Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De August 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253
nicoll
Gheghe, merci pt informatii, acum imi explic eu ce s-a intamplat de fapt acum vreo 2 sapt cand bebe plangea parca de foame iar eu eram disperata!
Dar m-am mobilizat si am continuat tot cu alaptare la san, chiar daca sotul meu ar fi optat pt completare.
Acum sunt f multumita. Lapte am destul de mult, bebe suge f bine, si sanii curg altfel, e OK.
Bine ca nu am cedat!
jus_ro
QUOTE(Mira @ Nov 19 2011, 10:05 AM) *
Neata mamici!!
Prima noapte cu somn 23-07!! Thuamneee nici in cel mai frumos vis nu-mi imaginam


Noi intram , cittim dar nu mai avem timp de scris.
Pupici tuturor
Ana casa de piatra oFloare1.gif

ma bucur mult ptr voi oFloare1.gif

QUOTE(Carmen Livia @ Nov 19 2011, 11:21 AM) *
Buna dimineata mamici de august 2011! carut.gif

Nu ne-am mai vazut de multa vreme; cam de prin aprilie si atunci foarte putin. Intre timp s-au intamplat multe si aici si la mine.
Felicitari pentru bebei!!! Sa va traiasca, sa va aduca multe zambete pline de fericire, sa aiba parte de multa sanatate si mai ales noroc! tzuc.gif

Un weekend placut va doresc tuturor!
Carmen & Miruna
ps. Aici e soare; voi cat timp scoateti nasucurile afara de cand s-a racit vremea?

bine ai revenit Carmen.....sa-ti traiasca fetita si sa fie sanatoasa.....foarte frumoase poze de la botez oFloare1.gif

QUOTE(anabell @ Nov 19 2011, 07:54 PM) *
seara'buna!!!!
ce faceti????
mersi tuturor pt complimentele!!!!
eu una nu sunt de loc multumita de cum au iesit pozele dar.. asta e!!!!
o sa mai pun cateva dar trebuie sa le mai selectez ca sunt multe

noi am avut o seara fffff aiurea s-a trezit la 2 la 4 la 7 dimi!!!!! am zis ca mor
azi a fost o zi fff naspa pt mine dar v-a povestesc luni ce mi s-a intamplat ....groaznic!!!!!
pe scurt s-a lovit bebe la cap!!!!! (eu l-am lovit din greseala) sper sa fie bine ....sunt distrusa!!!!!!

sanantate multa oFloare1.gif

QUOTE(gheghe @ Nov 20 2011, 02:24 AM) *
Puseuri de creștere fizică și cerebrală
Scris de zoozie at 23:01

multumim...foarte interesant oFloare1.gif
Alondra
Buna seara mamici!
Carmen Livia bine-ai revenit, sa-ti traiasca fetita!
Anabell , ai aratat f bine la botez, felicitari!
Gheghe, multumim pt info, si eu cred ca perioadele astea de pusee pot diferi de la bebe la bebe ..important e cum ai spus si tu sa continuam cu alaptatul! yes.gif
gheghe
QUOTE(nicoll @ Nov 20 2011, 09:51 AM) *
Gheghe, merci pt informatii, acum imi explic eu ce s-a intamplat de fapt acum vreo 2 sapt cand bebe plangea parca de foame iar eu eram disperata!
Dar m-am mobilizat si am continuat tot cu alaptare la san, chiar daca sotul meu ar fi optat pt completare.
Acum sunt f multumita. Lapte am destul de mult, bebe suge f bine, si sanii curg altfel, e OK.
Bine ca nu am cedat!

cu placere, noi suntem acum intr-o astfel de situatie, de vreo 4 zile avem probleme cu mancatul tot timpul, marait si mai ales somnicul de noapte care pana acum era ok, adica dormea de la 22 la 8 dim cu o singura pauza de masa, acum insa doarme de la 22 la 24 si apoi din ora in ora pana dimineata. sunt franta si am cautat motive, m-am linistit pt ca si prima mea presupunere a fost ca nu mai am lapte. sper sa treaca repede ca fizic nu mai rezist
Carmen Livia
angel multumim, la fel biberon.gif
jus_ro multumim si pentru complimentele pentru poze, insa nu-s o fericire: eu eram cat casa si fotograful incepator = nu e deloc o combinatie fericita wink.gif
alondra multumim, la fel si tie! biberon.gif Si ai dreptate, aceste perioade de puseuri difera de la bebelus la bebelus; eu am primit (de la o mamica cu experienta de vreo 3 ani si inca un bebe de 6 luni) un grafic cu "saptamanile negre" ale bebeilor si nu s-a prea potrivit cu ce-avem noi acasa. Noi am inceput weekendul asta cu recitaluri de zici ca s-a dat concurs pentru opera la noi in casa si papa... mai putin ori la fel, in schimb ceiutul pentru burtici dureroase a curs rauri rauri; tind sa cred ca iar ne incearca minunatii colici, urechile. Speram sa tina cat mai putin.


Nb! Si un inceput de saptamana minunat floare2.gif
jus_ro
Buna dimineata.....la noi e urat afara si frig......Daria e racita si sta acasa, tati e racit dar s-a dus la servici, iar eu si Eliza sintem bine deocamdata...DD ajuta sa nu ne imbolnavim si noi ca trebuie sapt asata sa mergem la vaccinul de 4 luni.....va dorim o sapt buna oFloare1.gif
dodo80
QUOTE(jus_ro @ Nov 21 2011, 10:09 AM) *
Buna dimineata.....la noi e urat afara si frig......Daria e racita si sta acasa, tati e racit dar s-a dus la servici, iar eu si Eliza sintem bine deocamdata...DD ajuta sa nu ne imbolnavim si noi ca trebuie sapt asata sa mergem la vaccinul de 4 luni.....va dorim o sapt buna oFloare1.gif


neata si de la noi..
e f urat afara; chiar si asa, as fi iesit, dar nu mai am cu ce! nenorocitii , ne-au furat si caruciorul tandem.. sad.gif e groaznic.. a a 3 a oara cand ni se intampla; o data in aceeasi zona dar alt bloc, a doua oara la Zimnicea de langa usa (i lasasem o jum de ora), apoi acum.. e vina mea, a noastra ca am crezut ca nu va pati nimic, de obicei il lasam in portbagaj .. iar o iau de la capat cu marsupiu si fata de mana.. nici nu vreau sa ma gandesc.. sad.gif

sa aveti o zi buna!

