Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Aprilie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188
tunderke
QUOTE(MMV @ Mar 23 2011, 09:17 PM) *
inainte de culcare, intru sa va salut. sper sa dorm sau cel putin voi incerca.
emotiile isi spun cuvantul
de pe site-ul dat de tunde mi-am luat saltea si cadita si suntm ultumita de produse dar si de serviciul in sine. au ajuns foarte repede produsele, sunt de calitate si m-au costat chiar f bine daca le luam din magazin.
lore sau tunde o sa va sun maine cand o sa pot sa va spun cum e Mariuca.
Seara buna sa aveti..odihniti-va cat mai puteti.
multumesc pt gandurile bune


Sper sa poti dormi cat de cat, sa te odihnesti.
Nastere usoara si mai ales recuperare usoara dupa.
Asteptam vesti despre Mariuca.
Maine dimineata mergi?
mada.angel
QUOTE(tunderke @ Mar 23 2011, 11:28 PM) *
Sper sa poti dormi cat de cat, sa te odihnesti.
Nastere usoara si mai ales recuperare usoara dupa.
Asteptam vesti despre Mariuca.
Maine dimineata mergi?

va salutam si noi fetelor, MMV iti doresc nastere usoara si recuperare rapida, vom fi alaturi de tine , Mariuca sa fie sanatoasa si voioasa, acum va las va doresc noapte buna ca sunt foarte obosita si vreau sa ma bag in pat, somn usor
ellesse
QUOTE(mada.angel @ Mar 23 2011, 09:44 PM) *
va salutam si noi fetelor, MMV iti doresc nastere usoara si recuperare rapida, vom fi alaturi de tine , Mariuca sa fie sanatoasa si voioasa, acum va las va doresc noapte buna ca sunt foarte obosita si vreau sa ma bag in pat, somn usor


Noapte buna si de la noi...is franta dupa plimbaricile de azi
aaa...am uitat sa va zic ca azi am mers sa fac reflexologie ca sa mi se mai desumfle picioarele. A fost atat de relaxaaant...
reflexologia asta e ca un fel de preso-punctura. Tipa de acolo a fost in stare, numai masandu-mi picioarele, sa-mi spuna ca acumm cativa ani am avut un mic accident si m-am lovit la coccis, osul posteriorului smile.gif. Am fost foarte surprinsa ca se poate face asa ceva...in fine, ne bagam la nani acum ca ne-a inmuiat baita de tot...
x
deln2727
Vad ca toata lumea doarme ... noapte buna tuturor!
tunderke
Buna dimineata burtici si mamici.
Eu nu am somn, daca ieri am dormit de amiaz, acum am insomnii, dar am preocupare, crosetez si ma uit la tv.
_maia_
mmv m-am trezit cu gandul la voi tzuc.gif mi se par asa speciale clipele astea partners.gif
symona
buna dimineata la toata lumea!nici noi nu prea avem somn,a sosit ziua de 40 de saptamani dar nik ,mai asteptam...........sper sa scoata capsoru zilele astea ca tare greu ma mai misc. bananab.gif bananab.gif
loredana03
QUOTE(symona @ Mar 24 2011, 08:35 AM) *
buna dimineata la toata lumea!nici noi nu prea avem somn,a sosit ziua de 40 de saptamani dar nik ,mai asteptam...........sper sa scoata capsoru zilele astea ca tare greu ma mai misc. bananab.gif bananab.gif


off cat de mult te inteleg.

salutare!
m-am trezit cu gandul la mmv si sunt ata de emotionata de parca as naste eu!
azi cu ochii pe telefon si calculator stau sa vad vesti despre tine scumpa!
de dimineatza parca m-au incercat ceva contractii usoare, ma gandesc ca o fi pe aproape momentul ca prea se lasa asteptat si dorit scumpul meu. azi-noapte am visat ca nascusem si il alaptam, eram asa de fericita. abia astept sa se intample cu adevarat.smile.gif
azi trebuie sa gatesc si sunt intr-o pana mareeee de ideii.
ma ajuta cineva?
andra2000
Neata gravida.gif Unde este toata lumea?Nasteti fara mine biggrin.gif ? MMV bafta asteptam vesti tzuc.gif
isterikk
bun venit noilor bebelusi!!!!!!!!!!!!!!!!!eu scriu cu o mana va dati seama anima1.gif noi suntem bine dormim si bem laptic de la mami love1.gif
isterikk
aerul pe care l respir
danutza75
QUOTE(isterikk @ Mar 24 2011, 10:37 AM) *
bun venit noilor bebelusi!!!!!!!!!!!!!!!!!eu scriu cu o mana va dati seama anima1.gif noi suntem bine dormim si bem laptic de la mami love1.gif


