Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Aprilie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188
_maia_
buna seara burtici tzuc.gif
inca nici un bebe la orizont?
a fost tare bine ca am putut profita putin de caldura, plimbarile parca ma mai oboseau, si asa puteam dormi si eu mai bine noaptea... de joi se duce cu distractia se pare...
noapte buna va doresc, ma bag si eu in pat, maine sper sa am mai mult timp sa vb cafea.gif
sa va zic si nastere usoara????? love1.gif
ellesse
of of ...eu iar fac planton liwlol.gif
m-am trezit ca nu mai puteam de cald, mi-a dat cumnatu drumul la caldura ca el are obiceiul prost sa doarma in chiloti si dezvelit doh.gif
nici nu stiu ce sa fac sa-mi vina somnul inapoi crybaby.gif pana atunci pap un mar
x
ellesse
'Neata fetelor...
cum ati dormit as-noapte?
eu nu prea bine dupa cum probabil ati observat dar voiam sa va urez Buna dimineata! ca acum o sa incercam sa mergem la nani si pana ne trezim probabil nu mai prind sa va zic ca va fi amiaza smile.gif
xx
tunderke
Buna dimineata burtici.
Va servesc cu o cafea.gif sau ceai.
Eu ma simt bine deocamdata.
Voi cum va simtiti azi?
Roxxy87
Buna dimineata fetelor....vad ca tot 2 in 1 tongue.gif
noi am dormit bine...dar e prea de dimineata pt noi asa ca ne intoarcem in pat tongue.gif
Sa aveti o zii frumoasa nu ca la noi....sta sa ploua...
MMV
buna dimineata si de la noi. suntem ok, dormim cum putem si cat putem, dar nu ne plangem
aseara am cazut franta la cat am mers.
am clatit hainele mariucai si le-am pus pe sarme la uscat. asa emotii ce am avut, sa intind pt prima data hainele fetei mele.
azi avem program de calcat ca iar s-au adunat.
zi buna va doresc
loredana03
va salutam si azi dupa cum bine v-am invatat, 2 in 1!
in afara de 4-5 contractii pe zi nimic altceva.
mmv ma bucur ca ai reusit sa-ti achizitionezi si ultimele lucrusoare, mai ales ca de azi ai intrat oficial pe ultima suta de metri si mariuca poate sosi, si uite asa ai ajuns la 38 de saptamani.
e frumos afara asa ca il scot putin pe denis si profit sa intind niste rufe mai aranjez pe ici colo sa mai treaca o zi.
in sfarsit a venit primavara!
tunderke
Lore cand ma uit la tickerul tau si vad ca mai ai 5 zile ma apuca pe mine emotiile. Se lasa asteptat bebele tau.
tunderke
V-am promis poze sa vedeti cum m-am tuns, asa ca ieri mi-a facut fata poze.



MMV
si pe mine ma ia cu emotii cand vad tikerul loredanei.
MMV
QUOTE(tunderke @ Mar 15 2011, 10:22 AM) *
V-am promis poze sa vedeti cum m-am tuns, asa ca ieri mi-a facut fata poze.


super pozicile...ce burtica faina ai. iti sta super cu noua tunsoare
tunderke
QUOTE(MMV @ Mar 15 2011, 10:24 AM) *
super pozicile...ce burtica faina ai. iti sta super cu noua tunsoare


Mersi. tzuc.gif
anamarianegrii
Buna dimineata si de la noi!

Am ce citi din urma smile.gif dar mai intai trec sa va salut!

Emotii cat casa aici pentru burticile in asteptare - vad ca fiecare va cautati de lucru sa va treaca timpul mai repede smile.gif

Lore, Erikutza, Isterik, MMV si care mai urmeaza - pentru a multa oara - nastere usoara sa aveti! - numa' nasteti o data ca murim de nerabdare aici liwlol.gif

Noi am avut o noapte de "vis" - arsuri, vomitat troata masa de seara, gat umflat spre dimineata; la un moment dat m-am ridicat intr-un cot din cauza arsurilor si dupa o vreme m-am "trezit" dormind asa - in fund sprijinita intr-o mana liwlol.gif nu stiu cat oi fi stat asa da' eram amortita rau!
Azi parca e mai bine!

