Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De August 2010
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2010
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191
cristina254
Salut!
Noua cred ca ne iese al doilea dintisor .....m-am innebunit astazi....numai in brate a vrut. Inca mai are mucisorii, ca si la voi MoniK...... mai are un pic si ii si mananca. Probabil cu ei se satura...ca in rest nu vrea sa pape nimic altceva.
Diana, multumesc de sfat....din fericire azi a avut deja scaun normal.....sper sa meraga la fel si pe mai departe.
Ma enerveaza ca e super naspa vremea afara.....si cum inca nu i-a trecut de tot....nu stiu daca sa o scot sau nu. Cred ca mai stau vreo 2 zile poate isi revine complet.
Monik, am vazut-o aseara pe Irina.....dar pana acum nu am apucat sa scriu.....e tare draguta....asa merge si Anna in 4 labute....dar ea nu reactioneaza la noi, ci la telecomada sau telefoane. E tare frumos ca vine la tine....eu pot sa o strig pana nu mai pot ca nu ma baga in seama....in schimb daca vede telecomnda....se schimba treaba. Oricum foarte devreme a inceput....noi tare greu ne-am dat seama ce trebe sa facem cu manutele. Bv! Bv!
Apropo, Anna nu mai manaca nimic in afara de lapte.....strange gurita si la revedere.....am indopat-o cateva zile ca o gasca....dar imi e groaza ca o sa-i inceapa sa mance doar asa si sa-i fie urat de masa. Oare e normal...din cauza dintisorului? Salexander, pls.....ca nu stiu ce sa mai fac. Si cerealele le-am bagat in biberon....ca altcumva nu am noroc. Dimineata cand vede marul zici ca nu stiu ce chestie groaznica i dau.
Maryana, Plasmonul de 4 luni e la noi 34 ron la cutie de 375 gr. In rest nu stiu alte preturi....se gaseste doar la o singura farmacie....cel putin la noi in oras. Spor cu dintisorul ca e tare greu!
Mihaela, ce papa bun ii dai Mariei.....si eu sunt exact ca Monik......tot zic ca-i mai diversific......ce e drept m-am dezumflat cu brocoli de tot. Mai ales acum ca nu mai papa nimic.
Anka, eu ii dau 10 pic de vit C pe zi.....diluat cu un pic de ceai in lingurita....asta ca Anna nu prea le are cu ceaiul.
Monik, m-am bucurat mult sa vad ca isi revine treaba la voi la septembrie....era unul din putinele forumuri care imi faceau placere sa le citesc ( adica mai citesc la iulie, iti dai seama ce forumista sunt liwlol.gif ). Dar pentru ca sunt groaznic de curioasa.....ce naiba s-a intamplat la mamici de octombrie?....ca daca mai citesc si acolo o pasez pe Anna direct la sot....ca eu timp nu mai am.
Roua, ai terminat cu treaba? Eu am muncit toata ziua si tot mai am.....zic ca ma misc cu incetinitorul:)
Masha, eu m-am dus pana in Ungaria la cumparaturi si nu am reusit sa-mi iau nimic....evident doar pentru Anna. Cred ca asta ne asteapta de acum inainte.
Va pupam si week-end placut!!!!
anka28
chiar aseara am vazut un film pe HBO de fapt impropriu spus vazut ca am vazut doar sfarsitul era vorba despre o familie care aveau o fetita care sa nascut cu sindromul edwards era oricum mica fetita nu stiu exact cat dar stiu ca la un moment dat au spus ca, copii cu acest sindrom nu traiesc mai mult de 2 luni dar fetita lor traia si chiar facea progrese...ceea ce ma impresionat cel mai tare e ca au riscat si au facut si al doilea copil cu toate ca exista riscul sa aibe si el sindromul din fericire a nascut un copil sanatos....

ma gandeam ca noi ne plangem ca nu dormim noaptea ca nu putem avea grija de noi....nu ne gandim ca sunt alti parinti care chiar au probleme adevarate....

anka28
QUOTE(cristina254 @ Feb 18 2011, 06:33 PM) *
Salut!
Noua cred ca ne iese al doilea dintisor .....m-am innebunit astazi....numai in brate a vrut. Inca mai are mucisorii, ca si la voi MoniK...... mai are un pic si ii si mananca. Probabil cu ei se satura...ca in rest nu vrea sa pape nimic altceva.
Diana, multumesc de sfat....din fericire azi a avut deja scaun normal.....sper sa meraga la fel si pe mai departe.
Ma enerveaza ca e super naspa vremea afara.....si cum inca nu i-a trecut de tot....nu stiu daca sa o scot sau nu. Cred ca mai stau vreo 2 zile poate isi revine complet.
Monik, am vazut-o aseara pe Irina.....dar pana acum nu am apucat sa scriu.....e tare draguta....asa merge si Anna in 4 labute....dar ea nu reactioneaza la noi, ci la telecomada sau telefoane. E tare frumos ca vine la tine....eu pot sa o strig pana nu mai pot ca nu ma baga in seama....in schimb daca vede telecomnda....se schimba treaba. Oricum foarte devreme a inceput....noi tare greu ne-am dat seama ce trebe sa facem cu manutele. Bv! Bv!
Apropo, Anna nu mai manaca nimic in afara de lapte.....strange gurita si la revedere.....am indopat-o cateva zile ca o gasca....dar imi e groaza ca o sa-i inceapa sa mance doar asa si sa-i fie urat de masa. Oare e normal...din cauza dintisorului? Salexander, pls.....ca nu stiu ce sa mai fac. Si cerealele le-am bagat in biberon....ca altcumva nu am noroc. Dimineata cand vede marul zici ca nu stiu ce chestie groaznica i dau.
Maryana, Plasmonul de 4 luni e la noi 34 ron la cutie de 375 gr. In rest nu stiu alte preturi....se gaseste doar la o singura farmacie....cel putin la noi in oras. Spor cu dintisorul ca e tare greu!
Mihaela, ce papa bun ii dai Mariei.....si eu sunt exact ca Monik......tot zic ca-i mai diversific......ce e drept m-am dezumflat cu brocoli de tot. Mai ales acum ca nu mai papa nimic.
Anka, eu ii dau 10 pic de vit C pe zi.....diluat cu un pic de ceai in lingurita....asta ca Anna nu prea le are cu ceaiul.
Monik, m-am bucurat mult sa vad ca isi revine treaba la voi la septembrie....era unul din putinele forumuri care imi faceau placere sa le citesc ( adica mai citesc la iulie, iti dai seama ce forumista sunt liwlol.gif ). Dar pentru ca sunt groaznic de curioasa.....ce naiba s-a intamplat la mamici de octombrie?....ca daca mai citesc si acolo o pasez pe Anna direct la sot....ca eu timp nu mai am.
Roua, ai terminat cu treaba? Eu am muncit toata ziua si tot mai am.....zic ca ma misc cu incetinitorul:)
Masha, eu m-am dus pana in Ungaria la cumparaturi si nu am reusit sa-mi iau nimic....evident doar pentru Anna. Cred ca asta ne asteapta de acum inainte.
Va pupam si week-end placut!!!!


