Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Aprilie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188
MMV
andra intr-adevar e baiat. nu poate fi vorba sa-si tina cordonul intre picioare.
dr mea de aici mi-a zis ca cel mai bine isi dau seama daca e fata sau baiat, in functie de vezica urinara. sincer nu prea pot sa cred asta. o fi vreo gogomanie gasita de ea, ca vazuse initial ca e baiat
andra2000
QUOTE(MMV @ Dec 7 2010, 05:09 PM) *
andra intr-adevar e baiat. nu poate fi vorba sa-si tina cordonul intre picioare.
dr mea de aici mi-a zis ca cel mai bine isi dau seama daca e fata sau baiat, in functie de vezica urinara. sincer nu prea pot sa cred asta. o fi vreo gogomanie gasita de ea, ca vazuse initial ca e baiat



Noi am ramas uimiti ce bine i se vede cuculetul biggrin.gif .Ma bucur ca se poate observa si aici.Pacat ca a pus dr.mouse-ul langa,dar cred ca daca nu-l punea nu-mi atragea atentia anima1.gif
ari05
QUOTE(andra2000 @ Dec 7 2010, 06:58 PM) *




Uite una e fata lui si a,lta e cululetul(am facut eu un cerc cu rosu ca se confunda cu mouse-ul ecografului) biggrin.gif



QUOTE(andra2000 @ Dec 7 2010, 07:00 PM) *
Multumim pt ajutor Ari tzuc.gif .Sunt cam mari pozele.Sper sa intelegeti trandafir.gif

sunt super pozele !!! si sunt f clare.. .cel putin eu una le vad bine smile.gif

sa va traiasca, sa fie sanatos ! tzuc.gif
ari05
QUOTE(MMV @ Dec 7 2010, 07:05 PM) *
si noi suntem bine. crestem frumos, ne miscam vai mama, dam picioruse si lovim puternic cu mainile. mai ne ghibusim si cu cap`soru prin diverse parti ale burtii.
ma simt mai obosita, dar trece.
deja nu ii mai place sa stau mult pe scaun. vrea plimbata, vrea mereu sa stau drepti sau intinsa. dar ce nu face mami pt ea?

tzuc.gif

si al meu se revolta dk stau mult in sezut ...
ari05
QUOTE(andra2000 @ Dec 7 2010, 07:18 PM) *
Noi am ramas uimiti ce bine i se vede cuculetul biggrin.gif .Ma bucur ca se poate observa si aici.Pacat ca a pus dr.mouse-ul langa,dar cred ca daca nu-l punea nu-mi atragea atentia anima1.gif

pai unii nu sunt asa pudici la eco... si al meu a stat tare cracit la eco de 16/17 sapt ... era clar ca e baietel liwlol.gif
andra2000
QUOTE(ari05 @ Dec 7 2010, 05:25 PM) *
tzuc.gif

si al meu se revolta dk stau mult in sezut ...



Si eu cand vreau sa-l simt pe bebe stau cu burta in sus ca stiu ca nu-i place si da rau din picioare.Aaaa....si o alta chestie(stiu ca se zice ca el aude acum tot dar omu'pana nu vede nu crede)cum vine tac-su si aude vocea lui se zbate asa rau.Probabil timbrul vocal e mai apasat si mai gros blush.gif
ari05
depinde si de pozitia copilului...
al meu de exemplu se inghesuie in partea de jos, dreapta... si de-aia nu-i place cand stau in sezut, ca-l "strivesc"

