Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Decembrie 2009
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2009
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255
zamorica
sa va mai punem cateva poze pt ca nu am pus de mult

azi afara :



intr-o seara a adormit in scaunel cu marul in mana si cand s-a trezit a inceput sa mestece ce ii ramasese in gurita liwlol.gif)


am prins si noi zapada


de Craciun


soricica84
Buna fetelor.
Multumesc in primul rand de urari. Noi am tinut-o tot intr-o petrecere de joi pan a aseara.
La mot a fost frumoas, insa Raul nu prea a fost in apele lui. Era marait si nu-i convenea nimic, n-a prea vrut sa mananca cam toata ziua si era asa de la dinti. Roade tot ce prinde si e plin de saliva.
De pe tava a ales: cheile de la masina, banii si mouse-ul.
A stat si el pana la 20.30 apoi a plecat acasa cu mama, pt ca era frant nu te mai intelegeai cu el. Cand ii vine ora de somn 20.30 max 21 devine agitat si trebuie sa doarma.
Am avut cam 19 invitati, am si dansat, una peste alta a fost ok.
Inca nu la-m tuns, vrem sa treaca iarna si apoi.
O sa pun si poze maine ca am mai mult timp.

Va pup tzuc.gif
looloo
QUOTE(zamorica @ Jan 3 2011, 06:54 PM) *
Fetelor am devenit matusica biggrin.gif a nascut sora sotului meu azi dimineata!! avea colul deschis de mult timp, a avut contractii de la 4 jumate si la 7 pammmm!!! a nascut foarte usor, cand ma gandesc ca eu am stat 24 de ore.... wacko.gif oricum ma bucur pt ea si chiar sunt asa agitata.... imi aduc aminte cum a fost si pt mine!!

sa iti traiasca nepotelul oty si sa dea DD sa fie sanatos, ca si mamica lui.

QUOTE(ingerul_alb @ Jan 4 2011, 05:38 PM) *
Fetelor am si eu o intrebare avand in vedere ca toti pitici au dintisori acum...voi ati inceput sa-i spalati pe dintisori?am facut o vizita la stomatoloaga mea inainte de sarbatori(ne cunoastem de mult timp)si m-a intrebat daca am inceput sa-o spal p dintisori pe Deni,i-am spus ca nu si m-a sfatuit s-o fac...voi ce ziceti?

cred ca ar trebui sa ii spalam pe dinti, dar eu una habar n-am cum, ca teo nu sta nici batut sa ii bag ceva in gura, decat daca gaseste el pe jos nimicuri. pe alea imediat le plaseaza

QUOTE(soricica84 @ Jan 4 2011, 08:06 PM) *

iote ca finutz mare si frumos am!!!! e superb, lavinia, asa carliontat si tu ti-ai facut parul cretuliu ca sa semeni cu el? sunteti doi frumosi amandoi si eu va pup pe amandoi.

QUOTE(danutza17 @ Jan 5 2011, 09:47 AM) *
Bia e bolnavioara. Oficial e primul ei rosu in gat. Facem tratament cu sirop (e un biseptol cica, dar are alta denunire pe cutie), tantum verde spray si panadol sau nurofen sa-i scada febra. Aseara la 9 si ceva avea 39.1 intrarectal. Off... ce m-am speriat. Cica e un virus luat de la cineva bolnav cu care a venit in contact. (Socru-meu saracu' pe care l-a facut fii-su cu ou si cu otet ca i-a imbolnavit odrasla). In rest ne-a mai dat niste pastilute pentru imunitate care-s cica ff bune dar fff amare.. I-am dat aseara pe miere o jumatate si vad ca am pacalit-o. In total 60 lei consultatia si 100 lei tratamentul. Ne-a cam costat distractia.

Azi noapte a dormit fff agitat, s-a foit pe toate partile, a baut mult ceai, s-a trezit de cateva ori plangand, deci am dormit cam pe sponci. Bag o cafea mare si la 9 fug acasa sa-i dau tratamentul fetei.

sper sa se faca bien bianca cat mai repede, ca tare nasol mai e cand sunt bolnaviori. iti vine sa te dai cu capul de pereti, ai ales daca nu dorm noaptea.

QUOTE(ingerul_alb @ Jan 5 2011, 06:24 PM) *
Ola fetelor...am intrat doar ca sa va dau o reteta pt pitici...
CHIFTELUTE DE LEGUME CU SOS DE CASTRAVETI
Pt chiftelute ai nevoie de 2 morcovi,4 cartofi,1 ou,1 lingura faina,3 linguri de pesmet fin,1 lingura verdeata tocata,100 g unt si sare dupa gust.
Cum procedezi pt chiftelute:cureti morcovi si ii fierbi in apa cu putina sare.Separat fierbi cartofii in coaja.Dai prin masina de tocat morcovi si cartofi curatati de coaja si raciti,apoi ii amesteci cu galbenusul,albusul batut spuma cu un praf de sare,verdeata tocata fin si faina.Iei cate o lingura din compozitie si faci chiftelele pe care le dai prin pesmet si le prajesti in untul topit.
Pentru sos ai nevoie de:3 castraveti mijlocii,3 catei de usturoi,2 linguri faina,100 ml lapte,3 linguri smantana,1 jumatate legatura marar,2 linguri ulei,sare.
Cum procedezi pt sos:Cureti castraveti de coaja si ii razi.In uleiul usor incins calesti usturoiul taiat feliute,castraveti si faina,apoi adaugi apa calda si lasi sa fiarba,amestecand mereu ca sa nu se prinda de cratita.Cand s-au inmuiat castraveti adaugi laptele si lasi sa scada sosul.Stingi focul,potrivesti de sare,adaugi smantana si mararul tocat fin.Servesti chiftelutele calde cu sos deasupra.POFTA BUNA.
Daca mai am timp va mai dau retete ca am carticica cu cateva retete reusite.pooop

super faina reteta. faceam si eu intr-un timp in posturi chiftelute din astea, si erau super bune, dar sosul ala nu stiu cum o fi la gust. cat despre omleta, eu faceam inainte cu cartofi noi. iese un deliciu. maine cred ca ii fac si eu lui teo.

