Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Aprilie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188
Roxxy87
QUOTE(ari05 @ Dec 30 2010, 03:58 PM) *
ce harnicuta esti roxy !
eu acum ma apuc a fac oua umplute ca mi s-a facut pofta rau pe ele...
liwlol.gif


am avut cel mai bun ajutor din lume tongue.gif ... pe tati biggrin.gif si maine da al meu cu aspiratorul si sterge praful si eu la bucatarie si chiar ca e gata tot...
alina16carmen
QUOTE(ari05 @ Dec 29 2010, 09:37 PM) *
bananab.gif
daaaaaaaa.... mai am un pic:))
f frumoase numele... si eu ma gandisem la un moment dat la Dragos, dar 2 prietene apropiate au baietii tot Dragos... as ca am zis ca nu pu sieu ...

stai linistita ca si Razvan e un nume special si rar intalnit. si eu m-am bucurat ca am gasit doua nume pe care nu le mai poarta nimeni prin jurul nostru.
alina16carmen
QUOTE(tunderke @ Dec 29 2010, 10:46 PM) *
Ne-am intors de la eco, bebe e bine, creste, tot fata a ramas, am 25 de saptamani, am vorbit si de prenatal, o sa-l iau din 7 februarie cand incepe semestrul 2.
Nume frumoase ati ales.

Sotul vrea numele de Erika, si mie imi place, e prenumele meu (al doilea).

Ari am vazut ca ai si hainute de fetite si imi plac mult, daca as cumpara ai trimite prin posta sau cum, ca eu am hainute de la fata dar cateva tot as lua si atunci de ce sa nu castigam amandoua.

ma bucur ca bebita ta e bine! Erika e un nume f frumos!
alina16carmen
LA MULTI ANI
Noul an ce vine sa aduca cu el numai bucurii, impliniri, sanatate si noroc!



alina16carmen
EU V-AM FELICITAT DE ZI CA MAINE NU MAI AM CAND SA INTRU. va pup! ne vedem la anu! cu bine!
tunderke
QUOTE(Roxxy87 @ Dec 30 2010, 03:55 PM) *
mi-am pregatit sarmalele mi-am facut si o ciorbita de fasole cu ciolan si pe maine imi pun la fiert sarmalele si mai fac oua umplute si cam atat...sper sa nu avem musafiri ca nu prea am chef de vizite... smile.gif mai trebuie sa luam niste suc si niste bere si gata tongue.gif


Ce harnicuta ai fost. Eu nu am facut nimic de mancare azi. Sotul cu soacra a facut racile, eu am stat in camera.

QUOTE(alina16carmen @ Dec 30 2010, 04:56 PM) *
EU V-AM FELICITAT DE ZI CA MAINE NU MAI AM CAND SA INTRU. va pup! ne vedem la anu! cu bine!


LA MULTI ANI ALINA.
ari05
QUOTE(alina16carmen @ Dec 30 2010, 04:20 PM) *
stai linistita ca si Razvan e un nume special si rar intalnit. si eu m-am bucurat ca am gasit doua nume pe care nu le mai poarta nimeni prin jurul nostru.


tzuc.gif

QUOTE(alina16carmen @ Dec 30 2010, 04:56 PM) *
EU V-AM FELICITAT DE ZI CA MAINE NU MAI AM CAND SA INTRU. va pup! ne vedem la anu! cu bine!

