Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Aprilie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188
MMV
QUOTE(ari05 @ Apr 1 2011, 12:31 PM) *
asa ziceam si eu .. .dar n ue asa.. si la cezariana e moasa prezenta... si tb dat bani si in cazul asta sad.gif
dupa ce scoate dr copilul, moasa il ia si se ocupa de el ... spalat, aspirat, si ce-i mai face ...
ce scumpa e Mariuca love1.gif

ce pacat ca va chinuiti cu bibe sad.gif exact probl asta am avuto si eu cu Darius... nu sdtia sa prinda, sau nu vroia, sau ii era lene... si nu statea la san, si ma chinuiam cu mulsul... pana s-a dus tot laptele , ca cica nu e totuna sa pape direct bebe sau sa te mulgi ...

app de poze, ca a mai intrbat cnv... cine a pozat in sala de nasteri ? la noi nu lasa pe nimeni pe etaj, unde sunt salile de travaliu, nasteri, etc... ce sa mai ai voie in sala de nasteri ? sad.gif naspa ...
app, si mai vroiam sa te intreb... cum de te-au lasat asa repede acasa? la ceza la noi te tine o sapt incheiata ... si am mai auzit mamici din moldova sau di nsud care ziceau ca tot asa, la 3 zile de la ceza le lasa acasa... si eram curioasa cum de... ca eu mor numai la gandul ca iar stau o sapt i nspital, din care 5 zile cu tratam si injecti ide 3 ori pe zi crybaby.gif

pozele din sala sunt meritul verisoarei mele. de fapt amica ei le-a facut.
am facut si eu tratament 5 zile, totul a evoluat bine si am revenit la scos firele.
anamarianegrii
QUOTE(MMV @ Apr 1 2011, 02:17 PM) *
am incercat si asa...rezultat zero


Banuiesc ca nu sunteti tocmai ok cu papatul - macar reusesti sa te storci ca lumea?
Iti doresc rabdare si sa nu renunti , mai ales daca ai laptic - imediat ce mai prinde putere poate o sa reuseasca si ea!

Rabdare si numai bine! sper sa va reglati cat mai curand si sa nu lasi sa te afecteze prea tare situatia! stiu ca poate deveni frustrant!
hug.gif
andra2000
Tunde tu ce faci?Pana la urma eu sunt inaintea ta...biggrin.gif vad ca bebe e deja foarte agitat,cred ca i-am transmis si lui emotiile mele sad.gif
ari05
QUOTE(tunderke @ Apr 1 2011, 02:39 PM) *
Nasol cu injectiile.
Eu am primit numai cand am nascut, dupa nu am mai primit nimic.
Si eu am stat o saptamana in spital cu Timi. Acum sper sa nu stau atata.
De ce nu te lasa nimieni sa te uiti la filme?

Daniela mersi de link, l-am salvat.

la cezariana e mai altfel ... cica....
dc ai stat o sapt ? ca doar tu ai nascut natural, nu ?
la noi la nastrere anturala te tine 2 zile si gata

pai cine sa ma lase sa ma uit la filme... dimineata frec menta, dorm... si cand am chef de filme. dupamasa, seara... nu mai am loc de barbati... ca unu vrea ftbal, unu vrea desene liwlol.gif
ari05
QUOTE(MMV @ Apr 1 2011, 03:45 PM) *
pozele din sala sunt meritul verisoarei mele. de fapt amica ei le-a facut.
am facut si eu tratament 5 zile, totul a evoluat bine si am revenit la scos firele.


aham... am inteles ......
deci 5 zile ai stat in spital totusi...
ma gandeam si eu sa faca asa... adik stau 5 zile... ca na asta e... si apoi sa-i zic la dr sa ma alse acasa, si sa revin la scos fire ...
ca asa n-as sta de PAste in spital ca acolo ma ia depresia sad.gif


QUOTE(andra2000 @ Apr 1 2011, 03:48 PM) *
Tunde tu ce faci?Pana la urma eu sunt inaintea ta...biggrin.gif vad ca bebe e deja foarte agitat,cred ca i-am transmis si lui emotiile mele sad.gif

tu pe cand tb sa nasti ? biggrin.gif
esti programata la ceza ?
andra2000
QUOTE(ari05 @ Apr 1 2011, 01:16 PM) *
tu pe cand tb sa nasti ? biggrin.gif
esti programata la ceza ?


