Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De August 2010
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2010
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191
enik83
QUOTE(cristina254 @ Feb 22 2010, 12:36 PM) *
Si eu tot 1 kg am pus in ultimele saptamani...dupa o lupta groaznica cu greturile si cu raul. Dat fiindca am si slabit mult sunt cam la greutatea la care am fost cand am ramas insarcinata. sad.gif
Macar acum am inceput sa mananc si eu mai bine. Partea naspa e ca acum imi e pofta pe toate tampeniile....in loc sa mananc si eu mai sanatos.

stai linistita ca nu esti singura..si mie mi pofta tot de prostii.. anima1.gif
am cate o zi in care daca nu beau o jumatate de pahar de cola simt ca tampesc...tot pe langa sticla ma invart..legume nu pot manca pt ca m-am scarbit de ele.. nici mirosul nu il suport.. pulpele de pui iar nu le pot vedea...in schimb as manca mici.. eating.gif cu carttofi prajiti.. si cu salata (macar atata sa mananc sanatos) nervi.gif biggrin.gif
alina_lucaci
QUOTE(iubi @ Feb 19 2010, 08:32 AM) *
Singura chestie la care imi vine sa dau cu capul de pereti de ce dusa cu pluta pot sa fiu, tigarile. Mai trag cate o tigara.
Ma straduiesc sa le las de tot.

Ia sa te urechesc eu ca am gasit o postare de a ta care hmmmm...nu e un obicei prea grozav ce faci tu acolo...asa ca wife.gif ...si pt mine de 2 ori acelasi gest wife.gif wife.gif pt ca rade ciob de oala sparta...ia spuneti sincer, pe care sa mai trag de urechi? va pup!
alina_lucaci
uite de exemplu o trag de urechi si pe enik , eu asa ca mamica mai batrana, pt faptul ca bea coca-cola...deci draga enik: bea pepsi!
maryana86
buna burtici.ma gandeam cand incepeti sa puneti poze cu burticile voastre?la mine inca nu se vede am abia 13 sapt si ceva si nu e conturata burtica sa se vada ca e burtik de gravida dar cele care au mai mult se vede.asa am vedea si noi cum evoluiaza burticile .in rest va simtiti bine burtici?pooop
enik83
QUOTE(alina_lucaci @ Feb 22 2010, 04:25 PM) *
uite de exemplu o trag de urechi si pe enik , eu asa ca mamica mai batrana, pt faptul ca bea coca-cola...deci draga enik: bea pepsi!

ii vreo diferenta intre coca cola si pepsi? eu stiam ca sunt la fel...sau nu e asa??? rolleyes.gif
alina_lucaci
QUOTE(enik83 @ Feb 22 2010, 03:30 PM) *
ii vreo diferenta intre coca cola si pepsi? eu stiam ca sunt la fel...sau nu e asa??? rolleyes.gif

era o glumaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
chiar ma gandeam ca poate se supara vreuna dintre voi...si lui iubi i-am spus ca nu e bine sa fumeze, dar si eu fumez...si tie cu cola la fel..cafelute beti? eu una pe zi, si aia fara cofeina, iar cola doar un pahar la cateva zile...dar tigarile in schimb in fiecare zi...cate 2 sau 3...deci nu sunt mai breaza...
enik83
QUOTE(maryana86 @ Feb 22 2010, 04:28 PM) *
buna burtici.ma gandeam cand incepeti sa puneti poze cu burticile voastre?la mine inca nu se vede am abia 13 sapt si ceva si nu e conturata burtica sa se vada ca e burtik de gravida dar cele care au mai mult se vede.asa am vedea si noi cum evoluiaza burticile .in rest va simtiti bine burtici?pooop

