Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De August 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253
simina_ana
QUOTE(hanuk26 @ Dec 15 2011, 01:53 AM) *
ei na...sa o vad si pe asta...deja are 30 min...ma pregatesc...tongue.gif



noooo.....cum fu? biggrin.gif cu cat am gresit pronosticul? biggrin.gif
simina_ana


Pana se incarca pozele pe Photobucket sa va povestesc ce si cum.....

...eu am renuntat la ideea cu cadou zilnic. L-am vazut ca era foarte derutat ...adica am tinut pana duminica...dar deja era prea mult pt Iancu, tinand cont ca e si ziua lui in perioada asta....deja ma intreba dimineata unde-i cadoul lui ca e ziua lui....asa ca nu am vrut sa devina confuz. Ce am mai pregatit pt el pana pe 24 o sa le primeasca o parte de Craciun in AJun, unele in dimineata de Craciun si o parte de Sf STefan, el fiind si Stefan....cred ca e mai bine asa sa nu-l zapacesc de tot.....ideea o voi aplica poate peste 2- 3 ani cand va fi mai marisor si Serban ca sa priceapa fiecare in felul lui.....

Acum.....de ziua lui l-am serbat pe Iancu la gradi, seara acasa au venit doi copilasi la noi si s-au jucat, dar fara fast si alte pregatiri. Sambata am fost la spatiul de joaca.

La gradi am vrut initial sa-i duc tort...trebuia sa am doar un certificat de conformitate...dar pana la urma am primit telefon si mi-a zius ca totul trebuie sa fie ambalat, asa ca nu am putut sa duc decat niste croissante si ciupa-ciups....bucuria lor oricum....L-au urcat pe Iancu pe un scaun si copii i-au cantat la multi ani, apoi el le-a impartit "tortul" si apoi s-a iscat isteria cu baloane......toti au primit cate un balon si erau tare incantati tipau si se alergau care mai de care....





Cu o seara inainte a primit de la noi cadoul...un fulcer imens.....i l-am dat seara ca stiam ca daca il primea dimineata nu mai vroia sa plece la gradi ...sau nu mai vroia sa plece fara el.....



seara cand a venit de la gradi a mai primit cadouri si s-a jucat cu fulger. pasionat a fost de robotel din ce a mai primit....





Sambata ne-am petrecut la un spatiu de joaca. Nu e clasicul spatiu cu topogane gonflabile, bile sfori sau alte minuni. Acesta e intr-o casa mai maricica.....aveau camera baetilor cu desene cu pirati , camera fetelor cu printese...evident....si un spatiu pt parinti....Totul era plin de jucarii si jocuri. A fost o fata care i-a animat...a stat 3 ore cu ei si s0a jucat, au facut tot felul de jocuri, au colorat, pictat, desenat, dansat, alergat...etc...pe scurt noi parintii am avut liniste totala.....dar totala....tipa chiar s-a descurcat de minune cu ei...11 la numar....

Camera baietilor....




caera fetelor


o sala separata unde au mancat
simina_ana
tortul.....spider man a fost decapitat in cateva secunde.....




Iancu foarte incantat de suflatorile alea...de fapt toti....ziceai ca suntem de revelion biggrin.gif



Va mai pun unele pentru deliciu....













simina_ana

Unde il prinde, Iancu il inghesuieste pe Serban ca sa-l iubeasca liwlol.gif ...Andreea sta e special pt tine...ca sa vezi balena care da din coada noaptea si nu sta la nani liwlol.gif liwlol.gif











simina_ana
astept sa se incarce si serbarea...dar vad ca merge greu .... wacko.gif
hanuk26
QUOTE(hanuk26 @ Dec 14 2011, 01:11 AM) *
...ah..siminica...dar tu nu mai alaptezi? cum de vrei dieta? de abia astept sa ma apuc si eu de ea...ca sunt intepenita rau de tot...

asta era intrebarea....si apropo...s-a trezit precum am zis..am alaptat-o ne-am jucat...acu zici ca e duracell...asa agitata e..si chiuie de numa...

QUOTE(Alondra @ Dec 14 2011, 11:59 PM) *
Pai cum, numai jumatate de ora doarme seara ? Dupa baitza de ex? La noi se fac acum 3 ore...eu trebuia sa dorm demult , parca vad ca ma pun in pat si intr-o ora se scoala ..doh.gif

Mnuuu...a postat poze ...mie imi apar..nu stiu de ce nu le poti vedea..Poate daca iesi si intri iar pe forum..unsure.gif

mda..ala a fost al 2 somnik dupa baita...programul ei e asa...noaptea se culka profund fara sa se mai zvarcoleasca si sa maraie..pe la 2 jumate 3..uneori 4 si doarme pana a 2 zi la 1-2...cu treziri exact pentru alaptat...apoi de la pranz sta cate 2-3 ore treaza si doarme abia 40 min maxim..si asa pana noaptea ...si dupa baita la fel..max 40 min..inainte avea si 20..
hanuk26
doamnee siminico ce scumpi sunt amandoi..cum se iubesc...ce dur e Serban cu degetul in gura si cat de serios e cand sta pe burtik...iti vine sa-i papi nu alta..iar tu arati foarte bine..te rog nu mai folosi apelative din alea ca ma simt si mai frustrata...liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(hanuk26 @ Dec 15 2011, 02:52 AM) *
asta era intrebarea....si apropo...s-a trezit precum am zis..am alaptat-o ne-am jucat...acu zici ca e duracell...asa agitata e..si chiuie de numa...
mda..ala a fost al 2 somnik dupa baita...programul ei e asa...noaptea se culka profund fara sa se mai zvarcoleasca si sa maraie..pe la 2 jumate 3..uneori 4 si doarme pana a 2 zi la 1-2...cu treziri exact pentru alaptat...apoi de la pranz sta cate 2-3 ore treaza si doarme abia 40 min maxim..si asa pana noaptea ...si dupa baita la fel..max 40 min..inainte avea si 20..




aha.....ba da....mai alaptez.....dar sunt nebuna si o sa incerc dieta Nicoletei Luciu.....stiu ca e o porstie, a recunoscut si ea....dar stiu ca dua Iancu am tinut-o si am slabit ff tare.....atunci am tinut 3 saptamani....si am slabit mult....in prima saptmana am dat jos 6 kg...dar alea erau apa....apoi am dat 3 hg pr sapt.....Eu macar de apa sa scap vreau....ca nu am dfe gand sami distrug ficatul.....
O tin pe asta ca e singura care ar merge in alaptat, bazandu-se mult pe lichide....compot si supa...