Maine dimineata la 7:30 ari tzuc.gif
ari05
QUOTE(andra2000 @ Apr 1 2011, 04:57 PM) *
Maine dimineata la 7:30 ari tzuc.gif

super !!!!!!!!!!!!!!! cred ca ai niste emotii ..... biggrin.gif

dar va fi bine, ai sa vezi ! uff ca acum ma apuca pe mine emotiile cand ma gandesc liwlol.gif
bafta at pe maine si recuperare cat de usoara !!!
andra2000
QUOTE(ari05 @ Apr 1 2011, 02:22 PM) *
super !!!!!!!!!!!!!!! cred ca ai niste emotii ..... biggrin.gif

dar va fi bine, ai sa vezi ! uff ca acum ma apuca pe mine emotiile cand ma gandesc liwlol.gif
bafta at pe maine si recuperare cat de usoara !!!


Multumesc frumos. oFloare1.gif Iti dai seama ca abia respir de atatea emotii sad.gif
loredana03
salutare!
astazi am ajuns si noi acasa.
suntem bine, voiosi si somnorosi.
nu am citit nimic acum ma apuc si promit si poze cat de curand.
tunderke
QUOTE(andra2000 @ Apr 1 2011, 03:48 PM) *
Tunde tu ce faci?Pana la urma eu sunt inaintea ta...biggrin.gif vad ca bebe e deja foarte agitat,cred ca i-am transmis si lui emotiile mele sad.gif


Stai linistita, te las pe tine inaintea mea biggrin.gif .
Ne-am pus in pat cu fata sa ne odihnim, am citit o poveste si ne-a venit somnul, asa ca am dormit pana acum.

Nastere usoara. hug.gif tzuc.gif

QUOTE(ari05 @ Apr 1 2011, 04:14 PM) *
la cezariana e mai altfel ... cica....
dc ai stat o sapt ? ca doar tu ai nascut natural, nu ?
la noi la nastrere anturala te tine 2 zile si gata

pai cine sa ma lase sa ma uit la filme... dimineata frec menta, dorm... si cand am chef de filme. dupamasa, seara... nu mai am loc de barbati... ca unu vrea ftbal, unu vrea desene liwlol.gif


M-am internat in spital intr-o zi de marti, miercuri am nascut, stiu ca dupa cateva zile te lasa acasa, dar la mine ziua aia era sambata sau duminica si atunci nu se faceau externari, au zis ca luni, dar luni cand a venit neonatologul sa consulte fata, au descoperit ca facuse icter si au dus-o la raze, asa ca numai marti ne-au lasat acasa.

QUOTE(loredana03 @ Apr 1 2011, 05:36 PM) *
salutare!
astazi am ajuns si noi acasa.
suntem bine, voiosi si somnorosi.
nu am citit nimic acum ma apuc si promit si poze cat de curand.


Bine ati venit acasa. Asteptam pozele.
tzuc.gif
loredana03
DAVID ARE INALTIMEA DE 55 CM.
REVIN MAINE CU MAI MULTE DETALII
SUNT F OBOSITA LA ORA ASTA.
VA PUP PE TOATE SI VA MULTUMIM PENTRU VORBELE SI URARILE FRUMOASE. notworthy.gif
E MINUNAT SA STI CA CINEVA SE GANDESTE LA TINE.
ellesse
QUOTE(loredana03 @ Apr 1 2011, 05:10 PM) *
DAVID ARE INALTIMEA DE 55 CM.
REVIN MAINE CU MAI MULTE DETALII
SUNT F OBOSITA LA ORA ASTA.
VA PUP PE TOATE SI VA MULTUMIM PENTRU VORBELE SI URARILE FRUMOASE. notworthy.gif
E MINUNAT SA STI CA CINEVA SE GANDESTE LA TINE.


Lore inca o data sa fie David sanatos, ca asta e tot ce conteaza, mancacios si tu sa te recuperezi repede ca sa te poti bucura si mai mult de puiut tzuc.gif
pentru mine tu ai rezistat ca o eroina wink.gif
bine ai revenit acasa, ce n-as da sa am si eu rabdarea ta, dar simt ca deja ma incearca alte sentimente sad.gif
astepam cu nerabdrae pozici si povestea nasterii lui David
xx
ari05
QUOTE(andra2000 @ Apr 1 2011, 05:26 PM) *
Multumesc frumos. oFloare1.gif Iti dai seama ca abia respir de atatea emotii sad.gif


te cred... asa eram si eu inainte de nastere... noaptea dinainte nu am reusit sa dorm de,loc liwlol.gif

QUOTE(loredana03 @ Apr 1 2011, 05:36 PM) *
salutare!
astazi am ajuns si noi acasa.
suntem bine, voiosi si somnorosi.
nu am citit nimic acum ma apuc si promit si poze cat de curand.

bine ati venit !!! asteptam poze, si impresii la cald biggrin.gif cand ai timp, normal
va pupam !!!

