Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Aprilie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188
MMV
seara buna si de la noi. mai sunt somnambuli ca noi?
mariuca doarme insa eu citeam ceva pe net si am zis sa va salut
rodyca la multi ani si flacaului tau. sa creasca mare si frumos
felicitari ana si stefy pt bebici. sa fie sanatosi
tunde seamana f bine fetele.
noi mai punem poze pe fb sa ne admire si neamurile de peste hotare.
noi mergem la vaccin maine sper sa nu planga. iesim afara cat de des putem ca doarme chiar bine.
roxy80
Buna si noi suntem la calculator ca ziua nu am timp. Si noi mergem la vaccin. Am vazut Mariuca e pregatita pt soarele arzator de afara .... e smechera rau. Si noi am mai postat pe FB poze mai noi.

De ce nu-i scoteti cu maneca scurta?
Noi numai asa iesim ne este f cald

Felicitari bebici si mamici va pupam
ellesse
sunt atat de suparata incat nici nu am mancat azi....decat o portocala...
m-au trimis astia de aici cu fata la spital pentru teste ca ea la nastere, micuta, mi-a facut icter...si nu i-au facut nimic au zis ca va disparea de la sine in max 3 sapt si nu a disparut complet sad.gif
am mers pentru niste verificari si i-au luat sange pentru niste verificari, ca de ex glanda tiroida si altele sa vada daca e vreo alta cauza...in fine....feltelor, la metodele lor de a luat sange micutei mele am plasn in hohote si mai ca nu i-am luat de cap...imi tipa fata ca-n gura de sarpe si au si ratat vene la prima incercare...va spun sincer ca nu mi-am revenit, inca imi mai curg ochii
fetita mi-a adormit instantaneu dupa 10 min de tipete ingrozitoare, la pieptul mel...nu credeam ca o sa simt suparari atat de puternice vreodata, parca o storceau de sange, asa ii indoiau manuta de la incheietura ca sa curga sangele doh.gif
noapte buna va urez, merg si eu sa incerc sa mananc ceva ca-s lesinata...
x
anamarianegrii
Buna dimineata mamici,

Steffy, felicitari - chiar m-am gandit la tine zilele trecute ca trebuia sa nasti demult si n-ai mai dat nici un semn! Sa va traiasca voinicelul si sa fiti cu totii fericiti!

Mariuca mica si frumoasa - la multi ani si sa fii cuminte la vaccin wink.gif

Ellesse, stiu prin ce-ai trecut; eu am stat cu Stef in spital cand avea doar 2 sapt si a fost ingrozitor! Doamne ajuta - tot raul spre bine!

Am vazut ca aici i-au luat din maternitate test pentru tiroida si inca ceva impreuna cu toate datele noastre de contact; au zis ca daca ceva este in neregula ne trimit acasa rezultatul!

Hai, ca mai este putin si vii acasa si poate gasesti aici un Dr. bun si vei rezolva mai usor! Te pupam!
De suferit, vom suferi mereu cand micutilor nostri nu le este bine!

Sa aveti toate o zi frumoasa si usoara!


ellesse
QUOTE(anamarianegrii @ May 25 2011, 08:14 AM) *
Hai, ca mai este putin si vii acasa si poate gasesti aici un Dr. bun si vei rezolva mai usor! Te pupam!
De suferit, vom suferi mereu cand micutilor nostri nu le este bine!

Sa aveti toate o zi frumoasa si usoara!


Neata tuturor,

Stiu ca ai dreptate Ana si ca mereu vom suferi daca li se intampla ceva dar parca acum cand ii vad atat de mici...mooor de mila lor, scumpii de ei...
of of...mai am o noapte si apoi ne vom vedea si noi bunicii...cata emotii, nici nu-mi incape in piele nici mie, nici sotului...
de abia astept sa va scriu de marea intalnire dintre micuta si ai nostri parinti smile.gif
o zi buna va doresc si eu k la noi va fi foarte incarcata cu ultimele pregatiri de la ultima suta de metri
x
ellesse
QUOTE(MMV @ May 24 2011, 10:43 PM) *


cu atatea pe cap ieri nu am apucat nici macar sa urez La Multi Ani Sanatosi Mariucai !!! hug.gif
sper ca printesa nu a plans prea mult la vaccin...
Ana, dar ce s-a intamplat cu micutul Stef cand avea 2 sapt?
Tu cum te simti dupa nastere, cum e cea mica, plange, doarme si papa bine?
x
tunderke
Neata tuturor.
Noi acum stam in brate, cat timp mami scrie pe forum.
Noaptea dormim foarte bine, dar ziua mai avem momente cand suntem tare maraiti.
Azi vreau sa merg la biserica, sa anunt botezul.
Ellesse si noi am facut icter in spital, dar aici nu te externeaza pana nu trece, pe Erika au pus-o la fototerapie.
Spor la pregatiri.
ellesse
QUOTE(tunderke @ May 25 2011, 09:18 AM) *
Noaptea dormim foarte bine, dar ziua mai avem momente cand suntem tare maraiti.
Azi vreau sa merg la biserica, sa anunt botezul.
Ellesse si noi am facut icter in spital, dar aici nu te externeaza pana nu trece, pe Erika au pus-o la fototerapie.
Spor la pregatiri.