cat despre ce aude bebe, sa fii sigura ca vocea ta e cea care a auzot-o prima data... si dupa nastere imediat iti va recunoaste vocea... uufff... ca ma apuca deja emotiile, cand imi amintesc cum a fsot si cu Darius.. cand l=am luat prima data in brate... plangea.. si cum mi-a auzit vocea s-a linistit imediat si s-a cuibarit la mine... e adevarat ca si celelalte voci le aude, mai ales a tatalui .. .eventual ale fratiorilor ... al meui inca nu s-a catadicsit sa vorbeasca cu Razvi, dar Darius deja in fiecare dimmineata si seara il saluta, ma pupa pe burta, si atunci incepe sa se agite in burtik... clar simte legaturile de sange smile.gif
MMV
O da, eu cred ca aude tot si stie tot, chiar de acolo din burta.
Cand aude melodia pe care a miscat prima data e foarte activa. Stie cand pleaca tati la munca. Ma trezeste dimineata inainte de a suna ceasul sa se trezeasca tati. E foarte activa cand aude muzica populara. stie cand mergem la eco sau la buni. mai putin cand mergem la soacra nu reactioneaza, dar nu-i bai.
si cred ca e putin geloasa cand alint alti copii. sa nu va povestesc cum face cand o tin pe fina noastra in brate. dar i-am explicat ca ea e fina, ea e fiica si normal ca pe ea o iubesc mai mult, dar o dragalesc putin si pe fina, in dorul ei, pana se va naste. intelege si sta cuminte.
chiar citeam azi ca deja la 24s stii cand doarme sau e treaza. si are grija sa stiu cand nu doarme
aaaa si stie ritualul de la serviciu deja. stie ca dupa ce ma dezbrac, urmatoare miscare e sa fac cafea si sa o savuram impreuna cu voi, aici pe forum.
Roxxy87
Fetelor am fost la eco super.gif initial a zis ca e fata...ca se vedeau 2 "chestii"...initial a zis ca ar fii labiile..apoi surpriza...s-a miscat si a mai aparut o a 3-a "chestie"...a zis ca nu se pronunta 100% ca sa nu ne facem iluzii...mai ales sotul...ii picase fatza cand a auzit ca e fetitza ( isi doreste ffffff multttt baietzel) in schimb cand a rectificat dr...radia de fericire...asa ca vom afla cel mai sigur la anu sad.gif
Bebele meu are 157 de gr tongue.gif
ari05
QUOTE(MMV @ Dec 7 2010, 07:56 PM) *
O da, eu cred ca aude tot si stie tot, chiar de acolo din burta.
Cand aude melodia pe care a miscat prima data e foarte activa. Stie cand pleaca tati la munca. Ma trezeste dimineata inainte de a suna ceasul sa se trezeasca tati. E foarte activa cand aude muzica populara. stie cand mergem la eco sau la buni. mai putin cand mergem la soacra nu reactioneaza, dar nu-i bai.
si cred ca e putin geloasa cand alint alti copii. sa nu va povestesc cum face cand o tin pe fina noastra in brate. dar i-am explicat ca ea e fina, ea e fiica si normal ca pe ea o iubesc mai mult, dar o dragalesc putin si pe fina, in dorul ei, pana se va naste. intelege si sta cuminte.
chiar citeam azi ca deja la 24s stii cand doarme sau e treaza. si are grija sa stiu cand nu doarme
aaaa si stie ritualul de la serviciu deja. stie ca dupa ce ma dezbrac, urmatoare miscare e sa fac cafea si sa o savuram impreuna cu voi, aici pe forum.

ce tare liwlol.gif ma gandesc ca nu te deranjeaza asta...

ai mei sunt acum la scroafa.... nervi.gif da fie... mearga ... ca oricum bebe mic clar nu va pune piciorul acoo... o sa am eu grija de asta biggrin.gif
ari05
QUOTE(Roxxy87 @ Dec 7 2010, 08:13 PM) *
Fetelor am fost la eco super.gif initial a zis ca e fata...ca se vedeau 2 "chestii"...initial a zis ca ar fii labiile..apoi surpriza...s-a miscat si a mai aparut o a 3-a "chestie"...a zis ca nu se pronunta 100% ca sa nu ne facem iluzii...mai ales sotul...ii picase fatza cand a auzit ca e fetitza ( isi doreste ffffff multttt baietzel) in schimb cand a rectificat dr...radia de fericire...asa ca vom afla cel mai sigur la anu sad.gif
Bebele meu are 157 de gr tongue.gif

felicitari roxy !!!!!!! important e ca e bine si sanatos !

pai barbatii in general vor baietel ...

vi-am povestit cum a reactionat al meu la prima sarcina, cand ne-a zis ca e baietel ? a icneput sa sara, la propriu, in cabinetul drului... tzopaia si mai ca nu chiuia de fericire.. .deci... nu-i cu toate la cap liwlol.gif)) si dr a inceput sa rada de tremura toata imaginea la ecograf liwlol.gif

acum si-a ma mascat bucuria, ca stia ca eu imi doresc enorm o fetita...dar... bine-i si baietel biggrin.gif
tunderke
QUOTE(Roxxy87 @ Dec 7 2010, 08:13 PM) *
Fetelor am fost la eco super.gif initial a zis ca e fata...ca se vedeau 2 "chestii"...initial a zis ca ar fii labiile..apoi surpriza...s-a miscat si a mai aparut o a 3-a "chestie"...a zis ca nu se pronunta 100% ca sa nu ne facem iluzii...mai ales sotul...ii picase fatza cand a auzit ca e fetitza ( isi doreste ffffff multttt baietzel) in schimb cand a rectificat dr...radia de fericire...asa ca vom afla cel mai sigur la anu sad.gif
Bebele meu are 157 de gr tongue.gif


Felicitari, o sa scriu si in listuta.
MMV
roxy felicitari pt cuc.
nu v-am spus ca al meu a zis ca cine rade la urma, rade mai bine. in sinea lui inca mai spera sa fie baiat si ca dr sa nu fi vazut bine. il las sa viseze in lumea lui, insa i-am replicat clar ca este exclus numele Matei.
cred ca mandrei mele ii cam este frica de apa. vb cu mama la telefon, a salutat-o, m-a ridicat din scaun si cand a auzit ca mergem la baie, s-a potolit. am stat eu in cada intr-o parere, insa reactie zero. acum ca am iesit din apa si ne-am uscat, cum a inceput sa topaie iar. deci ori ii este frica, ori ii place prea mult si se relaxeaza.
seara buna va doresc. merg sa o intind ca vrea joaca de acum
andra2000
QUOTE(Roxxy87 @ Dec 7 2010, 06:13 PM) *
Fetelor am fost la eco super.gif initial a zis ca e fata...ca se vedeau 2 "chestii"...initial a zis ca ar fii labiile..apoi surpriza...s-a miscat si a mai aparut o a 3-a "chestie"...a zis ca nu se pronunta 100% ca sa nu ne facem iluzii...mai ales sotul...ii picase fatza cand a auzit ca e fetitza ( isi doreste ffffff multttt baietzel) in schimb cand a rectificat dr...radia de fericire...asa ca vom afla cel mai sigur la anu sad.gif
Bebele meu are 157 de gr tongue.gif



