Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De August 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253
alexxalili
bun venit pe lume, Fabian!, mami iti doresc recuperare rapida si un bb sanatos. occasion.gif
simina_ana
QUOTE(jus_ro @ Jul 5 2011, 10:37 AM) *
lasa panica deoparte....ca ai timp sa le pregatesti.....trebuie sa ai grija cu hernia.....si eu am fost un pic disperata ca nu am timp, vroiam sa intorc casa cu fundul in sus......dar am facut strictul necesar si restul mai incolo cand ma refac si cand o sa intram in ritmul de familie cu doi copii.....pupici multi pentru incurajare hug.gif tzuc.gif


off merci de incurajare.....si de pupicii de incurajare......chiar am nevoie...ca amz iel cand tremur ca piftia.....

QUOTE(jus_ro @ Jul 5 2011, 10:52 AM) *
Poza cu noi acu o luna



Da-mi voie sa spun....wawwww.....ce burtica maricica si frumoasa foc.....
Haideti fetele sa mai punem poze cu burticile...acum pe suta de metri....

simina_ana
QUOTE(Alondra @ Jul 5 2011, 11:37 AM) *
Simina, de ce intrii in panica mama, ca-mi transmiti si mie laugh.gif doh.gif wacko.gif Curaj mami!



Off...nu asta a fost intentia mea....dar gandul asta nu-mi da pace...mi-e frica sa nasc mai repede....pt ca mi-e teama ca nu o sa pot face fata.....singurul neuron ramas in viata a luat-o razna si face fitze biggrin.gif...nu ma baga in seama.....
Poate ne vedem zilele astea...sau sapt viitoare...A venit si Anku in tara si trebuie sa organizam o intalnire...ce zici?
simina_ana
QUOTE(adinuta @ Jul 5 2011, 01:29 PM) *
Of, asa sa fie, sa ma vad zburand pe acolo repede:))
Si eu simt asa. la Daria la mine a fost fix invers, ziceam ca sigur nasc mai repede ca doar e fetita, ei, as, ti-ai gasit! Lenesuca mea a stat pana la 40 sapt si 2 zile!
Eu am purtat gen chilot o luna, dar mi-am revenit mai bine ca inainte de la stres:)) Eu nici nu am avut burta mare, e drept. Acum cu cezariana cred ca nu voi purta nimic.
Jus, ce frumoasa burtica! Si ce mare! A mea e micuta, zic eu. Poze nu stiu cand apuc sa pun, sper sa reusesc in viata asta. oricum, nu prea am facut ca nu am timp nici sa mor.
Ramo, nu, nu am nimic pregatit, sunt inca cu scoala si porcarii, nu mai pot. Desi mi-a venit bona de ieri, tot nu-mi ajunge timpul sa fac nimic...



Ca bine zici....liwlol.gif liwlol.gif
nicoll
Jus, daca aveai acum o luna burtica asa mare, oauuuu, nici nu vreau sa ma gandesc cum te mai misti acum prin casa, cum poti sa dormi noaptea, cum poti sa te mai ridici din pat???????????????? unsure.gif

Nici eu nu sunt mai departe cu burtica, si a mea este mare!!!!!Si aproape ca nu ma mai pot misca!!!!!! doh.gif

Gata cu scrisul acum, ma duc sa fac un dus si sa ma pregatesc, la ora 17 am programare la dr, ard de nerabdare sa ajung la intalnirea cu bebele meu!!!!!!!
Mira
Sa-ti traiasca puiutul Angel!!
adinuta
QUOTE(nicoll @ Jul 5 2011, 03:41 PM) *
Jus, daca aveai acum o luna burtica asa mare, oauuuu, nici nu vreau sa ma gandesc cum te mai misti acum prin casa, cum poti sa dormi noaptea, cum poti sa te mai ridici din pat???????????????? unsure.gif

Nici eu nu sunt mai departe cu burtica, si a mea este mare!!!!!Si aproape ca nu ma mai pot misca!!!!!! doh.gif

Gata cu scrisul acum, ma duc sa fac un dus si sa ma pregatesc, la ora 17 am programare la dr, ard de nerabdare sa ajung la intalnirea cu bebele meu!!!!!!!

Asteptam vesti bune de la dr.
Alondra
Adinuta, musai sa te mai linistesti mami ....dar de ce nu e gata cu scoala, ca e vaaacaanta ! tongue.gif Hai ca mai e putin si tu nu ai terminat treaba smile.gif
Nicoll, asteptam vesti bune de la eco!
Mira , tu ce mai zici ? N-ai mai intrat demult...

QUOTE(simina_ana @ Jul 5 2011, 02:40 PM) *
Off...nu asta a fost intentia mea....dar gandul asta nu-mi da pace...mi-e frica sa nasc mai repede....pt ca mi-e teama ca nu o sa pot face fata.....singurul neuron ramas in viata a luat-o razna si face fitze biggrin.gif...nu ma baga in seama.....
Poate ne vedem zilele astea...sau sapt viitoare...A venit si Anku in tara si trebuie sa organizam o intalnire...ce zici?

Da sigur, poate reusesti sa-mi dai tu de veste...

Vai eu iar m-am obosit peste masura, ies si ma plimb si stau cu orele (mai mult prin magazine biggrin.gif ) de ajung terminata acasa de calcaie e cel mai rau....wacko.gif N-am avut in viata mea atata durere de calcaie ca acum! anima1.gif
Iustina_27
QUOTE(simonik19 @ Jul 4 2011, 06:14 PM) *
a nascut natural cu epidurala,mi-a dat mesaj acum....spune ca e bine dar o doare putin taietura!!!:)


Felicitari, mami Angel!!!Felicitari pt baietel!!!sa fie sanatos, cuminte si destept!!!iar tie iti dorim refacere usoara!!!
Iustina_27
Corry, imi pare rau ca nu mai vrea sa stea bebelina in burtica la mami, dar sa stii ca te va ajuta DD si totul va fi bine. oricum va mai creste pana atunci. bebelusii, in aceasta perioada, cresc cel mai mult, cam 200-250 g pe sapt. si mi-au spus asistentele ca fetitele sunt luptatoare!!important e ca ai ajuns pana aici!!
sa mananaci bine sa mai creasca bebelina pana vine si sa te odihnesti cat mai mult!!!
cum vei naste?natural?
nicoll
Gata, am ajuns acasa, parca vizita la doctor s-a terminat atat de repede!!!!!!!

Bebele meu tot nu s-a intors, si nici nu mai are de gand sa se mai intoarca, asa va ramane. Ce sa-i faci, nu-i place sa stea cu capul in jos sa-i vina sangele in cap!!!!!!

Dupa masuratori are 2 kg, este peste grafic cu o saptamana, de asta nici nu vom astepta foarte mult sa-l scoatem din burtica.

Mi-a facut si control..... colul este perfect inchis si inalt, nici o sansa de membrane rupte inainte de-vreme sau de nastere prematura. Daca e dupa bebe, el va sta in burtica mult si bine!!!!!!!!!!!! liwlol.gif Dar vom avea noi grija...sa-l aducem pe lume!

