Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De August 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253
adinuta
QUOTE(alexxalili @ Apr 22 2012, 11:18 PM) *
sa nu uit..... profit de ocazie si urez si eu La Multi Ani ! occasion.gif sarbatoritilor de maine, eu il al si pe sot " atat de tanar si totusi Gheorghe" si pe socru.
gata, la culcare cu mine ca maine am zi plina si la munca si acasa.

La multi ani, cuscrule, in cazul asta:)) occasion.gif
andreea_g
la multi ani si din partea mea tuturor sarbatoritilor de azi !!!!!

fetele MUSTELA lotiune se gaseste si in romania?si daca da,cat costa?

andy
...sper ca esti trecut cu bine peste operatie,nu e zi sa nu ma gandesc la tine,sper sa avem vesti cat mai repede...
hanuk26
buna ziua...pot sa spun ca am 4 zile de cand am zis ca ma pun iar pe citit dar nu am apucat...sunt epuizata cu totul..Roxi numai in 38-39 o tine..nu mai stiu ce sa ma fac...de 4 nopti iar nu dormim nici una..ziua ce poate recupera ceva....azi am fost numai la cozi la doctori de m-am saturat...pediatra nu stie din ce cauza ca nu are rosu in gat..nici bronsita..numa curg mucii ca la robinet..s-a uitat in gura si a spus ca poate fi de la dinti dar ea nu vede nici unul..insa gingiile ei sunt asa de latite si umflate de numa...mai e varianta cu o viroza ciudata...ne-a prescris stodal si oscillo plus siropurile pt febra...si linex caci de ieri are si sange in caca..am mers apoi la dispensarul tbc pt verificarea vaccinului si 2 ore cat am stat la rand am crezut ca o iau razna..a inceput sa planga deja de foame si oboseala..veneau tot altii si se bagau in fata...si cu 10 min inainte mi-a adormit in brate apoi cand a intepat-o a inceput sa planga de nu mai putea respira ..imi vine sa ma urc pe pereti de mila ei si dupa ce ca sunt nedormita de atata timp m-am trezit si cu rusii acum pe cap..si ma termina si durerile de la ei....sper sa scapam odata de perioada asta ca nu stiu cat mai rezist...

am intrat doar sa ma plang putin ca iar nu am timp de citit trebe sa strang putin prin casa si sa fac ceva de mancare la al meu sot ....
adinuta
QUOTE(hanuk26 @ Apr 23 2012, 03:07 PM) *
buna ziua...pot sa spun ca am 4 zile de cand am zis ca ma pun iar pe citit dar nu am apucat...sunt epuizata cu totul..Roxi numai in 38-39 o tine..nu mai stiu ce sa ma fac...de 4 nopti iar nu dormim nici una..ziua ce poate recupera ceva....azi am fost numai la cozi la doctori de m-am saturat...pediatra nu stie din ce cauza ca nu are rosu in gat..nici bronsita..numa curg mucii ca la robinet..s-a uitat in gura si a spus ca poate fi de la dinti dar ea nu vede nici unul..insa gingiile ei sunt asa de latite si umflate de numa...mai e varianta cu o viroza ciudata...ne-a prescris stodal si oscillo plus siropurile pt febra...si linex caci de ieri are si sange in caca..am mers apoi la dispensarul tbc pt verificarea vaccinului si 2 ore cat am stat la rand am crezut ca o iau razna..a inceput sa planga deja de foame si oboseala..veneau tot altii si se bagau in fata...si cu 10 min inainte mi-a adormit in brate apoi cand a intepat-o a inceput sa planga de nu mai putea respira ..imi vine sa ma urc pe pereti de mila ei si dupa ce ca sunt nedormita de atata timp m-am trezit si cu rusii acum pe cap..si ma termina si durerile de la ei....sper sa scapam odata de perioada asta ca nu stiu cat mai rezist...

am intrat doar sa ma plang putin ca iar nu am timp de citit trebe sa strang putin prin casa si sa fac ceva de mancare la al meu sot ....

sanatate multa va dorim!
si noi trebuie sa il testam pe Rares pt vaccinul BGC pt ca nu i-a ramas deloc semn pe manuta. La pneoumologie mergem si noi, dar am zis sa le treaca viroza, plus sa scapam de varicela. Inca n-au facut niciunul si expira perioada de incubatie. Sa vedem.
alexxalili
QUOTE(adinuta @ Apr 23 2012, 10:03 AM) *
La multi ani, cuscrule, in cazul asta:)) occasion.gif


na iti multumeste cuscru din suflet si asteapta prilej sa dam de baut . asa ca dupa ce ne mutam, faceti bine si veniti la Sibiu.
Alondra
QUOTE(alexxalili @ Apr 23 2012, 09:34 PM) *
na iti multumeste cuscru din suflet si asteapta prilej sa dam de baut . asa ca dupa ce ne mutam, faceti bine si veniti la Sibiu.

La multi ani!Sa-ti traiasca sotul! occasion.gif
adinuta
QUOTE(alexxalili @ Apr 23 2012, 09:34 PM) *
na iti multumeste cuscru din suflet si asteapta prilej sa dam de baut . asa ca dupa ce ne mutam, faceti bine si veniti la Sibiu.

