Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De August 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253
andreea_g
QUOTE(Alondra @ Dec 19 2011, 03:04 PM) *
Ma bucur ca sunteti mai bine! Sanatate multa, sa treci cu bine peste incercarea asta!

E mortal cum tot rade el , e tot o veselie liwlol.gif laugh.gif



liwlol.gif mai pune si tu poze cu scumpica ta !

m-am apucat de abdmene,e groaznic biggrin.gif dar trebuie sa dau burtica jos,la mine a venit mosul mai devreme si mi -a innoit sotul garderopa liwlol.gif mi-a luat multe lucruri misto dar se vede ceva burtica,asa ca trebuie sa scap cat mai rapid ca nu ma suport asa.si am inceput cura cu apa,data trecuta(acum vreo 2 luni cred) am dat 4 kg intr-o saptamana...

v-am pupat
Alondra
QUOTE(andreea_g @ Dec 19 2011, 04:10 PM) *
liwlol.gif mai pune si tu poze cu scumpica ta !

m-am apucat de abdmene,e groaznic biggrin.gif dar trebuie sa dau burtica jos,la mine a venit mosul mai devreme si mi -a innoit sotul garderopa liwlol.gif mi-a luat multe lucruri misto dar se vede ceva burtica,asa ca trebuie sa scap cat mai rapid ca nu ma suport asa.si am inceput cura cu apa,data trecuta(acum vreo 2 luni cred) am dat 4 kg intr-o saptamana...

v-am pupat

Si eu as vrea sa ma apuc dar ma dor toate nu cred ca sunt in stare inca ...doh.gif
Hai sa va mai plictisesc si eu cu Scumpica mea biggrin.gif (apropo, chiar e una din poreclele ei in casa liwlol.gif laugh.gif )

La "arest" in scoica..




Serioasa lu' mama!


Cu noile jucarii


La venirea din plimbare


Nani nani..acute.gif
andreea_g
QUOTE(Alondra @ Dec 19 2011, 04:28 PM) *
Si eu as vrea sa ma apuc dar ma dor toate nu cred ca sunt in stare inca ...doh.gif
Hai sa va mai plictisesc si eu cu Scumpica mea biggrin.gif (apropo, chiar e una din poreclele ei in casa liwlol.gif laugh.gif )

La "arest" in scoica..




ce scumpa este !
dodo80
QUOTE(alexxalili @ Dec 19 2011, 02:24 PM) *
eu sper ca nu o apuca nabadaile. de regula sta acolo fara nicio problema. si cum nu a mai fost de cateva luni de zile cred ca va sta mai ales daca ii spun ca va trebui sa aiba grija de Iancu si Daria. ii place tare mult cand ii dau sarcini si-i spun ca ea e sefa. anima1.gif

ei, Lili.. am vazut cati ani are fetita ta.. biggrin.gif , pai nici sa nu -ti faci probleme! liwlol.gif scumpa de ea.. mai pune-ne poze cu voi!!
imi vine sa rad cand mi-o imaginez pe Mara a mea fiind sefa..adica sefa peste Sasha (asta acum cat el nu stie mai nimic, asteptam sa se ridice, insa.. biggrin.gif - sotul spune: sa vezi ce meciuri vom arbitra peste un an- doi liwlol.gif ) .. doamne, sunt momente ale zilei cand se lupta cu el in pat sa-l rasuceasca, il strange la ea la piept si-i zice: Hai, mananca!! manancaaaa! lapte de la mine, e buna!! biggrin.gif.. .. asa tare ii place cand fac exercitii cu Sasha de 2 ori pe zi - il ridic de manute pana la pozitia "sezut" si mai cere sa vada liwlol.gif sau il tin de subbrat si nu ii ating piciorusele de podea, insa il duc ca si cand ar merge el.. doamne, o fascinzeaza smile.gif

astept poze, da?

Andreea,
tare dulcic Adrian!..

Anabell,
cat de mult semanati voi doi!! Doamne biggrin.gif.. initial am crezut ca i fetita, apoi mi-am adus aminte ca e Robert biggrin.gif .. tare faine pozicile!

Adina,
iti doresc o noapte linistita, ca o meriti.. eu adineauri l-am adormit pe Sasha si Mara s-a pus langa el si a adormit si ea pt ca nu am vrut s-o las sa doarma azi.. s-a produs o dereglare de somn la amandoi azi noapte si nu era 7 cand eram toti treji, apoi a recuperat care cum a putut. pe jos, prin pat.. am gasit-o dormind jos, alunecase din canapea.. Cel mic jumate in patut, jumatate in pat, dar macar s-au mai odihnit.. mi-e jale la noapte...
Ma bucur tare mult ca Rares e bine si ca surioara e din ce in ce mai bine.. ce sperietura! sad.gif sora-mea a patit cu baietelul ei de cate ori a venit in tara.. ei cu o zi inainte de intoarcerea in Italia erau la urgenta cu enterocolita -- exPlicatia: "regimul sau programul alimentar modificat aici in tara fata de cel pe care il avea acolo sad.gif
Mara e putin racita insa stau cu frica sa nu ia Sasha.. ce sa fac.. e toata ziua numai pe el, daca nu o las sa l atinga, plange sad.gif .. nu stiu inca ce fel de raceala e.. nu i-am sters nasucul decat de 3 ori de dimineata pana acum..sper sa nu dea n altceva..

si eu am superstitii de genul ala.. ultima data cand sotul a spart ultimul pahar de sticla din casa, l_am intrebat: "ce inseamnA? si el" ce sa-nsemne... ca s-a spart paharul! liwlol.gif auzi!!
dodo80
Alondra,
multumim de poze!!! faine, nu gluma!! cat de mult seamana fetita ta cu o alta fetita din Zimnicea..izbitor de mult!!! cat de curioasa pare, draga de ea!! oFloare1.gif
o sa va stresez si eu cu niste poze mai tarziu.. notworthy.gif
jus_ro
QUOTE(alexxalili @ Dec 18 2011, 11:40 PM) *
valeuuuuu, Jus, da matinala mai esti. sper sa se trezeasca trompeta mea pana la ora aia. daca nu, o scol, asta este. nu avem ocazia sa ne vedem in fiecare zi.

adinuta, nu esti prezenta... sper ca Daria e mai bine. sanatate multa!

pai ziceam sa apucam 2 ore sa stam rolleyes.gif

QUOTE(simina_ana @ Dec 18 2011, 11:53 PM) *
Pt mine e ok ora.....
Ca locatie undeva unde nu se fumeaza clar.....
Oare la Mall va place ? Ca e si spatiul de joaca pentru zuzoii maricei ....( eu va propun asta pt ca e singurul care-l cunosc de genul ca nu prea am scos nasul in Sibiu ....acuma ce incep si eu sa am o oarece libertate....) Dar accept bucuroasa si alte propuneri.....

unde e Mall-ul?...la intrarea in Sibiu dinspre Brasov pe langa Carrefour?

