Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Aprilie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188
ari05
QUOTE(alina16carmen @ Nov 23 2010, 03:48 PM) *
frumos nume David-Andrei. si suna bine combinat asa. si eu am in cap niste variante: David, Dragos, Tudor, Andrei, Calin. combinate cu numele de sfinti date dupa nasi: Ionut si Valentin. Asta daca sunt baietei. daca sunt fete: Madalina, Andreea, Tiana, Bianca. combinate cu Ioana si Elena.

frumoase si variantele tale...
eu numai un nume le pun copiilor... ca e stresant cu2 nume... eu am 2 si le urasc !!! ca tot timpul am fost strigata dupa al doilea nume, cucare sunt obisnuita, iar i nscoali eram strigata dupa primul nume, si nu reactionam... si uite tot asa... incurcaturi... si la locul de munca... a fost o maaare harababura, cand a trebuit sa-mi schimb numele dupa casatorie... noroc cu CNP-ul, ca altfel se credea ca sunt 2 persoane diferite... asa ca.... mai bine un singur nume... parrea mea oFloare1.gif
ari05
QUOTE(Roxxy87 @ Nov 23 2010, 03:52 PM) *
adevaru e ca eu nu m-am gandit la nasi deloc...oare e ok? nici nu imi plac numele nasilor mai in varsta...Pavel si Marioara...sa fim serioase...
ceilalti au nume ok... Raul-Frank si Larissa- Claudia
dar tot nu ma incanta...
prefer sa aleg ce imi vine in minte... ce imi place

dar ce treaba au nasii cu numele copiilor ?

adik la noi in zona nu e obiceiul asta,... noi punem numele cum vrem noi ...
ari05
QUOTE(danie_la @ Nov 23 2010, 04:30 PM) *
putulica? sau nu era pt mine

cred ca s-au incurcat borcanele biggrin.gif

eu acum ma gandeam la un nume... Razvan... ca nu stiu pe nimeni din cunoscuti sa aibe baietel cu numele asta...

off nasol e cu numele de baieti... ca toate am facut baieti in ultimii ani, si nu putem sa punem nume identice...
si asa e strexant la culme in parc.. ca e plin la noi de Dariusei... si cand strigam cate una DARIUS !!!! vin 10 copii doh.gif
Roxxy87
offf fetelor numa ghinioane am...cumntamea a avut accident si l-a sunat pe al meu sa mearga acolo...si in drum spre ea grabindu-se a taiat linia continua si acuma l-a oprit si pe el politia...credem ca ii v-a lua carnet pt ceva vreme...si acuma sambata vroiam sa mergem la unguri cu ai mei la niste cumparaturi crybaby.gif imi vine sa mor... sad.gif(
Roxxy87
QUOTE(ari05 @ Nov 23 2010, 05:11 PM) *
cred ca s-au incurcat borcanele biggrin.gif

eu acum ma gandeam la un nume... Razvan... ca nu stiu pe nimeni din cunoscuti sa aibe baietel cu numele asta...

off nasol e cu numele de baieti... ca toate am facut baieti in ultimii ani, si nu putem sa punem nume identice...
si asa e strexant la culme in parc.. ca e plin la noi de Dariusei... si cand strigam cate una DARIUS !!!! vin 10 copii doh.gif



asa il cheama pe al meu... Razvan tongue.gif
tunderke
QUOTE(alina16carmen @ Nov 23 2010, 03:44 PM) *
felicitari! stii maghiara?se vorbeste prin zona ta? mi se pare o limba tare dificila.


sunt unguroaica biggrin.gif
ari05
QUOTE(Roxxy87 @ Nov 23 2010, 05:14 PM) *
offf fetelor numa ghinioane am...cumntamea a avut accident si l-a sunat pe al meu sa mearga acolo...si in drum spre ea grabindu-se a taiat linia continua si acuma l-a oprit si pe el politia...credem ca ii v-a lua carnet pt ceva vreme...si acuma sambata vroiam sa mergem la unguri cu ai mei la niste cumparaturi crybaby.gif imi vine sa mor... sad.gif(

imi pare rau oFloare1.gif e bine cumnata ta ?

