Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Decembrie 2009
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2009
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255
danutza17
QUOTE(Katrin @ Sep 16 2010, 01:10 AM) *
Buna mamici ! Ce mai faceti / ce fac bebelinii ??

chiar mi se facuse dor de voi, ca tare demult nu am mai avut u timp de forum ..... Iata il vad si pe ginerele meu drag, care nu l-am vazut de vreo 2 luni la sigur .....

sa va aducem ultimele noutati despre noi ...... mai nou Gloria a inceput a merge bananab.gif , adica fara sprijin fara nimic .... drept dovada va pun video biggrin.gif

http://s907.photobucket.com/albums/ac272/K...nt=DSCI5952.mp4

Oau.. Gloria... bravo!!!! Esti cea mai tare!!! Te pupam de nu te vezi sa se ia si la noi!!!
trandafir.gif pentru mami!
tzuc.gif pentru tine!
zamorica
QUOTE(danutza17 @ Sep 16 2010, 06:29 AM) *
Buna dimineata!


Danutza notworthy.gif ah ce bine arata eating.gif cafea.gif
zamorica
QUOTE(nicsor @ Sep 16 2010, 08:04 AM) *
noi aveam 9.300 acum 2 sapt si 74 cm, deci cred ca si noi suntem in grafic, vedem ce spune pediatra ,cred ca sapt viitoare ajungem si noi la ea.

ma gandeam eu ca este o branza, dar nu este sarata? asa arata.

Looloo, deci din cauza asta nu ai mai intrat pe forum? occasion.gif occasion.gif occasion.gif dc te-ai distrat esti iertata dar te asteptam cat mai repede sa ne spui ce face teo.

aseara ma jucam cu mihnea si am obs ca i-a mai iesit un dintisor........nici nu mi-am dat seama ca mai sta unul sa iasa ca nu avea nici un semn. cred ca din cauza asta nu mi-a dormit alalteieri noapte.....
de ar fii asa cu toti sa ii iasa fara dureri prea mari, Doamne ajuta!
probabil ca si aseara a avut ceva fiinca a adormit pe la 1, la 2 s-a trezit din nou dar l-am plimbat un pic in brate si a adormit la loc, s-a trezit la 4.45 sa manance si apoi la 8.


ba da, e destul de sarat... probabil i se recomanda pt ca este plina de calciu iar aici se rade pe aproape toate tipurile de pasta, ii schimba foarte mult gustul!!

felicitari Mihnea pt dintisor!! sper sa iti iasa si restul la fel, fara prea multe dureri!! te pupam tzuc.gif
danutza17
Ma bucur ca va place colajul nostru! Se vede ca nu mai am atat de mult de lucru la munca nu?? Sttt sa nu ma auda seful...
zamorica
QUOTE(soricica84 @ Sep 16 2010, 08:35 AM) *
Luca frumuselule bine te-ai reintors printre noi. Esti un scump cu fetisoara ta nevinovata. Esti frumos chiar si cand plangi!!


.


hi hi !! ce carliontat frumos avem noi acolo!!! e tare frumousel Laviania voinicul tau!! pai la cum isi da de facut cred ca incepe si Raul acusi sa alerge prin casa!!!
zamorica
QUOTE(danutza17 @ Sep 16 2010, 10:44 AM) *
20 de grade Otilia... Brrr... eu tremur la 20 grade. La noi sub 24 n-a fost niciodata! wink.gif


nu stiu ce sa zic... faza e ca nu mi s-a parut frig... eu si sotul meu am stat numai cu tricou in casa.. poate suntem noi asa mai caliti biggrin.gif
zamorica
QUOTE(danutza17 @ Sep 16 2010, 10:51 AM) *
Interesante retetele, dar ce ne facem daca la noi nu-i asa de la putere parmezanul? tongue.gif Banuiesc ca merge si cu cascaval ras. De care paste folosesti? Din cele cu ou intreg, chiar daca are si albus, sau fara ou? Cu reteta cu galbenusul crud peste paste eu am o retinere. Cel putin la cata reclama faca astia cu salmonela... Off... nici nu mai stii ce sa-i dai copilului ca sa fie bine...


eu zic ca merge cu orice fel de branza, asta daca le este permis lor!! sau fara... folosesc pasta pt copii, e fara ou. daca ti'e frica cu galbenusul crud il poti fierbe inainte, chiar ca e mai sigur asa.. cred ca fac si eu la fel!!
zamorica
QUOTE(danutza17 @ Sep 16 2010, 10:56 AM) *
Eu nu prea stiu italiana, dar pediatra mea mi-a zis ca se poate da pana la 6 ori daca bebe e fffff agitat si cu deosebire seara cand se accentuaza starea de agitatie. Bun, ca se da doar in perioada de eruptie care-i relativ scurta.
Cu multa placere si sper sa va fie de leac si sa nu mai sufere mititelul frumuselul! hug.gif


si mie mi'a zis pediatra sa folosesc de maxim 3 ori pe zi si sa ii masez mai mult, dar Luca nu sta, se linge pe bot si se trage in spate!! totusi gelul asta este pe baza de miere.. e ciudat, avand in vedere ca nu le putem da miere nu?
nicsor
QUOTE(soricica84 @ Sep 16 2010, 09:35 AM) *
Luca frumuselule bine te-ai reintors printre noi. Esti un scump cu fetisoara ta nevinovata. Esti frumos chiar si cand plangi!!