eu am 15 saptamani si burtica mea arata dimineata ca inainte sa raman insarcinata.. fostele mele colege de lucru au ras cand m-au vazut acum 2 sapt..au zis ca am plecat cu burta mai mare decat o am acum... wub.gif
dar pana seara...se mai umfla ea nitel.. rolleyes.gif smile.gif
mihnea mic
am reusit,multumesc de ajutor.
CODE
alina_lucaci
QUOTE(maryana86 @ Feb 22 2010, 03:28 PM) *
buna burtici.ma gandeam cand incepeti sa puneti poze cu burticile voastre?la mine inca nu se vede am abia 13 sapt si ceva si nu e conturata burtica sa se vada ca e burtik de gravida dar cele care au mai mult se vede.asa am vedea si noi cum evoluiaza burticile .in rest va simtiti bine burtici?pooop

oooof, niciodata nu te prind!
in ce oras esti? cred ca te-am mai intrebat...
la mine se vede burtica...chiar bine...eu deja am pus o poza la mamici de iulie dar pot sa pun si aici...
alina_lucaci
QUOTE(mihnea mic @ Feb 22 2010, 03:35 PM) *
am reusit,multumesc de ajutor.
CODE

da oare de ce iti arata chenarul ala?
ce ai facut?
maryana86
QUOTE(alina_lucaci @ Feb 22 2010, 05:35 PM) *
oooof, niciodata nu te prind!
in ce oras esti? cred ca te-am mai intrebat...
la mine se vede burtica...chiar bine...eu deja am pus o poza la mamici de iulie dar pot sa pun si aici...

din verona sunt alina.tu deja ai aproape 18 sapt.eu abia astept sa se vada burtik.alina tu ai factu bi test?mie doctorita nu mi-a zis nimik.doar ca bebe creste f bine si inima bate f bine .dar nu m-a intrebat daca vreau sa fac testul?ai aflat ceva pana la cat timp poti sta acasa cu bebe si 80 la suta din salariu?unii zic ca pana la 3 luni altii pana la 1 an .tu munceai cand ai ramas insarcinata?esti in gravidanta al rischio?eu da ca munceam in hotel la curatenie.poate afli ceva si-mi spui .pooop
cristina_natalia
QUOTE(alina_lucaci @ Feb 22 2010, 04:25 PM) *
uite de exemplu o trag de urechi si pe enik , eu asa ca mamica mai batrana, pt faptul ca bea coca-cola...deci draga enik: bea pepsi!



salut, fetelor!

eu am baut pepsi sambata, Doamne Doamne ce durere de stomac m-a apucat:). Dar coca cola mai fur de la sotul meu si n-am nimic!

Am gasit o piscina ptr bebei in oras si ma gandesc sa merg si eu si mamarutza. Fac si cursuri ptr viitoare mame, dar eu ma voi limita la cursuri de bebe:). Daca o conving pe Natalia sa stea in bazin, caci noi suntem la stadiul baie in vanita. Cand am incercat in cada a fost cu multe lacrimi:(
alina_lucaci
QUOTE(maryana86 @ Feb 22 2010, 03:44 PM) *
din verona sunt alina.tu deja ai aproape 18 sapt.eu abia astept sa se vada burtik.alina tu ai factu bi test?mie doctorita nu mi-a zis nimik.doar ca bebe creste f bine si inima bate f bine .dar nu m-a intrebat daca vreau sa fac testul?ai aflat ceva pana la cat timp poti sta acasa cu bebe si 80 la suta din salariu?unii zic ca pana la 3 luni altii pana la 1 an .tu munceai cand ai ramas insarcinata?esti in gravidanta al rischio?eu da ca munceam in hotel la curatenie.poate afli ceva si-mi spui .pooop

