Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Aprilie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188
Rodyka
QUOTE(Roxxy87 @ Mar 16 2011, 04:59 AM) *
Ma bucur ca acuma ti-ai gasit un dr care sa se ingrijeasca de tine si bine ca ai scapat de stres...
pana la urma ce ti-a zis...nasti natural sau cezariana?

a zis ca nu st probleme de cezariana asa mari....dar ca cica cordonul in jurul gatului dublu circular ar cam implica cezariana...o sa vada mai exact vineri cand o sa ma duc sa imi faca ecograful daca este neaparat nevoie de cezariana...astazi mi-a facut un control pe masa si o investigare lu bebe cu niste aparate care mi le-a lasat pe burtica prins cu niste bretele in jurul corpului timp de 20 de minute...era asa de dragut bebe pt ca se impingea numai in aparatul ala liwlol.gif ce o fi zis el : heiii ia luati aia de acolo biggrin.gif ...mi-a mai dat niste vitamine Elevit si Mgne B6
tunderke
Buna dimineata.
Va servesc cu o cafea.gif sau ceai.
Eu iar nu am somn, m-am trezit devreme.
Ieri dupamasa nu am mai intrat ca m-au luat si pe mine contractiile, m-am intins in pat si mi-au trecut, dar cum ma ridicam din pat parca ma durea in partea de jos a burtii, dar pana la urma mi-a trecut.
Cred ca o sa trebuiasca sa stau mai mult in pat.

Roxy foarte frumoase hainutele.
Andra felicitari pentru bebe grasun, si asteptam sa-l cunoastem.
Rodyka ma bucur ca ai reusit sa gasesti un medic care sa fie ok.
Mada felicitari pentru vestile bune de la control.


Roxxy87
Buna dimineata si de la noi biggrin.gif Am venit sa servim ceiutz poate poate ne mai vine putin somn tongue.gif
Oricum ma pun inapoi in pat ca parca nu mi-a ajuns somnu de azi noapte liwlol.gif)
O zi frumoasa sa aveti !!
roxy80
Buna dimineata,
Tocmai am venit de la dr si ne-a spus data nasterii exacte 21.03.2011(luni). Ne interneaza duminica si luni ne face cezariana, abia asteptam. Acum servim o cafea la care va invit si pe voi, iar apoi odihna ca astea sunt recomandarile pana duminica. M-a urcat pe masa si am avut si eu aceeasi senzatie nasoala in timpul controlului, mi-a ascultat fata si e bine mersi dar a coborat f mult si colul incepe sa se deschida.

Frumoase hainute si botoseii superbi.

Va pup si mai vb
loredana03
neatza!
andra felicitari pentru grasunel e bine ca faci cezariana si nu te va stresa greutatea.
eu deja incep sa-mi fac griji ca vad ca trece timpul, bebe creste si nu binevoieste sa scoata capsorul.
rodyka ma bucur ca ai scapat de stresul doctorului.
mmv ai intrat si u pe lista de asteptare, poate nu stai mult totusi smile.gif
azi-noapte am avut iar ceva dureri dar m-au lasat si azi din nou in asteptare.
tunderke la prima sarcina cand mergeam suportam mai usor contractiile, dc stateam in pat simteam ca mor, asa si acum cand vad ceva dureri ma asez in pat sa vad dc le suport si culmea le suport unsure.gif
mada angel multumim pentru urari si ma bucur ca e bine bebele tau.
o zi frumoasa, eu una m-as urca in pat sa dorm, dar cine sa ma lase?
anamarianegrii
Buna dimineata,

Va dorim si noi o zi frumoasa, cu odihna si tot ce va doriti! Am admirat si eu hainutele si botoseii si burticile de pe paginile din urma!

sanatate tuturor si numai bine!

floare2.gif
MMV
buna dimineata si de la noi. normal ca suntem treze din creierii noptii, dar nu-i bai. suntem deja obisnuite cu programul asta.
jena de la controlul pe masa cred ca e din cauza ca atata timp nu a mai "intrat" liwlol.gif nimeni pe acolo si muschii s-au contractat. oricum a trecut, deja ma simt super ok.
rodyka ma bucur ca ti-ai gasit un medic care sa te asiste si sa fie alaturi de tine. si a mea mi-a zis ca nu e problema de asistat. i-am zis ca poate sa vina al meu sa o ia de acasa, daca nu are cu ce veni. dar mi-a zis ca nu e cazul. sa vad de anestezist sa vina. nu pare a fi o problema mare varicele, sa vada cum decurge nasterea. am rugat-o sa ma ajute cu oxi pt dilatare sa nu ma chinuii si sa stau intr-un travaliu foarte lung.
azi tb sa calc hainutele fetei si sa le fac poze, ieri nu am mai reusit. contractiile m-au rapus la pat. ma duc sa ii cumpar aparatoare pt suzi si ser fiziologic si gata bagajul. totul e pus si aranjat.
zi buna sa aveti.
loredana03
QUOTE(roxy80 @ Mar 16 2011, 10:19 AM) *
Buna dimineata,
Tocmai am venit de la dr si ne-a spus data nasterii exacte 21.03.2011(luni). Ne interneaza duminica si luni ne face cezariana, abia asteptam. Acum servim o cafea la care va invit si pe voi, iar apoi odihna ca astea sunt recomandarile pana duminica. M-a urcat pe masa si am avut si eu aceeasi senzatie nasoala in timpul controlului, mi-a ascultat fata si e bine mersi dar a coborat f mult si colul incepe sa se deschida.

