Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De August 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253
cory27
QUOTE(Eena @ Feb 23 2011, 07:03 PM) *
buna fetelor!scuze ca ma bag si eu aici in vorba!In primul rand felicitari tuturor viitoarelor mamici si sa aveti sarcina usoara!Cory vroiam sa te intreb la cat timp dupa ce ai pierdut sarcina ai incercat sa ramai iar?Eu trebuia sa fiu mamica de august dar din pacate am pierdut sarcina si sunt nerabdatoare sa raman din nou,mai vreau un bebe !Am un baietel de 3 ani si vrem sa aiba o surioara daca o sa vrea Doamne Doamne!





,
Buna Eena,pai am pierdut sarcina anul trecut pe 10 august ,prima luna am incercat sa nu raman,apoi am incercat la liber,cand o fi o fi,iar pe 15 decembrie aveam testul pozitiv,dar daca nu te superi la cate saptamani ai pierdut sarcina?,incearca ca mine eu am pierdut 2 sarcini una la 23 sapt si asta de anul trecut la 20 saptamani,mi-a dat dr sa fac analize de specialitate la fundeni unde am descoperit cauza pierderilor de sarcina,acum urmez un tratament si sa vedem ce o fi ,sper ca totul bine.
adinuta
QUOTE(Alondra @ Feb 23 2011, 12:06 PM) *
Hai maaai Adinuta , cum sa-ti fie jena? Arata-ne doar burtica macar daca nu vrei tot smile.gif
Apropo, azi ai 15 sapt. la multe inainte si sanatoase! Uraa! smile.gif

Ok, pun in week-end, sa apuc sa-mi fac.
Multumesc, Doamne ajuta!
Azi am fost la bazin, fetelor, ce desfatare, vai, nu-mi venea sa cerd! Este singurul loc in care ma simt usoara, parca pluteam, am fost cu o colega, am stat si la povesti, am mancat, ne-am simtit atat de bine! Insa nu stiu daca nu am exageratcu inotatul pt ca acum ma cam doare burtica, sper ca nu are nimic, cu Daria inotam ca un scafandru pana in ultima luna. Dar acum, dupa atata pauza, s-au ruginit incheieturile.


nicoll
QUOTE(angel @ Feb 23 2011, 06:37 PM) *
ce mai faceti fetelor sper ca bn eu nu am mai intrat de multisor pt ca am avut niste zile super naspa am fost ffff deprimata imi venea sa plang din orice vai de capu meu cred ca st un pic nebuna.
simina ma bucur ffff mlt ca ai scapat si ca totul e bine si burtica e superba.
nicoll bine ai venit si sarcina usoarain legatura cu calendaru chinezesc mie imi iese ca fac fata si el e baietel de fapt asa ca.......
v.am pupat p toate tzuc.gif



Buna, Angel. Mie mi-a spus o prietena ca si-a programat copilul in functie de calendarul chinezesc, in ideea sa iasa fetita... si chiar fetita a iesit. Eu mai am un baiat, si verificand pe calendarul chinezesc, nu se potriveste nici la el ,in calendar reiese ca trebuia sa fie fata. Acum mie imi iese invers, adica baiat .
Astept cu narabdare sa-mi spuna doctorita la ecograf ce o sa fie, eu sper din tot sufletul sa fie fetita!!!!!
Multa sanatate si numai bine!!!!
simonabireescu
Buna dimineata burtici

La noi ninge iar, nu e atat de multa zapada ca in alte zone insa sunt satula pana in gat de iarna. Multe prietene de ale mele au copilasii bolnaviori, la fel la servici la sotul sunt o gramada de colegi cu gripa sau raceala....sper sa scapam. Alesia inca doarme, aseara a stat in bazin o ora si 20 de minute si nu mai vroia sa iasa, a descoperit si sariturile si ar fi stat cu capul sub apa mai tot timpul. Ma uitam la bebelusii mai mici de la bazin si m-a apucat asha o nostalgie....dar mult nu mai e si cu ajutorul lui DD o sa mai avem si noi unul la vara.

Simina ma bucur ca totul e bine la echo si l-ai vazut pe bebe. Vestea ca nu mai e acolo hematom este mai mult decat super. De asemenea pozele sunt super. Burtica ta e adorabila si daca si tu te vezi balena atunci trebuie redefinite masurile balenelor. Mie mi se pare ca esti chiar slaba. Ma bucur ca prietena ta are o fetita. Stiu si eu cum se zice in popor ca daac ai burta intr-un anumit fel e fata sau baiat insa la mine nu s-a aplicat la prima sarcina, toata lumea zicea ca va fi baiat si a iesit fata.
Alondra super pozele, bobuletul tau e acum un bebe in toata regula, un bebe care va creste si va creste si te va face cea mai fericita mamica. E bine sa faci tratamentul chiar daca e neplacut. Imi pare rau ca inca ai stari de greata, as vrea sa am puterea sa iti dau din starea mea.
Nicoll felicitari pentru sarcina. Mi se pare super ca dupa atatia ani mai vine un bebe. Cand am nascut eu in 2009 era o tipa in salon cu aceeasi poveste, avea un baiat de 9 ani si urma un bebe, o fetita. Baiatul vostru stie de sarcina? Cum a reactionat? Cum au spus fetele calendarul chinezesc nu e atat de fidel, oricum timpul trece repede si acusi vei afla.
Camitza82 speram ca esti bine, ca a trecut amniocenteza cu bine si ca ne aduci vesti bune.
Iustina multumesc pentru aprecieri, Alesia e o dulce intradevar (acum stii si tu cum e cu cioara care isi vede puiul ca fiind cel mai frumos). Insa sa shtii ca noi de multe ori spunem ca avem baiat si mai trebuie o fetita, ca e nazdravana ca un baietoi. Cat despre ce sa fie bebe 2, sincer nu avem preferinte, sanatos sa fie.
Adinuta si la tine trebuie redefinite masuratorile pentru balena, arati foarte bine si chiar daca vor fi cateva kilograme in plus dupa sarcina o sa scapi de ele cand o sa alergi dupa doi puiuti. Ma bucur ca te-ai relaxat la bazin, mai repeta "tratamentul" de cate ori poti.
Cory27 ma bucur ca totul merge bine pana acum. Bine ca a fost gasita cauza pierderilor si desi sunt multe medicamente sunt sigura ca medicul stie de ce ti le-a dat. Multa bafta in continuare si sarcina fara probleme.
Danutza ne bucuram ca ai trecut pe la noi. Tu cum esti? Pe cand o incercare noua?
Simonik imi pare rau pentru durerile de cap. Iti inteleg nerabdarea, mult nu mai este si crede-ma o sa ai momente cand o sa iti fie dor si de burtica. cand mergi la control iar?
Angel nu esti deloc nebuna, sunt stari normale in sarcina...sunt multe schimbari fizice si psihice prin care trecem. Incearca sa iti ocupi timpul cat mai mult.
Alondra
Buna dimineata burtici! gravida.gif
Cum mai sunteti azi?Vad ca nu se mai plange nimeni de greturi, vomitat......unsure.gif
Eu ieri am avut o zi mai buna, cu greata nu asa puternica, azi inca nu am vomitat, poate sunt pe drumul cel bun si eu , cine stie...doh.gif
QUOTE(adinuta @ Feb 23 2011, 09:47 PM) *
Ok, pun in week-end, sa apuc sa-mi fac.
Multumesc, Doamne ajuta!
Azi am fost la bazin, fetelor, ce desfatare, vai, nu-mi venea sa cerd! Este singurul loc in care ma simt usoara, parca pluteam, am fost cu o colega, am stat si la povesti, am mancat, ne-am simtit atat de bine! Insa nu stiu daca nu am exageratcu inotatul pt ca acum ma cam doare burtica, sper ca nu are nimic, cu Daria inotam ca un scafandru pana in ultima luna. Dar acum, dupa atata pauza, s-au ruginit incheieturile.


