Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De August 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253
gheghe
QUOTE(adinuta @ Jan 19 2012, 10:59 AM) *
tot e bine decat carata in landou:)) Si noaptea doarme sau se mai foieste/trezeste/papa?

doarme noaptea dar nu are o regula mi-o dormit si 6-7 ore dar am avut si nopti cu treziri din ora in ora asa ca nu avem regula. dar peste 2 saptamani incepem si noi diversificarea si poate i se mai regleaza....mofturile liwlol.gif
gheghe
QUOTE(adinuta @ Jan 19 2012, 10:59 AM) *
tot e bine decat carata in landou:)) Si noaptea doarme sau se mai foieste/trezeste/papa?

doarme noaptea dar nu are o regula mi-o dormit si 6-7 ore dar am avut si nopti cu treziri din ora in ora asa ca nu avem regula. dar peste 2 saptamani incepem si noi diversificarea si poate i se mai regleaza....mofturile liwlol.gif
dodo80
Wow..eforturile mele dau roade. I am adormit pe amandoi la 13.30 .. E a 5 a zi cand fat doarme mai devreme la pranz..si seara e destul de ok. Incerc sa dorm cu ei. V am pupat..

Aaaaa..ref la intolrranta la lactoza..voi vedea insa acum trei sapt i a iesit virus asa ca deocamdata mergem pe ce stim. Ms de rasp...
jus_ro
QUOTE(simina_ana @ Jan 19 2012, 01:32 PM) *
La multe lunite Karla!!! Sa cresti mare si sanatoasa....ca frumoasa vad ca esti ( e prima poza cu tine pe care o vad)
Dodo.....felicitari pentru asa felicitare.....stii ca eu si Lili intram in afacere cu "gazele naturale" ale piticilor si cu energie....asa ca te cooptam pe tine si e Ilona sa ne faceti grafica pt fluturasii de reclama liwlol.gif liwlol.gif...pe Adina si Carmen pentru tradus ....ca vrem sa ne extindem si international biggrin.gif....ia sa vedem cine mai vine si cu ce biggrin.gif liwlol.gif liwlol.gif

Eu am terminat ciorbica de pui....adica mai am putin la ea....si pe la 5 pun un curcanel la cuptor si niste cartofi cu rozmarin....
Aseara am facut clatite americane si azi s-a clatite americane si azi s-a dat comanda dubla...asa ca dupa ce-l iau pe Iancu de la gradi am ce face biggrin.gif....
Fetele ce mai papati ca fel 2 sa zic asa.....ca nu stiu ce sa mai fac....


va tin contabilitatea ca am patalamaua la mana si drept de semnatura biggrin.gif

hmmmm...curcanel la cuptor si caltite americane......pofta buna eating.gif
adinuta
QUOTE(dodo80 @ Jan 19 2012, 01:41 PM) *
Wow..eforturile mele dau roade. I am adormit pe amandoi la 13.30 .. E a 5 a zi cand fat doarme mai devreme la pranz..si seara e destul de ok. Incerc sa dorm cu ei. V am pupat..

Aaaaa..ref la intolrranta la lactoza..voi vedea insa acum trei sapt i a iesit virus asa ca deocamdata mergem pe ce stim. Ms de rasp...

ce bine! daria ieri iar nu a dormit la pranz si seara s-a culcat la 21:15. Noaptea la 2 s-a trezit ca vine pisu si a facut la olita, deci incepe sa nu mai faca pe ea noaptea, ceea ce e f bine. Acum a luat-o mama si o duce cu masina in oras, are ceva plati de facut, speram sa adoarma si sa o aducem asa in casa si sa-si continue somnul.

Somn usor, mami, langa puii tai frumosi!
jus_ro
am gasit film cu Eliza la 4 luni jumate...il descarcasem mai demult
simina_ana
QUOTE(jus_ro @ Jan 19 2012, 01:44 PM) *
va tin contabilitatea ca am patalamaua la mana si drept de semnatura biggrin.gif

hmmmm...curcanel la cuptor si caltite americane......pofta buna eating.gif



ADJUDECAT!!!!.....De curiozitate.....patalamaua e stampila cumva? biggrin.gif

multumim....multumim....
simina_ana
QUOTE(dodo80 @ Jan 19 2012, 01:41 PM) *
Wow..eforturile mele dau roade. I am adormit pe amandoi la 13.30 .. E a 5 a zi cand fat doarme mai devreme la pranz..si seara e destul de ok. Incerc sa dorm cu ei. V am pupat..

Aaaaa..ref la intolrranta la lactoza..voi vedea insa acum trei sapt i a iesit virus asa ca deocamdata mergem pe ce stim. Ms de rasp...



somn usor langa iubirici!!!!
simina_ana
QUOTE(adinuta @ Jan 19 2012, 01:55 PM) *
ce bine! daria ieri iar nu a dormit la pranz si seara s-a culcat la 21:15. Noaptea la 2 s-a trezit ca vine pisu si a facut la olita, deci incepe sa nu mai faca pe ea noaptea, ceea ce e f bine. Acum a luat-o mama si o duce cu masina in oras, are ceva plati de facut, speram sa adoarma si sa o aducem asa in casa si sa-si continue somnul.

Somn usor, mami, langa puii tai frumosi!



si Iancu avea zile in vacanta cand nu7 vroia sa doarma la pranz si de la 6 seara nu ne mai inyt4elegeam cu el....si uneori nu adormea mai devreme de 11....macar cu gradi doarme la pranz mereu....dar tot ,ao vien marait.....probabil ca nu-si face somnul cum trebuie....Si noi adormim in masina.....bun cu leganatul asa biggrin.gif
jus_ro
QUOTE(simina_ana @ Jan 19 2012, 02:01 PM) *
ADJUDECAT!!!!.....De curiozitate.....patalamaua e stampila cumva? biggrin.gif

multumim....multumim....

da stampila oFloare1.gif
adinuta
QUOTE(jus_ro @ Jan 19 2012, 01:57 PM) *
am gasit film cu Eliza la 4 luni jumate...il descarcasem mai demult