n-a putut scapa de ridicarea carnetului? nu le-a zis alora ca se grabeste si de ce? off nasol e fara permis...
si al meu a ramas aproape 2 luni fara... ca ne-au prins cu 106/ h in localitate, cu limita de 50 .... si de la o luna s-au facut aproape 2... ca ba a ratat examenul, ca doar e harababura acolo, ba nu era program la ghiseu , ba nu era semnata nush ce cerere de seful politiei... nah ... isi bat joc de oameni, de ciuda ca le-au taiat salariile, au si recunoscut... si turbam ca eram nevoita sa-mi fac cumparaturile aici, unde-s toate scumpe... ca noi numai in Ungaria ne facem cumparaturile pt casa... de aici luam doar paine,,, si mici chestii ...
ari05
QUOTE(Roxxy87 @ Nov 23 2010, 05:15 PM) *
asa il cheama pe al meu... Razvan tongue.gif


biggrin.gif noroc ca nu ne intalnim LIVE , ca atunci era probl si cu numele asta...

tocmai a ajuns al meu acasa... cu alta propunere de nume... DENIS nervi.gif deci .... no way !!!!!!!!!!!!!!! nume predestinat... sa fie k si copilul din accel film, Denis, pericol public... no way !!!!!!!!! nono.gif imi ajunge Darius... ca pe Darius trebuia de fapt sa-l cheme DENIS... la cate face doh.gif


QUOTE(tunderke @ Nov 23 2010, 05:59 PM) *
sunt unguroaica biggrin.gif

biggrin.gif tzuc.gif
tunderke
QUOTE(Roxxy87 @ Nov 23 2010, 05:14 PM) *
offf fetelor numa ghinioane am...cumntamea a avut accident si l-a sunat pe al meu sa mearga acolo...si in drum spre ea grabindu-se a taiat linia continua si acuma l-a oprit si pe el politia...credem ca ii v-a lua carnet pt ceva vreme...si acuma sambata vroiam sa mergem la unguri cu ai mei la niste cumparaturi crybaby.gif imi vine sa mor... sad.gif(


Dar e bine cumnata ta?
Nasol e fara carnet.
Dar tu nu ai voie sa te stresezi, linisteste-te. tzuc.gif
Roxxy87
QUOTE(tunderke @ Nov 23 2010, 06:34 PM) *
Dar e bine cumnata ta?
Nasol e fara carnet.
Dar tu nu ai voie sa te stresezi, linisteste-te. tzuc.gif



fetelor am aflat ca la cumata mea ia lua doar oglinda dreapta deci nu are nimic...maine merge la politie...adevaru e ca nu e o buna soferita. e al doilea accident in nici o luna...asa ca
si domnul meu sotior a mintit polititistul ca la soacra mea e rau ( soacramea e bolnava de cancer de san si face citostatice...si in nebunia aia a lor sa fuga repede la ficasa si-a uitat peruca acasa biggrin.gif ) si se uita politistul in masina si surpriza...vede o femeie cheala... i-a dat a meu niste bani si a scapat....deci putem merge la cumparaturi cu ai mei tongue.gif
Roxxy87
QUOTE(ari05 @ Nov 23 2010, 06:30 PM) *
imi pare rau oFloare1.gif e bine cumnata ta ?

n-a putut scapa de ridicarea carnetului? nu le-a zis alora ca se grabeste si de ce? off nasol e fara permis...
si al meu a ramas aproape 2 luni fara... ca ne-au prins cu 106/ h in localitate, cu limita de 50 .... si de la o luna s-au facut aproape 2... ca ba a ratat examenul, ca doar e harababura acolo, ba nu era program la ghiseu , ba nu era semnata nush ce cerere de seful politiei... nah ... isi bat joc de oameni, de ciuda ca le-au taiat salariile, au si recunoscut... si turbam ca eram nevoita sa-mi fac cumparaturile aici, unde-s toate scumpe... ca noi numai in Ungaria ne facem cumparaturile pt casa... de aici luam doar paine,,, si mici chestii ...


