Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De August 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253
simonik19
QUOTE(simonabireescu @ Feb 25 2011, 10:40 PM) *
Simo sper ca ai avut parte e o zi frumoasa azi. Se gasesc multe chestii dragute la Auchan la preturi bune. O singura observatie am eu, tot ce am luat de bumbac de la ei a intrat la apa, asha ca poate nu strica sa luati un numar mai mare.

pai ce am gasit azi la ei...la body ma refer......doar de la marimea 60( 3 luni scrie) se gasea.....doar un body de 54 am gasit....da sunt multe chestii dragute....dar cel mai tare ma bucur pt biberon....k a fost ieftin si eu am vrut neaparat de sticla...am vazut multeee chestii faine...acum au marit spatiul pt bebe.....eu nu am stiut....k nu am mai fost de mult dar cum am avut treaba azi in mall am dat o fuga.....!!cum mai te simti???dar voi mamici ?mai aveti greturi??eu nu mai am si am inceput sa pap si carnita prajita....... bananab.gif inainte nu puteam nici sa o vad...!!!
simonabireescu
QUOTE(simonik19 @ Feb 26 2011, 12:44 AM) *
pai ce am gasit azi la ei...la body ma refer......doar de la marimea 60( 3 luni scrie) se gasea.....doar un body de 54 am gasit....da sunt multe chestii dragute....dar cel mai tare ma bucur pt biberon....k a fost ieftin si eu am vrut neaparat de sticla...am vazut multeee chestii faine...acum au marit spatiul pt bebe.....eu nu am stiut....k nu am mai fost de mult dar cum am avut treaba azi in mall am dat o fuga.....!!cum mai te simti???dar voi mamici ?mai aveti greturi??eu nu mai am si am inceput sa pap si carnita prajita....... bananab.gif inainte nu puteam nici sa o vad...!!!


E bine 60 ca daca si intra la apa e numai bun la inceput. Eu la ei oricum iau mai mari pentru ca Alesia e mai inalta si ce scrie pentru 6 luni am folosit la 3, etc. Eu pana la 3 luni am foosit body-uri din alea care au capse ca era mai ushor de imbracat, nu trebuei trase peste cap. Acum intradevar au extins spatiul in ideea ca ei fac periodic tot felul de promotii, insa spatiul ala special amenajat langa jucarii nu va fi acolo tot timpul, doar pana la o anumita data, dupa care ramane doar acolo langa haine. Eu ma simt bine, multumesc....sunt in perioada aia frumoasa desi comparativ cu multe din voi la mine cam toata sarcina pot spune ca a fost frumoasa pana acum. Ma bucur ca te simti mult mai bine si ca poti manca si carne.
simonik19
QUOTE(simonabireescu @ Feb 25 2011, 10:53 PM) *
E bine 60 ca daca si intra la apa e numai bun la inceput. Eu la ei oricum iau mai mari pentru ca Alesia e mai inalta si ce scrie pentru 6 luni am folosit la 3, etc. Eu pana la 3 luni am foosit body-uri din alea care au capse ca era mai ushor de imbracat, nu trebuei trase peste cap. Acum intradevar au extins spatiul in ideea ca ei fac periodic tot felul de promotii, insa spatiul ala special amenajat langa jucarii nu va fi acolo tot timpul, doar pana la o anumita data, dupa care ramane doar acolo langa haine. Eu ma simt bine, multumesc....sunt in perioada aia frumoasa desi comparativ cu multe din voi la mine cam toata sarcina pot spune ca a fost frumoasa pana acum. Ma bucur ca te simti mult mai bine si ca poti manca si carne.