QUOTE(ilona_darius @ Dec 19 2011, 12:54 AM) *
M-am trezit si eu cu intarziere de vreo 3 zile...nu multe liwlol.gif...acum am terminat de bucatarie...mi'a adormit si mie puiul de om acum..
Azi a stat toata ziua cu taticul lui..aproape biggrin.gif...nu sotul asa puternic sa rezista la atata energie liwlol.gif ....si cand am venit si eu mai devreme facea nazuri ca pleca tat'su din camera...plangea de mama mama...eu nici nu mai existam....nu se uita deloc la mine...gata ma inlocuise deja liwlol.gif

jucaus.gif era fericit ca statuse cineva cu el...si daca tu ai avut treaba se obisnuise cu tati floare2.gif

QUOTE(simina_ana @ Dec 19 2011, 01:10 AM) *
Sa va arat de ce ma doare pe mine spatele.....ne-am cantarit si noi in seara asta....se vede ? biggrin.gif



Am un mic elefantel liwlol.gif

scumpul de el...ce dolofan...si imi place cantarul oFloare1.gif

QUOTE(hanuk26 @ Dec 19 2011, 02:05 AM) *
BUNA NOAPTE..pe baricade si eu...
suntem mai bine ilona..ms de intrebare...are acum ditamai intaritura cu toate compresele..si o vanataie cat 50 bani...
de 20 min a adormit dupa 2 ore de stat treaza si plans de oboseala...nu reusea sa adoarma si de atunci numai se zvarcoleste si scanceste in plans...e tare agitata...inca nu ma culk ca in 15 min se trezeste...off..si maine facem curatenia de Craciun....o sa fiu varza...

imi pare rau ca Roxana a durut-o piciorul dupa vaccin.....pupacim ca satreaca repede oFloare1.gif


dodo80
Ilona,

tu ziceai de Darius ca adoarme tarziu si pana a doua zi in jur de 12..nu
asa pateam si eu cu Mara dar singurica si-a reglat programul, ce-i drept, destul de tarziu.. am citit ca totusi, il putem regla si noi.. eu am incercat aseara, numai ca pana la urma, tot Sasha a invins liwlol.gif .. am vrut sa i scot somnul de la 20 si pt asta m-a tinut pana la 24 notworthy.gif

Carmen,
sper din suflet ca sunteti bine amandoua!! oFloare1.gif

va pun poze de ieri si alaltaieri si un filmulet din parc.. Mara ajutandu-ma cu Sasha in carut.. ajunge f bine la manere si atunci pe mine ma lasa doar cand e mai greu biggrin.gif:




scuze pt cum arat.. super obosita.. no make up, nothing.. Doar tunsoarea schimbata, ca am ajuns la un salon de langa noi sambata dimi..


dodo80



Uploaded with ImageShack.us

poza de mai sus e de aseara.. asa m-am bucurat ca era 22.01 si dormeau amandoi.. pana la 22.45 cand s-a trezit piciul! bb.gif blink.gif wacko.gif


aici e filmuletul:
https://picasaweb.google.com/10733018242730...ecembriePrinIOR
dodo80
inca o poza cu fotomodelul mic transformat in fetita biggrin.gif :



Uploaded with ImageShack.us
jus_ro
QUOTE(anabell @ Dec 19 2011, 01:08 PM) *
buna fetelor!!!!
toata lumea vad ca e ok?
adina cum e Daria?

am facut si noi 4 luni!!!!!
am meu bebita e bine .....nu prea ma lasa sa fac nimic prin casa tot cu el trebuie sa stau.....sad.gif
azi am zis sa fac si eu ceva curatenie pt sarbatori dar se poate cu copilul......nu ma lasa !!!!!!
imediat il culc si ma apuc de curatenie in bucatarie!!!!!!

ABIA ASTEPT SA VINA CRACIUNUL!!!!!!!!!!!!!!!!


Uploaded with ImageShack.us

sunteti doi frumosi oFloare1.gif

QUOTE(anabell @ Dec 19 2011, 01:12 PM) *


Uploaded with ImageShack.us

tzuc.gif

QUOTE(andreea_g @ Dec 19 2011, 01:38 PM) *


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

cred ca am pus cam multe biggrin.gif

zambarici...ce bine stai in fundulet....pupici tzuc.gif

QUOTE(alexxalili @ Dec 19 2011, 02:24 PM) *
eu sper ca nu o apuca nabadaile. de regula sta acolo fara nicio problema. si cum nu a mai fost de cateva luni de zile cred ca va sta mai ales daca ii spun ca va trebui sa aiba grija de Iancu si Daria. ii place tare mult cand ii dau sarcini si-i spun ca ea e sefa. anima1.gif

aha yes.gif

QUOTE(adinuta @ Dec 19 2011, 02:44 PM) *
Fetelor, multumesc de urari si de gandurile bune! Suntem mai bine. Rares deocamdata nu da semne sa fi luat de la Daria, iar Daria e bine, vesela, mai face caca moi, multe, dar cred ca are numai senzatia, biata, cum face un partz, cum zice ca vine caca si e iritata rau, rau, vai de ea, saracuta! Nu papa mai nimic, dar bea lichide, trecem cumva si peste asta. Febra a trecut, acum astept sa i se lege scaunele si sa fie mai bine. Cand o vad amarata si maraita, imi vine sa mor. Plus urla la siropuri, nu mai vrea nimic, o tinem cu forta, deci e ca la nebuni la noi! Sa ne fereasca Dzeu de boli pe toti!
Sper sa nu ma apuce si pe mine ca atunci e nasol. Am mare noroc ca e bona dimineata si mama e si ea in concediu ca altfel muream. Nu va spun ca eu is paranoica si acum vreo 2 sapt ni s-a crapat o sticla de la vitrina pur si simplu. A,m zis in gand atunci ca e un semn rau, eu nu stiu ce am, dar ma gandesc la din astea...si uite ca a fost cu boala Dariei. Cand am mai fost internata cu ea in spital la 9 luni jumate cu febra, varsaturi, diaree, bube, de nu stiam ce are, tot asa, s-a crapat o sticla de la candelabru, tam-nesam. Cand au fost amandoi bolanvi de avea Rares 5 sapt, a venit o cioara si s-a trantit de geam, ceea ce nu s-e intampla niciodata. Fetelor, innebunesc, de ce mi se arata astea???Sau de ce cred in ele? Ca e f greu asa! Ma astept mereu la ceva rau! Si sotul rade de mine si ma cearta ca sunt nebuna si asa imi va fi toata viata...

sanatate si putere sa treceti repede peste asta si sa stati linistiti de sarbatori hug.gif tzuc.gif

jus_ro
QUOTE(andreea_g @ Dec 19 2011, 03:57 PM) *
este foarte fascinat de bidonul de apa ,radiaza de fericire cand il vede smile.gif



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

sper ca nu va stresez cu atatea poze

nu ne stresezi cu poze......mai vrem hug.gif

QUOTE(andreea_g @ Dec 19 2011, 04:10 PM) *
liwlol.gif mai pune si tu poze cu scumpica ta !

m-am apucat de abdmene,e groaznic biggrin.gif dar trebuie sa dau burtica jos,la mine a venit mosul mai devreme si mi -a innoit sotul garderopa liwlol.gif mi-a luat multe lucruri misto dar se vede ceva burtica,asa ca trebuie sa scap cat mai rapid ca nu ma suport asa.si am inceput cura cu apa,data trecuta(acum vreo 2 luni cred) am dat 4 kg intr-o saptamana...

v-am pupat

care e cura cu apa? oFloare1.gif

QUOTE(Alondra @ Dec 19 2011, 05:28 PM) *
Si eu as vrea sa ma apuc dar ma dor toate nu cred ca sunt in stare inca ...doh.gif
Hai sa va mai plictisesc si eu cu Scumpica mea biggrin.gif (apropo, chiar e una din poreclele ei in casa liwlol.gif laugh.gif )

La "arest" in scoica..