QUOTE(tunderke @ Apr 1 2011, 06:01 PM) *
Stai linistita, te las pe tine inaintea mea biggrin.gif .
Ne-am pus in pat cu fata sa ne odihnim, am citit o poveste si ne-a venit somnul, asa ca am dormit pana acum.

Nastere usoara. hug.gif tzuc.gif
M-am internat in spital intr-o zi de marti, miercuri am nascut, stiu ca dupa cateva zile te lasa acasa, dar la mine ziua aia era sambata sau duminica si atunci nu se faceau externari, au zis ca luni, dar luni cand a venit neonatologul sa consulte fata, au descoperit ca facuse icter si au dus-o la raze, asa ca numai marti ne-au lasat acasa.
Bine ati venit acasa. Asteptam pozele.
tzuc.gif

ce interesant.... dc sa nu faca externari pe WE ... ? dar e bine ca ati mai stat, nu ? dk a facut icter ... si DAri a facut in primele zile parca... cred ca majoritatea beeblusilor fac, nu ?
danie_la
QUOTE(andra2000 @ Apr 1 2011, 03:57 PM) *
Maine dimineata la 7:30 ari tzuc.gif

multa bafta maine sa dea DD sa fie bn si sa te refaci repede

am vb azi cu o fata care a nascut la acelasi spital unde nasc si eu si auziti voi preturi nu care le stiam eu cik la medic 600 lei neonatolog nu a dat nimik k a mutat-o din salon in salon nu stiu cum si la moasa 100 lei si de anestezist na avut nevoie k nu a mai apucat epidurala deci nici nu stiu ce sa mai cred voi ce ziceti ma gandeam asa 800 dr, neo 200, anestezis 200 si moasa 100 unsure.gif
tunderke
QUOTE(ari05 @ Apr 1 2011, 06:32 PM) *
ce interesant.... dc sa nu faca externari pe WE ... ? dar e bine ca ati mai stat, nu ? dk a facut icter ... si DAri a facut in primele zile parca... cred ca majoritatea beeblusilor fac, nu ?


nu stiu de ce nu se faceau in we, asa era atunci
acum ma gandesc ca e altfel
dar a fost bine pana la urma
atunci nu mi s-a parut mult
acum sper sa nu ma tina atat, dar vedem
Roxxy87
QUOTE(danie_la @ Apr 1 2011, 05:42 PM) *
multa bafta maine sa dea DD sa fie bn si sa te refaci repede

am vb azi cu o fata care a nascut la acelasi spital unde nasc si eu si auziti voi preturi nu care le stiam eu cik la medic 600 lei neonatolog nu a dat nimik k a mutat-o din salon in salon nu stiu cum si la moasa 100 lei si de anestezist na avut nevoie k nu a mai apucat epidurala deci nici nu stiu ce sa mai cred voi ce ziceti ma gandeam asa 800 dr, neo 200, anestezis 200 si moasa 100 unsure.gif


neonatologul cu moasa nu sunt una si aceeasi chestie??
danie_la
QUOTE(Roxxy87 @ Apr 1 2011, 06:07 PM) *
neonatologul cu moasa nu sunt una si aceeasi chestie??

nu
moasa cik face toata treaba ea te ajuta sa nasti dr decat taie si coase si neo il examineaza daca am inteles bn sa ne explice fetele care au nascut sau care stiu
Roxxy87
[quote name='danie_la' date='Apr 1 2011, 06:23 PM' post='1646314']
nu
moasa cik face toata treaba ea te ajuta sa nasti dr decat taie si coase si neo il examineaza daca am inteles bn sa ne explice fetele care au nascut sau care stiu
[/qu]

eu cand l-am intrebat pe dr cui trebuie sa dau bani si cat aprox mi-a zis de el, anestezist si neonatolog...
poate din cauza ca eu fac cezariana.....habar nu am
andra2000
Fetelor eu fug sa ma pregatesc pt maine.O sa pun semn la ce pagina am ramas ca sa recuperez cand ma voi intoarece. tzuc.gif si trecem noi si peste asta.
Cum zice si lore :"Nu-ti fie frica de ziua de maine,Dumnezeu este deja acolo!!!"
ari05
QUOTE(danie_la @ Apr 1 2011, 06:42 PM) *
multa bafta maine sa dea DD sa fie bn si sa te refaci repede

am vb azi cu o fata care a nascut la acelasi spital unde nasc si eu si auziti voi preturi nu care le stiam eu cik la medic 600 lei neonatolog nu a dat nimik k a mutat-o din salon in salon nu stiu cum si la moasa 100 lei si de anestezist na avut nevoie k nu a mai apucat epidurala deci nici nu stiu ce sa mai cred voi ce ziceti ma gandeam asa 800 dr, neo 200, anestezis 200 si moasa 100 unsure.gif

pai eu zic ca dai cat crezi si te tin buzunarele.. ca oricum nu scrie nicunde ca tre o anumita taxa, ce pisici !!! sa zica mersi ca primesc si asa, la ce criza si foame e nu ? adik na...

