Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De August 2010
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2010
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191
iubi
Buna doamnelor sunt sotul.............a nascut IUBI avem o fetita de 2,800 kg si 50 cm , a nascut in Ungaria pt ca d-na doctor a fost plecata din localitate , sunt bine si sanatoase iar eu foarte fericit. Se intoarce joi daca totul este bine . PA PA PA [ e frumoasa ca mine ]
MihaelaD
Neata!
se pare ca nu sunt singurul om care nu doarme, mai e si sotul lui Iubi, care nu-si mai incape in piele de fericire si mandrie.

Sa va traiasca fetitza!
felicitari si tie Dora si lui enik si la toate mamicile de acest weekend. se pare ca au inceput sa curga bebelusii.

eu sunt treaza de la 5 - in conditiile in care m-am culcat la 2. nu pot sa spun ca exista un motiv anume pt care nu pot sa dorm, pur si simplu nu-mi mai este somn. am mancat ceva si acum mi-am facut o cafea.gif .

Mai asteptam vesti de pe la mamici si poze cu bebelusii.
salexandre
Alina_lucaci, Roua, Eunik, Roxana felicitari pentru frumosii bebelusi!! Sa fie sanatosi si fericiti iar voua recuperare rapida si mult laptic.

Noi suntem bine, nu prea am avut timp pt ca i-am avut pe amandoi acasa si fetita mea cere multa atentie. Luni va merge la gradinita. Acum avem multe vizite, toata lumea vrea sa il vada pe bebe.

Nu avem colici, bebe paopa bine si ne trezim de 3-4 ori.

Pupici la toate.

Luni o sa actualizez lista smile.gif
salexandre
IUBIsa iti traiasca printesa!!! Te asteptam cu povestea nasterii!! Recuperare rapida si mult laptic tzuc.gif
salexandre
Dora imi pare rau ca a trebuit sa treci prin sperietura asta. Orice mama merita un inceput frumos cu bebe. Important e ca sunteti bine si sunteti acasa in formatie completa. Sa iti traiasca, mult laptic si toaote cele bune tzuc.gif
mamemaki
felicitari a toti mamici!!!
ce activitate aici!!!
occasion.gif

speram ca urmaram si noi in curand cu bine...
mamemaki
QUOTE(MihaelaD @ Aug 8 2010, 06:08 AM) *
Neata!
se pare ca nu sunt singurul om care nu doarme, mai e si sotul lui Iubi, care nu-si mai incape in piele de fericire si mandrie.

Sa va traiasca fetitza!
felicitari si tie Dora si lui enik si la toate mamicile de acest weekend. se pare ca au inceput sa curga bebelusii.

eu sunt treaza de la 5 - in conditiile in care m-am culcat la 2. nu pot sa spun ca exista un motiv anume pt care nu pot sa dorm, pur si simplu nu-mi mai este somn. am mancat ceva si acum mi-am facut o cafea.gif .

Mai asteptam vesti de pe la mamici si poze cu bebelusii.


buna mihaela,

nici eu nu mai dorm bine. me traiesc in fiecare noapte de 10 de ore... dar stiu de ce: este caldura! nu avem aer conditionat si transpir - e groasnic. sper ca trece acest perioada de caldura infiernala repede!!!
alina2
Se pare ca au navalit fetizele de august smile.gif

Dar nici baietzii nu se lasa, felicitari pt enik, sanatate la amandoi. Teea, multumim de veste!

dora, sa-ti traiasca printesa, ne bucuram ca ai trecut cu bine peste toate greutatile!

F simpatic sotul lui iubi biggrin.gif, felicitari si lor si bebe sanatos le dorim.

