Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Aprilie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188
andra2000
QUOTE(roxy80 @ Mar 20 2011, 04:19 PM) *
buna fetelor si noi am sosit pe lume pe 18 ora 18,20 si avem 2900gr prin cezariana cu nota 9. suntem inca in spital si evoluam f bine in schimb eu nu am laptic decat f putin si ea este micuta si nu stie sa suga ca sa vina dar intram in normal cred ca de maine.
voi ce faceti?
va pupaceste Lavinia Florentina


Felicitari,felicitari!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif Sa-ti traiasca minunea!!!!!
Roxxy87
Am intrat si eu sa va salut....acuma ma simt mai bine dar ieri seara a fost groaznic....
Dintr-o data mi-a urcat tensiunea de vedeam in ceata, mi-a amortit mana stanga si limba catre cerul gurii...m-am speriat f tare pt ca nu am mai patit asa ceva....+ ca eram singura acasa...
Am facut rost de un tensiometru si avea 136 cu 99 si pulsul 106......deci nu vreau sa ma gandesc cat aveam cand eram amortita...mi-a fost rusine sa il sun pe dr la 10 30...pe la 12:30-1 cand m-am pus in pat era normala....azi dimi mi-am luat-o iar si aveam 107 cu 87 si puls 98...pulsul e cam mare dar probabil si pt ca eu sunt mare +sarcina....
L-am sunat pe dr mi-a zis sa imi iau medicamentele neaparat si miercuri cand merg la el sa vedem daca ma interneaza...el ar vrea, numa bine imi face toate anlizele si ii face si copilului un EKG
Asa de tare m-am speriat.....niciodata nu am patit asa ceva
Roxxy87
QUOTE(roxy80 @ Mar 20 2011, 06:19 PM) *
buna fetelor si noi am sosit pe lume pe 18 ora 18,20 si avem 2900gr prin cezariana cu nota 9. suntem inca in spital si evoluam f bine in schimb eu nu am laptic decat f putin si ea este micuta si nu stie sa suga ca sa vina dar intram in normal cred ca de maine.
voi ce faceti?
va pupaceste Lavinia Florentina



Felicitariiiii !!!! super.gif super.gif super.gif Sa va traiasca micuta, sa va bucurati de ea si tie ce pot sa iti zic...decat ca sper sa iti revii cat mai repede biggrin.gif
tunderke
QUOTE(_maia_ @ Mar 20 2011, 04:27 PM) *
Invatatoarea le spune copiilor, ca ei au fost adusi de barza.
Evident, Gigel are de comentat:
- Doamna, barza este pasarea aia cu ciocul foarte lung?
- Da!
- Si picioarele foarte lungi si subtiri?
- Da!
- Care mananca broaste??
- Da!
- Nu cred ca a f***t tata o asemenea aratare..........!


liwlol.gif
Foarte tare.

QUOTE(roxy80 @ Mar 20 2011, 06:19 PM) *
buna fetelor si noi am sosit pe lume pe 18 ora 18,20 si avem 2900gr prin cezariana cu nota 9. suntem inca in spital si evoluam f bine in schimb eu nu am laptic decat f putin si ea este micuta si nu stie sa suga ca sa vina dar intram in normal cred ca de maine.
voi ce faceti?
va pupaceste Lavinia Florentina


Felicitari!!!
super.gif super.gif super.gif
Sa traiasca, iar tu sa-ti revii cat mai devreme si sa ai laptic mult.

Si cum a scris si Lore a nascut Erikutza!!!

Deja avem 3 bebei, toate fetite, se vede ca fetitele se grabesc.
super.gif
ari05
QUOTE(_maia_ @ Mar 20 2011, 04:27 PM) *
eu gasisem asta pe net despre nota:

Nou nascutul este evaluat la 1 minut si apoi la 5 minute dupa nastere, controlindu-se:
numarul de batai al inimii
respiratia
tonusul muscular
unele reflexe
culoarea (moasa sau medicul controleoaza talpile micului si de asemeni palmele pentru copii cu culoarea inchisa a pielii)
Fiecarui din acesti factori I se acorda un scor intre zero si doi apoi se insumeaza. Majoritatea nou-nascutilor au scoruri intre 7 si 10 si nu necesita ajutor sau tratament imediat – cum ar fi un dus cu oxigen
am gasit un banc de profil liwlol.gif
Invatatoarea le spune copiilor, ca ei au fost adusi de barza.
Evident, Gigel are de comentat:
- Doamna, barza este pasarea aia cu ciocul foarte lung?
- Da!
- Si picioarele foarte lungi si subtiri?
- Da!
- Care mananca broaste??
- Da!
- Nu cred ca a f***t tata o asemenea aratare..........!


tare bancul liwlol.gif

QUOTE(roxy80 @ Mar 20 2011, 06:19 PM) *
buna fetelor si noi am sosit pe lume pe 18 ora 18,20 si avem 2900gr prin cezariana cu nota 9. suntem inca in spital si evoluam f bine in schimb eu nu am laptic decat f putin si ea este micuta si nu stie sa suga ca sa vina dar intram in normal cred ca de maine.
voi ce faceti?
va pupaceste Lavinia Florentina

FELICITARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!! super.gif
sa iti traiasca bebelina, sa creasca mare si sanatoasa, iar la mami ii dorim sa vina repede lapticul... la cexza vine un pic mai greu... mie mi-a venit in a 4 - a zi doar dupa prima nastere...
pupici !!!!
ari05
QUOTE(Roxxy87 @ Mar 20 2011, 07:13 PM) *
Am intrat si eu sa va salut....acuma ma simt mai bine dar ieri seara a fost groaznic....
Dintr-o data mi-a urcat tensiunea de vedeam in ceata, mi-a amortit mana stanga si limba catre cerul gurii...m-am speriat f tare pt ca nu am mai patit asa ceva....+ ca eram singura acasa...
Am facut rost de un tensiometru si avea 136 cu 99 si pulsul 106......deci nu vreau sa ma gandesc cat aveam cand eram amortita...mi-a fost rusine sa il sun pe dr la 10 30...pe la 12:30-1 cand m-am pus in pat era normala....azi dimi mi-am luat-o iar si aveam 107 cu 87 si puls 98...pulsul e cam mare dar probabil si pt ca eu sunt mare +sarcina....
L-am sunat pe dr mi-a zis sa imi iau medicamentele neaparat si miercuri cand merg la el sa vedem daca ma interneaza...el ar vrea, numa bine imi face toate anlizele si ii face si copilului un EKG
Asa de tare m-am speriat.....niciodata nu am patit asa ceva

sad.gif ai grija de tine roxy !

QUOTE(tunderke @ Mar 20 2011, 08:47 PM) *
Si cum a scris si Lore a nascut Erikutza!!!

Deja avem 3 bebei, toate fetite, se vede ca fetitele se grabesc.
super.gif

wow, nu citisem de erikutza ...

deci... FELICITARI si pt erikutza !!!!!!!!!!!! super.gif
ari05
QUOTE(loredana03 @ Mar 20 2011, 06:26 PM) *
ce veste minunata!
au inceput sa para bebelinele, super!
sa va traiasca micuta si sa va bucurati de ea.
felicitari si pentru ericutza care am vazut ca a nascut si ea!
mult laptic la mamici si putere sa creasca micutele.

unde aivaz ca a nascut ? cred ca am pierdutr eu sirul ... doh.gif

tu cum te simti ? nu vrea bebe sa se grabeasca sa-l cunoasca pe Denis ? biggrin.gif si pe mami si tati bineinteles smile.gif
tunderke
QUOTE(ari05 @ Mar 20 2011, 09:02 PM) *
unde aivaz ca a nascut ? cred ca am pierdutr eu sirul ... doh.gif


A aparut vestea la Vreau sa fiu mami.
Rodyka
yupyyyyyy super.gif vin bebeii ce bucurie...felicitari roxy, erikutza multa sanatate voua si la bb ce veselie nanner.gif
da chiar de erikutza de unde stiti? nici eu nu am vazut...ori am fost prea chioara biggrin.gif ...oricum nu mai conteaza ma bucur enorm cand vad ca apar asa usor usor minunile super.gif
_maia_
QUOTE(roxy80 @ Mar 20 2011, 08:19 PM) *
buna fetelor si noi am sosit pe lume pe 18 ora 18,20 si avem 2900gr prin cezariana cu nota 9. suntem inca in spital si evoluam f bine in schimb eu nu am laptic decat f putin si ea este micuta si nu stie sa suga ca sa vina dar intram in normal cred ca de maine.
voi ce faceti?
va pupaceste Lavinia Florentina



QUOTE(tunderke @ Mar 20 2011, 11:06 PM) *
A aparut vestea la Vreau sa fiu mami.