Si sa va mai aratam si noi niste poze:

Aceasta este "masinuta" mea:


Va prezint bicicleta mamei:





Poze facute in acesta dimineata:

.

raul esti f dulce, imi plac mult carlionti tai.
ce bine stai si tu in picioare, maine poimaine ne anunta mami ca mergi singurel.
lavinia, cred ca dintre baietei raul o sa plece primul pe picioare.
MIOSA
salutam si noi,

Raul si luca sunteti 2 baieti frumosi si sprinteni! ati crescut mari..........pupa Ancuta mea obrajorii la amandoi
saru mana de explixatii zamorica
eu sunt in bucatarie acum bag castraveti la murat........am dat azi o raita prin piata si am mai luat cate una cate alta
pitica doarme si Calin este la mama ( cica vrea sa doarma acolo de pranz.......aiurea ca am fost sa vad ce face si facea box cu tata)
eu ii dau ancutei oul intreg inclusiv albusul fiert ca are deja 8 luni si merge
Rody esti prinsa in bucatarie? ce mai conservi?mai zi-ne si noua ca vrem sa stim ..........poate ne dai idei
zamorica 20 gr..........brrrrr..........la mine sunt 22 si stau cu maneca lunga iar noaptea o las pe 23 ca piticii mei dorm dezveliti iar cand fac baie zanei o dau pe 24
zamorica eu din octombrie pana in aprilie platesc circa 400 lei pe luna medie ( mai frig 500 si ceva luna mai calda 200-300 si ceva) asa ca in euro vine circa 100 euro pe luna deci tot cam ca la voi
noi izolam baia si dormitorul copiilor acum cu polistiren si speram ca o sa fie ceva economie la iarna
as fi izolat toata casa dar nema bani
va las fetele ca plang castravetii dupa mine!
danutza17
Buna dimineata!


Uploaded with ImageShack.us



nicsor
neata!
o dana ce bine arata gustarea ta!
delicioasa.....

slaba activitate pe forum! ori cei mici va tin ocupate, ori faceti muraturile......
eu am noroc cu mama ca face ea totul, singurul lucru pe care l-am facut si eu a fost sa imi pun la lada niste legume pt mihnea in rest le luam de la tara unde sunt tinute in beci la racoare.

vroiam sa va spun ca de 2 zile i-am dat lui mihnea struguri decojiti si fara samburi si ii plac. nu stiam ce fruct sa ii mai dau fiinca nu mai mananca niciunul.

roxana_marius
Buna
eu nu sunt chiar foarte ocupata, cum pitica mea are un nou program.....am mult mult timp liber.....intru sa va citesc dar habar nu am ce sa scriu.
Mai nou ora de culcare e 21 si se trezeste pe la 8 cu o singura repriza de papa, pe la ora 5....iar ziu acu e la somnic de la 12 la 13:30.....deci un trai si o viata bananab.gif
sper sa o tina tot asa ca e tare bine
I-a mai esit si un dintisor nou, tot fara probleme
A inceput sa pape fara mofturele prea mari, adica eu sunt multumita nu papa chiar tot ce-i dau dar e bine
Si eu am incercat su struguri dar nu vrea.
roxana_marius
Teoretic vom proceda cum ni s-a recomandat ...o voi intarca pe la un an si voi continua cu lapte de capra. Am gasit un nene pe net si-l sun sa vad ce zice cu livrarile lui la domicilui, am sa incerc si pe la piata sa vb cu omuletii, poate poate sau daca nu ramane din supermarket din ala din Spania si Franta...dar tare nu as vrea. Poate gasesc eu pe cineva si ma duc sa iau.....cum acum mai interactionez si cu niste mamici si bebei "de prin zona" poate mai gasesc doritoare .......ca tare as vrea sa-i intoduc de pe acum cate un pic sa fie totu ok in 2-3 luni!
Voi cum faceti cu "intarcatu"?????
Cu ce laptic continuati?
Vi sa recomandat de capra? ca cica e tare bun????
MIOSA
BUNA,

si eu am auzit ca-i cel mai bun de capra
am gasit si eu niste neni pe net si din primavara urmatoare intram pe lapte de capra si vaca
ca cei cu lapte de capra livreaza doar o data pe saptamana ...........deci 3 zile capra si 4 zile vaca ...........ambele naturale ( nicsor daca esti interesata si toate fetele din buc sa intre pe laptesi branza de capra.ro parca asa era site-ul........au livrare in fiecare sector in cate o zi)si costa 4 lei litrul .........livreaza ori la 2,5 ori la 5 l si parca ziceau ca au si branza de capra
eu cred ca-i bine si sper sa fie ok
nicsor esti norocoasa cu mama ta ........ce bine ca te ajuta cu conservele de iarna si muraturiile........bravo ...
eu mai am de facut dar nu mai sunt bani.........facem pauza pana la urmatoarul salariu
acum am si facut ceva investitii in casa si am ramas lefteri
asta este.......speram sa se vada la factura de gaze de la iarna


hai ca va las

pupicei
zamorica
QUOTE(danutza17 @ Sep 17 2010, 07:46 AM) *
Buna dimineata!


Uploaded with ImageShack.us





Daniela multumim pt cafeluta, bauturica si prajiturele!! delicioase!! si cum am intrat un pic pe facebook am observat ca azi este ziua ta!!!! deci la multi ani din partea noastra!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif te pupam si iti uram sa fii fericita alaturi de familia ta pentru ca asta este lucrul cel mai important!! wink.gif floare2.gif
zamorica
QUOTE(nicsor @ Sep 17 2010, 08:29 AM) *
neata!
o dana ce bine arata gustarea ta!
delicioasa.....

slaba activitate pe forum! ori cei mici va tin ocupate, ori faceti muraturile......
eu am noroc cu mama ca face ea totul, singurul lucru pe care l-am facut si eu a fost sa imi pun la lada niste legume pt mihnea in rest le luam de la tara unde sunt tinute in beci la racoare.

vroiam sa va spun ca de 2 zile i-am dat lui mihnea struguri decojiti si fara samburi si ii plac. nu stiam ce fruct sa ii mai dau fiinca nu mai mananca niciunul.


si lui Luca ii plac strugurii, seara cand mergem la culcare ne luam fructe cu noi si Luca e mereu calare pe farfurie, e asa amuzant!! azi am facut clatite si i-am datsi lui, era super fericit, mai farama o bucatica si mai manca un pic wink.gif)
looloo
fetili, n-am petrecut cine stie ce de ziua mea, dar va multumesc din suflet pentru urari.

