Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De August 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253
nicoll
Miruna, te-am admirat in poze, esti o frumoasa si o finuta! te pupacesc toata.

Maya, si pe tine te-am admirat in poze, faci progrese, papi suculet de morcov, stai in fundulet, ce mai esti tare frumoaso. te pupacesc si pe tine, toata, toata.
andreea_g
fetele eu cand am nascut am primit in spital 2 cutiute cu muuuulte lucruri pt bebe,reviste cu sfaturi,lapte de corp de la mustela ,apa de colonie,geluri,pliculete cu ceaiuri de la blevit,altele pentru mine pt relaxare,alifii pentru fundulet,apa,cativa pampersi,servetele umede...multe chestii,si in reviste de trimis diverse prin care iti mai trimit ei monstre sau sa partici la concursuri cu premii pt bebe,si eu am tot trimis si am primit acum 2 pliculete de cereale fara gluten,2 pliculete de lapte praf blemil si de la alta revista de la nestle cereale cu miere sau ceva de genul,este lichida si maro,i am dat o data si i a placut f mult,si am mai primit si 1pampers ,1 pachet servetele de 8 unitati de la dodot,1 monstra de lapte praf ,apa bezoya,si 1 borcanel de piure de banana cu mar,sa ii dau sau nu inca?!
alexxalili
La multe si fericite lunite Darius occasion.gif sa cresti mare si sanatos si sa aduci numai bucurii parintilor tai.

pupam si dodoloata lui Ramo, scumpa foc tzuc.gif

adinuta
QUOTE(anabell @ Jan 12 2012, 01:48 PM) *
smile.gif tot aici cu voi dar nu am mai scris
ce face rares ce i-ai dat pana acuma de papa
am citit ceva borcanele....si mar? sau?

e bine. i-am dat cereale cu orez de la nestle, in lapte, apoi mar si para de la piata, nu ii plac, apoi piersica si caisa din borcanel, piersica ii place, caisa nu; duminica ii bag si supica de legume, sa vedem.

QUOTE(andreea_g @ Jan 12 2012, 02:07 PM) *
parca tot aici am citit,ca este organismul slabit si poate lua repede microbi si ca nu ar fi bine sa il scoti 2-3 zile dupa vaccin,io asa imi amintesc ca am citit aici,parca adinuta spunea mai demult dar nu sunt sigura daca ea spunea..de la mine pana la spital facem maxim 4-5 minute wink.gif

nu, scumpa, nu am zis cu vaccinul, in niciun caz, doar cu febra.


QUOTE(andreea_g @ Jan 12 2012, 02:18 PM) *
fetele eu cand am nascut am primit in spital 2 cutiute cu muuuulte lucruri pt bebe,reviste cu sfaturi,lapte de corp de la mustela ,apa de colonie,geluri,pliculete cu ceaiuri de la blevit,altele pentru mine pt relaxare,alifii pentru fundulet,apa,cativa pampersi,servetele umede...multe chestii,si in reviste de trimis diverse prin care iti mai trimit ei monstre sau sa partici la concursuri cu premii pt bebe,si eu am tot trimis si am primit acum 2 pliculete de cereale fara gluten,2 pliculete de lapte praf blemil si de la alta revista de la nestle cereale cu miere sau ceva de genul,este lichida si maro,i am dat o data si i a placut f mult,si am mai primit si 1pampers ,1 pachet servetele de 8 unitati de la dodot,1 monstra de lapte praf ,apa bezoya,si 1 borcanel de piure de banana cu mar,sa ii dau sau nu inca?!

daca scrie ca e de la 4 luni, poti sa-i dai. sunt si aici firme care baga banana de la 4 luni, desi medicii nu o recomanda decat de la 6. daca tu simti, da-i.
Carmen Livia
QUOTE(nicoll @ Jan 12 2012, 02:13 PM) *
[color="#4B0082"]Miruna, te-am admirat in poze, esti o frumoasa si o finuta! te pupacesc toata.


Multumim mult nicoll tzuc.gif Si noi va trimitem pupici happy.gif
andreea_g
QUOTE(adinuta @ Jan 12 2012, 02:00 PM) *
e bine. i-am dat cereale cu orez de la nestle, in lapte, apoi mar si para de la piata, nu ii plac, apoi piersica si caisa din borcanel, piersica ii place, caisa nu; duminica ii bag si supica de legume, sa vedem.
nu, scumpa, nu am zis cu vaccinul, in niciun caz, doar cu febra.
daca scrie ca e de la 4 luni, poti sa-i dai. sunt si aici firme care baga banana de la 4 luni, desi medicii nu o recomanda decat de la 6. daca tu simti, da-i.



imi cer scuze,am zis ca nu sunt sigura daca tu spuneai .

nu scrie nimic pe asta de la cate luni se da,pe cerealele fara gluten scrie de la 6..cred ca o sa ii dau din borcanas..
Alondra
QUOTE(ilona_darius @ Jan 12 2012, 11:48 AM) *
Ramona maya e superba..intr'adevar a crescut mult..si cum rade cu gura pana la urechi....e toata fericita..si tu mamico tare obosita pari...ti'as da un remediu dar nu am nici pt mine liwlol.gif


Multumim Ilona!
Pai eu par obo ca nu sunt obisnuita sa ma tot scol noptile , cum dicteaza Maya acum wacko.gif doh.gif
QUOTE(andreea_g @ Jan 12 2012, 01:04 PM) *
mai sunt 2 fetite cu ziua azi dar mamicile lor nu ne au mai onorat cu prezenta ...

ema ioana pui de cris_cristi29 occasion.gif

mya iuliana pui de betty !! occasion.gif

Pai Cris_Cristi activeaza , a intrat si ieri dar la mamici de sept. smile.gif

QUOTE(nicoll @ Jan 12 2012, 02:13 PM) *
Miruna, te-am admirat in poze, esti o frumoasa si o finuta! te pupacesc toata.