Ce bine ca te-ai rasfatat, ce frumos! wub.gif
Poze, abia astept! biggrin.gif
QUOTE(simonabireescu @ Feb 24 2011, 09:14 AM) *
Buna dimineata burtici

La noi ninge iar, nu e atat de multa zapada ca in alte zone insa sunt satula pana in gat de iarna. Multe prietene de ale mele au copilasii bolnaviori, la fel la servici la sotul sunt o gramada de colegi cu gripa sau raceala....sper sa scapam. Alesia inca doarme, aseara a stat in bazin o ora si 20 de minute si nu mai vroia sa iasa, a descoperit si sariturile si ar fi stat cu capul sub apa mai tot timpul. Ma uitam la bebelusii mai mici de la bazin si m-a apucat asha o nostalgie....dar mult nu mai e si cu ajutorul lui DD o sa mai avem si noi unul la vara.

Simina ma bucur ca totul e bine la echo si l-ai vazut pe bebe. Vestea ca nu mai e acolo hematom este mai mult decat super. De asemenea pozele sunt super. Burtica ta e adorabila si daca si tu te vezi balena atunci trebuie redefinite masurile balenelor. Mie mi se pare ca esti chiar slaba. Ma bucur ca prietena ta are o fetita. Stiu si eu cum se zice in popor ca daac ai burta intr-un anumit fel e fata sau baiat insa la mine nu s-a aplicat la prima sarcina, toata lumea zicea ca va fi baiat si a iesit fata.
Alondra super pozele, bobuletul tau e acum un bebe in toata regula, un bebe care va creste si va creste si te va face cea mai fericita mamica. E bine sa faci tratamentul chiar daca e neplacut. Imi pare rau ca inca ai stari de greata, as vrea sa am puterea sa iti dau din starea mea.
Nicoll felicitari pentru sarcina. Mi se pare super ca dupa atatia ani mai vine un bebe. Cand am nascut eu in 2009 era o tipa in salon cu aceeasi poveste, avea un baiat de 9 ani si urma un bebe, o fetita. Baiatul vostru stie de sarcina? Cum a reactionat? Cum au spus fetele calendarul chinezesc nu e atat de fidel, oricum timpul trece repede si acusi vei afla.
Camitza82 speram ca esti bine, ca a trecut amniocenteza cu bine si ca ne aduci vesti bune.
Iustina multumesc pentru aprecieri, Alesia e o dulce intradevar (acum stii si tu cum e cu cioara care isi vede puiul ca fiind cel mai frumos). Insa sa shtii ca noi de multe ori spunem ca avem baiat si mai trebuie o fetita, ca e nazdravana ca un baietoi. Cat despre ce sa fie bebe 2, sincer nu avem preferinte, sanatos sa fie.
Adinuta si la tine trebuie redefinite masuratorile pentru balena, arati foarte bine si chiar daca vor fi cateva kilograme in plus dupa sarcina o sa scapi de ele cand o sa alergi dupa doi puiuti. Ma bucur ca te-ai relaxat la bazin, mai repeta "tratamentul" de cate ori poti.
Cory27 ma bucur ca totul merge bine pana acum. Bine ca a fost gasita cauza pierderilor si desi sunt multe medicamente sunt sigura ca medicul stie de ce ti le-a dat. Multa bafta in continuare si sarcina fara probleme.
Danutza ne bucuram ca ai trecut pe la noi. Tu cum esti? Pe cand o incercare noua?
Simonik imi pare rau pentru durerile de cap. Iti inteleg nerabdarea, mult nu mai este si crede-ma o sa ai momente cand o sa iti fie dor si de burtica. cand mergi la control iar?
Angel nu esti deloc nebuna, sunt stari normale in sarcina...sunt multe schimbari fizice si psihice prin care trecem. Incearca sa iti ocupi timpul cat mai mult.

Multumesc Simona, Dne ajuta sa fie bine la toate! pray.gif sa avem bebelusi sanatosi la vara/toamna..pray.gif
simina_ana
Neata burtici....
Deschid eu ziua cu greturi si ameteli....dar sper sa-mi revin ca am la treaba de nu-mi vad capul azi....am de predat pana maine dimineata o lucrare si e vai si amar de fundul meu. Am vrut sa staua zi noapte, dar ca de obicei cand nu e tati acasa, Iancu isi face de cap , e mofturos, nu vrea sa adoarma etc...asa ca aseara la 1 am picat franta. M-am dat viteaza si mi-am pus ceasul la 6 dar cine l-a auzit? liwlol.gif....Asa ca dupa ce papam micul dejun va trebui sa-i dau de lucru lui Iancu orice...numai sa ma lase in pace. Apoi la pranz poate ma ajuta socru sa-l scoata afara sau sa-l ia la el cateva ore.
SI la noi a nins...si sunt satula....vreau caldura si soare ca sa satm pe-afara cu orele...ca doar o ora , 2 nul oboseste indeajuns pe Iancu....
Simona...si restul fetelor sunteti niste dragute ca nu ma vedeti balena....o sa incerc sa fiu si eu mai increzatoare biggrin.gif....Vaaii...mi-am adus aminte...trebuie neaparata sa va pun un banc....stati sa caut si revin....
simina_ana
AVand in vedere ca simt ca voi acumula destule kg si in aceasta sarcina....acest bank a venit mai mult decat o binecuvantare.....asa ca la vara cand voi fi cu siguranta BALENA liwlol.gif liwlol.gif ....ma voi gandi mai bine inainte de a ma plange ca arat ca o sirena tripla:)) liwlol.gif

