Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Aprilie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188
MMV
QUOTE(alina16carmen @ Nov 24 2010, 01:40 PM) *
daca ti-as spune ce treaba au nasii cu numele, as folosi numai beep-uri. nici in iasi, de unde vin eu, nasii nu au nicio treaba cu numele copiilor. eeei, aici in arges e alta mancare de peste. nasii de cununie am fost obligati sa-i punem pe cei care lk-au botezat pe sot, ca altfel cica ne blestemau...asa se zice. ca daca nu-i intrebi daca vor te blesteama! o tampenie. si la botez e obiceiul sa-i pui un nume dupa nas. bine ca nu-i chaema marghioala si gheorghe!

si pe la tara buneilor mei se obisnuieste asa..chiar ne-au certat buneii ca nu am intrebat nasii de botez daca nu vor sa ne cunune nervi.gif
cat despre nume, consider ca e copilul meu si sunt singura, bine plus tatal copilului, care decid asupra numelui lui. e truda liwlol.gif noastra nu a nasilor. si cine vine cu mofturi, ii rog sa-si mai faca un copil sa se simta impliniti
Roxxy87
QUOTE(MMV @ Nov 24 2010, 01:58 PM) *
da...am tras-o de pe net liwlol.gif


e ceva de capu ei? tongue.gif
poti sa mi-o dai si mie te rog? biggrin.gif
alina16carmen
QUOTE(ari05 @ Nov 23 2010, 07:11 PM) *
cred ca s-au incurcat borcanele biggrin.gif

eu acum ma gandeam la un nume... Razvan... ca nu stiu pe nimeni din cunoscuti sa aibe baietel cu numele asta...

off nasol e cu numele de baieti... ca toate am facut baieti in ultimii ani, si nu putem sa punem nume identice...
si asa e strexant la culme in parc.. ca e plin la noi de Dariusei... si cand strigam cate una DARIUS !!!! vin 10 copii doh.gif

frumos si Razvan. si chiar nu e un nume prea des intalnit. vezi ce zice sotul. sau poate nu-i place soacrii? biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
alina16carmen
QUOTE(MMV @ Nov 24 2010, 04:12 PM) *
si pe la tara buneilor mei se obisnuieste asa..chiar ne-au certat buneii ca nu am intrebat nasii de botez daca nu vor sa ne cunune nervi.gif
cat despre nume, consider ca e copilul meu si sunt singura, bine plus tatal copilului, care decid asupra numelui lui. e truda liwlol.gif noastra nu a nasilor. si cine vine cu mofturi, ii rog sa-si mai faca un copil sa se simta impliniti

sunt perfect de acord cu tine. pe mine m-a socat chestia asta cu nasii cand mi-a zis-o sotul la inceput. acum m-am obisnuit cu ideea. incerc sa impac si capra si varza. partea buna e ca numele cu care imi strig copii le aleg eu. bine, il intreb si pe sot, dar nu se impune el cu nume ciudate. oricum si lui ii place Tudor si Andrei, dar mai vedem, ca parca vad ca-s doua fetite gogosele. ca asa am crezut si prima oara ca am baiat si la morfo mi-a zis fata, asa ca....
alina16carmen
QUOTE(tunderke @ Nov 23 2010, 07:59 PM) *
sunt unguroaica biggrin.gif

aaah! acum inteleg eu de ce Timea e atat de frumoasa. mereu am admirat unguroaicele si ukrainencele. chair era o fata f frumoasa din Ungaria la gimnastica acum cativa ani. imi scapa numele, dar era poreclita lebada. era f frumoasa, inalta. ce mai!
tunderke
QUOTE(Roxxy87 @ Nov 24 2010, 02:43 PM) *
e ceva de capu ei? tongue.gif
poti sa mi-o dai si mie te rog? biggrin.gif


Scrie adresa de mail, sa-ti trimit linkul unde gasesti mai multe carti.
alina16carmen
QUOTE(ari05 @ Nov 23 2010, 08:32 PM) *
biggrin.gif noroc ca nu ne intalnim LIVE , ca atunci era probl si cu numele asta...