Frumoase hainute si botoseii superbi.

Va pup si mai vb


mai e putin si iti vezi printesa!
QUOTE(anamarianegrii @ Mar 16 2011, 10:23 AM) *
Buna dimineata,

Va dorim si noi o zi frumoasa, cu odihna si tot ce va doriti! Am admirat si eu hainutele si botoseii si burticile de pe paginile din urma!

sanatate tuturor si numai bine!

floare2.gif


asemenea sa aveti si voi
QUOTE(MMV @ Mar 16 2011, 10:50 AM) *
azi tb sa calc hainutele fetei si sa le fac poze, ieri nu am mai reusit. contractiile m-au rapus la pat. ma duc sa ii cumpar aparatoare pt suzi si ser fiziologic si gata bagajul. totul e pus si aranjat.
zi buna sa aveti.

abia astept sa vad hainutele!
sper sa te lase mariuca sa le calci si sa le arati.

eu mi-am facut o cafea sa reusesc sa tin ochii deschisi ca tare nasol imi e.
mada.angel
QUOTE(loredana03 @ Mar 16 2011, 12:22 PM) *
mai e putin si iti vezi printesa!
asemenea sa aveti si voi

abia astept sa vad hainutele!
sper sa te lase mariuca sa le calci si sa le arati.

eu mi-am facut o cafea sa reusesc sa tin ochii deschisi ca tare nasol imi e.

neata fetele , o zi frumoasa cu multa odihna sa aveti, va pup dulce
ellesse
QUOTE(mada.angel @ Mar 16 2011, 10:32 AM) *
neata fetele , o zi frumoasa cu multa odihna sa aveti, va pup dulce


'Neata burtici,

Aseara am dormit foarte bine. Ne-am trezit o singura data spre dimin sa mergem la baie dar dupa aia am adormit imediat la loc pana la ora 9. Ieri dupa cum va spuneam am facut o plimbarica luungaa prin padure, la aer curat si cand am venit acasa ne-am uitat la niste filme. Parte nasoala dupa plimbarica e ca ma luat niste dureri pelviene cand stateam sa ma odihnesc si la orice miscare dupa ce stateam jos parca ma taia cineva. Cred ca a fost din cauza efortului, voi ce ziceti? Parca MMV se plangea si ea de asa ceva dupa ce facea plimbarici prea lungi, asa-i? Azi au trecut, slava DD si am sunat la serviciu sa le zic ca nu vin nici azi la munk, ca asa e aici tre sa sun sa le zici ca nu vii in fiecare zi in care lipsesti doh.gif
Odata, inainte de Craciun am avut o "mica" gripa si cu toate simptomele implicate, cand nu am putut dormi toata noaptea, am adormit pe la 5-6 dimin dar eu aveam tura de la 8 si bineinteles m-am trezit pe la ora 9-10, nu mai retin, si un idiot de acolo care mi-a rasp la telefon a zis ca de ce nu am sunat cu 1h inainte de inceperea turei sa le zic? Daca era sa sun cu 1h inainte nici macar nu era nimeni sa rasp la tel si apoi la cat de rau ma simteam eu si nu dormisem toata noaptea cred ca numai grija asta nu am avut-o doh.gif
In fine, asta e prima data cand imi iau medical pe motiv ca nu ma simt bine in sarcina asa ca ar trebui sa fie fericiti liwlol.gif
In 12 luni consecutive avem voie doar de 3 ori sa sunam sick, indiferent de motiv. Eu am sunat de 2 ori pana acum deci sa se mai astepte inca o data pana intru in maternal liwlol.gif
Azi noi avem planuri de mers la restaurant si apoi la film....
rodyka azi dimin chiar ma intrebam de ce nu ai mai intrat asa des cum intrai tu dar acum ca stiu de ce, ma bucur tare mult ca ti-ai luat o piatra de pe inima cu doctorita ta hug.gif
O zi linistita sa aveti si plina de soare ca la noi aici parca sta sa ploua...
xx
ellesse
QUOTE(mada.angel @ Mar 16 2011, 10:32 AM) *
neata fetele , o zi frumoasa cu multa odihna sa aveti, va pup dulce