Felicitari pt baietel.Se pare ca la "mamici de aprilie 2011" s-au strans toti cocoseii biggrin.gif
MMV
buna dimineata dragelor.
tunderke esti bine? ca nu ai aparut sa dai cafeaua de dimineata. o sa-mi rezerv eu aceasta onoare.
poftiti la cafea.gif
aseara am fost doar noi doua acasa, singure fara cuc biggrin.gif si pe la 4 dimineata ne uitam la TV ca aveam chef de joaca si nu-i convenea nici o pozitie cum stateam eu. acum imi cam pica ochii in gura de somn, dar sper sa-mi revin.
zi buna va doresc.
loredana03
salutare!
noi suntem bine insa doar ce apucam sa citesc si intervenea cate ceva si nu apucam sa scriu.
vineri am petrecut ca de am facut 23 de ani si deja ma simt batranica.
bebe isi face simtita prezenta cred ca ora de ora si din ce in ce mai puternic, nu-mi amintesc ca denis sa fi lovit asa rau, insa asa senzatii placute imi ofera "loviturile" lui.
andra2000 si roxxy87 felicitari pentru baietei si sa va bucurati de ei din tot sufletul.
ari un pupic la burticuta si unul pentru darius.
mmv avertizeaza-ti sotul ca trebuie sa aiba grija strasnica de fetita ca la cati baietei sunt prin preajma...
tunderke o zi usoara la scoala si sa vina cat mai repede vacanta.
alina pupici pentru burticuta si pentru baietel cred ca abia astept sa vezi ce e si celalalt.
maia vrem poze cu burticutza!
sper ca nu am sarit pe nimeni1
va pup si va doresc o zi buna!
loredana03
QUOTE(MMV @ Dec 8 2010, 09:12 AM) *
buna dimineata dragelor.
tunderke esti bine? ca nu ai aparut sa dai cafeaua de dimineata. o sa-mi rezerv eu aceasta onoare.
poftiti la cafea.gif
aseara am fost doar noi doua acasa, singure fara cuc biggrin.gif si pe la 4 dimineata ne uitam la TV ca aveam chef de joaca si nu-i convenea nici o pozitie cum stateam eu. acum imi cam pica ochii in gura de somn, dar sper sa-mi revin.
zi buna va doresc.


cu mare placere savurez o cafeluta in compania ta.
MMV
lore ma bucur ca sunteti bine. cum e denis?
o sa-i zic sotului sa-si ia un permis de port-arma ca, vorba ta, prea multi baietei pe aici si trebe sa ne pazim comoara liwlol.gif
tunderke
Eu va zic buna dimineata acum.
M-am trezit tarziu, si mi s-a terminat cafeaua, asa ca nu am mai avut timp sa deschid laptopul sa va salut si sa beau cafeaua cu voi.
Am baut un pic aici la scoala.
MMV mersi de cafea.
Loredana ma bucur ca esti bine.
Eu azi inca nu am simtit-o pe bebe, si acum cand m-am apucat sa scriu, incepe sa ma loveasca. A stiut ca il/o parasc.
Azi o sa sun la cabinet sa vedem daca pot merge vineri la eco, ca maine primim salariul si putem merge super.gif .
Abia astept, poate ne zice ce este.

Acum am observat ca mi s-a deschis si a sasea floricica.
super.gif super.gif super.gif

alina16carmen
QUOTE(andra2000 @ Dec 7 2010, 08:58 PM) *




Uite una e fata lui si a,lta e cululetul(am facut eu un cerc cu rosu ca se confunda cu mouse-ul ecografului) biggrin.gif

se vede f clar. o sa pun si eu poza cu unul din bebeii mei.
MMV
si mie mi s-a deschis a 6 floare...deci suntem in luana a VI-a.
Wow ce a trecut timpul. Parca mai ieri stateam cu emotiile primelor saptamani si acum dam energic din picioruse.
alina16carmen
QUOTE(ari05 @ Dec 7 2010, 09:36 PM) *
depinde si de pozitia copilului...
al meu de exemplu se inghesuie in partea de jos, dreapta... si de-aia nu-i place cand stau in sezut, ca-l "strivesc"

cat despre ce aude bebe, sa fii sigura ca vocea ta e cea care a auzot-o prima data... si dupa nastere imediat iti va recunoaste vocea... uufff... ca ma apuca deja emotiile, cand imi amintesc cum a fsot si cu Darius.. cand l=am luat prima data in brate... plangea.. si cum mi-a auzit vocea s-a linistit imediat si s-a cuibarit la mine... e adevarat ca si celelalte voci le aude, mai ales a tatalui .. .eventual ale fratiorilor ... al meui inca nu s-a catadicsit sa vorbeasca cu Razvi, dar Darius deja in fiecare dimmineata si seara il saluta, ma pupa pe burta, si atunci incepe sa se agite in burtik... clar simte legaturile de sange smile.gif