E super draguta cu ochii aia albastri! E foarte mobila! Merge si ea inspre stanga ca Rares, dar are alt stil: de inotator:)) Si ea si Daria avd ca se imping din picioare mult si se balanseaza catre fata, Rares e mai static cumva, se vede ca e baiat:)) Dar la final fac aceleasi exercitii, ce scumpi sunt toti! A, si Rares nu mai vine inapoi de pe burta, inca nu s-a prins de schema:))

QUOTE(simina_ana @ Jan 19 2012, 02:04 PM) *
si Iancu avea zile in vacanta cand nu7 vroia sa doarma la pranz si de la 6 seara nu ne mai inyt4elegeam cu el....si uneori nu adormea mai devreme de 11....macar cu gradi doarme la pranz mereu....dar tot ,ao vien marait.....probabil ca nu-si face somnul cum trebuie....Si noi adormim in masina.....bun cu leganatul asa biggrin.gif

Deci nu suntem singurii care patesc de astea. Suzeta vietii ca de acolo ne vin toate!
Alondra
QUOTE(jus_ro @ Jan 19 2012, 01:57 PM) *
am gasit film cu Eliza la 4 luni jumate...il descarcasem mai demult

Ce tare e si Eliza, foaarte mobila, bravo!A stiut sa-si scoata ambele manute, fata desteapta! yes.gif Si eu vreau biggrin.gif
adinuta
QUOTE(Alondra @ Jan 19 2012, 03:37 PM) *
Ce tare e si Eliza, foaarte mobila, bravo!A stiut sa-si scoata ambele manute, fata desteapta! yes.gif Si eu vreau biggrin.gif

Ramo si Adriana, fiti atente! Am vb cu Lili si am petit-o pe Sasha pt Rares, asa ca o lasam pe Maya lui Serban. Noi tot cu Sibiul ne-am cuplat:)) Si sunt f incantat de soacra Dariei ca stie face asa mancaruri bune. Hmm, curcanel la cuptor si cartofi cu rozmarin, miam...
Va pup. tzuc.gif
dodo80
QUOTE(gheghe @ Jan 19 2012, 11:06 AM) *
da, sa sti k e greu asa si mai ales acum ca e din ce in ce mai grea. ieri am fost la medic si are 8 kg deci iti dai seama k imi rupe spatele. cand vad in parc sau in mall mamici cu carucioare si suzete imi dau lacrimile liwlol.gif

liwlol.gif eu mor dupa mamici cu marsupiu.. dar nu prea am vazut aici... sincer..

QUOTE(simina_ana @ Jan 19 2012, 01:32 PM) *
La multe lunite Karla!!! Sa cresti mare si sanatoasa....ca frumoasa vad ca esti ( e prima poza cu tine pe care o vad)
Dodo.....felicitari pentru asa felicitare.....stii ca eu si Lili intram in afacere cu "gazele naturale" ale piticilor si cu energie....asa ca te cooptam pe tine si e Ilona sa ne faceti grafica pt fluturasii de reclama liwlol.gif liwlol.gif...pe Adina si Carmen pentru tradus ....ca vrem sa ne extindem si international biggrin.gif....ia sa vedem cine mai vine si cu ce biggrin.gif liwlol.gif liwlol.gif

Eu am terminat ciorbica de pui....adica mai am putin la ea....si pe la 5 pun un curcanel la cuptor si niste cartofi cu rozmarin....
Aseara am facut clatite americane si azi s-a clatite americane si azi s-a dat comanda dubla...asa ca dupa ce-l iau pe Iancu de la gradi am ce face biggrin.gif....
Fetele ce mai papati ca fel 2 sa zic asa.....ca nu stiu ce sa mai fac....

siiigur, Adriana...
ma bag la orice vreti, munca sa fie liwlol.gif) si la tradus, si la grafica, dar la tradus mai sunt mamici biggrin.gif .. clatitele alea americane de pe site-ul ala nu imi fac cu ochiul.. ai incercat pe cele marocane? sunt asa pufoaseeee...dar o perioada nu mai am voie, voi face doar pt Mara (cel mai sanatos membru al nostru) si taica-sau (care are regim pt ficat) ..

QUOTE(adinuta @ Jan 19 2012, 01:55 PM) *
ce bine! daria ieri iar nu a dormit la pranz si seara s-a culcat la 21:15. Noaptea la 2 s-a trezit ca vine pisu si a facut la olita, deci incepe sa nu mai faca pe ea noaptea, ceea ce e f bine. Acum a luat-o mama si o duce cu masina in oras, are ceva plati de facut, speram sa adoarma si sa o aducem asa in casa si sa-si continue somnul.

Somn usor, mami, langa puii tai frumosi!


sa stii ca apreciez ca ai incercat toate metodele.. nu-i bai daca nu mai doarme o zi.. la fel e si Mara.. f irascibila daca nu doarme, e in lumea ei, e aeriana, plange mult..
multumim!! pai ce am reusit sa dorm poate am furat 20 min ca cei de jos care au copil de un an si 3 luni s-au gasit sa bata mingea asa tare ca tremurau ferestrele.. si cand ma gandesc ca eu o mai cert pe Mara cand face mare zgomot cu mingea.... ba au trezit-o si pe ea dupa o ora de somn.. I am zis ca acum are unda verde la galagie (exceptie: cand doarme Sasha) ; daca o vedeati: se uita spre usa si zicea: "de ce Malc (Marc) ai facut ghiligie petu Mala? De ce? e fumos? de ce fuga cu mingea? afala mingea! ..

QUOTE(jus_ro @ Jan 19 2012, 01:57 PM) *
am gasit film cu Eliza la 4 luni jumate...il descarcasem mai demult

doamne liwlol.gif) am vazut filmuletul asta si nu stiam daca i Daria sau Eliza... ce fain!! la Daria am murit de ras... si cand a vazut ce face Eliza, Mara zice: "ca Sasha biggrin.gif biggrin.gif .. e o scumpa! oFloare1.gif

ma bucur tare mult ca v-a placut si surpriza aceasta!
dodo80
Adina,

m-ai intrebat candva de cerceii Marei smile.gif nu i-am pus, nu am vrut. am zis ca atunci cand va fi mare, va hotari ea daca doreste sau nu smile.gif ..
poate si de asta e usor de confundat cu un baietel ..
dodo80
legat de felul 2 ...

noh, acum cu regimul asta al meu, sa nu fac zeci de mii de meniuri, fac pt Mara ceva gen: orez chinezesc cu legume, orez cu ficatel si piept de pui, pt taica-sau varza proaspata cu pasare (ciudat, nu? ) .. ceva fript..
acum ma apuc de ciorbica, dar cred ca la jumatate o opresc pt ca se va trezi Sasha si tb sa i scot si pe afara putin. Pana n pranz nu am reusit ca nu a vrut Mara... plus ca la 12.00 a fost Jon & Kate + 8, deci musai sa-l vada .. (e singura emisiune pt care deschidem tv-ul plus Mickey la 10.30 pe Disney Junior) ..

