Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De August 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253
anabell
mai fetelor ce se intampla pe aici?
am citit si... mai in spate si am vazut comentari rautacioase!!!!!!
de atata timp eu nu am vazut aici asa ceva .....
imi place de voi gagicile ca nu dati curs rautatilor!!!!! adevarate doamne!!!!!
anabell
QUOTE(simina_ana @ Sep 28 2011, 08:07 AM) *
Dar inainte va punem cateva pozici













Si asta e activitatea preferata a lui Iancu....sa-i pupe picioarele lui fra'su liwlol.gif


ultima poza e foarte faina!!!!!!!!!!!!
ce copii!!!!!draguti ai!!!!
Alondra
QUOTE(mada.angel @ Sep 28 2011, 10:20 AM) *
superbe poze, simina, coca sa va traiasca micutii sunt absolut superbi, si acum va fac cunostinta cu melissa in varianta mai mare la 3 lunite

Uploaded with ImageShack.us

Woww, ce mare s-a facut printesa, sa va traiasca, cum e, e cuminte, papa? smile.gif

QUOTE(Floryi @ Sep 28 2011, 11:19 AM) *
Buna mamicilor,sunt noua pe aici sunt mamik de august,si am baietel.va pup

Bun venit si te asteptam la povesti mai des oFloare.gif

QUOTE(anabell @ Sep 28 2011, 11:24 AM) *
neata tuturor!!!!
ce faceti?
noi nu am mai intrat de vreo 2-3 zile si am mai citit din spate ce ati mai vb....
azi am dormit pana la 9!!!!! bine in reprize de 3 ore pt ca se irezeste sa pape!!!!! dar e ok pana acuma la 6 dimi era gata somnul meu!!!!
am luat colief pt colici(ala cu 90 lei) nu e bun de loc am revenit la espumisan si e ok nu asa multa galagie de 3 zile are acelasi program de la ora 17.00 pana la 20.00 (cand facem baita) scandal mare urla fff tare apoi e asa de obosit de adoarme in vanita smile.gif
deci sa v-a spun ....veci sa nu v-a cumparati cantar pt bebe eu am facut prostia a cumpar si acuma l-am tot cantarit ii fiecare seara si a devenit o obsesie asta ...aseara l-am cantarit cu sperante mari sa fi luat in greutate si ....nu a luat stagneaza ...mi-a stricat toata seara ...cred ca arunc cantarul....e ca si cand vrei sa nu mai fumezi dar nu poti smile.gif asa imi propun eu sa nu il cantaresc dar la ora cantarului nu ma pot abtine...cred ca sunt asa disperata ca el inca nu mananca doar 90 mil si are 6 saptamani...e prea putin!!!!!

cred ca pe acest forum sunt cei mai faini bebei ce poze am vazut ....superbi !!!!

Off mai mami..si eu care ma gandeam sa achizitionez unul...eu una nu stiu cate kg mai are, cred ca mi-a scazut mult, si vroiam sa aflu ..oricum important e sa pape, cred ca au si perioade si perioade, nu-ti fa griji , atata timp cat mananca, eu zic sa nu te stresezi smile.gif
simina_ana
He he ...ce mare s-a facut.....papa bine....bravo ei....
Seamana foarte bine cu fetita prietenei mele....pup
simina_ana
QUOTE(adinuta @ Sep 28 2011, 10:39 AM) *
Vai, sunt superbi! Sa-ti traiasca! Cata emotie! Serban seamana cu tati zic eu. Tre sa pun si eu unele cu amandoi dar nu apuc veci:))


Si Iancu era leit taica-su si in timp a "trecut" de partea mea...dar la Serban cred ca nu am norocul asta biggrin.gif...Important e sa fie sanatosi....
Apropos de sanatate diseara la 9.30 ma duc la homeopata....tot mucosi suntem, horcaim...asa ca nu se mai poate...In ritmul asta ma duc la balamuc ca acolo e mai liniste....noaptea asta mai accept sa o fac alba, altfel o sa ajung sa dorm in timp ce merg doh.gif ....si o sa cer ceva si pentru bubitele astea ca ma dispera parca-s tot mai multe si mai urate mad.gif
simina_ana
QUOTE(Floryi @ Sep 28 2011, 11:19 AM) *
Buna mamicilor,sunt noua pe aici sunt mamik de august,si am baietel.va pup



Bine ai venit...te asteptam pe-aici la povesti despre voi....Sati traiasca baietelul! Cand ai nascut? Cum il cheama?
simina_ana
QUOTE(anabell @ Sep 28 2011, 11:24 AM) *
neata tuturor!!!!
ce faceti?
noi nu am mai intrat de vreo 2-3 zile si am mai citit din spate ce ati mai vb....
azi am dormit pana la 9!!!!! bine in reprize de 3 ore pt ca se irezeste sa pape!!!!! dar e ok pana acuma la 6 dimi era gata somnul meu!!!!
am luat colief pt colici(ala cu 90 lei) nu e bun de loc am revenit la espumisan si e ok nu asa multa galagie de 3 zile are acelasi program de la ora 17.00 pana la 20.00 (cand facem baita) scandal mare urla fff tare apoi e asa de obosit de adoarme in vanita smile.gif
deci sa v-a spun ....veci sa nu v-a cumparati cantar pt bebe eu am facut prostia a cumpar si acuma l-am tot cantarit ii fiecare seara si a devenit o obsesie asta ...aseara l-am cantarit cu sperante mari sa fi luat in greutate si ....nu a luat stagneaza ...mi-a stricat toata seara ...cred ca arunc cantarul....e ca si cand vrei sa nu mai fumezi dar nu poti smile.gif asa imi propun eu sa nu il cantaresc dar la ora cantarului nu ma pot abtine...cred ca sunt asa disperata ca el inca nu mananca doar 90 mil si are 6 saptamani...e prea putin!!!!!

cred ca pe acest forum sunt cei mai faini bebei ce poze am vazut ....superbi !!!!