si eu ma emotionez cand imi amintesc momentul cand am luat-o pe daria prima data in brate si se uita fix spre mine cand mi-a auzit vocea! si abia astept sa retraiesc acele clipe! as fi vrut si eu ca daria sa ma pupe pe burta,dar cred ca e prea mica sa fie ea constienta ca acolo are 2 fratiori.ii tot explic, mai pupa burtica din cand in cand dar dupa ce insist eu...
alina16carmen
QUOTE(MMV @ Dec 8 2010, 01:23 PM) *
si mie mi s-a deschis a 6 floare...deci suntem in luana a VI-a.
Wow ce a trecut timpul. Parca mai ieri stateam cu emotiile primelor saptamani si acum dam energic din picioruse.

felicitari! ai mai facut un pas. acusi acusi iti vei tin "mariuca" in brate!
alina16carmen
QUOTE(Roxxy87 @ Dec 7 2010, 10:13 PM) *
Fetelor am fost la eco super.gif initial a zis ca e fata...ca se vedeau 2 "chestii"...initial a zis ca ar fii labiile..apoi surpriza...s-a miscat si a mai aparut o a 3-a "chestie"...a zis ca nu se pronunta 100% ca sa nu ne facem iluzii...mai ales sotul...ii picase fatza cand a auzit ca e fetitza ( isi doreste ffffff multttt baietzel) in schimb cand a rectificat dr...radia de fericire...asa ca vom afla cel mai sigur la anu sad.gif
Bebele meu are 157 de gr tongue.gif

felicitari Roxxy! sa fie sanatos!
alina16carmen
QUOTE(tunderke @ Dec 8 2010, 12:57 PM) *
Eu va zic buna dimineata acum.
M-am trezit tarziu, si mi s-a terminat cafeaua, asa ca nu am mai avut timp sa deschid laptopul sa va salut si sa beau cafeaua cu voi.
Am baut un pic aici la scoala.
MMV mersi de cafea.
Loredana ma bucur ca esti bine.
Eu azi inca nu am simtit-o pe bebe, si acum cand m-am apucat sa scriu, incepe sa ma loveasca. A stiut ca il/o parasc.
Azi o sa sun la cabinet sa vedem daca pot merge vineri la eco, ca maine primim salariul si putem merge super.gif .
Abia astept, poate ne zice ce este.

Acum am observat ca mi s-a deschis si a sasea floricica.
super.gif super.gif super.gif

Felicitarii pt cea de-a sasea floricica! si bafta sa poti merge la eco! poate afli ce ascunzi acolo in burtica!
alina16carmen
QUOTE(MMV @ Dec 7 2010, 11:22 PM) *
roxy felicitari pt cuc.
nu v-am spus ca al meu a zis ca cine rade la urma, rade mai bine. in sinea lui inca mai spera sa fie baiat si ca dr sa nu fi vazut bine. il las sa viseze in lumea lui, insa i-am replicat clar ca este exclus numele Matei.
cred ca mandrei mele ii cam este frica de apa. vb cu mama la telefon, a salutat-o, m-a ridicat din scaun si cand a auzit ca mergem la baie, s-a potolit. am stat eu in cada intr-o parere, insa reactie zero. acum ca am iesit din apa si ne-am uscat, cum a inceput sa topaie iar. deci ori ii este frica, ori ii place prea mult si se relaxeaza.
seara buna va doresc. merg sa o intind ca vrea joaca de acum

eu cred ca ii place la baitza. am inteles ca clipocitul apei ii linisteste. o sa vezi dupa ce se va naste cat ii va placea la baitza. daria mea cand urla de colici, daca o bagam in caditza cu apa se linistea instantaneu.
alina16carmen
QUOTE(loredana03 @ Dec 8 2010, 11:15 AM) *
salutare!
noi suntem bine insa doar ce apucam sa citesc si intervenea cate ceva si nu apucam sa scriu.
vineri am petrecut ca de am facut 23 de ani si deja ma simt batranica.
bebe isi face simtita prezenta cred ca ora de ora si din ce in ce mai puternic, nu-mi amintesc ca denis sa fi lovit asa rau, insa asa senzatii placute imi ofera "loviturile" lui.
andra2000 si roxxy87 felicitari pentru baietei si sa va bucurati de ei din tot sufletul.
ari un pupic la burticuta si unul pentru darius.
mmv avertizeaza-ti sotul ca trebuie sa aiba grija strasnica de fetita ca la cati baietei sunt prin preajma...
tunderke o zi usoara la scoala si sa vina cat mai repede vacanta.
alina pupici pentru burticuta si pentru baietel cred ca abia astept sa vezi ce e si celalalt.
maia vrem poze cu burticutza!
sper ca nu am sarit pe nimeni1
va pup si va doresc o zi buna!