pe bune nu o sa ramana acolo ???pacat am fost asa vrajita azi cand am vazut atat de multe lucrusoare.....de bebici....crede-ma vre-o ora m-am invartit pe acolo si nu exagerez...liwlol.gif)
multumesc pt sfat o sa iau si eu mai mari ca ai dreptate pot intra la apa.....eu nu prea stiu mare lucru si chiar iti multumesc pt sfat!!! fain de tine k ai avut o sarcina usoara....poate la bebe 2 o sa fiu mai norocoasa!! si puiutul meu mic mi-a facut o surpriza...pentru ca l-am simtit putin mai bine acum seara......biggrin.gif:D:D:D
simonik19
eu ma pun in pat....pentru ca sunt cam obosita....asa ca va urez somnik usor si ..
simonabireescu
QUOTE(simonik19 @ Feb 26 2011, 01:03 AM) *
pe bune nu o sa ramana acolo ???pacat am fost asa vrajita azi cand am vazut atat de multe lucrusoare.....de bebici....crede-ma vre-o ora m-am invartit pe acolo si nu exagerez...liwlol.gif)
multumesc pt sfat o sa iau si eu mai mari ca ai dreptate pot intra la apa.....eu nu prea stiu mare lucru si chiar iti multumesc pt sfat!!! fain de tine k ai avut o sarcina usoara....poate la bebe 2 o sa fiu mai norocoasa!! si puiutul meu mic mi-a facut o surpriza...pentru ca l-am simtit putin mai bine acum seara......biggrin.gif:D:D:D


Inca nu s-a discutat despre necesar bebe, spital insa acusica ajungem si la asta si banuiesc ca noi care mai avem copii putem venii cu sugestii. Stiu cum eram si eu la prima sarcina cu bagajul pentru spital, haine pentru bebe, nu stiam ce si cum. Ma bucur ca il simti pe bebe, e un sentiment atat de frumos, ca multe altele ce vin. Ma duc la nani. Noapte buna.
angel
da stiu si eu standu ala de la auchan insa va fii acolo doar pana p 1 martie si apoi gata...ce fain de tine simo ca ii poti lua ce vr u inca de acum la me al meu sot nu ma lasa si pace nu am cu cine sa o scot la cap sad.gif sad.gif va trebui sa astept si sa ma multumesc cu privitu pana atunci....ufffff
cory27
Neatza fetelor,va astept la o cafelutza,ce va mai fac burticile azi?
Alondra
Neata burtici gravida.gif !

Va doresc un weekend usor si frumos!

Vad ca sunteti norocoase si va simtiti bine!

Eu inca cu putina greata, dar n-am mai dat la rate...azi noapte adica.......sper sa ma indrept spre bine...pray.gif

Dne ajuta!
Alondra
ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif

Neata burtici! gravida.gif
Pai ce faceti, somati? anima1.gif 1_3ani.gif unsure.gif Rusinica!
De ieri n-ati mai avut activitate...eu in schimb m-am simtit mai bine, n-am mai dat la rate, si musai sa ma laud am plecat la shopping de pantaloni de gravi gravida.gif si m-am intors nu cu 1 pereche, ci cu 2 si cu o bluza cadou,ca deh, era oferta ! doh.gif Asa ca o perioada o sa stau linistita...daca o sa pot ! biggrin.gif
Voi ati mai luat hainute la bebe, lucrusoare...?
Cand ma gandesc cate trebuie cumparate...doh.gif
Sigur mamicile de 2 mai au lucruri de la bebe 1 si o sa le foloseasca....am vazut niste scoruri prin magazine la patuturi, carucioare...de-ti vine sa te urci pe pereti...dupa ce ca nici nu prea ai de unde sa alegi in orasul asta...doh.gif cel putin asa mi se pare...sad.gif ori trebuie eu sa mai caut...doh.gif

Va doresc o zi frumoasa si spor la 1_3ani.gif
adinuta
Poze cu burtica de 15 saptamani, facute joi

Alondra
QUOTE(adinuta @ Feb 27 2011, 10:23 AM) *
Poze cu burtica de 15 saptamani, facute joi