looloo
QUOTE(soricica84 @ Jan 6 2011, 11:20 AM) *
Neata fetelor.
Astazi, de ziua sotului ii luam motul lui Raul. O sa fie o petrecere restransa la un restaurant, pt ca am vrut sa evitam deranjul si mizeria acasa. Abia astept sa vad ce va alege baiatul meu de pe tava!!! bananab.gif
De vreo 3 nopti nu s-a mai trezit noaptea sa manance. Ii dau cerealele la 20 si pe la 22 mai vrea cam 150 ml de lapte si pana la 7 dimineata doarme.

la multi ani sotului tau si lui raul, si sa vezi ca se face vreun mare afacerist care se plimba toata ziua cu masina dupa invarteli si rezolva gagicile pe net liwlol.gif

QUOTE(nicsor @ Jan 6 2011, 03:28 PM) *
buna!
azi noapte de ex s-a trezit la 1, l-am leganat , l-am pus in patut s-a trezit, am incercat din nou sa il adorm dupa ce i-am dat un pic de ceai si l-am schimbat iar s-a trezit apoi i-am dat lapte, a mancat 50 si a adormit pana la 4 cand l-am pus langa mine la san. a supt putin si a inceput sa se agite, pe la 6 s-a trezitiar la 8 a adormit din nou pana la 10.
nu stiu ce are, dintisori nu par sa iasa si nu cred ca este nici de la mancare, mananca destul de bine in comparatie cu alti copii........insa nu prea mai rezist sa dorm decat 2-3 ore pe noapte!
el are acum 10.500 kg si 78 cm, destul de bine, zic eu.

nicsor, sa stii ca si teo se trezeste noaptea degeaba si urla, miorlaie, se invarte, se da cu capul de patut si tot asa. am ajuns la concluzia ca pur si simplu este o etapa si sunt mofturi, daca nu ii e foame.

QUOTE(MIOSA @ Jan 6 2011, 04:05 PM) *
Ieri a plans la vaccin destul de bine dar nu a facut temperatura........si i-a facut 2 vaccinuri unul in picior si altul in manuta sincer nu stiu pt ce ca sunt cam increzatoare in doctori si nu mai intreb
are 8 kg si 70 cm si a zis doctorita ca este bine pentru varsta ei si raportat la greutatea de la nastere si inaltime
fetelor frontanela la pustii vostrii s-a inchis ? ca ANcuta mai are asa cat un buric de deget o gaurica dar doctorita a zis ca-i ok
hai ca va las ca iesim afara oleaca cu saniuta si apoi ne bagam la somnicul de dupa amiaza

lui teo i s-a inchis fontanela. gabi, ai grija ca vaccinul din manuta este antirujeolic si da reactii adverse dupa 7-8 zile. la teo asta s-a adunat si cu iesirea unui canin si am tras cu el cu febra 39 cu 6 si diaree vreo 3-4 zile.

QUOTE(MIOSA @ Jan 7 2011, 10:08 AM) *
oare azi este ziua Ilincai???
mami rally sarbatoresti fata de sf Ion???
daca da La Multi Ani frumoasa mica , sa cresti mare si sanatoasa si mai ales cumintica!!

cred ca o sarbatoreste de sf. Ilie

QUOTE(zamorica @ Jan 8 2011, 09:04 PM) *
intr-o seara a adormit in scaunel cu marul in mana si cand s-a trezit a inceput sa mestece ce ii ramasese in gurita liwlol.gif)

deci poza asta este super tare. si luca a crescut un umflica duuulce, duuulce, duuulce
danutza17
Merci fetelor.
Asa Zamorica sa-ti traiasca nepotelul! Sa fie sanatos si sa cresca mare!
Iar Luca e un frumos si jumatate. Sper sa nu uit sa intru maine sa-i urez La multi ani! Daca da, sa stii ca m-am gandit in avans!:P
Ia uitati ce i-am facut fetei mele:


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
nicsor
aveam atatea sa va spun si iar am uitat... pffff A Nicsor si eu am nopti tot de genul asta, la un moment dat se linistise si acum iar a inceput, probabil ii mai iese un dinte, si cand o sa ii iasa si asta si o sa termine cu incisivii as vrea sa termin cu laptele pt ca uneori se trezeste si din ora in ora sa suga!!! plus ca m-am trezit cu 2 masele cariate , mi-au aparaut asa peste noapte parca sad.gif(((

azi a fost super cald la noi, l-am scos pe Luca fara caciula, au fost 15 grade , chiar am putut sa mergem in parc si sa il dau in leagan, era asa fericit!!

pupici!!
[/quote]
da, se pare ca i-a mai dat o maseluta dar este deja mare, cred ca are o saptam doua de cand i-a dat. este in dreapta sus si de aceea nu am vazut-o si cred ca urmeaza sa ii dea si in stanga, nu se vede nimic deocamdata. azi noapte i-am dat cu dentinox si s-a trezit la 2 prima data.
si eu as vrea sa il intarc dar nu prea reusesc pt ca noaptea cand se trezeste, orice i-as face nu adoarme fara sa ii dau tzitzi iar biberonul il scuipa imediat.
si eusunt cu dantura la pamant, ma mir ca nu m-au luat durerile pana acum......

superba vremea la voi........luca este tare frumusel, si eu l-am pozat pe mihnea exact la fel in scaunul de masa numai ca el nu avea marul in manuta.

oare de ce arata asa tickerul tau? luca face un an le 11, nu?

nicsor
QUOTE(danutza17 @ Jan 9 2011, 04:35 PM) *
Merci fetelor.
Asa Zamorica sa-ti traiasca nepotelul! Sa fie sanatos si sa cresca mare!
Iar Luca e un frumos si jumatate. Sper sa nu uit sa intru maine sa-i urez La multi ani! Daca da, sa stii ca m-am gandit in avans!:P
Ia uitati ce i-am facut fetei mele:


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

bianca ce ti-a facut mami, te-a tuns? si tu ai stat?

oricum esti dulce si asa.

fetelor eu nu il tund deocamdata, imi place asa mult cum ii sta cu parul mai mare si un pic cret ca vreau sa ma mai bucur de el.
nicsor
am mai pus niste poze, fisierul este acelasi, deci o parte le-ati mai vazut dar vroiam sa va arat cum merge piticul meu

http://picasaweb.google.com/nicsor40/Craciun#

pupici
danutza17
Buna dimineata!