Bun, iaca prilej de iesit in week-end undeva ca stam numai in Clujul asta prafuit. Vorbim si vedem.
Alondra
Buna ziua mamici!Ce liniste pe aici ...Moare si topicul asta? sad.gif
adinuta
QUOTE(Alondra @ Apr 24 2012, 11:54 AM) *
Buna ziua mamici!Ce liniste pe aici ...Moare si topicul asta? sad.gif

Cam asa se pare...
andreea_g
CITAT(Alondra @ Apr 24 2012, 09:54 AM) *
Buna ziua mamici!Ce liniste pe aici ...Moare si topicul asta? sad.gif



buna mamici !!!


asa cred si eu......
Alondra
Neata mamici!
Azi am primit trezirea la 6 jumate nervi.gif doh.gif nu stiu ce are ca parca tot mai repede se scoala ...
Ai vostri la cat se culca ?Ca a mea la 9 fara 10 e deja in lumea viselor..
jus_ro
Buna seara tuturor
Multa sanatate bolnaviorilor oFloare1.gif
Noi suntem bine...Daria a inceput gradi.....Eliza maraita de la dintisori rolleyes.gif
Va pupam tzuc.gif
jus_ro
QUOTE(Alondra @ Apr 25 2012, 09:35 AM) *
Neata mamici!
Azi am primit trezirea la 6 jumate nervi.gif doh.gif nu stiu ce are ca parca tot mai repede se scoala ...
Ai vostri la cat se culca ?Ca a mea la 9 fara 10 e deja in lumea viselor..

Noi in jur de 21,30 ne culcam si ne trezim in jur de 7 oFloare1.gif
Alondra
Bun dimineata mamici!
Ce mai faceti?Ce mai fac bebeii?
Jus, ma bucur sa te vad pe aici ...dadusem disparuta pe toata lumea doh.gif Si Maya a inceput sa se scoale tot mai devreme , chiar la 6 jum, de unde ea se scula pe la 8 , doh.gif de-asta intrebam...
Andreea G, la multe lunite sarbatoritului tau Ionut occasion.gif Cum petreceti?Cred ca printre facut de bagaje ! biggrin.gif
jus_ro
QUOTE(Alondra @ Apr 26 2012, 08:48 AM) *
Bun dimineata mamici!
Ce mai faceti?Ce mai fac bebeii?
Jus, ma bucur sa te vad pe aici ...dadusem disparuta pe toata lumea doh.gif Si Maya a inceput sa se scoale tot mai devreme , chiar la 6 jum, de unde ea se scula pe la 8 , doh.gif de-asta intrebam...
Andreea G, la multe lunite sarbatoritului tau Ionut occasion.gif Cum petreceti?Cred ca printre facut de bagaje ! biggrin.gif


Buna dimineata......noi suntem binisor.....mai tusim, mai ceva muci dimineata, treziri noaptea de la dinti,DD ajuta oFloare1.gif
La multe lunite Ionut occasion.gif
o zi buna....la noi ploua oFloare1.gif
alexxalili
iarasi intru pe super viteza, cred ca deja v-ati obisnuit cu asta. avem 4 dinti de ieri, sunttem fericite. ieri a fost maraita si cu vreo 3 zile inainte( mai bine spus nopti) s-a trezit noaptea si se foia si maraia dar nu plangea. si poc: ieri a iesit cu totul. de dormit doarme in continuare ca porcul in porumb, adica are trezirea intre 9.30 si 11, mai devreme aproape niciodata.
fetelor cu sterilet, am o intrebare sau o problema>: mie luna trecuta mi-au venit piticii prima data si luna asta ii asteptam pe 23 dar... pauza.la naiba, sper ca nu am pus-o de o noua sarcina ca ma tai imprejur. sa fie oare o dereglare? am zis ca mai las sa ttreaca weekendul si luni dau iama in farmacie sa fac testul. eu spun ca nu am cum sa fiu, ca doar n=oi fi chiar eu exceptia aia care ramane insarcinata cu sterilet wacko.gif .

va pup pe toate, am fugit dupa anisia la bunici.
Alondra
QUOTE(jus_ro @ Apr 26 2012, 09:23 AM) *
Buna dimineata......noi suntem binisor.....mai tusim, mai ceva muci dimineata, treziri noaptea de la dinti,DD ajuta oFloare1.gif
La multe lunite Ionut occasion.gif
o zi buna....la noi ploua oFloare1.gif


Sanatate sa va treaca repede!
QUOTE(alexxalili @ Apr 26 2012, 06:25 PM) *
iarasi intru pe super viteza, cred ca deja v-ati obisnuit cu asta. avem 4 dinti de ieri, sunttem fericite. ieri a fost maraita si cu vreo 3 zile inainte( mai bine spus nopti) s-a trezit noaptea si se foia si maraia dar nu plangea. si poc: ieri a iesit cu totul. de dormit doarme in continuare ca porcul in porumb, adica are trezirea intre 9.30 si 11, mai devreme aproape niciodata.
fetelor cu sterilet, am o intrebare sau o problema>: mie luna trecuta mi-au venit piticii prima data si luna asta ii asteptam pe 23 dar... pauza.la naiba, sper ca nu am pus-o de o noua sarcina ca ma tai imprejur. sa fie oare o dereglare? am zis ca mai las sa ttreaca weekendul si luni dau iama in farmacie sa fac testul. eu spun ca nu am cum sa fiu, ca doar n=oi fi chiar eu exceptia aia care ramane insarcinata cu sterilet wacko.gif .

va pup pe toate, am fugit dupa anisia la bunici.

