Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De August 2010
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2010
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191
cristina_natalia
http://s925.photobucket.com/albums/ad99/cr...mview=slideshow
vali84
cristina_natalia, sa-ti traiasca printesicile superbe amandoua! au niste ochisori minunati! sa va aduca numai bucurii si impliniri! si occasion.gif Nataliei!
masha
QUOTE(cristina_natalia @ Jun 1 2011, 02:46 AM) *

cristina_natalia, foarte frumoase fetele tale, ce ochi superbi au!!! sa va traiasca!


am fost si noi la mini petrecerea de 1 iunie, ne-am ales cu un balon, ca avea toata lumea si a trebuie sa ii i-au si eu liwlol.gif

da pana la urma ii place la nebunie balonul...biggrin.gif
roua
buna fetelor
LA MULTI ANIIIIIIIIIIII !!!!!!!!!! Tuturor copiilor si noua smile.gif
cristina natalia ...superbe toate 3...si azi face natalia 2 ani? ce tare !!! la multi ani inca o data .
salexandre grea zi :)dar importanta , dar trece...inca un pas spre independenta(ce frumos!!!!...sunt o plangacioasa si imi vine sa olang smile.gif )
noi suntem bine !!!
va pupammmmmmmmmmmmm pe toti si toate ;
roxana vreme frumoasa va doresc si distractie !!! crema de protectie si eu am luat cu factor 50 , dar de la Gerovital...tot fara parabeni si fara...nu mai stiu ce, a zis ca acum a aparut, e ok...si a costat 31 RON.
vali bravooooooooooo pt reusita, vezzi ca pana la urma e mai bine.
daria esti fff frumoasa si ce mare ai crescut
anna e superba si cu botic, cat despre tobogan , mergem sambata iar la cj, avem nunta si o sa-l iau liwlol.gif, de la cora .
tzuc.gif
roua
si cristina natalia in august mai facem o intalnire la cj ...poate ajungeti si voi...sa vedem atunci pe unde ne intalnim ...daca tot la polus sau....mai vedem...mai vb
diana45
La multi ani, pitici! Sa cresteti mari si sanatosi!

Cristina, ne bucuram ca Anna papa mai bine! Luca e la fel de nemancacios, cu putine exceptii biggrin.gif
Salexandre, baiat mare Andre. Tu vei incepe serviciul in curand, daca nu ma insel.
Pupam fetitele frumoase: Daria, Teodora si Natalia!

Va las ca am o gramada de treaba. Greu fara ajutor!!!!
diana45
Andrei, felicitari. Vezi mami ca se rezolva!
Roxana, distractie placuta!
cristina254
Salut!!!!
Cu greu imi fac timp sa scriu......Anna nu mai sta locului o clipa....si eu tot in continua miscare. Acum sper sa se joace singurica macar 5 minute.
Ne este tare dor de voi si ma bucur mult ca scrieti des.....asa mai aflu ce fac minunile de august.
Noi nu prea avem noutati.....de cateva zile cand paseste se lasa cu greutatea pe picioare.....cred ca e bine.....si s-a mutat oficial in camera ei. Prima noapte a fost grea....pentru mine evident..... dar ne-am obisnuit incet, incet. Noi suntem tot pe afara, in parc.....papam ceva mai bine legumele.....dar acum e bai la cereale.
Luca, Tudor.....va pupam cu mult drag!!! Ne este dor sa va vedem!
Masha, ma bucur ca Daria e tot mai bine......e o frumoasa si o smecheruta!!!
Slalexander, foarte mult curaj din partea ta....dar pentru Andre cred ca va fi bine cu multi copii in jur. Va tinem pumnii!
Vali, ma bucur mult ca se vad rezultatele asa de repede!!
Cristina_Natalia, sa iti traiasca fetitele!!!! Minunate!
Un minut nu m-am uitat la ea si s-a urcat pe o jucarie.....cu picioarele.....si e o masuta de joaca. Alpinista o fac.....liwlol.gif
Va pupam!!!!!
Si ca sa nu ne uitati...



masha
QUOTE(cristina254 @ Jun 1 2011, 10:07 PM) *
Salut!!!!
Cu greu imi fac timp sa scriu......Anna nu mai sta locului o clipa....si eu tot in continua miscare. Acum sper sa se joace singurica macar 5 minute.
Ne este tare dor de voi si ma bucur mult ca scrieti des.....asa mai aflu ce fac minunile de august.
Noi nu prea avem noutati.....de cateva zile cand paseste se lasa cu greutatea pe picioare.....cred ca e bine.....si s-a mutat oficial in camera ei. Prima noapte a fost grea....pentru mine evident..... dar ne-am obisnuit incet, incet. Noi suntem tot pe afara, in parc.....papam ceva mai bine legumele.....dar acum e bai la cereale.
Luca, Tudor.....va pupam cu mult drag!!! Ne este dor sa va vedem!
Masha, ma bucur ca Daria e tot mai bine......e o frumoasa si o smecheruta!!!
Slalexander, foarte mult curaj din partea ta....dar pentru Andre cred ca va fi bine cu multi copii in jur. Va tinem pumnii!
Vali, ma bucur mult ca se vad rezultatele asa de repede!!
Cristina_Natalia, sa iti traiasca fetitele!!!! Minunate!
Un minut nu m-am uitat la ea si s-a urcat pe o jucarie.....cu picioarele.....si e o masuta de joaca. Alpinista o fac.....liwlol.gif
Va pupam!!!!!
Si ca sa nu ne uitati...