am intrat sa va spun ca avem niste copii minunati pur si simplu. am vazut o adelinutza superba si grasunica care s-a jucat la mare mai ceva ca un peste in apa, un raul frumos foc care este barbat adevarat ptr ca sta in picioruse singurel, un luca superb, dupa care pur si simplu ma topesc cand il vad si de care mi-a parut rau ca s-a speriat de jucariile alea si o bianca extraordinara care a evoluat minunat pana acum. sper sa vad si de acum incolo copiii nostri la fel de minunati ca si pana acum.

sa stiti ca apuc sa mai intru sa citesc ce ati scris si sa admir bibicii, dar n-am timp sa scriu deloc. va jur ca seara abia am timp sa fac un dus rapid si dupa aia pic lata in pat. n-am mai vazut si eu un film, de nu mai stiu cand. si de spalat pe cap abia apuc de 2 ori pe saptamana. mi-e dor de o baie din aia lunga cu spuma, sa stau sa citesc o carte (a fost placerea mea extrema de cand ma stiu sa citesc in baie).

bibicul meu merge tinut de manutze, la fix 8 luni spart primul dintisor de jos, si de ziua mea, la 8 luni jumate, mi-a facut cadou 3 dintisori sus. asa ca este un dintos in adevaratul sens al cuvantului. mananca orice ii dau, doar ca nu ma prea omor eu cu facutul mancare ca lui inca ii place mult de tot piureul ala de legume. cred ca singurul aliment pe care nu il mananca este spanacul. si nu ii mai place orezul, nici daca i-l pun in supica. in rest, mancam orice.
daca o sa am timp, va jur ca pun si niste pozici cu noi. sunt fericita ca am apucat sa ii scot poze sa ii fac album.

va pupici si poate o sa mai am timp sa intru.
looloo
mai am niste pozici faine in telefon, dar nu mai gasesc cititorul de carduri



soricica84
Nicsor, si lui Raul ii plac mult strugurii si sub forma de pireu si simpli decojiti. Eu ii dau cam de 1 luna si e ok de la ei.
Danutza, se pare ca gelul este bun. De cand il dau este mai linistit si doarme mai bine.
Nasa bine ai reaparut. Se vede ca si Teo este "lung" si arata de 1 an si ceva. Are si parul destul de mare.... Un adevarat voinic!

Fetelor, bebeii vostri stau mult timp intr-un singur loc, afara?
Raul s-a invatat sa fie plimbat mai mult decat sa stationeze si cand aceasta se intampla nu-i convine si se agita in carucior mai-mai sa planga. Astazi ne-am oprit intr-un parculet din apropiere (nu prea am sta prin parc pt ca nu prea avem prin zona si cele 2 care sunt, mereu erau aglomerate si nu aveam unde sa stam) l-am dat in leagan, in balansoar, in topogan, a mers si pe jos, iar cand nu mai vroia sa mearga l-am lasat jos si vroia sa o ia de-a busilea. Dar nu l-am lasat pt ca era praf si mizerie.
Si s-a suparat rau si a inceput sa planga si nu-i mai convenea nimic, nici in brate, nici in carucior, asa ca am plecat si pe drum s-a calmat.
La fel se intampla si cand mai intru in cate un magazin, nu vrea sa stea in carucior si se agita de nu-ti mai vine sa te uiti la nimic. Inainte era cuminte si linistit cand intram in magazine si stationam. Se uita prin imprejurimi radea la cei din jur...Acum nu stiu de ce nu mai are stare intr-un singur loc. Poate pt ca l-am invatat sa-l plimb prea mult. Dar am facut-o si pt ca nu avem nici banci prin zona, iar cu parucurile v-am spus cum sta treaba.
rody_ms
Danutza LA MULTI ANI !!!
Sa fii fericita, sanatoasa si sa ti-i se indeplineasca toate dorintele.
occasion.gif occasion.gif occasion.gif
rody_ms
Si fiinca s-a intors Luci ii urez si eu LA MULTI ANI LUCI !!!! SA AI PARTE DOAR DE BUCURII SI FERICIRE si de tot ce mai vrei tu si in special de o vizita de a mea la anu anima1.gif


Si daca spui ca nu ai petrecut, hai sa petrecem acuma. Vezi ? iti lipseaua fetele. Asa ca hai sa o punem de un party si intre timp sa citesc si eu ce s-a mai intamplat pe aci.
MIOSA
ola fetele,

apar si eu olecuta pe aici ca trebuie sa ud ghivecele de flori si apoi baie Ancuta, baie Calin, pregatit gradinita si in final baie si eu
noi suntem ok, tot la 2 dintisori am ramas, mergem de-a busilea prin toata casa, gatesc cu ea in bucatarie ...sta pe jos ( noroc ca am un covor gros), si eu toc la ceapa de zor
manaca binisor ...iar maine incercam iar spanacul poate am succes cu el
in rest gradinita si casa
stiti voi cum este cu rutina asta
luci ma bucur ca ai aparut si sunt surprinsa de Teo.......auzi la el 4 dintisori deja..........bravo..........iar poza cu vestuta este superba
mereu mi-au placut vestulele astea la baietei......il pupa Ancuta si se bucura ca ia vazut mutrisoara de baiat simpatic
soricica asa sunt acum copii, agitati, sprinteni, foarte periculosi sa zic asa
pana pe la 2-3 ani cand incep sa inteleaga mai bine trebuie sa fim cu ochii in patru

va pupic
danutza17
Salutare fetelor!!
va multumesc din suflet pentru urari! Va doresc sa vi se intoarca inmiit!! trandafir.gif tzuc.gif
Si acum, cafeluta obisnuita!
danutza17
QUOTE(looloo @ Sep 17 2010, 10:28 PM) *
mai am niste pozici faine in telefon, dar nu mai gasesc cititorul de carduri




Tare scump e Teo!! Un adevarat barbat!
Sa stii ca te credem ca esti super ocupata si ca n-ai timp sa scrii dar totusi... ne privezi de posturile tale care ne plac asa de mult si asta nu e bine!!! trandafir.gif

Ma bucur Lavinia ca-si face efectul gelul si e mai linistit Raul!
Eu sunt la munca printre facturi si situatii, dar mai trag un ochi si pe-aici, asa ca dupa cum afara ploua de numa, ma astept sa am companie!!

