Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Aprilie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188
tunderke
Poze de la botez:
In biserica:

Cu cei 2 perechi de nasi:

Si a 3-a pereche, care nu a ajuns numai la sfarsitul slujbei:

La restaurant:

Ce bine pot sa dorm pe muzica:

Cu tortul:


MMV
superbe pozele tunde. ati fost f frumosi cu totii, in special fetele.
Roxxy87
Salutare fetelor!! Am fost si noi alaltaieri la vaccin...a fost bine...a marait putin
Mai rau s-a plans tatasu ca si lui i-am facut ultima doza de vaccin liwlol.gif
Tunde sa va fie de bine botezul smile.gif acush ne vine si noua randul biggrin.gif
tunderke
Buna ziua fetelor.
MMV tzuc.gif.
Roxy cand aveti botezul?
ari05
ceau fetele !
TUnde, frumoase pozele de la boez smile.gif
Mada, felicitari inca o data, bine ca ai scapat si tu de nastere si ma bucur ca e cuminte pitica smile.gif

noi suntem iar raciti ... un pic... nervi.gif m-am si enervat si pe alte faze de la gradi asa ca l-am scos pe DArius, si o sa-l tin acasa pana in septembrie.. macar nu mi-l mai imbolnaveste pe asta micu, printre altele... in rest noi suntem bine, crestem... ne pregatim de concediu ... cred ca plecam in Grecia sau Muntenegru pana la urma, ca aici la noi mi se pare scump si cam naspa pt ce vrem noi ... va pupam tzuc.gif
nalexandra
Buna ziua!Tunderke,frumoase poze,ma bucur ca ati increstinat fetita!Laura sanatate multa lui Darius si pupici lui Razvanel!noi ne pregatim sa iesim la o plimbarica ca azi in sfarsit a dat soarele si la noi!
nalexandra
nu pot sa mi dau seama de ce nu merge sa pun poza si semnatura!
alina16carmen
f frumoase poze tunde! tortul e superb! Printesele tale sunt doua scumpici! ai de ce sa fii mandra! si noi ne pregatim de botez. sambata viitoare pe 9 iulie ii balacesc si pe baietii mei. abia astept!
loredana03
QUOTE(alina16carmen @ Jul 1 2011, 06:54 PM) *
f frumoase poze tunde! tortul e superb! Printesele tale sunt doua scumpici! ai de ce sa fii mandra! si noi ne pregatim de botez. sambata viitoare pe 9 iulie ii balacesc si pe baietii mei. abia astept!

mada bine ca ati ajuns acasa si sunteti bine!
alina sunt superbi pretiosii tai!
noi suntem la ai mei si asa bine e.
va salutam si toate cele bune!
tunde f frumos acolo la voi. dc nu te superi ce credinta aveti? si te-as mai ruga cu toate ca stiu ca timpul tau e pretios sa spui cum ai facut trandafirasii. saptamana asta face soara mea 18 ani si vreau sa-i fac un tort cu 18 trandafirasi smile.gif
alina16carmen
fetelor aveti poze cu baietii mei si cu daria pe adresa http://s722.photobucket.com/albums/ww226/alina16carmen/
nu am avut timp sa le pun aici
anamarianegrii
Buna dimineata,

Am cam tras chiulul de la forum biggrin.gif si am avut ceva de recuperat!

Mada, felicitari pentru printesa! sa creasca mare, sanatoasa si sa fie fericita si voi alaturi de ea!
Tunde, sa va fie de bine botezul! Fotografiile sunt f frumoase, tortul ti-a iesit minunat, iar voi sunteti o familie incantatoare! tzuc.gif
MMV, Mariuca voastra e un vis de copil si este o printesa fara seaman mai ales ca are si cercelusi acum smile.gif
Alinaaaa, esti extraordinara iar copiii tai sunt minunati! Poza in care iti hranesti puiutii este incredibil de frumoasa! Iti doresc rabdare, putere si multa sanatate! hug.gif

Ganduri bune si imbratisari tuturor!

anamarianegrii
Va las si cateva vesti despre noi:

Noi ne-am botezat miercuri si maine avem scaldusca traditionala acasa! Poze o sa punem pe luni!
Ilinca a fost foarte cuminte la botez, a plans doar putin de foame! A fost o slujba foarte frumoasa, am avut noroc de 2 preoti tare buni si omenosi!