sanatate multa Dariei!! superbe fetite ai!
Alondra
Buna dimineata mamici si pitici!
Dodo ohmy.gif Doamne, ce ghinion aveti, pai chiar de 3 ori ? sad.gif Imi pare rau sa aud, cred ca e foarte incomod fara carucior. .
Jus, sanatate multa Dariei si sper sa nu luati si voi oFloare1.gif
jus_ro
QUOTE(dodo80 @ Nov 21 2011, 10:13 AM) *
neata si de la noi..
e f urat afara; chiar si asa, as fi iesit, dar nu mai am cu ce! nenorocitii , ne-au furat si caruciorul tandem.. sad.gif e groaznic.. a a 3 a oara cand ni se intampla; o data in aceeasi zona dar alt bloc, a doua oara la Zimnicea de langa usa (i lasasem o jum de ora), apoi acum.. e vina mea, a noastra ca am crezut ca nu va pati nimic, de obicei il lasam in portbagaj .. iar o iau de la capat cu marsupiu si fata de mana.. nici nu vreau sa ma gandesc.. sad.gif

sa aveti o zi buna!

sanatate multa Dariei!! superbe fetite ai!

multumim Dodo oFloare1.gif .....imi pare rau de carucior, intr-adevar e revoltator si noi am trecut prin asa ceva acu 1 an si ceva de 1 iunie ne-a furat si noua caruciorul Dariei si era si legat jos in scara blocului in plina zi si nu a vazut nimeni, apoi am luat unul pliat pe care l-am carat in casa de fiecare data la etajul 4....si am luat altul acum la Eliza sper sa nu ni-l fure si pe acesta rolleyes.gif

QUOTE(Alondra @ Nov 21 2011, 10:19 AM) *
Buna dimineata mamici si pitici!
Dodo ohmy.gif Doamne, ce ghinion aveti, pai chiar de 3 ori ? sad.gif Imi pare rau sa aud, cred ca e foarte incomod fara carucior. .
Jus, sanatate multa Dariei si sper sa nu luati si voi oFloare1.gif

multumim hug.gif tzuc.gif
Carmen Livia
Hello mamici ! carut.gifsmile.gif

va invit sa cititi (cand aveti timp) acest articol http://www.urbankid.ro/editorial/dragoste-...mul-copil-13199 si poate mai uitati de frigul de-afara, de ghinionul carucioarelor (imi pare rau) si de tot ce este urat in jurul vostru.


O zi (mai) frumoasa!


anabell
neata!!!!!
toata lumea e bine!!!!!!??????
si noi dupa sperietura de sambata .....
sa povestesc.....
am fost in mall la o cafea si cand am plecat dormea in landou nu l-am trezit sa il pun in scaunul de masina ...ca eu stateam langa el in spate intre timp s-a trezit si l-am luat in brate in momentul acela a alunecat din salopeta (conbinezon) si a dat cu capul de portiera......
in momentul ala .......am zis ca mor ce tare m-am speriat nu a dat tare....dar suficient cat sa se sperie si eu mai tare!!!!!!!!!!!!!!
acum e bine!!!! nu are nimic am fost la control liwlol.gif)
si cand ma gandesc....de cate ori v-a mai cadea...... cand o sa mearga.....
acum orice bubuitura aud imi aduc aminte.....de lovitura.....
sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif
azi si la noi e vremea urata si ma cam deprima ......
adinuta
Mamici, suntem bine si noi, imi pare rau pt caruciorul furat, Dodo, pt lovitura, Ana, si pt raceala, Jus. Aveti grija de voi.

Eu am ascuns laptopul de ieri dimineata ca nu mai rezistam cu Daria, mereu numai la desene vrea si ma freca toata ziua. Acum il scot doar seara si cand doarme ea, acum doarme la pranz:))
Rares e bine, tot urlator, plamge fff tare, ma innebuneste efectiv, ieri l-a lasat sotul sa planga sa vada cat reziosta, dar nu am mai putut eu si l-am luat, eu nu voi putea sa-l lasa sa se invineteasca orice ar fi. Innebunesc, sunt cu capul. Daria a plans azi rau ca i-am ascuns suzetele si i le-am dat inapoi, deci va dati seama cam ce tarie de caracter am:))

Daria la fel, nu mananca nimic, nu doarme ziua, noaptea se culca tarziu, dupa 23 si eu mor de somn. Am avut ceva de tradus, dar nu am afcut fata, a stat mama cu ei, dar nu se poate asa, voi renunta o perioada ca eu la calculator nu am cum sta ore in sir, oricate ajutoare as avea.
Rares mananca f prost, nu a mai pus in greiutate decat f putin...nu stiu ce are, s-o fi saturat si el de lapte ca sora-sa ca asa a afcut si Daria pe vremea asta...asteptam diversificarea si sper sa fie mai bine. Am facut un experiment: l-am pus in carucior pe urmatoarea treapta, deci mai ridicat si tacea ca melcul, ii placea de numa, deci s-a saturat de stat pe spate.

Eu am o sapt de la montarea steriletului,ma simt bine doar ca mi-a fost f foame sapt asta, nu stiu daca are sau nu legatura. Evident, mi-e frica si asa sa nu raman:)) cred ca mama s-ar muta in alta tara pe alt continent:))

Va pup.
anabell
QUOTE(adinuta @ Nov 21 2011, 01:16 PM) *
Mamici, suntem bine si noi, imi pare rau pt caruciorul furat, Dodo, pt lovitura, Ana, si pt raceala, Jus. Aveti grija de voi.

Eu am ascuns laptopul de ieri dimineata ca nu mai rezistam cu Daria, mereu numai la desene vrea si ma freca toata ziua. Acum il scot doar seara si cand doarme ea, acum doarme la pranz:))
Rares e bine, tot urlator, plamge fff tare, ma innebuneste efectiv, ieri l-a lasat sotul sa planga sa vada cat reziosta, dar nu am mai putut eu si l-am luat, eu nu voi putea sa-l lasa sa se invineteasca orice ar fi. Innebunesc, sunt cu capul. Daria a plans azi rau ca i-am ascuns suzetele si i le-am dat inapoi, deci va dati seama cam ce tarie de caracter am:))

Daria la fel, nu mananca nimic, nu doarme ziua, noaptea se culca tarziu, dupa 23 si eu mor de somn. Am avut ceva de tradus, dar nu am afcut fata, a stat mama cu ei, dar nu se poate asa, voi renunta o perioada ca eu la calculator nu am cum sta ore in sir, oricate ajutoare as avea.
Rares mananca f prost, nu a mai pus in greiutate decat f putin...nu stiu ce are, s-o fi saturat si el de lapte ca sora-sa ca asa a afcut si Daria pe vremea asta...asteptam diversificarea si sper sa fie mai bine. Am facut un experiment: l-am pus in carucior pe urmatoarea treapta, deci mai ridicat si tacea ca melcul, ii placea de numa, deci s-a saturat de stat pe spate.