eu muncesc inca intr-un magazin, Decathlon sigur ai auzit, la casa, am vreo 2 ani de cand muncesc cu contracte stagionale vara sai iarna, adica primavara sau toamna sunt acasa...fac part-time de 20 de ore la saptamana, in ultimul timp fac diminetile, dar in martie imi scade contractul...si sunt sigura ca nu mi-l mai reinnoiesc...oricum m-ar fi lasat acasa pe perioada de primavara si m-ar fi chemat inapoi in mai-iunie, dar de data asta nu ma mai cheama...deci nu am contract indeterminat...nu am sarcina cu ris, adica doctorul pana acum a zis ca e bine, doar saptaman trecuta cand l-am sunat si am zis ca ma doare burtica cateodata, ca se intareste etc mi-a zis sa ma pun in mutua...dar acum sunt bine, sper sa raman asa...tu daca ai contarct indeterminat ai dreptul la 3 luni acasa , adica 2 inainte si una dupa...o prietena de a mea asa a avut...nu stiu mai multe imi pare rau...
eu bi-test nu am facut ca nu am vrut...doctorul a zis ca e optional si eu am ales sa nu il fac...deci nici tri-test nu fac...
tu daca ai sarcina cu risc inseamna ca stai acasa? esti platita nu?
pupici si ai grija de tine si de bebe!
maryana86
QUOTE(alina_lucaci @ Feb 22 2010, 05:57 PM) *
eu muncesc inca intr-un magazin, Decathlon sigur ai auzit, la casa, am vreo 2 ani de cand muncesc cu contracte stagionale vara sai iarna, adica primavara sau toamna sunt acasa...fac part-time de 20 de ore la saptamana, in ultimul timp fac diminetile, dar in martie imi scade contractul...si sunt sigura ca nu mi-l mai reinnoiesc...oricum m-ar fi lasat acasa pe perioada de primavara si m-ar fi chemat inapoi in mai-iunie, dar de data asta nu ma mai cheama...deci nu am contract indeterminat...nu am sarcina cu ris, adica doctorul pana acum a zis ca e bine, doar saptaman trecuta cand l-am sunat si am zis ca ma doare burtica cateodata, ca se intareste etc mi-a zis sa ma pun in mutua...dar acum sunt bine, sper sa raman asa...tu daca ai contarct indeterminat ai dreptul la 3 luni acasa , adica 2 inainte si una dupa...o prietena de a mea asa a avut...nu stiu mai multe imi pare rau...
eu bi-test nu am facut ca nu am vrut...doctorul a zis ca e optional si eu am ales sa nu il fac...deci nici tri-test nu fac...
tu daca ai sarcina cu risc inseamna ca stai acasa? esti platita nu?
pupici si ai grija de tine si de beb

sa stai in gravidanta al rischio nu inseamna a ai sarcina cu risc ci munca pe care o faci nu e pt o pers insarcinata.e lege ca daca mai mult dinn jum din programul de lucru stai in picioare nu poti munci .la mine era si ca munceam cu produse chimice ridicam saci cu lenjerie si erau grei.pana acum doctorita a zis ca totul merge f bine.dar nu a pomenit nimic de bi test.eu am contract part time indeterminat si tre sa iau 80 la suta din salariu .eu am auzit la patronul meu de munca ca se face o cerere in care stai pana la 1 an cu bebe tot cu 80 la suta din salariu dar nu stiu sigur acum .vad eu .tu faci eco 3 d in martie sau nu stii inca?pop
maryana86
fetele cine i-mi spune cum se adauga poze va rog mult .poop
enik83
QUOTE(alina_lucaci @ Feb 22 2010, 04:33 PM) *
era o glumaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
chiar ma gandeam ca poate se supara vreuna dintre voi...si lui iubi i-am spus ca nu e bine sa fumeze, dar si eu fumez...si tie cu cola la fel..cafelute beti? eu una pe zi, si aia fara cofeina, iar cola doar un pahar la cateva zile...dar tigarile in schimb in fiecare zi...cate 2 sau 3...deci nu sunt mai breaza...



