Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Aprilie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188
ari05
Bine ai venit pe lume Erika !!!! recuperare usoara Tunde tzuc.gif

Mada, de-acum incep noptile grele, asaca tine-te bine liwlol.gif

daniela din cate stiu eu astea=s contractiile false .....
danie_la
QUOTE(ari05 @ Apr 5 2011, 10:12 AM) *
Bine ai venit pe lume Erika !!!! recuperare usoara Tunde tzuc.gif

Mada, de-acum incep noptile grele, asaca tine-te bine liwlol.gif

daniela din cate stiu eu astea=s contractiile false .....


ce bn k incepuse sa ma sperie
ari05
QUOTE(danie_la @ Apr 5 2011, 11:14 AM) *
ce bn k incepuse sa ma sperie

ei... nu-i dc smile.gif e normal sa le ai ...

fetele... va pupic ! ma duc la coafor sa ma fac frumoasa pe cand nasc liwlol.gif
mada.angel
QUOTE(ari05 @ Apr 5 2011, 11:12 AM) *
Bine ai venit pe lume Erika !!!! recuperare usoara Tunde tzuc.gif

Mada, de-acum incep noptile grele, asaca tine-te bine liwlol.gif

daniela din cate stiu eu astea=s contractiile false .....

vai Laura dar ce naspa este., pana la 5.30m-am foit in pat , m-am tot dus la baie de 7-8ori sunt asa obosita....
alina16carmen
buna fetelor!
se pare ca bebelusii s-au inmultit!
feicitari andra si tunde!
sa va traiasca micutii si sa fie sanatosi!
ce emotii ma apuca si pe mine cand stiu ca mai e f putin si o sa aduc pe lume doua minuni...
MMV
bun venit pe lume erika. sa fii sanatoasa si papacioasa. tunde refacere usoara si laptic mult
Rodyka
bine ai venit printre noi Erika sa fii sanatoasa sa ai tot ce iti doresti si mami sa te faci bine repede tzuc.gif de abia astept pozici super.gif
Fetelor voi stiti ceva de trecerea copilului in livretul de familie la Oficiul de Stare Civila? imi trebuie pt indemnizatia aia de cresterea copilului...eu nu stiu ce sa zic nu am mai auzit unsure.gif
Roxxy87
Salutare fetelor!
Vad ca a mai venit un bebic pe lume biggrin.gif
Felicitari Tunde !!! Sa creasca mare,sanatoasa si frumoasa Erika!! Iar tu sa te refaci repede D
Va pup sa aveti o zii frumoasa!!
danie_la
QUOTE(Rodyka @ Apr 5 2011, 12:35 PM) *
bine ai venit printre noi Erika sa fii sanatoasa sa ai tot ce iti doresti si mami sa te faci bine repede tzuc.gif de abia astept pozici super.gif
Fetelor voi stiti ceva de trecerea copilului in livretul de familie la Oficiul de Stare Civila? imi trebuie pt indemnizatia aia de cresterea copilului...eu nu stiu ce sa zic nu am mai auzit unsure.gif


da se trece in livretul de familie bb stiu de la o prietena de anul trecut si trebuie depus la acte pt indemnizatie
loredana03
daniela pe noi ne chemau la toaleta de 2 ori pe zi iar in rest foloseam servetele umede de bebelus.
pe tampoane am pus rivanol cu baneocin si probabil de asta m-am si vindecat aa repede
va las o poza cu aromatul meu, pardon 2

simonabireescu
QUOTE(danie_la @ Apr 5 2011, 09:59 AM) *
app neata k am uitat sa va salut biggrin.gif
voiam sa stiu si eu de la cele care au nascut cum fac spalarea dupa nastere naturala in spital , cu sapun sau cu altceva ?
eu as vrea sa-mi iau sapun lichid la mine si nu stiu daca te spala cu el jos.


