Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De August 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253
hanuk26
QUOTE(ninna @ Jan 7 2011, 02:24 PM) *
Slautare burtici din Brasov. trandafir.gif
De Gologan Radu ati auzit ceva?
Pupici

despre el chiar nu stiu nimik....din pacate........

QUOTE(Laura11 @ Jan 7 2011, 05:29 PM) *
waaaaaw !!! huh.gif
Fetelor, dar v-ati vorbit toate brasovencele sa nasteti in august 2011 ?! biggrin.gif
Cand am nascut eu, in 2009, nu era nimeni pe forum, la topic-ul nostru,
din Brasov si ... si aici, vad ca apareti din ce in ce mai multe ... nu-i corect asa yes.gif
are ceva special 2011 asta ? biggrin.gif

liwlol.gif se vede treaba ca in decembrie au cam fost ocupate....

QUOTE(Karmin @ Jan 7 2011, 06:25 PM) *
In prima faza iti faci programare, aconsulta la Eva, la Policlinica astra si cea Medlife...
iar peste tot are asistenta, intrebi la sfarsit cat costa, incaseaza si iti da bon fiscal.
LA MATERNITATE NU AM HABAR.
NU E CORECT, NU E CORECT!!! eu sunt mamica de decembrie 2007 si de martie 2009 ... mai rar asa gasca de brasovence ca cea care se va forma aici liwlol.gif

am inteles....multumesc de ajutor...... notworthy.gif

QUOTE(Alondra @ Jan 7 2011, 07:49 PM) *
Wowwww, ce de burtici din Brasov!!! smile.gif
Hanuk esti o norocoasa tongue.gif vezi, musai sa dai mai des pe aici , te ajuta si mamicile din Bv cu info! yes.gif

biggrin.gif acu cat pot si eu de des...stii doar unde e locul meu preferat.......tongue.gif
oricum le multumesc tuturor pt info primite.......
Alondra
QUOTE(Karmin @ Jan 7 2011, 07:55 PM) *
hehe, problemute de graviduta!!! ce mai zambesc acum cand ma gandesc la ele ....
Alondra, astea trec.....si vin altele.... nopti nedormite cu bebe mic, apoi se mai imbolnavesc....si tot asa , de acum incolo, pana ii maritam , insuram liwlol.gif

Off, da , asa e, ai dreptate, de-acum incepe greul si bucurosi le-om duce toate , nu? wacko.gif

QUOTE(Laura11 @ Jan 7 2011, 08:40 PM) *
Sarcina usoara ! oFloare1.gif
... si cand ma gandesc ca au fost zile in sarcina, cand, chiar imi
doream sa imi fie si mie, cel putin, o data rau, " sa simt " si eu ca sunt insarcinata ...
eu credeam ca e ceva in neregula cu sarcina, cand auzeam pe toate ce de povesteau
de simptome, alea, alea si eu ... nimic, nimic ... numai burta imi crestea, altceva
specific perioadei ... " nada " ... Acum, cand o vad pe vara'mea ca ii e rau in fiecare zi,
ma gandesc ca am fost o mare norocoasa, si ca, am fost de o prostie rara sleep.gif
cand imi doream asa ceva ...


Woww, Laura, ai fost o fericita, sa nu-ti doresti sa-ti fie rau, zau ca nu e de dorit.. oFloare1.gif
Multumesc pt urari!
QUOTE(simonik19 @ Jan 7 2011, 08:45 PM) *
ce faceti dragele mele?????eu bucataresc putin !!chiar daca sunt singura acasa...ma plictisesc.....al meu iubit lucreaza doar de noapte!!!alondra am vazut ca au inceput perioadele cu greturi.....iti doresc sa treaca cat mai repede....nici eu nu le mai suport.....am incercat de toate......inghetata ,portocale,sucuri naturale,muraturi....nimic nu are efect mai mult de jumate de ora......dar cand ne gandim ce minuni mici avem.....merita orice sacrificiu....nu?????am auzit si eu ca nu mai e valabila faza cu daca sotu e asigurat te puteai folosi si tu....nu stiu cum se numeste...sunt mai micuta ma intelegeti voi......naspa si eu trebuie sa imi fac asigurare de sanatate aveti cumva idee cat costa ....cum se plateste ...anual sau lunar???va pup

ohmy.gif Deci si tu ai auzit de asta?
Nu stiu,va trebui sa ne interesam....dar e naspa, nasol ca nu avem servici sa fi cotizat anul ala sa stam linistite ca primim si noi indemnizatie, nu?
Cu asigurarea e mai nasol, stiu ca n-ar fi mult pe luna..dar..cred ca trebuie platit retroactiv, nu sunt sigura dar eu asa stiu... oFloare1.gif

QUOTE(adinuta @ Jan 7 2011, 08:47 PM) *
Salutam Sibiul! POvestea cu mama e mai complicata, stam cu ei in casa, noi deasupra cu un etaj, m-a ajutat si ma ajuta f mult cu Daria, insa eu sunt f stresata de fel si am avut o depresie urata la inceput, dupa nastere, si ea nu isi mai poate imagina ca mai afc unul. Ma va crede nebuna, masochista....Va sustine cat de greu imi va fi, din astea.
Auzi, dar tu fiind la primul bebe, de ce a fost in stare de soc mama ta? Ce e drept, eu nici la Daria nu am putut sa-i spun in fata, i-am spus pe mess, eu de acasa, ea era la servici. Va dati seama cat de terorizata sunt de ceea ce crede sau imi spune? Si am 31 de ani spre 32! Pb e ca asa m-au crescut, am fost singura la parinti, mereu cu ajutorul lor in toate si uite-ma acum ca fac pe mine de stres...

Offf..si eu am 30 , primul copil, dar nu cred ca se asteptau , de-aia..nu stiu..
Dar cred ca mama ta te va sustine, sunt sigura, trebuie doar tu sa gasesti puterea si momentul oportun sa-i spui...

QUOTE(hanuk26 @ Jan 7 2011, 09:21 PM) *
despre el chiar nu stiu nimik....din pacate........
liwlol.gif se vede treaba ca in decembrie au cam fost ocupate....
am inteles....multumesc de ajutor...... notworthy.gif
biggrin.gif acu cat pot si eu de des...stii doar unde e locul meu preferat.......tongue.gif
oricum le multumesc tuturor pt info primite.......

Da stiu, dar nu putem sa le incarcam nici pe fete prea des cu greturile noastre, nu?

