Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De August 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253
Iustina_27
QUOTE(cio @ Feb 6 2011, 01:31 PM) *
buna ziua mamici! nu am mai putut intra pe internet,am niste probleme cu calculatorul,dar de indata ce le voi remedia,voi reveni... din cate am vazut eu pe aici,ca nu am apucat sa citesc tot de la ultima mea vizita, trebuie sa raspund la cateva intrebari...
sunt din bucuresti,am 24 de ani si un baietel tare neastamparat de 1 an si o luna aproape...
DPN este 16 august,cu o zi inainte de ziua mea...
marti am programare la morfologia de trimestrul 1... sper ca bebe 2 va sta linistit,caci primul a fost tare "topaitor" la morfologie...
voi incerca sa mai intru cat de curand,sa particip si eu la discutii... poate sa va impartasesc din experienta...
sper sa se rezolve cat mai curand pb.cu netul!!!
sarcina usoara usoara si nastere usoara tuturor mamicilor!
pupici


bine ai venit!si te asteptam sa ne mai povestesti despre tine, sarcina cand se rezolva probl cu calculatorul!

fetele, eu plec la spital sa imi mai fac niste perfuzii...aseara dupa 6 am dat de 2 ori la ratuste din cauza sucului de portocale. se pare ca nu i-a placut lui bb. dr mi-a zis sa mananc cat mai mult solid ca sa mai scap de greturi.
v-am lasat.imi fac bagajelul si plec. va urez o zi frumoasa!
Alondra
QUOTE(alexxalili @ Feb 7 2011, 10:38 AM) *
prezent! spun si eu la apelul de dimineata. am avut foarte multa treaba in ultima vreme si nu prea am avut timp sa stau pe forum. am citit din urma si am recuperat acum. ma bucur k sunteti toate ok si felicitari burticilor care au aflat ce vor avea. eu am vineri programare la dr, sper k totul sa fie bine. de fapt programarea o aveam pe 17 dar se par k voi avea o saptamana de concediu si am rugat dr. sa ma consulte inainte de a pleca pt. k nu as vrea sa stau cu morcovul in fund in saptamana aceea. voi ce mai gatiti k eu sunt in pana totala de idei. vineri am facut pui la capac( nu mai facusem pana acum dar atat l-a laudat lumea si am zis sa incerc si eu) desi de cand sunt insarcinata mi-e o scarba de carne si ce credeti..... am mancat o pulpa intreaga si nu mi-a fost rau. sambata am facut in viteza o ciorba de zarzavat cu carne de pui si niste cartofi cu sunca la cuptor dar de.... cu mancarea facuta asa in viteza, azi frigiderul e gol crybaby.gif . am observat k incet- incet incep sa mai mananc putina carne, ieri am mancat 2 feliute de salam uscat ( se reduc repulsiile fata de anumite mancaruri). dar de muraturi sa nu aud nervi.gif . norcul meu k imi place sfecla rosie cu hrean si cam asta mananc in lok de orice muratura.

Eu mananc numai dupa pofte..ce-mi surade...daca ma incanta ideea, mananc, daca nu, nu...nici eu nu prea le am cu carnea...doar pui si ceva peste....ma gandeam si eu sa vad daca pot face o supa si plachie de peste la cuptor...dar prima data, vorba ta, cumparaturi, ca bate vantul in frigider...doh.gif
QUOTE(Iustina_27 @ Feb 7 2011, 10:43 AM) *
bine ai venit!si te asteptam sa ne mai povestesti despre tine, sarcina cand se rezolva probl cu calculatorul!

fetele, eu plec la spital sa imi mai fac niste perfuzii...aseara dupa 6 am dat de 2 ori la ratuste din cauza sucului de portocale. se pare ca nu i-a placut lui bb. dr mi-a zis sa mananc cat mai mult solid ca sa mai scap de greturi.
v-am lasat.imi fac bagajelul si plec. va urez o zi frumoasa!

Offf, pai asa nasol e , sa faci perfuzii? oFloare1.gif
La mine era ultima solutie asta!
Succes, si sper sa te simti mai bine dupa!
simonik19
QUOTE(Alondra @ Feb 7 2011, 10:46 AM) *
Eu mananc numai dupa pofte..ce-mi surade...daca ma incanta ideea, mananc, daca nu, nu...nici eu nu prea le am cu carnea...doar pui si ceva peste....ma gandeam si eu sa vad daca pot face o supa si plachie de peste la cuptor...dar prima data, vorba ta, cumparaturi, ca bate vantul in frigider...doh.gif

Offf, pai asa nasol e , sa faci perfuzii? oFloare1.gif
La mine era ultima solutie asta!
Succes, si sper sa te simti mai bine dupa!

pe unde umblati fetelor????cum va simtiti azi???eu sunt cat de cat ok,dimi ma duc sa imi fac cvadruplul test...sau cam asa ceva imi amintesc ca se numea.....e ca sa vedem daca nu sunt riscuri de sindromul down,sau alte minunatii....si dupaia 2 sapt astept rezultatul doh.gif oricum ma rog sa fie bine ,sunt sigura ca Dzeu ma asculta...!!! aaa si sa imi recuperez cd cu bebicul meu,ca mi-a dat din greseala cd altei mamicii si maine va pun si filmuletul sa il vedeti!!
ANGEL pe unde esti draga????hai mai repede sa ne spui ce ascunde burtica ta......nu mai ne tine in suspans wink.gif)
Alondra
QUOTE(simonik19 @ Feb 7 2011, 06:22 PM) *
pe unde umblati fetelor????cum va simtiti azi???eu sunt cat de cat ok,dimi ma duc sa imi fac cvadruplul test...sau cam asa ceva imi amintesc ca se numea.....e ca sa vedem daca nu sunt riscuri de sindromul down,sau alte minunatii....si dupaia 2 sapt astept rezultatul doh.gif oricum ma rog sa fie bine ,sunt sigura ca Dzeu ma asculta...!!! aaa si sa imi recuperez cd cu bebicul meu,ca mi-a dat din greseala cd altei mamicii si maine va pun si filmuletul sa il vedeti!!
ANGEL pe unde esti draga????hai mai repede sa ne spui ce ascunde burtica ta......nu mai ne tine in suspans wink.gif)

