Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De August 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253
Carmen Livia
QUOTE(adinuta @ Nov 27 2011, 07:46 AM) *
o, draga de tine, multa sanatate, speram sa fie ceva trecator.
Ei, insesizabile!:)) Pe saracie! Eu le vad:)) si stii tu ca la o femeie conteaza cum se vede ea:))
Ti-am dat si eu accept pe FB, deci acum suntem ok. Cam tot ce pun pe Picasa, pun si pe FB ca unii au acces la unul, altii la altul si sa-i impac pe toti:))
Nu, deloc nu e superman sotul meu:)) Are doar 2 viteze: incet si foarte incet:)) De aia ne-am si gasit asa: eu abgata in priza, el moale. Dar echilibrul e perfect. Dovada: cei doi pui frumosi:))
Acum, ca sa dezvalui secretul, mi-am propus sa merg la sala pt ca e peste drum de mine si am zis ca o ora ii las pe ai casei cu ei seara, iar la bazin e tot aproape de noi si am si reducere de 50% ca e piscina Universitatii unde predau, deci trebuie sa profit si eu. Asta cu abzinul planuiesc s-o fac dimineata, cand sta bona cu copiii, dar tot asa, maxim pe o ora ma intind.
Cu traducerile e mai greu in sensul ca nu mai pot face decat f putin, nu am cum sa stau la calculator ca ma cheama ba unul, ba altul, iar Daria are vrea desene mereu. Mai merg la conferinte ca interpret sa traduc, acolo e mai ok ca nu sunt acasa:)) Insa greu ma duc, atunci trebuie sa caut ajutoare pt acasa pe langa bona, mai vine bunica mea, saraca, si mai sta cu ei. Oricu, inca nu am iesit din Cluj, nu am riscat. Dar urmeaza, sper:))



Vaaai =)) foarte faina partea cu sotul; avem si noi un specimen in genu' acasa. Si foarte fain si cu facilitatile pentru sport! Asa da! smile.gif Bravo tie! oFloare1.gif Noi am reusit sa iesim din Bucuresti acu' doua sambete, pana la Brasov, insa suntem doar 3 smile.gif

Carmen Livia
QUOTE(simina_ana @ Nov 27 2011, 10:15 PM) *
Va las sa va delectati cu niste poze cu noi....

Oare are gust bun?


stateau la povesti....





Ai doi copilasi minunati!! wub.gif
Iti doresc multa rabdare, dragoste si sanatate pt a-i creste asa frumosi ca pana acum oFloare1.gifsmile.gif

ps. Acum am vazut si pozele, ca "fug" pe-aici si prin casa cu trebi (treburi) liwlol.gif

QUOTE(simina_ana @ Nov 28 2011, 08:41 AM) *
Buna dimineata si voua...si multumim de felicitari!!..E greu uneori dar e si mai placut cand ii vezi cate iubire emana....Tu esti mai noua pe aici....fetele stiu..... eu am de gand sa-l fac si pe al 3-lea....o fetita biggrin.gif.....
SI apropos...bine ai venit in gasca noastra.....si sa stam aici sa povestim chiar si cand bebeii nostri vor avea 20 de ani biggrin.gif

M-ai facut sa rad cu ce-ai scris mai sus....ai mare dreptate.....ai mei nu sunt in Sibiu , iar socru-miu nu se "ocupa" cu de-astea....asa ca noi am scapat si ne putem face programul nostru.....
De fapt cred ca e mai mult un prilej de a va aduna la un loc...se gandeste ca poate sunteti liberi si atunci profita biggrin.gif.....in orice caz petrecere frumoasa.....

Gata ..am hranit si puiul acum pot sa plec....pana la urma s-a oferit socrul meu ( de fapt i-a batut apropos tati) sa stea cu Serban 2- 3 ore pana rezolv eu problemele astea administrative...
Va pupic si pe mai tarziu....


Bine te-am gasit! Si ..wow... inca un bebe? Sper sa nu mi se faca si mie pofta prea curand, ca vad atatea mamici fericite (si) cu doi bebei!
Oricum, am ajuns la concluzia ca-s smiorcaita smiorcaitelor liwlol.gif) ...sau poate e un pic mai greu pana treci de primul bebe... smile.gif

Felicitari!!! Inca o data smile.gif oFloare1.gif
angel
QUOTE(Alondra @ Nov 27 2011, 02:59 PM) *
Buna ziua mamici si pitici!
Pai cum asa, trebuie sa apara mai multe coduri sub poza, printre care si Forum Code.. sau ceva, Links to share your image, si acolo deschizi si trebuie sa apara..

nu stiu poate din cauza ca am incaracat cate doua poze nu stiu ca stiu ca ca am mai incarcat p asta si mi.a dat mai mlte in fine.....biggrin.gif
angel
Simina felicitari ai doi copii superbi!!!!!!!!!!!!!!
jus_ro
QUOTE(simina_ana @ Nov 28 2011, 12:15 AM) *
Ii pun bebetica pt ca inceput sa saliveze la greu si se uda si trebuia sa-l schimb f des....asa schimb doar babetica biggrin.gif


Oare are gust bun?