cristina, Anna ne surprinde ca de obicei, ce sa mai...frumoasa, si ce dintisori are ia sus :*
nu stiu voi cum va plimbati toata ziua, ca noi de cateva zile, nu apucam decat dimineata, ca dupa amiaza ploua cu galeata sad.gif
Daria a luat-o din loc de-a busilea, mi-e groaza de cazaturile ce vor urma...
noi tot nu dormim noaptea, cred ca suntem singurica care mananca si sisi si doarme si cu mamy sad.gif,
iar la fructe tot nici un succes, inaintam cu ce avem, pireutul din legume sau cu carnita, si apa, cel mai important, si in rest multa sisi...
azi i-am cumparat o carticica cartonata si e foarte incantata de ea, caci balonelul de iri n-a rezistat serii liwlol.gif
sper ca sunteti bine si mai asteptam pozeeeeeeeee si de la baietei?! bananab.gif jucaus.gif nanner.gif
mamemaki
QUOTE(vali84 @ May 31 2011, 02:19 PM) *
si lui Matei occasion.gif occasion.gif tot de 10 luni, cu un pic de intarziere, multa sanatate si bucurii! cand plecati in vacanta? si unde?

si bineinteles occasion.gif occasion.gif si "surioarei" noastre Laura! si trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif si pupici!ce mai faceti?


nu am intrat pe ultimele zile...

si Andrei occasion.gif cu un pic de intarziere...

noi suntem bine. eu am fost la oftamolog astazi ca pare am facut o alergie din cauza cremele solare. eu am luat niste creme pentru laura si intai am incercat-o eu. cum nu me a facut bine pe fata mai am cumparat o alta si asa mai departe.. am incercat cam 4 creme saptamana trecuta. pare ca le am pus prea aproape la ochi... am o alergie si nu stiu de care este. oricum laura este bine si pare ca nu are nimic.

laura are 2 dintisori de o luna si sumate deja, dar celalti nu pare ca vreau sa apare... merge foarte repede de a busilea pe toata casa, se ridica in piciore si se tine pe mobila dar nu prea vrea sa merge in piciore. nu e nimic, mai asteptam.

spune mamamamama cand se enerveaza si spune tatatata mai incet cand se contentreaza si se joaca smile.gif

in ultime vreme mananca foarte bine. numai ca nu mai vrea sanul cand suntem plecati. trebuie sa iau mancarea solida cu mine ce este destul de complicat. daca le dau fructe intregi rontaieste dar nu prea mananca si nu tine de foame. mancarea gatita de mine nu tine prea mult tim cu vremea aceasta asa ca nu am altceva decat s a iau un borcanel cumparat de legume/carne.

noi ne place barcanele de marca "babylove" din DM. (acuma cateva luni a deschis si un magazin la unirii, pe calea lipscani). este destul de ieftin in comparatie cu alte borcanele, gustul pare ca este bun si are un sortiment destul de amplu. scrie si "biologisch". daca e adeverat nu stiu dar pare ok.

va salut pe toti!
mamemaki
diana45
Salutare,

Ma omoara reclama asta care tot apare. Nu mai poate omu' sa scrie linistit pe topicul asta. Ba dispar pagini, ba face figuri, acu si stresanta de reclama wife.gif
Anna esti suuuper! Ne era dor.
Mamemaki, ne bucuram ca totul e ok si la voi!
Vreau sa va zic de un blog tare misto cu idei de hrana sanatoasa si gustoasa pentru bebei si parinti- tot mai raw punct ro( sper ca scris asa sa nu fie cenzurat). Sa incercati inghetata de banane, e tare buna wink.gif
roua
neatza
cafea.gif

va pupammmmmmmmmmmmm
anna, te rog nu alpinista, ca e florin destulllll, si pt tine sad.gif...toata ziua plecat sad.gif..
roxi e vineri..deci Bulgaria ..here i come !!!
pt toata lumeaaaaaaaa tzuc.gif
vali84
buna seara! sper ca sunteti bine cu totii...noi suntem din ce in ce mai puternici si mai activi, recuperam !!



am invatat sa beau din cana cu pai





facem si noi botic..ce? numai Anna? liwlol.gif



va salutam respectuos



vali84
QUOTE(diana45 @ Jun 2 2011, 10:55 PM) *
Salutare,

Ma omoara reclama asta care tot apare. Nu mai poate omu' sa scrie linistit pe topicul asta. Ba dispar pagini, ba face figuri, acu si stresanta de reclama wife.gif
Anna esti suuuper! Ne era dor.
Mamemaki, ne bucuram ca totul e ok si la voi!
Vreau sa va zic de un blog tare misto cu idei de hrana sanatoasa si gustoasa pentru bebei si parinti- tot mai raw punct ro( sper ca scris asa sa nu fie cenzurat). Sa incercati inghetata de banane, e tare buna wink.gif


diana, mai scrii inca o data te rog adresa ? ca nu inteleg doh.gif
moni_k
buna seara! iaca si eu pe-aici, doar cat sa ma minunez de caaaat de frumoasa e anna cea dintzoasa wub.gif wub.gif wub.gif si caaat de scump e andrei! pare sa fi recuperat ce avea de recuperat, nu?
diana45
diana, mai scrii inca o data te rog adresa ? ca nu inteleg doh.gif
[/quote]