Buna daniela

Scuze ca intervin, desi nu postez pe topicum vostru. Din experienta mea anterioara spalarea facuta de ele este cu ceva cu betadina...stiu sigur ca era un lichid maroniu. Eu am avut suplimentar sapun pentru ca aveam posibilitatea sa fac dus. Am luat un sapun fara sapun...este mult mai inofensiv. Un alt lucru care m-a ajutat foarte mult si a sporit vindecarea este sparyul oximed, ma dadeam de cate ori aveam ocazia.
Sarcina ushoara in continuare tuturor fetelor, felicitari noilor mamici.
_maia_
bun venit erika tzuc.gif tzuc.gif
tunderke, felicitaaari... noi nu putem sa te adaugam in listuta liwlol.gif

mult curaj, nastere usoara fetelor care urmeaza floare2.gif
ellesse7
QUOTE(loredana03 @ Apr 5 2011, 07:50 AM) *
la 8 jumatate s-a nascut erika./
are 3250gr
bine ai venit pe lume micutzo!


Bun venit micutei Erika!!!! Sper ca mami a avut o nastere usoara...multa sanatate la amandoua, laptic pt fetita si recuperare grabnica mamicii hug.gif
de abia astept povestea nasterii micutei si multe pozici cu ea super.gif
x
ellesse7
oooff sunt ff suparata fetelor ca nu mai pot intra cu vechiul meu cont, nush de ce crybaby.gif
ma puteti ajuta? am incercsat recuperarea lui dar nu am reusit sad.gif
nu pot nici macar sa trimit un mesage catre administratorul site-ului sa vad daca ma poate ajuta, si iar, nu stiu de ce nu pot
xx
anamarianegrii
QUOTE(simonabireescu @ Apr 5 2011, 04:35 PM) *
Buna daniela

Scuze ca intervin, desi nu postez pe topicum vostru. Din experienta mea anterioara spalarea facuta de ele este cu ceva cu betadina...stiu sigur ca era un lichid maroniu. Eu am avut suplimentar sapun pentru ca aveam posibilitatea sa fac dus. Am luat un sapun fara sapun...este mult mai inofensiv. Un alt lucru care m-a ajutat foarte mult si a sporit vindecarea este sparyul oximed, ma dadeam de cate ori aveam ocazia.
Sarcina ushoara in continuare tuturor fetelor, felicitari noilor mamici.



Pai, nu e inchis cu cheia! smile.gif Poate scrie oricine, nu? Mai ales cand se dau informatii utile!
Numai bine si sarcina usoara in continuare!

QUOTE(ellesse7 @ Apr 5 2011, 05:41 PM) *
oooff sunt ff suparata fetelor ca nu mai pot intra cu vechiul meu cont, nush de ce crybaby.gif
ma puteti ajuta? am incercsat recuperarea lui dar nu am reusit sad.gif
xx


Ellesse, de ce nu scrii la aria tehnica exact care este problema si vezi daca nu te pot ajuta ei?
Uite aici un topic cu probleme de logare useri - poate iti e util
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...0&start=250

anamarianegrii
QUOTE(loredana03 @ Apr 5 2011, 04:31 PM) *
daniela pe noi ne chemau la toaleta de 2 ori pe zi iar in rest foloseam servetele umede de bebelus.
pe tampoane am pus rivanol cu baneocin si probabil de asta m-am si vindecat aa repede
va las o poza cu aromatul meu, pardon 2




Aromat si pufos si bucalat si "scumpelutz" (cum zice Stefan) numai bun de iubit si smotocit si dragalit! partners.gif

Vai, abia astept - asa o pofta imi faceti cu puiutii vostri ca am impresia ca si eu azi maine tre sa nasc - numai ca ma am o luna, macar!