Multumim de aprecieri Anabell....
Imi pare rau sa aud ca tocmai Coieful nu e bun.....mai ales ca toti medicii il cam lauda acum ca ar fi de ultima generatie...
Cantar am si eu si il cantaresc doar o data pe saptamana, duminica seara inainte de baita.
I-am facut si proba suptului ...cantarire inainte si dupa masa....dar m-am lasat de sportul asta ca o luam razna cand vedeam ca nu e constant in cantitatea pe care o papa....
La un moemnt dat am avut impresia si eu ca nu mai ia deloc in greutate....dar dupa o luna cand am vazut ca a luat 1 kg m-am linistit....
Eu zic sa nu te mai stresezi....alege o zi pe saptamana cand sa-l cantaresti si oricat de mare ar fi ispita nu o mai face in alte zile...in nici un caz in fiecare seara pt ca nu e deloc relevant....in decurs de o luna o sa-ti dai seama daca a luat sau nu in greutate....poate o saptamana sa nu ia deloc si apoi in urmatoarea sa puna dublu....corecta e evaluarea dupa o luna...
simina_ana
Multumim de aprecieri mamici....va trimitem cate un pupic!!
ABia acum am terminat si eu cu curcanul...am facut o supica cu taitei si orez cu busuioc si curcan...abia astept sa se raceasca sa ma infing in ele yami.gif
Karmin
Buna ziua smile.gif

QUOTE(simina_ana @ Sep 28 2011, 09:07 AM) *


Si asta e activitatea preferata a lui Iancu....sa-i pupe picioarele lui fra'su liwlol.gif


love1.gif love1.gif love1.gif


QUOTE(anabell @ Sep 28 2011, 11:24 AM) *
neata tuturor!!!!
ce faceti?
noi nu am mai intrat de vreo 2-3 zile si am mai citit din spate ce ati mai vb....
azi am dormit pana la 9!!!!! bine in reprize de 3 ore pt ca se irezeste sa pape!!!!! dar e ok pana acuma la 6 dimi era gata somnul meu!!!!
am luat colief pt colici(ala cu 90 lei) nu e bun de loc am revenit la espumisan si e ok nu asa multa galagie de 3 zile are acelasi program de la ora 17.00 pana la 20.00 (cand facem baita) scandal mare urla fff tare apoi e asa de obosit de adoarme in vanita smile.gif
deci sa v-a spun ....veci sa nu v-a cumparati cantar pt bebe eu am facut prostia a cumpar si acuma l-am tot cantarit ii fiecare seara si a devenit o obsesie asta ...aseara l-am cantarit cu sperante mari sa fi luat in greutate si ....nu a luat stagneaza ...mi-a stricat toata seara ...cred ca arunc cantarul....e ca si cand vrei sa nu mai fumezi dar nu poti smile.gif asa imi propun eu sa nu il cantaresc dar la ora cantarului nu ma pot abtine...cred ca sunt asa disperata ca el inca nu mananca doar 90 mil si are 6 saptamani...e prea putin!!!!!

cred ca pe acest forum sunt cei mai faini bebei ce poze am vazut ....superbi !!!!


Anabell.... pt ca fiecare bebel e diferit la unii e super un produs, la altii acelasi produs e apa de ploaie... si daca nu iti foloseste si puteti sa va ajutati intre voi, ai putea sa il trimiti altui bebe de august.... asta e doar o idee, daca te gandeai sa il pui la gunoi...
cantarul e foarte bun, daca stii sa iti impui sa il cantaresti odata pe saptamana!


Alondra daca vrei cantar sa imi scrii pe messenger sau pe fb pe privat.

Adinuta.....se simt mai bine micutii? astept cu nerabdare poza cu cele doua comori!
jus_ro
QUOTE(simina_ana @ Sep 28 2011, 09:07 AM) *
Dar inainte va punem cateva pozici




Si asta e activitatea preferata a lui Iancu....sa-i pupe picioarele lui fra'su liwlol.gif

va pupacim ca sunteti frumosi tzuc.gif


QUOTE(mada.angel @ Sep 28 2011, 10:20 AM) *
superbe poze, simina, coca sa va traiasca micutii sunt absolut superbi, si acum va fac cunostinta cu melissa in varianta mai mare la 3 lunite

Uploaded with ImageShack.us

melissa a crescut frumos....e o mica printesa....pupici de la noi

QUOTE(anabell @ Sep 28 2011, 11:24 AM) *
neata tuturor!!!!
deci sa v-a spun ....veci sa nu v-a cumparati cantar pt bebe eu am facut prostia a cumpar si acuma l-am tot cantarit ii fiecare seara si a devenit o obsesie asta ...aseara l-am cantarit cu sperante mari sa fi luat in greutate si ....nu a luat stagneaza ...mi-a stricat toata seara ...cred ca arunc cantarul....e ca si cand vrei sa nu mai fumezi dar nu poti smile.gif asa imi propun eu sa nu il cantaresc dar la ora cantarului nu ma pot abtine...cred ca sunt asa disperata ca el inca nu mananca doar 90 mil si are 6 saptamani...e prea putin!!!!!