nush dk am mai scris... eu o sa dau asa : 700-800 lei la dr ca e si a doau ceza, plus ca-m leaga trompele acum , 200 lei anestezist, 100 la neonatolog, si la moasa ma mai gandesc dk ii dau... oricum max un 50 lei dk primeste... la asistente n-o sa dau decat la cele de la sectia de copii , la cele de pe saloane unde o sa stau si eu... ma mai gandesc, vad cum se comporta...

QUOTE(tunderke @ Apr 1 2011, 06:54 PM) *
nu stiu de ce nu se faceau in we, asa era atunci
acum ma gandesc ca e altfel
dar a fost bine pana la urma
atunci nu mi s-a parut mult
acum sper sa nu ma tina atat, dar vedem

da, ideea e ca acum ne mai asteapta un copil acas a liwlol.gif
cel putin mie o sa mi se apra asa naspa... ca n-am stat niciodata departe de DArius mai mult de 2 zile sad.gif
plus fadza naspa... ca nasc exact ianinte de PAste, cand cica e vacanta la gradi, si nu sti uce fac cu el ,cel putin in ziua in care nasc, ca o sa fie sotul cu mine in spital... si cu DAri .. .ce fac? dk nu o sa-si poata lua ai mei liber ...
dar prima data sa vad exact sapt viitoare cand ma programeaza la ceza...

QUOTE(Roxxy87 @ Apr 1 2011, 07:07 PM) *
neonatologul cu moasa nu sunt una si aceeasi chestie??

nu nu ...
moasa e cea care ajuta la nastere...
la cea naturala face cam toata treaba liwlol.gif adik ea iti spune ce sa faci, cum, ea are grija de tine , teoretic... ea scaote copilul... dr doar te taie si te coase, it iscoate placenta, etc...
si la cezariana, dupa ce scoate dr copilul, moasa il ia si-l spala si il aspira, etc..

dr neonatolog e dr care monitorizeaza copilul cat e in maternitate, zilnic il controleaza, si el it ida acordul la externare sa iei copilul acasa smile.gif

QUOTE(Roxxy87 @ Apr 1 2011, 07:33 PM) *
eu cand l-am intrebat pe dr cui trebuie sa dau bani si cat aprox mi-a zis de el, anestezist si neonatolog...
poate din cauza ca eu fac cezariana.....habar nu am

liwlol.gif ce tare roxy
la noi dk intrebi asa ceva, asa se fofileaza toti de zici ca intrebi ce sti uce grozavie...toti se feresc sa vb de asa ceva...
de parca nu s-ar sti cum merg treburile... cu plicul ... nah ...doh.gif
ari05
QUOTE(andra2000 @ Apr 1 2011, 07:44 PM) *
Fetelor eu fug sa ma pregatesc pt maine.O sa pun semn la ce pagina am ramas ca sa recuperez cand ma voi intoarece. tzuc.gif si trecem noi si peste asta.
Cum zice si lore :"Nu-ti fie frica de ziua de maine,Dumnezeu este deja acolo!!!"

fugi andra ! tzuc.gif
bafta pe maine, odihneste-te noaptea asta ... si recuparare cat mai usoara !!!

app... sa nu mananci acuma seara nici la dimi... eventual ceva usor. sa nu ai mancare in stomac ... si nici pe intestine.. sa nu-ti faca clisma... tongue.gif
danie_la
eu va las mai vb maine ma bag la tv ca nu mai pot de plictiseala simt ca inebunesc ca sunt si sing sad.gif(
va pupam nb sper sa pot sa dorm si eu in seara asta
ellesse
QUOTE(danie_la @ Apr 1 2011, 07:11 PM) *
eu va las mai vb maine ma bag la tv ca nu mai pot de plictiseala simt ca inebunesc ca sunt si sing sad.gif(
va pupam nb sper sa pot sa dorm si eu in seara asta


si eu sunt singurica sad.gif de ieri dimin si ma plictisesc..... doh.gif mai ales ca a plecat sora-mea in tara pt 5 zile, of of
ma mai luam cu ea, bebelina mea doarme si nu am cu cine vorbi liwlol.gif
am sunat acasa sa vad ce mai fac ai mei si daca a ajuns sora cu bine si ei ce faceau? erau la restaurant smile.gif
a zis ca ma suna mami diseara sa vada ce facem, k are minute internationale pe fix biggrin.gif
sotul de abia maine dimin vine acasa, halal aniversare am avut si noi azi sad.gif
azi facem 8 ani de la prima noastra intalnire oficiala, de 1 Aprilie liwlol.gif
fetelor, voi ati facut sau primit vreo farsa azi?
xx
Roxxy87
QUOTE(ari05 @ Apr 1 2011, 06:48 PM) *
liwlol.gif ce tare roxy
la noi dk intrebi asa ceva, asa se fofileaza toti de zici ca intrebi ce sti uce grozavie...toti se feresc sa vb de asa ceva...
de parca nu s-ar sti cum merg treburile... cu plicul ... nah ...doh.gif