stiu Tunde ca si voi ati facut si imi amintesc ca spuneai tu ca nu v-au externat din cauza asta....dar aici...doh.gif
sa vedeti fetelor ca sistemul romanesc de sanatate nu "pute" atat de rau...sunt si altele mai rele si din pacate eu am reusit sa descopar unul sad.gif
spor la pregatiri cu botezul hug.gif
scap de una, vine alta crybaby.gif am vazut la stiri ca astia au inceput de vreo 2 zile sa anuleze zboruri aici din cauza norului de cenusa iar sad.gif sper sa pot ajunge si eu acasa intr-un final...
si papusa mea doarme bine noaptea si chiar si dimineata pana pe la 10 dupa care avem program de uitat pe pereti vreo cateva ore liwlol.gif, papa si iar nani, spre seara plans (deh, colici) si cand ne linistim iar somn biggrin.gif
stiti ce voiam sa va intreb? si voua vi se pare ca BBii vostri dorm cam mult? unsure.gif ca a mea fetita, de vreo sapt, doarme mai mult decat de obicei, adica doarme mai multe ore neintrerupte, pe cand inainte, dormea pe bucati si se trezea sa pape mai des si perioade mai lungi de timp....acum asa cum am mai mentionat, desi are somnul mai lung, cand se trezeste, suge max 12-14 min, asta intr-un caz fericit...ca de obicei 8-10 min
x
Roxxy87
QUOTE(ellesse @ May 25 2011, 10:32 AM) *
stiu Tunde ca si voi ati facut si imi amintesc ca spuneai tu ca nu v-au externat din cauza asta....dar aici...doh.gif
sa vedeti fetelor ca sistemul romanesc de sanatate nu "pute" atat de rau...sunt si altele mai rele si din pacate eu am reusit sa descopar unul sad.gif
spor la pregatiri cu botezul hug.gif
scap de una, vine alta crybaby.gif am vazut la stiri ca astia au inceput de vreo 2 zile sa anuleze zboruri aici din cauza norului de cenusa iar sad.gif sper sa pot ajunge si eu acasa intr-un final...
si papusa mea doarme bine noaptea si chiar si dimineata pana pe la 10 dupa care avem program de uitat pe pereti vreo cateva ore liwlol.gif, papa si iar nani, spre seara plans (deh, colici) si cand ne linistim iar somn biggrin.gif
stiti ce voiam sa va intreb? si voua vi se pare ca BBii vostri dorm cam mult? unsure.gif ca a mea fetita, de vreo sapt, doarme mai mult decat de obicei, adica doarme mai multe ore neintrerupte, pe cand inainte, dormea pe bucati si se trezea sa pape mai des si perioade mai lungi de timp....acum asa cum am mai mentionat, desi are somnul mai lung, cand se trezeste, suge max 12-14 min, asta intr-un caz fericit...ca de obicei 8-10 min
x

Salutare fetelor !
Si noua ne-a dat drumu cu icter dar era pe terminate...pe el la tinut mai mult la lampa pt ca a facut un icter mai pronuntat
dar acuma suntem bine...nepotumiu a facut icter inca o data acasa si cumnatamea nu si-a dat seama si a stat asa cu el o luna pana si-a dat soacra mea seama ca a facut iar...
Referitor la dormit...poate nu mai are asa multi colici de iti doarme bine...la mine de ex cand iesim afara doarme tot timpu si seara avem chef sa fim bagati in seama liwlol.gif si sa ne uitam pe pereti...dar daca stam in casa nu doarme tot timpu dar dupa baitza pica lat biggrin.gif
mada.angel
QUOTE(Roxxy87 @ May 25 2011, 10:56 AM) *
Salutare fetelor !
Si noua ne-a dat drumu cu icter dar era pe terminate...pe el la tinut mai mult la lampa pt ca a facut un icter mai pronuntat
dar acuma suntem bine...nepotumiu a facut icter inca o data acasa si cumnatamea nu si-a dat seama si a stat asa cu el o luna pana si-a dat soacra mea seama ca a facut iar...
Referitor la dormit...poate nu mai are asa multi colici de iti doarme bine...la mine de ex cand iesim afara doarme tot timpu si seara avem chef sa fim bagati in seama liwlol.gif si sa ne uitam pe pereti...dar daca stam in casa nu doarme tot timpu dar dupa baitza pica lat biggrin.gif