Da, si eu ma intreb unde sunt burticile...unsure.gif ca tare tacute au fost....in weekend, ca in weekend, dar si azi? anima1.gif
Succes la analize, sigur va fi bine! yes.gif
simonik19
QUOTE(Alondra @ Feb 7 2011, 07:19 PM) *
Da, si eu ma intreb unde sunt burticile...unsure.gif ca tare tacute au fost....in weekend, ca in weekend, dar si azi? anima1.gif
Succes la analize, sigur va fi bine! yes.gif

multumesc ! trebuie sa fie bine,nu are cum altfel!! da....asa ziceam si eu prea liniste azi....am spalat si eu 3 ture de masina....acum ma lupt cu plapuma si cu lenjeria liwlol.gif k de obicei imi ia o ora pana reusesc sa imbrac plapuma....liwlol.gif de mancare azi nimic....si habar nu am ce sa fac nici pt maine...eu mi-am adus varza murata de la soacra-mea sa mananc asa cruda ca se pare k ne place:))
AlinaGh
Ce mai faceti fetelor?
Eu ma pregatesc de cununia civila care va fi sambata, imi caut o rochitza si facem ultimile pregatiri.....
Voi ce mai faceti? cum va mai simtiti? Eu azi dim am dat la ratuste...k na nu mai dadusem de mult....
Maine o sa ma duc la doctor sa.i arat ecografia si sa.i spun k este bine bebicu..biggrin.gif:D
Voi o sa creti sa va recolteze celule stem ptr bebe?
Alondra
QUOTE(simonik19 @ Feb 7 2011, 07:24 PM) *
multumesc ! trebuie sa fie bine,nu are cum altfel!! da....asa ziceam si eu prea liniste azi....am spalat si eu 3 ture de masina....acum ma lupt cu plapuma si cu lenjeria liwlol.gif k de obicei imi ia o ora pana reusesc sa imbrac plapuma....liwlol.gif de mancare azi nimic....si habar nu am ce sa fac nici pt maine...eu mi-am adus varza murata de la soacra-mea sa mananc asa cruda ca se pare k ne place:))

laugh.gif Da, asa e cu plapuma ! laugh.gif
Nici eu nu stiu ce sa mai fac de mancare sa eating.gif si sa-mi placa! doh.gif

QUOTE(AlinaGh @ Feb 7 2011, 07:33 PM) *
Ce mai faceti fetelor?
Eu ma pregatesc de cununia civila care va fi sambata, imi caut o rochitza si facem ultimile pregatiri.....
Voi ce mai faceti? cum va mai simtiti? Eu azi dim am dat la ratuste...k na nu mai dadusem de mult....
Maine o sa ma duc la doctor sa.i arat ecografia si sa.i spun k este bine bebicu..biggrin.gif:D
Voi o sa creti sa va recolteze celule stem ptr bebe?

Ooo..sa fie intr-un ceas bun! smile.gif
Distractie placuta si sa iasa totul bine!
Cu celulele stem , am inteles ca e un drum destul de anevoios...unsure.gif eu nu cred ca ma imbarc... oFloare1.gif
simonik19
QUOTE(AlinaGh @ Feb 7 2011, 07:33 PM) *
Ce mai faceti fetelor?
Eu ma pregatesc de cununia civila care va fi sambata, imi caut o rochitza si facem ultimile pregatiri.....
Voi ce mai faceti? cum va mai simtiti? Eu azi dim am dat la ratuste...k na nu mai dadusem de mult....
Maine o sa ma duc la doctor sa.i arat ecografia si sa.i spun k este bine bebicu..biggrin.gif:D
Voi o sa creti sa va recolteze celule stem ptr bebe?

occasion.gif felicitariiiiiiiiiiii!!!!!!! si noi o sa facem cununia civila undeva prin martie,sa mai dea putin caldura...dar ceva mic acasa in familie....!!si eu sambata seara am dat la ratoii ca nu or mai fi ratuste la cat au bagat in ele:)) acum m-am pus sa pap dupa ce am facut curatenie si am spalvase.gif harnica am fost azi:)) cu celulele nu stiu nici eu ce sa zic...nu cred insa ca am sa optez pt ele...
cory27
Alondra dar cvadruplul test se face dupa triplu test,si ala se face la 16 saptamani,vazand ca esti mamica de septembrie,trebuie sa ai sarcina mica ptr acest test,poate sa faci bitest,sau gresesc,cate saptamani ai?eu spre exemplu a 12 si 2 zile si acum 4 zile am facut bitestul ,in care se ia o monstra de sange+eco(morfologia de trim 1).cvadruplu test daca citesti pe net se face intre 16-18 saptamani.Cate saptamani ai tu?
simonik19
QUOTE(cory27 @ Feb 7 2011, 08:10 PM) *
Alondra dar cvadruplul test se face dupa triplu test,si ala se face la 16 saptamani,vazand ca esti mamica de septembrie,trebuie sa ai sarcina mica ptr acest test,poate sa faci bitest,sau gresesc,cate saptamani ai?eu spre exemplu a 12 si 2 zile si acum 4 zile am facut bitestul ,in care se ia o monstra de sange+eco(morfologia de trim 1).cvadruplu test daca citesti pe net se face intre 16-18 saptamani.Cate saptamani ai tu?

eu fac cvadruplul test nu ai citit bine,si mi l-a recomandat medicul in locul triplului test ,pentru ca ar fi mai bun si e diferenta mica la pret....de aia am ales sa il fac.....si se face pana in 16 sapt asa mi-a zis medicul .....!!:) sarcina usoara in continuare
onutzelu
QUOTE(AlinaGh @ Feb 7 2011, 05:33 PM) *
Ce mai faceti fetelor?
Eu ma pregatesc de cununia civila care va fi sambata, imi caut o rochitza si facem ultimile pregatiri.....
Voi ce mai faceti? cum va mai simtiti? Eu azi dim am dat la ratuste...k na nu mai dadusem de mult....
Maine o sa ma duc la doctor sa.i arat ecografia si sa.i spun k este bine bebicu..biggrin.gif:D
Voi o sa creti sa va recolteze celule stem ptr bebe?



