Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De August 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253
Alondra
QUOTE(dodo80 @ Jan 6 2012, 02:28 PM) *
Nu stiu, Ramo
Asta ma macina si pe mine. Ma bucur ca are o forma relativ usoara, darnu trebuia sa aiba deloc pt ca numai eu stiu cat ma stresez cu igiena lor si cat de maniaca sunt pe curatenie...imi vine sa mor..sad.gif nu ti imaginezi cat de frustrant este..nu dau vina decat pe mine...putea lua dintr un spital, de la alt copil, de afara, de la un obiect deja infestat..el mai mereu a avut manutele prin gura.. Nj stiu. Nu vreau sa mai vb despre asta. E dificil. Nu vreau sa va suparati p mine dar o perioad o sa absentez... Vapupam

la multi ani pt maine lui Ioan al Andreei, lui Sasha Ioan al meu, Ioanelor si tuturor celor cu nume de sfant..

Doaaamne mami, dar nu trebuie sa dai vina pe tine, nicidecum, sunt sigura ca faci tot posibilul sa fie cat mai curat (numai eu stiu ca acum sterg praful si a doua zi e la loc frate, de mi-e sila mie si mi-e groaza sa o tin cu praful pe patut, pe dulapiorul ei...nervi.gif ), dar nu avem ce face, asta e mediul in care traim si din pacate nu putem sa-i izolam complet..
Sanatate multa si sa auzim de bine! oFloare1.gif


QUOTE(simina_ana @ Jan 6 2012, 02:56 PM) *
Salutari si de la noi....

Ilona si eu ma inspir de pe net....si avand in vedere ca sunt afoana rau cu bucataria ma atrag retetele care imi "suna" bine ca ingrediente si miros... .....uneori fac si din alea dificile daca am de toate....
Iar site-ul asta pe mine m-a ajutat f mult...chiar azi vreau sa incerc ceva nou de aici.....de aici am facut mult ciorbite, supe, dar si felul 2....precum si clatitele americane...
http://gourmandine.ro/reteta-prajituri/pra...kinder-pinguin/

Buna tare gourmandine asta, inainte si eu luam de la ea retete, dar nu stiu ce s-a intamplat ca nu mai reactuliza siteul la un moment dat....doh.gif
Azi am facut si eu primul blat de tort de casa doh.gif de umplut cu crema si ornat s -a ocupat sora-mea ca eu n-am mai putut, a tb sa stau cu Maya..dar sunt mandra ca mi-a iesit biggrin.gif , sa vedem si cum va fi la gust.. eating.gif doh.gif

hanuk26
mama mia cate cuvinte neterminate am sau lipsesc literele pe la mijlocul lor..sa stiti ca eu tastez fiecare litera insa nu le apas prea tare ca-mi dormea fata si nu vroiam sa o trezesc..vad ca nici nu se scriau...gata mi s-a trezit...
simina_ana
QUOTE(hanuk26 @ Jan 6 2012, 04:05 PM) *
mama mia cate cuvinte neterminate am sau lipsesc literele pe la mijlocul lor..sa stiti ca eu tastez fiecare litera insa nu le apas prea tare ca-mi dormea fata si nu vroiam sa o trezesc..vad ca nici nu se scriau...gata mi s-a trezit...



mie nu-mi merg o gramada de taste.....pt ca nemernica de mine nu a avut timp si cand am avut timp nu am avut chef sa sun la astia sa -mi spuna cum sa-mi pun netul pe laptopul nou....asa ca stau tot cu asta vechi si ma chinui, iar pe cel nou doar imi descarc poze si filmuletze....asa ca imi cer scuze ca sunt o nemernica si voi trebuie sa-mi cititi si greselile pe langa aberatii biggrin.gif
simina_ana
QUOTE(hanuk26 @ Jan 6 2012, 03:56 PM) *
asa mi-am amintit ca nu ti-am raspuns Carmen de biscuiti...nu stiu ce se mai vehiculeaza si despre aia..insa nici nu ma intereseaza..adik nu o sa caut ca o sa inebunesc...pana la urma ce-as mai avea de dat la fata sa mance..? ca toate sunt daunatoare...biscuiti simpli pt copii...primul pachet nici nu mai stiu de care a fost acum am cumparat petit beure..si sper sa-i fie de bine...
asaa..ca mi-am mai amintit o chestie....inainte ii dadeam cate o masa de lp pe zi de NAN 1 dar se constipase fff tare..asa ca i-am cumparat Aptamil de la milupa...asa ii place si asa de bine ii merge cu el...tot cu el ii prepar cerealele..le-am luat combinate tocmai pt a nu se constipa prea tare ca am vazut ca sunt si de orez gol..asa ca daca au morcov or fi mai ok....
sucurile i le fac la storcator si am inceput sa le amestec..morcov..telina...mar...portocala...il bea pe nerasuflate..dar nu treecem de 30 ml ca mi-e frica...
soacra s-a gandit ea in noaptea de rev sa faca o mare scamatorie si i-a bagat o lingurita de telina si morcov rase si cu maioneza in gura...atata de tare s-a inecat saraca de s-au speriat toti din casa...mie imi venea sa-i dau una...off..ce nervi am mai avut..si tot tampenii din astea imi face..cica sa nu mai tin eu cont de tot ce zic doctorii sa-i dau de toate....PAI DE ACUMA??????
ilona draga..ca mi-am amintit si de tine...imi pare rau de situatia cu mama ta...si sper sa va recuperati pana la urma banutii vostri si sa nu te mai apostrofeze sotul la subiectul asta.......pupacim un Dariu scump cu ochii albastri ca marea..
toti bebelasii imi sunt dragi dar ma declar indragostita de tot de Adrian al Andreei,....e o minune de copil..precoce nu mai spun si veseeell cat incape...pupacim si la el amandoua falcutele si bulanasele alea de sub capot..superbe poze i-ai facut mamico..
multumim lili....biggrin.gif deci sunt o descurcareata liwlol.gif
chiar vroiam sa te mai intreb cum mai e cu ea...de aceea si intrebasem atunci cu faci dieta cat alaptezi ca ramai fara lapte...eu una mi-am cumparat acum niste pastilute..am cerut nutrinatal la plafar si mi-a dat un flacon pe care scrie MAMI..stimularea laptatiei..si a zis ca alea sunt...vad ca funcioneaza si le am pline mereu...



Astea MAMI de care spui cred ca sunt de la Dacia Plant....a luat si eu de alea...dar in SIbiu nu am gasit....nici nu am cautat cu trebuie O rog eu pe mama sa-mi ia 2 cutii ca de la BT am luat eu si apoi ma pun pe cautat si aici....
SOacra-ta e o figura.....nu degeaba se spune ca bunicii strica nepotii...eu la mama i-am spus...ori face ca mine...ori deloc....pana acum nu mi-a comentat....iar daca a pus tot felul de intrebari a facut-o elegant...ar trebui sa-i spui ca nu se mai procedeaza ca p vremea bunicii....
simina_ana
QUOTE(hanuk26 @ Jan 6 2012, 03:28 PM) *
pana imi amintesc ce mai vroiam sa va spun vreau sa zic ca mi s-au pus toate nodurile in gat cand am citit in ultimele zile cate probleme ati avut cu bebelusii si cat de bolnaviori au fost si inca sunt..nici nu-mi pot imagina prin ce ati trecut dragi mamici..eu una cred ca ajungeau si cu mine la spital...

dodo...cuvintele mele poate sunt de prisos....caci nu te pot ajuta cu nimik..insa ma rog la DD sa scapati cat mai repede de toate necazurile astea care va intuneca inceputul de an...ii doresc muuuulta sanatate lui Sasha...sa se faca bine cat mai repede..si tie multa putere...nu te mai invinovati ca mai mult rau iti faci..asa a fost sa fie..tu trebuie acum sa fii tare si sa-l pui pe picioare...pupam si o Mara frumoasa si cuminte....

adinuta ...citeam cu sufletul la gura toate info venite de la tine...eram ingrozita de situatia in care ai fost..cand era sa petreci Craciunul in spital cu scumpa Daria...ma bucur mult ca voi va simtiti mai bine si poate ca de acum va papa si ea mai bine...muuuulta sanatate si voua..

siminica..uneori cand o alaptez noaptea am senzatia ca o scap din brate...nu-mi pot inchipui cat de greu ti-a fost sa dormi..in ghilimele...cu Serbanel in brate toata noaptea sa nu se inece...cosmar si la tine..bine ca incepe sa-si revina...oricum vreau sa te felicit pt flacaul tau tare scump..mi-a placut mult poza lui pe cantar..cred ca am admirat-o de zeci de ori..le-am aratat-o si la ai mei acasa...biggrin.gif muuuulta sanatate si voua..

jus..meriti si tu toate felicitarile ca esti o mamica puternica..sa rezisti singura cu saraca Eliza bolnavioara si cu febra mare atatea zile fara medic...eu una o luam pe aratura sigur...ma bucur ca e mai bine si tie sa-ti treaca gatul cat mai repede...sanatate multa...

carmen...Mirunica ta e si ea un copil puternic..a reusit asa de mica sa treaca prin atatea si cu sacul de medicamente dupa ea...off Doamne..mamicilor cate ati avut de tras....pupam scumpica ta si-i dorim multa sanatate sa-si revina cat mai curand...

nu mai stiu cui am vrut sa-i mai scriu...insa le doresc sanatate tuturor copilasilor noastri ..inclusiv la mamici ca sa poata avea grija de ei...cate un pupic pt fiecare de la noi.....