LA MULTI ANI Alina !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ari05
am o durere de cap fetelor..... imi vine sa ma dau de pereti crybaby.gif
si oare de ce ? doh.gif ca acum mi-am amintit ca azi nu am reusit sa mananc nimic, decat niste portocale... nervi.gif si ma mai mir ca nu -mi e bine... ofof...

acum tre sa fug la cosmetica, ca a reusit sa ma bage azi cumva, ca nu mai lucreaza tipa pana sapt viitoare miercuri, si eu marti am control la dr si ecograf, apoi nu ma pot duce imblanita liwlol.gif

MMV
buna seara. daca maia intreba daca primiti cu sorcova de azi, eu va intreb de primiti cu ursul?liwlol.gif dimineata la 8 imi bateau toba niste tigani exact sub geam, asa ca fuse si se duse somnul meu de frumusete.
Alina La Multi Ani si tie draga mea. Un un nou plin de bucurii si realizari, sanatate maxima si sarcina usoara mai departe.
eu sunt franata, dar am intrat totusi sa va urez noapte buna. am facut salata beof, blatul si cremele pt tort, maine il impachetez dar si o praji alba ca zapada. si in rest nimic.
maine avem program de curatenie si imbaiere si gata...asteptam noul an smile.gif
acum merg sa ma intind ca nu mai pot
seara buna si somn usor
MMV
buna dimineata. e ultimul buna dimineata pe anul 2010. va invit si la o ultima cafea pe acest an.
mai am de facut tortul si curatenie, apoi imbaierea si manichiura, ca deh, tre sa trecem frumoase in noul an
zi buna va doresc
tunderke
QUOTE(MMV @ Dec 31 2010, 09:31 AM) *
buna dimineata. e ultimul buna dimineata pe anul 2010. va invit si la o ultima cafea pe acest an.
mai am de facut tortul si curatenie, apoi imbaierea si manichiura, ca deh, tre sa trecem frumoase in noul an
zi buna va doresc


Buna dimineata.
Mersi de cafea.
Si eu am program de curatenie si sa fac un pic de mancare si dupa sa ma fac frumoasa.

LA MULTI ANI.
ari05
neata ftelor !
si eu mai am de facut curatenia, dar inca nu -a trezit darius asa ca nu ma pot incepe de aspirat doh.gif
apoi mancarea ... ca am lasat-o pe azi... dk n-a putut mama sa-si ia liber,,, am facut doar ce am putut ieri, de-astea usoare ...
ari05
LA MULTI ANI ! multa sanatate , fericire si impliniri in noul an ! sa avem nasteri usoare si bebei sanatosi tongue.gif

_maia_
La multi ani cu sanatate
Sa va dea Domnul tot ce doriti
Zile senine si fericire
La multi ani sa traiti
La muuuuuuuuuuuuuuulti muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulti ani burtici, mamici, bebici, tatici !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Roxxy87
Si eu va doresc fetelor un An Nou Fericit plin de realizari si impliniri si nu in ultimul rand nasteri usoare si bebei sanatosi si frumosi biggrin.gif
Va pup tzuc.gif
loredana03
LA MULTI ANI!
DUMNEZEU SA VA OFERE IN NOUL AN NUMAI BUCURII SI SANATATE SI IMPLINIRI PE TOATE PLANURILE SI NU IN ULTIMUL RAND SA AVEM NASTERI USOARE SI COPII SANATOSI!

NOI AM AJUNS LA AI MEI SI CE BINE A FOST CA AM GASIT TOTUL GATA FACUT.MIROSUL DE SARMALE NE-A INTAMPINAT PRIMUL IAR APOI RAND PE RAND ECLERE, RULOURI TORT SI PRAJITURA CARPATI NE ASTEPTA SA LE DEGUSTAM.
SA PETRECETI BINE...
MMV
La cumpana dintre ani sa privim inapoi cu iertare, inainte cu speranta, in jos cu intelegere si in sus cu recunostinta. Speranta sa va deschida poarta spre un An Nou plin de bucurii si impliniri. La multi ani!
Eu plec acusi la ai mei. Sa ne auzim cu bine...La Anu ce va sa vie.
LA MULTI ANI DRAGI MAMICI!!!
tunderke
Buna dimineata burtici.
Eu sunt prima din acest an. super.gif super.gif super.gif
Veniti la cafea.gif.

ari05
neata si de la noi !