'Neata burtici,

Aseara am dormit foarte bine. Ne-am trezit o singura data spre dimin sa mergem la baie dar dupa aia am adormit imediat la loc pana la ora 9. Ieri dupa cum va spuneam am facut o plimbarica luungaa prin padure, la aer curat si cand am venit acasa ne-am uitat la niste filme. Parte nasoala dupa plimbarica e ca m-au luat niste dureri pelviene cand stateam sa ma odihnesc si la orice miscare dupa ce stateam jos parca ma taia cineva. Cred ca a fost din cauza efortului, voi ce ziceti? Parca MMV se plangea si ea de asa ceva dupa ce facea plimbarici prea lungi, asa-i? Azi au trecut, slava DD si am sunat la serviciu sa le zic ca nu vin nici azi la munk, ca asa e aici tre sa sun sa le zici ca nu vii in fiecare zi in care lipsesti doh.gif
Odata, inainte de Craciun am avut o "mica" gripa si cu toate simptomele implicate, cand nu am putut dormi toata noaptea, am adormit pe la 5-6 dimin dar eu aveam tura de la 8 si bineinteles m-am trezit pe la ora 9-10, nu mai retin, si un idiot de acolo care mi-a rasp la telefon a zis ca de ce nu am sunat cu 1h inainte de inceperea turei sa le zic? Daca era sa sun cu 1h inainte nici macar nu era nimeni sa rasp la tel si apoi la cat de rau ma simteam eu si nu dormisem toata noaptea cred ca numai grija asta nu am avut-o doh.gif
In fine, asta e prima data cand imi iau medical pe motiv ca nu ma simt bine in sarcina asa ca ar trebui sa fie fericiti liwlol.gif
In 12 luni consecutive avem voie doar de 3 ori sa sunam sick, indiferent de motiv. Eu am sunat de 2 ori pana acum deci sa se mai astepte inca o data pana intru in maternal liwlol.gif
Azi noi avem planuri de mers la restaurant si apoi la film....
rodyka azi dimin chiar ma intrebam de ce nu ai mai intrat asa des cum intrai tu dar acum ca stiu de ce, ma bucur tare mult ca ti-ai luat o piatra de pe inima cu doctorita ta hug.gif
O zi linistita sa aveti si plina de soare ca la noi aici parca sta sa ploua...
xx
Rodyka
neatza si de la mine tzuc.gif
am intrat decat sa va salut repejor si sa vad daca si-a facut aparitia vreun bebe biggrin.gif...ne auzim mai dupa amiaza pt ca acum ma duc sa vad cum fac cu o adeverinta la CAS eu nu prea ma pricep cu actele astea medicale biggrin.gif pt ca nu prea am fost nevoita sa apelez la doctori...nici macar la ala de familie. va pup tzuc.gif
andra2000
Neata si de la noi! Abia acum am reusit sa ma ridic din pat pt ca sunt racita ffff rau crybaby.gif Mi-e din zi in zi si mai rau sad.gif
MMV
andra ceaiuri multe, lamaie si miere si sa te faci bine
ellesse eu si acum am durerile inghinale. cand sunt suportabile, cand nu.
am terminat de calcat hainutele ei, urmeaza ale noastre, dar se pare ca ne-a cazut cu ieseala.
loredana03
de ericutza stiti ceva?
noi am fost afara si acum dupa ce am intrat in casa au inceput niste dureri usoare si apoi mai puternice si m-au apucat niste emotii.
oare sa fi sosit timpul?
ramane sa va tin la curent.
anamarianegrii
QUOTE(MMV @ Mar 16 2011, 12:50 PM) *
am terminat de calcat hainutele ei, urmeaza ale noastre, dar se pare ca ne-a cazut cu ieseala.



Hai fa poze si da-ne si noua! pray.gif - ca poate o apuca graba pe Mariuca si nu mai prindem smile.gif

Ieseala placuta!

La noi e innorat si mie imi vine sa dorm cu capul pe birou! somn.gif

ellesse
QUOTE(loredana03 @ Mar 16 2011, 01:02 PM) *
de ericutza stiti ceva?
noi am fost afara si acum dupa ce am intrat in casa au inceput niste dureri usoare si apoi mai puternice si m-au apucat niste emotii.
oare sa fi sosit timpul?
ramane sa va tin la curent.



vaaaai lore, sper sa nu ne dai emotii degeaba si bb sa vina ca asa am vrea sa vedem puiutul tau...
mmv cred ca durerile pe care le ai tu or fi si normale, nush ce sa zic, tinand cont de sapt de sarcina ce le ai tu fata de mine smile.gif
of andra ca rau mai e cu raceala asta si tie numai asta nu-ti trebuie acum spre final. Multe ceaiuri, lamaie, miere pt gat si paracetamol hug.gif
eu am inceput sa ma umflupe anumite perioade ale zile de vreo sapt incoace...ce senzatie nasoala. Pana acum nu am avut nici o pb dar acum crybaby.gif
x
tunderke
Acum am ajuns si eu acasa.
Am lasat fata la gradi si am mai platit ce aveam de platit, mi-am cumparat si vata sa fac tampoanele.
Dar deja ma duream picioarele, si un pic burtica asa ca am venit cu taxiul acasa.
Acum vreau sa mananc ceva si ma intind un pic in pat.

