Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De August 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253
adinuta
Poze de decembrie






Alondra
Neata mamici!


QUOTE(adinuta @ Dec 26 2011, 11:50 PM) *
Poze de decembrie



Doamne ce frumosi sunteti! Si e atat de cozy la voi acute.gif
Sa fiti sanatosi ca asta e cel mai important!

La multi ani de ziua numelui sarbatoritilor nostri Alexandru Stefan si Rares Stefan!
Sa traiti cu numele !Si tuturor celor care poarta numele acestui sfant!
nicoll
QUOTE(Alondra @ Dec 27 2011, 09:46 AM) *
Neata mamici!


La multi ani de ziua numelui sarbatoritilor nostri Alexandru Stefan si Rares Stefan!
Sa traiti cu numele !Si tuturor celor care poarta numele acestui sfant!


Buna dimineata si Craciun fericit !!! in continuare.
Multumim pt urari, Ramo. Intr-adevar, este prima aniversare a numelui puiutului nostru.
De la prima ora si-a facut simtita prezenta, cred ca simte ca trebuie sa fie pe primul plan astazi!

La multi ani de ziua numelui Rares Stefan!

Va pup si va doresc sa aveti o zi frumoasa.
adinuta
QUOTE(Alondra @ Dec 27 2011, 09:46 AM) *
Neata mamici!
Doamne ce frumosi sunteti! Si e atat de cozy la voi acute.gif
Sa fiti sanatosi ca asta e cel mai important!

La multi ani de ziua numelui sarbatoritilor nostri Alexandru Stefan si Rares Stefan!
Sa traiti cu numele !Si tuturor celor care poarta numele acestui sfant!

Multumim frumos!


La multi ani, Alex Stefan! Te pupa Rares!
Carmen Livia
Buna dimineata mamici tzuc.gif

Adinuta, cum mai sunteti? La multi ani lui Rares!!! tzuc.gif O zi minunata va doresc! V-am vazut si pe fb. Sunteti minunati! wub.gif
Nicoll, la multi ani lui Alexandru-Stefan! tzuc.gif Delecteaza-ne si tu cu niste poze, te rugaaaam!

Cat mai multa sanatate si zambete maaaaari de fericire! happy.gif occasion.gif
adinuta
QUOTE(Carmen Livia @ Dec 27 2011, 01:21 PM) *
Buna dimineata mamici tzuc.gif

Adinuta, cum mai sunteti? La multi ani lui Rares!!! tzuc.gif O zi minunata va doresc! V-am vazut si pe fb. Sunteti minunati! wub.gif
Nicoll, la multi ani lui Alexandru-Stefan! tzuc.gif Delecteaza-ne si tu cu niste poze, te rugaaaam!

Cat mai multa sanatate si zambete maaaaari de fericire! happy.gif occasion.gif

mai bine, daria ok, mama mai bine, eu bine, sotul si el in refacere, in continuare Rares si tata sanatosi. ei sunt leii familiei:))
dodo80
QUOTE(Carmen Livia @ Dec 26 2011, 05:08 PM) *
Buna Adina smile.gif

Sper din tot sufletul ca intamplarea asta sa va fi facut mai puternici si sa ramaneti doar cu aceasta idee smile.gif Tensiunea, probabil, e si din cauza faptului ca fiecare ati avut alte asteptari de la sarbatorile astea si ceea ce i s-a intamplat Dariei v-a dat planurile peste cap foarte tare. A fost un Craciun cu o burtica in refacere si nasucuri infundate. Cel mai fain este ca le-ati putut petrece impreuna, cu totii si nu cu voi doua la spital (ar fi fost groaznic). Imi imaginez ce presiune este asupra ta (dupa cum zicea si dodo, doar mamicile cunosc toate trairile copiilor) si te inteleg perfect ca iti este foarte greu (desi, situatia din ograda mea e mai light si n-am trecut niciodata prin ceva asa grav); cu mine nu se mai poate discuta omeneste daca bebe plange si a fost in grija altcuiva, sau plange si nu gasesc cauza in max 10min liwlol.gif
In alta ordine de idei, parca ziceai ca Daria nu a luat niciodata suplimente, nu? La ultima vizita a medicului noi am "primit" o lista: calciu, fier si vitamina C. Bebeii incep sa piarda fier pana ajung sa pape si carnita si din cauza asta se suplimenteaza desi lapticul (dupa cum spuneai si tu) are multe vitamine, inclusiv fier. Vitamina C ajuta la asimilaea fierului, etc. Ce medicamente ia? Cum spuneai la tel, ca trebuie sa termine tratamentul cu antibiotice? Dupa tratamentul asta nu v-a dat ceva sa "treceti" peste faptul ca i s-a administrat antibiotic?

Referitor la sarbatori, gandeste-te ca maimicile de-aici sunt cu ganduri bune spre tine si dupa cum zicea dodo (o tot pomenesc, ca le zice tare bine tzuc.gif si e si ea o super super-mamica), chiar daca ne cunostem de putina vreme, tinem la tine/voi si gandurile noastre bune pleaca spre burtica Dariei, nasucurile voastre si armonia de la voi din familie tzuc.gif

Sper sa ne "auzim" cu bine tzuc.gif
Dodo,

eu ma bucur nespus ca te-am cunoscut aici (si asta, pentru tot ceea ce scrii/faci si pentru bebeii tai frumosi). Abia astept sa ne cunoastem si ...live smile.gif Nici nu stiu ce sa-ti mai doresc, pentru ca tu ai de toate: pe langa puterea de a trece peste situatiile dificile de la tine din.. ograda, ai putere sa sustii si moralul altora tzuc.gif

Andreea_g
Multumim pentru urare si din poze se vede clar ca al vostru a fost si este fericit tzuc.gif Niste frumosi wub.gif

Draga Ilona,
Ai scris tare frumos aici: "Craciun fericit fetelor alaturi de cei mici si de restul familiei...si La multi ani!! in caz ca nu ne mai auzim. Anul 2011 a fost un an special pentru noi: au venit pe lume bebelusii nostri si tot acest an ne-a adus impreuna. Sper ca anul 2012 sa ne gaseasca sanatoase atat pe noi, cat si bebelusi - cei mai importanti- si tot acest an si multi altii ce vor veni, sa ne pastreze alaturi." wub.gif Asa sa fie! tzuc.gif

Multumim emilia_22, alondra, anabell, nicoll, angel. Si voua va doresc la fel!

si eu ma bucur enorm ca ne-am cunoscut si ca ne cunoastem!!! cat de frumos ai scris!!! multumesc de tooot!!! ma simt ... nu am cuvinte!! tzuc.gif tzuc.gif

revin cu alte completari.. smile.gif

pentru azi, pt Alexandru Stefan si Rares Stefan LA MULTI ANI !!!

dodo80
QUOTE(adinuta @ Dec 26 2011, 11:50 PM) *
Poze de decembrie








Cat v-am admirat!!! va pupam!! Pupam si pe Nicole Kidman in miniatura!! (alias Daria) biggrin.gif .. oFloare1.gif

Fetelor,
frumoase poze de la intalnire!!! mi-as fi dorit sa fim si noi acolo... sigur Mara s-ar fi jucat cu Daria a Justinei; cat de fain tb sa fi fost!! sunteti niste mamici fericite, s-a vazut asta si in poze... Va pupam!!
alexxalili
La multi ani si din partea noastara pentru Rares Stefan si Alexandru Stefan occasion.gif .
andreea_g
QUOTE(Alondra @ Dec 25 2011, 08:00 AM) *
Craciun Fericit tuturor, va uram de la Sibiu!

