Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Aprilie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188
wolfmiki
eu nu am chef de nimic azi... notworthy.gif oare o fi vremea sau sarcina? ca eu in niciun caz... liwlol.gif un alt avantaj in aceasta perioada..avem pe cine da vina.. liwlol.gif
wolfmiki
ma duc sa-mi fac de lucru prin casa..parca ma ia si somnul acum doh.gif
tunderke
QUOTE(wolfmiki @ Mar 18 2011, 10:01 AM) *
eu nu am chef de nimic azi... notworthy.gif oare o fi vremea sau sarcina? ca eu in niciun caz... liwlol.gif un alt avantaj in aceasta perioada..avem pe cine da vina.. liwlol.gif


da liwlol.gif
la noi e timp frumos, a iesit soarele
anamarianegrii
Buna dimineata si de la noi!

La noi e urat, innorat si frig - brrr si eu iar racesc si pe deasupra ma mai chinuie si constipatia care nu m-a slabit deloc in sarcina asta!
Dar in rest e bine - mai ales cand te trezesti dimineata cu un pici blondut si somnoros care-ti spune: "Mami, te iubesc cel mai mult! " smile.gif

Tinem pumnii pentru toate burticile care nasc, asteptam vesti de la cele care poate au nascut deja! Numai bine tuturor!

Odihna placuta burticilor somnoroase si felicitari celor care si-au vazut iar bebeii la echo!

sanatate si numai bine! sa aveti o zi frumoasa!
MMV
QUOTE(anamarianegrii @ Mar 18 2011, 10:16 AM) *
Buna dimineata si de la noi!

La noi e urat, innorat si frig - brrr si eu iar racesc si pe deasupra ma mai chinuie si constipatia care nu m-a slabit deloc in sarcina asta!

incearca un fruct(mar, portocala) pe stomacul gol sau o bucatica de ciocolata, tot pe stomacul gol. sau un pahar cu apa, tot pe stomacul gol. am citit si pe prospectul la unguentul ce l-am luat eu pt hemoroizi, ca ajuta in caz de constipatie. ai grija cu asa ceva ca sunt al naibii de durerosi
anamarianegrii
QUOTE(MMV @ Mar 18 2011, 10:41 AM) *
incearca un fruct(mar, portocala) pe stomacul gol sau o bucatica de ciocolata, tot pe stomacul gol. sau un pahar cu apa, tot pe stomacul gol. am citit si pe prospectul la unguentul ce l-am luat eu pt hemoroizi, ca ajuta in caz de constipatie. ai grija cu asa ceva ca sunt al naibii de durerosi



Off, asa frica mi-e de asta! Doamne feri!

Am citit si eu pe net despre diverse remedii - o sa-mi pun langa pat ca sa pot lua pe stomacul gol ca eu din baie direct in mic dejun ma izbesc - ca tati il prepara dinainte smile.gif si-mi amintesc numai dupa ce mananc ca trebuia sa beau apa sau sa pap ceva pe stomacul gol!
Multumesc!
wolfmiki
eu le-am incercat pe toate crybaby.gif dar tot m-a chinuit constipatia.....asa ca de vreo 2-3 sapt au aparut si hemoroizii...incerc sa-i tin sub control cu baie de sezut cu ceai de galbenele si apoi dau cu crema......sincer nu stiu cat are efect..daca stiti ceva mai bun......
MMV
sau tati sa iti puna langa mic dejun acel fruct, ciocolata sau apa. nu doresc nimanui dureri de sezut din cauza lor. nu puteam sta jos, imi puneam perne sa pot sta si eu cat de cat. dar cu unguentul ala de plante, in 3 zile deja eram alt om.
MMV
QUOTE(wolfmiki @ Mar 18 2011, 10:54 AM) *
eu le-am incercat pe toate crybaby.gif dar tot m-a chinuit constipatia.....asa ca de vreo 2-3 sapt au aparut si hemoroizii...incerc sa-i tin sub control cu baie de sezut cu ceai de galbenele si apoi dau cu crema......sincer nu stiu cat are efect..daca stiti ceva mai bun......