Offf, eu iar am dat la rate, a doua oara pe ziua de azi si mai rau de data asta...sad.gif mancasem lamaie cu apa si vad ca am dat-o afara toata , numai lamaie aveam ca si gust... oFloare1.gif
simina_ana
Va salut si eu pe seara....pana cand nu vad rosu in fata ochilor tot aici la mamici de august ma trage tastatura:)) liwlol.gif

Adina si eu zic sa-i spui mamei tale....cred cu tarie ca te va intelege si nu va reactiona urat...Insa stiu la ce te referi pt ca si la mine acest subiect a fost tabu o perioada de vreme...Dar nu te mai gandi la rele si sigur va fi bine.
EU am avut o reactie urata fata de mama cand marti i-am povestit ce si cum la echo. Mi-a zis ca sa nu mai plang, ca nu sunt nici prima nici ultima....Sunt constienta de asta...dar nu asta a fost genul de incurajare pe care il asteptaam atunci in acele momente....apoi si-a schimbat si ea atitudinea si apoi m-am simtit mai ok cand am plans si i-am povestit si i-am spus ce simptome am si ce temeri....Ea saraca a vrut sa fie mai dura cumine ca sa nu cad prada disperarii....dar in acel moment pt mine a fost prea tare durerea ca sa o aud pe mama spunadu-mi toate astea....Acum in fiecare zi ma incurajeaza cum poate ea mai bine si e alaturi de mine....si-i pare rau ca nu e langa mine ca sa poata sa aiba grija de mine...pentru k indiferent de ce varsta am avea ....noi tot copii lor ramanem si ele mamele noatre....si vor fi mereu aceleasi griji si temeri ca atunci cand eram si noi mici....pentru ca intotdeauna ne vor vrea binele....chiar daca uneori nu pun problema cum trebuie...sau cum am vrea noi ....

Hanuk....parerea mea e sa alegi un medic...si sa mergi pana la capat cu el...chiar daca are toane bune si toane rele....doar sa nu mergi la prea multi ca te vor zapavi de cap...ca fiecare are ideile lui....EU sper sa gasesti unul bun si ca om dar si ca medic, pt ca conteza f mult sa ai cu cine discuta pe perioada sarcinii....

Simonik.....chiar ca esti curajoasa la 20 de ani sa faci bebe....or sa spuna toti ca ai iesit cu surioara la plimbare smile.gif ....Esti de admirat....si noi o sa te sustinem si o sa-ti fim laturi....

Ramo...si tu ai dormit azi toata ziua? Si eu....de ieri dorm intr-una liwlol.gif liwlol.gif azi la 11 ne-am trezit aproape....Vad ca si Iancu intelege ca sunt obosita si ma lasa sa dorm...daca ma vede pe mine dormind...se mai pune si l o tura:)) Te-au mai lasat greturile?

simina_ana
QUOTE(Laura11 @ Jan 7 2011, 10:40 PM) *
Sarcina usoara ! oFloare1.gif
... si cand ma gandesc ca au fost zile in sarcina, cand, chiar imi
doream sa imi fie si mie, cel putin, o data rau, " sa simt " si eu ca sunt insarcinata ...
eu credeam ca e ceva in neregula cu sarcina, cand auzeam pe toate ce de povesteau
de simptome, alea, alea si eu ... nimic, nimic ... numai burta imi crestea, altceva
specific perioadei ... " nada " ... Acum, cand o vad pe vara'mea ca ii e rau in fiecare zi,
ma gandesc ca am fost o mare norocoasa, si ca, am fost de o prostie rara sleep.gif
cand imi doream asa ceva ...



Offf....asa sunt eu acum...imi doresc din tot sufletul sa-mi fie rau ....cat mai rau .....Poate asta mi-ar mai creste moralul ca e bebe bine...Nu disper inca....dar si asteptatrea asta ma termina....in fiecare zi "ma anlizez" sa vad daca toate simptomele pe care le traiesc sunt prezente....Of...ma agat cu disperare de orice fir de par liwlol.gif liwlol.gif
In fine....ce va fi va fi....voi vedea...
simonik19
tzuc.gif simina multumesc!!!stiu ca nu o sa imi fie usor,dar nici prea greu!!!o sa crestem impreuna,daca Dzeu mi l-a trimis,stie EL de ce nu???nimic nu e intamplator!!!nu mai fi suparata,sunt sigura ca in curand o sa ne dai vesti bune....!!!si eu am tendinta de a ma gandi mereu daca e bine,daca creste,intr-una ma gandesc.......vad ca si voi sunteti la fel!!am mai spus,si repet cred ca as putea sta la ecograf 24 de ore dintr-o zi yes.gif
simina_ana
QUOTE(simonik19 @ Jan 8 2011, 12:36 AM) *
tzuc.gif simina multumesc!!!stiu ca nu o sa imi fie usor,dar nici prea greu!!!o sa crestem impreuna,daca Dzeu mi l-a trimis,stie EL de ce nu???nimic nu e intamplator!!!nu mai fi suparata,sunt sigura ca in curand o sa ne dai vesti bune....!!!si eu am tendinta de a ma gandi mereu daca e bine,daca creste,intr-una ma gandesc.......vad ca si voi sunteti la fel!!am mai spus,si repet cred ca as putea sta la ecograf 24 de ore dintr-o zi yes.gif



Eu as sta 25 din 24 liwlol.gif....citisem undeva ca exista niste aparate cu care poti sa-i asculti inimioara cat e in burtica.....atunci am ras am zis ca nebuna sa fiu sa fac din asta o obsesie....dar acum asa imi doresc unul de ala doh.gif
Eu incerc sa fiu cat pot de optimista....dar am si momente cand ma innec in disperare...asa ca va rog sa nu va suparati daca imi mai vars amarul si aici...
simina_ana
Va pupic....ma duc si eu la nani ca nu mai pot.
O noapte linistita va doresc!
hanuk26
QUOTE(Alondra @ Jan 7 2011, 09:59 PM) *
Da stiu, dar nu putem sa le incarcam nici pe fete prea des cu greturile noastre, nu?

Offf, eu iar am dat la rate, a doua oara pe ziua de azi si mai rau de data asta...sad.gif mancasem lamaie cu apa si vad ca am dat-o afara toata , numai lamaie aveam ca si gust... oFloare1.gif

da..stiu.......dar cred ca mai tare s-ar supara sa le parasim....biggrin.gif asa ca sa-mi fie cu iertare....
esti o norocoasa....gravidutza 100%.....eu de ce nu vomit??? pe mine ma trec toate gandurile ca am ceva ...de nu mi se intampla......insa am alte aspecte..si nu stiu cu ce sa le asociez..ca n-am citit la nimeni sa se planga de asta (in afara de roxi) asa ca....astept..poate-mi trece...

QUOTE(simina_ana @ Jan 7 2011, 10:29 PM) *
Hanuk....parerea mea e sa alegi un medic...si sa mergi pana la capat cu el...chiar daca are toane bune si toane rele....doar sa nu mergi la prea multi ca te vor zapavi de cap...ca fiecare are ideile lui....EU sper sa gasesti unul bun si ca om dar si ca medic, pt ca conteza f mult sa ai cu cine discuta pe perioada sarcinii....

pai asa voi face..insa sa-l nimeresc pe cel potrivit mie....biggrin.gif
danutza75
Am tot citit in urma si la VSFM despre lamai, ca am plecat la bucatarie si am papat o lamaie ... intreaga si goala yami.gif
Sunt o norocoasa, nu stiu cum sunt greturile in sarcina, iar de vomat ... pana acum deloc. In sarcina cu Razvan am vomat de 4 sau 5 ori, de 3 ori dupa ce mancasem usturoi si 1 data sau de doua ori de la sarmale (astea au fost singurele alimente pe care nu le suporta baietelul meu in burtica). Si eram in trim. 2-3, nu in primul.
Acum am incercat si usturoiul si sarmalele cu succes!


