Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Aprilie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188
Rodyka
QUOTE(symona @ Mar 4 2011, 08:50 PM) *
ma bucur pentru tine ca esti fericita,si eu sunt insarcinata am 37 saptamani si mai am un baietel de 4 ani si 7 luni.tu cate saptamani ai/?iti doresc sarcina usoara in continuare.pup dulce toate mamicile si viitoarele mamici oFloare1.gif jucaus.gif

mai ai foarte putin love1.gif sa ai nastere usoara
Rodyka
QUOTE(marcelus @ Mar 4 2011, 08:49 PM) *
dupa ecografie am 20 de saptamani si 2 zile

multe inainte sa ai sarcina usoara si sa intri sa ne mai dai vesti bune tzuc.gif
tunderke
QUOTE(marcelus @ Mar 4 2011, 02:49 PM) *
dupa ecografie am 20 de saptamani si 2 zile


La mine s-a vazut la 22 de saptamani.
Acum o sa vezi data viitoare cand mergi la eco.
Sarcina usoara in continuare.

QUOTE(symona @ Mar 4 2011, 02:50 PM) *
ma bucur pentru tine ca esti fericita,si eu sunt insarcinata am 37 saptamani si mai am un baietel de 4 ani si 7 luni.tu cate saptamani ai/?iti doresc sarcina usoara in continuare.pup dulce toate mamicile si viitoarele mamici oFloare1.gif jucaus.gif


Bine ai venit la noi.
Daca vrei sa te trec in listuta noastra scrie-mi dpn, ce o sa ai baietel sau fetita si ce nume ati ales.
Te asteptam sa mai povestim despre nastere, simptomele de dinainte si multe altele.
Sa-ti traiasca baietelul.
andra2000
Ce fac fetele? Eu cred ca ma duc sa fac ceva bun.M-am gandit la o praji probabil fac Alba-ca-zapada.O sa va pun poze cand e gata tzuc.gif Bine ai revenit marcelus!!! oFloare.gif
Roxxy87
CE bine ca au mai aparut fete despre care nu stiam nimic biggrin.gif parca ar fii simtit:P
eu la 4 erai eram planton sad.gif ba ma uitam pe pereti ba la tv
am iesit la plimbare...am fost la lucru sa imi iau adeverinta de venit pt banca, unele cumparaturi si acuma papam tongue.gif
o zi frumoasa sa aveti...
apropo...pe drum inspre servici era sa ma trezesc cu un morman imens de zapada de pe un acoperis....
symona
dpn 24 martie,la eco ne-a zis baiat inca suntem in dezbateri cu numele
symona
am avut o sarcina usoara la fel ca si prima.abia de o saptamana ma-m lasat de munca acum asteptam cu nerabdare ziua cea mare.sper sa fie bine ca si prima.am sa nasc aici in irlanda,aici am nascut si baietelu si a fost foarte bine.cel mai mult imi place ca sotul meu e cu mine,traieste si el din plin acele momente,daca as fi fost in tara nu ar fi avut ocazia. bananab.gif
MMV
QUOTE(Roxxy87 @ Mar 4 2011, 03:26 PM) *
apropo...pe drum inspre servici era sa ma trezesc cu un morman imens de zapada de pe un acoperis....

ai mare grija. la noi au venit azi cei de la isu sa dea turturii de gheata de la streseni. e foarte periculos. cand ies, fac in asa fel incat sa nu merg pe langa blocuri sau merg numai cu gatu sucit liwlol.gif
gata cu calcatul...de acum la odihna. cand vine sotu mergem sa luam apa ca nu mai avem si diseara nu am ce bea cu mariuca.
tunderke
QUOTE(andra2000 @ Mar 4 2011, 03:21 PM) *
Ce fac fetele? Eu cred ca ma duc sa fac ceva bun.M-am gandit la o praji probabil fac Alba-ca-zapada.O sa va pun poze cand e gata tzuc.gif Bine ai revenit marcelus!!! oFloare.gif


Spor la prajitureala, sa ne pui poze.
Si eu vreau sa fac ceva dulce, dar inca nu m-am hotarat ce, ceva simplu.

Roxxy bine ca nu a cazut pe tine zapada, pofta buna si eu acum pap.

Symona asa e la noi, nu-i lasa pe soti sa participe la nastere, dar eu nu stiu daca m-as simti bine cu el langa mine, acolo.
Cum ai nascut, natural sau cu cezariana?
Roxxy87
QUOTE(MMV @ Mar 4 2011, 03:40 PM) *
ai mare grija. la noi au venit azi cei de la isu sa dea turturii de gheata de la streseni. e foarte periculos. cand ies, fac in asa fel incat sa nu merg pe langa blocuri sau merg numai cu gatu sucit liwlol.gif
gata cu calcatul...de acum la odihna. cand vine sotu mergem sa luam apa ca nu mai avem si diseara nu am ce bea cu mariuca.