1000 de pupici!!!

Bety pe unde-o fi? N-a mai intrat de-un secol...Hmmm....
nicsor
QUOTE(MIOSA @ Sep 17 2010, 03:12 PM) *
BUNA,

si eu am auzit ca-i cel mai bun de capra
am gasit si eu niste neni pe net si din primavara urmatoare intram pe lapte de capra si vaca
ca cei cu lapte de capra livreaza doar o data pe saptamana ...........deci 3 zile capra si 4 zile vaca ...........ambele naturale ( nicsor daca esti interesata si toate fetele din buc sa intre pe laptesi branza de capra.ro parca asa era site-ul........au livrare in fiecare sector in cate o zi)si costa 4 lei litrul .........livreaza ori la 2,5 ori la 5 l si parca ziceau ca au si branza de capra
eu cred ca-i bine si sper sa fie ok
nicsor esti norocoasa cu mama ta ........ce bine ca te ajuta cu conservele de iarna si muraturiile........bravo ...
eu mai am de facut dar nu mai sunt bani.........facem pauza pana la urmatoarul salariu
acum am si facut ceva investitii in casa si am ramas lefteri
asta este.......speram sa se vada la factura de gaze de la iarna
hai ca va las

pupicei

mersi pt site. in cazul noatru v-a fii f greu cu intarcatul dat fiind faptul ca mihnea nu vrea deloc biberonul....o sa vedem, sper sa mai am lapte fiinca in ultimele zile a fost c-am putin.
da,sunt norocoasa cu ai mei.....v-am mai spus ca ei stau la tara si tot ce tine de legume luam din gradina.

eu sunt u pic bucuroasa fiinca mihnea a inceput sa doarma mai mult noaptea in patutul lui. de cateva zile se trezeste pe la 4-4.30 sa manance, iar azi noapte la 5.35, sper sa ramana asa programul lui ca a mai avut nopti cand a mai dormit dar si-a schimbat programul......

ieri am fost la nasi care au si ei un nepotel de 1 an si jumatate. tare bine ne-am simtit, am facut un gratar, piticii s-au jucat impreuna.......mihnea era f incantat de jucariile lui tudor ca de de ale lui e satul.
nu v-am spus, zilele trecute l-am lasat in parc sa stea in nisip.....ce fericit a fost, s-a jucat cu copiii si cu jucariile de nisip si si-a pus peste tot nisipul, iar acum cand il pun sa mearga pe jos se pune un fundulet......
nicsor
QUOTE(zamorica @ Sep 17 2010, 06:09 PM) *
Daniela multumim pt cafeluta, bauturica si prajiturele!! delicioase!! si cum am intrat un pic pe facebook am observat ca azi este ziua ta!!!! deci la multi ani din partea noastra!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif te pupam si iti uram sa fii fericita alaturi de familia ta pentru ca asta este lucrul cel mai important!! wink.gif floare2.gif

dana iti urez si eu la multi ani. esti a 3 a pers pe care o stiu care isi serbeaza ziua pe 17: am o prietena iar o colega a nascut o fetita vineri.
nicsor
QUOTE(looloo @ Sep 17 2010, 09:32 PM) *
fetili, n-am petrecut cine stie ce de ziua mea, dar va multumesc din suflet pentru urari.

am intrat sa va spun ca avem niste copii minunati pur si simplu. am vazut o adelinutza superba si grasunica care s-a jucat la mare mai ceva ca un peste in apa, un raul frumos foc care este barbat adevarat ptr ca sta in picioruse singurel, un luca superb, dupa care pur si simplu ma topesc cand il vad si de care mi-a parut rau ca s-a speriat de jucariile alea si o bianca extraordinara care a evoluat minunat pana acum. sper sa vad si de acum incolo copiii nostri la fel de minunati ca si pana acum.

sa stiti ca apuc sa mai intru sa citesc ce ati scris si sa admir bibicii, dar n-am timp sa scriu deloc. va jur ca seara abia am timp sa fac un dus rapid si dupa aia pic lata in pat. n-am mai vazut si eu un film, de nu mai stiu cand. si de spalat pe cap abia apuc de 2 ori pe saptamana. mi-e dor de o baie din aia lunga cu spuma, sa stau sa citesc o carte (a fost placerea mea extrema de cand ma stiu sa citesc in baie).

bibicul meu merge tinut de manutze, la fix 8 luni spart primul dintisor de jos, si de ziua mea, la 8 luni jumate, mi-a facut cadou 3 dintisori sus. asa ca este un dintos in adevaratul sens al cuvantului. mananca orice ii dau, doar ca nu ma prea omor eu cu facutul mancare ca lui inca ii place mult de tot piureul ala de legume. cred ca singurul aliment pe care nu il mananca este spanacul. si nu ii mai place orezul, nici daca i-l pun in supica. in rest, mancam orice.
daca o sa am timp, va jur ca pun si niste pozici cu noi. sunt fericita ca am apucat sa ii scot poze sa ii fac album.

va pupici si poate o sa mai am timp sa intru.

looloo, na bucur ca esti bine, obosita sunt si eu , te inteleg perfect cand povestesti....eu nu am mai facut baie in cada dinainte sa ramana insarcinata, de carti ce sa mai spun, nici in mama si copilul nu mai am timp sa citesc........

ma bucur ca teo papa tot, bravo teo, te pupa nico!
hai ca mihnea s-a plictisit si nu ma lasa sa termin de citit....
danutza17
QUOTE(nicsor @ Sep 20 2010, 08:47 AM) *
dana iti urez si eu la multi ani. esti a 3 a pers pe care o stiu care isi serbeaza ziua pe 17: am o prietena iar o colega a nascut o fetita vineri.