tot 10 pic ii dau si eu tongue.gif
masha
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif mati facut sa rad cu shopingul!
fetelor, ati vazut la stiri despre patutul pt bebe de la Ikea, am vazut ca cateva dintre voi ca faceti cumparaturi de acolo, si ma gandeam ac aveti si patut de acolo, are prea mici niste suruburi si nu sunt sigure.
romina pop
buna seara fetelor.ma primiti si pe mine printre voi?si eu sunt mamica de august 2010.am un baietel nascut in 11 august 2010 foarte cumincior.avem deja 3 dintisori si al 4-lea este pe drum.va pup pe voi si pe ingerasii vostrii.
MihaelaD
Cristina, poate nu vrea sa pape pt ca a fost racita si ma gandesc ca nu avea niciun gust mancarea pt ea, mai avea si textura diferita si probabil laptele era cel mai usor de inghitit.

eu vreau sa-i fac combinatii diverse de macare pt ca eu ma stiu pe mine ca nu suport sa manac aceeasi mancare de 2 ori consecutiv. Ma mai inspir fie de pe site-ul cu retete pentru bebelusi, fie ma mai uit ce borcanele mai sunt prin magazin...

Am luat din nou avocado ( data trecuta l-am mancat noi smile.gif ) si vreau sa-l fac cu cartof.
moni_k
buna seara!
ne-am intors si noi de la doctor... am ajuns intr-un final la cabinetul privat. si cu ocazia asta ne-a vazut si al 5-lea ortoped liwlol.gif, alexandru thiery, ca daca tot venisem la nevasta-sa a vrut sa o vada si el. verdictul a fost clar - dupa 3 lipitori de-alea pe picioare printesa a facut basici deja... deci saptamana asta ne odihnim si vinerea viitoare bagam gips 2 saptamani si gata. dup-aia kineto o data la doua saptamani si din pacate si ortezele alea de care imi era teama. daca insistam sa o rezolvam cu kineto foarte probabil ne intindem dupa un an, iar noi evident ca o vrem rezolvata cat mai repede. am mai primit o veste proasta, ca o sa fie ca noua, poate sa faca orice sport dar balet nu liwlol.gif. pfff, si aveam traditie de familie...
cristina, sa-ti spun un secret: irina se grabea asa ca o shoparla sa ajunga la camera foto, nu la mine liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif. ma rog, din cand in cand, cand se alinta vine si la mine si se catzara in brate, dar in majoritatea cazurilor tot telecomenzile si telefoanele au prioritate tongue.gif
despre ce topic de octombrie intrebai? octombrie 2009? ca acolo mai fusese o telenovela acum cateva luni... n-am urmarit-o cine stie ce, dar un personaj isi facuse 2 useri... si se conversa ea cu ea in draci pe-acolo... isi complimentau intre ele copiii care nici macar nu erau ai lor...
ma pregatesc de o noapte alba, la cat de mucioasa e irina... dar sper sa ma insel.
romina pop
fetelor ajutati-ma si pe mine.cum pot sa atasez o poza comentariului?multumesc anticipat
cristina254
QUOTE(MihaelaD @ Feb 18 2011, 11:43 PM) *
Cristina, poate nu vrea sa pape pt ca a fost racita si ma gandesc ca nu avea niciun gust mancarea pt ea, mai avea si textura diferita si probabil laptele era cel mai usor de inghitit.

eu vreau sa-i fac combinatii diverse de macare pt ca eu ma stiu pe mine ca nu suport sa manac aceeasi mancare de 2 ori consecutiv. Ma mai inspir fie de pe site-ul cu retete pentru bebelusi, fie ma mai uit ce borcanele mai sunt prin magazin...

Am luat din nou avocado ( data trecuta l-am mancat noi smile.gif ) si vreau sa-l fac cu cartof.

La maxim ma enerveaza ca pana a fost cu febra si bolnava a mancat super bine....papa cate un castronel plin la masa si la masa de lapte chiar si 270. Cum s-a facut bine cat de cat....adio...de abia daca reusesc sa- i dau vreo 15 lingurite. Isi si suge buza de jos de asta banuiesc ca e dintisorul....si inainte tot capsa lingurita. By the way e ca un fierastrau dintisorul care il are...ca azi m-am uitat si eu la gingie sa vad daca apare si urmatorul.
Masha,n-am vazut stirea....si eu ii iau acum de la parisot mobila Annei si au sisteme asemanatoare cu Ikea. Sper sa nu avem probleme.
Romina, bine ai venit!!!
cristina254
Mersi, Monik... de faza cu forumul de octombrie intrebam... na' sa stiu de ce sa ma feresc:)...si in plus sunt mega curioasa de felul meu. Ciudat rau oricum....Sper Irina sa se faca rpd bine si sa nu fie nevoie de altecele.
Cum suntem mucoase de 3 saptamani , am devenit experta.... Daca sunt lichizi, poate respira ok ....cu putin noroc dormiti la noapte.
MihaelaD
Bai, dar nu aveti somn...

ma mai bag si eu in seama ce barfe sunt la octomebrie??? k acolo nu am mai ajuns... pana acum m-am delectat cu iulie si septembrie...

App de dintisori MAria de cand are dintii care sunt mari de acum vrea sa manance covrigi e disperata...

Cristina , poate Anna s-a saturat de meniul de morcovi, incearca altceva... spanac, carnitza de curcan ( eventual cumprara cateva borcanase diferite si vezi dc ai succes). Am vazut niste combinatii f misto ( porumb + cartof+curcan, orez+legume+vitzel).
cristina254
QUOTE(MihaelaD @ Feb 19 2011, 12:22 AM) *
Bai, dar nu aveti somn...

ma mai bag si eu in seama ce barfe sunt la octomebrie??? k acolo nu am mai ajuns... pana acum m-am delectat cu iulie si septembrie...