eram departe de cladirea aia....dar din cauza ca e cald se topeste....si vazusem in fata ca picase deja acolo si am luat-o pe strada si la 2 metri in spate pica zapada....ii picase la un barbat in fata ochilor lui....apoi am mers mai in fata si mi-a picat putina zapada in cap cred ca era dintr-un pom oricum mi-am pus mainile in cap ca m-am speriat biggrin.gif
loredana03
ziua buna!
symona bine ai venit si te asteptam cat mai des, sarcina usoara in continuare.
noi ne-am odihnit si acum vreau sa ma apuc sa impachetez niste sarmalute sa le fierb maine. stit de cate ori ma apuc de cate ceva ma gandesc, dc si apuc sa termin lucrul acela smile.gif
la noi a fost asa cald si frumos afara s-a topit in mare parte zapada si au iesit ghioceii bananab.gif
symona
QUOTE(tunderke @ Mar 4 2011, 04:42 PM) *
Spor la prajitureala, sa ne pui poze.
Si eu vreau sa fac ceva dulce, dar inca nu m-am hotarat ce, ceva simplu.

Roxxy bine ca nu a cazut pe tine zapada, pofta buna si eu acum pap.

Symona asa e la noi, nu-i lasa pe soti sa participe la nastere, dar eu nu stiu daca m-as simti bine cu el langa mine, acolo.
Cum ai nascut, natural sau cu cezariana?

am nascut normal,iti spun eu ca e bine ca e acolo in acele momente,cel putin eu pe sotul meu nu la-m vazut niciodata asa emotionat ca atunci cand sa nascut baiatu,a trait din plin acele momente.
tunderke
QUOTE(symona @ Mar 4 2011, 04:01 PM) *
am nascut normal,iti spun eu ca e bine ca e acolo in acele momente,cel putin eu pe sotul meu nu la-m vazut niciodata asa emotionat ca atunci cand sa nascut baiatu,a trait din plin acele momente.


si eu am nascut normal
cum noi nu avem aceasta posibilitate nu avem de unde stii cum ar fi
noi sa fim sanatosi
angel
QUOTE(anamarianegrii @ Mar 4 2011, 07:06 AM) *
Buna dimineata mamici si burtici,

Va scriu si eu ca vad ca tare vorbarete ati fost ieri! smile.gif
Intai de toate sa aveti o zi usoara si cu mult soare cum e la noi!

Sanatate fetelor bolnavioare si puiutilor raciti!
Nastere usoara in continuare - fetelor pe ultima suta!
Plimbari placute .... plimbaretelor!
Si spor la somn si la odihna fetelor care inca nu pot dormi!

Va imbratisez pe toate cu un gand bun!

...Si va las si eu ....in sfarsit .... poze cu burta mea biggrin.gif si nu numai



...si asa dormea piciul meu dimineata biggrin.gif



Gata! Fug ca azi am zi de plimbare si platit facturi!

vai ce dulce esti....si burtica super frumoasa si de puilu tau ce sa zic e un dulce tzuc.gif
loredana03
gata sarmalutele si acus ma apuc sa fac o crema pentru tortul de maine.
imi satisfac poftele culinare acum cat mai pot ca dupa ce nasc intru la dieta si nimic dulciuri.
sa aveti o noapte linistita si sa va puteti odihni!
anamarianegrii
QUOTE(angel @ Mar 4 2011, 06:05 PM) *
vai ce dulce esti....si burtica super frumoasa si de puilu tau ce sa zic e un dulce tzuc.gif


blush.gif tzuc.gif


QUOTE(loredana03 @ Mar 4 2011, 06:13 PM) *
gata sarmalutele si acus ma apuc sa fac o crema pentru tortul de maine.
imi satisfac poftele culinare acum cat mai pot ca dupa ce nasc intru la dieta si nimic dulciuri.
sa aveti o noapte linistita si sa va puteti odihni!



Pentru cine faci tort Lore? Ma bag si eu la eating.gif
Uite ca ai apucat sa termini sarmalutele smile.gif - iti cauti de lucru sa-ti treaca timpul mai repede? biggrin.gif
anamarianegrii
Fetelor cred ca astazi am experimentat si eu pentru prima data durerile alea inghinale de care spuneau Ari si MMV!
Am cam umblat pe jos si m-au apucat niste dureri de mijloc si apoi si intre picioare de nu mai puteam face un pas; m-am oprit intr-un loc si am inghitit un No-Spa; acum m-au mai lasat dar tot nu mi-s ok! Urmeaza lunile grele- Doamne ajuta!
Rodyka
chiar fetelor am vrut sa va intreb mai de mult timp...cele care ati mai avut o sarcina a fost corect DPN adica a coincis cu data nasterii? ca sunt tare curioasa biggrin.gif
ari05
QUOTE(tunderke @ Mar 4 2011, 01:02 PM) *
Ari e bine daca ai sirop de muruguri de pin, poti sa-i dai si lui Darius si daca e facut in casa atunci e mult mai bun, decat ce se gaseste in farmacii.


da e facut in casa ... Darius nu vrea sa-l bea nicicum doh.gif i-am pus insa in ceai... sper ca are efect si asa doh.gif


QUOTE(anamarianegrii @ Mar 4 2011, 01:16 PM) *
Hei, ce de complimente am gasit noi aici! blush.gif - multumim mult fetelor! Toate mamicutzele sunt frumoase mai ales cand au burtica!