Va pupacesc pe toate si fug la somnic! tzuc.gif



simina_ana
QUOTE(hanuk26 @ Jan 8 2011, 01:18 AM) *
da..stiu.......dar cred ca mai tare s-ar supara sa le parasim....biggrin.gif asa ca sa-mi fie cu iertare....
esti o norocoasa....gravidutza 100%.....eu de ce nu vomit??? pe mine ma trec toate gandurile ca am ceva ...de nu mi se intampla......insa am alte aspecte..si nu stiu cu ce sa le asociez..ca n-am citit la nimeni sa se planga de asta (in afara de roxi) asa ca....astept..poate-mi trece...
pai asa voi face..insa sa-l nimeresc pe cel potrivit mie....biggrin.gif


Sa inteleg ca te viziteaza si pe tine "meduza" liwlol.gif liwlol.gif ....
simina_ana
QUOTE(danutza75 @ Jan 8 2011, 01:50 AM) *
Am tot citit in urma si la VSFM despre lamai, ca am plecat la bucatarie si am papat o lamaie ... intreaga si goala yami.gif
Sunt o norocoasa, nu stiu cum sunt greturile in sarcina, iar de vomat ... pana acum deloc. In sarcina cu Razvan am vomat de 4 sau 5 ori, de 3 ori dupa ce mancasem usturoi si 1 data sau de doua ori de la sarmale (astea au fost singurele alimente pe care nu le suporta baietelul meu in burtica). Si eram in trim. 2-3, nu in primul.
Acum am incercat si usturoiul si sarmalele cu succes!
Va pupacesc pe toate si fug la somnic! tzuc.gif



Eu am niste arsuri .....asta e si motivul pentru care bantui pe net la ora asta...Asa-mi trebuie daca am papat peste cu saramura si mamaliguta cu usturoi doh.gif ...In plus ma enerva si Bebe ca sforaie de rupe patul.....Asa ca mai astept sa mi se faca somn de-a binelea si sa ma pun in pat si sa adorm in ciuda arsurilor si a "concertului" ...
Pana atunci cred ca bag si eu o lamaie....ca-mi face cu ochiul liwlol.gifliwlol.gif
roxikira


Ia liniste ca am venit in control laugh.gif Sunt cu ochii pe voi ca pe butelie anima1.gif

QUOTE(Alondra @ Jan 7 2011, 09:59 PM) *
Off, da , asa e, ai dreptate, de-acum incepe greul si bucurosi le-om duce toate , nu? wacko.gif

Da stiu, dar nu putem sa le incarcam nici pe fete prea des cu greturile noastre, nu?



Hai pe bune?!!! Da eu cand va explicam zi de zi cum ma purific voi cum ma tolerati pe mine???
Deci ne iubim si ne-am luat de soatze virtuale si la bine si la greu si la greturi si la purificari yes.gif tzuc.gif

QUOTE(hanuk26 @ Jan 7 2011, 11:18 PM) *
da..stiu.......dar cred ca mai tare s-ar supara sa le parasim....biggrin.gif asa ca sa-mi fie cu iertare....
esti o norocoasa....gravidutza 100%.....eu de ce nu vomit??? pe mine ma trec toate gandurile ca am ceva ...de nu mi se intampla......insa am alte aspecte..si nu stiu cu ce sa le asociez..ca n-am citit la nimeni sa se planga de asta (in afara de roxi) asa ca....astept..poate-mi trece...
pai asa voi face..insa sa-l nimeresc pe cel potrivit mie....biggrin.gif


yes.gif yes.gif Corect...pe mine ma enerveaza oricum faza asta ca trebuie sa fac pe detectivul cu voi...sa vaz daca ma trisati laugh.gif
Hank...eu am aflat de la ce am facut atunci chestia aia...de la carnea de pui...poate si la tine e tot de la alimentatie oFloare1.gif tzuc.gif


QUOTE(simina_ana @ Jan 8 2011, 01:08 AM) *
Sa inteleg ca te viziteaza si pe tine "meduza" liwlol.gif liwlol.gif ....


liwlol.gif liwlol.gif meduza buclucasa
simina_ana
Ia ui' la ea....alta "insomniaca" liwlol.gif liwlol.gif
roxikira
QUOTE(simina_ana @ Jan 8 2011, 01:57 AM) *
Ia ui' la ea....alta "insomniaca" liwlol.gif liwlol.gif



Se zice detectiva liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(roxikira @ Jan 8 2011, 04:08 AM) *
Se zice detectiva liwlol.gif


Ai lupa, joben si baston?...asta stiu ca-l ai liwlol.gif liwlol.gif...da' restu' ?? liwlol.gif liwlol.gif
roxikira
QUOTE(simina_ana @ Jan 8 2011, 02:11 AM) *
Ai lupa, joben si baston?...asta stiu ca-l ai liwlol.gif liwlol.gif...da' restu' ?? liwlol.gif liwlol.gif



Doar baston..da acum s-a pitit...lucrez undercover liwlol.gif liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(roxikira @ Jan 8 2011, 04:12 AM) *
Doar baston..da acum s-a pitit...lucrez undercover liwlol.gif liwlol.gif



unde r cover?? liwlol.gif liwlol.gif
roxikira
QUOTE(simina_ana @ Jan 8 2011, 02:14 AM) *
unde r cover?? liwlol.gif liwlol.gif



Esti cam curioasa...nu ti se pare? liwlol.gif liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(roxikira @ Jan 8 2011, 04:16 AM) *
Esti cam curioasa...nu ti se pare? liwlol.gif liwlol.gif



Te verificam doar....te verificam...liwlol.gif liwlol.gif
roxikira
QUOTE(simina_ana @ Jan 8 2011, 02:20 AM) *
Te verificam doar....te verificam...liwlol.gif liwlol.gif



Vad ca am inceput sa ne intindem mai mult decat ne e plapuma...nu conteaza unde ne intalnim...nu conteaza numele topicului...noi tot aberam la greu...hai o tura si pe la Aria tehnica sa ne luam la misto si pe acolo liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(roxikira @ Jan 8 2011, 04:25 AM) *
Vad ca am inceput sa ne intindem mai mult decat ne e plapuma...nu conteaza unde ne intalnim...nu conteaza numele topicului...noi tot aberam la greu...hai o tura si pe la Aria tehnica sa ne luam la misto si pe acolo liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif



Ca sa se creeze un topic doar pentru aberatii??? De ce nu deschizi tu unul? liwlol.gif liwlol.gif
roxikira
QUOTE(simina_ana @ Jan 8 2011, 02:27 AM) *
Ca sa se creeze un topic doar pentru aberatii??? De ce nu deschizi tu unul? liwlol.gif liwlol.gif



Bine...stai sa vad unde laugh.gif
roxikira
rezolvat liwlol.gif cauta si vei gasi
simina_ana
QUOTE(roxikira @ Jan 8 2011, 04:31 AM) *
Bine...stai sa vad unde laugh.gif



Sa ma pui coautoare liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
roxikira
QUOTE(simina_ana @ Jan 8 2011, 02:33 AM) *
Sa ma pui coautoare liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif


liwlol.gif liwlol.gif
gata...ne mutam dincolo...mergem la bar... bere.gif

Ne scuzati fetele... notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif
simina_ana
QUOTE(roxikira @ Jan 8 2011, 04:41 AM) *
liwlol.gif liwlol.gif
gata...ne mutam dincolo...mergem la bar... bere.gif

Ne scuzati fetele... notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif



Chiar asa....ma duc la o bere...face Roxi cinste...ca tot a luat interviul azi biggrin.gif
adinuta
QUOTE(simonik19 @ Jan 7 2011, 09:07 PM) *
nu stiu daca eu sunt in masura sa iti dau sfaturi,dar crede-ma ca o fac cu drag!!!!eu cred ca ar trebui sa ii spui...indiferent care va fi reactia ei pe moment eu sunt sigura ca dupa ce v-a analiza situatia se v-a bucura foarte tare!!!e un nou sufletel,e trimis de Dzeu si nu cred ca nu ar bucura-o !la urma urmeii e si ea mama,iar daca cu primul ai avut depresii nu inseamna ca si acum v-a fi la fel!!mama mea nu mai ,a murit de 4 ani....dar eu ma temeam de reactia tatalui meu....care a fost tot timpul un om rece,si distant fata de mine,cu ideeile lui....in orice caz sunt sigura ca nu isi dorea sa fac un copil la 20 de ani....dar stii cum i-am spus....m-am dus la el acasa...l-am gasit la masa....si i-am spus "tata am o veste pentru tine,o sa am un copil" a fost asa de greeeeeeeeuuuu ....totusi m-am gandit ca prea multe cuvinte sunt de prisos.....insa a reactionat bine,cel putin mai bine de cat ma asteptam....dupa ce a aflat mi-a mai spus de vre-o 2 ori sa ma gandesc mai bine ca sunt f tanara si i-am zis sa uite ....ca nu am de gand sa fac avort....copilul mi-l doresc!iar de atunci intreaba mereu cum ma simt,cum decurge sarcina.....!!!asa ca ...ia-ti inima in dintii.....si dute si spune-i....cred ca ajutorul ei moral,iti v-a prinde f bine!te pup

Simo, mersi de incurajari, la fel si Siminei si tuturor fetelor, va pup, azi dimineata am rezolvat cazul, gata, e incheiat, erau de fata si mama si tata, am spus direct ca vom mai avea un bebe in uagust daca totul merge bine, astfel incat nu au avut ce spune. tata ne-a felicitat, a zis ca daca asa vrem noi, foarte bine. mama a fost socata, mi s-a parut ca a dat sa planga, insa nu a zis nimic. Ma astept totusi sa spuna ceva cand suntem numai noi 2, dar asta e, greul a trecut. Yupi, m-am eliberat!!!!!!!!!!!




QUOTE(simonik19 @ Jan 7 2011, 10:36 PM) *
tzuc.gif simina multumesc!!!stiu ca nu o sa imi fie usor,dar nici prea greu!!!o sa crestem impreuna,daca Dzeu mi l-a trimis,stie EL de ce nu???nimic nu e intamplator!!!nu mai fi suparata,sunt sigura ca in curand o sa ne dai vesti bune....!!!si eu am tendinta de a ma gandi mereu daca e bine,daca creste,intr-una ma gandesc.......vad ca si voi sunteti la fel!!am mai spus,si repet cred ca as putea sta la ecograf 24 de ore dintr-o zi yes.gif

Vai, asa eram si eu la Daria, mereu as fi stat pe ecograf, sa vad ca e bine, si imi mai si dadea emotii la greu ca nu misca decat f rara si putin, cred ca avea loc berechet, eu sunt mai lata in solduri/talie si bebe a fost micuta, doar 3000 g. In fine, mai e si peretele uterului diferit de la femeie la femeie, la mine o fi fost mai gros, habar n-ma, cert este ca mamicile mele de iunie 2009 se laudau cu tumbe in burtica si eu muream de stres ca a mea are ceva ca nu da semne. Dar a iesit la termen, vesela, sanatoasa, frumoasa si ii multuemsc lui DD pt asta!
Pupici.
iubita_tiana
QUOTE(adinuta @ Jan 8 2011, 10:24 AM) *
Simo, mersi de incurajari, la fel si Siminei si tuturor fetelor, va pup, azi dimineata am rezolvat cazul, gata, e incheiat, erau de fata si mama si tata, am spus direct ca vom mai avea un bebe in uagust daca totul merge bine, astfel incat nu au avut ce spune. tata ne-a felicitat, a zis ca daca asa vrem noi, foarte bine. mama a fost socata, mi s-a parut ca a dat sa planga, insa nu a zis nimic. Ma astept totusi sa spuna ceva cand suntem numai noi 2, dar asta e, greul a trecut. Yupi, m-am eliberat!!!!!!!!!!!
Vai, asa eram si eu la Daria, mereu as fi stat pe ecograf, sa vad ca e bine, si imi mai si dadea emotii la greu ca nu misca decat f rara si putin, cred ca avea loc berechet, eu sunt mai lata in solduri/talie si bebe a fost micuta, doar 3000 g. In fine, mai e si peretele uterului diferit de la femeie la femeie, la mine o fi fost mai gros, habar n-ma, cert este ca mamicile mele de iunie 2009 se laudau cu tumbe in burtica si eu muream de stres ca a mea are ceva ca nu da semne. Dar a iesit la termen, vesela, sanatoasa, frumoasa si ii multuemsc lui DD pt asta!
Pupici.

bravo adinuta..ai scapat de un stres...
fii siguraca iti va zice ce are e suflet cand veti fii singure...dar nucred ca va fi ceva urata daca acum nu a reactionat urat...
jus_ro
Buna ziua tuturor oFloare1.gif ...vreau sa va spun ca am o stare proasta generala.....eu am scapat de greturi dar nu am chef de nimic, iar Daria mea e asa de nazdravana ca simt ca nu-i mai fac fata.....trag la somn dar daca dorm ma trezesc cu dureri de cap....am dureri de spate...poveste mai veche de a ramane insarcinata.....nu stiu asa stari aveti si voi?...ca la Daria nu mai tin minte cum am fost wacko.gif