Lore, mii de pupaturi la "scumpelutzii" tai!

ellesse7
QUOTE(anamarianegrii @ Apr 5 2011, 03:56 PM) *
Pai, nu e inchis cu cheia! smile.gif Poate scrie oricine, nu? Mai ales cand se dau informatii utile!
Numai bine si sarcina usoara in continuare!
Ellesse, de ce nu scrii la aria tehnica exact care este problema si vezi daca nu te pot ajuta ei?
Uite aici un topic cu probleme de logare useri - poate iti e util
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...0&start=250


multumesc frumos ana hug.gif am trimis mesaj, sper sa ma poata ajuta ei wink.gif
acum astept
x
Rodyka
QUOTE(loredana03 @ Apr 5 2011, 09:31 PM) *
daniela pe noi ne chemau la toaleta de 2 ori pe zi iar in rest foloseam servetele umede de bebelus.
pe tampoane am pus rivanol cu baneocin si probabil de asta m-am si vindecat aa repede
va las o poza cu aromatul meu, pardon 2


e un scumpik foc foc love1.gif sa iti traiasca sa te bucuri de el ehhhh rolleyes.gif nu imi vine sa cred mai ieri ne etalam burticile acum am inceput cu bebeii, eu una st mult mai sensibila acum decat am fost in timpul sarcinii biggrin.gif mi-as dori sa smotocesc fiecare bebelus in parte tzuc.gif
Rodyka
QUOTE(alina16carmen @ Apr 5 2011, 05:42 PM) *
buna fetelor!
se pare ca bebelusii s-au inmultit!
feicitari andra si tunde!
sa va traiasca micutii si sa fie sanatosi!
ce emotii ma apuca si pe mine cand stiu ca mai e f putin si o sa aduc pe lume doua minuni...

da de abia astept sa ii vad super.gif dar deocamdata mai stam in burtica la mami unde e cald si bine smile.gif te pup si ma bucur ca esti bine
Rodyka
QUOTE(danie_la @ Apr 5 2011, 07:50 PM) *
da se trece in livretul de familie bb stiu de la o prietena de anul trecut si trebuie depus la acte pt indemnizatie

mersi mult tzuc.gif
ellesse7
QUOTE(Rodyka @ Apr 4 2011, 02:41 PM) *
Elsse si eu am avut o infectie la dinte in sarcina si mi-a dat oxacilina...aia a zis k nu are nimic k deja de la luna a treia nu afecteaza pe bebe...dar eu nu am luat decat o zi biggrin.gif ca mi-a fost frica aia imi dadea sa iau o saptamana


pai si ce ai facut cu infectia de la dinte rodyka, cum ai tratat-o sau.....
ellesse7
nu mai e nimeni pe forum??
linda
[quote name='loredana03' date='Apr 5 2011, 09:50 AM' post='1648010']
la 8 jumatate s-a nascut erika./
are 3250gr
bine ai venit pe lume micutzo!
[/quote

Bine ai venit micuto!!! sa fi sanatoasa si sa cresti mare si frumoasa, sa ai parintii sanatosi ca sa iti poata oferi tot ce ai nevoie. floare2.gif
linda
QUOTE(danie_la @ Apr 5 2011, 10:54 AM) *
cam de 2 sapt ma trezesc peste noapte cu burta incordata ca atunci cand te intinzi si in cateva sec se relaxeaza voi ati patit asa ? nu stiu astea sunt contractii?


Da eu am mai patit asta, chiar si in timpul zilei... am inteles ca sunt contractii braxton-hicks, ceva absolut normal, atata timp cat trec repede cand schimbi pozitia.
ari05
QUOTE(alina16carmen @ Apr 5 2011, 12:42 PM) *
buna fetelor!
se pare ca bebelusii s-au inmultit!
feicitari andra si tunde!
sa va traiasca micutii si sa fie sanatosi!
ce emotii ma apuca si pe mine cand stiu ca mai e f putin si o sa aduc pe lume doua minuni...

tzuc.gif uite alina ca te apropii si tu incet incet de termen smile.gif DD ajuta !

QUOTE(Rodyka @ Apr 5 2011, 01:35 PM) *
bine ai venit printre noi Erika sa fii sanatoasa sa ai tot ce iti doresti si mami sa te faci bine repede tzuc.gif de abia astept pozici super.gif
Fetelor voi stiti ceva de trecerea copilului in livretul de familie la Oficiul de Stare Civila? imi trebuie pt indemnizatia aia de cresterea copilului...eu nu stiu ce sa zic nu am mai auzit unsure.gif

se trece in livretul de famili,e dar nu trebuie la actul pt dosarul pt indemnizatie ...
pt dosarul pt indemnizatie tb certificat nastere copil ... + o gramada de alte hartogaraie... cereri, adeverinte... tongue.gif