te rog sa nu il mai cantaresti decat saptamanl.....nu conteaza cat mananca important este sa creasca si relevant este cresterea lunara si nu zilnica......nici Daria mea nu manca si a crescut si e bine chiar daca e mai slabuta, la 3 ani are 13 kg hug.gif tzuc.gif
jus_ro
va punem si noi pozici



simina_ana
QUOTE(jus_ro @ Sep 28 2011, 04:04 PM) *
va punem si noi pozici




Azi e ziua pozelor....ce-mi place.....
Ultima poza imi place in mod deosebit....sunt atat de dulci amandoua....va pupam la puterea a 3 a tzuc.gif
Karmin
QUOTE(jus_ro @ Sep 28 2011, 04:04 PM) *
va punem si noi pozici




Superbe! mi se pare mie sau Eliza e Daria in miniatura? smile.gif seamana bineeee!
jus_ro
QUOTE(simina_ana @ Sep 28 2011, 04:16 PM) *
Azi e ziua pozelor....ce-mi place.....
Ultima poza imi place in mod deosebit....sunt atat de dulci amandoua....va pupam la puterea a 3 a tzuc.gif

multrumesc tzuc.gif

QUOTE(Karmin @ Sep 28 2011, 04:22 PM) *
Superbe! mi se pare mie sau Eliza e Daria in miniatura? smile.gif seamana bineeee!

asa zic si eu ca seamana....multi zic ca Daria seamana cu tati si Eliza cu mine hug.gif tzuc.gif
anabell
am revenit din oras ...ne plimbam toata ziua (doar asa nu plange bebelutu)
a cam plans dar acuma sta in brate (bineinteles) si e calm azi vorbeam cu el si a ras prima oara nu stiu daca de de prosti vb eu dar asa s-a nimerit smile.gif mi-a facut ziua mai frumoasa zambetul lui.

acuma astept sa ma sune mama sa vad ce a rezolvat la biserica cu preotul apoi merg sa vad ceva restaurante si sper in 12 noiembrie (ultima sambata inainte de a intra in post) sa facem botezul
sper sa fie ok am ceva emoti ...sper sa fie bine si sa se distreze lumea
Alondra
QUOTE(Karmin @ Sep 28 2011, 02:35 PM) *
Buna ziua smile.gif
love1.gif love1.gif love1.gif
Anabell.... pt ca fiecare bebel e diferit la unii e super un produs, la altii acelasi produs e apa de ploaie... si daca nu iti foloseste si puteti sa va ajutati intre voi, ai putea sa il trimiti altui bebe de august.... asta e doar o idee, daca te gandeai sa il pui la gunoi...
cantarul e foarte bun, daca stii sa iti impui sa il cantaresti odata pe saptamana!
Alondra daca vrei cantar sa imi scrii pe messenger sau pe fb pe privat.

Adinuta.....se simt mai bine micutii? astept cu nerabdare poza cu cele doua comori!

Mami Karmin, multumim din suflet, saritoare ca de obicei tzuc.gif ..se pare ca am facut rost de un cantar cu imprumut, e pe stilul vechi nu electronic, sa vedem cum functioneaza asta, daca nu merge..strigam ! biggrin.gif
Pupici !Ce fac micutii tai? Nu am mai avut timp sa citesc la Mamici de Martie ..sad.gif

QUOTE(jus_ro @ Sep 28 2011, 04:04 PM) *


De revista poza!Sunt minunate, si da si mie mi se pare ca micuta Eliza (Doamne ce-mi place numele asta love1.gif ) seamana cu tine mai mult ! yes.gif
QUOTE(anabell @ Sep 28 2011, 06:02 PM) *
am revenit din oras ...ne plimbam toata ziua (doar asa nu plange bebelutu)
a cam plans dar acuma sta in brate (bineinteles) si e calm azi vorbeam cu el si a ras prima oara nu stiu daca de de prosti vb eu dar asa s-a nimerit smile.gif mi-a facut ziua mai frumoasa zambetul lui.

acuma astept sa ma sune mama sa vad ce a rezolvat la biserica cu preotul apoi merg sa vad ceva restaurante si sper in 12 noiembrie (ultima sambata inainte de a intra in post) sa facem botezul
sper sa fie ok am ceva emoti ...sper sa fie bine si sa se distreze lumea

smile.gif Ce frumos, cred ca te-ai topit toata de zambetul lui ! yes.gif
Si noi tot pe 12 nov ne chefuim smile.gif
Karmin
Alondra, nu prea mai scriem la mamici de martie, ne-am facut grup pe fb....unde au acces doar membrii, PRIETENII STIU DE CE cool.gif
PITICII merg la gradinita , 4 ore deocamdata de luna viitoare vor merge 7 ore.... sunt bine, exceptand racelile de imunizare smile.gif

jus_ro
QUOTE(anabell @ Sep 28 2011, 06:02 PM) *
am revenit din oras ...ne plimbam toata ziua (doar asa nu plange bebelutu)
a cam plans dar acuma sta in brate (bineinteles) si e calm azi vorbeam cu el si a ras prima oara nu stiu daca de de prosti vb eu dar asa s-a nimerit smile.gif mi-a facut ziua mai frumoasa zambetul lui.

acuma astept sa ma sune mama sa vad ce a rezolvat la biserica cu preotul apoi merg sa vad ceva restaurante si sper in 12 noiembrie (ultima sambata inainte de a intra in post) sa facem botezul
sper sa fie ok am ceva emoti ...sper sa fie bine si sa se distreze lumea

SUNT MINUNATII CAND ZAMBESC...uiti de toate jucaus.gif

QUOTE(Alondra @ Sep 28 2011, 07:36 PM) *
De revista poza!Sunt minunate, si da si mie mi se pare ca micuta Eliza (Doamne ce-mi place numele asta love1.gif ) seamana cu tine mai mult ! yes.gif

smile.gif Ce frumos, cred ca te-ai topit toata de zambetul lui ! yes.gif
Si noi tot pe 12 nov ne chefuim smile.gif

multumesc Ramo tzuc.gif

ce de petreceri pe 12 nov bere.gif
Sara1
QUOTE(jus_ro @ Sep 28 2011, 06:04 AM) *
va punem si noi pozici