tocmai a ajuns al meu acasa... cu alta propunere de nume... DENIS nervi.gif deci .... no way !!!!!!!!!!!!!!! nume predestinat... sa fie k si copilul din accel film, Denis, pericol public... no way !!!!!!!!! nono.gif imi ajunge Darius... ca pe Darius trebuia de fapt sa-l cheme DENIS... la cate face doh.gif
biggrin.gif tzuc.gif

de Denis sa te feresti, desi nu am observat ca lore sa se planga de fiul ei. o fi mai cuminte, poate. e un nume f frumos, dar cred eu periculos
alina16carmen
QUOTE(Roxxy87 @ Nov 23 2010, 08:40 PM) *
fetelor am aflat ca la cumata mea ia lua doar oglinda dreapta deci nu are nimic...maine merge la politie...adevaru e ca nu e o buna soferita. e al doilea accident in nici o luna...asa ca
si domnul meu sotior a mintit polititistul ca la soacra mea e rau ( soacramea e bolnava de cancer de san si face citostatice...si in nebunia aia a lor sa fuga repede la ficasa si-a uitat peruca acasa biggrin.gif ) si se uita politistul in masina si surpriza...vede o femeie cheala... i-a dat a meu niste bani si a scapat....deci putem merge la cumparaturi cu ai mei tongue.gif

bine ca a scapat fara permis ridicat. spor la cumparaturi!
loredana03
am luat o puaza si acum incarc niste poze.
mie mi-a placut mult de tot numele denis si ce sa mai nu numele face copilul ci cum il cresti asa il ai.
cunosc fetite si baietei cu alte numesi sunt mult mai "periculosi" decat denis.
22 saptamani



si pentru mmv

dar nu ma pot abtine sa nu pun o poza si cu puiutul meu mare


ps: da mmv azi am intrat in cea de-a sasea luna. trece timpul si usor usor ajungem in martie-aprilie.
alina16carmen
QUOTE(ari05 @ Nov 23 2010, 09:13 PM) *
nicieu nu pra ma am cu sofatul... de-aia stau cu permisul om poseta... e de decor doar...
decat sa fac ceva accident, evit sa conduc...

pe mine ma roaga tatal meu de la 18 ani sa fac scoala si acu am 30 de ani. nu simt ca am vocatie pt asa ceva. de ce sa incurc traficul? si nu e mai comod sa am sofer si sa stau linistita?
alina16carmen
QUOTE(loredana03 @ Nov 24 2010, 06:01 PM) *
am luat o puaza si acum incarc niste poze.
mie mi-a placut mult de tot numele denis si ce sa mai nu numele face copilul ci cum il cresti asa il ai.
cunosc fetite si baietei cu alte numesi sunt mult mai "periculosi" decat denis.
22 saptamani



si pentru mmv

dar nu ma pot abtine sa nu pun o poza si cu puiutul meu mare

felicitari pt intrarea in 6 luni!
nici eu nu am zis ca Denis nu e un nume frumos. departe de mine gandul, doar ca stiu 2 cazuri de Denisi f neastamparati, ca si baietelul din film. si chiar ziceam ca al tau pare mai cuminte, ca nu am auzit sa te plangi de el...
sa stii ca parca seamana la fizic cu Denis, baietelul din film. e f frumusel! si zambaret! sa-ti traiasca!
si de burtica ce sa mai zic! e frumoasa!
si rulourile arata grozav!
ari05
ceau fetelor, eu aCUM am luat o mica pauza, ca m-am apucat de azi de curatenia generala.... uuff greu e cu burtoc, mai ales ca DArius numa ma incurca, ca nu poate sta cuminte la desene sau sa se joace nervi.gif numa in curu meu e, sa vada tot ce fac... off curios poate fi doh.gif ma apuc iar de spalat geamuri... ca vreau sa termin azi si sufrageria, ca dormitoarele le-am terminat ... maine mi-am programat living-ul ca e mare... pe vineri baile, ca am ce smotrui ... si sambata bucataria... ca iar e imensaaa !!! de aia mi-e cel mai groaza...
ah, si trasei o cearta buna cu al meu la telef mai inainte.. .ca i-am zis ca sambata sa-l duca pe DArius la ma-sa, ca si el are treaba la casa, mama merge in sat... eu de Darius nu pot face bucataria ca tre sa dezghet si frigiderul... asa ca m-am gandit sa-l trimit la scroafa, si asa imi urla zilnic ca vrea la ea... dar al meu nu vrea sa-l lase acolo, ca ii e frica... normal ,ca nu e in stare aia sa aiba grija de el... dar... nu am interseaza... sa se descurce... ca doar pt ei tot tembele e mai buna... na , sa0-i vad acum, cum se descurca fara mine si fara mama...