M-a infofolit mami....sunt gata de plecare.....


stateau la povesti....


Picat la datorie liwlol.gif

pupacim falcutele lui Serban si pe Iancu tzuc.gif

QUOTE(simina_ana @ Nov 28 2011, 09:16 AM) *
Neata dragelor.....ce faceti?
Dau o cafea.....fara si cu cofeina pentru cine doreste!!! cafea.gif

SI mamici...v-am mai intrebat ....cele care aveti copilasi la gradi sau scoala ...imi dati si mie idei de cadou pt educatoare?....

Va pupic...s-a trezit maimutica....fug sa-i dau papa si sa plecam

sincer...nu stiu cum va fi cu cadouri pentru educatoare.....eu o am pe Daria acasa si deabia maine o duc la gradi.....sa vedem daca pe la noi se misca ceva in sensul asta rolleyes.gif

QUOTE(Carmen Livia @ Nov 28 2011, 11:56 AM) *
Vaaai =)) foarte faina partea cu sotul; avem si noi un specimen in genu' acasa. Si foarte fain si cu facilitatile pentru sport! Asa da! smile.gif Bravo tie! oFloare1.gif Noi am reusit sa iesim din Bucuresti acu' doua sambete, pana la Brasov, insa suntem doar 3 smile.gif

ati fost la Bv?....super daca mai veniti poate ne si vedem oFloare1.gif
jus_ro
Buna ziua si de la noi......azi am fost la bilantul de 4 luni si la vaccin.....avem 6400 kg si 64 cm suntem bine.....si sper sa trecem cu bine seara, la 2 luni nu a facut nici o reactie la vaccin rolleyes.gif .....pe Daria o duc maine la gradi si sper sa nu mai aduca nimic acasa din domeniul virusilor pana de sarbatori.....de 1 dec cred ca mergem in mini vacanta la Busteni pana pe 5 si daca tine vremea frumoasa facem si gratar bananab.gif
Carmen Livia
QUOTE(jus_ro @ Nov 28 2011, 12:00 PM) *
ati fost la Bv?....super daca mai veniti poate ne si vedem oFloare1.gif


Ar fi fain! te anunt happy.gif

QUOTE(jus_ro @ Nov 28 2011, 12:04 PM) *
Buna ziua si de la noi......azi am fost la bilantul de 4 luni si la vaccin.....avem 6400 kg si 64 cm suntem bine.....si sper sa trecem cu bine seara, la 2 luni nu a facut nici o reactie la vaccin rolleyes.gif .....pe Daria o duc maine la gradi si sper sa nu mai aduca nimic acasa din domeniul virusilor pana de sarbatori.....de 1 dec cred ca mergem in mini vacanta la Busteni pana pe 5 si daca tine vremea frumoasa facem si gratar bananab.gif



A.. stati foarte bine smile.gif Sa speram ca va trece cu bine seara asta!
Busteni... happy.gif si un concediu prelungit! Ce-ar putea fi mai frumos?
adinuta
QUOTE(Carmen Livia @ Nov 28 2011, 11:56 AM) *
Vaaai =)) foarte faina partea cu sotul; avem si noi un specimen in genu' acasa. Si foarte fain si cu facilitatile pentru sport! Asa da! smile.gif Bravo tie! oFloare1.gif Noi am reusit sa iesim din Bucuresti acu' doua sambete, pana la Brasov, insa suntem doar 3 smile.gif

aha, deci mai sunt din astia lenti:)) La Cluj nu aveti drum?