Ce program aveti .....la noi multumesc lui DD doarme noaptea cu trezirile pt papa.....ziua doarme in reprize de o ora....depinde de nr ca inca suntem si noi haotici....
simina_ana
La serbare ..Iancu si-a spus poezia si atat.... nu a trebuit sa-i sufle educatoarea....oricum doar el a auzit ce a spus ........e clar e putin timid ca mami....La cantecele nu a vrut sa cante mereu....cand ceilalti erau in picioare el se aseza...si invers.....Bine macar nu a plans....doar la un cantecel le-a luat-o inainte cu un "cucuriguuuuu" liwlol.gif liwlol.gif

Va las cu poze....






a fost si fra'su sa-l sustina.....


ieri le-a venit teatrul de papusi....a pus si el in scena seara acasa o piesa biggrin.gif


Gat ca v-am plictisit cu atatea poze....
Maine incerc sa pun si filmuletze pe you tube.....
simina_ana
QUOTE(hanuk26 @ Dec 15 2011, 03:02 AM) *
doamnee siminico ce scumpi sunt amandoi..cum se iubesc...ce dur e Serban cu degetul in gura si cat de serios e cand sta pe burtik...iti vine sa-i papi nu alta..iar tu arati foarte bine..te rog nu mai folosi apelative din alea ca ma simt si mai frustrata...liwlol.gif



tu Hanuka draga...esti o scumpa si stii sa ma faci sa ma simt bine...drept urmare pap si eugenia pe care ziceam ca o crut, liwlol.gif...ca tot mi-a facut Lili pofta cu eugeniile ei.....doar ca ea isi permite sa faca asta...dar daca am zis ca de maine ma bag pe dieta.....am zis sa mai pun putina sunculita biggrin.gif

Multumim de aprecieri.....asa e...se iubesc tare mult...si comunica f bine fiecare pe limba lui, dar se inteleg de minune....
simina_ana
gata....fug si eu la nani....ca acusica se trezeste printul si incepe "dansul".....
NB
hanuk26
QUOTE(simina_ana @ Dec 15 2011, 01:04 AM) *
aha.....ba da....mai alaptez.....dar sunt nebuna si o sa incerc dieta Nicoletei Luciu.....stiu ca e o porstie, a recunoscut si ea....dar stiu ca dua Iancu am tinut-o si am slabit ff tare.....atunci am tinut 3 saptamani....si am slabit mult....in prima saptmana am dat jos 6 kg...dar alea erau apa....apoi am dat 3 hg pr sapt.....Eu macar de apa sa scap vreau....ca nu am dfe gand sami distrug ficatul.....
O tin pe asta ca e singura care ar merge in alaptat, bazandu-se mult pe lichide....compot si supa...

Ce program aveti .....la noi multumesc lui DD doarme noaptea cu trezirile pt papa.....ziua doarme in reprize de o ora....depinde de nr ca inca suntem si noi haotici....

ahaa...pai eu habar n-am care e aia ca am citit o mie de diete de la luciu ....sper sa-ti mearga si acu..eu o sa fac iar Rina..dar peste cateva luni...
app..a aparut iar nivea...a stiut cumva ca-mi era deja dor...

QUOTE(simina_ana @ Dec 15 2011, 01:13 AM) *
tu Hanuka draga...esti o scumpa si stii sa ma faci sa ma simt bine...drept urmare pap si eugenia pe care ziceam ca o crut, liwlol.gif...ca tot mi-a facut Lili pofta cu eugeniile ei.....doar ca ea isi permite sa faca asta...dar daca am zis ca de maine ma bag pe dieta.....am zis sa mai pun putina sunculita biggrin.gif

Multumim de aprecieri.....asa e...se iubesc tare mult...si comunica f bine fiecare pe limba lui, dar se inteleg de minune....

biggrin.gif mda..macar atat sa fac si eu...bine faci nu cruta nimik...liwlol.gif

QUOTE(simina_ana @ Dec 15 2011, 01:16 AM) *
gata....fug si eu la nani....ca acusica se trezeste printul si incepe "dansul".....
NB

ok..nb si voua..si noi ne bagam in pat macar sa stam la orizontala..pana adoarme...
pe maineee,,,,,,
simina_ana
QUOTE(hanuk26 @ Dec 15 2011, 03:27 AM) *
ahaa...pai eu habar n-am care e aia ca am citit o mie de diete de la luciu ....sper sa-ti mearga si acu..eu o sa fac iar Rina..dar peste cateva luni...
app..a aparut iar nivea...a stiut cumva ca-mi era deja dor...
biggrin.gif mda..macar atat sa fac si eu...bine faci nu cruta nimik...liwlol.gif
ok..nb si voua..si noi ne bagam in pat macar sa stam la orizontala..pana adoarme...
pe maineee,,,,,,