Citesc topicul cand apuc si sunt la zi cu fiecare dar scuzati-ma daca nu raspund la fiecare.....ma bucur ca Adinuta ai reusit sa vorbesti cu parintii tai....ma bucur si ca Iancu e mai bine si va pupicesc pe toate hug.gif tzuc.gif
adinuta
QUOTE(jus_ro @ Jan 8 2011, 01:32 PM) *
Buna ziua tuturor oFloare1.gif ...vreau sa va spun ca am o stare proasta generala.....eu am scapat de greturi dar nu am chef de nimic, iar Daria mea e asa de nazdravana ca simt ca nu-i mai fac fata.....trag la somn dar daca dorm ma trezesc cu dureri de cap....am dureri de spate...poveste mai veche de a ramane insarcinata.....nu stiu asa stari aveti si voi?...ca la Daria nu mai tin minte cum am fost wacko.gif

Citesc topicul cand apuc si sunt la zi cu fiecare dar scuzati-ma daca nu raspund la fiecare.....ma bucur ca Adinuta ai reusit sa vorbesti cu parintii tai....ma bucur si ca Iancu e mai bine si va pupicesc pe toate hug.gif tzuc.gif

hug.gif
danutza75
Buna, fetelor ! Am intrat si eu sa va salut dupa pranz, dar toata dimineata am fost ocupata cu smotrul si cu piticul printre picaturi. Acum am culcat piciul, l-am trimis si pe tati langa el, asa ca citesc si eu putin in urma.

danutza75
QUOTE(adinuta @ Jan 8 2011, 10:24 AM) *
Simo, mersi de incurajari, la fel si Siminei si tuturor fetelor, va pup, azi dimineata am rezolvat cazul, gata, e incheiat, erau de fata si mama si tata, am spus direct ca vom mai avea un bebe in uagust daca totul merge bine, astfel incat nu au avut ce spune. tata ne-a felicitat, a zis ca daca asa vrem noi, foarte bine. mama a fost socata, mi s-a parut ca a dat sa planga, insa nu a zis nimic. Ma astept totusi sa spuna ceva cand suntem numai noi 2, dar asta e, greul a trecut. Yupi, m-am eliberat!!!!!!!!!!!
Vai, asa eram si eu la Daria, mereu as fi stat pe ecograf, sa vad ca e bine, si imi mai si dadea emotii la greu ca nu misca decat f rara si putin, cred ca avea loc berechet, eu sunt mai lata in solduri/talie si bebe a fost micuta, doar 3000 g. In fine, mai e si peretele uterului diferit de la femeie la femeie, la mine o fi fost mai gros, habar n-ma, cert este ca mamicile mele de iunie 2009 se laudau cu tumbe in burtica si eu muream de stres ca a mea are ceva ca nu da semne. Dar a iesit la termen, vesela, sanatoasa, frumoasa si ii multuemsc lui DD pt asta!
Pupici.


Felicitari pentru curaj ! Greul a trecut !


QUOTE(simina_ana @ Jan 8 2011, 01:09 AM) *
Eu am niste arsuri .....asta e si motivul pentru care bantui pe net la ora asta...Asa-mi trebuie daca am papat peste cu saramura si mamaliguta cu usturoi doh.gif ...In plus ma enerva si Bebe ca sforaie de rupe patul.....Asa ca mai astept sa mi se faca somn de-a binelea si sa ma pun in pat si sa adorm in ciuda arsurilor si a "concertului" ...
Pana atunci cred ca bag si eu o lamaie....ca-mi face cu ochiul liwlol.gifliwlol.gif


Arsuri mai am si eu , seara mai ales si le simt si noaptea cand ma trezesc. La Razvan am avut arsuri doar ultimele doua luni, dar au fost groaznice in ultima luna, cand nu scapam de ele cu nimic.
hanuk26
QUOTE(simina_ana @ Jan 8 2011, 01:08 AM) *
Sa inteleg ca te viziteaza si pe tine "meduza" liwlol.gif liwlol.gif ....

de vreo 4 ori saptamana asta....se pare ca acifolul mai da asemenea dereglari gastrice....

QUOTE(roxikira @ Jan 8 2011, 01:54 AM) *
Ia liniste ca am venit in control laugh.gif Sunt cu ochii pe voi ca pe butelie anima1.gif
Hai pe bune?!!! Da eu cand va explicam zi de zi cum ma purific voi cum ma tolerati pe mine???
Deci ne iubim si ne-am luat de soatze virtuale si la bine si la greu si la greturi si la purificari yes.gif tzuc.gif
yes.gif yes.gif Corect...pe mine ma enerveaza oricum faza asta ca trebuie sa fac pe detectivul cu voi...sa vaz daca ma trisati laugh.gif
Hank...eu am aflat de la ce am facut atunci chestia aia...de la carnea de pui...poate si la tine e tot de la alimentatie oFloare1.gif tzuc.gif
liwlol.gif liwlol.gif meduza buclucasa

la mine nu e mancarea sigur....
multam de sustinere.....aveam nevoie de convingere la ramonel........
Laura11
QUOTE(simina_ana @ Jan 7 2011, 10:33 PM) *
Offf....asa sunt eu acum...imi doresc din tot sufletul sa-mi fie rau ....cat mai rau .....Poate asta mi-ar mai creste moralul ca e bebe bine...Nu disper inca....dar si asteptatrea asta ma termina....in fiecare zi "ma anlizez" sa vad daca toate simptomele pe care le traiesc sunt prezente....Of...ma agat cu disperare de orice fir de par liwlol.gif liwlol.gif
In fine....ce va fi va fi....voi vedea...


vezi? asta e sentimentul ... desi pare o tampenie ce imi doream, ce iti doresti , e totusi ceva
sa zicem " normal " ... cand vezi ca toate cartile, cam toate burticile, au simptome specifice, si
tu nu ai, ti se pare ca ceva e in neregula ... asa gandeam si eu atunci ... vroiam
sa imi fie rau ptr. a fi, sa zicem, in rand cu lumea biggrin.gif
mie una, mi se parea anormal smile.gif sa nu-mi fie rau deloc ...
Stai linistita, e posibil si asa, eu sunt dovada ca se poate biggrin.gif
... si crede-ma a fost perfect asa, acum cand ma gandesc ... am
nascut in sapt. 40 un copil perfect sanatos, deci ... se poate wink.gif si fara " toate alea " biggrin.gif
Vad ca ai arsuri ... inceputul e " promitator " ph34r.gif
Alondra
QUOTE(simina_ana @ Jan 7 2011, 10:29 PM) *
Ramo...si tu ai dormit azi toata ziua? Si eu....de ieri dorm intr-una liwlol.gif liwlol.gif azi la 11 ne-am trezit aproape....Vad ca si Iancu intelege ca sunt obosita si ma lasa sa dorm...daca ma vede pe mine dormind...se mai pune si l o tura:)) Te-au mai lasat greturile?