Eee, eu cred ca e dereglare, n-are cum sa fie bb.gif rolleyes.gif Dar aprca asa ziceau fetele cu sterilet ca a venit aiurea in primele luni ...
jus_ro
QUOTE(alexxalili @ Apr 26 2012, 06:25 PM) *
iarasi intru pe super viteza, cred ca deja v-ati obisnuit cu asta. avem 4 dinti de ieri, sunttem fericite. ieri a fost maraita si cu vreo 3 zile inainte( mai bine spus nopti) s-a trezit noaptea si se foia si maraia dar nu plangea. si poc: ieri a iesit cu totul. de dormit doarme in continuare ca porcul in porumb, adica are trezirea intre 9.30 si 11, mai devreme aproape niciodata.
fetelor cu sterilet, am o intrebare sau o problema>: mie luna trecuta mi-au venit piticii prima data si luna asta ii asteptam pe 23 dar... pauza.la naiba, sper ca nu am pus-o de o noua sarcina ca ma tai imprejur. sa fie oare o dereglare? am zis ca mai las sa ttreaca weekendul si luni dau iama in farmacie sa fac testul. eu spun ca nu am cum sa fiu, ca doar n=oi fi chiar eu exceptia aia care ramane insarcinata cu sterilet wacko.gif .

va pup pe toate, am fugit dupa anisia la bunici.

servus......eu prima data cu steriletul nu am avut problema (adica dupa ce am nascut-o pe Daria) imi venea lunar.....acum imi vine la o luna jumate.....cred ca sunt dereglari si mai ales daca mai alaptezi(si eu mai am putin lapte-suge doar noaptea spre dimineata o data).....oricum dupa un an ma duc la control si vad atunci...pupici oFloare1.gif
jus_ro
Fetelor din Sibiu.....samabata vin in Orlat la un botez si ne intoarcem duminica......nu avem cum sa ne vedem....asa ca ramane la vara oFloare1.gif
Alondra
Neata mamici!
Nu stiu ce sa-i mai fac mandrei mele ca se trezeste mai nou tot la 6 jum sad.gif( azi noapte s-a foit si i-am dat suzeta, apoi la 3 i-am dat sa suga si i-am dat si lp in ideea ca poate doarme mai mult! doh.gif sanatate!tot asa s-a sculat nervi.gif trebuie sa-i schimb programul..acum iar i-am dat san si completare 90 lp a mai vrut doar...si poate la 10 sa-i dau fructul....nu stiu ce are de se scoala asa, ea se scula la 8 doh.gif sad.gif

QUOTE(jus_ro @ Apr 26 2012, 11:14 PM) *
Fetelor din Sibiu.....samabata vin in Orlat la un botez si ne intoarcem duminica......nu avem cum sa ne vedem....asa ca ramane la vara oFloare1.gif

Distractie placuta Jus, o sa fie putina oboseala....vine si bebe cu voi la nunta?
Ca si noi avem nunta la B pe 12 mai dar merge numai sotul..dar vrea sa ma duca si pe mine la Pl si eu nu stiu cum sa ma fofilez ca nu vreau sa ma car cu bebe atata drum...mi-e groaza cate trebuie luate....si apoi sigur se va da peste cap cu programul de somn , de masa ;wacko: nici nu vreau sa ma gandesc la drum si la agitatie...
hanuk26
buna ziua mamici....am fost ieri la dispensar si ne-au confirmat ca trebuie refacut vaccinul...apoi am mers la pediatra si desi initial mi-a zis ca sa merg la ea sa-l faca acum m-a trimis la clinica Eva...doar ca trebuie sa astept sa-i treaca haraiala si mucii ca sa fie sanatoasa...
azi dimineata Roxi avea ochiul drept lipit..a tras-o ieri curentul in salile de asteptare...o curat cu ser fiziologic sper sa scape repede sa nu se agraveze si aia...azi noapte mi-a mai facut putina febra ca era fierbinte dar nu de speriat...i-am dat panadol si a scazut...in schimb se trezeste la fel tot la 5-10 min plangand si se ridica in fund...ma dispera dintii aia pe mine d-apoi pe ea...
de data asta mi-a spus ca e ok fontanela si sa revenim la 2 pic de D3...in sfarsit mi-a dat si mie calciu kids pt 10 zile si inca ceva nu inteleg scrisul..oscit...nu stiu ce tot 10 zile.....are 6,700 kg si 65 cm....mi-a spus sa-i dau papanasi cu branza ..mamaliguta cu branza..ciorba de perisoare...spanac...dar saraca de abia imi bea laptele in ultimele zile ce mancare??

ah...legat de carnetul ala de sanatate a zis ca nu se mai foloseste..ca e suficient cel de vaccinari..dar i-am zis ca in unele orase inca se dau...a ridicat din umeri...

ma reapuc de citit sper sa si reusesc 2 pagini pana se scoala fata..
Alondra
Neata mamici!Noi iar matinale...sad.gif doh.gif
Nu mai vrea sa adoarma deloc, iar de papat tzitzi si putin lp-60 ml...ieri si alaltaieri a baut mai mult..
Hanuk, ce nasol de voi, tot intr-o belea o tineti...sad.gif Multa sanatate Roxi!
O zi frumoasa va dorim!
adinuta
QUOTE(Alondra @ Apr 28 2012, 07:44 AM) *
Neata mamici!Noi iar matinale...sad.gif doh.gif
Nu mai vrea sa adoarma deloc, iar de papat tzitzi si putin lp-60 ml...ieri si alaltaieri a baut mai mult..
Hanuk, ce nasol de voi, tot intr-o belea o tineti...sad.gif Multa sanatate Roxi!
O zi frumoasa va dorim!

