Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De August 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253
Alondra
QUOTE(adinuta @ Sep 7 2011, 12:30 PM) *
Itit inem pumnii, Doamne ajuta sa ne anunti numai de bine!

Ramo, iti facem si tie galerie!!!!!!!!!

smile.gif Da da da, ca asta mica a mea parca ar avea nevoie, nu stiu ce asteapta...ma termina nervi.gif doh.gif anima1.gif
Iustina_27
Multumim pt incurajari!!Maine e ziua cea mare!!!Ne vedem saptamana viitoare!!
Alondra
QUOTE(Iustina_27 @ Sep 7 2011, 10:01 PM) *
Multumim pt incurajari!!Maine e ziua cea mare!!!Ne vedem saptamana viitoare!!

Faci cezariana pana la urma?

Nastere usoara sa ai si recuperare rapida! bb.gif floare2.gif
simina_ana
QUOTE(Iustina_27 @ Sep 7 2011, 10:01 PM) *
Multumim pt incurajari!!Maine e ziua cea mare!!!Ne vedem saptamana viitoare!!


Mult curaj mamica!!!! Va fi totul bine!!!
Va asteptam acasa sa ne povestesti cum a fost intalnirea cu bebe!!!!
Nastere usoara, recuperare rapida, bebe papacios si muuult laptic!!!! biberon.gif
simina_ana
Ramo....cum a ramas pana la urma? Vineri te duci la Horatiu si iti provoaca nasterea???? E sigura treaba?
alexxalili
iustina, bafta multa, iti tinem pumnii,
ramo, bebeluska ta e lenesa rau de tot. doamne ce-i mai place la mami in burtica....
profit de ocazie si ii urez micutei mele iubite occasion.gif , astazi a implinit prima ei lunita.
alexxalili
valeuuuuuu!!! acum vad tickerul meu! ajutor, sunt insarcinata in aproape 44 sapatamani liwlol.gif
Alondra
Buna dimineata mamici! bb.gif
Ce fac bebeii azi?


QUOTE(simina_ana @ Sep 7 2011, 10:50 PM) *
Ramo....cum a ramas pana la urma? Vineri te duci la Horatiu si iti provoaca nasterea???? E sigura treaba?


A ramas ca daca nu se intampla nimic pana vineri, el vineri e de garda iar si sa -l sun sa merg sa ma vada iar la spital si ...in functie de cum sta treaba "sa incercam atunci o provocare" ....ma infiintez maine la spital iar ca nu se mai poate...sad.gif .......mi-e cam teama ca n-am mai facut eco de ceva vreme eu , n-am mai vazut-o pe bebe de o luna ...huh.gif unsure.gif ....sper sa fie bine...
QUOTE(alexxalili @ Sep 8 2011, 12:09 AM) *
iustina, bafta multa, iti tinem pumnii,
ramo, bebeluska ta e lenesa rau de tot. doamne ce-i mai place la mami in burtica....
profit de ocazie si ii urez micutei mele iubite occasion.gif , astazi a implinit prima ei lunita.

Da , e e ...seamana cu parintii...blush.gif doh.gif
La multe lunite pt printesa ta cea mica!Sa creasca mare sanatoasa! occasion.gif


QUOTE(alexxalili @ Sep 8 2011, 12:10 AM) *
valeuuuuuu!!! acum vad tickerul meu! ajutor, sunt insarcinata in aproape 44 sapatamani liwlol.gif

E cazul mami cand are timp sa faca reactualizari liwlol.gif
adinuta
QUOTE(alexxalili @ Sep 8 2011, 12:09 AM) *
iustina, bafta multa, iti tinem pumnii,
ramo, bebeluska ta e lenesa rau de tot. doamne ce-i mai place la mami in burtica....
profit de ocazie si ii urez micutei mele iubite occasion.gif , astazi a implinit prima ei lunita.

la multe lunite!!!!!!
alexxalili
multumesc de urari fetelor, o sa incerc acum sa schimb tickerul, sa vad daca mai stiu cum....
simina_ana
QUOTE(alexxalili @ Sep 8 2011, 12:09 AM) *
iustina, bafta multa, iti tinem pumnii,
ramo, bebeluska ta e lenesa rau de tot. doamne ce-i mai place la mami in burtica....
profit de ocazie si ii urez micutei mele iubite occasion.gif , astazi a implinit prima ei lunita.