Bineinteles ca asteptam povestile nasterilor. Speram ca mihnea_mic si cristina_natalia au nascut si ele cu bine.
Oare ce o fi cu karen? Sigur a nascut si ea...
teea
neata fetelor!
doamne ce de bebei!!! al meu se pare ca mai asteapta -ilasteapta pe doctor sa se intoarca in tara.
maine dimineata avem programare din nou la tns si la control si vedem ce si cum....a zis ca-mi poate rupe apa saptamana asta-ca am trecut de 39 de saptamani si sa nastem.om vedea....maine stabilim ce si cum.
pupici multi!
sa creasca bebeii mari si sa fie sanatosi.
karen
Buna mamici si burtici !
Alina2-da,chiar acum am reusit sa intru si eu tzuc.gif
In 4 august la ora 18,30 data si ora Ro (aici in 5 august, 3,30 ) a aparut minunea noastra David Andrei nastere naturala, 3,530kg 50cm nota 8 ;10 Povestea nasterii nu cred ca o sa o scriu pt ca a fost lunga si mai ,,speciala,, este important ca suntem bine acum(poate sperii vreo burtica daca scriu detalii sad.gif si nu as vrea)
Felcitari tuturor care au nascut ,nu am avut timp sa citesc nimik din urma.... SA VA TRAIASCA BEBEII SI SA FITI SANATOSI TOTI
MULTI PUPICI (revin cu poze cat pot de repede-e un bebe asa scump !!! cum sunt toti bebeii de altfel smile.gif
tzuc.gif
alina2
QUOTE(karen @ Aug 8 2010, 12:06 PM) *
Buna mamici si burtici !
Alina2-da,chiar acum am reusit sa intru si eu tzuc.gif
In 4 august la ora 18,30 data si ora Ro (aici in 5 august, 3,30 ) a aparut minunea noastra David Andrei nastere naturala, 3,530kg 50cm nota 8 ;10 Povestea nasterii nu cred ca o sa o scriu pt ca a fost lunga si mai ,,speciala,, este important ca suntem bine acum(poate sperii vreo burtica daca scriu detalii sad.gif si nu as vrea)
Felcitari tuturor care au nascut ,nu am avut timp sa citesc nimik din urma.... SA VA TRAIASCA BEBEII SI SA FITI SANATOSI TOTI
MULTI PUPICI (revin cu poze cat pot de repede-e un bebe asa scump !!! cum sunt toti bebeii de altfel smile.gif
tzuc.gif


Felicitari, karen! Sa traiasca micutzul David, sa fie sanatos si tu la fel. Ne bucuram ca pana la urma totul e bine tzuc.gif
Asteptam cu nerabdare pozici.
maryana86
au inceput sa apara cat mai multi bebelusi!felicitari karen ,dora ,iubi.sa fiti fericite alaturi de minunile voastre ,sa fie sanatosi ,si sa va bucurati de ei.asteptam poze cu puiutii
Aditza85
Alina_lucaci, Roua, Enik, Iubi, Karen, Dora, sa va traiasca bebeii, sa fie sanatosi si mancaciosi.
Eu am intrat putin sa va spun cum am nascut, profit ca bebe doarme smile.gif.
Duminica am fost programata la cezariana, la ora 10.40 a venit pe lume minunea noastra Mario-Stefan (3.300 si 52 cm), am vazut cum a decurs toata operatia deoarece in sala erau oglinzi pe tavan dar a fost minunat momentul cand am vazut cum iese la lumina bebelusul meu mult asteptat.
Luni mi l-au dat in rezerva dar nu am putut sa-i dau sa manance san desi aveam lapte, bebelusul nu apuca sanul si i-am dat biberon pana a doua zi cand a venit o d-na dr. si m-a invatat cum sa-i dau sa suga si de atunci nu mai am probleme, e un bebelus foarte mancacios si cuminte.
Noaptea se trezeste singur la fix 3 ore ii dau sa suga si apoi adoarme ziua insa nu are acelasi program probabil simte agitatia din casa.
Va pup pe toti: burtici, mamici si pitici. tzuc.gif

alina2
Aditza, ai o frumusete de baiat, sa-ti traiasca, sa fie sanatos si mancacios in continuare!! smile.gif
Asa cum ai povestit tu, totul pare asa de simplu...si rapid...sa dea Domnul sa fie si la noi toate la fel smile.gif
Cum e cu operatia, te mai doare, cum te misti?

