarele. de altfel, dr mi-a zis de la inceput fara efort, fara sex crybaby.gif si muulta liniste. am tratament cu pronto gest injectabil inca din prima luna....pana in prezent numar vreo 40 de intepaturi...deci kiar de as fi vrut sa merg la scoala...nu puteam. eu nu sunt bolnavicioasa totul mi se trage de la prima sarcina, mai exact de la cezariana...m-a cusut dr ca pe saci cred pt ca am ramas cu uterul mai micut si dur, inflexibil....de aceea am nev de de injectii. hai k am scris toata fisa medicala si va plictisesc.
va pup pe toate.

pe mine una nu m-ai plictisit deloc. stai linistita. mi pare rau ca ai probleme. bine ca nu este ceva mai grav si ca sarcina nu este grea din cauza vreunei complicatii a lui bebe. mai bine stai acasa. eu am zis inainte sa raman insarcinata ca si daca stau 9 luni numai in pat legata, sau cum o fi, atata timp cat am bebele... fac orice. ai grija de tine si de bebe, ca la scoala nu-ti ridica nici cutzu statuie.
looloo
in legatura cu stomacul miscorat, m-am gandit si eu la chestiutza asta. si eu cand mananc un pic mai mult, chiar daca stau in pat, parca am burta atat de plina ca nici sa mai respir nu pot. sunt o grasomega, batoza, cisterna sau balena Moby Dick (asa ziceam noi fetelor grase cand eram in generala - copii nebuni). si sa stiti ca si mie mi se pare ca mi s-a marit burtica mult mai mult in ultimele saptamani. cred ca incepe bebe sa ia in greutate mai repede.
si mar59ro, cum ti se pare tie ca trece timpul repede? ca eu mai am un pic si innebunesc de nerabdare. v-am zis, ar trebui sa se inventeze niste burtici cu geam la buric, macar sa imi vad bebele si sa ii fac cu mana, daca de scos sa il pup nu pot liwlol.gif (chiar ca m-am tampit. rade tac'su de mine de se tine de burta ca zice ca zuza ca mine nu a mai vazut sa aiba atata imaginatie).
soricica84
QUOTE(Katrin @ Sep 16 2009, 05:37 PM) *
fetelor eu am vreo sapt de cind am niste dureri in zona lombara (parca asa lombara nu am incurcat nimic, sora mea viitorul medic ma mai invata citeodata cum sa zic frumos rolleyes.gif ), durere ce iradiaza in ambele solduri, dar mai ales in piciorul drept, am impresia ca-s mai rau ca o babuta wacko.gif , dar ce-o sa fie mai tarziu ... nu stiu ... unsure.gif . Ma linisteste faptul ca o sa ies in concediu pren. si o sa ma intind acasa cind o sa simt nevoia, asa stau toata ziua pe scaun si e mai greu.
Voi aveti astfel de dureri ??? Am impresia ca s-a schimbat centrul de greutate si papadia inca a crescut mult si imi provoaca durerea asta.


Si pe mine ma doare soldul si piciorul stang de vreo saptamana. In zadar m-am uns cu unguent ca durerea nu a disparut. Si eu merg foarte greu si ma doare rau cand pasesc pe picior, este ca durerea de masea te seaca cand o superi. Am inceput sa ma obisnuiesc asa. Oricum ma duc maine la control, dar doctorul a spus ca nu aprea are ce face este bebe care apasa pe nervul sciatic. Nebunatic bebele meu! biberon.gif
masada
QUOTE(gabriela11 @ Sep 16 2009, 06:07 PM) *
asa de asta auzisem eu draghincescu se ducea mama la el cand profesa in tecuci si parca si o data la gl nu mai e bun nici asta stiu ca este invrsta...ei dar cel mai bine e sa te duci unde te simti sigura pentru bebe se face ori ce partners.gif ...dar cu fata tot la iasi a-i fost?da a-m auzit de corod dar nu a-m fost nici o data pe acolo...sora ta unde sta in italia ce oras poate sta pe langa mine rolleyes.gif si ne putem intalni eu aicia stau rau cu prieteni nu prea a-m deloc adica ce zic eu prieteni nu a-m nici unul doar cunostinte...si eu voi face pe 3 octombrie analiza pentru diabetul gestant pentru ca m-am ingrasat de odata si doctorul s-a speiat crybaby.gif ..tu te-ai ingrasat mult pana acuma?eu 8 kg si aproape toate in 5 sap ofof

