Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Aprilie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188
isterikk
Dragi burtici va salut pe toate si sper ca sunteti bine.Inca nu v am citit fiindca vreau sa va arat ce mesteresc eu de cateva zile cand am timp liber si fabio doarme.M am apucat sa fac mici marturii sa le dau cunostintelor si celor ce ne vor vizita dupa nastere.Acestea sunt ptr colegii lui fabio de cresa.....ptr fetite creion cu o floricica iar ptr baietei cu un tractor iar acestea ptr adulti....am cumparat o plasa de accesorii si sabloane pe care trebuie sa le asamblez diferit forme de carton si le am umplut cu bomboane. iar acestea sunt bomboanele din cutii yami.gif sper sa va placa biggrin.gif acum ma apuc sa recuperez din urma la citit.
isterikk
QUOTE(ellesse @ Feb 17 2011, 01:39 AM) *
dar tu in ce tara vei naste isterikk k imi par cunoscute aceste reguli biggrin.gif . Multumesc mult fetelor de sutinere, apreciez mult asta, chiar ajuta si stiu ca e ff important sa avem o atitudine pozitiva hug.gif

noapte buna si multi pupici

xx



In belgia voi naste, tot aici am nascut si baietelul cu acelasi doctor si n acelasi spital.Mereu m am intors cu drag in maternitate nu am vazut niciodata asistente mai sufletiste ca cele din maternitate.Si cred cu tarie ca este cea mai frumoasa meserie posibila. oFloare1.gif
isterikk
QUOTE(Rodyka @ Feb 17 2011, 03:15 AM) *
ce de hainute frumoase love1.gif sunt o minunatie sa le poarte sanatoasa eu cred ca de aceea nu mai are rabdare sa cam stea prin burtica ca stie ce o asteapta in dulapior tongue.gif si Fabio e o scumpete de baiat, dulce foc tzuc.gif



Cred ca de aceea! liwlol.gif .Pupici multi de la noi tzuc.gif
isterikk
QUOTE(anamarianegrii @ Feb 17 2011, 10:38 AM) *
Buna dimineata dragutelor,

La noi azi e intuneric - macar pana ieri era si soare!

Isterikk - m-ai facut praf si cu dulapiorul cu hainute si cu modul de abordare al nasterii acolo la voi, dar mai ales cu frumusetea de baiat -sa-l mance mama! tzuc.gif

Eu nu ma gandesc deloc la hainute, inca - parte dintr-un fel de supersitie, parte pentru ca mai am un pic de aseptat; si noi vrem sa schimbam cate ceva in camera la copiluti - clar ne trebuie un dulap mai mare- deci intai dulapior si apoi hainute!

Este minunat modul in care se trateaza nasterea acolo - naural, fara sa se forteze lucrurile, se lasa instinctul sa-si faca treaba! Eu sunt pro - intodeauna am fost- pentru nasterea naturala! si nici macar nu-mi amintesc mare lucru din durere, desi am avut si eu taietura si am nascut fara epidurala! Dar imi amintesc cat de caldut era Stefan cand mi l-au dat sa-l pup pe ambii obraji ca sa faca gropite smile.gif ca asa ma invatase mama tongue.gif


O zi frumoasa sa aveti fetelor si usoara!


Pupam si noi un Stefanut dulce si mi ar face placere sa vad poze cu voi! oFloare1.gif
angel
QUOTE(marcelus @ Feb 18 2011, 07:51 PM) *
ce sa scriu?sunt noua nu prea ma descurc crybaby.gif

p cat ai u data de nasterea lui bb adik cand ar trebui sa nasti ca sa te treaca tunde la listuta noastra tzuc.gif
isterikk
QUOTE(loredana03 @ Feb 17 2011, 10:46 AM) *
nu mi-a zis nimeni nimic despre asta, doar cat am fost in travaliu nu aveai voie cu chilotei doar vata ca sa mearga dilatatia.


buna dimineatza!
isterika f frumoase hainutele sa le poarte scumpa ta sanatoasa si printul tau ce sa mai jos palaria.
ari ce e cu tine de nu ai intrat? sper ca esti bine.
eu am avut niste dureri cam ca,contractiile aseara chiar intrasem la banuieli, insa s-au linistit si azi ma simt bine.
la prima ora m-a sunat o cumnata sa-mi spuna ca a cazut soacra mea pe gheatza. o plecat sotul sa o duca la spital dar stau cu inima in gat sper sa nu fie ceva f grav cu toate ca o mana nu o mai simtea.
o zi buna sa aveti.