Buna,


Am tot vazut postarile tale. In cae saptamani esti? Cum ai reusit sa faci cununia civila ca din cate am citit pe net trebuie facuta echo la plamani parca sau daca esti gravida nu mai trebuie?

sarcina usoara
angel
ce fac fetele???la mine in burtice e tot un baietel male.gif male.gif male.gif male.gif se pare si eu st un pic dezamagita dar asta e ce sa mai fac e tot al meu si trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea.la eco el e bn in afara de rinichiul drept care e un pic mai mare dkt trebuie dar sa vedem la urmatoarea ce imi mai sp.pupicei
simonik19
QUOTE(angel @ Feb 7 2011, 08:58 PM) *
ce fac fetele???la mine in burtice e tot un baietel male.gif male.gif male.gif male.gif se pare si eu st un pic dezamagita dar asta e ce sa mai fac e tot al meu si trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea.la eco el e bn in afara de rinichiul drept care e un pic mai mare dkt trebuie dar sa vedem la urmatoarea ce imi mai sp.pupicei

eu te-am felicitat si la aprilie!!si te mai felicit odata oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif ...si eu am fost dezamagita....fff tare...dar acum sunt f fericita ..si sper din suflet sa ramana asa cu toate ca sunt slabe sanse sa se mai schimbe.....!!mi-am dat seama ca am fost f egoista si nerecunoscatoare knd m-am simtit dezamagita...important e ca pana acum e dezvoltat bine,si cel mai important ca ni l-a daruit Dzeu...sunt f multe femei care isi doresc un bebe si se chinuie ....si noi ca il avem suntem egoiste...smile.gif sa mai treaca cateva zile si ai sa vezi ce fericita vei fi ca e baiat.....ai o gramada de avantaje.....are fratiorul tau cu cine se juca....ca e mica diferenta...in plus si hainutele de la el le poti lua tu...ceea ce bine ...!! te pup si multa sanatate va doresc
AlinaGh
QUOTE(onutzelu @ Feb 7 2011, 08:51 PM) *
Buna,
Am tot vazut postarile tale. In cae saptamani esti? Cum ai reusit sa faci cununia civila ca din cate am citit pe net trebuie facuta echo la plamani parca sau daca esti gravida nu mai trebuie?

sarcina usoara

Eu sunt in 12saptamani si 4zile. Eu am fost la doctor si mi.a scris pe foaia aceea ca sunt insacrinata in 3luni. Atat...Nu am mai facut nimic...
angel
QUOTE(simonik19 @ Feb 7 2011, 07:01 PM) *
eu te-am felicitat si la aprilie!!si te mai felicit odata oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif ...si eu am fost dezamagita....fff tare...dar acum sunt f fericita ..si sper din suflet sa ramana asa cu toate ca sunt slabe sanse sa se mai schimbe.....!!mi-am dat seama ca am fost f egoista si nerecunoscatoare knd m-am simtit dezamagita...important e ca pana acum e dezvoltat bine,si cel mai important ca ni l-a daruit Dzeu...sunt f multe femei care isi doresc un bebe si se chinuie ....si noi ca il avem suntem egoiste...smile.gif sa mai treaca cateva zile si ai sa vezi ce fericita vei fi ca e baiat.....ai o gramada de avantaje.....are fratiorul tau cu cine se juca....ca e mica diferenta...in plus si hainutele de la el le poti lua tu...ceea ce bine ...!! te pup si multa sanatate va doresc

da simonel ai dreptate st cam egoista asa e saracele altele femei se chinuie sa faca ani intregi de fapt am si exemplu in fam si nu imi doresc sa fii fost asa doamne fereste dar sincera sa fiu nu am putut eu sa ma abtin ce sa fac.cand mi.a sp dr ca e baiat am uitat sa o mai intreb tot ce aveam de gand p dr noroc ca a fost al meu cu mine inauntru ca eu uitasem si data cand ma pus sa ma programez pt urmat eco vai de capu meu ffff nauca am iesit de acolo.si noi va pupam p voi 2
AlinaGh
QUOTE(angel @ Feb 7 2011, 08:58 PM) *
ce fac fetele???la mine in burtice e tot un baietel male.gif male.gif male.gif male.gif se pare si eu st un pic dezamagita dar asta e ce sa mai fac e tot al meu si trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea.la eco el e bn in afara de rinichiul drept care e un pic mai mare dkt trebuie dar sa vedem la urmatoarea ce imi mai sp.pupicei

Felicitari ptr baietel, si eu zic sa nu mai fi deloc dezamagita , important e sa fie sanatos... :*
simonik19
QUOTE(angel @ Feb 7 2011, 09:19 PM) *
da simonel ai dreptate st cam egoista asa e saracele altele femei se chinuie sa faca ani intregi de fapt am si exemplu in fam si nu imi doresc sa fii fost asa doamne fereste dar sincera sa fiu nu am putut eu sa ma abtin ce sa fac.cand mi.a sp dr ca e baiat am uitat sa o mai intreb tot ce aveam de gand p dr noroc ca a fost al meu cu mine inauntru ca eu uitasem si data cand ma pus sa ma programez pt urmat eco vai de capu meu ffff nauca am iesit de acolo.si noi va pupam p voi 2

crede-ma ca te inteleg perfect!!!!am trecut prin aceleasi stari.........si kn spuneam de egoism ma refeream mai ales la mine:)) ....ai tai si al tau ce au zis???sunt fericiti?
angel
QUOTE(simonik19 @ Feb 7 2011, 07:30 PM) *
crede-ma ca te inteleg perfect!!!!am trecut prin aceleasi stari.........si kn spuneam de egoism ma refeream mai ales la mine:)) ....ai tai si al tau ce au zis???sunt fericiti?

ai mei ce sa zica st fericiti al meu e suparat ca ma vazut p me bosumflata,dar peste vro 2 zile cred ca totul va fii bine.
simonik19
QUOTE(angel @ Feb 7 2011, 09:33 PM) *
ai mei ce sa zica st fericiti al meu e suparat ca ma vazut p me bosumflata,dar peste vro 2 zile cred ca totul va fii bine.

sigur v-a fi bn!!!!doar va fi baiatul lu'tata.....si a lu'mama yes.gif
angel
QUOTE(simonik19 @ Feb 7 2011, 07:37 PM) *
sigur v-a fi bn!!!!doar va fi baiatul lu'tata.....si a lu'mama yes.gif

da sg ca da....si al tau la fel tzuc.gif
angel
QUOTE(angel @ Feb 7 2011, 07:38 PM) *
da sg ca da....si al tau la fel tzuc.gif

ia sa imi dai si mie id tau de mess sau intra u p me p miky1689. tzuc.gif
Alondra
QUOTE(cory27 @ Feb 7 2011, 08:10 PM) *
Alondra dar cvadruplul test se face dupa triplu test,si ala se face la 16 saptamani,vazand ca esti mamica de septembrie,trebuie sa ai sarcina mica ptr acest test,poate sa faci bitest,sau gresesc,cate saptamani ai?eu spre exemplu a 12 si 2 zile si acum 4 zile am facut bitestul ,in care se ia o monstra de sange+eco(morfologia de trim 1).cvadruplu test daca citesti pe net se face intre 16-18 saptamani.Cate saptamani ai tu?