nu m-am ingrasat eu sunt la limita cealalta....greutatea mea normala era de 48 kg, primele luni am scazut la 44 iar acum am reusit sa pun la loc cele 4 plus altele 4 am 52 kg...cat o matza gravida.gif dar bebe e sanatos, in limite normale, la 25 sapt avea 750 g...eu incerc sa ma hranesc sanatos (cam de cand ma stiu). fata am nascut-o la tecuci...de-aici mi se trag toate belelele.(sormea locuieste in grantorto-padova)
te pup
gabriela11
QUOTE(masada @ Sep 16 2009, 10:01 PM) *
nu m-am ingrasat eu sunt la limita cealalta....greutatea mea normala era de 48 kg, primele luni am scazut la 44 iar acum am reusit sa pun la loc cele 4 plus altele 4 am 52 kg...cat o matza gravida.gif dar bebe e sanatos, in limite normale, la 25 sapt avea 750 g...eu incerc sa ma hranesc sanatos (cam de cand ma stiu). fata am nascut-o la tecuci...de-aici mi se trag toate belelele.(sormea locuieste in grantorto-padova)
te pup



nu stiu de ce dar nu aveam dubii ca ai nascuto la tecuci doar macelari de acolo te pot aduce la probleme...ce putine kg of vreau si eu asa putin sad.gif dar ce ma tot plang mananc in continu.....sora ta sta departe de mine imi pare rau...noapte buna
loryfel
Neata' fetelor,a mai trecut o saptamana si azi implinim 26
mai avem putin,iar eu nu mai am rabdare...
bety_dumy
QUOTE(loryfel @ Sep 17 2009, 08:31 AM) *
Neata' fetelor,a mai trecut o saptamana si azi implinim 26
mai avem putin,iar eu nu mai am rabdare...

te cred......nici eu nu mai am rabdare.....
annitado
Buna
Sunt si eu o mamica de decembrie, desi va urmaresc discutiile de mai mult timp astazi scriu pentru prima data.
E prima sarcina si eram cam dezorientata de ce se intampla cu mine. Ma bucur ca v-am gasit pe voi, deja va consider prietene.
bety_dumy
QUOTE(annitado @ Sep 17 2009, 11:00 AM) *
Buna
Sunt si eu o mamica de decembrie, desi va urmaresc discutiile de mai mult timp astazi scriu pentru prima data.
E prima sarcina si eram cam dezorientata de ce se intampla cu mine. Ma bucur ca v-am gasit pe voi, deja va consider prietene.

bine ai venit in ''clubul'' nostru. spune-ne mai multe despre sarcina ta,cate saptamani ai......cand ar trebui sa nasti......daca stii ce va fi bebe........
si despre tine.cati ani ai?
si eu una le consider pe fete prietene........si sper ca si dupa ce vom naste sa ne creeam un forum sa povestim despre bebeii nostri si poate candva chiar sa ne cunoastem in realitate.....
pupici floare2.gif floare2.gif floare2.gif
raly
QUOTE(loryfel @ Sep 17 2009, 08:31 AM) *
Neata' fetelor,a mai trecut o saptamana si azi implinim 26
mai avem putin,iar eu nu mai am rabdare...