Cu drag,

Alexxalili si Sasha, Simina_Ana si Serban, Jus_ro cu Daria si Eliza si Alondra cu Maya
Pupici!
acute.gif bye1.gif











Mamicile si bebeii au fost cuminti si a venit Mosu' cu cate o ciocolata si un body personalizat acute.gif Multumim Craciunitelor Jus si Simina ! tzuc.gif tzuc.gif







Sarbatori fericite tuturor!
bye1.gif


frumoase mamici ,frumosi copii !!! cu siguranta am fi vrut sa fim si cele care nu am putut fi alaturi de voi,fizic...

toate cu parul desfacut smile.gif eu nu pot,imi cade ffffff mult de cand am nascut sad.gif(
andreea_g
QUOTE(Alondra @ Dec 26 2011, 05:13 PM) *
Multumim de aprecieri fetelor!

Maya va saluta si va ureaza Craciun fericit! bye1.gif



wooooow superba craciunita smile.gif
adinuta
QUOTE(dodo80 @ Dec 27 2011, 05:21 PM) *
si eu ma bucur enorm ca ne-am cunoscut si ca ne cunoastem!!! cat de frumos ai scris!!! multumesc de tooot!!! ma simt ... nu am cuvinte!! tzuc.gif tzuc.gif

revin cu alte completari.. smile.gif

pentru azi, pt Alexandru Stefan si Rares Stefan LA MULTI ANI !!!


multumim!

QUOTE(alexxalili @ Dec 27 2011, 11:01 PM) *
La multi ani si din partea noastara pentru Rares Stefan si Alexandru Stefan occasion.gif .

va pupam.
andreea_g
QUOTE(adinuta @ Dec 26 2011, 10:50 PM) *
Poze de decembrie









sunteti o familie superba smile.gif
ai doi copii minunati ,seamana cu parintii lor smile.gif

multa sanatate in familie,ca aveti nevoie wink.gif
andreea_g


La Multi Ani pentru cei doi STEFANUTI !!!sa fiti sanatosi frumosi si sa va faceti parintii fericiti si mandrii de voi !!!
andreea_g

fetele cum ati petrecut de craciun?!

la noi nu s a simtit deloc sad.gif(((((((((((((((((((((((((((

am fost in port ca sa nu stam in casa,asta in a2a zi de craciun,in prima ne am plictisit mai rau decat intr-o zi obisnuita sad.gif
andreea_g
ieri a facut piciul meu 4 luni,este mareee liwlol.gif



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
andreea_g
gata ca am ocupat o pagina intreaga ...

v-am pupat pe toate,dodo,nicoll,carmen ,hanuk si celor carora le am scris si le am felicitat si pe toti bebeii si daca am uitat pe careva imi cer miiiii de scuze !!!

nb ca nu e nimeni !
Alondra
QUOTE(andreea_g @ Dec 27 2011, 11:06 PM) *
wooooow superba craciunita smile.gif

Multumim!

QUOTE(andreea_g @ Dec 27 2011, 11:18 PM) *
ieri a facut piciul meu 4 luni,este mareee liwlol.gif


La multe lunite!
Vrea sa stea in picioare deja? acute.gif

La multi ani de ziua numelui si pt Iancu Stefan pui mare de Simina_Ana! Sanatate si numai bucurii!
andreea_g
QUOTE(Alondra @ Dec 27 2011, 10:24 PM) *
Multumim!
La multe lunite!
Vrea sa stea in picioare deja? acute.gif

La multi ani de ziua numelui si pt Iancu Stefan pui mare de Simina_Ana! Sanatate si numai bucurii!


multumim la fel !

sta deja in picioruse,daca are ceva pe care sa se sprijine cu spatele sau cu fatza sta in picioruse
andreea_g
QUOTE(Alondra @ Dec 27 2011, 10:24 PM) *
Multumim!
La multe lunite!
Vrea sa stea in picioare deja? acute.gif

La multi ani de ziua numelui si pt Iancu Stefan pui mare de Simina_Ana! Sanatate si numai bucurii!



daaaaaaaaaaaa,la multi ani si tie IANCU !!!
Carmen Livia
QUOTE(andreea_g @ Dec 27 2011, 11:18 PM) *
ieri a facut piciul meu 4 luni,este mareee liwlol.gif



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


occasion.gif la cat mai multe lunite! tzuc.gif Chiar ca este mareeee cum vrea el sa stea in picioruse smile.gif Dar e frumos c-ati fost in port: soare, curat pe jooooos (am un fix cu asta liwlol.gif ), apa are o culoare fantastica wub.gif Nu toata lumea are ocazia sa stea in port de Craciun liwlol.gif smile.gif Ce? ai fi preferat in Bucurestiul asta gri, murdar si imputit? Si-acum aud niste catei pe-afara liwlol.gif A.. si fara zapada liwlol.gif Referitor la cei dragi, cred ca toti de-acasa au fost cu gandul la voi hug.gif
Cu parul am aceeasi problema ca si tine, insa nu-l tin prins pentru ca ...imi da dureri de cap (poate suna funny, da' si o clama micuta daca ii prind, trebuie sa iau o pastila in 15 min pentru durere) si e si cam scurt. Ploua cu par pe oriunde trec. Astept sa ... plece sarbatorile sa pot suna medicul (fara sa ma gandesc ca as deranja) sa-mi spuna ce sa fac, desi vitamine am luat dupa ce-am nascut inca vreo luna jumate. Imi aduc aminte ca a mai fost discutia asta pe forum si n-am participat pentru ca pe-atunci eram de parere ca e fairplay sa-mi cada, avand in vedere ca a stat la locul lui atatea luni (cand eram cu bebe in burtica) in conditiile in care e absolut normal sa ne cada zilnica maximum 100 fire. Stiu ca se propuneau si masti, da' cand sa le faci si pe-alea? tongue.gif imbatranesti pana dai oul jos din par liwlol.gif ca faceam si eu inainte: galbenus, ulei de ricin si lamaie.
Carmen Livia
QUOTE(adinuta @ Dec 27 2011, 02:06 PM) *
mai bine, daria ok, mama mai bine, eu bine, sotul si el in refacere, in continuare Rares si tata sanatosi. ei sunt leii familiei:))