unde mergeti voi la cumparaturi? noi vrem sa mergem ca vrea mami neaparat sa iasa si ea macar o data din tara...si cel mai aproape sunt ungurii biggrin.gif
tunderke
QUOTE(Roxxy87 @ Nov 23 2010, 06:40 PM) *
fetelor am aflat ca la cumata mea ia lua doar oglinda dreapta deci nu are nimic...maine merge la politie...adevaru e ca nu e o buna soferita. e al doilea accident in nici o luna...asa ca
si domnul meu sotior a mintit polititistul ca la soacra mea e rau ( soacramea e bolnava de cancer de san si face citostatice...si in nebunia aia a lor sa fuga repede la ficasa si-a uitat peruca acasa biggrin.gif ) si se uita politistul in masina si surpriza...vede o femeie cheala... i-a dat a meu niste bani si a scapat....deci putem merge la cumparaturi cu ai mei tongue.gif


Bine ca totul s-a rezolvat pana la urma, dar cumnata ta ar trebui sa aiba grija, poate pati si mai rau, Doamne fereste.
ari05
QUOTE(Roxxy87 @ Nov 23 2010, 06:40 PM) *
fetelor am aflat ca la cumata mea ia lua doar oglinda dreapta deci nu are nimic...maine merge la politie...adevaru e ca nu e o buna soferita. e al doilea accident in nici o luna...asa ca
si domnul meu sotior a mintit polititistul ca la soacra mea e rau ( soacramea e bolnava de cancer de san si face citostatice...si in nebunia aia a lor sa fuga repede la ficasa si-a uitat peruca acasa biggrin.gif ) si se uita politistul in masina si surpriza...vede o femeie cheala... i-a dat a meu niste bani si a scapat....deci putem merge la cumparaturi cu ai mei tongue.gif

bina ca a scapat fara suspendarea permisului, ca e tare naspa...
ari05
QUOTE(Roxxy87 @ Nov 23 2010, 06:42 PM) *
unde mergeti voi la cumparaturi? noi vrem sa mergem ca vrea mami neaparat sa iasa si ea macar o data din tara...si cel mai aproape sunt ungurii biggrin.gif

noi mergem la ........ acu e acu... e o localitate la 30 de km de noi ... dar are un nume... ppffuuuu... Berretyoufalyo... sigur nu e scris bine, ca habar nu am cum se scrie, si nnici nu am gasit pe google... asa, acolo mergem la LIDL .... pt alimente in general ... si mai luam si nealimentare cand gasim ceva fain si ieftin, ca au har domnului destule ... de ex am luat 2 seturi de asternuturi de pat pt Darius, sunt de la Disney... la noi am vazut cu 150-200 lei ... de acolo le-am luat cu 60 lei ... deci... diferenta, nu ?

si mai mergem si in Debrecen, asta e cam la 70 km de noi.... ori la CORA pt alimente... ba la KIKA pt jucarii... sau la MEDIAMARKT pt electrocasnice cand ne trebuie ceva ... ah, si pt relaxare tot acolo mergem, in Debrecen, la strand , la Aquaticum, sau la zoo, ca e super fain !!! nici nu se compara cu ce e la noi ...
Roxxy87
QUOTE(tunderke @ Nov 23 2010, 06:43 PM) *
Bine ca totul s-a rezolvat pana la urma, dar cumnata ta ar trebui sa aiba grija, poate pati si mai rau, Doamne fereste.



