Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De August 2010
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2010
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191
kity_82
buna dimineatza burticute!!!
Salexander, alina si eu, cele mai panicoase mamicute, adevarul e ca orice simt ciudat ma panichez, ce sa facem asta e. Trecem noi peste toate si o sa fie bine.
Alina la ce test ti-a iesit ca va fii baiat????
Salexander tu pe vineri mergi la doctor nu???? Cred ca de abia astepti.
Care din mamici mai urmeaza sa mearga la doctor??? La urmatoarul control ar trebui sa aflam ce este nu??? De abia astept. Sa vedem cine va fii prima.
Va pup pe toate si haideti la cefeluta
kity_82
Mamici tocmai am intrat pe calendarul chinezesc.
Eu am avut ultima menstr pe 21 oct, dar si eu si sotul meu asa zicem ca pe 3 noiembrie l-am conceput.
Asa ca daca e sa luam ultima menstr ar fii fetita, iar daca luam data conceperii ar fii baiat. Acum sunt tare curioasa. Alina si la tine ar fii cam la fel nu???
roxana.nicolau
pai la calendarul chinezesc se ia in calcul luna conceptiei......nu ultima menstruatie!
eu am o mare problema ....in luna in care a fost conceput bebe a fost si ziua mea......si deci mi s-a modificat varsta....deci eu sunt tare curioasa ce o fi!

pupici!
cristina_natalia
QUOTE(kity_82 @ Jan 19 2010, 09:24 AM) *
buna dimineatza burticute!!!
Salexander, alina si eu, cele mai panicoase mamicute, adevarul e ca orice simt ciudat ma panichez, ce sa facem asta e. Trecem noi peste toate si o sa fie bine.
Alina la ce test ti-a iesit ca va fii baiat????
Salexander tu pe vineri mergi la doctor nu???? Cred ca de abia astepti.
Care din mamici mai urmeaza sa mearga la doctor??? La urmatoarul control ar trebui sa aflam ce este nu??? De abia astept. Sa vedem cine va fii prima.
Va pup pe toate si haideti la cefeluta



Buna dimineata!

Noi ne mentinem pe aceeasi pozitie ca la primul copil: vom afla ce este in momentul nasterii. Sa fie sanatos ne dorim.

O zi buna!
salexandre
Neata fetelor,

Kity ai dreptate vineri ma duc la eco si imi da si rezultatul la dublu test. Abia astept.

Eu vreau sa stiu sexul desi cel mai mult imi doresc sa fie sanatos indiferent de sex. Pt mine e mai practic ca sa stiu pt ce sa ma pregatesc. Daca e fetita am multe lucruri, haine jucarii etc daca e baietel trebuie sa ma apuc de cumparat devreme ca sa nu trebuiasca sa cumpar totul in ultimul moment cand voi fi cu burta mare si fara rabdare sa stau prin magazine cu un bebe mic si cu buburuza dupa mine.

La noi se spune sexul la urmatoarea ecografie unde se face triplu test sau morfofetala. Nu la 12 saptamani.

O zi buna

p.s Kity multumim de cafea floare2.gif
adriana83
buna dimineata fetelor.
v-am zapacit pe toate cu calendarul chinezesc,dar mie mi-a convenit ca mi-a iesit fata si eu asta vreau,acum cum o vrea DD sanatoasa lol-craciun.gif sa fie.
teea
Neata fetelor,
Salexander, sotul meu este un impatimit admirator al mitologiei, de aici si ideea lui cu numele Isis.
Isis este zeita magiei, vietii, casniciei si armoniei in familie la egipteni.
Deci in mod cert, daca vom avea o fetita se va numi Isis Maria (Maria pt ca in mod normal ar trebui sa se nasca de Sf Marie-pe 15 august si pentru ca asa o chema pe bunica mea si asa o cheama pe bunica sotului).
pupici.
alina_lucaci
QUOTE(kity_82 @ Jan 19 2010, 08:31 AM) *
Mamici tocmai am intrat pe calendarul chinezesc.
Eu am avut ultima menstr pe 21 oct, dar si eu si sotul meu asa zicem ca pe 3 noiembrie l-am conceput.
Asa ca daca e sa luam ultima menstr ar fii fetita, iar daca luam data conceperii ar fii baiat. Acum sunt tare curioasa. Alina si la tine ar fii cam la fel nu???