La urmatorul control voi merge peste 2 saptamani. Pana atunci mi-a spus sa intrerup elevitul si sa iau 10 zile Ca+D3 cate 3 pastilute pe zi, sa avem grija si de osisoarele lui bebe.

Cam astea sunt vestile de la noi. Astept si de la voi aceleasi vesti bune!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Iustina_27
QUOTE(nicoll @ Jul 5 2011, 05:27 PM) *
Gata, am ajuns acasa, parca vizita la doctor s-a terminat atat de repede!!!!!!!

Bebele meu tot nu s-a intors, si nici nu mai are de gand sa se mai intoarca, asa va ramane. Ce sa-i faci, nu-i place sa stea cu capul in jos sa-i vina sangele in cap!!!!!!

Dupa masuratori are 2 kg, este peste grafic cu o saptamana, de asta nici nu vom astepta foarte mult sa-l scoatem din burtica.

Mi-a facut si control..... colul este perfect inchis si inalt, nici o sansa de membrane rupte inainte de-vreme sau de nastere prematura. Daca e dupa bebe, el va sta in burtica mult si bine!!!!!!!!!!!! liwlol.gif Dar vom avea noi grija...sa-l aducem pe lume!

La urmatorul control voi merge peste 2 saptamani. Pana atunci mi-a spus sa intrerup elevitul si sa iau 10 zile Ca+D3 cate 3 pastilute pe zi, sa avem grija si de osisoarele lui bebe.

Cam astea sunt vestile de la noi. Astept si de la voi aceleasi vesti bune!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


felicitari pt vestile bune!!!
poate se mai intoarce in sapt urmatoare. am auzit de cazuri in care s-au intors cu o sapt/doua inainte de nastere sau vrei oricum sa face cezariana??
si eu am emotii sa vad dc s-a intors bb!mergem sapt viit la eco!
Iustina_27
Jus, esti o mamica frumusica!!asteptam pozici cu burtica de luna asta!!cum te simti cu burtica asa mare???
simonik19
am ajuns acasica....smile.gif am stabilit cezariana ....duminica viitoare in 17 iulie smile.gif
e cam mic bebicu meu,are doar 2400 gr...sad.gif m-a mai chemat joia viitoare la un ultim eco ,sa fie sigur sigur k e bine bebe ,apoi am scapat!!!eu sper totusi sa se insele cu greutatea,macar 2,800 sa aibe sa respire singurel.....placenta e imbatranita cam tare.....
bebele lui angel are 3080 kg si 50 de cm....sa completati daca faceti vre-o listuta cu bebeii nascuti!
adinuta
QUOTE(Alondra @ Jul 5 2011, 06:10 PM) *
Adinuta, musai sa te mai linistesti mami ....dar de ce nu e gata cu scoala, ca e vaaacaanta ! tongue.gif Hai ca mai e putin si tu nu ai terminat treaba smile.gif
Nicoll, asteptam vesti bune de la eco!
Mira , tu ce mai zici ? N-ai mai intrat demult...
Da sigur, poate reusesti sa-mi dai tu de veste...

Vai eu iar m-am obosit peste masura, ies si ma plimb si stau cu orele (mai mult prin magazine biggrin.gif ) de ajung terminata acasa de calcaie e cel mai rau....wacko.gif N-am avut in viata mea atata durere de calcaie ca acum! anima1.gif

Ramo, e un cosmar la mine! Am terminat de corectat si trecut note la partea de cursuri normale. Insa, sunt si intr-un proiect european cu practica studentilor, asta e ultimul an si acum e toata hartogaria de facut pana la 1 august. Evaluat dosare de practica, facut dosarul meu, organizat interviu cu studentii...mi se face rau, nu mai suport nimic! In plus, mai avem de completat diverse fise ale disciplinei, CV-uri, syllabus-uri, n-spe mii de chestii ca se face o evaluare ARACIS la nivel de UNiversitate. Nu mai suport!!!!!!!!!Si daca mi-as fi luat concediu legal, tot trebuia sa le fac, ca sunt titulara si asa e la noi. Ca doar pt 10 mil salariu tre sa faci toate astea, mama lor!!!!!!!!!

QUOTE(nicoll @ Jul 5 2011, 08:27 PM) *
Gata, am ajuns acasa, parca vizita la doctor s-a terminat atat de repede!!!!!!!

Bebele meu tot nu s-a intors, si nici nu mai are de gand sa se mai intoarca, asa va ramane. Ce sa-i faci, nu-i place sa stea cu capul in jos sa-i vina sangele in cap!!!!!!

Dupa masuratori are 2 kg, este peste grafic cu o saptamana, de asta nici nu vom astepta foarte mult sa-l scoatem din burtica.

Mi-a facut si control..... colul este perfect inchis si inalt, nici o sansa de membrane rupte inainte de-vreme sau de nastere prematura. Daca e dupa bebe, el va sta in burtica mult si bine!!!!!!!!!!!! liwlol.gif Dar vom avea noi grija...sa-l aducem pe lume!

La urmatorul control voi merge peste 2 saptamani. Pana atunci mi-a spus sa intrerup elevitul si sa iau 10 zile Ca+D3 cate 3 pastilute pe zi, sa avem grija si de osisoarele lui bebe.

Cam astea sunt vestile de la noi. Astept si de la voi aceleasi vesti bune!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Felicitari! Bine ca e marisor!

QUOTE(simonik19 @ Jul 5 2011, 09:30 PM) *
am ajuns acasica....smile.gif am stabilit cezariana ....duminica viitoare in 17 iulie smile.gif
e cam mic bebicu meu,are doar 2400 gr...sad.gif m-a mai chemat joia viitoare la un ultim eco ,sa fie sigur sigur k e bine bebe ,apoi am scapat!!!eu sper totusi sa se insele cu greutatea,macar 2,800 sa aibe sa respire singurel.....placenta e imbatranita cam tare.....
bebele lui angel are 3080 kg si 50 de cm....sa completati daca faceti vre-o listuta cu bebeii nascuti!