Maya, si pe tine te-am admirat in poze, faci progrese, papi suculet de morcov, stai in fundulet, ce mai esti tare frumoaso. te pupacesc si pe tine, toata, toata.

tzuc.gif Pupici si de la noi si asteptam sa vedem si pe Buflea al tau papand ! eating.gif

QUOTE(alexxalili @ Jan 12 2012, 02:56 PM) *
La multe si fericite lunite Darius occasion.gif sa cresti mare si sanatos si sa aduci numai bucurii parintilor tai.

pupam si dodoloata lui Ramo, scumpa foc tzuc.gif

tzuc.gif Ce face mandruta ta?
Tu cand incepi sa-i dai papa? eating.gif
andreea_g
daca stiam ca este voie sa il scoti nu mai anulam vizita la medic nervi.gif imi facusem mai demult vizita la medic pt ieri,pt caderea parului,ca mai am putin si raman cheala..si am anulat-o ca sa nu scot copilul si acum cel mai devreme imi pot face pe 23 ianuarie....offfffff

voi ati remediat problema cu cazutul parului????? eu am incercat si ulei de masline si ulei masline+ou+zeama lamaie...nimic nu functioneaza..
anabell
eu in fiecare saptamana dau cu ulei ricin(radacina)+ulei masline+vit A pe lungime...nu mai pica asa tare dar tot pica....

in legatura cu iesitul cu bebe in ziua vaccinului ....noua ne-a zis ...''acuma mergi acasa si nu il scoti afara azi si nu ii faci baie'' huh.gif asa am facut... de ce nu stiu
azi mergem sa vad daca zice la fel
anabell
ulei de ricin LA radacina firului de par....nu m-am exprimat corect:)
andreea_g
QUOTE(anabell @ Jan 12 2012, 03:21 PM) *
eu in fiecare saptamana dau cu ulei ricin(radacina)+ulei masline+vit A pe lungime...nu mai pica asa tare dar tot pica....

in legatura cu iesitul cu bebe in ziua vaccinului ....noua ne-a zis ...''acuma mergi acasa si nu il scoti afara azi si nu ii faci baie'' huh.gif asa am facut... de ce nu stiu
azi mergem sa vad daca zice la fel



deci stiam eu ceva.. eu i am facut baita ,dar nu si pe cap


fetele am scapat de problema cu putza !!!!!! acum iese singur caputul,acum sunt sigura ca am facut bine !
andreea_g
QUOTE(anabell @ Jan 12 2012, 03:21 PM) *
ulei de ricin LA radacina firului de par....nu m-am exprimat corect:)



liwlol.gif am inteles ce ai vrut sa spui. la ce ora aveti programare?! bafta si sa nu planga
alexxalili
QUOTE(Alondra @ Jan 12 2012, 03:47 PM) *
Multumim Ilona!
Pai eu par obo ca nu sunt obisnuita sa ma tot scol noptile , cum dicteaza Maya acum wacko.gif doh.gif

Pai Cris_Cristi activeaza , a intrat si ieri dar la mamici de sept. smile.gif
tzuc.gif Pupici si de la noi si asteptam sa vedem si pe Buflea al tau papand ! eating.gif
tzuc.gif Ce face mandruta ta?
Tu cand incepi sa-i dai papa? eating.gif


mandra e bine, chiraie toata ziua, ce sa faca si ea? cu papica am inceput si noi asa, incetisor. papa mar cu biscuite, supica si cereale. sapttamana viitoare vreau sa incercam si para sau banana. si la anisia am introdus banana inainte de 6 luni si si-a placut la nebunie. nu a constipat-o, nu a avut vreo reactie negativa. ba chiar ii placea mai mult decat marul. si sucul de mandarine, portocale, etc i-a placut mai mult decat cel de morcovi.
Alondra
QUOTE(alexxalili @ Jan 12 2012, 05:14 PM) *
mandra e bine, chiraie toata ziua, ce sa faca si ea? cu papica am inceput si noi asa, incetisor. papa mar cu biscuite, supica si cereale. sapttamana viitoare vreau sa incercam si para sau banana. si la anisia am introdus banana inainte de 6 luni si si-a placut la nebunie. nu a constipat-o, nu a avut vreo reactie negativa. ba chiar ii placea mai mult decat marul. si sucul de mandarine, portocale, etc i-a placut mai mult decat cel de morcovi.

Aaa, ati inceput deja , ce fain!Bravo! eusa_clap.gif

Cu scosul afara dupa vaccin,nu stiu nici eu, insa noua ne-a zis sa nu-i facem baie in ziua aia....apropo de vaccin, m-a sunat pediatra sa-mi spuna ca ne-a venit si noua vaccinul, asa ca sapt. viitoare, injectia ne paste! doh.gif huh.gif
Alondra
QUOTE(adinuta @ Jan 12 2012, 01:39 PM) *
ramo, iti schimbi cumva poza de la avatar? Ca la mine se vede deformata!:)) Iar incepe distractia:))
e bine, am sunat multe mamici de baietei si m-am linistit, toate ii decaloteaza usor si ii curata acolo, cat permite, nu forteaza nimeni, asa ca voi continua si eu. e bine, i-am dat cu Rivanol si Nidoflor si deja s-a retras.
eu mereu i le-am fiert, asa mi-a zis dr, dar ca se pierd vitaminele nu m-am gandit, tot asa o sa ii dau si lui Rares, nu am cu aburi:))

Deci si voi sunteti cu ani multi la activ? Foarte bine, la multi inainte sanatosi! Noi facem 14 anul asta!

Felicitari pt Dodo cu surpriza cea frumoasa! La multe lunite, Darius!!!!!!!! occasion.gif
bine ai revenit, mami draga, unde ai umblat? bafta la vaccin!