Intr-un oraș din Franța, pe un afiș cu o tanara spectaculoasa la intrarea intr-o sala de gimnastica, scria:
"În vara aceasta ce vrei să fii: sirena sau balena?"
Se spune că o femeie tanara, ale cărei caracteristici fizice nu contează, a răspuns la întrebarea de publicitate în acești termeni:
"Dragă domnilor:
Balenele sunt mereu înconjurate de prieteni (delfinii, leii de mare, oamenii curiosi). Acestea au o viața sexuală foarte activă, rămân gravide și au balenute micute dragalase, pe care le alapteaza.
Se distreaza de minune cu delfinii, umplandu-si burta cu creveti. Se joaca si inoata, cutereira mările, cunoscand astfel de locuri minunate ca Patagonia , marea Barens sau recifii de corali din Polinezia.
Balenele cântă foarte bine și chiar inregistreaza CD-uri. Sunt impresionante și, practic, nu au nici un dusman care sa le vaneze, in afara de om. Ele sunt iubite, apărate și admirate de toata lumea.

Sirenele nu există. Și dacă ar exista, ar sta la coadă la cabinetele de psihoterapie, deoarece acestea ar avea o problemă serioasă de personalitate: "femeie sau pește?".
Nu au viata sexuala, pentru că-i omoara pe bărbații care se apropie de ele, si pe langa acest aspect, pe unde si cum ar putea? Deci, din aceasta cauza, nu au copii. Ele sunt frumoase, adevărat, dar singure și triste.
Pentru mine este clar, doresc sa fiu o balena.

PS: In vremurile astea, in care toata mass-media ne baga in cap ideea ca doar femeile slabe sunt frumoase, eu prefer sa ma delectez cu o inghetata impreuna cu copii mei, cu o cina buna cu un barbat care ma face sa vibrez sau cu o cafea si prajiturele impreuna cu prietenele mele.

Cu timpul câștigam în greutate, pentru ca acumulam multe cunostinte si informatii si cand nu mai au loc in cap sunt distribuite in restul corpului. Așa că nu suntem grase, suntem teribil de culte.
De astăzi, când o sa ma uit la fundul meu în oglindă, o sa ma gândesc:

- Dumnezeule, ce inteligenta sunt ... ""
Eena
QUOTE(cory27 @ Feb 23 2011, 11:36 PM) *
,
Buna Eena,pai am pierdut sarcina anul trecut pe 10 august ,prima luna am incercat sa nu raman,apoi am incercat la liber,cand o fi o fi,iar pe 15 decembrie aveam testul pozitiv,dar daca nu te superi la cate saptamani ai pierdut sarcina?,incearca ca mine eu am pierdut 2 sarcini una la 23 sapt si asta de anul trecut la 20 saptamani,mi-a dat dr sa fac analize de specialitate la fundeni unde am descoperit cauza pierderilor de sarcina,acum urmez un tratament si sa vedem ce o fi ,sper ca totul bine.

imi pare rau ca ai trecut prin asta!Eu am pierdut la 9 saptamani.Sunt deja 2 luni de cand am pierdut. crybaby.gif
adinuta
QUOTE(simina_ana @ Feb 24 2011, 09:53 AM) *
AVand in vedere ca simt ca voi acumula destule kg si in aceasta sarcina....acest bank a venit mai mult decat o binecuvantare.....asa ca la vara cand voi fi cu siguranta BALENA liwlol.gif liwlol.gif ....ma voi gandi mai bine inainte de a ma plange ca arat ca o sirena tripla:)) liwlol.gif

Intr-un oraș din Franța, pe un afiș cu o tanara spectaculoasa la intrarea intr-o sala de gimnastica, scria:
"În vara aceasta ce vrei să fii: sirena sau balena?"
Se spune că o femeie tanara, ale cărei caracteristici fizice nu contează, a răspuns la întrebarea de publicitate în acești termeni:
"Dragă domnilor:
Balenele sunt mereu înconjurate de prieteni (delfinii, leii de mare, oamenii curiosi). Acestea au o viața sexuală foarte activă, rămân gravide și au balenute micute dragalase, pe care le alapteaza.
Se distreaza de minune cu delfinii, umplandu-si burta cu creveti. Se joaca si inoata, cutereira mările, cunoscand astfel de locuri minunate ca Patagonia , marea Barens sau recifii de corali din Polinezia.
Balenele cântă foarte bine și chiar inregistreaza CD-uri. Sunt impresionante și, practic, nu au nici un dusman care sa le vaneze, in afara de om. Ele sunt iubite, apărate și admirate de toata lumea.

Sirenele nu există. Și dacă ar exista, ar sta la coadă la cabinetele de psihoterapie, deoarece acestea ar avea o problemă serioasă de personalitate: "femeie sau pește?".
Nu au viata sexuala, pentru că-i omoara pe bărbații care se apropie de ele, si pe langa acest aspect, pe unde si cum ar putea? Deci, din aceasta cauza, nu au copii. Ele sunt frumoase, adevărat, dar singure și triste.
Pentru mine este clar, doresc sa fiu o balena.

PS: In vremurile astea, in care toata mass-media ne baga in cap ideea ca doar femeile slabe sunt frumoase, eu prefer sa ma delectez cu o inghetata impreuna cu copii mei, cu o cina buna cu un barbat care ma face sa vibrez sau cu o cafea si prajiturele impreuna cu prietenele mele.

Cu timpul câștigam în greutate, pentru ca acumulam multe cunostinte si informatii si cand nu mai au loc in cap sunt distribuite in restul corpului. Așa că nu suntem grase, suntem teribil de culte.
De astăzi, când o sa ma uit la fundul meu în oglindă, o sa ma gândesc:

- Dumnezeule, ce inteligenta sunt ... ""