Multi pupici si pt bebe frumos Mario!
Aditza85
QUOTE(alina2 @ Aug 8 2010, 01:31 PM) *
Aditza, ai o frumusete de baiat, sa-ti traiasca, sa fie sanatos si mancacios in continuare!! smile.gif
Asa cum ai povestit tu, totul pare asa de simplu...si rapid...sa dea Domnul sa fie si la noi toate la fel smile.gif
Cum e cu operatia, te mai doare, cum te misti?

Multi pupici si pt bebe frumos Mario!



Alina, intr-adevar cum am povestit eu totul pare simplu si rapid dar doar pt. faptul ca am trecut cu vederea durerile dupa cezariana smile.gif.
Operatia ma doare mai ales cand ma ridic din pat, acum dupa o saptamana merg normal fata de luni cand mergeam ca o babuta liwlol.gif
pupici
MihaelaD
Aditza sa-ti traiasca bebelusul e f frumos!

fetelor eu tot astept sa-mi spuneti care sunt atentiile pe care trb sa le dam prin spitale. nu de alta dar eu nu stiu ce cat mai am si sunt din ce in ce mai stresata.

eu ma lupt in continuare cu scurgerea aceeas rozalie de 2 zile, in rest mici inteptauri in burta care se transmit spre spate. nu prea stiu cat poate continua treaba asta e f strange....
teea
mihaela...eu iti zic la noi in brasov-ce am auzit...adica ce mi-au sus prietene care au nascut la stat ca au dat....
sumele ar fi cam asa: 600-700 lei la medic, 100 lei la moasa, 100-200 lei la anestezist-daca faci anestezie,100 de lei neonatolog.plus ce le mai dai asistentelor-sume mici ca te ajuta la diverse, 5-10 lei
dupa cum am spus, este vorba de bv...nu stiu la buc ce si cum e.

fetelor, pe mine ma doare sub burta daca stau pe scaun sau in picioare...daca ma intind imi trece....nu cred ca sunt contractii...nu ca as sti cum sunt contractiile,,,,dar sunt dureri asa...aiurea...si ma doare aproape in mod constant...
eh..vad eu! pupic multi! ma duc sa ma intind in pat ca sa nu ma mai doara burtica....

karen! sa va traiasca minunea!
pink_blue
Felicitari la toate mamicile !!! am lipsit cateva zile si cate vesti bune, nu imi vine sa cred !!! trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
Am observat ca mai multe fete au nascut prin cezariana? Cand aveti timp sa ne ziceti ce inseamna cezariana, cum e cu recuperarea? e grea? cand te ridici din pat?
Va pup si felictari inca odata !!!m-am hotarat si nu vreau sa nasc inca, puteam sa ansc prin cezariana dar am numai 37 saptamani, adica as avea numai 37 si cum ati zis si voi e prea devreme.
MihaelaD
teea , mersi de raspuns ma gandesc ca la buc preturile ar fi o idee mai marisoare.
Durerile de burtica sunt normale de acum doar ai trecut de 39 sapt, incep oasele bazinului sa se pregateasca.

Pink sa stii ca dupa parerea mea ai facut o alegere buna, sa mai stea bebe sa mai creasca pana la 39 tot o sa mai ia in greutate vreo 300 - 400 gr.

App, aici a inceput o super furtuna - poate se mai racoreste aerul.

Noapte buna!

inca asteptam povestile mamicilor...
teea
pink bravo pentru alegere!!! 37 de saptamani e totusi putin...daca se hotaraste bebele tau sa vina acum din proprie initiativa e una...dar asa....foarte bine ca mai astepti...doctorul meu zice ca bebelusii se ingrasa in perioada asta cam 200 de grame pe saptamana biggrin.gif