da cautare pe google- Tot mai raw

Andrei e tare scump. poza cu botic imi place de mor!! pupici
cristina254
Salut!!!
In loc sa dorm un strop, profit sa scriu.... Sunt atat de obosita ca nu reusesc nicicum sa adorm. Am avut vineri intalnirea de 10 ani....si normal ca joi seara Anna a facut febra. Ieri a fost o intreaga alergatura....si grija de Anna si chef, noi am si fost colegii de generatie....asa ca am zis ori mergem amandoi, ori niciunul liwlol.gif......evident ca am avut niste mutre....:)dar macar am fost cu intreruperi si la petrecere chiar daca mai mult am alergat pe acasa.
Initial am crezut ca e de la dintisori, dar se pare ca e faringita....un microb luat de undeva. In afara de febra mare....ca am ajuns la impachetari cu otet....Anna pare ok....este chiar vesela.
Acum trebuia sa fiu la nunta unei prietene, dar am hotarat sa raman eu acasa ca ii creste febra instant la 39.
Sper sa ne facem repede bine!!!!
Vali, e un frumos si acum o sa iti arate si cat e de ambitios!
Va pupam!!!
Nb!
masha
buna seara mamici!
cristina, imi pare rau pt Anna si pt voi, sper ca sunteti mai bine tzuc.gif , multa sanatate!
vali, Andrei arata super bine, mergeti spre victorie! ai sa vezi ca mai incolo o sa fugi dupa el toata ziua biggrin.gif
salexandre, cum se simte Andre la cresa, tu cum?cand incepi munca?
roua, iti simtim lipsa si a ta si lui Tudor!:P
mamameki, vrem poze cu Laura?!
Mihaela, dupa Maria ni s-au lungit ochii.....................
noi am fost plecate in wekeend, nimic special, dar in 5 minute de iarba ale Dariei s-a relaxat si bucurat cat pentru un an...a cunoscut toate animalele si pasarile domestice, ce sa mai, i-a placut...
sper ca toata lumea e bine si va uram noapte buna...
atasam si noi cateva poze din acest wekeend petrecut la tara...
mmmm...

asa ma joc eu la tara...

alooo

imi vine sa te mananc

hi
vali84
buna dimineata, mamici! va cinstesc cu o cafea.gif

monik, da, recupereaza incredibil de repede Andrei, mi-au dat lacrimile ieri dimineata cand a stat minute in sir singurel in fundic in scaunul de masa, se mai lasa cateva sec pe spate, apoi iar se desprindea de pe spatar si stateaaa!!!am reusit si noi bananab.gif se si intoarce lateral cu trunchiul stand in fund, se apleaca in toate partile dupa jucarii si revine la pozitia initiala, manevreaza foarte bine jucariile, le bate una de alta, apuca cu doua sau trei degete obiecte mici, spune dada, papa, baba, fetelor, sunt tot mai convinsa ca am un copilash sanatos, dar cu intarzierea asta motorie pe care o recuperam noi vad ca destul de repede cu kineto, fara medicamente super.gif

Daria si Anna sunt doua frumuseti, atat de bine le sta in rochite cu palariute! tare scumpe sunt! love1.gif

va pupam , o zi frumoasa cu soare!!


vali84
masha, parca tu intrebai de cantitatea de pipi acum pe caldurile astea...sa stii ca si eu am observat la Andrei ca e mai redusa putin fata de zilele mai racoroase dar cred ca e normal, el mai si transpira la sedintele de kineto, ii dau intre mese ceai sau apa cate putin si des
roua
sa nu ne duceti prea mult dorul liwlol.gif




cam atat lucram noi smile.gif
va pupammmmmmmmmmmmmm
masha
buna mamici!
vali, ma bucur ca sunteti bine!
roua, Tudor e absolut superb biggrin.gif, si ce frumos are locul de joaca, daca acolo e in balcon, atunci e balconul de vis:P
cristina , sper ca sunteti bine si te tine Anna ocupata de nu ai timp sa ne scrii!
masha
buna mamici!
vali, ma bucur ca sunteti bine!
roua, Tudor e absolut superb biggrin.gif, si ce frumos are locul de joaca, daca acolo e in balcon, atunci e balconul de vis:P
cristina , sper ca sunteti bine si te tine Anna ocupata de nu ai timp sa ne scrii!
cristina_natalia
QUOTE(roua @ Jun 1 2011, 05:38 PM) *
buna fetelor
LA MULTI ANIIIIIIIIIIII !!!!!!!!!! Tuturor copiilor si noua smile.gif
cristina natalia ...superbe toate 3...si azi face natalia 2 ani? ce tare !!! la multi ani inca o data .
salexandre grea zi :)dar importanta , dar trece...inca un pas spre independenta(ce frumos!!!!...sunt o plangacioasa si imi vine sa olang smile.gif )
noi suntem bine !!!
va pupammmmmmmmmmmmm pe toti si toate ;
roxana vreme frumoasa va doresc si distractie !!! crema de protectie si eu am luat cu factor 50 , dar de la Gerovital...tot fara parabeni si fara...nu mai stiu ce, a zis ca acum a aparut, e ok...si a costat 31 RON.
vali bravooooooooooo pt reusita, vezzi ca pana la urma e mai bine.
daria esti fff frumoasa si ce mare ai crescut
anna e superba si cu botic, cat despre tobogan , mergem sambata iar la cj, avem nunta si o sa-l iau liwlol.gif , de la cora .
tzuc.gif
cristina254
QUOTE(masha @ Jun 6 2011, 08:16 PM) *
buna mamici!
vali, ma bucur ca sunteti bine!
roua, Tudor e absolut superb biggrin.gif, si ce frumos are locul de joaca, daca acolo e in balcon, atunci e balconul de vis:P
cristina , sper ca sunteti bine si te tine Anna ocupata de nu ai timp sa ne scrii!