QUOTE(Carmen Livia @ Nov 28 2011, 12:05 PM) *
Ai doi copilasi minunati!! wub.gif
Iti doresc multa rabdare, dragoste si sanatate pt a-i creste asa frumosi ca pana acum oFloare1.gifsmile.gif

ps. Acum am vazut si pozele, ca "fug" pe-aici si prin casa cu trebi (treburi) liwlol.gif
Bine te-am gasit! Si ..wow... inca un bebe? Sper sa nu mi se faca si mie pofta prea curand, ca vad atatea mamici fericite (si) cu doi bebei!
Oricum, am ajuns la concluzia ca-s smiorcaita smiorcaitelor liwlol.gif) ...sau poate e un pic mai greu pana treci de primul bebe... smile.gif

Felicitari!!! Inca o data smile.gif oFloare1.gif

Stai linistita, sa vezi eu ce smiorcaita eram cu Daria si depresiva, vai de capul meu! De ma citesti la iunie 2009, te ingrozesti! Eram ca lovita de tren, stresata, terminata, credeam ca nu voi mai manca veci, nu ma voi mai spala si nu voi mai dormi niciodata:)) Eram foarte sigura ca era sfarsitul lumii:)) Si uite-ma cu 2 pui acum si mama mandra si fericita!!!Merita din plin!

Ramo, tu mai vrei copii? Ca tot uit sa te intreb si demult imi sta pe limba:))

Sdriana, tu crezi ca scapi de intalnirea cu noi? Nooo, doar facem una, clar. POoate chiar in zona Sibiului daca sunteti mai multe acolo. Eu fac anual cu fetele de iunie 2009, de ce n-am face si noi? Ia sa ne dam tema de gandire si sa ne concentram! Vreau sa va cunosc pe voi si pe minunatii vostri copii!@
Pup.
andreea_g
buna fetele
noi suntem mai bine,acum iese doar lapte curat,asa ca si caca e normal acum.

am fost la controlul de 3 luni 6810 gr si 64 cm wink.gif

simina ai 2 ingerasi superbi !

hanuk multumesc pt raspuns,de altfel multumesc la toate fetele,dar mesajul tau m a linistit mult .

v-am pupat
andreea_g
bebele meu incepe sa si coordoneze miscarile,dar inca este la inceput,azi a baut singurel ceaiul,v-as fi pus mai multe poze dar ul am in brate si nu mai are stare



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us
anabell
QUOTE(andreea_g @ Nov 28 2011, 05:20 PM) *
bebele meu incepe sa si coordoneze miscarile,dar inca este la inceput,azi a baut singurel ceaiul,v-as fi pus mai multe poze dar ul am in brate si nu mai are stare



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



felicitari la tau copil la un an o sa fuga daca continua tot asa sa se devzolte
!!!
al meu are tot 3 luni si deabia prinde o jucarie si atunci cand vrea el nu tot timpul!!!
andreea_g
QUOTE(anabell @ Nov 28 2011, 04:12 PM) *
felicitari la tau copil la un an o sa fuga daca continua tot asa sa se devzolte
!!!
al meu are tot 3 luni si deabia prinde o jucarie si atunci cand vrea el nu tot timpul!!!



multumesc liwlol.gif

acum incepe si al meu,stai linistitita si nu ti face griji,fiecare are ritmul lui de dezvoltare,nu e motiv de ingrijorare acum ,au ei timp sa le faca pe toate smile.gif
simina_ana
QUOTE(anabell @ Nov 28 2011, 08:12 PM) *
felicitari la tau copil la un an o sa fuga daca continua tot asa sa se devzolte
!!!
al meu are tot 3 luni si deabia prinde o jucarie si atunci cand vrea el nu tot timpul!!!



O sa vezi ca peste saptamana veti fi si voi la fel....
Serban acum o saptamana abia se tinea de manute...dupa 3 zile arata ca vrea sa prinda in manuta jucaria....acum practic mi-o ia din mana...iar de aseara le si baga in gurita....iar daca e o jucarie mai maricica si-o baga in ochisori biggrin.gif....

simina_ana
vroiams a mau zic ceva dar am uitat ca plange Serban...ma duc la el si revin....cred mai diseara ca suntem si singurei si trebuie sa fac fata la 2 teroristi mici si smecheri biggrin.gif
Alondra
QUOTE(jus_ro @ Nov 28 2011, 02:04 PM) *
Buna ziua si de la noi......azi am fost la bilantul de 4 luni si la vaccin.....avem 6400 kg si 64 cm suntem bine.....si sper sa trecem cu bine seara, la 2 luni nu a facut nici o reactie la vaccin rolleyes.gif .....pe Daria o duc maine la gradi si sper sa nu mai aduca nimic acasa din domeniul virusilor pana de sarbatori.....de 1 dec cred ca mergem in mini vacanta la Busteni pana pe 5 si daca tine vremea frumoasa facem si gratar bananab.gif