Eu am 10 sapt. , dar cred ca ma confunzi...smile.gif


QUOTE(angel @ Feb 7 2011, 08:58 PM) *
ce fac fetele???la mine in burtice e tot un baietel male.gif male.gif male.gif male.gif se pare si eu st un pic dezamagita dar asta e ce sa mai fac e tot al meu si trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea.la eco el e bn in afara de rinichiul drept care e un pic mai mare dkt trebuie dar sa vedem la urmatoarea ce imi mai sp.pupicei

Felicitari!
Uffa, se pare ca mai nou mamicile au parte de baietei, desi ele doresc fetite....presimt ca si eu o sa patesc la fel! doh.gif
Lasa Angel, bine ca e sanatos! yes.gif

simonik19
QUOTE(Alondra @ Feb 7 2011, 09:54 PM) *
Eu am 10 sapt. , dar cred ca ma confunzi...smile.gif
Felicitari!
Uffa, se pare ca mai nou mamicile au parte de baietei, desi ele doresc fetite....presimt ca si eu o sa patesc la fel! doh.gif
Lasa Angel, bine ca e sanatos! yes.gif

poate tu ,maria26 o sa fiti mai norocoase!!!acum ce o fi,sanatosi sa fie!!!
Alondra
QUOTE(simonik19 @ Feb 7 2011, 10:02 PM) *
poate tu ,maria26 o sa fiti mai norocoase!!!acum ce o fi,sanatosi sa fie!!!

Da, sanatosi sa fie, la cat 'tragem' pt ei....sad.gif ...ca uite bebelushk al meu bb.gif ma chinuie de vreo 2 ore...wacko.gif sa ingrase ratele si nu poate....
simonik19
QUOTE(Alondra @ Feb 7 2011, 10:16 PM) *
Da, sanatosi sa fie, la cat 'tragem' pt ei....sad.gif ...ca uite bebelushk al meu bb.gif ma chinuie de vreo 2 ore...wacko.gif sa ingrase ratele si nu poate....

bine ai spus......nu e usor deloc sa fi graviduta...pe bune acum!!!:(
Alondra
QUOTE(simonik19 @ Feb 7 2011, 10:43 PM) *
bine ai spus......nu e usor deloc sa fi graviduta...pe bune acum!!!:(

Mie -mi spui...wacko.gif nu ma gandeam veci ca e asa de neplacut... crybaby.gif tocmai am ingrasat niste ratoi rau de tot mad.gif nervi.gif ....ce ma laudam ca imi e prea bine in ultimele zile?! doh.gif

Pupici si noapte buna va urez! oFloare1.gif
simonik19
QUOTE(Alondra @ Feb 7 2011, 10:47 PM) *
Mie -mi spui...wacko.gif nu ma gandeam veci ca e asa de neplacut... crybaby.gif tocmai am ingrasat niste ratoi rau de tot mad.gif nervi.gif ....ce ma laudam ca imi e prea bine in ultimele zile?! doh.gif

Pupici si noapte buna va urez! oFloare1.gif

noapte buna si tie!!!si maine o zi mai buna...si mai usoara....!! oFloare1.gif
adinuta
QUOTE(AlinaGh @ Feb 7 2011, 07:33 PM) *
Ce mai faceti fetelor?
Eu ma pregatesc de cununia civila care va fi sambata, imi caut o rochitza si facem ultimile pregatiri.....
Voi ce mai faceti? cum va mai simtiti? Eu azi dim am dat la ratuste...k na nu mai dadusem de mult....
Maine o sa ma duc la doctor sa.i arat ecografia si sa.i spun k este bine bebicu..biggrin.gif:D
Voi o sa creti sa va recolteze celule stem ptr bebe?

felicitari, sa fie intr-un ceas bun! Eu am recoltat celule stem pt Daria, mi-a iesit un rezultat f bun, adica pana la multe kg, ceea ce se intampla destul de rar. Vreau sa recoltez si la bebe2.

QUOTE(angel @ Feb 7 2011, 08:58 PM) *
ce fac fetele???la mine in burtice e tot un baietel male.gif male.gif male.gif male.gif se pare si eu st un pic dezamagita dar asta e ce sa mai fac e tot al meu si trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea.la eco el e bn in afara de rinichiul drept care e un pic mai mare dkt trebuie dar sa vedem la urmatoarea ce imi mai sp.pupicei

Imi pare rau ca esti suparata, te inteleg ca si eu mi-am dorit enorm fetita la prima sarcina, insa mie mi-a iesit ce am vrut, dar daca era baiat, am zis ca il dau mamei ca mie nu-mi trebuie:)) eram nebuna, insa sigur il vei indragi enorm si peste catva timp vei uita de tot de dezamagirea de azi. Sper ca e ok cu rinichiul, sa ne tii la curent.

QUOTE(simonik19 @ Feb 7 2011, 10:43 PM) *
bine ai spus......nu e usor deloc sa fi graviduta...pe bune acum!!!:(