Eu am o sapt de la montarea steriletului,ma simt bine doar ca mi-a fost f foame sapt asta, nu stiu daca are sau nu legatura. Evident, mi-e frica si asa sa nu raman:)) cred ca mama s-ar muta in alta tara pe alt continent:))

Va pup.

adina eu credeam ca numai eu incaaaaaaaa am probleme cu robert ca plange....
ieri a plans ffff mult azi acuma a inceput sper sa ii treaca ce are ca....nu mai rezist
si el mananca ffffff prost dar il las in pace luna asta a luat doar 800g in greutate ....nu ma stresez inca.....
si eu astept diversificarea chiar daca e multtttttttt pana atunci eu vreu sa o fac la 5 luni 6 chiar dar sa vad....cum e bebe
adinuta
QUOTE(anabell @ Nov 21 2011, 01:32 PM) *
adina eu credeam ca numai eu incaaaaaaaa am probleme cu robert ca plange....
ieri a plans ffff mult azi acuma a inceput sper sa ii treaca ce are ca....nu mai rezist
si el mananca ffffff prost dar il las in pace luna asta a luat doar 800g in greutate ....nu ma stresez inca.....
si eu astept diversificarea chiar daca e multtttttttt pana atunci eu vreu sa o fac la 5 luni 6 chiar dar sa vad....cum e bebe

aha, deci mai sunteti si voi urlatori:))
draga mea, eu stiu ca la lapte praf se incepe diversificarea mai repede, la 4 luni jumate, hai 5. dar nu mai tarziu...acum vezi ce zice si dr, dar eu la 4 jumate incep ca rares nu mai papa bine si cred ca s-a plictisit de lapte, are acelasi gust:)) el mananca acum abia 70-80, 90 la o masa, noaptea insa papa 150 cand se trezeste.
anabell
QUOTE(adinuta @ Nov 21 2011, 01:40 PM) *
aha, deci mai sunteti si voi urlatori:))
draga mea, eu stiu ca la lapte praf se incepe diversificarea mai repede, la 4 luni jumate, hai 5. dar nu mai tarziu...acum vezi ce zice si dr, dar eu la 4 jumate incep ca rares nu mai papa bine si cred ca s-a plictisit de lapte, are acelasi gust:)) el mananca acum abia 70-80, 90 la o masa, noaptea insa papa 150 cand se trezeste.


adina si eu stiam la fel la 4 luni cei pe lapte praf dar cand am vb cu pediatra la ultimul control mi-a zis in felul urmator'' sa nu cunva sa ii faci mai repede de 6 luni diversificarea la copil si doar cand iti zic eu si cum iti zic eu'' ....'' daca ii faci mai repede o sa regreti plus ca poate sa aiba probleme bebe ca ii faci prea repede diversificarea ....nu ii strica stomacul asa repede cu tampeni''
na!!!!!!!! asta mi-a zis si sincer nu prea sunt de acord!!!!
o sa vad cum decurge si o sa ii zic ca vreau sa ii fac mai repede chiar daca mi jena parca.....dar pana la urma e copilul meu si fac cum vreau eu adica noi'' familia''
cand merg la vaccin la 4 luni o mai intreb o data si daca zice la fel.... blink.gif nu stiu
eu ma gandeam din ianuarie sa ii dau altceva cam 5 luni ar avea...
anabell
de mancat ''lapte'' mananca 13o mil la o masa dar a avut si mese de 190 mil dar fffff rare!!!!!
eu pe bune daca stiu de ce plange acuma copilul chiar nu stiu colici nu cred ca acre....dar ce are!!!!!!!!!!
nimic nu ii convine doar in brate ....sa nu mai vb ca asi vrea sa il invat in patut...vise....vise!!!!!!!!!!
offffffff si eu credeam ca dupa 3 luni o fi mai bine dar ....nu e!!!!!!!!!!!!!!!!
Carmen Livia
QUOTE(anabell @ Nov 21 2011, 12:08 PM) *
de mancat ''lapte'' mananca 13o mil la o masa dar a avut si mese de 190 mil dar fffff rare!!!!!
eu pe bune daca stiu de ce plange acuma copilul chiar nu stiu colici nu cred ca acre....dar ce are!!!!!!!!!!
nimic nu ii convine doar in brate ....sa nu mai vb ca asi vrea sa il invat in patut...vise....vise!!!!!!!!!!
offffffff si eu credeam ca dupa 3 luni o fi mai bine dar ....nu e!!!!!!!!!!!!!!!!




Buna anabell! Asta am patit si eu weekendul asta: a plans ft des, iar de mancat.. ca de obicei (baietelul tau papa mult comparativ cu cat vrea fetita mea). Azi s-a mai potolit, insa noi am avut o criza de colici si ne-a ajutat un ceai de anason cu fenicul si ft putin musetel = a eliminat gazele si a calmat-o + ca am inceput sa folosim foarte des muzica linistitoare, toata ziua (Mozart for babies).
anabell
QUOTE(Carmen Livia @ Nov 21 2011, 02:22 PM) *
Buna anabell! Asta am patit si eu weekendul asta: a plans ft des, iar de mancat.. ca de obicei (baietelul tau papa mult comparativ cu cat vrea fetita mea). Azi s-a mai potolit, insa noi am avut o criza de colici si ne-a ajutat un ceai de anason cu fenicul si ft putin musetel = a eliminat gazele si a calmat-o + ca am inceput sa folosim foarte des muzica linistitoare, toata ziua (Mozart for babies).