Eeee.. trebuia tunsa ca nu-i statea nicicum. Asa macar e relativ uniform si va creste mai des, sper eu.
MIOSA
neata fetele,


vai Bianca esti o frumoasa..........si nu fi suparata ca si Ancuta este tunsa nr 1 de o luna........sincera sa foiu i s-a mai indesit parul asa ca in februarie voi repeta figura cu tunsul astfel incat pana la vara sa-i creasca si ei frumos perisorul
pai ancuta avea par, gaura, par chelie si tot asa arata ca ciacalica asa ca acum i s-a mai indesit dar tot mai avem cheliute pe la ceafa si deasupra urechiilor

luci saru mana de sfat ieri a facut de 3 ori kaka Ancuta cam moale si sincera sa fiu s-a iritat rau dar acum dimineata vad ca-i mai bine cu iritarea

niscor si eu am mari probleme cu memoria asa ca rabdare ca ne revenim noi dar daca ai vreo metode de stimulare a memoriei sa-mi zici si mie
despre Luca ce sa zic? un frumos, dragastos si falcos........pupam baiatul dulce si pe mami la fel

azi fac supa de galuste, mancarica de fasole boabe si tocanita de cartofi alba (adica nu pun bulion sau rosii ca sa manace si Calin)

hai pupici si mai vb

soricica84
Neata.
Cateva poze de la mot:



















ingerul_alb
Super pozele Soricica...fetelor vroiam sa va intreb daca va intereseaza niste programe de facut poze misto???sa va arat catva.


rody_ms
super.gif pray.gif yupiiiiiiii am reusit si eu sa ma loghez....... din deplasare.........
Ce dor mi-a fost de voi. Si ce suparata am fost ca nu am putut sa ii felicit pe toti printosorii si printesele atunci cand au implinit primul anisor. Asa ca acceptati cu intarziere si de la noi un mare LA MULTI ANI!
occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif
Si inca un mare LA MULTI ANI pt intrerea in noul an. Sa va aduca multa sanatate, fericire, bucurie si tot ceea ce va doriti.
Am vazut si poze. Ce mari au crescut toti puisorii si frumusei. Pupici multi la toata lumea din partea mea si a Brandusei. tzuc.gif
Raul, un pupic mare de la Brandusa si spunei lui mami sa nu iti taie carliontii ca esti super frumusel cu ei.
Ei su uite asa plina de emotii ca reusesc sa scriu am uitat si ce vroiam.
Luci, Gabi cate un pupic special si pt voi. tzuc.gif
Ce mult mi-ar placea sa ma pot loga sau macar sa va pot citi de acasa. Sunt momente cand as vrea sa intru sa scriu sa povestesc dar .... asta e.
danutza17
occasion.gif occasion.gif occasion.gif LUCA occasion.gif occasion.gif occasion.gif
Sa cresti mare, sanatos,
Norocos, vesel, frumos
Si la punga cat mai gros!
danutza17
Buna dimineata!
nicsor
occasion.gif occasion.gif occasion.gif Luca!!!!
Sa cresti mare si voinic!!

Ce surpriza placuta ne-ai facut, rody! Si noua ne este dor de voi, cauta totusi o metoda sa intri si de acasa.....ca dupa cum vezi suntem din ce in ce mai putin active.
ai fost zgarcita insa in declaratii, nu ne-ai spus ce mai faceti si ce face Brandusa, cat de mare a crescut, dc merge, etc......si dc nu cerem prea mult am fi vrut si cateva poze.

superbe fotografiile cu Denise, primele doua imi plac in mod special.

lavinia si voi ati iesit f bine, raul este un frumos......se pare ca avem multe jucarii comune, cartea de pe tava o avem si noi si am mai vazut si un pian cu diverse butoane masinute, trenulet, vapor, bicicleta, etc

MIOSA
ola fetele,

rody pupam obrajorii brandusei si ne bucuram ca ati intrat
inger alb zi-mi si mie mai multe despre programul acela de poze
nicsor iti zic eu ca am vb cu rody la tel. da Brandusa merge dar tot nu are nici un dintisor!
Luca dragule La Multi Ani cu sanatate si voiosie!


fetele vedeti ca pe 17,18 si 19 este un protest impotriva "smecheriilor
"de la benzinarii
toata lumea nu alimenteaza in aceste zile in semn de protest pt pretul imens al cimbustibilului
daca va place ideea protestati si voi si anunta-ti mai departe
eu am alimentat acum cateva zile cu 5.18 lei litru am crezut ca mor si am bagat 5 litri ca mai mult nu aveam cu ce

Raul de ce plangi mai barbate? ti-au taiat carliontii tai frumosi..........offff........lasa ca-ti cresc altii si mai frumosi........pupam baiatul dulce!
masada
salutare lume!

cu intarziere va spun LA MULTI ANI pe anul acesta, an care sper sa va fi gasit sanatoase, fericite si linistite alaturi de cei dragi voua

pe fuga si in mare viteza felicit pe motzacei...noi inca nu i-am taiat motzul ne-am hotarat pt Paste.