Altfel, Ilinca mea e tot la cura de slabire sad.gif - mananca putin, varsa mult si pune putin pe ea; am luat trimitere pentru gastro si sapt asta mergem sa vedem care-i treaba! sper sa nu fie nimic grav!

Stefan este in continuare tare cumintel si ghidus! Incearca mereu sa ma multumeasca si sa-mi atraga atentia dar se si apropie de fetita si incepe sa se joace cu ea; ii spune :"Ilincuta, Ilincuta" smile.gif
Ma anunta cand plange, cand i-a cazut suzeta sau cand vomita! E un scumpel - cand ma mai supar pe el, da de doua ori din genele lui lungi si-mi spune: "Mami, te iubesc foarte mult" smile.gif bineinteles ca eu lesin de emotie si de bucurie si-mi trece supararea instant liwlol.gif

Cam atat de la noi! Eu mai intru dar nu apuc sa scriu mereu! sper ca acum, dupa botezuri, sa ma vad si cu Ellesse si sa va punem pozici cu printesele noastre! sper sa ne ajute si vremea, ca pana acuma a fost toamna sad.gif

O zi frumoasa tuturor!
_maia_
mada ti-am citit povestea, ai dreptate, sunt unice momentele alea love1.gif

alina ma bucur ca ti-am cunoscut comorile anima1.gif

anamaria sa ve fie de bine botezul, sanatate multa ilincutei... si noi mancam greu ziua, seara in juma de ora terminam, ziua suntem mai puturosi, imi ia o ora cel putin pana mananca... mai sta, se mai uita, mai adoarme...

ari concediu placut sa aveti, pe noi o sa ne sara anul asta din pacate. si darius stranuta dupa baie, dar de cateva ori una dupa alta, de 6-7 ori, si apoi se linisteste, nu stiu de ce

fetelor eu n-am cantar, se vede pe el ca a mai crescut, dar nu stiu ce sa fac, sa dau banii pe cantar, sau sa ma duc cu el lunar cel putin la medicul de fam, sa il si vada asa... asta ca suntem si in relatii f bune... voi ce ma sfatuiti sa fac?
MMV
QUOTE(_maia_ @ Jul 2 2011, 03:16 PM) *
mada ti-am citit povestea, ai dreptate, sunt unice momentele alea love1.gif


fetelor eu n-am cantar, se vede pe el ca a mai crescut, dar nu stiu ce sa fac, sa dau banii pe cantar, sau sa ma duc cu el lunar cel putin la medicul de fam, sa il si vada asa... asta ca suntem si in relatii f bune... voi ce ma sfatuiti sa fac?

zic sa mergi la medic mai bine. nu cred ca e musai investitia. mai bine ii iei altceva
Roxxy87
Salutare fetelor !! Tunde noi avem botezul in 10 iulie....duminica viitoare biggrin.gif
Fetelor voi ati patit cu bebicii vostri sa va planga cand papa?? Pe langa faptu ca urla in timp ce papa se mai aude si din burtica lui un chiorait de mate....alte ori se simte si la mana...sa fie din cauza cum inghite aer??
Ma gandeam ca o fii din cauza tetinei ca e prea mica si se enerveaza ca nu iese cum vrea el, dar azi am schimbat-o si face la fel....nu mai stiu cum sa fac pe cuvant nervi.gif
MMV
roxy asa face si mariuca. e rupta de foame, o pun la san si intoarce capu si tipa cat o tine gura. ii bag suzi si o trage cu sete. azi am fentat-o un pic si a mers. si plange f tare dupa masa. si desi o tin pe umar sa regurgiteze mai imi varsa lapte, uneori branzit, alteori nu. si am observat ca nu mai mananca amandoi sanii, ci doar unul. o fi de la vremea asta sau cine stie
ari sanatate. pacat ca l-ai scos pe darius de la camin. numai cat te-ai chinuit si am umbla sa ti-l primeasca, dar e alegerea ta
tunde multumesc de mail. o sa incerc si eu o data ca de asta nu am facut pana acum
alina sunt mortali flacaii, iar poza in care i alaptezi pe amndoi e superba. bravo tie . putere multa mamico. pupici dariei
Roxxy87
QUOTE(MMV @ Jul 2 2011, 09:19 PM) *
roxy asa face si mariuca. e rupta de foame, o pun la san si intoarce capu si tipa cat o tine gura. ii bag suzi si o trage cu sete. azi am fentat-o un pic si a mers. si plange f tare dupa masa. si desi o tin pe umar sa regurgiteze mai imi varsa lapte, uneori branzit, alteori nu. si am observat ca nu mai mananca amandoi sanii, ci doar unul. o fi de la vremea asta sau cine stie