Wowww, Adinuta, poze cu burtik !! guitar.gif Ce bine se vede si la tine, exact cat trebuie pt 4 luni, ce frumos! wub.gif Si in rest esti o slaba! tongue.gif Ce balene mai fetelor, Doaaamne....de-acum nu va mai cred pe nici unele cand exagerati asa! 68.gif
Pupici la burtica Adinuta, sa creasca mare si sanatoasa! gravida.gif tzuc.gif tzuc.gif
Tu cand mai mergi la eco?Atunci ar trebui sa afli ce se ascunde acolo! smile.gif
adinuta
QUOTE(Alondra @ Feb 27 2011, 10:57 AM) *
Wowww, Adinuta, poze cu burtik !! guitar.gif Ce bine se vede si la tine, exact cat trebuie pt 4 luni, ce frumos! wub.gif Si in rest esti o slaba! tongue.gif Ce balene mai fetelor, Doaaamne....de-acum nu va mai cred pe nici unele cand exagerati asa! 68.gif
Pupici la burtica Adinuta, sa creasca mare si sanatoasa! gravida.gif tzuc.gif tzuc.gif
Tu cand mai mergi la eco?Atunci ar trebui sa afli ce se ascunde acolo! smile.gif

Multumesc, draga mea. Ce mandra sunt de burtica mea! tzuc.gif Vinerea viitoare merg la eco, in data de 4 martie la ora 17:15. Sper si eu din suflet sa aflam ce se ascunde acolo.
Alondra
QUOTE(adinuta @ Feb 27 2011, 02:46 PM) *
Multumesc, draga mea. Ce mandra sunt de burtica mea! tzuc.gif Vinerea viitoare merg la eco, in data de 4 martie la ora 17:15. Sper si eu din suflet sa aflam ce se ascunde acolo.

Abia asteptam sa aflam guitar.gif
angel
QUOTE(adinuta @ Feb 27 2011, 08:23 AM) *
Poze cu burtica de 15 saptamani, facute joi


Vai de me ce burtica frumoasa tzuc.gif si vr sa va sp ca il aveam p ianis in brate si punea degetelu p burtica ta si imi sp bebe bebe,mai mai si asa m.am amuzat.....multa bafta la eco inca de pe acum. tzuc.gif
adinuta
QUOTE(angel @ Feb 27 2011, 06:48 PM) *
Vai de me ce burtica frumoasa tzuc.gif si vr sa va sp ca il aveam p ianis in brate si punea degetelu p burtica ta si imi sp bebe bebe,mai mai si asa m.am amuzat.....multa bafta la eco inca de pe acum. tzuc.gif

Multumesc, ce dragut copilasul tau!
angel
QUOTE(adinuta @ Feb 27 2011, 06:50 PM) *
Multumesc, ce dragut copilasul tau!

ms,dar aici cred ca da nu am spus nu e bb al meu mai am un fratior de 1 an si 7 luni wub.gif stiu ca poate fii ohmy.gif dar eu il iubesc foarte mult.Abia acum o sa am primul meu bb. tzuc.gif
adinuta
QUOTE(angel @ Feb 27 2011, 11:06 PM) *
ms,dar aici cred ca da nu am spus nu e bb al meu mai am un fratior de 1 an si 7 luni wub.gif stiu ca poate fii ohmy.gif dar eu il iubesc foarte mult.Abia acum o sa am primul meu bb. tzuc.gif

Am inteles, deci ti-ai afcut antrenamentul oricum:)) E cam de varsta Dariei, cand s-a nascut, in iulie 2009? Daria in 19 iunie!
angel
QUOTE(adinuta @ Feb 27 2011, 10:34 PM) *
Am inteles, deci ti-ai afcut antrenamentul oricum:)) E cam de varsta Dariei, cand s-a nascut, in iulie 2009? Daria in 19 iunie!

da am antrenament biggrin.gif mai ales ca eu l.am dorit foarte tare p el si am avut grija de el de cand avea 5 zile,da in 2009 s-a nascut dar in august.
simonik19
buna ziua mamicii....!!cum a fost weekendul??
ANGEL iubita mea felicitari pentru cele 21 de saptamani oFloare1.gif oFloare1.gif
ADINUTA deja ai steers pozele cu burtica??cand sa vad si eu......pauza!!!!
adinuta
QUOTE(simonik19 @ Feb 28 2011, 01:43 PM) *
buna ziua mamicii....!!cum a fost weekendul??
ANGEL iubita mea felicitari pentru cele 21 de saptamani oFloare1.gif oFloare1.gif
ADINUTA deja ai steers pozele cu burtica??cand sa vad si eu......pauza!!!!