Ce bineeee! Lui Rares ii place pe burtica? A inceput sa se intoarca singurel? happy.gif
Chiar azi am vorbit cu prietena; si ea e in spital de doua zile cu fetita cea mica (6 luni): are febra 40, scade si creste iar si ieri a venit si sotul cu fetita mai mare (3 ani) care are otita sad.gif Fetita lor cea micuta are aceeasi "pofta de papa" ca si Daria si acum, la 6 luni are 6kg. Uof... asa micuti si asa neajutorati sad.gif
Ce bine ca voi ati trecut peste si sunteti in refacere hug.gif Sper sa recuperati cat mai repede tot ceea ce v-ati propus si n-ati reusit sa faceti, ca sa aveti un revelion cu zambete fericite si nascuri desfundate! hug.gif


Miruna mea (i se mai spune si duracell) se invarte ca o sarmaluta, singurica si a sarbatorit izbanda cu o cazatura din pat doh.gif (h - 40cm) pe moale - mocheta; cat a mai plaaaaaans, saracuta! Mamica (de care am pov mai sus) m-a linistit si mi-a zis ca... si-a facut botezul liwlol.gif Sperietura asta prin care a trecut, a avut si partea ei buna: a facut nani tooooata ziua liwlol.gif Asa ca, azi am onorat cu prezenta pe forum cat am putut. super.gif


noapte buna mamici somn.gif happy.gif
andreea_g
http://imageshack.us/clip/my-videos/97/resa.mp4/

nastere ioan adrian
angel
helooo!!!
va pup p toate fetelor!!!am vazut p aici numai copii superbii sa va traiasca sa fie sanatosi!!!!
La multi ani cu intarziere sarbatoritilor de azi!!!
andreea_g
sad.gif(nu merge,nu stiu de ce,am incercat sa o vad si nu merge

carmen_livia multumim !!! am fi preferat zapada ca sa simtit cat de cat sarbatorile ..

angel
fetele v.am adaugat la un grup p fb p cateva dintre voi:*
ilona_darius
QUOTE(angel @ Dec 28 2011, 12:44 AM) *
fetele v.am adaugat la un grup p fb p cateva dintre voi:*

Hello fetele..s-a terminat craciunul...a revenit activitatea pe forum liwlol.gif
occasion.gif barbateilor adinei, siminei si lui nicol..
Adina sunteti o familie frumoasa...ma bucur ca si'a mai revenit micuta si restul familiei...usor se aseaza linistea si in casa ta.

Andreea si voi sunteti la fel de frumosi...de puiutul tau nu mai zic...e adorabil


Carmen..problema cu parul oam si eu de un timp...si eu ca si tine am sarit peste discutia fetelor cu aceasta problema.nu aveam nevoie atunci biggrin.gif ....acum parul e pezent peste tot..se observa mai bine pe gresie ca e nevoie numai sa pasesc si in urma mea e negru biggrin.gif


Mamici le care v'ati italnit..foarte frumosi sunteti impreuna....la vara amplanuri mari...mai mult ca sigur o sa trec si eu pe la fiecare liwlol.gif ...nu scapa bebeii de gustat bulanusele:D

Alondra v-am vazut pe fb...am ramas placut surptinsa de maya cat era ea de firicita cu mamica ei...amandoua straluceati de fericire


Dodo...abia astept poze de la tine...sa mai vedem fratiorii cum se iubesc de craciun.....eu am dat camera cuiva ieri....omenoasa cumsunt..si proasta....a venit azi sa imi zica ca a vut omare problema si a puso in amanet dar o baga pe a lui si o scoate imediat pe a mea....oricum nu scapati de noi...facem la web pana se intoarce camera...daca o mai vad liwlol.gif

In astea trei zile am mancat la cel putin o masa carne si carnati de porc..si azi am zis ca ajung la spital cu stomacul....


De distrat nu pot sa zic ca da...am avut musafiri mai mofturosi...care mai de care mai fitos si pretentios....vai da ai facut friptura la tava in sos?? vai da nu faci mujdeiul cu smantana....nervi nervi nervi....sa mai stea pe acasa altadata liwlol.gif
ilona_darius
QUOTE(dodo80 @ Dec 27 2011, 05:30 PM) *
Cat v-am admirat!!! va pupam!! Pupam si pe Nicole Kidman in miniatura!! (alias Daria) biggrin.gif .. oFloare1.gif

Fetelor,
frumoase poze de la intalnire!!! mi-as fi dorit sa fim si noi acolo... sigur Mara s-ar fi jucat cu Daria a Justinei; cat de fain tb sa fi fost!! sunteti niste mamici fericite, s-a vazut asta si in poze... Va pupam!!


Da..Carmen, Dodo..asta am simtit..si sper sa ramanem alaturi pana la batranete...sa ne barfim norele/ginerii liwlol.gif ...si ce mai fac babele biggrin.gif
Alondra
Buna ziua mamici!
Ce mai faceti, cum ati petrecut Craciunul?
Noi pe acasa si pe la colindat...am iesit si la prima zapada, a fost cald si frumos! acute.gif
Adinuta, ma bucur ca va simtiti cu totii mai bine, sigur va fi un Revelion frumos !
Angel, multumesc de Add!

Am creat si eu pe Facebook cu Grup - Mamici de August 2011 pentru cine nu poate accesa intotdeauna forumul, poate ne conversam si acolo..am adaugat deja id-uri pe care le aveam , puteti sa mai adaugati si voi pe cine cunoasteti...

Nicoll si Andreea_g, nu am adresele voastre..daca doriti scrieti-le aici sa pot sa va dau Add! oFloare1.gif

Pupici si o zi frumoasa!
nicoll
Poze cu Alex:








le-am pus asa, totusi nu stiu de ce ies asa de mici, eu am selectat dimensiuni mai mari. poate trebuie sa ma uit prin optiuni.
anabell
neata ....hehe ce bine ca a inceput activitatea pe forum ...smile.gif

numai al meu bebe nu se intoarce???? sad.gif se intoarce el de pe spate pe burta dar invers nu poate si se enerveaza si urla....sper sa poata cat mai curand...
in rest toata ziua urla .gangure .vb cu toata lumea ce vede cu toata lumea ...asta e bine.....parca pe zi ce trece tot mai multe face....
adinuta
QUOTE(andreea_g @ Dec 27 2011, 11:08 PM) *
sunteti o familie superba smile.gif
ai doi copii minunati ,seamana cu parintii lor smile.gif

multa sanatate in familie,ca aveti nevoie wink.gif

multumesc!