Dar oare de la ce?? deci nu mai stiu ce sa fac....si cand vad cum urla saracutu de el si se inroseste tot....
Trecem cumva si peste asta smile.gif
Alina pozele sunt superbe...de baietei nu am cuvinte...sunt nemapomeniti, tu o super mami....cred ca niciodata nu as reusi sa fiu ca tine... pe perioada sarcinii cred ca te-ai inarmat cu multa putere si rabdare. Daria cum se comporta acuma ca ii are? smile.gif Te pup si iti doresc in continuare multa rabdare si putere
tunderke
Buna dimineata dragelor.
Alina pozele cu voi sunt superbe.
MMV spor la lucru, si sa ne arati ce ai lucrat.
Roxy sa stii ca si Erika face asa cateodata.
Ari concediu placut.
Maia eu zic ca nu are rost sa cumperi un cantar, mai ales ca sunt foarte scumpe, poti sa mergi la medicul de familie.
Anamaria sa va fie de bine botezul.
Va doresc o zi frumoasa si linistita.
tzuc.gif
angel
fetelor marti sau miercuri o sa intru si eu in randul mamicilor....maine ma duc la spital si cred ca o sa si raman internata.
wolfmiki
buna ziua!!!!!! ne cerem scuze ca am cam lipsit ,dar am fost ocupati si noi cu botezul....luca a fost cuminte, a stat cu suzi in gura si a admirat peretii chiar a tras si un [pui de somn.. a plans un pic atunci cand l=a scos din apa
va lasam si ceva poze..sper sa mearga...
pupam toti piticii si mamicile! promitem sa intram mai des... oFloare1.gif

http://s294.photobucket.com/albums/mm109/wolfmiki/
tunderke
QUOTE(angel @ Jul 3 2011, 12:38 PM) *
fetelor marti sau miercuri o sa intru si eu in randul mamicilor....maine ma duc la spital si cred ca o sa si raman internata.


Nastere usoara.

QUOTE(wolfmiki @ Jul 3 2011, 12:40 PM) *
buna ziua!!!!!! ne cerem scuze ca am cam lipsit ,dar am fost ocupati si noi cu botezul....luca a fost cuminte, a stat cu suzi in gura si a admirat peretii chiar a tras si un [pui de somn.. a plans un pic atunci cand l=a scos din apa
va lasam si ceva poze..sper sa mearga...
pupam toti piticii si mamicile! promitem sa intram mai des... oFloare1.gif