Le-am sters de unde le-am postat pe un site de poze si probabil de aia au disparut. Daca vrei, lasa-mi adresa de mess si ti le trimit:))
nicoll
Spuneti-mi va rog, la cate saptamani se poate vedea la ecograf sexul copilului ?
angel
QUOTE(simonik19 @ Feb 28 2011, 11:43 AM) *
buna ziua mamicii....!!cum a fost weekendul??
ANGEL iubita mea felicitari pentru cele 21 de saptamani oFloare1.gif oFloare1.gif
ADINUTA deja ai steers pozele cu burtica??cand sa vad si eu......pauza!!!!

ms mlt!!!pup
Roxxy87
QUOTE(nicoll @ Feb 28 2011, 03:07 PM) *
Spuneti-mi va rog, la cate saptamani se poate vedea la ecograf sexul copilului ?

Depinde daca bebele te lasa sa vezi....mie la 16 sapt mi s-a spus ca e baietel dar nu e sigur 100% ca inca e mic...la 20 de sapt mi s-a confirmat... la 20 de sapt am mers ca asa ma cheama dr la control...din 4 in 4 sapt...
nicoll
quote name='Roxxy87' date='Feb 28 2011, 01:14 PM' post='1622680']
Depinde daca bebele te lasa sa vezi....mie la 16 sapt mi s-a spus ca e baietel dar nu e sigur 100% ca inca e mic...la 20 de sapt mi s-a confirmat... la 20 de sapt am mers ca asa ma cheama dr la control...din 4 in 4 sapt...
[/quote]


parca nu mai am rabdare!!!

angel
QUOTE(nicoll @ Feb 28 2011, 01:36 PM) *
quote name='Roxxy87' date='Feb 28 2011, 01:14 PM' post='1622680']
Depinde daca bebele te lasa sa vezi....mie la 16 sapt mi s-a spus ca e baietel dar nu e sigur 100% ca inca e mic...la 20 de sapt mi s-a confirmat... la 20 de sapt am mers ca asa ma cheama dr la control...din 4 in 4 sapt...
parca nu mai am rabdare!!!

la me sa vazut la 18 saptamani,la alte fete se vede si de la 14 sapt cel mai dev.dar depinde ffff mlt de el daca vr sa arate biggrin.gif si stiu cum e sa nu mai ai rabdare pufff ce sentiment....
de ce nu iti pui ticker sa vedem si noi cate saptamani ai?
cristall23
QUOTE(nicoll @ Feb 28 2011, 03:07 PM) *
Spuneti-mi va rog, la cate saptamani se poate vedea la ecograf sexul copilului ?

la mine s-a vazut la 14 saptamani, insa depinde daca eco este performant si mai ales daca bebe sta cuminte la poza...ceea ce e destul de greu in perioada asta..smile.gif
Alondra
Buna burtici! gravida.gif

Abia acum am reusit sa intru sa va salut, am foist si plecata azi, dar .....imi merge si netul innngrroooozzziiitttor de rau, nu stiu ce are wacko.gif
IMi pare bine pe de alta parte ca nu am avut mult de recuperat tongue.gif

CUm va mai simtiti ?