Eu n am stiut nimic de tampoane facute inainte si tin minte ca am primit din spital niste absorbante enorme si chiloti de unica folosinta.Iar seara si dimineata veneau sa spele taieturile sau mai bine zis rupturile mele mad.gif cu ceva dezinfectant dar nu stiu ce unsure.gif
angel
QUOTE(ari05 @ Feb 18 2011, 08:23 PM) *
ei nu dispar eu asa usor ! biggrin.gif

ma duc in pat acum... sa vad dk am loc de DArius liwlol.gif deci niciunde nu ami pot de el.. atata ma calareste...
nu stiu ce are in cap, dar nici pe Razvi nu-l mai vrea... cred ca deja incepe cu gelozia... posesivitatea... uuff...
noapte buna fetele tzuc.gif

ce bine ca esti in regula si ca nu ai nimic grav...poate dupa ce il va vedeam p razvi ii va trece gelozia cine stie
isterikk
QUOTE(erikutza @ Feb 17 2011, 11:55 AM) *
Buna fetelor oFloare.gif



QUOTE(marcelus @ Feb 17 2011, 11:06 PM) *
buna sunt noua pe aici trandafir.gif avem si noi o burtica de 4 luni jumate si are o energie ca toata ziua cum ma prinde k stau si eu un pik jos ma bombardeste.e prima sarcina la mine si e un lucru minunat cand simti ca te loveste ceva.popici la toate mamicile tzuc.gif

Bine a ti sosit fetelor! oFloare.gif

QUOTE(angel @ Feb 18 2011, 01:08 AM) *
ce harnicuta ai fost eusa_clap.gif si fabio e o dulceata de baiat tzuc.gif


Multumim frumos angel! floare2.gif
isterikk
QUOTE(ari05 @ Feb 19 2011, 12:23 AM) *
ei nu dispar eu asa usor ! biggrin.gif

ma duc in pat acum... sa vad dk am loc de DArius liwlol.gif deci niciunde nu ami pot de el.. atata ma calareste...
nu stiu ce are in cap, dar nici pe Razvi nu-l mai vrea... cred ca deja incepe cu gelozia... posesivitatea... uuff...
noapte buna fetele tzuc.gif



Ari ma bucur ca esti bine ! tzuc.gif
isterikk
Tunde,sanatate multa soacrei tale!Am umplut o pagina doar doh.gif eu v am lasat ma duc la confectionat de cutiute in continoare biggrin.gif .O noapte linistita ptr cine poate dormi eu am inceput sa fac nopti albe noroc cu fabio ca doarme de la 12 la 15 si ma mai bag si eu in pat atunci wink.gif
angel
QUOTE(isterikk @ Feb 18 2011, 08:56 PM) *
Dragi burtici va salut pe toate si sper ca sunteti bine.Inca nu v am citit fiindca vreau sa va arat ce mesteresc eu de cateva zile cand am timp liber si fabio doarme.M am apucat sa fac mici marturii sa le dau cunostintelor si celor ce ne vor vizita dupa nastere.Acestea sunt ptr colegii lui fabio de cresa.....ptr fetite creion cu o floricica iar ptr baietei cu un tractor iar acestea ptr adulti....am cumparat o plasa de accesorii si sabloane pe care trebuie sa le asamblez diferit forme de carton si le am umplut cu bomboane. iar acestea sunt bomboanele din cutii yami.gif sper sa va placa biggrin.gif acum ma apuc sa recuperez din urma la citit.

ce faine sunt mi se face si pofta......
Rodyka
MMV nu cred ca st lacrimi...ma gandesc eu pt k nu s-ar observa atat de clar la ecograf pt k st transparente....acum nu stiu ce sa zik ...
Tunderke imi pare rau pt soacra ta si sa speram k totul o sa fie bine hug.gif
Ari ce ma bucur ca esti bine super.gif
Isterik ce inventiva esti imi plac foarte mult creatiile tale love1.gif si bombonelele arata yami.gif
isterikk
QUOTE(Rodyka @ Feb 19 2011, 03:06 AM) *
MMV nu cred ca st lacrimi...ma gandesc eu pt k nu s-ar observa atat de clar la ecograf pt k st transparente....acum nu stiu ce sa zik ...
Tunderke imi pare rau pt soacra ta si sa speram k totul o sa fie bine hug.gif
Ari ce ma bucur ca esti bine super.gif
Isterik ce inventiva esti imi plac foarte mult creatiile tale love1.gif si bombonelele arata yami.gif