Noi ne petrecem mult timp afara - junioru' e peste masura de incantat de caldura si ca poate iesi iar la joaca in parc!

Va imbratisez pe toate cu un gand bun si asteptam in continuare vesti cu ghiocei!

Tunde - esti asa de faina - si e f bine ca te-ai aranjat - tre sa fim aranjate si gatite - sa fie impresionati boboceii wink.gif

O zi frumoasa!

danie_la
neatza fetelor

noi am fost la dr si ne-a zis ca fata este cam agitata si are cordonul in jurul gatului dar in rest este bn are 2,450 gr dar ma cam sperie cordonul ala nervi.gif nu era de ajuns ca nu scap de infectia aia acum mai am si grija asta mad.gif abia astept sa nasc si s o vad in bratele mele

ceva bb azi sau nimik?
ari05
neata fetele ! cum sunteti ?

de maine , dk iese ok parazitologicul, il dau pe DAri la gradinita, si o sa am mai mult timp de forumaiala... bananab.gif
incep sa ma simt si eu mai bine... nu mai am dureri... decat de burta cateodata, ma gandesc ca de la medicamente crybaby.gif ... si pe cele care le-am luat ieri , tot la fel scrie pe prospect, ca sunt contraindicate in sarcina crybaby.gif deci sunt asa stresata din cauza lor sad.gif
joi ma duc la control sa vedem ce tot face razvi acolo ca ma loveste cateodata de imi sar ochii din cap, asa doare doh.gif
tunderke
QUOTE(ari05 @ Mar 15 2011, 11:25 AM) *
neata fetele ! cum sunteti ?

de maine , dk iese ok parazitologicul, il dau pe DAri la gradinita, si o sa am mai mult timp de forumaiala... bananab.gif
incep sa ma simt si eu mai bine... nu mai am dureri... decat de burta cateodata, ma gandesc ca de la medicamente crybaby.gif ... si pe cele care le-am luat ieri , tot la fel scrie pe prospect, ca sunt contraindicate in sarcina crybaby.gif deci sunt asa stresata din cauza lor sad.gif
joi ma duc la control sa vedem ce tot face razvi acolo ca ma loveste cateodata de imi sar ochii din cap, asa doare doh.gif


DD ajuta sa iasa bine analiza si sa poata sa mearga la gradi. Darius ce spune, vrea sa mearga?
Ma bucur ca esti mai bine si sigur e totul ok cu Razvi.
tunderke
QUOTE(danie_la @ Mar 15 2011, 11:08 AM) *
neatza fetelor

noi am fost la dr si ne-a zis ca fata este cam agitata si are cordonul in jurul gatului dar in rest este bn are 2,450 gr dar ma cam sperie cordonul ala nervi.gif nu era de ajuns ca nu scap de infectia aia acum mai am si grija asta mad.gif abia astept sa nasc si s o vad in bratele mele

ceva bb azi sau nimik?


eu zic sa nu stresezi ca mai sunt bebei care au cordonul in jurul gatului
daca nu ai scapat de infectie o sa faci cezariana?
Roxxy87
QUOTE(ari05 @ Mar 15 2011, 11:25 AM) *
neata fetele ! cum sunteti ?