Da mami, am schimbat-o poza azi dimineata, sa-mi zici cand apare cea noua, eu o vad pe cea veche inca...probabil va dura cateva zile biggrin.gif
alexxalili
QUOTE(Alondra @ Jan 12 2012, 06:05 PM) *
Da mami, am schimbat-o poza azi dimineata, sa-mi zici cand apare cea noua, eu o vad pe cea veche inca...probabil va dura cateva zile biggrin.gif


se vede poza noua... trandafir.gif
gheghe
buna,
am o mare rugaminte in special la acelea dintre voi care aveti deja puiuti cu dintisori dar si la celelalte, as vrea sa stiu cum se comporta bebele inainte de a-i iesi dintisorii, mai exact la ce trebuie sa fiu atenta pentru a sti ca asta e motivul morocanelii. noi de aseara suntem foarte maraite, musca tot ce prinde, inclusiv sosetutele si trage de ele ca un catel, papa ff putin dupa care plange, cu nervi, doarme putin si se trezeste maraita, pana acum se trezea cu un zambet pana la urechi. si am incercat sa ma uit in gurita dar nu vad nimic suspect, nici nu ma prea lasa domnisoara. astept un raspuns de la voi si va multumesc din suflet
dodo80
QUOTE(gheghe @ Jan 12 2012, 08:55 PM) *
buna,
am o mare rugaminte in special la acelea dintre voi care aveti deja puiuti cu dintisori dar si la celelalte, as vrea sa stiu cum se comporta bebele inainte de a-i iesi dintisorii, mai exact la ce trebuie sa fiu atenta pentru a sti ca asta e motivul morocanelii. noi de aseara suntem foarte maraite, musca tot ce prinde, inclusiv sosetutele si trage de ele ca un catel, papa ff putin dupa care plange, cu nervi, doarme putin si se trezeste maraita, pana acum se trezea cu un zambet pana la urechi. si am incercat sa ma uit in gurita dar nu vad nimic suspect, nici nu ma prea lasa domnisoara. astept un raspuns de la voi si va multumesc din suflet


buna seara!

nu pot sta..
va multumesc tuturor si ma bucur ca v-a placut surpriza.. smile.gif

voiam sa va scriu ca am ajuns la limita oboselii insa aceasta e accentuata si de faptul ca Sasha trece printr-un puseu de crestere.. aproape ca ma face sa i pun o doza de laptic praf seara insa o sa stau cuminte ca nu dureaza mult..
Gheghe.. exact ce zici tu mi se intampla mie, de fapt bebelusului meu..

Mara a fost un bebe model (fara sa o laud) .. ca la carte s-a dezvoltat - doar ca dintii i-au aparut tarziu, dupa 10 luni si nu a avut ca simptome decat manute prin gura putin timp insa dupa ce i dadeam cu gel se potolea... nu a plans, nu a urlat, nu a stat treaza noaptea de durere sau altele...
nu stim cum va fi la fratior..
daca ar fi semne de aparitie dentara..ai vedea gingii inrosite sau putin inflamate...
cred ca i puseu de crestere si la voi...

eu tocmai ii facusem un programel lui Sasha si acum mananca si din ora n ora
azi am stat cu ei 3 ore afara si se trezea dupa 30 min si plangea..doar in brate se oprea..

noapte linistita. pe Mara nu am vrut sa o culc azi si nici acum nu e n pat... pai m a terminat cu somnul ei de la 24.. 1 noaptea..
Suzetele si le-a pierdut rand pe rand,.unele i le am pierdut eu, altele ea si de 2 zile tot cere inainte sa adoarma sad.gif

pupici!
dodo80
ref la iesitul afara sau imbaierea din ziua vaccinului.. eu am facut ambele, desi mi s-a spus sa nu..
stateam si 2 ore afara dupa vaccin cu Mara pt ca parcul era langa policlinica- lui Sasha i am facut baita de fiecare data.. in parc nu am ramas pt ca am mers cu masina mereu ..
o sa cercetez sa vad ce si cum... notworthy.gif
Carmen Livia
QUOTE(gheghe @ Jan 12 2012, 08:55 PM) *
buna,
am o mare rugaminte in special la acelea dintre voi care aveti deja puiuti cu dintisori dar si la celelalte, as vrea sa stiu cum se comporta bebele inainte de a-i iesi dintisorii, mai exact la ce trebuie sa fiu atenta pentru a sti ca asta e motivul morocanelii. noi de aseara suntem foarte maraite, musca tot ce prinde, inclusiv sosetutele si trage de ele ca un catel, papa ff putin dupa care plange, cu nervi, doarme putin si se trezeste maraita, pana acum se trezea cu un zambet pana la urechi. si am incercat sa ma uit in gurita dar nu vad nimic suspect, nici nu ma prea lasa domnisoara. astept un raspuns de la voi si va multumesc din suflet


Buna si tie,
din ce-am citit, am inteles ca sunt mai multe simptome: e mai marait bebele (cum ziceai si tu), temperatura, gingii inflamate, lipsa pofta de papa, nasuc "apos", gingii gadilicioase, etc. , insa din ce-mi zicea o mamica (de doua fetite: 3 ani si 9 luni, cealalta) pot lipsi toate aeste simptome si s-apara ...peste noapte: depinde de la bebe la bebe. Depinde si de ...istoricul parintilor, referitor la aparitia dintilor (de asta zicea si o mamica de-aici).

Si eu sunt curioasa de experientele maimicilor de-aici happy.gif
andreea_g
alondra la mine arata tot poza veche !!!

anabell nu ai venit?
Carmen Livia
QUOTE(andreea_g @ Jan 12 2012, 04:16 PM) *
daca stiam ca este voie sa il scoti nu mai anulam vizita la medic nervi.gif imi facusem mai demult vizita la medic pt ieri,pt caderea parului,ca mai am putin si raman cheala..si am anulat-o ca sa nu scot copilul si acum cel mai devreme imi pot face pe 23 ianuarie....offfffff

voi ati remediat problema cu cazutul parului????? eu am incercat si ulei de masline si ulei masline+ou+zeama lamaie...nimic nu functioneaza..



Andreea, caderea parului la mine s-a mai reglat. Acum nu mi se pare ca mai cade asa mult; cade ca inainte de sarcina. Sper sa fiu pe drumul cel bun. Daca tu consideri ca te ajuta, eu folosesc si un sampon dermatologic special pentru asta de la Home Institut:


Uploaded with ImageShack.us
asta-i balsamul, da' la fel arata si samponul.