Ari - e normal sa tuseasca Darius - e efectul siropelului - ii da drumu' la gatut si la piept si expectoreaza - o sa fie mai greu o zi doua dar apoi se va relaxa!
Multa putere si randare si sa va faceti bine cat mai repede! Si nu te lasa nici pe tine! Neaparat sa te tratezi si tu!

Numai bine!

Eu pana acum am inlocuit banii cu chitante si de-acum merg sa mai cumpar cate ceva de-ale gurii smile.gif

sa vedem cand i itrece tusea... ca e oribila ..

nu mai imi zi de chitante liwlol.gif ca eu innebunesc pe sfarsit si inceput de luna ... cum se duc banii pe rate , facturi , cheltuieli cu casa , etc ... doh.gif

QUOTE(marcelus @ Mar 4 2011, 02:37 PM) *
buna fetelor am mai revenit si eu pe aici am venit sa va zik k azi am fost si am facut ecografia a 2a si nea zis k totul e bine numai k nu a vrut sa desfaca picioarele sa i se vada sexul doctorul ne-a zis ca s-ar putea sa fie fetita.ce fericita sunt ca am putut sami vad din nou bebelusul e ceva pe care nu il pot descrie in cuvinte jucaus.gif tzuc.gif pop pe toate mamicile si va doresc o primavara frumoasa

tzuc.gif banuiesc ca esti la prima sarcina biggrin.gif
ma bucur ca sunteit bine situ si bebelu ... adik bebelina biggrin.gif

QUOTE(symona @ Mar 4 2011, 02:50 PM) *
ma bucur pentru tine ca esti fericita,si eu sunt insarcinata am 37 saptamani si mai am un baietel de 4 ani si 7 luni.tu cate saptamani ai/?iti doresc sarcina usoara in continuare.pup dulce toate mamicile si viitoarele mamici oFloare1.gif jucaus.gif

tzuc.gif mai ai un pic si scapi .... nastere usoara it izic de pe acum... dsi speram sa mai intri pe aici inainte biggrin.gif
ari05
QUOTE(andra2000 @ Mar 4 2011, 03:21 PM) *
Ce fac fetele? Eu cred ca ma duc sa fac ceva bun.M-am gandit la o praji probabil fac Alba-ca-zapada.O sa va pun poze cand e gata tzuc.gif Bine ai revenit marcelus!!! oFloare.gif

spor la prajiturit tzuc.gif bine ca mai ai chef tzuc.gif

QUOTE(Roxxy87 @ Mar 4 2011, 03:26 PM) *
CE bine ca au mai aparut fete despre care nu stiam nimic biggrin.gif parca ar fii simtit:P
eu la 4 erai eram planton sad.gif ba ma uitam pe pereti ba la tv
am iesit la plimbare...am fost la lucru sa imi iau adeverinta de venit pt banca, unele cumparaturi si acuma papam tongue.gif
o zi frumoasa sa aveti...
apropo...pe drum inspre servici era sa ma trezesc cu un morman imens de zapada de pe un acoperis....

uuff... ai grija ... eu nu mai am curaj sa ies pana trece ghetusul.. bine , nici nu se pune problema, la cat de varza suntem si eu si darius ... doh.gif
ari05
QUOTE(loredana03 @ Mar 4 2011, 03:52 PM) *
ziua buna!
symona bine ai venit si te asteptam cat mai des, sarcina usoara in continuare.
noi ne-am odihnit si acum vreau sa ma apuc sa impachetez niste sarmalute sa le fierb maine. stit de cate ori ma apuc de cate ceva ma gandesc, dc si apuc sa termin lucrul acela smile.gif
la noi a fost asa cald si frumos afara s-a topit in mare parte zapada si au iesit ghioceii bananab.gif



QUOTE(loredana03 @ Mar 4 2011, 06:13 PM) *
gata sarmalutele si acus ma apuc sa fac o crema pentru tortul de maine.
imi satisfac poftele culinare acum cat mai pot ca dupa ce nasc intru la dieta si nimic dulciuri.
sa aveti o noapte linistita si sa va puteti odihni!

sa-mi trimiti si mie niste sarmalute biggrin.gif ca mi-ai facut pofta biggrin.gif
dulciuri... sa nu le vad liwlol.gif am observat ca dk mananc ceva dulce am arsuri si mai groaznice...