Merci mult Nico! Pupici tie si lui Mihnea!!
MIOSA
ola fetele,

a venit toamna.......au inceput sa se ingalbeneasca frunzele, sa ploua si sa se raceasca vremea
nu trebuie sa fim nostalgice pt ca fiecare anotimp are frumusetea lui..........la primavara cand o sa incepem sa iesim mai des cu bebeii va dati seama ca toti vor merge singurei?........iar groapa cu nisip va fi preferata lor..........
eu deja ma gandesc la craciun pt ca va fi primul Craciun in 4 si o sa vina mosul si la Ancuta
noi ne-am hotarat sa facem acasa sarbatoriile din motive sentimentale ( sa fim singurei toti 4)
de regula revelionul il facem in gasca si prin munti dar anul asta stam acasa toti si ne bucuram de familie si atmosfera de sarbatoare
danutza multumim pt cafeluta
chiar bety si dana nu au mai intrat de mult!
si sunt fete care nu au mai intrat de luni de zile
eu una declar deschisa...........sunt dependenta de forum asa ca zilnic intru macar sa citesc
cum adoarme pitica fug la calculator cateva minute
hai ca va las ca am si mancarea pe foc
rody_ms
buna fetele,intru pe fuga sa va invit la o felie de tort si un pahar de suc, restul bauturii deseara.
Printesa mea a facut 9 luni occasion.gif occasion.gif occasion.gif



occasion.gif occasion.gif occasion.gif GLORIA occasion.gif occasion.gif occasion.gif


occasion.gif occasion.gif occasion.gif SEBI occasion.gif occasion.gif
zamorica
QUOTE(rody_ms @ Sep 20 2010, 10:49 AM) *
buna fetele,intru pe fuga sa va invit la o felie de tort si un pahar de suc, restul bauturii deseara.
Printesa mea a facut 9 luni occasion.gif occasion.gif occasion.gif



occasion.gif occasion.gif occasion.gif GLORIA occasion.gif occasion.gif occasion.gif


occasion.gif occasion.gif occasion.gif SEBI occasion.gif occasion.gif


deja e 20? mai cum trece timpul..

La multi ani Brandusa Gloria si Sebastian!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif va pupam !!!
zamorica
QUOTE(looloo @ Sep 17 2010, 09:28 PM) *
mai am niste pozici faine in telefon, dar nu mai gasesc cititorul de carduri




ce frumosi sunteti Looloo!! ne era dor de voi!! imi place mult a doua poza, parca e un mic raper bananab.gif
zamorica
QUOTE(nicsor @ Sep 20 2010, 07:44 AM) *
mersi pt site. in cazul noatru v-a fii f greu cu intarcatul dat fiind faptul ca mihnea nu vrea deloc biberonul....o sa vedem, sper sa mai am lapte fiinca in ultimele zile a fost c-am putin.
da,sunt norocoasa cu ai mei.....v-am mai spus ca ei stau la tara si tot ce tine de legume luam din gradina.

eu sunt u pic bucuroasa fiinca mihnea a inceput sa doarma mai mult noaptea in patutul lui. de cateva zile se trezeste pe la 4-4.30 sa manance, iar azi noapte la 5.35, sper sa ramana asa programul lui ca a mai avut nopti cand a mai dormit dar si-a schimbat programul......

ieri am fost la nasi care au si ei un nepotel de 1 an si jumatate. tare bine ne-am simtit, am facut un gratar, piticii s-au jucat impreuna.......mihnea era f incantat de jucariile lui tudor ca de de ale lui e satul.
nu v-am spus, zilele trecute l-am lasat in parc sa stea in nisip.....ce fericit a fost, s-a jucat cu copiii si cu jucariile de nisip si si-a pus peste tot nisipul, iar acum cand il pun sa mearga pe jos se pune un fundulet......


Nicsor se poate ca Mihnea sa fie mai cuminte pt ca i-au mai iesit din dinti? doamne cat mi-ar placea sa se calmeze si Luca dupa ce ii mai ies... ma simt foarte obosita... wacko.gif sper ca Mihnea sa isi pastreze obiceiul pt ca stiu ca ai avut mult de tras!! tzuc.gif
zamorica
QUOTE(MIOSA @ Sep 19 2010, 05:59 PM) *
ola fetele,

apar si eu olecuta pe aici ca trebuie sa ud ghivecele de flori si apoi baie Ancuta, baie Calin, pregatit gradinita si in final baie si eu
noi suntem ok, tot la 2 dintisori am ramas, mergem de-a busilea prin toata casa, gatesc cu ea in bucatarie ...sta pe jos ( noroc ca am un covor gros), si eu toc la ceapa de zor
manaca binisor ...iar maine incercam iar spanacul poate am succes cu el
in rest gradinita si casa
stiti voi cum este cu rutina asta
luci ma bucur ca ai aparut si sunt surprinsa de Teo.......auzi la el 4 dintisori deja..........bravo..........iar poza cu vestuta este superba
mereu mi-au placut vestulele astea la baietei......il pupa Ancuta si se bucura ca ia vazut mutrisoara de baiat simpatic
soricica asa sunt acum copii, agitati, sprinteni, foarte periculosi sa zic asa
pana pe la 2-3 ani cand incep sa inteleaga mai bine trebuie sa fim cu ochii in patru

va pupic


harnicuta de Ancuta!!! draga de ea!! oFloare.gif oare cand o sa vina ziua cand o sa il vad si eu pe Luca mergand prin casa asa... as lua si eu un covoras sa il pun asa pe jos.. poate il mai stimulez un pic... doar ca mi-e frica.. cateodata se tranteste din fund pe spate de puturos ce e.. nu e posibil sa se loveasca la cap? sau sa cumpar premergator... poate mai face pasi singurel... oare ce sa fac? imi cam fac griji cu el asa... unsure.gif
danutza17
Asa e mai... e 20 azi!! oFloare.gif Si chiar dimineata ma gandeam ca pe 20 avem sarbatoriti, dar n-am facut si legatura cu calendarul!!
Asa ca occasion.gif occasion.gif occasion.gif sarbatoritilor! Adelina, Gloria, Sebastian!!