baia sa nu fie fierbine, nici macar calda. cat mai rece poti sa suporti. incearca hemosan si ai sa vezi ca o sa-ti fie mai bine.
eu am incercat hemorzon de la farmacie si dupa 10 min simteam ca mor de durere. in 3 zile cu ala de plante puteam sta jos fara probleme. sincer merita sa incerci. costa cam 8 lei. si plus de asta e natural, deci nu are ce sa afecteze lu bb
wolfmiki
inca nu ma dor..incerc sa-i tin sub control cu crema de galbenele...altceva pot folosi oare?
wolfmiki
multumesc..ies acum in piata si vad poate gasesc....nu vreau sa se agraveze...
loredana03
buna dimineatza si de la noi in aceeasi formula, chiar bine pot sa zic, in afara de dureri de burta si intre picioare suntem ok.
aseara am avut musafiri pe cei care vor fi nasii lui david si nu am reusit sa mai intru.
mmv am admirat hainutele si incercam sa-mi imaginez o buburuza mica imbracata cu ele.
roxxy ma bucur ca bebe e bine si grasunel.
ari bine ca razvanel e bine si creste acolo in burtica.
isteriikk emotii si tremurat ce m-au apucat cand am citit nu-ti imaginezi. nastere usoara, poate chiar ai nascut pana cand am reusit eu sa scriu.
ericutza si u esti cu andrea in brate?

QUOTE(anamarianegrii @ Mar 18 2011, 10:16 AM) *
Buna dimineata si de la noi!


Dar in rest e bine - mai ales cand te trezesti dimineata cu un pici blondut si somnoros care-ti spune: "Mami, te iubesc cel mai mult! " smile.gif

stiu cum e si denis ma imbratiseaza si zice :"azi ubec ma mut!(azi te iubesc mai mult)
loredana03
QUOTE(wolfmiki @ Mar 18 2011, 10:59 AM) *
inca nu ma dor..incerc sa-i tin sub control cu crema de galbenele...altceva pot folosi oare?

la mine a mers cu ulei de ricin si crema de galbenele cu arnica.
MMV
QUOTE(loredana03 @ Mar 18 2011, 11:01 AM) *
buna dimineatza si de la noi in aceeasi formula, chiar bine pot sa zic, in afara de dureri de burta si intre picioare suntem ok.
aseara am avut musafiri pe cei care vor fi nasii lui david si nu am reusit sa mai intru.
mmv am admirat hainutele si incercam sa-mi imaginez o buburuza mica imbracata cu ele.
roxxy ma bucur ca bebe e bine si grasunel.
ari bine ca razvanel e bine si creste acolo in burtica.
isteriikk emotii si tremurat ce m-au apucat cand am citit nu-ti imaginezi. nastere usoara, poate chiar ai nascut pana cand am reusit eu sa scriu.
ericutza si u esti cu andrea in brate?
stiu cum e si denis ma imbratiseaza si zice :"azi ubec ma mut!(azi te iubesc mai mult)

tikerul zice ca mai ai 2 zile...si el nimic???
ce dulci sunt puii astia care-si exprima dragostea pt mami dimineata sau oricand...abia astept sa-mi zica si mie
tunderke
QUOTE(loredana03 @ Mar 18 2011, 11:01 AM) *
buna dimineatza si de la noi in aceeasi formula, chiar bine pot sa zic, in afara de dureri de burta si intre picioare suntem ok.
aseara am avut musafiri pe cei care vor fi nasii lui david si nu am reusit sa mai intru.
mmv am admirat hainutele si incercam sa-mi imaginez o buburuza mica imbracata cu ele.
roxxy ma bucur ca bebe e bine si grasunel.
ari bine ca razvanel e bine si creste acolo in burtica.
isteriikk emotii si tremurat ce m-au apucat cand am citit nu-ti imaginezi. nastere usoara, poate chiar ai nascut pana cand am reusit eu sa scriu.
ericutza si u esti cu andrea in brate?
stiu cum e si denis ma imbratiseaza si zice :"azi ubec ma mut!(azi te iubesc mai mult)


Ma bucur ca sunteti bine.
David nu da semne ca ar vrea sa iasa?
roxy80
Eu am fost f multumita de supozitoarele cu glicerina sunt f bune le recomand. Sa stii ca am observat ca fulgii de porumb aia Fortza aia ieftini mancati pe stomacul gol dimineata e cel mai bun remediu care a functionat la mine (mancam dimineata fara sa ma dau jos din pat jumatate de punga o data) sau cu iaurt Activia cu musli si fructe. Incearca si poate va functiona. Eu am fost internata in spital pt constipatie si mi-au facut clisme (nasol).Sa stii ca hemosan (unguent) este cel mai bun, iar dupa ce nasti iti recomand supozitoarele Proctoloc (dat de medicul meu care a vrut sa ma opereze de hemoroizi acum 3 ani) cu acestea am scapat de operatie. A si evita de acum inainte orezul (pilaf).