Da draga mea, asa am calculat si eu : bagi data nasterii tale, si data conceptiei pentru ca asta cerea acolo, la mine e SIGUR 31 octombrie, deci mi-a iesit baietel...acuma cum o vrea Dumnezeu , sanatos sa fie, si eu zic ca salexander : eu vreau sa stiu ce e, adica sa aflu la urmatoarea eco la 21 sapt, pt ca sunt si curioasa si ca sa stiu sa ma pregatesc ca nu as vrea pe urma sa bat magazinele in cautare de lucrusoare...
roxana.nicolau
salexandre cum pot sa ajung si eu in lista cu viitoare mamici?

mersic!
kity_82
da fetele si eu imi doresc doar sa fie sanatos si bebele si noi pe langa el, indiferent de sex. Eu zic ca pe 16 februarie cand merg cu siguranta se va vedea. De abia astept sa vedem ce vom avea toate, oricum pe luna viitore cu siguranta vom stii.
Va pup pe toate si pe bebeii vostri.
salexandre
Fetele am cumparat niste gutui asa de bune yami.gif cum le-am vazut cum am inceput sa salivez wink.gif
teea
ce bine ca nu imi plac gutuile! mi se strepezesti gura numa cand ma gandesc la ele.
in schimb, am niste dulceata acasa, din aia mai mananc uneori.
salexandre
Eu am venit din Portugalia cu un castron de vreo 2 kg de marmelada de gutui facuta de verisoara sotului meu. E buna rau cu paine si cu unt yami.gif
kity_82
Buna seara burtici!!!!
Ce faceti??? Cum va simtiti???
Eu sunt bine si ma bag la somnic, ca sunt cam obosita.
Va pup pe toate
alina_lucaci
Buna seara si de la mine!
Azi am fost acasa, am si dormit un pic la pranz, am facut curatenie, am facut eclere!!! si am facut si o ciorbica buna cu carne de curcan!! Acum am terminat de mancat si sunt super plina...dar peste o ora mi se face foame iar sunt sigura..
Salexander eu gutui crude asa nu mananc, dar am mancat in tara gutui in rola, adica in cuptor la tara, la soacra-mea, barbata-miu ami-a cumparat si tot el le-a si pregatit...fffffff bune...si mancam mai mereu in tara si cartofi pe plita...mmmm...o bunatate, mie imi plac si cu usturoi... rolleyes.gif
In seara asta am mancat ardei iute, oare face rau? Si azi bausem si un pahar de cola...hmmm...cam imi fac de cap... whistling.gif
Si in ultimul timp mananc grepfruit roz, imi place la nebunie, cu zahar bineinteles...
alina_lucaci
Kity, esti bine? Inca lucrezi nu? Sunt geloasa ca tu il vezi pe bebe inaintea mea, eu pana in martie cam pe 15 mai am de asteptat...Sunt curioasa cat e de mare bebele nostru pe 16 febr cand faci tu eco, cam cat e al tau atat trebuie sa fie si al meu...atunci vor fi 17 saptamani nu? si la 21-22 saptamani faci eco din nou?
salexandre
QUOTE(roxana.nicolau @ Jan 19 2010, 01:53 PM) *
salexandre cum pot sa ajung si eu in lista cu viitoare mamici?

mersic!