Serioasa lu' mama!


Cu noile jucarii


La venirea din plimbare


Nani nani..acute.gif

pupici printesei tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
andreea_g
QUOTE(dodo80 @ Dec 19 2011, 06:03 PM) *



Uploaded with ImageShack.us

poza de mai sus e de aseara.. asa m-am bucurat ca era 22.01 si dormeau amandoi.. pana la 22.45 cand s-a trezit piciul! bb.gif blink.gif wacko.gif
aici e filmuletul:
https://picasaweb.google.com/10733018242730...ecembriePrinIOR



multumim,frumosi si ai tai,imi place muuult poza in care dorm aman2 smile.gif


hai fetele mai puneti poze cu bebeii ,sa ne bucuram ochii wink.gif tongue.gif
andreea_g
cura cu apa..sunt mai multe,eu incerc sa beau cat mai multa 1-2 saptamani,zice ca sa bei 5l apa pe zi,dar 5 nu reusesc.. tzuc.gif tzuc.gif
dodo80
QUOTE(andreea_g @ Dec 19 2011, 07:48 PM) *
multumim,frumosi si ai tai,imi place muuult poza in care dorm aman2 smile.gif
hai fetele mai puneti poze cu bebeii ,sa ne bucuram ochii wink.gif tongue.gif

multumesc, Andruta

stai ca am vazut intr o poza de-a ta niste botisei simpatici foc, cei negru cu alb.. sunt de la bunica, da... (nu am semnul intrebarii..).. sa i poarte sanatos sportivul forumului!! oFloare1.gif

pun aici link de pe youtube.. sunt putine in comparatie cu picasa, dar ce e aici, nu e acolo.. imi place sa ma uit la Mara cand era de varsta lui Sasha si putin mai mare... cat de repede trece timpul.. sad.gif

http://www.youtube.com/watch?v=8_mbuLUZ8Q0...;feature=colike
andreea_g
QUOTE(dodo80 @ Dec 19 2011, 06:53 PM) *
multumesc, Andruta

stai ca am vazut intr o poza de-a ta niste botisei simpatici foc, cei negru cu alb.. sunt de la bunica, da... (nu am semnul intrebarii..).. sa i poarte sanatos sportivul forumului!! oFloare1.gif

pun aici link de pe youtube.. sunt putine in comparatie cu picasa, dar ce e aici, nu e acolo.. imi place sa ma uit la Mara cand era de varsta lui Sasha si putin mai mare... cat de repede trece timpul.. sad.gif

http://www.youtube.com/watch?v=8_mbuLUZ8Q0...;feature=colike



da aceia sunt de la bunica,multumim

doamne cat de mult seamana copii tai,m-am uitat la mai multe filmulete si mi se pare ca seamana muuuult,baiatul este cum era fata
jus_ro
QUOTE(dodo80 @ Dec 19 2011, 07:01 PM) *
Ilona,

tu ziceai de Darius ca adoarme tarziu si pana a doua zi in jur de 12..nu
asa pateam si eu cu Mara dar singurica si-a reglat programul, ce-i drept, destul de tarziu.. am citit ca totusi, il putem regla si noi.. eu am incercat aseara, numai ca pana la urma, tot Sasha a invins liwlol.gif .. am vrut sa i scot somnul de la 20 si pt asta m-a tinut pana la 24 notworthy.gif

Carmen,
sper din suflet ca sunteti bine amandoua!! oFloare1.gif

va pun poze de ieri si alaltaieri si un filmulet din parc.. Mara ajutandu-ma cu Sasha in carut.. ajunge f bine la manere si atunci pe mine ma lasa doar cand e mai greu biggrin.gif:




scuze pt cum arat.. super obosita.. no make up, nothing.. Doar tunsoarea schimbata, ca am ajuns la un salon de langa noi sambata dimi..





QUOTE(dodo80 @ Dec 19 2011, 07:03 PM) *



Uploaded with ImageShack.us

poza de mai sus e de aseara.. asa m-am bucurat ca era 22.01 si dormeau amandoi.. pana la 22.45 cand s-a trezit piciul! bb.gif blink.gif wacko.gif
aici e filmuletul:
https://picasaweb.google.com/10733018242730...ecembriePrinIOR

super poze...cand dorm amandoi e superba tzuc.gif

QUOTE(dodo80 @ Dec 19 2011, 07:11 PM) *
inca o poza cu fotomodelul mic transformat in fetita biggrin.gif :



Uploaded with ImageShack.us

pupam un dolofan tzuc.gif

QUOTE(andreea_g @ Dec 19 2011, 07:51 PM) *
cura cu apa..sunt mai multe,eu incerc sa beau cat mai multa 1-2 saptamani,zice ca sa bei 5l apa pe zi,dar 5 nu reusesc.. tzuc.gif tzuc.gif

saru-mana tzuc.gif

QUOTE(dodo80 @ Dec 19 2011, 07:53 PM) *
multumesc, Andruta

stai ca am vazut intr o poza de-a ta niste botisei simpatici foc, cei negru cu alb.. sunt de la bunica, da... (nu am semnul intrebarii..).. sa i poarte sanatos sportivul forumului!! oFloare1.gif

pun aici link de pe youtube.. sunt putine in comparatie cu picasa, dar ce e aici, nu e acolo.. imi place sa ma uit la Mara cand era de varsta lui Sasha si putin mai mare... cat de repede trece timpul.. sad.gif

http://www.youtube.com/watch?v=8_mbuLUZ8Q0...;feature=colike

si filmulete sunt faine tzuc.gif
Alondra
QUOTE(dodo80 @ Dec 19 2011, 06:46 PM) *
Alondra,
multumim de poze!!! faine, nu gluma!! cat de mult seamana fetita ta cu o alta fetita din Zimnicea..izbitor de mult!!! cat de curioasa pare, draga de ea!! oFloare1.gif
o sa va stresez si eu cu niste poze mai tarziu.. notworthy.gif