ea oricum nu e o soferitza buna...dar ar trebui sa se gandeasca ca totusi are 32 de ani si 2 fete de crescut si momentan e singura ca cumnatul meu e in Kosovo...e greu pt ea dar totusi ar trebui sa se gandeasca la siguranta ei...ce ar fii fost daca era cu fetele in masina...ca a mare are 14 ani si sta in fata intotdeauna...
Roxxy87
QUOTE(ari05 @ Nov 23 2010, 06:52 PM) *
noi mergem la ........ acu e acu... e o localitate la 30 de km de noi ... dar are un nume... ppffuuuu... Berretyoufalyo... sigur nu e scris bine, ca habar nu am cum se scrie, si nnici nu am gasit pe google... asa, acolo mergem la LIDL .... pt alimente in general ... si mai luam si nealimentare cand gasim ceva fain si ieftin, ca au har domnului destule ... de ex am luat 2 seturi de asternuturi de pat pt Darius, sunt de la Disney... la noi am vazut cu 150-200 lei ... de acolo le-am luat cu 60 lei ... deci... diferenta, nu ?

si mai mergem si in Debrecen, asta e cam la 70 km de noi.... ori la CORA pt alimente... ba la KIKA pt jucarii... sau la MEDIAMARKT pt electrocasnice cand ne trebuie ceva ... ah, si pt relaxare tot acolo mergem, in Debrecen, la strand , la Aquaticum, sau la zoo, ca e super fain !!! nici nu se compara cu ce e la noi ...



in vara am fost la Debrecen...si a fost ok...dar am mers acolo ca ne era in drum...chiar am fost la Felix...cred ca de data asta o sa mergem la Maco sau Szeged...sa vad ce are in plan sotul... cu toate ca astea 2 orase sunt mai aproape de noi...
ari05
QUOTE(Roxxy87 @ Nov 23 2010, 07:02 PM) *
ea oricum nu e o soferitza buna...dar ar trebui sa se gandeasca ca totusi are 32 de ani si 2 fete de crescut si momentan e singura ca cumnatul meu e in Kosovo...e greu pt ea dar totusi ar trebui sa se gandeasca la siguranta ei...ce ar fii fost daca era cu fetele in masina...ca a mare are 14 ani si sta in fata intotdeauna...

nicieu nu pra ma am cu sofatul... de-aia stau cu permisul om poseta... e de decor doar...
decat sa fac ceva accident, evit sa conduc...
ari05
QUOTE(Roxxy87 @ Nov 23 2010, 07:05 PM) *
in vara am fost la Debrecen...si a fost ok...dar am mers acolo ca ne era in drum...chiar am fost la Felix...cred ca de data asta o sa mergem la Maco sau Szeged...sa vad ce are in plan sotul... cu toate ca astea 2 orase sunt mai aproape de noi...

da, ma gandesc ca alea sunt mai aproape de voi ...
si noi vrem sa ajungem la Szeged... dar nu stiu cand... zicea mama ca este ceva fabrica acolo, unde se fac nush ce paturi, plapume, Dzeu le stie, care sunt nu stiu cum, ca nu ti-e cald cu ele, nah, mult le lauda ... dar numai nu ajungem liwlol.gif
si habar nu am cati km ar fi de la noi pana acolo...
Roxxy87
QUOTE(ari05 @ Nov 23 2010, 07:13 PM) *
nicieu nu pra ma am cu sofatul... de-aia stau cu permisul om poseta... e de decor doar...
decat sa fac ceva accident, evit sa conduc...

da, dar si daca conduci esti mult mai atenta...in Timisoara e o nebunie sa conduci...trebuie sa fii atent in 1000 de parti ca nu sti de unde sare unu in tine...
ari05
QUOTE(Roxxy87 @ Nov 23 2010, 07:16 PM) *
da, dar si daca conduci esti mult mai atenta...in Timisoara e o nebunie sa conduci...trebuie sa fii atent in 1000 de parti ca nu sti de unde sare unu in tine...