Am mai bantuit pe aici putin.....SErban tot doarme asa ca ma duc sieu,....am mai stat o data eu dupa el ..pana la 4 dmineata...si apoi am fost zombie....
De maine pana vineri sunt singura cu maimutele ca tati pleaca la Bucuresti....sa vezi ditractie pe mine,,,,,, maine va trebui sa dorm la pranz ca sa fac fata la nasdravaniile lui Iancu....,....
spun NB de dat sta si eu....pe maine.....
ilona_darius
Neata fetelor....ca deobicei s-a lucrat intens aici noaptea trecuta...eram si eu prezenta dar asa bine dormea darius ca imi era frica sa nu il trezesc tastand...simina ai doia baieti superbi...nu pot sa descriu in cuvinte cat sunt de frumosi....toti bebeii de aici sunt fff frumosi si dragalasi...ar fi mare pacat sa nu ne intalnim si noi intr-o vara ca trebuie neaparat sa ii pupacim pe toti...mai ales ca ei cresc sub ochii nostri....toti ne sunt foarte dragi si parca ar fi ai nostri...voi nu aveti acelasi sentiment?
ilona_darius
Adina mc de info..mie tpate dr la care am fost mi'au zis sa incep cu sucul de legume-fructe...dupa una trenbuia sa incep de la 6 saptamani...iar dupa restul de la 2 luni...dupa toate nu se cheama diversificare, ci vitaminizare liwlol.gif .....de la 6 sapt, respectiv 8, nu m-am incumentat pt ca erau colicii in floare si imi era frica sa nu ii amplific durerile de burtica...si am mai citit pe undeva ca daca bebelul e slabut incepi cu cereale, iar daca e grasut cu suculet....oricum cel mai indicat e ce iti recomanda medicul, el cunoscand istoricul bebelusului
Ieri am facut o greseala in inceputul ,,vitaminizarii" liwlol.gif era a treia zi de suc de mar...am avut doua feluri de mar si ieri i'am dat alt fel...dupa vreo doua ore de la suc, cand a papat lapticul s'a cam strans la burtica si m'a plans cateva minute....probabil din cauza ca era alt soi de mar????
In rest a fost totul bine la noi..si spre mirarea mea...a dormit de la ora 22 pana la 7 dimineata...si eu ca o desteapta ce sunt am stat pana pe la 1 crezand ca se trezeste ca a adormit si fara pampers...i-am pandit "bijuteria" pana i'am pus pamperus...trei ore numai se scula se culca liwlol.gif...asa ceva nu am mai vazut....nu stiu daca o fi asa si la cei mari liwlol.gif ...nu am pandit niciodata liwlol.gif ....oricum ideea e ca a dormit foarte mult...i'am pus pampersul si a deschis putin ochii dar a adormit imediat, fara sa intervin eu cu ceva...acum doarme iar:D


Alondra multumim pt materialele de pe grup..pup
ilona_darius
Carmen succes azi la vaccin....pe mine nici acum nu m-a sunat dr....cred ca o sun eu..o fi uitat de mine liwlol.gif
ilona_darius
va invit la un ceiuc fetelor....nu trebuie decat sa va aduceti cescutele smile.gif




Alondra
Buna dimineata mamici!
Buna dimineata Ilona, vin eu la ceiuc..sau mai bine zis un bol de iaurt cu cereale ca asta e primul meu mic dejun in fiecar zi..ce-as mai bea o cafeluta cafea.gif dar mai bine nu biggrin.gif biberon.gif
Haioasa treaba cu Darius liwlol.gif ...eu de-asta mi-am dorit fetita, mi-era frica de baieti biggrin.gif
Carmen, succes la vaccin azi, sa veniti cu vesti bune!
Adinuta, asijderea smile.gif ..sa fie bine totul cu Rares!
Hanuk, woww, ce program..cam nasol ca nu prea doarme noaptea ...inseamna ca eu trebuie sa ma bucur ca ma scol de 3 ori pe noapte sa-i dau tzitzi ca ea nici nu apuca sa faca ochi liwlol.gif
Siminel , ai avut treaba nu gluma azi noapte liwlol.gif ..ai recuperat, dar am vazut poze frumoase, e clar Iancu e al lui taticu' si Serban e al tau tongue.gif pup falcutele dragi!
Noi nu prea am facut poze in ultima vreme, in schimb ne-am filmat liwlol.gif va pun un filmulet cu Maya la vorbitor! biggrin.gif
Carmen Livia
Buna dimineata, mamici cafea.gif (nu e cafea; e ceai e ghimbir - am impresia ca ma pandeste o raceala faina)

QUOTE(ilona_darius @ Dec 15 2011, 08:31 AM) *
Carmen succes azi la vaccin....pe mine nici acum nu m-a sunat dr....cred ca o sun eu..o fi uitat de mine liwlol.gif


Merci Ilona, merci Alondra; o sa fie mai pe seara, dupa ce iese doctora din program.
Asa pateam si eu in primele nopti, cand Miruna incepuse sa doarma mai mult; am stat vreo doua ca bufnita, crezand ca se trezeste sa pape liwlol.gif Felicitari! Faceti progrese! tzuc.gif Voi nu va mai aratati? Daca ne e dor de ochisorii aia albastri? tongue.gif

Alondra ai o mare vorbareata tzuc.gif ; eu ii mai "raspund" liwlol.gif Imagineaza-ti ce iese liwlol.gif

Simina ai niste copiiiiiiiii... doua comori wub.gif ca mai toata lumea de pe-aici (cum a zis si Ilona) happy.gif Imi si inchipui cum isi vorbesc ei doi, fiecare pe limba lui liwlol.gif Si ce frumos ca se iubesc happy.gif Stiu o mamica (,) care a dus multa vreme munca de convingere sa se accepte surioarele intre ele.
Nu stiu unde se duc eugeniile alea de care vorbesti, ca nu arati deloc grasa wink.gif Iancu de la cine a luat carliontii aia? Chiar ca zici ca-i fetita wub.gif tongue.gif