Mie-mi spui? Si sa mai ai si unul mic acasa!:))
Noapte buna, dragi mamici.
Alondra
Neata burtici gravida.gif
Nu am avut o seara prea buna, noapte nici atat, iar la 6 jumate de dimineata s-a trezit galushka bebelushkca mea ca vrea sa ingrase ratoii nervi.gif aaaaaaahhhhh, cand va veni vremea sa scapam de dat la rate ca m-am saturat.... oFloare1.gif
Restul fetelor cum mai sunteti?
Va doresc o zi buna!
alexxalili
'neata tuturor burticilor. sunt prezenta si eu pe aici, 'rasfoiesc ' forumul. vreau sa va spun ca la primul copil nu am recoltat celule stem si mi-a parut destul de rau. dar pe vremea aceea abia ce aparusera clinici ce recoltau si costurile erau destu de mari ( ne-am interesat atunci si costa 4.300-4.700 euro nervi.gif ). asta a fost, am ales sa nu recoltam . insa acum recoltam cu siguranta, doamne fereste, nu se stie niciodata. prefer sa stiu k le avem chiar daka ( doamne ajuta ) sa nu le folosim never- ever. in rest toate sunt ok, asteptam controlul de vineri. aseara m-a apukat harnicia la bucatarie si k de obicei ma apuka rar dar ma tine. si am inceput: ciorba de fasole verde ( pt. sot si mamarutza ) si de varza pentru mine ( dar facuta de mama caci mie nu-mi iese buna k a ei), piftelutze, spanac, icre facute acasa ( nu ne plac cele gata facute de prin magazine) iar la desert 'lapte de pasare'. asa k azi si maine pa-pa bucatarie. tocmai ce am citit in ziar k maine se joaca la teatru de papusi o piesa le care mamarutza n-a vazut-o, asa k maine seara avem program. pupici
simina_ana
QUOTE(AlinaGh @ Feb 7 2011, 09:33 PM) *
Ce mai faceti fetelor?
Eu ma pregatesc de cununia civila care va fi sambata, imi caut o rochitza si facem ultimile pregatiri.....
Voi ce mai faceti? cum va mai simtiti? Eu azi dim am dat la ratuste...k na nu mai dadusem de mult....
Maine o sa ma duc la doctor sa.i arat ecografia si sa.i spun k este bine bebicu..biggrin.gif:D
Voi o sa creti sa va recolteze celule stem ptr bebe?

Sa fie intr-un ceas buna si petrecere frumoasa....asteptam si poze...
Eu am recoltat celule la Iancu si cred ca o voi face si acum...

QUOTE(angel @ Feb 7 2011, 10:58 PM) *
ce fac fetele???la mine in burtice e tot un baietel


Capul sus Zoe....fii barbata.....ai sa vezi cat de mult o sa-l iubesti. SI eu in sarcina cu Iancu am zis ca e fetita ( vedeam semne peste tot biggrin.gif)....cu o noapte inainte sa merg la morfologie am visat un baietel cret care semana cu mine la 3 ani care venea sima iubea si ma pupa si iar fugea si iar venea sa ma pupe....si m-am dus atatd e linistita la echo...cand ne-a spus ca e baietel a sarit inima in mine...sotul a fost socat desi ii spusesem de vis....dar s-a dezmeticit si el repede si s-a bucurat enorm....acum nu l-am mai da pe toate fetele din lume....si e exact ca in vis...seamana cu mine, e cret si ma iubeste in fiecare zi de zici ca sunt ubita lui....asa vine si ma mozoleste cateodata liwlol.gif liwlol.gif de nu stiu cum sa ma feresc mai bine de el:)) liwlol.gif

QUOTE(Alondra @ Feb 8 2011, 12:47 AM) *
tocmai am ingrasat niste ratoi rau de tot


Eu tocmai m-am specializat pe bobocii de rata biggrin.gif


simina_ana
Neata si de la mine.....azi ca ieri nu am mai apucat sa intru.
Azi iar m-am trezit cu dureri de burtica...de fapt de ovar drept.ar fi fost perioada cand ar fi trebuit sa-mi vina si cred ca de asta. Ca totusi de cand iau tratam homeopat ma simt mai bine si nu ma mai doare burtica atat de tare....tot la pat consemnata dara zi cred ca voi face si ceva treaba prin casa ca sunt singura si ma aenrveaza sa vad dezordine,,,
O zi placuta va doresc si ne auzm mai tazriu ca acum stam pe olita biggrin.gif si nu ne place singur biggrin.gif
adinuta
neata, va pupam si noi.
angel
fetelor va multumesc pt urari si incurajari deja am inceput sa ma obisnuiesc ca e baiat si incet incet sa imi placa cat mai mlt ideea..... tzuc.gif
simina_ana
Ce fac burticile?

Noi azi am fost mai obraznicuti putin si nu am respectat interdictiile medicului....dar promitem sa ne punem de-acum in pat si sa stam asa smile.gif

Mor de ras ca fiu-miu a vrut azi sa-l ajute pe sot la "tenie"= curatenie si la "deaba"=treaba...si mi-a rulat covorul din living, care e destul de mare si de greu liwlol.gif liwlol.gif...l-am intrebat daca ii dau un batator si iese afara sa le bata in zapada si s-a dus la usa sa se incalte sa plece liwlol.gif liwlol.gif ...e tot mai minunata maimutica ma liwlol.gif liwlol.gif ...vedeti Simo...Angel la ce-s buni baietii biggrin.gif liwlol.gif
liwlol.gif

Va pupic si ne auzim maine...
simonik19
QUOTE(simina_ana @ Feb 8 2011, 07:50 PM) *
Ce fac burticile?

Noi azi am fost mai obraznicuti putin si nu am respectat interdictiile medicului....dar promitem sa ne punem de-acum in pat si sa stam asa smile.gif

Mor de ras ca fiu-miu a vrut azi sa-l ajute pe sot la "tenie"= curatenie si la "deaba"=treaba...si mi-a rulat covorul din living, care e destul de mare si de greu liwlol.gif liwlol.gif...l-am intrebat daca ii dau un batator si iese afara sa le bata in zapada si s-a dus la usa sa se incalte sa plece liwlol.gif liwlol.gif ...e tot mai minunata maimutica ma liwlol.gif liwlol.gif ...vedeti Simo...Angel la ce-s buni baietii biggrin.gif liwlol.gif
liwlol.gif

Va pupic si ne auzim maine...

smile.gif foarte dragut al tau prunc...cred k iti venea sa il mananci....!!!deabea astept si eu sa treaca timpul mai repede....sa il tin in brate.....si la urma urmeii ai dreptate....acum avem cine sa ne apere....liwlol.gif
adinuta



QUOTE(simina_ana @ Feb 8 2011, 07:50 PM) *
Ce fac burticile?

Noi azi am fost mai obraznicuti putin si nu am respectat interdictiile medicului....dar promitem sa ne punem de-acum in pat si sa stam asa smile.gif

Mor de ras ca fiu-miu a vrut azi sa-l ajute pe sot la "tenie"= curatenie si la "deaba"=treaba...si mi-a rulat covorul din living, care e destul de mare si de greu liwlol.gif liwlol.gif...l-am intrebat daca ii dau un batator si iese afara sa le bata in zapada si s-a dus la usa sa se incalte sa plece liwlol.gif liwlol.gif ...e tot mai minunata maimutica ma liwlol.gif liwlol.gif ...vedeti Simo...Angel la ce-s buni baietii biggrin.gif liwlol.gif
liwlol.gif

Va pupic si ne auzim maine...