Felicitari! occasion.gif
annitado
astazi implinim si noi 26 de sapt occasion.gif si bebelina e foarte activa jucaus.gif
am avut un start mai dificil cu internari ... iminenta de avort ... tratamente..., dar acum suntem foarte bine amandoua si abia astept sa o tin in brate.
am 27 de ani si chiar cred ca este un cadou de craciun pentru ca e un copil foarte asteptat.
raly
Buna dragele mele,
Nu am mai intrat de ceva timp ca am avut o perioda mai incarcata la munca. Am fost asear ala morfologia fetala si e totul super bineeeeeeee, multumim lu D-zeu. Conform ultimei menstr avem 24 saptam si 3 zile dar varsta ecografica e de 25 saptam si 6 zile, deci bebelina noastra e f bine dezvoltata si e si foarte agitata, se misca intr-una, s-a chinuit doctorita ceva sa o poata masura! Si are in jur de 730 g! Multumim lui D-zeu ca e sanatoasa!!!
Am vazut ca toata lumea se plange de dureri de sold, si eu experimentez asa ceva si i-am zis doctoritei si mi-a spus ca e tot datorita sarcinei si sa incerc sa folosesc un antiinflamator (ex. Diclofenac) ca paote mai trece. Apropo dragele mele sa nu folositi Lioton gel in sarcina ca nu ii face prea bine lu bebe ca are heparina.
Betty mami a ta ce mai face, cum se mai simte?
O zi buna fetelor, pentru voi si bebeii vostri! love1.gif
MIOSA
QUOTE(annitado @ Sep 17 2009, 11:00 AM) *
Buna
Sunt si eu o mamica de decembrie, desi va urmaresc discutiile de mai mult timp astazi scriu pentru prima data.
E prima sarcina si eram cam dezorientata de ce se intampla cu mine. Ma bucur ca v-am gasit pe voi, deja va consider prietene.



salutare si bine ai venit in clubul nostru !!!
orice dubiu ai pune intrebari
o sa-ti raspundem noi la ce stim
din ce oras esti?
raly
QUOTE(larysa_25 @ Sep 15 2009, 04:56 PM) *
buna burtici ce faceti.........

noi astazi am fost la dr si suntem bine chiar foarte bine si am ajuns la 997g jucaus.gif suntem un grasun si suntem foarte jucaus cat despre tati uneori bebe se joaca cu el dar alteori nu vrea biggrin.gif de multe ori cand misca si il mangai inceteaza imediat exact cum a zis looloo zici ca sunt somnifer liwlol.gif

Draga mea, vroiam sa iti spun ca am fost la doctorita si am reusit printre picaturi sa o intreb si de celulele stem si mi-a zis ca e o idee buna dar ca vorbim mai pe larg la urmatoarea intalnire. Apropo eu am primit pe mail contractul (draft-ul) de la Cord Blood Center RO, daca vreti il pot posta sa vi-l pot trimite pe mail ca sa vedeti cam ce implica, am vazut ca mai sunt cateva fete interesate.
raly
QUOTE(annitado @ Sep 17 2009, 11:00 AM) *
Buna
Sunt si eu o mamica de decembrie, desi va urmaresc discutiile de mai mult timp astazi scriu pentru prima data.
E prima sarcina si eram cam dezorientata de ce se intampla cu mine. Ma bucur ca v-am gasit pe voi, deja va consider prietene.

Bine ai venit! Sa fii sanatoasa si si tu si bebe! oFloare.gif
Katrin
QUOTE(annitado @ Sep 17 2009, 11:00 AM) *
Buna
Sunt si eu o mamica de decembrie, desi va urmaresc discutiile de mai mult timp astazi scriu pentru prima data.
E prima sarcina si eram cam dezorientata de ce se intampla cu mine. Ma bucur ca v-am gasit pe voi, deja va consider prietene.


Buna fetelor !!!
Bine ai venit annitado, felicitari p-u burtica si ca e totul bine ! Te asteptam la discutii.