Multumim Hanuk...sa dea DOmnu sa ne facem repede bine.....abia astept sa vad ce-mi spune maine medicul...si daca se pune vorba de internare, pan akuni cand vine tati acasa nu am cu cine sa-l las pe Iancu ...asa ca abia de luni incolo poate...desi eu cred ca nu e cazul totusi....

SI ca sa nu uit..LA MULTE LUNITE ROXI!!!! Sa cresti mare si sanatoasa!!!!
simina_ana
A adormit Serban....ma pun sa strang in casa putin ca mi-a ravasit-o Iancu cu var-su ...si tocmai ce facusem ieri curatenie crybaby.gif
Carmen Livia
QUOTE(ilona_darius @ Jan 6 2012, 11:28 AM) *
ms pt site...interesante retetele...eu ma inspir mereu de pe net smile.gif


Cu placere tzuc.gif Pupaceste-l si pe Darius (extra din partea noastra, ca stiu ca-l papi oricum la cat de dragalas e) happy.gif
Carmen Livia
QUOTE(simina_ana @ Jan 6 2012, 02:56 PM) *
Salutari si de la noi....

Ilona si eu ma inspir de pe net....si avand in vedere ca sunt afoana rau cu bucataria ma atrag retetele care imi "suna" bine ca ingrediente si miros... .....uneori fac si din alea dificile daca am de toate....
Iar site-ul asta pe mine m-a ajutat f mult...chiar azi vreau sa incerc ceva nou de aici.....de aici am facut mult ciorbite, supe, dar si felul 2....precum si clatitele americane...
http://gourmandine.ro/reteta-prajituri/pra...kinder-pinguin/


am deschis link-ul si mai avem putin si lingeam monitorul liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(Carmen Livia @ Jan 6 2012, 06:03 PM) *
am deschis link-ul si mai avem putin si lingeam monitorul liwlol.gif



asa faceam si eu azi noapte liwlol.gif
chiar mi-am propus sa fac maine clatitele chinezesti ( azi mi-am luat ceapa verde de la carrefour)....si o tocanita cu pipope.....plus o ciorbica...sa vad doar daca pot....

simina_ana
mi-am pus netul pe laptopul nou.....iu hu huhuuuuuu.....si nici nu a durut prea tare biggrin.gif.....acum mai trebuie doar sa ma obisnuiesc cu tastatura ca e dispusa altefel si o sa-mi ia ceva timp cred.....as aca iar o sa scr
iu aiurea o perioada....biggrin.gif
ilona_darius


Uploaded with ImageShack.us



Felicitari tuturor sarbatoritilor...eu am plecat la vs...adik plec..ne reauzim marti seara..pupici bulanaselor
simina_ana
QUOTE(ilona_darius @ Jan 6 2012, 06:18 PM) *


Uploaded with ImageShack.us
Felicitari tuturor sarbatoritilor...eu am plecat la vs...adik plec..ne reauzim marti seara..pupici bulanaselor



drum bun sa aveti si distractie
simina_ana
mai fetele....voi cum stiti? dupa boboteaza, cate zile nu se spala?
adinuta
QUOTE(alexxalili @ Jan 6 2012, 12:12 AM) *
aaaaa, nuuuu e deja ora 00.00, pana sa ttermin si eu de citit am recut in alta zi. vreau sa urez si eu la multe si fericite lunite pentru Sasha si Faby. sa cresteti mari si sanatosi!
Adriana draga, nu stiu cum mai rezisti... sanatate multa puiutului. se pare ca doar noi am scapat de la intalnire fara raceala. doamne sa nu cobesc pray.gif
andreea, ai un pui... sa-l mananc nu alta.../ vad ca si la tine e la loc de cinste BlevitDigest wink.gif . sa0i dea D-zeu sanattate la cine l-a facut( intreba cineva, dar nu mai stiu cine ca sunt baba ramolita, acum cateva zile ce mai dam copiilor pt. colici. si atunci am realizat ca eu nici macar osticluta de sab simplex nu am terminat-o), ca dupa ce i-am dat acest ceai Sasha nu a mai stiut ce e durerea de burtica. in schimb face concurenta la Portile de Fier daca ii pun o eoliana la fund liwlol.gif
noi suntem zilnik afara, de aceea nu am avut timp sa mai si scriu sau sa citesc macar. inca stau pe afara cu orele si bag kilometri doh.gif .

Figura mare esti, Lili. Tu ce meserie ai, sunt curioasa? Esti tare de viata:))


QUOTE(hanuk26 @ Jan 6 2012, 12:47 AM) *
asaa...repede sa va spun cam ce am mai facut noi in ultimele 3 sapt de pauza....am plecat acasa cu 3 zile mai repede..ca mi-a facut sotul surpiza asta...si in seara precedenta am reusit si eu sa fac bradutul...a ramas singur de Craciun...i-am zis la al meu ca nici sa nu se gandeasca ca-l stric luna asta ca-l bat....i-am facut o supriza super la mama si tata caci nu le-am zis ca mergem...acolo..RASFAT...culinar si mental...la 16 pers cate am fost in casa..seara imi era dor de fica-mea..insa recuperam tot noaptea..caci programul i-a ramas tot sexy ba si l-a mai si prelungit...pana la 4-5 dimineata.....groaznic....asa de bun e alinanul ala..partaie non stop...de ma mir unde incap atatea gaze.....revin...am sta o sapt acasa si ne-am intors..dar nu singuri..ci cu o sora si nepotii de 3 si 5 ani..care mi-au sta aici o sapt..a fost fain..de REV am avut la masa 5 familii asa ca 2 zile am muncit de mi-au sarit ochii...de ziua sotului la fel pe 29...a fost tot o agitatie pe aici de ziceam ca vor veni vecinii cu scandal...copii n-aveau nici o treaba cu linistea sau sa nu tropaie...acu de 2 zile au plecat si-am ramas iar singure cuc toata ziua pana vine sotul...
marea schimbare in decor e faptul ca am inceput diversificarea si nu ca asa as fi vrut eu ci mai mult obligata de cei din jur care-i bagau diverse chestii in gura pe la spatele meu..de nervii mei nici nu va mai zic nik ca n-are rost...asa ca de o sapt ii dau sa pape mar ras cu biscuit inmuiat in ceiut cald..ii place de numa...si i-am cumparat si cereale de la nestle de orez cu morcov..care la fel le savureaza...s-a reglat cu kk..face singura de 3-4-5 ori pe zi de consistenta mai groasa...si miros ( nu mai comentez biggrin.gif )
o sa continui maine cred ca acu maraie..de juma de ora tot shashai la ea si nu poate adormi profund....

uau, ce a fost la voi. dar e bine ca e familia mare.
Multumesc pt gandurile bune.
La multe lunite, Roxy!

QUOTE(dodo80 @ Jan 6 2012, 03:47 AM) *
multumesc, Carmen!! sper sa ajung sa iau cocos si iaurt sa o fac pt Maruca mai mult. Sasha e la san. s a trez plangand la 2.30..a avut un scaun cu cateva puncte de sange iar.. am poza pt medic de data asta.. incredibil... sad.gif
am uitat sa precizez: a dormit o ora pe burtica mea, scuze smile.gif ..dar el de obicei doarme si pe burtica sau cand e treaz se intoarce si ii place sa vada ce e in jur..biggrin.gif oboseste in final si il intoc eu pe spate..de cand vreau sa te intreb..ai pus niste poze fe sfarsit de an supeeerbe.. mi au placut tare mukt si mi a placut indeosebi costumatia lui Rares..fff originala. smile.gif caciulita cu numele ai facut o pe comanda??biggrin.gif fff haioasa

Da, costumul este comandat din USA, de pe disneystore, de o prietena de-a noastra. Caciulita se putea personaliza contra niste dolari suplimentari, dar am zis ca hai sa o facem si pe asta.
In leg cu alergia la lapte...sa stii ca si eu mi-am pus pb si am intrebat multi medici. Insa toti mi-au spus ca nu e alergie. El nu varsa, nu are scaune modificate, nu ii iese nimic pe piele, e in forma maxima, pune f bine pe el. Veridctul este colici, care la el dureaza mai mult combinate cu rasfat maxim:)) Sper sa-i treaca.
Imi pare rau de ce aud la voi, sanatate multa ii doresc lui Sasha! Putea sa ia de oriunde, nu te mai invinovati ca asa faceam si eu, dar nu aveam cum sa-i protejam 100%. E imposibil...