Carmen,
m-ai intrebat de engleza Marei ... biggrin.gif .. eei, stie cat de cat, adica intelege tot ce-i spun, daca i spun in engleza ii traduce lui taica-sau, insa de vorbit, numai cand vrea ea.. romana e de baza smile.gif mai ales ca 4 luni cu Sasha in burtica si 2 luni dupa nastere stand la Zimnicea si auzind ff mult romana in timpul zilei, si-a imbunatatit vocab in romana si tot asa.. engleza doar de la mine o aude.
dodo80
QUOTE(andreea_g @ Jan 18 2012, 05:36 PM) *
dodo uite cu marmura pt acea catedrala,sagrada familia,poze facute de mine pt ca pana la 8 luni(de sarcina)am mers cu el cu tirul



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

multumesc ffff mult, Andreea!!! apreciez enorm!!! oFloare1.gif

QUOTE(Alondra @ Jan 18 2012, 05:57 PM) *
Doamne Dodo , stai linistita ca nu-i nicio problema!
Cam asa si MayEvy cu somnul, ma mai linistesc cand aud bebei cu program asa, doar ca ea noaptea se trezeste mai des, mai ales spre dimineata ! doh.gif

Am inteles Angel, ms de rasp. biggrin.gif
Si noi am stat in dubii dar am zis ca pana la urma sa le facem toate, sa fim siguri, sa nu ne reproseze cand va fi mare,d ar pana atunci cine stie ce va mai fi, oricum doh.gif
...
Doamne, ce poate fi mai frumos decat zambetul si rasul unui copil, copilul tau! wub.gif SUnt tare scumpi!


multumim de aprecieri.. sa stii, Ramo, ca si Sasha pana acum vreo 3 zile se trezea la 3 ore, apoi la 2 si de la 5 la 9 din ora-n ora de ma zapacise... practic, el se trez de minim 2 ori si max 5-6 ori pe noapte daca e agitat.. azi noapte a plans de la burtica.
QUOTE(mada.angel @ Jan 18 2012, 06:07 PM) *
salutare dragelor ce mai faceti ?noi suntem bine melissa creste cu timpul stau mai prost mai intru din cand in cand pe facebook, am si eu o nedumerire stit cumva de la ce varsta se poate itroduce pomelo in alimentatie?melissa peste cateva zile face 7 luni inca nu i-am dat pomelo decat portocale dar as vrea sa ii dau ca are foarte multe vitamine

Madalina.

cred ca odata cu citricele.. aseara am desfacut si eu unul .. Mara l-a scuipat, eu nu am voie, doar taica sau a mancat putin. cred ca i-l fac suc fetei, poate asa il vrea.. e tare bun pt vitamine, asa e...

legat de pomelo, exista un mit in Malaysia.. pt bebelusii sau copiii care plang fara motiv .. se fierb 7 frunze de pomelo si se imbaiaza copilul in apa aceea... e ca un miracol.. se linisteste imediat peste noapte sau peste o zi..
angel
fetelor am gasit si eu un borcanel de la organix legume si pui pe care il papa Faby nu stiu cate o sa ma certati ca ii dau borcanel da eu ma bucur ca la mancat.
adinuta
QUOTE(dodo80 @ Jan 19 2012, 03:46 PM) *
Adina,

m-ai intrebat candva de cerceii Marei smile.gif nu i-am pus, nu am vrut. am zis ca atunci cand va fi mare, va hotari ea daca doreste sau nu smile.gif ..
poate si de asta e usor de confundat cu un baietel ..


da, ma gandeam eu ca de asta nu i-ai pus. avem o prietena si tot asa nu i-a pus fetei cercei, dar acum, la 2 ani si 8 luni, a cerut cercei ca fetitele de la cresa, sa aiba si ea si i-au pus.

QUOTE(dodo80 @ Jan 19 2012, 03:51 PM) *
legat de felul 2 ...

noh, acum cu regimul asta al meu, sa nu fac zeci de mii de meniuri, fac pt Mara ceva gen: orez chinezesc cu legume, orez cu ficatel si piept de pui, pt taica-sau varza proaspata cu pasare (ciudat, nu? ) .. ceva fript..
acum ma apuc de ciorbica, dar cred ca la jumatate o opresc pt ca se va trezi Sasha si tb sa i scot si pe afara putin. Pana n pranz nu am reusit ca nu a vrut Mara... plus ca la 12.00 a fost Jon & Kate + 8, deci musai sa-l vada .. (e singura emisiune pt care deschidem tv-ul plus Mickey la 10.30 pe Disney Junior) ..

Carmen,
m-ai intrebat de engleza Marei ... biggrin.gif .. eei, stie cat de cat, adica intelege tot ce-i spun, daca i spun in engleza ii traduce lui taica-sau, insa de vorbit, numai cand vrea ea.. romana e de baza smile.gif mai ales ca 4 luni cu Sasha in burtica si 2 luni dupa nastere stand la Zimnicea si auzind ff mult romana in timpul zilei, si-a imbunatatit vocab in romana si tot asa.. engleza doar de la mine o aude.

noi avem inregistrate toate desenele cu Mickey si ii pun cand cere. Sunt tare faine. Se mai uita la Alba ca Zapada si Pinocchio. Dodo, doarme Daria!!!!!!!!! A adormit in amsina si a ramas adormita, sunt tare fericita! E alt copil cand doarme, iar seara va fi mai usor sa se culce.
eu nu vb cu ei engleza, fr sau italiana, nimic. Romana e de baza:)) Am zis ca vor invata daca vor dori ei si limbile mele sunt oricum studiate la cam orice scoala, deci nu ma stresez.

