Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De August 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253
andreea_g
QUOTE(andy2011 @ Feb 24 2012, 12:43 PM) *
24??????????????????????? ce bine de tine smile.gif



asa arata termometrul,daca minte el -va mint si eu,dar nu cred ca minte smile.gif

duminica inseamna ca iesim la gratar ca tot e ziua bebelului !
jus_ro
QUOTE(Alondra @ Feb 24 2012, 11:24 AM) *
Ce schimbatori sunt bebeii astia ! rolleyes.gif
Pupam pe Eliza sa fie cuminte de-acum si sa faca nani noaptea! tzuc.gif
wink.gif Asa asa! laugh.gif

Mamici, voi cum mentineti papa lui bebe calda pana ii dati ?Ca a mea pana mananca se raceste...si piureul, sau supa si cerealele mie mi-ar placea calde......ma gandesc ca si lor le place cald..
huh.gif EU mai pun vasul in care i le fac intr-un bol cu apa calda sa stea caldut macar...doh.gif

Fetelor, am pus de branza calcica, cu lapte praf si calciu lactic am facut...cica sa las 15 min sa se inchege...dar mie nu mi se pare ca se incheaga, eu nu inteleg cum vine facuta branza asta, ca am facut si cu lamaie si n-a iesit,dupa parerea mea huh.gif doh.gif au fost doar niste zgrabunte pe acolo prin bol, si acum la fel vad ca se face, eu nu pricep..nu trebuie sa fie mai gros, sa se vada ceva, nu niste resturi acolo parca...wacko.gif doh.gif

multumim Ramo...poate te aude si la noapte e cuminte.......tot asa ii pun mancarica intr-un bol cu apa calduta si o tot schimb pana se trezeste.....supa i-o incalzesc inainte sa i-o dau pe foc la aragaz...iar cerealele ii incalzesc apa pe loc si ii fac cerealele si i le dau(atunci cand le manca rolleyes.gif )

QUOTE(adinuta @ Feb 24 2012, 11:29 AM) *
Pai numai la Cluj sa se dea trezirea la 6:30-7 si sa ne distram noaptea cu treziri multe? S-a gandit Eliza sa ii tina de urat lui Rares:))
De ce cu LP? Ti-a zis dr? Eu cu lapte normal fac, de Napolact am in casa. Oricum, nu arata ca ceva f consistent. Din 2 pastile alciu lactic cu 250 ml lapte iese putin, cat o lingurita, cam asa. Se cam imprastie pe acolo, ce-i drept, dar, cand o strecori, raman asa buburuze cum zici. Aia e branza, e nasoala):: Eu la Daria ma enervasem si am trecut rapid la aia din magazin ca mai arata cumva:)) aia de ii da Lili la Sashica.
Pupam.

probabil ca Eliza l-a auzit pe Rares si s-a gandit sa fie la unison....tot in jur de 3 e trezirea si la voi? hug.gif
Ramo subscriu ce a zis aici Adinuta......asa ii fac si eu branzica calcica Elizei.....la Daria il faceam din lapte Milli si o manca foarte bine cu banana la ora 17, iar Elizei i-o fac cu lapte Romfulda si am reusit sa-i dau cu iaurt......succes hug.gif


QUOTE(andreea_g @ Feb 24 2012, 01:41 PM) *
buna mamici si pitici !!!

occasion.gif sarbatoritilor de azi !!!
bebelul meu a dormit mai bine ,s.a trezit de tot la 10:15 ,a papat ffff putin mar+para+biscuite,putina tzatzi si somn.cand se trezeste iesim afara ca termometrul arata .................... cat credeti?! ... 24 de grade super.gif

24 de grade....wow! pai voi puteti merge si la plaja......glumesc .....plimbare placuta tzuc.gif


La multe lunite sarbatoritilor de azi! occasion.gif
andreea_g
QUOTE(jus_ro @ Feb 24 2012, 12:47 PM) *
multumim Ramo...poate te aude si la noapte e cuminte.......tot asa ii pun mancarica intr-un bol cu apa calduta si o tot schimb pana se trezeste.....supa i-o incalzesc inainte sa i-o dau pe foc la aragaz...iar cerealele ii incalzesc apa pe loc si ii fac cerealele si i le dau(atunci cand le manca rolleyes.gif )
probabil ca Eliza l-a auzit pe Rares si s-a gandit sa fie la unison....tot in jur de 3 e trezirea si la voi? hug.gif
Ramo subscriu ce a zis aici Adinuta......asa ii fac si eu branzica calcica Elizei.....la Daria il faceam din lapte Milli si o manca foarte bine cu banana la ora 17, iar Elizei i-o fac cu lapte Romfulda si am reusit sa-i dau cu iaurt......succes hug.gif
24 de grade....wow! pai voi puteti merge si la plaja......glumesc .....plimbare placuta tzuc.gif
La multe lunite sarbatoritilor de azi! occasion.gif



da putem merge,ca nu este prea departe tongue.gif jumatate de ora cu masina,daca se incalzeste in ritmul acesta de Paste mergem la mare liwlol.gif) este si aici pe zone,de exemplu madridul are doar 10 grade acum:
adinuta
QUOTE(Alondra @ Feb 24 2012, 12:17 PM) *
Nu, asa am gasit pe net o reteta ..si parea simpla, am zis sa fac cu LP pt ca la asta ii mai stie gustul si sa nu fac trecerea prea directa...
Da da a, asa cum zici tu, a iesit o amarata de lingurita...wacko.gif si e imprastiata rau, adica nu arata ca branza de vaci din magazin, sincer...deci asa trebuie sa iasa?? huh.gif Pai inseamna ca si aia cu lamaie mi-a iesit de fapt,d ar asa arata ea..doh.gif Pai ..numai aa branza nu arata..e un lapte stricat si imrastiat liwlol.gif ...n-am indraznit sa o gust sincer, numai cum miroase mi se intoarce stomacul pe dos wacko.gif vaaaaai...eu parca nu i-as da Mayei biggrin.gif doh.gif Cred ca o sa=i iau si eu din aia din magazin..Tu i-ai dat lui Rares?

Nu, inca nu i-am dat ca i-am bagat carne de vita sapt trecuta, apoi sapt asta iaurt si am zis ca e prea mult sa mai bag ceva. sapt viit incep.

QUOTE(andreea_g @ Feb 24 2012, 01:41 PM) *
buna mamici si pitici !!!

occasion.gif sarbatoritilor de azi !!!
bebelul meu a dormit mai bine ,s.a trezit de tot la 10:15 ,a papat ffff putin mar+para+biscuite,putina tzatzi si somn.cand se trezeste iesim afara ca termometrul arata .................... cat credeti?! ... 24 de grade super.gif

uau, te invidiez! superb!