tunderke, cred ca fetele lenevesc in pat... asa e dk n-ai copil mic... biggrin.gif vai ca am crezut ca turb cand m-a trezit DAri la 9 ... si doar toti ne-am culcat aproape la 2 azi noapte... dar recuperam la amiaza...
somn.gif
MMV
primiti sorcova???
Dragele mele bine v-am gasit si in noul an. sa fim sanatoase si mereu voioase, sa ne ducem sarcinile pana la capat cu bine, sa ne nastem usor bebicii.
sa avem un an mai bun si mai roditor pe toate planurile
tunderke
QUOTE(ari05 @ Jan 1 2011, 10:03 AM) *
neata si de la noi !

tunderke, cred ca fetele lenevesc in pat... asa e dk n-ai copil mic... biggrin.gif vai ca am crezut ca turb cand m-a trezit DAri la 9 ... si doar toti ne-am culcat aproape la 2 azi noapte... dar recuperam la amiaza...
somn.gif


Ai dreptate. Si fata mea s-a trezit la 7 jumate plangand, ca a visat urat, am pus-o langa mine in pat si a mai adormit pana la 8 jumate, dar mie mi-a sarit somnul. Si de cateva nopti dorm foarte rau, bunica sotului e bolnava si sotul se tot plimba noaptea la ea.
ari05
si eu tare rau dorm in ultima vreme tunderke... imi amortesc picioarle si mainile rau sad.gif

mai inainte la-m culcat pe Darius... si ma pun si eu in pat poate reusesc sa ma odihnesc un pic...
mada.angel
QUOTE(ari05 @ Jan 1 2011, 05:42 PM) *
si eu tare rau dorm in ultima vreme tunderke... imi amortesc picioarle si mainile rau sad.gif

mai inainte la-m culcat pe Darius... si ma pun si eu in pat poate reusesc sa ma odihnesc un pic...

burtici unde sunteti?
Roxxy87
bine v-am gasit si eu burtici si mamici tzuc.gif
noi am stat singuri pana la 1 apoi au venit niste prieteni si pe la 3:30 am ajuns si noi in pat...dar am recuperat tongue.gif am dormit pana la 12 liwlol.gif)
voi cum v-ati petrecut? smile.gif
tunderke
Buna dimineata gravida.gif.
Veniti la cafea.gif sau ceai.
tzuc.gif
mada.angel
QUOTE(tunderke @ Jan 2 2011, 10:59 AM) *
Buna dimineata gravida.gif.
Veniti la cafea.gif sau ceai.
tzuc.gif

neata burtici, vin eu tunde la un ceai cu lamaie k si asa am niste greturi groaznice
ari05
ceau fetelor !!!

ce faci Mada ? off imi pare rau ca ai greturi, dar mai ai un pic si scapi de ele... tzuc.gif

noi am zis ca mergem azi la munte, la sanius,,, dar nu stiu ce sa facem, ca in primul rand m-a enervat al meu rau de tot de am zis ca-l iau la pumni... nu s-ar ocupa si el un pic de fiu-sau spada.gif vaisamar ! si cand ma gandesc ce ma fac cu doi, dupa ce nasc... dk nici in el n-am nici un pic de ajutor nervi.gif

apoi nu prea ma mai pot inchide la geaca de iarna ca ma strange si ma doare burta... habar n uam ce sa facem, ca nici n-am sta in casa ca ma plicti de mor........... oFloare1.gif
mada.angel
QUOTE(ari05 @ Jan 2 2011, 01:40 PM) *
ceau fetelor !!!