gata, am reusit sa ma lighez cum ai zis tu, Ramo. Merci.
In leg cu trezirea fetei, lasa mama, sa vezi ce inseamna sa ai copil:)) E vara si se trezesc de dimineata, sa iasa si ei afara sa nu-i prinda canicula. Tot asa se vor trezi vara, o sa vezi. Ideea e de cate ori se scoala noaptea ca trezirea de dimineata nu mai conteaza. La mine tot intr-o veselie o tinem, dar nu ma mai plang ca oricum nu se schimba nimic. Bea in conitnuare cate 2-3 sticel de lapte pe noapte (de cate 130 ml fiecare). Asta e, am vb cu dr chiar ieri, mi-a zis sa-i dau pace pana pe la 1 an ca e micut:)
Va doresc week-end placut! Eu TREBUIE sa termin un artiol azi ca altfel e jale, maine e deadline-ul. I-am trimis pe copii cu ai mei la Cora la expozitia de caini, iar sotul la cumparaturi. Mai la pranz facem gratare in gradina. Cine sa baga?liwlol.gif
adinuta
QUOTE(adinuta @ Apr 28 2012, 11:20 AM) *
gata, am reusit sa ma lighez cum ai zis tu, Ramo. Merci.
In leg cu trezirea fetei, lasa mama, sa vezi ce inseamna sa ai copil:)) E vara si se trezesc de dimineata, sa iasa si ei afara sa nu-i prinda canicula. Tot asa se vor trezi vara, o sa vezi. Ideea e de cate ori se scoala noaptea ca trezirea de dimineata nu mai conteaza. La mine tot intr-o veselie o tinem, dar nu ma mai plang ca oricum nu se schimba nimic. Bea in conitnuare cate 2-3 sticel de lapte pe noapte (de cate 130 ml fiecare). Asta e, am vb cu dr chiar ieri, mi-a zis sa-i dau pace pana pe la 1 an ca e micut:)
Va doresc week-end placut! Eu TREBUIE sa termin un artiol azi ca altfel e jale, maine e deadline-ul. I-am trimis pe copii cu ai mei la Cora la expozitia de caini, iar sotul la cumparaturi. Mai la pranz facem gratare in gradina. Cine sa baga?liwlol.gif

Am scris cu piciorul, dar, no, ma intelegeti voi, ca is batrana si obosita:))
Alondra
QUOTE(adinuta @ Apr 28 2012, 11:20 AM) *
gata, am reusit sa ma lighez cum ai zis tu, Ramo. Merci.
In leg cu trezirea fetei, lasa mama, sa vezi ce inseamna sa ai copil:)) E vara si se trezesc de dimineata, sa iasa si ei afara sa nu-i prinda canicula. Tot asa se vor trezi vara, o sa vezi. Ideea e de cate ori se scoala noaptea ca trezirea de dimineata nu mai conteaza. La mine tot intr-o veselie o tinem, dar nu ma mai plang ca oricum nu se schimba nimic. Bea in conitnuare cate 2-3 sticel de lapte pe noapte (de cate 130 ml fiecare). Asta e, am vb cu dr chiar ieri, mi-a zis sa-i dau pace pana pe la 1 an ca e micut:)
Va doresc week-end placut! Eu TREBUIE sa termin un artiol azi ca altfel e jale, maine e deadline-ul. I-am trimis pe copii cu ai mei la Cora la expozitia de caini, iar sotul la cumparaturi. Mai la pranz facem gratare in gradina. Cine sa baga?liwlol.gif

liwlol.gif Da, pesemne ca asa o fi...ca parca de cand e mai lumina si in casa se tot uita la fereastra doh.gif plus ca vrea sa plece , sa plece nu mai sta deloc....vrea in picioare, afara, la caine ...wacko.gif
Azi i-am luat premergator..liwlol.gif Dar ea statea in el si se uita la jucarie, nicidecum sa miste ceva.....bine, era si obosita ca trebuia sa doarma si n-am mai lasat-o..

Gratar si noi maine..azi shopping, alte alea ce-ai scris si tu..biggrin.gif

P.S. Ma bucur ca ai reusit sa intri!
adinuta
QUOTE(Alondra @ Apr 28 2012, 11:47 AM) *
liwlol.gif Da, pesemne ca asa o fi...ca parca de cand e mai lumina si in casa se tot uita la fereastra doh.gif plus ca vrea sa plece , sa plece nu mai sta deloc....vrea in picioare, afara, la caine ...wacko.gif
Azi i-am luat premergator..liwlol.gif Dar ea statea in el si se uita la jucarie, nicidecum sa miste ceva.....bine, era si obosita ca trebuia sa doarma si n-am mai lasat-o..

Gratar si noi maine..azi shopping, alte alea ce-ai scris si tu..biggrin.gif

P.S. Ma bucur ca ai reusit sa intri!

Stai linistita ca nici Rares nu face nimic in premergator:)) I-a veni si lui vremea.liwlol.gif
Raportam copii cuminti la expo canina, amandoi, asa da. Cred ca sunt plictisiti de casa, de rutina de aici.
alexxalili
QUOTE(adinuta @ Apr 28 2012, 11:20 AM) *
gata, am reusit sa ma lighez cum ai zis tu, Ramo. Merci.
In leg cu trezirea fetei, lasa mama, sa vezi ce inseamna sa ai copil:)) E vara si se trezesc de dimineata, sa iasa si ei afara sa nu-i prinda canicula. Tot asa se vor trezi vara, o sa vezi. Ideea e de cate ori se scoala noaptea ca trezirea de dimineata nu mai conteaza. La mine tot intr-o veselie o tinem, dar nu ma mai plang ca oricum nu se schimba nimic. Bea in conitnuare cate 2-3 sticel de lapte pe noapte (de cate 130 ml fiecare). Asta e, am vb cu dr chiar ieri, mi-a zis sa-i dau pace pana pe la 1 an ca e micut:)
Va doresc week-end placut! Eu TREBUIE sa termin un artiol azi ca altfel e jale, maine e deadline-ul. I-am trimis pe copii cu ai mei la Cora la expozitia de caini, iar sotul la cumparaturi. Mai la pranz facem gratare in gradina. Cine sa baga?liwlol.gif


gatta gratarul , cuscra? eu beau o bere si mananc seminte ca in rest oata lumea doarme in casa asta. doar eu, ca huhurezul, ma tot foiesc prin bucatarie si nu fac nimic de teama sa nu-i trezesc. ce bine merge gratareul tau ce berea mea.... hug.gif
adinuta
QUOTE(alexxalili @ Apr 28 2012, 05:13 PM) *
gatta gratarul , cuscra? eu beau o bere si mananc seminte ca in rest oata lumea doarme in casa asta. doar eu, ca huhurezul, ma tot foiesc prin bucatarie si nu fac nimic de teama sa nu-i trezesc. ce bine merge gratareul tau ce berea mea.... hug.gif