eusa_clap.gif lor si multi tzuc.gif pe toate falcutele.
ilona_darius
QUOTE(Alondra @ Dec 15 2011, 09:21 AM) *
Buna dimineata mamici!
Buna dimineata Ilona, vin eu la ceiuc..sau mai bine zis un bol de iaurt cu cereale ca asta e primul meu mic dejun in fiecar zi..ce-as mai bea o cafeluta cafea.gif dar mai bine nu biggrin.gif biberon.gif
Haioasa treaba cu Darius liwlol.gif ...eu de-asta mi-am dorit fetita, mi-era frica de baieti biggrin.gif
Carmen, succes la vaccin azi, sa veniti cu vesti bune!
Adinuta, asijderea smile.gif ..sa fie bine totul cu Rares!
Hanuk, woww, ce program..cam nasol ca nu prea doarme noaptea ...inseamna ca eu trebuie sa ma bucur ca ma scol de 3 ori pe noapte sa-i dau tzitzi ca ea nici nu apuca sa faca ochi liwlol.gif
Siminel , ai avut treaba nu gluma azi noapte liwlol.gif ..ai recuperat, dar am vazut poze frumoase, e clar Iancu e al lui taticu' si Serban e al tau tongue.gif pup falcutele dragi!
Noi nu prea am facut poze in ultima vreme, in schimb ne-am filmat liwlol.gif va pun un filmulet cu Maya la vorbitor! biggrin.gif

doamne alondro cat mai povesteste ea acolo....e vorbareata tare, nu gluma...maine poimanie stati la povesti smile.gif

da..i'am facut poza si m'am dus la sergiu (sergiu dormind in alta camera) si l-am trezit ca sa ii arat...si'a facut cruce, dupa care m-a alungat elegant liwlol.gif
ilona_darius
a luato razna rau de tot serverul...imi pusese de doua ori replay-ul ....

carmen proaspat facuta....cu ochisorii nu am ca nu e treaz smile.gif





in cea ce priveste cafeaua...eu o servesc in fiecare dimineata cafea.gif
Alondra
QUOTE(ilona_darius @ Dec 15 2011, 08:29 AM) *
Alondra multumim pt materialele de pe grup..pup


Mai am niste carti dar nu le accepta ca sunt prea mari..nici zipate nu merg...
QUOTE(Carmen Livia @ Dec 15 2011, 09:26 AM) *
Alondra ai o mare vorbareata tzuc.gif ; eu ii mai "raspund" Imagineaza-ti ce iese liwlol.gif

Simina ai niste copiiiiiiiii... doua comori wub.gif ca mai toata lumea de pe-aici (cum a zis si Ilona) happy.gif Imi si inchipui cum isi vorbesc ei doi, fiecare pe limba lui liwlol.gif Si ce frumos ca se iubesc happy.gif Stiu o mamica (,) care a dus multa vreme munca de convingere sa se accepte surioarele intre ele.
Nu stiu unde se duc eugeniile alea de care vorbesti, ca nu arati deloc grasa wink.gif Iancu de la cine a luat carliontii aia? Chiar ca zici ca-i fetita wub.gif tongue.gif

eusa_clap.gif lor si multi tzuc.gif pe toate falcutele.


liwlol.gif Si eu ii raspund, dar nu cand o filmez ca nu-mi place sa m-aud tongue.gif liwlol.gif
QUOTE(ilona_darius @ Dec 15 2011, 09:28 AM) *
doamne alondro cat mai povesteste ea acolo....e vorbareata tare, nu gluma...maine poimanie stati la povesti smile.gif

da..i'am facut poza si m'am dus la sergiu (sergiu dormind in alta camera) si l-am trezit ca sa ii arat...si'a facut cruce, dupa care m-a alungat elegant liwlol.gif

liwlol.gif Vroia tati sa doarma pesemne smile.gif
QUOTE(ilona_darius @ Dec 15 2011, 09:28 AM) *
a luato razna rau de tot serverul...imi pusese de doua ori replay-ul ....

carmen proaspat facuta....cu ochisorii nu am ca nu e treaz smile.gif

in cea ce priveste cafeaua...eu o servesc in fiecare dimineata cafea.gif

Wooow, somnic dulce!Asa cald e la voi?
Cafea, da, dar eu mai alaptez asa ca nu o vreau mai agitata decat e..biggrin.gif
simina_ana
neata si de la noi.....azi mai bine si cu chef de treaba...asa ca voi face ceva drumuri ca sa rezolv diverse probleme administrative...apoi la o cafea cu o prietena si pe la pranz vreau sa fiu acasa ca sa calc pana la 4 cand il aduce bubu pe Iancu de la gradi.

de azi am inceput dieta...profit ca nu e tati acasa 2 zile ca sa nu ma ispiteasca....primele 3 zile mi-e mie greu apoi nu mai ma intereseaza nimic ca ma motivez...asa ca acum pana vad daca se hotaraste Serban sa adoarma savurez un castron mare cu compot de mere biggrin.gif

Va doresc o zi placuta....la noi se anunta soare si destul de cald....asa ca vom face si o mica plimbarica pe jos pana la banca....

ilona_darius
QUOTE(Alondra @ Dec 15 2011, 09:42 AM) *
Mai am niste carti dar nu le accepta ca sunt prea mari..nici zipate nu merg...
liwlol.gif Si eu ii raspund, dar nu cand o filmez ca nu-mi place sa m-aud tongue.gif liwlol.gif

liwlol.gif Vroia tati sa doarma pesemne smile.gif

Wooow, somnic dulce!Asa cald e la voi?
Cafea, da, dar eu mai alaptez asa ca nu o vreau mai agitata decat e..biggrin.gif

si cu ochisori



Uploaded with ImageShack.us

da e cald...stam la maneca scurta....e izolat bine apartamenul si nu avem pierderi...am dat luna trecuta 140 lei la gaz....3 camere smile.gif ...caldura nonstop biggrin.gif
Carmen Livia
QUOTE(ilona_darius @ Dec 15 2011, 09:28 AM) *
a luato razna rau de tot serverul...imi pusese de doua ori replay-ul ....

carmen proaspat facuta....cu ochisorii nu am ca nu e treaz smile.gif

in cea ce priveste cafeaua...eu o servesc in fiecare dimineata cafea.gif


wub.gif multi pupiciiii pe falcutele adormiteeeee.. wub.gif si pe manute si pe ochisori ... happy.gif