http://s294.photobucket.com/albums/mm109/wolfmiki/


Frumoase poze.
Sa va fie de bine botezul.
Rodyka
buna fetelor
Mada foarte frumoasa povestea love1.gif
Tunde, Anamaria, Wolfmiky sa va fie de bine botezul la bebei, am vazut niste poze superbe, in curand va aratam si noi pozici ca avem botezul pe 16 biggrin.gif
Alina sunt superbe pozele ai niste copii extraordinari, si cum au zis si fetele e superba poza in care ii hranesti love1.gif love1.gif
Ari sa ai concediu placut si noi cred ca ajungem pe la mare dupa nunta si botez
Roxy e posibil sa fie si de la vreme ca si mie imi plange , noi am trecut si la completare ca nu ii mai ajungea tatica, dar tot mi se pare ca nu ia in greutate are 6 kg si 100 de grame si la 2 luni avea 5kg 400 a luat doar 700 de gr intr-o luna si 9 zile
voi ce ziceti?
Eu am luat cantar, mi-a ffost de folos la inceput dar acum mi se pare foarte stresant si da e cam scumpicel, dar si-a facut banii zic eu
Angel sa ai nastere usoara, dar nu mai aveai pana sa nasti? sa vii cat mai repede cu vesti si pozici tzuc.gif
va pup pe toate
angel
QUOTE(tunderke @ Jul 3 2011, 11:39 AM) *
Nastere usoara.



QUOTE(Rodyka @ Jul 3 2011, 01:57 PM) *
buna fetelor

Roxy e posibil sa fie si de la vreme ca si mie imi plange , noi am trecut si la completare ca nu ii mai ajungea tatica, dar tot mi se pare ca nu ia in greutate are 6 kg si 100 de grame si la 2 luni avea 5kg 400 a luat doar 700 de gr intr-o luna si 9 zile
voi ce ziceti?
Eu am luat cantar, mi-a ffost de folos la inceput dar acum mi se pare foarte stresant si da e cam scumpicel, dar si-a facut banii zic eu
Angel sa ai nastere usoara, dar nu mai aveai pana sa nasti? sa vii cat mai repede cu vesti si pozici tzuc.gif
va pup pe toate

mersi mult de tot!!!
rodik am app 40 de sapt marti fac cat sa mai stea acolo!!!Vreau sa iti sp ca am patit la fel ca tine in ultima sapt eu am stat sa caut medic ca nu mai aveam.
mada.angel
QUOTE(tunderke @ Jul 3 2011, 02:39 PM) *
Nastere usoara.
Frumoase poze.
Sa va fie de bine botezul.



Uploaded with ImageShack.us
salutare mamici, intru pe fuga sa va pun o poza cu fetita mea, nu am apucat sa citesc din urma, va pup, tunde melissa s-a nascut la 12.50 tzuc.gif
mada.angel
QUOTE(tunderke @ Jul 3 2011, 02:39 PM) *
Nastere usoara.
Frumoase poze.
Sa va fie de bine botezul.



Uploaded with ImageShack.us
salutare mamici, intru pe fuga sa va pun o poza cu fetita mea, nu am apucat sa citesc din urma, va pup, tunde melissa s-a nascut la 12.50 tzuc.gif
simonik19
QUOTE(mada.angel @ Jul 3 2011, 05:09 PM) *


Uploaded with ImageShack.us
salutare mamici, intru pe fuga sa va pun o poza cu fetita mea, nu am apucat sa citesc din urma, va pup, tunde melissa s-a nascut la 12.50 tzuc.gif

Femeie ce printesa ai putut sa faci!!!!felicitari este superbaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
tunderke
QUOTE(mada.angel @ Jul 3 2011, 05:09 PM) *


Uploaded with ImageShack.us
salutare mamici, intru pe fuga sa va pun o poza cu fetita mea, nu am apucat sa citesc din urma, va pup, tunde melissa s-a nascut la 12.50 tzuc.gif


Am vazut o fetita scumpa, frumoasa. Sa va traiasca.
tzuc.gif

Rodyka eu zic ca foarte bine a luat in greutate. Nu ai de ce sa ii dai completare, numai daca nu cumva recomanda pediatrul.
Noi aproape avem 3 luni si avem numai 5400 g.
mada.angel
QUOTE(tunderke @ Jul 3 2011, 05:52 PM) *
Am vazut o fetita scumpa, frumoasa. Sa va traiasca.
tzuc.gif

Rodyka eu zic ca foarte bine a luat in greutate. Nu ai de ce sa ii dai completare, numai daca nu cumva recomanda pediatrul.
Noi aproape avem 3 luni si avem numai 5400 g.