QUOTE(jus_ro @ Feb 24 2012, 01:47 PM) *
multumim Ramo...poate te aude si la noapte e cuminte.......tot asa ii pun mancarica intr-un bol cu apa calduta si o tot schimb pana se trezeste.....supa i-o incalzesc inainte sa i-o dau pe foc la aragaz...iar cerealele ii incalzesc apa pe loc si ii fac cerealele si i le dau(atunci cand le manca rolleyes.gif )
probabil ca Eliza l-a auzit pe Rares si s-a gandit sa fie la unison....tot in jur de 3 e trezirea si la voi? hug.gif
Ramo subscriu ce a zis aici Adinuta......asa ii fac si eu branzica calcica Elizei.....la Daria il faceam din lapte Milli si o manca foarte bine cu banana la ora 17, iar Elizei i-o fac cu lapte Romfulda si am reusit sa-i dau cu iaurt......succes hug.gif
24 de grade....wow! pai voi puteti merge si la plaja......glumesc .....plimbare placuta tzuc.gif
La multe lunite sarbatoritilor de azi! occasion.gif

nu, rares pe la 1 jumate, 4 jumate, 6.... deci cam de 3 ori e foiala. iar e agitat, cred ca de la alti dinti desi inca nu ii vad.
andreea_g
uraaaaaaaaaaaaaaa super afara super.gif super.gif super.gif atat de cald smile.gif mai cald ca in casa,am stat mai bine de o ora in parculete ,l am dat in caluti,era f fericit,am fost in maieu si o bluzita pe deasupra si nu mai puteam de cald,l.am lasat pe pitic sa mearga pe jos,il tineam de manute si alerga porumbeii smile.gif dupa multe zile sunt si eu fericita ,ma simt bine smile.gif acum doarme,a adormit instantaneu,l-am luat in brate ,este f aproape parculetul,aici langa blloc si stiam ca daca il iau in carut adoarme,si asa l.am obosit si acum ma apuc de treaba !
adinuta
QUOTE(andreea_g @ Feb 24 2012, 04:32 PM) *
uraaaaaaaaaaaaaaa super afara super.gif super.gif super.gif atat de cald smile.gif mai cald ca in casa,am stat mai bine de o ora in parculete ,l am dat in caluti,era f fericit,am fost in maieu si o bluzita pe deasupra si nu mai puteam de cald,l.am lasat pe pitic sa mearga pe jos,il tineam de manute si alerga porumbeii smile.gif dupa multe zile sunt si eu fericita ,ma simt bine smile.gif acum doarme,a adormit instantaneu,l-am luat in brate ,este f aproape parculetul,aici langa blloc si stiam ca daca il iau in carut adoarme,si asa l.am obosit si acum ma apuc de treaba !

Vai, ce fain! Vreau si eu caldura!
andy2011
QUOTE(andreea_g @ Feb 24 2012, 02:32 PM) *
uraaaaaaaaaaaaaaa super afara super.gif super.gif super.gif atat de cald smile.gif mai cald ca in casa,am stat mai bine de o ora in parculete ,l am dat in caluti,era f fericit,am fost in maieu si o bluzita pe deasupra si nu mai puteam de cald,l.am lasat pe pitic sa mearga pe jos,il tineam de manute si alerga porumbeii smile.gif dupa multe zile sunt si eu fericita ,ma simt bine smile.gif acum doarme,a adormit instantaneu,l-am luat in brate ,este f aproape parculetul,aici langa blloc si stiam ca daca il iau in carut adoarme,si asa l.am obosit si acum ma apuc de treaba !


doamne ce astept si eu zile dinastea cum zici tu, sa fie cald sa il pot scoate si sa.....doarmaaaaaaaaa
angel
vai fetelor am vrezut ca fac infract serios am dormit cu faby el sa trz mai dev fara sa faca scandal sau cva si la un moment dat il aud cu da sa vomite si cand ma duc la el era rosu rosu la fata ce credeti acolo sus la patut era o eticheta pe care el a rupt.o si a bagat.o in gura si ii ramasase in gat....doamne tremuram toata:((
angel
QUOTE(Alondra @ Feb 24 2012, 08:28 AM) *
Neata mamici!

Nu stiu ca MayEvy a mea face tot tare, azi a facut 2 'carnaciori' , scuzati wacko.gif , si s-a chinuit...face numai cu mine, daca o tin de manute strans si ii spun sa impinga, va vine sa credeti?! sad.gif..si nu stiu, o fi de la cereale..ca am mai auzit ca astea constipa...Branza o sa incerc doar iar banana nici nu stiu daca o sa -i dau cand va veni vremea...nasol cu constipatia asta..
La mutle lunite sarbatoritilor de azi Andrei Cristian, pui de Iulianabb2 si Mihnea Robert, pui de Mira! occasion.gif occasion.gif

la multi ani puiuti mici:*****
adinuta
QUOTE(angel @ Feb 24 2012, 06:28 PM) *
vai fetelor am vrezut ca fac infract serios am dormit cu faby el sa trz mai dev fara sa faca scandal sau cva si la un moment dat il aud cu da sa vomite si cand ma duc la el era rosu rosu la fata ce credeti acolo sus la patut era o eticheta pe care el a rupt.o si a bagat.o in gura si ii ramasase in gat....doamne tremuram toata:((

of, doamne fereste!
Alondra
QUOTE(andreea_g @ Feb 24 2012, 01:41 PM) *
buna mamici si pitici !!!

occasion.gif sarbatoritilor de azi !!!
bebelul meu a dormit mai bine ,s.a trezit de tot la 10:15 ,a papat ffff putin mar+para+biscuite,putina tzatzi si somn.cand se trezeste iesim afara ca termometrul arata .................... cat credeti?! ... 24 de grade super.gif


Vaai, trimite si la mine niste caldura Andreea, ca pe mine chiar m-a luat frigul acum ...brr..
QUOTE(jus_ro @ Feb 24 2012, 01:47 PM) *
multumim Ramo...poate te aude si la noapte e cuminte.......tot asa ii pun mancarica intr-un bol cu apa calduta si o tot schimb pana se trezeste.....supa i-o incalzesc inainte sa i-o dau pe foc la aragaz...iar cerealele ii incalzesc apa pe loc si ii fac cerealele si i le dau(atunci cand le manca rolleyes.gif )
probabil ca Eliza l-a auzit pe Rares si s-a gandit sa fie la unison....tot in jur de 3 e trezirea si la voi? hug.gif
Ramo subscriu ce a zis aici Adinuta......asa ii fac si eu branzica calcica Elizei.....la Daria il faceam din lapte Milli si o manca foarte bine cu banana la ora 17, iar Elizei i-o fac cu lapte Romfulda si am reusit sa-i dau cu iaurt......succes hug.gif
24 de grade....wow! pai voi puteti merge si la plaja......glumesc .....plimbare placuta tzuc.gif
La multe lunite sarbatoritilor de azi! occasion.gif

Dar tu supa i-o faci in avans?Nu atunci pe loc?Cerealele si eu eu la fel,d ar daca nu le pun sa stea la cald pana mananca ea in jum de ora, se si racesc...