QUOTE(angel @ Jan 19 2012, 04:19 PM) *
fetelor am gasit si eu un borcanel de la organix legume si pui pe care il papa Faby nu stiu cate o sa ma certati ca ii dau borcanel da eu ma bucur ca la mancat.

cum sa te certam? foarte bine! Si eu i-am luat Organix, insa cu fructe, simonabireescu mi-a vandut pontul:)) Inca nu i le-am dat, dar sper sa le pape. Poate caut si legume mai incolo. Pofta buna, Faby scump!
dodo80
QUOTE(ilona_darius @ Jan 18 2012, 09:11 PM) *
La multe lunite tturor bebeilor de zilele trecute si de azi al adinei...nu am avut timp sa citesc din urma..dar sper sa revin..ati lucrat cateva pagini...am fost azi la iasi si am facut eco la inima si eco abdominala+renala..as fi vrut si de sold dar din pacate nu am gasit programare pe azi..la ficat, splina, ribnichi etc e bine. dar la inima aceleasi gauri...nici macar una nu a dat semn sa se inchida..revenim la control peste 6 luni sau mai devreme daca e necesar..a mai zis ca se vede o conjunctivita la ochisorul drept..ii cursese ochiul si asa a vazut...la cuculet a zis sa nu ii fac nimic..atat cat el urineaza cu jet nu e nevoie decalotare sau cum ii mai zice..isi da drumul singurel..a mai zis ca acum diversificarea este recomandata sa se inceapa mult mai tarziu...a fost cuminte la eco...chiar ma pregatisem psihic pt foieli si chiar sa imi recomande anestezie..cum recomanda dr daca nu pot face..dar nu a fost cazul..era foarte incantat de ce ii misca pe burtica liwlol.gif..revin mai tarziu si va citesc..pup

buna Ilona

am zis sa nu treaca ziua asta fara sa ti raspund, mai ales ca dupa ce ca ati venit dua un drum greu, ai mai si scris sa ne spui cum a fost.. daca-mi permiti, o sa ma interesez eu la o prietena al carei sot e medic...despre ce are Darius.. nu strica o parere in plus, mai ales ca sper si inclin sa cred ca va fi pozitiva. Trebuie sa fii tare, ti-am mai zis, Darius este un copil perfect, se vede din tot ce ne spui despre el, din evolutia lui...si modul cum arata..
ref la decalotare..nu mai inleg nici eu nimic.. sa vad ce ne zice la 6 luni, dar am citit un studiu si am vazut poze cu beeccu complicatii sasha e f ok ..
super ca a fost cumintella eco!!

va pupam! multa sanatate! oFloare1.gif

Carmen,
Micuta Miruna duracell cu ce ne mai incanta.. trandafir.gif
simina_ana
QUOTE(jus_ro @ Jan 19 2012, 01:57 PM) *
am gasit film cu Eliza la 4 luni jumate...il descarcasem mai demult



Tu mami.....pe amadoua sa le dai la gimnastica.....ca au inclinati spre.....nici nu ma mir ca ai avut burtica asa mare.....ele aveau nevoie acolo de spatiu sa faca tumbe liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif......daca nu ai fi spus ca acum e Eliza in filmuletz as fi putut jura ca ai pus iar film cu Daria.....
dodo80
QUOTE(adinuta @ Jan 19 2012, 04:34 PM) *
da, ma gandeam eu ca de asta nu i-ai pus. avem o prietena si tot asa nu i-a pus fetei cercei, dar acum, la 2 ani si 8 luni, a cerut cercei ca fetitele de la cresa, sa aiba si ea si i-au pus.
noi avem inregistrate toate desenele cu Mickey si ii pun cand cere. Sunt tare faine. Se mai uita la Alba ca Zapada si Pinocchio. Dodo, doarme Daria!!!!!!!!! A adormit in amsina si a ramas adormita, sunt tare fericita! E alt copil cand doarme, iar seara va fi mai usor sa se culce.
eu nu vb cu ei engleza, fr sau italiana, nimic. Romana e de baza:)) Am zis ca vor invata daca vor dori ei si limbile mele sunt oricum studiate la cam orice scoala, deci nu ma stresez.
cum sa te certam? foarte bine! Si eu i-am luat Organix, insa cu fructe, simonabireescu mi-a vandut pontul:)) Inca nu i le-am dat, dar sper sa le pape. Poate caut si legume mai incolo. Pofta buna, Faby scump!


.. cred ca asa va fi si la noi sau poate nu va observa diferenta intre ea si celelalte fetite.. eu mi -am pus la 20 ani si nici acum nu port, i am vandut ca sa mi iau niste sandale din piele de sarpe.. am mers cu ei la Monetaria Nationala .. notworthy.gif

ref la engleza, o ajuta mult in dezvoltare, va fi cu un pas inaintea celor de varsta ei si va putea asimila mult mai usor orice alta limba straina, mie imi e mai simplu ca nu mai stau sa i traduc diverse filmulete.. si in cazul in care ne mutam in alta tara va fi clar un avantaj.. asa am vazut eu lucrurile cand am hotarat.. mi-aduc aminte ca am inceput pe la 8-9 luni si la un an eram in bucatarie, am strigat : "who wants to eat.. ?" nestiind ca intelege engleza si am vazut un mormoloc de copil venind de-a busilea la mine, zambind frumos.. ea stia de papa atunci.. mergea de-a busilea pt ca invatase la mare. Ea intai a mers in picioruse apoi in 4 ... smile.gif

ce fain ca a adormit Daria.. clar iti usureaza munca si se simte si ea mult mai bine! conteaza mult pt ei somnul asta!
adinuta
Carmen, anabell!!!!!!!!!Unde sunteti?
dodo80
clar vor fi studiate la orice scoala. daca stiam germana, germana invata, insa asa.. am zis sa invete una cat e ff mica. daca vom avea posibilitati, o vom invata ff multe limbi straine. e un sacrificiu care merita din plin.
adinuta
QUOTE(dodo80 @ Jan 19 2012, 05:04 PM) *
.. cred ca asa va fi si la noi sau poate nu va observa diferenta intre ea si celelalte fetite.. eu mi -am pus la 20 ani si nici acum nu port, i am vandut ca sa mi iau niste sandale din piele de sarpe.. am mers cu ei la Monetaria Nationala .. notworthy.gif