QUOTE(simina_ana @ Jan 6 2012, 03:12 PM) *
M-ai dat pe spate cu topicul asta liwlol.gif liwlol.gif ...pai situ ar trebui sa faci unul de asta liwlol.gif liwlol.gif

Toate se invata.....toate...ce? crezi ca eu stia de spider man si fulger?...oho hoh...sa vaezi cate stiu acum...si de Thomas trenuletzul....biggrin.gif...si joc si fotbal la nevoie....
Da da da....am reusit sa dorm azi noapte 6 ore....cu o trezire pentru papa....doar ca de azi o iau de la capat...pana luni sunt singura singurica cu ei ca a murit bunicul sotului asa ca tati si bubu au plecat la Dorohoi ....vestea buna e ca luni se intorc si cu ai ei....dar pana atunci eu sunt mama si tata...o sa fie aiura cu baia...cred ca o zi il spal pe unul. o zi pe altul biggrin.gif
Trebuia diseara sa mergem la cumparaturi ca nu aveam nimic de papa....am reusit de am lasat piticii cu cumnatul ( o persoana "draga" mie) si am fugit sa mi iau strictul necear pana luni seara doh.gif ...groaznic...totul facut pe fuga...am uitat sa iau paine, dar o sa-i fac lui Iancu o paine ce o fac eu in casa ( eu am renuntat de la 1 ian la paine...dieta aia nu am mai putut sa o tin ca nu mai faceam laptic pt Serban si asta era mai important).....
asa ca per total ....mi-am incarcat bateriile azi noapte pentru 4 zile de super woman biggrin.gif

iti doresc putere multa pana luni.





adinuta
Ilona, drum bun, sa te intorci cu bine!

Fetelor din Brasov, mi se arata un drum de Poiana, candva, pana in aprilie. Am primit de la Western Union un voucher cu 2 nopti la hotel Alpin, cu spa si mic dejun. Merg cu sotul si Dariuta ca nu o pot lasa pe mama cu 2 pe cap ca innebuneste. Nu stim exact cand va fi, mai stam si cugetam, dar va anunt. Sper sa reusim sa ne vedem cumva (Jus, Hanuk si Karmin).
Pupici.
dodo80
cateva poze de la noi la cIncI LUNITE

aicI il echipase surioara







Uploaded with ImageShack.us








Uploaded with ImageShack.us
dodo80
MuLtumesc tuturor pt incurajari si cuvintele frumoase!! trandafir.gif trandafir.gif
dodo80
QUOTE(adinuta @ Jan 6 2012, 06:53 PM) *
Ilona, drum bun, sa te intorci cu bine!

Fetelor din Brasov, mi se arata un drum de Poiana, candva, pana in aprilie. Am primit de la Western Union un voucher cu 2 nopti la hotel Alpin, cu spa si mic dejun. Merg cu sotul si Dariuta ca nu o pot lasa pe mama cu 2 pe cap ca innebuneste. Nu stim exact cand va fi, mai stam si cugetam, dar va anunt. Sper sa reusim sa ne vedem cumva (Jus, Hanuk si Karmin).
Pupici.

Tare fain hotelul ala..am fost cazati acolo acum cativa ani la o conf, o prezentare de hoteluri din Turcia. Li s a parut organizatorilor cel mai potrivit. Era martie dar asa calda apa din piscin... Sedere faina sa aveti..foarte frumos!!! Felicitari!!

Ne mai auzim curand..maine avem asa multi aniversati. smile.gif taica meu, sora mea, sotul, puiul, plus o serie de rude dar noi contam cel mai mult. Aaeara am sarbatorit cele 5 lunite la un rest turcesc..data viit sper sa fie chinezesc sau arab.. biggrin.gif


Sashica nu a mancat de 5 ore..sa vad cat il tine. Daca vrea sa tina o cura de slabire, treaba lui..are de unde da jos..a atins frumosul nr 10 kg biggrin.gif

la multi ani Elizei Ioana pt maine

cu bine
adinuta
QUOTE(dodo80 @ Jan 6 2012, 07:17 PM) *
cateva poze de la noi la cIncI LUNITE

aicI il echipase surioara







Uploaded with ImageShack.us






Uploaded with ImageShack.us



QUOTE(dodo80 @ Jan 6 2012, 07:44 PM) *
Tare fain hotelul ala..am fost cazati acolo acum cativa ani la o conf, o prezentare de hoteluri din Turcia. Li s a parut organizatorilor cel mai potrivit. Era martie dar asa calda apa din piscin... Sedere faina sa aveti..foarte frumos!!! Felicitari!!

Ne mai auzim curand..maine avem asa multi aniversati. smile.gif taica meu, sora mea, sotul, puiul, plus o serie de rude dar noi contam cel mai mult. Aaeara am sarbatorit cele 5 lunite la un rest turcesc..data viit sper sa fie chinezesc sau arab.. biggrin.gif
Sashica nu a mancat de 5 ore..sa vad cat il tine. Daca vrea sa tina o cura de slabire, treaba lui..are de unde da jos..a atins frumosul nr 10 kg biggrin.gif

la multi ani Elizei Ioana pt maine

cu bine

Dodo, sunt minunati! Trebuie sa fii tare pt ei, asa mi se spune si mie mereu. Dar stiu ca practica e f grea, cu teoria stam bine:)) Sunt adorabili! Niste ingerasi! Sa-ti traiasca!
Am auzit si noi ca Alpin e f fain, acum sa vedem.
10 kg? Uau!
Alondra
Dodo draga ce pufulet ai tu acolo, e adorabil bb.gif ..si impreuna cu surioara lui sa creasca mari si sanatosi!
Adinuta, oaau ce premiu, super fain, sa va distrati si sa ne aduci poze de acolo biggrin.gif ce escapada frumoasa, pai si cat stati?Poti sa-l lasi pe Rares acasa atata timp?
Simina, bafta cu piticii, o sa iesi tu cu bine la liman, sunt sigura! yes.gif
hanuk26
QUOTE(simina_ana @ Jan 6 2012, 04:59 PM) *
mie nu-mi merg o gramada de taste.....pt ca nemernica de mine nu a avut timp si cand am avut timp nu am avut chef sa sun la astia sa -mi spuna cum sa-mi pun netul pe laptopul nou....asa ca stau tot cu asta vechi si ma chinui, iar pe cel nou doar imi descarc poze si filmuletze....asa ca imi cer scuze ca sunt o nemernica si voi trebuie sa-mi cititi si greselile pe langa aberatii biggrin.gif

liwlol.gif ei lasa scuza asta..ca noi stim de mult ca nu stii sa scrii corect..tongue.gif

QUOTE(simina_ana @ Jan 6 2012, 05:12 PM) *
Astea MAMI de care spui cred ca sunt de la Dacia Plant....a luat si eu de alea...dar in SIbiu nu am gasit....nici nu am cautat cu trebuie O rog eu pe mama sa-mi ia 2 cutii ca de la BT am luat eu si apoi ma pun pe cautat si aici....
SOacra-ta e o figura.....nu degeaba se spune ca bunicii strica nepotii...eu la mama i-am spus...ori face ca mine...ori deloc....pana acum nu mi-a comentat....iar daca a pus tot felul de intrebari a facut-o elegant...ar trebui sa-i spui ca nu se mai procedeaza ca p vremea bunicii....

da..sunt de dacia plant..inseamna ca-s acelasi lucru? mda..mare figura e....oo dar de cate ori i-am zis..degeaba...incontinuu imi spune cum si-a crescut ea copii si n-au patit nimic...deja iar ma enervez si n-are rost...

QUOTE(simina_ana @ Jan 6 2012, 05:14 PM) *
Multumim Hanuk...sa dea DOmnu sa ne facem repede bine.....abia astept sa vad ce-mi spune maine medicul...si daca se pune vorba de internare, pan akuni cand vine tati acasa nu am cu cine sa-l las pe Iancu ...asa ca abia de luni incolo poate...desi eu cred ca nu e cazul totusi....

SI ca sa nu uit..LA MULTE LUNITE ROXI!!!! Sa cresti mare si sanatoasa!!!!

sa va faceti bine cat mai repede....si multumim de urari...

QUOTE(adinuta @ Jan 6 2012, 06:47 PM) *
uau, ce a fost la voi. dar e bine ca e familia mare.
Multumesc pt gandurile bune.
La multe lunite, Roxy!

multumim si tie...

QUOTE(adinuta @ Jan 6 2012, 06:53 PM) *
Ilona, drum bun, sa te intorci cu bine!