da, cuscra draga, am mancat asa: carnaciori, mici si ceafa la gratar in gradina. copiii au fost mega cuminti de m-am speriat, era sa nu-i mai recunosc:)) rares a adormit afara, daria a facut puzzle, statea si un motan din vecini in povesti, tare bine a fost. sa-ti fie de bine berea! si eu parca as bea una. ma duc diseara cu o studenta la un restaurant sa imi dea inivitatia la banchet si cursul festiv, poate ma bag la una si eu:)
Alondra
QUOTE(adinuta @ Apr 28 2012, 01:20 PM) *
Stai linistita ca nici Rares nu face nimic in premergator:)) I-a veni si lui vremea.liwlol.gif
Raportam copii cuminti la expo canina, amandoi, asa da. Cred ca sunt plictisiti de casa, de rutina de aici.

Clar, sa stii....si a mea nu vroia sa adoarma acum dupa masa, se tot uita la geam ...mie mi-e frica si ca se invata pe afara si pe urma cum o mai bag eu in casa ?! liwlol.gif
Am fost la cumparaturi si mandra a stat cu bunica-sa, si cand m-am intors, surpriza!Deja misca in /cu premergatorul smile.gif s-a cam prins de figura, numai ca nu prea vrea sa stea mult...

Apropo, mamici, voi cat ii tineti in premergator pe zi?
adinuta
QUOTE(Alondra @ Apr 28 2012, 07:09 PM) *
Clar, sa stii....si a mea nu vroia sa adoarma acum dupa masa, se tot uita la geam ...mie mi-e frica si ca se invata pe afara si pe urma cum o mai bag eu in casa ?! liwlol.gif
Am fost la cumparaturi si mandra a stat cu bunica-sa, si cand m-am intors, surpriza!Deja misca in /cu premergatorul smile.gif s-a cam prins de figura, numai ca nu prea vrea sa stea mult...

Apropo, mamici, voi cat ii tineti in premergator pe zi?

eu f putin, nici 30 min adunate pe zi.
Alondra
Neata mamici!
Ce faceti?
Aveti weekend prelungit?
Noi suntem in concediu de azi biggrin.gif liwlol.gif Ce bine e sa mai ai un ajutor in casa! biggrin.gif
O sa profitam si de vremea fff buna si o sa facem plimbari! smile.gif
O zi cu soare va dorim!


QUOTE(adinuta @ Apr 28 2012, 10:26 PM) *
eu f putin, nici 30 min adunate pe zi.

Am inteles, ,se pare ca nici ea nu sta prea mult...in plus, trebuie supravegheata ca trage tot doh.gif

nicoll
Buna dimineata !!!!
Mi-am zis ca ar cam fi cazul sa mai semnam si noi condica pe aici, nu de alta dar sa nu ne dati disparuti!!!!
Se pare ca a venit vara peste tot, e asa frumos afara ca numai la plimbare am vrea sa mergem.
Am fost la gratar, la iarba verde si spre surprinderea mea Alex a fost foarte cuminte, nu a plans, nu a vrut in brate, a fost super-ok. O sa incerc sa pun cateva poze cu el mai tarziu.
In rest ce sa va zic, Alex este bine, creste, "vorbeste" toata ziua, aplauda, a inceput sa stea in patutul lui si asta ma bucura tare mult pt ca il stiu in siguranta. Daca il las pe patul mare, atata se roteste pana ajunge la marginea patului si nu crted ca mai este mult pana ...serveste prima cazatura.
Toata ziua vrea sa mearga prin casa, dar eu nu pot sa stau prea mult aplecata pt ca ma doare spatele ingrozitor si cand il ridic in brate tipa si bate din picioare, riposteaza ca nu-l mai las. E tare haios.
Nu a renuntat nici acum la mesele de noaptea; doarme ce doarme si iar o cauta pe tzitzi, papa un pic si apoi se intoarce singur si ...somn in continuare.
Dintisori nu au mai iesit intre timp, doar cei doi de jos care... parca se ascut pe zi ce trece
doh.gif
adinuta
QUOTE(nicoll @ May 2 2012, 10:20 AM) *
Buna dimineata !!!!
Mi-am zis ca ar cam fi cazul sa mai semnam si noi condica pe aici, nu de alta dar sa nu ne dati disparuti!!!!
Se pare ca a venit vara peste tot, e asa frumos afara ca numai la plimbare am vrea sa mergem.
Am fost la gratar, la iarba verde si spre surprinderea mea Alex a fost foarte cuminte, nu a plans, nu a vrut in brate, a fost super-ok. O sa incerc sa pun cateva poze cu el mai tarziu.
In rest ce sa va zic, Alex este bine, creste, "vorbeste" toata ziua, aplauda, a inceput sa stea in patutul lui si asta ma bucura tare mult pt ca il stiu in siguranta. Daca il las pe patul mare, atata se roteste pana ajunge la marginea patului si nu crted ca mai este mult pana ...serveste prima cazatura.
Toata ziua vrea sa mearga prin casa, dar eu nu pot sa stau prea mult aplecata pt ca ma doare spatele ingrozitor si cand il ridic in brate tipa si bate din picioare, riposteaza ca nu-l mai las. E tare haios.
Nu a renuntat nici acum la mesele de noaptea; doarme ce doarme si iar o cauta pe tzitzi, papa un pic si apoi se intoarce singur si ...somn in continuare.
Dintisori nu au mai iesit intre timp, doar cei doi de jos care... parca se ascut pe zi ce trece
doh.gif

Nicol, bine ai revenit! Al meu nu face nimic. Nu sta in patut, nu adoarme decat in landou si acum, nu se ridica singur in fund sau in picioare, doar incearca, dar nu reuseste. Nu mai stiu ce sa fac cu el. Noptile sunt la fel de agitate. Pb cu fimoza si testiculul a ramas, deci va trebui sa-l si operam...
Alondra
Buna ziua mamici!