QUOTE(loredana03 @ Apr 5 2011, 04:31 PM) *
daniela pe noi ne chemau la toaleta de 2 ori pe zi iar in rest foloseam servetele umede de bebelus.
pe tampoane am pus rivanol cu baneocin si probabil de asta m-am si vindecat aa repede
va las o poza cu aromatul meu, pardon 2


ce scump e !!! tzuc.gif
andra2000
Buna dimineata si bine v-am gasit.Multumim frumos pt toate urarile de la voi.Noi suntem acasa de ieri,puteam sa plecam dupa 2 zile dar a avut mami probleme cu scaunul.
Avem 3800g, 53cm, si din pacate am luat doar nota 8 la nastere pt ca aveam cordonul in jurul gatului.Suntem fff macaciosi si cumniti,ne trezim doar sa papam.Cel mai important este ca sugem de la mami laptic.




m0nica
QUOTE(andra2000 @ Apr 6 2011, 10:21 AM) *
Buna dimineata si bine v-am gasit.Multumim frumos pt toate urarile de la voi.Noi suntem acasa de ieri,puteam sa plecam dupa 2 zile dar a avut mami probleme cu scaunul.
Avem 3800g, 53cm, si din pacate am luat doar nota 8 la nastere pt ca aveam cordonul in jurul gatului.Suntem fff macaciosi si cumniti,ne trezim doar sa papam.Cel mai important este ca sugem de la mami laptic.


Buna dimineata. Felicitari tie si tuturor mamicilor de aprilie 2011. Te-am urmarit pentru ca stiam ca ti-e foarte frica. N-a fost chiar asa rau, asa-i? Sa fie sanatos grasanul si tu la fel! Brravo.
loredana03
QUOTE(andra2000 @ Apr 6 2011, 09:21 AM) *
Buna dimineata si bine v-am gasit.Multumim frumos pt toate urarile de la voi.Noi suntem acasa de ieri,puteam sa plecam dupa 2 zile dar a avut mami probleme cu scaunul.
Avem 3800g, 53cm, si din pacate am luat doar nota 8 la nastere pt ca aveam cordonul in jurul gatului.Suntem fff macaciosi si cumniti,ne trezim doar sa papam.Cel mai important este ca sugem de la mami laptic.


neatza1
ma bucur ca sunteti bine si ati ajuns acasa.
ianis e un scump si e f bine ca suge lapte de la mami se face repede baiat mare.
tu cum te simti?
cand ai timp asteptam cu amanunte povestea nasterii.
fetelor aseara am vorbit cu tunderke se simtea f bine si am avut deosebita onoare sa ii aud glasciorul erikai smile.gif
loredana03
QUOTE(anamarianegrii @ Apr 5 2011, 06:03 PM) *
Aromat si pufos si bucalat si "scumpelutz" (cum zice Stefan) numai bun de iubit si smotocit si dragalit! partners.gif

Vai, abia astept - asa o pofta imi faceti cu puiutii vostri ca am impresia ca si eu azi maine tre sa nasc - numai ca ma am o luna, macar!

Lore, mii de pupaturi la "scumpelutzii" tai!

multumim
si abia astept sa-ti cunosc printesa

QUOTE(Rodyka @ Apr 5 2011, 08:16 PM) *
e un scumpik foc foc love1.gif sa iti traiasca sa te bucuri de el ehhhh rolleyes.gif nu imi vine sa cred mai ieri ne etalam burticile acum am inceput cu bebeii, eu una st mult mai sensibila acum decat am fost in timpul sarcinii biggrin.gif mi-as dori sa smotocesc fiecare bebelus in parte tzuc.gif

multumi la fel ca nici cu cavalerul tau nu mi-e rusine

QUOTE(ari05 @ Apr 6 2011, 09:07 AM) *
ce scump e !!! tzuc.gif

usor, usor trece timpul si acus il tii si u pe razavanel in brate
loredana03
acum sa va arat cei 3 barbatei ai mei sau mai bine zis cei 3 muschetari