Uf, mai ai putin, e ciudat sa stii data cand vei naste? Astept si eu sa aflu cu sufletul la gura.
Iulianabb2
In sfarsit fetelor!!!!!! De cand ma chinui sa intru,nu am mai reusit sa intru de aproape 2 saptamani.Felicitari mamicilor care au nascut,da va dea D-zeu copii sanatosi si buni.
Cory imi pare rau ca exista posibilitatea sa nasti prematur dar sunt sigura ca va fi bine pana la urma,sa incercam sa strangem picioarele pina la 34 de saptamani cel putin,si eu sunt cu inima cat un purice,Simina la fel ma simt si eu ,sa nu mai zic ca contractiile sunt un pic mai puternice dar mai rare,in acelasi timp ma gandesc cum ar fi dupa toata incercarea mea de al tine pe bebe cat mai mult cu toate cele ( serclaj,progesteron la greu-injectii si ovule,aspirina etc...) sa nasc pe la 41-42 de saptamani!??Imi doresc tare mult sa se intample minunea dupa ce imi scoate cerclajul (37 saptamani) sau maxim 10 zile dupa.Ma rog..., sa fim sanatosi.Altfel suntem bine,am pus vre-o 12 kg,de umflat nu m-am umflat deloc,inca mai port verigheta,ceea ce in sarcina trecuta nu a mai fost posibil din luna a 7,burtica imi e micuta,ma cam streseaza si chestia asta ca toata lumea imi zice,vai ce mica e si joasa - sigur nasti mai devreme....bla,bla,ma gandesc mereu la Simonik - cu burtica ei " joasa" ce panicata mai era si uite cum ajunge si ea la termen,chiar Simonik cand exact,pe 15?Eu inca mai lucrez si imi propun. lucrez pana...cat mai aproape ca mi-as dori sa - mi iau dupa,avand invedere ca aici concediul de maternitate e de 45 de zile!!! crybaby.gif Va pup si sper sa reusesc sa intru mai des.O seara buna va doresc.
Iulianabb2
QUOTE(Iulianabb2 @ Jul 5 2011, 06:45 PM) *
In sfarsit fetelor!!!!!! De cand ma chinui sa intru,nu am mai reusit sa intru de aproape 2 saptamani.Felicitari mamicilor care au nascut,da va dea D-zeu copii sanatosi si buni.
Cory imi pare rau ca exista posibilitatea sa nasti prematur dar sunt sigura ca va fi bine pana la urma,sa incercam sa strangem picioarele pina la 34 de saptamani cel putin,si eu sunt cu inima cat un purice,Simina la fel ma simt si eu ,sa nu mai zic ca contractiile sunt un pic mai puternice dar mai rare,in acelasi timp ma gandesc cum ar fi dupa toata incercarea mea de al tine pe bebe cat mai mult cu toate cele ( serclaj,progesteron la greu-injectii si ovule,aspirina etc...) sa nasc pe la 41-42 de saptamani!??Imi doresc tare mult sa se intample minunea dupa ce imi scoate cerclajul (37 saptamani) sau maxim 10 zile dupa.Ma rog..., sa fim sanatosi.Altfel suntem bine,am pus vre-o 12 kg,de umflat nu m-am umflat deloc,inca mai port verigheta,ceea ce in sarcina trecuta nu a mai fost posibil din luna a 7,burtica imi e micuta,ma cam streseaza si chestia asta ca toata lumea imi zice,vai ce mica e si joasa - sigur nasti mai devreme....bla,bla,ma gandesc mereu la Simonik - cu burtica ei " joasa" ce panicata mai era si uite cum ajunge si ea la termen,chiar Simonik cand exact,pe 15?Eu inca mai lucrez si imi propun. lucrez pana...cat mai aproape ca mi-as dori sa - mi iau dupa,avand invedere ca aici concediul de maternitate e de 45 de zile!!! crybaby.gif Va pup si sper sa reusesc sa intru mai des.O seara buna va doresc.

Simonik,iarta-ma acum am vazut ca ai sa nasti pe 17.Bafta multa iti doresc si stai linistita,sigur va avea o greutate buna bebikul tau.
simonik19
QUOTE(Iulianabb2 @ Jul 5 2011, 09:48 PM) *
Simonik,iarta-ma acum am vazut ca ai sa nasti pe 17.Bafta multa iti doresc si stai linistita,sigur va avea o greutate buna bebikul tau.

multumesc oFloare1.gif si tie iti doresc sarcina usoara in continuare!!!!!! nu te stresa de burtica joasa,nu vrei sa o vezi pe a mea cum e....de la 30 de saptamani e asa coborata dar nu s-a intamplat nimic...
nu e ciudat deloc sa stiu cand nasc,ma bucur mult ca acum chiar pot incepe AMR ...biggrin.gif:D:D si ma mai bucur si ca vine duminca cand e si tati liber....(oricum nu mergea la lucru) dar asa e mai bine:D se naste cand avem fix 38 de sapt,am citit pe net acum si daca are peste 2,5 kg poate respira singur nu mai e considerat prematur....deci nu ma mai stresez,crestem noi mari dupaia
Alondra
QUOTE(nicoll @ Jul 5 2011, 08:27 PM) *
Gata, am ajuns acasa, parca vizita la doctor s-a terminat atat de repede!!!!!!!
Cam astea sunt vestile de la noi. Astept si de la voi aceleasi vesti bune!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Bravo pt vestile bune! O sa fie bine bebe 'copt' acolo in cuptoras si maricel yes.gif eusa_clap.gif
QUOTE(Iustina_27 @ Jul 5 2011, 08:35 PM) *
felicitari pt vestile bune!!!
poate se mai intoarce in sapt urmatoare. am auzit de cazuri in care s-au intors cu o sapt/doua inainte de nastere sau vrei oricum sa face cezariana??
si eu am emotii sa vad dc s-a intors bb!mergem sapt viit la eco!

Iustina, sa vii cu vesti bune, sigur s-a intors bb tau! yes.gif

QUOTE(simonik19 @ Jul 5 2011, 09:30 PM) *
am ajuns acasica....smile.gif am stabilit cezariana ....duminica viitoare in 17 iulie smile.gif
e cam mic bebicu meu,are doar 2400 gr...sad.gif m-a mai chemat joia viitoare la un ultim eco ,sa fie sigur sigur k e bine bebe ,apoi am scapat!!!eu sper totusi sa se insele cu greutatea,macar 2,800 sa aibe sa respire singurel.....placenta e imbatranita cam tare.....
bebele lui angel are 3080 kg si 50 de cm....sa completati daca faceti vre-o listuta cu bebeii nascuti!

Woww, deja ati fixat?
Vroiam sa intreb de ce asa devreme totusi, dar am vazut apoi ca ai scris ca la 38 de sapt. ..cred ca nu mai ai rabdare..
Si cum adica e imbatranita placenta? Ce chestie...la asta nu m-as fi gandit...unsure.gif

QUOTE(adinuta @ Jul 5 2011, 09:43 PM) *
Ramo, e un cosmar la mine! Am terminat de corectat si trecut note la partea de cursuri normale. Insa, sunt si intr-un proiect european cu practica studentilor, asta e ultimul an si acum e toata hartogaria de facut pana la 1 august. Evaluat dosare de practica, facut dosarul meu, organizat interviu cu studentii...mi se face rau, nu mai suport nimic! In plus, mai avem de completat diverse fise ale disciplinei, CV-uri, syllabus-uri, n-spe mii de chestii ca se face o evaluare ARACIS la nivel de UNiversitate. Nu mai suport!!!!!!!!!Si daca mi-as fi luat concediu legal, tot trebuia sa le fac, ca sunt titulara si asa e la noi. Ca doar pt 10 mil salariu tre sa faci toate astea, mama lor!!!!!!!!!
Felicitari! Bine ca e marisor!
Uf, mai ai putin, e ciudat sa stii data cand vei naste? Astept si eu sa aflu cu sufletul la gura.