Bravo Eliza, ai crescut frumos, poze cu tine cand mai vedem? biggrin.gif
Succes, sa iasa totul bine de la vaccin!
QUOTE(adinuta @ Nov 28 2011, 03:12 PM) *
aha, deci mai sunt din astia lenti:)) La Cluj nu aveti drum?
Stai linistita, sa vezi eu ce smiorcaita eram cu Daria si depresiva, vai de capul meu! De ma citesti la iunie 2009, te ingrozesti! Eram ca lovita de tren, stresata, terminata, credeam ca nu voi mai manca veci, nu ma voi mai spala si nu voi mai dormi niciodata:)) Eram foarte sigura ca era sfarsitul lumii:)) Si uite-ma cu 2 pui acum si mama mandra si fericita!!!Merita din plin!

Ramo, tu mai vrei copii? Ca tot uit sa te intreb si demult imi sta pe limba:))

Sdriana, tu crezi ca scapi de intalnirea cu noi? Nooo, doar facem una, clar. POoate chiar in zona Sibiului daca sunteti mai multe acolo. Eu fac anual cu fetele de iunie 2009, de ce n-am face si noi? Ia sa ne dam tema de gandire si sa ne concentram! Vreau sa va cunosc pe voi si pe minunatii vostri copii!@
Pup.

doh.gif Sincer acum categoric nu! biggrin.gif
Singurul motiv pt care m-as mai incumeta, ar fi sa nu ramana MayEvy singura...dar...in conditiile astea de criza si ..ce-am patimit la sarcina asta, curand nu-mi doresc..Dar stii cum se spune, never say never!

QUOTE(andreea_g @ Nov 28 2011, 03:31 PM) *
buna fetele
noi suntem mai bine,acum iese doar lapte curat,asa ca si caca e normal acum.

am fost la controlul de 3 luni 6810 gr si 64 cm wink.gif

simina ai 2 ingerasi superbi !

hanuk multumesc pt raspuns,de altfel multumesc la toate fetele,dar mesajul tau m a linistit mult .

v-am pupat

Bravo, sunteti voinici! eusa_clap.gif

QUOTE(andreea_g @ Nov 28 2011, 05:20 PM) *
bebele meu incepe sa si coordoneze miscarile,dar inca este la inceput,azi a baut singurel ceaiul,v-as fi pus mai multe poze dar ul am in brate si nu mai are stare


Woww, e un smecheras puiul tau!
andreea_g
QUOTE(Alondra @ Nov 28 2011, 05:17 PM) *
Bravo, sunteti voinici! eusa_clap.gif
Woww, e un smecheras puiul tau!



multumim smile.gif
andreea_g
fetelooooooor unde ati disparut?!
n-am avut si eu cu cine sa ´´barfesc´´ tongue.gif

v-am pupat!
simina_ana
QUOTE(andreea_g @ Nov 28 2011, 10:09 PM) *
fetelooooooor unde ati disparut?!
n-am avut si eu cu cine sa ´´barfesc´´ tongue.gif

v-am pupat!



Eu eram pe-aici..dar a adormit piticul si am profitat sa impaturesc hainele uscate si sa pun vasele in masina....mai ales ca si Iancu a fost linistit si s-a jucat in baie facand baloane de sapun biggrin.gif
simina_ana
QUOTE(andreea_g @ Nov 28 2011, 07:20 PM) *
bebele meu incepe sa si coordoneze miscarile,dar inca este la inceput,azi a baut singurel ceaiul,v-as fi pus mai multe poze dar ul am in brate si nu mai are stare



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Bombonic scumpa...te-as papa tot ...
andreea_g
QUOTE(simina_ana @ Nov 28 2011, 06:15 PM) *
Bombonic scumpa...te-as papa tot ...



si eu pe ai tai,mai ales pe cel mic :* smile.gif
simina_ana
QUOTE(simina_ana @ Nov 28 2011, 10:13 PM) *
Eu eram pe-aici..dar a adormit piticul si am profitat sa impaturesc hainele uscate si sa pun vasele in masina....mai ales ca si Iancu a fost linistit si s-a jucat in baie facand baloane de sapun biggrin.gif