Uploaded with ImageShack.us
fetelor multumesc pt urari sper sa reusesc sa recuperez ca tare vorbarete ati fost, noi suntem bine avem laptic maine ne viziteaza doctora, angel nastere usoara la ce spital nasti s-a deschis malaxa?
angel
QUOTE(mada.angel @ Jul 3 2011, 06:15 PM) *


Uploaded with ImageShack.us
fetelor multumesc pt urari sper sa reusesc sa recuperez ca tare vorbarete ati fost, noi suntem bine avem laptic maine ne viziteaza doctora, angel nastere usoara la ce spital nasti s-a deschis malaxa?

sa iti traiasca printesa e superba!!!!!!
Nu iubita nu nasc la malaxa o sa nasc la ilfov dar cu alt doctor ca dr de pana acum ma lasat daca nu sa deschis malaxa.
Rodyka
QUOTE(tunderke @ Jul 3 2011, 10:52 PM) *
Am vazut o fetita scumpa, frumoasa. Sa va traiasca.
tzuc.gif

Rodyka eu zic ca foarte bine a luat in greutate. Nu ai de ce sa ii dai completare, numai daca nu cumva recomanda pediatrul.
Noi aproape avem 3 luni si avem numai 5400 g.

pai mai intai am intrebat dr. pt ca nu lua deloc in greutate si plangea foarte mult si nu mai lua tatica, acum ca am inceput sa ii dam si LP a inceput sa ia in greutate usurel , si ca oricare bebelus si-a dat seama ca e mai usor cu biberonul, ma mai mulg cu pompa si ii mai dau laptic de la mine cu biberonul,dar seara se infige in tatica nu face deloc nazuri, mie imi pare rau ca a trebuit sa trecem si pe LP sad.gif dar acum nu era sa il las sa moara de foame.
Mada e foarte frumoasa printesa ta love1.gif si seamana cu tine leit smile.gif
va pup nb
Rodyka
neata haideti la cafea.gif
tunderke
Buna dimineata.
Vin eu la cafea. cafea.gif

QUOTE(Rodyka @ Jul 3 2011, 10:45 PM) *
pai mai intai am intrebat dr. pt ca nu lua deloc in greutate si plangea foarte mult si nu mai lua tatica, acum ca am inceput sa ii dam si LP a inceput sa ia in greutate usurel , si ca oricare bebelus si-a dat seama ca e mai usor cu biberonul, ma mai mulg cu pompa si ii mai dau laptic de la mine cu biberonul,dar seara se infige in tatica nu face deloc nazuri, mie imi pare rau ca a trebuit sa trecem si pe LP sad.gif dar acum nu era sa il las sa moara de foame.
Mada e foarte frumoasa printesa ta love1.gif si seamana cu tine leit smile.gif
va pup nb


Normal ca nu-l lasi sa moara de foame.
Acum macar cat mai ai sa te mulgi sa-i dai si de la tine.
Si noi maine implinim 3 luni si vreau sa o cantaresc, tin o evidenta, in fiecare luna cat are.
roxy80
Buna fetelor, nu v-am parasit dar nu am mai avut timp sa postez dar de citit v-am citit. Am avut cateva probleme dar acum sunt pe terminate asa ca vom vorbi mai des.
Lavinia e acum mai bine face progrese (a fost diagnosticata cu hipotonie musculara) imediat dupa botez (11 iunie)
Va invitam sa vedeti poze de la botez pe FaceBook la Radu Roxana.

Va pupam
tunderke
QUOTE(roxy80 @ Jul 4 2011, 11:50 AM) *
Buna fetelor, nu v-am parasit dar nu am mai avut timp sa postez dar de citit v-am citit. Am avut cateva probleme dar acum sunt pe terminate asa ca vom vorbi mai des.
Lavinia e acum mai bine face progrese (a fost diagnosticata cu hipotonie musculara) imediat dupa botez (11 iunie)
Va invitam sa vedeti poze de la botez pe FaceBook la Radu Roxana.