God!!! Nu stiu cum am facut de se vede ditamai imaginea liwlol.gif Cand vreau, nu-mi iese. Acum.. doh.gif liwlol.gif
Carmen Livia
QUOTE(dodo80 @ Jan 12 2012, 10:20 PM) *
ref la iesitul afara sau imbaierea din ziua vaccinului.. eu am facut ambele, desi mi s-a spus sa nu..
stateam si 2 ore afara dupa vaccin cu Mara pt ca parcul era langa policlinica- lui Sasha i am facut baita de fiecare data.. in parc nu am ramas pt ca am mers cu masina mereu ..
o sa cercetez sa vad ce si cum... notworthy.gif


Da da; si noi am facut baita dupa vaccin (bine, din cauza ca dau eu rateuri cateodata doh.gif liwlol.gif si am uitat) si nu s-a intamplat nimic rau cu bebele.


dodo, multa putere sa treceti de puseu cat mai bine si repede hug.gif oFloare1.gif Multumim pentru info (ft folositoare) pe care le lasi aici. tzuc.gif
andreea_g
QUOTE(Carmen Livia @ Jan 12 2012, 10:11 PM) *
Andreea, caderea parului la mine s-a mai reglat. Acum nu mi se pare ca mai cade asa mult; cade ca inainte de sarcina. Sper sa fiu pe drumul cel bun. Daca tu consideri ca te ajuta, eu folosesc si un sampon dermatologic special pentru asta de la Home Institute:


Uploaded with ImageShack.us
asta-i balsamul, da' la fel arata si samponul.
God!!! Nu stiu cum am facut de se vede ditamai imaginea liwlol.gif Cand vreau, nu-mi iese. Acum.. doh.gif liwlol.gif


aha,ms de rasp,o sa il caut,dar sincer nu cred ca il voi gasii...mie imi cade de vreo 3 luni asa rau,in sarcina nu cadea asa rau..
gheghe
QUOTE(dodo80 @ Jan 12 2012, 08:16 PM) *
buna seara!

nu pot sta..
va multumesc tuturor si ma bucur ca v-a placut surpriza.. smile.gif

voiam sa va scriu ca am ajuns la limita oboselii insa aceasta e accentuata si de faptul ca Sasha trece printr-un puseu de crestere.. aproape ca ma face sa i pun o doza de laptic praf seara insa o sa stau cuminte ca nu dureaza mult..
Gheghe.. exact ce zici tu mi se intampla mie, de fapt bebelusului meu..

Mara a fost un bebe model (fara sa o laud) .. ca la carte s-a dezvoltat - doar ca dintii i-au aparut tarziu, dupa 10 luni si nu a avut ca simptome decat manute prin gura putin timp insa dupa ce i dadeam cu gel se potolea... nu a plans, nu a urlat, nu a stat treaza noaptea de durere sau altele...
nu stim cum va fi la fratior..
daca ar fi semne de aparitie dentara..ai vedea gingii inrosite sau putin inflamate...
cred ca i puseu de crestere si la voi...

eu tocmai ii facusem un programel lui Sasha si acum mananca si din ora n ora
azi am stat cu ei 3 ore afara si se trezea dupa 30 min si plangea..doar in brate se oprea..

noapte linistita. pe Mara nu am vrut sa o culc azi si nici acum nu e n pat... pai m a terminat cu somnul ei de la 24.. 1 noaptea..
Suzetele si le-a pierdut rand pe rand,.unele i le am pierdut eu, altele ea si de 2 zile tot cere inainte sa adoarma sad.gif

pupici!

si la noi, pana acum ne reglasem cu mancatul si cat de cat cu dormitul siacum e data peste cap. si e fff maraita, ea care chiar nu e un copil marait decat daca nu-i convine ceva. atunci mai astept cateva zile sper sa treaca sau daca nu sa imi dau seama despre ce e vorba. multumesc oricum din suflet pt raspuns. o noapte linistita
Carmen Livia
QUOTE(andreea_g @ Jan 12 2012, 11:17 PM) *
aha,ms de rasp,o sa il caut,dar sincer nu cred ca il voi gasii...mie imi cade de vreo 3 luni asa rau,in sarcina nu cadea asa rau..


In timpul sarcinii, parul a fost mai des datorita faptului ca procesul natural de cadere al parului era oprit. Caderea parului dupa sarcina nu este ceva neobisnuit. Ritmul caderii parului dupa sarcina se va reduce in curand. Cand hormonii incep sa revina la normal dupa sarcina, pierzi foarte mult par; de fapt, pierzi aceeasi cantitate de par pe care ar fi trebuit sa o pierzi in decursul ultimului an. Asta inseamna mult par si poate parea ca pierzi mult prea mult, dar in realitate revii la normal. hug.gif oFloare1.gif Cade aceeasi cantitate ca la inceputul lunii a 3a? Pentru linistea ta, poti cere si parerea unui medic. Cand am avut discutia asta cu doctora mea, m-a intrebat de vitamine (ce? cat am luat?) si nivelul de stres. Mi-a zis ca daca nu incepe sa-si revina in curand, sa merg la medic; pana atunci sa nu ma alarmez.
adinuta
QUOTE(andreea_g @ Jan 12 2012, 04:16 PM) *
daca stiam ca este voie sa il scoti nu mai anulam vizita la medic nervi.gif imi facusem mai demult vizita la medic pt ieri,pt caderea parului,ca mai am putin si raman cheala..si am anulat-o ca sa nu scot copilul si acum cel mai devreme imi pot face pe 23 ianuarie....offfffff

voi ati remediat problema cu cazutul parului????? eu am incercat si ulei de masline si ulei masline+ou+zeama lamaie...nimic nu functioneaza..

eu am fost la un farmacist si dermatolog in acelasi timp (are dubla sepcializare) si mi-a facut o solutie cu dverse si ma dau cand apuc, dar cred ca e buna, pare ok. mie imi cae f mult daca e murdar,a sa ca trebuie sa il spal mai des desi nu mi seunge, insa nu suport sa-mi mai cada in halul asta.

QUOTE(Alondra @ Jan 12 2012, 06:05 PM) *
Da mami, am schimbat-o poza azi dimineata, sa-mi zici cand apare cea noua, eu o vad pe cea veche inca...probabil va dura cateva zile biggrin.gif

asteptam ca si la mine a durat vreo 4 zile parca. tu ce browser de internet folosesti? ca vad ca unele fete vad pozele din prima. eu Google Chrome.