Nooo.....ca sa stiti ce va asteapta pe viitor....tocmai ce ma laudam ca Iancu s-a jucat linstit cu baloane de sapun in baie....S-a marait Serban, m-am dus la el sa-i dau siropelul si cand ies din camera si ma uit in baie Iancu isi punea singur hainele la spalat...mi-a umplut tot spatiul ala pentru detergent...si cel pentru spalare si cel pentru prespalare si cel pt balsam...Ba mai mult a hotarat el ca sunt fooooaaarteeee murdare hainutele lui ( ude ca si-a varsat apa pe el) si a aruncat o masura de detergent si in masina doh.gif ....baiat harnic am, nu ? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(andreea_g @ Nov 28 2011, 10:24 PM) *
si eu pe ai tai,mai ales pe cel mic :* smile.gif



Dau la schimb bulanas pe o falcuta biggrin.gif.....
andreea_g
QUOTE(simina_ana @ Nov 28 2011, 06:25 PM) *
Nooo.....ca sa stiti ce va asteapta pe viitor....tocmai ce ma laudam ca Iancu s-a jucat linstit cu baloane de sapun in baie....S-a marait Serban, m-am dus la el sa-i dau siropelul si cand ies din camera si ma uit in baie Iancu isi punea singur hainele la spalat...mi-a umplut tot spatiul ala pentru detergent...si cel pentru spalare si cel pentru prespalare si cel pt balsam...Ba mai mult a hotarat el ca sunt fooooaaarteeee murdare hainutele lui ( ude ca si-a varsat apa pe el) si a aruncat o masura de detergent si in masina doh.gif ....baiat harnic am, nu ? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

=)) =)) liwlol.gif liwlol.gif
m-ati facut sa rad de una singura liwlol.gif
andreea_g
fetele mie imi este dor si de perioada asta,voua nu?!



Uploaded with ImageShack.us

dar si periada asta a fost cea mai fericita can era mic mic smile.gif



Uploaded with ImageShack.us
angel
QUOTE(andreea_g @ Nov 28 2011, 05:20 PM) *
bebele meu incepe sa si coordoneze miscarile,dar inca este la inceput,azi a baut singurel ceaiul,v-as fi pus mai multe poze dar ul am in brate si nu mai are stare



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

felicitari esti un scumpic:tzuc:
angel
simina tare comica ai fost na daca baiatul a vrut sa fie harnic am si eu un haricut de asta mic care vrea sa isi spele hainele:D
felelor ram pam pam pam Faby are are 7700kg si 69-70 de cm nanner.gif nanner.gif
simina_ana
QUOTE(andreea_g @ Nov 28 2011, 10:31 PM) *
fetele mie imi este dor si de perioada asta,voua nu?!



Uploaded with ImageShack.us

dar si periada asta a fost cea mai fericita can era mic mic smile.gif



Uploaded with ImageShack.us



o mamica de la gradi e insarcinat6a in 6 luni.....ioi cand o vad sare inima in piept.....si mie mi-e dor de burtica.....sper sa ne ajute DD si sa mai traiesc o data bucuria sarcinii....

Cat priveste zilele de nou nascut.....le ador....in fiecare zi ii fac poze lui Serban si ma uit la ele... ( si lui Iancu....sa vezi acolo evolutie:) )

Frumoase momente.....as vrea sa aflu reteta pentru a putea opri timpul in loc pentru cateva secole....
simina_ana
QUOTE(andreea_g @ Nov 28 2011, 10:28 PM) *
=)) =)) liwlol.gif liwlol.gif
m-ati facut sa rad de una singura liwlol.gif



o sa va tin la curent cu micile noastre nebunii biggrin.gif.....
simina_ana
QUOTE(angel @ Nov 28 2011, 10:44 PM) *
simina tare comica ai fost na daca baiatul a vrut sa fie harnic am si eu un haricut de asta mic care vrea sa isi spele hainele:D
felelor ram pam pam pam Faby are are [b]7700kg si 69-70 de cm[/b] nanner.gif nanner.gif



F E L I C I T A R I !!!!!
Bravo voua...sa o tineti tot asa.....
simonik19
QUOTE(angel @ Nov 28 2011, 08:44 PM) *
simina tare comica ai fost na daca baiatul a vrut sa fie harnic am si eu un haricut de asta mic care vrea sa isi spele hainele:D
felelor ram pam pam pam Faby are are 7700kg si 69-70 de cm nanner.gif nanner.gif

oooau felicitari !!!!!faby a crescut mare,Mario are 67 de cm si 7 kg....la 4 luni si o sapt cand am facut vaccinul atat avea biggrin.gif
simonik19
QUOTE(simina_ana @ Nov 28 2011, 09:20 PM) *
F E L I C I T A R I !!!!!
Bravo voua...sa o tineti tot asa.....