In privinta durerilor de sold ..... oofffff ... chiar am niste zile de cosmar .... primele zile ma gindeam ca o sa imi treaca, ca m-am suprasolicitat un pic de ziua mea si ma gindeam ca in 2-3 zile va trece, dar deja cite zile au trecut de atunci si parca si mai mult ma deranjeaza. Insa sper totusi sa se mai diminueze un pic, poate nu ne-a tine chiar pana la sf sarcinii wacko.gif
loryfel
QUOTE(annitado @ Sep 17 2009, 12:01 PM) *
astazi implinim si noi 26 de sapt occasion.gif si bebelina e foarte activa jucaus.gif
am avut un start mai dificil cu internari ... iminenta de avort ... tratamente..., dar acum suntem foarte bine amandoua si abia astept sa o tin in brate.
am 27 de ani si chiar cred ca este un cadou de craciun pentru ca e un copil foarte asteptat.


Bine ai venit si felicitari ,doar ca eu am baietel...sa iti traiasca si asteptam,vorba fetelor,orice intrebare daca vom sti iti vom raspunde
Fetelor va rog eu nu imi mai aduceti aminte de durerea de spate-sold,ca si pe mine ma omoara...
annitado
cred ca sunt o burtica fericita, pentru ca de la 15 saptamani nu am mai avut probleme nici cu greturi, nici cu dureri de burta sau de spate. singurele care imi mai fac greutati sunt niste contractii nedureroase dar pe care le combat cu no spa, nu sunt foarte dese si nici nu tin mult. stau 9 ore pe scaun in fata calc cred ca asta e explicatia
aa ... sunt din vatra dornei
masada
salutaaare burticutze
si noi implinim 26 de saptamani astazi...suntem 3 burticute deci cu acelasi DPN , loryfel, annitado si cu mine...adica 2 baieti si o fetita....incepem numaratoarea inversa deci.
numai bine la toate si bun venit noilor burtici.
bety_dumy
QUOTE(annitado @ Sep 17 2009, 12:01 PM) *
astazi implinim si noi 26 de sapt occasion.gif si bebelina e foarte activa jucaus.gif
am avut un start mai dificil cu internari ... iminenta de avort ... tratamente..., dar acum suntem foarte bine amandoua si abia astept sa o tin in brate.
am 27 de ani si chiar cred ca este un cadou de craciun pentru ca e un copil foarte asteptat.


inca o fetita pe lista.........f bine sa aiba baieteii de unde alege wink.gif
QUOTE(raly @ Sep 17 2009, 12:05 PM) *
Buna dragele mele,
Nu am mai intrat de ceva timp ca am avut o perioda mai incarcata la munca. Am fost asear ala morfologia fetala si e totul super bineeeeeeee, multumim lu D-zeu. Conform ultimei menstr avem 24 saptam si 3 zile dar varsta ecografica e de 25 saptam si 6 zile, deci bebelina noastra e f bine dezvoltata si e si foarte agitata, se misca intr-una, s-a chinuit doctorita ceva sa o poata masura! Si are in jur de 730 g! Multumim lui D-zeu ca e sanatoasa!!!
Am vazut ca toata lumea se plange de dureri de sold, si eu experimentez asa ceva si i-am zis doctoritei si mi-a spus ca e tot datorita sarcinei si sa incerc sa folosesc un antiinflamator (ex. Diclofenac) ca paote mai trece. Apropo dragele mele sa nu folositi Lioton gel in sarcina ca nu ii face prea bine lu bebe ca are heparina.
Betty mami a ta ce mai face, cum se mai simte?
O zi buna fetelor, pentru voi si bebeii vostri! love1.gif