occasion.gif LA MULTI ANI LORE! Pe 3 dec ai implinit o varsta f frumoasa! Sa fii sanatoasa si fericita si sa te bucuri de cei doi copii! occasion.gif
Sa stii ca sunt f curioasa ce daca si celalalt e baiat. eu asa cred, dar pana pe 18 cand voi face eco nu mai e mult.
pupam si noi mamica, bebelul din burtica si pe pustiul Denis! tzuc.gif
alina16carmen
tocmai am aflat ca Botis, ministrul muncii care sustine reducerea concediului la 1 an, ameninta ca isi va da demisia! Cred ca joaca teatru! Astia discuta ca nebunii si nu mai termina de hotarat. ne tin in tensiune aiurea.
MMV
deja incep sa plang ca isi da demisia botis. iote floesck.
loredana03
felicitari tunderke si mmv pentru cea de-a sasea luna si uite asa usor usor acus ne laudam ca intram in luna a noua.
noi am fost putin pe afara ca e f cald parca ar veni primavara si acum respectam rutina, ne odihnim la un somnulet.
mmv, denis e bine doar ca de ieri mi-a facut diaree de ce nu stiu, banuiesc ca e vreo maseluta ca nu e marait nu are nimic doar kk moale si e trecut la regim.
si mie imi e din ce in ce mai greu sa dorm pentru ca eu dorm de fel doar pe burta iar acum nu se mai poate mai ales ca mi se pare ca in ultimele saptamani mi-a crescut f mult.
alina mersi de urare si o sa vezi ca usor usor va intelege si daria ca e bebe in burtica. denis dc papa ceva vine si pune pe burtica si zice "papa bebe". mi-e asa drag si ii multumesc lui dumnezeu pentru momentul ales sa ne trimita un bebe.

asa si ca sa fiu in ultimele tendinte am niste nervi pe conducatorii nostrii incat in fata dc i-as avea vai de steaua lor.....
botis a zis la misto de demisie, de fapt a bagat-o pe aia ca se refera la demisia unui subaltern. nu pleca ei de la oala plina cu sarmale asa tam nesam....
si uite asa merg sa ma culc , ca sa ma mai linistesc putin...
alina16carmen
QUOTE(MMV @ Dec 8 2010, 02:43 PM) *
deja incep sa plang ca isi da demisia botis. iote floesck.

iti dai seama ca nici eu nu plang. dar macar daca ar fi adevarat. nu cred eu ca plaeca el asa usor de pe un loc asa caldut....
ari05
QUOTE(loredana03 @ Dec 8 2010, 09:15 AM) *
salutare!
noi suntem bine insa doar ce apucam sa citesc si intervenea cate ceva si nu apucam sa scriu.
vineri am petrecut ca de am facut 23 de ani si deja ma simt batranica.
bebe isi face simtita prezenta cred ca ora de ora si din ce in ce mai puternic, nu-mi amintesc ca denis sa fi lovit asa rau, insa asa senzatii placute imi ofera "loviturile" lui.
andra2000 si roxxy87 felicitari pentru baietei si sa va bucurati de ei din tot sufletul.
ari un pupic la burticuta si unul pentru darius.
mmv avertizeaza-ti sotul ca trebuie sa aiba grija strasnica de fetita ca la cati baietei sunt prin preajma...
tunderke o zi usoara la scoala si sa vina cat mai repede vacanta.
alina pupici pentru burticuta si pentru baietel cred ca abia astept sa vezi ce e si celalalt.
maia vrem poze cu burticutza!
sper ca nu am sarit pe nimeni1
va pup si va doresc o zi buna!

La multi ani Lore !!! ce zici tu ca te simti batranica? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif eu ce sa zic ca schimb prefixul imediat ... sad.gif

va pupam si noi !
ari05
QUOTE(alina16carmen @ Dec 8 2010, 11:31 AM) *
si eu ma emotionez cand imi amintesc momentul cand am luat-o pe daria prima data in brate si se uita fix spre mine cand mi-a auzit vocea! si abia astept sa retraiesc acele clipe! as fi vrut si eu ca daria sa ma pupe pe burta,dar cred ca e prea mica sa fie ea constienta ca acolo are 2 fratiori.ii tot explic, mai pupa burtica din cand in cand dar dupa ce insist eu...

inca e micuta sa -si dea seama prea bine ce e cu burtica ta... Darius e cu un an mai mare, si intelege mai multe deja...

si eu abia astept cliepele alea, de dupa nastere... ma tot rog sa fiu ok de data asta cu cezariana, sa nu mai am asa dureri, sa pot sa-mi iau salon sa stau cu piciu meu, ca data trecuta am stat separat... Daius era la secia de copii, si mergeam doar la alaptat, ca nu ma puteam ocupa de el... si asa imi trebuiau vreo 15-20 de min de fiecare data cand trebuia sa ma dau jos di npat... vai chinuitor a fsot... sper din tot sufletul k de data asta sa fie mai bine, pt ca chiar i mi doresc sa stau cu bebe in salon acum ... era enervant cu Darius,. ca in afara orelor de alaptare, era inchisa usa la sectia de copii, si nu puteai intra... era frustrant ca nu puteam mereg la el cand vroiam... doar atata aveam noroc ca era in primul salon, si il vedeam pe geam ...
ari05
QUOTE(alina16carmen @ Dec 8 2010, 12:33 PM) *
tocmai am aflat ca Botis, ministrul muncii care sustine reducerea concediului la 1 an, ameninta ca isi va da demisia! Cred ca joaca teatru! Astia discuta ca nebunii si nu mai termina de hotarat. ne tin in tensiune aiurea.