QUOTE(roxy80 @ Mar 16 2011, 09:19 AM) *
Buna dimineata,
Tocmai am venit de la dr si ne-a spus data nasterii exacte 21.03.2011(luni). Ne interneaza duminica si luni ne face cezariana, abia asteptam. Acum servim o cafea la care va invit si pe voi, iar apoi odihna ca astea sunt recomandarile pana duminica. M-a urcat pe masa si am avut si eu aceeasi senzatie nasoala in timpul controlului, mi-a ascultat fata si e bine mersi dar a coborat f mult si colul incepe sa se deschida.

Frumoase hainute si botoseii superbi.

Va pup si mai vb


Ce putin mai ai. Abia asteptam sa-ti vedem minunea.

Si eu ma gandesc ca in 22 cand ma duc la control poate ma si interneaza. Mi-e teama un pic, dar intr-un fel ar fi bine.
Nu stiu daca sotul poate sa-si ia concediu, ca a fost in ianuarie si o parte din februarie, si mi-e teama daca ma apuca durerile cand e el la lucru cu ce ma duc la spital, dar vedem noi atunci, cumva o sa rezolvam.

Lore nastere usoara inca odata daca a venit timpul.
Erikutza a scris ieri dupamasa, a fost la medic si a inceput deja dilatatia, si scria ca azi o interneaza, deci acum sigur e la spital.
andra2000
Ceaiuri am baut multe in special cu miere si lamaie.Problema este ca-mi curg ochii foarte rau...la fel si nasul sad.gif
Lore asteptam... bananab.gif bananab.gif bananab.gif
isterikk
QUOTE(loredana03 @ Mar 16 2011, 03:02 PM) *
de ericutza stiti ceva?
noi am fost afara si acum dupa ce am intrat in casa au inceput niste dureri usoare si apoi mai puternice si m-au apucat niste emotii.
oare sa fi sosit timpul?
ramane sa va tin la curent.



Vai Lore ce emotii i mi dai!Eu sper sa nasti asa cum sper si ptr mine defapt liwlol.gif Ca simt ca nu mai pot!Va pupam pe toate dragelor hug.gif Eu nu prea am timp sa intru dar daca plec la spital va anunt tzuc.gif
tunderke
QUOTE(isterikk @ Mar 16 2011, 04:44 PM) *
Vai Lore ce emotii i mi dai!Eu sper sa nasti asa cum sper si ptr mine defapt liwlol.gif Ca simt ca nu mai pot!Va pupam pe toate dragelor hug.gif Eu nu prea am timp sa intru dar daca plec la spital va anunt tzuc.gif


Va simtiti mai bine? Va trecut raceala?
andra2000
QUOTE(tunderke @ Mar 16 2011, 03:27 PM) *
Va simtiti mai bine? Va trecut raceala?


Racite cred ca suntem mai toate.Sper sa-mi treaca rpd...si sa nu ma apuce nasterea ca nu are cine sa-mi stearga nasul in timpul operatiei liwlol.gif
tunderke
QUOTE(andra2000 @ Mar 16 2011, 05:37 PM) *
Racite cred ca suntem mai toate.Sper sa-mi treaca rpd...si sa nu ma apuce nasterea ca nu are cine sa-mi stearga nasul in timpul operatiei liwlol.gif


ce comica esti liwlol.gif
sigur iti trece pana atunci
eu racita nu sunt, dar ma omoara arsura asta, acum incep sa simt si dimineata, si de multe ori persista toata ziua, imi trece cand mananc sau beau ceva, dar nu pot sa mananc non stop
andra2000
QUOTE(tunderke @ Mar 16 2011, 03:44 PM) *
ce comica esti liwlol.gif
sigur iti trece pana atunci
eu racita nu sunt, dar ma omoara arsura asta, acum incep sa simt si dimineata, si de multe ori persista toata ziua, imi trece cand mananc sau beau ceva, dar nu pot sa mananc non stop