App de dintisori MAria de cand are dintii care sunt mari de acum vrea sa manance covrigi e disperata...

Cristina , poate Anna s-a saturat de meniul de morcovi, incearca altceva... spanac, carnitza de curcan ( eventual cumprara cateva borcanase diferite si vezi dc ai succes). Am vazut niste combinatii f misto ( porumb + cartof+curcan, orez+legume+vitzel).

Pe bune ca nu stiu ce am dar n-am somn deloc....nici fiica-mea care ridica protectia de la patut si se uita cu noi la tv....la tras de fiare ca acolo se uita taica-su.
Asta-i planul ....maine mergem la cumparaturi.... Sper sa avem succes ca acum nici cerealele nu le papa....si inainte imi gemea la fiecare lingurita.
Si eu m-am delectat cu telenovelele de pe topicurile din apropiere....sper sa nu patim si noi ceva similar. Bai si mai am tupeu sa ma plang ca n-am timp de mimic.
moni_k
neatza!
am dormit relativ rezonabil. s-a trezit de vreo 2 ori plangand, dar face chestia asta in fiecare noapte de cateva zile incoace... incepe sa mearga prin patutz si bazaie. cred ca in somn, ca daca o trezesc e veselutza si nu mai are nici o treaba. oare viseaza urat? mi-e frica de chestia asta... sor'mea s-a trezit urland oribil in fiecare pana la 2 ani, sper sa nu facem si noi de-astea. bine, irina nu urla ca in filmele de groaza, dar are un plans ciudat rau, parca nu e al ei. cred ca chiar e somnambula liwlol.gif. oricum, in cele 2 ocazii cand s-a trezit bazaind m-am infiorat de ce se auzea din nasul ei si am executat-o un pic.anima1.gif . sper sa ii treaca azi-maine, la mine deja e pe trecute... dar cine stie, ei sunt mai mici si mai sensibili... m-a si speriat un pediatru cu care a vb mama, a zis sa avem grija sa nu aiba muci deloc, ca daca ajung in gat are sanse maxime sa faca o infectie pe-acolo. dar mi se pare imposibil sa o curat... de o ora de cand ne-am trezit am umplut de 3 ori batista bebelusului. gata, m-am plans destul biggrin.gif
cristina, nu ma pricep eu prea bine, dar cred ca anna nu mananca bine fiindca este inca in convalescenta. eu nu mananc mai nimic cand sunt racita, bebelusii de ce ar face altfel? plus ca am citit ca atunci cand le ies dintii numai chef de mancat n-au. pupam gimnasta si pe mama ei tzuc.gif
mihaela, i-am facut cristinei rezumatul cu telenovela de octombrie 2009 pe pagina anterioara. pupam si fotomodelul si pe mama lui tzuc.gif
roua
QUOTE(salexandre @ Feb 18 2011, 10:46 AM) *
roua inatai ne plangem ca nu dormim noptile, apoi ne plangem ca nu avem timp de noi, apoi discutam retete de mancarici pt bebici, unde gasim hainute ieftine, unde se gasesc fructe si legume ecologice bune. Despre aranjamente unde poti merge cu bebelusii. Urmatorul la noi e in martie la masaj pt bebelusi.

Apoi povestim despre progresele bebelusilor. Despre unde vor merge la cresa. Unele din noi vor incepe munca in mai iunie. Asa ca disutam despre cum ii putem adapta la cresa mai repede. Si André va incepe la cresa in mai iunie.

Ajuta imens sa stii ca nu esti singura care nu doarme, ca nu esti singura care nu are timp sa se uite in oglinda, etc.

neata
cafea.gif
mersi salexandre, chiar ajunta IMENSSSSSSSSS faptul ca sti ca nu esti singura care nu doarme si chiar nu mai are timp de oglinda sau de unghii sad.gif , dar toate trec.
raportam o noapte cu plansete si fara ceai, ii fac de 2 nopti de chimen si nu i prea place liwlol.gif asa ca nu l prea bea , .... sunt franta ..azi nu mai pot
inca o cafea smile.gif
roua
monik m-am trezit cu o durere de gat liwlol.gif, cred ca de la forum mi se trage liwlol.gif si ce m-am gandit eu , is desteapta- daca si pe tudor il doare ca parca tuseste , dar e un tusit deala de inecat cu ceva, si i-a sa i dau eu niste nurofen sa nu se agraveze saracu ca poate il doare gatul nu?daca pe mine ma doare liwlol.gif
mai vedem
roua
QUOTE(cristina254 @ Feb 19 2011, 12:34 AM) *
Pe bune ca nu stiu ce am dar n-am somn deloc....nici fiica-mea care ridica protectia de la patut si se uita cu noi la tv....la tras de fiare ca acolo se uita taica-su.
Asta-i planul ....maine mergem la cumparaturi.... Sper sa avem succes ca acum nici cerealele nu le papa....si inainte imi gemea la fiecare lingurita.
Si eu m-am delectat cu telenovelele de pe topicurile din apropiere....sper sa nu patim si noi ceva similar. Bai si mai am tupeu sa ma plang ca n-am timp de mimic.

sincer nici eu nu am somn, de stiam intram aseara sa vb, ma pun in pat pe la 12 si nici vb de somn, si pe cand sa adorm se trezeeste tudor sad.gif, azi noapte am crezut ca fac cu nervii serios
moni_k
QUOTE(roua @ Feb 19 2011, 09:30 AM) *
monik m-am trezit cu o durere de gat liwlol.gif, cred ca de la forum mi se trage liwlol.gif si ce m-am gandit eu , is desteapta- daca si pe tudor il doare ca parca tuseste , dar e un tusit deala de inecat cu ceva, si i-a sa i dau eu niste nurofen sa nu se agraveze saracu ca poate il doare gatul nu?daca pe mine ma doare liwlol.gif
mai vedem