Ce tare e, scumpul de el!
angel
QUOTE(simina_ana @ Feb 8 2011, 05:50 PM) *
Ce fac burticile?

Noi azi am fost mai obraznicuti putin si nu am respectat interdictiile medicului....dar promitem sa ne punem de-acum in pat si sa stam asa smile.gif

Mor de ras ca fiu-miu a vrut azi sa-l ajute pe sot la "tenie"= curatenie si la "deaba"=treaba...si mi-a rulat covorul din living, care e destul de mare si de greu liwlol.gif liwlol.gif...l-am intrebat daca ii dau un batator si iese afara sa le bata in zapada si s-a dus la usa sa se incalte sa plece liwlol.gif liwlol.gif ...e tot mai minunata maimutica ma liwlol.gif liwlol.gif ...vedeti Simo...Angel la ce-s buni baietii biggrin.gif liwlol.gif
liwlol.gif

Va pupic si ne auzim maine...

ce scumpic trebuie sa fii fost el tzuc.gif ....da vad acum sa vedem cat de harnic va fii si al meu liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
Alondra
Neata burtici! gravida.gif
Ce mai faceti?
Simina, ce haios Iancu, sigur si eu tot la asta m-as gandi daca as avea baiat......sa ma ajute cand o fi mare, mandria mamei, sa semene cu mine...etc......dar parca tot fata as vrea, mi se pare ca e mai usor de crescut, nu stiu ...si -apoi si mie mi-ar fi frica exact de chestia cu fimoza de care ai zis tu...wacko.gif mi-ar fi nu stiu cum...unsure.gif nu stiu daca m-as descurca...doh.gif
Eu am revenit la programul mult placut de galushka bebelushka mea, si anume dat la rate de 2 ori pe zi dimineata si seara sau noaptea, si..........cu greata in gat non stop wacko.gif
simina_ana
QUOTE(Alondra @ Feb 9 2011, 11:54 AM) *
Neata burtici! gravida.gif
Ce mai faceti?
Simina, ce haios Iancu, sigur si eu tot la asta m-as gandi daca as avea baiat......sa ma ajute cand o fi mare, mandria mamei, sa semene cu mine...etc......dar parca tot fata as vrea, mi se pare ca e mai usor de crescut, nu stiu ...si -apoi si mie mi-ar fi frica exact de chestia cu fimoza de care ai zis tu...wacko.gif mi-ar fi nu stiu cum...unsure.gif nu stiu daca m-as descurca...doh.gif
Eu am revenit la programul mult placut de galushka bebelushka mea, si anume dat la rate de 2 ori pe zi dimineata si seara sau noaptea, si..........cu greata in gat non stop wacko.gif



Neata....
Eu avand deja un baietel mi separe mai simplu de crescut inca unul biggrin.gif...nu stiu cum sa procedez in cazul fetei liwlol.gif liwlol.gif....no...fiecare cu piticii lui pe creieras biggrin.gif..Pana la urma conteaza sa fie sanatos ce-o fi...
Despre baieti se spune ca sunt mai mamosi..asa ca ma simt privilegiata sa fiu iubita de doi barbati biggrin.gif....si mai ales sa-i pot iubi si eu in acelasi timp biggrin.gif liwlol.gif liwlol.gif
Imi pare rau sa aud ca iar te-au luat greturile, dar tine minte ca si la mine tot acum 2 saptamani au inceput sa se amplifice iar....dar or sa scada treptat...o sa vezi....azi eu am scapat....sa speram ca va fi tot mai bine de acum....
Alondra
QUOTE(simina_ana @ Feb 9 2011, 11:29 AM) *
Neata....
Eu avand deja un baietel mi separe mai simplu de crescut inca unul biggrin.gif...nu stiu cum sa procedez in cazul fetei liwlol.gif liwlol.gif....no...fiecare cu piticii lui pe creieras biggrin.gif..Pana la urma conteaza sa fie sanatos ce-o fi...
Despre baieti se spune ca sunt mai mamosi..asa ca ma simt privilegiata sa fiu iubita de doi barbati biggrin.gif....si mai ales sa-i pot iubi si eu in acelasi timp biggrin.gif liwlol.gif liwlol.gif
Imi pare rau sa aud ca iar te-au luat greturile, dar tine minte ca si la mine tot acum 2 saptamani au inceput sa se amplifice iar....dar or sa scada treptat...o sa vezi....azi eu am scapat....sa speram ca va fi tot mai bine de acum....

Da, e normal sa avem piticutii nostri pe creier, ce sa faci, ca asa sunt femeile...doh.gif
Offf Doamne, cu datul la rate nu pot decat sa ma tot repet ca abia astept sa treaca si ma rog intr-una pt asta...pray.gif

M-am saturat si de hormonii astia si care joaca in voia lor....de mirosurile pe care nu le pot stapani sa nu le mai ....miros! wacko.gif Nu stiu cum e la voi dar eu nu mai suport nimic, de la parfumuri, balsam (hainele umede puse la uscat care emana mirosul), miros de prajeala (in caz ca nu o fac eu) si pana la mirosul de ...calorifere!Daaa...de calorifere daca va vine sa credeti...eu nu stiu daca e tocmai normala treaba asta si nu am un schepsis la creier...dar nu suport nervi.gif cand porneste centrala si se incalzesc caloriferele de emana mirosul ala cald si uscat si imbacsit dupa nasul meu, care ma apasa efectiv....asa incat am fost nevoita deja de mai bine de o luna sa stau doar cu un calorifer deschis in camera si usa deschisa sa circule aerul , deci eu stau in frig efectiv..numai sa nu simt mirosul ala...ca mi se face instantaneu rau, mi se invarte stomacul vaj -vaj.....wacko.gif si ma ia cu palpitatii la inima, de simt nevoia sa deschid geamul sa respir aer curat ca altfel simt ca imi vine sa vomit......