Woww mami cate ai pe cap doh.gif Sper sa le rezolvi cu bine pana in august sa fii si tu linistita! hug.gif
QUOTE(Iulianabb2 @ Jul 5 2011, 09:45 PM) *
In sfarsit fetelor!!!!!! De cand ma chinui sa intru,nu am mai reusit sa intru de aproape 2 saptamani.Felicitari mamicilor care au nascut,da va dea D-zeu copii sanatosi si buni.
Va pup si sper sa reusesc sa intru mai des.O seara buna va doresc.

Sunt probleme cu site-ul... oFloare1.gif dar ma bucur ca ai reusit sa intrii sa ne scrii ce mai faci...
V-ati hotarat la nume pt bb? smile.gif
adinuta
QUOTE(simonik19 @ Jul 5 2011, 10:11 PM) *
multumesc oFloare1.gif si tie iti doresc sarcina usoara in continuare!!!!!! nu te stresa de burtica joasa,nu vrei sa o vezi pe a mea cum e....de la 30 de saptamani e asa coborata dar nu s-a intamplat nimic...
nu e ciudat deloc sa stiu cand nasc,ma bucur mult ca acum chiar pot incepe AMR ...biggrin.gif:D:D si ma mai bucur si ca vine duminca cand e si tati liber....(oricum nu mergea la lucru) dar asa e mai bine:D se naste cand avem fix 38 de sapt,am citit pe net acum si daca are peste 2,5 kg poate respira singur nu mai e considerat prematur....deci nu ma mai stresez,crestem noi mari dupaia

Simo, si mie mi-a zis dr ca tot ce este intre 2600 g si 3800 este considerat bebe la termen, ok, normal. Deci speram sa atingeti 2600 si sa fiti bine, sigur va fi asa. Dar, daca chiar e micut, nu te mai lasa si el o saptamana in plus? Te temi sa nu te apuce mai repede?

QUOTE(Alondra @ Jul 5 2011, 10:19 PM) *
Bravo pt vestile bune! O sa fie bine bebe 'copt' acolo in cuptoras si maricel yes.gif eusa_clap.gif

Iustina, sa vii cu vesti bune, sigur s-a intors bb tau! yes.gif
Woww, deja ati fixat?
Vroiam sa intreb de ce asa devreme totusi, dar am vazut apoi ca ai scris ca la 38 de sapt. ..cred ca nu mai ai rabdare..
Si cum adica e imbatranita placenta? Ce chestie...la asta nu m-as fi gandit...unsure.gif
Woww mami cate ai pe cap doh.gif Sper sa le rezolvi cu bine pana in august sa fii si tu linistita! hug.gif

Sunt probleme cu site-ul... oFloare1.gif dar ma bucur ca ai reusit sa intrii sa ne scrii ce mai faci...
V-ati hotarat la nume pt bb? smile.gif

Placenta imbatraneste in sracina. Pana la final ajunge tot mai batrana, asa e normal, l-a hranit pe bebe, dar isi pierde din functii pt ca bebe va iesi si se va hrani natural. Placenta mea de ceva timp bun e de gradul 2, acum porbabil va fi de 3 cand merg la 35 sapt. Nu-mi convine f mult ca bebele meu e mic si ar fi fost bine sa il mai hraneasca, insa asta e, asa am fost si la Daria. Am o prietena care naste martea viit la 38 sapt si fetita ei are deja 4035! Daca ar lasa-o pana la termen ar depasi 4500! Si primul baiat a avut 4800! Ea inca placenta de grad 1....
simonik19
pai stiu ca nu e bine sa stau f mult asa ,daca placenta e imbatranita tare,oricum joia viitoare pe 14 merg iar la un eco sa vada bebele inca o data ,in mod sigur o sa aibe 2,600 ....mai sunt 12 zile...sa nu mai puna 200 de grame ,nu cred,plus eroarea de ecograf....si nu mai pun la discutie faptul ca nu prea se pricepe ...bebe are niste falcute de numa....ar avea asa obrajori daca ar fi atat de mic...???
am vazut si bebele lui olimpia zica,de 2 kg care nu era tinut in incubator.....important e sa fie sanatos,sa respire singur ....sa nu fie alte complicatii ca dupaia crestem noi mari
jus_ro
QUOTE(nicoll @ Jul 5 2011, 03:41 PM) *
[color="#4B0082"]Jus, daca aveai acum o luna burtica asa mare, oauuuu, nici nu vreau sa ma gandesc cum te mai misti acum prin casa, cum poti sa dormi noaptea, cum poti sa te mai ridici din pat???????????????? unsure.gif

esti simpatica Nicoll liwlol.gif ....toata lumea zice ca am burtica mare, dar eu m-am obisnuit cu ea......gazeluta nu mai sunt prin casa din pacate....de miscat ma misc dar mai greu si obosesc repede, adica sunt dependenta de scaun ca ma doare rau mijlocul.....de dormit dorm destul de bine, adica ma rasucesc de pe o parte pe alta destul de des si amortita....dar hai sa va pun o poza cu Daria in burtica facuta exact in acceasi perioada


QUOTE(nicoll @ Jul 5 2011, 08:27 PM) *
[color="#4B0082"]Gata, am ajuns acasa, parca vizita la doctor s-a terminat atat de repede!!!!!!!

Bebele meu tot nu s-a intors, si nici nu mai are de gand sa se mai intoarca, asa va ramane. Ce sa-i faci, nu-i place sa stea cu capul in jos sa-i vina sangele in cap!!!!!!

mai are timp sa se intoarca.....Daria mea s-a intors in ultima luna, dar atunci am facut plimbari dese ca asa auzisem ca trebuie sa fac miscare multa.....acum Eliza e deja intoarsa, a fost mai harnicuta yes.gif .....felicitari ca bebe e bine tzuc.gif

QUOTE(simonik19 @ Jul 5 2011, 09:30 PM) *
am ajuns acasica....smile.gif am stabilit cezariana ....duminica viitoare in 17 iulie smile.gif
e cam mic bebicu meu,are doar 2400 gr...sad.gif m-a mai chemat joia viitoare la un ultim eco ,sa fie sigur sigur k e bine bebe ,apoi am scapat!!!eu sper totusi sa se insele cu greutatea,macar 2,800 sa aibe sa respire singurel.....placenta e imbatranita cam tare.....
bebele lui angel are 3080 kg si 50 de cm....sa completati daca faceti vre-o listuta cu bebeii nascuti!

simonik sanatate multa si sa vina bebe in 17 sanatos si asa cum iti doresti tu...DD ajuta hug.gif tzuc.gif


QUOTE(adinuta @ Jul 5 2011, 09:43 PM) *
Ramo, e un cosmar la mine! Am terminat de corectat si trecut note la partea de cursuri normale. Insa, sunt si intr-un proiect european cu practica studentilor, asta e ultimul an si acum e toata hartogaria de facut pana la 1 august. Evaluat dosare de practica, facut dosarul meu, organizat interviu cu studentii...mi se face rau, nu mai suport nimic! In plus, mai avem de completat diverse fise ale disciplinei, CV-uri, syllabus-uri, n-spe mii de chestii ca se face o evaluare ARACIS la nivel de UNiversitate. Nu mai suport!!!!!!!!!Si daca mi-as fi luat concediu legal, tot trebuia sa le fac, ca sunt titulara si asa e la noi. Ca doar pt 10 mil salariu tre sa faci toate astea, mama lor!!!!!!!!!
Felicitari! Bine ca e marisor!
Uf, mai ai putin, e ciudat sa stii data cand vei naste? Astept si eu sa aflu cu sufletul la gura.