de craciun noi am botezat fetita finilor nostri de la care o sa incerc sa pun cateva poze..anticipat scuze pt calitatea imaginilor

aici e bubuloiul care nu ma lasa la calculator
masada
la petrecere
masada
la un pinguin


tati cu cristian, nelipsit de la petrecere


masada
gata, nu va mai stresez...astea-s ultimile

alex cu tati la o brasoveanca



si eu cu rochita cam scurta ptr varsta mea...sa nu mai zic de cei doi copii..rusinica

ingerul_alb
Sunt mai multe programe nu doar unul singur si nu este nevoie sa le iei de pe net poti lucra online...o sa-ti zic cateva dar ai nevoie de timp ca sa intri pe fiecare in parte si sa vei care iti place...
www.befunky.com
www.fotoflexer.com
www.photo505.com
www.funny.pho.to
incearcale pe astea si daca mai vrei iti mai dau cateva ca mai am...nu tot ce au aceste programe este frumos insa gasesti cate ceva la fiecare.
danutza17
Salutare!
ce bine rody ca ai reusit sa intri!! Te pupam!!
Super pozele Lavinia. Sunteti cu totii f frumosi,, dar Raul va intrece! Il pupam dulce pe nasicul mic!
Masada!! WOW!! Ce rusinica, draga mea!! Arati BETON!! Te invidiez la mare arta!! Pupam dulce pe Cristian si Alexandra, dar si pe tine!! Te asteptam mai des!!


danutza17
neatza!
soricica84
Spun si eu cu inrarziere occasion.gif occasion.gif LUCA!!!!!

Masada, frumoase pozele, iar tu arati foarte bine si bravo tie ca stii sa-ti pui in evidenta ceea ce ai!!! Ai cu ce wink.gif
Finutza, ce cool esti cu ochelarii!!! Ai iesit deja la agatat biggrin.gif?
Cuscra, ma bucur ca ai mai intrat pe la noi. Si daca se poate sa o faci mai des si sa ne spui ce mai face nora mea dragalasa pe care o pupam.

Zilele astea am stat mai mult pe afara pt ca a fost cat de cat mai placut si am iesit cu caruciorul. Raul a stat in el, vad ca deocamdata nu face galagie sa-l dau jos.
Noi stam foarte prost la capitolul imbracat si schimbat pampersul. Face un scandal monstruos si trebuie sa-l tin cu forta sau sa-l alerg prin casa ca sa-l imbrac. si plange de parca cine stie ce s-ar intampla. Cateodata ma ajuta si soacra si 2 persoane abia fac fata sa-l imbrace biggrin.gif
Si la masa uneori mai face figuri si mai da peste linguriota cand nici nu te astepti.
Au inceput sa-i iasa mai multi dinti deodata cam 4 am vazut eu pt ca nu ma lasa deloc sa ma uit in gurita lui.

Noua pediatra ne-a zis ca peste o luna trebuie sa-i facem un vaccin PREVENAR se numeste impotriva meningitei (infecția membranei care învelește creierul și șira spinării), sepsisul sau bactoriemia (prezența bacterilor în sânge), otita medie (infecția urechii mijlocii) și pneumoniei. Si costa 300 ron.
Mai face cineva vaccinul asta?
danutza17
Oricat de hotarati si uniti am fi trebuie sa constientizam ca degeaba vor trece 3 zile in care sa nu alimenteze nimeni pentru ca nu se va rezolva mai nimic. Eventual niste cozi interminabile in cea de-a 4-a zi! Plus ca multi oricum or sa cumpere pt. ca efectiv n-au incotro,au nevoie de masina,au nevoie sa se deplaseze etc. Deci benzina tot trebuie cumparata si ei exact pe asta se bazeaza! Asa ca singura varianta de a-i ataca pe furnizorii de combustibili este sa ii "distrugem" pe rand! La general nu vor reduce sub nicio forma pretul! Asa ca trebuie sa alegem pt inceput o firma si sa le aducem pierderi cat mai mari cu putinta! S-a hotarat ca nimeni sa nu mai alimenteze de la Petrom + OMV. Astfel neavand incasari vor trebui sa reduca pretul. Asta e solutia!
danutza17
Da nasica, am iesit la agatat. Pai daca Sebi nu mai intra si sunt singurica ce sa fac? tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Si la noi e un adevarat circ cu schimbatul. Dar noi am descoperit chiloteii de la pampers, care se imbraca efectiv si nu au scai si e mult mai usor acum. O iau in brate si o imbrac. Sunt adaptati pentru baietei si pentru fetite si sunt fff buni. Noi acum consumam cam 3 pampersi pe zi. De mentionat ca facem caca doar la olita.
danutza17
Cat despre vaccinurile astea mie mi se par niste tampenii toate. Adica atata timp cat copilul nu are virusul in organism, ne apucam sa le bagam noi, fie si sub forma moarta! Off... Eu una nu i-as face ROR-ul, insa stiu ca fara asta nu-i primeste la gradinita. Prevenarul nu i-l fac. Eu i-am facut Infanrix-urile.

uite-aici despre ROR: http://bucovinaprofunda.wordpress.com/2010...a-vaccinul-ror/
voi ce parere aveti?
MIOSA
ola fetele

sunt bucuroasa ca l-am inscris pe Calin la scoala pentru clasa I ..........yupiiiiiiii si exact la scoala la care vroiam eu pentru ca este cea mai buna din zona chiar daca trebuie dus si luat de la scoala ca-i cam departe de casa ...dar asta este pana in clasa a patra il ducem si il luam ca doar este baiatul meu.......voi apela la bunici si daca ei nu vor putea angajez o femeie care sa il ia si sa-l aduca acasa

masada arati beton si sa nu fi complexata ca ai fusta scurta si 2 copii........dimpotriva fi mandra ca arati asa bine pt ca sunt sigura ca si copii tai in special Alexa este mandra de mamica ei iar de sotul tau ce sa zic cred ca-i fericit ca are asa o sotie acasa