loredana03
QUOTE(MMV @ Mar 18 2011, 11:04 AM) *
tikerul zice ca mai ai 2 zile...si el nimic???
ce dulci sunt puii astia care-si exprima dragostea pt mami dimineata sau oricand...abia astept sa-mi zica si mie



QUOTE(tunderke @ Mar 18 2011, 11:11 AM) *
Ma bucur ca sunteti bine.
David nu da semne ca ar vrea sa iasa?


cam nimic, o fi linistea dinaintea furtunii? biggrin.gif
ari05
neata si de la noi tzuc.gif ce bine ca e WE iar nanner.gif

QUOTE(delia m @ Mar 18 2011, 03:13 AM) *
BUNA SI EU SUNT INSARCINATA SI AM SA NASC PE 1 MAI, DAR SE POATE INTAMPLA IN APRILIE ASA CA SUNT MAMICA DE APRILIE..................
AM AFLAT CA O SA AVEM UN BAIETEL E F ACTIV CA IL SIMPT MEREU CUM MA LOVESTE,
ACUM INSA CA SUNT IN LUNA A 8 MI SE UMFLA PICIOARELE INGROZITOR CE STITI CE SE POATE FACE??????????? oFloare1.gif oFloare1.gif

BIne ai venit , sarcina usoara in continuare...
cu picioare umflate ma confrunt si eu ... si maini... in general seara mi se umfla ingrozitor, si dimienata sunt mai ok ...
ce se poate face ... ? eu nu stiu ,ca la mn nu functioneaza nimic doh.gif



QUOTE(angel @ Mar 18 2011, 09:51 AM) *
buna dimineata!!!
nastere usoara isterikk sa dea dd sa fie totul bine.Eu m.am vopsit cu o vopsea care continut scazut de amoniac.
eu ce sa va sp noi nu suntem fff ok,am avut niste zile fff nervoase si am fost ffff agitata si cred ca le simte si el fff bine starile astea ale mele si na e asa de agitat si el la randul lui ............

tzuc.gif relax ... sieu aveam stari naspa... cred ca femeie gravida mai nervoasa dsi mai isterica k mine nu s-a pimenit liwlol.gif si nu e ok pt bebe...

QUOTE(loredana03 @ Mar 18 2011, 11:01 AM) *
buna dimineatza si de la noi in aceeasi formula, chiar bine pot sa zic, in afara de dureri de burta si intre picioare suntem ok.
aseara am avut musafiri pe cei care vor fi nasii lui david si nu am reusit sa mai intru.
mmv am admirat hainutele si incercam sa-mi imaginez o buburuza mica imbracata cu ele.
roxxy ma bucur ca bebe e bine si grasunel.
ari bine ca razvanel e bine si creste acolo in burtica.
isteriikk emotii si tremurat ce m-au apucat cand am citit nu-ti imaginezi. nastere usoara, poate chiar ai nascut pana cand am reusit eu sa scriu.
ericutza si u esti cu andrea in brate?
stiu cum e si denis ma imbratiseaza si zice :"azi ubec ma mut!(azi te iubesc mai mult)

lore tzuc.gif bebe tau nu se grabeste deloc? biggrin.gif
ce scump e Denis !!! love1.gif oare ce o fi in capusorul lor acum ? sunt tare curioasa... ca de cateva zile si DArius ma pupa non stop ! dar non stop ... si pe burta mai ales... si imi tot zice ca ma iubeste si ca-s cea mai frumoasa mamica ...... doh.gif si ca ce mult il iubeste pe Razvanel .... liwlol.gif nu stiu ce l-a apucat ... normal ca ma bucur, si sper sa il tina starea asta si dupa ce nasc, sa nu il pauce gelozia tongue.gif
andra2000
Neata gravida.gif Va pupam.Vad ca sunteti bine cu toate.Oare s-o fi nascut primul fluturas?Tunde am uitat sa te rog sa modifici dpn-ul meu-2 Aprilie-acum e lucru sigur biggrin.gif sper sa nu se intample mai devreme ca deja il cam simt pe bebe ca ma apasa jos de tot.Sper totusi sa fie doar impresia mea.
loredana03
ma gandeam ca david vrea sa ne faca o bucrie si sa se nasca la 4 ani si 7 luni de la nunta care se implinesc maine, mai ales ca denis s-a nascut cand se implineau 5 ani si o luna de cand ne cunoscusem. cine stie ce planuri are el.
oricum diseara il sun pe doctor si maine ma duc pana la spital sa vedem care-i treaba.
anamarianegrii
QUOTE(loredana03 @ Mar 18 2011, 11:28 AM) *
ma gandeam ca david vrea sa ne faca o bucrie si sa se nasca la 4 ani si 7 luni de la nunta care se implinesc maine, mai ales ca denis s-a nascut cand se implineau 5 ani si o luna de cand ne cunoscusem. cine stie ce planuri are el.
oricum diseara il sun pe doctor si maine ma duc pana la spital sa vedem care-i treaba.