Mami ce comori frumoase ai!!!! love1.gif Voiam sa te felicit pentru cea mica, ca ea e cea noua! Sa iti fie sanatoase si norocoase, amindoua! tzuc.gif tzuc.gif floare2.gif
jus_ro
QUOTE(Sara1 @ Sep 28 2011, 11:14 PM) *
Mami ce comori frumoase ai!!!! love1.gif Voiam sa te felicit pentru cea mica, ca ea e cea noua! Sa iti fie sanatoase si norocoase, amindoua! tzuc.gif tzuc.gif floare2.gif

multumesc Sara tzuc.gif .....si baietii tai sa fie sanatosi si sa-ti aduca numai bucurii
adinuta
QUOTE(anabell @ Sep 28 2011, 11:24 AM) *
neata tuturor!!!!
ce faceti?
noi nu am mai intrat de vreo 2-3 zile si am mai citit din spate ce ati mai vb....
azi am dormit pana la 9!!!!! bine in reprize de 3 ore pt ca se irezeste sa pape!!!!! dar e ok pana acuma la 6 dimi era gata somnul meu!!!!
am luat colief pt colici(ala cu 90 lei) nu e bun de loc am revenit la espumisan si e ok nu asa multa galagie de 3 zile are acelasi program de la ora 17.00 pana la 20.00 (cand facem baita) scandal mare urla fff tare apoi e asa de obosit de adoarme in vanita smile.gif
deci sa v-a spun ....veci sa nu v-a cumparati cantar pt bebe eu am facut prostia a cumpar si acuma l-am tot cantarit ii fiecare seara si a devenit o obsesie asta ...aseara l-am cantarit cu sperante mari sa fi luat in greutate si ....nu a luat stagneaza ...mi-a stricat toata seara ...cred ca arunc cantarul....e ca si cand vrei sa nu mai fumezi dar nu poti smile.gif asa imi propun eu sa nu il cantaresc dar la ora cantarului nu ma pot abtine...cred ca sunt asa disperata ca el inca nu mananca doar 90 mil si are 6 saptamani...e prea putin!!!!!

cred ca pe acest forum sunt cei mai faini bebei ce poze am vazut ....superbi !!!!

ana, lasa ca va fi bine, nu te agita,. asa eram eu cu daria, manca mereu jumate din cat mancau altii...si a crescut frumaosa si sanatoasa, mai vrabiuta, asa, dar e foarte bine!

QUOTE(simina_ana @ Sep 28 2011, 01:13 PM) *
Si Iancu era leit taica-su si in timp a "trecut" de partea mea...dar la Serban cred ca nu am norocul asta biggrin.gif...Important e sa fie sanatosi....
Apropos de sanatate diseara la 9.30 ma duc la homeopata....tot mucosi suntem, horcaim...asa ca nu se mai poate...In ritmul asta ma duc la balamuc ca acolo e mai liniste....noaptea asta mai accept sa o fac alba, altfel o sa ajung sa dorm in timp ce merg doh.gif ....si o sa cer ceva si pentru bubitele astea ca ma dispera parca-s tot mai multe si mai urate mad.gif


aoleu, si voi cu mucii de riogoare? si noi mergem azi cu rares sa il asculte din nou sa stam linistit pe botez,. azi e ultima zi de antibiotic, i-am dat si Biotics in final, Doamne ajuta sa fie bine!
QUOTE(simina_ana @ Sep 28 2011, 01:25 PM) *
Multumim de aprecieri mamici....va trimitem cate un pupic!!
ABia acum am terminat si eu cu curcanul...am facut o supica cu taitei si orez cu busuioc si curcan...abia astept sa se raceasca sa ma infing in ele yami.gif

cand ai timp sa gatesti???????????noi murim de foame de 2 ani si 3 luni incoace:))

QUOTE(Karmin @ Sep 28 2011, 02:35 PM) *
Buna ziua smile.gif
love1.gif love1.gif love1.gif
Anabell.... pt ca fiecare bebel e diferit la unii e super un produs, la altii acelasi produs e apa de ploaie... si daca nu iti foloseste si puteti sa va ajutati intre voi, ai putea sa il trimiti altui bebe de august.... asta e doar o idee, daca te gandeai sa il pui la gunoi...
cantarul e foarte bun, daca stii sa iti impui sa il cantaresti odata pe saptamana!
Alondra daca vrei cantar sa imi scrii pe messenger sau pe fb pe privat.

Adinuta.....se simt mai bine micutii? astept cu nerabdare poza cu cele doua comori!

daria e bine de tot, rares mai are secretii, dar mai bine si el, azi il mai asculta dr la plamani sa stam linistiti. azi e ultima zi de antibiotic. Pupi/.

QUOTE(jus_ro @ Sep 28 2011, 04:04 PM) *
va punem si noi pozici




jus_ro
QUOTE(adinuta @ Sep 29 2011, 10:34 AM) *
ana, lasa ca va fi bine, nu te agita,. asa eram eu cu daria, manca mereu jumate din cat mancau altii...si a crescut frumaosa si sanatoasa, mai vrabiuta, asa, dar e foarte bine!
aoleu, si voi cu mucii de riogoare? si noi mergem azi cu rares sa il asculte din nou sa stam linistit pe botez,. azi e ultima zi de antibiotic, i-am dat si Biotics in final, Doamne ajuta sa fie bine!

cand ai timp sa gatesti???????????noi murim de foame de 2 ani si 3 luni incoace:))
daria e bine de tot, rares mai are secretii, dar mai bine si el, azi il mai asculta dr la plamani sa stam linistiti. azi e ultima zi de antibiotic. Pupi/.

ma bucur ca micutii sunt bine partners.gif .....spor la pregatiri si peterecere frumoasa oFloare1.gif
simina_ana
Ziua buna si dela noi....