QUOTE(adinuta @ Feb 24 2012, 02:23 PM) *
Nu, inca nu i-am dat ca i-am bagat carne de vita sapt trecuta, apoi sapt asta iaurt si am zis ca e prea mult sa mai bag ceva. sapt viit incep.
uau, te invidiez! superb!
nu, rares pe la 1 jumate, 4 jumate, 6.... deci cam de 3 ori e foiala. iar e agitat, cred ca de la alti dinti desi inca nu ii vad.

Cum ii pasezi carnea?Cu cutitul sau la blender?O face bine?Si i-o amesteci cu piureul de legume sau ?

QUOTE(angel @ Feb 24 2012, 06:28 PM) *
vai fetelor am vrezut ca fac infract serios am dormit cu faby el sa trz mai dev fara sa faca scandal sau cva si la un moment dat il aud cu da sa vomite si cand ma duc la el era rosu rosu la fata ce credeti acolo sus la patut era o eticheta pe care el a rupt.o si a bagat.o in gura si ii ramasase in gat....doamne tremuram toata:((

Offf Doaaamne, sunt din ce in ce mai periculosi copiii astia..
Si ce-ai facut, cum i-ai scos-o?
adinuta
QUOTE(Alondra @ Feb 24 2012, 08:23 PM) *
Vaai, trimite si la mine niste caldura Andreea, ca pe mine chiar m-a luat frigul acum ...brr..

Dar tu supa i-o faci in avans?Nu atunci pe loc?Cerealele si eu eu la fel,d ar daca nu le pun sa stea la cald pana mananca ea in jum de ora, se si racesc...
Cum ii pasezi carnea?Cu cutitul sau la blender?O face bine?Si i-o amesteci cu piureul de legume sau ?
Offf Doaaamne, sunt din ce in ce mai periculosi copiii astia..
Si ce-ai facut, cum i-ai scos-o?

la blender, la un loc cu toate legumele. o face f bine. las mai zemos, pun supica cand le amestec in blender.
angel
QUOTE(Alondra @ Feb 24 2012, 08:23 PM) *
Vaai, trimite si la mine niste caldura Andreea, ca pe mine chiar m-a luat frigul acum ...brr..

Dar tu supa i-o faci in avans?Nu atunci pe loc?Cerealele si eu eu la fel,d ar daca nu le pun sa stea la cald pana mananca ea in jum de ora, se si racesc...
Cum ii pasezi carnea?Cu cutitul sau la blender?O face bine?Si i-o amesteci cu piureul de legume sau ?
Offf Doaaamne, sunt din ce in ce mai periculosi copiii astia..
Si ce-ai facut, cum i-ai scos-o?

i.am bagat degetele p gat si i.am scos.o nu ma gandeam in veci ca o sa reuseasca el sa o rupa de acolo da uite na..multumesc domnului ca eram cu el in camera
jus_ro
QUOTE(andreea_g @ Feb 24 2012, 04:32 PM) *
uraaaaaaaaaaaaaaa super afara super.gif super.gif super.gif atat de cald smile.gif mai cald ca in casa,am stat mai bine de o ora in parculete ,l am dat in caluti,era f fericit,am fost in maieu si o bluzita pe deasupra si nu mai puteam de cald,l.am lasat pe pitic sa mearga pe jos,il tineam de manute si alerga porumbeii smile.gif dupa multe zile sunt si eu fericita ,ma simt bine smile.gif acum doarme,a adormit instantaneu,l-am luat in brate ,este f aproape parculetul,aici langa blloc si stiam ca daca il iau in carut adoarme,si asa l.am obosit si acum ma apuc de treaba !

deci mergeti si de manute....bravo

QUOTE(angel @ Feb 24 2012, 06:28 PM) *
vai fetelor am vrezut ca fac infract serios am dormit cu faby el sa trz mai dev fara sa faca scandal sau cva si la un moment dat il aud cu da sa vomite si cand ma duc la el era rosu rosu la fata ce credeti acolo sus la patut era o eticheta pe care el a rupt.o si a bagat.o in gura si ii ramasase in gat....doamne tremuram toata:((

offf Doamne fereste.....bine ca ai fost cu el si ca ai fost pe faza..... tzuc.gif

QUOTE(Alondra @ Feb 24 2012, 08:23 PM) *
Vaai, trimite si la mine niste caldura Andreea, ca pe mine chiar m-a luat frigul acum ...brr..

Dar tu supa i-o faci in avans?Nu atunci pe loc?Cerealele si eu eu la fel,d ar daca nu le pun sa stea la cald pana mananca ea in jum de ora, se si racesc...
Cum ii pasezi carnea?Cu cutitul sau la blender?O face bine?Si i-o amesteci cu piureul de legume sau ?
Offf Doaaamne, sunt din ce in ce mai periculosi copiii astia..
Si ce-ai facut, cum i-ai scos-o?

pai supita i-o fac de obicei pe doua zile......dar o fac cu 2-3 ore inainte si pana i-o dau se mai raceste.....portia a doua o tin la frigider si a doua zi o incalzesc tot asa in apa calda cam cu 1 ora inanite de masa.....noi mancam pireul de zarzavat cu carnita in jur de 15.30-16.00......totul pasez cu blender-ul carne plus legume si vita si puiul si mai zemos un pic cum a spus Adinuta tzuc.gif ...iar cerealele pe loc i le fac si i le dau......azi am reusit sa-i dau cerele dupa 2 sapt de pauza 30 ml cu 1 masura jumate super.gif
adinuta
QUOTE(jus_ro @ Feb 24 2012, 10:29 PM) *
deci mergeti si de manute....bravo
offf Doamne fereste.....bine ca ai fost cu el si ca ai fost pe faza..... tzuc.gif
pai supita i-o fac de obicei pe doua zile......dar o fac cu 2-3 ore inainte si pana i-o dau se mai raceste.....portia a doua o tin la frigider si a doua zi o incalzesc tot asa in apa calda cam cu 1 ora inanite de masa.....noi mancam pireul de zarzavat cu carnita in jur de 15.30-16.00......totul pasez cu blender-ul carne plus legume si vita si puiul si mai zemos un pic cum a spus Adinuta tzuc.gif ...iar cerealele pe loc i le fac si i le dau......azi am reusit sa-i dau cerele dupa 2 sapt de pauza 30 ml cu 1 masura jumate super.gif

si eu ii fac lui R supa pe 2 zile:)) La sora-sa i-o faceam zilnic ca eram stresata:)) acum iata ce voinic am daca nu ma mai agit si la faza asta:))