Simplu smile.gif da-mi datele tale, Ultima menstruatie, data nasterii probabile si aniversarea ta ca sa stim cand sa iti uram la multi ani smile.gif
roxana.nicolau
Salexandre,
datele mele: U.M 30octombrie, D.P.N 6august, Z.N 10noiembrie 1983

multumesc mult! rolleyes.gif

ce bine ca am si eu acasa niste gutui, chiar mi s-a facut putin pofta!
salexandre
Neata smile.gif

Haideti la cafea smile.gif
cristina254
Neatza,

Desi va citesc mesajele cam de o luna de abia acum imi fac curaj sa scriu.....la intratul in panica cred ca as fi ajuns pe podium. Mi-am promis ca daca totul e bine la ecografia de 10 sapt sa ma fac putin auzita pe forum.
Asa ca aseara am primit doar vesti bune......pana acum e totul bine....a intrat si sotul meu cu mine si i-am auzit inimioara.Ii batea foarte tare 180 b/min....doctorita a zis ca sunt eu mult prea agitata si emotionata si din cauza asta. Desi e cam devreme sa spuna sigur dupa ce vede doctorita crede ca e baietel.....desi nu stiu exact din ce cauza imi doream fetita....dar oricum sanatos sa fie.
E prima sarcina asa ca totul imi pare o mare nebuloasa.....asa ca ma bucur mult sa pot citi cum va simtiti si voi, cum e la fiecare ecografie.....astept cu nerabdare tot ce urmeaza.
O zi buna in continuare.....fara greturi
kity_82
Buna dimineatza burtici!!!
Salexander multumim de cafea.
Alina da pe 16 februarie cand merg o sa fie marisor bebele, si sper sa aflam si ce sex va avea. La noi ar fi cam la fel, asa ca si bebele tau va fii tot cam cat al meu. Tu ti-ai gasit doctor pana la urma??? M-ai intrebat daca lucrez, lucrez inca si oricum mai am pana intru in prenatal.
Mamicute vreau sa va rog ceva, cred ca ar fii mai bine sa nu mai scriem ce mancam fiecare, poate o sa ne fie pofta la vreuna dintre noi si s-ar putea sa nu gasim. Am vazut ca si Roxanei i s-a facut pofta de gutui. Si eu sunt foarte pofticioasa si cred ca e mai bine sa nu pomenim prea mult de mancare pe forum.
Salexander cred ca nu mai ai rabdare pana vineri, sau cel putin asa eram eu. Eu de abia astept sa te intorci de la doctor. Te rog sa treci si la mine ziua de nastere 11.06.1982. Eu de cand l-am vazut la ecograf numai pe el il visez.
Roza ce e cu tine??? sper ca estiu bine.
Va pup
kity_82
QUOTE(cristina254 @ Jan 20 2010, 09:34 AM) *
Neatza,

Desi va citesc mesajele cam de o luna de abia acum imi fac curaj sa scriu.....la intratul in panica cred ca as fi ajuns pe podium. Mi-am promis ca daca totul e bine la ecografia de 10 sapt sa ma fac putin auzita pe forum.
Asa ca aseara am primit doar vesti bune......pana acum e totul bine....a intrat si sotul meu cu mine si i-am auzit inimioara.Ii batea foarte tare 180 b/min....doctorita a zis ca sunt eu mult prea agitata si emotionata si din cauza asta. Desi e cam devreme sa spuna sigur dupa ce vede doctorita crede ca e baietel.....desi nu stiu exact din ce cauza imi doream fetita....dar oricum sanatos sa fie.
E prima sarcina asa ca totul imi pare o mare nebuloasa.....asa ca ma bucur mult sa pot citi cum va simtiti si voi, cum e la fiecare ecografie.....astept cu nerabdare tot ce urmeaza.
O zi buna in continuare.....fara greturi