Eu l-am intrebat pe fata...ca nu are rost sa ne ascundem dupa deget....si ma si intreb mirat ca vreau sa stiu de pe acuma ca mai am pana nasc liwlol.gif
Normal ca vroiam sa stiu ca sa ma pregatesc biggrin.gif si mi-a zis fara rusine
mada.angel
salutare mamici si burtici, ce faceti ?noi am avut o zi foarte incarcata si obositoare astazi bine ca maine stam acasa, superbe poze cu Mariuca e o dulceata, andra iti tinem pumnii si suntem alaturi de tine sa ai nastere usoara si refacere rapida, laurici tu ce mai faci ?am vazut poze cu turtik ta esti superba, puppppppp
mada.angel
QUOTE(mada.angel @ Apr 1 2011, 09:01 PM) *
salutare mamici si burtici, ce faceti ?noi am avut o zi foarte incarcata si obositoare astazi bine ca maine stam acasa, superbe poze cu Mariuca e o dulceata, andra iti tinem pumnii si suntem alaturi de tine sa ai nastere usoara si refacere rapida, laurici tu ce mai faci ?am vazut poze cu turtik ta esti superba, puppppppp

apropos de kg, am vazut ca faceti un top al kg eu inainte de a ramane insarcinata am avut 74 acum am 84 ufffffffff bce grasa sunt
linda
Buna, fetelor!
Bine v-am regasit! eu nu prea am mai intrat sa scriu, dar v-am mai citit asa conversatiile. In primul rand felicitari mamicilor care au nascut, sa va traiasca bebicii si sa fie sanatosi inger.gif Eu am fost destul de ocupata cu sesiunea la facultate, cu o groaza de analize pe care le-am tot facut in perioada asta, adica numai stres peste stres. Abia acum pot spune ca sunt mai calma si ma pot bucura de primavara si de burtica mea, dar in curand vor veni celelalte griji, ca se apropie termenul, deja ma gandesc si la bagaj si la toate cele ce trebuiesc cumparate.
E destul de greu pt. ca mai am si acum probleme cu tensiunea marita, pt care iau pastilute Dopegyt 2/zi. L-am vazut si pe bebe la eco de trim III, am facut o eco 3D. Este bine, are 1.500 kg, zicea ecografistul ca se dezvolta bine si ca e un nazdravan si se pare ca seamana cu tacsu... unsure.gif pai baietii nu trebuiau sa semene cu mamicile? sunt geloasa biggrin.gif . Bine ca barbatul meu e dragut, ca altfel il bateam, dupa ce ca in loc de fata mi-a facut baiat, acum sa mai semene si cu el doh.gif
Oricum astea sunt nebuniile mele din ultimul timp, deci dupa cum veti observa am fost destul de ocupata biggrin.gif
Va pupam, eu mama Flori si bebele Eduard Andrei (asta ar fi numele la baiat, care mi-a ramas in cap, cine stie daca nu am voi schimba pe parcurs).
Roxxy87
QUOTE(linda @ Apr 1 2011, 08:12 PM) *
Buna, fetelor!
Bine v-am regasit! eu nu prea am mai intrat sa scriu, dar v-am mai citit asa conversatiile. In primul rand felicitari mamicilor care au nascut, sa va traiasca bebicii si sa fie sanatosi inger.gif Eu am fost destul de ocupata cu sesiunea la facultate, cu o groaza de analize pe care le-am tot facut in perioada asta, adica numai stres peste stres. Abia acum pot spune ca sunt mai calma si ma pot bucura de primavara si de burtica mea, dar in curand vor veni celelalte griji, ca se apropie termenul, deja ma gandesc si la bagaj si la toate cele ce trebuiesc cumparate.
E destul de greu pt. ca mai am si acum probleme cu tensiunea marita, pt care iau pastilute Dopegyt 2/zi. L-am vazut si pe bebe la eco de trim III, am facut o eco 3D. Este bine, are 1.500 kg, zicea ecografistul ca se dezvolta bine si ca e un nazdravan si se pare ca seamana cu tacsu... unsure.gif pai baietii nu trebuiau sa semene cu mamicile? sunt geloasa biggrin.gif . Bine ca barbatul meu e dragut, ca altfel il bateam, dupa ce ca in loc de fata mi-a facut baiat, acum sa mai semene si cu el doh.gif
Oricum astea sunt nebuniile mele din ultimul timp, deci dupa cum veti observa am fost destul de ocupata biggrin.gif
Va pupam, eu mama Flori si bebele Eduard Andrei (asta ar fi numele la baiat, care mi-a ramas in cap, cine stie daca nu am voi schimba pe parcurs).