eu cafea nu beau de fel..de fumat nu am fumat niciodata iar cola nu beau decat de 2- 3 ori pe sapt cate jumatate de pahar.. rolleyes.gif
mihnea mic
QUOTE(kity_82 @ Feb 22 2010, 03:35 PM) *
Poate reusesti asa, scuze daca te-am indrumat gresit, stiu ca si eu m-am chinuit la inceput, oricum sigur reusim pana la urma, incearca cu signature si ma gandesc ca o sa mearga.
Pupici

kity am reusit da acum nu stiu de ce imi apare si chenarul acela.daca ai si la asta o solutie bine,daca nu-i problema nu ma deranjeaza prea tare.multumesc mult ca ti-ai facut timp pt mine. notworthy.gif
CODE
kity_82
Buna seara burticute!!!!
Alina, La multi ani sotului tau, sa va dea Dumnezeu o fetita frumoasa si sanatoasa. Apropo poti sa ma urechesti si pe mine ...
Mihneamic bravoo, numai ca ceva nu e in regula cu chenarul, eu zic sa mai incerci o data.
Burtici voi vorbiti de kg, eu am luat 7 pana acum, sunt lidera de grup, azi am fost prima oara la gimnatsica pentru gravide si a fost super, sper s areusesc sa ajung in fiecare luni de acum incolo.
Va pup pe toate
enik83
QUOTE(kity_82 @ Feb 22 2010, 07:00 PM) *
Buna seara burticute!!!!
Alina, La multi ani sotului tau, sa va dea Dumnezeu o fetita frumoasa si sanatoasa. Apropo poti sa ma urechesti si pe mine ...
Mihneamic bravoo, numai ca ceva nu e in regula cu chenarul, eu zic sa mai incerci o data.
Burtici voi vorbiti de kg, eu am luat 7 pana acum, sunt lidera de grup, azi am fost prima oara la gimnatsica pentru gravide si a fost super, sper s areusesc sa ajung in fiecare luni de acum incolo.
Va pup pe toate

ooo..i-auzi...super..cat timp dureaza sedinta?
kity_82
QUOTE(enik83 @ Feb 22 2010, 07:02 PM) *
ooo..i-auzi...super..cat timp dureaza sedinta?

1 ora dureaza, imi era dor de sport, eu vara de obicei alergam cate vreo 14-15 ture de stadion, si indotdeauna am facut sport, acum din pacate nu am voie, de aia cred ca am si pus atatea kg. Aici e fain, eram 16 gravide care mai de care cu sarcina mai inaintata si exercitile sunt usoare, am inteles ca miscare ajuta mult ca sa nasti mai usor. Oricum cand vine vara merg pe stadion dar doar sa merg macar vreo 5 ture, ca de alergat nu e voie.
kity_82
QUOTE(mihnea mic @ Feb 22 2010, 06:40 PM) *
kity am reusit da acum nu stiu de ce imi apare si chenarul acela.daca ai si la asta o solutie bine,daca nu-i problema nu ma deranjeaza prea tare.multumesc mult ca ti-ai facut timp pt mine. notworthy.gif
CODE

Draguta incearca din nou, intra la edit signature si sterge Chestia de la inceput si de la sfarsit cu codebox, ma gandesc ca de la aia e, sa ramana doar de la url .......
enik83
QUOTE(kity_82 @ Feb 22 2010, 07:56 PM) *
1 ora dureaza, imi era dor de sport, eu vara de obicei alergam cate vreo 14-15 ture de stadion, si indotdeauna am facut sport, acum din pacate nu am voie, de aia cred ca am si pus atatea kg. Aici e fain, eram 16 gravide care mai de care cu sarcina mai inaintata si exercitile sunt usoare, am inteles ca miscare ajuta mult ca sa nasti mai usor. Oricum cand vine vara merg pe stadion dar doar sa merg macar vreo 5 ture, ca de alergat nu e voie.



de ce nu incerci sa iesi zilnic la o plimbare?
eu cam asa fac..desi mai sar cate o zi in care ii urat afara...dar de regula in jur de o ora ma plimb...fara pauza.. anima1.gif
enik83
QUOTE(cristina_natalia @ Feb 22 2010, 04:45 PM) *
salut, fetelor!

eu am baut pepsi sambata, Doamne Doamne ce durere de stomac m-a apucat:). Dar coca cola mai fur de la sotul meu si n-am nimic!