La multe lunite!!! Sa cresteti mari, frumoase si sanatoase!!
simina_ana
QUOTE(alexxalili @ Sep 8 2011, 12:10 AM) *
valeuuuuuu!!! acum vad tickerul meu! ajutor, sunt insarcinata in aproape 44 sapatamani liwlol.gif


Esti mai tare ca Ramo!! liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(Alondra @ Sep 8 2011, 07:53 AM) *
Buna dimineata mamici! bb.gif
Ce fac bebeii azi?
A ramas ca daca nu se intampla nimic pana vineri, el vineri e de garda iar si sa -l sun sa merg sa ma vada iar la spital si ...in functie de cum sta treaba "sa incercam atunci o provocare" ....ma infiintez maine la spital iar ca nu se mai poate...sad.gif .......mi-e cam teama ca n-am mai facut eco de ceva vreme eu , n-am mai vazut-o pe bebe de o luna ...huh.gif unsure.gif ....sper sa fie bine...

Da , e e ...seamana cu parintii...blush.gif doh.gif
La multe lunite pt printesa ta cea mica!Sa creasca mare sanatoasa! occasion.gif
E cazul mami cand are timp sa faca reactualizari liwlol.gif


Si azi cum esti? Tot nici un simptom.....ceva acolo.....asa micut .... biggrin.gif
E de belea bebelasa ta smile.gif
angel
la multi ani tuturor mariucilor noastre!
simina_ana
QUOTE(angel @ Sep 8 2011, 09:59 AM) *
la multi ani tuturor mariucilor noastre!


Ca bine zici!!!

La multi ani fericiti si sanatosi, dragi Marii!!!! occasion.gif
Alondra
QUOTE(simina_ana @ Sep 8 2011, 09:45 AM) *
Esti mai tare ca Ramo!! liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif


liwlol.gif Eu nici nu mai stiu cate saptamani mai am sincer....wacko.gif anima1.gif
QUOTE(simina_ana @ Sep 8 2011, 09:47 AM) *
Si azi cum esti? Tot nici un simptom.....ceva acolo.....asa micut .... biggrin.gif
E de belea bebelasa ta smile.gif

Da e..Doamne, ce ma fac cu ea?!
Niciun simptom, decat ca ma dor toate efectiv toate, simt ca sunt rablagita rau...si mai nou imi trosnesc oasele de pe acolo si ma doare osul pubian.....si abia ma misc...dintr-o camera in alta...nervi.gif
Sora-mea a inceput deja sa viseze ...cu o fetita blonda cu ochi albastri care e mare deja si sireata auzi, mergea de-a busilea...doh.gif in visul ei lumea care o vedea zicea "ce mare e copila asta, nici nu incape in scoica" wacko.gif liwlol.gif ei iii venea sa planga deja de nerabdare..eu am trecut de faza asta de luni deja cand m-a dezumflat Horatiu ca nu vine bb.gif inca La sot ii expira si concediul luat si bebe nu mai vine.... anima1.gif .......deci iti dai seama ce stres pe capul nostru?!