Va pupam


Saraca de ea. Sper sa-si revina.
Am vazut pozele, sunteti superbi.
ari05
ceau fetele , scriu pe fuga ca Razvi motzaie, si Dari cred ca doarme... cred doh.gif

Alina, sunt superbi gemenutii tai love1.gif
Mada, e tare scumpa micuta, abia astept sa mai vad poze cu ea tzuc.gif
Angel ,nastere usoara !

si noi incet incet trecem doar pe LP.... ca nu prea mai am eu lapte... nici timp sa alaptez din pacate... ca atunci il apuca pe Darius foamea, sa mearga la baie, sau mai stiu eu ce... cum ma vede cu Razvi in brate incepe sa faca tampenii... asa ca... naspa e cu amandoi acasa.. .dar n-am ce face... asta e pana in septembrie cand il duc din nou,la alta gradinita...
simonik19
S-A NASCUT PUIUL LUI ANGEL,FABIAN LA ORA 18 :45......AM AVUT O MAMI TANARA SI CURAJOASA,A NASCUT NATURAL!!!!:) oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif
tunderke
QUOTE(simonik19 @ Jul 4 2011, 09:09 PM) *
S-A NASCUT PUIUL LUI ANGEL,FABIAN LA ORA 18 :45......AM AVUT O MAMI TANARA SI CURAJOASA,A NASCUT NATURAL!!!!:) oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif


Felicitari Angel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Recuperare usoara si rapida.
Bine ai venit pe lume Fabian. Sa fii sanatos si sa cresti mare.
mada.angel
QUOTE(tunderke @ Jul 4 2011, 09:15 PM) *
Felicitari Angel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Recuperare usoara si rapida.
Bine ai venit pe lume Fabian. Sa fii sanatos si sa cresti mare.

felicitari angel, sa iti traiasca flacaul sa fie sanatos si norocos, iar tie iti doresc recuperare rapida occasion.gif occasion.gif occasion.gif
Roxxy87
Salutare fetelor!! Ce mai faceti? Am vazut ca a mai venit un bebic pe lume biggrin.gif
Felicitariiii Angel !!! Sa creasca mare Fabian sanatos si papacios biggrin.gif iar tu mami refacere rapida si mult laptic biggrin.gif
Noi suntem bine...asteptam sa vina botezul...va fii duminica asta
Licenta a trecut super.gif media finala 8,38...asta dupa ce la prezentarea licentei in power point nu mi-a mers stick-ul nervi.gif am ramas tablou cand am vazut ca unitatea lor nu il citeste...a trebuit sa vb de la mine si bineinteles ca m-au luat niste emotii de am zis 5 cuvinte....nota nu ma intereseaza ma interesa sa il iau biggrin.gif acuma stau si ma gandesc daca sa ma inscriu la master liwlol.gif cu toate ca m-am saturat de atatia ani de scoala, bani dati si nu imi foloseste la nimic....as face masterul ca cica de anul asta nu stiu ce lege s-a dat si dupa 4 ani de faculta(aici unde am facut eu) iesim subingineri...daca fac si masterul sunt inginer...o sa vad ce fac...mai am timp sa ma gandesc pana la toamna
O zi frumoasa sa aveti tzuc.gif
_maia_
QUOTE(simonik19 @ Jul 4 2011, 09:09 PM) *
S-A NASCUT PUIUL LUI ANGEL,FABIAN LA ORA 18 :45......AM AVUT O MAMI TANARA SI CURAJOASA,A NASCUT NATURAL!!!!:) oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif

BRAVO ANGEEEL, sa fie sanatos, sa creasca mare sa ii bucure pe mami si pe tati guitar.gif guitar.gif guitar.gif

_maia_
de doua zile daris face kk tare... iese afara de iesit, dar tare... i-am diluat lapticul praf, il fac mai putin concentrat, nu se vede nici un rezultat... i-am mai dat ceiut de colici, sa fie de la ala? eu ii mai dau si san, poate sa fie si de la mine, dar nu stiu ce sa-i fac...

si cum va descurcati cu muculetii? mie periodic imi face cate un muculet... o asistenta mi-a zis sa-i pun cateva picaturi de ser fiziologic in nasuc, si stranuta el, i-am pus, dar nu stranuta, apoi mi-a zis sa fac betigase de vata, sa-l sterg in nasuc, cu alea functioneaza, dar parca sa umblu mereu cu vata, poate ii fac rana... stiu ca sunt aspiratoare nazale, dar sunt bune? sa nu dau banii degeaba pe el... folositi? va e util?