Am stat in pat si ieri si azi si n-am mancat mai nimic...ca dau afara..sad.gif si mi-e rau in continuare...
QUOTE(hanuk26 @ Jan 7 2011, 11:18 PM) *
da..stiu.......dar cred ca mai tare s-ar supara sa le parasim....biggrin.gif asa ca sa-mi fie cu iertare....
esti o norocoasa....gravidutza 100%.....eu de ce nu vomit??? pe mine ma trec toate gandurile ca am ceva ...de nu mi se intampla......insa am alte aspecte..si nu stiu cu ce sa le asociez..ca n-am citit la nimeni sa se planga de asta (in afara de roxi) asa ca....astept..poate-mi trece...
pai asa voi face..insa sa-l nimeresc pe cel potrivit mie....biggrin.gif


Vai sa nu ti doresti ca e groaznic...
La fiecare se manifesta altfel vad ca...
Acifol iei?Si eu tot din ala si acum ma gandesc poate mi e rau de la el???Desi e o vit. totusi n-ar trebuie...trebuie sa ma uit pe prospect...
QUOTE(danutza75 @ Jan 7 2011, 11:50 PM) *
Am tot citit in urma si la VSFM despre lamai, ca am plecat la bucatarie si am papat o lamaie ... intreaga si goala yami.gif
Sunt o norocoasa, nu stiu cum sunt greturile in sarcina, iar de vomat ... pana acum deloc. In sarcina cu Razvan am vomat de 4 sau 5 ori, de 3 ori dupa ce mancasem usturoi si 1 data sau de doua ori de la sarmale (astea au fost singurele alimente pe care nu le suporta baietelul meu in burtica). Si eram in trim. 2-3, nu in primul.
Acum am incercat si usturoiul si sarmalele cu succes!
Va pupacesc pe toate si fug la somnic! tzuc.gif

Esti o norocoasa!

QUOTE(jus_ro @ Jan 8 2011, 01:32 PM) *
Buna ziua tuturor oFloare1.gif ...vreau sa va spun ca am o stare proasta generala.....eu am scapat de greturi dar nu am chef de nimic, iar Daria mea e asa de nazdravana ca simt ca nu-i mai fac fata.....trag la somn dar daca dorm ma trezesc cu dureri de cap....am dureri de spate...poveste mai veche de a ramane insarcinata.....nu stiu asa stari aveti si voi?...ca la Daria nu mai tin minte cum am fost wacko.gif

Citesc topicul cand apuc si sunt la zi cu fiecare dar scuzati-ma daca nu raspund la fiecare.....ma bucur ca Adinuta ai reusit sa vorbesti cu parintii tai....ma bucur si ca Iancu e mai bine si va pupicesc pe toate hug.gif tzuc.gif

Offf fiecare are alte probleme vad ca....

Adinuta, bv, ti ai luat o piatra de pe inima!
simonik19
felicitari adinuta trandafir.gif mai bine asa .............ai sa vezi k v-a fi totul bine,fetelor....sanii vostri cum sunt???ai mei au crescut cam mult.....si ma doooor.... crybaby.gif
simonik19
vad ca vorbiti de arsuri.......si eu am avut dar mai la inceputul sarcinii,si acum mai am daca mananc ceva ce nu ii convine la bebe....iar la carne am cam renuntat....nu mai pot nici sa o vad in fata ochiilor!!!!!
sorryna
buna mamici de august 2011, si eu sunt tot o mamaica de august 2011 dar o mamica un pic speriata. sunt la prima sarcina si am o mie de emotii................
simonik19
QUOTE(sorryna @ Jan 8 2011, 07:25 PM) *
buna mamici de august 2011, si eu sunt tot o mamaica de august 2011 dar o mamica un pic speriata. sunt la prima sarcina si am o mie de emotii................

bine ai venit la noi!!!!si eu sunt tot la prima sarcina!!!!de ce iti este frica????sarcina usoara sa ai floare2.gif
hanuk26
QUOTE(Alondra @ Jan 8 2011, 03:32 PM) *
Am stat in pat si ieri si azi si n-am mancat mai nimic...ca dau afara..sad.gif si mi-e rau in continuare...
Vai sa nu ti doresti ca e groaznic...
La fiecare se manifesta altfel vad ca...
Acifol iei?Si eu tot din ala si acum ma gandesc poate mi e rau de la el???Desi e o vit. totusi n-ar trebuie...trebuie sa ma uit pe prospect...

cred ca e mai groaznic decat am eu....dar sunt pe aproape...tongue.gif
da iau de 5 mg....

QUOTE(simonik19 @ Jan 8 2011, 06:55 PM) *
felicitari adinuta trandafir.gif mai bine asa .............ai sa vezi k v-a fi totul bine,fetelor....sanii vostri cum sunt???ai mei au crescut cam mult.....si ma doooor.... crybaby.gif

ai mei ...de fapt nu mai pot spune ca-mi apartin caci au proprie personalitate....isi fac de cap....al meu sot si azi era uimit cat de mari s-au facut...insa ma doooor si pe mine de numa....eu de 6 sapt nu mai port sutien delok..nu mai suport......dar noaptea e cel mai groaznic...dor foarte tare..
Alondra
QUOTE(sorryna @ Jan 8 2011, 07:25 PM) *
buna mamici de august 2011, si eu sunt tot o mamaica de august 2011 dar o mamica un pic speriata. sunt la prima sarcina si am o mie de emotii................

Bine-ai venit!Sarcina usoara!



Fetelor, eu n-am probleme cu sanii deloc...doar cu raul asta ...abia astept sa scap...off..o fi vreo legatura ca in astea 2 sapt pana la urm. eco se formeaza embrionul si de-aia imi e rau? wacko.gif oFloare1.gif
Alondra
Viitoare mamici de iulie/august/septembrie 2011

Yoyo - DPN 8 august
simonik19 - DPN 5 august
danutza75 - DPN 11 august
adinuta - DPN 18 august
simina_ana - DPN 24 august
hanuk26
ninna - DPN 8 august
Alondra
mimosa81
jus_ro - DPN 15 iulie
sorryna


adinuta
QUOTE(simonik19 @ Jan 8 2011, 06:55 PM) *
felicitari adinuta trandafir.gif mai bine asa .............ai sa vezi k v-a fi totul bine,fetelor....sanii vostri cum sunt???ai mei au crescut cam mult.....si ma doooor.... crybaby.gif

si ai mei au crescut, sunt mai tari si ma dor, iar culoarea s-a transformat din roz in maroniu, asa a fost si la prima sarcina, e normal.

QUOTE(simonik19 @ Jan 8 2011, 07:01 PM) *
vad ca vorbiti de arsuri.......si eu am avut dar mai la inceputul sarcinii,si acum mai am daca mananc ceva ce nu ii convine la bebe....iar la carne am cam renuntat....nu mai pot nici sa o vad in fata ochiilor!!!!!

si eu am cam renuntat la carne, mai mananc sunca uneori, dar carne gatita nu mai pot vedea. si nici dulciuri, nimic, doar saraturi si acrituri. si la daria am fost asa.