QUOTE(Carmen Livia @ Dec 28 2011, 12:25 AM) *
Ce bineeee! Lui Rares ii place pe burtica? A inceput sa se intoarca singurel? happy.gif
Chiar azi am vorbit cu prietena; si ea e in spital de doua zile cu fetita cea mica (6 luni): are febra 40, scade si creste iar si ieri a venit si sotul cu fetita mai mare (3 ani) care are otita sad.gif Fetita lor cea micuta are aceeasi "pofta de papa" ca si Daria si acum, la 6 luni are 6kg. Uof... asa micuti si asa neajutorati sad.gif
Ce bine ca voi ati trecut peste si sunteti in refacere hug.gif Sper sa recuperati cat mai repede tot ceea ce v-ati propus si n-ati reusit sa faceti, ca sa aveti un revelion cu zambete fericite si nascuri desfundate! hug.gif
Miruna mea (i se mai spune si duracell) se invarte ca o sarmaluta, singurica si a sarbatorit izbanda cu o cazatura din pat doh.gif (h - 40cm) pe moale - mocheta; cat a mai plaaaaaans, saracuta! Mamica (de care am pov mai sus) m-a linistit si mi-a zis ca... si-a facut botezul liwlol.gif Sperietura asta prin care a trecut, a avut si partea ei buna: a facut nani tooooata ziua liwlol.gif Asa ca, azi am onorat cu prezenta pe forum cat am putut. super.gif
noapte buna mamici somn.gif happy.gif

nu prea ii place pe burta ca la sora-sa. de aia ei sunt mai intarziati la intoarceri, dar recupereaza de pe la 6 luni incolo si devin Duracell:))


QUOTE(ilona_darius @ Dec 28 2011, 01:21 AM) *
Hello fetele..s-a terminat craciunul...a revenit activitatea pe forum liwlol.gif
occasion.gif barbateilor adinei, siminei si lui nicol..
Adina sunteti o familie frumoasa...ma bucur ca si'a mai revenit micuta si restul familiei...usor se aseaza linistea si in casa ta.

Multumesc, Ilona!

QUOTE(anabell @ Dec 28 2011, 12:30 PM) *
neata ....hehe ce bine ca a inceput activitatea pe forum ...smile.gif

numai al meu bebe nu se intoarce???? sad.gif se intoarce el de pe spate pe burta dar invers nu poate si se enerveaza si urla....sper sa poata cat mai curand...
in rest toata ziua urla .gangure .vb cu toata lumea ce vede cu toata lumea ...asta e bine.....parca pe zi ce trece tot mai multe face....

nici al meu nu face chestii chiar spectaculoase. unele ii mai ies, dar mai incetut, asa, ca un ardelean ce este:))
alexxalili
QUOTE(anabell @ Dec 28 2011, 12:30 PM) *
neata ....hehe ce bine ca a inceput activitatea pe forum ...smile.gif

numai al meu bebe nu se intoarce???? sad.gif se intoarce el de pe spate pe burta dar invers nu poate si se enerveaza si urla....sper sa poata cat mai curand...
in rest toata ziua urla .gangure .vb cu toata lumea ce vede cu toata lumea ...asta e bine.....parca pe zi ce trece tot mai multe face....


biggrin.gif stai linistita ca nici a mea nu face giumbuslucuri de genul asta. ea se intoarce doar de pe burta pe spate si asta pentru ca nu suporta sa stea pe burta. la fel se enerveaza, tipa si gafaie toata daca o pun pe burta.
la multi ani cu intarziere si pentru Iancu Stefan! occasion.gif
Alondra
QUOTE(nicoll @ Dec 28 2011, 12:27 PM) *
Poze cu Alex:




le-am pus asa, totusi nu stiu de ce ies asa de mici, eu am selectat dimensiuni mai mari. poate trebuie sa ma uit prin optiuni.

Ce mare s-a facut buflea al tau! smile.gif
Si voi movulii de Craciun? laugh.gif
Frumos bradut!
adinuta
La multi ani Iancu Stefan!
dodo80
QUOTE(andreea_g @ Dec 27 2011, 11:18 PM) *
ieri a facut piciul meu 4 luni,este mareee liwlol.gif



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


la multe lunite!!
salutari si de la noi!!

faine poze, andreea!! tb sa fi fost tare frumos¬
QUOTE(andreea_g @ Dec 27 2011, 11:32 PM) *
multumim la fel !

sta deja in picioruse,daca are ceva pe care sa se sprijine cu spatele sau cu fatza sta in picioruse


nu stiu de ce, dar desi stiu ca ziua celui mic e pe 27 aug, am avut mereu impresia ca este mai mare, poate pt ca l-am tot vazut ba in fundulet, ba in picioruse, sustinut smile.gif .. esti sigura ca nu se suprasolicita.. ? .. bine, tu stii cel mai bine ce poate si ce nu poate "fortosul" de Adrian, insa eu cred ca sunt fragili, oricat de barbatei ar parea ei biggrin.gif .. mi-amintesc cum ii zice sotul lui Sasha si dupa el si Mara "barbatusul" si bebetusu* liwlol.gif ...

QUOTE(Carmen Livia @ Dec 28 2011, 12:25 AM) *
Ce bineeee! Lui Rares ii place pe burtica? A inceput sa se intoarca singurel? happy.gif
Chiar azi am vorbit cu prietena; si ea e in spital de doua zile cu fetita cea mica (6 luni): are febra 40, scade si creste iar si ieri a venit si sotul cu fetita mai mare (3 ani) care are otita sad.gif Fetita lor cea micuta are aceeasi "pofta de papa" ca si Daria si acum, la 6 luni are 6kg. Uof... asa micuti si asa neajutorati sad.gif
Ce bine ca voi ati trecut peste si sunteti in refacere hug.gif Sper sa recuperati cat mai repede tot ceea ce v-ati propus si n-ati reusit sa faceti, ca sa aveti un revelion cu zambete fericite si nascuri desfundate! hug.gif
Miruna mea (i se mai spune si duracell) se invarte ca o sarmaluta, singurica si a sarbatorit izbanda cu o cazatura din pat doh.gif (h - 40cm) pe moale - mocheta; cat a mai plaaaaaans, saracuta! Mamica (de care am pov mai sus) m-a linistit si mi-a zis ca... si-a facut botezul liwlol.gif Sperietura asta prin care a trecut, a avut si partea ei buna: a facut nani tooooata ziua liwlol.gif Asa ca, azi am onorat cu prezenta pe forum cat am putut. super.gif
noapte buna mamici somn.gif happy.gif