offf adinuta.....chiar ca sunt multe pe capul tau.....sanatate si putere sa le termini pe toate si sa te linistesti hug.gif tzuc.gif

QUOTE(Iulianabb2 @ Jul 5 2011, 09:45 PM) *
In sfarsit fetelor!!!!!! De cand ma chinui sa intru,nu am mai reusit sa intru de aproape 2 saptamani.Felicitari mamicilor care au nascut,da va dea D-zeu copii sanatosi si buni.
Cory imi pare rau ca exista posibilitatea sa nasti prematur dar sunt sigura ca va fi bine pana la urma,sa incercam sa strangem picioarele pina la 34 de saptamani cel putin,si eu sunt cu inima cat un purice,Simina la fel ma simt si eu ,sa nu mai zic ca contractiile sunt un pic mai puternice dar mai rare,in acelasi timp ma gandesc cum ar fi dupa toata incercarea mea de al tine pe bebe cat mai mult cu toate cele ( serclaj,progesteron la greu-injectii si ovule,aspirina etc...) sa nasc pe la 41-42 de saptamani!??Imi doresc tare mult sa se intample minunea dupa ce imi scoate cerclajul (37 saptamani) sau maxim 10 zile dupa.Ma rog..., sa fim sanatosi.Altfel suntem bine,am pus vre-o 12 kg,de umflat nu m-am umflat deloc,inca mai port verigheta,ceea ce in sarcina trecuta nu a mai fost posibil din luna a 7,burtica imi e micuta,ma cam streseaza si chestia asta ca toata lumea imi zice,vai ce mica e si joasa - sigur nasti mai devreme....bla,bla,ma gandesc mereu la Simonik - cu burtica ei " joasa" ce panicata mai era si uite cum ajunge si ea la termen,chiar Simonik cand exact,pe 15?Eu inca mai lucrez si imi propun. lucrez pana...cat mai aproape ca mi-as dori sa - mi iau dupa,avand invedere ca aici concediul de maternitate e de 45 de zile!!! crybaby.gif Va pup si sper sa reusesc sa intru mai des.O seara buna va doresc.

Iuliana sanatate multa si sa vina bebe asa cum iti doresti tu sanatos si dupa 38 sapt....DD ajuta hug.gif tzuc.gif
jus_ro
Buna dimineata oFloare1.gif
Alondra
Buna dimineata burtici! gravida.gif
Ne apropiem cu pasi repezi de nastere..nu-mi vine sa cred..mult a fost, putin a ramas!
Jus....nu te duci la nascut biggrin.gif Nu vrea Eliza sa vina inca?
Adinuta, am inteles acum cu placenta, uite ca eu nu stiu ce grad avea a mea la ultima eco ...o sa intreb data viitoare unsure.gif
Simonik, nu-ti mai face griji, bb tau o sa fie un invingator, o sa pape si o sa creasca mare in real world yes.gif La 18 ani o sa fie mai inalt ca tine si o sa te miri de unde a iesit asa vlajgan laugh.gif biggrin.gif
Va doresc o zi superba!
adinuta
QUOTE(jus_ro @ Jul 6 2011, 09:53 AM) *
esti simpatica Nicoll liwlol.gif ....toata lumea zice ca am burtica mare, dar eu m-am obisnuit cu ea......gazeluta nu mai sunt prin casa din pacate....de miscat ma misc dar mai greu si obosesc repede, adica sunt dependenta de scaun ca ma doare rau mijlocul.....de dormit dorm destul de bine, adica ma rasucesc de pe o parte pe alta destul de des si amortita....dar hai sa va pun o poza cu Daria in burtica facuta exact in acceasi perioada

mai are timp sa se intoarca.....Daria mea s-a intors in ultima luna, dar atunci am facut plimbari dese ca asa auzisem ca trebuie sa fac miscare multa.....acum Eliza e deja intoarsa, a fost mai harnicuta yes.gif .....felicitari ca bebe e bine tzuc.gif
simonik sanatate multa si sa vina bebe in 17 sanatos si asa cum iti doresti tu...DD ajuta hug.gif tzuc.gif
offf adinuta.....chiar ca sunt multe pe capul tau.....sanatate si putere sa le termini pe toate si sa te linistesti hug.gif tzuc.gif
Iuliana sanatate multa si sa vina bebe asa cum iti doresti tu sanatos si dupa 38 sapt....DD ajuta hug.gif tzuc.gif

Uau, si atunci erai cu burtica mare, mare:))

QUOTE(Alondra @ Jul 6 2011, 10:20 AM) *
Buna dimineata burtici! gravida.gif
Ne apropiem cu pasi repezi de nastere..nu-mi vine sa cred..mult a fost, putin a ramas!
Jus....nu te duci la nascut biggrin.gif Nu vrea Eliza sa vina inca?
Adinuta, am inteles acum cu placenta, uite ca eu nu stiu ce grad avea a mea la ultima eco ...o sa intreb data viitoare unsure.gif
Simonik, nu-ti mai face griji, bb tau o sa fie un invingator, o sa pape si o sa creasca mare in real world yes.gif La 18 ani o sa fie mai inalt ca tine si o sa te miri de unde a iesit asa vlajgan laugh.gif biggrin.gif
Va doresc o zi superba!

Sa ne spui si noua daca iti zice ce grad e, sa vedem cum stai:))
nicoll
QUOTE(Iustina_27 @ Jul 5 2011, 05:35 PM) *
felicitari pt vestile bune!!!
poate se mai intoarce in sapt urmatoare. am auzit de cazuri in care s-au intors cu o sapt/doua inainte de nastere sau vrei oricum sa face cezariana??
si eu am emotii sa vad dc s-a intors bb!mergem sapt viit la eco!


La mine nici nu s-a pus problema unei nasteri naturale, mai ales ca la prima sarcina am avut probleme, eram pregatita sa nasc natural dar deja aveam 42 sapt si membranele nu au vrut sa se rupa, contractii nu am avut de nici un fel, pe bebe nu l-am mai simtit in burtica decat cand imi faceau perfuzii: asa au hotarat sa-mi faca cezariana si bine au facut, bebe era vinetiu, cu cordonul ombilical infasurat de 2 ori in jurul gatului si o data in jurul picioruselor, era aproape strangulat, inghitise secretii, eu nu l-am vazut atunci ca eram anesteziata, dar l-a vazut sotul meu si crede-ma, nu arata prea bine copilul.
De aceea acum nu mai vreau sa risc, si deja mi-a spus doctora ca acum e colul inchis perfect, si inalt, deci sarcina este destul de sus, va fi copie la indigo cu sarcina prima.