salutare si de la noi, ana si stefy flicitari pentru nastere sa aveti bebei sanatosi si voiosi iar voua recuperare usoara, maia si eu tot pe 15 trebuie sa nasc tit prin ceza, occasion.gif occasion.gif pentru mariuca si darius sa fie sanatosi si fericiti, va pup
angel
occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif pt darius si mariuca sa fie sanatosi!!!!!!!!!!
alina16carmen
buna dragele mele! din pacate va scriu pe fuga!
pe 12 mai am devenit din nou mamica. de o sapt sunt acasa. din fericire gemenii mei sunt doi cuminti care papa tzatzi si dorm bine. e drept ca ziua dorm mai bine decat seara, dar nu ma plang. am putere sa fac fata la toti trei. cat e sotul la serviciu ma descurc singura cu ei. doar la baita mai chem ajutoare si asta pt ca imi e frica ca daria ar rasturna cadita cu apa, ca de spalat pot si singura.
cat eram gravida ma gandeam ca nu voi face fata si la treburile casnice, dar se pare ca reusesc. sper sa o tin tot asa.
daria e topita dupa ei. ii pupa si-i iubeste. saliveaza dupa ei.
sper sa reusesc sa pun si poze zilele astea cu bursucii mei.
va pup si mai vorbim!
Roxxy87
QUOTE(alina16carmen @ May 25 2011, 07:14 PM) *
buna dragele mele! din pacate va scriu pe fuga!
pe 12 mai am devenit din nou mamica. de o sapt sunt acasa. din fericire gemenii mei sunt doi cuminti care papa tzatzi si dorm bine. e drept ca ziua dorm mai bine decat seara, dar nu ma plang. am putere sa fac fata la toti trei. cat e sotul la serviciu ma descurc singura cu ei. doar la baita mai chem ajutoare si asta pt ca imi e frica ca daria ar rasturna cadita cu apa, ca de spalat pot si singura.
cat eram gravida ma gandeam ca nu voi face fata si la treburile casnice, dar se pare ca reusesc. sper sa o tin tot asa.
daria e topita dupa ei. ii pupa si-i iubeste. saliveaza dupa ei.
sper sa reusesc sa pun si poze zilele astea cu bursucii mei.
va pup si mai vorbim!


Felicitari pt venirea acasa. Ma bucur ca reusesti sa faci fata tuturor treburilor casnice si sa ai grija de 3 copii. Esti o super mami !! biggrin.gif Asteptam pozele cand ai timp ca banuiesc ca ai tot timpul ocupat smile.gif
tunderke
QUOTE(ellesse @ May 25 2011, 10:32 AM) *
stiu Tunde ca si voi ati facut si imi amintesc ca spuneai tu ca nu v-au externat din cauza asta....dar aici...doh.gif
sa vedeti fetelor ca sistemul romanesc de sanatate nu "pute" atat de rau...sunt si altele mai rele si din pacate eu am reusit sa descopar unul sad.gif
spor la pregatiri cu botezul hug.gif
scap de una, vine alta crybaby.gif am vazut la stiri ca astia au inceput de vreo 2 zile sa anuleze zboruri aici din cauza norului de cenusa iar sad.gif sper sa pot ajunge si eu acasa intr-un final...
si papusa mea doarme bine noaptea si chiar si dimineata pana pe la 10 dupa care avem program de uitat pe pereti vreo cateva ore liwlol.gif, papa si iar nani, spre seara plans (deh, colici) si cand ne linistim iar somn biggrin.gif
stiti ce voiam sa va intreb? si voua vi se pare ca BBii vostri dorm cam mult? unsure.gif ca a mea fetita, de vreo sapt, doarme mai mult decat de obicei, adica doarme mai multe ore neintrerupte, pe cand inainte, dormea pe bucati si se trezea sa pape mai des si perioade mai lungi de timp....acum asa cum am mai mentionat, desi are somnul mai lung, cand se trezeste, suge max 12-14 min, asta intr-un caz fericit...ca de obicei 8-10 min
x


A mai crescut, de asta doarme mai multe ore neintrerupte, si in primele 10 minute papa cat ii trebuie.

QUOTE(alina16carmen @ May 25 2011, 07:14 PM) *
buna dragele mele! din pacate va scriu pe fuga!
pe 12 mai am devenit din nou mamica. de o sapt sunt acasa. din fericire gemenii mei sunt doi cuminti care papa tzatzi si dorm bine. e drept ca ziua dorm mai bine decat seara, dar nu ma plang. am putere sa fac fata la toti trei. cat e sotul la serviciu ma descurc singura cu ei. doar la baita mai chem ajutoare si asta pt ca imi e frica ca daria ar rasturna cadita cu apa, ca de spalat pot si singura.
cat eram gravida ma gandeam ca nu voi face fata si la treburile casnice, dar se pare ca reusesc. sper sa o tin tot asa.
daria e topita dupa ei. ii pupa si-i iubeste. saliveaza dupa ei.
sper sa reusesc sa pun si poze zilele astea cu bursucii mei.
va pup si mai vorbim!


Felicitari!!!!!! Asteptam pozele cand ai timp de ele.
MMV
QUOTE(alina16carmen @ May 25 2011, 06:14 PM) *
buna dragele mele! din pacate va scriu pe fuga!
pe 12 mai am devenit din nou mamica. de o sapt sunt acasa. din fericire gemenii mei sunt doi cuminti care papa tzatzi si dorm bine. e drept ca ziua dorm mai bine decat seara, dar nu ma plang. am putere sa fac fata la toti trei. cat e sotul la serviciu ma descurc singura cu ei. doar la baita mai chem ajutoare si asta pt ca imi e frica ca daria ar rasturna cadita cu apa, ca de spalat pot si singura.
cat eram gravida ma gandeam ca nu voi face fata si la treburile casnice, dar se pare ca reusesc. sper sa o tin tot asa.
daria e topita dupa ei. ii pupa si-i iubeste. saliveaza dupa ei.
sper sa reusesc sa pun si poze zilele astea cu bursucii mei.
va pup si mai vorbim!