Suntem bine.....multumim de intrebare smile.gif.....aseara deja am fost afara vreo 2 ore......nu mai are fera....joi mai mergem la control.
Tudor, esti un scump smile.gif.....si venim si noi la locul tau de joaca liwlol.gif
In rest e totul ok.....ne pregatim de papa si de parc.
Va pupam pe toti!!!
cristina254
Masha, tare bine le sta la bebei in iarba.....Daria e tare frumusica.....si e tare bine ca aveti unde sa o duceti la aer curat.
masha
QUOTE(cristina254 @ Jun 7 2011, 01:09 AM) *
Masha, tare bine le sta la bebei in iarba.....Daria e tare frumusica.....si e tare bine ca aveti unde sa o duceti la aer curat.

daaa, s-a relaxat maxim Daria, acum ca am vazut ca ii place o pun si in parc cateva minute pe iarba, cat vrea ea sa stea... jucaus.gif si lunile mai calduroase cred ca plecam tot la tara, ca ne coacem la bloc... bananab.gif

roua, de cand am vazut pozele cu Tudor m-au napadit niste ganduri invidioase...are atatea jucarii mariiii...cat costa toboganul?sad.gif wacko.gif apoi are ce zice sotul, ce ai mai cumparat, iar ai vazut pe forum liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
cristina254
Ia ghiciti unde am fost eu azi.....si ce m-am distrat.... smile.gif

Va pupam!!!!!
masha
buna dimi!
Anna ce incantata esti, sigur ti-a placut!super daca aveti in oras bazin, noi nu...sad.gif
Noi ieri ne-am intalnit cu vecina de salon de la maternitate, si Daria m-a facut de ras:D, cand dadea sa vorbeasca ceva Marina, asa m-ai pitigaiat, Daria plangea cu lacrimi de crocodil, am stat cu ea de la 10 pana la 2 si nimic, cum deschidea Marina gura, cum plangea Daria...am mai observat eu intro zi, cand ne-am orpit de am vb cu o mamica, tot tipa bebelusa in carut si Daria a plans, da am zis ca cine stie, poate ...da acuma nu- i de gluma, zici ca ii speriata...doar tipa si ea destul...asa ca Marina s-a jucat i partea ei si Daria in alta parte a camerei, iar cand se intalneau, una tipa, alta plangea...deci mai bine decat la circ:))
Astazi incepem sedintele de kineto, caci am cam lasat-o balta, ba cu spital, ba cu toate problemele...asa ca acuma intra Daria la munci!
salexandre, cum e cu, cresa, ai inceput munca?
vali84
neatza! o cafea.gif de la noi

Anna unde ai fost dragutzo? la bazin? vad ca te-ai distrat copios...mi-ar placea sa-l putem duce si noi pe pitic la inot, dar din pacate nu e bazin la noi in orash, e in faza de proiect dar stiti voi nu este bani biggrin.gif

Tudor cate jucarii frumoase ai tu , micule gradinar e prea mult pamant la flori, mai varsam din el si pe parchet liwlol.gif esti tare scump!

noi ne-am decis sa continuam cu kineto pana la final de luna cand mergem la control la neuro sa-l vada, ca tare bine-i merge, face progrese vazand cu ochii, ieri l-a pus pe minge din aia mare ce mult i-a placut, acum se distreaza la kineto, nu mai plange deloc, e extraordinar parca e alt copil!! singurul lucru care nu-mi place e ca i s-au subtiat bulanashele sad.gif, nu mai e asa pufos, normal dupa atata sport, altfel ii sta carnea pe el cum se spune, dar nu a slabit are 9,500 kg

acum spune tata, numai mama nu vrea sa spuna crybaby.gif

va pupam o zi cat mai frumoasa!

salexandre
Neata fetele,

cafea.gif

Nu am mai avut timp sa intru pentru ca stau cu Andre la gradinita si cand ma intorc o iau si pe Catarina acasa asa ca timpul meu zboara.

Dimineata pe la 8 suntem la gradita toti 3. Catarina vine cu noi la cresa putin dupa care se duce la grupa ei de gradinita iar eu raman cu Andre vreo ora. La 9 mananca fructe si paine sau fructe cu biscuiti si o branzica, etc. Dupa ce papa la somn. Educatoarele il pun sa doarma. Eu intre timp plec acasa iar cand el se trezeste ma suna educatoarele sa imi spuna cum se simte. La 11 sau cand se trezeste mananca pranzul iar la 12 ii iau acasa pe amandoi.