QUOTE(gheghe @ Jan 12 2012, 08:55 PM) *
buna,
am o mare rugaminte in special la acelea dintre voi care aveti deja puiuti cu dintisori dar si la celelalte, as vrea sa stiu cum se comporta bebele inainte de a-i iesi dintisorii, mai exact la ce trebuie sa fiu atenta pentru a sti ca asta e motivul morocanelii. noi de aseara suntem foarte maraite, musca tot ce prinde, inclusiv sosetutele si trage de ele ca un catel, papa ff putin dupa care plange, cu nervi, doarme putin si se trezeste maraita, pana acum se trezea cu un zambet pana la urechi. si am incercat sa ma uit in gurita dar nu vad nimic suspect, nici nu ma prea lasa domnisoara. astept un raspuns de la voi si va multumesc din suflet

gheghe, vad ca esti din cluj, poate te-am mai intrebat unde ai nascut, cu cine, cum? si unde stai, poate ne vedem.

QUOTE(dodo80 @ Jan 12 2012, 10:16 PM) *
buna seara!

nu pot sta..
va multumesc tuturor si ma bucur ca v-a placut surpriza.. smile.gif

voiam sa va scriu ca am ajuns la limita oboselii insa aceasta e accentuata si de faptul ca Sasha trece printr-un puseu de crestere.. aproape ca ma face sa i pun o doza de laptic praf seara insa o sa stau cuminte ca nu dureaza mult..

Putere multa sa poti trece si de asta! Mara, imi pare rau de suzete, stiu ce inseamna, nu mai doarme lumea ziua de cand suntem fara, e cumplit!
andreea_g
QUOTE(Carmen Livia @ Jan 12 2012, 10:27 PM) *
In timpul sarcinii parul a fost mai des datorita faptului ca procesul natural de cadere al parului era oprit. Caderea parului dupa sarcina nu este ceva neobisnuit. Ritmul caderii parului dupa sarcina se va reduce in curand. Cand hormonii incep sa revina la normal dupa sarcina, pierzi foarte mult par; de fapt, pierzi aceeasi cantitate de par pe care ar fi trebuit sa o pierzi in decursul ultimului an. Asta inseamna mult par si poate parea ca pierzi mult prea mult, dar in realitate reveniti la normal. hug.gif oFloare1.gif Cade aceeasi cantitate ca la inceputul lunii a 3a? Pentru linistea ta, poti cere si parerea unui medic. Cand am avut discutia asta cu doctora mea, m-a intrebat de vitamine (ce? cat am luat?) si nivelul de stres. Mi-a zis ca daca nu incepe sa-si revina in curand, sa merg la medic; pana atunci sa nu ma alarmez.



mie nu mi au dat vitamine dupa sarcina sad.gif am programare pentru 23 ianuarie,si e asa mult pana atunci....mi am luat pana in craciun vopsea castaniu,sa mi fac suvite(eu am parul lung si blond) si nici suvite nu am mai facut cand am vazut cum cade...acum mi au crescut radacinile destul de mult ,dar totusi imi este f teama sa ma vopsesc ,sa nu raman fara par..

daca mai stie careva vreun remediu sa mi spuna...
andreea_g
QUOTE(adinuta @ Jan 12 2012, 10:30 PM) *
eu am fost la un farmacist si dermatolog in acelasi timp (are dubla sepcializare) si mi-a facut o solutie cu dverse si ma dau cand apuc, dar cred ca e buna, pare ok. mie imi cae f mult daca e murdar,a sa ca trebuie sa il spal mai des desi nu mi seunge, insa nu suport sa-mi mai cada in halul asta.
asteptam ca si la mine a durat vreo 4 zile parca. tu ce browser de internet folosesti? ca vad ca unele fete vad pozele din prima. eu Google Chrome.



aici este f greu,ma cam simt legata de maini si picioare crybaby.gif cred ca voi merge sambata la farmacie sa intreb..

si eu tot google chrome folosesc si la tine cand ai schimbat poza eu am vazut-o de cand ai zis ca ai schimbat-o ,dar la alondra imi arata poza veche
Alondra
QUOTE(alexxalili @ Jan 12 2012, 08:32 PM) *
se vede poza noua... trandafir.gif


doh.gif Se pare ca la unii se vede poza noua la altii poza veche...cine stie..
QUOTE(andreea_g @ Jan 12 2012, 10:52 PM) *
alondra la mine arata tot poza veche !!!

anabell nu ai venit?

doh.gif

QUOTE(adinuta @ Jan 12 2012, 11:30 PM) *
eu am fost la un farmacist si dermatolog in acelasi timp (are dubla sepcializare) si mi-a facut o solutie cu dverse si ma dau cand apuc, dar cred ca e buna, pare ok. mie imi cae f mult daca e murdar,a sa ca trebuie sa il spal mai des desi nu mi seunge, insa nu suport sa-mi mai cada in halul asta.
asteptam ca si la mine a durat vreo 4 zile parca. tu ce browser de internet folosesti? ca vad ca unele fete vad pozele din prima. eu Google Chrome.
gheghe, vad ca esti din cluj, poate te-am mai intrebat unde ai nascut, cu cine, cum? si unde stai, poate ne vedem.
Putere multa sa poti trece si de asta! Mara, imi pare rau de suzete, stiu ce inseamna, nu mai doarme lumea ziua de cand suntem fara, e cumplit!

Eu Mozilla Firefox...cine stie..probabil o sa o vad peste cateva zile, asa am patit ultima data..
Carmen Livia
Dragi mamici,

http://www.elion.ee/docs/joulukaart/eng/ va trimit un pic de zapada si un gand frumos! wub.gif


p.s. daca gaseam asta mai devremeeee...
Alondra
QUOTE(Carmen Livia @ Jan 13 2012, 12:31 AM) *
Dragi mamici,

http://www.elion.ee/docs/joulukaart/eng/ va trimit un pic de zapada si un gand frumos! wub.gif
p.s. daca gaseam asta mai devremeeee...