Eu sunt o norocoasa din pc asta de vedere.Arsuri am avut doar cate 15 min maxim dupa ce mancam,in rest deloc.Mama imi povestea ca ea a avut non-stop pe perioada sarcinii.Acum nu mai am nici macar alea 15 min dupa ce mananc.
loredana03
QUOTE(isterikk @ Mar 16 2011, 05:44 PM) *
Vai Lore ce emotii i mi dai!Eu sper sa nasti asa cum sper si ptr mine defapt liwlol.gif Ca simt ca nu mai pot!Va pupam pe toate dragelor hug.gif Eu nu prea am timp sa intru dar daca plec la spital va anunt tzuc.gif

dar ce emotii am eu ca sunt tot acasa si fuse cam a treia alrma falsa
oricum prea bine nu ma simt ma ia cu niste calduri de zici ca sunt 40 de grade in camera
asa ca asteptam
tunderke
QUOTE(loredana03 @ Mar 16 2011, 06:10 PM) *
dar ce emotii am eu ca sunt tot acasa si fuse cam a treia alrma falsa
oricum prea bine nu ma simt ma ia cu niste calduri de zici ca sunt 40 de grade in camera
asa ca asteptam


DD ajuta sa treci cat mai repede peste.
Si eu am avut vreo 2 nopti in care am dormit foarte rau, imi era extrem de cald, nu mai stiam ce sa fac si centrala era pusa pe 18 grade, alaltaseara sotului ii era frig, incepea sa-l prinda raceala si a pus centrala pe 19 grade, culmea atunci noaptea asa de bine am dormit nu-mi era deloc cald, azi noapte la fel.
Oare Erikutza a nascut?
MMV
salutare si de la noi. bagajul nostru e gata 100%, deci putem pleca oricand.
lore imi pare rau pt alarma falsa. si mie mi-a zis ieri doc ca pot sa am un travaliu fals, dar sa vad daca dureaza foarte mult. daca trece sa stau acasa, daca nu, sa o sun si sa merg la spital.
maine o sa descarc pozele si o sa le incarc sa le vedeti si voi.
acum mergem in pat ca ne ajunge
Rodyka
QUOTE(roxy80 @ Mar 16 2011, 03:19 PM) *
Buna dimineata,
Tocmai am venit de la dr si ne-a spus data nasterii exacte 21.03.2011(luni). Ne interneaza duminica si luni ne face cezariana, abia asteptam. Acum servim o cafea la care va invit si pe voi, iar apoi odihna ca astea sunt recomandarile pana duminica. M-a urcat pe masa si am avut si eu aceeasi senzatie nasoala in timpul controlului, mi-a ascultat fata si e bine mersi dar a coborat f mult si colul incepe sa se deschida.

Frumoase hainute si botoseii superbi.

Va pup si mai vb

sa ai nastere usoara tzuc.gif nu mai ai mult pana iti vezi bb
Rodyka
QUOTE(MMV @ Mar 16 2011, 03:50 PM) *
buna dimineata si de la noi. normal ca suntem treze din creierii noptii, dar nu-i bai. suntem deja obisnuite cu programul asta.
jena de la controlul pe masa cred ca e din cauza ca atata timp nu a mai "intrat" liwlol.gif nimeni pe acolo si muschii s-au contractat. oricum a trecut, deja ma simt super ok.
rodyka ma bucur ca ti-ai gasit un medic care sa te asiste si sa fie alaturi de tine. si a mea mi-a zis ca nu e problema de asistat. i-am zis ca poate sa vina al meu sa o ia de acasa, daca nu are cu ce veni. dar mi-a zis ca nu e cazul. sa vad de anestezist sa vina. nu pare a fi o problema mare varicele, sa vada cum decurge nasterea. am rugat-o sa ma ajute cu oxi pt dilatare sa nu ma chinuii si sa stau intr-un travaliu foarte lung.
azi tb sa calc hainutele fetei si sa le fac poze, ieri nu am mai reusit. contractiile m-au rapus la pat. ma duc sa ii cumpar aparatoare pt suzi si ser fiziologic si gata bagajul. totul e pus si aranjat.
zi buna sa aveti.

da si la mine a fost cam stresant un pic controlul pe masa....dar a fost dragut doctorul : zicea ca stiu ca nu e placut dar gandestete ca pe acolo trebuie sa treaca capul lui bebe liwlol.gif (si a lasat de inteles nu a specificat el : ce mai conteaza 2 degete ale mele liwlol.gif ) m-a intrebat tipa cu care am vb despre maternitate daca am ceva impotriva ca e barbat...acum ce sa mai fac in gandul meu...si cand ma controlat cred ca eram rosie verde la fata liwlol.gif
Rodyka
QUOTE(ellesse @ Mar 16 2011, 05:26 PM) *
'Neata burtici,