La multi ani Mariilor si Mariucilor nou nascute occasion.gif Sa fiti sanatoase!
simina_ana
QUOTE(Alondra @ Sep 8 2011, 11:24 AM) *
liwlol.gif Eu nici nu mai stiu cate saptamani mai am sincer....wacko.gif anima1.gif

Da e..Doamne, ce ma fac cu ea?!
Niciun simptom, decat ca ma dor toate efectiv toate, simt ca sunt rablagita rau...si mai nou imi trosnesc oasele de pe acolo si ma doare osul pubian.....si abia ma misc...dintr-o camera in alta...nervi.gif
Sora-mea a inceput deja sa viseze ...cu o fetita blonda cu ochi albastri care e mare deja si sireata auzi, mergea de-a busilea...doh.gif in visul ei lumea care o vedea zicea "ce mare e copila asta, nici nu incape in scoica" wacko.gif liwlol.gif ei iii venea sa planga deja de nerabdare..eu am trecut de faza asta de luni deja cand m-a dezumflat Horatiu ca nu vine bb.gif inca La sot ii expira si concediul luat si bebe nu mai vine.... anima1.gif .......deci iti dai seama ce stres pe capul nostru?!


La multi ani Mariilor si Mariucilor nou nascute occasion.gif Sa fiti sanatoase!



Iubirica ta daca mai sta mult in burtica....o sa se nasca direct mergand de-a busilea....liwlol.gif....sau o dai la scoala imediat liwlol.gif...
Eu zic ca maine vine....

Alondra
QUOTE(simina_ana @ Sep 8 2011, 11:56 AM) *
Iubirica ta daca mai sta mult in burtica....o sa se nasca direct mergand de-a busilea....liwlol.gif....sau o dai la scoala imediat liwlol.gif...
Eu zic ca maine vine....

Pai si eu zic...Daca nu, o oblig, si gata ! wacko.gif
Tu ce faci, cum te mai simti?Ce fac copilasii?
simina_ana
QUOTE(Alondra @ Sep 8 2011, 12:01 PM) *
Pai si eu zic...Daca nu, o oblig, si gata ! wacko.gif
Tu ce faci, cum te mai simti?Ce fac copilasii?



Eu tot cu durerile mele de burta...uneori intepaturi....cred ca il vizitez saptamana viitoare pe Horatiu iar ca nu e normal....
Piticii sunt ok....Serban doarme si papa. E cuminte foc si sper sa ramana asa.....iar Iancu se pregateste de gradi....suntem in febra pregatirilor si abia asteapta. Zilele astea mergem sa-i luam rezultatul la analize si ce hartii mai are nevoie, la cumparaturi....asa ca suntem pe fuga mai mult....incercam printrwe picaturi sa le facem e toate si sper de luni incolo sa ma mai linsitesc si eu putin si sa apuc sa ma organizez altfel....
Alondra
QUOTE(simina_ana @ Sep 8 2011, 12:11 PM) *
Eu tot cu durerile mele de burta...uneori intepaturi....cred ca il vizitez saptamana viitoare pe Horatiu iar ca nu e normal....
Piticii sunt ok....Serban doarme si papa. E cuminte foc si sper sa ramana asa.....iar Iancu se pregateste de gradi....suntem in febra pregatirilor si abia asteapta. Zilele astea mergem sa-i luam rezultatul la analize si ce hartii mai are nevoie, la cumparaturi....asa ca suntem pe fuga mai mult....incercam printrwe picaturi sa le facem e toate si sper de luni incolo sa ma mai linsitesc si eu putin si sa apuc sa ma organizez altfel....

Cu siguranta o sa va intrati in alt ritm odata ce merge si Iancu la gradi, o sa vezi yes.gif Mama ta mai e la tine?
Nasol cu intepaturile astea, o sa mergi la spital sau la Gynepro?
adinuta
Fetelor, am vesti de la Iustina! A nascut azi la 11:30 (nu stiu cum, cred ca cezariana) un baietel de 3770 g, 51 cm, Apgar 10. Felicitari, mami! A meritat asteptarea!!!!!!!
Mai ramane Ramo, haide Maya!!!!!!!!!!!!!!
anka28
felicitari Iustina sa iti traiasca printisorul sa te recuperezi repede si sa ai mult mult laptic si zile/nopti linistite fara colici floare2.gif trandafir.gif
Alondra
QUOTE(adinuta @ Sep 8 2011, 05:39 PM) *
Fetelor, am vesti de la Iustina! A nascut azi la 11:30 (nu stiu cum, cred ca cezariana) un baietel de 3770 g, 51 cm, Apgar 10. Felicitari, mami! A meritat asteptarea!!!!!!!
Mai ramane Ramo, haide Maya!!!!!!!!!!!!!!