Uploaded with ImageShack.us
danutza17
QUOTE(rody_ms @ Sep 20 2010, 11:49 AM) *
buna fetele,intru pe fuga sa va invit la o felie de tort si un pahar de suc, restul bauturii deseara.
Printesa mea a facut 9 luni occasion.gif occasion.gif occasion.gif



occasion.gif occasion.gif occasion.gif GLORIA occasion.gif occasion.gif occasion.gif


occasion.gif occasion.gif occasion.gif SEBI occasion.gif occasion.gif

Multumim de tratatie! Dar acoolul? Unde e alcoolul?? =))
soricica84
Am intrat si eu sa spun occasion.gif occasion.gif occasion.gif sarbatoritilor, Nora mea draga, Gloria si Sebi, pe care nu l-am mai vazut de mult. Multumim pt tort cuscra!!

Nicsor, ma bucur ca mihnea doarme mai bine noaptea. Sper sa ramana asa cu obiceiul asta.

Astazi facem si noi 2 ani de la casatorie. Ce repede mai trece timpul! Parca ieri eram mireasa.....

Acum va las pt ca ma duc la doctor, la un control si sa-mi fac si testul Papanicolau pe anul asta.

Raul se joaca acum pe langa calculator si se tot agata sa-l iau si pe el pe scaun, asa ca ies ca nu ma mai lasa sa scriu.

V-am pupat si o zi buna!

MIOSA
La Multi Ani si din partea noastra!
ce repede au facit 9 luni!.........zboara nene timpul
zamorica eu pe Ancuta nu am pus-o pe jos decat cand am vazut ca merge bine si nu mai da cu capul in podea
mergea prin pat si hop i se inmuiau manutele si dadea cu fata de saltea la inceput.......dupa care tot punand-o in pat sa mearga de-a busi;ea i s-au intarit muschii la manute si gat si reusea sa faca cativa pasi bine
apoi am lasat-o sa merga pe jos pe covor de-a busilea
se catara pe toate al;ea dar eu stau mereu langa ea
oricum a invatat cum sa cada ca inainte cadea pe spate si se lovea si la cap iar acum se arunca direct in fund de-i duduie pampersul
soricica bravo ca mergi la doctor ...........eu nu mai m-am dus de cand am facut controlul de 6 saptamani dupa nastere
ar trebui sa-mi fac si niste analize si ecografii
poate mai prin noiembrie mi-oi face timp totusi si sa aloc si niste bani ca fara nu am cum sa fac
felicitari pt cei 2 ani de casnicie............la mai multi ani cu sanatate si multe bucurii!
mamiciile de fete si nu numai v-ati gandit la mot respectiv ruptul turtei?
ca acusica fac bebeii 1 an
eu ancai nu pot sa-i rup turta de ziua ei ca pica chiar inainte de revelion si toti pleaca din Buc asa ca m-am gandit sa-i rup turta in noiembrie
oare sunt prima?

trebuie sa cumpar nasilor cadou?
care cunoasteti mai bine obiceiul ajutati o baba uituca ca de la Calin am uitat!

rody_ms
QUOTE(danutza17 @ Sep 20 2010, 01:23 PM) *
Multumim de tratatie! Dar acoolul? Unde e alcoolul?? =))

alcoolul dupa ora 21 dupa ce se culca bebeii. oFloare1.gif
rody_ms
QUOTE(zamorica @ Sep 15 2010, 04:38 PM) *
Fetelor azi am fost si noi la pediatra pt controlul de 8 luni! Luca a crescut foarte frumos, ca de obicei in grafic, are 10 kg si 100 si 75 de cm!! am rugat-o sa imi recomande un gel pt dinti, mi'a prescris ORAMIL, acum vedem daca e bun, oricum cand a controlat daca are rosu in gat a zis ca ii ies imediat dintisorii de sus!!

va pupam!! floare2.gif

bravo Luca, esti mare si tu deacuma. Esti la fel cu Brandusa. Ma uit la a mea si nu imi vine sa cred in 9 luni cat a crescut, cat era de micuta cat un ghemotoc si cat e de mare acuma.
QUOTE(zamorica @ Sep 15 2010, 05:16 PM) *
fetelor am ajuns deja la concluzia ca gelul ala de dinti e bun, Luca s-a jucat o ora in box, ca niciodata, iar eu profit si mai stau pe aici biggrin.gif sa va mai pun poze

pasarelul meu fricos... ii era frica de chestiile astea de guma


si mai profitam un pic de zilele astea cu soare


si mai Luca nu numai ca ai crescut mare dar te-ai facut si mai frumusel, pupa mami Rody pe el.
QUOTE(Katrin @ Sep 16 2010, 01:10 AM) *
Buna mamici ! Ce mai faceti / ce fac bebelinii ??

chiar mi se facuse dor de voi, ca tare demult nu am mai avut u timp de forum ..... Iata il vad si pe ginerele meu drag, care nu l-am vazut de vreo 2 luni la sigur .....

sa va aducem ultimele noutati despre noi ...... mai nou Gloria a inceput a merge bananab.gif , adica fara sprijin fara nimic .... drept dovada va pun video biggrin.gif

http://s907.photobucket.com/albums/ac272/K...nt=DSCI5952.mp4

bravo Gloria, felicitari. Si mami Katrin intra mai des ca ai absente multeeeeeee.
rody_ms
QUOTE(soricica84 @ Sep 16 2010, 09:35 AM) *
Luca frumuselule bine te-ai reintors printre noi. Esti un scump cu fetisoara ta nevinovata. Esti frumos chiar si cand plangi!!

Si sa va mai aratam si noi niste poze:

Aceasta este "masinuta" mea:


Va prezint bicicleta mamei:





Poze facute in acesta dimineata:

.