Fetelor din Brasov, mi se arata un drum de Poiana, candva, pana in aprilie. Am primit de la Western Union un voucher cu 2 nopti la hotel Alpin, cu spa si mic dejun. Merg cu sotul si Dariuta ca nu o pot lasa pe mama cu 2 pe cap ca innebuneste. Nu stim exact cand va fi, mai stam si cugetam, dar va anunt. Sper sa reusim sa ne vedem cumva (Jus, Hanuk si Karmin).
Pupici.

da..mi-ar placea...dar vezi sa fie acolo prin martie..sa treaca frigul mare si zapada...or tu vrei acu sa mergeti sa schiati??
simina_ana
QUOTE(hanuk26 @ Jan 6 2012, 09:10 PM) *
liwlol.gif ei lasa scuza asta..ca noi stim de mult ca nu stii sa scrii corect..tongue.gif
da..sunt de dacia plant..inseamna ca-s acelasi lucru? mda..mare figura e....oo dar de cate ori i-am zis..degeaba...incontinuu imi spune cum si-a crescut ea copii si n-au patit nimic...deja iar ma enervez si n-are rost...
sa va faceti bine cat mai repede....si multumim de urari...
multumim si tie...
da..mi-ar placea...dar vezi sa fie acolo prin martie..sa treaca frigul mare si zapada...or tu vrei acu sa mergeti sa schiati??



nu-s acelasi lucru....nutrinatalul e de la dr ionut moraru......Mami sunt pastilute din plante si le simti la gust...iar nutrinatalul sunt in capsule galbene....aluneca mai usor pe gat biggrin.gif
Amandoua sunt ok......eu le alternez.....acum iau nutrinatal si galafor, care tot capsule sunt.....mai am cateva de galafor si trec apoi pe ceaiul granulat de la humana......desi nu stiu daca mai are sens sa ma zbat....azi Serban a mancat doar lp ca nu am deloc in san...ori nu ii place ca a refuzat sanul de nspe mii de ori...si nici nu sunt intariti tinand cont ca la san a mancat dimineata...cred ca si de la oboseala care isi spune cuvantul deja......mai stau treaza pana la 11 cand trebuie sa-i dau antibioticul si la culcare cu mine o perioada.....ca nu mai rezist deja.....o iau razna de cat de nervoasa sunt.....
simina_ana
QUOTE(Alondra @ Jan 6 2012, 08:53 PM) *
Dodo draga ce pufulet ai tu acolo, e adorabil bb.gif ..si impreuna cu surioara lui sa creasca mari si sanatosi!
Adinuta, oaau ce premiu, super fain, sa va distrati si sa ne aduci poze de acolo biggrin.gif ce escapada frumoasa, pai si cat stati?Poti sa-l lasi pe Rares acasa atata timp?
Simina, bafta cu piticii, o sa iesi tu cu bine la liman, sunt sigura! yes.gif



sper Ramo ...sper...ca daca o tin asa ca azi las copii fara mama ca ma duc la balamuc......asa nervoassa cum am fost azi nu am fost niciodata....a venit o prietena de-a mea la mine sa ma calmeze...adica m=-a ajutat sa le fac baita la pitici .....a vazut ca eram nebuna....ma bazamp e tati azi sa vina si sa facem tot ce trebuie dar cu necazul asta am ramas in aer.....acum ca am ordine in casa cat de cat, ca piticii sunt spalati , ca frigiferul e plin...... e mai bine....dar dimineata nu te puteai intelege cu mine.....am evitat cat am putut sa nu strig la Iancu ca imprastia jucariile asa ca l-am pus sa-si duca toate jucariilre in camera lui si am inchis usa ca sa nu le vad pe jos....practic azi mi-a devastat casa cu var'su cat am fost eu plecata.....sunt obserdata cu curatenia stiu....si daca nu e ordine ma apuca crizele uneori....iar pe fond de oboseala imagineaza-ti doh.gif
imi doresc doar sa dorm ca sa-mi revin din starea asta de agitatie ca stiu ca nu e bine nici pt mine nici pt pitici....si ei nu au nici o vina....
simina_ana
QUOTE(adinuta @ Jan 6 2012, 06:47 PM) *
iti doresc putere multa pana luni.



Ma mai -plang la voi....ma mai incurajati si vor trece zilele astea, nu?
liwlol.gif

simina_ana
QUOTE(dodo80 @ Jan 6 2012, 07:17 PM) *
cateva poze de la noi la cIncI LUNITE

aicI il echipase surioara







Uploaded with ImageShack.us






Uploaded with ImageShack.us




deci cred ca laptopul vechi avea o problema cu pozele.....ca acum le vad.....nici pe ale mele nu le mai vedeam azi...deci clar ca aveam o buba undeva......acum vad si eu pozele....

Dodo...eu m-am hotarat.....vreau falcutele, nasucl si barbia, vreau o bucatica de carnita de pe burtica si bulanasele....e delicios Sasha....si waw...10 kg....dar venim si noi tare din urma cu cele 8 kg ale noastre biggrin.gif
adinuta
QUOTE(Alondra @ Jan 6 2012, 08:53 PM) *
Adinuta, oaau ce premiu, super fain, sa va distrati si sa ne aduci poze de acolo biggrin.gif ce escapada frumoasa, pai si cat stati?Poti sa-l lasi pe Rares acasa atata timp?

Sotul meu a lucrat cu ei si e un cadou:)) Nu stam mult, 2 nopti, atat, deci va fi un week-end probabil in martie. Rares ramane cu mama.


QUOTE(hanuk26 @ Jan 6 2012, 09:10 PM) *
liwlol.gif ei lasa scuza asta..ca noi stim de mult ca nu stii sa scrii corect..tongue.gif
da..sunt de dacia plant..inseamna ca-s acelasi lucru? mda..mare figura e....oo dar de cate ori i-am zis..degeaba...incontinuu imi spune cum si-a crescut ea copii si n-au patit nimic...deja iar ma enervez si n-are rost...
sa va faceti bine cat mai repede....si multumim de urari...
multumim si tie...
da..mi-ar placea...dar vezi sa fie acolo prin martie..sa treaca frigul mare si zapada...or tu vrei acu sa mergeti sa schiati??

in martie ma gandesc si eu sa se mai incalzeasca. Nu schiem ca nu stim, din pacate, niciunul. E doar un week-end de relaxare.

QUOTE(simina_ana @ Jan 6 2012, 10:03 PM) *
Ma mai -plang la voi....ma mai incurajati si vor trece zilele astea, nu?
liwlol.gif

ti-i clar:))
Carmen Livia
QUOTE(dodo80 @ Jan 6 2012, 01:36 PM) *
am.sosit exact la timp pt antibioticul.lui sasha.. pe la 1. i s au descoperit in scaun adenovirus si rotavirus... maine iau antiniograma pt ca e suspect si de e.coli. a contactat virusii pe cale oral, clar.. pt virus niciun tratament, doar regim.dar oricum el papa doar san. inca nu mi explic cum a putut capta sad.gif va las. Sunt f suparata
multumesc pt sustinere!
sanatate tuturor bebelusilor!!!


hug.gif daca el papa doar san, cum o sa tina regim? Scoti ceva din alimentatia ta? Sunt intrutotul de acord cu ce-a zis
QUOTE(simina_ana @ Jan 6 2012, 03:00 PM) *
Imi pare rau ca s-a intamplat asta....dar eu cred ca nu esti tu vinovata....nu-l poti tine intr-un bol de sticla....si nici nu ar fi bine....e posibil ca un copilas bolnav sa fi pus manuta pe carutul lui si a pus Sasha manuta si a luat...nu e vina ta...in nici un caz....Nu mai fii suparata ca te simte si puiutul....si el are nevoie de tine cu mintea limpede....Te rog eu nu mai da vina pe tine.....
Insanatosire grabnica va doresc....si sa mai intri aici ...chiar daca numai sa-ti descarci sufletul....
Va pup!!!!


hug.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif

simina_ana
M-am uitat si eu in urma pe poze....am pierdut multe.....

Ilona……tare as vrea sa fiu acolo la voi la baita sa-l vad pe Darius all tau ce il inveseleste asa tare…al meu rar rade….in rest e concentrat la jucariile de pe pereti si la apa din cadita )

Andreea…chiar un bebe zambaretz foc…..ii pup eu gurita…..

Ramo….v-am vazut si pe voi in noaptea de Revelion….superbe ati fost…..tare faina rochita lui Maya…

Adinutza…..ma intrebam cine a furat renii lui Mos Craciun…vad ca unul e la tine biggrin.gif
Sa o pupi si pe Daria ca are asa mare grija de fratior…foarte ocrotitoare draga de ea……

Nicoll…ai un falcos tare dulce……

Carmen pe voi v-am admirat in pozele trimise pe mail..ti-am si spus...sunteti niste frumosi....