Aseara am dormit foarte bine. Ne-am trezit o singura data spre dimin sa mergem la baie dar dupa aia am adormit imediat la loc pana la ora 9. Ieri dupa cum va spuneam am facut o plimbarica luungaa prin padure, la aer curat si cand am venit acasa ne-am uitat la niste filme. Parte nasoala dupa plimbarica e ca ma luat niste dureri pelviene cand stateam sa ma odihnesc si la orice miscare dupa ce stateam jos parca ma taia cineva. Cred ca a fost din cauza efortului, voi ce ziceti? Parca MMV se plangea si ea de asa ceva dupa ce facea plimbarici prea lungi, asa-i? Azi au trecut, slava DD si am sunat la serviciu sa le zic ca nu vin nici azi la munk, ca asa e aici tre sa sun sa le zici ca nu vii in fiecare zi in care lipsesti doh.gif
Odata, inainte de Craciun am avut o "mica" gripa si cu toate simptomele implicate, cand nu am putut dormi toata noaptea, am adormit pe la 5-6 dimin dar eu aveam tura de la 8 si bineinteles m-am trezit pe la ora 9-10, nu mai retin, si un idiot de acolo care mi-a rasp la telefon a zis ca de ce nu am sunat cu 1h inainte de inceperea turei sa le zic? Daca era sa sun cu 1h inainte nici macar nu era nimeni sa rasp la tel si apoi la cat de rau ma simteam eu si nu dormisem toata noaptea cred ca numai grija asta nu am avut-o doh.gif
In fine, asta e prima data cand imi iau medical pe motiv ca nu ma simt bine in sarcina asa ca ar trebui sa fie fericiti liwlol.gif
In 12 luni consecutive avem voie doar de 3 ori sa sunam sick, indiferent de motiv. Eu am sunat de 2 ori pana acum deci sa se mai astepte inca o data pana intru in maternal liwlol.gif
Azi noi avem planuri de mers la restaurant si apoi la film....
rodyka azi dimin chiar ma intrebam de ce nu ai mai intrat asa des cum intrai tu dar acum ca stiu de ce, ma bucur tare mult ca ti-ai luat o piatra de pe inima cu doctorita ta hug.gif
O zi linistita sa aveti si plina de soare ca la noi aici parca sta sa ploua...
xx

da m-am linistit cu dr. ma simt in siguranta acolo ...nu imi fac griji ca or sa fie nesimtiti sau eu mai stiu ce....bine si pretul este pe masura dar asta e...o singura data nasc...desi pe o parte ma gandesc ca pt o nastere dau atatia bani...in fine eu sper ca totul o sa fie in regula pray.gif
sa stii ca si eu am inceput sa am asa niste dureri pelviene dar mai mult seamana cu niste intepaturi...si mi se intampla cand ma plimb mai mult un pic dar mi se intampla si acasa....la plimbare simt asa ca si cum bebe ar da sa iasa liwlol.gif o fi zicand heii lasa- si pe mine sa stau la aer biggrin.gif
Rodyka
QUOTE(andra2000 @ Mar 16 2011, 06:13 PM) *
Neata si de la noi! Abia acum am reusit sa ma ridic din pat pt ca sunt racita ffff rau crybaby.gif Mi-e din zi in zi si mai rau sad.gif

ai grija de tine hug.gif incearca toate metodele cu ceaiuri, leacuri babesti
Rodyka
QUOTE(tunderke @ Mar 16 2011, 07:15 PM) *
Acum am ajuns si eu acasa.
Am lasat fata la gradi si am mai platit ce aveam de platit, mi-am cumparat si vata sa fac tampoanele.
Dar deja ma duream picioarele, si un pic burtica asa ca am venit cu taxiul acasa.
Acum vreau sa mananc ceva si ma intind un pic in pat.
Ce putin mai ai. Abia asteptam sa-ti vedem minunea.

Si eu ma gandesc ca in 22 cand ma duc la control poate ma si interneaza. Mi-e teama un pic, dar intr-un fel ar fi bine.
Nu stiu daca sotul poate sa-si ia concediu, ca a fost in ianuarie si o parte din februarie, si mi-e teama daca ma apuca durerile cand e el la lucru cu ce ma duc la spital, dar vedem noi atunci, cumva o sa rezolvam.

Lore nastere usoara inca odata daca a venit timpul.
Erikutza a scris ieri dupamasa, a fost la medic si a inceput deja dilatatia, si scria ca azi o interneaza, deci acum sigur e la spital.

dar nu e prea devreme pe 22 sa te interneze? dap cred ca erikutza e la spital...sa vina cu vesti bune super.gif
isterikk
QUOTE(tunderke @ Mar 16 2011, 07:27 PM) *
Va simtiti mai bine? Va trecut raceala?