ref la engleza, o ajuta mult in dezvoltare, va fi cu un pas inaintea celor de varsta ei si va putea asimila mult mai usor orice alta limba straina, mie imi e mai simplu ca nu mai stau sa i traduc diverse filmulete.. si in cazul in care ne mutam in alta tara va fi clar un avantaj.. asa am vazut eu lucrurile cand am hotarat.. mi-aduc aminte ca am inceput pe la 8-9 luni si la un an eram in bucatarie, am strigat : "who wants to eat.. ?" nestiind ca intelege engleza si am vazut un mormoloc de copil venind de-a busilea la mine, zambind frumos.. ea stia de papa atunci.. mergea de-a busilea pt ca invatase la mare. Ea intai a mers in picioruse apoi in 4 ... smile.gif

ce fain ca a adormit Daria.. clar iti usureaza munca si se simte si ea mult mai bine! conteaza mult pt ei somnul asta!

si Daria a mers intai in picioare si apoi in 4 labe:))
adinuta
QUOTE(dodo80 @ Jan 19 2012, 05:06 PM) *
clar vor fi studiate la orice scoala. daca stiam germana, germana invata, insa asa.. am zis sa invete una cat e ff mica. daca vom avea posibilitati, o vom invata ff multe limbi straine. e un sacrificiu care merita din plin.

si eu tot dupa germana tanjesc, dar n-a fost sa fie...
alexxalili
QUOTE(adinuta @ Jan 19 2012, 03:41 PM) *
Ramo si Adriana, fiti atente! Am vb cu Lili si am petit-o pe Sasha pt Rares, asa ca o lasam pe Maya lui Serban. Noi tot cu Sibiul ne-am cuplat:)) Si sunt f incantat de soacra Dariei ca stie face asa mancaruri bune. Hmm, curcanel la cuptor si cartofi cu rozmarin, miam...
Va pup. tzuc.gif


nu se poate sa vina la masa si cuscra lu' cuscra? liwlol.gif la asa bunatati e greu sa rezist yami.gif
alexxalili
uau ce am facut.... ma chinuie talentul (lipsa ) sa pun si eu o poza la semnatura. si uite ce placinta am tras. acum sa vad cumm o micsorez. scuzati va rog ca o sa mai fac probe oFloare1.gif
simina_ana
QUOTE(adinuta @ Jan 19 2012, 03:41 PM) *
Ramo si Adriana, fiti atente! Am vb cu Lili si am petit-o pe Sasha pt Rares, asa ca o lasam pe Maya lui Serban. Noi tot cu Sibiul ne-am cuplat:)) Si sunt f incantat de soacra Dariei ca stie face asa mancaruri bune. Hmm, curcanel la cuptor si cartofi cu rozmarin, miam...
Va pup. tzuc.gif



Asa asa.....ca sa stii o treaba.....daca tot vii la Sibiu sa impusti doi iepuri dintr-o lovitura.....adica 2 iepuroaice....cuscrele liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

PS...ce figura esti.....eu afoana in bucatarie am ajuns sa am fani liwlol.gif liwlol.gif....dar ui'....asa o apreciare nu poate decat sa ma bucure si sa mai fac si alte chestii....am mai spus eu ...mie daca imi "suna" si "miroase" bine o reteta o fac indiferent de gradul de dificultate liwlol.gif liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(alexxalili @ Jan 19 2012, 07:35 PM) *
nu se poate sa vina la masa si cuscra lu' cuscra? liwlol.gif la asa bunatati e greu sa rezist yami.gif




ba cum sa nu.....asa primesc si eu imbratisarea aia biggrin.gif.....
alexxalili
QUOTE(simina_ana @ Jan 19 2012, 08:13 PM) *
ba cum sa nu.....asa primesc si eu imbratisarea aia biggrin.gif.....


pana vine si cuscra ailalta de la cluj, ttte pup si te imbratisez cu drag, asa , virtual tzuc.gif hug.gif
simina_ana
QUOTE(alexxalili @ Jan 19 2012, 08:17 PM) *
pana vine si cuscra ailalta de la cluj, ttte pup si te imbratisez cu drag, asa , virtual tzuc.gif hug.gif



asa mai merge...cuscra.....chiar daca nu suntem cuscre in adevaratul sens.....biggrin.gif
andreea_g
QUOTE(alexxalili @ Jan 19 2012, 07:17 PM) *
pana vine si cuscra ailalta de la cluj, ttte pup si te imbratisez cu drag, asa , virtual tzuc.gif hug.gif



wow superbe fetite !

ilona acum am vazut si multumesc muuuuuult de tot pt diversificare,retete,ma vor ajuta fffff mult hug.gif oFloare.gif tzuc.gif
alexxalili
QUOTE(andreea_g @ Jan 19 2012, 08:39 PM) *
wow superbe fetite !


multumesc! hug.gif
Carmen Livia
Buna sa va fie seara, dragi mamici tzuc.gif

dodo, adina, (multumim de intrebare) noi suntem "cu cantec" si cu nopti nedormite la activ = un pic de stres si din cauza faptului ca laptic papa foarte putin (cand papa mai mult, are grija sa dea afara surplusul), insa mar cu morcov, sau laptic cu cereale ar manca toata ziua. Este un stres pentru ca inca nu-i pot da mult din ce-i place, iar ce ii este permis varstei ei, nu papa. nervi.gif
Ca amuzament, asa o gasesc dimineata; nu ii mai ajunge patutul ei si e tare bosumflici ca nu are suficient spatiu de rasuceala:


Cele doua maini stangi din bucatarie, au primti comanda (daca mi-a trebuit sa ma uit pe picasa lu' hanuk) si.. s-a executat (comanda); cam asta a iesit:


Uploaded with ImageShack.us

Jus, dodo, am vazut filmuletele voastre (de mai multe ori, chiar): am si ras, am si plans!:)) Sunt absolut adorabili bebelusii wub.gif wub.gif wub.gif

hanuk, simina_ana, doresc multa sanatate celor dragi si voua multa putere sa treceti peste momentele acestea grele tzuc.gif hug.gif