foarte ciudat ca medicii au "pareri" asa impartite...al meu mi-a spus clar ca inainte de 39 de saptamani el nu "intervine"(in sensul ca daca vroiam sa-mi faca cezariana nu-mi facea mai repede de "varsta" asta...si nici nu era dispus sa-mi "provoace" nasterea-sa-mi rupa membranele),exceptand cazul in care doamne fereste ar fi fost nevoie.cica ar fi bine pt bebelusi sa stea acolo cat vor ei....cat mai mult in principiu ca sa se faca mai marisori....eh...sunt pareri si pareri biggrin.gif

mihaela, am vorbit cu o prietena(fosta colega din bucuresti)....---eu de fel sunt bucuresteanca, nascuta si crescuta acolo..pana la 19 ani cand m-am mutat in brasov--- ea a nascut acum 3 saptamani la universitar(sper ca am retinut bine) cu cezariana(ar fi vrut normal, dar cica nu avea destul lichid pentru o nastere normala) si a zis ca a dat 800 de lei la medic si 150 la anestezist.la restul nu mi-a mai spus.

pupici multi!

p.s. noi la 10 avem programare la doctor sa vedem ce si cum s-a mai intamplat...si paote "stabilim" o zi pentru a-mi rupe membranele saptamana asta....bineinteles in functie de cum e asezat bebe, de cum se prezinta colul meu etc...

pupici
alina2
Neatza fetele,

In noaptea asta nu a mai nascut nimeni ? liwlol.gif

Mihaela, da, si in Bucuresti pot fi valabile preturile spuse de teea. Eu am auzit de tarife la doctori intre 500 de ron si 2000 de ron. Depinde de doctor, de spital, de mai multe...Iar restul preturilor cam tot asa sunt, 100-150 la anestezist sau neonatolog.
Diferenta mare e la medic, caruia ar trebui poate sa te interesezi la alte paciente de-ale lui, cat i-au dat. Sau sa-l intrebi pe el, daca crezi ca ti-ar spune....

teea, exact asa a zis si doctorul meu, ca nu intervine sub nici o forma inainte de 39 de sapt. Dar oricum, fiecare doctor cu parerile lui. Bafta azi la medic, asteptam vestile.
roxana.nicolau
Salutare mamici si burtici!

enik- felicitari pentru bebe! sa te refaci repejor si asteptam poze!

iubi, karen, aditza, dora - sa va traiasca micutii!

sigur si cristina natalia si mihnea mic au nascut si ele, sper ca sunt bine!

teea - succes la control, sa vedem cand vrea somnorosul tau sa vina!


La noi cred ca au inceput colicile, bebe doarme destul de putin, dar rabda durerile in tacere.....mi se rupe inima cand il vad cum se aduna!
De papat inca papa bine!
Maine mergem la control!

Multi pupici!
cristina_natalia


Sunt mami de Ruxandra Teodora, 3 august 2010, 3150 g, 50 cm, nota 10!

Suntem acasa de sambata, dar timpul meu e extrem de limitat!

Felicitari tuturor, multa sanatate si aveti grija de voi!

karen
Multumesc de urari tuturor floare2.gif
pun si eu cateva poze cu puiutul nostru,asa in graba...sper sa am timp maine sa povestesc mai multe

prima imbratisare smile.gif dupa travaliu de peste 30 ore(de asta am zis ca nu scriu totul sa nu panichez....)


il masurra,cantarea moasa....


azi ,la 4 zile smile.gif-ne topim de dragul lui,e ceva unic



PS: sotul meu a fost de la inceput la sfarsit un curajos si fara el nu rezistam,pe deasupra a mai avut puterea sa filmeze toata nasterea , la care eu m-am uitat f putin si am inceput sa plang ..poate dupa ceva timp ma voi uita ,inca am vii ,,momentele ,, ......

pupici la toate si nastere usoara la cine urmeaza.... Sper sa reusesc sa citesc din urma
MihaelaD
Karen, felicitari pt bebelus si curaj.

Alina, teea o sa ma ghidez dupa "scorurile" date de voi pt spital. Mersi!