Cristina bine ai venit si sarcina usoara. Si eu sunt la prima sarcina asa ca stai linistita. te pup si asteptam vesti bune.
teea
neata tuturor!
si eu tot la capitolul primul bebe ma inscriu.initial eram destul de panicata, cand ma intepa burta/ma durea ceva imediat ma panicam.dup-aia m-am gandit ca nu fac bine nimanui asa...nici mie nici lui bebe asa ca m-am calmat.
nu ma mai agit
cristina254
Nu de intepaturi sau dureri eram panicata......singurele probleme ale mele sunt raul infernal de dimineata si oboseala. Intepaturile si durerile sunt izolate si de intesitate mica. Am avut o prietena care a trecut printr-o sarcina oprita din evolutie......si asta era bau-bau-ul meu cel mare. Din cauza asta cred ca doar caum la 10 sapt m-am putut linisti. Adevarul e cam am incercat sa fiu in mare parte optimista....si mi-a si reusit......insa ma gandeam si la prostii din cand in cand.
Mici intrebari cred ca o sa tot existe pe parcursul sarcinii....acum de exemplu ma gandesc la dublu test rolleyes.gif
cristina_natalia
QUOTE(cristina254 @ Jan 20 2010, 12:20 PM) *
Nu de intepaturi sau dureri eram panicata......singurele probleme ale mele sunt raul infernal de dimineata si oboseala. Intepaturile si durerile sunt izolate si de intesitate mica. Am avut o prietena care a trecut printr-o sarcina oprita din evolutie......si asta era bau-bau-ul meu cel mare. Din cauza asta cred ca doar caum la 10 sapt m-am putut linisti. Adevarul e cam am incercat sa fiu in mare parte optimista....si mi-a si reusit......insa ma gandeam si la prostii din cand in cand.
Mici intrebari cred ca o sa tot existe pe parcursul sarcinii....acum de exemplu ma gandesc la dublu test rolleyes.gif


Stiu ca nu te ajuta si poate chiar te va enerva: dar mie, la prima sarcina, incepand cu ora 14, imi era rau, cu varsaturi, greata, arsuri. Si am tinut-o asa pana prin sapt 23. Acum sunt tare multumita: mi-e rau dimineata si am invatat ce-mi face rau si evit; seara ma doare capul. O nimica toata:))

Sa stii ca trece raul, pana la urma. Imi pare rau ca asta nu te ajuta, dar bebe sa fie bine!
cristina_natalia
QUOTE(salexandre @ Jan 19 2010, 09:46 PM) *
Simplu smile.gif da-mi datele tale, Ultima menstruatie, data nasterii probabile si aniversarea ta ca sa stim cand sa iti uram la multi ani smile.gif

um 30.10.09; dnp : prin august:))
cristina254
QUOTE(cristina254 @ Jan 20 2010, 12:20 PM) *
Nu de intepaturi sau dureri eram panicata......singurele probleme ale mele sunt raul infernal de dimineata si oboseala. Intepaturile si durerile sunt izolate si de intesitate mica. Am avut o prietena care a trecut printr-o sarcina oprita din evolutie......si asta era bau-bau-ul meu cel mare. Din cauza asta cred ca doar caum la 10 sapt m-am putut linisti. Adevarul e cam am incercat sa fiu in mare parte optimista....si mi-a si reusit......insa ma gandeam si la prostii din cand in cand.
Mici intrebari cred ca o sa tot existe pe parcursul sarcinii....acum de exemplu ma gandesc la dublu test rolleyes.gif




Cam la ora 10 dimineata deja imi este bine......si cum ai zis si tu nimic nu conteaza atata timp cat bebelasul e bine. Sper greturile sa treaca mai repede cam in 3 saptamanai dar daca nu ....asta este
roxana.nicolau
Salutare burtici!

Mie pana prin sapt 7 nu mi-a fost rau deloc, si toata lumea ma intreba daca mi-e rau, daca vomit, iar eu fericita raspundeam ca nu...
Ei dar de atunci ......de cand a inceput sa creasca bebe...cand mi-e foame ma ia cu lesin, si cand simt miros de mancare gatita imi vine sa vomit
De exepmplu ieri am gatit ceva usor,am mancat, iar mai pe seara sora mea gatea ceva pe la bucatarie, am mers si eu pe acolo sa vad ce e bun de papa, cum am intrat mi s-a facut rau instantaneu si nu mi-a mai trebuit nimic.
Inca nu am descoperit cu ce imi trece (am incercat cu iaurt, fructe) dar mai caut!