meriti titlul de mama eroina, sincer.
noi am fost la vacin si a fost asa si asa. din 2 doar unul a durut mai tare. inca ii mai tin compresa rece la piciorus. febra nu a facut inca, sper sa nici nu faca. raporez 5100gr si 57 cm. un copil normal ni s-a spus.
cam atat pe azi. sper sa isi revina vremea sa iesim afara, azi a plouat urat
Roxxy87
QUOTE(MMV @ May 25 2011, 08:39 PM) *
meriti titlul de mama eroina, sincer.
noi am fost la vacin si a fost asa si asa. din 2 doar unul a durut mai tare. inca ii mai tin compresa rece la piciorus. febra nu a facut inca, sper sa nici nu faca. raporez 5100gr si 57 cm. un copil normal ni s-a spus.
cam atat pe azi. sper sa isi revina vremea sa iesim afara, azi a plouat urat



2 vaccine a facut??eu stiam doar de 1 sad.gif
Si fac febra dupa vaccin??
Felicitari pt kg si pt cm !! biggrin.gif
Si la noi a ploua tare urat ne-a si prins ploaia noroc cu o prietena ce sta tare aproape de parc si ne-am refugiat la ea biggrin.gif
mada.angel
QUOTE(alina16carmen @ May 25 2011, 07:14 PM) *
buna dragele mele! din pacate va scriu pe fuga!
pe 12 mai am devenit din nou mamica. de o sapt sunt acasa. din fericire gemenii mei sunt doi cuminti care papa tzatzi si dorm bine. e drept ca ziua dorm mai bine decat seara, dar nu ma plang. am putere sa fac fata la toti trei. cat e sotul la serviciu ma descurc singura cu ei. doar la baita mai chem ajutoare si asta pt ca imi e frica ca daria ar rasturna cadita cu apa, ca de spalat pot si singura.
cat eram gravida ma gandeam ca nu voi face fata si la treburile casnice, dar se pare ca reusesc. sper sa o tin tot asa.
daria e topita dupa ei. ii pupa si-i iubeste. saliveaza dupa ei.
sper sa reusesc sa pun si poze zilele astea cu bursucii mei.
va pup si mai vorbim!

felicitari alina pentru bebici, esti o super mamica, asteptam nerabdatoare pozici nanner.gif
tunderke
QUOTE(MMV @ May 25 2011, 08:39 PM) *
meriti titlul de mama eroina, sincer.
noi am fost la vacin si a fost asa si asa. din 2 doar unul a durut mai tare. inca ii mai tin compresa rece la piciorus. febra nu a facut inca, sper sa nici nu faca. raporez 5100gr si 57 cm. un copil normal ni s-a spus.
cam atat pe azi. sper sa isi revina vremea sa iesim afara, azi a plouat urat


foarte bine a crescut Mariuca
cand mergeam cu Timi la vaccin, ne ziceau sa ii punem supozitor cu paracetamol sa nu faca febra
anamarianegrii
Buna dimineata,

Mare bucurie sa vad ca a intrat Alina - eu tot ma gandesc la cate una din fete si a doua zi deja vad postare pe forum smile.gif
Alina, sa-ti dea DD putere si rabdare sa te descurci in continuare - mie mi-e greu si cu doi - unul mare, unul mic - nici nu-mi pot imagina cum e sa hranesti doi deodata smile.gif Felicitari si Doamne ajuta, mamica curajoasa! tzuc.gif

Despre noi pot sa va zic asa:

Ilinca a fost pana acum cuminte - papa f bine - ieri am fost la Dr. sa ne ia in evidenta si de sambata de cand suntem acasa a luat 100 gr.; doarme la fel de bine - pana acum s-a trezit o data pe noapte pe la 2-3-4 iar as' noapte nu s-a trezit deloc - am culcat-o la 23:30 si s-a trezit la 5:30 - nu-mi venea sa cred dimineata ce mult am dormit smile.gif
Infasatul face minuni - cand o infas doarme de rupe, cand o culc desfasta in jumatate de ora e iar pe "capul meu" smile.gif

Ziua e mai agitata si pofteste mai des in brate la mami, dar noaptea, slava Domnului, doarme!
Am trecut cu bine si peste furia laptelui, sanii ma dor doar cand incepe sa suga apoi e ok, sotul ma ajuta f mult cu Stefan si cu treaba in casa - deci, in ansamblu nu ma plang, nu-mi cer osanda! Multumesc DD ca e f bine!

Stefan e putin gelos dar a trecut de socul initial si acum se acomodeaza!

Cam atat despre noi!

Va pup si va doresc o zi frumoasa si usoara!
ruby
QUOTE(anamarianegrii @ May 26 2011, 08:53 AM) *
Buna dimineata,

Mare bucurie sa vad ca a intrat Alina - eu tot ma gandesc la cate una din fete si a doua zi deja vad postare pe forum smile.gif
Alina, sa-ti dea DD putere si rabdare sa te descurci in continuare - mie mi-e greu si cu doi - unul mare, unul mic - nici nu-mi pot imagina cum e sa hranesti doi deodata smile.gif Felicitari si Doamne ajuta, mamica curajoasa! tzuc.gif

Despre noi pot sa va zic asa:

Ilinca a fost pana acum cuminte - papa f bine - ieri am fost la Dr. sa ne ia in evidenta si de sambata de cand suntem acasa a luat 100 gr.; doarme la fel de bine - pana acum s-a trezit o data pe noapte pe la 2-3-4 iar as' noapte nu s-a trezit deloc - am culcat-o la 23:30 si s-a trezit la 5:30 - nu-mi venea sa cred dimineata ce mult am dormit smile.gif
Infasatul face minuni - cand o infas doarme de rupe, cand o culc desfasta in jumatate de ora e iar pe "capul meu" smile.gif

Ziua e mai agitata si pofteste mai des in brate la mami, dar noaptea, slava Domnului, doarme!
Am trecut cu bine si peste furia laptelui, sanii ma dor doar cand incepe sa suga apoi e ok, sotul ma ajuta f mult cu Stefan si cu treaba in casa - deci, in ansamblu nu ma plang, nu-mi cer osanda! Multumesc DD ca e f bine!