Eu m-am lamurit...ceva era in neregula cu pc-ul vechi...ca am aqt de niste postari de care nu stiam...nu le citisem....pozele nu le vedeam....acum am vazut ca sunt multe mamici cu poze la semnatura.....eu nu vedeam decat una - 2....Hanuk abia azi am vazut ca tu ai poza la semnatura ta biggrin.gif...la fell si cu Adina liwlol.gif....ce tolomaca...eu ma chinuiam cu cel vechi ..... aveam impresia ca dureaza mult pana fac schimbarile biggrin.gif
Cand o sa am timp....nu stiu cand dar sper...o sa recitesc din urma.....in caz ca am sarit vreun bebel cu poza......le transmit la toti bebeii ca-i pupacesc din cap pana in picioare si inapoi ...asa de vreo 1000 de ori biggrin.gif....
dodo80
sad.gif puii dorm de la 22, eu ma chinui sa adorm pt ca azi am fost simina 2 .. Si am multe astfel de zile,recunosc. Pur si simplu nu reusesc sa adorm insa pe la 3 ma rugam de mara sa se culce. Sasha a dorm max 2 ore jum in trei reprize..a fost agitat din cauza nea. Am si plans o gramada..mara nu m a vazut, dar zaceam in pat si ea venea si ma pupa asa mult, ca niciodata..am si certat o putin dar nu mai stiu de ce..azi deloc nu a dormit ..
Carmen,
Medicii credeau ca e mai mare si ca mananca diversificat..de asta tot mi au zis de regim.mnu inteleg dar e bine..el nu a avut febra, varsaturi, secretii nazale, plus alte simptome..doar mucus si sange n scaune la inceput ff dese si diareice.. Probabil de mukt are virusii n organism si pt ca e alaptat la san, tarziu au aparut simptomele...
Revin maine..cred..nu mai e baterie

va multumesc tuturor pt complim,pt tot!!!
simina_ana
QUOTE(dodo80 @ Jan 6 2012, 10:47 PM) *
sad.gif puii dorm de la 22, eu ma chinui sa adorm pt ca azi am fost simina 2 .. Si am multe astfel de zile,recunosc. Pur si simplu nu reusesc sa adorm insa pe la 3 ma rugam de mara sa se culce. Sasha a dorm max 2 ore jum in trei reprize..a fost agitat din cauza nea. Am si plans o gramada..mara nu m a vazut, dar zaceam in pat si ea venea si ma pupa asa mult, ca niciodata..am si certat o putin dar nu mai stiu de ce..azi deloc nu a dormit ..
Carmen,
Medicii credeau ca e mai mare si ca mananca diversificat..de asta tot mi au zis de regim.mnu inteleg dar e bine..el nu a avut febra, varsaturi, secretii nazale, plus alte simptome..doar mucus si sange n scaune la inceput ff dese si diareice.. Probabil de mukt are virusii n organism si pt ca e alaptat la san, tarziu au aparut simptomele...
Revin maine..cred..nu mai e baterie

va multumesc tuturor pt complim,pt tot!!!




nu te-am uitat cu nr homeopatei...doar sa -mi gasesc agenda.....maine o caut mai bine....


Sunt momente in viata,cand oricat de drept ti-ar sta corpul,sufletul este in genuchi...am gasit-o pe FB si mi-a placut smile.gif

E bine ca ai -plans...te-ai descarcat...asta am facut si eu acuma seara in baie...dar scutura-te si ridica-te si mergi mai departe....zile de astea o sa tot avem......sa speram cat mai putine....dar sunt puii nostrii si ii iubim indiferent cat de obosite, stresate, nervoase si ciufu...lite suntem biggrin.gif....or sa creasca mari si or sa-si ia zborul si o sa ne fie dor si de momentele astea....
ma duc sa-i dau si eu lui Serban antibioticul si sper apoi somn de voie cat mai mult posibil.....

Va pupic...NB
Carmen Livia
QUOTE(alexxalili @ Jan 6 2012, 03:08 PM) *
multumim. e bine ca ii place pe afara doar ca imi cam ingheata mie sufletul si mi se uraste de atata plimbat.si mai nou daca se trezeste miorlaie sa o iau in brate sa vada si ea lumea, deci nu mai e foartte usor nici la noi.
daaaa, de certat ma cearta chiar acum ca stau la calculator si ea ma asteapta sa ne martzafoim. si chiraie in alt mod decat de obicei, chir ca o apostrofare. faza cu talpicile transpirate am avut-o la Anisia, era vesnic cu talpile umede chiar daca era dezbracata, asa cum zici si ttu. si ne-a dat doctoritta sa luam picaturi de fier si intr-adevar dupa aceea nu a mai avut probleme.


hug.gif eu as vrea sa ies pe-afara, ca de ...anul trecut n-am mai iesit liwlol.gif Serios, de vreo doua saptamani stam in casa si zilele trecute a fost soare, asa de frumoooos!
Ah! Ce bine ca e un nou.. level din viata lor. Si Ilona ziea ca e certata. M-am mai linistit. Credeam ca ma cearta ca nu reusesc s-o fac bine cu viroza ei sad.gif M-ai mai linistit si cu talpicile; noi avem fier de luat, insa am amanat cu raceala. Multumim pentru indicii tzuc.gif Raceala asta a facut (si inca mai face) ravagii mari. doh.gif
Carmen Livia
QUOTE(hanuk26 @ Jan 6 2012, 03:10 PM) *
buna ziua si de la noi....
da siminica...superb...iti inchipui ca in seara de Ajun dupa ce a trecut si mosu pe la toti..am plecat la colindat pe la neamuri..cand am ajuns si pe la noi ne-am numarat caci nu mai incapeai de atata lume..36 persoane...a fost frumos...si scurt....
mda..as mai spune dar daca am fost intrerupta azi-noapte mi s-a taiat cu totul firul naratiunii...acu habar nu am ce mai vroiam sa zic si aveam multe..
pai atunci nu stiu ce sa mai zic...nu or fi urmat aceleasi scoli toate farmacistele???
multumesc Carmen...am fata mare deja...nu-mi vine sa cred ca are jumate de an imediat..unde a trecut timpul asta?
pe facebook nu stiu ce ai scris la poza ca vad niste patratele doar...poti traduce pls?
au fost obositoare dar a meritat fiecare moment...mai mult m-a enervat faptul ca mi-a ramas o gramada de mancare...



Cred ca te referi la asta: "3 fete minunate, in poiana (Brasov) adunate :*:*:*".

QUOTE(hanuk26 @ Jan 6 2012, 03:28 PM) *
carmen...Mirunica ta e si ea un copil puternic..a reusit asa de mica sa treaca prin atatea si cu sacul de medicamente dupa ea...off Doamne..mamicilor cate ati avut de tras....pupam scumpica ta si-i dorim multa sanatate sa-si revina cat mai curand...


Ei, mai avem de tras inca; azi am ajuns tarziu aici ca nu a fost tocmai ok: joi seara a facut iar un pic de febra (spre sfarsitul taratmentului cu antibiotic - nu e tocmai ok), de doua zile a fost foarte somnolenta (adormea cu biberonul in gurita, la nici 15min dupa ce se trezea), cel mai urat, mananca din ce in ce mai putin: <450ml/zi, nu i-au trecut mucozitatile: horcaie, desi nasucul e.. gol (am fol si aerosolii, ser simplu, mucosolvan - care inmoaie mucozitatile). Acum ni s-a sugerat sa inlocuim picaturile pe care le foloseam, cu garasone (dubios, ca astea sunt de urechi si ochi; tre' sa sun maine sa ma lamuresc. Trebuia sa sun din seara asta, insa am stat pana mai tarziu sa o pazesc de temperatura - da, cam in halu' asta sunt de creieri doh.gif din cauza ingrijorarii).

QUOTE(hanuk26 @ Jan 6 2012, 03:56 PM) *
asa mi-am amintit ca nu ti-am raspuns Carmen de biscuiti...nu stiu ce se mai vehiculeaza si despre aia..insa nici nu ma intereseaza..adik nu o sa caut ca o sa inebunesc...pana la urma ce-as mai avea de dat la fata sa mance..? ca toate sunt daunatoare...biscuiti simpli pt copii...primul pachet nici nu mai stiu de care a fost acum am cumparat petit beure..si sper sa-i fie de bine...
asaa..ca mi-am mai amintit o chestie....inainte ii dadeam cate o masa de lp pe zi de NAN 1 dar se constipase fff tare..asa ca i-am cumparat Aptamil de la milupa...asa ii place si asa de bine ii merge cu el...tot cu el ii prepar cerealele..le-am luat combinate tocmai pt a nu se constipa prea tare ca am vazut ca sunt si de orez gol..asa ca daca au morcov or fi mai ok....
sucurile i le fac la storcator si am inceput sa le amestec..morcov..telina...mar...portocala...il bea pe nerasuflate..dar nu treecem de 30 ml ca mi-e frica...
soacra s-a gandit ea in noaptea de rev sa faca o mare scamatorie si i-a bagat o lingurita de telina si morcov rase si cu maioneza in gura...atata de tare s-a inecat saraca de s-au speriat toti din casa...mie imi venea sa-i dau una...off..ce nervi am mai avut..si tot tampenii din astea imi face..cica sa nu mai tin eu cont de tot ce zic doctorii sa-i dau de toate....PAI DE ACUMA??????