Simina, you made my day:))
danutza75
QUOTE(simina_ana @ Feb 23 2011, 03:48 PM) *
E FETITA>>>>E FETITA>>>>>...O sa am o nepotica...asa ii spun eu....sunt asa de fericita....Mai ales ca ea asta isi dorea....Pana acum ne-am uitat la poze si filmuletze...si am povestit si ne-am facut planuri....si am bagat dulciuri in noi la greu....asa ca sa sarbatorim biggrin.gif
Chiar asa.... occasion.gif pentru cele 15 saptamani....la mai multe ...sanatoase si lipsite de neplaceri....
SI eu iau acid folic. zilnic. SI am luat Aspenter cand nu se vedea ou in sac...am intels ca e bun pentru irigarea vaselor de sange. Luam o jumatate in fiecare zi....
EU zic sa iei tratamentul dat ....si apoi....sa vina bebe cat mai repede. Ti-a spus cand poti sa incerci iar?
Mie mi-a spus sa mai iau acid folic pana termin cutia....mai am pentru o saptamana exact. Data trecuta imi spusese pana la 14 saptamani...Asa ca nici tu nu mai ai mult timp de luat.
Daa...mi-am facut curaj sa merg marti la echo, cum Bebe a plecat din SIbiu pana vineri iar pana joia viitoare mi se parea prea mult biggrin.gif. Inca nu stim ce e.....dar sper ca peste o luna cand o sa am 18 sapt sa aflam....
Tu ce faci? Cum esti? Apropos....a fost ziua ta....LA MULTI ANI FERICITI si toate visele tale sa devina realitate! hug.gif trandafir.gif



Felicitari pentru nepotica!
Multumesc mult pentru urari! trandafir.gif Eu sunt bine, ma lupt zilnic cu atomicul meu Razvanel, care acum doarme, asa ca va citesc putin si fug la treaba! Pupici lui Iancu si bebicului ascuns in burtica! tzuc.gif


QUOTE(Alondra @ Feb 23 2011, 03:02 PM) *
Multumesc Danutza, tu cum mai esti? tzuc.gif


Sunt bine si sper sa fiu din nou gravida.gif curand. Pupici pentru Fat-Frumos! tzuc.gif



QUOTE(simonabireescu @ Feb 24 2011, 09:14 AM) *
Buna dimineata burtici

.........
Danutza ne bucuram ca ai trecut pe la noi. Tu cum esti? Pe cand o incercare noua?
..............


Incercarea noua de azi incepe practic ... Am auzit eu ca dupa anestezie ramai mai repede si sunt bucuroasa ca nu trebuie sa astept mai multe luni pana incercam. Daca Doamne-Doamne o sa vrea, poate voi primi un martisor dorit barza2.gif Am vazut-o si eu pe Alesia, e intr-adevar o printesa dulce tare tzuc.gif



Eu intru si va citesc zilnic toate "raporturile" despre burtici, dar nu reusesc sa scriu mereu! Va pup si sa fiti cuminti! tzuc.gif


nicoll
QUOTE(simonabireescu @ Feb 24 2011, 07:14 AM) *
Buna dimineata burtici

La noi ninge iar, nu e atat de multa zapada ca in alte zone insa sunt satula pana in gat de iarna. Multe prietene de ale mele au copilasii bolnaviori, la fel la servici la sotul sunt o gramada de colegi cu gripa sau raceala....sper sa scapam. Alesia inca doarme, aseara a stat in bazin o ora si 20 de minute si nu mai vroia sa iasa, a descoperit si sariturile si ar fi stat cu capul sub apa mai tot timpul. Ma uitam la bebelusii mai mici de la bazin si m-a apucat asha o nostalgie....dar mult nu mai e si cu ajutorul lui DD o sa mai avem si noi unul la vara.

Simina ma bucur ca totul e bine la echo si l-ai vazut pe bebe. Vestea ca nu mai e acolo hematom este mai mult decat super. De asemenea pozele sunt super. Burtica ta e adorabila si daca si tu te vezi balena atunci trebuie redefinite masurile balenelor. Mie mi se pare ca esti chiar slaba. Ma bucur ca prietena ta are o fetita. Stiu si eu cum se zice in popor ca daac ai burta intr-un anumit fel e fata sau baiat insa la mine nu s-a aplicat la prima sarcina, toata lumea zicea ca va fi baiat si a iesit fata.
Alondra super pozele, bobuletul tau e acum un bebe in toata regula, un bebe care va creste si va creste si te va face cea mai fericita mamica. E bine sa faci tratamentul chiar daca e neplacut. Imi pare rau ca inca ai stari de greata, as vrea sa am puterea sa iti dau din starea mea.
Nicoll felicitari pentru sarcina. Mi se pare super ca dupa atatia ani mai vine un bebe. Cand am nascut eu in 2009 era o tipa in salon cu aceeasi poveste, avea un baiat de 9 ani si urma un bebe, o fetita. Baiatul vostru stie de sarcina? Cum a reactionat? Cum au spus fetele calendarul chinezesc nu e atat de fidel, oricum timpul trece repede si acusi vei afla.
Camitza82 speram ca esti bine, ca a trecut amniocenteza cu bine si ca ne aduci vesti bune.
Iustina multumesc pentru aprecieri, Alesia e o dulce intradevar (acum stii si tu cum e cu cioara care isi vede puiul ca fiind cel mai frumos). Insa sa shtii ca noi de multe ori spunem ca avem baiat si mai trebuie o fetita, ca e nazdravana ca un baietoi. Cat despre ce sa fie bebe 2, sincer nu avem preferinte, sanatos sa fie.
Adinuta si la tine trebuie redefinite masuratorile pentru balena, arati foarte bine si chiar daca vor fi cateva kilograme in plus dupa sarcina o sa scapi de ele cand o sa alergi dupa doi puiuti. Ma bucur ca te-ai relaxat la bazin, mai repeta "tratamentul" de cate ori poti.
Cory27 ma bucur ca totul merge bine pana acum. Bine ca a fost gasita cauza pierderilor si desi sunt multe medicamente sunt sigura ca medicul stie de ce ti le-a dat. Multa bafta in continuare si sarcina fara probleme.
Danutza ne bucuram ca ai trecut pe la noi. Tu cum esti? Pe cand o incercare noua?
Simonik imi pare rau pentru durerile de cap. Iti inteleg nerabdarea, mult nu mai este si crede-ma o sa ai momente cand o sa iti fie dor si de burtica. cand mergi la control iar?
Angel nu esti deloc nebuna, sunt stari normale in sarcina...sunt multe schimbari fizice si psihice prin care trecem. Incearca sa iti ocupi timpul cat mai mult.