QUOTE(anamarianegrii @ Mar 4 2011, 06:28 PM) *
Fetelor cred ca astazi am experimentat si eu pentru prima data durerile alea inghinale de care spuneau Ari si MMV!
Am cam umblat pe jos si m-au apucat niste dureri de mijloc si apoi si intre picioare de nu mai puteam face un pas; m-am oprit intr-un loc si am inghitit un No-Spa; acum m-au mai lasat dar tot nu mi-s ok! Urmeaza lunile grele- Doamne ajuta!

uufff..... nasoale sunt intr-adevar .... sad.gif eu m-am cam obisnuit cu ele... ca deh, ce sa fac ....
uneori insa ma doare de mor, de nici n u ma pot mica oFloare1.gif

QUOTE(Rodyka @ Mar 4 2011, 06:44 PM) *
chiar fetelor am vrut sa va intreb mai de mult timp...cele care ati mai avut o sarcina a fost corect DPN adica a coincis cu data nasterii? ca sunt tare curioasa biggrin.gif

eu habar nu am tongue.gif liwlol.gif
cum am anscut cu cezariana...
la prima sarcina aveam dpn 4 iunie , dar deja din mai ma rugam de dr sa imi faca cezariana ca nu mai puteam de multa ce eram si atunci liwlol.gif dar numai in 26 mai mi-a facut ceza... oricum cred ca dk era sa nasc normal, depaseam termenul...
am o idee... pt ca oricum nu dadea nici un semn Darius ca ar vrea sa vina, nici la aproape 39 sapt...
probabil din cauza ca la prima sarcina am luat pana in luna a 5-a sau a 6-a trataament de mentinere a sarcinii... si din cate am inteles asta iti cam intareste colul ... desi nu bag mana in foc ca asa o fi fost... zic si eu ce am auzit de la alte mamici ... doh.gif
angel
fetelor haideti sa va pun o poza cu burtica mea sa vad daca reusesc tzuc.gif

Rodyka
QUOTE(angel @ Mar 5 2011, 02:54 AM) *
fetelor haideti sa va pun o poza cu burtica mea sa vad daca reusesc tzuc.gif


ce burtica mumoasa ai love1.gif imi aduc aminte cat era si a mea de micutza biggrin.gif
roxy80
Am reusit si eu dupa lupte seculare sa postez o poza cu noi !!! liwlol.gif)) bananab.gif

Roxxy87
QUOTE(roxy80 @ Mar 4 2011, 09:49 PM) *
Am reusit si eu dupa lupte seculare sa postez o poza cu noi !!! liwlol.gif)) bananab.gif




deci ce draguta e burtica ta...si ce mica e...nici nu ai zice ca mai ai putin si nasti biggrin.gif
super draguta...mai ales burtica
angel
QUOTE(Rodyka @ Mar 4 2011, 07:45 PM) *
ce burtica mumoasa ai love1.gif imi aduc aminte cat era si a mea de micutza biggrin.gif

ms mult....
angel
QUOTE(roxy80 @ Mar 4 2011, 07:49 PM) *
Am reusit si eu dupa lupte seculare sa postez o poza cu noi !!! liwlol.gif)) bananab.gif


vai vai ce dulcele st si u si burtica ta wub.gif wub.gif
roxy80
ms este o poza din februarie si eram f obosita
Roxxy87
QUOTE(roxy80 @ Mar 4 2011, 09:55 PM) *
ms este o poza din februarie si eram f obosita

nu pari deloc obosita...poate din cauza ca zambesti biggrin.gif
anamarianegrii
Hei, s-a dat drumu' la pozici! Bravo fetelor!
Angel ce burtica mititica si frumusica ai! Iti dorim s-o cresti mare si la fel de frumusica! smile.gif
Roxy80, o burtica de toata frumusetea! Sa va fie de bine ca acusi ramai fara ea smile.gif! NUmai bine si nastere usoara!

Rodyka, eu am nascut la 38 de saptamani! Asa de tare mi-am dorit un scorpion incat s-a hotarat si el sa vina mai devreme sa-mi indeplineasca dorinta smile.gif

Noapte buna si somnic usor!
ellesse
QUOTE(anamarianegrii @ Mar 4 2011, 06:28 PM) *
Fetelor cred ca astazi am experimentat si eu pentru prima data durerile alea inghinale de care spuneau Ari si MMV!
Am cam umblat pe jos si m-au apucat niste dureri de mijloc si apoi si intre picioare de nu mai puteam face un pas; m-am oprit intr-un loc si am inghitit un No-Spa; acum m-au mai lasat dar tot nu mi-s ok! Urmeaza lunile grele- Doamne ajuta!