Gheghe ...la multe lunite Karlei (scuza-mi intarzierea) occasion.gif Dodo a pregatit o surpriza ft faina; eusa_clap.gif
alexxalili ai doua fetite minunate; foarte faine pozele de la semnatura wub.gif
Ilona, sper din tot sufletul ca Darius sa se faca bine, mai ales ca el arata si se simte fericit wub.gif oFloare1.gif
angel te rog eu mult de tot, sa-i dai un pupic mare mare , micutului tau strengar wink.gif
dodo, ma bucur ca sunteti pe drumul cel bun cu Sasha tzuc.gif

Felicitari tuturor bebeilor! Niste minuni atat de micute care se straduiesc sa cunoasca lumea asta mare si nebuna foarte repede! Ii imbratisez pe toti si le tzuc.gif falcutele dragute happy.gif iar mamicilor... trebuie sa ne imbracam frumos si sa sarbatorim: facem 1000 pagini de mamici de august occasion.gif Sa-mi pastrati loc macar de-un punct pe pagina 1000, pls!!:)) chiar daca, recunosc, n-am contribuit la toate (ca alte mamici).


p.s. sper sa nu-mi fi scapat cineva, daca nu... trasu' de maneca inca a ramas valabil happy.gif
gheghe
QUOTE(Carmen Livia @ Jan 19 2012, 07:44 PM) *
Buna sa va fie seara, dragi mamici tzuc.gif

dodo, adina, (multumim de intrebare) noi suntem "cu cantec" si cu nopti nedormite la activ = un pic de stres si din cauza faptului ca laptic papa foarte putin (cand papa mai mult, are grija sa dea afara surplusul), insa mar cu morcov, sau laptic cu cereale ar manca toata ziua. Este un stres pentru ca inca nu-i pot da mult din ce-i place, iar ce ii este permis varstei ei, nu papa. nervi.gif
Ca amuzament, asa o gasesc dimineata; nu ii mai ajunge patutul ei si e tare bosumflici ca nu are suficient spatiu de rasuceala:


Cele doua maini stangi din bucatarie, au primti comanda (daca mi-a trebuit sa ma uit pe picasa lu' hanuk) si.. s-a executat (comanda); cam asta a iesit:


Uploaded with ImageShack.us

Jus, dodo, am vazut filmuletele voastre (de mai multe ori, chiar): am si ras, am si plans!:)) Sunt absolut adorabili bebelusii wub.gif wub.gif wub.gif

hanuk, simina_ana, doresc multa sanatate celor dragi si voua multa putere sa treceti peste momentele acestea grele tzuc.gif hug.gif

Gheghe ...la multe lunite Karlei (scuza-mi intarzierea) occasion.gif Dodo a pregatit o surpriza ft faina; eusa_clap.gif
alexxalili ai doua fetite minunate; foarte faine pozele de la semnatura wub.gif
Ilona, sper din tot sufletul ca Darius sa se faca bine, mai ales ca el arata si se simte fericit wub.gif oFloare1.gif
angel te rog eu mult de tot, sa-i dai un pupic mare mare , micutului tau strengar wink.gif

Felicitari tuturor bebeilor! Niste minuni atat de micute care se straduiesc sa cunoasca lumea asta mare si nebuna foarte repede! Ii imbratisez pe toti si le tzuc.gif falcutele dragute happy.gif iar mamicilor... trebuie sa ne imbracam frumos si sa sarbatorim: facem 1000 pagini de mamici de august occasion.gif Sa-mi pastrati loc macar de-un punc pe pagina 1000, pls!!:))
p.s. sper sa nu-mi fi scapat cineva, daca nu... trasu' de maneca inca a ramas valabil happy.gif

multumim mult si ai dreptate, surpriza e superba. va multumesc tuturor pt gandurile bune si va intorc urarile!!!
ilona_darius
hello din nou smile.gif
Bun venit celor doua mamici si sa va traiasca cei mici.
revin liwlol.gif))
Alondra
QUOTE(adinuta @ Jan 19 2012, 03:41 PM) *
Ramo si Adriana, fiti atente! Am vb cu Lili si am petit-o pe Sasha pt Rares, asa ca o lasam pe Maya lui Serban. Noi tot cu Sibiul ne-am cuplat:)) Si sunt f incantat de soacra Dariei ca stie face asa mancaruri bune. Hmm, curcanel la cuptor si cartofi cu rozmarin, miam...
Va pup. tzuc.gif

Woww, ce ma fac ...ca avem deja2 pretendenti? Cu asa baieti frumosi Ionut al Andreei si Serban al Siminei, e taaare greu de ales tongue.gif blush.gif



QUOTE(alexxalili @ Jan 19 2012, 08:09 PM) *
uau ce am facut.... ma chinuie talentul (lipsa ) sa pun si eu o poza la semnatura. si uite ce placinta am tras. acum sa vad cumm o micsorez. scuzati va rog ca o sa mai fac probe oFloare1.gif


Ce poze faine ,ce fetite minunate!Sasha seamana tot mai mult cu zuzika!
QUOTE(Carmen Livia @ Jan 19 2012, 09:44 PM) *
Ca amuzament, asa o gasesc dimineata; nu ii mai ajunge patutul ei si e tare bosumflici ca nu are suficient spatiu de rasuceala:


Cele doua maini stangi din bucatarie, au primti comanda (daca mi-a trebuit sa ma uit pe picasa lu' hanuk) si.. s-a executat (comanda); cam asta a iesit:

Woww, ce figura e Miruna laugh.gif Ce patut frumos are, cred ca-i place tare mult in coltul vesel de-aia o gasesti asa yes.gif
Si sa nu mai zici ca esti 2 maini stangi in bucatarie ca arata super rulada ta yami.gif Ce reteta e?
ilona_darius
jus am vazut ambele filmulete....la primul am ramas masca...ce brak dance facea ea acolo liwlol.gif notworthy.gif si eliza se poate sa nu ii semene ....darius nu face scamatorii din astea

ma scz ca scriu asa pe bucatele da ma tem sa nu le uit..revin cand imi pernite darius
adinuta
QUOTE(alexxalili @ Jan 19 2012, 07:35 PM) *
nu se poate sa vina la masa si cuscra lu' cuscra? liwlol.gif la asa bunatati e greu sa rezist yami.gif

haha, ce tare! cuscre peste cuscre! acum, pe bune, fetelor, abia astept sa va cunosc, sa vorbim, sa glumim, sa va vad copilasii superbi, haideti sa ne mobilizam sa ne vedem in vara.

tare faine poze ai pus la semnatura, Lili! Superbe gogosele ai tu!