Jus, la tine vad ca burticile sunt copie fidela una cu cealalta. Dar si tu esti tare mandra cu asta, se vede de la o posta ca radiezi de fericire!!!!!! Sa fii sanatoasa si sa iti pastrezi mereu zambetul pe buze!!!!!!!!!
gravida.gif eusa_clap.gif trandafir.gif
adinuta
Cateva poze de la ziua Dariei (2 ani)


adinuta
Si burtica mea la 31 saptamani (acum am 34, dar asa in urma sunt cu timpul:)))
jus_ro
QUOTE(adinuta @ Jul 6 2011, 08:30 PM) *
Cateva poze de la ziua Dariei (2 ani)



superbe poze......Daria e o minunatie cu ochi albastrii si multi carlionti.....sa-ti traiasca, sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii hug.gif tzuc.gif


QUOTE(adinuta @ Jul 6 2011, 08:35 PM) *
Si burtica mea la 31 saptamani (acum am 34, dar asa in urma sunt cu timpul:)))

si pupacim si burticutza cea frumoasa si pe bebitza din ea hug.gif tzuc.gif
cory27
QUOTE(Iustina_27 @ Jul 5 2011, 08:05 PM) *
Corry, imi pare rau ca nu mai vrea sa stea bebelina in burtica la mami, dar sa stii ca te va ajuta DD si totul va fi bine. oricum va mai creste pana atunci. bebelusii, in aceasta perioada, cresc cel mai mult, cam 200-250 g pe sapt. si mi-au spus asistentele ca fetitele sunt luptatoare!!important e ca ai ajuns pana aici!!
sa mananaci bine sa mai creasca bebelina pana vine si sa te odihnesti cat mai mult!!!
cum vei naste?natural?



Din pacate voi naste prin cezariana din cauza heparinei pe care o fac.As fi vrut natural dar daca nu se poate asta este.Sper sa fie totul bine,din fericire totul a trecut,mai am ceva contractii dar nedureroase,orice sangerare s-a oprit.dar cum am mai spus se pare ca placenta nu mai face fata,din ce cauza nu se stie.saptamana viitoare ajung din nou la eco,si voi vedea atunci,intre timp mi-am refacut analizele la fundeni cele ptr trombofilie si maine ma duc dupa rezultate.Stiu ca este foarte important ca am ajuns aici si ma rog sa fie totul bine.
adinuta
QUOTE(jus_ro @ Jul 6 2011, 08:39 PM) *
superbe poze......Daria e o minunatie cu ochi albastrii si multi carlionti.....sa-ti traiasca, sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii hug.gif tzuc.gif
si pupacim si burticutza cea frumoasa si pe bebitza din ea hug.gif tzuc.gif


Multumim!!!!!

QUOTE(cory27 @ Jul 6 2011, 08:48 PM) *
Din pacate voi naste prin cezariana din cauza heparinei pe care o fac.As fi vrut natural dar daca nu se poate asta este.Sper sa fie totul bine,din fericire totul a trecut,mai am ceva contractii dar nedureroase,orice sangerare s-a oprit.dar cum am mai spus se pare ca placenta nu mai face fata,din ce cauza nu se stie.saptamana viitoare ajung din nou la eco,si voi vedea atunci,intre timp mi-am refacut analizele la fundeni cele ptr trombofilie si maine ma duc dupa rezultate.Stiu ca este foarte important ca am ajuns aici si ma rog sa fie totul bine.

Cory, sanatate multa! Sa dea DD sa fie totul bine!
Alondra
Wowww Adinuta, ce printesica frumoasa ai, e o minunatie love1.gif La multi anisori occasion.gif sa va traiasca mare si sanatoasa!
Si burtica e minunata, nu e mare, si e mai bine asa, eu vad pe pielea mea acum cum e tot mai greu cu burta mai mare doh.gif
jus_ro
QUOTE(cory27 @ Jul 6 2011, 08:48 PM) *
Din pacate voi naste prin cezariana din cauza heparinei pe care o fac.As fi vrut natural dar daca nu se poate asta este.Sper sa fie totul bine,din fericire totul a trecut,mai am ceva contractii dar nedureroase,orice sangerare s-a oprit.dar cum am mai spus se pare ca placenta nu mai face fata,din ce cauza nu se stie.saptamana viitoare ajung din nou la eco,si voi vedea atunci,intre timp mi-am refacut analizele la fundeni cele ptr trombofilie si maine ma duc dupa rezultate.Stiu ca este foarte important ca am ajuns aici si ma rog sa fie totul bine.


Cory sanatate multa si DD ajuta floare2.gif
simina_ana
QUOTE(adinuta @ Jul 6 2011, 08:35 PM) *
Si burtica mea la 31 saptamani (acum am 34, dar asa in urma sunt cu timpul:)))



Beeeiiiiiiii....ce burtica faina am vazut eu aici......o minunatie......dar sa nu te superi pe mine ca-ti spun.... poza de la semnatura ta e la concurenta mare cu burtica.....e atat de dulce Daria in poza aia....Doamne ca as pupaci-o din cap pana in picioare...E o bijuterie de fetita.....Mi-o dai de nora? sau e data deja? biggrin.gif
simina_ana
Am intrat sa va spun noapte buna....ca azi am tras ca un robotel.....si nu am mai avut timp de nimic....
SPer ca sunteti bine.....pupici pe burtici la bebici biggrin.gif
Alondra
Neata burtici! gravida.gif
Simina laugh.gif ce simpatica esti!
Cory ai grija de tine, de voi...sanatate multa!
Jus, cum mai e, nu vine bb? smile.gif

Va doresc o zi minunata!
simonabireescu
Neatza

Pe fuga mai scriu si eu 2 randuri. Daca as avea net la soacra as reusi sa intru mai des insa nu am.
Angel FELICITARI trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif , recuperare ushoara si multe clipe de neuitat alaturi de minunea ta. Bine ai venit pe lume Fabian, sa fii sanatos si sa ai parte de un drum lin in viata.