smile.gif si noi am avut un episod acum 2 zile; mami voia sa faca 2 lucruri deodata.. sa l supravegheze pe Sasha si sa si spele parchetul si in momentul in care am disparut de langa el (eu crezand ca nu se intoarce).. m-am gandit " ce-ar fi sa cada...?" si am auzit un dupuit sad.gif cazuse din canapea cu fata in jos.. era tot un ghem.. sad.gif a plans dar ff putin..
Nu stiu ce e si cu al meu insa e mai agitat, uneori plange si la san si se smulge din brate.. e f obosit si ieri a dormit 3 ore legate incepand de afara..l-am verificat de 2 ori sa vad daca e totul ok, pt ca mi s-a parut suspect sa doarma ziua fara pauza.. biggrin.gif pupam o Mirunica duracell!! oFloare1.gif

QUOTE(nicoll @ Dec 28 2011, 12:27 PM) *
Poze cu Alex:


...
le-am pus asa, totusi nu stiu de ce ies asa de mici, eu am selectat dimensiuni mai mari. poate trebuie sa ma uit prin optiuni.

pupam un scump!! i se pare mie sau seamana mult cu tine, mami?
dodo80
Mamici,

si eu ma bucur ca ati reaparut cu forte noi (cum zicea si Ilona), insa pe langa faptul ca urmeaza incet incet pregatirile pt noul an, noi urmeaza sa ne mutam imediat dupa acest eveniment, adica la inceputul lui ianuarie si ma tem ca un timp nu ne vom mai auzi.

asa avem noi bafta asta de a fi mereu pe drumuri.. imi amintes cat de crunta a fost perioada dinaintea sosirii noatre in Bucuresti (pt a 3 oara) pe 14 febr 2010; Mara avea atunci 6 luni si putin.. A fost epuizant sa luam alegerea, mai ales ca aveam casuta noastra in zimn.. Am trait un an intr-o garsoniera nu f mare.. de aceea preferam sa petrecem muuuult timp (peste 6 ore) afara in parc, de 2 ori pe zi.. In casa aia in ultimele luni am simtit ca ne sufocam.. ceea ce a avut repercursiuni urate si asupra relatiei noastre; urmatorul an tot pe 14 februarie ne-am mutat la 2 camere, un apartament superb.. numai ca are si el defectele lui (arcade si de aici muult curent - cu sanatatea avem de suferit).
acum nu stim exact unde ne mutam, insa e locuinta de serviciu si este noua, proaspat terminata si nu mai platim chirie pt multi ani de acum inainte.. smile.gif .. este incredibil de greu sa te muti cand ai nu un copil, ci doi si ajutor deloc, pt ca asa cum a fost si de Sarbatori, eu a trebuit sa am grija de copii, mai putin de aranjamente, de bucatarie, casa.. si totusi, curatenie am facut in limite normale.. asta fac mereu..

In ajun am primit si masinuta de spalat Samsung Ecobubble si tel tot Samsung Ace Onyx, dar pe care as vrea sa l returnez sotului pt ca e prea sofisticat si nu am timp de asa ceva.. prefer ceva simplu. eu sunt mai conservatoare in privinta electronicelor si daca fac o pasiune din ceva (motorola V3), atunci asa ramane biggrin.gif ..

Cu somnul stau ff prost.. abia acum reusesc sa-i schimb programul de somn Marei si nu neaparat pt mine, ci pt ea pt ca daca este obosita, automat este si irascibila si normal este sa adoarma mai devreme de 23 .. nu dupa 24..

Parul imi cade ff mult, dar v-am mai zis, consider ca e normal si abia in primavara spre vara se va remedia situatia .. am citit si ce ai scris tu, Carmen..nu stiu ce masca ar ajuta.. eu neaparat tb sa folosesc balsam pt ca am forul f moale.. este urata perioada asta, ce sa zic...

ma retrag, vreau sa fac o supa crema pt Mara.. pt ea am gatit normal, din carne de pasare zilele astea (evit sa i dau porc, doamne fer..)
am mancat ff putina carne de porc (nu l mai suport) si in ziua de Craciun ff rau mi-a fost.. asadar, numai sotul se va mai lupta cu el, dar si el tb sa si faca ceva analize (sa stiti ca alimentatia copilului pana in 3 ani are repercursiuni la maturitate, e ff adevarat) .. pt ca are dureri in partea dreapta de cate ori mananca ceva greu.. (de ex porc sau ceva prajit) ..

Va dorim numai bine, pregatiri usoare si rapide, zile frumoase alaturi de bebelusi, nopti linistite, cat mai multa joaca pt ca sunt din ce in ce mai activi si sa ne reauzim cu bine.. oFloare1.gif oFloare1.gif
dodo80
ah, uitasem... ieri a fost ceva inedit pt noi.. am facut o plimbare prin Buc doar eu si sotul pt ca a trebuit sa ajungem la notariat si cum copiii dormeau dimineata (9-9.30), am chemat o cunostinta de aici (am sunat ceva rude, dar fara succes) care are un copil nascut in iunie 2009; am ajuns intr-o ora inapoi, timp in care ea i-a dat Marei ceva sa manance (la indicatiile mele); i-am zis: nimic dulce, vezi ce vrea, are ou, cascaval, unt, iaurt.. lapte) .. Mara a vrut doar ou, insa ea i-a dat apoi si biscuiti cu crema de cacao (eu nu vreau sa i mai dau cacao,ciocolata..) .. am depistat asta dupa urma de pe cana de apa..

pe seara am avut ceva musafiri (coleg si prieten cu sotul - sotia director la o gradinita cu predare-n germana); a fost foarte fain, i-a incantat Mara cu ceva colinde (Colindam iarna, Domn, Domn sa-naltam, Mos Craciun..) .. si spre sfarsit am auzit-o : Maria batut Alex.. a gurita .. nu face galagie Sasha!! dry.gif sleep.gif .. tai jos, aici .. Alex nu sta jos..
practic, ne-a povestit un episod din ora aceea (ea isi pedepsea copilul ca facea zgomot si-l trezea pe Sasha, ori poate ar fi fost mai bine sa-i implice intr-o activitate .. notworthy.gif apoi am mai intrebat o de 2 ori si acelasi lucru ne-a spus..
doamne, cat sunt de mici si de atenti.. practic, ea nu a mai fost martora unei agresiuni din partea unei mamici asupra propriului copil din perioada cand eram la zimn -- acolo a si invatat sa loveasca alti copii (a avut o perioada de 2 luni cand era agresiva daca un alt copil ii lua jucaria) .. acolo a si auzit cuvantul "bataie" pt ca lipsa de educatie se vede intai la mame in unele zone, orase.. e ceva frecvent sa si pedepseasca copilul pt ca nu sta in locul in care vrea ea si pt ca o pune sa alerge dupa el prin parc (ceva absolut normal la copii) ...
...
alexxalili
QUOTE(dodo80 @ Dec 28 2011, 04:53 PM) *
Mamici,

si eu ma bucur ca ati reaparut cu forte noi (cum zicea si Ilona), insa pe langa faptul ca urmeaza incet incet pregatirile pt noul an, noi urmeaza sa ne mutam imediat dupa acest eveniment, adica la inceputul lui ianuarie si ma tem ca un timp nu ne vom mai auzi.