de maine , dk iese ok parazitologicul, il dau pe DAri la gradinita, si o sa am mai mult timp de forumaiala... bananab.gif
incep sa ma simt si eu mai bine... nu mai am dureri... decat de burta cateodata, ma gandesc ca de la medicamente crybaby.gif ... si pe cele care le-am luat ieri , tot la fel scrie pe prospect, ca sunt contraindicate in sarcina crybaby.gif deci sunt asa stresata din cauza lor sad.gif
joi ma duc la control sa vedem ce tot face razvi acolo ca ma loveste cateodata de imi sar ochii din cap, asa doare doh.gif


eu zic ca e fff bine ca Razvi loveste.....e un semn bun ca e bine...erau motive de ingrijorare daca dupa medicamente misca mai putin....mai ales ca stii cat e de activ biggrin.gif
ce bine ca va merge Darius la gradi....asa vei mai rasufla si u usurata cateva ore tongue.gif
loredana03
QUOTE(MMV @ Mar 15 2011, 11:23 AM) *
si pe mine ma ia cu emotii cand vad tikerul loredanei.


eu deja nu mai amemotii nimic mai ales ca ma gandesc ca placenta e bine poate nici nu imideclanseaza nasterea si ma lasa pana la 42 de saptamani doh.gif
QUOTE(anamarianegrii @ Mar 15 2011, 11:44 AM) *
Lore, Erikutza, Isterik, MMV si care mai urmeaza - pentru a multa oara - nastere usoara sa aveti! - numa' nasteti o data ca murim de nerabdare aici liwlol.gif


O zi frumoasa!


multumesc inca odata mai ales ca dc te tot repeti poate nasc si eu usor. smile.gif
QUOTE(ari05 @ Mar 15 2011, 12:25 PM) *
neata fetele ! cum sunteti ?

de maine , dk iese ok parazitologicul, il dau pe DAri la gradinita, si o sa am mai mult timp de forumaiala... bananab.gif
incep sa ma simt si eu mai bine... nu mai am dureri... decat de burta cateodata, ma gandesc ca de la medicamente crybaby.gif ... si pe cele care le-am luat ieri , tot la fel scrie pe prospect, ca sunt contraindicate in sarcina crybaby.gif deci sunt asa stresata din cauza lor sad.gif
joi ma duc la control sa vedem ce tot face razvi acolo ca ma loveste cateodata de imi sar ochii din cap, asa doare doh.gif

ce bine ar fi sa te mai poti si u relaxa.
si mie imi misca f tare si dureros acum s-a mai potolit cred ca nu mai are loc.

tunderke arati minunat si nici nu prea se vede burticutza.
noi am fost afara am intins rufe am mai pus lucruri la locul lor si mi s-a inamolit denis de nu va imaginati. in curte mai sunt petece de zapada asa ca mai esi noroi si el alega ca un mielusel de colo colo si mai lua si o cazatura si asa se minuna cand se veda negru pe maini, asta e copilaria ce sa-i faci. bine ca s-au inventat masinile de spalat ca de nu cred ca muream cu zile.
si desi nu am facut cine stie ce ma simt f obosita abia astept sa il culc pe denis si sa fac si eu nani. dupa amiaza program de facut mancare.
ericutzaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!
ari05
QUOTE(tunderke @ Mar 15 2011, 11:54 AM) *
DD ajuta sa iasa bine analiza si sa poata sa mearga la gradi. Darius ce spune, vrea sa mearga?
Ma bucur ca esti mai bine si sigur e totul ok cu Razvi.

zice ca nu vrea... dar nu merge dupa el liwlol.gif
cred ca a ramas el traumatizat de anul trecut... dupa experienta cu cresa... ca in rest ii place intre copii...



QUOTE(Roxxy87 @ Mar 15 2011, 12:01 PM) *
eu zic ca e fff bine ca Razvi loveste.....e un semn bun ca e bine...erau motive de ingrijorare daca dupa medicamente misca mai putin....mai ales ca stii cat e de activ biggrin.gif
ce bine ca va merge Darius la gradi....asa vei mai rasufla si u usurata cateva ore tongue.gif

da... numai ca loveste cam tare , ca ma doare chiar destul de rau sad.gif si pana acum nu ma durea cand se misca ...