Voua vi se intampla asa ceva? Incep sa cred ca am ceva la tiroida...am inteles ca in timpul sarcinii isi mareste volumul de vreo 4 ori, si nu mi se pare normal sa ma simt asa cum am descris mai sus sad.gif
Voua v-au facut dr. analize si la hormonii aia tiroidieni T3 ši T4? Ma gandesc sa-mi fac niste analize sa vad ce am......... sad.gif
AlinaGh
QUOTE(simina_ana @ Feb 8 2011, 07:50 PM) *
Ce fac burticile?

Noi azi am fost mai obraznicuti putin si nu am respectat interdictiile medicului....dar promitem sa ne punem de-acum in pat si sa stam asa smile.gif

Mor de ras ca fiu-miu a vrut azi sa-l ajute pe sot la "tenie"= curatenie si la "deaba"=treaba...si mi-a rulat covorul din living, care e destul de mare si de greu liwlol.gif liwlol.gif...l-am intrebat daca ii dau un batator si iese afara sa le bata in zapada si s-a dus la usa sa se incalte sa plece liwlol.gif liwlol.gif ...e tot mai minunata maimutica ma liwlol.gif liwlol.gif ...vedeti Simo...Angel la ce-s buni baietii biggrin.gif liwlol.gif
liwlol.gif

Va pupic si ne auzim maine...

Foarte dulce baietelul tau..vedeti fetelor ca e bine sa ai si un baietel, ii ajuta pe mami si tati la curatenie eusa_clap.gif

Imi pare rau sa vad ca inca dati la ratuste...Eu sunt bine din pct asta de vedere, la mine problemele sunt vergeturile... deja au inceput sa imi apara mai ales pe sani, mi s.a subtiat f tare pielea si se vad rau si venele:( . Mi.am luat ieri o crema de la Chico Mamma Donna k mi.a recomandat.o cineva si chiar e foarte buna sper sa nu imi mai apara si sa fie totul ok...
adinuta
QUOTE(Alondra @ Feb 9 2011, 09:54 AM) *
Neata burtici! gravida.gif
Ce mai faceti?
Simina, ce haios Iancu, sigur si eu tot la asta m-as gandi daca as avea baiat......sa ma ajute cand o fi mare, mandria mamei, sa semene cu mine...etc......dar parca tot fata as vrea, mi se pare ca e mai usor de crescut, nu stiu ...si -apoi si mie mi-ar fi frica exact de chestia cu fimoza de care ai zis tu...wacko.gif mi-ar fi nu stiu cum...unsure.gif nu stiu daca m-as descurca...doh.gif
Eu am revenit la programul mult placut de galushka bebelushka mea, si anume dat la rate de 2 ori pe zi dimineata si seara sau noaptea, si..........cu greata in gat non stop wacko.gif

Aoleu, si eu ma tem de partea cu fimoza, ma dispera cand citesc la fetele de iunie 2009, i-am spus clar sotului ca de operatiunea asta se va ocupa el fara doar si poate si eu voi pleca de acasa de fiecare data. tare as mai vrea o fetita, dar totusi cred ca e baietel de data asta.

QUOTE(Alondra @ Feb 9 2011, 11:50 AM) *
Da, e normal sa avem piticutii nostri pe creier, ce sa faci, ca asa sunt femeile...doh.gif
Offf Doamne, cu datul la rate nu pot decat sa ma tot repet ca abia astept sa treaca si ma rog intr-una pt asta...pray.gif

M-am saturat si de hormonii astia si care joaca in voia lor....de mirosurile pe care nu le pot stapani sa nu le mai ....miros! wacko.gif Nu stiu cum e la voi dar eu nu mai suport nimic, de la parfumuri, balsam (hainele umede puse la uscat care emana mirosul), miros de prajeala (in caz ca nu o fac eu) si pana la mirosul de ...calorifere!Daaa...de calorifere daca va vine sa credeti...eu nu stiu daca e tocmai normala treaba asta si nu am un schepsis la creier...dar nu suport nervi.gif cand porneste centrala si se incalzesc caloriferele de emana mirosul ala cald si uscat si imbacsit dupa nasul meu, care ma apasa efectiv....asa incat am fost nevoita deja de mai bine de o luna sa stau doar cu un calorifer deschis in camera si usa deschisa sa circule aerul , deci eu stau in frig efectiv..numai sa nu simt mirosul ala...ca mi se face instantaneu rau, mi se invarte stomacul vaj -vaj.....wacko.gif si ma ia cu palpitatii la inima, de simt nevoia sa deschid geamul sa respir aer curat ca altfel simt ca imi vine sa vomit......

Voua vi se intampla asa ceva? Incep sa cred ca am ceva la tiroida...am inteles ca in timpul sarcinii isi mareste volumul de vreo 4 ori, si nu mi se pare normal sa ma simt asa cum am descris mai sus sad.gif
Voua v-au facut dr. analize si la hormonii aia tiroidieni T3 ši T4? Ma gandesc sa-mi fac niste analize sa vad ce am......... sad.gif

Mie nu mi-a facut nimic pt tiroida. Eu nu am faze de astea cu aerul curat sau mirosuri, insa eu am gustul schimbat, nu mai suport, am mereu un gust dulce, indiferent de ce mananc si efectiv ma doboara, e cumplit si ziua si noaptea cu gustul ala. La prima sarcina nu a fost asa, eu si de aia cred va e baiat ca prea multe is schimbate acum....
Alondra
QUOTE(adinuta @ Feb 9 2011, 02:03 PM) *
Aoleu, si eu ma tem de partea cu fimoza, ma dispera cand citesc la fetele de iunie 2009, i-am spus clar sotului ca de operatiunea asta se va ocupa el fara doar si poate si eu voi pleca de acasa de fiecare data. tare as mai vrea o fetita, dar totusi cred ca e baietel de data asta.
Mie nu mi-a facut nimic pt tiroida. Eu nu am faze de astea cu aerul curat sau mirosuri, insa eu am gustul schimbat, nu mai suport, am mereu un gust dulce, indiferent de ce mananc si efectiv ma doboara, e cumplit si ziua si noaptea cu gustul ala. La prima sarcina nu a fost asa, eu si de aia cred va e baiat ca prea multe is schimbate acum....