Simina ,Iancu tau e fenomenal....foarte harnic baiat:*
simonik19
Simina m-am topit.....ce frumos e bebe ,superb....si gecuta aia mortala:*
adinuta
QUOTE(jus_ro @ Nov 28 2011, 02:04 PM) *
Buna ziua si de la noi......azi am fost la bilantul de 4 luni si la vaccin.....avem 6400 kg si 64 cm suntem bine.....si sper sa trecem cu bine seara, la 2 luni nu a facut nici o reactie la vaccin rolleyes.gif .....pe Daria o duc maine la gradi si sper sa nu mai aduca nimic acasa din domeniul virusilor pana de sarbatori.....de 1 dec cred ca mergem in mini vacanta la Busteni pana pe 5 si daca tine vremea frumoasa facem si gratar bananab.gif

Ati iesit f bine la bilant. Daria avea 6 kg la 6 luni, iti dai seama ce vrabiuta:)) Acum Rares are 7 kg la 3 luni:))


QUOTE(andreea_g @ Nov 28 2011, 03:31 PM) *
buna fetele
noi suntem mai bine,acum iese doar lapte curat,asa ca si caca e normal acum.

am fost la controlul de 3 luni 6810 gr si 64 cm wink.gif

simina ai 2 ingerasi superbi !

hanuk multumesc pt raspuns,de altfel multumesc la toate fetele,dar mesajul tau m a linistit mult .

v-am pupat


Felicitari si voua!




QUOTE(Alondra @ Nov 28 2011, 07:17 PM) *
Bravo Eliza, ai crescut frumos, poze cu tine cand mai vedem? biggrin.gif
Succes, sa iasa totul bine de la vaccin!

doh.gif Sincer acum categoric nu! biggrin.gif
Singurul motiv pt care m-as mai incumeta, ar fi sa nu ramana MayEvy singura...dar...in conditiile astea de criza si ..ce-am patimit la sarcina asta, curand nu-mi doresc..Dar stii cum se spune, never say never!
Bravo, sunteti voinici! eusa_clap.gif
Woww, e un smecheras puiul tau!

aha, deci asa:)) las' ca nici io nu mai voiam copii dupa Daria, in primele luni...si sa stii ca si noi l-am dorit pe Rares pt ea pt ca noi amandoi suntem copii unici si nu am fost f multumiti asa.

QUOTE(simina_ana @ Nov 28 2011, 08:25 PM) *
Nooo.....ca sa stiti ce va asteapta pe viitor....tocmai ce ma laudam ca Iancu s-a jucat linstit cu baloane de sapun in baie....S-a marait Serban, m-am dus la el sa-i dau siropelul si cand ies din camera si ma uit in baie Iancu isi punea singur hainele la spalat...mi-a umplut tot spatiul ala pentru detergent...si cel pentru spalare si cel pentru prespalare si cel pt balsam...Ba mai mult a hotarat el ca sunt fooooaaarteeee murdare hainutele lui ( ude ca si-a varsat apa pe el) si a aruncat o masura de detergent si in masina doh.gif ....baiat harnic am, nu ? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

liwlol.gif

QUOTE(angel @ Nov 28 2011, 08:44 PM) *
simina tare comica ai fost na daca baiatul a vrut sa fie harnic am si eu un haricut de asta mic care vrea sa isi spele hainele:D
felelor ram pam pam pam Faby are are 7700kg si 69-70 de cm nanner.gif nanner.gif

superrrr, bravo!

la fel si lui Mario, frumosii de ei!

simonik19


va punem si noi 2 pozici :*sa nu ne uitati
angel
QUOTE(simonik19 @ Nov 28 2011, 09:59 PM) *


va punem si noi 2 pozici :*sa nu ne uitati

mumosi pupam noi p voi:* :*
adinuta
QUOTE(simonik19 @ Nov 28 2011, 09:59 PM) *


va punem si noi 2 pozici :*sa nu ne uitati

cate de scump!!!! dragul de el!
jus_ro
QUOTE(Carmen Livia @ Nov 28 2011, 03:04 PM) *
Ar fi fain! te anunt happy.gif
A.. stati foarte bine smile.gif Sa speram ca va trece cu bine seara asta!
Busteni... happy.gif si un concediu prelungit! Ce-ar putea fi mai frumos?

multumim oFloare1.gif


QUOTE(andreea_g @ Nov 28 2011, 05:20 PM) *
bebele meu incepe sa si coordoneze miscarile,dar inca este la inceput,azi a baut singurel ceaiul,v-as fi pus mai multe poze dar ul am in brate si nu mai are stare