QUOTE(alina16carmen @ Nov 24 2010, 01:40 PM) *
daca ti-as spune ce treaba au nasii cu numele, as folosi numai beep-uri. nici in iasi, de unde vin eu, nasii nu au nicio treaba cu numele copiilor. eeei, aici in arges e alta mancare de peste. nasii de cununie am fost obligati sa-i punem pe cei care lk-au botezat pe sot, ca altfel cica ne blestemau...asa se zice. ca daca nu-i intrebi daca vor te blesteama! o tampenie. si la botez e obiceiul sa-i pui un nume dupa nas. bine ca nu-i chaema marghioala si gheorghe!

ce tampenie de obiceiuri doh.gif eu niciodata nu am tinut cont de ele, ca si la noi sunt, dar altele... eu mi-i iau pe toti in cap, si fac cum vreau eu ... mi se falfaie de toti tongue.gif smile.gif

QUOTE(alina16carmen @ Nov 24 2010, 03:39 PM) *
frumos si Razvan. si chiar nu e un nume prea des intalnit. vezi ce zice sotul. sau poate nu-i place soacrii? biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

de-aia imi place si mie, ca nu prea e des intalnit Razvan... la al meu inca nu i-am zis... astept morfologia fetala, si dk tot baietel se va arata, il voi anunta atunci...
cat despre... soacra ziceai ??? ea n-are ce comenta... spada.gif sa indrazneasca sa zica ceva... orice... legat de sarcina, nastere, bebe, ca-i bag cuvintele inapoi pe gat, la ce nervi am pe ea....
alina16carmen
QUOTE(Roxxy87 @ Nov 24 2010, 02:27 PM) *
multumesc mult tzuc.gif
apropo u ai cartea sotilor capraru??? cum e???

eu am cumparat-o la inceputul sarcinii cu daria, adica acum 2 ani si am dat 70 de lei pe ea. mi s-a parut mai comod sa o am asa decat doar pe calculator. o pot rasfoi cum vreau. mi-a fost de mare folos.pana la un an ma uitam periodic pe ea sa vad ce ar trebui sa mai fac fie'mea in fiecare luna. acum ma uit mai rar, dar e f utila!
tunderke
Lore ai o burticuta foarte draguta, iar Denis e un scump.
tzuc.gif
tunderke
QUOTE(alina16carmen @ Nov 24 2010, 04:11 PM) *
eu am cumparat-o la inceputul sarcinii cu daria, adica acum 2 ani si am dat 70 de lei pe ea. mi s-a parut mai comod sa o am asa decat doar pe calculator. o pot rasfoi cum vreau. mi-a fost de mare folos.pana la un an ma uitam periodic pe ea sa vad ce ar trebui sa mai fac fie'mea in fiecare luna. acum ma uit mai rar, dar e f utila!


eu am primit cartea imprumut cand am nascut-o pe fata, dar era in limba magriara, multe luni am tot citit din ea, e foarte utila, acum mi-am salvat-o in calculator, am vrut sa o scot la imprimanta, dar sunt multe pagini si am zis ca mai bine ma uit pe calculator cand am nevoie, in schimb am scos la imprimanta o alta carte mama si copilul, am vazut la librarie, dar e foarte scumpa, asa am luat mai bine foi, si am scos la imprimanta la scoala (in laborator am si imprimanta), urmeaza sa perforez foile si sa le pun intr-un dosar

mai avem putin si ajungem la 100 de pagini super.gif
alina16carmen
QUOTE(tunderke @ Nov 24 2010, 02:21 PM) *
Am terminat si pe ziua de azi. A fost foarte obositor.
Acum astept sa ma duc acasa sa ma intind.