FELICITARI mami Iustina! eusa_clap.gif Recuperare rapida si bebe sanatos iti urez!Sanatate multa si mult laptic! biberon.gif

Offf, Adinuta, cred ca Maya ma innebuneste deja.......wacko.gif
simina_ana
QUOTE(Alondra @ Sep 8 2011, 12:16 PM) *
Cu siguranta o sa va intrati in alt ritm odata ce merge si Iancu la gradi, o sa vezi yes.gif Mama ta mai e la tine?
Nasol cu intepaturile astea, o sa mergi la spital sau la Gynepro?



Nu stiu....vedem unde ma cheama....poate imi trec totusi....
Mama mai e la mine.....saptamana viitoare la sfarsit pleaca....am rugat-o sa mai stea si prima saptamana de gradi a lui Iancu....ca sa vina si ea la prima zi de gradi....e eveniment unic si important, nu? biggrin.gif
simina_ana
QUOTE(adinuta @ Sep 8 2011, 05:39 PM) *
Fetelor, am vesti de la Iustina! A nascut azi la 11:30 (nu stiu cum, cred ca cezariana) un baietel de 3770 g, 51 cm, Apgar 10. Felicitari, mami! A meritat asteptarea!!!!!!!
Mai ramane Ramo, haide Maya!!!!!!!!!!!!!!



Felicitari Iustina.....In sfarsit a venit si bebe mic.....cred ca acum il tii in brate si va iubiti....
Recuperare rapida , mult laptic, bebe cuminte si papacios!!!
Va steptam acasa sa ne povestesti cum a fost!!!
simina_ana
QUOTE(Alondra @ Sep 8 2011, 06:31 PM) *
FELICITARI mami Iustina! eusa_clap.gif Recuperare rapida si bebe sanatos iti urez!Sanatate multa si mult laptic! biberon.gif

Offf, Adinuta, cred ca Maya ma innebuneste deja.......wacko.gif



Cred ca e prima data cand ii spui pe nume.....cred ca asta e un semn ca maine vine biggrin.gif
nicoll
Felicitari mami Iustina!!!!!!!!!!!! Ce dolofan ai avut in burtica!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sa fie sanatos, sa creasca mare iar tie mult laptic pt cel mic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ramo, nu te lasa!!!!!!!!!!!!!!!! Sa vina si Maya maine!!!!!!!!!!!!!!
Alondra
QUOTE(simina_ana @ Sep 8 2011, 07:33 PM) *
Nu stiu....vedem unde ma cheama....poate imi trec totusi....
Mama mai e la mine.....saptamana viitoare la sfarsit pleaca....am rugat-o sa mai stea si prima saptamana de gradi a lui Iancu....ca sa vina si ea la prima zi de gradi....e eveniment unic si important, nu? biggrin.gif

Sper sa-ti treaca si sa nu mai fie nevoie sa mergi!
E bine ca mai sta mama ta la voi, te mai ajuta yes.gif

QUOTE(simina_ana @ Sep 8 2011, 07:35 PM) *
Cred ca e prima data cand ii spui pe nume.....cred ca asta e un semn ca maine vine biggrin.gif

Da, asa e, bine-ai remarcat biggrin.gif....Eu greu ii spun pe nume inca pt ca nu am vazut-o ...ciudat nu?! oFloare1.gif Adevarul e ca m-am obisnuit greu cu Maya si in casa sa-i spun asa....Eu prefer MaEvy, asa i-am spus pana acum si asa cred ca o sa-i spun si de-acum incolo, numai sa o vad odata!