De biscuiti am tot auzit ca aia nu-s buni, nici aia, nici ailalti... doh.gif si de-asta am intrebat. Si mai bine ca nu ai tinut cont si ai mers la sigur, ca uita-te la mine ca-s speriata ca un iepuroi liwlol.gif

Vaaaaai... deci si tu ai o persoana "draga" in ograda? Care face tot ce-o taie capatana? Si pentru care nimeni nu are dreptate? Ea stie tot; mai bine si decat medicii! Exista o "reteta" pentru a deveni soacra? liwlol.gif Nu vreau sa o gasesc/vad vreodata liwlol.gif Horror!
Carmen Livia
QUOTE(simina_ana @ Jan 6 2012, 03:12 PM) *
M-ai dat pe spate cu topicul asta liwlol.gif liwlol.gif ...pai situ ar trebui sa faci unul de asta liwlol.gif liwlol.gif

Toate se invata.....toate...ce? crezi ca eu stia de spider man si fulger?...oho hoh...sa vaezi cate stiu acum...si de Thomas trenuletzul....biggrin.gif...si joc si fotbal la nevoie....
Da da da....am reusit sa dorm azi noapte 6 ore....cu o trezire pentru papa....doar ca de azi o iau de la capat...pana luni sunt singura singurica cu ei ca a murit bunicul sotului asa ca tati si bubu au plecat la Dorohoi ....vestea buna e ca luni se intorc si cu ai ei....dar pana atunci eu sunt mama si tata...o sa fie aiura cu baia...cred ca o zi il spal pe unul. o zi pe altul biggrin.gif
Trebuia diseara sa mergem la cumparaturi ca nu aveam nimic de papa....am reusit de am lasat piticii cu cumnatul ( o persoana "draga" mie) si am fugit sa mi iau strictul necear pana luni seara doh.gif ...groaznic...totul facut pe fuga...am uitat sa iau paine, dar o sa-i fac lui Iancu o paine ce o fac eu in casa (eu am renuntat de la 1 ian la paine...dieta aia nu am mai putut sa o tin ca nu mai faceam laptic pt Serban si asta era mai important).....
asa ca per total ....mi-am incarcat bateriile azi noapte pentru 4 zile de super woman biggrin.gif


Deh.. fac si eu ce pot liwlol.gif
Wow... 6 ore de baterii pentru un weekend intreg? Chiar ca super-women! Sa te tina la maxim! tzuc.gif

QUOTE(simina_ana @ Jan 6 2012, 06:08 PM) *
asa faceam si eu azi noapte liwlol.gif
chiar mi-am propus sa fac maine clatitele chinezesti ( azi mi-am luat ceapa verde de la carrefour)....si o tocanita cu pipope.....plus o ciorbica...sa vad doar daca pot....


yami.gif yami.gif da' cand? Si bebeii si papa

QUOTE(simina_ana @ Jan 6 2012, 06:35 PM) *
mai fetele....voi cum stiti? dupa boboteaza, cate zile nu se spala?


Sunt pilaf la d-astea wacko.gif Ma mai "laud" si eu din cand in cand.
Carmen Livia
QUOTE(adinuta @ Jan 6 2012, 06:53 PM) *
Ilona, drum bun, sa te intorci cu bine!

Fetelor din Brasov, mi se arata un drum de Poiana, candva, pana in aprilie. Am primit de la Western Union un voucher cu 2 nopti la hotel Alpin, cu spa si mic dejun. Merg cu sotul si Dariuta ca nu o pot lasa pe mama cu 2 pe cap ca innebuneste. Nu stim exact cand va fi, mai stam si cugetam, dar va anunt. Sper sa reusim sa ne vedem cumva (Jus, Hanuk si Karmin).
Pupici.



Felicitari voua si sejur cat mai placut! tzuc.gif cand o sa fie.
Carmen Livia
QUOTE(dodo80 @ Jan 6 2012, 07:17 PM) *
cateva poze de la noi la cIncI LUNITE



Pufosi amandoi si wub.gif wub.gif . Multa putere (sa-si revina) si sanatate lui Sasha. tzuc.gif tzuc.gif
Carmen Livia
QUOTE(ilona_darius @ Jan 6 2012, 06:18 PM) *
Felicitari tuturor sarbatoritilor...eu am plecat la vs...adik plec..ne reauzim marti seara..pupici bulanaselor


Drum bun si sa reveniti cu bine tzuc.gif


Carmen Livia
QUOTE(simina_ana @ Jan 6 2012, 10:03 PM) *
Ma mai -plang la voi....ma mai incurajati si vor trece zilele astea, nu?
liwlol.gif


Claaaaaaaaaaaaaaaaar! liwlol.gif tzuc.gif hug.gif

QUOTE(simina_ana @ Jan 6 2012, 10:40 PM) *
M-am uitat si eu in urma pe poze....am pierdut multe.....
Carmen pe voi v-am admirat in pozele trimise pe mail..ti-am si spus...sunteti niste frumosi....

Cand o sa am timp....nu stiu cand dar sper...o sa recitesc din urma.....in caz ca am sarit vreun bebel cu poza......le transmit la toti bebeii ca-i pupacesc din cap pana in picioare si inapoi ...asa de vreo 1000 de ori biggrin.gif....


Multumim tzuc.gif

QUOTE(simina_ana @ Jan 6 2012, 11:02 PM) *
Sunt momente in viata,cand oricat de drept ti-ar sta corpul,sufletul este in genuchi...am gasit-o pe FB si mi-a placut smile.gif

E bine ca ai -plans...te-ai descarcat...asta am facut si eu acuma seara in baie...dar scutura-te si ridica-te si mergi mai departe....zile de astea o sa tot avem......sa speram cat mai putine....dar sunt puii nostrii si ii iubim indiferent cat de obosite, stresate, nervoase si ciufu...lite suntem biggrin.gif....or sa creasca mari si or sa-si ia zborul si o sa ne fie dor si de momentele astea....
Va pupic...NB



tzuc.gif Ca tare bine ai mai zis hug.gif
Sper sa ai o naapte buna si ziua de maine (azi) sa te gasesca in alte toane, nu ca cea de azi happy.gif dar cu aceleasi forte!
Carmen Livia
QUOTE(dodo80 @ Jan 6 2012, 10:47 PM) *
sad.gif puii dorm de la 22, eu ma chinui sa adorm pt ca azi am fost simina 2 .. Si am multe astfel de zile,recunosc. Pur si simplu nu reusesc sa adorm insa pe la 3 ma rugam de mara sa se culce. Sasha a dorm max 2 ore jum in trei reprize..a fost agitat din cauza nea. Am si plans o gramada..mara nu m a vazut, dar zaceam in pat si ea venea si ma pupa asa mult, ca niciodata..am si certat o putin dar nu mai stiu de ce..azi deloc nu a dormit ..
Carmen,
Medicii credeau ca e mai mare si ca mananca diversificat..de asta tot mi au zis de regim.mnu inteleg dar e bine..el nu a avut febra, varsaturi, secretii nazale, plus alte simptome..doar mucus si sange n scaune la inceput ff dese si diareice.. Probabil de mukt are virusii n organism si pt ca e alaptat la san, tarziu au aparut simptomele...
Revin maine..cred..nu mai e baterie

va multumesc tuturor pt complim,pt tot!!!


hug.gif

occasion.gif lui Sasha cel pufos si multa sanatate! O zi minunata sa aveti! tzuc.gif
andreea_g occasion.gif zambaretului tau drag! tzuc.gif
jus, occasion.gif minunatei tale Eliza! tzuc.gif

O zi frumoasa, sanatate si multe zambete fericite tzuc.gif tuturor!
Alondra
Buna dimineata mamici!