alexxalili
salutare mamicilor! sunt si eu in fuga pe aici. sunt bine si eu si Sashika , sotul e praf cu febra, tuse, gat in piineze, vai de fundul lui si din aceeasi zi si Anisia tuseste.noroc ca e a e fara febra sau altceva. oricum mor cand o aud saraca cum behaie.
pup toti bebeii minunati pe care i-am vazut prin poze si urez si eu La multe lunite sarbatoritilor occasion.gif .
Sashika mai nou se ttrezeste la ora 6 ( zici ca are cucushtiuc in fund) dar nu face scandal, sta in patut si se joaca cu picioarele lui Mikey. o iau la titi si adoarme la loc dupa ce papa. dar la urmatorul supt adica pe la 8.30 o vede pe sora-sa in pat si incepe a chiui si ii vine cheful de joaca, deci exclus sa mai doarma pana pe la 10.30=11, ca pana acum. si asta doar de 3 zile de cand am luat-o pe anisia cu mine in camera. tot de 3 zile Sasha face nazuri la cereale ( acum are nestle cu roscovee99), nu stiu o fi vreo toana sau chiar nu-i plac?. mai am si o cutie cu banane si portocala , sa vad maine daca am mai mult succes. azi a refuzat cattegoric , nici macar o lingurita nu a vrut. la fel refuza si sucul de morcov desi la inceput ii placea. in schimb bea freshul de la o portocala inttreaga dar cu linguritta, de sticla nu vrea sa auda. morrrrr!!!1, tot ce pateaza vrea cu linguritta iar supica si ceaiul le bea din sticluta. isi bate joc de mine. plus ca are prostul obicei sa isi umple gura si apoi scuipa de face praf toata bucataria.
va pup pe toate, ma pun si eu la nani ca sunt trezita de la 5.35 si nu am reusit sa mai adorm. partea proasta e ca nici nu imi este somn dar cum Sashi nu a vrut cereale in seara asta ma gandesc ca se va trezi si peste noapte sa ceara tzitzi.
simina_ana
Sa se consemneze super.gif ....Serban a papat supica azi pentru prima data si i-a placut.....am crezut ca o sa se strambe...dar nici vorba...chiar i-a placut.....dar dupa vreo 5 lingurite a inceput sa se j0ace...asa ca i-am pus 30 ml in apa de lapte si i-am dat asa sa bea. Maine ii dau iar cateva ingurite si apoi fac lapte iar cu supica doar ca mai cresc cantitatea de supa.....
Ma uitam prostita la el si nu-mi venea sa cred....

Siiiiii....ta na naa...surpriza inainte de nani....s-a intors si el in sfarsit de pe spate pe burtica bananab.gif ....s-a tot ridicat in cot pana a cazut pe burta liwlol.gif liwlol.gif...a 2 a oara nu a mai vrut...era si obosit..dar maine exersam jucaus.gif
simina_ana
QUOTE(alexxalili @ Feb 24 2012, 11:54 PM) *
salutare mamicilor! sunt si eu in fuga pe aici. sunt bine si eu si Sashika , sotul e praf cu febra, tuse, gat in piineze, vai de fundul lui si din aceeasi zi si Anisia tuseste.noroc ca e a e fara febra sau altceva. oricum mor cand o aud saraca cum behaie.
pup toti bebeii minunati pe care i-am vazut prin poze si urez si eu La multe lunite sarbatoritilor occasion.gif .
Sashika mai nou se ttrezeste la ora 6 ( zici ca are cucushtiuc in fund) dar nu face scandal, sta in patut si se joaca cu picioarele lui Mikey. o iau la titi si adoarme la loc dupa ce papa. dar la urmatorul supt adica pe la 8.30 o vede pe sora-sa in pat si incepe a chiui si ii vine cheful de joaca, deci exclus sa mai doarma pana pe la 10.30=11, ca pana acum. si asta doar de 3 zile de cand am luat-o pe anisia cu mine in camera. tot de 3 zile Sasha face nazuri la cereale ( acum are nestle cu roscovee99), nu stiu o fi vreo toana sau chiar nu-i plac?. mai am si o cutie cu banane si portocala , sa vad maine daca am mai mult succes. azi a refuzat cattegoric , nici macar o lingurita nu a vrut. la fel refuza si sucul de morcov desi la inceput ii placea. in schimb bea freshul de la o portocala inttreaga dar cu linguritta, de sticla nu vrea sa auda. morrrrr!!!1, tot ce pateaza vrea cu linguritta iar supica si ceaiul le bea din sticluta. isi bate joc de mine. plus ca are prostul obicei sa isi umple gura si apoi scuipa de face praf toata bucataria.
va pup pe toate, ma pun si eu la nani ca sunt trezita de la 5.35 si nu am reusit sa mai adorm. partea proasta e ca nici nu imi este somn dar cum Sashi nu a vrut cereale in seara asta ma gandesc ca se va trezi si peste noapte sa ceara tzitzi.



Pffffiii...daca ai putea sa pui cereale in titi....sa o pacalesti pe Sasha liwlol.gif liwlol.gif....
Esti si tu culmea acum....chiar vroiai bebe model? biggrin.gif....lasa fata sa mai faca si fitze...ca asa ii sta bine unei don'soare biggrin.gif
Pup eu pe tine Saha...ca prea domea mult mami...pana la 10 biggrin.gif

Anisia, scumpica.....imi pare rau ca esti bolnavioare, dar ii dai tu de hac racelii.....
simina_ana
QUOTE(angel @ Feb 24 2012, 10:14 PM) *
i.am bagat degetele p gat si i.am scos.o nu ma gandeam in veci ca o sa reuseasca el sa o rupa de acolo da uite na..multumesc domnului ca eram cu el in camera




noroc ca ai fost pe faza si nu te-ai pierdut.....trebuie avut mare grija cu ei acum....spun din proprie exerienta. Au un talent inascut de face niste chestii chitibusare de te lasa masca....au o rabdare de fier sa desfaca o eticheta..... oricat de bine lipita ar fi...ei reusesc...Citeam intr-o carte ca o metoda buna de a ai proteja e sa ne punem in genunghi si sa exploram casa...asa vom descoperi mai multe pericole decat daca nu am face asta.....pt ca am privi lumea de la nivelul lor....
simina_ana
QUOTE(andreea_g @ Feb 24 2012, 04:32 PM) *
uraaaaaaaaaaaaaaa super afara super.gif super.gif super.gif atat de cald smile.gif mai cald ca in casa,am stat mai bine de o ora in parculete ,l am dat in caluti,era f fericit,am fost in maieu si o bluzita pe deasupra si nu mai puteam de cald,l.am lasat pe pitic sa mearga pe jos,il tineam de manute si alerga porumbeii smile.gif dupa multe zile sunt si eu fericita ,ma simt bine smile.gif acum doarme,a adormit instantaneu,l-am luat in brate ,este f aproape parculetul,aici langa blloc si stiam ca daca il iau in carut adoarme,si asa l.am obosit si acum ma apuc de treaba !



satrea mea de euforie ca am inceput sa ies afara cu piticii ar fi deplina daca ar fi si la noi caldura de la tine.....biggrin.gif...dar vine ea caldura pana la urma si parca vad peste cateva luni ca ne plangem iar de caldura sica nu putem respira ca anul trceut cand eram gravida.gif

Si eu am iesit azi cu aman2. AM fost in parc dar se topea zapada si era apa pana la glezne....asa ca saracul Iancu nu a aucat sa faca marelucru.....apoi a inceput vantul...dar o ora tot am reusit de am stat la aer....

simina_ana
Ramo...eu ca sa-i pastrez papa calda fierbeam intr-un ibric apa si puneam castronul pe el apoi la aburi si amestecam mereu....