am incercat si eu cu muzica liwlol.gif)
si acuma imi vine sa rad cand imi aduc aminte ce fata face cand ii cant sau ii pun muzica plage adica urla nu suporta !!!!
doar caruselul dar si ala dupa 5 min daca nu opresc muzica urla cand am oprit-o rade!!!!
nu stiu ce are!!!
al meu nu vrea ceai!!!!
am de la hipp de fenicul am incercat dar nu vrea cel mai mult si cel mai mult ii place apa de colici daca i-asi da 1 litru pariu fac ca o bea ...am gustat si eu si e mentolata tare!!!
cand ii dau ma prinde de mana sa nu scot pipeta din gura
anabell
de ceva vreme am o neliniste si vreau sa v-a intreb daca bebei vostri prind jucari in mana si le tin
al meu nu prinde nimic doar mana mea daca pun degetul la el in palma...are 3 luni
tot vb cu fetele care au nascut cu mine in salon la spital(tinem legatura) si tot imi zic ca copii lor tin jucarii in mana si le duc la gura al meu nu face asa!!!!!
mi frica ca ramane in urma
nici nu vreau sa il ajut eu ....trebuie singur sa faca toate miscarile!!! asa zic eu!!
adinuta
QUOTE(anabell @ Nov 21 2011, 02:08 PM) *
de mancat ''lapte'' mananca 13o mil la o masa dar a avut si mese de 190 mil dar fffff rare!!!!!
eu pe bune daca stiu de ce plange acuma copilul chiar nu stiu colici nu cred ca acre....dar ce are!!!!!!!!!!
nimic nu ii convine doar in brate ....sa nu mai vb ca asi vrea sa il invat in patut...vise....vise!!!!!!!!!!
offffffff si eu credeam ca dupa 3 luni o fi mai bine dar ....nu e!!!!!!!!!!!!!!!!

deci papa f muklt robert fata de rares, al meu 70? ce e aia? imi vine sa o iau la fuga daca face ca daria. sper ca nu. cu patutul nici vprba nici la noi, nici nu mai incerc acum, o sa avd cand, mai tarziu...

QUOTE(anabell @ Nov 21 2011, 02:39 PM) *
de ceva vreme am o neliniste si vreau sa v-a intreb daca bebei vostri prind jucari in mana si le tin
al meu nu prinde nimic doar mana mea daca pun degetul la el in palma...are 3 luni
tot vb cu fetele care au nascut cu mine in salon la spital(tinem legatura) si tot imi zic ca copii lor tin jucarii in mana si le duc la gura al meu nu face asa!!!!!
mi frica ca ramane in urma
nici nu vreau sa il ajut eu ....trebuie singur sa faca toate miscarile!!! asa zic eu!!

rares prinde, insa nu coordoneaza f bine inca, duce la gurita tot, si patura de pe el. sa nu-ti spun ca el se fatzaie toata noaptea si se dezveleste, isi trage hainele de pe el si le duce la gura:)) suzeta nu vrea si nici degetiul, sper ca va fi bine si scapam cu toate, ca imi ajunge daria cu suzeta...o sa i-o tai acum in demebrie sa vad ce se intampla, are 4 bucati:))
andreea_g
buna fetele,vesti nu prea bune aici..imi pare rau - pt caruciorul furat,pt copii raciti pt bebei ŽŽurlatoriŽ tongue.gif

noi suntem bine,dormim pana la 11-11jum azi smile.gif bananab.gif

aseara a stat cu tatii lui ca am avut treaba si a stat el cat a stat cuminte dar apoi nu s.a mai inteles cu el...s-a obisnuit cu mine si nu mai sta mult fara mine..ieri am fost prima data la magazin fara el,aici aproape -in 10 minute eram innapoi,dar a fost atat de aiurea,am zis ca nu mai plec fara el,il lasesem cu sotul ca ploua si a zis sa ma duc eu.am simtit ca imi lipseste ceva din mine,asa ca si eu sunt dependenta de el.. il ador

eu stiu sigur ca la bebeii care sunt alaptati la san se incepe diversificarea la 6 luni ,iar la cei cu lapte praf la 4 luni,eu ii mai dau sa dea cu limbuta pe ardei,morcov,ciocolata liwlol.gif i-am dat o data putin si se facuse negru la gurita smile.gif)ieri ii daduse d7sotul cu lamaie pe degetele sa nu le mai bage in gurita si se stramba si dadea cu limbuta..

v-am pupat !
andreea_g
QUOTE(adinuta @ Nov 21 2011, 12:44 PM) *
rares prinde, insa nu coordoneaza f bine inca, duce la gurita tot, si patura de pe el. sa nu-ti spun ca el se fatzaie toata noaptea si se dezveleste, isi trage hainele de pe el si le duce la gura:)) suzeta nu vrea si nici degetiul, sper ca va fi bine si scapam cu toate, ca imi ajunge daria cu suzeta...o sa i-o tai acum in demebrie sa vad ce se intampla, are 4 bucati:))


la fel face si al meu smile.gif zici ca sunt gemeni =))
al meu este innainte cu vreo 2 luni,in tot ceea ce face smile.gif
adinuta
QUOTE(andreea_g @ Nov 21 2011, 02:59 PM) *
la fel face si al meu smile.gif zici ca sunt gemeni =))
al meu este innainte cu vreo 2 luni,in tot ceea ce face smile.gif

eh, copii precoce hug.gif
alexxalili
salutare mamici! vai ce zboara timpul. mai citesc si eu pe forum dar de scris nu prea am timp. acum i/am dat Sashei sa pape si am zis sa va salut. Adinuta, eu am dezvatat/o deja pe sasha de suzeta. pe 28 oct. a vazut/o ultima data. nu mai putteam, toata noaptea trebuia sa ma scol sa/i dau suzeta ca/i scapa din gurita. dar marturisesc ca inca o port in gentuta sau buzunar" in caz de urgenta". pana acum s/a intamplat o singura data sa am nevoie de ea( dormea afara in carucior si a inceput brusc niste urlete de m/a speriat. nici nu se trezea, asa prin somn plangea dar foarte tare. cand i/am dat suzeta s/a linistit si in 5 minute i/am scos/o). despre apucatul jucariilor, Sasha nu le ia, dar asa cum ai spus si tu, hainele, paturica toate le trage si le duce la gura. si acum a luat o vesta de/a mea de pe pat si o tot ridica, o studiaza si hop in gura cu ea. cand prinde momentul si nu sunt attenta isi suge degetele ( ea suge inelarul si degetul mijlociu, amandoua bagate simultan si destul de adanc caci uneori isi si face greata cu ele). cred ca e prea devreme sa vorbim de dintisori dar attat de mult saliveaza de inebunesc. Anisia saracuta in decembrie avea doi dintisori jos, acum sa vedem, patim la fel si cu Sasha?
tunde_iby
Buna fetele,
Nici eu nu am mai scris demult, dar na, asta e, al meu e mare deja dar apar alte necazuri si de plans sa stiti ca nu scapati crybaby.gif mai ales daca si ai vostri fac ca si al meu, pune botic cand nu i ceva
tunde_iby
cand nu i place ceva , am vrut sa spun , atunci pune botic si plange. rolleyes.gif
dodo80
salutare

am revenit..