Wow, ce printesa frumoasa avem noi aici! Ce fata dulce are Fabio in poza cu ea in brate ...
Sa va traiasca puisorii si sa fie sanatosi!
loredana03
vai isterikk m-ai lasat fara cuvinte, sunteti minunati, mi-ai luminat ziua. cata duiosie siiubire exprima pozele voastre, o familie fericita.
vai abia astept si eu, off ca assa incet trece timpul.
isterikk
QUOTE(loredana03 @ Mar 24 2011, 12:52 PM) *
vai isterikk m-ai lasat fara cuvinte, sunteti minunati, mi-ai luminat ziua. cata duiosie siiubire exprima pozele voastre, o familie fericita.
vai abia astept si eu, off ca assa incet trece timpul.


Offf........ ma faci sa plang hug.gif ......cred ca sunt de vina de vina hormonii liwlol.gif abia astept sa te vad cu doi printi la pieptul tau wub.gif
danutza75
QUOTE(loredana03 @ Mar 24 2011, 10:52 AM) *
vai isterikk m-ai lasat fara cuvinte, sunteti minunati, mi-ai luminat ziua. cata duiosie siiubire exprima pozele voastre, o familie fericita.
vai abia astept si eu, off ca assa incet trece timpul.


Imi inchipui ce nerabdatoare trebuie sa fii ... eu zic ca pana sambata o sa-l cunosti pe David ... asa simt eu tzuc.gif
isterikk
QUOTE(danutza75 @ Mar 24 2011, 12:52 PM) *
Wow, ce printesa frumoasa avem noi aici! Ce fata dulce are Fabio in poza cu ea in brate ...
Sa va traiasca puisorii si sa fie sanatosi!


multumim frumos danutza! tzuc.gif
andra2000
Ce scumpete.Pot sa-ti spun ca e leita taica-su si fratiorul ei.Sa-ti traiasca sa se faca mare si frumoasa tzuc.gif
loredana03
QUOTE(isterikk @ Mar 24 2011, 10:56 AM) *
Offf........ ma faci sa plang hug.gif ......cred ca sunt de vina de vina hormonii liwlol.gif abia astept sa te vad cu doi printi la pieptul tau wub.gif


nu-mi sta in fire sa fac complimente in vant, am vazut atatea familii, atatia fratiori dar ce am vazut azi, nu stiu m-au terminat si mai mult imi doresc sa nasc cat mai repede si sa ii vad si pe ai mei asa. si imi place implinirea de pe chipul vostru ca parinti.
cum te descurci cu amandoi?

QUOTE(danutza75 @ Mar 24 2011, 10:56 AM) *
Imi inchipui ce nerabdatoare trebuie sa fii ... eu zic ca pana sambata o sa-l cunosti pe David ... asa simt eu tzuc.gif

doamne ajuta.
mereu o vorba buna sau o incurajare ai pentru mine. o zi buna iti doresc si dorinta ta sa devina cat mai repede realitate.
symona
QUOTE(loredana03 @ Mar 24 2011, 12:07 PM) *
nu-mi sta in fire sa fac complimente in vant, am vazut atatea familii, atatia fratiori dar ce am vazut azi, nu stiu m-au terminat si mai mult imi doresc sa nasc cat mai repede si sa ii vad si pe ai mei asa. si imi place implinirea de pe chipul vostru ca parinti.
cum te descurci cu amandoi?
doamne ajuta.
mereu o vorba buna sau o incurajare ai pentru mine. o zi buna iti doresc si dorinta ta sa devina cat mai repede realitate.

baietii astia se lasa asteptati...................
loredana03
QUOTE(symona @ Mar 24 2011, 11:17 AM) *
baietii astia se lasa asteptati...................

lasa inati fetitele sa aiba de unde alege.
nici u nu ai dureri, nimic?
cand mai mergi la control?
loredana03
cioc cioc, am sosit.
sunt mariuca, am 2800 grame si am primit nota 9 la nastere. mami zice ca-s frumoasa.
este sms primit de la mmv.