QUOTE(MMV @ Dec 8 2010, 12:43 PM) *
deja incep sa plang ca isi da demisia botis. iote floesck.


liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif subscriu MMV... deja imi dau lacrimile si mie

macar de si-ar da Basescu demisia...atunci ar fi bine...
alina16carmen
QUOTE(loredana03 @ Dec 8 2010, 02:56 PM) *
felicitari tunderke si mmv pentru cea de-a sasea luna si uite asa usor usor acus ne laudam ca intram in luna a noua.
noi am fost putin pe afara ca e f cald parca ar veni primavara si acum respectam rutina, ne odihnim la un somnulet.
mmv, denis e bine doar ca de ieri mi-a facut diaree de ce nu stiu, banuiesc ca e vreo maseluta ca nu e marait nu are nimic doar kk moale si e trecut la regim.
si mie imi e din ce in ce mai greu sa dorm pentru ca eu dorm de fel doar pe burta iar acum nu se mai poate mai ales ca mi se pare ca in ultimele saptamani mi-a crescut f mult.
alina mersi de urare si o sa vezi ca usor usor va intelege si daria ca e bebe in burtica. denis dc papa ceva vine si pune pe burtica si zice "papa bebe". mi-e asa drag si ii multumesc lui dumnezeu pentru momentul ales sa ne trimita un bebe.

asa si ca sa fiu in ultimele tendinte am niste nervi pe conducatorii nostrii incat in fata dc i-as avea vai de steaua lor.....
botis a zis la misto de demisie, de fapt a bagat-o pe aia ca se refera la demisia unui subaltern. nu pleca ei de la oala plina cu sarmale asa tam nesam....
si uite asa merg sa ma culc , ca sa ma mai linistesc putin...

ce scump e el ca il hraneste pe cel mic. daria isi hraneste bebelusii ei de jucarie. si chiuie cum vede un bebe la tv sau in realitate. e topita dupa copii.
am vazut si eu ca a dat-o la intors. nu pleca el asa usor.
ari05
felicitari fetelor , tunderke, MMV , pt a 6-a floricica tzuc.gif


QUOTE(loredana03 @ Dec 8 2010, 12:56 PM) *
felicitari tunderke si mmv pentru cea de-a sasea luna si uite asa usor usor acus ne laudam ca intram in luna a noua.
noi am fost putin pe afara ca e f cald parca ar veni primavara si acum respectam rutina, ne odihnim la un somnulet.
mmv, denis e bine doar ca de ieri mi-a facut diaree de ce nu stiu, banuiesc ca e vreo maseluta ca nu e marait nu are nimic doar kk moale si e trecut la regim.
si mie imi e din ce in ce mai greu sa dorm pentru ca eu dorm de fel doar pe burta iar acum nu se mai poate mai ales ca mi se pare ca in ultimele saptamani mi-a crescut f mult.
alina mersi de urare si o sa vezi ca usor usor va intelege si daria ca e bebe in burtica. denis dc papa ceva vine si pune pe burtica si zice "papa bebe". mi-e asa drag si ii multumesc lui dumnezeu pentru momentul ales sa ne trimita un bebe.

asa si ca sa fiu in ultimele tendinte am niste nervi pe conducatorii nostrii incat in fata dc i-as avea vai de steaua lor.....
botis a zis la misto de demisie, de fapt a bagat-o pe aia ca se refera la demisia unui subaltern. nu pleca ei de la oala plina cu sarmale asa tam nesam....
si uite asa merg sa ma culc , ca sa ma mai linistesc putin...

odihna placuta lore !

eu deja nu ma mai pot odihni... adik e greu pana adorm... acum am probl si cu picioarele... nu stiu cum sa ma explic... mi le simt grele... parca se umfla ... nu ma dor... dar nu le suport ... e atare aiurea...
alina16carmen
QUOTE(ari05 @ Dec 8 2010, 03:04 PM) *
La multi ani Lore !!! ce zici tu ca te simti batranica? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif eu ce sa zic ca schimb prefixul imediat ... sad.gif

va pupam si noi !

si eu ce sa mai zic ca am schimbat in iulie prefixul? dar pe mine ma mentin tanara sufleteste, daria, ca altfel....
MMV
se pare ca de acum incepem sa retinem apa in organism. eu am ramas socata cand am vazut ca am luat intr-un timp scurt. ce-i drept beau apa, insa nu elimin cat beau.
si eu imi simt picioarele grele, insa as merge mereu si mereu. aseara m-am trezit cu mainile amortite.
am si eu o intrebare: vi s-a format linia neagra? la mine nu se vede nimic, e totul ca inainte
alina16carmen
QUOTE(ari05 @ Dec 8 2010, 03:08 PM) *
inca e micuta sa -si dea seama prea bine ce e cu burtica ta... Darius e cu un an mai mare, si intelege mai multe deja...