QUOTE(sorryna @ Jan 8 2011, 07:25 PM) *
buna mamici de august 2011, si eu sunt tot o mamaica de august 2011 dar o mamica un pic speriata. sunt la prima sarcina si am o mie de emotii................

Bine ai venit! Cand ai dpn si de unde esti?
simina_ana
QUOTE(adinuta @ Jan 8 2011, 12:24 PM) *
azi dimineata am rezolvat cazul, gata, e incheiat,
Yupi, m-am eliberat!!!!!!!!!!!

Pupici.


AI vazut ca nu a ofst asa de greu???SI vorb ata te-ai eliberat...asa stateai mai mult stresata ....si oricum nu ai mai fi putut amana prea mult biggrin.gif

QUOTE(jus_ro @ Jan 8 2011, 03:32 PM) *
Buna ziua tuturor oFloare1.gif ...vreau sa va spun ca am o stare proasta generala.....eu am scapat de greturi dar nu am chef de nimic, iar Daria mea e asa de nazdravana ca simt ca nu-i mai fac fata.....trag la somn dar daca dorm ma trezesc cu dureri de cap....am dureri de spate...poveste mai veche de a ramane insarcinata.....nu stiu asa stari aveti si voi?...ca la Daria nu mai tin minte cum am fost wacko.gif

Citesc topicul cand apuc si sunt la zi cu fiecare dar scuzati-ma daca nu raspund la fiecare.....ma bucur ca Adinuta ai reusit sa vorbesti cu parintii tai....ma bucur si ca Iancu e mai bine si va pupicesc pe toate hug.gif tzuc.gif


Si eu am stare generala proasta....Nu am chef de nimic...trag mereu sa dorm si am momene cand ma doare spatele destul de tare. In plus obosesc ff repede...mai ales cand strang jucariile lui Iancu....ai abia ma misc....ca imediat gafai doh.gif

QUOTE(Laura11 @ Jan 8 2011, 05:00 PM) *
vezi? asta e sentimentul ... desi pare o tampenie ce imi doream, ce iti doresti , e totusi ceva
sa zicem " normal " ... cand vezi ca toate cartile, cam toate burticile, au simptome specifice, si
tu nu ai, ti se pare ca ceva e in neregula ... asa gandeam si eu atunci ... vroiam
sa imi fie rau ptr. a fi, sa zicem, in rand cu lumea biggrin.gif
mie una, mi se parea anormal smile.gif sa nu-mi fie rau deloc ...
Stai linistita, e posibil si asa, eu sunt dovada ca se poate biggrin.gif
... si crede-ma a fost perfect asa, acum cand ma gandesc ... am
nascut in sapt. 40 un copil perfect sanatos, deci ... se poate wink.gif si fara " toate alea " biggrin.gif
Vad ca ai arsuri ... inceputul e " promitator " ph34r.gif


SI eu la sarcina cu Iancu am fost exceptia de la regula....O data nu mi-a fost rau, greata sau pofta....Nu am stiut ce sunt aceste "bucurii" ale sarcinii...dar acum...avand in vedere vestile de marti de la echo....Imi doresc sa mi se inatmple astea....asa as fi mai linistita. Deocamdata doar mi-e greata...ma "multumesc" si cu asta....dar ....sper sa fie bine si ma rog pentru asta in fiecare zi....

QUOTE(simonik19 @ Jan 8 2011, 08:55 PM) *
felicitari adinuta trandafir.gif mai bine asa .............ai sa vezi k v-a fi totul bine,fetelor....sanii vostri cum sunt???ai mei au crescut cam mult.....si ma doooor.... crybaby.gif


Si ai mei s-au umflat.....si ma dor...nu foarte tare, dar uneori ma jeneaza.....

QUOTE(sorryna @ Jan 8 2011, 09:25 PM) *
buna mamici de august 2011, si eu sunt tot o mamaica de august 2011 dar o mamica un pic speriata. sunt la prima sarcina si am o mie de emotii................


Fruntea sus Gogule smile.gif si bine ai venit....Spaima asta a ta e normala....dar cu timpul o sa realizezi ca nu ai de ce....Te asteptam la povesti ...Cand ai DPN?
simina_ana
QUOTE(Alondra @ Jan 8 2011, 10:47 PM) *
Bine-ai venit!Sarcina usoara!
Fetelor, eu n-am probleme cu sanii deloc...doar cu raul asta ...abia astept sa scap...off..o fi vreo legatura ca in astea 2 sapt pana la urm. eco se formeaza embrionul si de-aia imi e rau? wacko.gif oFloare1.gif


Bombonico.....starea asta de rau ti-o dau hormonii nu embrionul.....e normal, avand in vedere prin ce trece corpul unei femei insarcinate...Atata vreme cat ti-e rau e bebe bine....Unele femei au o stare de rau mai accentuata altele deloc....Dar si astea vor trece cand intri in trimestrul 2.....Asa ca iti spun si tie...Fruntea sus Gogule liwlol.gif

QUOTE(Alondra @ Jan 8 2011, 10:51 PM) *
Viitoare mamici de iulie/august/septembrie 2011

Yoyo - DPN 8 august
simonik19 - DPN 5 august
danutza75 - DPN 11 august
adinuta - DPN 18 august
simina_ana - DPN 24 august
hanuk26
ninna - DPN 8 august
Alondra
mimosa81
jus_ro - DPN 15 iulie
sorryna


Ce frumoasa e listuta.....tot mai mare....Pupici la toate burticile...
simina_ana
In sfarsit am si eu timp sa scriu pe aici....AM fost de dimi la medic cu IAncu, la cumparaturi, apoi am venit acasa si am dormit de pranz...m-am trezit dupa 4 ore ...apoi curetenie cu sotul...adica el facut smotru eu dat indicatii biggrin.gif..., apoi pe seara papa ...mi-am facut un castron mare de salata de varza cu otet....si am bagat ca o sparta.. nici nu ma mir ca am acum un burtoi de 5 luni liwlol.gif liwlol.gif...AM terminat si cu curatenia in baie si acum savurez si eu un pahar de apa plata cu lamaie si va citesc si va scriu si ma :laud" liwlol.gif Ce bine e sa mai si stai....desi obosesc atatd e repede si gafai ca un gansac...ce ma fac la vara cand voi avea burta 2 metri in fata si vreo 5 tone in plus doh.gif liwlol.gif liwlol.gif
jus_ro
Buna dimineata tuturor......sa va mai povestesc si eu cate ceva.....s-a vorbit de analize....pe cele uzuale am reusit sa le compensez dar celelalte gen toxoplasmoza, rubeolo,etc m-au costat 330 ron.....si mi-au iesit bine....mi-a dat si mie sa iau elevit si acidfolic...iar mie mi-a fost rau din sapt 6 pana la sapt 10 si jumatate in care nu am mancat mai nimic din cauza greturilor si a arsurilor...acum sunt bine am slabit 6 kg si decand mananc de 2 sapt m-am ingrasat 1 kg......si vreau sa va spun ca cu Daria nu am avut nimic...iar pe mine sanii m-au durut la inceput prin sapt 4-5 si s-au marit putin....dar nici asa nu ma laud cu sani mari rolleyes.gif