Himm...mi-ar placea sa vad o sosie de-a noastra! acute.gif
QUOTE(jus_ro @ Dec 19 2011, 06:58 PM) *
pai ziceam sa apucam 2 ore sa stam rolleyes.gif
unde e Mall-ul?...la intrarea in Sibiu dinspre Brasov pe langa Carrefour?
jucaus.gif era fericit ca statuse cineva cu el...si daca tu ai avut treaba se obisnuise cu tati floare2.gif
scumpul de el...ce dolofan...si imi place cantarul oFloare1.gif
imi pare rau ca Roxana a durut-o piciorul dupa vaccin.....pupacim ca satreaca repede oFloare1.gif

Da da, acolo la Carrefour..yes.gif

QUOTE(dodo80 @ Dec 19 2011, 07:01 PM) *

Mami, ai doi pui tare dragalasi, ce bine seamana unul cu altul yes.gif Iar tu arati fff bine, pt o mamica tanara cu 2 copii yes.gif
andreea_g
QUOTE(jus_ro @ Dec 19 2011, 06:48 PM) *
nu ne stresezi cu poze......mai vrem hug.gif
care e cura cu apa? oFloare1.gif





Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
ilona_darius
buna fetelor...am reusit sa intru si eu in sfarsit...si ce supriza am avut....

andreea-g flacaul tau e un zambet tot ca deobicei...si e tare scump in capotutul de baie..si cu sticla...se cunoaste ca au crescut..acum parca par si ei omuleti biggrin.gif
ramona..printesa ta mult asteptata e domnisoara deja...pare asa lunga..ai mai masurato? cantarito?...asa mult imi doream si eu o fetita...darius saracul mai are si el momente cand il chinuie mama si il mai face fetita liwlol.gif
anabel...sunteti frumosi..si ai barbatel mare...ce viata duci tu...imi place..eu nu pot iesi prin mall-uri...nici nu stiu daca au in PN liwlol.gif...oricum ideea e ca se plictiseste repede si ma plange
dorina...mara e superba cum duce ea carutul si il plimba pe fratiorul ei...amandoi sunt foarte frumosi....si chiar seamana f bine...nu pot sa imi dau seama cu cine seamana..cu tine sau tata??
legat de somn....m'am obisnuit cu programul...dimineata profit si dorm cu el pana se trezeste:D
azi i'am dat pe la gurita o felie de portocala si nu mai scapam acum..tipa cat il tinea gura ca o vrea in gurita
la fel face si cand ma vede ca mananc orice...vrea si el..io fi pofta?...eu mereu mananc cu el in brate..alta variant nu am...decat sa fac foamea pana seara:D

hanuk v-am vaut pe fb...am mai zis..si ma mai repet...ai o fata super...imi e tare draga..de tine nu mai zic...cred ca ai fi in stare sa o mananci biggrin.gif

mai pun si eu poze pt ochii vostri..noi avem sedinta foto in fiecare noapte....ne mai umplem timpul pana la somn...si a inceput sa ii placa liwlol.gif






Daca nu ati vazut inca bebel care isi suge buza..vedeti acum liwlol.gif

Dorina..frumos din partea ta ca te interesezi de carmen..esti o scumpa..ca deobicei iti amintesti de toti....din cate am inteles are niste treburi...pregatiri..cred ca cu sarbatorile..nu stiu sigur..dar e nerebdatoare sa intre pe forum si cum se elibereaza vine la raport....cu miruna...cand bine cand rau....cred ca sunt colici pe final...asa era si la darius...o zi buna 2 rele

Pupacesc toate bulanasele....tare gustoase sunt si pufffoase...yam yam...si nb fetelor..maine am vaccin
Alondra
Buna dimineata mamici!

QUOTE(andreea_g @ Dec 19 2011, 11:19 PM) *


Uploaded with ImageShack.us


Ce haios e in halatel! laugh.gif
Si noi avem 2 insa nu i le-am dat inca...mi se pareau mari,dar cred ca unul tot il scot sa-l probam yes.gif
QUOTE(ilona_darius @ Dec 20 2011, 01:57 AM) *
buna fetelor...am reusit sa intru si eu in sfarsit...si ce supriza am avut....

andreea-g flacaul tau e un zambet tot ca deobicei...si e tare scump in capotutul de baie..si cu sticla...se cunoaste ca au crescut..acum parca par si ei omuleti biggrin.gif
ramona..printesa ta mult asteptata e domnisoara deja...pare asa lunga..ai mai masurato? cantarito?...asa mult imi doream si eu o fetita...darius saracul mai are si el momente cand il chinuie mama si il mai face fetita liwlol.gif


Pupam ochisorii albastri si frumosi tzuc.gif ce-mi plac, la asa ochisori visam si eu pt bebe, cum visai tu sa ai fetita ! laugh.gif doh.gif
Da mandra mea a fost masurata si cantarita luna asta joi la pediatra...avea 6.550 g si 66 de cm ...din pacate nu prea mi-a crescut luna asta, a luat doar 450 de g ... sad.gif dar am fost avertizata ca ea nascandu-se mare, nu o sa mai creasca in acelasi ritm cu ceilalti bebei , asa ca ...ne multumim asa..
adinuta
QUOTE(dodo80 @ Dec 19 2011, 06:43 PM) *
ei, Lili.. am vazut cati ani are fetita ta.. biggrin.gif , pai nici sa nu -ti faci probleme! liwlol.gif scumpa de ea.. mai pune-ne poze cu voi!!
imi vine sa rad cand mi-o imaginez pe Mara a mea fiind sefa..adica sefa peste Sasha (asta acum cat el nu stie mai nimic, asteptam sa se ridice, insa.. biggrin.gif - sotul spune: sa vezi ce meciuri vom arbitra peste un an- doi liwlol.gif ) .. doamne, sunt momente ale zilei cand se lupta cu el in pat sa-l rasuceasca, il strange la ea la piept si-i zice: Hai, mananca!! manancaaaa! lapte de la mine, e buna!! biggrin.gif.. .. asa tare ii place cand fac exercitii cu Sasha de 2 ori pe zi - il ridic de manute pana la pozitia "sezut" si mai cere sa vada liwlol.gif sau il tin de subbrat si nu ii ating piciorusele de podea, insa il duc ca si cand ar merge el.. doamne, o fascinzeaza smile.gif

astept poze, da?

Andreea,
tare dulcic Adrian!..

Anabell,
cat de mult semanati voi doi!! Doamne biggrin.gif.. initial am crezut ca i fetita, apoi mi-am adus aminte ca e Robert biggrin.gif .. tare faine pozicile!