QUOTE(loredana03 @ Mar 15 2011, 12:02 PM) *
eu deja nu mai amemotii nimic mai ales ca ma gandesc ca placenta e bine poate nici nu imideclanseaza nasterea si ma lasa pana la 42 de saptamani doh.gif
multumesc inca odata mai ales ca dc te tot repeti poate nasc si eu usor. smile.gif

ce bine ar fi sa te mai poti si u relaxa.
si mie imi misca f tare si dureros acum s-a mai potolit cred ca nu mai are loc.

tunderke arati minunat si nici nu prea se vede burticutza.
noi am fost afara am intins rufe am mai pus lucruri la locul lor si mi s-a inamolit denis de nu va imaginati. in curte mai sunt petece de zapada asa ca mai esi noroi si el alega ca un mielusel de colo colo si mai lua si o cazatura si asa se minuna cand se veda negru pe maini, asta e copilaria ce sa-i faci. bine ca s-au inventat masinile de spalat ca de nu cred ca muream cu zile.
si desi nu am facut cine stie ce ma simt f obosita abia astept sa il culc pe denis si sa fac si eu nani. dupa amiaza program de facut mancare.
ericutzaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!

tzuc.gif eu te tot urmaresc sa vad dk nu "dispari" , ca asta inseamna ca ai nascut biggrin.gif
somnic usor tzuc.gif
si eu ma duc sa intind o tura de haine si ma bag in pat ...
tunderke
Da, e bine ca s-au inventat masinile de spalat, ne ajuta mult.
Tati acum a mers dupa printesa la gradi, se schimba, mananca si iasa din nou in curte ca e timp frumos.
De amiaz nu prea vrea sa doarma, cand reusesc sa o conving sa doarma de amiaz, adoarme mai tarziu si dupa aceea seara nu are somn, aproape la 12 noaptea reusesc sa o adorm. Asa daca nu doarme de amiaz, si se mai si joaca afara, oboseste repede. Aseara am inceput sa-i citesc o poveste, dupa a 2 pagina deja dormea.

Ari sigur o sa se invete Darius cu copii, si o sa-i placa.
Si noi la inceput am mai avut probleme, dimineata mai plangea dupa mine, dar la amiaz cand ma duceam dupa ea, nu vroia sa vina acasa. liwlol.gif
Macar tu sa ai un pic de timp pentru tine, sa te odihnesti.

ellesse
daa tunde, te prinde tunsoarea dar tu te-ai obisnuit cu ea? Eu de obicei dupa ce ma tund imi ia ceva timp sa-mi placa liwlol.gif
ana, ce sa-i faci? in perioada asta vad ca se lasa cam cu multe raceli si viroze sad.gif dar sper ca voi sa va faceti bine imediat ca dupa cum am vazut eu tu stii multe leacuri naturiste wink.gif
lore sa speram ca nu o sa treci de 40 de sapt ca nu cred ca e prea placut mai ales cand de abia astepti sa vezi bebicul
ericutza si cu isterika s-or fi dus la spital oare? oricum ele au zis ca are cine sa ne informeze daca e sa nasca smile.gif
MMV la sapt tale sunt uimita ca ai o energie si putere de munca incredibila...
danie_la bbii cu cordonul in jurul gatului sunt foarte multi si nu cred ca e cazul sa te stresezi, cine stie ce o fi vrand bebicul tau sa faca cu cordonul smile.gif dar nu-i va face pb lui mami
ari tu in sfarsit aud ca rezolvi cu Darius hug.gif dar el se simte mai bine cu raceala? ca din cate stiu eu daca un copil da inca semne de raceala astia cam refuza sa-l primeasca in medii cu alti copii, cum ar fi gradi .
azi am sa stau sa lenevesc toata ziulica...bebica mea de la ora 5 se agita dar ma bucura ca o pot simti, in schimb niciodata nu a lovit ca sa ma doara...o fi incercand sa-si descopere latura sensibila de domnisoara inca de pe acum liwlol.gif
voi ce papica mai faceti? eu ma gandeam sa fac o mazare yami.gif
xx
tunderke
Mersi fetelor pentru complimente.
Ellesse deja vroiam sa ma tund de ceva timp, dar tot am amanat, m-am obisnuit repede. Acum imi e mai usor si mai ales dupa ce vine si bebe. Cum toata ziua acasa aveam parul prins in coada, cand mergeam in oras degeaba il pieptanam, ca nu-mi placea cum imi sta, si imi si cadea parul.
Ma bucur ca esti in concediu si te odihnesti.
Si eu am inceput sa adun in camera fetei, ca iar e dezastru si acum ma odihnesc un pic.
Tot lucrez ceva, ma odihnesc si tot asa.
Va las ca a ajuns printesa acasa.
MMV
ellesse tarziu m-am apucat de calcat...am stat si am lehuzit pe mess cu vara mea si cu fii`sa.
ba am mai intins niste haine....nu cred ca termin azi de calcat, desi nu sunt multe. mai bine m-as odihni putin ca parca am obosit de atata munca liwlol.gif
si apoi sa ma pregatesc de doftor.
azi nu fac nimic de mancare, poate maine...dar nu stiu ce
angel
ce fac fetele,sa inteleg ca nici azi nu a binevoit niciun bb sa apara ufff st asa de nerabdatoare sa vina......
tunderke
QUOTE(angel @ Mar 15 2011, 01:38 PM) *
ce fac fetele,sa inteleg ca nici azi nu a binevoit niciun bb sa apara ufff st asa de nerabdatoare sa vina......