Ma duc si eu la nani ca nu maipot....NB
Alondra
Neata mamici!
Si eu astept vara, sau macar primavara off..dar se pare ca mai avem de indurat putin iarna asta care nu mai pleaca...
Ce mai fac bebeii ?
Jus, Adinuta, Simina, ms de raspunsuri ! tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif

Va doresc un weekend minunat!
nicoll
buna mamici.
nu am intrat de doua zile pt ca a trebuit sa-mi iau alt calculator. vorba lui Esca, se f.. ala vechi!!!
Alex doarme dus, dupa baita.
noapte buna va doresc!!! si vise placute!
adinuta
QUOTE(alexxalili @ Feb 24 2012, 11:54 PM) *
salutare mamicilor! sunt si eu in fuga pe aici. sunt bine si eu si Sashika , sotul e praf cu febra, tuse, gat in piineze, vai de fundul lui si din aceeasi zi si Anisia tuseste.noroc ca e a e fara febra sau altceva. oricum mor cand o aud saraca cum behaie.
pup toti bebeii minunati pe care i-am vazut prin poze si urez si eu La multe lunite sarbatoritilor occasion.gif .
Sashika mai nou se ttrezeste la ora 6 ( zici ca are cucushtiuc in fund) dar nu face scandal, sta in patut si se joaca cu picioarele lui Mikey. o iau la titi si adoarme la loc dupa ce papa. dar la urmatorul supt adica pe la 8.30 o vede pe sora-sa in pat si incepe a chiui si ii vine cheful de joaca, deci exclus sa mai doarma pana pe la 10.30=11, ca pana acum. si asta doar de 3 zile de cand am luat-o pe anisia cu mine in camera. tot de 3 zile Sasha face nazuri la cereale ( acum are nestle cu roscovee99), nu stiu o fi vreo toana sau chiar nu-i plac?. mai am si o cutie cu banane si portocala , sa vad maine daca am mai mult succes. azi a refuzat cattegoric , nici macar o lingurita nu a vrut. la fel refuza si sucul de morcov desi la inceput ii placea. in schimb bea freshul de la o portocala inttreaga dar cu linguritta, de sticla nu vrea sa auda. morrrrr!!!1, tot ce pateaza vrea cu linguritta iar supica si ceaiul le bea din sticluta. isi bate joc de mine. plus ca are prostul obicei sa isi umple gura si apoi scuipa de face praf toata bucataria.
va pup pe toate, ma pun si eu la nani ca sunt trezita de la 5.35 si nu am reusit sa mai adorm. partea proasta e ca nici nu imi este somn dar cum Sashi nu a vrut cereale in seara asta ma gandesc ca se va trezi si peste noapte sa ceara tzitzi.

sanatate tuturor.


QUOTE(simina_ana @ Feb 24 2012, 11:59 PM) *
Sa se consemneze super.gif ....Serban a papat supica azi pentru prima data si i-a placut.....am crezut ca o sa se strambe...dar nici vorba...chiar i-a placut.....dar dupa vreo 5 lingurite a inceput sa se j0ace...asa ca i-am pus 30 ml in apa de lapte si i-am dat asa sa bea. Maine ii dau iar cateva ingurite si apoi fac lapte iar cu supica doar ca mai cresc cantitatea de supa.....
Ma uitam prostita la el si nu-mi venea sa cred....

Siiiiii....ta na naa...surpriza inainte de nani....s-a intors si el in sfarsit de pe spate pe burtica bananab.gif ....s-a tot ridicat in cot pana a cazut pe burta liwlol.gif liwlol.gif...a 2 a oara nu a mai vrut...era si obosit..dar maine exersam jucaus.gif

bravo, serban!

La noi toate bune, copiii au fost cumintei azi. Eu am tradus la o conferinta aici la Cluj toata ziua, sotul la cumparaturi, copiii cu bunicile si strabunica. acum e liniste dorm, ma bag si eu ca nu mai pot. Noapte buna!
Alondra
Buna dimineata mamici si pitici!
La multe lunite sarbatoritului de azi, Ionut Adrian, pui de Andreea! occasion.gif
relaxata
La Multi Ani! Sarbatoritilor occasion.gif occasion.gif sa cresteti mari si voinici.
Si noi ne am trezit la 8 am jucat o tura acm micuta Maya doarme iar eu ma pun sa savurez cafea.gif dupa care poate iesim la plimbare daca trece vantul...ca aici cam bate tare,altfel e super vremea parca chiar vine primavara bouncy.gif bouncy.gif
O zi buna si pentru voi.
nicoll
Buna dimineata!!!!

LA MULTE LUNITE sarbatoritului de astazi, Ionut!!!!!! occasion.gif

Serban, felicitari pt ca ai decoperit supica!!!!!!! Uite-asa cresc puiutii mari, cu supica, cu piurere si ....mult somnic!!!!

Noi dormim acum, dar dupa aceea o sa mergem la plimbare, ca este frumos afara si nu vrem sa ratam soarele!!!!

Sa aveti o duminica frumoasa!!!!!
alexxalili
QUOTE(simina_ana @ Feb 25 2012, 12:04 AM) *
Pffffiii...daca ai putea sa pui cereale in titi....sa o pacalesti pe Sasha liwlol.gif liwlol.gif....
Esti si tu culmea acum....chiar vroiai bebe model? biggrin.gif....lasa fata sa mai faca si fitze...ca asa ii sta bine unei don'soare biggrin.gif
Pup eu pe tine Saha...ca prea domea mult mami...pana la 10 biggrin.gif

Anisia, scumpica.....imi pare rau ca esti bolnavioare, dar ii dai tu de hac racelii.....


anisia e inspre bine dar Sasha mea nu mai e model. ieri am fost la pegtrecerea unui copilas si nu stiu, o fi deochiat-o cineva sau alt motiv dar azinoapte a facut circ dormea jumatate de ora , plangea jumatate de ora dupa care era foartte agitata chiar daca nu mai plangea. si uite asa am facut si noi prima noapte semi-alba, drept pentru care a dormit iarsi pana la 11 dimineata iar la pranz aproape 4 ore. sa vedem ce ne rezerva noaptea caci acum are muci si mi-e tare teama ca a luat de la Anisia sau tati raceala. si de papat a papat putin azi dar a supt bine.
andreea_g
buna seara !

fetele multumim mult de tot tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(andreea_g @ Feb 26 2012, 09:07 PM) *
buna seara !

fetele multumim mult de tot tzuc.gif



La multe lunite sanatoase si fericite, puiuc mit si drag!!!! occasion.gif
simina_ana
QUOTE(alexxalili @ Feb 26 2012, 07:05 PM) *
anisia e inspre bine dar Sasha mea nu mai e model. ieri am fost la pegtrecerea unui copilas si nu stiu, o fi deochiat-o cineva sau alt motiv dar azinoapte a facut circ dormea jumatate de ora , plangea jumatate de ora dupa care era foartte agitata chiar daca nu mai plangea. si uite asa am facut si noi prima noapte semi-alba, drept pentru care a dormit iarsi pana la 11 dimineata iar la pranz aproape 4 ore. sa vedem ce ne rezerva noaptea caci acum are muci si mi-e tare teama ca a luat de la Anisia sau tati raceala. si de papat a papat putin azi dar a supt bine.