ce faci Mada ? off imi pare rau ca ai greturi, dar mai ai un pic si scapi de ele... tzuc.gif

noi am zis ca mergem azi la munte, la sanius,,, dar nu stiu ce sa facem, ca in primul rand m-a enervat al meu rau de tot de am zis ca-l iau la pumni... nu s-ar ocupa si el un pic de fiu-sau spada.gif vaisamar ! si cand ma gandesc ce ma fac cu doi, dupa ce nasc... dk nici in el n-am nici un pic de ajutor nervi.gif

apoi nu prea ma mai pot inchide la geaca de iarna ca ma strange si ma doare burta... habar n uam ce sa facem, ca nici n-am sta in casa ca ma plicti de mor........... oFloare1.gif

offffff Laura nu te mai enerva si tu ca ii faci rau lui bebe, nci noi nu stiu ce facem azi k m-am saturat de stat in casa de cand am racit de 5 zile nu am iesit din casa, imi vine sa ma urc pe pereti
MMV
pe la pranz vin si eu la cafea.
aseara am petrecut pana mai tarziu cu nasii si colegii de tura ai sotului. ne-am simtit tare bine, a fost chiar ca un al doilea revelion. am facut ordine si disciplina in vase, iar acum imi savurez cafeaua cu voi.
si eu dorm din ce in ce mai rau. pe spate absolut deloc, simt cum imi amorteste mana stanga. cat de cat dorm binisor pe partea dreapta. ma mai ajut de pernele facute de mama. si cand ma gandesc, ca greul cam de acum incepe.
ari nu te mai supara pe sot, chiar de la inceput de an. am observat ca daca ma enervez pe al meu si tip la el, nu rezolv nimic, cel mai bine il fac la sentiment si merge wink.gif
tunderke
Ari nu te mai enerva, ca nu face bine la bebe. Distractie placuta daca mergeti la sanius.
Eu azi ma odihnesc, nu ma duc nicaieri.
Sotul tot dupa bunica trebuie sa fie, si eu singura cu fata nu ma duc.
Saptamana viitoare incepe scoala si atunci recuperez.
MMV
si noi lenevim acasa. deja am tocit patul la cat l-am foit liwlol.gif
Roxxy87
Salut fetelor! noi azi am lenevit si i-am vizitat pe ai mei si pe socrii si cam atat tongue.gif si de maine reluam programul normal...adica job si casa...
noapte buna va urez
ari05
QUOTE(mada.angel @ Jan 2 2011, 11:45 AM) *
offffff Laura nu te mai enerva si tu ca ii faci rau lui bebe, nci noi nu stiu ce facem azi k m-am saturat de stat in casa de cand am racit de 5 zile nu am iesit din casa, imi vine sa ma urc pe pereti

stii tu probl mele vechi ............ biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif care revin... incet incet... liwlol.gif vai de noi liwlol.gif

QUOTE(tunderke @ Jan 2 2011, 12:59 PM) *
Ari nu te mai enerva, ca nu face bine la bebe. Distractie placuta daca mergeti la sanius.
Eu azi ma odihnesc, nu ma duc nicaieri.
Sotul tot dupa bunica trebuie sa fie, si eu singura cu fata nu ma duc.
Saptamana viitoare incepe scoala si atunci recuperez.

tzuc.gif am fost pana la urma la munte... am facut aiurea 250 km dus-intors pt o ora de sanius... vaisamar... na.. bine ca s-a distrat DArius un pic...

QUOTE(MMV @ Jan 2 2011, 03:47 PM) *
si noi lenevim acasa. deja am tocit patul la cat l-am foit liwlol.gif

liwlol.gif asa e la noi... dar de acu-s 3 ani cand imi permiteam sa lenevesc... vai ce vremuri........ hhhmmmm....

bucurati-va fetelor cat mai puteti de leneveala, ca dupa ce vine copilu..... eheee ... as vrea si eu sa lenevesc de multe ori ... dar.............. cu Duracell in casa n=am cum liwlol.gif
Karmin
LA multi ani !