inca nu s-a terminat ziua, deci mai poate sa apara
ellesse
QUOTE(tunderke @ Mar 15 2011, 12:51 PM) *
Mersi fetelor pentru complimente.
Ellesse deja vroiam sa ma tund de ceva timp, dar tot am amanat, m-am obisnuit repede. Acum imi e mai usor si mai ales dupa ce vine si bebe. Cum toata ziua acasa aveam parul prins in coada, cand mergeam in oras degeaba il pieptanam, ca nu-mi placea cum imi sta, si imi si cadea parul.
Ma bucur ca esti in concediu si te odihnesti.
Si eu am inceput sa adun in camera fetei, ca iar e dezastru si acum ma odihnesc un pic.
Tot lucrez ceva, ma odihnesc si tot asa.
Va las ca a ajuns printesa acasa.


eu sincer nu stiu cum faci fata si fetitei tale care e plina de energie si treburilor gospodaresti...eu inschimb nu am chef sa misc un deget. Apreciez ca voi sunteti adevarate gospodine wink.gif
xx
ellesse
apropo tunde...pe fetita noastra cred ca o va chema Bianca Elena smile.gif
x
tunderke
QUOTE(ellesse @ Mar 15 2011, 01:59 PM) *
apropo tunde...pe fetita noastra cred ca o va chema Bianca Elena smile.gif
x


Frumos nume, am scris deja in listuta.
Da de unde gospodina, acum cu sarcina am devenit lenesa, inca nu am terminat de aranjat camera fetei si nu am cine stie ce de aranjat.
Mancare azi nu am facut.
Sunt altele mai gospodine ca mine.
Roxxy87
V-am promis poze cu hainute.... imediat vin tongue.gif
Imi pare rau ca nu am apucat sa le fac poze la toate ca am ramas fara baterie si nu gasesc incarcatorul de la baterie sad.gif
Astept sa vina sotu acasa si sa mi-l dea el....ca el stie unde pune toate cablurile din casa liwlol.gif
ellesse
QUOTE(Roxxy87 @ Mar 15 2011, 02:27 PM) *
V-am promis poze cu hainute.... imediat vin tongue.gif
Imi pare rau ca nu am apucat sa le fac poze la toate ca am ramas fara baterie si nu gasesc incarcatorul de la baterie sad.gif
Astept sa vina sotu acasa si sa mi-l dea el....ca el stie unde pune toate cablurile din casa liwlol.gif


ce sot ai roxxy...model wink.gif. Al meu ma intreaba intruna unde ii sunt lucrurile liwlol.gif ca nu stie nici unde le lasa prin casa
tunderke
V-am scris ca sambata noaptea nu am putut sa dorm si am lucrat ceva. Ieri am terminat-o si va arat si voua.