Eu nu pot sa beau cafea, ca as face turu' Bucurestiului pe jos in 5 minute liwlol.gif + ma inrosesc la fata (si de la cacao patesc la fel, de-asta ciocolata o servesc fooooooarte rar; aproape ca nu-mi mai place. Doar cat am fost insarcinata n-am avut probleme cu nimic de imbucat liwlol.gif).
Carmen Livia
QUOTE(simina_ana @ Dec 15 2011, 09:49 AM) *
neata si de la noi.....azi mai bine si cu chef de treaba...asa ca voi face ceva drumuri ca sa rezolv diverse probleme administrative...apoi la o cafea cu o prietena si pe la pranz vreau sa fiu acasa ca sa calc pana la 4 cand il aduce bubu pe Iancu de la gradi.

de azi am inceput dieta...profit ca nu e tati acasa 2 zile ca sa nu ma ispiteasca....primele 3 zile mi-e mie greu apoi nu mai ma intereseaza nimic ca ma motivez...asa ca acum pana vad daca se hotaraste Serban sa adoarma savurez un castron mare cu compot de mere biggrin.gif

Va doresc o zi placuta....la noi se anunta soare si destul de cald....asa ca vom face si o mica plimbarica pe jos pana la banca....


'neata! happy.gif

pofta mare si o zi superba tzuc.gif Succes cu dieta wink.gif Sa ne tii la curent cu progresele.
ilona_darius
QUOTE(simina_ana @ Dec 15 2011, 09:49 AM) *
neata si de la noi.....azi mai bine si cu chef de treaba...asa ca voi face ceva drumuri ca sa rezolv diverse probleme administrative...apoi la o cafea cu o prietena si pe la pranz vreau sa fiu acasa ca sa calc pana la 4 cand il aduce bubu pe Iancu de la gradi.

de azi am inceput dieta...profit ca nu e tati acasa 2 zile ca sa nu ma ispiteasca....primele 3 zile mi-e mie greu apoi nu mai ma intereseaza nimic ca ma motivez...asa ca acum pana vad daca se hotaraste Serban sa adoarma savurez un castron mare cu compot de mere biggrin.gif

Va doresc o zi placuta....la noi se anunta soare si destul de cald....asa ca vom face si o mica plimbarica pe jos pana la banca....

neata simina..plimbare placuta....si mult succes cu dieta
ilona_darius
QUOTE(Carmen Livia @ Dec 15 2011, 09:50 AM) *
wub.gif multi pupiciiii pe falcutele adormiteeeee.. wub.gif si pe manute si pe ochisori ... happy.gif

Eu nu pot sa beau cafea, ca as face turu' Bucurestiului pe jos in 5 minute liwlol.gif + ma inrosesc la fata (si de la cacao patesc la fel, de-asta ciocolata o servesc fooooooarte rar; aproape ca nu-mi mai place. Doar cat am fost insarcinata n-am avut probleme cu nimic de imbucat liwlol.gif).


multumim carmen...pupici si mirunei de la noi
e bine de stiut ca te stimuleaza...ceva de genul..cum era filmul ala???? crank parca? cu adrenalina
ilona_darius
QUOTE(ilona_darius @ Dec 15 2011, 09:56 AM) *
multumim carmen...pupici si mirunei de la noi
e bine de stiut ca te stimuleaza...ceva de genul..cum era filmul ala???? crank parca? cu adrenalina


gata ma duc la joaca...feteklor sa aveti o zi cat mai placuta si fericita...fara dureri de burtica...si ne auzim mai tarziu poate....pup...oricum va urmaresc sa vad ce lucrati voi aici liwlol.gif
Alondra
QUOTE(simina_ana @ Dec 15 2011, 09:49 AM) *
neata si de la noi.....azi mai bine si cu chef de treaba...asa ca voi face ceva drumuri ca sa rezolv diverse probleme administrative...apoi la o cafea cu o prietena si pe la pranz vreau sa fiu acasa ca sa calc pana la 4 cand il aduce bubu pe Iancu de la gradi.

de azi am inceput dieta...profit ca nu e tati acasa 2 zile ca sa nu ma ispiteasca....primele 3 zile mi-e mie greu apoi nu mai ma intereseaza nimic ca ma motivez...asa ca acum pana vad daca se hotaraste Serban sa adoarma savurez un castron mare cu compot de mere biggrin.gif

Va doresc o zi placuta....la noi se anunta soare si destul de cald....asa ca vom face si o mica plimbarica pe jos pana la banca....

Mamaa ce furnicuta, dar tu ai program non stop ai ceva de facut..smile.gif O zi reusita sa aveti!
P.S. Intrebare: unde tot iesi tu la cafea asa cu puiul dupa tine ? Undeva unde nu se fumeaza, sau ? unsure.gif

QUOTE(ilona_darius @ Dec 15 2011, 09:50 AM) *
si cu ochisori



Uploaded with ImageShack.us

da e cald...stam la maneca scurta....e izolat bine apartamenul si nu avem pierderi...am dat luna trecuta 140 lei la gaz....3 camere smile.gif ...caldura nonstop biggrin.gif

Ce fain ca e cald! Noi stam cu body si bluzita peste..sad.gif Desi arata si 22 de grade termometrul in camera cateodata, e foarte rece in casa asta nervi.gif
Pupam ochisorii albastri! tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(ilona_darius @ Dec 15 2011, 11:50 AM) *
si cu ochisori



Uploaded with ImageShack.us

da e cald...stam la maneca scurta....e izolat bine apartamenul si nu avem pierderi...am dat luna trecuta 140 lei la gaz....3 camere smile.gif ...caldura nonstop biggrin.gif



Neqta ochisori albastri frumosi......pupic pe falcute....
simina_ana
QUOTE(Alondra @ Dec 15 2011, 12:36 PM) *
Mamaa ce furnicuta, dar tu ai program non stop ai ceva de facut..smile.gif O zi reusita sa aveti!
P.S. Intrebare: unde tot iesi tu la cafea asa cu puiul dupa tine ? Undeva unde nu se fumeaza, sau ? unsure.gif
Ce fain ca e cald! Noi stam cu body si bluzita peste..sad.gif Desi arata si 22 de grade termometrul in camera cateodata, e foarte rece in casa asta nervi.gif
Pupam ochisorii albastri! tzuc.gif



Pai ma duc in mall la Business Caffee....vii intr-o zi? Trec te iau si mergem la o poveste? Ce zici iti fac program pt saptaana viitoare? biggrin.gif...sau maine dca vrei...dar nu stiu exact o ora ca ii vine tanti la curatenie si nu stiu cand termina....
simina_ana
QUOTE(Carmen Livia @ Dec 15 2011, 11:53 AM) *
'neata! happy.gif

pofta mare si o zi superba tzuc.gif Succes cu dieta wink.gif Sa ne tii la curent cu progresele.