Poate nu vrea pestisor si vrea sa iasa printre primii berbecuti smile.gif - oricum ar fi, sper sa-ti fie bine!
tunderke
QUOTE(andra2000 @ Mar 18 2011, 11:27 AM) *
Neata gravida.gif Va pupam.Vad ca sunteti bine cu toate.Oare s-o fi nascut primul fluturas?Tunde am uitat sa te rog sa modifici dpn-ul meu-2 Aprilie-acum e lucru sigur biggrin.gif sper sa nu se intample mai devreme ca deja il cam simt pe bebe ca ma apasa jos de tot.Sper totusi sa fie doar impresia mea.


Sigur ca modific. tzuc.gif
Sa stii ca si eu il simt foarte jos, si mi-a zis doctorita cand am fost la ea ca ea coborat foarte jos caputul.

QUOTE(loredana03 @ Mar 18 2011, 11:28 AM) *
ma gandeam ca david vrea sa ne faca o bucrie si sa se nasca la 4 ani si 7 luni de la nunta care se implinesc maine, mai ales ca denis s-a nascut cand se implineau 5 ani si o luna de cand ne cunoscusem. cine stie ce planuri are el.
oricum diseara il sun pe doctor si maine ma duc pana la spital sa vedem care-i treaba.


Ce surpriza frumoasa v-ar face.

andra2000
[quote name='tunderke' date='Mar 18 2011, 09:34 AM' post='1636111']
Sigur ca modific. tzuc.gif
Sa stii ca si eu il simt foarte jos, si mi-a zis doctorita cand am fost la ea ca ea coborat foarte jos caputul.

Multumim tzuc.gif
anamarianegrii
QUOTE(ari05 @ Mar 18 2011, 11:21 AM) *
ce scump e Denis !!! love1.gif oare ce o fi in capusorul lor acum ? sunt tare curioasa... ca de cateva zile si DArius ma pupa non stop ! dar non stop ... si pe burta mai ales... si imi tot zice ca ma iubeste si ca-s cea mai frumoasa mamica ...... doh.gif si ca ce mult il iubeste pe Razvanel .... liwlol.gif nu stiu ce l-a apucat ... normal ca ma bucur, si sper sa il tina starea asta si dupa ce nasc, sa nu il pauce gelozia tongue.gif



sunt tare scumpei cand ii apuca iubitul si dragalitul!

Voiam sa-ti spun sa urmaresti la comportamentul lui Darius - mai ales ca in aceasta perioada o sa-l duci si la gradi si coroborat cu venirea lui Razvan - poate aparea ceea ce psihologic este denumit - teama de abandon! si poate crede ca daca iti vine alt bebelus pe el il dai la gradi si n-o sa-l mai iei!

Un exercitiu bun pe care l-am invatat de la o tipa psiholog este sa mergi, daca poti, seara dupa ce se inchide gradinita - sa-i arati ca nici un copil nu ramane acolo si ca fiecare se intoarce seara acasa la mama si la tata lui!
Ca sa stie ca nu are cum sa ramana acolo de tot!

Asta pentru ca si noi am trecut printr-o perioada grea cand l-am dat pe baiat la cresa.

Intre timp, bucurati-va de pupaturi si iubareala, ca asa fain e! smile.gif
partners.gif
ellesse
QUOTE(delia m @ Mar 18 2011, 03:13 AM) *
BUNA SI EU SUNT INSARCINATA SI AM SA NASC PE 1 MAI, DAR SE POATE INTAMPLA IN APRILIE ASA CA SUNT MAMICA DE APRILIE..................
AM AFLAT CA O SA AVEM UN BAIETEL E F ACTIV CA IL SIMPT MEREU CUM MA LOVESTE,
ACUM INSA CA SUNT IN LUNA A 8 MI SE UMFLA PICIOARELE INGROZITOR CE STITI CE SE POATE FACE??????????? oFloare1.gif oFloare1.gif