Simona, nu e usor sa o iei de la capat cu inca un bebe dupa 9 ani, eu de-abia m-am obisnuit cu ideea.
Baiatul meu isi dereste nespus de mult un fratior, mi-a spus ca renunta la orice cadou numai sa ii spun ca va avea un fratior.
Peste 2 saptamani este ziua lui de nastere si vreau sa-i fac o surpriza, cred ca o sa tina minte cadoul toata viata lui. isi doreste din tot sufletul sa-i fac cadou de ziua lui un fratior. Nimeni din familiile noastre nu stie nimic despre sarcina( doar sotul meu mai stie)l, apoi ii voi anunta si pe bunici.
De-abia astept ca vad reactia fiului meu cand va afla vestea cea mare!!!!!!!!
barza.gif
danutza75
QUOTE(nicoll @ Feb 24 2011, 03:01 PM) *
Simona, nu e usor sa o iei de la capat cu inca un bebe dupa 9 ani, eu de-abia m-am obisnuit cu ideea.
Baiatul meu isi dereste nespus de mult un fratior, mi-a spus ca renunta la orice cadou numai sa ii spun ca va avea un fratior.
Peste 2 saptamani este ziua lui de nastere si vreau sa-i fac o surpriza, cred ca o sa tina minte cadoul toata viata lui. isi doreste din tot sufletul sa-i fac cadou de ziua lui un fratior. Nimeni din familiile noastre nu stie nimic despre sarcina( doar sotul meu mai stie)l, apoi ii voi anunta si pe bunici.
De-abia astept ca vad reactia fiului meu cand va afla vestea cea mare!!!!!!!!
barza.gif


Ce cadou frumos pentru baietelul tau! Si ce frumos v-ati gandit sa ii dati vestea! Sa ai o sarcina usoara
danutza75
QUOTE(nicoll @ Feb 24 2011, 03:01 PM) *
Simona, nu e usor sa o iei de la capat cu inca un bebe dupa 9 ani, eu de-abia m-am obisnuit cu ideea.
Baiatul meu isi dereste nespus de mult un fratior, mi-a spus ca renunta la orice cadou numai sa ii spun ca va avea un fratior.
Peste 2 saptamani este ziua lui de nastere si vreau sa-i fac o surpriza, cred ca o sa tina minte cadoul toata viata lui. isi doreste din tot sufletul sa-i fac cadou de ziua lui un fratior. Nimeni din familiile noastre nu stie nimic despre sarcina( doar sotul meu mai stie)l, apoi ii voi anunta si pe bunici.
De-abia astept ca vad reactia fiului meu cand va afla vestea cea mare!!!!!!!!
barza.gif


Ce cadou frumos pentru baietelul tau! Si ce frumos v-ati gandit sa ii dati vestea! Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos !


Mi-ai amintit de o colega care dupa ce a avut baietelul, timp de 10 ani a mai avut nici un bebelus, iar fiul ei isi dorea atat de mult o surioara incat ii spunea ca toate mamele le fac fratiori sau surioare copiilor , numai ea nu e in stare. Dupa 10 ani a ramas insarcinata si a dus sarcina cu bine pana la capat (ca a avut cateva sarcini pierdute), iar acum are o minune de fetita ( nora mea).
Cu cuvintele copilului colegei mele, mi-am convins si eu sotul sa mai avem inca un bebe, ca el zicea nu, ca sa putem sa-i oferim lui Razvanel tot ce isi doreste. Eu i-am spus ca daca mai tarziu el va spune "multumesc, dar eu as fi vrut un fratior sau o surioara in locul celor oferite"?
Asa ca acum sper ca Dumnezeu sa ne dea cat mai repede inca o minune in viata noastra.
tzuc.gif
angel
QUOTE(nicoll @ Feb 24 2011, 06:53 AM) *
Buna, Angel. Mie mi-a spus o prietena ca si-a programat copilul in functie de calendarul chinezesc, in ideea sa iasa fetita... si chiar fetita a iesit. Eu mai am un baiat, si verificand pe calendarul chinezesc, nu se potriveste nici la el ,in calendar reiese ca trebuia sa fie fata. Acum mie imi iese invers, adica baiat .
Astept cu narabdare sa-mi spuna doctorita la ecograf ce o sa fie, eu sper din tot sufletul sa fie fetita!!!!!
Multa sanatate si numai bine!!!!

probabil e coincidenta eu stiu si cu calendaru asta.si referitor la diferenta dintre copi cumnata mea are 2 fetite iar difetrenta dintre ele e fix 9 ani si daca ai stii cata grija a avut de cea mica puffff...
Si ma bucur ca nu st nebuna si ca e cva normal..
nicoll
QUOTE(danutza75 @ Feb 24 2011, 01:53 PM) *
Ce cadou frumos pentru baietelul tau! Si ce frumos v-ati gandit sa ii dati vestea! Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos !
Mi-ai amintit de o colega care dupa ce a avut baietelul, timp de 10 ani a mai avut nici un bebelus, iar fiul ei isi dorea atat de mult o surioara incat ii spunea ca toate mamele le fac fratiori sau surioare copiilor , numai ea nu e in stare. Dupa 10 ani a ramas insarcinata si a dus sarcina cu bine pana la capat (ca a avut cateva sarcini pierdute), iar acum are o minune de fetita ( nora mea).
Cu cuvintele copilului colegei mele, mi-am convins si eu sotul sa mai avem inca un bebe, ca el zicea nu, ca sa putem sa-i oferim lui Razvanel tot ce isi doreste. Eu i-am spus ca daca mai tarziu el va spune "multumesc, dar eu as fi vrut un fratior sau o surioara in locul celor oferite"?
Asa ca acum sper ca Dumnezeu sa ne dea cat mai repede inca o minune in viata noastra.
tzuc.gif


Danutza, va tin pumnii: va doresc din suflet sa il faceti si pe al doilea copil. Dar sa te grabesti, ca timpul trece, cred ca noi santem de aceeasi varsta; la prima sarcina mi-a fost foarte usor, nici nu am simtit cand a trecut timpul, pe cand acum e mult mai greu, obosesc mai repede, nu pot sa stau prea mult timp in picioare...etc. Bafta multa!!!!
Alondra
Buna fetelor din nou!
Vreau sa va intreb, voi simtiti bb.gif cum misca?!
Ca eu parca am simtit ceva ciudat prin gravida.gif azi, dar mi se pare cam devreme sa simt miscarile lui....unsure.gif
Coincidenta sau nu, azi m-am simtit chiar bine, nici greata n-am avut, nici n-am varsat....sa fie vreun semn?!
adinuta
QUOTE(nicoll @ Feb 24 2011, 03:01 PM) *
Simona, nu e usor sa o iei de la capat cu inca un bebe dupa 9 ani, eu de-abia m-am obisnuit cu ideea.
Baiatul meu isi dereste nespus de mult un fratior, mi-a spus ca renunta la orice cadou numai sa ii spun ca va avea un fratior.
Peste 2 saptamani este ziua lui de nastere si vreau sa-i fac o surpriza, cred ca o sa tina minte cadoul toata viata lui. isi doreste din tot sufletul sa-i fac cadou de ziua lui un fratior. Nimeni din familiile noastre nu stie nimic despre sarcina( doar sotul meu mai stie)l, apoi ii voi anunta si pe bunici.
De-abia astept ca vad reactia fiului meu cand va afla vestea cea mare!!!!!!!!
barza.gif

Ce frumos!
adinuta
QUOTE(Alondra @ Feb 24 2011, 04:18 PM) *
Buna fetelor din nou!
Vreau sa va intreb, voi simtiti bb.gif cum misca?!
Ca eu parca am simtit ceva ciudat prin gravida.gif azi, dar mi se pare cam devreme sa simt miscarile lui....unsure.gif
Coincidenta sau nu, azi m-am simtit chiar bine, nici greata n-am avut, nici n-am varsat....sa fie vreun semn?!