Raul frumosule, carliontatule,ce bine stai tu in picioruse. Si se pare ca bicicleta o sa fie una din preferatele tale, asa ca mami de ziua lui poti sa ii cumperi bicicleta, deocamdata una cu trei roti pe care sa o impingi de la spate cand oboseste Raul sa dea din pedale.
QUOTE(MIOSA @ Sep 16 2010, 04:39 PM) *
salutam si noi,

Rody esti prinsa in bucatarie? ce mai conservi?mai zi-ne si noua ca vrem sa stim ..........poate ne dai idei

va las fetele ca plang castravetii dupa mine!

pai sa stii ca in ziua cand scriai asta si eu ma luptam cu castravetii in bucatarie si cu compotul si gemul de prune. Intre timp am mai pus si ardei gras la borcan pt ardei umplut si de sambata ma asteapta 2 kg de ardei piscos sa il pun in borcane dar inca nu am ajuns, iar domnisoara mea astazi numai plange asa ca slabe sanse sa mai lucru ceva astazi.
rody_ms
QUOTE(roxana_marius @ Sep 17 2010, 12:39 PM) *
Buna
eu nu sunt chiar foarte ocupata, cum pitica mea are un nou program.....am mult mult timp liber.....intru sa va citesc dar habar nu am ce sa scriu.
Mai nou ora de culcare e 21 si se trezeste pe la 8 cu o singura repriza de papa, pe la ora 5....iar ziu acu e la somnic de la 12 la 13:30.....deci un trai si o viata bananab.gif
sper sa o tina tot asa ca e tare bine
I-a mai esit si un dintisor nou, tot fara probleme
A inceput sa pape fara mofturele prea mari, adica eu sunt multumita nu papa chiar tot ce-i dau dar e bine
Si eu am incercat su struguri dar nu vrea.

felicitari pt dintisori si ce bucurie pe tine si mai ales pe ea ca nu a avut dureri.
Noi tot fara dintisori suntem.
QUOTE(looloo @ Sep 17 2010, 09:32 PM) *
fetili, n-am petrecut cine stie ce de ziua mea, dar va multumesc din suflet pentru urari.

am intrat sa va spun ca avem niste copii minunati pur si simplu. am vazut o adelinutza superba si grasunica care s-a jucat la mare mai ceva ca un peste in apa, un raul frumos foc care este barbat adevarat ptr ca sta in picioruse singurel, un luca superb, dupa care pur si simplu ma topesc cand il vad si de care mi-a parut rau ca s-a speriat de jucariile alea si o bianca extraordinara care a evoluat minunat pana acum. sper sa vad si de acum incolo copiii nostri la fel de minunati ca si pana acum.

sa stiti ca apuc sa mai intru sa citesc ce ati scris si sa admir bibicii, dar n-am timp sa scriu deloc. va jur ca seara abia am timp sa fac un dus rapid si dupa aia pic lata in pat. n-am mai vazut si eu un film, de nu mai stiu cand. si de spalat pe cap abia apuc de 2 ori pe saptamana. mi-e dor de o baie din aia lunga cu spuma, sa stau sa citesc o carte (a fost placerea mea extrema de cand ma stiu sa citesc in baie).

bibicul meu merge tinut de manutze, la fix 8 luni spart primul dintisor de jos, si de ziua mea, la 8 luni jumate, mi-a facut cadou 3 dintisori sus. asa ca este un dintos in adevaratul sens al cuvantului. mananca orice ii dau, doar ca nu ma prea omor eu cu facutul mancare ca lui inca ii place mult de tot piureul ala de legume. cred ca singurul aliment pe care nu il mananca este spanacul. si nu ii mai place orezul, nici daca i-l pun in supica. in rest, mancam orice.
daca o sa am timp, va jur ca pun si niste pozici cu noi. sunt fericita ca am apucat sa ii scot poze sa ii fac album.

va pupici si poate o sa mai am timp sa intru.

Luci draga sa stii ca te inteleg ca nu staibine cu timpul. Nici eu nu am mai vazut un film de nu stiu cand pana alaltaieri noaptea cand m-a apucat o criza de tuse si am stat ca prostul in fund doau ore sa nu tusesc si sa o trezesc pe printesa si uite asa am vazut si eu un film de la 2 la 4 dimineata. Ca mie dor si de onoapte de somn continua nu mai spun. Am uitat sa va spun ca pe cand mi-a trecut raceala am luat-o de la capat, iar printesa mai nou numai cu noi mai vrea sa doarma in pat.
Asa ca mai fa si tu prezenta asa cate un pic din cand in cand ca tare mai imi era dor de tine.
QUOTE(looloo @ Sep 17 2010, 10:28 PM) *
mai am niste pozici faine in telefon, dar nu mai gasesc cititorul de carduri




ia uite tu ce barbatel ai acolo. Teo esti un scumpic si jumatate. Te pupa mami Rody dulce, dulce.
rody_ms
QUOTE(MIOSA @ Sep 20 2010, 10:51 AM) *
ola fetele,

a venit toamna.......au inceput sa se ingalbeneasca frunzele, sa ploua si sa se raceasca vremea
nu trebuie sa fim nostalgice pt ca fiecare anotimp are frumusetea lui..........la primavara cand o sa incepem sa iesim mai des cu bebeii va dati seama ca toti vor merge singurei?........iar groapa cu nisip va fi preferata lor..........
eu deja ma gandesc la craciun pt ca va fi primul Craciun in 4 si o sa vina mosul si la Ancuta
noi ne-am hotarat sa facem acasa sarbatoriile din motive sentimentale ( sa fim singurei toti 4)
de regula revelionul il facem in gasca si prin munti dar anul asta stam acasa toti si ne bucuram de familie si atmosfera de sarbatoare
danutza multumim pt cafeluta
chiar bety si dana nu au mai intrat de mult!
si sunt fete care nu au mai intrat de luni de zile
eu una declar deschisa...........sunt dependenta de forum asa ca zilnic intru macar sa citesc
cum adoarme pitica fug la calculator cateva minute
hai ca va las ca am si mancarea pe foc

ce ai gatit azi ?
dependenta sunt si eu. Am citit zilele trecute dar nu amavut timp de postat. Lasa ca am revcuperat azi.
Eu astept sa o adorm pe printesa si ma apuc sa fac ceva de mancare pe maine si poate reusesc sa imi pun in borcan si ardeiul tocat cu sare. Mai am de cumparat gogosari sa pun muratura si sa am si pt zacusca si cam am terminat cu pusul pe iarna. Binenteles ca il voi incheia cu un mare butoi de varza pusa la murat.
danutza17
Buna dimineata!