Asa cum am banuit azi noapte am facut noapte alba...dar nu din cauza pitticilor ci pt ca a trebuit sa le dau tratamentul din ora in ora...asa ca mi-am pus telefonul si dai apoi....Am facut asta cu Iancu pt ca la gradi ne-au spus sa nu le dam medicamente la educatoare sa le dea, deci intre 8 si 4 ar fi fost timp mort pt Iancu ...asa ca am preferat sa ii dau noaptea....de la 4 cand vine reluam distractia pana maine dimineata la 8....Bine ca doar 3 zile fac asta apoi la 2 ore biggrin.gif
Cu Serban continui si ziua ...practic 24/24...asa ca ma astept el sa-si revina mai repede decat Iancu....

Vreau sa va spun ca a functionat metoda aplicata ieri cu gradinita...ca stau in dulapul de mamici pana la 4 cand termina el....nu a plans deloc mi-a spus azi dimineata educatoarea.....Doar la pranz ca a vrut sa deschida dulapul sa verifica unde sunt..asa ca azi de dimineata i-am spus ca nu are voie sa deschida dulapul pt ca eu sunt mica...mica...mica...si nu ma vede biggrin.gif...Aflam maine daca a functionat.. Apoi educatoarea mi-a zis ca Iancu le spunea la ceilalti copii care plangeau ...sa nu mai planga pt ca mamicile stau in dulapiorul cu mamici liwlol.gif liwlol.gif

AM fugit sa pregatesc gentuta de iesit afara...cum se trezeste piticul ii dau sa pape si afara cu noi ... super.gif
adinuta
QUOTE(jus_ro @ Sep 29 2011, 11:00 AM) *
ma bucur ca micutii sunt bine partners.gif .....spor la pregatiri si peterecere frumoasa oFloare1.gif

tzuc.gif

QUOTE(simina_ana @ Sep 29 2011, 11:35 AM) *
Ziua buna si dela noi....

Asa cum am banuit azi noapte am facut noapte alba...dar nu din cauza pitticilor ci pt ca a trebuit sa le dau tratamentul din ora in ora...asa ca mi-am pus telefonul si dai apoi....Am facut asta cu Iancu pt ca la gradi ne-au spus sa nu le dam medicamente la educatoare sa le dea, deci intre 8 si 4 ar fi fost timp mort pt Iancu ...asa ca am preferat sa ii dau noaptea....de la 4 cand vine reluam distractia pana maine dimineata la 8....Bine ca doar 3 zile fac asta apoi la 2 ore biggrin.gif
Cu Serban continui si ziua ...practic 24/24...asa ca ma astept el sa-si revina mai repede decat Iancu....

Vreau sa va spun ca a functionat metoda aplicata ieri cu gradinita...ca stau in dulapul de mamici pana la 4 cand termina el....nu a plans deloc mi-a spus azi dimineata educatoarea.....Doar la pranz ca a vrut sa deschida dulapul sa verifica unde sunt..asa ca azi de dimineata i-am spus ca nu are voie sa deschida dulapul pt ca eu sunt mica...mica...mica...si nu ma vede biggrin.gif...Aflam maine daca a functionat.. Apoi educatoarea mi-a zis ca Iancu le spunea la ceilalti copii care plangeau ...sa nu mai planga pt ca mamicile stau in dulapiorul cu mamici liwlol.gif liwlol.gif

AM fugit sa pregatesc gentuta de iesit afara...cum se trezeste piticul ii dau sa pape si afara cu noi ... super.gif

liwlol.gif
jus_ro
QUOTE(simina_ana @ Sep 29 2011, 11:35 AM) *
Ziua buna si dela noi....

Asa cum am banuit azi noapte am facut noapte alba...dar nu din cauza pitticilor ci pt ca a trebuit sa le dau tratamentul din ora in ora...asa ca mi-am pus telefonul si dai apoi....Am facut asta cu Iancu pt ca la gradi ne-au spus sa nu le dam medicamente la educatoare sa le dea, deci intre 8 si 4 ar fi fost timp mort pt Iancu ...asa ca am preferat sa ii dau noaptea....de la 4 cand vine reluam distractia pana maine dimineata la 8....Bine ca doar 3 zile fac asta apoi la 2 ore biggrin.gif
Cu Serban continui si ziua ...practic 24/24...asa ca ma astept el sa-si revina mai repede decat Iancu....