Sanatate Sasha.....sa te faci bine....!!!
simina_ana
QUOTE(nicoll @ Feb 26 2012, 11:06 AM) *
Buna dimineata!!!!

LA MULTE LUNITE sarbatoritului de astazi, Ionut!!!!!! occasion.gif

Serban, felicitari pt ca ai decoperit supica!!!!!!! Uite-asa cresc puiutii mari, cu supica, cu piurere si ....mult somnic!!!!

Noi dormim acum, dar dupa aceea o sa mergem la plimbare, ca este frumos afara si nu vrem sa ratam soarele!!!!

Sa aveti o duminica frumoasa!!!!!



2 zile a fost fericit de supica.....azi nu a mai vrut....dar nu-i nimic ca i-am facut lapticul cu supa biggrin.gif

Si in continuare al meu pitic nu a vrut nici azi mar....i-am dat mar simplu, combinat cu biscuite, cereale in diverse cantitati, 6 tipuri de mere.....nu nene...cum simtea mar cum spuipa.....mai incerc maine cu mar copt .......daca nici asa nu vrea...asta e...o sa trecem la alt fruct.....si o sa mai revin la mar cand o sa-i bag branzica......Azi dimineata muream de ciuda si de ras in acelasi timp. Nu l-am putut pacali defel liwlol.gif liwlol.gif
Alondra
QUOTE(simina_ana @ Feb 26 2012, 11:05 PM) *
2 zile a fost fericit de supica.....azi nu a mai vrut....dar nu-i nimic ca i-am facut lapticul cu supa biggrin.gif

Si in continuare al meu pitic nu a vrut nici azi mar....i-am dat mar simplu, combinat cu biscuite, cereale in diverse cantitati, 6 tipuri de mere.....nu nene...cum simtea mar cum spuipa.....mai incerc maine cu mar copt .......daca nici asa nu vrea...asta e...o sa trecem la alt fruct.....si o sa mai revin la mar cand o sa-i bag branzica......Azi dimineata muream de ciuda si de ras in acelasi timp. Nu l-am putut pacali defel liwlol.gif liwlol.gif

Saracutul Serban, se loveste de o mami insistenta liwlol.gif
Chiar scuipa?Eu inca n-am patit, ea doar da cu limba asa spre afara, si asa ma gandesc ca nu ii place...dar noi cu piureul de legume avem probleme asa..Marul ii place sub toate formele, i-am dat si cu branza si cu para si cu portocala, si copt si cu cereale...Cum vrei sa-l faci copt?La cuptor?Eu l-am pus la steamer, gata in 15 min.
Azi am luat si eu biscuiti fara gluten ...din DM Dr. Schär le zice...maine ii dau, sunt curioasa ce si cum rolleyes.gif
angel
fetelor eu st cam supi nu mi.a mai venit stopul sper sa nu fiu exceptia si sa fii ramas:( sad.gif sad.gif
gheghe
pt cei interesati smile.gif

<h3 class="post-title entry-title"> Reteta biscuiti fara gluten - bebe 6 luni </h3>
125 g faina de ovaz
50 g faina de mei
125 g faina de orez
1 lingura ulei de masline
aprox 125 ml apa

Se amesteca bine toate ingredientele, apa se pune treptat, iar la nevoie se mai adauga. Aluatul se framanta bine pana se ia usor de pe maini. Se intinde o foaie cat mai subtire si se decupeaza biscuitii. Acestia se asaza in tava pe hartie pentru copt. Se baga la cuptor, la foc potrivit si se lasa pana se rumenesc putin, adica vreo 30 de minute.

Se pot pastra intr-o punga de hartie sau de plastic ca sa nu se usuce, sa ramana fragezi.

-Reteta se poate face si fara mei, cu 125 g faina de orez si 250 g faina de ovaz. Dar meiul da un gust usor sarat.
- In loc de apa se poate pune sucul de la un fruct pentru a indulci biscuitii.
Alondra
Buna dimineata mamici!
Gheghe , multumim de reteta, chiar nu ma gandeam sa fac, dar cine stie, poate o sa ma incumet...tu ai probat reteta asta?
Angel, Dne fereste, sper sa nu...ar fi prea devreme totusi o sarcina ...dar poate fi dereglare ..sa auzim de bine!
alexxalili
'neata buna tuturor!! a trecut noaptea, a fost fara plans dar cu foieli multe si se ineaca saracuta cu muci desi in aspirator nu iese nimi. ii are acolo, in gatt si nu se dau scosi nici in ruptul capului. a si tusit de cateva ori aseara dar am pus=o pe seama inecatului cu muci. sa vedem cand se trezeste azi daca mai tuseste.

La multe lunite pentru Ionut, occasion.gif , scuzati va rog intarzierea.

si apropos de "intarziere", mami angel unsure.gif , mai asteapta putin si vezi de si cum . a intarziat mult?
eu am si uitat cum e cu "pitici" si sper sa nu imi vina prea curand.
gheghe
QUOTE(Alondra @ Feb 27 2012, 06:18 AM) *
Buna dimineata mamici!
Gheghe , multumim de reteta, chiar nu ma gandeam sa fac, dar cine stie, poate o sa ma incumet...tu ai probat reteta asta?
Angel, Dne fereste, sper sa nu...ar fi prea devreme totusi o sarcina ...dar poate fi dereglare ..sa auzim de bine!


neata
inca n-am probat-o ca nu am ajuns la biscuiti dar sigur o sa ii fac pentru ca nu vreau inca sa iau din comert, pe langa ca nu gasesc,, ca m-am tot uitat. sa aveti o zi frumoasa
alexxalili
poftiti la snitele de pui , calde-caldute!
adina0885
QUOTE(alexxalili @ Feb 27 2012, 04:22 AM) *
poftiti la snitele de pui , calde-caldute!