Ramo, simti ca un fluturas, ca un val, asa, usor de tot, o magaiere, asa e la inceput.
Alondra
QUOTE(adinuta @ Feb 24 2011, 07:23 PM) *
Ramo, simti ca un fluturas, ca un val, asa, usor de tot, o magaiere, asa e la inceput.

Mnuuu...unsure.gif Deci nu cred ca e bb.gif ca ce descrieti voi toate fetele pe forum nu coincide cu "bubuielile" ce le-am simtit eu..doh.gif nu stiu ce o fi fost dar eu am simtit ceva ca o inima batand tare...dar undeva mai sus in stanga..deci prea sus ca sa fie bb.gif cu siguranta...doh.gif ciudat oricum...ce stii ce-oi fi avut...laugh.gif
angel
QUOTE(Alondra @ Feb 24 2011, 05:34 PM) *
Mnuuu...unsure.gif Deci nu cred ca e bb.gif ca ce descrieti voi toate fetele pe forum nu coincide cu "bubuielile" ce le-am simtit eu..doh.gif nu stiu ce o fi fost dar eu am simtit ceva ca o inima batand tare...dar undeva mai sus in stanga..deci prea sus ca sa fie bb.gif cu siguranta...doh.gif ciudat oricum...ce stii ce-oi fi avut...laugh.gif

eu nu cred ca e bb pt ca dr sp ca la prima sarcina bb incepe sa miste de la 16 sapt iar la me sau confirmat si il simti undeva mai jos de buric ca niste fluturasi asa nu stiu cum sa zic dar o sa il simti si u tzuc.gif
Alondra
QUOTE(angel @ Feb 24 2011, 09:06 PM) *
eu nu cred ca e bb pt ca dr sp ca la prima sarcina bb incepe sa miste de la 16 sapt iar la me sau confirmat si il simti undeva mai jos de buric ca niste fluturasi asa nu stiu cum sa zic dar o sa il simti si u tzuc.gif

Daaa, angel, corect! Asa cred ca e ! Uite ca eu am uitat sa intreb treaba asta...doh.gif Dar si eu ma gandesc ca e prea devrme totusi sa simt bb.gif
nicoll
Si eu am inceput de aseara sa simt fluturasi in burtica iar azi s-a repetat. Sunt niste adieri atat de fine!!!!!!
Noi nu avem decat 14 saptamani,dar prezenta incepe sa se faca simtita. Simt miscarile bebelului in momentul cand stau linistita in pat si nu fac nici o miscare. In timpul zilei cand sunt la serviciu nu cred ca simt deocamdata nimic.
gravida.gif
angel
QUOTE(Alondra @ Feb 24 2011, 07:15 PM) *
Daaa, angel, corect! Asa cred ca e ! Uite ca eu am uitat sa intreb treaba asta...doh.gif Dar si eu ma gandesc ca e prea devrme totusi sa simt bb.gif

lasa ca o sa il simti si u p bb si atunci te vei bucura din plin tzuc.gif
simonik19
oFloare1.gif felicitari mamiciilor care v-ati simtit puiutii.....fie si putin ..sunt sigura k a fost un sentiment minunat!!!!!la noi ninge si e totul alb de parca sapt viitoare ar fi craciunul......adevarul e ca m-am cam plictisit de atata zapada.....si mai ales de floscaiala ce o sa fie cand se topeste.....
simina_ana
Mai fetelor....inseamna ca si eu il simt pe bebelin ....ca si eu de 2 saptamani am o usoara senzatie de gadileala in partea dreapta mai jos de buric.....Dar totusi mie mi se pare mult prea devreme pt a-l simti pe bebe.....AM intrebat si medicul simi-a spus ca e imposibil....deci nu stiu ce sa mai cred....O sa -mi dau eu seama cu siguranta mai incolo si atunci o sa pot face diferenta biggrin.gif
simina_ana
QUOTE(nicoll @ Feb 24 2011, 05:01 PM) *
Simona, nu e usor sa o iei de la capat cu inca un bebe dupa 9 ani, eu de-abia m-am obisnuit cu ideea.
Baiatul meu isi dereste nespus de mult un fratior, mi-a spus ca renunta la orice cadou numai sa ii spun ca va avea un fratior.
Peste 2 saptamani este ziua lui de nastere si vreau sa-i fac o surpriza, cred ca o sa tina minte cadoul toata viata lui. isi doreste din tot sufletul sa-i fac cadou de ziua lui un fratior. Nimeni din familiile noastre nu stie nimic despre sarcina( doar sotul meu mai stie)l, apoi ii voi anunta si pe bunici.
De-abia astept ca vad reactia fiului meu cand va afla vestea cea mare!!!!!!!!
barza.gif



Cand e ziua piticului?
simina_ana
Mai burtici.....incepe petrecerea pestilor pe aici....

LA MULTI ANI SIMONA!!! Sa fii sanatoasa, sa fii iubita si adorata sa ai o sarcina usoara si lipsita de neplaceri, sa fie nasterea cat mai usoara si la termen....si tot ce iti propui tu sa devina realitate!!!

angel
simonel iti zic si eu LA MULTI ANI occasion.gif occasion.gif occasion.gif sa fii fericita sanatoasa si tot ce iti doresti sa ti se imlineasca si nu in ultimul rand un bb cat mai sanatos si mai frumos tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
nicoll
QUOTE(simina_ana @ Feb 24 2011, 10:33 PM) *
Cand e ziua piticului?



Pe 5 martie . Mai e putin, doar o saptamana. De-abia astept bananab.gif occasion.gif
laura1
LA MULTI ANI SIMONIK !!!!!!!
occasion.gif occasion.gif occasion.gif
cristall23
neata!! Vin si eu cu vesti bune. Ieri am facut morfologia de trimestru I, bebe este ok, toate masuratorile sunt exact pentru varsta lui si ..voi deschide lista cu prima fetita pentru luna august. wub.gif
Alondra
Buna dimineata burtici! gravida.gif

Simonik, la multi ani, tot ce-ti doresti sa se implineasca si sa ai o zi frumoasa! occasion.gif

QUOTE(cristall23 @ Feb 25 2011, 10:23 AM) *
neata!! Vin si eu cu vesti bune. Ieri am facut morfologia de trimestru I, bebe este ok, toate masuratorile sunt exact pentru varsta lui si ..voi deschide lista cu prima fetita pentru luna august. wub.gif

Felicitari si bun venit prima fetita de august! Hihihi ce frumos! guitar.gif wub.gif
simina_ana
Alondra, Laura 1.... occasion.gif pentru saptamanile incheiate....la cat mai multe!!!!