si eu abia astept cliepele alea, de dupa nastere... ma tot rog sa fiu ok de data asta cu cezariana, sa nu mai am asa dureri, sa pot sa-mi iau salon sa stau cu piciu meu, ca data trecuta am stat separat... Daius era la secia de copii, si mergeam doar la alaptat, ca nu ma puteam ocupa de el... si asa imi trebuiau vreo 15-20 de min de fiecare data cand trebuia sa ma dau jos di npat... vai chinuitor a fsot... sper din tot sufletul k de data asta sa fie mai bine, pt ca chiar i mi doresc sa stau cu bebe in salon acum ... era enervant cu Darius,. ca in afara orelor de alaptare, era inchisa usa la sectia de copii, si nu puteai intra... era frustrant ca nu puteam mereg la el cand vroiam... doar atata aveam noroc ca era in primul salon, si il vedeam pe geam ...

astept si eu clipa cand va pricepe mai mult.
la maternitatea unde nasc eu nu ai posibilitatea sa iei copilul cu tin in salon, decat daca iti iei rezerva si costa 500 de lei. mi se pare prea scumpa. nici macar geam nu e la salonul bebelusilor sa-i putem vedea.
andra2000
Buna burtici gravida.gif .Sa incepem cu urarile intai:felicitari fetelor pt a sasea floricica.Lore oFloare.gif la multi ani si din partea noastra.Nu am intrat mai devreme pt ca m-am apucat sa ii tricotez o paturica lui bebe.Stiu ca pare demodat dar asa imi mai ocup si eu timpul cu cate ceva.
tunderke
Lore occasion.gif occasion.gif occasion.gif .
Si eu am schimbat prefixul, numai acum in octombrie.

QUOTE(andra2000 @ Dec 8 2010, 02:40 PM) *
Buna burtici gravida.gif .Sa incepem cu urarile intai:felicitari fetelor pt a sasea floricica.Lore oFloare.gif la multi ani si din partea noastra.Nu am intrat mai devreme pt ca m-am apucat sa ii tricotez o paturica lui bebe.Stiu ca pare demodat dar asa imi mai ocup si eu timpul cu cate ceva.


Foarte bine faci. Si eu mi-am adunat ata, si materiale si cand raman acasa vreau sa-i fac la bebe mai multe lucruri.
Mie nu mi se pare un lucru demodat, mi se pare minunat, daca il faci tu, atunci ti-e mai drag cred.
Sa ne pui si noua poza cand ai terminat.
ari05
QUOTE(alina16carmen @ Dec 8 2010, 01:24 PM) *
si eu ce sa mai zic ca am schimbat in iulie prefixul? dar pe mine ma mentin tanara sufleteste, daria, ca altfel....

biggrin.gif sincer nici eu nu ma simt de aproape 30 de ani (eu schimb prefixul inainte sa vina bebe, in aprilie , deci super cadou de ziua mea o sa primesc la anul biggrin.gif )... dupa mintea mea, inca-s de 20-21 ani maxim liwlol.gif cateodata stau si ma gandesc cum a zburat timpul, mai ales de la terminarea facultatii... ma gandesc ca deja-s maritata, cu 2 copii imediat...
pe la 20 de ani, nici nu ma gandeam sa=mi fac familie asa repede... ziceam ca pe primul loc cariera,.. si apoi vad eu dk imi gasesc sot, sau dk nu ii fac eu copil cu careva, acolo , dupa 30 de ani liwlol.gif numa ca nu s-au potrivit planurile liwlol.gif
ari05
QUOTE(MMV @ Dec 8 2010, 01:34 PM) *
se pare ca de acum incepem sa retinem apa in organism. eu am ramas socata cand am vazut ca am luat intr-un timp scurt. ce-i drept beau apa, insa nu elimin cat beau.
si eu imi simt picioarele grele, insa as merge mereu si mereu. aseara m-am trezit cu mainile amortite.
am si eu o intrebare: vi s-a format linia neagra? la mine nu se vede nimic, e totul ca inainte

si eu retin apa la greu sad.gif la mine nu-i problema cu umblatul , din cotra... doar cand ma intind incep sa ma deranjeze picioarele... si degeaba le tin in sus, ca tot asa disconfort simt ... sad.gif

nici la mine nu se vede inca linia neagra... sper sa nici nu apara prea repede,.. mie nu mi-a placut-o niciodata , sa mi-o vad pe burtoc liwlol.gif doh.gif
ari05
QUOTE(alina16carmen @ Dec 8 2010, 01:46 PM) *
astept si eu clipa cand va pricepe mai mult.
la maternitatea unde nasc eu nu ai posibilitatea sa iei copilul cu tin in salon, decat daca iti iei rezerva si costa 500 de lei. mi se pare prea scumpa. nici macar geam nu e la salonul bebelusilor sa-i putem vedea.

pai si eu tot rezerva imi iau ... ca altfel stai cu inca cineva in salon... sau cu inca 3 mamici ,.. si eu nici nu ma gandesc la asa ceva... sa dau iar i ndepresie din cauza vizitelor... eu sunt mai ... "salbatica" de felul meu cand nu ma simt bine... nu vreau sa vad pe nimeni ...
la noi la maternitate e asa... un etaj e cu saloane in care poti sta cu copilul , si sunt cu 2 sau 4 paturi + cateva rezerve dk vrei sa stai singura cu copilul, si ai TV , frigider in salon .