QUOTE(simina_ana @ Jan 19 2012, 08:11 PM) *
Asa asa.....ca sa stii o treaba.....daca tot vii la Sibiu sa impusti doi iepuri dintr-o lovitura.....adica 2 iepuroaice....cuscrele liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

PS...ce figura esti.....eu afoana in bucatarie am ajuns sa am fani liwlol.gif liwlol.gif....dar ui'....asa o apreciare nu poate decat sa ma bucure si sa mai fac si alte chestii....am mai spus eu ...mie daca imi "suna" si "miroase" bine o reteta o fac indiferent de gradul de dificultate liwlol.gif liwlol.gif

Da, vara asta mi-am propus sa-mi vizitez cuscrele pe teritoriul lor:)) Ia sa vedem ce iese.

QUOTE(Carmen Livia @ Jan 19 2012, 09:44 PM) *
Buna sa va fie seara, dragi mamici tzuc.gif

dodo, adina, (multumim de intrebare) noi suntem "cu cantec" si cu nopti nedormite la activ = un pic de stres si din cauza faptului ca laptic papa foarte putin (cand papa mai mult, are grija sa dea afara surplusul), insa mar cu morcov, sau laptic cu cereale ar manca toata ziua. Este un stres pentru ca inca nu-i pot da mult din ce-i place, iar ce ii este permis varstei ei, nu papa. nervi.gif
Ca amuzament, asa o gasesc dimineata; nu ii mai ajunge patutul ei si e tare bosumflici ca nu are suficient spatiu de rasuceala:

draga mea, ce frumoase poze cu minunea asta mica a ta! ce patut si ce camera frumoase! va tin pumnii sa papati mai bine, lasa ca si eu m-am stresat pt prima data cu Rares ca sapt asta, de cand cu mancarica mai multa, nu a mai baut asa mult lapte si a pus doar 60 g, deci iti dai seama:)) Nu ca ar avea nevoie de mai multe, dar ma obisnuisem cu ceva:))
Pupici.
adinuta
Uite ca, fara sa vreau, am postat prima pe pag 1000! Haideti repede, fetelor, sa apucati toate cate un coltisor!

Carmen, ce rulada ai facut? Te-ai reapucat de mancat dulciuri:)) Arata nasol, eu n-as manca-o:)) liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(adinuta @ Jan 19 2012, 10:39 PM) *
Uite ca, fara sa vreau, am postat prima pe pag 1000! Haideti repede, fetelor, sa apucati toate cate un coltisor!

Carmen, ce rulada ai facut? Te-ai reapucat de mancat dulciuri:)) Arata nasol, eu n-as manca-o:)) liwlol.gif



Daaa.....foarte nasol arata.....nici eu nu as manca-o....decat pe toata dintr-o suflare biggrin.gif
Hanuka....Carmen....ia bagati reteta si aici.....
simina_ana
Na ca am bagat si eu un post la pag 1000....la cat mai multe mii sa avem fetelor...cu bucurii si cu poze multe.....
va pupic....fug sa-mi bag puii la nani...adica il mai am pe Iancu dar cu el e greu de tot....iar abia o sa-l trezesc maine dimineata....
alexxalili
QUOTE(adinuta @ Jan 19 2012, 10:37 PM) *
haha, ce tare! cuscre peste cuscre! acum, pe bune, fetelor, abia astept sa va cunosc, sa vorbim, sa glumim, sa va vad copilasii superbi, haideti sa ne mobilizam sa ne vedem in vara.

tare faine poze ai pus la semnatura, Lili! Superbe gogosele ai tu!
Da, vara asta mi-am propus sa-mi vizitez cuscrele pe teritoriul lor:)) Ia sa vedem ce iese.
draga mea, ce frumoase poze cu minunea asta mica a ta! ce patut si ce camera frumoase! va tin pumnii sa papati mai bine, lasa ca si eu m-am stresat pt prima data cu Rares ca sapt asta, de cand cu mancarica mai multa, nu a mai baut asa mult lapte si a pus doar 60 g, deci iti dai seama:)) Nu ca ar avea nevoie de mai multe, dar ma obisnuisem cu ceva:))
Pupici.

daaa, vreau si eu o bucata!!!! si din rulada si din pagina nr. 1000 bananab.gif va pup cu drag pe toate, pe toate si copilasii vostri dragi. la cat mai multe pagini si catt mai multe si durabile prietenii legate aici, pe forum. cat despre mobilizare si intalnire, eu imi fac deja incalzirea.abia astept si eu sa ne vedem.
Carmen Livia
QUOTE(adinuta @ Jan 19 2012, 10:37 PM) *
draga mea, ce frumoase poze cu minunea asta mica a ta! ce patut si ce camera frumoase! va tin pumnii sa papati mai bine, lasa ca si eu m-am stresat pt prima data cu Rares ca sapt asta, de cand cu mancarica mai multa, nu a mai baut asa mult lapte si a pus doar 60 g, deci iti dai seama:)) Nu ca ar avea nevoie de mai multe, dar ma obisnuisem cu ceva:))
Pupici.


Multumim tzuc.gif Referitor la camera, Ikea si Leroy Merlin sa traiasca:)) Miruna, de cand a trecut de 6kg... ia vreo 200g, dup-aia scade vreo 70-80g, iar mai pune 100 si ceva, iar da inapoi. Ori n-o cantaresc eu cum trebuie, ori da eroare cantarul, ori tre' s-o cantaresc mai rar (cam la 4 zile o cantarim), ori... chiar asa e cu greutatea wacko.gif ei. Stiu ca dupa 4 luni, bebele va lua mai putin/ luna in greutate (teoretic), insa e... cam dubios ce am eu in ograda. De fiecare data am grija sa fie la cateva ore dupa masa si imediat dupa baita; s-o sterg mai bine? liwlol.gif))))
Rares dargutu' .. se tine bine! Bine ca acum face nani mai mult noaptea si ai mai scapat de concerte. Bravo si Dariei pentru progresele cu somnicul; deci cam uita de tot de suzeta. eusa_clap.gif

Dulciurile? Bleah.. nici eu sa nu le vad liwlol.gif ....prea mult in farfurie liwlol.gif) Mai am pauze de cateva zile, insa vine mereu sotu' cu idei d-astea "minunate". Inainte de rulada am facut brownie cu ciocolata neagra (in forme de muffins); n-am poze ca... n-am apucat liwlol.gif De cand e in concediu, ne-am facut cu totii de cap.