Din pacate raceala nu a trecut deloc chiar pot spune ca se agraveaza .......... crybaby.gif sper sa nu imbolnavesc bebelusul daca voi naste zilele astea crybaby.gif
Rodyka
QUOTE(isterikk @ Mar 17 2011, 03:51 AM) *
Din pacate raceala nu a trecut deloc chiar pot spune ca se agraveaza .......... crybaby.gif sper sa nu imbolnavesc bebelusul daca voi naste zilele astea crybaby.gif

sad.gif hai k poate iti trece tzuc.gif fii optimista
mada.angel
QUOTE(isterikk @ Mar 16 2011, 11:51 PM) *
Din pacate raceala nu a trecut deloc chiar pot spune ca se agraveaza .......... crybaby.gif sper sa nu imbolnavesc bebelusul daca voi naste zilele astea crybaby.gif

noapte linistita dragelor va pup
ellesse
Noapte buna va zicem si noi, speram sa dormim linistite chiar daca azi am mai atipit vreo ora la amiaza smile.gif
Numa ce ne-am intors de la film si a fost unul cu razboi si extraterestri iar micuta mea s-a miscat intruna saracutza...nu mi-a mai facut asa niciodata cand am fost la cinema dar acum....scumpa, nu o mai duce mami la film ca deh...daca nu-i place...acum doarme foarte linistita ca nici nu zici ca e acolo in burtica smile.gif
vise placute
xx
tunderke
Buna dimineata frumoaselor.
Va servesc cu cafea.gif sau ceai.

QUOTE(Rodyka @ Mar 16 2011, 08:46 PM) *
dar nu e prea devreme pe 22 sa te interneze? dap cred ca erikutza e la spital...sa vina cu vesti bune super.gif


Pe 22 ma duc din nou la control, dar cum deja am dureri de spate si cateodata si contractii, ma gandesc ca poate s-a deschis colul si ma interneaza.
Cand am fost in 9 deja aveam colul scurtat si moale, capul bebeului a coborat mult si sigur nu mai am mult pana nasc
mai ales ca eco a aratat termenul 31 martie.

QUOTE(isterikk @ Mar 16 2011, 09:51 PM) *
Din pacate raceala nu a trecut deloc chiar pot spune ca se agraveaza .......... crybaby.gif sper sa nu imbolnavesc bebelusul daca voi naste zilele astea crybaby.gif


Imi pare rau ca nu ti-a trecut raceala, dar fi optimista sigur o sa-ti treaca pana vine bebe. Bea multe ceaiuri.
andra2000
Neata gravida.gif Ne-am trezit cam dev din cauza racelii.E din ce in ce mai rau.Deja nu mai pot deschide ochii si nici sa respir pe nas nu pot(am pus cate o picatura intr-o singura nara ca am inteles ca nu are bb voie)si inca ne mai chinuim cu ceaiuri cu lamaie si miere.Sper sa fie ultima zi sa incep sa ma fac bine. crybaby.gif
tunderke
QUOTE(andra2000 @ Mar 17 2011, 09:04 AM) *
Neata gravida.gif Ne-am trezit cam dev din cauza racelii.E din ce in ce mai rau.Deja nu mai pot deschide ochii si nici sa respir pe nas nu pot(am pus cate o picatura intr-o singura nara ca am inteles ca nu are bb voie)si inca ne mai chinuim cu ceaiuri cu lamaie si miere.Sper sa fie ultima zi sa incep sa ma fac bine. crybaby.gif


Vorbeste cu medicul de familie sa-ti spuna ce ai voie sa iei sa te faci repede mai bine.
tzuc.gif
andra2000
QUOTE(tunderke @ Mar 17 2011, 07:15 AM) *
Vorbeste cu medicul de familie sa-ti spuna ce ai voie sa iei sa te faci repede mai bine.
tzuc.gif


Multumesc frumos tunde.Mie mi-a zis sa iau paracetamol si vitamina C,dar deja e destul de grav. sad.gif si astea sunt floare la ureche.
tunderke
QUOTE(andra2000 @ Mar 17 2011, 09:27 AM) *
Multumesc frumos tunde.Mie mi-a zis sa iau paracetamol si vitamina C,dar deja e destul de grav. sad.gif si astea sunt floare la ureche.


Vorbeste din nou si spune ca nu ti-a trecut. Eventual sa faci un control, sa te asculte, sa te vada cum esti. Stiu ca mai sunt si alte medicamente pe baza de plante pe care le poti lua.
anamarianegrii
QUOTE(andra2000 @ Mar 17 2011, 09:27 AM) *
Multumesc frumos tunde.Mie mi-a zis sa iau paracetamol si vitamina C,dar deja e destul de grav. sad.gif si astea sunt floare la ureche.



Andra, imi pare rau ca esti bolnavioara!
Pe langa paracetamol si vit C - ceaiul de soc este f bun in raceli, sau de hibiscus si macese - la fel bogate in vit C; si alimentatia te poate ajuta - incearca sa-ti faci salata de sfecla rosie care intareste sistemul imunitar si te ajuta sa lupti cu infectiile si sa mananci ceapa, usturoi, ardei iute sau chiar hrean daca suporti!
Multe lichide, supica si legume si o sa scapi repede!