Adina,
iti doresc o noapte linistita, ca o meriti.. eu adineauri l-am adormit pe Sasha si Mara s-a pus langa el si a adormit si ea pt ca nu am vrut s-o las sa doarma azi.. s-a produs o dereglare de somn la amandoi azi noapte si nu era 7 cand eram toti treji, apoi a recuperat care cum a putut. pe jos, prin pat.. am gasit-o dormind jos, alunecase din canapea.. Cel mic jumate in patut, jumatate in pat, dar macar s-au mai odihnit.. mi-e jale la noapte...
Ma bucur tare mult ca Rares e bine si ca surioara e din ce in ce mai bine.. ce sperietura! sad.gif sora-mea a patit cu baietelul ei de cate ori a venit in tara.. ei cu o zi inainte de intoarcerea in Italia erau la urgenta cu enterocolita -- exPlicatia: "regimul sau programul alimentar modificat aici in tara fata de cel pe care il avea acolo sad.gif
Mara e putin racita insa stau cu frica sa nu ia Sasha.. ce sa fac.. e toata ziua numai pe el, daca nu o las sa l atinga, plange sad.gif .. nu stiu inca ce fel de raceala e.. nu i-am sters nasucul decat de 3 ori de dimineata pana acum..sper sa nu dea n altceva..

si eu am superstitii de genul ala.. ultima data cand sotul a spart ultimul pahar de sticla din casa, l_am intrebat: "ce inseamnA? si el" ce sa-nsemne... ca s-a spart paharul! liwlol.gif auzi!!

fetelor, a revenit febra aseara si cateva scaune moi, a fost de cosmar, nu mai stiu ce sa fac/cred!
simina_ana
Neata bambinelor si bambinilor si mamicilor....

QUOTE(adinuta @ Dec 20 2011, 10:24 AM) *
fetelor, a revenit febra aseara si cateva scaune moi, a fost de cosmar, nu mai stiu ce sa fac/cred!




pe fuga....dar iti scriu tie....da-i LP fara lactoza facut cu apa in care ai fiert orez pana se psarge bobul...( pui 1L de apa la fiert si pui orez cat iei cu 3 degete x 2 ori, si lasi sa fiarba pana sde sparge bobul bine de tot)....strecori si cu apa aia ii faci LP fara lactoza....Plus regim de enterocolita.....pe regim o tii chiar daca i-au trecut simptomele si se simte bine, inca o saptamana.....
D-i zeama de la compot de mere cum ti-am spus sa recuperee potasiul si fa-i mar copt cu branzica.....
daca zici ca ii ies maselutele daca face febra oana in 38.5 e posibil sa fie de la dinti daca febra e mai mare alta e cauza.....

..... si spala-i jucariile cat mai des....si incearca sa dezinfectezi casa cat mai des......

Sanatate

Fug fetele la niste cumparaturi acum de dimi.....ca e mai liber...ne auzim mai tarziu
Va pupic si o zi placuta sa aveti
anabell
neata!!!!!
aici ninge!!!! dar e cam urat ca nu se aseaza pe jos doar se face noroi mult de imi vine sa inebunesc....clar nu mai ies cu caruciorul afara ca apoi trebuie sa il pun in porbagajul masini si ma fac varza de noroi!!!!
bebe doarme dar da semne ca se v-a trezi imediat!!!!! iar trece ziua si nu fac nimic prin casa!!!!!
adinuta
simina, nu pot sa-i dau nimic pt ca ea nu manaca in gen mai nimic, nici vorba de mar cu branza sau compot. nu mai vrea sa ia siropurile, le scuipa, nu ia enterolactis, nici eridiarom, face scaune cu sange acum (3) si refuza sa si bea, din pacate. probabil mergem la UPU iar. sunt innebunita, terorizata!
simina_ana
QUOTE(adinuta @ Dec 20 2011, 01:41 PM) *
simina, nu pot sa-i dau nimic pt ca ea nu manaca in gen mai nimic, nici vorba de mar cu branza sau compot. nu mai vrea sa ia siropurile, le scuipa, nu ia enterolactis, nici eridiarom, face scaune cu sange acum (3) si refuza sa si bea, din pacate. probabil mergem la UPU iar. sunt innebunita, terorizata!


cel mai bine....sa ne tii la curent!!!
dodo80
QUOTE(ilona_darius @ Dec 20 2011, 01:57 AM) *
buna fetelor...am reusit sa intru si eu in sfarsit...si ce supriza am avut....

andreea-g flacaul tau e un zambet tot ca deobicei...si e tare scump in capotutul de baie..si cu sticla...se cunoaste ca au crescut..acum parca par si ei omuleti biggrin.gif
ramona..printesa ta mult asteptata e domnisoara deja...pare asa lunga..ai mai masurato? cantarito?...asa mult imi doream si eu o fetita...darius saracul mai are si el momente cand il chinuie mama si il mai face fetita liwlol.gif
anabel...sunteti frumosi..si ai barbatel mare...ce viata duci tu...imi place..eu nu pot iesi prin mall-uri...nici nu stiu daca au in PN liwlol.gif...oricum ideea e ca se plictiseste repede si ma plange
dorina...mara e superba cum duce ea carutul si il plimba pe fratiorul ei...amandoi sunt foarte frumosi....si chiar seamana f bine...nu pot sa imi dau seama cu cine seamana..cu tine sau tata??
legat de somn....m'am obisnuit cu programul...dimineata profit si dorm cu el pana se trezeste:D
azi i'am dat pe la gurita o felie de portocala si nu mai scapam acum..tipa cat il tinea gura ca o vrea in gurita
la fel face si cand ma vede ca mananc orice...vrea si el..io fi pofta?...eu mereu mananc cu el in brate..alta variant nu am...decat sa fac foamea pana seara:D

hanuk v-am vaut pe fb...am mai zis..si ma mai repet...ai o fata super...imi e tare draga..de tine nu mai zic...cred ca ai fi in stare sa o mananci biggrin.gif

mai pun si eu poze pt ochii vostri..noi avem sedinta foto in fiecare noapte....ne mai umplem timpul pana la somn...si a inceput sa ii placa liwlol.gif




Daca nu ati vazut inca bebel care isi suge buza..vedeti acum liwlol.gif

Dorina..frumos din partea ta ca te interesezi de carmen..esti o scumpa..ca deobicei iti amintesti de toti....din cate am inteles are niste treburi...pregatiri..cred ca cu sarbatorile..nu stiu sigur..dar e nerebdatoare sa intre pe forum si cum se elibereaza vine la raport....cu miruna...cand bine cand rau....cred ca sunt colici pe final...asa era si la darius...o zi buna 2 rele

Pupacesc toate bulanasele....tare gustoase sunt si pufffoase...yam yam...si nb fetelor..maine am vaccin


cat de dulci sunteti!!! Ilona, dar tu ai ochii caprui, asa-i??
ai intrebat cu cine seamana ai mei.. cred ca am poze si cu sotul pe picasa.. altfel, nu vreau sa pun cu el.. de fapt, sa i cer acordul (sigur zice nu biggrin.gif) .. eu am ochi albastru-verzui si cu putin gri; Mara ii are identici... Sasha ii are negru cu putin albastru.. ceva nedefinit inca.. si.. cu tati seamana amandoi... poate mai tarziu ne dam seama mai bine; sunt o combinatie intre mine si el, adica nu este unul care sa semene identic cu unul din parinti, au luat si Mara si Sasha de la amandoi.. smile.gif
multumim tare mult!!!