Stefan e putin gelos dar a trecut de socul initial si acum se acomodeaza!

Cam atat despre noi!

Va pup si va doresc o zi frumoasa si usoara!


felicitari si sa traiasca Ilinca ! refacere rapida ! trandafir.gif
anamarianegrii
QUOTE(ruby @ May 26 2011, 08:01 AM) *
felicitari si sa traiasca Ilinca ! refacere rapida ! trandafir.gif



Multumesc; si tie sarcina usoara in continuare si toate cele bune!
ari05
3 ani de cand a aparut prima minune in viata mea love1.gif
LA MULTI ANI DARIUS !!!

anamarianegrii
occasion.gif occasion.gif occasion.gif

La multi ani Darius! Sa fii sanatos, voinic, voios! Sa-i aduci mamei tale bucurii si zambete in fiecare zi!
tzuc.gif

Ari, sa-ti traiasca puisorii si sa fie sanatosi! Poza asta este de vis! partners.gif

Sa aveti o zi minunata!
loredana03
salutare1
linda imi pare rau ca ai nascut asa greu stiuprea bine ce inseamna insa bine ca sunteti ok amandoi. si baieteii mei au facut icterul mai pronuntat din aceeasi cauza. auzio poza nu ne pui si nou cu frumosul tau?
nu am fost azi sa facem vaccinul cred ca saptamana viitoare mergem.
dimineatza am avut in grija doua nepotele de varsta lui denis deci va dati seama ce tambalau a fost pe capul meu.
de cateva zile david a inceput sa doarma multe ore legate si tocamai cand sa iesim afara. in rest e bine papa si rade cu toata lumea doar putin sa te strambi la el.
razvi sa te faci cel mai cuminte baietel!
mada.angel
QUOTE(loredana03 @ May 27 2011, 02:49 PM) *
salutare1
linda imi pare rau ca ai nascut asa greu stiuprea bine ce inseamna insa bine ca sunteti ok amandoi. si baieteii mei au facut icterul mai pronuntat din aceeasi cauza. auzio poza nu ne pui si nou cu frumosul tau?
nu am fost azi sa facem vaccinul cred ca saptamana viitoare mergem.
dimineatza am avut in grija doua nepotele de varsta lui denis deci va dati seama ce tambalau a fost pe capul meu.
de cateva zile david a inceput sa doarma multe ore legate si tocamai cand sa iesim afara. in rest e bine papa si rade cu toata lumea doar putin sa te strambi la el.
razvi sa te faci cel mai cuminte baietel!

lore ce mai faci?ne bucuram ca ne dai vesti bune despre copii tai
mada.angel
QUOTE(loredana03 @ May 27 2011, 02:49 PM) *
salutare1
linda imi pare rau ca ai nascut asa greu stiuprea bine ce inseamna insa bine ca sunteti ok amandoi. si baieteii mei au facut icterul mai pronuntat din aceeasi cauza. auzio poza nu ne pui si nou cu frumosul tau?
nu am fost azi sa facem vaccinul cred ca saptamana viitoare mergem.
dimineatza am avut in grija doua nepotele de varsta lui denis deci va dati seama ce tambalau a fost pe capul meu.
de cateva zile david a inceput sa doarma multe ore legate si tocamai cand sa iesim afara. in rest e bine papa si rade cu toata lumea doar putin sa te strambi la el.
razvi sa te faci cel mai cuminte baietel!

occasion.gif occasion.gif occasion.gif pentru bebe, am vazut ca astazi a implinit 2 lunite, la mai multe cu sanatate
Rodyka
eu am uitat sa va multumesc pt urari, rusine sa imi fie dar ca sa ma revansez va pun un video amuzant cu puiutul meu, sa vedeti cum papam noi manuta si ne mai si amuuzam pe seama asta liwlol.gif
View My Video
angel
QUOTE(Rodyka @ May 27 2011, 04:25 PM) *
eu am uitat sa va multumesc pt urari, rusine sa imi fie dar ca sa ma revansez va pun un video amuzant cu puiutul meu, sa vedeti cum papam noi manuta si ne mai si amuuzam pe seama asta liwlol.gif
View My Video

Pup eu p el ce dulce eeeeeeeeeeeeeeee..............
MMV
intrebare:am orbit subit sau am innebunit eu, nu erau 805pagini? nu imi vad mesajul. a inebunit si forumul asta?????
angel
da au disparut unele postari spre exp eu am mai postat dar nu au aparut dc nu stiu.........
Loredana felicitari pt bebe pt cele 2 lunite (ca vad ca nu a aparut postarea)
linda
QUOTE(loredana03 @ May 27 2011, 02:49 PM) *
salutare1
linda imi pare rau ca ai nascut asa greu stiuprea bine ce inseamna insa bine ca sunteti ok amandoi. si baieteii mei au facut icterul mai pronuntat din aceeasi cauza. auzio poza nu ne pui si nou cu frumosul tau?
nu am fost azi sa facem vaccinul cred ca saptamana viitoare mergem.
dimineatza am avut in grija doua nepotele de varsta lui denis deci va dati seama ce tambalau a fost pe capul meu.
de cateva zile david a inceput sa doarma multe ore legate si tocamai cand sa iesim afara. in rest e bine papa si rade cu toata lumea doar putin sa te strambi la el.
razvi sa te faci cel mai cuminte baietel!