Eu sunt rupta de somn ca azi noapte nu am prea dormit ca am avut de facut o lucrare. Iancu e de la 6.30 treaz, asa ca acum stau dupa el si astept sa adoarma....ca vad ca nu da nici un semn...
Mi-e cam greata tare de tot, ca am facut proatia la 6 cand m-am trezit sa nu mananc imediat si acum nu-mi mai trece. Am si senzatia aia de varsat dar nu pot...sper sa-mi revin daca dorm...de fapt daca banditul asta mic al meu vrea sa doarma biggrin.gif

Sper ca toate burticile sunt bine si incep sa se simta tot mai bine... trandafir.gif

simina_ana
QUOTE(cristall23 @ Feb 25 2011, 12:23 PM) *
neata!! Vin si eu cu vesti bune. Ieri am facut morfologia de trimestru I, bebe este ok, toate masuratorile sunt exact pentru varsta lui si ..voi deschide lista cu prima fetita pentru luna august. wub.gif



Felicitari!!!! In sfarsit o fetita..... guitar.gif guitar.gif guitar.gif Sa fie sanatoasa si sa stea la mami in burtica pana la termen.
nicoll
QUOTE(cristall23 @ Feb 25 2011, 08:23 AM) *
neata!! Vin si eu cu vesti bune. Ieri am facut morfologia de trimestru I, bebe este ok, toate masuratorile sunt exact pentru varsta lui si ..voi deschide lista cu prima fetita pentru luna august. wub.gif


Felicirari!!!!!!Din tot sufletul!!!! trandafir.gif oFloare.gif guitar.gif vreau si eu o fetitaaaa!!!
adinuta
QUOTE(cristall23 @ Feb 25 2011, 10:23 AM) *
neata!! Vin si eu cu vesti bune. Ieri am facut morfologia de trimestru I, bebe este ok, toate masuratorile sunt exact pentru varsta lui si ..voi deschide lista cu prima fetita pentru luna august. wub.gif

Felicitari!!!!!Superb!

La multi ani, fetelor! Simona, Cristall, Alondra si Laura!
danutza75
La multi ani, Simona! Sa fii fericita, iubita si sa vina un bebic sanatos !

Felicitari Cristall pentru prima fetita a lunii august!

Ramona, Laura, multe saptamani inainte !
simonabireescu
Simonik LA MULTI ANI occasion.gif occasion.gif occasion.gif sanatate si impliniri pe toate planurile. Sa ai parte de multe clipe minunate in viata.

Nicoll foarte frumos cadou pentru fiul vostru. De abia astept sa ne povestesti cum a reactionat.
Danutza bafta multa si asteptam 2 liniute
Alondra si eu la sarcina asta am simtit la 10-11 saptamani ceva de am zis ca e bebe, mai ales ca stiu cu ec se mananca insa de atunci pauza. Alesia a miscat tarziu, dupa 20 de saptamani si nu au fost fluturi si nici mangaieri...ci lovituri ushoare. De aceasta data parca l-am simtit de vreo 2 ori pe bebe in ultimele zile insa nu ma pot pronunta sigur inca. Din cate imi amintesc fetele de la iunie 2009 povesteau majoritatea ca au simtit pe la 18 saptamani.
Cristall felicitari pentru fetita si vestile buen de la echo.

Alondra
QUOTE(simina_ana @ Feb 25 2011, 11:53 AM) *
Alondra, Laura 1.... occasion.gif pentru saptamanile incheiate....la cat mai multe!!!!

Eu sunt rupta de somn ca azi noapte nu am prea dormit ca am avut de facut o lucrare. Iancu e de la 6.30 treaz, asa ca acum stau dupa el si astept sa adoarma....ca vad ca nu da nici un semn...
Mi-e cam greata tare de tot, ca am facut proatia la 6 cand m-am trezit sa nu mananc imediat si acum nu-mi mai trece. Am si senzatia aia de varsat dar nu pot...sper sa-mi revin daca dorm...de fapt daca banditul asta mic al meu vrea sa doarma biggrin.gif

Sper ca toate burticile sunt bine si incep sa se simta tot mai bine... trandafir.gif



QUOTE(adinuta @ Feb 25 2011, 03:24 PM) *
Felicitari!!!!!Superb!

La multi ani, fetelor! Simona, Cristall, Alondra si Laura!



QUOTE(danutza75 @ Feb 25 2011, 03:32 PM) *
La multi ani, Simona! Sa fii fericita, iubita si sa vina un bebic sanatos !

Felicitari Cristall pentru prima fetita a lunii august!

Ramona, Laura, multe saptamani inainte !


Cu multumiri , fetelor! notworthy.gif
Eu iar la pat, nu ma simt bine, am vomitat iar....nici nu vreau sa ma mai gandesc........

P.S. Simonabireescu, tu ai sanse mai mari sa-l simti asa mai repede, pt ca esti la a doua sarcina, cel putin eu asa am inteles, ca se simte mai repede la al doilea copil..la mine sigur nu a fost bb.gif pt ca era prea sus, poate ceva la organe, se misca si ele pe acolo ...wacko.gif
simonabireescu
QUOTE(Alondra @ Feb 25 2011, 06:12 PM) *
....

P.S. Simonabireescu, tu ai sanse mai mari sa-l simti asa mai repede, pt ca esti la a doua sarcina, cel putin eu asa am inteles, ca se simte mai repede la al doilea copil..la mine sigur nu a fost bb.gif pt ca era prea sus, poate ceva la organe, se misca si ele pe acolo ...wacko.gif


Da, asha am citit si auzit si eu insa momentan nu se confirma la mine. Sunt si situatii cand la ambele sarcini se simte cam in aceeasi perioada, sau chiar invers (aici e o vecina care acum e la a doua sarcina si l-a simtit mai tarziu pe bebe). Depinde sid e consitutia corporala, daca esti mai slabuta e posibil sa simti mai repede, de asemenea sunt cazuri in care placenta e inserata anterior si se simte mai greu am inteles. Pentru mine miscatul bebe-ului a fost un motiv de stres in prima sarcina ca avea fiica-mea doua viteze, incet si foarte incet si ma alarmam deseori. Spre final nu mai avea loc si practic isi scotea calcaiele si fundul afara....se vedea clar forma. Presimt ca si acum va fi asha dar mai vedem. Sa dea DD sa fie bine.
Alondra
QUOTE(simonabireescu @ Feb 25 2011, 04:41 PM) *
Da, asha am citit si auzit si eu insa momentan nu se confirma la mine. Sunt si situatii cand la ambele sarcini se simte cam in aceeasi perioada, sau chiar invers (aici e o vecina care acum e la a doua sarcina si l-a simtit mai tarziu pe bebe). Depinde sid e consitutia corporala, daca esti mai slabuta e posibil sa simti mai repede, de asemenea sunt cazuri in care placenta e inserata anterior si se simte mai greu am inteles. Pentru mine miscatul bebe-ului a fost un motiv de stres in prima sarcina ca avea fiica-mea doua viteze, incet si foarte incet si ma alarmam deseori. Spre final nu mai avea loc si practic isi scotea calcaiele si fundul afara....se vedea clar forma. Presimt ca si acum va fi asha dar mai vedem. Sa dea DD sa fie bine.