QUOTE(tunderke @ Nov 24 2010, 02:33 PM) *
inca mai am pana la odihna, pana ajung acasa trece si ora 2, dar e liniste, sunt eu singura in laborator, am deschis si geamul si e bine

bine ca ai scapat si de azi. sa te odihnesti!
alina16carmen
QUOTE(ari05 @ Nov 24 2010, 06:11 PM) *
ceau fetelor, eu aCUM am luat o mica pauza, ca m-am apucat de azi de curatenia generala.... uuff greu e cu burtoc, mai ales ca DArius numa ma incurca, ca nu poate sta cuminte la desene sau sa se joace nervi.gif numa in curu meu e, sa vada tot ce fac... off curios poate fi doh.gif ma apuc iar de spalat geamuri... ca vreau sa termin azi si sufrageria, ca dormitoarele le-am terminat ... maine mi-am programat living-ul ca e mare... pe vineri baile, ca am ce smotrui ... si sambata bucataria... ca iar e imensaaa !!! de aia mi-e cel mai groaza...
ah, si trasei o cearta buna cu al meu la telef mai inainte.. .ca i-am zis ca sambata sa-l duca pe DArius la ma-sa, ca si el are treaba la casa, mama merge in sat... eu de Darius nu pot face bucataria ca tre sa dezghet si frigiderul... asa ca m-am gandit sa-l trimit la scroafa, si asa imi urla zilnic ca vrea la ea... dar al meu nu vrea sa-l lase acolo, ca ii e frica... normal ,ca nu e in stare aia sa aiba grija de el... dar... nu am interseaza... sa se descurce... ca doar pt ei tot tembele e mai buna... na , sa0-i vad acum, cum se descurca fara mine si fara mama...
ce tampenie de obiceiuri doh.gif eu niciodata nu am tinut cont de ele, ca si la noi sunt, dar altele... eu mi-i iau pe toti in cap, si fac cum vreau eu ... mi se falfaie de toti tongue.gif smile.gif
de-aia imi place si mie, ca nu prea e des intalnit Razvan... la al meu inca nu i-am zis... astept morfologia fetala, si dk tot baietel se va arata, il voi anunta atunci...
cat despre... soacra ziceai ??? ea n-are ce comenta... spada.gif sa indrazneasca sa zica ceva... orice... legat de sarcina, nastere, bebe, ca-i bag cuvintele inapoi pe gat, la ce nervi am pe ea....

ce scumpa esti cand vb de soacra-ta ma amuz rau! liwlol.gif liwlol.gif
spor la curatenie. eu inca nu am chef. si s-ar putea de sarbatori sa plecam la iasi la ai mei, asa ca....
MMV
QUOTE(Roxxy87 @ Nov 24 2010, 02:43 PM) *
e ceva de capu ei? tongue.gif
poti sa mi-o dai si mie te rog? biggrin.gif

de aici am descarcat mai multe carti. baga un ochi si poate te mai intereseaza si altceva
loredana03
QUOTE(ari05 @ Nov 24 2010, 04:11 PM) *
ceau fetelor, eu aCUM am luat o mica pauza, ca m-am apucat de azi de curatenia generala.... uuff greu e cu burtoc, mai ales ca DArius numa ma incurca, ca nu poate sta cuminte la desene sau sa se joace nervi.gif numa in curu meu e, sa vada tot ce fac... off curios poate fi doh.gif ma apuc iar de spalat geamuri... ca vreau sa termin azi si sufrageria, ca dormitoarele le-am terminat ... maine mi-am programat living-ul ca e mare... pe vineri baile, ca am ce smotrui ... si sambata bucataria... ca iar e imensaaa !!! de aia mi-e cel mai groaza...


ce furnica harnicuta avem aici.
si eu am vzut ca e din ce in ce mai greu cu burtica la inaintare sper sa apuc sa fac ordine peste tot inainte sa creasca mareee.
ari05
QUOTE(loredana03 @ Nov 24 2010, 04:01 PM) *
am luat o puaza si acum incarc niste poze.
mie mi-a placut mult de tot numele denis si ce sa mai nu numele face copilul ci cum il cresti asa il ai.
cunosc fetite si baietei cu alte numesi sunt mult mai "periculosi" decat denis.
22 saptamani

ps: da mmv azi am intrat in cea de-a sasea luna. trece timpul si usor usor ajungem in martie-aprilie.

ce frumoase poze, Denis e un scump !!!
dr nici nu ai burtik mare... de fapt nici a mea nu e fff mare, dk stau si ma uit... incarc imediat si eu o poza de ieri, numa ca nu se vede prea bine burtik...
loredana03
QUOTE(ari05 @ Nov 24 2010, 05:34 PM) *
ce frumoase poze, Denis e un scump !!!
dr nici nu ai burtik mare... de fapt nici a mea nu e fff mare, dk stau si ma uit... incarc imediat si eu o poza de ieri, numa ca nu se vede prea bine burtik...