nici eu nici sotul meu nu suntem pretentiosi din fire la mancare dar bebe ne intrece!
pupici!
roxana.nicolau
salexander uitasem anul nasterii Z.N. 10-11-1983

Sunt uituca! oFloare1.gif
multumesc!
alina_lucaci
Buna fetelor!
Kity si eu pomenisem ceva de mancare, sper ca nu ti-am facut pofta cu ceva...nu mai zic nmk , promit! stiu ca e rau sa iti trebuiasca ceva si sa fie eventual seara si sa nu ai in casa...
Bun venit Cristina!
Eu sunt norocoasa, am scapat de greturi, mai am de fapt dar mai rar, muuuult mai rar! Sper sa nu cobesc, ca de fiecare data cand zic ceva....
kity_82
buna seara mamici!!!!!
Alina stai linistita, sunt intradevar pofticioasa, dar de aia am zis ca nu se stie ce mancaruri o sa mai scriem si e destul de rau sa iti fie pofta. Cum a fost ziua de azi??? Stiu ca miercurea e obositoare tare pentru tine nu??
mamicilor cum va simtiti???? Creste burtica, ca la mine creste smile.gif
Va pup
onutza.mirela
buna, fetelor! si help! azi dimi am cazut lata pe gheata si sunt disperata. desi merg cu cea mai mare atentie si am niste senile pentru un astfel de ghetus, de ce mi-a fost frica nu am scapat si acum stau cu sufletul la gura. sper sa fie ok. ma cam doare noada, dar nu e asta probl. sa ma doara cat o vrea, numai sa fie bebe bine. sper sa reusesc sa ajung la dr sapt viitoare si sa primesc vesti bune.

pupici! si tineti-mi pumnii.
roza
ceau fetelor!!!! spalvase.gif nu am mai intrat ca am fost in spital internata pentru greturile mele exagerate!...nu va faceti griji eu si bebe suntem bine...dupa spitalizare am putut rezolva ca eu si bebe sa stam acasa de pe acum si sa ma bage in concediu medical pana nasc..pentru mine e ok ca ma descurc mai bine si cu fetita mea si nu voi mai fi stresata si obosita, v-am citit aseaara dar nu am apucat sa raspund ca eram obosita si ma dor soldurile de la injectii..
va doresc sarcina usoara oFloare.gif
kity_82
Roza ce mult ma bucur ca esti bine. Chiar le ziceam la fete ca nu stiu ce e cu tine. Te pup si sanatate multa.
Mirela stai linistita, stiu ca te stresezi dar daca alte simptome nu simti stai linistita si incearca s avb cu doctorita ta cat mai repede sa vezi ce zice ea. te pup
kity_82
buna dimineata mamici!!!
Haideti la cafeluta tzuc.gif sa ne incalzim, ca e un ger de numa numa afara.
Va pup si sa aveti o zi frumoasa.
roxana.nicolau
Buna dimineata burtici!
Multumim de cafeluta!

E un ger si la noi(brasov), dar macar a iesit soarele!
Ori m-a influentat ce ati mai zis voi, ori bebe a primit ce ii place sa pape, dar de ieri nu mi-a mai fost asa rau!
Ce bine e!

Sa aveti o zi frumoasa! rolleyes.gif
salexandre
Neata fetele,

Kity multumim de cafea smile.gif. Nu voi mai vorbi de mancare dar cred ca oricum nu ai cum sa te protejezi de pofte, fie ca vin de la reclamele la televizor in mijlocul noptii, fie ca vin de la lumea de pe strada sau de la colegi. Nu vei reusi mereu sa iti satisfaci poftele. eating.gif

Onuta
si eu am cazut rau pe scari in casa, am alunecat si m-a durut fundul o saptamana dar nu cred ca bebe simte ceva ca e prea mic si ai aterizat pe fund smile.gif

Alina
ma uitam ca nu mai incap in pantaloni, in mod definitiv ma duc sa imi iau o pereche de pantaloni de gravida desi mai am o pereche macar asa pot sa ii intercalez.