legat de Carmen, imi e draga, da, ca si tine.. multumesc ca mi-ai zis de ea smile.gif spor la toate! pupa l pe frumosul tau!
dodo80
QUOTE(adinuta @ Dec 20 2011, 01:41 PM) *
simina, nu pot sa-i dau nimic pt ca ea nu manaca in gen mai nimic, nici vorba de mar cu branza sau compot. nu mai vrea sa ia siropurile, le scuipa, nu ia enterolactis, nici eridiarom, face scaune cu sange acum (3) si refuza sa si bea, din pacate. probabil mergem la UPU iar. sunt innebunita, terorizata!

sad.gif incredibil!! mergeti la UPU, altceva nu cred ca e de facut acasa.. sanatate multa!! sa-si revina, sa poata manca si bea macar putin, sa lupte organismul cu virusul ala luat...
doamne, ce iarna urata, acum si Sasha a luat raceala.. notworthy.gif
la noi asa e, de Craciun si de Paste sunt raceli, in rest pauza... sad.gif
dodo80
QUOTE(Alondra @ Dec 19 2011, 08:33 PM) *
Himm...mi-ar placea sa vad o sosie de-a noastra! acute.gif

Da da, acolo la Carrefour..yes.gif
Mami, ai doi pui tare dragalasi, ce bine seamana unul cu altul yes.gif Iar tu arati fff bine, pt o mamica tanara cu 2 copii yes.gif


multumim frumos, Ramo!!!! va pupam!!
simina_ana
Ciao fetele....mesaj de la Adinuta
suntem internate la infectioase ca a facut cu sange si e deshidratata. e cu perfuzie. Are gastro enterocolita dizenteriforma

AM vorbit si la telefon cu ea. asteapta rezultatele la analize..Daria e tot cu perfuzia , a dormit putin....nu stie cat vor sta internate....
Sa speram ca nu prea mult.....

Alondra
QUOTE(simina_ana @ Dec 20 2011, 08:00 PM) *
Ciao fetele....mesaj de la Adinuta
suntem internate la infectioase ca a facut cu sange si e deshidratata. e cu perfuzie. Are gastro enterocolita dizenteriforma

AM vorbit si la telefon cu ea. asteapta rezultatele la analize..Daria e tot cu perfuzia , a dormit putin....nu stie cat vor sta internate....
Sa speram ca nu prea mult.....

Offf , imi pare rau sa aud asta..sanatate multa si sa speram ca se intorc cu bine si repede acasa! oFloare1.gif
andreea_g
buna fetele


doooamne imi pare nespus de rau pt adinuta-daria,muuuuulta sanatate si sa se intoarca repede si bine acasa

ilona e frumos bebe
andreea_g
am cautat gastro enterocolita dizenteriforma si imi da ca o fac bebeii prematuri sub 33 sapt sau 1.5kg..
Carmen Livia
Buna seara/noaptea mamici tzuc.gif

intrasem sa va salut, sa vad ce-ati mai facut, ce mai faceti, sa va mai povestesc despre noi, etc. si am dat peste necazul Adinei cu Daria. sad.gif Am sunat-o sa vad ce si cum si va transmit si voua ultimele noutati (sa va mai ia din grija): in mare, Daria pare sa-si revina si cel mai probabil maine ii vor face un nou set de analize. Si eu sper din tot sufletul sa se intoarca amandoua acasa cat mai repede si sarbatorile sa le petreaca sanatosi cu totii. pray.gif Restul detaliilor i le las Adinei.


Ne "vedem" maine (azi doh.gif ) tzuc.gif
nicoll
QUOTE(simina_ana @ Dec 20 2011, 08:00 PM) *
Ciao fetele....mesaj de la Adinuta
suntem internate la infectioase ca a facut cu sange si e deshidratata. e cu perfuzie. Are gastro enterocolita dizenteriforma

AM vorbit si la telefon cu ea. asteapta rezultatele la analize..Daria e tot cu perfuzia , a dormit putin....nu stie cat vor sta internate....
Sa speram ca nu prea mult.....


Imi pare tare rau sa aud asta de Daria. Parca totusi nu-i mai trecea si era inevitabil sa ajunga la spital sa o poata pune pe picioare.
Insanatosire grabnica si sa ajungeti repede acasa unde va asteapta Rares.

Uite de asta m-am hotarat eu sa-i fac si Rotarix-ul lui Alex, sa nu ajunga in situatia asta, cu enterocolite puternice; am avut dubii la inceput dar acum stiu ca am facut alegerea buna, caci am mai auzit cazuri cand copii de 2-3 ani au ajuns in spital cu dureri acute de burtica.
dodo80
QUOTE(simina_ana @ Dec 20 2011, 08:00 PM) *
Ciao fetele....mesaj de la Adinuta
suntem internate la infectioase ca a facut cu sange si e deshidratata. e cu perfuzie. Are gastro enterocolita dizenteriforma

AM vorbit si la telefon cu ea. asteapta rezultatele la analize..Daria e tot cu perfuzia , a dormit putin....nu stie cat vor sta internate....
Sa speram ca nu prea mult.....

neata

ce veste ohmy.gif .. transmite-i salutarile noastre si urarile de sanatate!!! pray.gif sa se faca repede bine si sa ajunga acasa de Craciun.. mi s-a intunecat dimineata sad.gif ii pupam pe toti...
anabell
neata!!!!
vai saraca adina prin ce trece nici nu vreau sa ma gandesc!!!!
a-si suna-o si eu dar nu vreau sa o mai stresez si eu cu telefoanele ...astept daca mai aveti vesti!!!!
anabell
i-am scris msg la adina si i-am zis ca fetele de pe forum ne gandim la ea si speram sa fie bine totul cu daria!
mi-a raspuns ca ne pupa si spera si ea sa fie totul ok!
Carmen Livia
QUOTE(anabell @ Dec 21 2011, 01:43 PM) *
i-am scris msg la adina si i-am zis ca fetele de pe forum ne gandim la ea si speram sa fie bine totul cu daria!
mi-a raspuns ca ne pupa si spera si ea sa fie totul ok!



Multumi de info tzuc.gif
alexxalili
salutare fetele. repede, repede ca am apucat si eu la calculator. pup toti ochisorii si bulanasele ce le/am vazut pe aici. nu stiu ce se intampla ca nu vad unele posturi, in schimb le vad cand altcineva le citeaza. dodo, ramo, anabell, andreeaq avetti niste ingerasi.i pup pe toti. sper ca nu am uitat pe nimeni dintre cele care ati pus poze zilele acestea. eu am fost tot pe foc automat cu treaba, curaenie, etc. dar am cam terminat. mai aspir o data vineri si gata. maine merg la mama sa prajiturim impreuna ca eu nu stiu sa fac decat placinta si clatite wacko.gif . am primit si eu mesaj de la adinuta. daria e mai bine dar ttot face scaune moi. sanatate Dariutei si lui Sasha si tuturor celorlalti pitici.. azi mergem si noi la vacciinnnn!!! sa vedem cum o sa fie dupa.
nicoll
Ne-am intors de la dr, pt bilantul de 4 luni. De fapt 4 luni si o saptamana are azi:
9 kg si 66 cm.
A zis ca putem incepe diversificarea, cu supa( zeama) mai intai apoi pasez si legumele, la 5,5 luni -galbenus de ou si la 6,5 luni carnita de pasare.
Pot sa-i dau mar cu biscuite usor usor, dar eu vreau sa renunt la fainoase pt ca deja e grasut.
In rest merge bine.
Va pup si numai bine.
alexxalili
QUOTE(nicoll @ Dec 21 2011, 03:42 PM) *
Ne-am intors de la dr, pt bilantul de 4 luni. De fapt 4 luni si o saptamana are azi:
9 kg si 66 cm.
A zis ca putem incepe diversificarea, cu supa( zeama) mai intai apoi pasez si legumele, la 5,5 luni -galbenus de ou si la 6,5 luni carnita de pasare.
Pot sa-i dau mar cu biscuite usor usor, dar eu vreau sa renunt la fainoase pt ca deja e grasut.
In rest merge bine.
Va pup si numai bine.