Eu, ca burtica mai mica ce sunt pe langa voi, ...tongue.gif ....inca nu am scapat de greturi si de dat la rate...aseara mi-a fost rau de tot iar..., am vomat de 2 ori, azi dimineata iar....dar azi m-am simtit mai bine si sper sa scap de hranit ratustele in seara asta! doh.gif

In rest, pe unde mai sunteti, ce mai faceti, ca nu mai sunteti asa vorbarete ca la inceput...sad.gif

Siminel pe unde umblii ?Sper ca esti bine! unsure.gif
nicoll
QUOTE(angel @ Feb 28 2011, 01:41 PM) *
la me sa vazut la 18 saptamani,la alte fete se vede si de la 14 sapt cel mai dev.dar depinde ffff mlt de el daca vr sa arate biggrin.gif si stiu cum e sa nu mai ai rabdare pufff ce sentiment....
de ce nu iti pui ticker sa vedem si noi cate saptamani ai?



HELP!!!! Cum sa fac sa imi apara tickerul? Eu nu reusesc deloc. Am codul lui iar cand il inserez nu apare imaginea, apare tot codul. Ce se intampla?
angel
QUOTE(nicoll @ Feb 28 2011, 05:09 PM) *
HELP!!!! Cum sa fac sa imi apara tickerul? Eu nu reusesc deloc. Am codul lui iar cand il inserez nu apare imaginea, apare tot codul. Ce se intampla?

s.ar putea sa iti apara asa ca nu ai luat codul care trebuie adik p cel bbcode...
adinuta
Va salut si eu pe fuga ca ma bag la nani. Pupici. Ma simt mult mai bine, nu mai dau la rate si nu mi-e rau, sper ca a trecut totul.
nicoll
QUOTE(angel @ Feb 28 2011, 06:15 PM) *
s.ar putea sa iti apara asa ca nu ai luat codul care trebuie adik p cel bbcode...



S-ar parea ca de data aceasta am reusit. Da, cred ca nu luam bbcodul, copiam un alt cod.
Acum am intrat si noi in normalitate
.



nicoll
Va doresc tuturor LA MULTI ANI !!!!!!!! Sa aveti o primavara frumoasa, numai cu soare si cu ganduri bune, sa aveti o sarcina usoara si sa va bucurati de bebelusul care este pe drum.
trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif

cory27
La multi ani si din partea mea fetelor de 1 martie,va doresc sarcini cat mai usoare si bebei cat mai grasi
nicoll


LA MULTI ANI DE MARTISOR!!!!!!!
adinuta
Sa avem toate o primavara frumoasa, plina de bucurii!
alexxalili
vine primavara, vine primavara! urraaaaa! sper- cel putin. nu mai suport iarna si frigul si.... nu mai vreau. La multi ani tuturor de martisor! fara vreun motiv anume azi sunt foarte vesela, sper k o sa termin ziua la fel de vesela. pupici tuturor.
PS : am fost joi la control si medicul ne-a spus' again' ca din cate se vede deocamdata e baiat. ohmy.gif . asta e, incep sa-mi iau gandul de la fetita. pana la urma e ok si baiat, sanatos sa fie. o zi cat mai placuta va doresc.
alexxalili
ufff... am si eu o problema! daca tot am timp si am dispozitia necesara vreau sa-mi pun si eu ticker. se pare ca cel cu aniversarea fiicei mele am reusit sa-l pun dar cum fac sa-l pun si pe cel cu barzoiu'? nervi.gif . daca il adaug pur si simplu mi-l sterge pe acesta. am incercat sa citesc pe pagina de bun venit a site-ului dar imi spune k nu am acces. mama ei de treaba. scuze ca va bazai cu astfel de probleme.
Alondra
Buna dimineata burtici! gravida.gif
Adinuta, ce bine ca nu mai dai la rate...eu n-am incetat inca, dar sper!
Simina, pe unde esti ? ohmy.gif

QUOTE(nicoll @ Mar 1 2011, 08:57 AM) *
S-ar parea ca de data aceasta am reusit. Da, cred ca nu luam bbcodul, copiam un alt cod.
Acum am intrat si noi in normalitate
.


Copiaza acest cod la tine in cont, la semnatura ca sa nu fii nevoita de fiecare data sa-l copiezi cand postezi...
Intrii sus in dreapta la My Controls, si apoi in stanga la Edit signature, si dai paste acolo in spatiul de scris, dupa care Update SIgnature!