hai grabeste-te ca tocami voiam sa sting calculatorul dar mai las cateva minutele. am momente cand ma balonez si zici ca mai am putin si nasc si momente cand mi se pare delicata si e a mea.
MMV
lore ce burtica draguta ai. e asa mica. bravo tie.
denis?! denis e un scump foc si m-as juca putin in falcutele lui si cu nasucul ala mic si rozachiu.
rulourile sunt prea bune, dar ingrasa. io care mancam si paine mai deunazi, acum am grija la kile liwlol.gif e bun asa.
eu mi-am listat cartile. am vreo 5 listate pana acum. mai urmeaza:)) cat mai stau la munca. si pe langa astea am si carti de bucate, dulciuri, o gramada de prostii
tunderke...gata ai terminat cu aglomeratia de la scoala. de ce carte zici ca ai listat?
eu am rabdarea sa mi le editez, le mai bibilesc in pagina si apoi listez 2 pag/pagina si le fac fata-verso. si ies mai bine
ari05
QUOTE(alina16carmen @ Nov 24 2010, 04:33 PM) *
ce scumpa esti cand vb de soacra-ta ma amuz rau! liwlol.gif liwlol.gif
spor la curatenie. eu inca nu am chef. si s-ar putea de sarbatori sa plecam la iasi la ai mei, asa ca....

biggrin.gif cred ca ii flutura urechile de cat o pomenesc liwlol.gif
nici eu nu am avut chef deloc de curatenie, dar azi m-am enrevat rau ca nu pot calca in casa de jucarii si cate boarfe aruncate am, ca doar DArius are grija sa imi faca dezastru zilnic... asa ca m-am apucat... mai mult si sa-mi strang toate tampeniile adunate, si care numai ocupa loc ...



QUOTE(loredana03 @ Nov 24 2010, 05:33 PM) *
ce furnica harnicuta avem aici.
si eu am vzut ca e din ce in ce mai greu cu burtica la inaintare sper sa apuc sa fac ordine peste tot inainte sa creasca mareee.

musai ... ca nu imi face nimeni curatenia... dk n-o fac eu sad.gif
si chiar ca e greu... nici echilibru nu mai am,... era sa si cad de cateva ori de pe scaun... ca nah... nu mai mis- precum o gazela... si m-am si speriat... DD fereste , ca nu-mi lipseste vreo cazatura... asa ca o iau incet incet, ...
ari05
QUOTE(loredana03 @ Nov 24 2010, 05:37 PM) *
hai grabeste-te ca tocami voiam sa sting calculatorul dar mai las cateva minutele. am momente cand ma balonez si zici ca mai am putin si nasc si momente cand mi se pare delicata si e a mea.

liwlol.gif
asta e de ieri ...


sper sa primesc si eu pozele de la petrecera de luni, poate vreo fata mi-a facut si mie poza mai la obiect biggrin.gif
ari05
QUOTE(MMV @ Nov 24 2010, 05:38 PM) *
lore ce burtica draguta ai. e asa mica. bravo tie.
denis?! denis e un scump foc si m-as juca putin in falcutele lui si cu nasucul ala mic si rozachiu.
rulourile sunt prea bune, dar ingrasa. io care mancam si paine mai deunazi, acum am grija la kile liwlol.gif e bun asa.
eu mi-am listat cartile. am vreo 5 listate pana acum. mai urmeaza:)) cat mai stau la munca. si pe langa astea am si carti de bucate, dulciuri, o gramada de prostii
tunderke...gata ai terminat cu aglomeratia de la scoala. de ce carte zici ca ai listat?
eu am rabdarea sa mi le editez, le mai bibilesc in pagina si apoi listez 2 pag/pagina si le fac fata-verso. si ies mai bine

ah, uitasem sa va zic si eu de cartea sotilor Capraru... si eu o avusem ,de la sora mea.. dar i-am dat-o inapoi .... pe mine nu m-a ajutat cu nimic.. adik nu mi se pare interesanta deloc doh.gif
pe mine sincer sincer... m-au ajutat mai mult fetele de pe forumuri, care aveau copilasi un pic mai maricei, si erau trecute prin tot felul , netul, pediatra ... cartile nu prea... notworthy.gif
MMV
QUOTE(ari05 @ Nov 24 2010, 05:40 PM) *
musai ... ca nu imi face nimeni curatenia... dk n-o fac eu sad.gif
si chiar ca e greu... nici echilibru nu mai am,... era sa si cad de cateva ori de pe scaun... ca nah... nu mai mis- precum o gazela... si m-am si speriat... DD fereste , ca nu-mi lipseste vreo cazatura... asa ca o iau incet incet, ...