Alina tu cum te simti ai ceva simptome? Maine seara ma duc si eu la medic - parca nu mai am rabdare.

teea
asteptam sa vedem ce zice medicul tau.

cred de acum am ramas mai putine burtici decat mamici. Avem asa de multi bebelusi! Sper sa completam si noi randul mamicilor cat de curand.
MihaelaD
QUOTE(cristina_natalia @ Aug 9 2010, 01:01 PM) *
Sunt mami de Ruxandra Teodora, 3 august 2010, 3150 g, 50 cm, nota 10!

Suntem acasa de sambata, dar timpul meu e extrem de limitat!

Felicitari tuturor, multa sanatate si aveti grija de voi!



Felicitari pt Ruxandra Teodora! asteptam poze...
Aditza85
QUOTE(cristina_natalia @ Aug 9 2010, 12:01 PM) *
Sunt mami de Ruxandra Teodora, 3 august 2010, 3150 g, 50 cm, nota 10!

Suntem acasa de sambata, dar timpul meu e extrem de limitat!

Felicitari tuturor, multa sanatate si aveti grija de voi!



Felicitari pentru fetita! Sa va traiasca, sa fie sanatoasa!
alina2
cristina_natalia, felicitari, sa creasca mare si frumoasa!!! Asteptam sa ne povestesti mai multe, cum a reactionat Natalia, cum a fost nasterea si, bineinteles, poze smile.gif

karen, e frumos foc baietelul tau! Imi pare rau ca a trebuit sa te chinui asa, poate odata si odata o sa ne povestesti ce si cum a fost. Si felicitari pt sotul curajos nanner.gif

Mihaela, sa stii ca eu ma simt bine, nici o simptoma. Azi am facut un pic efort, am spalat vreo 2 usi, sper sa nu fi facut vreo prostie. Tu cum te mai simti? Maine te duci la medicul cel nou, sau?
MihaelaD
da, maine ma vad cu medicul cel nou. eu ma simt f ciudat... mai am intepaturi de burta dc stau prea mult in picioare, scurgeri din cele roz nu prea mai am asa dese. cred ca este si ceva pe fond psihic ca ma gandesc in fiecare clipa ca se poate intampla si la orice mica durere ma intreb "oare gata a venit momentul?" liwlol.gif

Alina tu mai ai asa de putin, pe de alta parte te invidiez ca stii clar ca pe 12 o sa-l vezi pe cel mic.
sunt curioasa dc teea va afla azi cnd va fi marea intalnire....
roxana.nicolau
Cristina natalia - felicitari pentru micuta!
tu ai aflat la nastere sexul bebelui? cum a fost?

karen - bine ca a trecut cu bine totul si bebe este bine!
Sa-ti traiasca frumuselul!

mihaela - cam ai dreptate, nici nu suntem la jumatatea lunii si cred ca mai mult de jumatate din burtici am devenit mamici!

Este ceva unic, si asteptam si celelalte burtici sa impartaseasca cu noi sentimentele!

Multi pupici!
mamemaki
QUOTE(MihaelaD @ Aug 9 2010, 12:03 AM) *
teea , mersi de raspuns ma gandesc ca la buc preturile ar fi o idee mai marisoare.
Durerile de burtica sunt normale de acum doar ai trecut de 39 sapt, incep oasele bazinului sa se pregateasca.


mihaela, nu cred ca preturile sunt mai mari in bucuresti. m-am informat pe siturile si la prieteni.. si cam asa sunt. chiar ma gandesc sa dau un pic mai putin. in total m-am gandit cam 1.000 de RON. dar cred ca e foarte personal si depinde de fiecare.
teea
hop si eu la raport!!!!!

dimineata am fost la medic, apoi am trecut pe la birou sa salut colegele si colegii si apoi am fost prin magazine sa cumpar un cadou pt fratele meu(maine e ziua lui).

doctorul a zis ca e totul ok...tns-ul a fost bun(am papat un baton de cereale dimineata biggrin.gif) si mi-a propus sa ne intalnim vineri dimineata la maternitate cu bagajelul sa-mi rupa apa si sa nastem(vineri imi garanteaza epidurala la maternitate).