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

felicitari.....si pupici oFloare1.gif

QUOTE(simina_ana @ Nov 28 2011, 08:25 PM) *
Nooo.....ca sa stiti ce va asteapta pe viitor....tocmai ce ma laudam ca Iancu s-a jucat linstit cu baloane de sapun in baie....S-a marait Serban, m-am dus la el sa-i dau siropelul si cand ies din camera si ma uit in baie Iancu isi punea singur hainele la spalat...mi-a umplut tot spatiul ala pentru detergent...si cel pentru spalare si cel pentru prespalare si cel pt balsam...Ba mai mult a hotarat el ca sunt fooooaaarteeee murdare hainutele lui ( ude ca si-a varsat apa pe el) si a aruncat o masura de detergent si in masina doh.gif ....baiat harnic am, nu ? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

bravo Iancu eusa_clap.gif .....sa o ajuti pe mami tzuc.gif

QUOTE(angel @ Nov 28 2011, 08:44 PM) *
simina tare comica ai fost na daca baiatul a vrut sa fie harnic am si eu un haricut de asta mic care vrea sa isi spele hainele:D
felelor ram pam pam pam Faby are are 7700kg si 69-70 de cm nanner.gif nanner.gif

bravo Faby pentru bilant yes.gif

QUOTE(adinuta @ Nov 28 2011, 09:54 PM) *
Ati iesit f bine la bilant. Daria avea 6 kg la 6 luni, iti dai seama ce vrabiuta:)) Acum Rares are 7 kg la 3 luni:))
Felicitari si voua!
aha, deci asa:)) las' ca nici io nu mai voiam copii dupa Daria, in primele luni...si sa stii ca si noi l-am dorit pe Rares pt ea pt ca noi amandoi suntem copii unici si nu am fost f multumiti asa.
liwlol.gif
superrrr, bravo!

la fel si lui Mario, frumosii de ei!

multumim hug.gif


jus_ro
QUOTE(simonik19 @ Nov 28 2011, 09:59 PM) *


va punem si noi 2 pozici :*sa nu ne uitati

pupacim un frumusel tzuc.gif
angel


Uploaded with ImageShack.us
angel
nu stiu de a intorso
Alondra
QUOTE(simonik19 @ Nov 28 2011, 09:59 PM) *


va punem si noi 2 pozici :*sa nu ne uitati


Ce bebei mari avem aici anima1.gif
Bravo Mario, cat ai crescut si tu...Doamne si ce problemute isi mai facea mami Simo cand erai in burtica liwlol.gif smile.gif
QUOTE(angel @ Nov 28 2011, 11:00 PM) *


Uploaded with ImageShack.us

Faby sta in fundulet, numai laude poate sa primeasca asa!Bravo!
jus_ro
Poze cu noi
Printesele mele

o noua pasiune...tricoul meu

o mama fericita...dar cam obosita
andreea_g
superbi copii SU-PERBI !!!

FELICITARI MAMICI !!! ANGEL,JUS_RO SI SIMONIK

V-AM PUPAT
andreea_g
QUOTE(jus_ro @ Nov 28 2011, 09:18 PM) *
Poze cu noi
Printesele mele

o noua pasiune...tricoul meu

o mama fericita...dar cam obosita

DE FETELE ASTEA 2 NU-MAI-POT !!! PUPICI
hanuk26
buna seara....in sfarsit reusesc si eu sa scriu ceva....ca acum mi-a adormit IAR fatasa vedem pt cate minute....dupa baita de la 8 jumate a dormit 40 min...apoi de la 23,20 pana la 23,25 ...a facut ditamai parturile sper sa se fi linistit putin....

QUOTE(Carmen Livia @ Nov 28 2011, 09:18 AM) *
Buna dimineata!

Cum mai e fetita ta? Nici weekend-ul nostru nu a fost prea ok. Sunete ciudate (ca si cand i-ar fi foame, sau parca are bolovani in burtica) am avut si noi, plans mult, somn putin, insa niciodata nu s-a intamplat sa "seara face de vreo 4-5 ori pana se culka"!
Multa rabdare si burtica nedureroasa fetitei tale! trandafir.gif

multumesc de intrebare Carmen...aseara pe la 2 faceam exercitii cu ea..pana si-a golit burtica de gaze apoi a adormit...
..??cat am apucat sa scriu..deja plange...