o iubire mare

un pufos imbaiat

si un alinatat gata de culcare
ari05
QUOTE(andra2000 @ Apr 6 2011, 09:21 AM) *
Buna dimineata si bine v-am gasit.Multumim frumos pt toate urarile de la voi.Noi suntem acasa de ieri,puteam sa plecam dupa 2 zile dar a avut mami probleme cu scaunul.
Avem 3800g, 53cm, si din pacate am luat doar nota 8 la nastere pt ca aveam cordonul in jurul gatului.Suntem fff macaciosi si cumniti,ne trezim doar sa papam.Cel mai important este ca sugem de la mami laptic.


ce minunatie !!! tzuc.gif

QUOTE(loredana03 @ Apr 6 2011, 10:09 AM) *
usor, usor trece timpul si acus il tii si u pe razavanel in brate

crede-ma c abia astept smile.gif

QUOTE(loredana03 @ Apr 6 2011, 10:32 AM) *
acum sa va arat cei 3 barbatei ai mei sau mai bine zis cei 3 muschetari

o iubire mare

un pufos imbaiat

si un alinatat gata de culcare

superbe pozele ! m-am emotionat de numa ... abia astept sa il vad si eu pe DAri dragalindu-l pe razvi...
cred ca-t ivine sa-i papi biggrin.gif
ari05
ce faceti fetelor ?
eu tot pe tel am fost... am sunat la maternitate... de fapt niste asistente... una de la ATI sa vad cum va fi cu anestezia, operatia, bla bla, si inca una care ma va ajuta cat voi sta internata... am mai pus la punct niste detalii... ca tare stresata-s ... liwlol.gif am intrbat de durerile care le am, cica sigur coboara copilul si mi se scurteaza colul... sa vedem vineri ce imi zice dr la control ... pana tunci ar trebui sa stau in pat, linistita...

ari05
pana una alta fetele. va invit l o felie de tort, chiar dk virtuala smile.gif biggrin.gif
loredana03
imi e f drag sa-i vad cum se iubesc simt ca nu traiesc degeaba.
la multi ani draga mami pentru frumoasa varsta pe care ai implinit-o!
sa fi fericita si sanatoasa!
ari05
QUOTE(loredana03 @ Apr 6 2011, 11:10 AM) *
imi e f drag sa-i vad cum se iubesc simt ca nu traiesc degeaba.
la multi ani draga mami pentru frumoasa varsta pe care ai implinit-o!
sa fi fericita si sanatoasa!

te cred... abia astept sa-i vad si eu impreuna love1.gif

multumesc pt urari ... desi nu -mi vine sa cred ca deja am 30 de ani sad.gif ce mai trece timpul ...................
andra2000


Tunde sa-ti traiasca minunea
andra2000
Ari LA MULTI ANI!!! Multa sanatate si fericire si tot ce-ti doresti! tzuc.gif floare2.gif
ari05
multumesc Andra tzuc.gif

ce faceti fetelor ? pe unde umblati ? eu deja simt ca ma atrofiez in pat... cred ca o sa ies totusi la o mica plimbare ...
andra2000
QUOTE(m0nica @ Apr 6 2011, 07:00 AM) *
Buna dimineata. Felicitari tie si tuturor mamicilor de aprilie 2011. Te-am urmarit pentru ca stiam ca ti-e foarte frica. N-a fost chiar asa rau, asa-i? Sa fie sanatos grasanul si tu la fel! Brravo.


Multumim mult de tot fetelor tzuc.gif Wow Monica nu-mi vine sa cred ca m-ai urmarit "pt frica mea" oFloare.gif Promit ca imi fac timp cat de repede pot sa va povestesc.