Ce fain!Multumim! tzuc.gif
gheghe
QUOTE(adinuta @ Jan 12 2012, 09:30 PM) *
eu am fost la un farmacist si dermatolog in acelasi timp (are dubla sepcializare) si mi-a facut o solutie cu dverse si ma dau cand apuc, dar cred ca e buna, pare ok. mie imi cae f mult daca e murdar,a sa ca trebuie sa il spal mai des desi nu mi seunge, insa nu suport sa-mi mai cada in halul asta.
asteptam ca si la mine a durat vreo 4 zile parca. tu ce browser de internet folosesti? ca vad ca unele fete vad pozele din prima. eu Google Chrome.
gheghe, vad ca esti din cluj, poate te-am mai intrebat unde ai nascut, cu cine, cum? si unde stai, poate ne vedem.
Putere multa sa poti trece si de asta! Mara, imi pare rau de suzete, stiu ce inseamna, nu mai doarme lumea ziua de cand suntem fara, e cumplit!

am nascut la stanca, normal cu dr sbirciu. am nascut ff repede si fara probleme, spre norocul meu. noi acum stam langa real momentan. sa aveti o noapte frumoasa
adinuta
QUOTE(andreea_g @ Jan 12 2012, 11:36 PM) *
aici este f greu,ma cam simt legata de maini si picioare crybaby.gif cred ca voi merge sambata la farmacie sa intreb..

si eu tot google chrome folosesc si la tine cand ai schimbat poza eu am vazut-o de cand ai zis ca ai schimbat-o ,dar la alondra imi arata poza veche

ciudat cum apar diferit pozele...

QUOTE(gheghe @ Jan 13 2012, 02:15 AM) *
am nascut la stanca, normal cu dr sbirciu. am nascut ff repede si fara probleme, spre norocul meu. noi acum stam langa real momentan. sa aveti o noapte frumoasa

in ce data ai nascut? eu 18 august la Stanca cu Razvan Ciortea. Noi stam in Gruia, vis-a-vis de stadionul CFR.
gheghe
QUOTE(adinuta @ Jan 13 2012, 08:14 AM) *
ciudat cum apar diferit pozele...
in ce data ai nascut? eu 18 august la Stanca cu Razvan Ciortea. Noi stam in Gruia, vis-a-vis de stadionul CFR.

in 19 august , suntem mai tinere cu 1 zi decat voi.
Alondra
Buna dimineata mamici!

QUOTE(gheghe @ Jan 13 2012, 10:21 AM) *
in 19 august , suntem mai tinere cu 1 zi decat voi.

Gheghe, da-ne mai multe date despre voi, despre bebe, sa te trec pe listuta, daca vrei..smile.gif

gheghe- Fetita (nume) 19 august - ora - g - cm - Apgar-nastere naturala
gheghe
QUOTE(Alondra @ Jan 13 2012, 08:44 AM) *
Buna dimineata mamici!
Gheghe, da-ne mai multe date despre voi, despre bebe, sa te trec pe listuta, daca vrei..smile.gif

gheghe- Fetita (nume) 19 august - ora - g - cm - Apgar-nastere naturala

fetita, karla maria 19 august 2011 ora 06:45, 3500gr, 53 cm si 10 apgar smile.gif.
sa va spun si cum stam momentan : ne intoarcem de pe spate pe burtica repede repede pt ca statul pe spate nu e favoritul ei (doarme pe burtica de micuta). cere atentie non stop, nu naparat sa faci ceva ci doar sa fi acolo prezent. pe burtica is ridica funduletu inpingandu-se in picioare, nu stiu daca vrea sa se intoarca sau sa se tarasca. in rest vrea orice vede, se intinde dupa tot, mai ales mancare. inca mancam doar lapte, san, si putin ceai baby calm. doctorita ne-a zis ca incepem mancare dupa 6 luni asa ca mai avem o luna. ca si statura smile.gif avem 68 cm(la ultimul consult) si 7.8 kg dupa cantarirea de acasa. la doctor mergem in 18 si vom vedea ultimele cifre. sa aveti o zi frumoasa si bebei cuminti
Alondra
QUOTE(gheghe @ Jan 13 2012, 11:09 AM) *
fetita, karla maria 19 august 2011 ora 06:45, 3500gr, 53 cm si 10 apgar smile.gif.
sa va spun si cum stam momentan : ne intoarcem de pe spate pe burtica repede repede pt ca statul pe spate nu e favoritul ei (doarme pe burtica de micuta). cere atentie non stop, nu naparat sa faci ceva ci doar sa fi acolo prezent. pe burtica is ridica funduletu inpingandu-se in picioare, nu stiu daca vrea sa se intoarca sau sa se tarasca. in rest vrea orice vede, se intinde dupa tot, mai ales mancare. inca mancam doar lapte, san, si putin ceai baby calm. doctorita ne-a zis ca incepem mancare dupa 6 luni asa ca mai avem o luna. ca si statura smile.gif avem 68 cm(la ultimul consult) si 7.8 kg dupa cantarirea de acasa. la doctor mergem in 18 si vom vedea ultimele cifre. sa aveti o zi frumoasa si bebei cuminti

Bunn, stati foarte bine, bravo! eusa_clap.gif
Acum a mai ramas sa ne puneti si o foto cu voi sa va si vedem!
Aici pe forum, sau pe facebook (unele mamici nu agreeaza ideea de a posta poze cu fam. prea in public wink.gif )
Pupici si o zi buna si voua si va asteptam oricand la povesti! 1_3ani.gif
jus_ro
QUOTE(Carmen Livia @ Jan 13 2012, 12:31 AM) *
Dragi mamici,

http://www.elion.ee/docs/joulukaart/eng/ va trimit un pic de zapada si un gand frumos! wub.gif
p.s. daca gaseam asta mai devremeeee...

multumim oFloare1.gif

QUOTE(gheghe @ Jan 13 2012, 11:09 AM) *
fetita, karla maria 19 august 2011 ora 06:45, 3500gr, 53 cm si 10 apgar smile.gif.
sa va spun si cum stam momentan : ne intoarcem de pe spate pe burtica repede repede pt ca statul pe spate nu e favoritul ei (doarme pe burtica de micuta). cere atentie non stop, nu naparat sa faci ceva ci doar sa fi acolo prezent. pe burtica is ridica funduletu inpingandu-se in picioare, nu stiu daca vrea sa se intoarca sau sa se tarasca. in rest vrea orice vede, se intinde dupa tot, mai ales mancare. inca mancam doar lapte, san, si putin ceai baby calm. doctorita ne-a zis ca incepem mancare dupa 6 luni asa ca mai avem o luna. ca si statura smile.gif avem 68 cm(la ultimul consult) si 7.8 kg dupa cantarirea de acasa. la doctor mergem in 18 si vom vedea ultimele cifre. sa aveti o zi frumoasa si bebei cuminti

sa-ti traiasca printesa mami si sa fiti sanatoase oFloare1.gif


Buna dimineata si de la noi......am selectat aseara o gramada de quote-uri care le-am pierdut......dar am vazut poze cu Miruna si cu Maya si sunteti niste printese frumoase, frumoase tzuc.gif .....si LA MULTE LUNITE! Darius pui de Ilona occasion.gif