Ari, eu eram pe picasa smile.gif
tunderke
Buna dimineata gravida.gif.
Ce mai faceti?
Veniti la cafea.gif.
MMV
buna dimineata dragelor.
tunderke vin la cafea negresit. mai ales ca de azi am revenit la munca nervi.gif si ca sa-mi incep anul cat mai bine, in loc sa fac ceva pt job, mi-am calculat cat as lua in prenatal. dupa calculele mele mai mult cam cu 100-150 de lei. asa ca dupa ce imi fac anticorpii si ma prezint la medic cu rezultatul, o intreb de cand pot sa-mi iau.
azi sunt cam obosita si cascata, sper sa-mi treaca dupa ce-mi savurez cafeau cu voi
tunderke
QUOTE(MMV @ Jan 3 2011, 09:43 AM) *
buna dimineata dragelor.
tunderke vin la cafea negresit. mai ales ca de azi am revenit la munca nervi.gif si ca sa-mi incep anul cat mai bine, in loc sa fac ceva pt job, mi-am calculat cat as lua in prenatal. dupa calculele mele mai mult cam cu 100-150 de lei. asa ca dupa ce imi fac anticorpii si ma prezint la medic cu rezultatul, o intreb de cand pot sa-mi iau.
azi sunt cam obosita si cascata, sper sa-mi treaca dupa ce-mi savurez cafeau cu voi


si eu as lua mai mult in prenatal decat acum si n-ar mai trebui sa dau banii pe naveta
eu mi-am intrebat doctorita si mi-a spus ca de la 30 de saptamani
din 126 de zile 42 de zile trebuie sa ramana dupa nastere, deci 84 de zile inainte de nastere, deci 12 saptamani, cum teoretic nasterea se poate produce si dupa 40 de saptamani, pana la 42 de saptamani, din 42 scazi 12 saptamani, raman 30, asa ca la 30 de saptamani poti lua prenatalul, dar sunt medici care dau si mai devreme
ari05
QUOTE(Karmin @ Jan 2 2011, 11:38 PM) *
LA multi ani !

Ari, eu eram pe picasa smile.gif

tzuc.gif

QUOTE(tunderke @ Jan 3 2011, 09:11 AM) *
Buna dimineata gravida.gif.
Ce mai faceti?
Veniti la cafea.gif.



QUOTE(MMV @ Jan 3 2011, 09:43 AM) *
buna dimineata dragelor.
tunderke vin la cafea negresit. mai ales ca de azi am revenit la munca nervi.gif si ca sa-mi incep anul cat mai bine, in loc sa fac ceva pt job, mi-am calculat cat as lua in prenatal. dupa calculele mele mai mult cam cu 100-150 de lei. asa ca dupa ce imi fac anticorpii si ma prezint la medic cu rezultatul, o intreb de cand pot sa-mi iau.
azi sunt cam obosita si cascata, sper sa-mi treaca dupa ce-mi savurez cafeau cu voi


neata fetelor ! vin sieu la cafea ca-s tare somnoroasa ... iar nu ma lasa Dari sa dorm noaptea doh.gif
uuff, ce distractie va fi din aprilie incolo ......... liwlol.gif
tunderke
QUOTE(ari05 @ Jan 3 2011, 10:09 AM) *
tzuc.gif
neata fetelor ! vin sieu la cafea ca-s tare somnoroasa ... iar nu ma lasa Dari sa dorm noaptea doh.gif
uuff, ce distractie va fi din aprilie incolo ......... liwlol.gif


da, cu siguranta o sa fie distractie..... liwlol.gif
ari05
QUOTE(tunderke @ Jan 3 2011, 10:12 AM) *
da, cu siguranta o sa fie distractie..... liwlol.gif