buna raly,ma bucur ca sunteti bine si iti multumesc ptr intrebare,mamica mea se reface pe zi ce trece,deja a inceput sa isi ''bage nasul'' pe la bucatarie si sa gateasca,ameteste repede cand sta in picioare mai mult,dar de este abia la inceput nici 2 saptamani nu are de cand a iesit din spital. capul incepe sa nu o mai doara asa des si nici tare......deci este pe drumul cel bun. floare2.gif floare2.gif floare2.gif pupici ptr tine si bebelina ta
loryfel
Nu stiu cum sa va zic dar azi ca niciodata am inceput sa ma plictisesc somn.gif la munca,am fost harnica am terminat treaba mai repede bouncy.gif ,si astept sa se faca 17:30sa pot merge acasa 'home sweet home'...imediat trebuie sa ajunga si patronul si gata plictiseala... wacko.gif
Katrin
iar noi azi sfintim casa, masina, pe noi, bebita in burtica smile.gif , pregatim cuibusorul ca sa fie sfintit si curatel cind vine gogosica. Dupa care o sa pot sa ma gindesc si la cumparaturi; pernutele care i le-am cumparat le-am pregatit si pe ele sa le sfinteasca preotul smile.gif
bety_dumy
QUOTE(Katrin @ Sep 17 2009, 04:00 PM) *
iar noi azi sfintim casa, masina, pe noi, bebita in burtica smile.gif , pregatim cuibusorul ca sa fie sfintit si curatel cind vine gogosica. Dupa care o sa pot sa ma gindesc si la cumparaturi; pernutele care i le-am cumparat le-am pregatit si pe ele sa le sfinteasca preotul smile.gif

ce frumos..........foarte bine faci
looloo
bine ai venit, ani. ce bine ca ai fetita, ca mai egalizam, ma rog, mai apropiem scorul. echipa de fotbal e gata, cu tot cu rezerve. acum aveam nevoie de niste majorete super dragute si frumoase, si destepte sa sustina baietii nostri geniali, super frumosi si la fel de iubiti de parinti ca si fetitele liwlol.gif .

bety, ce ma bucur ca mama ta e bine. vezi???!!!!! ti-am zis noi ca DD vrea ca buni a lui bebe sa fie bine.

fetelor, mai am o problema. voi suferiti de flatulente puturoase? blush.gif (ca sa ma dau inteligenta si sa nu le zic basinici tongue.gif). mi-e rusine de mor, iar daca ma abtin, ca sunt pe strada sau cine stie unde, ma doare burta de mor. mi-e rusine sa intreb, dar poate aveti voi vreun remediu, ca pana acum am fost in vacanta, sa fost simplu, dar acum...
gabriela11
QUOTE(looloo @ Sep 17 2009, 04:45 PM) *
bine ai venit, ani. ce bine ca ai fetita, ca mai egalizam, ma rog, mai apropiem scorul. echipa de fotbal e gata, cu tot cu rezerve. acum aveam nevoie de niste majorete super dragute si frumoase, si destepte sa sustina baietii nostri geniali, super frumosi si la fel de iubiti de parinti ca si fetitele liwlol.gif .

bety, ce ma bucur ca mama ta e bine. vezi???!!!!! ti-am zis noi ca DD vrea ca buni a lui bebe sa fie bine.

fetelor, mai am o problema. voi suferiti de flatulente puturoase? blush.gif (ca sa ma dau inteligenta si sa nu le zic basinici tongue.gif ). mi-e rusine de mor, iar daca ma abtin, ca sunt pe strada sau cine stie unde, ma doare burta de mor. mi-e rusine sa intreb, dar poate aveti voi vreun remediu, ca pana acum am fost in vacanta, sa fost simplu, dar acum...



buna looloo si eu sufar de lucru asta si cate o data nici nu ma pot abtine le dau fara sa imi dau seama nu stiu de ce? sad.gif
loryfel
fetelor va pup eu am plecat acasa,se pare ca s-a terminat si ziua asta....mai vorbim maine,ca ma duc sa mananc si dupa aceea somn...
looloo
QUOTE(loryfel @ Sep 17 2009, 06:14 PM) *
fetelor va pup eu am plecat acasa,se pare ca s-a terminat si ziua asta....mai vorbim maine,ca ma duc sa mananc si dupa aceea somn...