Da, clar nici eu nu m-as ocupa de partea asta la baiat wacko.gif nici nu stiu ce si cum si mi-ar fi mila!
Gustul dulce si eu il am , la fel dupa orice mananc nervi.gif nu-mi place cum ramane in gura, si nici cu apa nu se duce.....doar daca mananc iar ceva....doh.gif dar nu pot manca intr-una! nervi.gif
adinuta
QUOTE(Alondra @ Feb 9 2011, 02:46 PM) *
Da, clar nici eu nu m-as ocupa de partea asta la baiat wacko.gif nici nu stiu ce si cum si mi-ar fi mila!
Gustul dulce si eu il am , la fel dupa orice mananc nervi.gif nu-mi place cum ramane in gura, si nici cu apa nu se duce.....doar daca mananc iar ceva....doh.gif dar nu pot manca intr-una! nervi.gif

Aha, sa stii ca si eu numai daca mananc ceva, imi trece, insa pt 2 minute si apoi revine, mooor. Sunt curioasa daca vom face acelasi sex de copil:))
Alondra
QUOTE(adinuta @ Feb 9 2011, 03:01 PM) *
Aha, sa stii ca si eu numai daca mananc ceva, imi trece, insa pt 2 minute si apoi revine, mooor. Sunt curioasa daca vom face acelasi sex de copil:))

Pai la tine sunt mari sanse cu ce se vedea in eco tongue.gif ...eu , nu stiu inca ..unsure.gif mai e pana pe 22 cand merg la eco, si poate nu se va vedea nici atunci...dar mie toata lumea imi zice ca fac baiat..doh.gif
adinuta
QUOTE(Alondra @ Feb 9 2011, 03:03 PM) *
Pai la tine sunt mari sanse cu ce se vedea in eco tongue.gif ...eu , nu stiu inca ..unsure.gif mai e pana pe 22 cand merg la eco, si poate nu se va vedea nici atunci...dar mie toata lumea imi zice ca fac baiat..doh.gif

Pai de ce iti spun asa? De unde li se pare lor?liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(adinuta @ Feb 9 2011, 04:03 PM) *
Aoleu, si eu ma tem de partea cu fimoza, ma dispera cand citesc la fetele de iunie 2009, i-am spus clar sotului ca de operatiunea asta se va ocupa el fara doar si poate si eu voi pleca de acasa de fiecare data. tare as mai vrea o fetita, dar totusi cred ca e baietel de data asta.
Mie nu mi-a facut nimic pt tiroida. Eu nu am faze de astea cu aerul curat sau mirosuri, insa eu am gustul schimbat, nu mai suport, am mereu un gust dulce, indiferent de ce mananc si efectiv ma doboara, e cumplit si ziua si noaptea cu gustul ala. La prima sarcina nu a fost asa, eu si de aia cred va e baiat ca prea multe is schimbate acum....



QUOTE(Alondra @ Feb 9 2011, 04:46 PM) *
Da, clar nici eu nu m-as ocupa de partea asta la baiat wacko.gif nici nu stiu ce si cum si mi-ar fi mila!
Gustul dulce si eu il am , la fel dupa orice mananc nervi.gif nu-mi place cum ramane in gura, si nici cu apa nu se duce.....doar daca mananc iar ceva....doh.gif dar nu pot manca intr-una! nervi.gif


Si mie imi era teama de asta....si am zis ca va fi treaba lui tati....dar uite ca m-am inselat si facem amandoi...Inainte de a ma apuca de "treaba" mi-am pus sotul sa ma informeze cat mai exact, desi radeam amandoi cu gura pana la urechi, mai ales el ca vrea sa stiu asa ceva...dar ce sa fac....trebuia sa ma ocup de Iancu ...ca doar nu ma duceam la un strain....Dupa... am inteles foarte bine cat e de sensibil locul ( si daca aveam nelamuriri sau mi se parea ceva suspect apelam la tati) ...si chestia asta vine si din mers ca sa zic asa....
Asa ca la fiecare baita cat timp ii faceam eu baie ma ocupam si de "treaba murdara" liwlol.gif liwlol.gif...cu blandete si cu rabdare am reusit sa ii dau de capat si dupa o luna cand am fost la control am primit doar laude ca nu m-am descurajat si nu am cedat din prima sa-l duc la bisturiu....
Asa ca va asigur....e simplu si nu-l deranjeaza, daca nu e fortat....Intotdeauna fac asta cand e el in cadita cu apa ( niciodata pe uscat sau la dus) si in timp ce el se joaca eu un minut am grija. Daca e prea tare imi da mana la o parte liwlol.gif ......Stiu ca pare ciudat si sper ca nu am contribuit mai mult la ingrasatul ratelor liwlol.gif liwlol.gif
Alondra
QUOTE(adinuta @ Feb 9 2011, 03:55 PM) *
Pai de ce iti spun asa? De unde li se pare lor?liwlol.gif

Habar n-am ...din dorinta , cred ca...unsure.gif
Alondra
QUOTE(simina_ana @ Feb 9 2011, 04:00 PM) *
Si mie imi era teama de asta....si am zis ca va fi treaba lui tati....dar uite ca m-am inselat si facem amandoi...Inainte de a ma apuca de "treaba" mi-am pus sotul sa ma informeze cat mai exact, desi radeam amandoi cu gura pana la urechi, mai ales el ca vrea sa stiu asa ceva...dar ce sa fac....trebuia sa ma ocup de Iancu ...ca doar nu ma duceam la un strain....Dupa... am inteles foarte bine cat e de sensibil locul ( si daca aveam nelamuriri sau mi se parea ceva suspect apelam la tati) ...si chestia asta vine si din mers ca sa zic asa....
Asa ca la fiecare baita cat timp ii faceam eu baie ma ocupam si de "treaba murdara" liwlol.gif liwlol.gif...cu blandete si cu rabdare am reusit sa ii dau de capat si dupa o luna cand am fost la control am primit doar laude ca nu m-am descurajat si nu am cedat din prima sa-l duc la bisturiu....
Asa ca va asigur....e simplu si nu-l deranjeaza, daca nu e fortat....Intotdeauna fac asta cand e el in cadita cu apa ( niciodata pe uscat sau la dus) si in timp ce el se joaca eu un minut am grija. Daca e prea tare imi da mana la o parte liwlol.gif ......Stiu ca pare ciudat si sper ca nu am contribuit mai mult la ingrasatul ratelor liwlol.gif liwlol.gif

Aoleu, cu atat mai mult nu m-as ocupa cu asta....n-as sti ce sa-i fac, Doamne, mi se pare treaba barbatilor...nah, nu stiu , VREAU FETIIIIITAAA! biggrin.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.