iti dai seama de fac duet noaptea ? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
MMV
pe mine m-a luat ieri cu boceala. ma gandeam la cum a fost 2010 si cam ce ne va astepta in 2011 si cand am ajuns in aprilie, mi-au si izbucnit lacrimile. al meu s-a si speriat, a crezut ca mi-e rau.
au inceput intrebarile: oare cum va fi? ma voi descurca? voi sti ce sa fac? si tot tacamul. am incredere in Cel de Sus ca totul va fi bine.
Stem Health Unirea
Va salut dragi mamici. Numele meu este Maria si sunt colaboratoare pentru banca de celule stem Stem Health Unirea dar si viitoare mamica in acelasi timp.... daca doriti sa aflati vreo informatie despre recoltarea de celule stem, procedura sau orice neclaritate in acest sens putem sa discutam liber si dschis despre asta. Va pup si va astept cu pareri notworthy.gif
alina16carmen
la multi ani! bine v-am regasit!
dupa cateva zile de pauza am revenit si noi la pupitru!
am fost mai mereu in vizita si cat am stat acasa ne-am odihnit, asa ca nu am mai reusit sa intru!
de azi totul revine la normal. eu acasa cu daria, sotul la noul lui job. abia asteptam sa vina sa ne povesteasca!
MMV
timid si gingas ni s-a deschis a VII-a floricica. wowow....deja ma iau emotiile mari
alina16carmen
QUOTE(ari05 @ Jan 3 2011, 12:09 PM) *
tzuc.gif
neata fetelor ! vin sieu la cafea ca-s tare somnoroasa ... iar nu ma lasa Dari sa dorm noaptea doh.gif
uuff, ce distractie va fi din aprilie incolo ......... liwlol.gif



QUOTE(ari05 @ Jan 3 2011, 01:47 PM) *
iti dai seama de fac duet noaptea ? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

stai sa ma vezi pe mine cu trei, cand o lucra sotul schimbul trei! deja ma apuca emotiile! sper din tot sufletul ca cei doi bebei ce se vor naste sa doarma bine, ca pe daria inca o adorm eu pe picioare....
ari05
QUOTE(MMV @ Jan 3 2011, 11:50 AM) *
pe mine m-a luat ieri cu boceala. ma gandeam la cum a fost 2010 si cam ce ne va astepta in 2011 si cand am ajuns in aprilie, mi-au si izbucnit lacrimile. al meu s-a si speriat, a crezut ca mi-e rau.
au inceput intrebarile: oare cum va fi? ma voi descurca? voi sti ce sa fac? si tot tacamul. am incredere in Cel de Sus ca totul va fi bine.

tzuc.gif va fi bine, ai sa vezi jucaus.gif
ari05
QUOTE(MMV @ Jan 3 2011, 12:45 PM) *
timid si gingas ni s-a deschis a VII-a floricica. wowow....deja ma iau emotiile mari

felicitari !!! deacum ne apropiem toate de termen incet incet smile.gif
ari05
QUOTE(alina16carmen @ Jan 3 2011, 12:52 PM) *
stai sa ma vezi pe mine cu trei, cand o lucra sotul schimbul trei! deja ma apuca emotiile! sper din tot sufletul ca cei doi bebei ce se vor naste sa doarma bine, ca pe daria inca o adorm eu pe picioare....

eu am emotii... ca DArius a dormit f bine noaptea cat a fost bebel... si cum se zice ca nu seamana fratii...
de-aia zic... ca de va fi plangacios asta micu... plus ca Dari acum doarme destul de rau noaptea... nu stiu ce are...
fain va fi liwlol.gif
tunderke
QUOTE(MMV @ Jan 3 2011, 11:50 AM) *
pe mine m-a luat ieri cu boceala. ma gandeam la cum a fost 2010 si cam ce ne va astepta in 2011 si cand am ajuns in aprilie, mi-au si izbucnit lacrimile. al meu s-a si speriat, a crezut ca mi-e rau.
au inceput intrebarile: oare cum va fi? ma voi descurca? voi sti ce sa fac? si tot tacamul. am incredere in Cel de Sus ca totul va fi bine.


Sigur o sa te descurci, nu-ti fie teama.
Felicitari pentru a 7 floricica.

Alina ma bucur ca ai revenit.
alina16carmen
QUOTE(MMV @ Jan 3 2011, 02:45 PM) *
timid si gingas ni s-a deschis a VII-a floricica. wowow....deja ma iau emotiile mari

felicitari! ce repede trece timpul! floare2.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.