_maia_
mada frumusica foc nora mea love1.gif
nalexandra
Buna si de la noi!Fabian,sa cresti mare sanatos si sa ai parte numai de lucruri bune!Maia e bun aspiratorul nazal,eu il folosesc cam de doua ori pe saptamana!
maine mai pun un an la"calendar",am imbatranit ce sa mai.... wink.gif
pupici la toti bebelusii!
Roxxy87
QUOTE(_maia_ @ Jul 5 2011, 04:47 PM) *
de doua zile daris face kk tare... iese afara de iesit, dar tare... i-am diluat lapticul praf, il fac mai putin concentrat, nu se vede nici un rezultat... i-am mai dat ceiut de colici, sa fie de la ala? eu ii mai dau si san, poate sa fie si de la mine, dar nu stiu ce sa-i fac...

si cum va descurcati cu muculetii? mie periodic imi face cate un muculet... o asistenta mi-a zis sa-i pun cateva picaturi de ser fiziologic in nasuc, si stranuta el, i-am pus, dar nu stranuta, apoi mi-a zis sa fac betigase de vata, sa-l sterg in nasuc, cu alea functioneaza, dar parca sa umblu mereu cu vata, poate ii fac rana... stiu ca sunt aspiratoare nazale, dar sunt bune? sa nu dau banii degeaba pe el... folositi? va e util?


Aspiratorul nazal iti va fii folositor si mai incolo nu doar acuma....
Cel putin eu am vazut la cumnata mea ca il folosea la nepoata mea si pe la 2 ani jumate 3 daca tin bine minte
Rodyka
bine ai venit Fabian occasion.gif occasion.gif multa sanatate si tot binele din lume mai adaug ca are 50 cm , scor apgar 9 bananab.gif s-a incheiat listuta , acum o sa incepem cu primii pasi, primele vorbe etc etc va pup ca a inceput sa planga

Roxxy87
QUOTE(Rodyka @ Jul 5 2011, 06:27 PM) *
bine ai venit Fabian occasion.gif occasion.gif multa sanatate si tot binele din lume mai adaug ca are 50 cm , scor apgar 9 bananab.gif s-a incheiat listuta , acum o sa incepem cu primii pasi, primele vorbe etc etc va pup ca a inceput sa planga


Stai ca vin dintisorii intai sad.gif
tunderke
QUOTE(nalexandra @ Jul 5 2011, 06:17 PM) *
Buna si de la noi!Fabian,sa cresti mare sanatos si sa ai parte numai de lucruri bune!Maia e bun aspiratorul nazal,eu il folosesc cam de doua ori pe saptamana!
maine mai pun un an la"calendar",am imbatranit ce sa mai.... wink.gif
pupici la toti bebelusii!


La multi ani!!!!!!!!
Maine dimineata sa ne servesti cu o felie de tort si o cafea aromata. biggrin.gif
Sa-mi scrii adresa ta de mail sa-ti trimit cum sa faci trandafirasii.