Nici tu nu dormi? biggrin.gif Se pare ca noi suntem mereu la schimbul 3.Eu chiar trebuie sa ma bag la somn fiindca i am promis lui fabio ca maine mergem cu trenul asa ca am nevoie de cateva ore de somn.Este innebunit de toate transpoartele in comun,scari rulante si lifturi doh.gif Asa ca intr o zi mergem cu tramvaiul intr o alta la scari rulante ieri am vizitat un vapor imens pe langa care trecem zilnic cand mergem la cresa si eu ii spuneam mereu ca este inchis........ce sa mai in fiecare zi o mica placere ptr el.Chiar ma gandeam sa mai profit acum cat pot sa i acord atentie maxima ca dupa ce vine bebe trebuie impartita
tunderke
QUOTE(marcelus @ Feb 18 2011, 09:51 PM) *
ce sa scriu?sunt noua nu prea ma descurc crybaby.gif


Scrie data aproximativa a nasterii.
Si te asteptam la mai multe discutii.
Nu te descuraja ca esti noua si nu stii, si noi am fost, dar incet ne-am obisnuit, orice intrebare ai avea poti sa ne-o pui, noi iti vom raspunde cu placere, daca stim.
tzuc.gif

QUOTE(ari05 @ Feb 18 2011, 10:12 PM) *
ceau fetele !!! aici sunt nanner.gif

am apucat sa citesc cate ceva din urma, nu mult ,ca abia stau la comp ... unu la mana ca se misca Razvi intr-un hal de zici ca acuma im crapa pielea si iese afara, e tare agitat in ultimele zile... si mai am niste dureri jos fetele de imi vine sa ma duc acuma la spital sa nasc nervi.gif zice dr ca e normal ca ma dilat,,, se "desfac" oasele, sau cum pisici s-a exprimat.. .da ma doare de mor sad.gif si nu pot sta in fund prea mult, decat intinsa ...
aaaaaa.... si plus ca nu mai am loc la comp de Darius... urla de ma vede ca ma apropiu de el... u sti uce are de cateva zile, ca e tare isteric sad.gif poate in WE reusesc sa intru mai mult...
sper ca sunteti bine fetele, si bebicii ... va pupam ! tzuc.gif

marcelus, bine ai venit, sarcina usoara sa ai !!! tzuc.gif


Ma bucur ca esti bine, incepeam deja sa ne ingrijoram.
tzuc.gif

Isterikk esti foarte inventiva, sunt frumoase.


tunderke
Ieri am adunat jucariile din dormitor si le-am dus inapoi in camera fetei si m-am apucat (ajutat de fata bineinteles) sa punem cat de cat la loc, ca sa doarma aici, normal cu mine langa, singura nu vrea.
Dupa aceea m-am apucat sa calc hainutele pe care le-am spalat.
Va pun cateva poze sa vedeti ce am lucrat.









tunderke
Astea sunt facute de mama, dar sunt mai mari:




Si multe altele pe care nu le-am pozat.
Azi trebuie sa le aranjez in dulap.
tunderke
Buna dimineata burtici.
Va invit la o cafea.gif calda sau un ceai cald.
tzuc.gif
erikutza
Buna frumoaselor
Bun venit celor care acuma s-au inscris.
Tunde sunt superbe hainutele love1.gif
O sa va pun si eu cateva poze cu hainute
tunderke
QUOTE(erikutza @ Feb 19 2011, 10:36 AM) *
Buna frumoaselor
Bun venit celor care acuma s-au inscris.
Tunde sunt superbe hainutele love1.gif
O sa va pun si eu cateva poze cu hainute