multumesc, fetelor! oFloare1.gif

azi am mers cu amandoi copiii la sectia de politie si am depus reclamatie, am dat o declaratie.. de mult n-am mai scris asa mult pe hartie (4 pag A4) .. sasha era in marsupiu insa odata intrati in birou a inceput sa planga si sa vedeti cum il tineau pe rand ofiterii biggrin.gif .. prima data o tipa, apoi un tatic smile.gif cu ea nu s-a inteles, la el radea si gangura asa frumos, dar si taticul resp stia sa ii vb frumos smile.gif .. off.. o zi trista dar mi-au infrumusetat-o copiii, ma gandesc mai putin acum..

la intoarcere, ne-au adus ei cu masina politiei.. au facut ceva poze, dar altceva nu cred sa se faca.. asteapta de la mine o poza cu carutul.. pe hartie.. sad.gif

vorbeati de miscarile bebelusilor la 3-3,5 luni? eu nu mai stiu ce tb sa faca acum, la Mara eram mereu la curent pe net, in carti.. Sasha de vreo saptamana apuca jucaria sau orice altceva, de fapt intinde usor manuta, apuca, strange apoi duce la gurita smile.gif sotul mi-a aratat acum 3 seri si se lauda ca el a fost primul care a descoperit biggrin.gif dar eu vazusem inainte cu cateva zile.. i-am zis, dar nu a retinut biggrin.gif ..
alexxalili
fiindca Sasha a adormit jucandu/se cu vesta mea, pun si eu cateva poze de la botez, ca tot e sarbatoare azi si nu pot sa lucrez altceva.
ceata lui pitigoi

Sasha cu mami

doar noi 3 ca zuzica nu vrea sa stea la poze



dodo80
QUOTE(adinuta @ Nov 21 2011, 01:16 PM) *
Mamici, suntem bine si noi, imi pare rau pt caruciorul furat, Dodo, pt lovitura, Ana, si pt raceala, Jus. Aveti grija de voi.

Eu am ascuns laptopul de ieri dimineata ca nu mai rezistam cu Daria, mereu numai la desene vrea si ma freca toata ziua. Acum il scot doar seara si cand doarme ea, acum doarme la pranz:))
Rares e bine, tot urlator, plamge fff tare, ma innebuneste efectiv, ieri l-a lasat sotul sa planga sa vada cat reziosta, dar nu am mai putut eu si l-am luat, eu nu voi putea sa-l lasa sa se invineteasca orice ar fi. Innebunesc, sunt cu capul. Daria a plans azi rau ca i-am ascuns suzetele si i le-am dat inapoi, deci va dati seama cam ce tarie de caracter am:))

Daria la fel, nu mananca nimic, nu doarme ziua, noaptea se culca tarziu, dupa 23 si eu mor de somn. Am avut ceva de tradus, dar nu am afcut fata, a stat mama cu ei, dar nu se poate asa, voi renunta o perioada ca eu la calculator nu am cum sta ore in sir, oricate ajutoare as avea.
Rares mananca f prost, nu a mai pus in greiutate decat f putin...nu stiu ce are, s-o fi saturat si el de lapte ca sora-sa ca asa a afcut si Daria pe vremea asta...asteptam diversificarea si sper sa fie mai bine. Am facut un experiment: l-am pus in carucior pe urmatoarea treapta, deci mai ridicat si tacea ca melcul, ii placea de numa, deci s-a saturat de stat pe spate.

Eu am o sapt de la montarea steriletului,ma simt bine doar ca mi-a fost f foame sapt asta, nu stiu daca are sau nu legatura. Evident, mi-e frica si asa sa nu raman:)) cred ca mama s-ar muta in alta tara pe alt continent:))

Va pup.


smile.gif .. imi cer scuze daca nu am mai raspuns din urma, am citit totusi (asa cred); ma bucur si eu ca ne-am gasit cu lb straine! Ramo e Alondra, daca nu ma insel?) .. incerci sa i ascunzi suzetele pe rand sau pe toate? Mara nu a dormit ieri (nu am culcat-o) pt ca se trezise la 10.30, la fel, dupa o zi in care nu dormise si am culcat-o (i-am culcat pe amandoi) la 21.40.. vreau sa spun ca iar a stat treaza de la 5 la 7... cerea la bucatarie; eu ii spuneam: "Dormim, nu mancam", ea imi zicea: " nuuuuu! nu domim, mancam!" suzetica e a mami, aici.. pai se poate? nu mege a bucatalie cu suzetica.." .. si tot asa.. a tb sa merg, l-a trezit si pe taica sau si nu a mancat, doar a baut ceva..
Sasha s-a trezit la 3 ore.. a facut de 2 ori kk azi noapte..
ai vostri fac noaptea? ma refer la cei alaptati..

in legatura cu plansul, pot fi mai multe cauze... nu stiu, poate le e cald, frig (desi nu as zice), sunt iritati de la scutec, ii doare ceva.. le e sete..

tare faza cu asezatul in carut in pozitia aceea smile.gif ... poate chiar nu mai vrea sa stea culcat.. biggrin.gif
Mara iar nu a dormit azi.. sa o culc acum? nu vreau sa renuntam la somnul de peste zi..Sasha a adormit de la muzica .. de fapt e un filmulet pus pt ea.. si a mea cere mereu laptop ul pt baby einstein.. rolleyes.gif
alexxalili
si zuzika ( nu se poate fara)

si tati cu fetele lui

gata, nu mai invadez teritoriul ca l/am invadat destul pe facebook.
anabell
QUOTE(alexxalili @ Nov 21 2011, 05:07 PM) *
si zuzika ( nu se poate fara)

si tati cu fetele lui

gata, nu mai invadez teritoriul ca l/am invadat destul pe facebook.