Buna mamici,

Tocmai ce am ajuns si noi acasuca. Colac peste pupaza astazi mi s-a stricat masina si a trebuit sa apelez la sora mea sa ma duca si sa ma aduca de la munk sad.gif
Dar partea buna a lucrurilor e ca a uitat sa vina sa ma ia si am mers vreo 2km aproape pe jos, intr-o plimbarica si ne-am intalnit pe drum, k munca mea e cam departe de casa, si ca sa se revanseze ca a uitat sa vina sa ma ia la timp m-a invitat la un restaurant chinezesc unde platesti in jur de 65 Ron+bautura dar mananci cat vrei. Au vreo 20 de feluri de mancare, desert de toate felurile (dulciuri, salata fructe, jeleuti inghetata si o fantana de ciocolata ) din care mananci pana ce cazi sub masa liwlol.gif
si ghici ce? cand mergeam spre restaurant fetita dadea din picioruse de mama focului iar dupa ce ne-am ridicat de la masa (cu foarte mare greu) saracuta nu a mai facut o miscare din lipsa de spatiu liwlol.gif
Am avut o zi grea azi ca aseara nu am dormit prea bine, ne-am trezit la 5 si pana am mers la serviciu nu am mai putut adormi crybaby.gif iar la lucru, in pauza de masa imi cadeau ochii in gura. Dar acum am intrat in 3 zile de liber si pana marti e pauza cu serviciul, dupa aia merg sapt viit iar de dimin sad.gif iar sapt de dupa dau sick call k sa mai prind ceva odihna wink.gif
Prea multe planuri dupa sapt de medical nu am dar sa vedem cum vor decurge lucrurile si cum ma voi simti...
Cu 2 nopti in urma in timpul noptii, prin somn m-am intins si ce credeti? Mi-am intins un muschi sau tendon de la pulpa piciorului stg (nu stiu daca vreuna dintre voi a exeprimentat astfel de durere) de am crezut ca l-a apucat pe picior durerile facerii liwlol.gif desi nu stiu cum sunt alea, dar ma zvarcoleam de durere.
mda, am vrut sa rasp la postarea anei despre durerile dintre picioare si m-am luat cu vb si am uitat biggrin.gif. Voiam sa zic ca eu ink nu am simtit nici un fel de durere in legatura cu sarcina si nici macar contractiile alea B-H sau poate nu stiu eu cum se manifesta doh.gif dar eu zic ca daca nu ma doare nimic inseamna ca chiar nu le am, nu? O fi ceva normal sautoate femeile insarcinate ar trebui sa le aiba mai ales la sapt de sarcina ce le am eu? unsure.gif
Noi acusica ne culcam si va dorim noapte buna si un somn linistit
xx
Rodyka
QUOTE(roxy80 @ Mar 5 2011, 03:55 AM) *
ms este o poza din februarie si eram f obosita

foarte frumoasa burtica love1.gif asa am si eu carare pe mijloc wub.gif
Rodyka
QUOTE(anamarianegrii @ Mar 5 2011, 04:57 AM) *
Hei, s-a dat drumu' la pozici! Bravo fetelor!
Angel ce burtica mititica si frumusica ai! Iti dorim s-o cresti mare si la fel de frumusica! smile.gif
Roxy80, o burtica de toata frumusetea! Sa va fie de bine ca acusi ramai fara ea smile.gif! NUmai bine si nastere usoara!

Rodyka, eu am nascut la 38 de saptamani! Asa de tare mi-am dorit un scorpion incat s-a hotarat si el sa vina mai devreme sa-mi indeplineasca dorinta smile.gif

Noapte buna si somnic usor!

si eu imi doresc sa nu fie berbec dar parca acum nu mai conteaza asa mult ca inainte, cand am facut socoteala si mi-am dat seama ca o sa iasa berbec o luasem razna liwlol.gif scuze celor care st in zodia berbec dar eu am avut parte numai de exemplare foarte proaste liwlol.gif...sper sa nu imi faca si mie o surpriza liwlol.gif
Rodyka
QUOTE(ellesse @ Mar 5 2011, 05:14 AM) *
Buna mamici,

Tocmai ce am ajuns si noi acasuca. Colac peste pupaza astazi mi s-a stricat masina si a trebuit sa apelez la sora mea sa ma duca si sa ma aduca de la munk sad.gif
Dar partea buna a lucrurilor e ca a uitat sa vina sa ma ia si am mers vreo 2km aproape pe jos, intr-o plimbarica si ne-am intalnit pe drum, k munca mea e cam departe de casa, si ca sa se revanseze ca a uitat sa vina sa ma ia la timp m-a invitat la un restaurant chinezesc unde platesti in jur de 65 Ron+bautura dar mananci cat vrei. Au vreo 20 de feluri de mancare, desert de toate felurile (dulciuri, salata fructe, jeleuti inghetata si o fantana de ciocolata ) din care mananci pana ce cazi sub masa liwlol.gif
si ghici ce? cand mergeam spre restaurant fetita dadea din picioruse de mama focului iar dupa ce ne-am ridicat de la masa (cu foarte mare greu) saracuta nu a mai facut o miscare din lipsa de spatiu liwlol.gif
Am avut o zi grea azi ca aseara nu am dormit prea bine, ne-am trezit la 5 si pana am mers la serviciu nu am mai putut adormi crybaby.gif iar la lucru, in pauza de masa imi cadeau ochii in gura. Dar acum am intrat in 3 zile de liber si pana marti e pauza cu serviciul, dupa aia merg sapt viit iar de dimin sad.gif iar sapt de dupa dau sick call k sa mai prind ceva odihna wink.gif
Prea multe planuri dupa sapt de medical nu am dar sa vedem cum vor decurge lucrurile si cum ma voi simti...
Cu 2 nopti in urma in timpul noptii, prin somn m-am intins si ce credeti? Mi-am intins un muschi sau tendon de la pulpa piciorului stg (nu stiu daca vreuna dintre voi a exeprimentat astfel de durere) de am crezut ca l-a apucat pe picior durerile facerii liwlol.gif desi nu stiu cum sunt alea, dar ma zvarcoleam de durere.
mda, am vrut sa rasp la postarea anei despre durerile dintre picioare si m-am luat cu vb si am uitat biggrin.gif. Voiam sa zic ca eu ink nu am simtit nici un fel de durere in legatura cu sarcina si nici macar contractiile alea B-H sau poate nu stiu eu cum se manifesta doh.gif dar eu zic ca daca nu ma doare nimic inseamna ca chiar nu le am, nu? O fi ceva normal sautoate femeile insarcinate ar trebui sa le aiba mai ales la sapt de sarcina ce le am eu? unsure.gif
Noi acusica ne culcam si va dorim noapte buna si un somn linistit
xx