Ma bucur sa va mai vad pe aici mamici, sa speram ca nu moare topicul asta..

Ce mai fac bebeii?


Venim si noi cu niste poze pt cine nu ne-a vazut si pe fb biggrin.gif

Rontzai piciorusul


mi-au crescut moatze


am inceput sa ma plimb si eu


cu mami la plimbare


zici ca-s o bunicutza stirba liwlol.gif





Asteptam noutati si de la voi! smile.gif
adinuta
QUOTE(Alondra @ May 2 2012, 04:24 PM) *
Buna ziua mamici!

Ma bucur sa va mai vad pe aici mamici, sa speram ca nu moare topicul asta..

Ce mai fac bebeii?
Venim si noi cu niste poze pt cine nu ne-a vazut si pe fb biggrin.gif

Rontzai piciorusul


mi-au crescut moatze


am inceput sa ma plimb si eu


cu mami la plimbare


zici ca-s o bunicutza stirba liwlol.gif



Asteptam noutati si de la voi! smile.gif

V-am admirat si pe FB. E tare dragutica!
nicoll
CITAT(adinuta @ May 2 2012, 01:33 PM) *
Nicol, bine ai revenit! Al meu nu face nimic. Nu sta in patut, nu adoarme decat in landou si acum, nu se ridica singur in fund sau in picioare, doar incearca, dar nu reuseste. Nu mai stiu ce sa fac cu el. Noptile sunt la fel de agitate. Pb cu fimoza si testiculul a ramas, deci va trebui sa-l si operam...


Adina, fiecare copil are felul lui de a creste, nu-ti fa probleme. Cand o sa inceapa si Rares sa se "miste" toate vor veni ca avalansa. Toate la timpul lor. Mai ales ca o are si pe pe Daria ca exemplu.
In ce priveste fimoza, imi pare rau ca totusi se va ajunge la operatie dar daca ii va face bine, trebuie sa treaca si peste asta.
V-am admirat in poze, sunteti niste scumpi!
Pupici.
nicoll
CITAT(Alondra @ May 2 2012, 03:24 PM) *
Buna ziua mamici!

Ma bucur sa va mai vad pe aici mamici, sa speram ca nu moare topicul asta..

Ce mai fac bebeii?
Venim si noi cu niste poze pt cine nu ne-a vazut si pe fb biggrin.gif

Rontzai piciorusul


Ramo, sigur ca v-am admirat si pe FB, micuta e o dulceata, acum am vazut-o si in premergator...... a inceput sa faca pasi cu el sau doar il investigheaza momentan?
Alondra
Buna seara mamici!

QUOTE(adinuta @ May 2 2012, 09:37 PM) *
V-am admirat si pe FB. E tare dragutica!


tzuc.gif Multumim Adinuta! Pe voi cand va mai vedem..?
QUOTE(nicoll @ May 3 2012, 12:27 PM) *

Ramo, sigur ca v-am admirat si pe FB, micuta e o dulceata, acum am vazut-o si in premergator...... a inceput sa faca pasi cu el sau doar il investigheaza momentan?

Da, din a doua zi de cand am pus-o.... se impinge si la un moment dat o ia si 4 pasi sanatosi doar pe picioarele ei, pe urma se opreste ca vede altceva mai interesant vreun picior de-al nostru, se vede pe ea in oglinda sau robinetul de la calorifer liwlol.gif isi gaseste ea ceva de lucru sa se opreasca sa se odihneasca putin liwlol.gif doh.gif
adinuta
QUOTE(nicoll @ May 3 2012, 12:24 PM) *

Adina, fiecare copil are felul lui de a creste, nu-ti fa probleme. Cand o sa inceapa si Rares sa se "miste" toate vor veni ca avalansa. Toate la timpul lor. Mai ales ca o are si pe pe Daria ca exemplu.
In ce priveste fimoza, imi pare rau ca totusi se va ajunge la operatie dar daca ii va face bine, trebuie sa treaca si peste asta.
V-am admirat in poze, sunteti niste scumpi!
Pupici.

nicoll, multumim. daca ar fi numai fimoza, n-ar fi asa nasol, ca se face si fara anestezie. dar e treaba cu testicul necoborat. de fapt cam ambele au probleme, si asta nu suporta amanare...


QUOTE(Alondra @ May 3 2012, 10:38 PM) *
Buna seara mamici!
tzuc.gif Multumim Adinuta! Pe voi cand va mai vedem..?

Da, din a doua zi de cand am pus-o.... se impinge si la un moment dat o ia si 4 pasi sanatosi doar pe picioarele ei, pe urma se opreste ca vede altceva mai interesant vreun picior de-al nostru, se vede pe ea in oglinda sau robinetul de la calorifer liwlol.gif isi gaseste ea ceva de lucru sa se opreasca sa se odihneasca putin liwlol.gif doh.gif