Am gasit o piscina ptr bebei in oras si ma gandesc sa merg si eu si mamarutza. Fac si cursuri ptr viitoare mame, dar eu ma voi limita la cursuri de bebe:). Daca o conving pe Natalia sa stea in bazin, caci noi suntem la stadiul baie in vanita. Cand am incercat in cada a fost cu multe lacrimi:(



inchipuie-ti ca eu aveam 3 ani si nu faceam baie decat in vanita...in cada..doamne fereste... si incet incet ai mei au pus vanita in cada...au pus apa si in cada si in vana, mi-au pus ratustele in cada si asa m-au obijunuit.. rolleyes.gif
mie mi-era frica sa fac baita in cada pt ca aveam impresia ca o sa ma ia si pe mine apa pe sifon... biggrin.gif
kity_82
QUOTE(enik83 @ Feb 22 2010, 08:07 PM) *
de ce nu incerci sa iesi zilnic la o plimbare?
eu cam asa fac..desi mai sar cate o zi in care ii urat afara...dar de regula in jur de o ora ma plimb...fara pauza.. anima1.gif

Ma plimb si eu cam o ora pe zi in ultima vreme, asta o sa incerc sa fac si de acum inainte
mihnea mic
QUOTE(kity_82 @ Feb 22 2010, 07:59 PM) *
Draguta incearca din nou, intra la edit signature si sterge Chestia de la inceput si de la sfarsit cu codebox, ma gandesc ca de la aia e, sa ramana doar de la url .......

mihnea mic
QUOTE(mihnea mic @ Feb 22 2010, 09:40 PM) *

draga kity esti o experta.am reusit.te pup si sarumana pt ajutor trandafir.gif
enik83
noapte bună fetelor ...văd că v-ati retras. .vă pup...vorbim maine... trandafir.gif
mihnea mic
neatza burtici,eu nu am prea avut somn in noaptea asta de asta sunt mai matinala.am facut ticker si pt baietelul meu mai mare sa va fac cunostinta cu el.sa vad daca merge sa il pun ca nu ma prea pricep
kity_82
QUOTE(mihnea mic @ Feb 22 2010, 09:43 PM) *
draga kity esti o experta.am reusit.te pup si sarumana pt ajutor trandafir.gif

Bravooooo!!!! Ma bucur mult ca ai reusit. Pupici
kity_82
Neatza burticute!!!
Haideti la cafeluta!!!! Am ajuns la servici si va fac si voua ceiucul sau cafeluta fara cofeina. Pupici
cristina_natalia
QUOTE(kity_82 @ Feb 23 2010, 08:42 AM) *
Neatza burticute!!!
Haideti la cafeluta!!!! Am ajuns la servici si va fac si voua ceiucul sau cafeluta fara cofeina. Pupici



Buna dimineata!!

Noi am avut o noapte linistita! Voi cum va simtiti? Eu abia astept sa merg la control, caci n-am nici un simtom neplacut de sarcina (de cateva zile) si ma intreb daca totul e ok. Parca il simt pe bebe impingandu-se , dar , in acelasi timp, ma gandesc ca pot fi gaze, intinderi de muschi, alte dureri. Cu Natalia n-am fost convinsa ca e ea pana nu mi-a sarit burtica de la loc:))