se entuziasmase de papica bun si apoi s-a linistit love1.gif , lasa ca o sa apuci sa te odihnesti zilele astea wink.gif
Durerile la picior le-am avut si eu simteam ca nu mai pot de durere si ceva timp nici nu il puteam misca...spuneau fetele ca s-ar putea sa fie lipsa de calciu si asa am mai auzit si eu la alte persoane...incearca sa mananci mai multe lactate
Contractiile BH nu st dureroase...se intareste asa burtica...pe mine uneori ma cam doare asa dar doar putin de tot pt ca iau prea in serios si nu ma relaxez parca ma incordez si eu smile.gif , ele apar in trimestru 3 d sarcina dar si mai devreme si nu este obligatoriu sa le simta toate femeile wink.gif
si eu ma bag la somnic te pooop noapte buna tzuc.gif

ellesse
QUOTE(Rodyka @ Mar 4 2011, 11:26 PM) *
si eu imi doresc sa nu fie berbec dar parca acum nu mai conteaza asa mult ca inainte, cand am facut socoteala si mi-am dat seama ca o sa iasa berbec o luasem razna liwlol.gif scuze celor care st in zodia berbec dar eu am avut parte numai de exemplare foarte proaste liwlol.gif...sper sa nu imi faca si mie o surpriza liwlol.gif



dar ce ai fi vrut sa fie BB, Rodyka?
x
ellesse
ma gandesc ca BB a mea va fi Taurina liwlol.gif si aoleu ca am auzit ca is tare incapatanati taureii liwlol.gif nu ca zodia mea ar fi mai buna ca fereasca DD ce incapatanare am dat eu dovada cand eram copila si inca o mai am in mare parte dar cica la oameni mari se numeste ambitie si nu incapatanare wink.gif
xx
isterikk
Dragele mele burtici noi suntem bine si se pare ca nu mai avem prea mult pana la marea intalnire.N am mai apucat sa intru fiindca am avut musafiri surpriza din tara pe care nu i mai vazusem de un an notworthy.gif .De ieri am inceput sa elimin dopul......... rolleyes.gif la fabio tin minte ca l am eliminat in vreo 3-4zile si pe urma s a rupt apa yes.gif Tot ieri am fost la ginecolog si sunt 3cm dilatata dupa care mi spune ca n am voie sa nasc in urmatoarea saptamana ca intra in concediu pana joi. ohmy.gif Am fost asa socata ca nici nu mi am mai dat seama sa ntreb eu cu cine nasc atunci daca nu vrea bebe sa astepte????? unsure.gif Ii simt si capul foarte foarte jos parca as avea o minge.Contractii am din ce in ce mai multe zilnic ....acum asteptam cand vrea sa vina este bine venita! partners.gif Va pup dulce pe fiecare in parte.Loredana i mi cer scuze ptr intarziere LA MULTI ANI!!!!!!!!ptr cei mai dulci 2 anisori ai frumosului tau.Tu esti o graviduta super iar tortul cred ca a fost un deliciu eating.gif .Tunde de printesa ta ce sa mai spun parca ar fi o zana asa frumoasa este.Ana Maria esti o mamica foarte frumoasa iar baietelul are stilul lui de dormit liwlol.gif Ari sper din toata inima sa va refaceti cat mai repede si tu si Dari! tzuc.gif oFloare1.gif Salutam toate burticile si va uram somn usor!
angel
QUOTE(ellesse @ Mar 4 2011, 10:05 PM) *
ma gandesc ca BB a mea va fi Taurina liwlol.gif si aoleu ca am auzit ca is tare incapatanati taureii liwlol.gif nu ca zodia mea ar fi mai buna ca fereasca DD ce incapatanare am dat eu dovada cand eram copila si inca o mai am in mare parte dar cica la oameni mari se numeste ambitie si nu incapatanare wink.gif
xx

a mea nepoata e taurel si are un caracter ffff puternic....
angel
QUOTE(isterikk @ Mar 4 2011, 11:33 PM) *
Dragele mele burtici noi suntem bine si se pare ca nu mai avem prea mult pana la marea intalnire.N am mai apucat sa intru fiindca am avut musafiri surpriza din tara pe care nu i mai vazusem de un an notworthy.gif .De ieri am inceput sa elimin dopul......... rolleyes.gif la fabio tin minte ca l am eliminat in vreo 3-4zile si pe urma s a rupt apa yes.gif Tot ieri am fost la ginecolog si sunt 3cm dilatata dupa care mi spune ca n am voie sa nasc in urmatoarea saptamana ca intra in concediu pana joi. ohmy.gif Am fost asa socata ca nici nu mi am mai dat seama sa ntreb eu cu cine nasc atunci daca nu vrea bebe sa astepte????? unsure.gif Ii simt si capul foarte foarte jos parca as avea o minge.Contractii am din ce in ce mai multe zilnic ....acum asteptam cand vrea sa vina este bine venita! partners.gif Va pup dulce pe fiecare in parte.Loredana i mi cer scuze ptr intarziere LA MULTI ANI!!!!!!!!ptr cei mai dulci 2 anisori ai frumosului tau.Tu esti o graviduta super iar tortul cred ca a fost un deliciu eating.gif .Tunde de printesa ta ce sa mai spun parca ar fi o zana asa frumoasa este.Ana Maria esti o mamica foarte frumoasa iar baietelul are stilul lui de dormit liwlol.gif Ari sper din toata inima sa va refaceti cat mai repede si tu si Dari! tzuc.gif oFloare1.gif Salutam toate burticile si va uram somn usor!