Bun venit pe lume Mariuca!
sa fi sanatoasa si sa oferi implinirea de care au nevoie parintii tai.
Roxxy87
Buna dimineata fetelor! noi nu demult ne-am ridicat din pat cu mare greu...
Isterikk fetita ta e o scumpete...ce familie implinita am vazut in pozele alea biggrin.gif

Asteptam vesti despre Mariuca biggrin.gif
Roxxy87
QUOTE(loredana03 @ Mar 24 2011, 11:34 AM) *
cioc cioc, am sosit.
sunt mariuca, am 2800 grame si am primit nota 9 la nastere. mami zice ca-s frumoasa.
este sms primit de la mmv.

Bun venit pe lume Mariuca!
sa fi sanatoasa si sa oferi implinirea de care au nevoie parintii tai.


Ia uite ca au si aparut vestile tongue.gif
Bine ai venit Mariuca !!! Sa cresti mare,frumoasa si sanatoasa biggrin.gif
deln2727
occasion.gif MARIUCAAA!!!!!! Sa-ti dea DD tot ce e mai bun pe lume!!! Refacere usoara mamico! Iar noua ... astora ramase ... sa ducem cu bine pana la capat si sa ne vedem fericite cu puiutii in brate!
loredana03
uram bun venit mariucai si pe topicul acesta
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=13050
andra2000


Bun venit Mariuca!!
wolfmiki
bun venit Mariuca!!!! trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif refacere usoara pentru mami!


asteptam toate fetele ca doar suntem cavaleri, dar nici asa de mult liwlol.gif ar fi cazul sa inceapa si baietii sa apara.... cool.gif
mada.angel
QUOTE(wolfmiki @ Mar 24 2011, 02:50 PM) *
bun venit Mariuca!!!! trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif refacere usoara pentru mami!
asteptam toate fetele ca doar suntem cavaleri, dar nici asa de mult liwlol.gif ar fi cazul sa inceapa si baietii sa apara.... cool.gif

Bun venit Mariuca, sa cresti mare si sanatoasa iar pt tine mami refacere usoara, va pup, sa veniti cu bine acasa. occasion.gif occasion.gif occasion.gif
tunderke
Acum am venit si noi acasa. Am fost la plimbare prin oras.

Si acum dupa 4 fete era si timpul sa vina si un baiat, nu?

Azi a venit pe lume Darius, pui de Rodika, prin cezariana, are 3200 g si a primit nota 10.
Bun venit pe lume primului baietel.

Bun venit pe lume Mariuca, sa fii sanatoasa si frumoasa.
Isterikk sunteti o familie foarte frumoasa si implinita.
andra2000
QUOTE(tunderke @ Mar 24 2011, 11:39 AM) *
Acum am venit si noi acasa. Am fost la plimbare prin oras.

Si acum dupa 4 fete era si timpul sa vina si un baiat, nu?

Azi a venit pe lume Darius, pui de Rodika, prin cezariana, are 3200 g si a primit nota 10.
Bun venit pe lume primului baietel.

Bun venit pe lume Mariuca, sa fii sanatoasa si frumoasa.
Isterikk sunteti o familie foarte frumoasa si implinita.


Wow am pielea de gaina Chiar ma intrebam aseara oare unde e rodika.Felicitari mami!!!! Felicitari occasion.gif
danie_la
era si timpul sa vina si un baietel nanner.gif ce frumos k s-au nascut in aceeasi zi :* va pupam pe toti de la distanta k suntem cam racite si va dorim bun venit pe lume si multa sanatate voua si mamicilor voastre , hai sa nu-i uitam si pe tatici care au depus si ei putin efort acolo biggrin.gif sa le dea DD si lor multa sanatate sa poate ajuta mamicile cu bb-ei.
danie_la
isterikk ce sa zic m-ai lasat fara cuvinte este o scumpete fata, cand ma uitam la pozele voastre ma gandeam ca asa o sa fim si noi peste putin timp, gata nu mai zic nimik ca deja dau apa la soarici tzuc.gif
symona
Feliscitari pentru copilasi occasion.gif occasion.gif asteptam si noi aceasta bucurie ,zilele astea oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif
danutza75
Bun venit, Mariuca! Sa cresti mare si sanatoasa, printesa!

Bine ai venit, Darius! Sa cresti mare si sanatos!