DAR , va trebui sa vorbesc si cu sotul meu , sa ne sfatuim daca sa nasc la maternitate sau la clinica la eva si apoi o sa-l sun pe medic sa vedem in ce alta zi nasc(daca vreau la eva) liwlol.gif asta in ideea in care nu se hotaraste bebe sa ne ia prin surprindere si pe noi si pe doctor liwlol.gif

pupici multi!
o sa va anunt ce m-am hotarat si va zic si ziua eventual...dupa ce vorbesc cu sotul meu si apoi cu medicul.
maryana86
cristina_natalia felicitari pt micuta.karen a meritat orice sacrificiu puiutul tau
MihaelaD
mamemaki de principiu ne mai orientam si la fata locului. eu ma gandisem asa dupa lungi documentari:

600-800 medic (in functie de prestatie biggrin.gif)
300 anestezist ( am inteles ca e standard - kit-ul + deranjul anestezistului)
100 - moasa
100 - neonatolog.

teea se pare ca si la tine e cam stabilit - saptamana asta e f probabil sa-ti cunosti bebelusul.
teea
roxyyyyyy.....ce aleg?
eva sau maternitate?
alina2
Mihaela,da, ai dreptate, intr-un fel e altceva cand stii exact ziua cand vine bebe. Desi pe de alta parte, poate si la mine sa vina azi sau maine si sa ne dea planurile peste cap liwlol.gif. Dar sper sa nu. Azi dimineata am avut si eu niste intepaturi puternice,a trebuit sa ma intind si sa stau asa putin, ca sa imi treaca.

teea, depinde si cum e la voi la maternitate la brasov, ce povesti ai auzit, de bine, de rau. Pretul la voi la eva nu mi se pare mare, asa ca daca e diferenta mare intre stat si clinica, mai bine la clinica.
teea
ne-am hotarat!

medicul ne-a sugerat sa inclinam spre maternitate(a zis ca scutim bani liwlol.gif din cate stiu eu el oricum nu primeste bani la nastere-spaga-la maternitate si ca spre deosebire de eva, daca intervine ceva, Doamne fereste acolo sunt toate conditiile)....
alina2, nu e vorba de bani-doamne fereste! adica ne permitem, nu e nici o problema(oricum si la maternitate tot cam la aceiasi bani ajungi).....DAR ne-am tot gandit pe ce varianta sa mergem....iar aseara am hotarat ca vom merge la maternitate----asta datorita faptului ca ieri dupa masa am aflat ca vecina care sta "perete in perete" cu noi este sefa asistentelor la maternitate...drept urmare am vorbit cu ea si a zis ca ne ajuta ea daca intampinam dificultati sau ceva.deci, vom naste vineri pe 13 august-mergem sa-mi rupa apa si apoi mai vedem ce si cum! asta daca nu se hotaraste bebe sa ne surprinda.bebe va avea atunci 40 de saptamani conform UM si 41 conform ecografului.
doamna de care vorbesc(care ne este vecina) este o draguta si o scumpa.a zis ca ne vedem vineri dimineata la maternitate si facem totul impreuna(se pare ca va incerca sa faca cumva sa fie ea asistenta-moasa- la nasterea mea),mi-a spus sa nu-mi mai iau trusa de epidurala ca are ea la maternitate una nou nouta:)

deci....daca asteapta puiul nostru pana atunci , vom face cunostiinta pe 13 august biggrin.gif la 9 jumate trebuie sa fim la maternitate(doamna asistenta mi-a zis sa merg la 9 ca sa rezolvam noi niste chestii inainte).
oricum , joi seara voi merge sa vorbesc din nou cu ea, sa stabilim exact ce si cum.

pupici.
MihaelaD
Neata fetelor!

Teea ce noroc pe tine ca te-ai gasit cu vecina! cred ca iti va fi de mare ajutor, mai ales ca probabil medicul nu va sta langa tine non stop. ce bine de tine ca vine ala micu'.