Azi mai tarziu sa ma apuc de perechea ei.
Roxxy87












Cam astea sunt...sper sa va placa...
Roxxy87
QUOTE(tunderke @ Mar 15 2011, 02:42 PM) *
V-am scris ca sambata noaptea nu am putut sa dorm si am lucrat ceva. Ieri am terminat-o si va arat si voua.



Azi mai tarziu sa ma apuc de perechea ei.


oauuuuu deci e mortal modelu....e super ca stii sa faci...eu nu ma pricep la asa ceva....cu toate ca invatasem in generala dar am uitat liwlol.gif
Roxxy87
QUOTE(ellesse @ Mar 15 2011, 02:41 PM) *
ce sot ai roxxy...model wink.gif. Al meu ma intreaba intruna unde ii sunt lucrurile liwlol.gif ca nu stie nici unde le lasa prin casa



are si el unele fixuri....tot ce tine de electronica el se ocupa...ce e drept ca se si pricepe in domeniul asta...
hainele si le aranjeaza singur....ca daca i le aranjez eu nu si le gaseste...
nu am voie sa fac curat pe birou...daca stau toate claie peste gramada gaseste tot ce are nevoie daca sunt aranjat nu mai gaseste nimic si se enerveaza pe mine ca de ce umblu....
Asa ca la chestiile astea sunt pt el tongue.gif
tunderke
QUOTE(ellesse @ Mar 15 2011, 02:41 PM) *
ce sot ai roxxy...model wink.gif. Al meu ma intreaba intruna unde ii sunt lucrurile liwlol.gif ca nu stie nici unde le lasa prin casa


asa si al meu
cateodata nu-si gaseste cheile de la masina si ma intreaba pe mine unde sunt liwlol.gif

Roxxy87
aaaaa
am uitat sa va zic cand e vorba de curatenie....eram la soacramea pe vremea aia liwlol.gif) si pentru prima oara faceam curatenie impreuna.... deci vreau sa va zic ca in viata mea nu am vazut un barbat atat de meticulos...ce e drept ca trebuie sa aiba chef....nu vreau sa va zic cum stergea prafu...toate cartile jos....sters fiecare carte in parte, sters fiecare coltisor...eu in schimb fusaresc...eu fac asa la suprafata si gata...
e bun un asa barbat la casa....dar cum va povestea acum ceva vreme partile rele...are si cateva bune wink.gif daca avea numai rele nu il mai luam liwlol.gif)
erikutza
Buna frumoaselor
Azi am fost la medic ,ieri m-a durut burta si azi dimineata, a zis ca incep sa ma dilatez si daca ma va durea mai tare sa ma duc inapoi daca nu maine ma interneaza oricum. Asa emotii am. Sper sa nu trebuiasca sa stau mult in spital, ma interneaza ca sa ma poata supraveghea.
Tunde arati super.
Va mai pun si eu o poza cu burta, ca poate nu o sa mai am ocazia sa va arat burtica mea.

Iertati-mi zambetul, nu stiu ce mutra am facut.
Ce hainute superbe Tunde, Roxxy
MMV
frumoase hainute, frumoasa burta am vazut. bravo voua.
din pacate eu nu am mai facut nimic. pret de un ceas am tinut-o in contractii. nu foarte dureroase, dar cat sa le simt.
sunt curioasa ce o sa-mi zica in seara asta. mai am hainele fetei de pus in bagaj, dar tb mai intai calcate si gata.
acum merg sa ma pregatesc de doctor, sa fim frumoase
loredana03
QUOTE(erikutza @ Mar 15 2011, 04:08 PM) *
Buna frumoaselor
Azi am fost la medic ,ieri m-a durut burta si azi dimineata, a zis ca incep sa ma dilatez si daca ma va durea mai tare sa ma duc inapoi daca nu maine ma interneaza oricum. Asa emotii am. Sper sa nu trebuiasca sa stau mult in spital, ma interneaza ca sa ma poata supraveghea.
Tunde arati super.
Va mai pun si eu o poza cu burta, ca poate nu o sa mai am ocazia sa va arat burtica mea.