Vreau sa va spun ca a functionat metoda aplicata ieri cu gradinita...ca stau in dulapul de mamici pana la 4 cand termina el....nu a plans deloc mi-a spus azi dimineata educatoarea.....Doar la pranz ca a vrut sa deschida dulapul sa verifica unde sunt..asa ca azi de dimineata i-am spus ca nu are voie sa deschida dulapul pt ca eu sunt mica...mica...mica...si nu ma vede biggrin.gif...Aflam maine daca a functionat.. Apoi educatoarea mi-a zis ca Iancu le spunea la ceilalti copii care plangeau ...sa nu mai planga pt ca mamicile stau in dulapiorul cu mamici liwlol.gif liwlol.gif

AM fugit sa pregatesc gentuta de iesit afara...cum se trezeste piticul ii dau sa pape si afara cu noi ... super.gif

scump Iancu, mi-l inchipui cat de serios era cand le spunea celorlalti sa nu mai plang ca sunt mamicile in dulap.....sanatate multa sa va treaca repede, deci tratamentul homeopat le dai in ora in ora? oFloare1.gif

hai sa va spun o perluta de-a Dariei de ieri ca sa va mai inveselim....stam si coloram amadoua si la un moment dat trebuie sa coloram niste banane care au ochi si gura.
Daria: de ce au gura?
Eu: pai asa e desenul
D: babanele vorbesc?
E: nu ca sunt legume si nu vorbesc, numai noi oamenii vorbim ca sa ne intelegem
D: pai atunci cand o sa fim si noi banane nu o sa vorbim liwlol.gif

o zi buna va doresc yes.gif
angel
buna
ce de bebici frumosi p aici st superbe pozele.
eu nu prea mai am timp sa intru ca faby ziua sta numai si numai in brate acum am apelat la un marsupiu ca altfel nu mai fac fata dar trebuie sa iau unul mai ca lumea ca am luat unul cu imprumut sa vad daca sta si se pare ca asa e singura varianta pufff si e un bursuc asa fac si sala toata ziua cu el in brate biggrin.gif.
angel


jus_ro
QUOTE(angel @ Sep 29 2011, 02:49 PM) *



va pupacim pentru ca sunteti frumosi tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
Karmin
Buna ziua!!!
Adinuta, ma bucur ca Daria s-a insanatosit, astept vesti bune si despre micut! e bine ca i-ai dat biotics-ul eu fara biotics nu dau antibiotic, zice cine ce doreste.... Pe Rares ti-l baga in apa de tot la botez sau si la Cluj se pune doar apa pe cap????

Angel daca ai un mic dependent de mami iti recomand cu drag... www.sling.ro nu o sa iti para rau daca te vei decide la oricare varianta, eu am avut si am si acum ( dar nu il mai folosesc) sling cu inele!
Alondra
Buna ziua mamici si bebici, ca n-am apucat sa va salut azi..rolleyes.gif
Simina, Jus, ce perlute frumoase spun copilasii smile.gif ..cand trece timpul asa repede, numai cand erau bebei !

QUOTE(angel @ Sep 29 2011, 02:49 PM) *

Doamne Doamne ce bursucel frumos ai tu acolo smile.gif
Si cum ii place in marsupiu?

Fetelor, bebeii vostri isi tin capul singuri la o luna si acum ? De la cat timp ar tb sa si-l tina singuri?
adinuta
QUOTE(angel @ Sep 29 2011, 02:49 PM) *




superb bursucel, pupam!
QUOTE(Karmin @ Sep 29 2011, 03:32 PM) *
Buna ziua!!!
Adinuta, ma bucur ca Daria s-a insanatosit, astept vesti bune si despre micut! e bine ca i-ai dat biotics-ul eu fara biotics nu dau antibiotic, zice cine ce doreste.... Pe Rares ti-l baga in apa de tot la botez sau si la Cluj se pune doar apa pe cap????

Angel daca ai un mic dependent de mami iti recomand cu drag... www.sling.ro nu o sa iti para rau daca te vei decide la oricare varianta, eu am avut si am si acum ( dar nu il mai folosesc) sling cu inele!

e bine si rares, nu se aude nimic la plamani, azi terminam antibioticul si mergem cu Biotics inca 4 zile. e mare, are 4950 g!!!!!! e un scump, incepe ca sora-sa, nu mai sta nici in brate, nici in patut, numai in landou si, probabil, urmeaza caruciorul sport cu plimari de cate 2 ore noaptea sa adoarma la loc:)) sanatosi sa fie ca restul trec!
Nu-l baga de tot in apa, il uda doar pe cap, asa e si la noi, e mai bine mai ales acum cu viroza.

QUOTE(Alondra @ Sep 29 2011, 04:38 PM) *
Buna ziua mamici si bebici, ca n-am apucat sa va salut azi..rolleyes.gif
Simina, Jus, ce perlute frumoase spun copilasii smile.gif ..cand trece timpul asa repede, numai cand erau bebei !
Doamne Doamne ce bursucel frumos ai tu acolo smile.gif
Si cum ii place in marsupiu?

Fetelor, bebeii vostri isi tin capul singuri la o luna si acum ? De la cat timp ar tb sa si-l tina singuri?

ramo, rares si l-a tinut bine de tot din a doua zi de viata, e ff puternic, acum aproape il tine de tot.

fetelor, maine merg la molidva de 6 sapt, apoi la coafor, apoi la banchetul de 10 ani de la terminarea facultatii la sot, abia astept sa ma destind putin, sa stau la o masa, sa mananc ca oamenii si eu:)), sa povestim, sa dansam.
adinuta
si...pozeeeee!