Eu azi ma duc la medic pe la 7 seara, sper sa mai rezist pana atunci... toata noaptea am avut scurgeri maronii si intepaturi de burta, dar contractii dureroase si regulate "din parti". ma duc sa fac o cafea si il sun sa vedem ce zice dc e nevoie sa ne vedem mai devreme sau ramane pt seara.

tocmai citeam pe net ca aceste scurgeri pot dura si o sapt pana se declanseaza adevaratul travaliu...
laura_frincu
Heeeiii uite cati bebici de august avem deja eusa_clap.gif occasion.gif felicitari pt toti bebeii si bebicile frumoase si pt mamici!
Teea, bafta multa scumpa, mai ai doar 3 aile si iti tinem pumnii ca bebe sa astepte pana atunci si sa nu va ia prin surprindere biggrin.gif vaiii imi aduc aminte dimineata mea cu contractii regulate... ce frumos a fost! Toata lumea se aguta in jurul meu si eu eram asa de calma, m-am apucat sa sun fetele de pe forum, am scris chiar si pe net ce si cum, mi-am luat bagajul, am facut schimb de masini la nasul nostru.... am scos bani de la banca... liwlol.gif abia pe la 13 am ajuns la spital si la 14 si 10 se nascu puiutzucul nostru love1.gif a fost superb zau, totul a fost magnific, acum cand e asa de departe perioada aia, acum cand puiul papa aproape de toate, acum cand doarme cate 10 ore pe noapte... totul e asa de minunat liwlol.gif
Bafta fetelor, felicitari inca o data si va asteptam pe la noi, biensur! notworthy.gif
floare2.gif
teea
laura eu va citesc zilnic biggrin.gif si ma uit la pozele cu puiutii vostri!
stiu ca roxana a plecat in concediu in franta, ca oxy vine in tara, la fel si iasminutza cu mamica si taticul ei, stiu ca fifi are trei dintisori, ca matei al tau papa de toate...chiar azi dimineata am citit si ma gandeam cat de mult mai avem noi pana o sa ajungem ca voi biggrin.gif .....dar defapt nu e asa mult...cred ca timpul zboara!

multumesc din suflet pentru urari biggrin.gif daca bebe se hotaraste sa vina mai repede nu e nici o problema...noi il asteptam cu drag oricand vrea el sa vina biggrin.gif si speram din tot sufletul sa fie sanatos.

pupic multi fetelor!!

mihaela...si la tine se apropie bebe !
kity_82
buna ziua burtici si mamici!!!!
Eu imi cer scuze ca nu am reusit sa mai intru sa vb, adevarul e ca mi-e asa de dor de voi. Din pacate bebele meu are coloci si nu ii trece cu nimik sad.gif. Eu sunt franta si ma doare sufletul cand vad ca il doare si nu pot face nimic.

alina lucaci, salexander, roua, enik, aditza,karen, cristina natalia, iubi, dora sa va traiasca bebelusii, sunt niste minunatii, frumosi foc, de abia astept sa stau mai mult cu voi.
Sper ca nu am omis sa felicit vreo mamica, imi cer scuze daca s-a intamplat.

Va pup mamici , bebelusi si burtici. fug ca plange stefanel.
alina2
Neatza fetele,

Deci saptamana asta vom avea din nou bebei: al meu si al lui teea. Plus cei care vor veni pe neanuntate! bananab.gif
Eu incep sa am emotii, ma tot gandesc daca am totul pregatit. Sper ca da. Azi ajunge si mama la noi, deci o sa fie multa lume de azi deja smile.gif

Mihaela, asteptam vesti de la doctor. Poate ne faci si tu o surpriza saptamana asta. Desi nu mai e chiar surpriza, e de asteptat. Vezi, in cazul nostru se confirma ca fetele vor sa iasa, pe cand baietii sunt lenesi si stau acolo linistiti. Tu ai ceva simptome, eu chiar nimic....