bine ai venit pe forum Delia...sa stii ca si eu tot pe 1 mai ar trebui sa nasc si ma gandesc ca mai am atat de muult doh.gif
aseara noi am dormit bustean...ne-am culcat la 12 noaptea si ne-am trezit azi dimineata la 9 de abia ca atunci cand m-am trezit ma durea umarul stg ca nu-mi schimbasem pozitia deloc liwlol.gif ma gandeasc ca a fost din cauza plimbaricilor ce le-am facut ieri (lungi si obositoare) pe care nu cred ca am sa le mai repet degraba ca asa durere inghinala ce am avut dupa...
incepuse si mie intr-un timp sa mi se umfle si cum am inceput sa nu mai mananc branza de oi sarata (ce imi place ff mult, aia la putina) nu m-am mai umflat. Vreau sa zic ca mancarea ce o pap e aproape fara sare iar sotul isi adauga el sare in papica separat smile.gif
Roxxy am vazut un baietel bucalat de mai mare dragul tzuc.gif
mmv niste hainute minunate care de abia asteapta sa fie purtate de mogaldeata ta
lore esti foarte curajoasa cand stii ca mai ai 2 zile doar, eu as fi foarte stresata si emotiva smile.gif
si eu de abia astept ca bebitza mea sa ma pupaceasca si sa-mi zica mama super.gif
eu nu stiu ce fac ca sa va zic si voua dar nu exista zi sa nu ies cu scaunul afara si uneori si dimin si seara liwlol.gif. De fapt cred ca e datorita faptului ca eu dimin ma reped la baut apa sau lapte inainte sa pap si apoi infulec si un kiwi sau o portocala pe stomacul gol si interesant e ca nu ma loveste altceva liwlol.gif

numai bine va doresc si nastere usoara pt mamici la termen hug.gif
x
Roxxy87
Salutare fetelor! noi ne-am trezit de dimineata si am mers la doctoru de familie...era plecata la bucuresti....mi-a luat asistenta tensiunea....120 cu 80 deci buna....si mi-a zis dr meu pana sapt viitoare in 23 cand mergem sa vada de cordon sa nu iau pastila de inima....sa vedem cum stam pana atunci...
Oare sa am tensiune mare si din cauza ca ma enervez?? Eu imediat ma aprind...si nu pot sa rezolv chestia asta oricat as incerca sad.gif

aaaaa...si am uitat sa va zic ca mi-a zis dr sa las sarea, painea, dulciurile si sucurile....retin foarte multa apa....de aia sunt umflata toata...ma facut pufoasa liwlol.gif
ari05
QUOTE(Roxxy87 @ Mar 18 2011, 12:38 PM) *
Salutare fetelor! noi ne-am trezit de dimineata si am mers la doctoru de familie...era plecata la bucuresti....mi-a luat asistenta tensiunea....120 cu 80 deci buna....si mi-a zis dr meu pana sapt viitoare in 23 cand mergem sa vada de cordon sa nu iau pastila de inima....sa vedem cum stam pana atunci...
Oare sa am tensiune mare si din cauza ca ma enervez?? Eu imediat ma aprind...si nu pot sa rezolv chestia asta oricat as incerca sad.gif

aaaaa...si am uitat sa va zic ca mi-a zis dr sa las sarea, painea, dulciurile si sucurile....retin foarte multa apa....de aia sunt umflata toata...ma facut pufoasa liwlol.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif si tu ai temperament vulcanic... ? tongue.gif
la fel sunt si eu ... ma crizez una doua liwlol.gif vai vai ...

ellesse
inlocuiesc acest comentariu pentru ca nu cred ca este bine pt nimeni sa-l vada daca ma gandesc mai bine....e destul ca l-am vazut eu sad.gif
anamarianegrii
QUOTE(ellesse @ Mar 18 2011, 02:02 PM) *
fetelor pe mine m-a distrus acest filmulet crybaby.gif m-a facut sa plang, sa ma gandesc cat de fragile sunt minunile noastre....vi-l pun sa va uitati si voi dar pt cele mai sensibile zic ca nu ar trebui sa-l vizioneze sad.gif

http://www.youtube.com/watch?v=hWG8ZXdb50I...feature=related

ce parere aveti?



sad.gif(
De ce te uiti tu la din astea? Eu am tot evitat tot ceea ce-mi poate provoca o stare de sensibilitate - imi ajung hormonii care-si fac de cap; nu mai vreau sa mai starnesc si alte emotii!
ellesse
QUOTE(anamarianegrii @ Mar 18 2011, 02:13 PM) *
sad.gif(
De ce te uiti tu la din astea? Eu am tot evitat tot ceea ce-mi poate provoca o stare de sensibilitate - imi ajung hormonii care-si fac de cap; nu mai vreau sa mai starnesc si alte emotii!