Neata mamici,
eu sunt prima, ca mi-e foame de mor si nu ma lasa Iris deloc sa ma duc sa inghit ceva...
Si a mea la fel pateste cu mucisorii, eu i pun ser ccate 1ml in fiecare nara si din cauza ca nu-i inghite si nici nu-i scuipa raman in gat...si cand am fost la control sapt trecuta asta mi-a zis si dr, ca nu are rosu in gat ins chimb are mucisori. Si Iris se ineaca cu ei si tuseste, eu am crezut ca aluat vreo viroza ceva de tot tuseste dar nu e adevarat...
Fetelor de vreo 2 nopti Irisuca doarme de la 21:30 la 1:30-2, se pare ca nu ne mai culcam la 1 noaptea biggrin.gif caruciorul face minuni pt mine liwlol.gif
alexxalili
QUOTE(adina0885 @ Feb 27 2012, 10:30 AM) *
Neata mamici,
eu sunt prima, ca mi-e foame de mor si nu ma lasa Iris deloc sa ma duc sa inghit ceva...
Si a mea la fel pateste cu mucisorii, eu i pun ser ccate 1ml in fiecare nara si din cauza ca nu-i inghite si nici nu-i scuipa raman in gat...si cand am fost la control sapt trecuta asta mi-a zis si dr, ca nu are rosu in gat ins chimb are mucisori. Si Iris se ineaca cu ei si tuseste, eu am crezut ca aluat vreo viroza ceva de tot tuseste dar nu e adevarat...
Fetelor de vreo 2 nopti Irisuca doarme de la 21:30 la 1:30-2, se pare ca nu ne mai culcam la 1 noaptea biggrin.gif caruciorul face minuni pt mine liwlol.gif


bravo Iris!!!!
intre timp s-a trezit si trompeta mea. nu are febra dar tuseste. o sa sun la dr. sa treaca pe la noi dupamasa sa o vada. intre timp am facut si mere coapte asa ca va astept! si tie ti-am pus snitele deoparte. e plina bucataria, socrii mi-au adus aseara cremsnit, placinta cu mere, vecinii au venit cu clatite, asa ca aveti de unde alege.
jus_ro
QUOTE(alexxalili @ Feb 24 2012, 11:54 PM) *
salutare mamicilor! sunt si eu in fuga pe aici. sunt bine si eu si Sashika , sotul e praf cu febra, tuse, gat in piineze, vai de fundul lui si din aceeasi zi si Anisia tuseste.noroc ca e a e fara febra sau altceva. oricum mor cand o aud saraca cum behaie.
pup toti bebeii minunati pe care i-am vazut prin poze si urez si eu La multe lunite sarbatoritilor occasion.gif .
Sashika mai nou se ttrezeste la ora 6 ( zici ca are cucushtiuc in fund) dar nu face scandal, sta in patut si se joaca cu picioarele lui Mikey. o iau la titi si adoarme la loc dupa ce papa. dar la urmatorul supt adica pe la 8.30 o vede pe sora-sa in pat si incepe a chiui si ii vine cheful de joaca, deci exclus sa mai doarma pana pe la 10.30=11, ca pana acum. si asta doar de 3 zile de cand am luat-o pe anisia cu mine in camera. tot de 3 zile Sasha face nazuri la cereale ( acum are nestle cu roscovee99), nu stiu o fi vreo toana sau chiar nu-i plac?. mai am si o cutie cu banane si portocala , sa vad maine daca am mai mult succes. azi a refuzat cattegoric , nici macar o lingurita nu a vrut. la fel refuza si sucul de morcov desi la inceput ii placea. in schimb bea freshul de la o portocala inttreaga dar cu linguritta, de sticla nu vrea sa auda. morrrrr!!!1, tot ce pateaza vrea cu linguritta iar supica si ceaiul le bea din sticluta. isi bate joc de mine. plus ca are prostul obicei sa isi umple gura si apoi scuipa de face praf toata bucataria.
va pup pe toate, ma pun si eu la nani ca sunt trezita de la 5.35 si nu am reusit sa mai adorm. partea proasta e ca nici nu imi este somn dar cum Sashi nu a vrut cereale in seara asta ma gandesc ca se va trezi si peste noapte sa ceara tzitzi.

sanatate multa

QUOTE(simina_ana @ Feb 24 2012, 11:59 PM) *
Sa se consemneze super.gif ....Serban a papat supica azi pentru prima data si i-a placut.....am crezut ca o sa se strambe...dar nici vorba...chiar i-a placut.....dar dupa vreo 5 lingurite a inceput sa se j0ace...asa ca i-am pus 30 ml in apa de lapte si i-am dat asa sa bea. Maine ii dau iar cateva ingurite si apoi fac lapte iar cu supica doar ca mai cresc cantitatea de supa.....
Ma uitam prostita la el si nu-mi venea sa cred....

Siiiiii....ta na naa...surpriza inainte de nani....s-a intors si el in sfarsit de pe spate pe burtica bananab.gif ....s-a tot ridicat in cot pana a cazut pe burta liwlol.gif liwlol.gif...a 2 a oara nu a mai vrut...era si obosit..dar maine exersam jucaus.gif

bravo Serban...mami e fericita



QUOTE(Alondra @ Feb 26 2012, 08:10 AM) *
Buna dimineata mamici si pitici!
La multe lunite sarbatoritului de azi, Ionut Adrian, pui de Andreea! occasion.gif

la multe lunite occasion.gif ...pupici de la Eliza tzuc.gif

QUOTE(alexxalili @ Feb 26 2012, 07:05 PM) *
anisia e inspre bine dar Sasha mea nu mai e model. ieri am fost la pegtrecerea unui copilas si nu stiu, o fi deochiat-o cineva sau alt motiv dar azinoapte a facut circ dormea jumatate de ora , plangea jumatate de ora dupa care era foartte agitata chiar daca nu mai plangea. si uite asa am facut si noi prima noapte semi-alba, drept pentru care a dormit iarsi pana la 11 dimineata iar la pranz aproape 4 ore. sa vedem ce ne rezerva noaptea caci acum are muci si mi-e tare teama ca a luat de la Anisia sau tati raceala. si de papat a papat putin azi dar a supt bine.

sanatate multa

QUOTE(simina_ana @ Feb 26 2012, 11:05 PM) *
2 zile a fost fericit de supica.....azi nu a mai vrut....dar nu-i nimic ca i-am facut lapticul cu supa biggrin.gif

Si in continuare al meu pitic nu a vrut nici azi mar....i-am dat mar simplu, combinat cu biscuite, cereale in diverse cantitati, 6 tipuri de mere.....nu nene...cum simtea mar cum spuipa.....mai incerc maine cu mar copt .......daca nici asa nu vrea...asta e...o sa trecem la alt fruct.....si o sa mai revin la mar cand o sa-i bag branzica......Azi dimineata muream de ciuda si de ras in acelasi timp. Nu l-am putut pacali defel liwlol.gif liwlol.gif

eeiii Serban te-am laudat....te rog sa manaci supita si ce ai frate cu merele ca sunt super bune si pline de vitame?.....pupici de la noi

jus_ro
QUOTE(angel @ Feb 27 2012, 01:03 AM) *
fetelor eu st cam supi nu mi.a mai venit stopul sper sa nu fiu exceptia si sa fii ramas:( sad.gif sad.gif