QUOTE(ilona_darius @ Dec 15 2011, 11:54 AM) *
neata simina..plimbare placuta....si mult succes cu dieta



Offf...merci fetele......sper sa aiba succes.....ca deh si varsta isi spune cuvantul biggrin.gif
vedem peste o saptamana ce rezultate am....
simina_ana
QUOTE(Alondra @ Dec 15 2011, 11:21 AM) *
Buna dimineata mamici!
Buna dimineata Ilona, vin eu la ceiuc..sau mai bine zis un bol de iaurt cu cereale ca asta e primul meu mic dejun in fiecar zi..ce-as mai bea o cafeluta cafea.gif dar mai bine nu biggrin.gif biberon.gif
Haioasa treaba cu Darius liwlol.gif ...eu de-asta mi-am dorit fetita, mi-era frica de baieti biggrin.gif
Carmen, succes la vaccin azi, sa veniti cu vesti bune!
Adinuta, asijderea smile.gif ..sa fie bine totul cu Rares!
Hanuk, woww, ce program..cam nasol ca nu prea doarme noaptea ...inseamna ca eu trebuie sa ma bucur ca ma scol de 3 ori pe noapte sa-i dau tzitzi ca ea nici nu apuca sa faca ochi liwlol.gif
Siminel , ai avut treaba nu gluma azi noapte liwlol.gif ..ai recuperat, dar am vazut poze frumoase, e clar Iancu e al lui taticu' si Serban e al tau tongue.gif pup falcutele dragi!
Noi nu prea am facut poze in ultima vreme, in schimb ne-am filmat liwlol.gif va pun un filmulet cu Maya la vorbitor! biggrin.gif


Ia sa ne vedem noi intr-o zi sa povesteasca ai nostri....ca si Serban are o gurita ......cred ca au multe sa-si vorbeasca biggrin.gif
Pup eu pe ea de scumpa.....
simina_ana
Vroiam sa plec ....dar piticul mi-a adormit la loc pe masa de infasat....am pus o paturica pe el si acum astept sa-si faca somnul de frumusete....
adinuta
QUOTE(Carmen Livia @ Dec 14 2011, 11:40 PM) *
e.. ms tzuc.gif A patit ceva Rares? Sau un control de rutina?

Nu, de rutina, la 4 luni ne-a trimis si cu Daria.

QUOTE(simina_ana @ Dec 15 2011, 12:40 AM) *
Pana se incarca pozele pe Photobucket sa va povestesc ce si cum.....

...eu am renuntat la ideea cu cadou zilnic. L-am vazut ca era foarte derutat ...adica am tinut pana duminica...dar deja era prea mult pt Iancu, tinand cont ca e si ziua lui in perioada asta....deja ma intreba dimineata unde-i cadoul lui ca e ziua lui....asa ca nu am vrut sa devina confuz. Ce am mai pregatit pt el pana pe 24 o sa le primeasca o parte de Craciun in AJun, unele in dimineata de Craciun si o parte de Sf STefan, el fiind si Stefan....cred ca e mai bine asa sa nu-l zapacesc de tot.....ideea o voi aplica poate peste 2- 3 ani cand va fi mai marisor si Serban ca sa priceapa fiecare in felul lui.....

Acum.....de ziua lui l-am serbat pe Iancu la gradi, seara acasa au venit doi copilasi la noi si s-au jucat, dar fara fast si alte pregatiri. Sambata am fost la spatiul de joaca.

La gradi am vrut initial sa-i duc tort...trebuia sa am doar un certificat de conformitate...dar pana la urma am primit telefon si mi-a zius ca totul trebuie sa fie ambalat, asa ca nu am putut sa duc decat niste croissante si ciupa-ciups....bucuria lor oricum....L-au urcat pe Iancu pe un scaun si copii i-au cantat la multi ani, apoi el le-a impartit "tortul" si apoi s-a iscat isteria cu baloane......toti au primit cate un balon si erau tare incantati tipau si se alergau care mai de care....

Sunt superbe toate pozele, foarte fain v-ati distrat! Iar copiii sunt minunanti, extraordinar de frumosi! Tu arati f bine. Dar te-ai vopsit sau ceva? Imi pari tare schimbata fata de pozele alea din sarcina cand v-ati intalnit cu fetele.
nicoll
QUOTE(simina_ana @ Dec 15 2011, 12:44 AM) *




Ce bebe dragalas, de-mi vine sa-l iau la pupacit peste tot. Iar despre Iancu nici nu mai vorbesc, ma topesc dupa carliontii lui.
V-am admirat si bradul, e superb!