Noi suntem tot 2 in 1, nu cred ca voi naste atat de repede cat am nascut-o pe Alesia, ea a venit la 38 si 2 zile si momentan nu da semne Maya ca ar venii. Am 3 prietene ce au nascut de curand al doilea bebe si toate au nascut bb2 mai tarziu decat pe bb1 asha ca ma astept si eu. Marti am fost la control. Bebelina are intre 3 kg - 3.200, este pozitionata foarte bine pentru nastere. Kilograme puse pana acum 8, nu mi s-au umflat picioarele, reusesc sa ma aplec, sa ma tin dupa Alesia, rar o mai iau si in brate (evit cat pot insa uneori pur si simplu parca ma implora). Ma trezesc des noaptea ceea ce nu pateam la prima sarcina, dar cand dorm dorm bine. Lucrurile ptr spital sunt aproape toate pregatite, mai am cateva maruntisuri de luat pe care le poate lua si sotul. Nu am pus lucrurile in bagaj dar urmeaza azi cele 2 bagaje, unul mic de tot pentru cand merg in travaliu si un troler tot mic cu restul pe care o sa mi-l aduca sotul ulterior dupa ce nasc. Azi merg la spital ca doctorul e de garda si probabil vom vedea cum e colul. El pleaca in concediu saptamana viitoare si vrea sa vada cum stam. In cazul in care nu il prind mi-a lasat un alt medic (Laura, cred ca e acelasi medic ca al tau - dr. Murariu) de care am auzit numai lucruri bune. As prefera sa nascu cu medicul meu pentru ca il cunosc, m-am obisnuit cu el insa daca nu voi reusi ma bucur ca am auzit lucruri bune si despre celalalt. Ma tot gandesc la epiziotomie, dr meu m-a cusut foarte bine si nu m-a deranjat, refacerea a fost foarte rapida, sper sa fie la fel de priceput si celalalt doctor.
Sper ca toate sunteti bine, mult nu mai este pana la marea intalnire asha ca bucurati-va cat puteti de burtici.
Va pup
jus_ro
QUOTE(Alondra @ Jul 7 2011, 08:59 AM) *
Neata burtici! gravida.gif
Simina laugh.gif ce simpatica esti!
Cory ai grija de tine, de voi...sanatate multa!
Jus, cum mai e, nu vine bb? smile.gif

Va doresc o zi minunata!

Buna dimineata gravida.gif

Cred ca Elizei ii place in burtica cum i-a placut si Dariei.....maine mai mergem la un ultim control sa vedem cum stam yes.gif

QUOTE(simonabireescu @ Jul 7 2011, 09:19 AM) *
Neatza
Noi suntem tot 2 in 1, nu cred ca voi naste atat de repede cat am nascut-o pe Alesia, ea a venit la 38 si 2 zile si momentan nu da semne Maya ca ar venii. Am 3 prietene ce au nascut de curand al doilea bebe si toate au nascut bb2 mai tarziu decat pe bb1 asha ca ma astept si eu. Marti am fost la control. Bebelina are intre 3 kg - 3.200, este pozitionata foarte bine pentru nastere. Sper ca toate sunteti bine, mult nu mai este pana la marea intalnire asha ca bucurati-va cat puteti de burtici.
Va pup


Ma bucur de vestile bune.....nastere usoara si bebe sanatos jucaus.gif tzuc.gif
Alondra
Wwowww Simona, si tu esti pe ultima suta de m ! super.gif Nastere usoara sa ai mami! gravida.gif bb.gif

Crestem si noi....la 31 de sapt. rolleyes.gif


jus_ro
QUOTE(Alondra @ Jul 7 2011, 09:33 AM) *
Wwowww Simona, si tu esti pe ultima suta de m ! super.gif Nastere usoara sa ai mami! gravida.gif bb.gif

Crestem si noi....la 31 de sapt. rolleyes.gif

Super burticutza.....pupacim printesa din ea si pe mami bineinteles hug.gif tzuc.gif
adinuta
QUOTE(simina_ana @ Jul 7 2011, 12:09 AM) *
Beeeiiiiiiii....ce burtica faina am vazut eu aici......o minunatie......dar sa nu te superi pe mine ca-ti spun.... poza de la semnatura ta e la concurenta mare cu burtica.....e atat de dulce Daria in poza aia....Doamne ca as pupaci-o din cap pana in picioare...E o bijuterie de fetita.....Mi-o dai de nora? sau e data deja? biggrin.gif

E complicat la noi cu petitorii:)) Am avut unul, mami lui s-a retras de la noi, apoi am avut altul tot la iunie, insa cica are o gagicuta, asa ca terenul e liber, se face coada:))

QUOTE(simonabireescu @ Jul 7 2011, 09:19 AM) *
Neatza

Pe fuga mai scriu si eu 2 randuri. Daca as avea net la soacra as reusi sa intru mai des insa nu am.
Angel FELICITARI trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif , recuperare ushoara si multe clipe de neuitat alaturi de minunea ta. Bine ai venit pe lume Fabian, sa fii sanatos si sa ai parte de un drum lin in viata.

Noi suntem tot 2 in 1, nu cred ca voi naste atat de repede cat am nascut-o pe Alesia, ea a venit la 38 si 2 zile si momentan nu da semne Maya ca ar venii. Am 3 prietene ce au nascut de curand al doilea bebe si toate au nascut bb2 mai tarziu decat pe bb1 asha ca ma astept si eu. Marti am fost la control. Bebelina are intre 3 kg - 3.200, este pozitionata foarte bine pentru nastere. Kilograme puse pana acum 8, nu mi s-au umflat picioarele, reusesc sa ma aplec, sa ma tin dupa Alesia, rar o mai iau si in brate (evit cat pot insa uneori pur si simplu parca ma implora). Ma trezesc des noaptea ceea ce nu pateam la prima sarcina, dar cand dorm dorm bine. Lucrurile ptr spital sunt aproape toate pregatite, mai am cateva maruntisuri de luat pe care le poate lua si sotul. Nu am pus lucrurile in bagaj dar urmeaza azi cele 2 bagaje, unul mic de tot pentru cand merg in travaliu si un troler tot mic cu restul pe care o sa mi-l aduca sotul ulterior dupa ce nasc. Azi merg la spital ca doctorul e de garda si probabil vom vedea cum e colul. El pleaca in concediu saptamana viitoare si vrea sa vada cum stam. In cazul in care nu il prind mi-a lasat un alt medic (Laura, cred ca e acelasi medic ca al tau - dr. Murariu) de care am auzit numai lucruri bune. As prefera sa nascu cu medicul meu pentru ca il cunosc, m-am obisnuit cu el insa daca nu voi reusi ma bucur ca am auzit lucruri bune si despre celalalt. Ma tot gandesc la epiziotomie, dr meu m-a cusut foarte bine si nu m-a deranjat, refacerea a fost foarte rapida, sper sa fie la fel de priceput si celalalt doctor.
Sper ca toate sunteti bine, mult nu mai este pana la marea intalnire asha ca bucurati-va cat puteti de burtici.
Va pup

Simo, pupici, sa nu uiti sa-mi dai sms cand nasti:)) Sper ca nici Rares sa nu se grabeasca ca vreau sa treaca de 3000, eu ma tem sa nu fie mic...

QUOTE(Alondra @ Jul 7 2011, 09:33 AM) *
Wwowww Simona, si tu esti pe ultima suta de m ! super.gif Nastere usoara sa ai mami! gravida.gif bb.gif

Crestem si noi....la 31 de sapt. rolleyes.gif

Ramo, esti tare frumoasa! Burtica e mai mare decat a mea!
nicoll
O zi frumoasa si din partea mea!!!!

Adinuta, ai o fetita superba, sa-ti traiasca, dar nici burtica lui mami nu este mai prejos!!!!!! gravida.gif

Simona, pe ultima suta de metri iti doresc multa liniste si rabdare si o nastere usoara!!!