felicitari pentru familia ta superba se vede fericirea pe chipurile voastre!!!
zuzika.... smile.gif ffff frumos imbracata!!! si pe deasupra ffff frumoasa domnisoara
dodo80
QUOTE(gheghe @ Nov 20 2011, 02:24 AM) *
Puseuri de creștere fizică și cerebrală
Scris de zoozie at 23:01
Deja conceptul de puseuri de creștere este unul cunoscut pentru mămici. La o săptămână, la trei săptămâni, o lună, la trei, șase, nouă luni, sugarii înregistrează niște perioade destul de dificile atât pentru ei cât și pentru mamele lor, indiferent de modul în care sunt hrăniți. Pentru bebelușii alăptați, un puseu de creștere poate însemna plânsete, iritare, termenul englezesc de 'fussy" e foarte nimerit. În plus, cere să fie alăptat foarte des, iar nopțile sunt un coșmar de baby showers; Puseurile de creștere sunt problematice pentru o mamă mai puțin informată pentru că femeia are impresia ca nu mai face față alăptatului.
Puseul de trei luni este un adevărat baraj pentru mame. ......
Mai cititi pe net despre asta si cel mai important, continuati sa alaptati bb.

multumim de info, Gheghe..
adev e ca la primul bebe o mamica se sperie mai usor si are tot felul de ganduri, de temeri.. si eu am vrut intr o seara sa o trec pe Mara pe LP, doar seara tarziu pt ca am avut cu ea concerte pana pe la 2 luni jum.. urla cate 2-3 ore si adormea tarziu (2-3 noaptea); uneori eu picam inaintea ei.. aveam impresia ca nu se satura, insa facusem greseala de a-i da Bonnisan, ori ea nu era copil de Bonnisan, nu avea nevoie de stimulent.. am zis ca la junior nu fac asta.. i-am dat si lui o luna si ceva si deja a luat prea mult in prima luna si chiar si in a doua..

Ana, tu ziceai ca 800 gr e putin? ... nu as zice..

QUOTE(Alondra @ Nov 21 2011, 10:19 AM) *
Buna dimineata mamici si pitici!
Dodo ohmy.gif Doamne, ce ghinion aveti, pai chiar de 3 ori ? sad.gif Imi pare rau sa aud, cred ca e foarte incomod fara carucior. .
Jus, sanatate multa Dariei si sper sa nu luati si voi oFloare1.gif

da, Alondra.. mare ghinion.. e incomod pt ca imi termina mie spatele, bratele.. ; azi la politie zicea ofiterul care l tinea in brate: "mai, pai te-as mai tine, dar esti tare greut" liwlol.gif


QUOTE(jus_ro @ Nov 21 2011, 10:25 AM) *
multumim Dodo oFloare1.gif .....imi pare rau de carucior, intr-adevar e revoltator si noi am trecut prin asa ceva acu 1 an si ceva de 1 iunie ne-a furat si noua caruciorul Dariei si era si legat jos in scara blocului in plina zi si nu a vazut nimeni, apoi am luat unul pliat pe care l-am carat in casa de fiecare data la etajul 4....si am luat altul acum la Eliza sper sa nu ni-l fure si pe acesta rolleyes.gif
multumim hug.gif tzuc.gif

sad.gif ce au zis? hai sa le facem un cadou de 1 iunie, inconstientii lui peste!! notworthy.gif e urat ce se intampla.. de la masini si alte vehicule, au ajuns la carucioare.. e o adevarata mafie ..
sa numar carucioarele avute de la nasterea Marei incoace: 4 cumparate, 2 primite pt la Zimnicea (folosite).. mai avem exact doua.. pt ca pe cel sport cumparat pt la mare, l-am vandut de curand.. plus o bicicleta de echilibru (vanduta ulterior) plus o tricicleta (si aia vanduta) - la ambele iesind in pierdere, evident..

QUOTE(Carmen Livia @ Nov 21 2011, 11:51 AM) *
Hello mamici ! carut.gifsmile.gif

va invit sa cititi (cand aveti timp) acest articol http://www.urbankid.ro/editorial/dragoste-...mul-copil-13199 si poate mai uitati de frigul de-afara, de ghinionul carucioarelor (imi pare rau) si de tot ce este urat in jurul vostru.
O zi (mai) frumoasa!


multumesc, Carmen.. smile.gif
tu intrebai cat ii scoatem afara? eu cred ca 30-45 min e suficient.. de 2 ori pe zi sau o data cam o ora jumate..
dodo80
sa nu uit sa mentionez:

cel mai des bebelusii plang de oboseala (in special al meu daca nu-si face somnul - are surioara galagioasa) sau de foame.. smile.gif cam astea 2 primeaza.. parerea mea oFloare1.gif
dodo80
QUOTE(alexxalili @ Nov 21 2011, 05:07 PM) *
si zuzika ( nu se poate fara)

si tati cu fetele lui

gata, nu mai invadez teritoriul ca l/am invadat destul pe facebook.

ce bijuterii de fetite! sa va traiasca!! trandafir.gif
dodo80
QUOTE(alexxalili @ Nov 21 2011, 05:00 PM) *
fiindca Sasha a adormit jucandu/se cu vesta mea, pun si eu cateva poze de la botez, ca tot e sarbatoare azi si nu pot sa lucrez altceva.
ceata lui pitigoi

Sasha cu mami

doar noi 3 ca zuzica nu vrea sa stea la poze




ce elegante ati fost!! smile.gif felicitari!! f reusite!! oFloare1.gif e o dulceata micuta!
dodo80
Anabell,
cum te gasesc pe fb? tot au zis fetele de pozele tale asa faine pe fb si eu nu le-am vazut.. smile.gif ms
va las...
ma apuc de spalat.. de putina ordine.. dorm amandoi.. oFloare1.gif
anabell
QUOTE(dodo80 @ Nov 21 2011, 05:52 PM) *
Anabell,
cum te gasesc pe fb? tot au zis fetele de pozele tale asa faine pe fb si eu nu le-am vazut.. smile.gif ms
va las...
ma apuc de spalat.. de putina ordine.. dorm amandoi.. oFloare1.gif


pirghie ana maria smile.gif
andreea_g
alexxalili fff frumoasa familie,frumosi toti smile.gif
ilona_darius
QUOTE(alexxalili @ Nov 21 2011, 05:07 PM) *
si zuzika ( nu se poate fara)

si tati cu fetele lui

gata, nu mai invadez teritoriul ca l/am invadat destul pe facebook.