cred, ca e si oras mai mare ... si la noi e nebunie... pt ca sunt multi tineri, smecherasi de-astia de bani gata, de abia au facut majoratul, le-au luat parintii masini de masini, si-s tare-n basca, si conduc k tembelii ... zilnic sunt la accidente la noi ... ohoo, si pe drumul spre Felix... se cred la curse, ca si au unde, drum drept, 2 benzi pe sens ... vai de noi cate se intampla acolo ...
Roxxy87
QUOTE(ari05 @ Nov 23 2010, 07:19 PM) *
cred, ca e si oras mai mare ... si la noi e nebunie... pt ca sunt multi tineri, smecherasi de-astia de bani gata, de abia au facut majoratul, le-au luat parintii masini de masini, si-s tare-n basca, si conduc k tembelii ... zilnic sunt la accidente la noi ... ohoo, si pe drumul spre Felix... se cred la curse, ca si au unde, drum drept, 2 benzi pe sens ... vai de noi cate se intampla acolo ...



dar dati seama ca desteapta de cumnatamea a avut 2 accidente in acelasi loc facand aceeasi greseala...
ari05
QUOTE(Roxxy87 @ Nov 23 2010, 07:26 PM) *
dar dati seama ca desteapta de cumnatamea a avut 2 accidente in acelasi loc facand aceeasi greseala...

bun atunci liwlol.gif desi nu e de ras...
Roxxy87
QUOTE(ari05 @ Nov 23 2010, 07:31 PM) *
bun atunci liwlol.gif desi nu e de ras...



pai nici mie nu imi vine sa rad, adineauri am auzit-o pe socramea zicand ca a fost cu a mica in masina...a mica avand 4 ani sad.gif
sper sa nu fie speriata... daca nu i-ar fii zis soacramea firar sa lase fetele aici cand are treaba, sa nu le care dupa ea peste tot...dar e incapatanata, vrea sa arate ca ea poate, ca ea se poate descurca singura...
ari05
QUOTE(Roxxy87 @ Nov 23 2010, 07:37 PM) *
pai nici mie nu imi vine sa rad, adineauri am auzit-o pe socramea zicand ca a fost cu a mica in masina...a mica avand 4 ani sad.gif
sper sa nu fie speriata... daca nu i-ar fii zis soacramea firar sa lase fetele aici cand are treaba, sa nu le care dupa ea peste tot...dar e incapatanata, vrea sa arate ca ea poate, ca ea se poate descurca singura...

off off...

si eu as vrea la nul as-mi iau ceva harb de masina. ca o sa turb cu doi copii, sa nu ma pot duce niciunde...
dar in prealabil voi lua niste ore de condus, plus ca eu una voi merge cu 30-40 la ora liwlol.gif poa sa ma claxoneze cine-o vrea liwlol.gif

clar voi fi injurata, ca il vad is pe al meu ce se mai tureaza de conduce careva incet in fata lui ...dar... mi s e falfaie ... tongue.gif
Roxxy87
QUOTE(ari05 @ Nov 23 2010, 07:42 PM) *
off off...

si eu as vrea la nul as-mi iau ceva harb de masina. ca o sa turb cu doi copii, sa nu ma pot duce niciunde...
dar in prealabil voi lua niste ore de condus, plus ca eu una voi merge cu 30-40 la ora liwlol.gif poa sa ma claxoneze cine-o vrea liwlol.gif

clar voi fi injurata, ca il vad is pe al meu ce se mai tureaza de conduce careva incet in fata lui ...dar... mi s e falfaie ... tongue.gif



totul e pana te obisnuiesti cu masina si cu traficul...si pe langa asta sa ai incredere in tine ca poti face lucrul ala...+ ca atunci cand ai 2 copii in masina grijile sunt mai mari, ca ei depind de tine...
ari05
QUOTE(Roxxy87 @ Nov 23 2010, 07:48 PM) *
totul e pana te obisnuiesti cu masina si cu traficul...si pe langa asta sa ai incredere in tine ca poti face lucrul ala...+ ca atunci cand ai 2 copii in masina grijile sunt mai mari, ca ei depind de tine...