noi nastere usoara iti dorim inca de pe acum si un bb sanatos sanatos tzuc.gif
angel
QUOTE(anamarianegrii @ Mar 4 2011, 08:57 PM) *
Hei, s-a dat drumu' la pozici! Bravo fetelor!
Angel ce burtica mititica si frumusica ai! Iti dorim s-o cresti mare si la fel de frumusica! smile.gif
Roxy80, o burtica de toata frumusetea! Sa va fie de bine ca acusi ramai fara ea smile.gif! NUmai bine si nastere usoara!

Rodyka, eu am nascut la 38 de saptamani! Asa de tare mi-am dorit un scorpion incat s-a hotarat si el sa vina mai devreme sa-mi indeplineasca dorinta smile.gif

Noapte buna si somnic usor!

ms tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
anamarianegrii
Buna dimineata de week-end,

Noi astazi plecam in excursie - mami si tati la munte si Stef la mare ca asa are el chef tongue.gif

Va lasam o cafea si urari de zi frumoasa!


Ellesse, carcei sunt aceia - in caz ca stii de ei si nu stiai cum se manifesta biggrin.gif - asa am aflat si eu cum e sa ti se puna carcel la picioare; la prima sarcina am suferit cumplit faceam de 2-3 ori pe noapte, il trezeam pe-al meu sa ma maseze si a doua zi aveam dureri toata ziua.
Acum am citit ca ar fi din cauza lipsei de calciu - am facut de vreo 2 ori, dar daca beau mai multe lactate in timpul zilei nu mai fac! Deci la mine e testat! smile.gif
Daca faci, trebuie masat rapid piciorul in locul acela pana ce detensionezi muschiul!
PS: nu te ingrijora chiar de toate - ca nu trebuie sa faci toata simptomele care apar scrise in carti! Unele mamici au noroc si mai scapa de cate un simptom smile.gif

Cat despre zodii la copii, pe mine m-a interesat doar sa fie in zone mai apropiate - eu cu sotul suntem de apa si am vrut si puiul sa fie tot semn de apa, iar acum vom avea unul de pamant care e apropiat si chiar daca va fi tauroaica o sa ne descurcam noi si cu incapatanarea ei! O sa vada ea incapatanare la ma-sa liwlol.gif

Isterik nastere usoara! Doamne ajuta sa fie totul bine! Abia asteptam pozici! tzuc.gif


Va pup!
Weeek-end frumos si sa nu scrieti prea mult tongue.gif ca sa recuperam usor!
tunderke
Buna dimineata burtici.
Aseara nu am mai intrat si acum am avut ce citi.

Anamaria multumesc de cafea, e foarte buna, distractie placuta.
Angel ai o burtica tare draguta, chiar daca e micuta, o sa vezi cum o sa creasca.
Roxy ce bine iti sta cu burtica, esti o frumoasa.
Ellesse ce bine ca ai zile libere sa te odihnesti. Eu la prima sarcina nu aveam nici un simptom, nici contractiile BH, nici durerile inghinale, nimic, nu e obligatoriu sa le ai, acum deja am inceput sa le am, mai rar, ceea ce e bine.
Isterikk nastere usoara iti doresc, cand poti mai intra sa ne mai scrii.
Ari sper sa fiti mai bine azi.

Acum sa vedem cine naste mai repede Isterikk sau Erikutza, ca amandoua sunt foarte aproape.

Eu ma simt bine. Azi noapte am simtit si eu un carcel la piciorul stang, a trebuit sa ma ridic din pat.
Va doresc o zi frumoasa si linistita.