Da, asa e..depinde de multe, si de bebe cat e de activ...
Si al meu din cate am vazut la eco e mai lent...cel putin deocamdata...sau poate dormea atunci ..nu stiu...dar si daca ar fi lent, ar avea cu cine semana si parintii tot lenti sunt de fel! anima1.gif doh.gif
adinuta
QUOTE(Alondra @ Feb 25 2011, 04:45 PM) *
Da, asa e..depinde de multe, si de bebe cat e de activ...
Si al meu din cate am vazut la eco e mai lent...cel putin deocamdata...sau poate dormea atunci ..nu stiu...dar si daca ar fi lent, ar avea cu cine semana si parintii tot lenti sunt de fel! anima1.gif doh.gif

haha, ce tare esti! E bine ca sunteti amandoi lenti, ca la noi eu sunt bagata in priza (si asa e di Daria) si sotul e cu 2 viteze cum spunea Simo (Incet si f incet). Daria in burta nu misca mai deloc, ca Alesia, ma dispera! Eram vesnic terminata! Sa vedem acum, porbabil va fi la fel ca am si eu o constitutie mai robusta si probabil muschi mai puternici.
simonik19
multumesc din suflet fetelor pentru urari..... m-ati emotionat....!!!!!!!sunt mare de acum....am intrat si eu in randul oameniilor....liwlol.gif))))
cristall felicitari pentru fetita!!!!!!!sa dea Dzeu fetite la toate care va doriti.....!
eu cred ca e posibil sa il simtiti pe bebe....si eu am spus ca mi se parea ca il simt pe la 12 sapt.....daca va mai amintiti...dar nu a durat f mult atunci...nici acum nu sunt sigura daca il simt sau nu ....pana nu o sa imi dea un sut ca lumea nu mai zic nimic:))
mamici...vreau sa va spun ceva am gasit azi in auchan la oferta sticluta biberon de sticla cu 0%bfa de la chicco....cu doar 7 lei.....de 150 de gr.....asa k daca aveti auchan....in oras da-ti o fuga am luat si 2 body-uri f frumoase...unul tip maieu cu 5 lei din material bun....bumbac si unul cu maneca lunga la 10 lei....
Alondra
QUOTE(adinuta @ Feb 25 2011, 06:18 PM) *
haha, ce tare esti! E bine ca sunteti amandoi lenti, ca la noi eu sunt bagata in priza (si asa e di Daria) si sotul e cu 2 viteze cum spunea Simo (Incet si f incet). Daria in burta nu misca mai deloc, ca Alesia, ma dispera! Eram vesnic terminata! Sa vedem acum, porbabil va fi la fel ca am si eu o constitutie mai robusta si probabil muschi mai puternici.


Inseamna ca acum nu o sa mai fii chiar asa terminata, nu? smile.gif
QUOTE(simonik19 @ Feb 25 2011, 06:29 PM) *
multumesc din suflet fetelor pentru urari..... m-ati emotionat....!!!!!!!sunt mare de acum....am intrat si eu in randul oameniilor....liwlol.gif))))
cristall felicitari pentru fetita!!!!!!!sa dea Dzeu fetite la toate care va doriti.....!
eu cred ca e posibil sa il simtiti pe bebe....si eu am spus ca mi se parea ca il simt pe la 12 sapt.....daca va mai amintiti...dar nu a durat f mult atunci...nici acum nu sunt sigura daca il simt sau nu ....pana nu o sa imi dea un sut ca lumea nu mai zic nimic:))
mamici...vreau sa va spun ceva am gasit azi in auchan la oferta sticluta biberon de sticla cu 0%bfa de la chicco....cu doar 7 lei.....de 150 de gr.....asa k daca aveti auchan....in oras da-ti o fuga am luat si 2 body-uri f frumoase...unul tip maieu cu 5 lei din material bun....bumbac si unul cu maneca lunga la 10 lei....

Ce frumos!Noi n-avem Auchan...sad.gif
simonik19
scuze pentru greseala era vb despre biberon cu 0% BPA ....rectific notworthy.gif
adinuta
QUOTE(Alondra @ Feb 25 2011, 06:51 PM) *
Inseamna ca acum nu o sa mai fii chiar asa terminata, nu? smile.gif

Ce frumos!Noi n-avem Auchan...sad.gif

da, da, clar:))
Karmin
LA MULTI ANI SIMONIK!!!!!!

angel
QUOTE(cristall23 @ Feb 25 2011, 08:23 AM) *
neata!! Vin si eu cu vesti bune. Ieri am facut morfologia de trimestru I, bebe este ok, toate masuratorile sunt exact pentru varsta lui si ..voi deschide lista cu prima fetita pentru luna august. wub.gif

felicitari au inceput sa apara si fetitele ce frumos!!!!!sa dea domnu fetite tuturor celor care iti mai doresc dar in primul rand sa fie sanatosi.v.am pupat
simonik19
oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif multumesc scumpa mea Karmin!!! notworthy.gif
simonabireescu
QUOTE(simonik19 @ Feb 25 2011, 08:29 PM) *
...
mamici...vreau sa va spun ceva am gasit azi in auchan la oferta sticluta biberon de sticla cu 0%bfa de la chicco....cu doar 7 lei.....de 150 de gr.....asa k daca aveti auchan....in oras da-ti o fuga am luat si 2 body-uri f frumoase...unul tip maieu cu 5 lei din material bun....bumbac si unul cu maneca lunga la 10 lei....


Simo sper ca ai avut parte e o zi frumoasa azi. Se gasesc multe chestii dragute la Auchan la preturi bune. O singura observatie am eu, tot ce am luat de bumbac de la ei a intrat la apa, asha ca poate nu strica sa luati un numar mai mare.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.