Noi suntem bine....azi i-am dat vreo 2 lingurite de clementina dar nu a fost prea incantata, si i-am dat prima data biscuite la marul ras.....a fost foarte incantata yes.gif ...va doresc o zi buna hug.gif
gheghe
QUOTE(Alondra @ Jan 13 2012, 09:43 AM) *
Bunn, stati foarte bine, bravo! eusa_clap.gif
Acum a mai ramas sa ne puneti si o foto cu voi sa va si vedem!
Aici pe forum, sau pe facebook (unele mamici nu agreeaza ideea de a posta poze cu fam. prea in public wink.gif )
Pupici si o zi buna si voua si va asteptam oricand la povesti! 1_3ani.gif

pe facebook sunt solomon alexandra si acolo avem poze. aici inca nu am avut timp nici macar sa ma uit cum as putea pune pt ca pitica mea ma tine ocupata toata ziulica
Alondra
QUOTE(jus_ro @ Jan 13 2012, 11:53 AM) *
multumim oFloare1.gif
sa-ti traiasca printesa mami si sa fiti sanatoase oFloare1.gif
Buna dimineata si de la noi......am selectat aseara o gramada de quote-uri care le-am pierdut......dar am vazut poze cu Miruna si cu Maya si sunteti niste printese frumoase, frumoase tzuc.gif .....si LA MULTE LUNITE! Darius pui de Ilona occasion.gif
Noi suntem bine....azi i-am dat vreo 2 lingurite de clementina dar nu a fost prea incantata, si i-am dat prima data biscuite la marul ras.....a fost foarte incantata yes.gif ...va doresc o zi buna hug.gif


Multumiiim Jus , va pupam ! tzuc.gif
Bravo Eliza, si noi vrem mai multe cred, daca sucul de morcov ii place ...sunt curioasa la celelalte ..
QUOTE(gheghe @ Jan 13 2012, 12:02 PM) *
pe facebook sunt solomon alexandra si acolo avem poze. aici inca nu am avut timp nici macar sa ma uit cum as putea pune pt ca pitica mea ma tine ocupata toata ziulica

Am inteles, si ..mai stim noi pe cineva care ne tine ocupate toata ziua ! huh.gif wacko.gif doh.gif
adinuta
Gheghem deci nu pot sa cred! inseamna ca am fost colege de spital. eu m-amn operat jois, tu ai nascut vinerea si, daca ai anscut natural, ai iesit lunea, ca mine, asa-i? in ce salon ai fost? eu o noapte am stat in ATI si apoi in salonul 5, rezerva cu 2 paturi.
daca iti face placere, putem sa ne vedem candva, te caut si pe FB.
gheghe
noi am fost in salonul 6, ce chestie si am stat exact pana luni. am putea sa ne vedem, mai impartasim experiente, poate iesim intr-un parc cand se mai incalzeste pt ca puiuta mea nu stie ce-i ala carucior, urla parca o arde liwlol.gif
anabell
buna dragele mele,

ieri am trecut cu bine peste contol, am facut vaccinul (nu a facut febra dar a dormit in reprize )
a facut decalotarea in proportie de 80% deci mai o data si gata !!! a plans aseara cand urina saracutul pt ca i-a facut tare tare dar azi vad ca nu mai are nimic abia astept sa trecem peste faza asta!!!

in legatura cu diversificarea....nu o facem pana la 6 luni doar cu sucuri de fructe ,legume...pregatim stomacelul pt papa(asa a zis...) acuma mai o luna si mancam si noi....
sucul de fructe a zis sa nu il dam din biberon ci din canita de bebe (trebuie sa caut) sper sa vrea asa sa bea zice ca asa o sa faca diferenta intre lapte si suc ( o fi asa ...)

azi de dimineata la 4!!!! nu mai avrut sa doarma(nu s-a mai intamplat nici o data asa ceva...) pana la 6 am vb si la 6 a adormit pana la 9 ....sunt cam obosita dar trece cand il vad cum rade cand vb cu el......

pupici!!!!
anabell
a luat putin in greutate cam o 100 gr la 2 spat...in 17 facem caclcul
are 6250 si 68 cm e binisor cu 60 gr decat ar fi trebuit sa aibe!
anabell
60 gr mai putin am vrut sa zic!!!!
andreea_g
buna fetele !

bine ca sunteti bine anabell !

mamicile care alaptati ce mai gatiti?????am ramas in pana de idei ...
alexxalili
salutare fetelor! hop si eu pe aici. daca m=ar vedea cineva..... cu o mana ii zornai Sashei, cu cealalta butonez la laptop si mai si dau cau zarul caci in acelasi timp ma joc si Nu te supara frate cu anisia. si nu va mai spun ca am pe foc si oala cu ciorba si supica lui trompetica. wacko.gif ca tot intreba cineva ce mai gatim, eu azi fac ciorba radauteana( ca mi-a facut Adriana pofta) si la felul doi am varza calita. eu alaptez dar am trecut de mult de perioada colicilor asa ca mananc orice. doar hreanul am observa ca nu-i prieste buburuzei.
eu vad poza cu mozilla si le-am vazut de la inceput si la adinuta si la ramo.
parul imi cade si mie ceva de groza, unde te uiti e numai par de al meu si ma dispera. pur si simplu mi-e scarba sa mai vad par pe jos.dar stiu ca asa am patit si dupa prima nastere si mi-a cazut si mi-a cazut din iulie pana in februarie nervi.gif