tunderke
Anamaria iti doresc LA MULTI ANI fericiti alaturi de familie, sarcina usoara in continuare si sa ai o nastere la fel de usoara.
occasion.gif occasion.gif occasion.gif
ellesse
QUOTE(isterikk @ Mar 5 2011, 01:33 AM) *
Dragele mele burtici noi suntem bine si se pare ca nu mai avem prea mult pana la marea intalnire.N am mai apucat sa intru fiindca am avut musafiri surpriza din tara pe care nu i mai vazusem de un an notworthy.gif .De ieri am inceput sa elimin dopul......... rolleyes.gif la fabio tin minte ca l am eliminat in vreo 3-4zile si pe urma s a rupt apa yes.gif Tot ieri am fost la ginecolog si sunt 3cm dilatata dupa care mi spune ca n am voie sa nasc in urmatoarea saptamana ca intra in concediu pana joi. ohmy.gif Am fost asa socata ca nici nu mi am mai dat seama sa ntreb eu cu cine nasc atunci daca nu vrea bebe sa astepte????? unsure.gif Ii simt si capul foarte foarte jos parca as avea o minge.Contractii am din ce in ce mai multe zilnic ....acum asteptam cand vrea sa vina este bine venita! partners.gif Va pup dulce pe fiecare in parte.Loredana i mi cer scuze ptr intarziere LA MULTI ANI!!!!!!!!ptr cei mai dulci 2 anisori ai frumosului tau.Tu esti o graviduta super iar tortul cred ca a fost un deliciu eating.gif .Tunde de printesa ta ce sa mai spun parca ar fi o zana asa frumoasa este.Ana Maria esti o mamica foarte frumoasa iar baietelul are stilul lui de dormit liwlol.gif Ari sper din toata inima sa va refaceti cat mai repede si tu si Dari! tzuc.gif oFloare1.gif Salutam toate burticile si va uram somn usor!


erikutza am emotii pt tine, sper sa decurga totul normal si sa nu te chinui prea mult...de abaia astept sa-ti vad BBlul tzuc.gif
anamarianegrii
QUOTE(tunderke @ Mar 5 2011, 08:51 AM) *
Anamaria iti doresc LA MULTI ANI fericiti alaturi de familie, sarcina usoara in continuare si sa ai o nastere la fel de usoara.
occasion.gif occasion.gif occasion.gif

tzuc.gif
Multumesc!
Acum fug, ca am terminat de facut sandvisurile si la drum!
Week-end frumos inca o data!
Rodyka
QUOTE(anamarianegrii @ Mar 5 2011, 03:16 PM) *
tzuc.gif
Multumesc!
Acum fug, ca am terminat de facut sandvisurile si la drum!
Week-end frumos inca o data!

La multi ani si din partea mea occasion.gif occasion.gif occasion.gif sa aveti parte de un weekend cat mai placut tzuc.gif si sa ne povestesti si noua cum a fost
Rodyka
QUOTE(ellesse @ Mar 5 2011, 06:01 AM) *
dar ce ai fi vrut sa fie BB, Rodyka?
x

nu stiu exact ce as fi vrut sa iasa, nu m-a interesat prea mult chestia cu zodiile, pt ca difera de la om la om daaaar in schimb as fi vrut ca cel putin din toate zodiile sa nu iasa berbec liwlol.gif pt ca am avut parte ti-am zis de niste exemplare nu prea placute...bine am avut parte si de pers foarte istete si placute berbec dar erau fete sincer liwlol.gif si fetele st mai altfel ca baietii...oricum sincer acum nu ma mai intereseaza ce o sa iasa...ori cu o pereche de coarne in casa (al meu sot taur) ori cu doua perechi(BB berbec) tot una imi este liwlol.gif...dar vorba fetelor mai de mult cand ma vaitam tot eu de zodie biggrin.gif, eu st balanta si o sa fac echilibru in tot biggrin.gif ...sunt modesta nu?liwlol.gif
MMV
buna dimineata si de la noi.
multumesc de cafea ana maria. foarte buna, mai ales ca e cu iz de petrecere si aniversare. la multi ani, sa va petreceti frumos.
frumoase burtici am vazut, sa va fie de bine fetelor.
de luni ma apuc si eu de bagaj, azi voi face ceva cumparaturi caci simt fata destul de jos si burta de intareste destul de tare si de des. presimt ca nu va avea rabdare sa vina la termen. sper sa ma insel.
zi buna va doresc
loredana03
prezenta si in dimineatza asta. am intrat mai tarziu ca de dimineatza am fiert sarmalutele pe plita ca ies parca mai gustoase blatul de tort e in cuptor aproape copt si sotul se ocupa de salata de beouf. mai e putin de scuturat si gata pe ziua de azi. ma simt asa bine cand le termin de dimineatza si toata ziua lenevesc.
tort fac pentru ca asa am avut pofta si se nimeri ca vine si nasa lui denis pe la noi smile.gif
in rest bine cu toate ca aseara am avut 3 contractii la interval de 30 de minute si api s-au linistit deci asteptam sa sarim 38 de saptamani ca sa fie totul in regula.
isterikk ma bucur ca sunteti bine acum ce sa mai nastere usoara si poate rezisti pana joi ca sa nasti cu doctorul tau.
angel, roxy 80 aveti niste burticutze tare dragalase.
sa aveti o zi insorita! merg sa intind niste rufe.

ps.
anamaria la multi ani fericiti si distractie placuta!
andra2000
Buna dimi si din partea noastra.Este ora 11,acum ne-am trezit biggrin.gif ,dar am avut cea mai nasoala noapte.Cred ca m-am trezit de 8-9 ori dry.gif .O sa intru mai pe seara sa va atasez si poza cu prajiturelele. tzuc.gif

LA MULTI ANI Anamaria,isterikk iti tinem pumnii bananab.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.