QUOTE(alexxalili @ Mar 1 2011, 10:16 AM) *
vine primavara, vine primavara! urraaaaa! sper- cel putin. nu mai suport iarna si frigul si.... nu mai vreau. La multi ani tuturor de martisor! fara vreun motiv anume azi sunt foarte vesela, sper k o sa termin ziua la fel de vesela. pupici tuturor.
PS : am fost joi la control si medicul ne-a spus' again' ca din cate se vede deocamdata e baiat. ohmy.gif . asta e, incep sa-mi iau gandul de la fetita. pana la urma e ok si baiat, sanatos sa fie. o zi cat mai placuta va doresc.

OOo, felicitari pt barza.gif ! Se pare ca toata lumea de pe aici vrea fetite si are parte de baieti! doh.gif



QUOTE(alexxalili @ Mar 1 2011, 10:35 AM) *
ufff... am si eu o problema! daca tot am timp si am dispozitia necesara vreau sa-mi pun si eu ticker. se pare ca cel cu aniversarea fiicei mele am reusit sa-l pun dar cum fac sa-l pun si pe cel cu barzoiu'? nervi.gif . daca il adaug pur si simplu mi-l sterge pe acesta. am incercat sa citesc pe pagina de bun venit a site-ului dar imi spune k nu am acces. mama ei de treaba. scuze ca va bazai cu astfel de probleme.




Cu tickerul, nu trebuie sa-l stergi pe cel pe care il ai, pur si simplu in copiezi pe cel de =al doilea dedesubt la primul, si o sa fie doua coduri unul langa altul ...si dai Update la semnatura! wink.gif


Va doresc o primavara frumoasa si sa aveti parte de un Martisor asa cum va doriti!



camitza82
Am intrat sa urez si eu o primavara frumoasa la toata lumea si sa ne bucuram de ea. trandafir.gif


Momentan nu am vesti cu privire la analiza... cred ca joi o sa primesc rezultatul...sa speram ca o sa fie bine.

Va pup!
adinuta
QUOTE(alexxalili @ Mar 1 2011, 10:35 AM) *
ufff... am si eu o problema! daca tot am timp si am dispozitia necesara vreau sa-mi pun si eu ticker. se pare ca cel cu aniversarea fiicei mele am reusit sa-l pun dar cum fac sa-l pun si pe cel cu barzoiu'? nervi.gif . daca il adaug pur si simplu mi-l sterge pe acesta. am incercat sa citesc pe pagina de bun venit a site-ului dar imi spune k nu am acces. mama ei de treaba. scuze ca va bazai cu astfel de probleme.

Deci si tu mai ai o fetita si ai vrea tot fetita, dar e baietel...of, cred ca si la mine asa e...parca arata a baietel la eco trecut, acum, ce-o fi, sa fie sanatos ca o fetita scumpa am oricum acasa:))
simonik19

LA MULTI ANI TUTUROR MAMICIILOR DE 1 MARTIE!!!!!
simonik19
Ce faceti dragele mele???eu azi la 18:30 am programare la medic....deabea astept sa il vad pe bebe!!!!va pup si vin cu vesti mai tarziu
adinuta
QUOTE(simonik19 @ Mar 1 2011, 01:01 PM) *
Ce faceti dragele mele???eu azi la 18:30 am programare la medic....deabea astept sa il vad pe bebe!!!!va pup si vin cu vesti mai tarziu

Bafta, sa aduci poze si vesti bune!
Alondra
QUOTE(simonik19 @ Mar 1 2011, 01:01 PM) *
Ce faceti dragele mele???eu azi la 18:30 am programare la medic....deabea astept sa il vad pe bebe!!!!va pup si vin cu vesti mai tarziu

Simonik, succes la medic, sa ne dai vesti bune, neaparat! Si pooozeee cu bebe, a crescut cu siguranta de cand nu l-am mai vazut...smile.gif