Vad ca a venit si randul baieteilor! Cred ca urmatorul va fi David!
Roxxy87
Oauuu deci nu imi vine sa cred ca s-au nascut in aceeasi zi biggrin.gif ce frumosss biggrin.gif
Bine ai venit pe lumea Darius!!! biggrin.gif Sa cresti mareee si sanatos !!!
tunderke
Sa-i uram bun venit lui Darius si aici
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=13051
loredana03
Felicitari Rodika!
bun venit darius!
de aceea nu a intrat ea nici ieri nici azi.
recuperare rapida si laptic pe saturate!
Roxxy87
Eu m-am apucat de calcat hainutele ce le avem...dar e asa greu...stau 20-30 de min in picioare si nu mai pot...trebuie sa ma pun jos sa ma odihnesc....si spatele ma rupe crybaby.gif si voi patiti la fel??
andra2000
QUOTE(Roxxy87 @ Mar 24 2011, 01:26 PM) *
Eu m-am apucat de calcat hainutele ce le avem...dar e asa greu...stau 20-30 de min in picioare si nu mai pot...trebuie sa ma pun jos sa ma odihnesc....si spatele ma rupe crybaby.gif si voi patiti la fel??


Zii merci ca poti sta atat in picioare.Eu calc un tricou apoi ma pun 10-15 min jos,apoi mai calc 1 tricou.Nu pot sa calc de exemplu 2 bluze una dupa alta.Obosesc groaznic!
tunderke
QUOTE(Roxxy87 @ Mar 24 2011, 03:26 PM) *
Eu m-am apucat de calcat hainutele ce le avem...dar e asa greu...stau 20-30 de min in picioare si nu mai pot...trebuie sa ma pun jos sa ma odihnesc....si spatele ma rupe crybaby.gif si voi patiti la fel??


sa stii ca si pe mine ma doare spatele chiar jos, si de multe ori si daca stau in pat nu-mi prea trece, asta e, nu avem ce face, bine ca nu mai avem asa mult
Roxxy87
QUOTE(andra2000 @ Mar 24 2011, 03:29 PM) *
Zii merci ca poti sta atat in picioare.Eu calc un tricou apoi ma pun 10-15 min jos,apoi mai calc 1 tricou.Nu pot sa calc de exemplu 2 bluze una dupa alta.Obosesc groaznic!



deci eu sunt tare liwlol.gif) si eu care ma gandeam ca mai rau nu se poate offff
Vorba ta Tunde....bine ca nu mai aveti mult...ca eu mai am....6 sapt ....asta e....oricum nu calc in fiecare zi
Acuma mai am de calcat hainele oamenilor mari liwlol.gif 2 perdele si apoi GATA biggrin.gif
andra2000
QUOTE(Roxxy87 @ Mar 24 2011, 01:45 PM) *
deci eu sunt tare liwlol.gif) si eu care ma gandeam ca mai rau nu se poate offff
Vorba ta Tunde....bine ca nu mai aveti mult...ca eu mai am....6 sapt ....asta e....oricum nu calc in fiecare zi
Acuma mai am de calcat hainele oamenilor mari liwlol.gif 2 perdele si apoi GATA biggrin.gif


Fa-le incet,nu te grabi.Eu calc cate o jumatate de zi de vreo 3 sapt de cand simt eu ca nu mai pot asa cum puteam inainte... oFloare1.gif
andra2000
QUOTE(tunderke @ Mar 24 2011, 01:30 PM) *
sa stii ca si pe mine ma doare spatele chiar jos, si de multe ori si daca stau in pat nu-mi prea trece, asta e, nu avem ce face, bine ca nu mai avem asa mult


Tunde in fiecare zi ma uit la tikerul nostru ca e la fel liwlol.gif care o fi prima dintre noi doua? Voiam sa te rog sa-mi dai un mesaj cu nr tau de tel ca sa va dau sms cand voi naste.Dar daca nastem amandoua odata huh.gif ohmy.gif
ari05
fetelor, vin eu sa fac reclama celor de la mykids liwlol.gif nu ca sunt din oradea, dar sunt super aprovizionati, preturi super ok si calitate ff buna, eu doar de la ei mi-am luat tot, si pt darius, patut, carucior, triciclete, articole copii si bebe... absolut tot... si personalul e super amabil si serviabil,,, deci dk va trebuie ceva puteti comanda cu incredere... si dk vreti impresii despre produs, ma intrebati pe mine ,ca e un mag de prezentare langa mine si ma pot duce in "inspectie" .. biggrin.gif oricum f des ma duc pe la ei .... biggrin.gif

QUOTE(andra2000 @ Mar 23 2011, 08:06 PM) *
Tunde m-am uitat pe site la ei si mi se par preturi destul de ok.Voi v-ati luat ceva de acolo?Sunteti multumite?