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif inteleg ce zici, si eu astept sa-i treaca irinei raceala pana maine, fiindca mie mi-a cam trecut. de ieri dimineata cand am vazut-o racita tot vreau sa-i dau panadol si ta-su imi tot pune piedica. cica sa-i dam doar daca are febra... hm... corect... asa ca ii tot iau temperatura si are chiar mai putin decat de obicei. deci mi-am pus pofta de nurofen in cui biggrin.gif
sanatate si voua!
roua
QUOTE(moni_k @ Feb 19 2011, 09:43 AM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif inteleg ce zici, si eu astept sa-i treaca irinei raceala pana maine, fiindca mie mi-a cam trecut. de ieri dimineata cand am vazut-o racita tot vreau sa-i dau panadol si ta-su imi tot pune piedica. cica sa-i dam doar daca are febra... hm... corect... asa ca ii tot iau temperatura si are chiar mai putin decat de obicei. deci mi-am pus pofta de nurofen in cui biggrin.gif
sanatate si voua!

eu nu prea citesc alte forumuri, dar in sfarsit am gasit si eu filmuletul cu irina, mama da cate pagini a trebuit sa dau inapoi, si mai citeam si eu printre randuri wink.gif
mortala cum umbla ea, felicitariiiiii , e o scumpa
romina pop
buna dimineata si din partea noastra.noi am dormit bine cu o singura trezire in plansete din cauza dintisorului la ora 1.va pup si va doresc o zii frumoasa si multa sanatate bebeilor bolnaviori. ps multumesc de prmire.
anka28
QUOTE(romina pop @ Feb 18 2011, 09:39 PM) *
buna seara fetelor.ma primiti si pe mine printre voi?si eu sunt mamica de august 2010.am un baietel nascut in 11 august 2010 foarte cumincior.avem deja 3 dintisori si al 4-lea este pe drum.va pup pe voi si pe ingerasii vostrii.


bine ai venit trandafir.gif
anka28
QUOTE(masha @ Feb 18 2011, 08:58 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif mati facut sa rad cu shopingul!
fetelor, ati vazut la stiri despre patutul pt bebe de la Ikea, am vazut ca cateva dintre voi ca faceti cumparaturi de acolo, si ma gandeam ac aveti si patut de acolo, are prea mici niste suruburi si nu sunt sigure.


da am vazut dar nu era vorba de romania era in america si anglia parca...nu la noi, la noi inca nu aparuse marca aia
anka28
QUOTE(romina pop @ Feb 18 2011, 09:51 PM) *
fetelor ajutati-ma si pe mine.cum pot sa atasez o poza comentariului?multumesc anticipat

incarci pozele pe www.photoshop.com dupa ce copiezi te duci la my controls aici sus si vezi acolo la semnatura dai paste
romina pop
QUOTE(anka28 @ Feb 19 2011, 10:56 AM) *
incarci pozele pe www.photoshop.com dupa ce copiezi te duci la my controls aici sus si vezi acolo la semnatura dai paste

multumesc mult o sa incerc sa pun o poza sa imi cunoasteti ingerasul si pe mine bineinteles.
anka28
QUOTE(romina pop @ Feb 19 2011, 10:03 AM) *
multumesc mult o sa incerc sa pun o poza sa imi cunoasteti ingerasul si pe mine bineinteles.



asteptam pozele tzuc.gif
MihaelaD
Neata, cafea.gif

sunteti f matinale si in weekend... imi este f somn de la vremea asta moroconoasa...
MihaelaD
QUOTE(romina pop @ Feb 19 2011, 12:03 PM) *
multumesc mult o sa incerc sa pun o poza sa imi cunoasteti ingerasul si pe mine bineinteles.


Hello! bine ai venit.
cristina254
Monik, eu cand are Anna mucisori ii pun picaturi in nas, ceva preparat la farmacie , Colargol si de 3 ori pe zi cate un puf de Tantum verde ca sa ii pastreze gatutul curat.....Asa mi-a zis pediatra..... Plus vit C. Cica nu e bine sa curatam nasul cu batista mai mult de 4 ori pe zi ca riscam sa se irite mucoasa....in rest doar cu ser simplu. Si eu stiu ca se poate trage usor la ei si la gat si ca mucisori lor trec mult mai greu decat noua.
Azi- noapte m-a adormit electrica....adica am ramas fara curent si fara net.
anka28

asa am ajuns dimineata sa dormim ....noi care pana acum dormeam frumos pe perna....si sincer nu stiu cand a ajuns asa...pe la 5 era pe la jumatatea pernei...pe la 7 cand m-am trezit asa dormea biggrin.gif culme e ca nu sa trezit deloc.....oricum de 2 zile sare de fund in sus si se misca ....
anka28
QUOTE(cristina254 @ Feb 19 2011, 10:33 AM) *
Monik, eu cand are Anna mucisori ii pun picaturi in nas, ceva preparat la farmacie , Colargol si de 3 ori pe zi cate un puf de Tantum verde ca sa ii pastreze gatutul curat.....Asa mi-a zis pediatra..... Plus vit C. Cica nu e bine sa curatam nasul cu batista mai mult de 4 ori pe zi ca riscam sa se irite mucoasa....in rest doar cu ser simplu. Si eu stiu ca se poate trage usor la ei si la gat si ca mucisori lor trec mult mai greu decat noua.
Azi- noapte m-a adormit electrica....adica am ramas fara curent si fara net.



stiu cum e fara curent dar si fara apa....amandoua in aceeasi zi nervi.gif
anka28
QUOTE(MihaelaD @ Feb 19 2011, 10:31 AM) *
Neata, cafea.gif

sunteti f matinale si in weekend... imi este f somn de la vremea asta moroconoasa...


neata! da e prima zi cand m-am trezit inaintea piticului biggrin.gif
MihaelaD
Misto faza cu electrica.... sa va zic si eu experienta... acum 2 seri am mers la cumparaturi ne-ma intors pe la 9 si ceva si cand ne uitam asa in zare tot cartierul nostru era in bezna totala. partea proasta e ca noi stam la et 11!!!!!!!!!!!!!!!!! am astptat in fata blocului vreo 20 min si cum nu se anunta nimic imbucurator am luat-o pe scari cu Maria in brate 11 etaje. Am petrecut o seara romantica , am facut baitza mariei la lumina lumanarilor si ne-am culcat de la ora 23 smile.gif .
MihaelaD
QUOTE(anka28 @ Feb 19 2011, 12:35 PM) *

asa am ajuns dimineata sa dormim ....noi care pana acum dormeam frumos pe perna....si sincer nu stiu cand a ajuns asa...pe la 5 era pe la jumatatea pernei...pe la 7 cand m-am trezit asa dormea biggrin.gif culme e ca nu sa trezit deloc.....oricum de 2 zile sare de fund in sus si se misca ....


liwlol.gif
cristina254
QUOTE(MihaelaD @ Feb 19 2011, 12:38 PM) *
Misto faza cu electrica.... sa va zic si eu experienta... acum 2 seri am mers la cumparaturi ne-ma intors pe la 9 si ceva si cand ne uitam asa in zare tot cartierul nostru era in bezna totala. partea proasta e ca noi stam la et 11!!!!!!!!!!!!!!!!! am astptat in fata blocului vreo 20 min si cum nu se anunta nimic imbucurator am luat-o pe scari cu Maria in brate 11 etaje. Am petrecut o seara romantica , am facut baitza mariei la lumina lumanarilor si ne-am culcat de la ora 23 smile.gif .