Alondra
QUOTE(adinuta @ Sep 29 2011, 05:49 PM) *

Doamne, Daria e de revista cu ochisorii ei..wub.gif iar Rares e un scump..ce blond eeee...smile.gif
jus_ro
QUOTE(adinuta @ Sep 29 2011, 05:08 PM) *
superb bursucel, pupam!

e bine si rares, nu se aude nimic la plamani, azi terminam antibioticul si mergem cu Biotics inca 4 zile. e mare, are 4950 g!!!!!! e un scump, incepe ca sora-sa, nu mai sta nici in brate, nici in patut, numai in landou si, probabil, urmeaza caruciorul sport cu plimari de cate 2 ore noaptea sa adoarma la loc:)) sanatosi sa fie ca restul trec!
Nu-l baga de tot in apa, il uda doar pe cap, asa e si la noi, e mai bine mai ales acum cu viroza.
ramo, rares si l-a tinut bine de tot din a doua zi de viata, e ff puternic, acum aproape il tine de tot.

fetelor, maine merg la molidva de 6 sapt, apoi la coafor, apoi la banchetul de 10 ani de la terminarea facultatii la sot, abia astept sa ma destind putin, sa stau la o masa, sa mananc ca oamenii si eu:)), sa povestim, sa dansam.

petrecere frumoasa maine bananab.gif

QUOTE(adinuta @ Sep 29 2011, 05:49 PM) *
si...pozeeeee!





sunt superbi....ce mare a crescut Rares iar Daria e o printesuca frumoasa foc...pupici de la noi tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
adinuta
QUOTE(Alondra @ Sep 29 2011, 06:15 PM) *
Doamne, Daria e de revista cu ochisorii ei..wub.gif iar Rares e un scump..ce blond eeee...smile.gif

asa era taica-so cand era mic, blond tare:))
adinuta
QUOTE(jus_ro @ Sep 29 2011, 06:16 PM) *
petrecere frumoasa maine bananab.gif
sunt superbi....ce mare a crescut Rares iar Daria e o printesuca frumoasa foc...pupici de la noi tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif

tzuc.gif
Karmin
QUOTE(adinuta @ Sep 29 2011, 05:08 PM) *
superb bursucel, pupam!

e bine si rares, nu se aude nimic la plamani, azi terminam antibioticul si mergem cu Biotics inca 4 zile. e mare, are 4950 g!!!!!! e un scump, incepe ca sora-sa, nu mai sta nici in brate, nici in patut, numai in landou si, probabil, urmeaza caruciorul sport cu plimari de cate 2 ore noaptea sa adoarma la loc:)) sanatosi sa fie ca restul trec!
Nu-l baga de tot in apa, il uda doar pe cap, asa e si la noi, e mai bine mai ales acum cu viroza.
ramo, rares si l-a tinut bine de tot din a doua zi de viata, e ff puternic, acum aproape il tine de tot.

fetelor, maine merg la molidva de 6 sapt, apoi la coafor, apoi la banchetul de 10 ani de la terminarea facultatii la sot, abia astept sa ma destind putin, sa stau la o masa, sa mananc ca oamenii si eu:)), sa povestim, sa dansam.



ce bine ma stii , exact la asta ma gandeam oare peste viroza sau ce o fi fost ti-l mai si baga in apa, ca nu mai sunt 35 grade? mi-ai citit gandurile smile.gif
Eu iti doresc sa reusesti sa te destinzi la banchet smile.gif mie nu imi reuseste, daca ii am cu mine nu ma relaxez deloc , daca nu ii am langa mine imi fac griji la feicare secunda.. ultima oara am fost la o nunta si i-am luat si pe ei si ne-am distrat super toti 4 smile.gif deci chiar am ramas uimita, nu am avut nici un fel de probleme cu ei smile.gif


SUNT SUPERBI, SUNT SUPERBE POZELE IN CARE APAR IMPREUNA!!!
adinuta
QUOTE(Karmin @ Sep 29 2011, 06:43 PM) *
ce bine ma stii , exact la asta ma gandeam oare peste viroza sau ce o fi fost ti-l mai si baga in apa, ca nu mai sunt 35 grade? mi-ai citit gandurile smile.gif
Eu iti doresc sa reusesti sa te destinzi la banchet smile.gif mie nu imi reuseste, daca ii am cu mine nu ma relaxez deloc , daca nu ii am langa mine imi fac griji la feicare secunda.. ultima oara am fost la o nunta si i-am luat si pe ei si ne-am distrat super toti 4 smile.gif deci chiar am ramas uimita, nu am avut nici un fel de probleme cu ei smile.gif
SUNT SUPERBI, SUNT SUPERBE POZELE IN CARE APAR IMPREUNA!!!

multumesc, draga mea, sa stii ca nici eu nu stau relaxata cand nu ii am cu mine, mereu sun acasa sa intreb ce fac
mada.angel
QUOTE(adinuta @ Sep 29 2011, 06:52 PM) *
multumesc, draga mea, sa stii ca nici eu nu stau relaxata cand nu ii am cu mine, mereu sun acasa sa intreb ce fac

adinuta, jus ro , angel superbi copii aveti , eu nu am apucat sa citesc din urma m-am uitat decat la poze pt ca m-a terorizat melissa astazi nu a dormit deloc, uffffff nu stiu ce are (aici e Craciunita =))))


Uploaded with ImageShack.us
jus_ro
QUOTE(mada.angel @ Sep 29 2011, 07:38 PM) *
adinuta, jus ro , angel superbi copii aveti , eu nu am apucat sa citesc din urma m-am uitat decat la poze pt ca m-a terorizat melissa astazi nu a dormit deloc, uffffff nu stiu ce are (aici e Craciunita =))))


Uploaded with ImageShack.us

multumesc...dar si Craciunita ta e superba...pupici tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
angel
multumesc pt complimente.
karmin multumesc pt recomandare.
al meu ma terorizat si la propriu si la figurat si in toate felurile deci nu pot sa mai fac nimic de el numai si numai in brate vreu de nu urla de ma stiu toti vecini.St "rupta"si de mijloc si de brate vai de capul meu.......o sa ajung la balamuc........
adinuta
QUOTE(mada.angel @ Sep 29 2011, 07:38 PM) *
adinuta, jus ro , angel superbi copii aveti , eu nu am apucat sa citesc din urma m-am uitat decat la poze pt ca m-a terorizat melissa astazi nu a dormit deloc, uffffff nu stiu ce are (aici e Craciunita =))))