Bine ati venit pe lume Mariuca si Darius !!!!!!!!!!!! super.gif bb.gif


fetelor, e uam zis ca dk e DAri la gradi o sa am timp de net... da pe saracia... ca am un somn ... dorm non stop aproape pana vine de la gradi.... nu stiu ce am ... doh.gif
tunderke
QUOTE(andra2000 @ Mar 24 2011, 04:16 PM) *
Tunde in fiecare zi ma uit la tikerul nostru ca e la fel liwlol.gif care o fi prima dintre noi doua? Voiam sa te rog sa-mi dai un mesaj cu nr tau de tel ca sa va dau sms cand voi naste.Dar daca nastem amandoua odata huh.gif ohmy.gif


Id-ul meu pe mess vtundee, intra si-ti trimit nr. de telefon.
Poate n-o sa nastem in aceeasi zi liwlol.gif

Ari bine ca te odihnesti, dormi daca esti obosita.
Roxxy87
QUOTE(ari05 @ Mar 24 2011, 04:34 PM) *
fetelor, e uam zis ca dk e DAri la gradi o sa am timp de net... da pe saracia... ca am un somn ... dorm non stop aproape pana vine de la gradi.... nu stiu ce am ... doh.gif


Pai acuma recuperezi tot ce nu ai dormit pana acum....mai ales cand ai fost bolnava si ziceai ca nu poti dormi noaptea...acuma a venit recuperarea biggrin.gif apoi vine bebe si vedem atunci cum o sa fie cu somnu tongue.gif
Dormi cat mai mult ca nu strica mai ales pt Razvy biggrin.gif
ari05
dorm dorm Tunde... dar dorm prea mult liwlol.gif
zic unii... dar nu se gadesc ca de aproape o luna nu am avut o noapte intreaga dormita, cum a fost si DArius bolnav apoi si eu ...
si cu burtocu asta mare... s-a adunat oboseala... doh.gif
dar na, ce sa mai comentez ??? liwlol.gif ca doar noi mamicile trebuie sa fim precum robotii , nu ? liwlol.gif

oricum imi prinde tare bine, ca ziua sunt mai linistita... si dupamasa cand vine darius mai rezist 2-3 ore cu el pana bine al meu de la servici ... nu stiu dc ma doare asa rau jos... am impresia ca-l scap pe bebe cand stau in picioare liwlol.gif ofof... mai trag sieu putin si scap ...
ari05
QUOTE(Roxxy87 @ Mar 24 2011, 04:41 PM) *
Pai acuma recuperezi tot ce nu ai dormit pana acum....mai ales cand ai fost bolnava si ziceai ca nu poti dormi noaptea...acuma a venit recuperarea biggrin.gif apoi vine bebe si vedem atunci cum o sa fie cu somnu tongue.gif
Dormi cat mai mult ca nu strica mai ales pt Razvy biggrin.gif

pai dupa ce nasc... pa si pusi somn ...d ecat asa... pe sarite... mai ales primele saptamani ...
si sa sti ica tare bine-mi prinde... nici ravi nu mai e asa agitat in burtik... si eu sunt muuuuuullllttt mai linistita biggrin.gif nu mai sunt isterica deloc liwlol.gif
tunderke
QUOTE(ari05 @ Mar 24 2011, 04:50 PM) *
pai dupa ce nasc... pa si pusi somn ...d ecat asa... pe sarite... mai ales primele saptamani ...
si sa sti ica tare bine-mi prinde... nici ravi nu mai e asa agitat in burtik... si eu sunt muuuuuullllttt mai linistita biggrin.gif nu mai sunt isterica deloc liwlol.gif


atunci e bine
nu te mai lua dupa comentariile unora, ca dormi mult

sunt tare curioasa sa vad cine urmeaza sa nasca din listuta
Roxxy87
QUOTE(ari05 @ Mar 24 2011, 04:50 PM) *
pai dupa ce nasc... pa si pusi somn ...d ecat asa... pe sarite... mai ales primele saptamani ...
si sa sti ica tare bine-mi prinde... nici ravi nu mai e asa agitat in burtik... si eu sunt muuuuuullllttt mai linistita biggrin.gif nu mai sunt isterica deloc liwlol.gif



E foarte bine daca esti linistita si mai ales daca zici ca nu mai esti isterica deloc...si razvy simtea toata agitatia ta... acuma inainte sa vina si el,doarme si se recupereaza ca apoi sa isi faca simtita prezenta biggrin.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.