Iertati-mi zambetul, nu stiu ce mutra am facut.
Ce hainute superbe Tunde, Roxxy


ce emotii aveai u pentru mine, insa acum am eu pentru tine.vai de-abia astept sa-ti vad inunea.
i-am spus si bebelusului meu ca se da startul poate se hotaraste si el sa vina la noi in brate.
eu am facut mancarica, spanac(cu toate ca eu de cateva zile visez noaptea urzici, culeg si fac mancare insa cum nu am, am inlocuit), pilaf cu copanele, salata de vinete si acum bat doua checuri.
roxxy dragute hainutele, sa le poarte bebe sanatos.
loredana03
tunderke minunatie a iesit din manutele tale.
ellese imi place numele ales!
stefy ce o face ca nu a mai intrat demult.
angel
QUOTE(tunderke @ Mar 15 2011, 12:42 PM) *
V-am scris ca sambata noaptea nu am putut sa dorm si am lucrat ceva. Ieri am terminat-o si va arat si voua.

Azi mai tarziu sa ma apuc de perechea ei.

tunde sunt super faine si asa de micute off....
te prinde bine tusoareaa esti ffff frumoasa.

QUOTE(Roxxy87 @ Mar 15 2011, 12:47 PM) *


sunt ffff frumoase hainutele mie imi plac mult.
QUOTE(erikutza @ Mar 15 2011, 01:08 PM) *
Buna frumoaselor
Azi am fost la medic ,ieri m-a durut burta si azi dimineata, a zis ca incep sa ma dilatez si daca ma va durea mai tare sa ma duc inapoi daca nu maine ma interneaza oricum. Asa emotii am. Sper sa nu trebuiasca sa stau mult in spital, ma interneaza ca sa ma poata supraveghea.
Tunde arati super.
Va mai pun si eu o poza cu burta, ca poate nu o sa mai am ocazia sa va arat burtica mea.

Iertati-mi zambetul, nu stiu ce mutra am facut.
Ce hainute superbe Tunde, Roxxy

super faina burtica si tie iti sta super cand zambesti.....
angel
ellesse e foarte frumos numele ales sa dea DD sa il poarte sanatoasa.
loredana03
o seara frumoasa sa aveti.
gata cu bucatareala acum sa aranjez niste hainutze.
ne vedem maine!
MMV
inainte de a ma baga in pat intru sa va salut.
la medic a fost bine. suntem dezvoltate perfect pt 38s si cantareste cam 3,3kg. am vazut inima batand. la controlul pe masa a fost mai aiurea. parca mi-ar fi introdus un par, nu un deget. colul este lung si inchis inca. ne mai vedem pe 21 sa vada colul, asta daca nu se intampla ceva intre timp.
gata....acum in pat.
pe maine
andra2000
Seara buna si din partea noastra.Acum am ajuns acasa...suntem epuizati atat eu si bebe cat si sotul.Am facut ultimele analize,se pare ca totul e ok,si nastem pe 2 Aprilie.Am programat cezariana.Bebe e sanatos tun si are pana acum 3500g.Dr. spune ca o sa-l fac un grasan de 4 kg biggrin.gif
ellesse
QUOTE(angel @ Mar 15 2011, 05:21 PM) *
ellesse e foarte frumos numele ales sa dea DD sa il poarte sanatoasa.