Azi l-am lasat mai devreme singurel. Nu a plans.
Masha foarte frumoasa buburuza ta. Eu incep munca pe 20 iunie.
Roua Tudor e un frumos si un scump smile.gif
Vali felicitari pt progrese tzuc.gif
Teea ce mai face Vladut?




vali84
ce frumoshi sunteti, salexandre!! ai doua minuni de copilasi!! e bine ca incet incet se obisnuieste Andre cu cresa tzuc.gif
masha
[b]salexandre[ partners.gif /b], ce frumosi sunt copiii! si ce frumos se joaca! partners.gif
roua
buna mamici,
va multumim pt aprecieri tzuc.gif
cristina imi propun in fiecare zi sa te sun si sa te intreb de Anna , pt ca am citit ca ati fost bolnavioare sad.gif, dar sunt ffff ocupata acum, si deja vad ca sunteti binee , ma bucur tare
masha liwlol.gif, toboganul l-am luat din Cora din cluj, cu 130 ron , nu l-am mai gasit la oferta cu 90 ron sad.gif, dar si asa e bineeeeeeee, dar probabil o sa mai apara iin oferte pe la alte magazine, trebuie doar sa urmaresti, si este de la SMOBY. pe buna dreptate intreaba sotul tau liwlol.gif wink.gif
salexandre, foarte frumosi toti trei, si vai, azi maine te intorci la lucru sad.gif
vali ,ma bucur pt ca esti plina de optimism...sa ramai tot asa wink.gif
va pup
o noapte linistita!
roua
QUOTE(cristina254 @ Jun 8 2011, 02:37 PM) *
Ia ghiciti unde am fost eu azi.....si ce m-am distrat.... smile.gif

Va pupam!!!!!


Superba tzuc.gif
cristina254
QUOTE(roua @ Jun 10 2011, 12:47 AM) *
cristina imi propun in fiecare zi sa te sun si sa te intreb de Anna , pt ca am citit ca ati fost bolnavioare sad.gif, dar sunt ffff ocupata acum, si deja vad ca sunteti binee , ma bucur tare

Daca ai stii de cate ori imi propun si eu sa va sun.....si pe Diana....dar sunt convinsa ca toate trei alergam dupa bebei. Acum la mine e mai aglomerat ca duminica e botezul nepotelei mele si suntem si nasii...asa ca umblu dupa haine si ce mai trebuie. Anna e bine ....si-a revenit foarte repede.
Vali, Masha, noi avem un Aqua Land in oras....initial nu am vrut sa o duc inca dar m-au innebunit mamicile cu care iesim si intr-un final am zis ca incerc. I-a placut atat de mult ca de acum inainte cred ca vom merge de 2 ori pe saptamana. Apa e foarte calda si macar nu o tin in soarele de amiaza. Este si un tip de colac pe okazii....pentru bebei asa mici si cred ca il iau desi Anna nu e prea fana de el..... ca l-am imprumutata un pic de la cineva....dar sper sa se obisnuiasaca. Ei ii place sa o prind de maini si sa o arunc in apa... liwlol.gif
Salexander, minunati piticii tai.....o familie foarte frumoasa!
Vali, tare ma bucur de progrese....de fapt eram convinsa ca totul va merge spre bine ....pupam micul curajos!
Masha, Daria deja isi manifesta preferintele....e fata mare deja!!!!
Luca, ne este dor de tine! ce mai faci?
cristina254
Am postat de doua ori....asa ca mai bine sterg si va arat pozele mele preferate cu Anna...din ultimele zile smile.gif


vali84
buna seara, mamici! nu prea am noutati, dar nu ma pot abtine...trebuie sa scriu ca Anna e dulceeee foc!!ochisori superbi!! wub.gif bine ca sunteti ok , cred ca se distreaza Anna maxim la apa, e f bine si cred ca si doarme mai bine dupa balaceala, super!

roua, nu sunt mereu optimista, dar ma straduiesc...plus ca vad rezultate atat de repede ceea ce imi da aripi!!e alt copil fetelor, va jur! acum sta in fundulet si 10-15 min singur si se intoarce, se apleaca, il trage de umeri in spate kinetoterapeutul si el nu cade!! se indreapta, opune rezistenta cand incearca sa-l aseze intr-o anumita pozitie, acum 2 sapt il "modela" cum voia el liwlol.gif mi-e ciuda ca n-am inceput mai demult nervi.gif , dar ....asta e , cu siguranta toate etapele ii vor fi intarziate, dar ma gandesc asa: peste 1-2 ani ce mai conteaza ca n-a mers la 1 an ci la 1 si ceva de exemplu, nu?

urmeaza sa-l ajutam sa stea in picioare si apoi sa se ridice in picioare si apoi...sa se deplaseze cumva 4 labe sau direct in picioare, cum va vrea el

i-au mai aparut niste bubite rosii mici pe corp, nu pe fata, nu stiu de la ce ca nu i-am mai dat nimik nou de papa in ultimele zile, sa fie de la caldura?? i-am dat cu trixera dar vad ca nu trec,

cristina, masha voi ati mai patit? ca noi eram in "gashca bubite"
va pupam , hai ca am zis ca nu am noutati dar scrisei o gramada, pupici la toti bebei frumushei!
masha
QUOTE(vali84 @ Jun 10 2011, 07:32 AM) *
buna seara, mamici! nu prea am noutati, dar nu ma pot abtine...trebuie sa scriu ca Anna e dulceeee foc!!ochisori superbi!! wub.gif bine ca sunteti ok , cred ca se distreaza Anna maxim la apa, e f bine si cred ca si doarme mai bine dupa balaceala, super!