QUOTE(nicoll @ Sep 8 2011, 08:17 PM) *
Felicitari mami Iustina!!!!!!!!!!!! Ce dolofan ai avut in burtica!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sa fie sanatos, sa creasca mare iar tie mult laptic pt cel mic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ramo, nu te lasa!!!!!!!!!!!!!!!! Sa vina si Maya maine!!!!!!!!!!!!!!

smile.gif
lol..multumesc mami Nicoll pray.gif Dne ajuta sa vine cu bine! pray.gif
simina_ana
QUOTE(Alondra @ Sep 8 2011, 10:38 PM) *
Sper sa-ti treaca si sa nu mai fie nevoie sa mergi!
E bine ca mai sta mama ta la voi, te mai ajuta yes.gif
Da, asa e, bine-ai remarcat biggrin.gif....Eu greu ii spun pe nume inca pt ca nu am vazut-o ...ciudat nu?! oFloare1.gif Adevarul e ca m-am obisnuit greu cu Maya si in casa sa-i spun asa....Eu prefer MaEvy, asa i-am spus pana acum si asa cred ca o sa-i spun si de-acum incolo, numai sa o vad odata!
smile.gif
lol..multumesc mami Nicoll pray.gif Dne ajuta sa vine cu bine! pray.gif


SUna frumos combinatia asta intre cele 2 nume.....parca vad ca ii ramane asa.....
Siiiiiiiii..........................cand mergi la spital? biggrin.gif
Mira
Felicitari Iustina!!
Nastere usoara Alondra!!
anka28
nastere usoara Alondra!
Alondra
Buna dimineata mamici! bb.gif
Bebe a mea nu da semne nici azi...

QUOTE(simina_ana @ Sep 9 2011, 10:03 AM) *
SUna frumos combinatia asta intre cele 2 nume.....parca vad ca ii ramane asa.....
Siiiiiiiii..........................cand mergi la spital? biggrin.gif


Am vb cu Horatiu si a zis sa ma duc pregatita si moral si cu bagajul....la 13:30 ma duc la maternitate si SPER SA NASC ODATA! pray.gif
QUOTE(Mira @ Sep 9 2011, 10:24 AM) *
Felicitari Iustina!!
Nastere usoara Alondra!!

Multumesc Mira! tzuc.gif
QUOTE(anka28 @ Sep 9 2011, 11:21 AM) *
nastere usoara Alondra!

Multumesc Anka! tzuc.gif
alexxalili
trandafir.gif felicitari iuatina, Doamne ajuta bebelusul sa creasca mare si sanatos!
Ramo, tu ne mai tii mult in asteptare? nastere usoara si cand mai deschid calculatorul sper sa aflu ca esti proaspata mamica.
Alondra
QUOTE(alexxalili @ Sep 9 2011, 11:25 AM) *
trandafir.gif felicitari iuatina, Doamne ajuta bebelusul sa creasca mare si sanatos!
Ramo, tu ne mai tii mult in asteptare? nastere usoara si cand mai deschid calculatorul sper sa aflu ca esti proaspata mamica.

Multumesc Lili , la 13:30 ma duc la spital si probabil o sa-mi induca nasterea pt ca bb.gif nu da semne ca vrea sa iasa singura...sa-mi tii pumnii! tzuc.gif
Roxxy87
Alondra iti doresc si eu nastere usoara, recuperare cat mai rapida si laptic pt bebelina smile.gif tzuc.gif
adinuta
QUOTE(Alondra @ Sep 9 2011, 11:22 AM) *
Buna dimineata mamici! bb.gif
Bebe a mea nu da semne nici azi...
Am vb cu Horatiu si a zis sa ma duc pregatita si moral si cu bagajul....la 13:30 ma duc la maternitate si SPER SA NASC ODATA! pray.gif