DEJA AM INCEPUT SA UIT DUREREA DIN ZIUA AIA! MAI ALES CAND MA UIT LA EL, IMI TRECE TOT.. bb.gif NU STIU CUM SA PUN POZA...
Rodyka
QUOTE(loredana03 @ May 27 2011, 07:49 PM) *
salutare1
linda imi pare rau ca ai nascut asa greu stiuprea bine ce inseamna insa bine ca sunteti ok amandoi. si baieteii mei au facut icterul mai pronuntat din aceeasi cauza. auzio poza nu ne pui si nou cu frumosul tau?
nu am fost azi sa facem vaccinul cred ca saptamana viitoare mergem.
dimineatza am avut in grija doua nepotele de varsta lui denis deci va dati seama ce tambalau a fost pe capul meu.
de cateva zile david a inceput sa doarma multe ore legate si tocamai cand sa iesim afara. in rest e bine papa si rade cu toata lumea doar putin sa te strambi la el.
razvi sa te faci cel mai cuminte baietel!

occasion.gif multa sanatate tzuc.gif si felicitari pt cele 2 lunite
Roxy ce gogosica ai tu love1.gif love1.gif iti vine sa il papi cu tot cu bulanasele alea goale yami.gif
Rodyka
QUOTE(linda @ May 28 2011, 01:00 AM) *
DEJA AM INCEPUT SA UIT DUREREA DIN ZIUA AIA! MAI ALES CAND MA UIT LA EL, IMI TRECE TOT.. bb.gif NU STIU CUM SA PUN POZA...

http://tinypic . com pui poza acolo, si apoi copiezi cel de al doilea cod de acolo dar sa dai dimensiunea 640x480 si gata...asteptam biggrin.gif sper ca am explicat binisor
Roxxy87
Am observat si eu ca au disparut unele postari...si pozele cu Darius sad.gif
Azi am fost la control ...avem 4800 de gr si 57 de cm...ne-am ingrasat 910 gr super.gif
Rodyka
QUOTE(MMV @ May 28 2011, 12:48 AM) *
intrebare:am orbit subit sau am innebunit eu, nu erau 805pagini? nu imi vad mesajul. a inebunit si forumul asta?????

sad.gif dar oare de ce? sper sa nu se mai intample wife.gif
Karmin
QUOTE(Lili @ May 27 2011, 03:29 PM) *
Site-ul se muta pe un nou server. De aici toate inadvertentele, insa totul se va recupera si remedia.

Multumesc pentru intelegere

MMV
deci nu mi-s nebuna. ceva s-a intamplat
da roxy, bulanosul tau e un superb.iti vine sa il mananci.
mada.angel
QUOTE(MMV @ May 27 2011, 10:04 PM) *
deci nu mi-s nebuna. ceva s-a intamplat
da roxy, bulanosul tau e un superb.iti vine sa il mananci.

fetelor va mai pun si eu pozici cu burtica ca maine poimaine raman fara ea rolleyes.gif


Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL
mada.angel
QUOTE(mada.angel @ May 27 2011, 10:07 PM) *
fetelor va mai pun si eu pozici cu burtica ca maine poimaine raman fara ea rolleyes.gif


Uploaded with ImageShack.us[/URL

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/204/picture070f.jpg/]


Uploaded with ImageShack.us
MMV
QUOTE(mada.angel @ May 27 2011, 09:12 PM) *


Uploaded with ImageShack.us

pupici burtos-frumos. acusi ai sa pui poze cu bebicu
mada.angel
QUOTE(MMV @ May 27 2011, 10:30 PM) *
pupici burtos-frumos. acusi ai sa pui poze cu bebicu

mersic tzuc.gif
MMV
nimeni azi? ar fi inutil sa va invit la cafea, de acum al ceai.
noi ne pregatim de plecare la tara unde ne vom intalni cu o sumedenie de rebedenii. ii voi da ceva pe dos desi are ata rosie la manuta.
azi mi-a papat foarte putin, dar efectiv nu voia sanul. data viitoare.
voi cum mai sunteti?
Rodyka
QUOTE(MMV @ May 28 2011, 07:15 PM) *
nimeni azi? ar fi inutil sa va invit la cafea, de acum al ceai.
noi ne pregatim de plecare la tara unde ne vom intalni cu o sumedenie de rebedenii. ii voi da ceva pe dos desi are ata rosie la manuta.
azi mi-a papat foarte putin, dar efectiv nu voia sanul. data viitoare.
voi cum mai sunteti?