Alondra, iti porti burtica tare mandra, sa stii ca iti sta tare bine!!!!!!
gravida.gif
Alondra
QUOTE(jus_ro @ Jul 7 2011, 09:36 AM) *
Super burticutza.....pupacim printesa din ea si pe mami bineinteles hug.gif tzuc.gif


Pupam si noi pe Elizuca, sa vina cu bine pe lume! tzuc.gif
QUOTE(adinuta @ Jul 7 2011, 11:11 AM) *
E complicat la noi cu petitorii:)) Am avut unul, mami lui s-a retras de la noi, apoi am avut altul tot la iunie, insa cica are o gagicuta, asa ca terenul e liber, se face coada:))
Simo, pupici, sa nu uiti sa-mi dai sms cand nasti:)) Sper ca nici Rares sa nu se grabeasca ca vreau sa treaca de 3000, eu ma tem sa nu fie mic...
Ramo, esti tare frumoasa! Burtica e mai mare decat a mea!


yes.gif Asa e...e mare, a crescut mult in ultimele 2 luni , vizibil yes.gif doh.gif
QUOTE(nicoll @ Jul 7 2011, 12:24 PM) *
O zi frumoasa si din partea mea!!!!

Adinuta, ai o fetita superba, sa-ti traiasca, dar nici burtica lui mami nu este mai prejos!!!!!! gravida.gif

Simona, pe ultima suta de metri iti doresc multa liniste si rabdare si o nastere usoara!!!

Alondra, iti porti burtica tare mandra, sa stii ca iti sta tare bine!!!!!!
gravida.gif

Sa stii ca da biggrin.gif Intai burtica si apoi eu laugh.gif
Pe a ta cand o vedem ? tongue.gif
adinuta
QUOTE(nicoll @ Jul 7 2011, 12:24 PM) *
O zi frumoasa si din partea mea!!!!

Adinuta, ai o fetita superba, sa-ti traiasca, dar nici burtica lui mami nu este mai prejos!!!!!! gravida.gif

Simona, pe ultima suta de metri iti doresc multa liniste si rabdare si o nastere usoara!!!

Alondra, iti porti burtica tare mandra, sa stii ca iti sta tare bine!!!!!!
gravida.gif

Multumesc, Nicoll!!!!!!!!!!
andreea_g
buna fetele !!! frumoase burtici,sa va traiasca ce se ascunde in ele smile.gif am vrut sa pun si eu poze cu imensa mea burtica dar nu am reusit biggrin.gif Fetele am o intrebare,v-ati vopsit vreuna dupa saptamana 30?eu m-am vopsit in prima luna,a3a,a6a,dar acum imi e cam teama.e drept nu a prins prea bine pt ca m-am vopsit numai cu dasta fara amoniac,dar cel putin era cam aceeasi nuanta,acum a crescut muuult si nu stiu ce sa fac...voi ce ma sfatuiti?!
simonik19
QUOTE(cory27 @ Jul 6 2011, 08:48 PM) *
Din pacate voi naste prin cezariana din cauza heparinei pe care o fac.As fi vrut natural dar daca nu se poate asta este.Sper sa fie totul bine,din fericire totul a trecut,mai am ceva contractii dar nedureroase,orice sangerare s-a oprit.dar cum am mai spus se pare ca placenta nu mai face fata,din ce cauza nu se stie.saptamana viitoare ajung din nou la eco,si voi vedea atunci,intre timp mi-am refacut analizele la fundeni cele ptr trombofilie si maine ma duc dupa rezultate.Stiu ca este foarte important ca am ajuns aici si ma rog sa fie totul bine.

din cate stiu eu,pericolul e la inceputul sarcinii...acum nu ar avea ce sa il mai afecteze.......mai ales ca folosesti vopsea fara amoniac,eu m-am vopsit de 2 ori in sarcina...cu vopsea normala.....
angel
buna fetelor multumim mult de tot pt urari si voi sa fiti sanatoase si bebei tzuc.gif
noiieri am ajuns aks dar nu am avut timp sa inrtru pana nea.am instalat la la la noi st bine amn2 dar nu pot sa stau p scaun sa pov nasterea cand se va ameliora durerea o sa intru sa pov promit.va pup si nasteri usoare urmatoareleor mamici.
simonik19
QUOTE(angel @ Jul 7 2011, 10:05 PM) *
buna fetelor multumim mult de tot pt urari si voi sa fiti sanatoase si bebei tzuc.gif
noiieri am ajuns aks dar nu am avut timp sa inrtru pana nea.am instalat la la la noi st bine amn2 dar nu pot sa stau p scaun sa pov nasterea cand se va ameliora durerea o sa intru sa pov promit.va pup si nasteri usoare urmatoareleor mamici.

oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif bine ai revenit,draga mea......de acum mamica!!!Te pup si iti doresc recuperare cat mai usoara,asteptam pozici cu fabi
adinuta
QUOTE(andreea_g @ Jul 7 2011, 05:58 PM) *
buna fetele !!! frumoase burtici,sa va traiasca ce se ascunde in ele smile.gif am vrut sa pun si eu poze cu imensa mea burtica dar nu am reusit biggrin.gif Fetele am o intrebare,v-ati vopsit vreuna dupa saptamana 30?eu m-am vopsit in prima luna,a3a,a6a,dar acum imi e cam teama.e drept nu a prins prea bine pt ca m-am vopsit numai cu dasta fara amoniac,dar cel putin era cam aceeasi nuanta,acum a crescut muuult si nu stiu ce sa fac...voi ce ma sfatuiti?!

N-are nicio treaba acum si nici inainte, eu m-am vopsit cu vopsea CU amoniac si la Daria si acum, inclusiv ginecoloaga mea de la prima nastere s-a intretinut toata sarcina pe la coafor, stai linistita si vopseste-te, simte-te bine, rasfata-te cat mai poti!

QUOTE(angel @ Jul 7 2011, 10:05 PM) *
buna fetelor multumim mult de tot pt urari si voi sa fiti sanatoase si bebei tzuc.gif
noiieri am ajuns aks dar nu am avut timp sa inrtru pana nea.am instalat la la la noi st bine amn2 dar nu pot sa stau p scaun sa pov nasterea cand se va ameliora durerea o sa intru sa pov promit.va pup si nasteri usoare urmatoareleor mamici.

Draga noastra, bine ai revenit! Ai nascut natural? Stiu ce inseamna sa nu poti sta pe scaun, aoleu, eram disperata! Dar iti va trece si va fi bine. Asteptam povestea nasterii si poze cand poti. Pupici.
jus_ro
QUOTE(angel @ Jul 7 2011, 10:05 PM) *
buna fetelor multumim mult de tot pt urari si voi sa fiti sanatoase si bebei tzuc.gif
noiieri am ajuns aks dar nu am avut timp sa inrtru pana nea.am instalat la la la noi st bine amn2 dar nu pot sa stau p scaun sa pov nasterea cand se va ameliora durerea o sa intru sa pov promit.va pup si nasteri usoare urmatoareleor mamici.

Bine ai revenit mamica!...refacere usoara si rapida....asteptam sa ne povestesti atunci cand poti oFloare1.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.