despre vaccinuri eu gandesc asa........tot ce-i nou este in perioada de proba sa zic asa deci exclus pt copii mei sa fac experiente pe ei..........deci merg pe vechea schema de vaccinuri , cea clasica, cea pe care am facut-o si noi si parintii nostri ........cunosc un caz in care de la un banal vaccin antigripal i s-a declansat screloza in placi si tipa nu are decat 30 ani..........este cumplit, iar prietena mea i-a facut vaccinul de otita fetitei ei si a facut otita copilul ( la 1 an jumate de la vaccinare) vezi doamne otita a fost o faza mai usoara datorita vaccinului..........aiurea ca tot a indopat copilul cu antibiotice, paicaturi si alte medicamente
deci eu voi zice un nu hotarat la toate vaccinuriile nici cel pt cancer la uter nu il voi face Ancutei.........sunt noi si nu am incredere


in rest ne chinuim si noi cu schimbatul scutecului, circ, jale si nervi si cand mai baga si calcaiul in kaka ma apuca toate pandaliile dar nu-i bai rezistam eroic
despre olita ce sa va zic.........ce-i aia?........nu vrea si pace........dar am sa mai incerc ca poate se razgandeste pitica

aqzi i-am gatit o ciorbita de pui iar la pranz voi face omleta cu cartofi si ou

hai pupici!


masada
buna fetele!

l-am culcat pe cel mic si am zis hai sa intru repede pe la fete ca iar nu reusesc sa le salut.
multumesc de complimente tuturor...ce sa zic, ma cam ajunge fata din urma si cred ca e criza aia care te apuca cand inaintezi in varsta, incerci sa pacalesti timpul. rochita nu era atat de scurta numai ca se cam ridica si nu puteam sta tot timpul cu mana pe ea...am cumparat-o de pe net, deci fara proba ....ce sa mai fac mofturi acu'.

ma regasesc in ceea ce scrieti despre bebeii vostri, categoric si la mine e un taraboi cand e de pus scutecul, de imbracat, tot la fel cu ajutoare reusesc sa-i dau hainute pe el...si miosa si la mine mai baga calcaiul in caca...ba ma mai murdareste si pe mine. eu dupa fiecare caca il spal la bideu pt ca nicidecum nu sta sa-l sterg cu servetele...pampersul il pun and sta in picioare dupa multe ture in genunchi prin casa dupa el.

de mers, merge doar pacalit, adica atunci cand sunt in fata lui si il strig altfel nu. ma ia de deget si ma plimba toata casa...mare scandal daca ii iau degetul...aaaaaaa si e tare posesiv, nu suporta sa se atinga sora-sa de mine, ii baga degetele in ochi, o musca cu cei 8 dintzuci ai lui, o impinge, tipa la ea....nervos rau asta micu, dar mami il adora asa cum e.

vaccinurile eu le-am facut doar pe cele distribuite de dr de fam., chiar daca au fost decalate, le-am recuperat....eu nu stiu nimic de cele despre care vb lavinia. ca si miosa, n-o sa-i fac fetei vacc impotriva cancerului de col uterin.

nashica, ce zambet sugubat are nashica mica pe sub ochelari

va pup fetele
nicsor
buna!

mai ce mamica sexi avem noi aici!!!!!
masada, arati de milioane, asa ca bravo pt faptul ca ai imbracat o astfel de rochie, dc ai ce arata de ce sa nu o faci? eu as fi mandra cu o asemenea mama si sotie!
si la noi la fel la schimbatul pampersului. eu imi preg totul inainte sa il dezbrac si repede repede il sterg la fundulet pt ca in sec urm fuge iar de pus il pun in picioare. noaptea folosim si noi chiloteii de la pampers, sunt f practici.
si eu am avut probleme cu el cand il imbracam pt afara insa a fost o per scurta, sper sa treaca repede si la voi...

de vaccin nici eu nu stiu nimic, in afara de infarixuri si priorixul la 1 an nu i-am facut altceva. si noi mergem tot pe varianta obligatorie, dupa cum bine spui gabi, pe astea le-am facut si noi si suntem bine mersi.

fetelor, ma tot gandesc la raly, ce s-o fi intamplat, tr sa primeasca raspunsul asteptat pe 8-9, stiti ceva?
raly da-ne de stire!
nicsor
QUOTE(danutza17 @ Jan 12 2011, 09:54 AM) *
Oricat de hotarati si uniti am fi trebuie sa constientizam ca degeaba vor trece 3 zile in care sa nu alimenteze nimeni pentru ca nu se va rezolva mai nimic. Eventual niste cozi interminabile in cea de-a 4-a zi! Plus ca multi oricum or sa cumpere pt. ca efectiv n-au incotro,au nevoie de masina,au nevoie sa se deplaseze etc. Deci benzina tot trebuie cumparata si ei exact pe asta se bazeaza! Asa ca singura varianta de a-i ataca pe furnizorii de combustibili este sa ii "distrugem" pe rand! La general nu vor reduce sub nicio forma pretul! Asa ca trebuie sa alegem pt inceput o firma si sa le aducem pierderi cat mai mari cu putinta! S-a hotarat ca nimeni sa nu mai alimenteze de la Petrom + OMV. Astfel neavand incasari vor trebui sa reduca pretul. Asta e solutia!

dana, ai perfecta dreptate in privinta celor 3 zile. insa nu pot fi de acord cu tine la solutia gasita deoareca eu sunt una din angajatii firmei mentionate si asta pt ca probabil, m-ar afecta personal. sa nu intelegi gresit, nu imi convine nici mie unde a ajuns pretul combustibilului fiinca am masina pers si vad cat las in statiile peco. si eu cred ca asta ar fii dintre sol cele mai bune de a trage un semnal de alarma insa sper sa nu aibe repercursiuni asupra angajatilor.
rody_ms
QUOTE(nicsor @ Jan 11 2011, 03:49 PM) *
Ce surpriza placuta ne-ai facut, rody! Si noua ne este dor de voi, cauta totusi o metoda sa intri si de acasa.....ca dupa cum vezi suntem din ce in ce mai putin active.
ai fost zgarcita insa in declaratii, nu ne-ai spus ce mai faceti si ce face Brandusa, cat de mare a crescut, dc merge, etc......si dc nu cerem prea mult am fi vrut si cateva poze.