nicsor
QUOTE(rody_ms @ Sep 20 2010, 11:49 AM) *
buna fetele,intru pe fuga sa va invit la o felie de tort si un pahar de suc, restul bauturii deseara.
Printesa mea a facut 9 luni occasion.gif occasion.gif occasion.gif



occasion.gif occasion.gif occasion.gif GLORIA occasion.gif occasion.gif occasion.gif


occasion.gif occasion.gif occasion.gif SEBI occasion.gif occasion.gif

La multe lunite, puilor!
sa cresteti mari si sanatosi!
nicsor
QUOTE(zamorica @ Sep 20 2010, 12:33 PM) *
Nicsor se poate ca Mihnea sa fie mai cuminte pt ca i-au mai iesit din dinti? doamne cat mi-ar placea sa se calmeze si Luca dupa ce ii mai ies... ma simt foarte obosita... wacko.gif sper ca Mihnea sa isi pastreze obiceiul pt ca stiu ca ai avut mult de tras!! tzuc.gif

si uite ca nu si l-a pastrat, azi noapte mi-a adormit la 10 iar la 2.30 a fost fres sa ii dau sa manance, apoi s-a mai trezit pe la 5.30 si la 8 definitiv.
ieri am mai descoperit un alt dintisor, deci avem 8 in total, 4 sus si 4 jos.
nu stiu cum se face ca de cate ori va spun ca doarme, a doua seara isi schimba programul...... crybaby.gif
nicsor
QUOTE(soricica84 @ Sep 20 2010, 02:43 PM) *
Am intrat si eu sa spun occasion.gif occasion.gif occasion.gif sarbatoritilor, Nora mea draga, Gloria si Sebi, pe care nu l-am mai vazut de mult. Multumim pt tort cuscra!!

Nicsor, ma bucur ca mihnea doarme mai bine noaptea. Sper sa ramana asa cu obiceiul asta.

Astazi facem si noi 2 ani de la casatorie. Ce repede mai trece timpul! Parca ieri eram mireasa.....

Acum va las pt ca ma duc la doctor, la un control si sa-mi fac si testul Papanicolau pe anul asta.

Raul se joaca acum pe langa calculator si se tot agata sa-l iau si pe el pe scaun, asa ca ies ca nu ma mai lasa sa scriu.

V-am pupat si o zi buna!

La multi ani si multi inaite! Sa fiti sanatosi si fericiti!
nicsor
QUOTE(MIOSA @ Sep 20 2010, 03:52 PM) *
La Multi Ani si din partea noastra!
ce repede au facit 9 luni!.........zboara nene timpul
zamorica eu pe Ancuta nu am pus-o pe jos decat cand am vazut ca merge bine si nu mai da cu capul in podea
mergea prin pat si hop i se inmuiau manutele si dadea cu fata de saltea la inceput.......dupa care tot punand-o in pat sa mearga de-a busi;ea i s-au intarit muschii la manute si gat si reusea sa faca cativa pasi bine
apoi am lasat-o sa merga pe jos pe covor de-a busilea
se catara pe toate al;ea dar eu stau mereu langa ea
oricum a invatat cum sa cada ca inainte cadea pe spate si se lovea si la cap iar acum se arunca direct in fund de-i duduie pampersul
soricica bravo ca mergi la doctor ...........eu nu mai m-am dus de cand am facut controlul de 6 saptamani dupa nastere
ar trebui sa-mi fac si niste analize si ecografii
poate mai prin noiembrie mi-oi face timp totusi si sa aloc si niste bani ca fara nu am cum sa fac
felicitari pt cei 2 ani de casnicie............la mai multi ani cu sanatate si multe bucurii!
mamiciile de fete si nu numai v-ati gandit la mot respectiv ruptul turtei?
ca acusica fac bebeii 1 an
eu ancai nu pot sa-i rup turta de ziua ei ca pica chiar inainte de revelion si toti pleaca din Buc asa ca m-am gandit sa-i rup turta in noiembrie
oare sunt prima?

trebuie sa cumpar nasilor cadou?
care cunoasteti mai bine obiceiul ajutati o baba uituca ca de la Calin am uitat!

noi ne-am gandit la mot, nasii ne-au propus sa il facem la ei acasa, au casa mare iar noi am acceptat. la noi o sa fie in duminica inainte de 24 cred ca 21 o sa fie.
nu stiu care sunt obiceiurile dar cred ca nu sunt asa multe.......tava cu de toate din care sa aleaga copilul ceva ar fii unul dintre ele .......
MIOSA
neata fetele,

rody eu am gatit mancare de rosii cu vitel si spanac cu ou si carnita de vitel
a mancat si zana ieri spanac si ia placut
zi-mi cum pui ardeiul pt mancare in borcane si ce ardei cu sare pui?
ca vad ca in Ardeal sunt mai multe retete cu borcane sa zic asa...........la noi se cam congeleaza tot dar eu vreau retete cu borcane sa zic asa ca nu am spatiu in concelator
nicsor de tava stiu si eu dar nu mai stiu daca trebuie sa luam cadou la nasi ( cala botez)
si ce aperitive bune prepari?
ca eu vreau sa-mi fac meniu din timp sa nu stau atunci sa o lalai
eu am hotarat pana acum asa: aperitiv : salata vinete, zacusca, icre negre sau rosii ( cu un borcanel din acela faci o gramada de tartine), friptura cu muraturi si desert dar bineinteles ca am multe gauri ca nu mai stiu ce sa fac la aperitiv
nicsior nu-l mai lauda pe mihnea cand doarme ca poate i se urca la cap si de asta apoi nu mai doarme......spune si tu ca a dormit mai binisor si atat poate merge
eu azi fac curat si maine gatesc iar
daca mandra mea merge prin toata casa de-a busilea acum aspira o zi da si una nu
hai ca va las
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.