Roza
bine ai revenit, odihneste-te cat poti.

O zi buna fetele
teea
neata fetelor, eu va refuz la cafea, dar beau un ceai.
roza, ce bine ca sunteti ok si tu si bebe....bravo pentru concediul medical, poate te mai linistesti cu ocazia asta.
si eu m-am ingrasat...dar inca incap in haine(pantaloni)...bine..nu chiar in toate perechile, dar asta e.
va pupic si va doresc o zi frumoasa.
la noi la brasov e frig tare...azi dimineata cand m-am urcat in masina arata -12 grade.e ger si zapada
kity_82
buna din nou smile.gif
Salexander stiu si ai dreptate, dar daca putem sa ne ferim de pofte de ce nu??? Sper ca nu te-a deranjat ce am zis, chiar nu am spus-o cu nici o intentie. te pup Maine merg si eu sa iau rezultatul la dublu test si sper ca e ok, tu cand mergi??? Maine la ce ora ai programare la echo??? De abia astept poate ne arati o poza cu bebele si banuiesc ca o sa se vada si ce sex are tzuc.gif
Rozana ma bucur ca nu iti mai e asa rau, adevarul e ca mi-a fost si mie tare rau dar acum am scapat, din semestrul 2 se zice ca trec greturile si starile astea mai urate.
In ceea ce priveste hainele nici eu nu mai incap in ele. Imi intra pe picior dar ma strang la burta si de aia nu pot s ale port. In schimb am destui pantaloni sport care ma incap si e totul ok.
Va pup pe toate
adriana83
buna burtici eu sunt la servici si ma picat un somn de nu mai pot imi vine sa dorm pe birou dar se perinda colegii pe aici si nu pot.
dar pe la 12 plec la o inmormantare si cred ca pana la mort trag un pui de somn in masina la sot ca nu mai pot.
kity_82
QUOTE(adriana83 @ Jan 21 2010, 11:11 AM) *
buna burtici eu sunt la servici si ma picat un somn de nu mai pot imi vine sa dorm pe birou dar se perinda colegii pe aici si nu pot.
dar pe la 12 plec la o inmormantare si cred ca pana la mort trag un pui de somn in masina la sot ca nu mai pot.

Te cred Adriana, mai am si eu perioade de astea si stiu ca e tare rau cand te ia somnul la servici. te pup
ramona2000
Eu sunt o mamica de septembrie 2009. VA sciu deoarece am o pompa de san electrica de la primiii pasi pe care am folosito foarte putin deoarece eu nu am avut lactatie suficienta si de aceea nu am folosito aproape deloc. daca doreste cine ma poate contacta la e-mail skocars@yahoo.com. Eu am cumparato cu 130 ron. O vand cu 80 cine vrea
ramona2000
sCENARIUL DE PREGATIRE PT NASTERE PRIN HIPNOZA ESTE CONCEPUT PT A FI ASCULTAT DE VIITOAREA MAMICA IN ULTIMELE 10 - 15 SAPTAMANI DE SARCINA PT A INVATA TEHNICELE DE RESPIRATIE UTILIZATE IN TIMPUL TRAVALIULUI, RELAXARE PROFUNDA SI DOBANDIREA IN SINE SI IN CORPUL SAU

ACEST SCENARIU CONTINE SUGESTII POZITIVE PT A CREEA IMUNITATE FATA DE POVESTILE NEGATIVE CE POT PROVENII DIN EXTERIOR CU PRIVIRE LA TRAVALIU SI NASTERE, PT A INDEPARTA TEAMA SI ANXIETATEA ASOCIATE DURERII SI PT A INSTAURA O STARE DE CALM , LINISTE INTERIOARA SI OPTIMISM FATA DE NASTEREA CE SE APROPIE.