Na, ca am prins si eu 1000 pagini sa urez la cat mai muuuulte si mai ales sper sa ajungem sa ne vdm si live occasion.gif

jus_ro
si eu si eu la pag 1000 bananab.gif .....sa avem cat mai multe mamici dragi si sa ne vedem la vara jucaus.gif
dodo80
Nici eu nu vreau rulada!!!! liwlol.gif)) sa stiti ca eu tot maini stangi am in bucatarie..mai akes la fripturi sau dulciuri insa am cateva retete mai speciale de care ma tot tin smile.gifsmile.gif
fetelor..multumim de aprecierile leg de filmulet..de surprize...
Carmen,
saculet de dormit identic a avut si sasha .. Cand i a ramas fix sau inainte ,parca.. L am facut cadou unei mici prietene chinezoaice care a nascut o bebelina in 21 dec ...
U trandafir.gif fff...sasha mai are putin si rupe patutul..asa tare da din picioruse..eu l am pus adormit si el a facut ochi ..sad.gif
hanuk26
buna searaaa!!!!!! si noi pe aici..recuperam..cu fata in brate ca s-a trezit acum..o doare burtik ..azi a avut diaree..nu stiu de la ce....sper sa-i treaca pana maine.....

Alondra
QUOTE(Carmen Livia @ Jan 19 2012, 11:24 PM) *
Multumim tzuc.gif Referitor la camera, Ikea si Leroy Merlin sa traiasca:)) Miruna, de cand a trecut de 6kg... ia vreo 200g, dup-aia scade vreo 70-80g, iar mai pune 100 si ceva, iar da inapoi. Ori n-o cantaresc eu cum trebuie, ori da eroare cantarul, ori tre' s-o cantaresc mai rar (cam la 4 zile o cantarim), ori... chiar asa e cu greutatea wacko.gif ei. Stiu ca dupa 4 luni, bebele va lua mai putin/ luna in greutate (teoretic), insa e... cam dubios ce am eu in ograda. De fiecare data am grija sa fie la cateva ore dupa masa si imediat dupa baita; s-o sterg mai bine? liwlol.gif))))
Rares dargutu' .. se tine bine! Bine ca acum face nani mai mult noaptea si ai mai scapat de concerte. Bravo si Dariei pentru progresele cu somnicul; deci cam uita de tot de suzeta. eusa_clap.gif

Dulciurile? Bleah.. nici eu sa nu le vad liwlol.gif ....prea mult in farfurie liwlol.gif) Mai am pauze de cateva zile, insa vine mereu sotu' cu idei d-astea "minunate". Inainte de rulada am facut brownie cu ciocolata neagra (in forme de muffins); n-am poze ca... n-am apucat liwlol.gif De cand e in concediu, ne-am facut cu totii de cap.

Na, ca am prins si eu 1000 pagini sa urez la cat mai muuuulte si mai ales sper sa ajungem sa ne vdm si live occasion.gif

liwlol.gif Si reteta ? !
ilona_darius
QUOTE(hanuk26 @ Jan 19 2012, 11:49 PM) *
buna searaaa!!!!!!

Buna andreea...ia sa vad mai prind si eu mia liwlol.gif

Dodo v-am vazut si pe voi...pe sasha si filmulet cu masra cum cere apa ...ambii frumosi si tare scumpei..si fericiti impreuna

Na ca nu mai stiu ce vroiam s scriu...am memorie de elefant liwlol.gif

Legat de dat cu lingurita lapticul..ca ma intreba cineva..i-am dat de la nastere pt ca am iesit din operatie cu temperatura mare si am mers asa vreo 4 zile..am fost pe antibiotic si nu puteam alapta..ma storceaam in spital ca aveam timp..si lapte destul..tratamentul l-am tinut inca doua sapt acasa..unde nu mai aveam timp de stors ca in spital..fiind numai eu cu darius si colicii in floare...s-a cam dus lapticu..cam de tot..dar hai sa nu mai dezgropam mortii

Dodo din cele doua gaurele ale lui darius una este mai comuna ...se intalneste des la bebelusi si se inchide mai devreme sau mai tarziu..a doua e mai cu semnul intrebarii..un semn mai mare DSV prescurtat care ar fi trebuit ca pana acum sa-si formeze macar o creasca..ca ar da sa se inchida..dar mai asteptam

carmen...superba rulada mamico...eu ma tin sa fac niste clatite de mai bine de o luna dar nu mai apuc liwlol.gif..dfe mancare nu mai zic..aveam in plan azi o ciorba de burta ca nu am mai servit de mai bine de un an..dar cum sergiu a ajuns prea tarziu acasa...berea asta cu baietii dupa program...tare greu e de baut liwlol.gif

Simina..eu cam demisionez din poctul actual ca nu imi mai permite darius..care s-a invatat numai cu mine pe langa el si e jale daca dispar si cateva secunde....

aaaaa si super patutul carmen...nu-mi spune ca tu ai pictat pe perete notworthy.gif

alondra v-am vazut pe fb...sper ca ai pupacity suficient bulanutele..si te-ai gandit si la mine dimineata.

Adina ne-am uitat si noi la rares la filmulet....din pacate nu am sunet la pc..cum tastatura face figuri..s-a gandit si placa de sunet...saracul pc..e batran liwlol.gif ..dar si asa pe mut ne-au placut scamatoriile lui rares..darius nu face din astea..el are ce are cu picioarele liwlol.gif
Andreea..sper sa-ti fie de folos pdf-ul cu retetele...eu deocamdata am renuntat la marea diversificare..de fapt am ramas la suul de fructe recomandat pt constipatia lui cronica
auuuu..ce cald e..na ca l-am lasat si eu pe darius la puta goala ca sa scriu si eu linistita si m-a botezat ..fierbinte liwlol.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.