QUOTE(ilona_darius @ Dec 15 2011, 09:28 AM) *
a luato razna rau de tot serverul...imi pusese de doua ori replay-ul ....

carmen proaspat facuta....cu ochisorii nu am ca nu e treaz smile.gif

in cea ce priveste cafeaua...eu o servesc in fiecare dimineata cafea.gif

E un scump cu ochisorii lui albastri, si doarme ca un ingersa. pupacim falcutele lui frumoase!
Ce pofta mi-e de o cafea, dar din pacate nu pot ca alaptez,Alex papa doar tzitzi.
hanuk26
buna ziua mamici..mai avem cateva ore si mergem la vaccin...vreau insa sa va spun o chestie..azi i-am dat prima data niste suc de mar..o lingurita jumate..l-a papat..nu s-a strambat delok dar la cateva minute a vomat...e normal??
ilona_darius
QUOTE(hanuk26 @ Dec 15 2011, 01:35 PM) *
buna ziua mamici..mai avem cateva ore si mergem la vaccin...vreau insa sa va spun o chestie..azi i-am dat prima data niste suc de mar..o lingurita jumate..l-a papat..nu s-a strambat delok dar la cateva minute a vomat...e normal??

buna andreea...din cate am citit, daca il vomita, nu ii mai dai cateva zile...si dupa asta il dai iar....cel mai bine intrebi doctorita....sa ii dai lichide daca a vomitat mult ca sa se hidrateze
ilona_darius
QUOTE(nicoll @ Dec 15 2011, 01:34 PM) *
E un scump cu ochisorii lui albastri, si doarme ca un ingersa. pupacim falcutele lui frumoase!
Ce pofta mi-e de o cafea, dar din pacate nu pot ca alaptez,Alex papa doar tzitzi.


multumim fetelor pt pupici


andreea succes la vaccin...fetelor voi le mai puneti inainte de vaccin supozitor paracetamol?
hanuk26
QUOTE(ilona_darius @ Dec 15 2011, 02:00 PM) *
buna andreea...din cate am citit, daca il vomita, nu ii mai dai cateva zile...si dupa asta il dai iar....cel mai bine intrebi doctorita....sa ii dai lichide daca a vomitat mult ca sa se hidrateze

nu a vomat mult..cred ca exact lingurita aia de suc de mar..fara lapte...pai o sa-i spun azi dr cand merg....ms de info

QUOTE(ilona_darius @ Dec 15 2011, 02:04 PM) *
multumim fetelor pt pupici
andreea succes la vaccin...fetelor voi le mai puneti inainte de vaccin supozitor paracetamol?

multumesc.sper sa scapam cu bine...mie datat trecuta mi-a spus ca dupa vaccin seara sa-i pun unul si dimineata urm altul...eu i-am bagat cam la 1 ora dupa vaccin..si atat...al 2 nu a fost nevoie ca nu a facut febra...
ilona_darius
QUOTE(hanuk26 @ Dec 15 2011, 02:09 PM) *
nu a vomat mult..cred ca exact lingurita aia de suc de mar..fara lapte...pai o sa-i spun azi dr cand merg....ms de info
multumesc.sper sa scapam cu bine...mie datat trecuta mi-a spus ca dupa vaccin seara sa-i pun unul si dimineata urm altul...eu i-am bagat cam la 1 ora dupa vaccin..si atat...al 2 nu a fost nevoie ca nu a facut febra...


aha..la mine ia pus dr inainte sa il faca..eu nici nu stiam ca tre pus...cate case atatea obiceiuri smile.gif ..dfaca nu a vomitat mult nu e problema...pupacim o fetita frumoasa
adinuta
QUOTE(ilona_darius @ Dec 15 2011, 02:04 PM) *
multumim fetelor pt pupici
andreea succes la vaccin...fetelor voi le mai puneti inainte de vaccin supozitor paracetamol?

Ilona, e frumos tare puiul tau! Il tii cu caciculita in casa?

Mie mi-a zis sa ii pun o jumate de supoz dupa vaccin si cealalta jumate seara la culcare. Nu am avut pb.

Ramo, e tare de tot povesteai Mayei:)) La mai multe!

O sa va pun si eu un filmulet cu Rares care vrea sa sara din scaunel:)) Numai sa apuc. Sunt cam necajita ca incepe sa-si suga degetul. NU stiu de unde a scos-o. Nici eu, nici sotul, nici Daria nu am fost degetari. Doar suzetari:)) Prefer suzeta decat degetul. Dar el le ia pe amandoua:))
alexxalili
salutare fetele! asa cum banuiam, a fost ceva activitate pe forum azinoapte. pupam si noi doi ochi albasri superbi. si pe langa ochisori am mai vazut si niste gene rolleyes.gif ( moartea mea _genele lungi).
adriana, carliontatul tau e mortal, abia astept sa ne mai vedem prin oras. iar serban... fara cuvinte. in unele poze mi se pare ca iti seamana, in altele mi se pare leit iancu.
ramo, ti-am admirat( urrraaa, functioneaza cratima)minunea vorbareata pe fb. e scumpa foc. vai de tati cand te vei pune si tu si gogosica cu gura pe el. wink.gif .
azi e ziua cea mare pt. mine, asa ca tineti-mi pumnii va rog!mai am 2 ore si inca nu am gasitt nicio scuza sa trag chiulul. ba mai mult, m-am dushat, epilatt, deci..... cred ca o sa merg.
ilona_darius
QUOTE(adinuta @ Dec 15 2011, 02:19 PM) *
Ilona, e frumos tare puiul tau! Il tii cu caciculita in casa?

Mie mi-a zis sa ii pun o jumate de supoz dupa vaccin si cealalta jumate seara la culcare. Nu am avut pb.

Ramo, e tare de tot povesteai Mayei:)) La mai multe!