Buna fetele
Nicsor draga mea, credema ca de aproape 3 luni incerc sa intru si de acasa, sa pacalesc cumva site-ul dar nu vrea si pace. Bine ca reusesc sa scriu din nou de la maicamea ca si aici a fost probleme cu site-ul, puteam doar sa citesc si basta.
Zgarcita nu am fost doar ca a trebuit sa il las pe Laurentiu sa isi faca temele.
Ieri nu am reusit sa intru. Brandusa mi-a facut febra si a fost foarte somnolenta toata ziua. In plus mi-a dfacut diaree su aseara ca sa fie meniul complet ia crescut febra la 40 de grade. Asa ca am dat-o pe dus rece, inveliri in prosop, fugit la farmacie dupa medicamente sa nu se dezhidrateze. In plus am avut si ghinionul sa fie o ceata de nu stiam pe unde ma aflu cu masina. Asa ca l-am chemat pe taicas-o de la servici acasa sa stea cu ea sa bantui dupa farmacii deschise nonstop. I-am scazut febra dar dimineata la 4 ia crescut la loc. Iarasi sosete cu otet, supozitoare si apa plata.
Azi nu a vrut sa manance nimic toata ziua. Dimineata a baut 150 ml lapte in decurs de 2 ore, si mi-a mai baut cam tot atata ceai, in rest deabia i-am strecurat 3 lingurite de banana, 5 bucatele mici de paine si atat. Acuma seara am fost la medic sa o consulte sa aflam cauza. Credeam ca e de la dinti dar nu, nu are nimic nici in gat nici la plamani, asa ca e boala diaretica, un virusel ce circula prin aer. Asa ca trecem pe tratament impotiva diareei.
Inca nu avem nici un dinte, ieri am reusesc sa vad ca i s-a albatit putitn gingia jos, asa ca atunci cand ies vor fii 4 la numar. Doctorita a zis ca mai avem de asteptat pana ii vedem afara.
Acum ii fac mar copt cu branzica de vaca poate o pacalesc de cateva lingurite, daca nu incerc si cu compot de mere.
De mers merge de cand a facut un anisor. Am vrut sa va pun filmuletul de la ziua ei cum umbla, dar inca nu am reusit sa il descarc, dar promit ca o fac cat mai curand.
in ce priveste activitatea, intradevar e cam slabutra, dar o sa isi revina ea. O sa avem toate grija de asta.
Banuiesc ca de vina au fost si atatea sarbatori, plus faptul ca unele din noi nu au putut intra sa scrie.
rody_ms
masada sa nu te mai aud ca esti batrana, aia sunt eu si dupa mintea mea daca as avea corpul tau numai in mini as umbla.
Asa ca ai aratat superb.
rody_ms
e si am reusit sa ii dau printesei 4 lingurite de mar copt cu branzica. Acuma i-am facut lapticul sa vedem din asta cat papa. M-ii se rupe sufletul cand vad cum se maraie si geme, cum vrea sa pape dar cand simte gustul nu mai vrea. Sper sa doarma la noapte sa nu trebuiasca sa facem cu totii o noua noapte alba.

Vacinul de 1 an il facem la sfarsitul lunii si suntem si noi la zii cu ele. Il facem pe cel obligatoriu. noua nu ne-a propus nimic nou si asta cred ca pe motiv va stie doctorita ce stie.
danutza17
Buna dimineata!
Poftiti la cafeluta!


Offf, mai Brandusa, si tu esti bolnavioara?! Cred ca colcaie de virusi prin aer, ca pe unde aud, f multi copii sunt bolnaviori. Sanatate multa iti dorim, somn dulce si pofta de mancare! 1000 de pupici de la noi!
MIOSA
neata fetele,

Brandusa sanatate multa puiule sa te faci repede bine ..........

Este o viroza nenorocita in toata tara......suroriile mele sunt racite si tusesc de mama focului
acum dimineata a inceput si Ancuta sa tuseasca in rest nu are nimic
eu sper totusi ca nu este nimic........

am stat pe olita 15 minute azi si nimicccccc ma exaspereaza ca nu vrea la olita plus ca trebuie sa fac ca toate animalele ca sa stea pe olita

despre rally nu stim nimic, asteptam si noi vesti bune zic eu!


Ancuta mea dorme tare urat noaptea, se trezeste si de 5-6 ori si plange, azi noapte s-a trezit doar de 2 ori dar alaltaieri de la 1 la 5 am dormit cu ea in pat la mine si se zvarcolea mereu, adormea, se trezea si tot asa
la dinti nu vad nimic bine ca nici nu ma lasa sa ma uit bine

rody incerca supa aia concentrata de morcovi pr brandsusa....nu mai tin minte parca juma de kg de morcovi la 1 litru apa....dar sigur o gasesti pe net sau zeama aia de orez..........sunt bune pt ea