si un alt etaj e cu saloane, cu 2 paturi, in care mamele stau singure, si copii sunt in capatul etajului la sectia de copii + cateva rezerve dk vrei sa stai singura cuc tongue.gif

eu sigur imi voi lua rezerva... din cate stiu eu e 70 lei / noapte , cel putin asa a fsot in 2008 ... nu stiu dk s-a mai scumpit , dar sper sa nu fie mai mult de 100 lei / noapte, ca altfel nu-mi permit... ca la noi se sta o sapt in maternitate pt cezariana... nu stiu cum in alte orase le dau drumul mamicilor cu cezariana dupa 2-3 zile.. la noi 2-3 zile te tine dupa nastere naturala...

asa... deci, eu la rezerva vreau, si sper sa ma simt ok, astfel incat sa stau cu bebe in salon... ca tare mult vreau ...
ari05
QUOTE(andra2000 @ Dec 8 2010, 02:40 PM) *
Buna burtici gravida.gif .Sa incepem cu urarile intai:felicitari fetelor pt a sasea floricica.Lore oFloare.gif la multi ani si din partea noastra.Nu am intrat mai devreme pt ca m-am apucat sa ii tricotez o paturica lui bebe.Stiu ca pare demodat dar asa imi mai ocup si eu timpul cu cate ceva.

andra, si eu tricotam fff mult pe vremuri... plus ca ma relaxa f mult... poate ar trebui sa-mi reiau indeletnicirile, poate ma mai relaxez ... numai ca de Dari sigur nuas prea putea...
tunderke
Cred ca si eu incep sa retin apa, am observat ca mi se umfla un pic mana, seara observ mai mult.
Linia neagra nici mie nu mi-a aparut.
andra2000
QUOTE(tunderke @ Dec 8 2010, 01:27 PM) *
Lore occasion.gif occasion.gif occasion.gif .
Si eu am schimbat prefixul, numai acum in octombrie.
Foarte bine faci. Si eu mi-am adunat ata, si materiale si cand raman acasa vreau sa-i fac la bebe mai multe lucruri.
Mie nu mi se pare un lucru demodat, mi se pare minunat, daca il faci tu, atunci ti-e mai drag cred.
Sa ne pui si noua poza cand ai terminat.


Merge putin cam greu ca sunt la inceput.Nu stiu sa fac decat un model.Vreau sa o fac din mai multe romburi pe care o sa le cos intre ele si apoi sa fac marginea.Sper sa termin pana nasc biggrin.gif .O sa va pun poze.
ari05
app fetelor ,de DPN .... eu chiar m-am uitat sa vad cand cad pastele anul viitor... si cad in 24 aprilie sad.gif
pe mine dk ma programeaza in 20 pt cezariana , o sa prind Paste;le in spital si o sa fac sigur depresie urata... ca si asa urasc din tot sufletul spitalele,.. si de mai stau si in spital de sarbatori, vai de capul meu sad.gif
acum ma gandeam sa vb cu dr la urmatorul control ,sa-l intreb cum facem cu cezariana... ca nici nu as vrea sa ma programeze sa-l scoatem prea repede pe Razvi , ca vreau sa fie dezvoltat cu trebuie, plamanii, si tot... eventual dk ma programeaza in 18 aprilie, si atunci in Vinerea Mare sa ma lase din spital, ca 5 zile sigur trebuie sa stau pt tratament si injectii ... numai ca ar tebui sa revin a doua zi de paste sa-mi scoata firele, si nu stiu dk lucreaza atunci, desi asa ar trebui... ce aiurea e sa nasti in preajma sarbatorilor sad.gif
ari05
QUOTE(tunderke @ Dec 8 2010, 03:42 PM) *
Cred ca si eu incep sa retin apa, am observat ca mi se umfla un pic mana, seara observ mai mult.
Linia neagra nici mie nu mi-a aparut.

mie mainile nu mi se umfla, daor imi amortesc... noaptea mai ales.. .de multe ori ma trezesc ca ma doare rau mana, si simt furnicaturi... cum e amortita...
loredana03
multumesc fetelor pentru urari!
mi se pare ca trec prea repede anii si nu am timp sa fac tot insa acum sunt pe primul plan cei doi pitici.
mie sincer mi-e frica sa ma vait ca nu stoiu ce voi face pana in luna a noua. dureri am si eu dar sus la bazin de simt cateodata ca mi se despart soldurile. la denis stiu ca prin luna a opta au aparut ca se pregatea corpul de nastere insa acum nu stiu de ce asa devreme.
pe cantar nu m-am mai urcat ca mi-e cam frica.
andra mi se pare minunat ca ii lucrezi pntru bebe as vrea si eu dar nu cred ca m-ar lasa denis.
nici unde nasc eu nu sunt astfel de rezerve ci doar 4-5 paturi iar la copii tot asa la 3 ore se merge la alaptat.
ma gandesc cu groaza ca atunci voi sta vreo saptamana in spital si nu stiu cum va fi denis ca nu am stat asa mult despartiti, dar om trece noi si peste asta.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.