Maia eu pun ser fiziologic in nasuc si stanuta mucisorii afara.
Roxy felicitari pentru licenta!!!!
MMV
neata si de la noi
bun venit pe lume bb fabian, refacere usoara mamei si mult laptic.
maia de ce ii dap LP? nu ai tu? sa-mi fie cu iertare, dar atat timp cat mama are laptic nu vad rostul LP. si sa stiti ca daca LM trece proba focului e foarte bun si satios. aici se poticnesc multe mamici si baga LP. daca bb plange la san poate fi de vina si pozitia de alaptat. eu una am invatat asta pe pielea mea. dar nah, acum fiecare mama face cum vrea. eu mi-am dorit nespus sa o pot alapta pe mariuca si de fiecare data cand o pun la sanul meu simt ceva deosebit, o conexiune aparte intre noi doua. sau mai simplu ma simt mama cu adevarat.
cat de tare e kk? cel mai bine vb cu pediatru.
noi am avut ieri un mic acident in carut. am vrut sa o ridic o treapta mai sus si cum statea ea pe o parte s-a lovit de o bara laterala la cap. noroc ca am pus comprese reci. azi mergem sa ne vada medicul si pt linistea mea as face o radiografie craniana. a facut careva la copil atat de mic?
zi buna sa aveti.
tunderke
Buna dimineata dragelor.
Noi suntem bine, ocupati cu umplerea camarii, ieri am facut sirop de zmeura, am pus castraveti la borcan.
Pitica mea a implinit ieri 3 lunite, nu-i mai place culcata, isi ridica capul sa stea in fund.
Duminica mergem la Cluj, ca a fost ziua fratelui meu si mergem si la bunici (stau langa Cluj) sa-si cunoasca stranepoate, ca sunt bolnaviori si nu se stie cand mai avem ocazia sa mergem.

MMV e bine ca mergi cu ea la medic, dar nu cred sa fi patit ceva grav.
Va doresc o zi frumoasa.

Alexandra inca o data occasion.gif occasion.gif occasion.gif . Sa-ti dea Dumnezeu sanatate, fericire alaturi de familie.
tzuc.gif
_maia_
QUOTE(MMV @ Jul 6 2011, 08:43 AM) *
neata si de la noi
bun venit pe lume bb fabian, refacere usoara mamei si mult laptic.
maia de ce ii dap LP? nu ai tu? sa-mi fie cu iertare, dar atat timp cat mama are laptic nu vad rostul LP. si sa stiti ca daca LM trece proba focului e foarte bun si satios. aici se poticnesc multe mamici si baga LP. daca bb plange la san poate fi de vina si pozitia de alaptat. eu una am invatat asta pe pielea mea. dar nah, acum fiecare mama face cum vrea. eu mi-am dorit nespus sa o pot alapta pe mariuca si de fiecare data cand o pun la sanul meu simt ceva deosebit, o conexiune aparte intre noi doua. sau mai simplu ma simt mama cu adevarat.
cat de tare e kk? cel mai bine vb cu pediatru.
noi am avut ieri un mic acident in carut. am vrut sa o ridic o treapta mai sus si cum statea ea pe o parte s-a lovit de o bara laterala la cap. noroc ca am pus comprese reci. azi mergem sa ne vada medicul si pt linistea mea as face o radiografie craniana. a facut careva la copil atat de mic?
zi buna sa aveti.


i-as da san mmv, dar nu am suficient... am avut la inceput probleme cu ranile, imi iesea mai mult sange, dar si asa ma mulgeam sa nu pierd laptele, insa lui nu puteam sa il dau asa, il aruncam... apoi mi-au trecut ranile, si de atunci ii dau lui sa suga la tata prima data, dar am f putin lapte... 10-15ml, si cand nu mai are laptic, ii dau completare cu biberonul lp... pot sa zic ca am cazut si in extrema cealalta, il tineam prea mult la san, el avea lapte cat avea, si apoi tragea aer, si plangea de burtica, asa mi-a zis pediatra sad.gif a zis sa-l las mai putin la san, laptele care e, ala e, dar sa nu-l mai tin fara sa traga lapte
de kk a zis ca bine ca face, sa nu-i dau nimic sa faca moale, ca apoi se strica la stomac si e mai rau... el face saracutul, dar mi-e mila de el ca se screme, si se inroseste, si plange... kk e cum sunt cacarezele de oaie biggrin.gif rotunde asa si taricele, galbene
lapte praf ii dau nan, si pana acum iesea normal afara, daca nu primea laptele asta, nu se constipa de la inceput? offf

aspirator nazal, o sa-i cumparam cu prima ocazie, saptamana asta sigur

sper sa fie bine mariuca, poate ca nu s-a lovit asa tare sa fie nevoie de radiografie, si mie mi se pare cam micuta pt asta
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.