roua, nu sunt mereu optimista, dar ma straduiesc...plus ca vad rezultate atat de repede ceea ce imi da aripi!!e alt copil fetelor, va jur! acum sta in fundulet si 10-15 min singur si se intoarce, se apleaca, il trage de umeri in spate kinetoterapeutul si el nu cade!! se indreapta, opune rezistenta cand incearca sa-l aseze intr-o anumita pozitie, acum 2 sapt il "modela" cum voia el liwlol.gif mi-e ciuda ca n-am inceput mai demult nervi.gif , dar ....asta e , cu siguranta toate etapele ii vor fi intarziate, dar ma gandesc asa: peste 1-2 ani ce mai conteaza ca n-a mers la 1 an ci la 1 si ceva de exemplu, nu?

urmeaza sa-l ajutam sa stea in picioare si apoi sa se ridice in picioare si apoi...sa se deplaseze cumva 4 labe sau direct in picioare, cum va vrea el

i-au mai aparut niste bubite rosii mici pe corp, nu pe fata, nu stiu de la ce ca nu i-am mai dat nimik nou de papa in ultimele zile, sa fie de la caldura?? i-am dat cu trixera dar vad ca nu trec,

cristina, masha voi ati mai patit? ca noi eram in "gashca bubite"
va pupam , hai ca am zis ca nu am noutati dar scrisei o gramada, pupici la toti bebei frumushei!

cristina, ce ochisori superbi are Anna, si cum sta ea la poza, Daria numai stramba din gura...smile.gif)trebuie sa-i fac 20 de poze sa iasa una:D
vali, noi am avut toate felurile de bubite, si tin sa specific ca da, am avut si bubite de caldura, asa o sa avem mai toata vara, e ceva normal, poti sa nu le dai cu nimic, trec de la sine, sau daca ai poti sa le dai cu putina apa termala...noi ieri la kineto nu am mai plans, asa e mereu la prima sedinta, cu bocete, ieri chiar i-a placut, cine a inventat kinetoterapia, sa-i de-a Dumneyeu sanatate multa, terapia perfecta...vali, sa fii pozitiva si sa-l incurajezi pe Andrei, uneori atittudinea ta vindeca...ma gandesc asa cateodata cat de norocoase suntem ca totusi avvem niste copii sanatosi, eee, cu mici exceptii trecatoare, care se trateaza...am sa va spun o intamplare, care m-a marcat si m-a facut sa ma simt norocoasa si sa fiu mereu optimista...
saptamana asta m-am tuns, si cand am mers sa ma programez, la o fata la care ma tundeam inainte, adica acuma vreo 2 ani si ceva...n-am recunoscut-o, am intrebato daca e ea, era schimbata, pe fata ei se citea o suferinta, imbatranise mai mult de 10 ani...si inainte era asa vesela si vorbea asa frumos despre copii, ca ea cand o sa aiba, o sa faca asa...uite ca la tuns am intrat in vb si avea acasa un bebelus bolnav...atunci am realizat ce se citea pe chipul ei...sarcina a decurs normal, bebelusul pana la 7 luni a avut cordonul in jurul gatului, apoi nu-l mai avea, si numai bine ca in ziua cand avea programare la ultima ecografie, i s-a declansat nasterea...la spital avea deja dilatatie 7cm...dureri mari, travaliu lung, dureri foarte mari, numai ca nu stia nimeni ca, copilul era intr-o pozitie nefavorabila nasterii...intr-un final cezariana de urgenta...cam tarziu...bebelusul s-a nascut cu apgar1, dupa 10 minute, apgar 4...ea inca avea acel optimism, dar vorbea cu o retinere, copilul e bn, are un an jumatate, mananca, merge, nu vorbeste decat cate o silaba, nu a zis inca ma-ma sau ta-ta, la sfatul medicului l-a dat la cresa sa socializeze, trebuie sa astepte pana la 2 ani, ca sa poate sa-i faca o evaluare neurologica, sa vada intarzierile, dar va fi bine sper...
Nu am vrut sa va intristez...smile.gif, voiam sa va zic ca sunt una dintre mamicile norocoase, asa ca voi, ce mai patim noi, e trecator, uitam si mergem mai departe!
va doresc bebelusi sanatosi si norosi!

la noi e frig, am iesit si ieri un pic, eram pe afara doar noi si inca un bebe, azi cred ca sa rim peste plimbare...sper ca frigul de afara o sa aduca mai multe mamici pe forum!
cristina254
Multumim!!! Intr-adevar toata lumea ii lauda ochisorii smile.gif.Masha, pozele sunt facute de o prietena....nici Anna nu sta daca sunt eu cu aparatul in mana. Trista povestea.....dar e bine ca sunt sanse de recuperare si sper din suflet sa fie bine. Si eu cred ca sunt o mamica norocoasa si ma rog la Dumnezeu Anna sa fie sanatoasa si sa aiba o viata linistita si frumoasa.
Vali, Doamne ajuta....sunt convinsa ca o sa se ridice in picioruse repede.
Faza cu bazinul....proasta idee. Iar a luat Anna ceva....ii curge nasucul. Pediatra mi-a zis sa zic multam' ca altii au plecat cu rotavirus sau altele mai urate. Macar pana la un an jumate sau chiar doi nu mai mergem.
Noi ne pregatim de botez....si in rest suntem bine.
Va pupam!!!!
vali84
masha, da, e cea mai mare bucurie sa-ti vezi copilul sanatos crescand, dupa cum e cea mai grea suferinta sa-l vezi bolnavior Doamne Doamne sa ne fereasca de asa ceva...voi pentru ce faceti acum kineto? tot pentru picioruse? chiar e nemaipomenita kinetoterapia, si pt copii sanatosi e recomandat din cate stiu, pupam pe Dariuca trandafir.gif , aaa apa termala nu am , dar ma batea gandul sa iau ca am vazut reducere la sensiblu, merci tzuc.gif