RELATII LA SKOCARS@YAHOO.COM. PRET 40 RON
salexandre
Kity nu m-am suparat ca nu am de ce smile.gif. Maine am rezultatul la dublu test si fac ecografia la 14,30. Abia astept. M-am incurajat singura ca totul o sa fie bine si cand vad burtica crescand am un sentiment de liniste si de pace va va fi totul bine. Bafta tie si bafta me maine. Te astept cu vesti bune tzuc.gif

Adriana pe mine ma ia somnul dupa ce mananc la pranz, imi cad ochii in gura de somn si nu am chef de nimic.

Azi de dimineata chiar m-am simtit rau in autocar. Nu mancasem inca dar luasem o vitamina si mi-a dat arsuri si greturi cu un chef nebun de vomitat. Am ajuns la munca si am baut lapte batut si apa, am mancat un mar si mi-a trecut. Incerc sa beau mult suc de cranberry ca sa nu mai fac infectie urinara.

p.s. nu uitati sa beti cel putin 500 ml lapte, produse lactate pe zi. E important pt bebe
salexandre
Kity am uitat sa iti spun ca acum nu voi afla sexul. La ecografia de 22 saptamani imi vor spune daca se va putea. Imi aduc aminte ca data trecuta mi-au spus ca e prea devreme la 12 saptamani. Maine fac 13 saptamani conform CM sunt curioasa daca si ecografia coincide ca data trecuta era mai mic cu 3 zile smile.gif
roxana.nicolau
ce ziceti de nasterea prin hipnoza?
citeam si eu din ce a trimis ramona2000......nu prea am cuvinte
kity_82
QUOTE(salexandre @ Jan 21 2010, 12:06 PM) *
Kity am uitat sa iti spun ca acum nu voi afla sexul. La ecografia de 22 saptamani imi vor spune daca se va putea. Imi aduc aminte ca data trecuta mi-au spus ca e prea devreme la 12 saptamani. Maine fac 13 saptamani conform CM sunt curioasa daca si ecografia coincide ca data trecuta era mai mic cu 3 zile smile.gif

Da draguta, dar daca se vede sexul nu iti va spune sau tu crezi ca nu se va vedea??? Eu in cartile care le am scrie ca deja dinm sapt a 13 s-ar putea sa se vada. Acu depinde de pozitia bebelusului. Daca poti maine ne pui si noua o poza sa vedem minunea ta??? tzuc.gif
kity_82
QUOTE(roxana.nicolau @ Jan 21 2010, 12:17 PM) *
ce ziceti de nasterea prin hipnoza?
citeam si eu din ce a trimis ramona2000......nu prea am cuvinte

Nu stiu ce sa zic sincer. Eu zic ca in momentele alea uiti de toate durerile. Toate prietenele mele care au nascut mi-au spus ca nici nu isi mai aduc aminte de durere, ala e primul lucru care se uita in momentul in acre iti vezi copilul. smile.gif (de abia astept)
cristina_natalia
QUOTE(roxana.nicolau @ Jan 21 2010, 12:17 PM) *
ce ziceti de nasterea prin hipnoza?
citeam si eu din ce a trimis ramona2000......nu prea am cuvinte

eu sunt incantata de cezariana; mi-am revenit ff repede- adica in ziua urmatoare operatiei am coborat din pat, urmatoarea zi am coborat si urcat scari. Am tinut-o in brate pe Natalia fara probleme, iar dureri in zona operatiei am avut vreo 10 zile. La 3 saptamani de la operatie am fost la o nunta - mai potolita, e drept.
cristina_natalia
QUOTE(cristina_natalia @ Jan 21 2010, 01:21 PM) *
eu sunt incantata de cezariana; mi-am revenit ff repede- adica in ziua urmatoare operatiei am coborat din pat, urmatoarea zi am coborat si urcat scari. Am tinut-o in brate pe Natalia fara probleme, iar dureri in zona operatiei am avut vreo 10 zile. La 3 saptamani de la operatie am fost la o nunta - mai potolita, e drept.


si mi-am vazut bebita imediat ce au scos-o!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.