noi am plans foarte tare azi dimineata sad.gif de abia l-am calmat...merge de deochi si cu hainele pe dos? nici al meu ni a papat cine stie ce dar are ce papa dupa cum v-am aratat in videoclipul de ieri liwlol.gif ne place sa papam manuta de mama focului liwlol.gif
eu ii scot manuta ii dau sanul si uneori intoarce capul si baga din nou manuta liwlol.gif
da astazi camm pustiu pe aici sad.gif
Mada foarte frumoasa burtica tzuc.gif sa ne-o mai arati k nu mai ai cand wink.gif si uite acusica ne arati si ce se ascunde in ea
ari05
deci.... Rodyka, e bestial Darius cum papa el manuta !!! vaaiii da scump e !!!!!! love1.gif atata mi-s de dragi , ca si Razvi flamanzila mic si-l papa cand il apuca foamea liwlol.gif desi nu prea cred ca de foame,ca el urla dk ii este foame liwlol.gif doh.gif

Mada, frumoasa burtik ai tzuc.gif

MMV drum bun sa aveti !

noi ne pregatim de botezul de maine... am un stres fetele.................... sper sa fie cumintel Razvi la biserica ... DD ajuta pray.gif

un WE fain va dorim ! tzuc.gif
mada.angel
QUOTE(Rodyka @ May 28 2011, 04:48 PM) *
noi am plans foarte tare azi dimineata sad.gif de abia l-am calmat...merge de deochi si cu hainele pe dos? nici al meu ni a papat cine stie ce dar are ce papa dupa cum v-am aratat in videoclipul de ieri liwlol.gif ne place sa papam manuta de mama focului liwlol.gif
eu ii scot manuta ii dau sanul si uneori intoarce capul si baga din nou manuta liwlol.gif
da astazi camm pustiu pe aici sad.gif
Mada foarte frumoasa burtica tzuc.gif sa ne-o mai arati k nu mai ai cand wink.gif si uite acusica ne arati si ce se ascunde in ea

multumesc Rodika abia abstept sa va arat ce ascunde burtoiul meu, Darius e o scumpete partners.gif
mada.angel
QUOTE(ari05 @ May 28 2011, 05:15 PM) *
deci.... Rodyka, e bestial Darius cum papa el manuta !!! vaaiii da scump e !!!!!! love1.gif atata mi-s de dragi , ca si Razvi flamanzila mic si-l papa cand il apuca foamea liwlol.gif desi nu prea cred ca de foame,ca el urla dk ii este foame liwlol.gif doh.gif

Mada, frumoasa burtik ai tzuc.gif

MMV drum bun sa aveti !

noi ne pregatim de botezul de maine... am un stres fetele.................... sper sa fie cumintel Razvi la biserica ... DD ajuta pray.gif

un WE fain va dorim ! tzuc.gif

stai linistita Laura totul va iesi bine si Razvi va fi cumintel, asteptam pozici tzuc.gif
ellesse
Buna fetelor,

Noi am ajuns cu bine acasa si incercam sa ne acomodam acum...
Fata tot imi vomita si de papat tot asa papa, destul de putin, 10 minutele sau chiar mai putin...of of, nush ce sa ma fac cu vomatul, am fost si aici la medic si mi-a zis ca este in grafic, a crescut bine, deci sa continui cu alaptatul la san...
seara avem progrm de plans de mama focului de vreo 2 ore incontinuu si sanul nu-l vrem decat intrerupt si cu plans, oare de ce??
fetelor voi cand ati inceput sa dati ceiut la BBii si de care le dati? vreau sa-i dau si eu ca e destul de caldut si poate ii e sete...
sa va zic o faza comica: ii schimbam pampersul intr-o zi fetei si dintr-o data a inceput a-mi racni foarte tare si diferit fata de cum plange ea si nu stiam ce i s-a intamplat, cand colo ce sa vezi? isi bagase manuta in perisor (dupa cum stiti eu am nascut-o cu muult perisor biggrin.gif ) si mi se tragea de par mandruta mea si de scos manuta nu i-o puteam scoate la cat de strans o tinea si de fiecare data cand voia sa-ntinda manuta, racnea ca se smulgea de cap liwlol.gif
si de atunci tot mi se trage, nu e zi cand sa nu bage manuta prin par, manusele nu vreau sa-i pun ca e caaald la noi de iti vine rau sad.gif
va pun fetelor si mi-a fost tare dor de voi...
nu prea am avut timp de citit din urma dar recuperam noi wink.gif
x
mada.angel
QUOTE(ellesse @ May 28 2011, 05:57 PM) *
Buna fetelor,

Noi am ajuns cu bine acasa si incercam sa ne acomodam acum...
Fata tot imi vomita si de papat tot asa papa, destul de putin, 10 minutele sau chiar mai putin...of of, nush ce sa ma fac cu vomatul, am fost si aici la medic si mi-a zis ca este in grafic, a crescut bine, deci sa continui cu alaptatul la san...
seara avem progrm de plans de mama focului de vreo 2 ore incontinuu si sanul nu-l vrem decat intrerupt si cu plans, oare de ce??
fetelor voi cand ati inceput sa dati ceiut la BBii si de care le dati? vreau sa-i dau si eu ca e destul de caldut si poate ii e sete...
sa va zic o faza comica: ii schimbam pampersul intr-o zi fetei si dintr-o data a inceput a-mi racni foarte tare si diferit fata de cum plange ea si nu stiam ce i s-a intamplat, cand colo ce sa vezi? isi bagase manuta in perisor (dupa cum stiti eu am nascut-o cu muult perisor biggrin.gif ) si mi se tragea de par mandruta mea si de scos manuta nu i-o puteam scoate la cat de strans o tinea si de fiecare data cand voia sa-ntinda manuta, racnea ca se smulgea de cap liwlol.gif
si de atunci tot mi se trage, nu e zi cand sa nu bage manuta prin par, manusele nu vreau sa-i pun ca e caaald la noi de iti vine rau sad.gif
va pun fetelor si mi-a fost tare dor de voi...
nu prea am avut timp de citit din urma dar recuperam noi wink.gif
x