uffff Dodo, intr-adevar urmeaza o etapa care te solicita din plin. iti urez un an nou plin de bucurii, spor la munca, putere de munca si te asteptam iarasi la povesti cand o sa termini treaba la noua casuta. te imbratisez cu drag.
alexxalili
si pup puii de nicoll si andreeaq. ramo si simina_ana, v-am admirat si pe voi pe fb . iarasi am fost aproape si nu ne/am vazut. si noi am fost la sanius dar cu pitica ciuciu poze. a fost KO cat am stat afara.
adinuta
QUOTE(dodo80 @ Dec 28 2011, 04:53 PM) *
Mamici,

si eu ma bucur ca ati reaparut cu forte noi (cum zicea si Ilona), insa pe langa faptul ca urmeaza incet incet pregatirile pt noul an, noi urmeaza sa ne mutam imediat dupa acest eveniment, adica la inceputul lui ianuarie si ma tem ca un timp nu ne vom mai auzi.

asa avem noi bafta asta de a fi mereu pe drumuri.. imi amintes cat de crunta a fost perioada dinaintea sosirii noatre in Bucuresti (pt a 3 oara) pe 14 febr 2010; Mara avea atunci 6 luni si putin.. A fost epuizant sa luam alegerea, mai ales ca aveam casuta noastra in zimn.. Am trait un an intr-o garsoniera nu f mare.. de aceea preferam sa petrecem muuuult timp (peste 6 ore) afara in parc, de 2 ori pe zi.. In casa aia in ultimele luni am simtit ca ne sufocam.. ceea ce a avut repercursiuni urate si asupra relatiei noastre; urmatorul an tot pe 14 februarie ne-am mutat la 2 camere, un apartament superb.. numai ca are si el defectele lui (arcade si de aici muult curent - cu sanatatea avem de suferit).
acum nu stim exact unde ne mutam, insa e locuinta de serviciu si este noua, proaspat terminata si nu mai platim chirie pt multi ani de acum inainte.. smile.gif .. este incredibil de greu sa te muti cand ai nu un copil, ci doi si ajutor deloc, pt ca asa cum a fost si de Sarbatori, eu a trebuit sa am grija de copii, mai putin de aranjamente, de bucatarie, casa.. si totusi, curatenie am facut in limite normale.. asta fac mereu..

In ajun am primit si masinuta de spalat Samsung Ecobubble si tel tot Samsung Ace Onyx, dar pe care as vrea sa l returnez sotului pt ca e prea sofisticat si nu am timp de asa ceva.. prefer ceva simplu. eu sunt mai conservatoare in privinta electronicelor si daca fac o pasiune din ceva (motorola V3), atunci asa ramane biggrin.gif ..

Cu somnul stau ff prost.. abia acum reusesc sa-i schimb programul de somn Marei si nu neaparat pt mine, ci pt ea pt ca daca este obosita, automat este si irascibila si normal este sa adoarma mai devreme de 23 .. nu dupa 24..

Parul imi cade ff mult, dar v-am mai zis, consider ca e normal si abia in primavara spre vara se va remedia situatia .. am citit si ce ai scris tu, Carmen..nu stiu ce masca ar ajuta.. eu neaparat tb sa folosesc balsam pt ca am forul f moale.. este urata perioada asta, ce sa zic...

ma retrag, vreau sa fac o supa crema pt Mara.. pt ea am gatit normal, din carne de pasare zilele astea (evit sa i dau porc, doamne fer..)
am mancat ff putina carne de porc (nu l mai suport) si in ziua de Craciun ff rau mi-a fost.. asadar, numai sotul se va mai lupta cu el, dar si el tb sa si faca ceva analize (sa stiti ca alimentatia copilului pana in 3 ani are repercursiuni la maturitate, e ff adevarat) .. pt ca are dureri in partea dreapta de cate ori mananca ceva greu.. (de ex porc sau ceva prajit) ..

Va dorim numai bine, pregatiri usoare si rapide, zile frumoase alaturi de bebelusi, nopti linistite, cat mai multa joaca pt ca sunt din ce in ce mai activi si sa ne reauzim cu bine.. oFloare1.gif oFloare1.gif

sa va mutati cu bin, sa va simtiti bine, sa reveniti sanatosi cu forte proaspete. in leg cu relatia de cuplu...hmm, f greu de cand cu copiii. nu mai ai timp de nimic, e greu si tot pe noi cade totul, tot noi suntem de vina ca nu avem timp/chef sau altele:((
jus_ro
QUOTE(Alondra @ Dec 25 2011, 09:00 AM) *
Craciun Fericit tuturor, va uram de la Sibiu!

Cu drag,

Alexxalili si Sasha, Simina_Ana si Serban, Jus_ro cu Daria si Eliza si Alondra cu Maya
Pupici!
acute.gif bye1.gif











Mamicile si bebeii au fost cuminti si a venit Mosu' cu cate o ciocolata si un body personalizat acute.gif Multumim Craciunitelor Jus si Simina ! tzuc.gif tzuc.gif







Sarbatori fericite tuturor!
bye1.gif

faine poze...super intalnire tzuc.gif

QUOTE(Alondra @ Dec 26 2011, 06:13 PM) *
Multumim de aprecieri fetelor!

Maya va saluta si va ureaza Craciun fericit! bye1.gif

pupacim Craciunita tzuc.gif

QUOTE(adinuta @ Dec 26 2011, 11:50 PM) *
Poze de decembrie



sunteti frumosi-frumosi...pupici si multa sanatate tzuc.gif

QUOTE(nicoll @ Dec 27 2011, 10:25 AM) *
Buna dimineata si Craciun fericit !!! in continuare.
Multumim pt urari, Ramo. Intr-adevar, este prima aniversare a numelui puiutului nostru.
De la prima ora si-a facut simtita prezenta, cred ca simte ca trebuie sa fie pe primul plan astazi!