Intr-adevar o seara romantica smile.gif....cred ca a fost minunat pana la etajul 11 cu Maria in brate.....in bezna....
Eu la 3 am adormit ca vedam cu bazaie pe hol luminile de la alarma si m-au stresat la maxim.....in loc sa imi vina somnul....mai ales ca eu adorm cu tv aprins.
De dimineata a reusit sotul sa-i deie jumate de borcanel de pireu de caise....poate isi revine cu mancatul incet-incet. In rest incepe sa se vada dintisorul....

Anka, odihnitoare pozitia intr-adevar:))
masha
QUOTE(romina pop @ Feb 18 2011, 12:09 PM) *
buna seara fetelor.ma primiti si pe mine printre voi?si eu sunt mamica de august 2010.am un baietel nascut in 11 august 2010 foarte cumincior.avem deja 3 dintisori si al 4-lea este pe drum.va pup pe voi si pe ingerasii vostrii.

buna, bine ai venit!asteptam poze!

QUOTE(moni_k @ Feb 18 2011, 12:17 PM) *
buna seara!
ne-am intors si noi de la doctor... am ajuns intr-un final la cabinetul privat. si cu ocazia asta ne-a vazut si al 5-lea ortoped liwlol.gif, alexandru thiery, ca daca tot venisem la nevasta-sa a vrut sa o vada si el. verdictul a fost clar - dupa 3 lipitori de-alea pe picioare printesa a facut basici deja... deci saptamana asta ne odihnim si vinerea viitoare bagam gips 2 saptamani si gata. dup-aia kineto o data la doua saptamani si din pacate si ortezele alea de care imi era teama. daca insistam sa o rezolvam cu kineto foarte probabil ne intindem dupa un an, iar noi evident ca o vrem rezolvata cat mai repede. am mai primit o veste proasta, ca o sa fie ca noua, poate sa faca orice sport dar balet nu liwlol.gif. pfff, si aveam traditie de familie...
cristina, sa-ti spun un secret: irina se grabea asa ca o shoparla sa ajunga la camera foto, nu la mine liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif. ma rog, din cand in cand, cand se alinta vine si la mine si se catzara in brate, dar in majoritatea cazurilor tot telecomenzile si telefoanele au prioritate tongue.gif
despre ce topic de octombrie intrebai? octombrie 2009? ca acolo mai fusese o telenovela acum cateva luni... n-am urmarit-o cine stie ce, dar un personaj isi facuse 2 useri... si se conversa ea cu ea in draci pe-acolo... isi complimentau intre ele copiii care nici macar nu erau ai lor...
ma pregatesc de o noapte alba, la cat de mucioasa e irina... dar sper sa ma insel.

monica, deci pana la urma ai ajuns de unde ai plecat...de asta mie frica si mie, ca vin la bucuresti si imi zice la fel, nici nu stiu cum sa fac...ne mai gandim, pana terminam sedintele de kineto...



QUOTE(anka28 @ Feb 19 2011, 12:21 AM) *
da am vazut dar nu era vorba de romania era in america si anglia parca...nu la noi, la noi inca nu aparuse marca aia

aha


QUOTE(cristina254 @ Feb 19 2011, 01:03 AM) *
Monik, eu cand are Anna mucisori ii pun picaturi in nas, ceva preparat la farmacie , Colargol si de 3 ori pe zi cate un puf de Tantum verde ca sa ii pastreze gatutul curat.....Asa mi-a zis pediatra..... Plus vit C. Cica nu e bine sa curatam nasul cu batista mai mult de 4 ori pe zi ca riscam sa se irite mucoasa....in rest doar cu ser simplu. Si eu stiu ca se poate trage usor la ei si la gat si ca mucisori lor trec mult mai greu decat noua.
Azi- noapte m-a adormit electrica....adica am ramas fara curent si fara net.

fetele, in legatura cu, curentul, eu dimineata am duso pe Daria in sufragerie, si am vrut sa fac patul in dormitor, iar cand sa aprind lumina, ca pana atunci am stat cu veioza...sa facut un scurt, am ars un bec de la lustra si sa rupt in doua si a cazut exact in pat...am inlemnit, nu stiu ce se intampla dak era si Daria in pat...dar bine ca na fost asa...
la noi marti na mers liftu, si stam la 7, si urcam dl kineto cu Daria si vb, vb, si Daria nimic, cand ma uit Daria dormea dusa, a adormit pana sus!

QUOTE(anka28 @ Feb 19 2011, 01:05 AM) *

asa am ajuns dimineata sa dormim ....noi care pana acum dormeam frumos pe perna....si sincer nu stiu cand a ajuns asa...pe la 5 era pe la jumatatea pernei...pe la 7 cand m-am trezit asa dormea biggrin.gif culme e ca nu sa trezit deloc.....oricum de 2 zile sare de fund in sus si se misca ....

foarte nostim, Daria se intoarce de pe spate prin somn, pe burta si dl mijloc de pat, ajunge la margine, mie frica, ca intro noapte o gasesc pe jos...ii mai pun perna la margine, dar cred ca tre sai pun cate una si jos, sa cada pe moale... liwlol.gif

aaa, si cel mai important este ca luna trecuta, ma plangeam ca mia venit ciclu, pai luna asta se lasa de asteptat...au trecut abia 35 de zile, incerc sa fiu calma, nare de unde, decat 1%, dar sper sa vina ...
anka28
QUOTE(MihaelaD @ Feb 19 2011, 10:38 AM) *
Misto faza cu electrica.... sa va zic si eu experienta... acum 2 seri am mers la cumparaturi ne-ma intors pe la 9 si ceva si cand ne uitam asa in zare tot cartierul nostru era in bezna totala. partea proasta e ca noi stam la et 11!!!!!!!!!!!!!!!!! am astptat in fata blocului vreo 20 min si cum nu se anunta nimic imbucurator am luat-o pe scari cu Maria in brate 11 etaje. Am petrecut o seara romantica , am facut baitza mariei la lumina lumanarilor si ne-am culcat de la ora 23 smile.gif .