Mersi tzuc.gif
Asteptam pozele promise.
Roxxy87
Salutare gagici cu burtici...eu nu de mult m-am ridicat din pat...sunt asa de molesita...probabil e de la vremea asta...e innorat, cred ca azi noapte a ploua si va ma ploua...
Va doresc un weekend placut noi mergem acuma pana la socrii
Va pup si sa aveti o zii frumoasa plina de soare nu ca a mea sad.gif
_maia_
QUOTE(tunderke @ Feb 18 2011, 05:31 PM) *
Mersi. Ai dreptate, trebuie sa le ducem asa cum vin.
Acum a fost acasa si sotul sa mai ia ceva lucruri sa-i duca la spital si ziceam ca degeaba i-am zis sa se odihneasca, ca a fost de ajuns cate nopti nedormite a avut, dar degeaba, acum fortat trebuie sa stea odihnita. Poate chiar DD a vrut sa se intample asa, ca daca ea continua tot asa, poate se intampla ceva mai grav.

Ma bucur ca totul a fost ok la eco, referitor la datele pe care le-ai scris nu ma prea pricep, si eu am placenta anterioara, dar fundic nu stiu ce e, grad maturitate 1 e bine, cum am citit si eu.
Asteptam si de la tine poze, ca sigur se vede burticuta acum.
tzuc.gif



QUOTE(anamarianegrii @ Feb 18 2011, 06:24 PM) *
Maia, am avut si eu candida si tot cu fluomizin am tratat - numai vezi ca dupa ce-ti vin rezultatele la analize si se determina ce fel de candida e - s-ar putea sa-ti dea si ceva mai puternic dar care merge pe sarcina! E bine sa tratezi si pentru ca e neplacut si pentru ca poate cauza probleme in sarcina!

Placenta fundica inseamna ca este pozitionata in spatele bebelusului - adica intai vine bebelusul si apoi placenta - e bine!

Tunde - si mama mea a fost la fel dupa ce a murit bunicul - a avut nevoie de activitate ca sa aiba cu ce se lua si sa uite! Uneori e mai bine asa! Pacat ca s-a intamplat ce s-a intamplat! sanatate multa soacrei tale si putere tie si sotului!

Numai ganduri bune!


atat scrie pe rezultatele de la secretie... colonii de candida... nu mai scrie de care, si nu mai are atasat nici antibiograma daia, sau cum se numeste, in care se testeaza la ce antibiotice e activ sau pasiv virusul...
loredana03
salutare!
ari ma bucur ca ai aparut!
tunderke f frumoase hainutele!
si eu am azi o stare de nasoala de moleseala dar cu toate astea am facut o ciorbica de potroace si o fripturica de vacuta. vreme mai mult de toamna, ploua si e frig afara asa ca mai mult in casa de fapt sa termin macare si sus in pat.
mmv nu cred ca sunt lacrimi, mai ales ca denis pana la 3 luni nu plangea cu lacrimi asa ca stai linistita bebelusa e fericita si abia asteapta sa fie tinuta in brate de voi.
un week-end frumos va dorim!
marcelus
QUOTE(tunderke @ Feb 19 2011, 06:59 AM) *
Scrie data aproximativa a nasterii.
Si te asteptam la mai multe discutii.
Nu te descuraja ca esti noua si nu stii, si noi am fost, dar incet ne-am obisnuit, orice intrebare ai avea poti sa ne-o pui, noi iti vom raspunde cu placere, daca stim.
tzuc.gif
Ma bucur ca esti bine, incepeam deja sa ne ingrijoram.
tzuc.gif

Isterikk esti foarte inventiva, sunt frumoase.

pe 15 iulie e data de nastere a futurasului meu care nu are stare de loc.Abia astept sa vad ce este pe 4 martie merg sa vad ce se afla in burtica mea.poop si multumesc ca ma incurajati.mai e cineva care trebuie sa nasc cam in aceasi perioada? tzuc.gif
marcelus
QUOTE(tunderke @ Feb 19 2011, 07:32 AM) *
Ieri am adunat jucariile din dormitor si le-am dus inapoi in camera fetei si m-am apucat (ajutat de fata bineinteles) sa punem cat de cat la loc, ca sa doarma aici, normal cu mine langa, singura nu vrea.
Dupa aceea m-am apucat sa calc hainutele pe care le-am spalat.
Va pun cateva poze sa vedeti ce am lucrat.