am poze pe aparat, dar nu apuc deloc sa le descarc. incerc, revin.
Alondra
Buna dimineata mamici!E vineri , e weekend, enjoy!Ce fac bebeii ?A mea tare greu a mancat ieri, a stat si mult pe afara si a fost cald, o fi de la caldura ?Ai vostri cum papa in perioada asta?Acum de dimineata nu a vrut nici tzitzi nici LP....a mancat pe la 5 totusi...Azi noapte nu stiu ce a avut ca a adormit rupta la 21 ca de obicei si pe la 12 jum s-a trezit, pe la 1 jum iar, pe la 2 jum iar si a inceput sa planga si sa urle, nu stiu ce a apucat-o ca n-a facut niciodata asa....De la dinti nu cred ca e, ca nu se vede nimic...daduse un partz biggrin.gif poate o durea burtica?Dar iar habar nu am de la ce ca n-am schimbat nimic....kk facuse....na, scuzati romanul biggrin.gif M-am plans si eu putin ....biggrin.gif Sa aveti o zi buna!
andy2011
dragele mele, am intrat doar putin sa va spun ca de 2 ore am ajuns si noi acasa, operatia a decurs bine, Andreas se simte foarte bine si totul incepe sa reintre in normal. zilele urmatoare intru sa va povestesc mai in detaliu
adinuta
QUOTE(andy2011 @ May 4 2012, 10:12 PM) *
dragele mele, am intrat doar putin sa va spun ca de 2 ore am ajuns si noi acasa, operatia a decurs bine, Andreas se simte foarte bine si totul incepe sa reintre in normal. zilele urmatoare intru sa va povestesc mai in detaliu

bravo! invingatorule! te pupam! ne vedem vara asta la joaca!
Alondra
Buna dimineata mamici!Treziiireeea!:D Noi suntem in picioare de la 7 , din nou!Si azi noapte la 1 cine avea ochii mari beliti si se tot foia?! biggrin.gif Ma-ya! liwlol.gif Off, nu stiu ce-a avut iar doh.gif ...era cand pe o parte, cand pe alta..pana la urma am dat-o cu Calgel pe gingii si s-a pototlit, a dormit pana la 5...Sper ca voi ati dormit mai bine!O duminica placuta va dorim!

QUOTE(andy2011 @ May 4 2012, 10:12 PM) *
dragele mele, am intrat doar putin sa va spun ca de 2 ore am ajuns si noi acasa, operatia a decurs bine, Andreas se simte foarte bine si totul incepe sa reintre in normal. zilele urmatoare intru sa va povestesc mai in detaliu

Ma bucur ca ati revenit sanatosi!
Alondra
Buna ziua mamici !
Ce mai faceti?
Nu mai veniti la povesti?
Ce mai fac bebeii, cum mai progreseaza? oFloare1.gif
adinuta
QUOTE(Alondra @ May 8 2012, 11:30 AM) *
Buna ziua mamici !
Ce mai faceti?
Nu mai veniti la povesti?
Ce mai fac bebeii, cum mai progreseaza? oFloare1.gif

neata, la noi nimic nou, doar se ridica in patut si in rest brate cat cuprinde. 2 nopti a dormit de m-am speriat ca i-am dat niste chestii homeopate din anglia, v-am spus de ele. am zis: gata, i-am agsit ac de cojoc! Ei, as. Atat mi-a fost, 2 nopti au ajuns sa ma refac, asa ca de azi noapte ne trezim din nou la ore sa mancam, plus altele mici intre, de dat suzeta sau apa/ceai.
Sunt inca raciti amandoi.
alexxalili
QUOTE(adinuta @ May 8 2012, 01:45 PM) *
neata, la noi nimic nou, doar se ridica in patut si in rest brate cat cuprinde. 2 nopti a dormit de m-am speriat ca i-am dat niste chestii homeopate din anglia, v-am spus de ele. am zis: gata, i-am agsit ac de cojoc! Ei, as. Atat mi-a fost, 2 nopti au ajuns sa ma refac, asa ca de azi noapte ne trezim din nou la ore sa mancam, plus altele mici intre, de dat suzeta sau apa/ceai.
Sunt inca raciti amandoi.


salutare-salutare. uau ce slaba activitate pe aici. si eu care ma gandeam ca am mult de recuperat...
sanatate ingerasilor tai, Adinuta, sa dea D0zeu sa se faca bine cat mai curand.
profit de ocazie si ii doresc sanatate si numai bine si micutului nostru invingator, recuperare cat mai rapida si sa de a D-zeu ca totul sa fie bine de acum inainte.
Alondra
Buna dimineata mamici !
Nimeni treaza laora asta?
Haideti la cafeluta cafea.gif
Unde sunt povestile de odinioara?
Noi suntem bine, imi pare rau de vreme ca nu mai prea putem iesi ca ploua si e urat....Maya mea zilele trecute s-a bronzat pe fata si manute, la fel si ai vostri?Si-a schimbat culoarea total liwlol.gif zici ca a fost la mare!
ilona_darius
CITAT(Alondra @ May 9 2012, 06:56 AM) *
Buna dimineata mamici !
Nimeni treaza laora asta?
Haideti la cafeluta cafea.gif
Unde sunt povestile de odinioara?
Noi suntem bine, imi pare rau de vreme ca nu mai prea putem iesi ca ploua si e urat....Maya mea zilele trecute s-a bronzat pe fata si manute, la fel si ai vostri?Si-a schimbat culoarea total liwlol.gif zici ca a fost la mare!

neata....mc pt invitatie a.londra...am si terminat cafeluta..si la noi ploua de cateva zile, dar spre seara e bine si racoare.

lili cum e cu serviciul, cu fetele??
mariannka
Buna Mamici si Pitici!!! Ne-am facut si noi aparitia pe aici... ca caldura de afara nu ne mai e a sta in casa la calculator...