pupici!
raly
Buna fetelor
Ce mai faceti, ce mai ziceti?
Masada, arati superb! E mare pacat sa nu te imbraci asa in continuare, ai ce sa arati!
Rody, imi pare rau pt Brandusa ca e bolnavioara! Asa stiam si eu de mucilagiu de orez, contra diareei.
Cu olita si noi avem probleme, nu prea face la ea, se plictiseste si o scoate si o pune-n cap rolleyes.gif
Cu analiza, am vesti dar nu bune din pacate. Sa va spun toata povestea, pe 1 dec tata a suferit un infarct (fara simptome) s-a dus la o clinica part sa isi faca analize de rutine, ca de ceva timp il durea in piept si acolo au descoperit ca are un infarct in desfasurare. L-am internat de urgenta la Pantelimon, a stat o saptamana acolo si au descoperit ca are si diabet si ne-au recomandat sa facem coronarografie (un fel de radiografie interna a inimii). Am facut coronarografia pe 6 ianuarie si ne-au dat verdictul, triplu bypass. Are 2 vene infundate si una nefunctionala si are doar 53 de ani! Asa ca pe 21 ianuarie adik, vinerea viitoare, suntem programati la operatie de bypass, (ma ingrozeste si denumirea si tot ce am citit pe net despre ea) de vreo 6-7 ore, timp in care ii vor inlocui cele 3 vene, 2 le vor lua de sus de la inima si una il vor opera la picioar sa o ia de acolo! Sper si ma rog la D-zeu sa supravietuiasca operatiei, nu ma mai intereseaza cat costa, la cati medici am fost, vreau doar sa traiasca, tata este a fost si va fi modelul meu in viata, nu pot sa imi imaginez viata fara el! Nu pot si nu vreau, deci luptam cu toate puterile si resursele sa fie bine!
Inainte de a afla ca o sa fie programat la operatie noi am reusit sa facem schimb de apartamente cu cineva, sa il dam pe al nostru de 2 camere si sa dam o dif de bani si sa ne mutam la 4 camere, lucru pe care am reusit sa il facem weekend-ul trecut si acum avem santier in casa si tragem sa terminam cat mai rpd, ca dupa operatie sa il luam pe tata la noi, pt ca ei stau la 4 din 4 si ii va fi greu sa se deplaseze! Bilinca e la tara de o saptam, o vedem si noi diseara ca mergem la vaccin. Uneori ma apuca plansul, disperarea, dezamagirea, dar stiu ca pot si trebuie sa trecem peste aceasta incercare!
Va multumesc muuuuuuult ca v-ati gandit la mine, Nico, cuscra si toate celelalte!
Sper ca nu v-am intristat cu povestea mea, va pup pe toate
MIOSA
QUOTE(raly @ Jan 13 2011, 12:20 PM) *
Buna fetelor
Ce mai faceti, ce mai ziceti?
Masada, arati superb! E mare pacat sa nu te imbraci asa in continuare, ai ce sa arati!
Rody, imi pare rau pt Brandusa ca e bolnavioara! Asa stiam si eu de mucilagiu de orez, contra diareei.
Cu olita si noi avem probleme, nu prea face la ea, se plictiseste si o scoate si o pune-n cap rolleyes.gif
Cu analiza, am vesti dar nu bune din pacate. Sa va spun toata povestea, pe 1 dec tata a suferit un infarct (fara simptome) s-a dus la o clinica part sa isi faca analize de rutine, ca de ceva timp il durea in piept si acolo au descoperit ca are un infarct in desfasurare. L-am internat de urgenta la Pantelimon, a stat o saptamana acolo si au descoperit ca are si diabet si ne-au recomandat sa facem coronarografie (un fel de radiografie interna a inimii). Am facut coronarografia pe 6 ianuarie si ne-au dat verdictul, triplu bypass. Are 2 vene infundate si una nefunctionala si are doar 53 de ani! Asa ca pe 21 ianuarie adik, vinerea viitoare, suntem programati la operatie de bypass, (ma ingrozeste si denumirea si tot ce am citit pe net despre ea) de vreo 6-7 ore, timp in care ii vor inlocui cele 3 vene, 2 le vor lua de sus de la inima si una il vor opera la picioar sa o ia de acolo! Sper si ma rog la D-zeu sa supravietuiasca operatiei, nu ma mai intereseaza cat costa, la cati medici am fost, vreau doar sa traiasca, tata este a fost si va fi modelul meu in viata, nu pot sa imi imaginez viata fara el! Nu pot si nu vreau, deci luptam cu toate puterile si resursele sa fie bine!
Inainte de a afla ca o sa fie programat la operatie noi am reusit sa facem schimb de apartamente cu cineva, sa il dam pe al nostru de 2 camere si sa dam o dif de bani si sa ne mutam la 4 camere, lucru pe care am reusit sa il facem weekend-ul trecut si acum avem santier in casa si tragem sa terminam cat mai rpd, ca dupa operatie sa il luam pe tata la noi, pt ca ei stau la 4 din 4 si ii va fi greu sa se deplaseze! Bilinca e la tara de o saptam, o vedem si noi diseara ca mergem la vaccin. Uneori ma apuca plansul, disperarea, dezamagirea, dar stiu ca pot si trebuie sa trecem peste aceasta incercare!
Va multumesc muuuuuuult ca v-ati gandit la mine, Nico, cuscra si toate celelalte!
Sper ca nu v-am intristat cu povestea mea, va pup pe toate


buna

eu iti urez multa tarie, sanatate tatalui tau si cu siguranta ca va fi bine
cunosc o persoana tot cu o operatie asemanatoare la o varsta de circa 70 ani si este ok acum
tatal tau este tanar si cu siguranta ca va fi bine
despre bani intereseaza-te ca s-ar putea sa recuperati ceva cu nu stiu ce formular
cel mai bine stoe medicul de familie sau cei de la minister
sunt al naibii de scumpe interventiile acestea colega mea a facut credit pt tatal ei la banca fara nici un regret
si acum tatal ei este super bine
tarie si multa bafta va dorim si pe 21 ne gandim la tatal tau
ai grija de mama ta ca are mare nevoie de ajutor acum si mai ales incerca sa fi mereu optimista in prejma tatalui tau si sa-l incurajezi mereu si pe dansul