bbye, loryfel. odihna placuta acasica. mie inca nu-mi vine sa cred ca maine o sa zic ca a trecut o saptamana laugh.gif
gabriela, am zis ca pana la urma intreb doctorita daca pot sa fac ceva sa nu mai am gaze. mi-e rusine, sincer, dar si sa ma scap, doamne fereste... mai bine intreb, ca sigur e de la sarcina, ca inainte nu eram asa.
barabte-miu rade si zice ca da bebe aere. saracu' copil. tot ce fac eu aiurea e vina lui laugh.gif, ca bebe face.
gabriela11
QUOTE(looloo @ Sep 17 2009, 05:18 PM) *
bbye, loryfel. odihna placuta acasica. mie inca nu-mi vine sa cred ca maine o sa zic ca a trecut o saptamana laugh.gif
gabriela, am zis ca pana la urma intreb doctorita daca pot sa fac ceva sa nu mai am gaze. mi-e rusine, sincer, dar si sa ma scap, doamne fereste... mai bine intreb, ca sigur e de la sarcina, ca inainte nu eram asa.
barabte-miu rade si zice ca da bebe aere. saracu' copil. tot ce fac eu aiurea e vina lui laugh.gif , ca bebe face.



liwlol.gif asa a-m zis si eu ca e de la el se misca intruna si imi zdruncina matele de ma face sa dau gaze.. eu tocmai pe 19 octombrie a-m programare la doctor daca ajungi inaintea mea si intrebi te rog zimi si mia care este cauza si ce se poate face?
rody_ms
QUOTE(annitado @ Sep 17 2009, 11:00 AM) *
Buna
Sunt si eu o mamica de decembrie, desi va urmaresc discutiile de mai mult timp astazi scriu pentru prima data.
E prima sarcina si eram cam dezorientata de ce se intampla cu mine. Ma bucur ca v-am gasit pe voi, deja va consider prietene.


bine ai venit printre noi annitado. O sa te rog sa ne spui DPN ca sa te trec pe listuta. Multa sanatate tie si bebelinei tale floare2.gif
looloo
QUOTE(gabriela11 @ Sep 17 2009, 06:23 PM) *
liwlol.gif asa a-m zis si eu ca e de la el se misca intruna si imi zdruncina matele de ma face sa dau gaze.. eu tocmai pe 19 octombrie a-m programare la doctor daca ajungi inaintea mea si intrebi te rog zimi si mia care este cauza si ce se poate face?

normal ca iti spun, numai sa imi zica. pun acum pe lista si intrebarea asta, ca atunci cand ajung la ea le uit pe toate. eu si babele nebune tongue.gif.
rody_ms
buna fetelor. Am asteptat concediu de odihna crezand ca voi avea mai mult timp sa stau pe aici cu voi la taclale, dar se pare ca am mai multa treaba decat inainte. De cand m-am intors de la mare mai toata ziulica plecata prin oras, ba ceva mancarica, ba pus pe iarna. Oricum e mai bine acasa decat la servici. Decand am scapat de stresul zilnic parca imi merge mai bine. Spre mirarea mea, de la operatie in coace nu am mai pus nici un kg pe mine. Se pare ca bebe creste ea in greutate iar eu slabesc. Si cred ca toate au o explicatie. Am acum un alt program, cu mese regulate nu pe sarite cum era inainte pana ce am lucrat. Deocamdata am concediu de odihna pana in 8 octombrie, ramane de vazut daca imi iau concediu medical vre-o 14 zile si pe urma intru in prenatal sau merg vre-o saptamana la lucru. Pana una alta bebele meu e foarte vioi, misca bine, cand mie mai draga lumea imi da cate un sut sa imi aduc aminte ca e acolo. Si ce imi place foarte mult, nu se ascunde de tati. Cum isi pune el mana pe burtica mea cum incepe sa ii dea suturi, si ce frumos se distreaza ei doi amandoi, unul pe afara si celalat pe dinauntru. jucaus.gif
looloo
vi-l arat si io pe bebe al meu la eco.
sper numai sa mearga simt nevoia sa ma dau mare cu el liwlol.gif
vezi aici
gabriela11
QUOTE(looloo @ Sep 17 2009, 06:20 PM) *
vi-l arat si io pe bebe al meu la eco.
sper numai sa mearga simt nevoia sa ma dau mare cu el liwlol.gif
vezi aici