sincer nu stiu de ce m-am uitat, probabil din cauza socului pe care l-am avut
am nimerit din greseala si am vazut...crezand ca e altceva sad.gif
oricum, m-a intristat mult, stiu ca in lume se petrec atatea si ca nu pot eu schimba asta. Sunt putin naiva la faza asta dar asta e...sad.gif
MMV
ellesse ia sa cauti clipuri cu bebei nastrusnici, care sa e faca sa razi, sa-ti inveseleasca ziua. iti va ajuta mai mult la psihic decat asta. eu nici cand am pierdut-o pe mazarica nu m-am uitat la asa ceva. si refuz sa citesc orice imi face rau, mai ales inmaterie de bb. mi-am impus asta si mi-a iesit.
ellesse
QUOTE(MMV @ Mar 18 2011, 02:35 PM) *
ellesse ia sa cauti clipuri cu bebei nastrusnici, care sa e faca sa razi, sa-ti inveseleasca ziua. iti va ajuta mai mult la psihic decat asta. eu nici cand am pierdut-o pe mazarica nu m-am uitat la asa ceva. si refuz sa citesc orice imi face rau, mai ales inmaterie de bb. mi-am impus asta si mi-a iesit.


asta cautam si am dat peste altceva sad.gif
bineinteles ca am schimbat pe urma clipul si am incercat sa trec peste. niciodata nu am avut nenorocul sa pierd o buburuza sau sa raman insarcinata fara sa vreau ca dupa aia sa fiu pusa in situatia de a alege, desi nu cred ca ar fi ceva de ales pt mine...noi cand l-am vrut pe BB am avut contact sexual neprotejat si s-a si implantat cu ajutorul lui DD...deci pot spune ca este un copil dorit..nu ca as justifica in vreun fel pe cei ce ii au nedorit ca in ziua de azi numai sa nu vrei nu te protejezi.

x
loredana03
totul bine si ok la noi am dormit putin ca tot am vazut ca e ziua internationala a somnului.
am vazut ca nici ericutza nu a nascut, off asteptarea asta ce grea e.
ne mai auzim maine ca azi nu stiu dc reusesc sa mai intru.
erikutza
Buna frumoase fete
eu tot 2 in 1, De cand m-am internat nu m-a durut deloc burta si nici contractii nu am avut. Bb e ok. M-au lasat acasa in weekend, luni dimineata prezenta inapoi. A zid medicul ca ar fi bine ca sa mai ramana bb pana luni.
Mi-a dat Spasmomen, nu stiu sa iau sau nu, cica sa nu nasc inca.
Isterik nastere usoara
ellesse
QUOTE(MMV @ Mar 18 2011, 02:35 PM) *
ellesse ia sa cauti clipuri cu bebei nastrusnici, care sa e faca sa razi, sa-ti inveseleasca ziua. iti va ajuta mai mult la psihic decat asta. eu nici cand am pierdut-o pe mazarica nu m-am uitat la asa ceva. si refuz sa citesc orice imi face rau, mai ales inmaterie de bb. mi-am impus asta si mi-a iesit.


e bine ca esti o fire puternica mmv, apreciez toate fetele care reusesc sa treaca peste o astfel de trauma. La serviciu am tot asa o colega ce a suferit o pierdere si nu a renuntat si a ramas insarcinata dupa 2 luni de la incident. Acum are dpn cu o sapt dupa mine dar eu pana nu nasc nu pot sa nu ma gandesc la toate astea. O prietena de-a mea a pierdut in luna a8a pe nu se stie ce motiv sad.gif si se zice ca daca treci de primele 4 luni sarcina e sigura iar riscuri aproape ca nici nu mai exista..
mada.angel
QUOTE(ellesse @ Mar 18 2011, 05:25 PM) *
e bine ca esti o fire puternica mmv, apreciez toate fetele care reusesc sa treaca peste o astfel de trauma. La serviciu am tot asa o colega ce a suferit o pierdere si nu a renuntat si a ramas insarcinata dupa 2 luni de la incident. Acum are dpn cu o sapt dupa mine dar eu pana nu nasc nu pot sa nu ma gandesc la toate astea. O prietena de-a mea a pierdut in luna a8a pe nu se stie ce motiv sad.gif si se zice ca daca treci de primele 4 luni sarcina e sigura iar riscuri aproape ca nici nu mai exista..