Si eu iau Dopegyt dar doar 1 pe zi...1 imi ajunge sa ramana la 120 cu 80 biggrin.gif
Bineinteles cu restrictiile de rigoare...fara sare in primul rand
mada.angel
QUOTE(linda @ Apr 1 2011, 09:12 PM) *
Buna, fetelor!
Bine v-am regasit! eu nu prea am mai intrat sa scriu, dar v-am mai citit asa conversatiile. In primul rand felicitari mamicilor care au nascut, sa va traiasca bebicii si sa fie sanatosi inger.gif Eu am fost destul de ocupata cu sesiunea la facultate, cu o groaza de analize pe care le-am tot facut in perioada asta, adica numai stres peste stres. Abia acum pot spune ca sunt mai calma si ma pot bucura de primavara si de burtica mea, dar in curand vor veni celelalte griji, ca se apropie termenul, deja ma gandesc si la bagaj si la toate cele ce trebuiesc cumparate.
E destul de greu pt. ca mai am si acum probleme cu tensiunea marita, pt care iau pastilute Dopegyt 2/zi. L-am vazut si pe bebe la eco de trim III, am facut o eco 3D. Este bine, are 1.500 kg, zicea ecografistul ca se dezvolta bine si ca e un nazdravan si se pare ca seamana cu tacsu... unsure.gif pai baietii nu trebuiau sa semene cu mamicile? sunt geloasa biggrin.gif . Bine ca barbatul meu e dragut, ca altfel il bateam, dupa ce ca in loc de fata mi-a facut baiat, acum sa mai semene si cu el doh.gif
Oricum astea sunt nebuniile mele din ultimul timp, deci dupa cum veti observa am fost destul de ocupata biggrin.gif
Va pupam, eu mama Flori si bebele Eduard Andrei (asta ar fi numele la baiat, care mi-a ramas in cap, cine stie daca nu am voi schimba pe parcurs).

bine ai revenit Flori , asa este mai avem putin se apropie si la noi termenul, Lore ce face bebe?poate ne povestesti si noi cum a fost nasterea, bine ati revenit acasa
tunderke
QUOTE(andra2000 @ Apr 1 2011, 07:44 PM) *
Fetelor eu fug sa ma pregatesc pt maine.O sa pun semn la ce pagina am ramas ca sa recuperez cand ma voi intoarece. tzuc.gif si trecem noi si peste asta.
Cum zice si lore :"Nu-ti fie frica de ziua de maine,Dumnezeu este deja acolo!!!"


Bafta pe maine. Ne gandim la tine, dupa ce iti revii, da-ne un semn.

QUOTE(mada.angel @ Apr 1 2011, 09:04 PM) *
apropos de kg, am vazut ca faceti un top al kg eu inainte de a ramane insarcinata am avut 74 acum am 84 ufffffffff bce grasa sunt


Pana nu vedem poze nu credem.
tzuc.gif

QUOTE(linda @ Apr 1 2011, 09:12 PM) *
Buna, fetelor!
Bine v-am regasit! eu nu prea am mai intrat sa scriu, dar v-am mai citit asa conversatiile. In primul rand felicitari mamicilor care au nascut, sa va traiasca bebicii si sa fie sanatosi inger.gif Eu am fost destul de ocupata cu sesiunea la facultate, cu o groaza de analize pe care le-am tot facut in perioada asta, adica numai stres peste stres. Abia acum pot spune ca sunt mai calma si ma pot bucura de primavara si de burtica mea, dar in curand vor veni celelalte griji, ca se apropie termenul, deja ma gandesc si la bagaj si la toate cele ce trebuiesc cumparate.
E destul de greu pt. ca mai am si acum probleme cu tensiunea marita, pt care iau pastilute Dopegyt 2/zi. L-am vazut si pe bebe la eco de trim III, am facut o eco 3D. Este bine, are 1.500 kg, zicea ecografistul ca se dezvolta bine si ca e un nazdravan si se pare ca seamana cu tacsu... unsure.gif pai baietii nu trebuiau sa semene cu mamicile? sunt geloasa biggrin.gif . Bine ca barbatul meu e dragut, ca altfel il bateam, dupa ce ca in loc de fata mi-a facut baiat, acum sa mai semene si cu el doh.gif
Oricum astea sunt nebuniile mele din ultimul timp, deci dupa cum veti observa am fost destul de ocupata biggrin.gif
Va pupam, eu mama Flori si bebele Eduard Andrei (asta ar fi numele la baiat, care mi-a ramas in cap, cine stie daca nu am voi schimba pe parcurs).