E o vreme superba sper sa avem o zi reusita!
mihnea mic
QUOTE(kity_82 @ Feb 23 2010, 08:42 AM) *
Neatza burticute!!!
Haideti la cafeluta!!!! Am ajuns la servici si va fac si voua ceiucul sau cafeluta fara cofeina. Pupici

neatza kity,eu am baut azi un 3in1 cu frisca de casa,ca asta e un tabiet la care nu [pot inca sa renunt.iti doresc o zi usora la serviciu.ce lucrezi?cred ca ai scris pe forum,dar nu retin acum.o sa iti iei concediu prenatal?
cristina_natalia
QUOTE(mihnea mic @ Feb 23 2010, 09:32 AM) *
neatza kity,eu am baut azi un 3in1 cu frisca de casa,ca asta e un tabiet la care nu [pot inca sa renunt.iti doresc o zi usora la serviciu.ce lucrezi?cred ca ai scris pe forum,dar nu retin acum.o sa iti iei concediu prenatal?

Salut!

Medicul tau ce a spus de alaptat? Tu mai continui?
mihnea mic
QUOTE(cristina_natalia @ Feb 23 2010, 09:33 AM) *
Salut!

Medicul tau ce a spus de alaptat? Tu mai continui?

nu am reusit sa vb cu doctorita,dar nu il mai las pe mihnea sa suga.il adorm cu biberonul pt ca nu mi suport sa suga la san,ma dor mameloanele daca suge,asadar ne luptam cu intarcatul
cristina_natalia
QUOTE(mihnea mic @ Feb 23 2010, 09:41 AM) *
nu am reusit sa vb cu doctorita,dar nu il mai las pe mihnea sa suga.il adorm cu biberonul pt ca nu mi suport sa suga la san,ma dor mameloanele daca suge,asadar ne luptam cu intarcatul



Succes! La noi, cred ca va trebui seara sa nu ma vada si va plange .

Mai avem un pic:)
iubi


Am vazut ca ati intrebat de cat de mari sunt burticile. La mine atat a crescut burtica pana acum.
mihnea mic
QUOTE(iubi @ Feb 23 2010, 09:57 AM) *


Am vazut ca ati intrebat de cat de mari sunt burticile. La mine atat a crescut burtica pana acum.

bravo totcam asa e si a mea.felicitari
cristina254
Iubi, sa creasca tot mai mare......
Si la mine e cam la fel....saptamana viitoare am zis ca imi fac curaj si intru intr-un magazin de specialitatea ca deja mai am o singura pereche de blugi si o fusta care nu ma jeneaza deloc. Dimineata nu pare asa maricica dar dupa ce mananc ceva nu stiu ce nasturi sa desfac smile.gif Merg si eu miercurea viitoare la control...abia astept.
Cristina, cu Natalia cam la cate saptamani ai fost convinsa ca bebe-ul misca si nu sunt gaze sau altecele?
maryana86
QUOTE(iubi @ Feb 23 2010, 10:57 AM) *


Am vazut ca ati intrebat de cat de mari sunt burticile. La mine atat a crescut burtica pana acum.

ce burtik frumoasa ai.sa fie bebe sanatos si sa creasca mare.te pupic.i-mi spui te rog cum se ataseaza pozele?eu tre sa mai astept pana la 15 sapt sa-mi vad burtica asa dar abia astpt sa creasca.te poop
mihnea mic
cea mai recenta poza cu fiumiu cel MARE SI TARE,care se urca peste tot si care face cele mai mari pozne jucaus.gif
teea
neata fetelor...
eu cafea nu beau....nu am mai baut de vreo 2 ani...
cola eu nu beau pentru ca nu-mi place.in schimb mai beau uneori pepsi(jumate de pahar).
azi dimineata mi-a fost u n pic rau...adica m-am trezit...am baut niste apa ca imi era sete....apoi ma mancat 1 biscuite...di dup-aia mi-a venit sa vomit...ceea ce am si facut!
sotul meu radea de mine...mi-a zis ca eu sunt mai speciala, in loc sa vomit in primele 3 luni , vomit la 4.
mihnea mic
QUOTE(cristina254 @ Feb 23 2010, 10:47 AM) *
Iubi, sa creasca tot mai mare......
Si la mine e cam la fel....saptamana viitoare am zis ca imi fac curaj si intru intr-un magazin de specialitatea ca deja mai am o singura pereche de blugi si o fusta care nu ma jeneaza deloc. Dimineata nu pare asa maricica dar dupa ce mananc ceva nu stiu ce nasturi sa desfac smile.gif Merg si eu miercurea viitoare la control...abia astept.
Cristina, cu Natalia cam la cate saptamani ai fost convinsa ca bebe-ul misca si nu sunt gaze sau altecele?