QUOTE(andreea_g @ Nov 28 2011, 03:31 PM) *
buna fetele
noi suntem mai bine,acum iese doar lapte curat,asa ca si caca e normal acum.

am fost la controlul de 3 luni 6810 gr si 64 cm wink.gif

simina ai 2 ingerasi superbi !

hanuk multumesc pt raspuns,de altfel multumesc la toate fetele,dar mesajul tau m a linistit mult .

v-am pupat

andreea..cred ca de dodo80 zicwai..ca ea a avut asa ceva nu eu...
Carmen Livia
QUOTE(adinuta @ Nov 28 2011, 01:12 PM) *
aha, deci mai sunt din astia lenti:)) La Cluj nu aveti drum?
Stai linistita, sa vezi eu ce smiorcaita eram cu Daria si depresiva, vai de capul meu! De ma citesti la iunie 2009, te ingrozesti! Eram ca lovita de tren, stresata, terminata, credeam ca nu voi mai manca veci, nu ma voi mai spala si nu voi mai dormi niciodata:)) Eram foarte sigura ca era sfarsitul lumii:)) Si uite-ma cu 2 pui acum si mama mandra si fericita!!!Merita din plin!

Adriana, tu crezi ca scapi de intalnirea cu noi? Nooo, doar facem una, clar. Pooate chiar in zona Sibiului daca sunteti mai multe acolo. Eu fac anual cu fetele de iunie 2009, de ce n-am face si noi? Ia sa ne dam tema de gandire si sa ne concentram! Vreau sa va cunosc pe voi si pe minunatii vostri copii!@
Pup.


La Cj am fost prin aprilie, in drum spre Sapanta, cu Miruna in burtica de vreo 4 luni. Am o verisoara acolo, la facultatea de medicina veterinara, o fosta colega de liceu - profa de pictura si un fost coleg de gimnaziu - grafician. Acum esti si tu (cu ai tai minunati copii); deci motivele faine se tot inmultesc tzuc.gif
Referitor la sfarsitul lumii, ai mare dreptate; cand zic si eu ca a rasarit soarele si pe strada mea, atunci ma loveste inca o problema cu bebe (pana acum au fost probleme ca le amplifica mintea mea de mamica incepatoare).

happy.gif


Carmen Livia
QUOTE(jus_ro @ Nov 28 2011, 09:18 PM) *
Poze cu noi
Printesele mele

o noua pasiune...tricoul meu

o mama fericita...dar cam obosita



Chiar ca printese! Sunt tare dragalase!!! wub.gif Iar daca mami e fericita, nu mai conteaza ca-i asa obosita floare2.gif
Carmen Livia
QUOTE(simina_ana @ Nov 28 2011, 06:25 PM) *
Nooo.....ca sa stiti ce va asteapta pe viitor....tocmai ce ma laudam ca Iancu s-a jucat linstit cu baloane de sapun in baie....S-a marait Serban, m-am dus la el sa-i dau siropelul si cand ies din camera si ma uit in baie Iancu isi punea singur hainele la spalat...mi-a umplut tot spatiul ala pentru detergent...si cel pentru spalare si cel pentru prespalare si cel pt balsam...Ba mai mult a hotarat el ca sunt fooooaaarteeee murdare hainutele lui ( ude ca si-a varsat apa pe el) si a aruncat o masura de detergent si in masina doh.gif ....baiat harnic am, nu ? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif



Iancu, baietel curatel, harnicut si stie deja sa si spele hainutele liwlol.gif Bravo lui! liwlol.gif Acum, il mai inveti sa bata si covoarele si gata cu el! E numa' bun de insurat liwlol.gif
hanuk26
liwlol.gif m-am distrat de numa citind scorurile voastre de la cantar..si noi ne-am cantarit in seara asta si avem 4.500 kg ..mai avem vreo 2 sapt si o ajungem pe MayEvy la nastere liwlol.gif

Iustina..fetele tale ma dau gata...Eliza e o scumpa de numa....

andreea...ai un baiat de nota 10...daca deja face lucrurile astea...voluntar...atunci o sa ajunga departe....( am impresia ca-mi vorbesc mie cand iti vad id...la fel il aveam si eu inainte sa ma marit doar ca legat fara cratima...)
Carmen Livia
QUOTE(andreea_g @ Nov 28 2011, 06:31 PM) *
fetele mie imi este dor si de perioada asta,voua nu?!



Uploaded with ImageShack.us


Andreea, in perioada asta aveam probleme cu nervul sciatic si nu puteam sta jos din cauza osului sacrum, daaaaaaaaar era linisteeeee liwlol.gif Asa ca, nu stiu ce sa-ti raspund; m-ai pus in dificultate cu intrebarea asta liwlol.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.