ma bucur sa aud ca bebelusii sunt bine sau inspre bine, ii pupam pe toti. eu sunt racita cobza de ieri, sper sa nu le dau si piticelor. deocamdatta ma tratez doar cu ceaiuri, lamaie si vitamina c. sper sa imi treaca. am momente in care nu am absolut nimic apoi dintr-o datta mi se infunda nasul , incep sa imi curga lacrimile, ma inteapa gattul,etc si in jumatatte de ora iar sunt fresh. ce sa-i faci, nici raceala astta nu mai e ce a fost biggrin.gif
adinuta
QUOTE(gheghe @ Jan 13 2012, 01:24 PM) *
noi am fost in salonul 6, ce chestie si am stat exact pana luni. am putea sa ne vedem, mai impartasim experiente, poate iesim intr-un parc cand se mai incalzeste pt ca puiuta mea nu stie ce-i ala carucior, urla parca o arde liwlol.gif

vai, in 6, deci chiar vecine am fost! noi iesim la Belvedere sau in parcul e langa linia ferta, in josul stadionului CFR. Dar la primavara facem cumva sa ne vedem.


QUOTE(anabell @ Jan 13 2012, 02:13 PM) *
buna dragele mele,

ieri am trecut cu bine peste contol, am facut vaccinul (nu a facut febra dar a dormit in reprize )
a facut decalotarea in proportie de 80% deci mai o data si gata !!! a plans aseara cand urina saracutul pt ca i-a facut tare tare dar azi vad ca nu mai are nimic abia astept sa trecem peste faza asta!!!

in legatura cu diversificarea....nu o facem pana la 6 luni doar cu sucuri de fructe ,legume...pregatim stomacelul pt papa(asa a zis...) acuma mai o luna si mancam si noi....
sucul de fructe a zis sa nu il dam din biberon ci din canita de bebe (trebuie sa caut) sper sa vrea asa sa bea zice ca asa o sa faca diferenta intre lapte si suc ( o fi asa ...)

azi de dimineata la 4!!!! nu mai avrut sa doarma(nu s-a mai intamplat nici o data asa ceva...) pana la 6 am vb si la 6 a adormit pana la 9 ....sunt cam obosita dar trece cand il vad cum rade cand vb cu el......

pupici!!!!

cine ii face decalotarea? dr de fam? eu nu mai inteleg nimic, daca fac bine, daca am facut cat tb, cat mai trebuie, nimic....ma dispera...
bine ca ati scapat de vaccin! cu greutatea te inteleg ca asa eram eu la Daria, muream cand auzeam la altii ce tonaj aveau:)) si a mea nimic, dar recuperez acum cu Rares, care are 7910g:)).
In leg cu statul de povesti noaptea, la mine se intampla deja de 2 sapt, de la 2 pana pe la 6 foiala maxima. |Sper sa-i treaca repede!
Va pupam.

QUOTE(alexxalili @ Jan 13 2012, 03:26 PM) *
salutare fetelor! hop si eu pe aici. daca m=ar vedea cineva..... cu o mana ii zornai Sashei, cu cealalta butonez la laptop si mai si dau cau zarul caci in acelasi timp ma joc si Nu te supara frate cu anisia. si nu va mai spun ca am pe foc si oala cu ciorba si supica lui trompetica. wacko.gif ca tot intreba cineva ce mai gatim, eu azi fac ciorba radauteana( ca mi-a facut Adriana pofta) si la felul doi am varza calita. eu alaptez dar am trecut de mult de perioada colicilor asa ca mananc orice. doar hreanul am observa ca nu-i prieste buburuzei.
eu vad poza cu mozilla si le-am vazut de la inceput si la adinuta si la ramo.
parul imi cade si mie ceva de groza, unde te uiti e numai par de al meu si ma dispera. pur si simplu mi-e scarba sa mai vad par pe jos.dar stiu ca asa am patit si dupa prima nastere si mi-a cazut si mi-a cazut din iulie pana in februarie nervi.gif

ma bucur sa aud ca bebelusii sunt bine sau inspre bine, ii pupam pe toti. eu sunt racita cobza de ieri, sper sa nu le dau si piticelor. deocamdatta ma tratez doar cu ceaiuri, lamaie si vitamina c. sper sa imi treaca. am momente in care nu am absolut nimic apoi dintr-o datta mi se infunda nasul , incep sa imi curga lacrimile, ma inteapa gattul,etc si in jumatatte de ora iar sunt fresh. ce sa-i faci, nici raceala astta nu mai e ce a fost biggrin.gif

ei, pai esti superwoman.
auzi, dar raceala asta nu e alergie cumva? ca nu se poate sa te tina o jumate de ora totusi:))
angel
QUOTE(alexxalili @ Jan 13 2012, 03:26 PM) *
salutare fetelor! hop si eu pe aici. daca m=ar vedea cineva..... cu o mana ii zornai Sashei, cu cealalta butonez la laptop si mai si dau cau zarul caci in acelasi timp ma joc si Nu te supara frate cu anisia. si nu va mai spun ca am pe foc si oala cu ciorba si supica lui trompetica. wacko.gif ca tot intreba cineva ce mai gatim, eu azi fac ciorba radauteana( ca mi-a facut Adriana pofta) si la felul doi am varza calita. eu alaptez dar am trecut de mult de perioada colicilor asa ca mananc orice. doar hreanul am observa ca nu-i prieste buburuzei.
eu vad poza cu mozilla si le-am vazut de la inceput si la adinuta si la ramo.
parul imi cade si mie ceva de groza, unde te uiti e numai par de al meu si ma dispera. pur si simplu mi-e scarba sa mai vad par pe jos.dar stiu ca asa am patit si dupa prima nastere si mi-a cazut si mi-a cazut din iulie pana in februarie nervi.gif

ma bucur sa aud ca bebelusii sunt bine sau inspre bine, ii pupam pe toti. eu sunt racita cobza de ieri, sper sa nu le dau si piticelor. deocamdatta ma tratez doar cu ceaiuri, lamaie si vitamina c. sper sa imi treaca. am momente in care nu am absolut nimic apoi dintr-o datta mi se infunda nasul , incep sa imi curga lacrimile, ma inteapa gattul,etc si in jumatatte de ora iar sunt fresh. ce sa-i faci, nici raceala astta nu mai e ce a fost biggrin.gif

fata mea tu esti super mama.....
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.