Ar trebui totusi sa mergi si la un control - ca tot aud in jurul meu persoane care au facut pneumonie, doamne fereste! Dar daca e numai raceala, oricat de grav ti s-ar parea o sa treaca acusica si o sa te poti gandi linistita la bebita care e pe drum smile.gif

Numai bine si sanatate maxima! hug.gif
ari05
neata fetele tzuc.gif

Andra, imi pare rau ca esti asa racita sad.gif
cum ziceau si fetele, nu te lasa ,ca e epidemie de pneumonie printre altele, in toata tara... doar si DArius a facut si eu aproape... si dk nu te tratezi de la inceput... mergi la un control eventual, ca uite la mine ca sunt de o sapt pe antibiotice si nu-mi trece crybaby.gif

azi ma duc si eu la ecograf, si il stresez iar pe dr cu medicatia... deja ma enerveaza ca nu-mi trece sinuzita si otita asta nenorocita sad.gif abia astept pana deseara... mai ales sa vad ce face si Razvanel.. cat a mai crescut... sa vad dk imi zice cand ma programeaza la cezariana... uff ca abia astept sa nasc si eu ...


si ... DArius a inceput de azi gradinita, si ma pot odihni mai mult, sper ... desi......... ghinion din nou sad.gif ca se pare ca numai de ghinioane avem parte... ajungem la gradi si batea vantu rau pe acolo ... 5 copii in toata gradinita, bagati intr-o singura grupa... Darius f dezamagit... se vedea ca nu-i placea... la care ne zice directoarea ca e epidemie de scarlatina in gradinite, si s-au speriat parintii si nu-si mai aduc copiii, desi s-a facut deja dezinfectii in toate... na... pisici .. .acum l-am lasat, dar sper sa nu ia iar ceva minunatii si de la gradi ... ca atunci sigur ma duc in lume sad.gif
tunderke
Ari ma bucur ca a inceput Darius gradinita. DD ajuta sa nu ia ceva de acolo.
Tu odihneste-te azi si bafta la control, sa vii cu vesti bune.
tzuc.gif
loredana03
si eu ma gandeam dc a nascut ericutza!
noi tot acasa si in asteptare si asa grea e abia astept sa-mi tin bebelusul in brate.
ari ma bucur ca te vei odihni si u mai mult si sper sa nu ia nimic nedorit de acolo darius.
o zi cat mai frumoasa!
MMV
QUOTE(andra2000 @ Mar 17 2011, 09:04 AM) *
Neata gravida.gif Ne-am trezit cam dev din cauza racelii.E din ce in ce mai rau.Deja nu mai pot deschide ochii si nici sa respir pe nas nu pot(am pus cate o picatura intr-o singura nara ca am inteles ca nu are bb voie)si inca ne mai chinuim cu ceaiuri cu lamaie si miere.Sper sa fie ultima zi sa incep sa ma fac bine. crybaby.gif

ai voie sa iti pui in nas doar apa de mare. cand am racit in octombrie, m-am dres cu halls negru. imi desfunda si nasul. incearca
MMV
buna dimineata si de la noi. suntem ok, cu somnul stam cam prost, sper sa recuperam peste zi.
azi vine mama pe la noi sa ne mai vada. sigur aduce si ceva bunut.
ma duc sa fac un pic de curatenie si apoi poate mai calc ceva haine. de vreo 3 zile tot calc si nu mai calc liwlol.gif
tunderke
QUOTE(loredana03 @ Mar 17 2011, 10:05 AM) *
si eu ma gandeam dc a nascut ericutza!
noi tot acasa si in asteptare si asa grea e abia astept sa-mi tin bebelusul in brate.
ari ma bucur ca te vei odihni si u mai mult si sper sa nu ia nimic nedorit de acolo darius.
o zi cat mai frumoasa!


Se lasa asteptat bebele tau.
Tie 20 martie ti-a iesit in urma ecografului sau dupa socotita dupa um?
tunderke
MMV si eu am de calcat dar tot aman, sper ca azi sa reusesc, dar o sa le sortez ce nu trebuie acum, le pun deoparte, numai ce e absolut necesar o sa calc.
La noi e innorat si a inceput ploaia.
Si eu dorm prost, azi noapte m-am trezit de mai multe ori, tot simteam ceva si ma duceam la baie sa vedem daca nu e cumva dopul.
Abia astept sa treaca timpul sa vina marti sa ma duc la control sa vedem ce-mi zice.
Pana atunci vreau sa mai aranjez cate ceva prin casa.
Roxxy87
Buna dimineatza si de la noi ! Si la noi e innorat si ploua....o vreme tare urata....dar totusi e cald
Azi mergem si noi la doctor super.gif sa vedem ce face bebelu si cat a mai luat in greutate
Am atattea intrebari sa ii pun ca mi-e frica sa nu uit ceva liwlol.gif
O zi frumoasa sa aveti
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.