Roxxy87
Salutare fetelor! Ce mai faceti? noi lenevim...nu imi vine sa fac nimic...azi la 6 trebuie sa fim la spital ca acolo m-a chemat dr ca e de garda
Abia ast sa vad ce imi zice biggrin.gif
Ari La Multi Ani !!! Multa sanatate, fericire si o nastere cat mai usoara biggrin.gif !! occasion.gif
mada.angel
QUOTE(Roxxy87 @ Apr 6 2011, 01:10 PM) *
Salutare fetelor! Ce mai faceti? noi lenevim...nu imi vine sa fac nimic...azi la 6 trebuie sa fim la spital ca acolo m-a chemat dr ca e de garda
Abia ast sa vad ce imi zice biggrin.gif
Ari La Multi Ani !!! Multa sanatate, fericire si o nastere cat mai usoara biggrin.gif !! occasion.gif

La multi ani Lauraaaaaaaaaaaaaa sa fii sanatoasa, fericita si nastere usoara, tortuletul e superb , te puuuuuuuuuuuupppppppppppppp
mada.angel
QUOTE(andra2000 @ Apr 6 2011, 09:21 AM) *
Buna dimineata si bine v-am gasit.Multumim frumos pt toate urarile de la voi.Noi suntem acasa de ieri,puteam sa plecam dupa 2 zile dar a avut mami probleme cu scaunul.
Avem 3800g, 53cm, si din pacate am luat doar nota 8 la nastere pt ca aveam cordonul in jurul gatului.Suntem fff macaciosi si cumniti,ne trezim doar sa papam.Cel mai important este ca sugem de la mami laptic.


bine ai venit acasa Andra sa iti traiasca minunea
ari05
QUOTE(Roxxy87 @ Apr 6 2011, 01:10 PM) *
Salutare fetelor! Ce mai faceti? noi lenevim...nu imi vine sa fac nimic...azi la 6 trebuie sa fim la spital ca acolo m-a chemat dr ca e de garda
Abia ast sa vad ce imi zice biggrin.gif
Ari La Multi Ani !!! Multa sanatate, fericire si o nastere cat mai usoara biggrin.gif !! occasion.gif

multumesc Roxy tzuc.gif

si asteptam vesti dseara de la contrl smile.gif
ari05
QUOTE(mada.angel @ Apr 6 2011, 01:27 PM) *
La multi ani Lauraaaaaaaaaaaaaa sa fii sanatoasa, fericita si nastere usoara, tortuletul e superb , te puuuuuuuuuuuupppppppppppppp

multumesc Mada tzuc.gif

cum esti ?
_maia_
andra, lore ce minuni ne aratati voi noua love1.gif love1.gif love1.gif love1.gif !!!!
ari la muuuuuuuuuuuuulti aaaaaani iubita, sanatate multa, si nastere usoara tzuc.gif
ce mai face tunderke? mai stiti ceva de ea?
MMV
la multi ani ari. sa fii sanatoasa. nastere usoara
ellesse7
Multa sanatate noilor bebici...
Laura, La Multi Ani si tot ceea ce iti doresti tzuc.gif
Andra, nu a fost chiar asa rau pana la urma, nu biggrin.gif ? Asteptam povestea nasterii comoricii tale!
azi am fost si noi la control, totul ca si pana acum: normal wink.gif m-a programat iarasi pe 20 Aprilie, daca nu oi naste pana atunci biggrin.gif, beblina misca incontinuu chiar mai mult parca de cand nu mai are loc liwlol.gif
aseara am dormit doar 3 ore deci, de la ora 2.30 suntem treze amandoua smile.gif dupa care am mers la serviciu iar acum planuim sa ne odihnim olecuta...
pup,

xx
loredana03
va mai plictisesc cu o poza si promit ca nu mai pun o luna
danie_la
occasion.gif ari multa sanatate si fericire din partea noastra !!!!!!!!!! tzuc.gif arata fff bn tortul

fetelor eu sunt cam suparata sau mai mult speriata nici nu stiu am inceput sa cam am dureri de "ovare" si fata mea ma loveste tot mai des jos la ovare si nu stiu ce inseamna asta tot alarma falsa sau nu mai are rabdare? crybaby.gif voi at i eliminat dopul inainte sa nasteti? k u nu am decat o mik secretie alba atat

Karmin
LA MULTI ANI, ARI!!!!!!




andra, sa iti traiasca mica minune!!!! SA VA BUCURATI LA MAXIM DE FAMILIA VOASTRA!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.