Multumesc Mira! tzuc.gif

Multumesc Anka! tzuc.gif

Nastere usoara, Ramo!!!!!!!!!Doamne ajuta sa ne auzim cu bine!
alexxalili
QUOTE(Alondra @ Sep 9 2011, 11:43 AM) *
Multumesc Lili , la 13:30 ma duc la spital si probabil o sa-mi induca nasterea pt ca bb.gif nu da semne ca vrea sa iasa singura...sa-mi tii pumnii! tzuc.gif

doamne ajuta sa fie totul bine!. iti tin pumnii! astept vesti.
simina_ana
QUOTE(Alondra @ Sep 9 2011, 11:22 AM) *
Buna dimineata mamici! bb.gif
Bebe a mea nu da semne nici azi...
Am vb cu Horatiu si a zis sa ma duc pregatita si moral si cu bagajul....la 13:30 ma duc la maternitate si SPER SA NASC ODATA! pray.gif

Multumesc Mira! tzuc.gif

Multumesc Anka! tzuc.gif


Nastere usoara si rapida sa ai, draga mea !!!...
Asteptam vesti!!!
simina_ana
QUOTE(alexxalili @ Sep 9 2011, 11:25 AM) *
trandafir.gif felicitari iuatina, Doamne ajuta bebelusul sa creasca mare si sanatos!
Ramo, tu ne mai tii mult in asteptare? nastere usoara si cand mai deschid calculatorul sper sa aflu ca esti proaspata mamica.



Ce fac zuzicile?
Alondra
QUOTE(Roxxy87 @ Sep 9 2011, 11:46 AM) *
Alondra iti doresc si eu nastere usoara, recuperare cat mai rapida si laptic pt bebelina smile.gif tzuc.gif


Multumesc Roxxy, asa sa fie! tzuc.gif
QUOTE(adinuta @ Sep 9 2011, 11:49 AM) *
Nastere usoara, Ramo!!!!!!!!!Doamne ajuta sa ne auzim cu bine!

S-auzim de bine Adinuta, multumesc! tzuc.gif

QUOTE(alexxalili @ Sep 9 2011, 12:01 PM) *
doamne ajuta sa fie totul bine!. iti tin pumnii! astept vesti.

Multumesc Lili! tzuc.gif

QUOTE(simina_ana @ Sep 9 2011, 12:35 PM) *
Nastere usoara si rapida sa ai, draga mea !!!...
Asteptam vesti!!!

Da, sa fie rapida, multumesc Simina! tzuc.gif


Gata fetelor, am plecat la spital...sa-mi tineti pumnii! pray.gif
iubita_tiana
QUOTE(Alondra @ Sep 9 2011, 12:54 PM) *
Multumesc Roxxy, asa sa fie! tzuc.gif

S-auzim de bine Adinuta, multumesc! tzuc.gif
Multumesc Lili! tzuc.gif
Da, sa fie rapida, multumesc Simina! tzuc.gif
Gata fetelor, am plecat la spital...sa-mi tineti pumnii! pray.gif

tinem Ramonika....stransi stransi sa fie bine pt amandoua......
andreea_g
buna fetele !!!