multumesc frumos fetelor...a durat mult pana sa ne hotaram, ca deh, sotului nu-i placea nimic dar in cele din urma l-a acceptat pe acesta smile.gif
tunde esti foarte priceputa...
andra felicitari pt BB de 3500gr, sanatos sa fie ca daca faci cezariana nu o sa te afecteze prea mult cat de mare va fi...cred biggrin.gif
mmv oare de ce ai fi avut senzatia aia de pe masa la control? unsure.gif
roxxy frumoase hainute ai cumparat pt BB, de marime nu prea pot sa-mi dau seama numai din poze.
erikutza burtica e ff scumpa sper sa nu te deochi hug.gif
lore dar tu esti in capul listutei...hai cu BB tzuc.gif
noi numa ce ne-am intors de la plimbarica si am mers ff mult pe teren accidentat prin padure iar acum cand ma asez sa ma odihnesc si dau sa ma ridic ma simt de parca sunt anchilozata liwlol.gif
noi ne bagam la o baita de relaxare in timp ce sotul imi gateste liwlol.gif
pup xx
mada.angel
QUOTE(ellesse @ Mar 15 2011, 10:52 PM) *
multumesc frumos fetelor...a durat mult pana sa ne hotaram, ca deh, sotului nu-i placea nimic dar in cele din urma l-a acceptat pe acesta smile.gif
tunde esti foarte priceputa...
andra felicitari pt BB de 3500gr, sanatos sa fie ca daca faci cezariana nu o sa te afecteze prea mult cat de mare va fi...cred biggrin.gif
mmv oare de ce ai fi avut senzatia aia de pe masa la control? unsure.gif
roxxy frumoase hainute ai cumparat pt BB, de marime nu prea pot sa-mi dau seama numai din poze.
erikutza burtica e ff scumpa sper sa nu te deochi hug.gif
lore dar tu esti in capul listutei...hai cu BB tzuc.gif
noi numa ce ne-am intors de la plimbarica si am mers ff mult pe teren accidentat prin padure iar acum cand ma asez sa ma odihnesc si dau sa ma ridic ma simt de parca sunt anchilozata liwlol.gif
noi ne bagam la o baita de relaxare in timp ce sotul imi gateste liwlol.gif
pup xx

buna fetelor , ericuta, lore si mmv nastere usoara am emotii pt voi , ari imi pare bine k ti-au trecut durerile si ca esti ok , tunde arati f bine si ai lucrat f frumos, pacat ca eu nu ma pricep la asa ceva, noi am fost la eco , bebelina e f activa are 1,200kg posibil sa nasc mai devreme pt ca dupa eco as avea 28 saptamani , sa vedem ce se mai intampla pana in mai cand va trebui sa fac analizele, va pup si o seara linistita
Rodyka
buna fetelor tzuc.gif
Am vazut azi tunsori frumoase wink.gif hainute, botosei minunati...numai pregatiri si bebeii tot nu vor sa apara...dar si cand o sa apara asa incet incet unu cate unu super.gif o sa dam petrecere biggrin.gif ca tare asteptati au fost

Si eu st linistita am fost la Regina Maria in buc si o sa nasc pana la urma acolo...am fost la un dr foarte amabil s-a purtat impecabil sta si la cateva minute de spital...a zis k pt orice chestie sa il sun, nu ca dr mea care de abia acum s-a gandit sa imi dea nr. de tel al ei si asta la rugamintea mea....o sa ma coste ceva bani nasterea asta dar macar st impacata asa cu mine...va pup pe toate tzuc.gif
Roxxy87
QUOTE(Rodyka @ Mar 15 2011, 10:37 PM) *
Si eu st linistita am fost la Regina Maria in buc si o sa nasc pana la urma acolo...am fost la un dr foarte amabil s-a purtat impecabil sta si la cateva minute de spital...a zis k pt orice chestie sa il sun, nu ca dr mea care de abia acum s-a gandit sa imi dea nr. de tel al ei si asta la rugamintea mea....o sa ma coste ceva bani nasterea asta dar macar st impacata asa cu mine...va pup pe toate tzuc.gif


Ma bucur ca acuma ti-ai gasit un dr care sa se ingrijeasca de tine si bine ca ai scapat de stres...
pana la urma ce ti-a zis...nasti natural sau cezariana?
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.