vezsi ai grija sa nu faci tu vreo boacana. stai mai linistita.
eu deja i-am lasat instiitare alui meu cu privire la curatenia generala...si a zis ca ma ajuta
alina16carmen
QUOTE(MMV @ Nov 24 2010, 07:28 PM) *
de aici am descarcat mai multe carti. baga un ochi si poate te mai intereseaza si altceva

multumesc! am dat si eu drumul sa descarc cateva carti! tzuc.gif
tunderke
Si eu de acolo mi-am descarcat cateva, si mi-am salvat si pagina sa nu trebuiasca sa caut cand vreau sa mai descarc.
Eu am listat asta: Mama Si Copilul , Elizabeth Fenwick.

Ari ai o burticuta mica, frumoasa. Ai grija sanu cumva sa cazi, mai incet cu lucrul.

alina16carmen
QUOTE(ari05 @ Nov 24 2010, 07:40 PM) *
biggrin.gif cred ca ii flutura urechile de cat o pomenesc liwlol.gif
nici eu nu am avut chef deloc de curatenie, dar azi m-am enrevat rau ca nu pot calca in casa de jucarii si cate boarfe aruncate am, ca doar DArius are grija sa imi faca dezastru zilnic... asa ca m-am apucat... mai mult si sa-mi strang toate tampeniile adunate, si care numai ocupa loc ...
musai ... ca nu imi face nimeni curatenia... dk n-o fac eu sad.gif
si chiar ca e greu... nici echilibru nu mai am,... era sa si cad de cateva ori de pe scaun... ca nah... nu mai mis- precum o gazela... si m-am si speriat... DD fereste , ca nu-mi lipseste vreo cazatura... asa ca o iau incet incet, ...

ai grija sa nu cazi! mai lasa-le si tu ca nu vine nimeni in control!
alina16carmen
QUOTE(ari05 @ Nov 24 2010, 07:41 PM) *
liwlol.gif
asta e de ieri ...


sper sa primesc si eu pozele de la petrecera de luni, poate vreo fata mi-a facut si mie poza mai la obiect biggrin.gif

sunteti frumosi amandoi. eu mi te imaginam bruneta. si nu ai burtica mare. a mea e cam cat a ta si abia am 12 sapt.
tunderke
QUOTE(alina16carmen @ Nov 24 2010, 06:49 PM) *
sunteti frumosi amandoi. eu mi te imaginam bruneta. si nu ai burtica mare. a mea e cam cat a ta si abia am 12 sapt.


cu tine nu concureaza nimeni, ca ai doi
Karmin
Hello, citesc si eu frecvent pe aici , am o mami draga de martie 2009 printre voi smile.gif
Alina, gemeni???? cum ai reactionat cand ai aflat???? FELICITARI, SA AI O SARCINA FRUMOASA!
alina16carmen
QUOTE(tunderke @ Nov 24 2010, 08:51 PM) *
cu tine nu concureaza nimeni, ca ai doi

am eu doi, dar am si burtica construita dinainte!
alina16carmen
QUOTE(Karmin @ Nov 24 2010, 08:55 PM) *
Hello, citesc si eu frecvent pe aici , am o mami draga de martie 2009 printre voi smile.gif
Alina, gemeni???? cum ai reactionat cand ai aflat???? FELICITARI, SA AI O SARCINA FRUMOASA!

am fost foarte mirata si fericita in acelasi timp. era si sotul cu mine si el a fost f incantat!
cum te descurci cu doi copii asa apropiati de varsta?
Karmin
QUOTE(alina16carmen @ Nov 24 2010, 07:17 PM) *
am fost foarte mirata si fericita in acelasi timp. era si sotul cu mine si el a fost f incantat!
cum te descurci cu doi copii asa apropiati de varsta?