sunt minunate fetele tale..felicitari
ilona_darius
mamici voi ati cumparat vreodata produse de pe familia-vesela? (am pus- intre ca sa nu se considwre reclama)....e o diferenta foarte mare de pret la laptic fata de pretul cu care il cumpar eu...as face economie de aprox 200lei la 10 cutii..dar am o oarecare retinere fara recomandari sigure:D
ilona_darius
QUOTE(anabell @ Nov 21 2011, 02:39 PM) *
de ceva vreme am o neliniste si vreau sa v-a intreb daca bebei vostri prind jucari in mana si le tin
al meu nu prinde nimic doar mana mea daca pun degetul la el in palma...are 3 luni
tot vb cu fetele care au nascut cu mine in salon la spital(tinem legatura) si tot imi zic ca copii lor tin jucarii in mana si le duc la gura al meu nu face asa!!!!!
mi frica ca ramane in urma
nici nu vreau sa il ajut eu ....trebuie singur sa faca toate miscarile!!! asa zic eu!!

nici al meu nu ia jucariile in mana..doar daca da peste ele accidental si le apuca tot accidental si le ridica putin si le arunca, dar nu se intinde dupa ele..el are treaba cu paturica lui sa o puna in cap, hainutele le ridica si le duce la gura, ma trage de par, ma pisca de urlu, ma suge peste tot, ba chiar ma molfaie..mana, umar..tot ce prinde..dar jucariile nu prea il atrag..daca fac lumini se uita la ele si atat...muzica ii place tare mult..si e mare dansator:))
jus_ro
QUOTE(Carmen Livia @ Nov 21 2011, 11:51 AM) *
Hello mamici ! carut.gifsmile.gif

va invit sa cititi (cand aveti timp) acest articol http://www.urbankid.ro/editorial/dragoste-...mul-copil-13199 si poate mai uitati de frigul de-afara, de ghinionul carucioarelor (imi pare rau) si de tot ce este urat in jurul vostru.
O zi (mai) frumoasa!

multumim oFloare1.gif

QUOTE(anabell @ Nov 21 2011, 12:50 PM) *
neata!!!!!
toata lumea e bine!!!!!!??????
si noi dupa sperietura de sambata .....
sa povestesc.....
am fost in mall la o cafea si cand am plecat dormea in landou nu l-am trezit sa il pun in scaunul de masina ...ca eu stateam langa el in spate intre timp s-a trezit si l-am luat in brate in momentul acela a alunecat din salopeta (conbinezon) si a dat cu capul de portiera......
in momentul ala .......am zis ca mor ce tare m-am speriat nu a dat tare....dar suficient cat sa se sperie si eu mai tare!!!!!!!!!!!!!!
acum e bine!!!! nu are nimic am fost la control liwlol.gif)
si cand ma gandesc....de cate ori v-a mai cadea...... cand o sa mearga.....
acum orice bubuitura aud imi aduc aminte.....de lovitura.....
sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif
azi si la noi e vremea urata si ma cam deprima ......

imi pare rau prin ce ai trecut...bine ca sunteti ok acum oFloare1.gif

QUOTE(adinuta @ Nov 21 2011, 01:16 PM) *
Mamici, suntem bine si noi, imi pare rau pt caruciorul furat, Dodo, pt lovitura, Ana, si pt raceala, Jus. Aveti grija de voi.

Va pup.

multumim oFloare1.gif

QUOTE(anabell @ Nov 21 2011, 02:39 PM) *
de ceva vreme am o neliniste si vreau sa v-a intreb daca bebei vostri prind jucari in mana si le tin
al meu nu prinde nimic doar mana mea daca pun degetul la el in palma...are 3 luni
tot vb cu fetele care au nascut cu mine in salon la spital(tinem legatura) si tot imi zic ca copii lor tin jucarii in mana si le duc la gura al meu nu face asa!!!!!
mi frica ca ramane in urma
nici nu vreau sa il ajut eu ....trebuie singur sa faca toate miscarile!!! asa zic eu!!

fiecare are ritmul lui.....si stiu ca baietii sunt mai lenesi.....dar poti intreba si medicul daca ti se pare ca nu e ok oFloare1.gif

jus_ro
QUOTE(dodo80 @ Nov 21 2011, 04:42 PM) *
salutare

am revenit..

multumesc, fetelor! oFloare1.gif

azi am mers cu amandoi copiii la sectia de politie si am depus reclamatie, am dat o declaratie.. de mult n-am mai scris asa mult pe hartie (4 pag A4) .. sasha era in marsupiu insa odata intrati in birou a inceput sa planga si sa vedeti cum il tineau pe rand ofiterii biggrin.gif .. prima data o tipa, apoi un tatic smile.gif cu ea nu s-a inteles, la el radea si gangura asa frumos, dar si taticul resp stia sa ii vb frumos smile.gif .. off.. o zi trista dar mi-au infrumusetat-o copiii, ma gandesc mai putin acum..

la intoarcere, ne-au adus ei cu masina politiei.. au facut ceva poze, dar altceva nu cred sa se faca.. asteapta de la mine o poza cu carutul.. pe hartie.. sad.gif

si noi am dat decalartie si poza si nu s-a intamplat nimic de 1 an jumate sad.gif

QUOTE(alexxalili @ Nov 21 2011, 05:00 PM) *
fiindca Sasha a adormit jucandu/se cu vesta mea, pun si eu cateva poze de la botez, ca tot e sarbatoare azi si nu pot sa lucrez altceva.
ceata lui pitigoi

Sasha cu mami

doar noi 3 ca zuzica nu vrea sa stea la poze




sunteti super...v-am admirat si pe fb...frumosi, frumosi yes.gif



QUOTE(alexxalili @ Nov 21 2011, 05:07 PM) *
si zuzika ( nu se poate fara)

si tati cu fetele lui

gata, nu mai invadez teritoriul ca l/am invadat destul pe facebook.