Bine ai revenit. Te asteptam de acum mai des pe la noi sa ne mai povestesti cum te mai simti.
tunderke
Noul top al kg-lor:
Roxy80 - 50 kg - 64 kg - 59 kg

Roxxy - diferenta 14 kg
Andra - 74 kg - 94 kg - diferenta 20 kg
Deln - 74 kg - 85 kg - diferenta 11 kg
Mada - 74 kg - 84 kg - diferenta 10 kg
Ellesse - 64 kg - 83 kg - diferenta 19 kg
Ari - 62 kg - 80 kg - diferenta 18 kg
Tunderke - 65 kg - 77 kg - diferenta 12 kg
Anamaria - 65 kg - 77 kg - diferenta 12 kg
Maia - 57 kg - 62 kg - diferenta 5 kg
Daniela - 41 kg - 57 kg - diferenta 16 kg
ellesse
QUOTE(tunderke @ Apr 1 2011, 08:36 PM) *


ma uitam si eu asa in listuta ta tunde si daca pana acum fetitele si-au facut de cap biggrin.gif am vazut ca vin baieteii in forta...si sunt vreo cativa care asteapta sa infloreasca smile.gif
x
ellesse
deci sa-nteleg ca nu ati facut sau nici primit farse astazi? biggrin.gif
tunderke
QUOTE(ellesse @ Apr 1 2011, 09:50 PM) *
deci sa-nteleg ca nu ati facut sau nici primit farse astazi? biggrin.gif


eu nu am primit, nici nu am facut
acum avem ceva prieteni la noi si ne distram
chiar am zis ca daca ar fi sa nasc macar nasc cu burta plina plina
ellesse
QUOTE(tunderke @ Apr 1 2011, 08:55 PM) *
eu nu am primit, nici nu am facut
acum avem ceva prieteni la noi si ne distram
chiar am zis ca daca ar fi sa nasc macar nasc cu burta plina plina


foarte bine ca va distrati, daca e sa nasti vei fi relaxata si iti va fi mai usor wink.gif
iar burtica....daca e sa fie plina asta e biggrin.gif
x
tunderke
Ma pun sa adun vasele si dupa sa culc fata, daca nu pot sa adorm atunci mai intru.
tunderke
QUOTE(ellesse @ Apr 1 2011, 10:05 PM) *
foarte bine ca va distrati, daca e sa nasti vei fi relaxata si iti va fi mai usor wink.gif
iar burtica....daca e sa fie plina asta e biggrin.gif
x


am baut si un pahar de bere, asa de mi-a picat

am mai gasit in pod cateva hainute mici, frumoasa, le-am spalat, si maine sa-i calc, ca azi nu am mai apucat
sper sa apuc maine si sa le fac poze sa va arat
am gasit si rochita de la botezul lui Timi
ellesse
QUOTE(tunderke @ Apr 1 2011, 09:09 PM) *
am baut si un pahar de bere, asa de mi-a picat

am mai gasit in pod cateva hainute mici, frumoasa, le-am spalat, si maine sa-i calc, ca azi nu am mai apucat
sper sa apuc maine si sa le fac poze sa va arat
am gasit si rochita de la botezul lui Timi


pai si eu mai servesc asa 1-2 ori pe luna poate cate jumate pahar cu vin rosu ca-mi place biggrin.gif
se pare ca tu tii in pod un cufar cu de toate liwlol.gif pai e bun ca gasesti tot ce-ti trebuie acolo smile.gif
nici eu nu cred ca am sa pot dormi prea devreme azi ca am dormit vreo 2 ore la amiaza...am fost la terapeut pt masaj azi si mi-a luat cam 45 min dus si 45 intors pe jos, ca masina mea am vandut-o si cea a sotului a luat-o el cand a plecat la serviciu si am picat franta de oboseala...
xx
tunderke
Andra vad ca esti online, nu poti sa dormi?
ellesse
QUOTE(tunderke @ Apr 1 2011, 11:41 PM) *
Andra vad ca esti online, nu poti sa dormi?


cred ca se pregatea saracuta hug.gif pentru ziua cea mare. Iti dorim nastere usoara andra!!!
noi inca nu ne-am pus la nani biggrin.gif dar ne bagam acusica si va urez noapte buna....
xx
anamarianegrii
Buna dimineata dragelor,

Cred ca Andra deja a nascut! Sper ca totul e bine pentru ea!
Vad ca nu puteti dormi - eu inca nu am probleme - as' noapte am dormit vreo 5 min pe "tron" liwlol.gif asa eram de somnoroasa!