foarte frumos si imprensionant sa va traiasca.... vreau si eu cd mia aicia in italia nu mia dat doar poze...
bety_dumy
ce frumos e filmuletul........si eu l-am inregistrat pe bebe.....am 2 filmari a cateva secunde doar ,una mi-a filmat de la brau in sus adica capul,cum isi baga manuta in gura.......casca..... si cealalta la picioare ca ii placea sa se craceasca sa-i vedem pulica ,hyhyhyhyhy ,este asa frumos.......
looloo
QUOTE(bety_dumy @ Sep 17 2009, 08:57 PM) *
ce frumos e filmuletul........si eu l-am inregistrat pe bebe.....am 2 filmari a cateva secunde doar ,una mi-a filmat de la brau in sus adica capul,cum isi baga manuta in gura.......casca..... si cealalta la picioare ca ii placea sa se craceasca sa-i vedem pulica ,hyhyhyhyhy ,este asa frumos.......

asa ma simt si eu mai aproape de el. cand ma apuca dorul, imi pun filmuletul si ma uit si vorbesc ca nebuna de una singura. ma mangai pe burta, si vorbesc cu el. si dupa aia ma podidesc lacrimile, ca nu imi vine sa cred.
Katrin
QUOTE(looloo @ Sep 17 2009, 07:20 PM) *
vi-l arat si io pe bebe al meu la eco.
sper numai sa mearga simt nevoia sa ma dau mare cu el liwlol.gif
vezi aici


ce dragut looloo smile.gif
bety_dumy
QUOTE(looloo @ Sep 17 2009, 09:34 PM) *
asa ma simt si eu mai aproape de el. cand ma apuca dorul, imi pun filmuletul si ma uit si vorbesc ca nebuna de una singura. ma mangai pe burta, si vorbesc cu el. si dupa aia ma podidesc lacrimile, ca nu imi vine sa cred.

si pe mine ma apuca plansul........offfff ca abia astept sa-l tin in brate
rody_ms
am mai crescut, azi am implinit si noi 25 de saptamani guitar.gif
loryfel
QUOTE(rody_ms @ Sep 18 2009, 11:09 AM) *
am mai crescut, azi am implinit si noi 25 de saptamani guitar.gif


multe saptamani inainte si sanatosi sa fiti...

looloo dragut bubu tau...emotionant...si eu am un filmulet cu bubu meu la 23 saptamani si tare dragalas e omuletul meu...
laura07
buna dimineata, si noi facem astazi 28 de saptamani, mai avem 10, si de astazi suntem in prenatal, pregatim camera lui bebe!
loryfel
QUOTE(laura07 @ Sep 18 2009, 11:33 AM) *
buna dimineata, si noi facem astazi 28 de saptamani, mai avem 10, si de astazi suntem in prenatal, pregatim camera lui bebe!

felicitari si voua...presupun ca faci cezariana,daca mai ai 10 saptamani....prenatalul mult asteptat si eu mai am un pic... notworthy.gif
laura07
da loryfel, fac cezariana, mai am o taietura de anul trecut, am scos un fibrom si nu pot sa nasc natural, sa vedem la ecografia de pe 6 octombrie ce imi mai spune.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.