super aiurea...pana la etajul 11 wacko.gif eu stau la 3 si tot zic ca sunt terminata cand ajung cu el in brate....si sa mai ai si cumparaturi....aiurea tare...
anka28
QUOTE(masha @ Feb 19 2011, 12:28 PM) *
fetele, in legatura cu, curentul, eu dimineata am duso pe Daria in sufragerie, si am vrut sa fac patul in dormitor, iar cand sa aprind lumina, ca pana atunci am stat cu veioza...sa facut un scurt, am ars un bec de la lustra si sa rupt in doua si a cazut exact in pat...am inlemnit, nu stiu ce se intampla dak era si Daria in pat...dar bine ca na fost asa...


pff....aiurea...nu stiu de ce dar am oroare la becuri...nici nu le schimb daca se ard...si daca le schimba alticineva verific de n ori sa vada daca e oprit sau nu curentul....daca sunt singura si trebuie neaparat sa schimb becul....apas pe butoane la sigurante liwlol.gif nu mai am pic de curent in casa si abia dupa schimb... nebuna nu?
alina2
Fetelor, ce nocturne si matinale in acelasi timp sunteti biggrin.gif
Eu sunt rupta de somn si dimineata si seara, va mai citesc seara dar nu am putere sa mai si scriu. Ma culc repede (bine, repede inseamna in jur de 11....chiar daca Eric adoarme la 9, dar pana mai fac una-alta, trece vremea), ca stiu ca mai un pic si ma trezesc pt o suzeta, un ceai, chestii de-astea biggrin.gif

Mihaela, sa stii ca am incercat si i-am dat lapte la 1, cand s-a trezit prima data. A baut tot biberonul (la noi tot biberonul inseamna 150 ml) si urmarea care a fost: s-a trezit la 5 si a mai baut un biberon intreg liwlol.gif E de belea fi-miu, ii place sa manance mai mult noaptea decat ziua. Dar de, il inteleg....ziua e ocupat, are mereu treaba, cum zice taica-sau biggrin.gif Cu jucariile, cu televizorul, cu acvariul, cu orice e in jurul lui smile.gif
Si mai vroiam sa iti spun ca eu am reusit sa il fac sa manance fructe...amestecate cu cereale. Am luat cereale care se fac cu apa, de la Humana, cu 3 fructe incluse. Si i-am dat piersica cu cereale. Si para cu cereale. Si a mancat. Cu mar nu am incercat inca..Poate testezi si tu varianta asta.
Ce carne i-ai dat Mariei: vita sau vitzel?

Azi a fost prima zi de carnita, i-am pus niste piept de pui in piureul de legume si a mancat cu placere, aproape tot castronelul. Si a fost prima data si cand nu i-am pus lapte in piure...si a mancat.
Sa speram ca suntem pe drumul cel bun biggrin.gif

Apropos, voi mai puneti lapte in piureuri? Mihaela, stiu ca tu puneai....
Ati inceput sa puneti ulei sau unt?

Anka, vad ca Alex doarme pe perna, de cand i-ai pus perna? Si alti bebei dorm pe perna?
Eric doarme tot fara perna, eu stiam ca pana la 1 an nu e nevoie....

Off, n-am mai reusit sa intru nici la sept nici la iulie de nu stiu cand....si ma faceti asa curioasa...tre sa imi fac timp biggrin.gif

Va pup, ma duc sa fac niste gratare de pui, daca tot e zi de pui azi....sa fie pt toata lumea ! smile.gif
anka28
QUOTE(alina2 @ Feb 19 2011, 01:51 PM) *
Anka, vad ca Alex doarme pe perna, de cand i-ai pus perna? Si alti bebei dorm pe perna?
Eric doarme tot fara perna, eu stiam ca pana la 1 an nu e nevoie....


pai Alex doarme numai pe picioare....si se trezeste repede daca il iau de pe perna la inceput il puneam in patut am crezut ca din cauza asta se trezeste dar l-am pus si langa mine pe pat si tot se trezea....si iar leganat pe picioare dar inainte o partida de joaca....eram terminata....pana cand intr-o seara l-am lasat asa pe perna si a dormit toata noaptea biggrin.gif
masha
QUOTE(alina2 @ Feb 19 2011, 04:21 AM) *
Fetelor, ce nocturne si matinale in acelasi timp sunteti biggrin.gif
Eu sunt rupta de somn si dimineata si seara, va mai citesc seara dar nu am putere sa mai si scriu. Ma culc repede (bine, repede inseamna in jur de 11....chiar daca Eric adoarme la 9, dar pana mai fac una-alta, trece vremea), ca stiu ca mai un pic si ma trezesc pt o suzeta, un ceai, chestii de-astea biggrin.gif

Mihaela, sa stii ca am incercat si i-am dat lapte la 1, cand s-a trezit prima data. A baut tot biberonul (la noi tot biberonul inseamna 150 ml) si urmarea care a fost: s-a trezit la 5 si a mai baut un biberon intreg liwlol.gif E de belea fi-miu, ii place sa manance mai mult noaptea decat ziua. Dar de, il inteleg....ziua e ocupat, are mereu treaba, cum zice taica-sau biggrin.gif Cu jucariile, cu televizorul, cu acvariul, cu orice e in jurul lui smile.gif
Si mai vroiam sa iti spun ca eu am reusit sa il fac sa manance fructe...amestecate cu cereale. Am luat cereale care se fac cu apa, de la Humana, cu 3 fructe incluse. Si i-am dat piersica cu cereale. Si para cu cereale. Si a mancat. Cu mar nu am incercat inca..Poate testezi si tu varianta asta.
Ce carne i-ai dat Mariei: vita sau vitzel?

Azi a fost prima zi de carnita, i-am pus niste piept de pui in piureul de legume si a mancat cu placere, aproape tot castronelul. Si a fost prima data si cand nu i-am pus lapte in piure...si a mancat.
Sa speram ca suntem pe drumul cel bun biggrin.gif

Apropos, voi mai puneti lapte in piureuri? Mihaela, stiu ca tu puneai....
Ati inceput sa puneti ulei sau unt?