bravo pui mic si dolofan! acum plecam si noi la doctor. sa stiti ca n-am mai rezistat si de ieri i-am dat inapoi suzeta, dupa 2 luniin care nu a mai vazut-o. isi sugea inelarul si degetul mijlociu simultan de aveai impresia ca si le smulge. acum trebuie sa invete din nou sa-si tina suzeta ca deja nu mai stie!
anabell
in legatura cu suzeta am in blog o fetita care si-a supt degetul mare aproape pana la 7 ani!!!!!
si pe bune ca e mai subtire!!!!! de cat celelante degete!!!! poate e doar o coincidenta!
dodo80
QUOTE(alexxalili @ Dec 21 2011, 03:02 PM) *
salutare fetele. repede, repede ca am apucat si eu la calculator. pup toti ochisorii si bulanasele ce le/am vazut pe aici. nu stiu ce se intampla ca nu vad unele posturi, in schimb le vad cand altcineva le citeaza. dodo, ramo, anabell, andreeaq avetti niste ingerasi.i pup pe toti. sper ca nu am uitat pe nimeni dintre cele care ati pus poze zilele acestea. eu am fost tot pe foc automat cu treaba, curaenie, etc. dar am cam terminat. mai aspir o data vineri si gata. maine merg la mama sa prajiturim impreuna ca eu nu stiu sa fac decat placinta si clatite wacko.gif . am primit si eu mesaj de la adinuta. daria e mai bine dar ttot face scaune moi. sanatate Dariutei si lui Sasha si tuturor celorlalti pitici.. azi mergem si noi la vacciinnnn!!! sa vedem cum o sa fie dupa.

multumim!!! oFloare1.gif

QUOTE(nicoll @ Dec 21 2011, 03:42 PM) *
Ne-am intors de la dr, pt bilantul de 4 luni. De fapt 4 luni si o saptamana are azi:
9 kg si 66 cm.
A zis ca putem incepe diversificarea, cu supa( zeama) mai intai apoi pasez si legumele, la 5,5 luni -galbenus de ou si la 6,5 luni carnita de pasare.
Pot sa-i dau mar cu biscuite usor usor, dar eu vreau sa renunt la fainoase pt ca deja e grasut.
In rest merge bine.
Va pup si numai bine.

bravo!! avem, deci, un fratior la greutate biggrin.gif .. sa i fie de bine!! sa aiba mami laptic cat mai mult pt el!! oFloare1.gif

QUOTE(anabell @ Dec 21 2011, 04:22 PM) *
in legatura cu suzeta am in blog o fetita care si-a supt degetul mare aproape pana la 7 ani!!!!pe bune ca e mai subtire!!!!! de cat celelante degete!!!! poate e doar o coincidenta!

nu e coincidenta... va spun eu.. sunt patita... sad.gif pana la 5-6 ani (nu mai retin, o sa o ntreb pe maica-mea.. am avut degetul aratator in loc de suzeta si difera ff mult de celelalte, plus ca se vad efectele si la dantura.. adica, sunt de acord cu suzeta sau deget, dar pana la o varsta, sa zicem max 3 ani jum... vad ca Mara are suzeta de o luna jum.. i-o las doar cand adoarme, insa o tine invers biggrin.gif .. are o dantura superba, sper sa nu-i dauneze pt ca sigur o va mai tine
dodo80
QUOTE(nicoll @ Dec 21 2011, 03:42 PM) *
Ne-am intors de la dr, pt bilantul de 4 luni. De fapt 4 luni si o saptamana are azi:
9 kg si 66 cm.
A zis ca putem incepe diversificarea, cu supa( zeama) mai intai apoi pasez si legumele, la 5,5 luni -galbenus de ou si la 6,5 luni carnita de pasare.
Pot sa-i dau mar cu biscuite usor usor, dar eu vreau sa renunt la fainoase pt ca deja e grasut.
In rest merge bine.
Va pup si numai bine.


Nicoll,

dar tu vrei sa incepi deja diversificarea? adica, nah, medicul a zis, insa parca nu ar trai si ei in secolul asta..
mai e cineva care asteapta pana la 6 luni asa cum ar fi, practic, mai bine pt copii? trandafir.gif

da, biscuit nu i-am dat nici eu Marei pana la un an si cateva luni, nici cereale, sa nu zic ca paine abia mananca acum... dar in afara mesei, la masa nici nu se atinge de ea.. e ok cat mai putin paste fainoase..mai ales ca au gluten care pana la 6 luni nu e permis..
andreea_g
buna fetele

nicoll ce baiat mare ai !

adinuta ma bucur mult ca daria este mai bine!

noi am dormit ieri de la 4 la 7 si azi-noapte la 12 stateam la 创taclale创,a adormit greu,el dupa baita doarme ,de la 10seara la 11 ziua,cu treziri ,fara sa deschida ochisorii,decat sa pape...

fetele cand se impartasesc copii?!sambata sau duminica?!
vreau sa mergem la impartasit


v-am pupat
alexxalili
QUOTE(anabell @ Dec 21 2011, 04:22 PM) *
in legatura cu suzeta am in blog o fetita care si-a supt degetul mare aproape pana la 7 ani!!!!!
si pe bune ca e mai subtire!!!!! de cat celelante degete!!!! poate e doar o coincidenta!


eu ce sa mai spun ca prietena mea are 33ani(in marttie face 34) si cand se uita la televizor sau citeste isi suge degetul. daca mai e cineva ''strain'' se abtine dar daca e singura e cu degetul in gura. si spune ca nici macar nu realizeaza cand il baga, se trezeste numai ca suge degetul.