da, asa e... plus ca vreau masina cu 2 usi numai . ca altfel stau panicata sa nu umble la usi ,sa le deschida.. .ca Darius are tendinta nervi.gif
Roxxy87
QUOTE(ari05 @ Nov 23 2010, 08:11 PM) *
da, asa e... plus ca vreau masina cu 2 usi numai . ca altfel stau panicata sa nu umble la usi ,sa le deschida.. .ca Darius are tendinta nervi.gif



de exemplu loganul nostru are un buton prin care ii poti bloca usile...si numai daca apesi iar butonul se deblocheaza... si un logan acum il gasesti si la 3000e...
MMV
ce vorbarete sunteti smile.gif ma bucur ca am avut ce citi.
roxy bine ca e bine cumnata ta si ca totul e ok.
si eu am permis de 2 ani si ceva, insa nu mi-e frica absolut delco in trafic. ma enervez la culme cand imi ia cate un mascul, asa zis "feroce" calea si tre sa franez brusc, in schimb sunt precauta. si mereu ma incurajez ca daca am putut sa-mi aduc sotul de la buzau la vaslui in regula, fara sa patim ceva si mai eram si incepatoare, atunci treaba e super ok, deci se poate si mai bine.bine ca pana sa ajung la siguranta asta, m-au trecut multe sudori pe fund liwlol.gif
azi am parat-o pe bebelina la dna dr ca m-a tinut treaza de la 4.45 si dupa ce am iesit in cabinet mi-a tras niste suturi de mama-mama. mi-am cerut scuze si m-a lasat in pace. si mi-a mai spus ca atunci cand se naste o fata, contributia e mai mult a mamei, iar cand e baiat, a tatalui. asa ca, eu cu fata pot sa fiu mandra de aportul meu liwlol.gif
tati se pare ca s-a mai acomodat si cu idee ca poate fi fata, desi pana nu se va naste nu se stie cum a oranduit Dumnezeu treburile. insa nu stiu cum sa-l fac sa renunte la nume asta. sper ca tot Bunul Dumnezeu sa fie cel care va indrepta lucrurile.
tunderke acum inteleg misterul din privirea fiicei tale...tu esti unguroiaca. mereu am observat ca unguroaicele au ceva aparte in privire.
merg sa ma intind ca nu mai pot. ma dor si picioarele. seara buna sa aveti
ari05
QUOTE(Roxxy87 @ Nov 23 2010, 08:14 PM) *
de exemplu loganul nostru are un buton prin care ii poti bloca usile...si numai daca apesi iar butonul se deblocheaza... si un logan acum il gasesti si la 3000e...

si la masina noastra tot la fel e .. .e blocheaza usile, dar DArius le stie debloca... deci nervi.gif

si oricum nu am nici macar 1000 euro sa-mi iau un harb de "carutza" asa ca... inca mai visez ca o sa reusesc sa trang bani, sa-mi iau si eu candva o masina..... liwlol.gif
ari05
QUOTE(MMV @ Nov 23 2010, 08:27 PM) *
ce vorbarete sunteti smile.gif ma bucur ca am avut ce citi.
roxy bine ca e bine cumnata ta si ca totul e ok.
si eu am permis de 2 ani si ceva, insa nu mi-e frica absolut delco in trafic. ma enervez la culme cand imi ia cate un mascul, asa zis "feroce" calea si tre sa franez brusc, in schimb sunt precauta. si mereu ma incurajez ca daca am putut sa-mi aduc sotul de la buzau la vaslui in regula, fara sa patim ceva si mai eram si incepatoare, atunci treaba e super ok, deci se poate si mai bine.bine ca pana sa ajung la siguranta asta, m-au trecut multe sudori pe fund liwlol.gif
azi am parat-o pe bebelina la dna dr ca m-a tinut treaza de la 4.45 si dupa ce am iesit in cabinet mi-a tras niste suturi de mama-mama. mi-am cerut scuze si m-a lasat in pace. si mi-a mai spus ca atunci cand se naste o fata, contributia e mai mult a mamei, iar cand e baiat, a tatalui. asa ca, eu cu fata pot sa fiu mandra de aportul meu liwlol.gif
tati se pare ca s-a mai acomodat si cu idee ca poate fi fata, desi pana nu se va naste nu se stie cum a oranduit Dumnezeu treburile. insa nu stiu cum sa-l fac sa renunte la nume asta. sper ca tot Bunul Dumnezeu sa fie cel care va indrepta lucrurile.
tunderke acum inteleg misterul din privirea fiicei tale...tu esti unguroiaca. mereu am observat ca unguroaicele au ceva aparte in privire.
merg sa ma intind ca nu mai pot. ma dor si picioarele. seara buna sa aveti

tzuc.gif o seara faina si tie !