bine ai venit acasa ellesse, fetita ta e fenomenala cu trasul de par hug.gif
ari05
QUOTE(mada.angel @ May 28 2011, 05:28 PM) *
stai linistita Laura totul va iesi bine si Razvi va fi cumintel, asteptam pozici tzuc.gif

sper Mada... Darius a fost exemplar la botez, nu a plans deloc dect pe finalul slujbei ... si atunci putin, pana a primit suzeta... de Razvan sincer mi-e teama ca o sa cam faca scandal ... desisper ca nu ... pray.gif

QUOTE(ellesse @ May 28 2011, 05:57 PM) *
Buna fetelor,

Noi am ajuns cu bine acasa si incercam sa ne acomodam acum...
Fata tot imi vomita si de papat tot asa papa, destul de putin, 10 minutele sau chiar mai putin...of of, nush ce sa ma fac cu vomatul, am fost si aici la medic si mi-a zis ca este in grafic, a crescut bine, deci sa continui cu alaptatul la san...
seara avem progrm de plans de mama focului de vreo 2 ore incontinuu si sanul nu-l vrem decat intrerupt si cu plans, oare de ce??
fetelor voi cand ati inceput sa dati ceiut la BBii si de care le dati? vreau sa-i dau si eu ca e destul de caldut si poate ii e sete...
sa va zic o faza comica: ii schimbam pampersul intr-o zi fetei si dintr-o data a inceput a-mi racni foarte tare si diferit fata de cum plange ea si nu stiam ce i s-a intamplat, cand colo ce sa vezi? isi bagase manuta in perisor (dupa cum stiti eu am nascut-o cu muult perisor biggrin.gif ) si mi se tragea de par mandruta mea si de scos manuta nu i-o puteam scoate la cat de strans o tinea si de fiecare data cand voia sa-ntinda manuta, racnea ca se smulgea de cap liwlol.gif
si de atunci tot mi se trage, nu e zi cand sa nu bage manuta prin par, manusele nu vreau sa-i pun ca e caaald la noi de iti vine rau sad.gif
va pun fetelor si mi-a fost tare dor de voi...
nu prea am avut timp de citit din urma dar recuperam noi wink.gif
x


liwlol.gif vai draguta de ea ,desi nu e de ras ca se trage de par ........
eu ceai am inceput deja sa-i dau la Razvi, si bea destul de mult ca e tare cald... eu ii dau Baby Drink, ca asta mi-l bea... pe restu... deloc sad.gif
iar cu plansul... o deranjeaza ceva ... daca ar putea vorbi micutii... sa ne spuna ce-i doare si ce=i deranjeaza... la noi a fost problema constipatia, de cand ii dau Duphalac e mai linistit... acum singura problema e ca are mucisori si spre diineata i se infunda nasucul si nu prea poate respira, si atunci face scandal... in rest... slava DD ca nu urla decat cand ii e tare fomica liwlol.gif
ellesse
QUOTE(ari05 @ May 28 2011, 06:38 PM) *
iar cu plansul... o deranjeaza ceva ... daca ar putea vorbi micutii... sa ne spuna ce-i doare si ce=i deranjeaza... la noi a fost problema constipatia, de cand ii dau Duphalac e mai linistit... acum singura problema e ca are mucisori si spre diineata i se infunda nasucul si nu prea poate respira, si atunci face scandal... in rest... slava DD ca nu urla decat cand ii e tare fomica liwlol.gif


daa...stiu ca ceva este dar ce o fi? incerc orice dar nu-i dau de capat sad.gif, ma gandeam ca ar putea sa aibe ceva rani prin gurita dar daca ar fi asta problema nu mi-ar suge deloc nici mai tarziu, nu? e ceva ce o deranjeaza numai la anumite ore si ma gandesc ca e burtica...fetelor, a mea fetita cand trage parturile de zic ca e sotul meu liwlol.gif scoate si aerul dupa ce papa dar degeaba, tot are aer ramas in burtica si pentru besanute sad.gif si se screme ca si cum ar durea-o cand le trage gazele...ma gandesc ca nu stie cum sa le impinga afara biggrin.gif. Ma scuzati de subiectul deschis dar si asta face parte din viata noastra de zi cu zi biggrin.gif
voi cum mai sunteti? foarte frumos pe-afara si probabil toate sunteti pe la plimbarici...cum se mai simt burticile ce inca mai asteapta BBii?
ooff ma iau pe mine cu emotii cand ma gandesc la voi hug.gif
azi mi-a dormit fata aproape toata ziulica afara, in curte, in carucior si ma intreb, oare nu doarme prea mult? ca parca si uta sa manance si o mai trezesc eu si o pun la san, o fi bine?
pupici tzuc.gif
x
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.