acum devine mai usor....la inceput.....mai bine nu iti spun ...
alina16carmen
o seara frumoasa sa aveti! noi ne retragem sa ne jucam un pic cu mamutica mica!
alina16carmen
QUOTE(Karmin @ Nov 24 2010, 09:21 PM) *
acum devine mai usor....la inceput.....mai bine nu iti spun ...

mda, ma gandeam eu ca nu ma asteapta vremuri usoare. am facut eu calcul si abia peste vreo 3 ani de acu incolo o sa-mi fie mai usor. dar si dupa ce harjoneala si iubareala o fi la mine in casa!
alina16carmen
sigur cat lipsesc veti ajunge la pagina o suta! va pup
Karmin
QUOTE(alina16carmen @ Nov 24 2010, 07:30 PM) *
mda, ma gandeam eu ca nu ma asteapta vremuri usoare. am facut eu calcul si abia peste vreo 3 ani de acu incolo o sa-mi fie mai usor. dar si dupa ce harjoneala si iubareala o fi la mine in casa!



oricat de greu ar fi o sa fi o mamica fericita!
sa ai grija de papusa mare sa nu se simta neglijata, si sa se simta la fel de iubita ca si inainte, sa o pregatesti din timp ca va avea inca doi parteneri de joaca, de papa, sa ii povestesti cu entuziasm....la noi e o diferenta foarte mica, dar pitica mea a asteptat incanatata fratiorul, iar acum daca o intreb pe cine iubeste ea cel mai mult, spune ca pe fratiorul ei, si spune ca asa simte ea, nu ca am fi invatat-o noi!
tunderke
QUOTE(alina16carmen @ Nov 24 2010, 07:28 PM) *
o seara frumoasa sa aveti! noi ne retragem sa ne jucam un pic cu mamutica mica!


la fel si tie. distractie placuta la joaca.
si noi imediat mancam ceva si ne punem in pat sa citim povesti inainte de culcare.
ari05
QUOTE(MMV @ Nov 24 2010, 05:49 PM) *
vezsi ai grija sa nu faci tu vreo boacana. stai mai linistita.
eu deja i-am lasat instiitare alui meu cu privire la curatenia generala...si a zis ca ma ajuta

cand am fost insarcinata cu Dari, m-a ajutat si al meu... eu eram cu indicatiile... si el facea tot ...
insa s-au schimbat f multe din pacate, dupa ce am nascut... nu intru in detalii ca nu are rost... oFloare1.gif
si dk nu fac eu ... nu face nimeni... si cum nu suport mizeria si dezordinea .... doh.gif
dar stau bine oricum biggrin.gif ...
s-a hotarat si al meu sa-l duca pe DAri sambata la ma-sa... asa ca sambata o sa pot linistita sa-mi termin curatenia
ari05
QUOTE(tunderke @ Nov 24 2010, 06:18 PM) *
Si eu de acolo mi-am descarcat cateva, si mi-am salvat si pagina sa nu trebuiasca sa caut cand vreau sa mai descarc.
Eu am listat asta: Mama Si Copilul , Elizabeth Fenwick.

Ari ai o burticuta mica, frumoasa. Ai grija sanu cumva sa cazi, mai incet cu lucrul.


tzuc.gif

QUOTE(alina16carmen @ Nov 24 2010, 06:44 PM) *
ai grija sa nu cazi! mai lasa-le si tu ca nu vine nimeni in control!


mai stii ca nu vine soacra in control ? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

QUOTE(alina16carmen @ Nov 24 2010, 06:49 PM) *
sunteti frumosi amandoi. eu mi te imaginam bruneta. si nu ai burtica mare. a mea e cam cat a ta si abia am 12 sapt.

tzuc.gif pai sunt bruneta de fel... dar ma vopesesc biggrin.gif
acum intr-adevar nu am burta f mare... dar la prima sarcina am fost imensa !!! la 5 luni, ma intreba lumea ce caut la lucru, ca nu trebuie sa nasc ??? si cand le ziceam ca am numai 5 luni, ziceau, aaaa deci ai gemeni... eu nuuuu , ca e numai unul ... si faceau o fataaaa... doh.gif ca aveam burta f mare
ari05
QUOTE(Karmin @ Nov 24 2010, 06:55 PM) *
Hello, citesc si eu frecvent pe aici , am o mami draga de martie 2009 printre voi smile.gif
Alina, gemeni???? cum ai reactionat cand ai aflat???? FELICITARI, SA AI O SARCINA FRUMOASA!