kity,multa putere si rabdare iti dorim. Si sa treaca cat mai repede.Sincer, de partea asta cu colicii mi-e si mie cel mai frica, dar speram sa ne descurcam...
maryana86
burtici ce putin mai aveti voi si faceti cunostinta cu micutii.eu abia astept sa se faca sfarsitul lunii.trece asa greu timpul dar poate se grabeste putin si puiul meu.daca nu mami il asteapta pana pe 28 cand oricum ne i-mi va declansa nasterea.pupici
cristina_natalia
QUOTE(kity_82 @ Aug 10 2010, 11:11 AM) *
buna ziua burtici si mamici!!!!
Eu imi cer scuze ca nu am reusit sa mai intru sa vb, adevarul e ca mi-e asa de dor de voi. Din pacate bebele meu are coloci si nu ii trece cu nimik sad.gif . Eu sunt franta si ma doare sufletul cand vad ca il doare si nu pot face nimic.

alina lucaci, salexander, roua, enik, aditza,karen, cristina natalia, iubi, dora sa va traiasca bebelusii, sunt niste minunatii, frumosi foc, de abia astept sa stau mai mult cu voi.
Sper ca nu am omis sa felicit vreo mamica, imi cer scuze daca s-a intamplat.

Va pup mamici , bebelusi si burtici. fug ca plange stefanel.


Sa-ti traiasca puiul!

Nu stiu daca e o metoda sigura, dar a functionat la Natalia si, deocamdata merge la Teodora. Nu ii da papa prea mult si prea des. Noi ne tinem de programul din spital - la 3 ore. O las sa suga cat poate, pana adoarme - deocamdata vreo 15-20 min. Se trezeste dupa vreo 30 min , ii dau putin lapte praf (inca sunt in faza de inceput cu lactatia), 30 ml. Apoi, daca mai cere ii dau baby drink. Adoarme multumita si mai cere papa dupa vreo 3-4 ore.
Colicii trec, dar sunt cumpliti:(
salexandre
Buna fetele,

Am acutualizat cat de cat listuta cu mamici va rog sa imi spuneti cine lipseste si daca aveti ceva de corectat.

Va pupam
Aditza85
QUOTE(salexandre @ Aug 10 2010, 12:10 PM) *
Buna fetele,

Am acutualizat cat de cat listuta cu mamici va rog sa imi spuneti cine lipseste si daca aveti ceva de corectat.

Va pupam


Salexandre, te rog adauga-ma si pe mine in listuta:
ZN: 22.08.1985, Mario-Stefan, 3.300 kg si 52 cm, 1.08.2010

Multumesc
alina_lucaci
Buna fetelor! ne scuzati dar nu prea avem timp...
Am intrat ca sa felicitam si noi mamicile: Kity, salexander, karen, roxana-nicolau, Cristina-natalia, enik, iubi, dora, si sigur si mihnea-mic sa va traiasca puii, sa fie sanatosi si cuminti, sa creasca mari si sa va aduca numai bucurii!!! Iar voua sanatate multa mamicilor si mult laptic si multa putere si rabdare ca sa ii cresteti mari!!!
Fetelor multumim de complimente! am scris povestea nasterii la iulie daca sunteti curioase...
Va pup pe toate! Burtici curaj si fruntea sus ca acus va tineti si voi bebeii in brate! Nastere usoara!
alina2
alina, am citit povestea...impresionant. Sa-ti traiasca amandoi puiutii :*
Asteptam poze...
MihaelaD
Fetelorrrrr!!!!! maine o nasc pe Maria!!!!

am fost la noul medic la consult dupa ce toata ziua m-am confruntat cu dureri infioratoare de spate. mi-a zis ca momentul este f aproape si ca dc vreau ma pot duce maine dimineata sa-mi faca internarea pentru ca este toata ziua la spital si ca imi poate asigura si epidurala, asa ca am hotarat maine la 7.30 la maternitate, pregatiti pt mare intalnire...

nici nu stiu dc voi reusi sa dorm in noaptea asta, nu mi-e frica dar ma simt asa f ciudat... plus ca durerile de spate nu mai contenesc.

maryana86
mihaela curaj.nastere usoara i-ti doresc si bebe sa fie sanatos.te aasteptam cu poze si sa ne zici cum a fost .poop
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.