tunderke
Buna dimineata.
Cine vine la cafea.gif?
MMV
QUOTE(tunderke @ Nov 24 2010, 07:00 AM) *
Buna dimineata.
Cine vine la cafea.gif?

IO! biggrin.gif
E tare buna.
Cred ca mi-am setat o noua ora pe ceasul biologic, dupa 5.30 nu prea mai pot dormi. dimineata am reusit sa o mai pacalesc putin
o zi buna sa aveti
loredana03
olla!
ce faceti?
care imi tine companie la o cafeluta!
roxi imi pare bine ca sotul a scapat cu carnetul nesuspendat si cumnata teafara.
am un somn pe mine de cateva zile incoace de as dormita toata ziua si toata noaptea, noroc cu denis ca ma mai trezeste di amoteala asta.
o zi buna sa aveti.
loredana03
eu am terminat cafeluata singura ca vad cu nu a aparut nimeni, am papat si acum incerc sa ma inviorez sa ies cu denis pe afara ca se arata un colt de soare.
MMV
lore o zi buna sa aveti. vreau si eu afara cu voi, daca e soare. la mine e tare urat si cam ciufulita vreme.
m-am apucat sa-mi listez o carte cu retete pt bb pana la vreo 3 ani biggrin.gif
tunderke o zi buna sa ai azi la scoala
tunderke
Am terminat si pe ziua de azi. A fost foarte obositor.
Acum astept sa ma duc acasa sa ma intind.
MMV
QUOTE(tunderke @ Nov 24 2010, 12:21 PM) *
Am terminat si pe ziua de azi. A fost foarte obositor.
Acum astept sa ma duc acasa sa ma intind.

odihna placuta. gata, s-a terminat
Roxxy87
QUOTE(loredana03 @ Nov 24 2010, 10:29 AM) *
olla!
ce faceti?
care imi tine companie la o cafeluta!
roxi imi pare bine ca sotul a scapat cu carnetul nesuspendat si cumnata teafara.
am un somn pe mine de cateva zile incoace de as dormita toata ziua si toata noaptea, noroc cu denis ca ma mai trezeste di amoteala asta.
o zi buna sa aveti.


multumesc mult tzuc.gif
apropo u ai cartea sotilor capraru??? cum e???
tunderke
QUOTE(MMV @ Nov 24 2010, 12:27 PM) *
odihna placuta. gata, s-a terminat


inca mai am pana la odihna, pana ajung acasa trece si ora 2, dar e liniste, sunt eu singura in laborator, am deschis si geamul si e bine
loredana03
QUOTE(Roxxy87 @ Nov 24 2010, 02:27 PM) *
multumesc mult tzuc.gif
apropo u ai cartea sotilor capraru??? cum e???

am avut-o insa cand mi-am reformatat widows-ul am pierdut toate cartile si aveamf multe.
insa exista un topic pe forum de unde poti primi multe carti.

noi am fost pe afara m-am inviorat smotruit baia si acum urmam programul de zi cu zi un somnic de amiaza.

Roxxy87
QUOTE(loredana03 @ Nov 24 2010, 12:37 PM) *
am avut-o insa cand mi-am reformatat widows-ul am pierdut toate cartile si aveamf multe.
insa exista un topic pe forum de unde poti primi multe carti.

noi am fost pe afara m-am inviorat smotruit baia si acum urmam programul de zi cu zi un somnic de amiaza.



mersi mult...am incercat acolo sa vad daca si primesc smile.gif
MMV
QUOTE(Roxxy87 @ Nov 24 2010, 12:27 PM) *
apropo u ai cartea sotilor capraru??? cum e???