cristina, sper sa se ridice si el in picioruse ooofff...ca-i cam greu asa, si toata lumea e curioasa pune intrebari , na stiti si voi, dar eu ma straduiesc dupa cum mai ziceam sa fiu cu zambetul pe buze si optimista , asa e cel mai bine pentru puiul meu, asa il pot ajuta, pupam si pe Anna tzuc.gif sa-i treaca repede raceala...aaa si sa iasa totul asa cum va doriti la botez, sa fie cu noroc si distractie!

weeekend fruuumos!!!

cristina254
QUOTE(vali84 @ Jun 11 2011, 03:04 PM) *
masha, da, e cea mai mare bucurie sa-ti vezi copilul sanatos crescand, dupa cum e cea mai grea suferinta sa-l vezi bolnavior Doamne Doamne sa ne fereasca de asa ceva...voi pentru ce faceti acum kineto? tot pentru picioruse? chiar e nemaipomenita kinetoterapia, si pt copii sanatosi e recomandat din cate stiu, pupam pe Dariuca trandafir.gif , aaa apa termala nu am , dar ma batea gandul sa iau ca am vazut reducere la sensiblu, merci tzuc.gif

cristina, sper sa se ridice si el in picioruse ooofff...ca-i cam greu asa, si toata lumea e curioasa pune intrebari , na stiti si voi, dar eu ma straduiesc dupa cum mai ziceam sa fiu cu zambetul pe buze si optimista , asa e cel mai bine pentru puiul meu, asa il pot ajuta, pupam si pe Anna tzuc.gif sa-i treaca repede raceala...aaa si sa iasa totul asa cum va doriti la botez, sa fie cu noroc si distractie!

weeekend fruuumos!!!

Multumesc!!!!
Sfatul meu este sa nu te stresezi cu ridicatul in picioruse.....stiu fetite de varsta lui care de abia acum se ridica sprijinite de patut....fiecare copil e diferit si se dezvolta diferit.....si piticotul tau e perfect sanatos....eu cel putin asa zic.
Acum o luna toata lumea de afara ma intreba cat timp are Anna si daca merge.....ajunsesem obsedata de chestia asta.....si dupa ce am chinuit-o pe Anna cateva zile ca imi trebuia mie cai verzi pe pereti....mi-am dat seama ca e perfect normal un bebe de 9 luni sa nu mearga. Nu te mai stresa de tot felul....gandeste-te pozitv....ajuta-l cat poti si lasa si in ritmul lui. Kinetoterapia e super pentru el.....face progrese....avea doar nevoie de putin ajutor.... smile.gif
De bubite daca sunt de la caldura te sfatuiesc sa il tamponezi cu apa cu bicarbonat.
Week-end placut!!!!!
maryana
buna mamici.nu am mai apucat sa scriu dar am reusit sa va citesc .noi suntem bine am recupert in greutate si acum papam din ce in ce mai bine.ma bucur ca sunteti bine si bebelusii sunt bine.vali vroiam sa iti spun sa fii puternica pt bebele tau si cu ajutorul luiDumnezeu vei vedea ca va recupera tot si cat de curand il vei vedea in picioruse.va promisesem ca pun poze cu matteo.
maryana
moni_k
buna seara mamici! ce copilasi frumosi vad aici!
vali, ma bucur enorm ca va merge bine cu kineto super.gif super.gif super.gif deci daca inteleg eu bine, n-are piciul nici o problema, doar ca ii fusese un pic de lene sa descopere la ce folosesc chestiile astea cu statul in fund si alte activitati de profil liwlol.gif
cristina, jos palaria in fata gusturilor tale! pozele tale preferate cu anna sunt intr-adevar de revista! mi-a venit initial sa spun ca e o papusa, dar papusile nu sunt nici pe departe atat de expresive! mor dupa ea!
salexandre, e atata caldura in pozele voastre! love is in the air...
masha, ce tare e daria concentrata la zornaitoarele ei liwlol.gif
roua, am impresia ca ai un maaare poznash acolo, dupa mutricile pe care le face tudor!
maryana, ai un baietel foarte ocupat! si frumos foc!