buna fetelor, ce faceti , isterik ericuta nastere usoara , noi suntem bine ieri am facut contractul cu cord bload center pt recoltarea celulelor stem , fetelor asa emotii am pt voi poate weekendul asta vom avea primii bb-ii.va pup
_maia_
fetelor nici un bebel? nu se indura nimeni sa faca inaugurarea forumului, sa taie banda (a se citi cordonul)? liwlol.gif
n-am timp sa citesc din urma, maine am parastasul de 3 sapt pt socru, de dimineata tot fac mancaruri si prajituri cu soacra wacko.gif maine cred ca o sa fiu iarasi la fel de ocupata, asa ca va pooop, wk frumos sa aveti, si nastere usoara.... va apropiati toate usor usor de finish, haideti ca vreau sa vad bebei
ellesse
QUOTE(_maia_ @ Mar 18 2011, 04:40 PM) *
fetelor nici un bebel? nu se indura nimeni sa faca inaugurarea forumului, sa taie banda (a se citi cordonul)? liwlol.gif
n-am timp sa citesc din urma, maine am parastasul de 3 sapt pt socru, de dimineata tot fac mancaruri si prajituri cu soacra wacko.gif maine cred ca o sa fiu iarasi la fel de ocupata, asa ca va pooop, wk frumos sa aveti, si nastere usoara.... va apropiati toate usor usor de finish, haideti ca vreau sa vad bebei


maia spor la munk zilele astea, o sa treceti voi si peste hug.gif
x
Roxxy87
Fetelor voi ce ati mai facut bun de papa? biggrin.gif
Noi azi am facut un spanac....ca am ramas fara idei si am zis ca e o mancarica usoara....
eu am trecut pe mancarea mea preferata pe timp de vara....salata de rosii cu ceapa verde....a fost nemaipomenita
Va pup !
MMV
eu fac pastai cu gratar de pui, usturoi si mamaliguta
pe maine...sunt total in spatiu...habar nu am.
ieri am avut piure cu ficatei in sos, pt sos i-am facut copti ca nu ii place sosul. si o ciorba de perisoare
rodyka hai cu vestile de la medic
Roxxy87
QUOTE(MMV @ Mar 18 2011, 05:28 PM) *
eu fac pastai cu gratar de pui, usturoi si mamaliguta
pe maine...sunt total in spatiu...habar nu am.
ieri am avut piure cu ficatei in sos, pt sos i-am facut copti ca nu ii place sosul. si o ciorba de perisoare
rodyka hai cu vestile de la medic


Buna idea cu ciorbica de perisoare....si pe langa cred ca fac un piure de cartofi cu niste pulpe la cuptor biggrin.gif si m-am scos pe weekend biggrin.gif
Multumesc de idee biggrin.gif
wolfmiki
buna fetele! am reusit sa prind calculatorul liber 5 minute.... bananab.gif am citit si ce ati scris in urma.....din pacate eu am traita experienta de a pierde un bb in urma cu multi ani si din aceasta cauza Luca este acum atat de asteptat si dorit.... super.gif sper sa fie bine pana la sfarsit si abia astept sa il tin in brate! bb.gif
nastere usoara daca nu ne mai auzim pana luni.....asteptam bb frumosi si sanatosi si impresii de la mamici....
loredana03
am vb cu doctorul si merg maine la 9 pentru control.
abia astept sa vad ce zice.
wolfmiki
bafta ! cu siguranta o sa fie bine.....poate se hotaraste bb sa vine in week-endul asta bananab.gif
tunderke
QUOTE(loredana03 @ Mar 18 2011, 07:33 PM) *
am vb cu doctorul si merg maine la 9 pentru control.
abia astept sa vad ce zice.


bafta
si noi asteptam vesti
Rodyka
vin si eu cu vesti de la dr. azi am facut de toate, si radea dr ca le-am impuscat pe toate intr-o zi liwlol.gif am facut ecograful, am vb cu nenoatologul, am vb cu anestezistul, mi-a luat si sange pt hemoleucograma, mi-a luat si secretii, am dat si urina de dimineata pt urocultura si sumar de urina, am si semnat contractul de nastere, m-a pus si la niste aparate sincer la cate astea am facut nici nu mai stiu cum se numeste liwlol.gif...de bebe a zis ca e sanatos si ca are 3500 gr , inca mai are dubla cervicala adica cordonul de doua ori in jurul gatului sad.gif dar in afara de asta nu are nimic ...si o sa imi faca cezariana ca sa nu riste cu bebele, ca ei m-ar lasa sa nasc si natural dar el e deja mare si fiind si mica de inaltime, fiind si la prima nastere o sa dureze travaliul si nu ar vrea ca sa riste sa se intample ceva cu bebe si nici cu mine...asa ca o sa facem cezariana
Am mai fost si in Carrefour sa fac niste cumparaturi ca am ramas la bucuresti in caz ca vrea bebe sa vina biggrin.gif
Va pup pe toate cred ca va zic de pe acum noapte buna pt ca ma intind in pat pt ca imi este tare somn...chiar ca azi a fost ziua somnului liwlol.gif ...asteptam sa vina si primii bebei care dupa cum vad st cam timizi love1.gif va pup tzuc.gif