Eu mai nou am alta grija, mie nu mi-a crescut deloc burta gravida.gif sad.gif cel putin mie asa mi se pare...........si am slabit destul de la atata varsat......dar gravida.gif ar fi tb. sa fie mai mare parca...doh.gif sper ca bb e bine acolo neafectat si el creste..., pana mai merg eu la eco o sa mi se para o vesnicie doh.gif
Roxxy87
Simo intra te rog putin pe mess tzuc.gif
alexxalili
QUOTE(adinuta @ Mar 1 2011, 12:19 PM) *
Deci si tu mai ai o fetita si ai vrea tot fetita, dar e baietel...of, cred ca si la mine asa e...parca arata a baietel la eco trecut, acum, ce-o fi, sa fie sanatos ca o fetita scumpa am oricum acasa:))

daaa, am acasa o mica printesa si mi-as fi dorit inca una ( cred ca din obisnuinta) dar se pare ca nu am fost suficient de cuminte wink.gif . e bine si baietel si-i multumesc lui DD si pentru baietel. bebe a inceput sa miste de ceva timp dar abia din 24 declar oficial k a miscat bananab.gif ( atunci am realizat sigur-sigur k el este, inainte mai aveam dubii).
cat despre ticker notworthy.gif .... si cand te gandesti ca nici macar nu sunt blonda ca sa am o scuza. mersi de ajutor.
Iustina_27
QUOTE(simonik19 @ Mar 1 2011, 11:01 AM) *
Ce faceti dragele mele???eu azi la 18:30 am programare la medic....deabea astept sa il vad pe bebe!!!!va pup si vin cu vesti mai tarziu


va tinem pumnii sa veniti cu vesti bune!
eu mi-am mai revenit!am 3 zile de cand ma simt mai bine si de cand n-am mai dat la rate!sunt happy.
azi am fost la analize. maine iau rezultatele. la ginecolog merg joi, cred!mi-e dor de bb!abia astept sa vad ca e bine!
alexxalili
ce zuza sunt, tickerul l-am creat de ceva vreme dar nu am stiut cum sa-l pun si acum cand in sfarsit am reusit realizez k l-am facut pe fond roz, eram absolut convinsa k voi avea fetita. acu tre sa schimb culoarea sau... sa mai astept? poate-poate.. biggrin.gif
Alondra
QUOTE(Iustina_27 @ Mar 1 2011, 01:29 PM) *
va tinem pumnii sa veniti cu vesti bune!
eu mi-am mai revenit!am 3 zile de cand ma simt mai bine si de cand n-am mai dat la rate!sunt happy.
azi am fost la analize. maine iau rezultatele. la ginecolog merg joi, cred!mi-e dor de bb!abia astept sa vad ca e bine!

Vad ca ai intrat si tu in casuta 4, ce trece timpul, esti o fericita ca nu ai mai dat la rate! yes.gif

QUOTE(alexxalili @ Mar 1 2011, 01:30 PM) *
ce zuza sunt, tickerul l-am creat de ceva vreme dar nu am stiut cum sa-l pun si acum cand in sfarsit am reusit realizez k l-am facut pe fond roz, eram absolut convinsa k voi avea fetita. acu tre sa schimb culoarea sau... sa mai astept? poate-poate.. biggrin.gif

Lasa ca si baieteii poarta roz tongue.gif
Iustina_27
QUOTE(Alondra @ Mar 1 2011, 11:39 AM) *
Vad ca ai intrat si tu in casuta 4, ce trece timpul, esti o fericita ca nu ai mai dat la rate! yes.gif
Lasa ca si baieteii poarta roz tongue.gif


o sa vezi ca in curand vei scapa si tu!nici nu o sa iti vina sa crezi!
ce de-a baietei s-au adunat pe aici!si eu simt ca o sa am baietel, desi mai mult as vrea fetita. important e ca copilul sa fie sanatos!nu vreau nimic mai mult! jucaus.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.