QUOTE(Carmen Livia @ Jan 7 2012, 01:49 AM) *
Cred ca te referi la asta: "3 fete minunate, in poiana (Brasov) adunate :*:*:*".
Ei, mai avem de tras inca; azi am ajuns tarziu aici ca nu a fost tocmai ok: joi seara a facut iar un pic de febra (spre sfarsitul taratmentului cu antibiotic - nu e tocmai ok), de doua zile a fost foarte somnolenta (adormea cu biberonul in gurita, la nici 15min dupa ce se trezea), cel mai urat, mananca din ce in ce mai putin: <450ml/zi, nu i-au trecut mucozitatile: horcaie, desi nasucul e.. gol (am fol si aerosolii, ser simplu, mucosolvan - care inmoaie mucozitatile). Acum ni s-a sugerat sa inlocuim picaturile pe care le foloseam, cu garasone (dubios, ca astea sunt de urechi si ochi; tre' sa sun maine sa ma lamuresc. Trebuia sa sun din seara asta, insa am stat pana mai tarziu sa o pazesc de temperatura - da, cam in halu' asta sunt de creieri doh.gif din cauza ingrijorarii).
De biscuiti am tot auzit ca aia nu-s buni, nici aia, nici ailalti... doh.gif si de-asta am intrebat. Si mai bine ca nu ai tinut cont si ai mers la sigur, ca uita-te la mine ca-s speriata ca un iepuroi liwlol.gif

Vaaaaai... deci si tu ai o persoana "draga" in ograda? Care face tot ce-o taie capatana? Si pentru care nimeni nu are dreptate? Ea stie tot; mai bine si decat medicii! Exista o "reteta" pentru a deveni soacra? liwlol.gif Nu vreau sa o gasesc/vad vreodata liwlol.gif Horror!

si noi luam Garasone, la fel am fost sceptica, dar ni s-a spus ca sunt de urechi si de catre pediatra si de catre farmacista..
Voua pt cat timp vi s-a dat sa luati? oFloare1.gif


La multe lunite pt Sasha, fetita de Alexxalili occasion.gif
La multi ani Ioan Adrian, Sasha Ioan, Eliza Ioana de ziua numelui si tuturor sarbatoritilor de azi!
dodo80
QUOTE(Carmen Livia @ Jan 7 2012, 01:49 AM) *
Cred ca te referi la asta: "3 fete minunate, in poiana (Brasov) adunate :*:*:*".
Ei, mai avem de tras inca; azi am ajuns tarziu aici ca nu a fost tocmai ok: joi seara a facut iar un pic de febra (spre sfarsitul taratmentului cu antibiotic - nu e tocmai ok), de doua zile a fost foarte somnolenta (adormea cu biberonul in gurita, la nici 15min dupa ce se trezea), cel mai urat, mananca din ce in ce mai putin: <450ml/zi, nu i-au trecut mucozitatile: horcaie, desi nasucul e.. gol (am fol si aerosolii, ser simplu, mucosolvan - care inmoaie mucozitatile). Acum ni s-a sugerat sa inlocuim picaturile pe care le foloseam, cu garasone (dubios, ca astea sunt de urechi si ochi; tre' sa sun maine sa ma lamuresc. Trebuia sa sun din seara asta, insa am stat pana mai tarziu sa o pazesc de temperatura - da, cam in halu' asta sunt de creieri doh.gif din cauza ingrijorarii).
De biscuiti am tot auzit ca aia nu-s buni, nici aia, nici ailalti... si de-asta am intrebat. Si mai bine ca nu ai tinut cont si ai mers la sigur, ca uita-te la mine ca-s speriata ca un iepuroi liwlol.gif

Vaaaaai... deci si tu ai o persoana "draga" in ograda? Care face tot ce-o taie capatana? Si pentru care nimeni nu are dreptate? Ea stie tot; mai bine si decat medicii! Exista o "reteta" pentru a deveni soacra? liwlol.gif Nu vreau sa o gasesc/vad vreodata liwlol.gif Horror!

buna dimineata.. eu sunt cea care zic ca nu mai intru pe forum si tot eu va dau trezirea (nu chiar smile.gif )..
dar.. am citit ce a scris Carmen si nu pot sta asa .. Imi pare rau pt Miruna .. sad.gif cum, Dumnezeu... dar ea se odihneste bine, Carmen? ai scris ca e somnolenta.. tot de la boala o fi ? Sasha azi noapte la 23 s-a trezit plangand rau.. l-am luat in brate, tot plangea si era moale tot.. dar nici la san nu statea.. am mers la bucatarie sa fac un ceai de fenicul cu el in brate.. tot moale, dar parca isi revenea.. i-am dat sa bea (nu aruncati cu pietre) 3 lingurite de agheasma .. si mai cerea smile.gif .. am mers in sufragerie dar desi era linistit, nu voia sa stea treaz, asa ca la 23.30 l-am adormit iar.. La 5 daca nu il trezeam pt antibiotic, el ar fi dormit fara intrerupere pana dimineata.. Acum doarme.. tb sa ajung si la V Babes iar dar nu pot, ca daca se trezeste ii e foame..
mi-e si frica de ce imi spune medicul iar..
Scaun nu a mai avut.. eu cred ca isi revine destul de ok..
Ce sa va doresc eu Carmen..? multa sanatate!! sa ne spui azi ca ii e mai bine si ca mananca mult mai mult laptic, draga de ea!!
cat despre persoana "draga", identica era si a mea.. l-am intrebat pe sot" "cum ar fi fost daca si avand copiii stateam cu ei??" nu va scriu aici ce a zis ca sigur imi suspenda contul utilele biggrin.gif ..el era undeva inchis (va imaginati unde) si eu cine stie la ce trilu lilu... .. asemenea specimen este ff periculos.. si eu voi fi soacra, si voi veti fi insa nu mi imaginez ca asa vim ajunge.... nu varsta e de vina, nu.. e vb de educatie, de principii, mentalitate..multe despre care ele nu au habar..

QUOTE(Carmen Livia @ Jan 7 2012, 02:06 AM) *
Pufosi amandoi si wub.gif wub.gif . Multa putere (sa-si revina) si sanatate lui Sasha. tzuc.gif tzuc.gif

multumim!! oFloare1.gif
la fel va dorim si noi!! multa putere!!
QUOTE(Carmen Livia @ Jan 7 2012, 02:34 AM) *
hug.gif

occasion.gif lui Sasha cel pufos si multa sanatate! O zi minunata sa aveti! tzuc.gif
andreea_g occasion.gif zambaretului tau drag! tzuc.gif
jus, occasion.gif minunatei tale Eliza! tzuc.gif

O zi frumoasa, sanatate si multe zambete fericite tzuc.gif tuturor!

multumim iar si iar smile.gif

QUOTE(Alondra @ Jan 7 2012, 09:44 AM) *
Buna dimineata mamici!
si noi luam Garasone, la fel am fost sceptica, dar ni s-a spus ca sunt de urechi si de catre pediatra si de catre farmacista..
Voua pt cat timp vi s-a dat sa luati?

La multi ani Ioan Adrian, Sasha Ioan, Eliza Ioana de ziua numelui si tuturor sarbatoritilor de azi!

multumim, Alondra!! oFloare1.gif
dodo80
QUOTE(simina_ana @ Jan 6 2012, 11:02 PM) *
nu te-am uitat cu nr homeopatei...doar sa -mi gasesc agenda.....maine o caut mai bine....


Sunt momente in viata,cand oricat de drept ti-ar sta corpul,sufletul este in genuchi...am gasit-o pe FB si mi-a placut smile.gif

E bine ca ai -plans...te-ai descarcat...asta am facut si eu acuma seara in baie...dar scutura-te si ridica-te si mergi mai departe....zile de astea o sa tot avem......sa speram cat mai putine....dar sunt puii nostrii si ii iubim indiferent cat de obosite, stresate, nervoase si ciufu...lite suntem biggrin.gif....or sa creasca mari si or sa-si ia zborul si o sa ne fie dor si de momentele astea....
ma duc sa-i dau si eu lui Serban antibioticul si sper apoi somn de voie cat mai mult posibil.....

Va pupic...NB

sigur, Adriana

nu tb sa uitam nicio clipa ca ii iubim asa cum sunt.. evident, dulci, scumpi, frumosi, destepti insa si ff incapatanati.. este foarte ok sa fie asa numai ca sunt momente cand chiar simti ca esti contra cronometru si nu stii daca ziua se termina cu bine..
este f important sa fim alaturi de ei oricand.. ca peste nu mult timp ne va fi dor de orice moment de acum.. eu nu uit asta, de aceea las totul si stau ff mult cu ei..\nu ma supar pe ea daca face dezordine, niciodata, pt ca impreuna strangem.. ea are prostioarele ei pe care le face mai mereu biggrin.gif

e bine ca si tu te-ai descarcat.. azi imi e mai bine ca m-am odhinit cat de cat...adica 8 ore, nu 4-5 sad.gif va pupam!! oFloare1.gif
alexxalili
QUOTE(Alondra @ Jan 7 2012, 09:44 AM) *
Buna dimineata mamici!

La multe lunite pt Sasha, fetita de Alexxalili occasion.gif
La multi ani Ioan Adrian, Sasha Ioan, Eliza Ioana de ziua numelui si tuturor sarbatoritilor de azi!


multumim mult Ramo. uram si noi la multi ani pentru Sasha Ioan occasion.gif , Eliza Ioana occasion.gif , Adrian Ioan occasion.gif . pup toti puiutii dragi.
si nu in ultimul randa ii urez la multe si fericite lunite Sashikai occasion.gif .o iubeste mama din tot sufletul, si pe ea si pe surioara ei.
andreea_g
buna la toata lumea !

sasha ,eliza
(nora mea ) la muuuuulti ani !!! si la toti sarbatoritii de azi!


multumim si noi pt urari !

sanatate multa la toti bebelusi,nu mi place cand citesc de rau !

cateva poze cu bebe ,aici se apucase de gard si nu vroia sa mai dea drumul !