Angel ce sa iti zic si eu sunt cam dereglata.....mi-am pus steriletul in octombrie si nu-mi venise inca Cm....apoi mi-a venit in noiembrie in decembrie lipsa, in ianuarie mi-a venit si acum pe februarie tot lipsa.....o fi ceva dereglari.....cu Daria nu am avut probleme acestea de cand mi-am pus steriletul am avut ciclu lunar......poti ramane insarcinata cu steriletul daca nu l-a pus corect

QUOTE(adina0885 @ Feb 27 2012, 10:30 AM) *
Neata mamici,
eu sunt prima, ca mi-e foame de mor si nu ma lasa Iris deloc sa ma duc sa inghit ceva...
Si a mea la fel pateste cu mucisorii, eu i pun ser ccate 1ml in fiecare nara si din cauza ca nu-i inghite si nici nu-i scuipa raman in gat...si cand am fost la control sapt trecuta asta mi-a zis si dr, ca nu are rosu in gat ins chimb are mucisori. Si Iris se ineaca cu ei si tuseste, eu am crezut ca aluat vreo viroza ceva de tot tuseste dar nu e adevarat...
Fetelor de vreo 2 nopti Irisuca doarme de la 21:30 la 1:30-2, se pare ca nu ne mai culcam la 1 noaptea biggrin.gif caruciorul face minuni pt mine liwlol.gif

sanatate Iris si bravo pentru dormit
jus_ro
Buna ziua.....noi suntem bine pana in prezent.....mancam, inca ne trezim noapte ape la 3 dar reusesc sa o adorm si apoi titi pe la 5.....eu am declarat razboi dulciurilor asa ca tinetim pumnii.....va dorim o zi minunata oFloare1.gif
Alondra
QUOTE(alexxalili @ Feb 27 2012, 08:55 AM) *
'neata buna tuturor!! a trecut noaptea, a fost fara plans dar cu foieli multe si se ineaca saracuta cu muci desi in aspirator nu iese nimi. ii are acolo, in gatt si nu se dau scosi nici in ruptul capului. a si tusit de cateva ori aseara dar am pus=o pe seama inecatului cu muci. sa vedem cand se trezeste azi daca mai tuseste.

La multe lunite pentru Ionut, occasion.gif , scuzati va rog intarzierea.

si apropos de "intarziere", mami angel unsure.gif , mai asteapta putin si vezi de si cum . a intarziat mult?
eu am si uitat cum e cu "pitici" si sper sa nu imi vina prea curand.

Hei, sanatate multa, sa va treaca repede mucii! Si noi am avut perioada asta, asa ca...stiu ca e nasol! doh.gif

QUOTE(gheghe @ Feb 27 2012, 08:58 AM) *
neata
inca n-am probat-o ca nu am ajuns la biscuiti dar sigur o sa ii fac pentru ca nu vreau inca sa iau din comert, pe langa ca nu gasesc,, ca m-am tot uitat. sa aveti o zi frumoasa

Eu am gasit la DM unii fara gluten de la Dr Schar ..


QUOTE(adina0885 @ Feb 27 2012, 10:30 AM) *
Neata mamici,
eu sunt prima, ca mi-e foame de mor si nu ma lasa Iris deloc sa ma duc sa inghit ceva...
Si a mea la fel pateste cu mucisorii, eu i pun ser ccate 1ml in fiecare nara si din cauza ca nu-i inghite si nici nu-i scuipa raman in gat...si cand am fost la control sapt trecuta asta mi-a zis si dr, ca nu are rosu in gat ins chimb are mucisori. Si Iris se ineaca cu ei si tuseste, eu am crezut ca aluat vreo viroza ceva de tot tuseste dar nu e adevarat...
Fetelor de vreo 2 nopti Irisuca doarme de la 21:30 la 1:30-2, se pare ca nu ne mai culcam la 1 noaptea biggrin.gif caruciorul face minuni pt mine liwlol.gif

Bravo Iris, sa o tii tot asa!

QUOTE(jus_ro @ Feb 27 2012, 11:47 AM) *
Buna ziua.....noi suntem bine pana in prezent.....mancam, inca ne trezim noapte ape la 3 dar reusesc sa o adorm si apoi titi pe la 5.....eu am declarat razboi dulciurilor asa ca tinetim pumnii.....va dorim o zi minunata oFloare1.gif

Bravo mami ! Eu nu rezist, musai sa mananc ceva dulce dupa fiecare masa de amiaz...zici ca sunt setata, simt nevoia doh.gif si n-am nici vointa sa ma las...dar ar trebui sa fac ceva miscarein schimb doh.gif
adinuta
neata de la Cluj! Sanatate bebeilor bolnaviori!
Eu am terminat o traducere, am predat-o, copiii cu bona, care a fost in carantina o saptamana. Azi s-a intors. Ce bine e!
adina0885
QUOTE(alexxalili @ Feb 27 2012, 06:06 AM) *
bravo Iris!!!!
intre timp s-a trezit si trompeta mea. nu are febra dar tuseste. o sa sun la dr. sa treaca pe la noi dupamasa sa o vada. intre timp am facut si mere coapte asa ca va astept! si tie ti-am pus snitele deoparte. e plina bucataria, socrii mi-au adus aseara cremsnit, placinta cu mere, vecinii au venit cu clatite, asa ca aveti de unde alege.

He he he, gata am papat biggrin.gif
Am facut si eu aseara mere coapte dar le am mancat eu, ca noi in cepem pe 1 diversificarea .
Ma duc sa ma imbrac sa idesim afara, e un soareeeeee!!!!Asa ca fuga afara si voi ca e frumos wink.gif
nickmona
Buna!
Ma numesc Monica si sunt si eu mamica de august 2011,dar abia acum m-am hotarat sa intru chiar daca v-am urmarit aproape zilnic mesajele.Am si eu o intrebare:copii vostrii mai mananca noaptea?
adinuta
a, angel, nu mai stiu ce sterilet ti-ai pus, dar la al meu asta cu eliberare de hormoni poate sa dispara de tot CM, deci eu nu ma stresez daca as pati sa nu-mi vina. Mai stai putin si vezi dupa aia, mergi la dr daca ai si alte simptome. Sper sa nu fie nimic.
adinuta
QUOTE(nickmona @ Feb 27 2012, 12:00 PM) *
Buna!
Ma numesc Monica si sunt si eu mamica de august 2011,dar abia acum m-am hotarat sa intru chiar daca v-am urmarit aproape zilnic mesajele.Am si eu o intrebare:copii vostrii mai mananca noaptea?

bine ai venit, da-ne mai multe detalii despre voi.
cat despre intrebarea ta, Da, mananca noaptea si inca cum:)) Nu vezi cat ne plangem pe aici?liwlol.gif Sunt niste mancaciosi! Se cam vede si la tonaj:))
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.