Uploaded with ImageShack.us

frumusica!
adinuta
QUOTE(angel @ Sep 29 2011, 10:22 PM) *
multumesc pt complimente.
karmin multumesc pt recomandare.
al meu ma terorizat si la propriu si la figurat si in toate felurile deci nu pot sa mai fac nimic de el numai si numai in brate vreu de nu urla de ma stiu toti vecini.St "rupta"si de mijloc si de brate vai de capul meu.......o sa ajung la balamuc........

angel, nici eu nu mai fac nimic de 2 ani si 3 luni de cand e Daria:))...asta e, cresc ei:)) si eu mereu stau cu ei, nu i-am lasat niciodata sa planga, mai bine mor de foame si fac curat cand apuc decat sa ii aud urland.
angel
QUOTE(adinuta @ Sep 29 2011, 10:56 PM) *
angel, nici eu nu mai fac nimic de 2 ani si 3 luni de cand e Daria:))...asta e, cresc ei:)) si eu mereu stau cu ei, nu i-am lasat niciodata sa planga, mai bine mor de foame si fac curat cand apuc decat sa ii aud urland.

da nici mie nu imi place sa il aud cand plange.....asta e o sa treaca si perioada asta si apoi sper sa fie mai bine.
cum mai e Daria cu Rares????scz daca ai scris mai in spate dar nu mai am timp sa citesc din pacate.
Alondra
Neata mamici si bebici!
Ce fac bebeii azi?
Si ai vostri fac zgomote ciudate cand sunt pusi la san? unsure.gif A mea isi inteteste glasul, horcaie si face niste sunete de nerabdare nu stiu sa le descriu, mie imi vine sa rad de ea cum face...unsure.gif biggrin.gif Cand are Tzitzi in gura insa se linisteste si incepe alt concert, tot niste sunete ciudate, dar de multumire parca..doh.gif zici ca ar vorbi..
Si o alta intrebare, cum e kaki la voi, ce consistenta si ce culoare...ieri mi s-a parut ca a facut putin si mai verzui si parca nu ar fi normal, in rest, a facut tot moale mustar si mult de ii ajungea pana la buric si pata toate hainele de pe ea...doh.gif
NIci nu stiu cum e normal...
jus_ro
QUOTE(Alondra @ Sep 30 2011, 09:24 AM) *
Neata mamici si bebici!
Ce fac bebeii azi?
Si ai vostri fac zgomote ciudate cand sunt pusi la san? unsure.gif A mea isi inteteste glasul, horcaie si face niste sunete de nerabdare nu stiu sa le descriu, mie imi vine sa rad de ea cum face...unsure.gif biggrin.gif Cand are Tzitzi in gura insa se linisteste si incepe alt concert, tot niste sunete ciudate, dar de multumire parca..doh.gif zici ca ar vorbi..
Si o alta intrebare, cum e kaki la voi, ce consistenta si ce culoare...ieri mi s-a parut ca a facut putin si mai verzui si parca nu ar fi normal, in rest, a facut tot moale mustar si mult de ii ajungea pana la buric si pata toate hainele de pe ea...doh.gif
NIci nu stiu cum e normal...

Eliza se agita si da din maini si din picioruse cand e timpul de supt si ma vede ca ma pregatesc....caci acum ma vede si ma urmareste tot ce fac....si intr-adevar cand e la san si e multumita scoate niste marieturi de placere...sunt scumpi foc....scaunul cand papa la san e moale culoarea mustarului si cremos si vezi ceva bobite consistente prin el oFloare1.gif


Buna dimineata!
anku
QUOTE(adinuta @ Sep 29 2011, 04:49 PM) *

Adina ia niste copii superbi!!! hug.gif tzuc.gif
asta mic...e identic identic cu al meu canda fost de varsta lui.... wub.gif
adinuta
QUOTE(angel @ Sep 30 2011, 12:01 AM) *
da nici mie nu imi place sa il aud cand plange.....asta e o sa treaca si perioada asta si apoi sper sa fie mai bine.
cum mai e Daria cu Rares????scz daca ai scris mai in spate dar nu mai am timp sa citesc din pacate.

mai binisor, angel, multumim, rares mai tuseste putin, dar e totusi mai bine. din pacate, virozele astea nenorocite tin muuuuuult.


QUOTE(anku @ Sep 30 2011, 11:47 AM) *
Adina ia niste copii superbi!!! hug.gif tzuc.gif
asta mic...e identic identic cu al meu canda fost de varsta lui.... wub.gif

anku, multumesc, nu ai o poza cu al tau sa il vad?liwlol.gif
Alondra
QUOTE(jus_ro @ Sep 30 2011, 09:52 AM) *
Eliza se agita si da din maini si din picioruse cand e timpul de supt si ma vede ca ma pregatesc....caci acum ma vede si ma urmareste tot ce fac....si intr-adevar cand e la san si e multumita scoate niste marieturi de placere...sunt scumpi foc....scaunul cand papa la san e moale culoarea mustarului si cremos si vezi ceva bobite consistente prin el oFloare1.gif
Buna dimineata!

liwlol.gif Deci suntem ok cu horcaitul asta la Tzitzi, Doamne cat o iubeste ..wub.gif

QUOTE(anku @ Sep 30 2011, 11:47 AM) *
Adina ia niste copii superbi!!! hug.gif tzuc.gif
asta mic...e identic identic cu al meu canda fost de varsta lui.... wub.gif

yes.gif Chiar ca seamana !
angel
buna
alondra ba da e normal sa faca si un pic verzui stiu ca si eu m.am sperit putin cand a facut asa si am intrebat dr si a zis ca e normal.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.