ellesse
QUOTE(wolfmiki @ Mar 18 2011, 07:15 PM) *
buna fetele! am reusit sa prind calculatorul liber 5 minute.... bananab.gif am citit si ce ati scris in urma.....din pacate eu am traita experienta de a pierde un bb in urma cu multi ani si din aceasta cauza Luca este acum atat de asteptat si dorit.... super.gif sper sa fie bine pana la sfarsit si abia astept sa il tin in brate! bb.gif
nastere usoara daca nu ne mai auzim pana luni.....asteptam bb frumosi si sanatosi si impresii de la mamici....


sigur va fi bine, nu are de ce sa nu fie tzuc.gif eu am fost putin prea sensibila azi si m-au coplesit ingrijorarile. Imi pare rau daca am facut si alte pers sa se ingrijoreze sad.gif
lasand lucrurile mai putin placute la o parte am urmat sfatul lui mmv si acum ma simt mult mai pozitiva, am fost si la cules de urzici ca sa facem maine cand imi vine sotul acasa de la munk. Acum noi gatim o oala mica de bors de cucos yami.gif
poop x
ellesse
QUOTE(Rodyka @ Mar 18 2011, 08:11 PM) *
vin si eu cu vesti de la dr. azi am facut de toate, si radea dr ca le-am impuscat pe toate intr-o zi liwlol.gif am facut ecograful, am vb cu nenoatologul, am vb cu anestezistul, mi-a luat si sange pt hemoleucograma, mi-a luat si secretii, am dat si urina de dimineata pt urocultura si sumar de urina, am si semnat contractul de nastere, m-a pus si la niste aparate sincer la cate astea am facut nici nu mai stiu cum se numeste liwlol.gif...de bebe a zis ca e sanatos si ca are 3500 gr , inca mai are dubla cervicala adica cordonul de doua ori in jurul gatului sad.gif dar in afara de asta nu are nimic ...si o sa imi faca cezariana ca sa nu riste cu bebele, ca ei m-ar lasa sa nasc si natural dar el e deja mare si fiind si mica de inaltime, fiind si la prima nastere o sa dureze travaliul si nu ar vrea ca sa riste sa se intample ceva cu bebe si nici cu mine...asa ca o sa facem cezariana
Am mai fost si in Carrefour sa fac niste cumparaturi ca am ramas la bucuresti in caz ca vrea bebe sa vina biggrin.gif
Va pup pe toate cred ca va zic de pe acum noapte buna pt ca ma intind in pat pt ca imi este tare somn...chiar ca azi a fost ziua somnului liwlol.gif ...asteptam sa vina si primii bebei care dupa cum vad st cam timizi love1.gif va pup tzuc.gif


super tare rodyka wink.gif foarte bine ca ati decis asta, daca dr a zis ca asa e mai bine inseamna ca asta trebuie facut....vad ca doar vesti bune pana acum, s-o tinem tot asa. Nu cred ca ziua de maine va veni fara vreun BB, voi ce ziceti? biggrin.gif
x
Roxxy87
QUOTE(ellesse @ Mar 18 2011, 08:48 PM) *
super tare rodyka wink.gif foarte bine ca ati decis asta, daca dr a zis ca asa e mai bine inseamna ca asta trebuie facut....vad ca doar vesti bune pana acum, s-o tinem tot asa. Nu cred ca ziua de maine va veni fara vreun BB, voi ce ziceti? biggrin.gif
x



Ar fii ceva maine sa ne trezim cu vreo 3 bebei biggrin.gif
Ar fii super tongue.gif
mada.angel
QUOTE(Roxxy87 @ Mar 18 2011, 10:54 PM) *
Ar fii ceva maine sa ne trezim cu vreo 3 bebei biggrin.gif
Ar fii super tongue.gif

ii asteptam cu drag jucaus.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.