Alondra, ai o fetita Superba... si ce codite frumoase are... Sa-ti traiasca!!! La a mea ii cazuse parul de prin parti si de la ceafa de avea numai in varful capului parul mai lung restul era pufuletul care se schimbase... asa ne distram de "creasta ei" ca am tunso ca pe un baietel sa-i creasca tot uniform.... liwlol.gif
Noi suntem binisor....
Si noi am inceput de 2 saptamani sa o punem in premergator... aceeasi poveste!!! credeam ca numai micutei mele nu-i prea place sa stea mult in el... repede se plictiseste...
Somnicul noaptea... uffff.... dormea in camera ei- ma trezem de 10 ori pe noaptea... ca pornea alarma la fiecare jumate de ora- o ora, de eram nebuna de cap... dupa... toata ziua eram ametita.... ai vostri macar mananca noaptea, vor apica... pe cand amea... mainile-n sus si cauta in brate ... dar sa stau cu ea in brate si in picioare... cum incercam sa ma asez incepea sa urle de nu mai putea... acum de vreo saptamna... la-m lasat singur pe tati si ma-m mutat in alta camera si dorm cu ea.... asa ma simte si doarme si ea bine si eu... ca altfel nu se mai putea... eu nustiu... are frica aia tot timpul ca plec si ramane singura...
In rest e fata mare.... sta in fundulet... face exercitii sa se ridice singura .... uneori i se primeste alteori cade ca un ghemotoc liwlol.gif , se enerveaza... si iar incepe sa se ridice.... in privinta jocului- nu-i trebuie jucarii le arunca cat poate de departe... prefera doar telecomenzile, telefoanele si tastatura... tremura cand le vede... ii place sa butoneze ceva de groaza... si sa pupe telefonul ca ea stie ca de acolo se aude si o vede cand vb pe skype pe buní a ei... Are deja doi dintisori (de jos)... si ce caraghiosi sunt.... i-au iesit un pic strambi.... si cand ii zicem sa ne arate dintii... ne scoate limbuta.... e asa de de dulce, de ne vine s-o mancam, nu alta....
De papat, dimineta la 8:00 (e cosmar daca nu-i da-i lapticul cu cereale aproape 200ml), pe la 11:30 cam aceeasi cantitate de laptic cu cereale si biscuti, la 15:00- pireu de legume cu piept de pui intr-o zi, de carne de vita in alta zi si de cateva zile am inceput sa-i intoducem si in amestec cu peste, in jurul orei 18 papa un fruct (mar, para sau banana-care-i place la nebunie) iar inainte de culcare la 22:00 isi papa lapticul cu cereale... si cam asta e meniul ei zilnic...... daca se face ora de mancarica si nu i-ai dat, atunci sa vedeti ce "vesel " e nervi.gif
Altfel e bine... santoasa, grasunica si frumoasa...
Va pup mult... si sa ne auzim doar de bine
Alondra
QUOTE(mariannka @ May 10 2012, 03:23 PM) *
Buna Mamici si Pitici!!! Ne-am facut si noi aparitia pe aici... ca caldura de afara nu ne mai e a sta in casa la calculator...

Alondra, ai o fetita Superba... si ce codite frumoase are... Sa-ti traiasca!!! La a mea ii cazuse parul de prin parti si de la ceafa de avea numai in varful capului parul mai lung restul era pufuletul care se schimbase... asa ne distram de "creasta ei" ca am tunso ca pe un baietel sa-i creasca tot uniform.... liwlol.gif
Noi suntem binisor....
Si noi am inceput de 2 saptamani sa o punem in premergator... aceeasi poveste!!! credeam ca numai micutei mele nu-i prea place sa stea mult in el... repede se plictiseste...
Somnicul noaptea... uffff.... dormea in camera ei- ma trezem de 10 ori pe noaptea... ca pornea alarma la fiecare jumate de ora- o ora, de eram nebuna de cap... dupa... toata ziua eram ametita.... ai vostri macar mananca noaptea, vor apica... pe cand amea... mainile-n sus si cauta in brate ... dar sa stau cu ea in brate si in picioare... cum incercam sa ma asez incepea sa urle de nu mai putea... acum de vreo saptamna... la-m lasat singur pe tati si ma-m mutat in alta camera si dorm cu ea.... asa ma simte si doarme si ea bine si eu... ca altfel nu se mai putea... eu nustiu... are frica aia tot timpul ca plec si ramane singura...
In rest e fata mare.... sta in fundulet... face exercitii sa se ridice singura .... uneori i se primeste alteori cade ca un ghemotoc liwlol.gif , se enerveaza... si iar incepe sa se ridice.... in privinta jocului- nu-i trebuie jucarii le arunca cat poate de departe... prefera doar telecomenzile, telefoanele si tastatura... tremura cand le vede... ii place sa butoneze ceva de groaza... si sa pupe telefonul ca ea stie ca de acolo se aude si o vede cand vb pe skype pe buní a ei... Are deja doi dintisori (de jos)... si ce caraghiosi sunt.... i-au iesit un pic strambi.... si cand ii zicem sa ne arate dintii... ne scoate limbuta.... e asa de de dulce, de ne vine s-o mancam, nu alta....
De papat, dimineta la 8:00 (e cosmar daca nu-i da-i lapticul cu cereale aproape 200ml), pe la 11:30 cam aceeasi cantitate de laptic cu cereale si biscuti, la 15:00- pireu de legume cu piept de pui intr-o zi, de carne de vita in alta zi si de cateva zile am inceput sa-i intoducem si in amestec cu peste, in jurul orei 18 papa un fruct (mar, para sau banana-care-i place la nebunie) iar inainte de culcare la 22:00 isi papa lapticul cu cereale... si cam asta e meniul ei zilnic...... daca se face ora de mancarica si nu i-ai dat, atunci sa vedeti ce "vesel " e nervi.gif
Altfel e bine... santoasa, grasunica si frumoasa...
Va pup mult... si sa ne auzim doar de bine

Hei mami, bine-ati revenit, ca va dadusem disparute! Nici pe facebook nu-mi mai apareai nu stiu ce s-a intamplat...acum te-am adaugat iar in grup..

Bravo Adina, sa cresti mare si cuminte si s-o asculti pe mami, care a uitat sa ne lase si o poza cu tine tongue.gif

Pupici si ..P.S. multumim de complimente! tzuc.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.