si acum o poza cu noi.....asa ca sa ne cunoasteti mai bine yes.gif


adinuta
QUOTE(jus_ro @ Jan 9 2011, 11:45 AM) *
Buna dimineata tuturor......sa va mai povestesc si eu cate ceva.....s-a vorbit de analize....pe cele uzuale am reusit sa le compensez dar celelalte gen toxoplasmoza, rubeolo,etc m-au costat 330 ron.....si mi-au iesit bine....mi-a dat si mie sa iau elevit si acidfolic...iar mie mi-a fost rau din sapt 6 pana la sapt 10 si jumatate in care nu am mancat mai nimic din cauza greturilor si a arsurilor...acum sunt bine am slabit 6 kg si decand mananc de 2 sapt m-am ingrasat 1 kg......si vreau sa va spun ca cu Daria nu am avut nimic...iar pe mine sanii m-au durut la inceput prin sapt 4-5 si s-au marit putin....dar nici asa nu ma laud cu sani mari rolleyes.gif

si acum o poza cu noi.....asa ca sa ne cunoasteti mai bine yes.gif

Ce frumosi! Si Daria ce domnisoara e!
Karmin
Buna ziua smile.gif

QUOTE(simina_ana @ Jan 8 2011, 11:51 PM) *
AI vazut ca nu a ofst asa de greu???SI vorb ata te-ai eliberat...asa stateai mai mult stresata ....si oricum nu ai mai fi putut amana prea mult biggrin.gif
Si eu am stare generala proasta....Nu am chef de nimic...trag mereu sa dorm si am momene cand ma doare spatele destul de tare. In plus obosesc ff repede...mai ales cand strang jucariile lui Iancu....ai abia ma misc....ca imediat gafai doh.gif
SI eu la sarcina cu Iancu am fost exceptia de la regula....O data nu mi-a fost rau, greata sau pofta....Nu am stiut ce sunt aceste "bucurii" ale sarcinii...dar acum...avand in vedere vestile de marti de la echo....Imi doresc sa mi se inatmple astea....asa as fi mai linistita. Deocamdata doar mi-e greata...ma "multumesc" si cu asta....dar ....sper sa fie bine si ma rog pentru asta in fiecare zi....
Si ai mei s-au umflat.....si ma dor...nu foarte tare, dar uneori ma jeneaza.....
Fruntea sus Gogule smile.gif si bine ai venit....Spaima asta a ta e normala....dar cu timpul o sa realizezi ca nu ai de ce....Te asteptam la povesti ...Cand ai DPN?


e timpul sa il inveti pe Iancu sa stranga jucariile, sau sa strangi mai rar, vorbesc din experienta, cine mai mergea in patru labe cu burta atarnanad de pamant sa stranga jucariile Timeei? vai, dusa am fost, rau rau....


QUOTE(jus_ro @ Jan 9 2011, 11:45 AM) *
Buna dimineata tuturor......sa va mai povestesc si eu cate ceva.....s-a vorbit de analize....pe cele uzuale am reusit sa le compensez dar celelalte gen toxoplasmoza, rubeolo,etc m-au costat 330 ron.....si mi-au iesit bine....mi-a dat si mie sa iau elevit si acidfolic...iar mie mi-a fost rau din sapt 6 pana la sapt 10 si jumatate in care nu am mancat mai nimic din cauza greturilor si a arsurilor...acum sunt bine am slabit 6 kg si decand mananc de 2 sapt m-am ingrasat 1 kg......si vreau sa va spun ca cu Daria nu am avut nimic...iar pe mine sanii m-au durut la inceput prin sapt 4-5 si s-au marit putin....dar nici asa nu ma laud cu sani mari rolleyes.gif

si acum o poza cu noi.....asa ca sa ne cunoasteti mai bine yes.gif


O familie frumoasa foc! sa fiti sanatosi!
tu faci baiat de data asta smile.gif
Alondra
Buna burtici!
Va salut de pe pat...din nou...
Stau cu voma in gat toata ziua si am program de dat la rate la 8-9 jumate dim. si seara, de 3 zile incoace... crybaby.gif
Doamne sper sa nu fie asa toata sarcina..
Am iesit putin afara si am obosit teribil...gafai, vb Siminei...
Nu suport miros de parfumuri, miros de prajeala , carne sa n-aud...
Nu pot mana mai nimic...dimineata abia beau niste portocale stoarse...doar o masa pe zi, putina supa sau ciorba, cartofi, morcovi fierti...de-astea...ieri a luat sotul steamer..sper sa pot manca mancare facuta la el......
Eu nu stiu cum rezistati voi cu bb1 sa faceti curat dupa ei, eu stau numai in pat..
Offff, am devenit o plangacioasa de nici eu nu ma mai suport.... wacko.gif crybaby.gif




QUOTE(simina_ana @ Jan 8 2011, 11:56 PM) *
Bombonico.....starea asta de rau ti-o dau hormonii nu embrionul.....e normal, avand in vedere prin ce trece corpul unei femei insarcinate...Atata vreme cat ti-e rau e bebe bine....Unele femei au o stare de rau mai accentuata altele deloc....Dar si astea vor trece cand intri in trimestrul 2.....Asa ca iti spun si tie...Fruntea sus Gogule liwlol.gif
Ce frumoasa e listuta.....tot mai mare....Pupici la toate burticile...


wacko.gif Da Doamne sa scap mai repede ca deja nu mai rezist....pray.gif
QUOTE(jus_ro @ Jan 9 2011, 11:45 AM) *
Buna dimineata tuturor......sa va mai povestesc si eu cate ceva.....s-a vorbit de analize....pe cele uzuale am reusit sa le compensez dar celelalte gen toxoplasmoza, rubeolo,etc m-au costat 330 ron.....si mi-au iesit bine....mi-a dat si mie sa iau elevit si acidfolic...iar mie mi-a fost rau din sapt 6 pana la sapt 10 si jumatate in care nu am mancat mai nimic din cauza greturilor si a arsurilor...acum sunt bine am slabit 6 kg si decand mananc de 2 sapt m-am ingrasat 1 kg......si vreau sa va spun ca cu Daria nu am avut nimic...iar pe mine sanii m-au durut la inceput prin sapt 4-5 si s-au marit putin....dar nici asa nu ma laud cu sani mari rolleyes.gif

si acum o poza cu noi.....asa ca sa ne cunoasteti mai bine yes.gif

Of ce bine ca ai scapat!
Ce mare s-a facut Daria, seamana cu tati!

Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.