pupici zuzikai tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif

QUOTE(dodo80 @ Nov 21 2011, 05:52 PM) *
Anabell,
cum te gasesc pe fb? tot au zis fetele de pozele tale asa faine pe fb si eu nu le-am vazut.. smile.gif ms
va las...
ma apuc de spalat.. de putina ordine.. dorm amandoi.. oFloare1.gif

dar pe tine cum te gasim pe fb?
ilona_darius
dodo imi pare rau ca ai ramas fara carut....pfff..au ajuns oamenii sa fure si carucioare pt bebei..e jale mare...eu pe'al meu nici nu l'am mai despachetat de cand m'am mutat..oricum nici nu sta in el..are spini pt funduletul lui..pe afara il tin in brate...doarme dus afara si imi blestem zilele cu el in brate...abia astept ziua cand o sa mearga
dodo80
QUOTE(jus_ro @ Nov 21 2011, 08:30 PM) *
si noi am dat decalartie si poza si nu s-a intamplat nimic de 1 an jumate sad.gif
sunteti super...v-am admirat si pe fb...frumosi, frumosi yes.gif
pupici zuzikai tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
dar pe tine cum te gasim pe fb?

dorina capdefer

uff, Justina.. sunt sigura ca mare lucru nu se va face pt ca e destul de greu.. poate daca mergem duminica in targ la VItan il gasim .. biggrin.gif


QUOTE(ilona_darius @ Nov 21 2011, 08:31 PM) *
dodo imi pare rau ca ai ramas fara carut....pfff..au ajuns oamenii sa fure si carucioare pt bebei..e jale mare...eu pe'al meu nici nu l'am mai despachetat de cand m'am mutat..oricum nici nu sta in el..are spini pt funduletul lui..pe afara il tin in brate...doarme dus afara si imi blestem zilele cu el in brate...abia astept ziua cand o sa mearga

multumesc, Ilona..
unde te-ai mutat? si ce carucior ai? landou? nu vrea sa stea in el? Noi nu am mai avut landou, doar carucioare de la 6 luni .. de asta luasem tandemul, sa impuscam 2 iepuri, adica Sasha in spate in landou si Mara in fata in cel sport.. acum o sa aducem de acasa unul din cele de la 6 luni.. sa dea naiba.. bine ca nu e vara.. notworthy.gif
dodo80
nu am gasit o pe Ana sad.gif .. eu scriu Pirghie.. nu am diacritice..
ilona_darius
QUOTE(dodo80 @ Nov 21 2011, 08:39 PM) *
dorina capdefer

uff, Justina.. sunt sigura ca mare lucru nu se va face pt ca e destul de greu.. poate daca mergem duminica in targ la VItan il gasim .. biggrin.gif
multumesc, Ilona..
unde te-ai mutat? si ce carucior ai? landou? nu vrea sa stea in el? Noi nu am mai avut landou, doar carucioare de la 6 luni .. de asta luasem tandemul, sa impuscam 2 iepuri, adica Sasha in spate in landou si Mara in fata in cel sport.. acum o sa aducem de acasa unul din cele de la 6 luni.. sa dea naiba.. bine ca nu e vara.. notworthy.gif

de carucior zic..e cu trei trepte..cand era mic il tineam numai in el..dormea asa bine si il purtam prin casa dupa mine..il mai hatanam cu piciorul..asta pana pe la 3 saptamani..dupa asta nici sa nu'l vada....am incercat si cu o treapta mai sus acum vreo luna si ceva dar nu merge nici asa...in Pitra Neamt ne'am mutat cu serviciul sotului
dodo80
am gasit-o si pe Ana..multumesc fetelor.. va adaug.. oFloare1.gif
Ati fost tare frumosi, Ana,..si sunteti!

doamne, uluitor de frumos e articolul despre primul copil..
si pe mine ma macina rau de ff multa vreme ce scrie aici.. cat de adevarat e:

Primul Copil este cel care vine sa sparga etichete, preconceptii, judecati, blocaje, inchistari, tot ceea ce ne separa de Iubire. Fiecare moment care ne apare ca dificil si greu de depasit in relatia cu Primul nostru Copil este doar un indicator catre ceva blocat in noi insine, care are nevoie de atentie, de iertare si de eliberare.

Primul Copil vine ca sa ne ajute sa vindecam relatia noastra cu proprii nostri parinti. Vine ca sa ne arate unde am preluat, pe nemestecate, sute de conceptii si roluri si pedepse si etichetari de la societate si de la familiile noastre, cu care continuam sa ne bombardam si sa ne autopedepsim si sa ne autoseparam unii de altii si de Dumnezeu. Vine ca sa ne ajute sa invatam sa iertam toate astea, sa le dam drumul sa plece, sa nu le mai transmitem mai departe, sa le vedem doar ca pe contrastul cu starea de Iubire si Acceptare si Usor care suntem meniti sa Fim.

Primul Copil este un luptator. Fara ca macar sa isi mai aminteasca asta despre el insusi, atunci cand vine aici, la intrupare.
dodo80
fetelor,

sincer, si eu sunt pentru diversificare de la 6 luni.. nu are niciun rost sa ne grabim.. poate sunt alte motive care sa ne faca sa grabim acest lucru, dar e mai bine sa asteptam...
ilona_darius
QUOTE(dodo80 @ Nov 21 2011, 09:23 PM) *
fetelor,

sincer, si eu sunt pentru diversificare de la 6 luni.. nu are niciun rost sa ne grabim.. poate sunt alte motive care sa ne faca sa grabim acest lucru, dar e mai bine sa asteptam...


eu i'am dat azi o picatura de suc de morcov si a fost ok.....mai asteptam si eu dar la recomandarea medicului ii dau pt constipatie...dupa dr ar fi trebuit sa ii dau si de mere de sapt viitoare dar imi fierbe mie burta de la mere si cred ca lui i'ar face mai rau..mai ales ca a avut crampe puternice de la nastere....asa ca vom merge pe morcov vreo 2 luni pana trecem la pireuri.

Maine ma duc la iasi sa vedem daca s;a acoperit gaura la inimioara..de fapt are vreo 3 gaurici...vedem maine cum e, dar sincer am mari emotii...plecam si cu trenul pt ca eu nu am carnet de conducere si sergiu nu poate lipsi de la munca ..am asa o groaza ca nu stiu cum o sa se comporte..si rezultatele la eco...asa suflul nu se mai aude..ca se auzea cand ascultam cu urechea...dar sa vedem si restul..un canal deschis de la un ventricul si inca o gaurica..nu mai stiu cum se cheama...d-zeu e mare si ajuta un pui de om..pfff..nu mai dorm la noapte
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.