Alondra nastere usoara !!!oare ai nascut deja ?! tongue.gif

Iustina felicitari !!!Sa ai un bebe sanatos si papacios ! smile.gif
anabell
in sfarsit alondra iti vezi bebele!!!!
nastere usoara!!!!!!!!!!!!!!!!!
asteptam vesti bune!!!!!!!!
nicoll
Ramo, ce faci? S-a intamplat? Te-ai intalnit cu Maya?
Oricum nastere usoara daca evenimentul inca nu a avut loc; noi iti tinem pumnii!!!!!!!!!!!!!!!
anabell
astazi am iesit in oras la shopping smile.gif
am luat ceva la bebe salopeta si mie blugi(ca nu imi vin nici o pereche care ii aveam chiar daca am slabit 11 kg!!!!!! sunt dezamagita de mine)
am fost chiar la o cafenea la un suc cu el chiar daca e micut dar nu se fuma acolo si a stat cuminte si a dormit!!!!
azi nopate am dormit bine cu treziri la 3 ore dar a adormit repede
abia astept sa vina perioada cand nu se mai trezeste pt masa de la 3 noaptea smile.gif dar cred ca mai e mult pana atunci ...acuma parca are un ceas in fund se trezeste la 3 ore fix!!!!
nicoll
QUOTE(anabell @ Sep 9 2011, 06:10 PM) *
am fost chiar la o cafenea la un suc cu el chiar daca e micut dar nu se fuma acolo si a stat cuminte si a dormit!!!!
azi nopate am dormit bine cu treziri la 3 ore dar a adormit repede
abia astept sa vina perioada cand nu se mai trezeste pt masa de la 3 noaptea smile.gif dar cred ca mai e mult pana atunci ...acuma parca are un ceas in fund se trezeste la 3 ore fix!!!!


Ma bucur sa aud ca bebele tau e bine si nu te necajeste, dar pana sa sara de masa de la 3 noaptea mai este... cale lunga. Rabdare mami, rabdare...

Al meu se mai linistise, dar azi noapte m-a chinuit de la ora 3 si azi aproape toata ziua, mi-era asa mila de el, avea ochisorii rosii de obosit ce era. Acum s-a mai linistit, doarme de o ora, sper sa se odihneasca bine.
Daca nu ar da toata ziua din manute, ar fi mai linistit, dar asa si cand doarme da din maini si normal ca se trezeste, incepe sa planga si ...gata, s-a dus linistea noastra.
Sper ca la noapte va fi mai bine...
pray.gif
loredana03
QUOTE(nicoll @ Sep 9 2011, 08:40 PM) *
Ma bucur sa aud ca bebele tau e bine si nu te necajeste, dar pana sa sara de masa de la 3 noaptea mai este... cale lunga. Rabdare mami, rabdare...

Al meu se mai linistise, dar azi noapte m-a chinuit de la ora 3 si azi aproape toata ziua, mi-era asa mila de el, avea ochisorii rosii de obosit ce era. Acum s-a mai linistit, doarme de o ora, sper sa se odihneasca bine.
Daca nu ar da toata ziua din manute, ar fi mai linistit, dar asa si cand doarme da din maini si normal ca se trezeste, incepe sa planga si ...gata, s-a dus linistea noastra.
Sper ca la noapte va fi mai bine...
pray.gif

nicoll asa pateam si eu cu cel mic, cum il adormeam la putin timp de misca manutele se trezea asa ca il inveleam (infasam )intr-u sutec de finet ii prindeam doar manutele si asa bine se odihnea dormea cu orele. asa i-am facut pana aproape de 4 luni pana si-a putut controla el reflexele.
alondra oare esti cu maya in brate?
alexxalili
vreo veste de la ramo?
nicoll
QUOTE(loredana03 @ Sep 9 2011, 08:48 PM) *
nicoll asa pateam si eu cu cel mic, cum il adormeam la putin timp de misca manutele se trezea asa ca il inveleam (infasam )intr-u sutec de finet ii prindeam doar manutele si asa bine se odihnea dormea cu orele. asa i-am facut pana aproape de 4 luni pana si-a putut controla el reflexele.
alondra oare esti cu maya in brate?


Da, cu siguranta va dormi bine daca are mainile prinse usor. Asta o sa fac eu in seara asta daca nu se linisteste.
Multumesc mult.
simina_ana
QUOTE(alexxalili @ Sep 9 2011, 10:22 PM) *
vreo veste de la ramo?


Nimic.....am vorbit azi cu ea inainte de a pleca la spital si i-am amintit sa-mi dea mesaj sau telefon....dar nimic deocamdata....\
Nu-mi pun telefonul pe silent in noaptea asta ca sa aud daca cumva primesc mesaj....si va anunt cum am vesti....
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.