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

in penultima poza statea in picioare singur,rezemat de fotoliu,imi pare rau ca nu se vad si piciorusele in poza!

v am pupat !


aaaaaaaa dodo ai 2 copii superbi

Carmen Livia
QUOTE(Alondra @ Jan 7 2012, 09:44 AM) *
Buna dimineata mamici!
si noi luam Garasone, la fel am fost sceptica, dar ni s-a spus ca sunt de urechi si de catre pediatra si de catre farmacista..
Voua pt cat timp vi s-a dat sa luati? oFloare1.gif
La multe lunite pt Sasha, fetita de Alexxalili occasion.gif
La multi ani Ioan Adrian, Sasha Ioan, Eliza Ioana de ziua numelui si tuturor sarbatoritilor de azi!


Buna dimineata Alondra smile.gif

Voi cum mai suneti cu mucutii? Nu ne-a zis o perioada, ca o sa ne auzim luni sa ii spun cum s-a comportat peste weekend. Am sunat de dimineata si mi-a spus ca se pun si-n nasuc (de 2 ori/zi, cate o picatura in fiecare nara), chiar daca scrie ca sunt pentru urechi si ochisori. Azi o sa mearga sotul sa caute furtunas pentru aerosoli, sa-i folosim iar. E foarte important sa scape de mucozitati. Mucosolvanul este foarte foarte bun pentru nasuc (mucuti), insa si in dimineata asta si ieri, a ... varsat siropul. doh.gif



La cat mai multe lunite (si din partea noastra) pentru Sasha Elena tzuc.gif oFloare1.gif
alexxalili
QUOTE(adinuta @ Jan 6 2012, 06:47 PM) *
Figura mare esti, Lili. Tu ce meserie ai, sunt curioasa? Esti tare de viata:))

ha-ha., pai ... pana sa raman insarcinata am fost ''fata buna la toate'' intro-o firma timp de 9 ani jumate. faceam tot ce puteam: secretariat, contabilitate primara, administratie, chiar si curatenie( eram singura femeie intre 6 barbati si pe ei nu-i deranja dezoedinea si mizeria din birouri). dupa ce am nascut treaba s-a stricat si m/au anuntat ca nu imi mai pastreaza postul , cu alte cuvinte trebuie sa imi caut alt job dupa ce termin concediul. unsure.gif . nu are rost sa iti mai spun cat de dezamagita si scarbita am fost. nici nu vreau sa mai aud de ei. cand am nascut-o pe Anisia m-am intors la serviciu la 6 luni, aveam nevoie de bani, etc,acum am zis ca nu mai sacrific copilu de dragul muncii si al banilor si..... am ramas fara job sad.gif
Alondra
QUOTE(andreea_g @ Jan 7 2012, 11:40 AM) *


Uploaded with ImageShack.us

in penultima poza statea in picioare singur,rezemat de fotoliu,imi pare rau ca nu se vad si piciorusele in poza!

v am pupat !
aaaaaaaa dodo ai 2 copii superbi

E fantastic!Si precoce si zambaret nevoie mare, nu stiu cum reusesti sa-l prinzi tot asa, sau asa rade el tot timpul laugh.gif
alexxalili
QUOTE(Carmen Livia @ Jan 7 2012, 11:40 AM) *
Buna dimineata Alondra smile.gif

Voi cum mai suneti cu mucutii? Nu ne-a zis o perioada, ca o sa ne auzim luni sa ii spun cum s-a comportat peste weekend. Am sunat de dimineata si mi-a spus ca se pun si-n nasuc (de 2 ori/zi, cate o picatura in fiecare nara), chiar daca scrie ca sunt pentru urechi si ochisori. Azi o sa mearga sotul sa caute furtunas pentru aerosoli, sa-i folosim iar. E foarte important sa scape de mucozitati. Mucosolvanul este foarte foarte bun pentru nasuc (mucuti), insa si in dimineata asta si ieri, a ... varsat siropul. doh.gif
La cat mai multe lunite (si din partea noastra) pentru Sasha Elena tzuc.gif oFloare1.gif


multumim mult Carmen. sanatate multa ingerasului tau!
Carmen Livia
QUOTE(dodo80 @ Jan 7 2012, 10:59 AM) *
buna dimineata.. eu sunt cea care zic ca nu mai intru pe forum si tot eu va dau trezirea (nu chiar smile.gif )..
dar.. am citit ce a scris Carmen si nu pot sta asa .. Imi pare rau pt Miruna .. sad.gif cum, Dumnezeu... dar ea se odihneste bine, Carmen? ai scris ca e somnolenta.. tot de la boala o fi ? Sasha azi noapte la 23 s-a trezit plangand rau.. l-am luat in brate, tot plangea si era moale tot.. dar nici la san nu statea.. am mers la bucatarie sa fac un ceai de fenicul cu el in brate.. tot moale, dar parca isi revenea.. i-am dat sa bea (nu aruncati cu pietre) 3 lingurite de agheasma .. si mai cerea smile.gif .. am mers in sufragerie dar desi era linistit, nu voia sa stea treaz, asa ca la 23.30 l-am adormit iar.. La 5 daca nu il trezeam pt antibiotic, el ar fi dormit fara intrerupere pana dimineata.. Acum doarme.. tb sa ajung si la V Babes iar dar nu pot, ca daca se trezeste ii e foame..
mi-e si frica de ce imi spune medicul iar..
Scaun nu a mai avut.. eu cred ca isi revine destul de ok..
Ce sa va doresc eu Carmen..? multa sanatate!! sa ne spui azi ca ii e mai bine si ca mananca mult mai mult laptic, draga de ea!!
cat despre persoana "draga", identica era si a mea.. l-am intrebat pe sot" "cum ar fi fost daca si avand copiii stateam cu ei??" nu va scriu aici ce a zis ca sigur imi suspenda contul utilele biggrin.gif ..el era undeva inchis (va imaginati unde) si eu cine stie la ce trilu lilu... .. asemenea specimen este ff periculos.. si eu voi fi soacra, si voi veti fi insa nu mi imaginez ca asa vim ajunge.... nu varsta e de vina, nu.. e vb de educatie, de principii, mentalitate..multe despre care ele nu au habar..
multumim!! oFloare1.gif
la fel va dorim si noi!! multa putere!!

multumim iar si iar smile.gif
multumim, Alondra!! oFloare1.gif


Multumesc Dorina ca-ti rupi din timpul tau, mai ales ca azi e o zi foarte importanta/solicitanta pentru tine tzuc.gif ca sa-mi raspunzi mie.
Ieri si alaltaieri a dormit foarte mult. Am inteles ca un bebe sanatos sta treaz minimum o ora dupa ce s-a trezit (in cursul zilei); ea dormit foarte foarte mult, nu mai avea chef de joaca, etc. Initial am zis: e o zi, o fi o toana proasta de la raceala, insa cand am vazut ca si a doua zi e la fel + temperatura...
Si Miruna s-a trezit foarte des azinoapte! A plans pana am luat-o-n brate sad.gif A adormit pe la 01.00 si s-a trezit dupa nici o ora, dup-aia pe la 4 (cand a si stat treaza destul de mult) s-a trezit iar plangand. Si eu i-am dat apa (nu sfintita); chiar a vrut multa! O fi de la nenorocirea de vreme de azinoapte? Ca ei au niste... senzori mai finuti. De dimineata s-a trezit normal.
Ce bine ca Sasha da semne de insanatosire! tzuc.gif hug.gif Conteaza mult ca el papa inca de la san. Noi am renuntat de ft multa vreme. Bafta la spital (daca o sa ai cum sa ajungi)! Cu cat o sa afli mai repede, cu atat stii si cum sa tratezi (daca e ceva). tzuc.gif

liwlol.gif funny cum ai descris urmarile unui "sejur cu soacra" liwlol.gif Voi v-ati sacrificat si nu stati cu ei; noi ne-am propus sa mai induram, insa foarte putin. E greu sa facem acum, cu bebe mic, vreo miscare. Sper ca atunci cand plec de-aici, sa nu plec direct la... cuminti liwlol.gif Initial n-a fost asa; chiar imi placea de ea. Cu cateva luni inainte de nastere.. s-a transformat in soacra veritabila de-acum. liwlol.gif

O zi usoara si frumoasa sa aveti oFloare1.gif tzuc.gif
Carmen Livia
QUOTE(andreea_g @ Jan 7 2012, 11:40 AM) *
buna la toata lumea !

sanatate multa la toti bebelusii,nu mi place cand citesc de rau !

Uploaded with ImageShack.us




in penultima poza statea in picioare singur,rezemat de fotoliu,imi pare rau ca nu se vad si piciorusele in poza!

v am pupat !


Buna si tie si mai ales voinicutului tau, care ne uimeste de fiecare data happy.gif tzuc.gif cu performantele lui.
Carmen Livia
QUOTE(alexxalili @ Jan 7 2012, 11:51 AM) *
multumim mult Carmen. sanatate multa ingerasului tau!


tzuc.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.