Va doresc un week-end frumos cu tot ce va doriti in el!

tunderke
Buna dimineata.
Sigur Andra a nascut la ora asta, asteptam vesti de la ea.
Sa aveti o zi frumoasa si calda.
tzuc.gif
tunderke
A venit pe lume micutul IANIS CRISTIAN, are 3800 g.

Bine ai venit printre noi.


Andra recuperare rapida si mult laptic.

mada.angel
QUOTE(tunderke @ Apr 2 2011, 10:23 AM) *
A venit pe lume micutul IANIS CRISTIAN, are 3800 g.

Bine ai venit printre noi.


Andra recuperare rapida si mult laptic.

bine ai venit Ianis Cristian sa cresti mare si sanatos iar mamica ta sa se refaca repede, felicitari Andra refacere usoara
ellesse
multa sanatate lui Ianis si mamicii deasemenea hug.gif refacere usoara, laptic si bb papacios...
vad ca daca era sa-l nasca natural la 3.8 kg avea ceva de tras andra....
mie de asta mi-e frica sa nu fie un bb prea mare si eu sa nu pot avea nastere naturala sad.gif ....
tunderke
QUOTE(ellesse @ Apr 2 2011, 10:45 AM) *
multa sanatate lui Ianis si mamicii deasemenea hug.gif refacere usoara, laptic si bb papacios...
vad ca daca era sa-l nasca natural la 3.8 kg avea ceva de tras andra....
mie de asta mi-e frica sa nu fie un bb prea mare si eu sa nu pot avea nastere naturala sad.gif ....


da
si eu ma gandesc la greutatea lui bebe
in 9 martie aveam 35 de saptamani si bebe avea 2800 g
m-am uitat pe pe net si la 35 de saptamani scrie mai putine kilograme
acum sunt curioasa cat are bebele meu
Roxxy87
Neatza fetelor !noi mai inainte ne-am trezit....din cauza unui carcel crybaby.gif ne-a stricat somnul....apoi au venit nasa noastra sa ne cheme la gratar ca maine pleaca inapoi in germania sad.gif
E frumos afara, soare, cald asa ca va fii o zi perfecta de iesit la iarba verde
O zii frumoasa sa aveti! tzuc.gif
Roxxy87
Ari eu cand am vb de doctor mi-a zis ca cel ce va curata copilul,ii va taia buricul si il va aspira e neonatologul....nici pomeneala de moasa sad.gif deci nu stiu ce sa zic sincer
ellesse
QUOTE(tunderke @ Apr 2 2011, 09:58 AM) *
da
si eu ma gandesc la greutatea lui bebe
in 9 martie aveam 35 de saptamani si bebe avea 2800 g
m-am uitat pe pe net si la 35 de saptamani scrie mai putine kilograme
acum sunt curioasa cat are bebele meu


of nu stiu ce sa zic...macar acolo o sa verifice pe bb si o sa stii la ce sa te astepti dar aici doh.gif nu-l vezi cat e de mare decat cand iese ...
eu sper ca bebelina ta sa nu fi crescut chiar foarte mult ca are timp si dupa biggrin.gif, adica sa fie in limitele normale hug.gif
xx
tunderke
QUOTE(Roxxy87 @ Apr 2 2011, 11:20 AM) *
Ari eu cand am vb de doctor mi-a zis ca cel ce va curata copilul,ii va taia buricul si il va aspira e neonatologul....nici pomeneala de moasa sad.gif deci nu stiu ce sa zic sincer


Poate depinde de spital.

QUOTE(ellesse @ Apr 2 2011, 11:22 AM) *
of nu stiu ce sa zic...macar acolo o sa verifice pe bb si o sa stii la ce sa te astepti dar aici doh.gif nu-l vezi cat e de mare decat cand iese ...
eu sper ca bebelina ta sa nu fi crescut chiar foarte mult ca are timp si dupa biggrin.gif, adica sa fie in limitele normale hug.gif
xx


Nu stiu, ca nu mi-a mai facut eco si poate nu-mi mai face, ca pot sa nasc oricand de acum incolo. sad.gif
Sper sa nu fi crescut chiar asa mare.
Dar daca Lore a putut naste normal un bebe de 4 kg si ceva, atunci ma gandesc ca si pe noi ne ajuta DD sa nastem cu bine.
Eu asa gandesc.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.