O sa va pun si eu un filmulet cu Rares care vrea sa sara din scaunel:)) Numai sa apuc. Sunt cam necajita ca incepe sa-si suga degetul. NU stiu de unde a scos-o. Nici eu, nici sotul, nici Daria nu am fost degetari. Doar suzetari:)) Prefer suzeta decat degetul. Dar el le ia pe amandoua:))


adina ii pun caciulita subtire de cateva zile ca s-a cam urecheat..nu stiu daca isi mai revine..dar merita incercat smile.gif
ilona_darius
QUOTE(alexxalili @ Dec 15 2011, 02:47 PM) *
salutare fetele! asa cum banuiam, a fost ceva activitate pe forum azinoapte. pupam si noi doi ochi albasri superbi. si pe langa ochisori am mai vazut si niste gene rolleyes.gif ( moartea mea _genele lungi).
adriana, carliontatul tau e mortal, abia astept sa ne mai vedem prin oras. iar serban... fara cuvinte. in unele poze mi se pare ca iti seamana, in altele mi se pare leit iancu.
ramo, ti-am admirat( urrraaa, functioneaza cratima)minunea vorbareata pe fb. e scumpa foc. vai de tati cand te vei pune si tu si gogosica cu gura pe el. wink.gif .
azi e ziua cea mare pt. mine, asa ca tineti-mi pumnii va rog!mai am 2 ore si inca nu am gasitt nicio scuza sa trag chiulul. ba mai mult, m-am dushat, epilatt, deci..... cred ca o sa merg.


mc ....succes..si fara frica..ai trecut peste nastere...un sterilet o nimica toata pe langa ea
Alondra
QUOTE(simina_ana @ Dec 15 2011, 11:22 AM) *
Pai ma duc in mall la Business Caffee....vii intr-o zi? Trec te iau si mergem la o poveste? Ce zici iti fac program pt saptaana viitoare? biggrin.gif...sau maine dca vrei...dar nu stiu exact o ora ca ii vine tanti la curatenie si nu stiu cand termina....


Aaa, la mall deci..
Pai vin, dar tu cum circuli cu Serban , il pui in scoica in masina? Ca eu numai cu caruciorul circul si pe jos si cu masina, ca scoica nu o pot cara , ma cocoseaza wacko.gif Mai degraba ne vedem acolo , asa fac si plimbarica de rigoare biggrin.gif
QUOTE(simina_ana @ Dec 15 2011, 11:24 AM) *
Ia sa ne vedem noi intr-o zi sa povesteasca ai nostri....ca si Serban are o gurita ......cred ca au multe sa-si vorbeasca biggrin.gif
Pup eu pe ea de scumpa.....

liwlol.gif Daca Maya nu o dormi , ca ea de obicei asa face la plimbare liwlol.gif

QUOTE(adinuta @ Dec 15 2011, 02:19 PM) *
Ilona, e frumos tare puiul tau! Il tii cu caciculita in casa?

Mie mi-a zis sa ii pun o jumate de supoz dupa vaccin si cealalta jumate seara la culcare. Nu am avut pb.

Ramo, e tare de tot povesteai Mayei:)) La mai multe!

O sa va pun si eu un filmulet cu Rares care vrea sa sara din scaunel:)) Numai sa apuc. Sunt cam necajita ca incepe sa-si suga degetul. NU stiu de unde a scos-o. Nici eu, nici sotul, nici Daria nu am fost degetari. Doar suzetari:)) Prefer suzeta decat degetul. Dar el le ia pe amandoua:))

Multumim, abia astept sa va aud si pe voi ! smile.gif


QUOTE(alexxalili @ Dec 15 2011, 02:47 PM) *
salutare fetele! asa cum banuiam, a fost ceva activitate pe forum azinoapte. pupam si noi doi ochi albasri superbi. si pe langa ochisori am mai vazut si niste gene rolleyes.gif ( moartea mea _genele lungi).
adriana, carliontatul tau e mortal, abia astept sa ne mai vedem prin oras. iar serban... fara cuvinte. in unele poze mi se pare ca iti seamana, in altele mi se pare leit iancu.
ramo, ti-am admirat( urrraaa, functioneaza cratima)minunea vorbareata pe fb. e scumpa foc. vai de tati cand te vei pune si tu si gogosica cu gura pe el. wink.gif .
azi e ziua cea mare pt. mine, asa ca tineti-mi pumnii va rog!mai am 2 ore si inca nu am gasitt nicio scuza sa trag chiulul. ba mai mult, m-am dushat, epilatt, deci..... cred ca o sa merg.

Chiar, vorba Ilonei, daca ai trecut prin nastere, chiar 2 la numar, doar nu ti-e frica de un sterilet smile.gif S-auzim ca e de bine!
adinuta
Fetelor, cine e 'lupulcelbun' de pe grupul yahoo?liwlol.gif
ilona_darius
QUOTE(adinuta @ Dec 15 2011, 03:26 PM) *
Fetelor, cine e 'lupulcelbun' de pe grupul yahoo?liwlol.gif

da mia atras si mie atentia lupuletul asta bun.....dupa poza pare a fi miruna..dar nu sunt sigura suta la suta....carmen tu esti??? ma astept la tine la cat de nebunatica si glumeata esti....ai revenit de la dr?
adinuta
QUOTE(alexxalili @ Dec 15 2011, 02:47 PM) *
salutare fetele! asa cum banuiam, a fost ceva activitate pe forum azinoapte. pupam si noi doi ochi albasri superbi. si pe langa ochisori am mai vazut si niste gene rolleyes.gif ( moartea mea _genele lungi).
adriana, carliontatul tau e mortal, abia astept sa ne mai vedem prin oras. iar serban... fara cuvinte. in unele poze mi se pare ca iti seamana, in altele mi se pare leit iancu.
ramo, ti-am admirat( urrraaa, functioneaza cratima)minunea vorbareata pe fb. e scumpa foc. vai de tati cand te vei pune si tu si gogosica cu gura pe el. wink.gif .
azi e ziua cea mare pt. mine, asa ca tineti-mi pumnii va rog!mai am 2 ore si inca nu am gasitt nicio scuza sa trag chiulul. ba mai mult, m-am dushat, epilatt, deci..... cred ca o sa merg.

o, tinem pumnii! asteptam impresii.

QUOTE(ilona_darius @ Dec 15 2011, 02:54 PM) *
adina ii pun caciulita subtire de cateva zile ca s-a cam urecheat..nu stiu daca isi mai revine..dar merita incercat smile.gif

liwlol.gif ce figura esti! al tau e urecheat, al meu are capul plat ca un CD:)) ca numai pe spate sta. Asa era si Daria, dar si-a mai revenit cand a inceput sa doarma pe burta si i-a mai crescut si parul:))Rares, insa, e cam chel si blond pe deasupra
liwlol.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.