QUOTE(andreea_g @ Dec 21 2011, 06:43 PM) *
buna fetele

nicoll ce baiat mare ai !

adinuta ma bucur mult ca daria este mai bine!

noi am dormit ieri de la 4 la 7 si azi-noapte la 12 stateam la 创taclale创,a adormit greu,el dupa baita doarme ,de la 10seara la 11 ziua,cu treziri ,fara sa deschida ochisorii,decat sa pape...

fetele cand se impartasesc copii?!sambata sau duminica?!
vreau sa mergem la impartasit
v-am pupat


nu stiu la voi cum este, la Sibiu impartaseste duminica dupa liturghie. dar cum acum lumea se spovedeste pentru sarbatori preotul impartaseste si copii seara supa slujba si dimineata pana la ora 8. de la 8 e slujba dupa care iarasi spovedeste si impartaseste ( stiu pt. ca astazi am fost si eu ).
nicoll
QUOTE(alexxalili @ Dec 21 2011, 04:16 PM) *
bravo pui mic si dolofan! acum plecam si noi la doctor. sa stiti ca n-am mai rezistat si de ieri i-am dat inapoi suzeta, dupa 2 luniin care nu a mai vazut-o. isi sugea inelarul si degetul mijlociu simultan de aveai impresia ca si le smulge. acum trebuie sa invete din nou sa-si tina suzeta ca deja nu mai stie!

Va dorim sa nu aveti reactii postvaccinale!!! Sa stii ca uneori am si eu tendinta de a-i da suzeta, mai ales cand il vad cum isi suge degetelele. Mi-e mila de el. Dar am citit aici despre o mamica terorizata, nu dormea noaptea pt ca bebele scapa suzeta din gura din sfert in sfert de ora iar ea trebuia sa i-o bage din nou... Chestia asta imi da de gandit!

QUOTE(dodo80 @ Dec 21 2011, 04:36 PM) *
multumim!!! oFloare1.gif
bravo!! avem, deci, un fratior la greutate biggrin.gif .. sa i fie de bine!! sa aiba mami laptic cat mai mult pt el!! oFloare1.gif
nu e coincidenta... va spun eu.. sunt patita... sad.gif pana la 5-6 ani (nu mai retin, o sa o ntreb pe maica-mea.. am avut degetul aratator in loc de suzeta si difera ff mult de celelalte, plus ca se vad efectele si la dantura.. adica, sunt de acord cu suzeta sau deget, dar pana la o varsta, sa zicem max 3 ani jum... vad ca Mara are suzeta de o luna jum.. i-o las doar cand adoarme, insa o tine invers biggrin.gif .. are o dantura superba, sper sa nu-i dauneze pt ca sigur o va mai tine


Da, parca sunt frati. Amandoi au niste falcute de toata frumusetea. O sa incerc maine sa mai pun cateva poze, dar ma enervez cand vad ca le selectez marimea si ele apar tot mici (pe Imageshacks le pun eu).

QUOTE(dodo80 @ Dec 21 2011, 04:45 PM) *
Nicoll,

dar tu vrei sa incepi deja diversificarea? adica, nah, medicul a zis, insa parca nu ar trai si ei in secolul asta..
mai e cineva care asteapta pana la 6 luni asa cum ar fi, practic, mai bine pt copii? trandafir.gif

da, biscuit nu i-am dat nici eu Marei pana la un an si cateva luni, nici cereale, sa nu zic ca paine abia mananca acum... dar in afara mesei, la masa nici nu se atinge de ea.. e ok cat mai putin paste fainoase..mai ales ca au gluten care pana la 6 luni nu e permis..


Cand ma gandesc la faptul ca toate legumele sunt fortate la crestere si au fost stropite cu tot felul de prostii, sau au folosit ingrasaminte periculoase, parca as mai intarzia putin momentul.
Dar pe de alta parte tot am auzit despre copii care s-au obisnuit cu sanul si au refuzat mancarea. A fost un chin pt mame sa-i invete sa accepte si altceva in afara de san. Cumatra mea este una dintre aceste mamici. Ea mi-a spus ca e mai bine sa incep de acum usor usor.
andreea_g
QUOTE(alexxalili @ Dec 21 2011, 06:08 PM) *
eu ce sa mai spun ca prietena mea are 33ani(in marttie face 34) si cand se uita la televizor sau citeste isi suge degetul. daca mai e cineva ''strain'' se abtine dar daca e singura e cu degetul in gura. si spune ca nici macar nu realizeaza cand il baga, se trezeste numai ca suge degetul.
nu stiu la voi cum este, la Sibiu impartaseste duminica dupa liturghie. dar cum acum lumea se spovedeste pentru sarbatori preotul impartaseste si copii seara supa slujba si dimineata pana la ora 8. de la 8 e slujba dupa care iarasi spovedeste si impartaseste ( stiu pt. ca astazi am fost si eu ).



aha,ms de raspuns,normal trebuie sa fie la fel ca sunt preoti din romania ,biserici romanesti,spaniolii sunt catolici
nicoll
QUOTE(andreea_g @ Dec 21 2011, 06:43 PM) *
buna fetele

nicoll ce baiat mare ai !

adinuta ma bucur mult ca daria este mai bine!

noi am dormit ieri de la 4 la 7 si azi-noapte la 12 stateam la 创taclale创,a adormit greu,el dupa baita doarme ,de la 10seara la 11 ziua,cu treziri ,fara sa deschida ochisorii,decat sa pape...

fetele cand se impartasesc copii?!sambata sau duminica?!
vreau sa mergem la impartasit
v-am pupat


Mai bine ati sta la taclale ziua si ati dormi noaptea!!!
Ce bine ar fi, dar din pacate bebeii astia sunt imprevizibili. Trebuie sa ne conformam, ce sa facem?

La noi impartaseste duminica sau in orice zi de sarbatoare, cand e slujba la biserica.
Eu am preferat sa nu-l duc in perioada asta pt ca e foarte multa lume racita, tusesc in biserica, stranuta, harcaie, ii mai imbolnavesc si pe altii. Mai e cate o baba care tuseste atat de mult de zici ca-si da duhul pe loc!
andreea_g
QUOTE(nicoll @ Dec 21 2011, 06:24 PM) *
Mai bine ati sta la taclale ziua si ati dormi noaptea!!!
Ce bine ar fi, dar din pacate bebeii astia sunt imprevizibili. Trebuie sa ne conformam, ce sa facem?

La noi impartaseste duminica sau in orice zi de sarbatoare, cand e slujba la biserica.
Eu am preferat sa nu-l duc in perioada asta pt ca e foarte multa lume racita, tusesc in biserica, stranuta, harcaie, ii mai imbolnavesc si pe altii. Mai e cate o baba care tuseste atat de mult de zici ca-si da duhul pe loc!




aha,eu stiam ceva de sambata,asta cand eram in romania..sper sa ajungem si noi sambata sau duminica,este cam la 40 km,dar nu asta conteaza,important este sa il impartasim.sper sa nu fie prea multa lume,sa fie acasa in romania de sarbatori...azi am stat la 创taclale创 la noapte doarme sigur cum trebuie,am facut si ceva cumparaturi si pt mancare si pt mos si surprinzator a fost fffff cuminte...e greu de una singura,bine ca vineri ia sotul vacanta 2 sapt ca pleaca pe intuneric - vine pe intuneric,acum m a sunat ca mai dureaza vreo 2 ore pana ajunge....


alexxalili voi ce ati facut la doctor?!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.