desi nu m-ai intrebat pe mine o sa iti zic totusi si de mihnea meu.el a miscat la 20 de sapt,adica 4luni jumate.primul copil se zice ca misca mai greu,adica pina ce percepem noi ca sunt miscari ale bebelului,asa ca mai asteptam un pic
iubi
QUOTE(maryana86 @ Feb 23 2010, 11:52 AM) *
ce burtik frumoasa ai.sa fie bebe sanatos si sa creasca mare.te pupic.i-mi spui te rog cum se ataseaza pozele?eu tre sa mai astept pana la 15 sapt sa-mi vad burtica asa dar abia astpt sa creasca.te poop

intri pe http://photobucket.com/ si iti faci cont.
si pe mine fetele de aici m-au ajutat . sigur iti vor da si tie o mana de ajutor.
fa-ti cont si apoi te mai ajutam.
nu-i greu. dar la inceput m-am cacacit si eu pe mine. smile.gif
cristina254
QUOTE(mihnea mic @ Feb 23 2010, 11:05 AM) *
desi nu m-ai intrebat pe mine o sa iti zic totusi si de mihnea meu.el a miscat la 20 de sapt,adica 4luni jumate.primul copil se zice ca misca mai greu,adica pina ce percepem noi ca sunt miscari ale bebelului,asa ca mai asteptam un pic


Mersi.....abia astept. Incerc sa imi imaginez senzatia...cred ca este un sentiment extraordinar.
enik83
neata fetelor.. pe mine in dimineata asta ma inteapa burtica..nu tare..dar constant..am zis ca mai stau un pic si daca nu trece iau un no spa
cristina_natalia
QUOTE(cristina254 @ Feb 23 2010, 11:15 AM) *
Mersi.....abia astept. Incerc sa imi imaginez senzatia...cred ca este un sentiment extraordinar.



La 19 saptamani8 am simtit-o cum m-a lovit pe palma - imi tineam mana pe burta. Si apoi, daca ciocaneam eu in burtica, facea la fel si ea:)
enik83
sincer si noi de-abia asteptam sa il simtim pe bebelus topaind..
enik83
QUOTE(cristina_natalia @ Feb 23 2010, 11:23 AM) *
La 19 saptamani8 am simtit-o cum m-a lovit pe palma - imi tineam mana pe burta. Si apoi, daca ciocaneam eu in burtica, facea la fel si ea:)



nu pot sa cred...ce frumos.... anima1.gif
mihnea mic
QUOTE(cristina254 @ Feb 23 2010, 11:15 AM) *
Mersi.....abia astept. Incerc sa imi imaginez senzatia...cred ca este un sentiment extraordinar.

cand incep tumbele prin burtica sa vezi atunci ,zici ca vrea sa iasa de acolo.al meu avea program intens seara de la 10-12 nu ma lasa sa adorm cu nici un chip si unde mai pui ca si acum il apuca pe la 10 energia,ca nu reusesc sa-l conving sa doarma mai devreme.
CODE
mihnea mic
mamicutze dragi sa incepeti sa va procurati cutiuta muzicala.noi am invatat pe de rost toate cantecelele si sa incepeti sa le ascultati inca de acum.cand o sa se nasca bebelusul o sa le stie deja si astfel o sa fie bucuros ca s-a nascut intr-un mediu cunoscut si primitor bananab.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.