La multi ani de ziua numelui Rares Stefan!

Va pup si va doresc sa aveti o zi frumoasa.

te contrazic si iti spun ca sa stii la anul.....Sf Alexandru este pe 30 august tzuc.gif
La multi ani! de Sf Stefan tzuc.gif
jus_ro
QUOTE(andreea_g @ Dec 27 2011, 11:18 PM) *
ieri a facut piciul meu 4 luni,este mareee liwlol.gif



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

frumos la voi si la multe lunite occasion.gif

QUOTE(Carmen Livia @ Dec 28 2011, 12:25 AM) *
Ce bineeee! Lui Rares ii place pe burtica? A inceput sa se intoarca singurel? happy.gif
Chiar azi am vorbit cu prietena; si ea e in spital de doua zile cu fetita cea mica (6 luni): are febra 40, scade si creste iar si ieri a venit si sotul cu fetita mai mare (3 ani) care are otita sad.gif Fetita lor cea micuta are aceeasi "pofta de papa" ca si Daria si acum, la 6 luni are 6kg. Uof... asa micuti si asa neajutorati sad.gif
Ce bine ca voi ati trecut peste si sunteti in refacere hug.gif Sper sa recuperati cat mai repede tot ceea ce v-ati propus si n-ati reusit sa faceti, ca sa aveti un revelion cu zambete fericite si nascuri desfundate! hug.gif
Miruna mea (i se mai spune si duracell) se invarte ca o sarmaluta, singurica si a sarbatorit izbanda cu o cazatura din pat doh.gif (h - 40cm) pe moale - mocheta; cat a mai plaaaaaans, saracuta! Mamica (de care am pov mai sus) m-a linistit si mi-a zis ca... si-a facut botezul liwlol.gif Sperietura asta prin care a trecut, a avut si partea ei buna: a facut nani tooooata ziua liwlol.gif Asa ca, azi am onorat cu prezenta pe forum cat am putut. super.gif
noapte buna mamici somn.gif happy.gif

pupici Mirunei ca sa uite de cazatura......si eu am patit-o cu Daria pe la 3 luni oFloare1.gif

QUOTE(andreea_g @ Dec 28 2011, 12:36 AM) *

heee.....ce mami fericita alaturi de puiutul ei oFloare1.gif

QUOTE(nicoll @ Dec 28 2011, 12:27 PM) *
Poze cu Alex:


[/url]


le-am pus asa, totusi nu stiu de ce ies asa de mici, eu am selectat dimensiuni mai mari. poate trebuie sa ma uit prin optiuni.

pupici lui Alex cel frumos si buflei oFloare1.gif

jus_ro
QUOTE(dodo80 @ Dec 28 2011, 04:53 PM) *
Mamici,

si eu ma bucur ca ati reaparut cu forte noi (cum zicea si Ilona), insa pe langa faptul ca urmeaza incet incet pregatirile pt noul an, noi urmeaza sa ne mutam imediat dupa acest eveniment, adica la inceputul lui ianuarie si ma tem ca un timp nu ne vom mai auzi.

asa avem noi bafta asta de a fi mereu pe drumuri.. imi amintes cat de crunta a fost perioada dinaintea sosirii noatre in Bucuresti (pt a 3 oara) pe 14 febr 2010; Mara avea atunci 6 luni si putin.. A fost epuizant sa luam alegerea, mai ales ca aveam casuta noastra in zimn.. Am trait un an intr-o garsoniera nu f mare.. de aceea preferam sa petrecem muuuult timp (peste 6 ore) afara in parc, de 2 ori pe zi.. In casa aia in ultimele luni am simtit ca ne sufocam.. ceea ce a avut repercursiuni urate si asupra relatiei noastre; urmatorul an tot pe 14 februarie ne-am mutat la 2 camere, un apartament superb.. numai ca are si el defectele lui (arcade si de aici muult curent - cu sanatatea avem de suferit).
acum nu stim exact unde ne mutam, insa e locuinta de serviciu si este noua, proaspat terminata si nu mai platim chirie pt multi ani de acum inainte.. smile.gif .. este incredibil de greu sa te muti cand ai nu un copil, ci doi si ajutor deloc, pt ca asa cum a fost si de Sarbatori, eu a trebuit sa am grija de copii, mai putin de aranjamente, de bucatarie, casa.. si totusi, curatenie am facut in limite normale.. asta fac mereu..

mami spor la mutat......putere si odihna pentru forte proaspete.....te asteptam la povesti dupa ce termini cu toate si te linistesti oFloare1.gif
jus_ro
Buna seara si de la noi.....am revenit pe meleaguri brasovene, dar azi a fost o zi grea....Eliza se obisnuise cu multa atentie si azi nu am putut face mai nimic decat sa stau tot cu ea......sper sa ne revenim rolleyes.gif

intalnirea a fost super si sper ca la vara sa reusim sa ne vedem mai multe mamici bananab.gif

Am petrecut bine de Craciun.....Daria a fost un pic racita.....eu ceva probleme cu stomacul...a venit si Mos Craciun.....dar cel mai bine e acasa.....deci de revelion nu mai plec nicaieri rolleyes.gif

Va pupacim si va dorim o seara minunata......ne pregatim de baita jucaus.gif

P.S. Adinuta ma bucur ca sunteti bine spre insanatosire cu totii, adica Daria, tu, sotul si mama ta.....pupici de la noi tzuc.gif
adinuta
QUOTE(jus_ro @ Dec 28 2011, 09:16 PM) *
Buna seara si de la noi.....am revenit pe meleaguri brasovene, dar azi a fost o zi grea....Eliza se obisnuise cu multa atentie si azi nu am putut face mai nimic decat sa stau tot cu ea......sper sa ne revenim rolleyes.gif

intalnirea a fost super si sper ca la vara sa reusim sa ne vedem mai multe mamici bananab.gif

Am petrecut bine de Craciun.....Daria a fost un pic racita.....eu ceva probleme cu stomacul...a venit si Mos Craciun.....dar cel mai bine e acasa.....deci de revelion nu mai plec nicaieri rolleyes.gif

Va pupacim si va dorim o seara minunata......ne pregatim de baita jucaus.gif

P.S. Adinuta ma bucur ca sunteti bine spre insanatosire cu totii, adica Daria, tu, sotul si mama ta.....pupici de la noi tzuc.gif

Pupici multi. Si eu zic ca e mai bine acasa cu copiii ca altfel innebunesc daca nu le am la indemana pe toate!
andreea_g
buna seara

fetele multumim !