foarte frumoase hainele tzuc.gif
MMV
salutare la toata lumea.
noi suntem acceptabil. inca mai caut solutii pt problema mea.
frumoase hainutele tunde. sa le poarte sanatoasa.
la mine s-a intors iarna de-a binelea, insa nu e ger sa se pastreze.
tunderke
QUOTE(marcelus @ Feb 19 2011, 02:45 PM) *
pe 15 iulie e data de nastere a futurasului meu care nu are stare de loc.Abia astept sa vad ce este pe 4 martie merg sa vad ce se afla in burtica mea.poop si multumesc ca ma incurajati.mai e cineva care trebuie sa nasc cam in aceasi perioada? tzuc.gif


Tu ce ai vrea sa fie? Fetita sau baiat?
tunderke
QUOTE(MMV @ Feb 19 2011, 02:54 PM) *
salutare la toata lumea.
noi suntem acceptabil. inca mai caut solutii pt problema mea.
frumoase hainutele tunde. sa le poarte sanatoasa.
la mine s-a intors iarna de-a binelea, insa nu e ger sa se pastreze.


sigur o sa rezolvi cumva
si la noi e innorat, a plouat un pic asa incet
iti da o stare de moleseala
am treaba, dar nu am chef de nimic
marcelus
QUOTE(tunderke @ Feb 19 2011, 01:55 PM) *
Tu ce ai vrea sa fie? Fetita sau baiat?

eu si sotul am vrea fetita dar daca e baiat nui nimik sti cum se zice la prima sarcina nu prea ai o preferinta asa mare la a doua iti doresti ceva anume ca sa faci pereche.dar indiferent de ce o fi sanatos sa fie asta e principalul.
tunderke
QUOTE(marcelus @ Feb 19 2011, 03:07 PM) *
eu si sotul am vrea fetita dar daca e baiat nui nimik sti cum se zice la prima sarcina nu prea ai o preferinta asa mare la a doua iti doresti ceva anume ca sa faci pereche.dar indiferent de ce o fi sanatos sa fie asta e principalul.


ai dreptate, important e sa fie sanatos/sanatoasa
la prima sarcina toata lumea mi-a zis ca fac baiat, dar la eco mi-a zis doctorita ca o sa avem fetita, sotul era in culmea fericirii
acum la a doua e la fel, dar nu eram deloc trista cand mi-a zis doctorita
isterikk
Buna ziua dragi burtici!Noi tocmai am revenit acasa dupa lunga plimbare cu trenul rolleyes.gif fabio a fost in culmea fericirii liwlol.gif si noi pe langa el biggrin.gif .A fost foarte cuminte tot drumul si sa comportat exemplar.Acum doarme ca un ingeras.Tunde hainutele tale sunt superbe partners.gif !Alina sper ca sunteti bine si tu si burtica.Va urez un weekend minunat in familie!

angel
QUOTE(marcelus @ Feb 19 2011, 12:45 PM) *
pe 15 iulie e data de nastere a futurasului meu care nu are stare de loc.Abia astept sa vad ce este pe 4 martie merg sa vad ce se afla in burtica mea.poop si multumesc ca ma incurajati.mai e cineva care trebuie sa nasc cam in aceasi perioada? tzuc.gif

da eu pana la urma data mea de nastere sa mutat de p 3 p 14 iulie,chiar tunde da ai timp poate schimbi si la me dpn. U de unde esti? tzuc.gif
angel
tunde ce frumoase st hainutele ce drag imi e sa ma uit la ele wub.gif wub.gif
un we placut va doresc la toate dar la me aici e frig si ploua deci o sa stam si azi in casa offffff ca nu mai trece odata timpu asta...
mada.angel
QUOTE(angel @ Feb 19 2011, 06:45 PM) *
tunde ce frumoase st hainutele ce drag imi e sa ma uit la ele wub.gif wub.gif
un we placut va doresc la toate dar la me aici e frig si ploua deci o sa stam si azi in casa offffff ca nu mai trece odata timpu asta...

salutare mamici, in sfarsit am reusit sa imi gasesc si eu rochie pt cununie k tare greu a fost oFloare.gif
angel
QUOTE(mada.angel @ Feb 19 2011, 03:07 PM) *
salutare mamici, in sfarsit am reusit sa imi gasesc si eu rochie pt cununie k tare greu a fost oFloare.gif

bv eusa_clap.gif eusa_clap.gif ce frumos poate ne arati si noua pozici tzuc.gif
erikutza
QUOTE(mada.angel @ Feb 19 2011, 05:07 PM) *
salutare mamici, in sfarsit am reusit sa imi gasesc si eu rochie pt cununie k tare greu a fost oFloare.gif

Si eu vreau sa vad rochia
anamarianegrii
Buna seara mamici!