pupici

danutza17
Off, Doamne, nu-mi pot imagina prin ce treci Raly! Multa sanatate si fie ca Dumnezeu sa vegheze asupra lui sa fie bine, si sa faca fata cu brio interventiei! Te imbratisam si suntem alaturi de tine cu sufletul!
raly
Multumesc de incurajari Danuta, Gabi! Eu de felul meu sunt destul de tare si cu capul sus, am trecut prin multe cu medicii, cu prea multe, dar asta e nu alegi, le iei toate asa cum ti le da D-zeu! Am incercat sa invat din fiecare experienta cate ceva sa incerc sa fol pe viitor!
Oricum am o mare problema cu anumiti asa zisi medici, dar asta e! Oricum am vb cu tata mai devreme ca i-au dat niste analize obligatorii de facut si i-au descoperit hepatita B! Nu cred ca are si hepatita B, in conditiile in care el acum 2-3 saptamani si-a facut toate analizele la Pantelimon unde a fost internat si nua vea nimik. Ori a luat -o de la Fundeni unde a facut coronarografia, ori nu stiu boii aia sa faca analize! O sa o sun pe dr cardiolog diseara sa vad care-s implicatiile, sper din tot sufletul sa nu fie hepatita si dc prin absurd este sa nu-i amane operatia. Oricum diseara mergem si cu Bilinca la vaccin si ii voi spune si pediatrei de aceasta hepatita, sper sa nu o fi luat si pitika!
Eu in sufletul meu, cred ca au gresit analizele, si dc e asa, sa va uitati diseara la stiri, ca jur ca ma duc si ii calc in picioare pe cei de la centrul unde le-a facut! Si sanatos sa fii, cu atatea vesti "bune" te baga in spital!
va pup si va urez o zi buna
raly
Aparuse post-ul de doua ori, se vede ca's pornita rau! smile.gif
nicsor
of......numai probleme peste tot!

raly, imi pare f rau pt tatal tau, ai sa vezi ca o sa fie totul bine in final. si eu cunosc pe cineva de aceeasi varsta care a avut dublu, si lui i-au luat o vena de la picior , acum este bine. trebuie sa ai speranta si incredere ca tatal tau se va face bine.

brandusa sper sa fi bine acum! sa papi tot ce iti da mami ca sa te faci repede bine.
la noi se vad formati si caninii, gingia este inflamata si alba. pediatra mi-a zis ca pe la 1 an jumate ar treb sa ii dea dar se pare ca o sa fie mult mai devreme.

mihnea mi-a dormit aseara de la 4 .30 la 7.50 iar azi noapte pe la 1 ne rugam de el sa se culce, a adormit pe la 2 in final cu tipete de plans pt ca vroia tzitzi iar pe la 2.30 am adormit si noi. dimineata s-a trezit la 10. invatare de minte sa nu il mai lasam sa doarma pana tarziu seara.....
fetelor reusisem sa ii dezvat de tzitzi seara, doar noaptea si dimineata mai cerea dar de vreo 3 seri plange pana ii dau.........offf, ma gandeam si eu ca usor usor il intarc......sper ca sunt doar fitze de la dinti si ca ii vor trece odata ce ii dau.

gata s-a trezit! a dormit 1ora si jum sper ca diseara sa adoarma la o ora mai rezonabila ca altfel pleaca tas-o de acasa. este in sesiune acum si mai merge si la serv asa ca se terzeste inn fiecare zii la 4.45 si deja da semne de oboseala........

looloo tu ce mai faci? teo nu iti da pace?

elena ne este dor de maia! nu vrei sa ne mai arati fata? a uitat de mihnea, si-a gasit pe alcineva?

pupici!
soricica84
Raly, multa sanatete tatalui tau si speranta ca totul va fi bine!!!

Raul a inceput sa deschida usile in casa si cand nu te astepti intra in vreo camera si sta acolo ascuns. Nici azi noapte nu s-a trezit si a dormit pana dimineata si n-am reusit sa-i mai dau lapte. Asa macar noaptea il mai pacaleam dar daca nu se mai trezeste ramane doar cu cel de seara cu cereale si putin dimineata.
Ma cam obsedeaza gandul ca nu mai vrea lapte si nu stiu cum sa-l mai pacalesc.

Nora draga sa te faci repede bine si sa stii ca suntem altaturi de tine. Multi pupici si imbratisari de la Raul !!! tzuc.gif
soricica84
Danutza, spune-mi si mie te rog cu ce program ai facut tu colajele, in special acelea cu medalion pe luni? I-ai facut si lui Raul unul pana la 9 luni si vreau sa-i fac si eu unul pana la 1 an si nu reusesc cu nici un program( nici nu prea ma pricep!!).
danutza17
www.imikimi.com
danutza17
neatza!


Uploaded with ImageShack.us
MIOSA
neata fetele,

sunt capie de somn.......mandra mea mi-a bagat serenade toata noaptea..........nu stiu ce are de o saptamana se tot trezeste noaptea si plange pana o iau la mine in pat ( lucru care eu l-am evitat mereu) si adoarme in patul meu dar se varcoleste mereu ca eu nu pot dormi si ea baga somn si gimnastica in timpul somnului
azi noapte de la 11 la 1 a dormit la mine in pat a poi am dus-o la ea si la 4 dimineata iar urla sa o iau la mine ceea ce am si facut

fetele ce stiti de viroza asta pacatoasa ? ca parca l-as tine pe Calin acasa sa nu ia de la gradi si sa ne dea tuturor!
aaaaaa si inca o intrebare? oare ne da si noua acum 75% indemnizatie dupa noua lege?

sunt tare curioasa daca ne mareste si noua!

rally nu toti medicii sunt buni, din pacate exista o vorba ca te duci la spital cu o boala si te intorci cu mai multe
igiena lasa de dorit iar despre profesionalism eu zic ca mai mult de 10-15% din cadrele medicale nu sunt
imi doresc din toata inima sa fie analizele gresite si sa nu se fi imbolnavit tatal tau cu hepatita

pupici

danutza cafeau este excelenta pt mine iar trandafirii sunt floriile mele preferate...........multam
soricica84
Scuze ca insist, danutza stii cumva si la ce pagina gasesc modelul? Ca am cautat si nimic.
danutza17
Imi pare rau Lavinia. Nu mai stiu. Incearca aici.
http://imikimi.com/main/view_kimi/1iAfq-11N
Trebuie sa ai cont. In plus, eu le mai prelucram. Adica foloseam un model cu 2-3 poze si le multiplicam, le mai micsoram... Dar sunt multe modele si cu mai multe fotografii. Am vazut la cineva un colaj pentru 1 an cu poze in fiecare luna.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.