am vazut poze cu bebei frumosi sa fie mari sanatosi si frumosi


v am pupat
Carmen Livia
QUOTE(dodo80 @ Dec 28 2011, 04:53 PM) *
Mamici,

si eu ma bucur ca ati reaparut cu forte noi (cum zicea si Ilona), insa pe langa faptul ca urmeaza incet incet pregatirile pt noul an, noi urmeaza sa ne mutam imediat dupa acest eveniment, adica la inceputul lui ianuarie si ma tem ca un timp nu ne vom mai auzi.

asa avem noi bafta asta de a fi mereu pe drumuri.. imi amintes cat de crunta a fost perioada dinaintea sosirii noastre in Bucuresti (pt a 3 oara) pe 14 febr 2010; Mara avea atunci 6 luni si putin.. A fost epuizant sa luam alegerea, mai ales ca aveam casuta noastra in zimn.. Am trait un an intr-o garsoniera nu f mare.. de aceea preferam sa petrecem muuuult timp (peste 6 ore) afara in parc, de 2 ori pe zi.. In casa aia in ultimele luni am simtit ca ne sufocam.. ceea ce a avut repercursiuni urate si asupra relatiei noastre; urmatorul an tot pe 14 februarie ne-am mutat la 2 camere, un apartament superb.. numai ca are si el defectele lui (arcade si de aici muult curent - cu sanatatea avem de suferit).
acum nu stim exact unde ne mutam, insa e locuinta de serviciu si este noua, proaspat terminata si nu mai platim chirie pt multi ani de acum inainte.. smile.gif .. este incredibil de greu sa te muti cand ai nu un copil, ci doi si ajutor deloc, pt ca asa cum a fost si de Sarbatori, eu a trebuit sa am grija de copii, mai putin de aranjamente, de bucatarie, casa.. si totusi, curatenie am facut in limite normale.. asta fac mereu..

In ajun am primit si masinuta de spalat Samsung Ecobubble si tel tot Samsung Ace Onyx, dar pe care as vrea sa l returnez sotului pt ca e prea sofisticat si nu am timp de asa ceva.. prefer ceva simplu. eu sunt mai conservatoare in privinta electronicelor si daca fac o pasiune din ceva (motorola V3), atunci asa ramane biggrin.gif ..

Cu somnul stau ff prost.. abia acum reusesc sa-i schimb programul de somn Marei si nu neaparat pt mine, ci pt ea pt ca daca este obosita, automat este si irascibila si normal este sa adoarma mai devreme de 23 .. nu dupa 24..

Parul imi cade ff mult, dar v-am mai zis, consider ca e normal si abia in primavara spre vara se va remedia situatia .. am citit si ce ai scris tu, Carmen..nu stiu ce masca ar ajuta.. eu neaparat tb sa folosesc balsam pt ca am forul f moale.. este urata perioada asta, ce sa zic...

ma retrag, vreau sa fac o supa crema pt Mara.. pt ea am gatit normal, din carne de pasare zilele astea (evit sa i dau porc, doamne fer..)
am mancat ff putina carne de porc (nu l mai suport) si in ziua de Craciun ff rau mi-a fost.. asadar, numai sotul se va mai lupta cu el, dar si el tb sa si faca ceva analize (sa stiti ca alimentatia copilului pana in 3 ani are repercursiuni la maturitate, e ff adevarat) .. pt ca are dureri in partea dreapta de cate ori mananca ceva greu.. (de ex porc sau ceva prajit) ..

Va dorim numai bine, pregatiri usoare si rapide, zile frumoase alaturi de bebelusi, nopti linistite, cat mai multa joaca pt ca sunt din ce in ce mai activi si sa ne reauzim cu bine.. oFloare1.gif oFloare1.gif


Buna dodo! happy.gif Ce vesti! Nici nu stiu daca sa te felicit ca va mutati, sau nu liwlol.gif Imi imaginez cat de grea o sa fie mutarea asta si cat de aiurea e sa schimbati locuinta la un anumit interval de timp (si iarna), pe de alta parte are si latura ei buna: locuinta noua si economie din banii de chirie. Din egoism (recunosc) sper sa fie tot in Bucuresti (sa ne vdm, cum am promis, dupa sarbatori si nasuri infundate), insa ar fi minunat sa nimeriti intr-un oras mai.. civilizat, cum ar fi Brasovul wink.gif
Masina de spalat tu ai ales-o? Stii pareri despre ea? Si noi cautam sa schimbam "caruta" pe care o avem acum, insa nu m-am hotarat la niciun model inca. Oscilam intre ceva de la bosch sau whirlpool. Am vazut ca face parte din clasa energetica A++ ceea ce e fain, sistemul eco bubble pare interesant, iar faptul ca e slim.. nu ma avantajeaza in niciun fel.
Telefonul ala la care tii tu atat de mult, e asa de... vestit! Stiu cateva persoane care-l adora in defavoarea telefoanelor.. smart de-acum liwlol.gif
Deci, cu mutarea asta... nicio sansa sa-ti mai revii un pic cu somnul si celelalte lucruri urate ce ti-au dat tarcoale zilele trecute hug.gif Sa ne anunti ce, unde o sa fiti... cand o sa revii pe forum. Si, da! Sa ne auzim cu bine! happy.gif
Carmen Livia
QUOTE(nicoll @ Dec 28 2011, 12:27 PM) *
Poze cu Alex:


Hihi... falcute dragute, langa o mamica fericita! tzuc.gif si bradut frumos wub.gif
Carmen Livia
QUOTE(dodo80 @ Dec 28 2011, 04:38 PM) *
smile.gif si noi am avut un episod acum 2 zile; mami voia sa faca 2 lucruri deodata.. sa l supravegheze pe Sasha si sa si spele parchetul si in momentul in care am disparut de langa el (eu crezand ca nu se intoarce).. m-am gandit " ce-ar fi sa cada...?" si am auzit un dupuit sad.gif cazuse din canapea cu fata in jos.. era tot un ghem.. sad.gif a plans dar ff putin..
Nu stiu ce e si cu al meu insa e mai agitat, uneori plange si la san si se smulge din brate.. e f obosit si ieri a dormit 3 ore legate incepand de afara..l-am verificat de 2 ori sa vad daca e totul ok, pt ca mi s-a parut suspect sa doarma ziua fara pauza.. biggrin.gif pupam o Mirunica duracell!! oFloare1.gif


Se pare ca ramasesem in urma la capitolul asta liwlol.gif Si Jus si Ilona au patit-o si parca mai povestea cineva acum cateva saptamani - o luna de o cazatura (simina_ana, parca).
Multumesc fetelor pentru pupici. Miruna m-a rugat sa va transmit si din partea ei tzuc.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.