Tocmai ce m-am trezit si eu biggrin.gif

La noi a venit iarna din nou - ninge de doua zile incontinuu!
Tunde abia astept sa merg sa cumpar si eu hainute de fetite - ma topesc dupa ele; intotdeauna cand mergeam la cumparaturi le admiram si mai ca le-as fi cumparat numai asa de dragi ce-mi erau smile.gif. Acum o sa le cumpar ca-mi trebuie tongue.gif; ale voastre sunt minunate - multumim ca le impartasesti cu noi!

MMV - steagul sus! Fata nu lacrimeaza, tu n-ai probleme! O sa vezi cum o sa se rezolve de la sine si pe neasteptate problema cu nasterea! Hai, ca ne lipsesti - tu erai aia cu poante si cu bunataturi! smile.gif

Ari, bine ca ne-ai scris! Mai intra din cand in cand sa nu ne panicam; eu nu stiu cum sunt durerile acelea de care vorbesti tu - nu le-am avut! Sper ca te simti bine!

Isterikk - no comment - prea frumoase creatiile tale, felicitari!

Marcelus - sarcina usoara si toate cele bune!

In rest - sanatate tuturor si daca e urat afara s petreceti in casa un week-end plin si luminos! Va pup
loredana03
buna seara!
ari sti poate darius e mai agitat si din cauza exploziei solare. am mai auzit de copii asa aagitati in perioada asta. chiar si denis a a vut o seara saptamana asta in care nu ne puteam intelege cu el.
mmv presupun ca din cauza doctorei care nu vrea sa te asiste la nastere esti stresata, ei stai linistita ca eu am avut norocul ca doctorul meu sa fie plecat la un congres si am nascut cu medicul de garda si a fost ok. asa ca nu-ti mai fa ganduri rele ca DD are grija de voi. plus ca toata noaptea am visat ca nu mai era nici un doctor in spital si eu trebuia sa ansc si nu aveam cu cine si vai ce ma mai stresam si plangeam ca m-amtrezit dimineatza mai obosita decat atunci cand m-am culcat.
acu pe seara am facut o placinta cu branza o bunatate, denis cel putin o adora, acum ne pregatim de baitza si ne bagam la somnic.
dar poze cu burticutza nu mai vedem si noi? ca sunt burtici care eu una nu le cunosc smile.gif
o seara frumoasa
MMV
dupa o zi de leneveala si trandaveala, la ora asta coc chiftele doh.gif am zis ca nu o sa gatesc nimic, insa ceva nu ma lasa.
lore, ai dreptate...sunt burtici pe care nu le stim: roxy tu esti printre ele. aseara am mai filmat vreo cateva momente cu mandra, insa nu am apucat sa vad daca se vede ceva clar. in schimb taicasu a zis aseara ca e smechera, ii place sa fie admirata. a pus ureche pe burta sa auda ce face si imi zice mirat: cred ca bea apa sau face pipi liwlol.gif liwlol.gif sigur asta face liwlol.gif
ma duc sa termin chiftelele si sa ma imbaiez si la film cu mine. presimt o seara lunga:))
tunderke
Angel normal ca modific.
Mada si eu vreu sa vad rochita si burticuta.
Lore are dreptate, sunt burticute pe care nu le-am vazut, deci veniti cu poze.

Va arat cu ce am fost ocupata azi:



MMV
tunde super hainutele...eu inca nu ma pot lauda cu asa ceva. eu nici mie nu mi-amcumparat cele necesare. pt bb voi cumpara doar pt spital, restu o las pe mama si pe sot sa se ocupe
_maia_
si eu astept sa vad burtici anima1.gif acusica scapati de ele, asa ca tb sa le mai vedem, asa pe ultima suta de metrii liwlol.gif
cu hainutele ma terminati, stau sa ma uit la fiecare, ce are desenat, ce e... adica sunt f captivata anima1.gif
mada arata-ne si noua rochita
tunderke
QUOTE(MMV @ Feb 19 2011, 07:57 PM) *
tunde super hainutele...eu inca nu ma pot lauda cu asa ceva. eu nici mie nu mi-amcumparat cele necesare. pt bb voi cumpara doar pt spital, restu o las pe mama si pe sot sa se ocupe


stai linistita ca si eu asa am fost la prima sarcina
acum, daca le aveam nu puteam sa-l las pe sot sa le spele si sa le calce

parca am fi vorbit azi dimineata, si noi azi am facut chiftele, sotul le-a facut, eu am facut acum cartofi pai, acum pap
ari05
ceau fetele ! am un pic de liber , ca sunt socrii la noi...si il tin ocupat pe Darius... doh.gif

anamaria !!! cum nu stii de acele dureri ??? nu le-ai avut nici la prima sarcina ???? norocoaso !!!
eu le-am avut si cu DArius... dar nu asa puternice, si doar pe final au aparut, in ultimele 2-3 saptamani parca...
si acum vad ca mult mai repede m-au apucat... sper sa nu se gandeasca si bebe sa iasa si el mai repede doh.gif
oricum sunt super naspa... de multe ri ma apuca si cand stau in picioare, apoi toata ma chircesc sad.gif sa nu mai zic cand ma ridic din pat... e groaznic crybaby.gif cred ca echivaleaza cu durerile de imediat de dupa cezariana, cand ma ridicam din pat... sad.gif
na. asta e... ma plang eu , ma plang... dar rezist biggrin.gif ca doar ce sa fac smile.gif


Loredana, ce explozii solare ???? cand , cum, unde ? sincer, nu stiu ce a avut Darius, dar toata saptamana !!! m-a terorizat efectiv crybaby.gif il apuca din senin crizele... bine, nu din senin, dar orice mica neplacere avea, incepea sa se tureze, si la mine, de parca as fi eu de vina pt ce patea... uuff...acum vad ca s-a mai calmat... cat de cat... si macar nu mai zice ca nu-l mai vrea pe razvi liwlol.gif acuma zice ca-l iubeste pe fratiorul lui biggrin.gif

o seara faina fetele ! eu ma pun imd in pat,. ca azi dimi de la 5 n-am mai avut somn, dupa ce c a abia la 1 am reusit sa adorm doh.gif
loredana03
QUOTE(ari05 @ Feb 19 2011, 08:16 PM) *
ceau fetele ! am un pic de liber , ca sunt socrii la noi...si il tin ocupat pe Darius... doh.gif

anamaria !!! cum nu stii de acele dureri ??? nu le-ai avut nici la prima sarcina ???? norocoaso !!!
eu le-am avut si cu DArius... dar nu asa puternice, si doar pe final au aparut, in ultimele 2-3 saptamani parca...
si acum vad ca mult mai repede m-au apucat... sper sa nu se gandeasca si bebe sa iasa si el mai repede doh.gif
oricum sunt super naspa... de multe ri ma apuca si cand stau in picioare, apoi toata ma chircesc sad.gif sa nu mai zic cand ma ridic din pat... e groaznic crybaby.gif cred ca echivaleaza cu durerile de imediat de dupa cezariana, cand ma ridicam din pat... sad.gif
na. asta e... ma plang eu , ma plang... dar rezist biggrin.gif ca doar ce sa fac smile.gif
Loredana, ce explozii solare ???? cand , cum, unde ? sincer, nu stiu ce a avut Darius, dar toata saptamana !!! m-a terorizat efectiv crybaby.gif il apuca din senin crizele... bine, nu din senin, dar orice mica neplacere avea, incepea sa se tureze, si la mine, de parca as fi eu de vina pt ce patea... uuff...acum vad ca s-a mai calmat... cat de cat... si macar nu mai zice ca nu-l mai vrea pe razvi liwlol.gif acuma zice ca-l iubeste pe fratiorul lui biggrin.gif

o seara faina fetele ! eu ma pun imd in pat,. ca azi dimi de la 5 n-am mai avut somn, dupa ce c a abia la 1 am reusit sa adorm doh.gif

ma bucur ca s-a mai linistit darius.
explozia slara a ost marti noaptea dc nu ma insel si chiar spunea ca gravidele, copii si batranii sunt cei mai afectati si indicau sa se stea mai mult in mediu inchis.
deci poti da vina pe asta dc zici ca acum s-a calmat.