SUPER! acum depinde de fiecare cum priveste ingrijirea copilului. eu raman o traditionalista, doh.gif , alt defect profesional, si o consider super utila. in ea am gasit idei promovate de ana culcer.
MMV
QUOTE(loredana03 @ Nov 24 2010, 12:37 PM) *
noi am fost pe afara m-am inviorat smotruit baia si acum urmam programul de zi cu zi un somnic de amiaza.

imi lasati si mie un loc langa voi? poate reusesc sa fuc sa trag un pui de somn cu voi
loredana03
QUOTE(MMV @ Nov 24 2010, 02:53 PM) *
imi lasati si mie un loc langa voi? poate reusesc sa fuc sa trag un pui de somn cu voi


daaaaaaaaaaa ca e paticul mare.
te ateptam iti lasam usa decuiata, faci de 2 ori la dreapta si intri.
pupici
Roxxy87
QUOTE(MMV @ Nov 24 2010, 12:51 PM) *
SUPER! acum depinde de fiecare cum priveste ingrijirea copilului. eu raman o traditionalista, doh.gif , alt defect profesional, si o consider super utila. in ea am gasit idei promovate de ana culcer.


o ai? tongue.gif
Roxxy87
QUOTE(MMV @ Nov 24 2010, 12:51 PM) *
SUPER! acum depinde de fiecare cum priveste ingrijirea copilului. eu raman o traditionalista, doh.gif , alt defect profesional, si o consider super utila. in ea am gasit idei promovate de ana culcer.


o ai? tongue.gif
alina16carmen
QUOTE(ari05 @ Nov 23 2010, 07:06 PM) *
frumoase si variantele tale...
eu numai un nume le pun copiilor... ca e stresant cu2 nume... eu am 2 si le urasc !!! ca tot timpul am fost strigata dupa al doilea nume, cucare sunt obisnuita, iar i nscoali eram strigata dupa primul nume, si nu reactionam... si uite tot asa... incurcaturi... si la locul de munca... a fost o maaare harababura, cand a trebuit sa-mi schimb numele dupa casatorie... noroc cu CNP-ul, ca altfel se credea ca sunt 2 persoane diferite... asa ca.... mai bine un singur nume... parrea mea oFloare1.gif

eu sunt pt 2 nume sa aibe de unde sa aleaga. de aia si cantaresc bine variantele sa nu aleg gresit. eu am doua nume si imi plac.la baieti mai merge si doar un nume, dar fetitele sunt mai alintate .
alina16carmen
QUOTE(ari05 @ Nov 23 2010, 07:07 PM) *
dar ce treaba au nasii cu numele copiilor ?

adik la noi in zona nu e obiceiul asta,... noi punem numele cum vrem noi ...

daca ti-as spune ce treaba au nasii cu numele, as folosi numai beep-uri. nici in iasi, de unde vin eu, nasii nu au nicio treaba cu numele copiilor. eeei, aici in arges e alta mancare de peste. nasii de cununie am fost obligati sa-i punem pe cei care lk-au botezat pe sot, ca altfel cica ne blestemau...asa se zice. ca daca nu-i intrebi daca vor te blesteama! o tampenie. si la botez e obiceiul sa-i pui un nume dupa nas. bine ca nu-i chaema marghioala si gheorghe!
MMV
QUOTE(loredana03 @ Nov 24 2010, 12:59 PM) *
daaaaaaaaaaa ca e paticul mare.
te ateptam iti lasam usa decuiata, faci de 2 ori la dreapta si intri.
pupici

sper sa nu incurc usile. tu ai intrat in luna a 6-a? wowowow ce a trecut timpul
MMV
QUOTE(Roxxy87 @ Nov 24 2010, 01:06 PM) *
o ai? tongue.gif

da...am tras-o de pe net liwlol.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.