noi suntem bine... am revenit la kineto o data pe saptamana fiindca domnisoara a hotarat ca e un moment bun sa inceapa sa stea pe varfuri si cu ocazia asta sa-si saboteze putin ce am reparat noi la piciorusul ala. de mers merge bine, dar cand sta pe loc sta numai pe varfuri sau pe poante si nu va spun cu ce mutra, parca imi face in ciuda! dar eu zic ca e ok... merge corect tinuta de manutze, daca o tin doar de o mana e foarte incantata si o ia la goana chitzaind, eu nu pot sa tin pasul cu ea asa ca mai si pica din cand in cand... am un copil repezit rau liwlol.gif
acum e in faza mamoasa, daca mi-o ia cineva din brate e tragedie nationala, si fereasca sfantu' sa vada alta mutra decat a mea cand se trezeste, ca pica cerul pe ea. din pacate, exact in perioada in care am citit ca apare anxietatea de separare noi avem din ce in ce mai putina lume in jur. traian e la oradea in timpul saptamanii, ea sta toata ziua numai cu mine, deci normal ca s-a lipit. nu prea stiu cum sa combat chestia asta, sper sa treaca de la sine, puii vostri cum sunt la faza asta?
si eu ar trebui sa incep sa lucrez, o sa fac asta acasa dar imi trebuie cineva care sa stea cu irina, sa-i dea sa pape si sa o scoata pe-afara, macar cateva luni cat avem multe lucrari. evident ca nu pot sa lucrez nimic cu ea pe langa mine pana la 8.30 cand se da stingerea. cand ma gandesc ca n-o sa mai ies eu cu ea la plimbare, n-o sa ma mai chinui eu sa-i dau sa manance... ma apuca depresia. si fix acum cand ea ma vrea doar pe mineeee crybaby.gif
am dat o fuga pan' la mare, sa vedem cum se comporta ca sa ne pregatim pentru un sejur mai lung. i-a placut la nebunie! cand am luat-o de manutze sa mearga un pic pe nisip s-a dus glontz in apa. mi-a venit sa o mananc, ratzusca lu' mama...
mama, ce epistola am scris liwlol.gif
moni_k
dovada ca am fost la mare tongue.gif

si un zambet pentru voi, dar tot din casa, ca intotdeauna ma gandesc sa iau aparatul foto cand suntem deja afara
masha
buna dimi! notworthy.gif
cum va place?!

vad ca timpul mai rece a adus mai multe mamici pe forum:D
Daria s-a apucat de mers de-a busilea si pe covor, nu prea are viteza, dar ii merg bine rotile: ))
cautam pe net despre intoleranta la proteinele laptelui de vaca, si am dat de o pagina de inceput de la noi de pe forum cu poze si nu puteam sa indentific bebelusui din poze, erau asa mici, iar acum au crescut si sunt asa frumosi:D
maryana, de dragut e Matei si ce incantat este de jucarii:), bine ca v-ati revenit!
monika,Irina e o frumusete!!! e bine ca ati fost la mare ...mmmm, vrem si noi, taty a fost saptamana asta da nu ne-a luat...oricum la televizor zicea de soarele prea puternic, iar joi si vineri a pluat, asa ca nu am pierdut mare lucru...bine ca la picioruse sunteti bine si sa stii ca toti copii au tendinta sa mearga pe varfuri, asa ca va fi bine...vreau sa iti spun ca la mine in casa chiar daca suntem mai multi, Daria tot dupa mine plange, iar daca se trezeste si ea si e cu altcineva, vai de capul lui...biggrin.gif il miorlaie la nesfarsit...chiar radeam intr-o seara si ii spuneam ca eu sunt Dumnezeul ei, se uita la mine ca la o icoana:)), toata saptamana asta a fost miorlaita dupa mine...la ultima plimbare de seara am hotarat sa iasa numai cu bunicii, fara mine, ii mai boceste, dar ii trece repede:))
roua, ai prins o oferta buna la tobogan:D
cristina, asteptam poze de la botez:D
vali84
neatza! multumim mult de tot de incurajari, fetelor hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif

maryana, Matteo e foarte foarte dulce si vioi din ce vad! ce-mi place poza aia in care e in premergator cu toate degetele in gurita, ce smecher e el!! doamne, ce-au mai crescut !!

monik, cam asa ceva e si foarte comod si puturos piciu meu, ar vrea el sa ajunga la cate o jucarie de mai departe, dar renunta repede in loc sa-si miste fundu! abia ieri a inceput sa se rostogoleasca pentru a ajunge la ceva interesant! ooofff suntem "inapoiati" rau , dar important e ca facem pasi inainte! progrese se vad !!! Irina e mare mare si frumoasa foc, ce zambet are mori dupa ea!!! in ceea ce priveste "mamosenia" lor, Andrei cam sta la oricine, plange numai daca are ceva ( foame, durere, somn din astea),, se uita dupa mine, dar nu maraie ca m-ar vrea daca nu ma mai vede, mi-e ciuda cateodata, dar cum spuneam cum noi suntem mai in urma, cine stie ? poate ca mai incolo o aparea etapa asta

vai, Daria ce eleganta esti!! te-am lasat mai la urma , dar cei din urma voi fi cei dintai, stii tu wub.gif esti tare scumpa ! da, masha tare mult au crescut ,nu mai sunt bebei gata !

vali84
cristina se pregateste de botez, Anna sa fii cuminte si sa ne traiesti, sa-ti fie de bine si sa ai o viata cat se poate de frumoasa !! asteptam poze
vali84
cat ma poate enerva reclama asta de la milupa!!! domnilor administratori, faceti ceva in sensul asta, va rugaaaam!!! macar sa nu mai apara la fiecare click!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.