Anka, vad ca Alex doarme pe perna, de cand i-ai pus perna? Si alti bebei dorm pe perna?
Eric doarme tot fara perna, eu stiam ca pana la 1 an nu e nevoie....

Off, n-am mai reusit sa intru nici la sept nici la iulie de nu stiu cand....si ma faceti asa curioasa...tre sa imi fac timp biggrin.gif

Va pup, ma duc sa fac niste gratare de pui, daca tot e zi de pui azi....sa fie pt toata lumea ! smile.gif



QUOTE(anka28 @ Feb 19 2011, 04:46 AM) *
pai Alex doarme numai pe picioare....si se trezeste repede daca il iau de pe perna la inceput il puneam in patut am crezut ca din cauza asta se trezeste dar l-am pus si langa mine pe pat si tot se trezea....si iar leganat pe picioare dar inainte o partida de joaca....eram terminata....pana cand intr-o seara l-am lasat asa pe perna si a dormit toata noaptea biggrin.gif

ai Daria este un bebelus care adora sa doarma pe perna leganat pe picioare, mai mult ziua, sau si noaptea cand no gaseste somnu...o vecina nea zis so punem pe perna de fulgi, ca din aia simpla se aprinde la plamani...dar cu cat crestem, incercam sa scapam de viciul; somnul pe perna si picioare, acuma mai mereu adoarme la san...
anka28
QUOTE(masha @ Feb 19 2011, 03:24 PM) *
ai Daria este un bebelus care adora sa doarma pe perna leganat pe picioare, mai mult ziua, sau si noaptea cand no gaseste somnu...o vecina nea zis so punem pe perna de fulgi, ca din aia simpla se aprinde la plamani...dar cu cat crestem, incercam sa scapam de viciul; somnul pe perna si picioare, acuma mai mereu adoarme la san...

pai e perna de fulgi....din aia de la mama ei.... liwlol.gif si ma enerveaza ca se imprastie fulgii aia daca e fata de perna mai mare...si nu il mai pot legana.... nervi.gif si nu am decat 2 lenjerii care fac perna mai tare putin sa il pot legana.... nervi.gif
eu de la 5 luni nu mai am san si chiar daca aveam eu ma mulgeam si nici cu sticla daca ii dadeam nu vroia in brate sa pape...
masha
QUOTE(anka28 @ Feb 19 2011, 06:18 AM) *
pai e perna de fulgi....din aia de la mama ei.... liwlol.gif si ma enerveaza ca se imprastie fulgii aia daca e fata de perna mai mare...si nu il mai pot legana.... nervi.gif si nu am decat 2 lenjerii care fac perna mai tare putin sa il pot legana.... nervi.gif
eu de la 5 luni nu mai am san si chiar daca aveam eu ma mulgeam si nici cu sticla daca ii dadeam nu vroia in brate sa pape...

aha, bine cai de fulgi, si pe mine ma nervi' fulgii...
moni_k
QUOTE(cristina254 @ Feb 19 2011, 12:33 PM) *
Monik, eu cand are Anna mucisori ii pun picaturi in nas, ceva preparat la farmacie , Colargol si de 3 ori pe zi cate un puf de Tantum verde ca sa ii pastreze gatutul curat.....Asa mi-a zis pediatra..... Plus vit C. Cica nu e bine sa curatam nasul cu batista mai mult de 4 ori pe zi ca riscam sa se irite mucoasa....in rest doar cu ser simplu. Si eu stiu ca se poate trage usor la ei si la gat si ca mucisori lor trec mult mai greu decat noua.
Azi- noapte m-a adormit electrica....adica am ramas fara curent si fara net.

cristina, am inceput si eu sa-i dau vit C si sa-i pun in nas apa de mare ca dezinfectant. o sa studiez si eu acum pe net care-i treaba cu tantum verde si daca i se potriveste si ei tocmai te-am uns pediatrul meu liwlol.gif. sper sa nu-o irit... i-am scos destul de des cu batista bebelusului, dar nu i-o bag in nas... i-o plimb pe langa nas si hop, sare mucu' liwlol.gif
masha, ne-am intors oarecum de unde am plecat, dar cu deosebirea ca e alegerea noastra. adica avem de ales intre o varianta care dureaza muuult si una care dureaza mai putin dar e ceva mai antipatica. si este o mare diferenta intre gips 2 saptamani si gips 6 saptamani. plus ca i-l pune doctorul despre care am citit ca ar fi cel mai bun la asta, l-am si cunoscut si mi-a inspirat incredere maxima... deci suntem impacati cu solutia aleasa.
anka, geniala pozitia biggrin.gif
moni_k
cristina, tu i-ai facut baita annei in perioada asta? bine, banuiesc ca nu a stat nespalata atata timp biggrin.gif dar cam ce baie si cam ce frecventa? mi-e cam frica... mi se pare ca nu mai e asa robinet nasul ei si n-as vrea sa se suceasca. pe de alta parte as si profita de zilele astea cand nu avem gipsuri sau prezervative in picioare.
MihaelaD
QUOTE(alina2 @ Feb 19 2011, 03:51 PM) *
Fetelor, ce nocturne si matinale in acelasi timp sunteti biggrin.gif
Eu sunt rupta de somn si dimineata si seara, va mai citesc seara dar nu am putere sa mai si scriu. Ma culc repede (bine, repede inseamna in jur de 11....chiar daca Eric adoarme la 9, dar pana mai fac una-alta, trece vremea), ca stiu ca mai un pic si ma trezesc pt o suzeta, un ceai, chestii de-astea biggrin.gif

Mihaela, sa stii ca am incercat si i-am dat lapte la 1, cand s-a trezit prima data. A baut tot biberonul (la noi tot biberonul inseamna 150 ml) si urmarea care a fost: s-a trezit la 5 si a mai baut un biberon intreg liwlol.gif E de belea fi-miu, ii place sa manance mai mult noaptea decat ziua. Dar de, il inteleg....ziua e ocupat, are mereu treaba, cum zice taica-sau biggrin.gif Cu jucariile, cu televizorul, cu acvariul, cu orice e in jurul lui smile.gif
Si mai vroiam sa iti spun ca eu am reusit sa il fac sa manance fructe...amestecate cu cereale. Am luat cereale care se fac cu apa, de la Humana, cu 3 fructe incluse. Si i-am dat piersica cu cereale. Si para cu cereale. Si a mancat. Cu mar nu am incercat inca..Poate testezi si tu varianta asta.
Ce carne i-ai dat Mariei: vita sau vitzel?