tzuc.gif te asteptam atunci sa intru si tu cu noi la povesti smile.gif

QUOTE(alina16carmen @ Nov 24 2010, 07:14 PM) *
am eu doi, dar am si burtica construita dinainte!

liwlol.gif si eu o am de la proma sarcina ramasa... chiar ma gandam,, dk nu imi ramanea de la Darius, cred ca acum poat4 nici nu se vedea ca-s insarcinata... decat f putin...
dar totusi, dk stau in picioare se vede mult mai mare burta decat in acea poza... sa vad dk reusesc sa-mi fac zilele astea, sau dk primesc vreo poza de luni ...

QUOTE(alina16carmen @ Nov 24 2010, 07:28 PM) *
o seara frumoasa sa aveti! noi ne retragem sa ne jucam un pic cu mamutica mica!

o seara frumoasa si tie tzuc.gif
Karmin
ehei, scriu mai rar, ca doar am si eu doi pitici smile.gif
FELICITARI PENTRU PRIMELE 100 DE PAGINI! LA MULT MAI MULTE!!!!
alina16carmen
QUOTE(Karmin @ Nov 24 2010, 09:38 PM) *
oricat de greu ar fi o sa fi o mamica fericita!
sa ai grija de papusa mare sa nu se simta neglijata, si sa se simta la fel de iubita ca si inainte, sa o pregatesti din timp ca va avea inca doi parteneri de joaca, de papa, sa ii povestesti cu entuziasm....la noi e o diferenta foarte mica, dar pitica mea a asteptat incanatata fratiorul, iar acum daca o intreb pe cine iubeste ea cel mai mult, spune ca pe fratiorul ei, si spune ca asa simte ea, nu ca am fi invatat-o noi!

m-ai emotionat pana la lacrimi. mi-o si imaginez pe fetita ta cum zice ca-si iubeste fratiorul. sper ca si Daria mea sa spuna ca ii iubeste cel mai mult pe cei mici sau cele mici.
am inceput sa-i povestesc deja ca in burtica are doi bebe. si ea se joaca cu degetul in buricul meu , ca acu l-a descoperit(!!) si imi da pup. nu stiu cat intelege, dar incerc.
ari05
QUOTE(Karmin @ Nov 24 2010, 08:25 PM) *
ehei, scriu mai rar, ca doar am si eu doi pitici smile.gif
FELICITARI PENTRU PRIMELE 100 DE PAGINI! LA MULT MAI MULTE!!!!

te inteleg biggrin.gif

si eu am un pici care face cat 10... asa ca doar cand doarme sau seara cand il ia tatai in primire imi permit sa mai stau pe net liwlol.gif
tunderke
QUOTE(Karmin @ Nov 24 2010, 08:25 PM) *
ehei, scriu mai rar, ca doar am si eu doi pitici smile.gif
FELICITARI PENTRU PRIMELE 100 DE PAGINI! LA MULT MAI MULTE!!!!


Multumim.
Multi tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif pentru piticii tai.
alina16carmen
QUOTE(tunderke @ Nov 24 2010, 09:43 PM) *
la fel si tie. distractie placuta la joaca.
si noi imediat mancam ceva si ne punem in pat sa citim povesti inainte de culcare.

ne-am harjonit si am dansat. apoi am aintrat un pic pe mess sa vb cu mami si am deschis si topicuirle cu mamici.
Roxxy87
fetelor aveti niste burtici superbe... biggrin.gif
de maine merg la lucru sad.gif si medicul meu ginecolog nu vrea sa imi dea risc maternal din cauza dosarului de la medicina muncii in care scrie ca nu mi se recomanda risc maternal...si nu se risca...asa ca voi merge la lucru pana voi putea lua acele 3 luni de medical sad.gif
tunderke
QUOTE(Roxxy87 @ Nov 24 2010, 09:05 PM) *
fetelor aveti niste burtici superbe... biggrin.gif
de maine merg la lucru sad.gif si medicul meu ginecolog nu vrea sa imi dea risc maternal din cauza dosarului de la medicina muncii in care scrie ca nu mi se recomanda risc maternal...si nu se risca...asa ca voi merge la lucru pana voi putea lua acele 3 luni de medical sad.gif


DE ce nu recomanda risc maternal?
Cum o sa lucrezi?
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.