tunderke frumos ai aranjat hainutele, pe mine ma streseaza ca nu am reusit pana acum sa spal patutul ca tot a plouat sau a nins in ziua in care eera planificat.
maia dar u nu ne arati burticutza ca sigur a crescut si la tine tzuc.gif
durerile de care vorbesti ari si eu le am acum insa la prima sarcina nici vorba de ele acum insa 99 ani scrie pe mine.
plus ca ma gandeam ca ar fi bine sa mi se rupa apa cand o fi sa nasc ca la ce dureri am avut in ultimul timp nu stiu dc mai fac diferenta intre contractii si durerile care acum mi se par normale si doamne fereste sa nu iasa bebe acasa.
angel
si eu vreau sa mai vad burtici!! anima1.gif anima1.gif
Rodyka
QUOTE(isterikk @ Feb 19 2011, 07:22 AM) *
Nici tu nu dormi? biggrin.gif Se pare ca noi suntem mereu la schimbul 3.Eu chiar trebuie sa ma bag la somn fiindca i am promis lui fabio ca maine mergem cu trenul asa ca am nevoie de cateva ore de somn.Este innebunit de toate transpoartele in comun,scari rulante si lifturi doh.gif Asa ca intr o zi mergem cu tramvaiul intr o alta la scari rulante ieri am vizitat un vapor imens pe langa care trecem zilnic cand mergem la cresa si eu ii spuneam mereu ca este inchis........ce sa mai in fiecare zi o mica placere ptr el.Chiar ma gandeam sa mai profit acum cat pot sa i acord atentie maxima ca dupa ce vine bebe trebuie impartita

dap pai eu seara mai mult intru pe calculator...ziua am alte preocupari...si plus ca nu am loc de al meu pt ca doarme si nu pot sa stau sa plimb laptopul k se stramba in toate chipurile liwlol.gif ce frumos si eu cand eram mica eram inebunita dupa scarile rulante si transport in comun liwlol.gif da e frumos sa ii acorzi acum mult mai multa atentie k apoi trebuie sa te cam imparti wink.gif
Rodyka
QUOTE(MMV @ Feb 20 2011, 01:26 AM) *
dupa o zi de leneveala si trandaveala, la ora asta coc chiftele doh.gif am zis ca nu o sa gatesc nimic, insa ceva nu ma lasa.
lore, ai dreptate...sunt burtici pe care nu le stim: roxy tu esti printre ele. aseara am mai filmat vreo cateva momente cu mandra, insa nu am apucat sa vad daca se vede ceva clar. in schimb taicasu a zis aseara ca e smechera, ii place sa fie admirata. a pus ureche pe burta sa auda ce face si imi zice mirat: cred ca bea apa sau face pipi liwlol.gif liwlol.gif sigur asta face liwlol.gif
ma duc sa termin chiftelele si sa ma imbaiez si la film cu mine. presimt o seara lunga:))

da si la mine bb e tare smecher liwlol.gif ma plangeam la al meu ca nu prea il mai simt pe bebe ca inainte...si apoi ce sa vezi sa pus bb pe un dans de mama mama...si apoi l-a luat sughitul biggrin.gif
Rodyka
Tunderke foarte frumoase hainutele love1.gif
Ari sa stii k si eu am inceput sa am dureri jos de fapt niste intepaturi asa mai mult si parca imi urca pana in suflet si asa ma enerveaza sad.gif plus ca arsurile astea nu ma lasa deloc in pace...cel putin cand ma intind parca atunci incep mai rau sad.gif(
Mada daca poti pune poze cu rochia ar fi super si eu vreau sa o vad partners.gif

Si pe mine ma streseaza rau timpul asta nasol...ma trage numai la pat...
va pup pe toate tzuc.gif
angel
fetelor sper ca dormiti bn ca eu nu am somn si asa ca imi fac de lucru si ma uitam dupa burtici si pe cine credeti ca am gasit p isterikk cu tot cu bb doamne a fost asa de emotionat pt me cand am vazut bb asa de mic la pieptul ei ufffffff sa.ti traiasca si sa se faca mare mare...... tzuc.gif
si loredana am vazut.o cu primul bb si ce mandra esti de burtica!!
tunderke
Buna dimineata gravida.gif.


Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.