Azi a fost prima zi de carnita, i-am pus niste piept de pui in piureul de legume si a mancat cu placere, aproape tot castronelul. Si a fost prima data si cand nu i-am pus lapte in piure...si a mancat.
Sa speram ca suntem pe drumul cel bun biggrin.gif

Apropos, voi mai puneti lapte in piureuri? Mihaela, stiu ca tu puneai....
Ati inceput sa puneti ulei sau unt?

Anka, vad ca Alex doarme pe perna, de cand i-ai pus perna? Si alti bebei dorm pe perna?
Eric doarme tot fara perna, eu stiam ca pana la 1 an nu e nevoie....

Off, n-am mai reusit sa intru nici la sept nici la iulie de nu stiu cand....si ma faceti asa curioasa...tre sa imi fac timp biggrin.gif

Va pup, ma duc sa fac niste gratare de pui, daca tot e zi de pui azi....sa fie pt toata lumea ! smile.gif


Mda, daca ii ppace sa manace noapte atunci sa manace liwlol.gif

Smecheria cu cereale cu lapte amestecate cu fructe o fac si eu, dar dc nu simte gustul ala de cereale + lapte nicio fructa nu e buna.
Eu i-am dat pana acum carne de curcan (piept) si carne de vitel de lapte. Eu in fiecare piure ii pun cam o lingurita de ulei de masline.

Meniul de azi a fost format din piure de cartof+morcov+porumb dulce+ carnita de curcan. a fost si asta f bun smile.gif
cristina254
QUOTE(moni_k @ Feb 19 2011, 06:29 PM) *
cristina, tu i-ai facut baita annei in perioada asta? bine, banuiesc ca nu a stat nespalata atata timp biggrin.gif dar cam ce baie si cam ce frecventa? mi-e cam frica... mi se pare ca nu mai e asa robinet nasul ei si n-as vrea sa se suceasca. pe de alta parte as si profita de zilele astea cand nu avem gipsuri sau prezervative in picioare.

Mie pediatra mi-a zis cand e febra fara baita si nu iesim afara( vb de vremea asta nasoala), cand sunt doar mucisori baita mai rar si sa fac cu un grad mai cald in camera decat de obicei. Si bineinteles sa ma grabesc.....tinand cont ca eu alerg dupa Anna despuiata sa o imbrac dupa baie. In ziua cand nu faceam baita o stergeam partial cu un prosopel. Prin alte tari, sigur confirma si Salexander se recomanda baita ca sa scada febra.....mie a mea mi-a zis ca se poate trage usor la plamani si mai bine sa evit. Noi si acum avem mucisori si baita am facut aseara. La noi cand incep mucii tin o saptamana. Pana nu a luat acum virusul de la mine nu mi-a faccut febra si nici rosu in gat asa ca poate tantum-ul verde isi face treaba. Daca ii dai ......un singur puf de 3 ori pe zi.....asta-i doza la varsta lor( la fel i-am dat si la 3 luni, prima data cand am avut muci.) Va pupam si sa va faceti rpd bine!!!!! by the way...te-ai rasfatat azi la coafor? smile.gif
cristina254
Monik, am uitat sa iti zic ca dupa baita ne curg mucii valuri, valuri.......liwlol.gif
Si cu mucisorii mi-a zis sa cam fie 5 grade afara daca vreau sa o scot...si ca mucisorii simpli trec cand nu mai sunt aposi si capata culoarea un pic galben- verzuie. Prima data asa a fost....acuma tot aposi sunt si la noi.....nu stiu cand si cum ne trec acum.
cristina254
Nu o inteleg pe fiica-mea deloc.....papa bine cu biberonul.....lingurita nici nu vrea sa o vada....si isi suge buzita de jos in continuu....i-a iesit deja un colt de la dintisor.....sa iasa si restul sa ne linistim si noi un pic. De abia astept sa ies cu ea la plimbare si sa intram si noi in programul normal ca e satula de casa. Azi am vrut sa o scot dar a plouat si a fost ceata non-stop.
I-am luat azi cadou...un iepuras cu morcov....ascunzi morcovul si iepurasul isi ascunde ochii cu urechiile si pe urma il cauta....de abia astept sa vad cum reactioneaza maine cand il vede.
Luni ne vine patutul si comoda noua.....am inceput sa lucram la camera ei bananab.gif ....sper sa imi iasa frumos.
cristina254
Am mai vrut sa va zic ca am ramas fara haine pentru Anna....toate erau bune acum 2 sapt si acum totul ii este scurt la maneci, body-urile nu le mai pot inchide, salopetele iarasi....am mai patit cineva chestia asta?....ma asteptam sa ramanem fara dar nu intr-un interval asa scurt....
Imi pun urmatorul episod din Fringe....sa ne uitam....sper doar sa ne lase Anna....ca mai nou nu mai reusesc sa fac nimic de ea.
Seara faina!!!!
anka28
QUOTE(cristina254 @ Feb 19 2011, 05:15 PM) *
Am mai vrut sa va zic ca am ramas fara haine pentru Anna....toate erau bune acum 2 sapt si acum totul ii este scurt la maneci, body-urile nu le mai pot inchide, salopetele iarasi....am mai patit cineva chestia asta?....ma asteptam sa ramanem fara dar nu intr-un interval asa scurt....
Imi pun urmatorul episod din Fringe....sa ne uitam....sper doar sa ne lase Anna....ca mai nou nu mai reusesc sa fac nimic de ea.
Seara faina!!!!


da euuuuuuuuuuuuu sad.gif( am patit-o super repede pana sa ajung sa cumpar mai mari....da m-am invatat minte...cand vad ca aproape nu ii mai vin ca sunt mai stramte dau o fuga si ii iau altele pana acum i-am luat de la kiabi in iasi nu stiu daca este chiar nu am intrebat....
alina2
QUOTE(anka28 @ Feb 19 2011, 04:16 PM) *
pai Alex doarme numai pe picioare....si se trezeste repede daca il iau de pe perna la inceput il puneam in patut am crezut ca din cauza asta se trezeste dar l-am pus si langa mine pe pat si tot se trezea....si iar leganat pe picioare dar inainte o partida de joaca....eram terminata....pana cand intr-o seara l-am lasat asa pe perna si a dormit toata noaptea biggrin.gif


aha, am inteles...
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.