FELICITAAAAAAAAAARI FETELOOOOOOOOOOR, e ziua voastra cea mare, si a proaspetelor mamici, si a printeselor care au venit pe lume... ne oferiti niste momente foarte frumoase, abia astept sa ne povestiti cum a fost nasterea si sa vedem poze cu voi
Rodyka
fete au preluat serios conducerea ...sunt mai nerabdatoare super.gif love1.gif
Roxxy87
QUOTE(Rodyka @ Mar 20 2011, 09:24 PM) *
fete au preluat serios conducerea ...sunt mai nerabdatoare super.gif love1.gif


baietii sunt niste gentalmani biggrin.gif
Roxxy87
eu va las si va urez noapte buna smile.gif ma intind in pat
Va pup
tunderke
si noi ne punem in pat, suntem obositi
noapte buna
tzuc.gif
_maia_
QUOTE(Roxxy87 @ Mar 20 2011, 11:27 PM) *
baietii sunt niste gentalmani biggrin.gif

liwlol.gif nono.gif s[er sa nu fie cazul si la mine totusi.... cu asa domnisoare, sigur se vor grabi si baieteii nostrii
si eu v-am pupat fetelor, noapte buna
ellesse
QUOTE(mada.angel @ Mar 20 2011, 02:29 PM) *
fetelor si eu am probleme cu mancarimea dar pe mine ma mananca decat burta


mada poate o sa inceapa si la tine sa te manance si altceva decat burta (a nu se intelege alte chestii liwlol.gif ) cand o sa mai inainteze sarcina biggrin.gif desi nu iti doresc sa inceapa mancarimile
x
ellesse
QUOTE(roxy80 @ Mar 20 2011, 06:19 PM) *
buna fetelor si noi am sosit pe lume pe 18 ora 18,20 si avem 2900gr prin cezariana cu nota 9. suntem inca in spital si evoluam f bine in schimb eu nu am laptic decat f putin si ea este micuta si nu stie sa suga ca sa vina dar intram in normal cred ca de maine.
voi ce faceti?
va pupaceste Lavinia Florentina


a inceput sa curga cu BBii super.gif
felicitari pt BB roxy, felicitari si erikutzei, multa sanatate si recuperare rapida...
lapticul va veni si el sigur iar cea mica va invata cum sa profite de asta wink.gif
xx
andra2000
Flicitari Erikutza .Abia te asteptam sa vii sa ne povestesti tzuc.gif
mada.angel
super.gif super.gif super.gif
QUOTE(andra2000 @ Mar 20 2011, 11:51 PM) *
Flicitari Erikutza .Abia te asteptam sa vii sa ne povestesti tzuc.gif

FELICITARIIIIIIIIIIIIIIIIIIII ROXY80 SI ERICUTZA PENTRU FETITE SA FIE FERICITE SI SANATOASE SA VA BUCURATI DE ELE, AVEM DEJA 3 PRINTESE ASTEPTAM SI BAIETEII, VA PUP FETELOR SI REFACERE USOARA occasion.gif occasion.gif occasion.gif
ellesse
fetelor au inceput si la mine problemele cu spatele sad.gif parca is o baba de 90 de ani si eu acum...
cand ies la o plimbare ma opresc de foarte multe ori sa-mi relaxez spatele si sa-mi trag sufletul liwlol.gif
maine is back to work crybaby.gif dar am sa vad cum am sa ma descurc si daca nu o sa mai pot am s-o las balta desi nu prea vreau ca am sa innebunesc acasa mai ales cand e sotul la munk sad.gif macar daca ar fi mai putin de 8 h pe zi
si noi va dorim noapte buna cu un somn cat mai linistit
xx
andra2000
QUOTE(mada.angel @ Mar 20 2011, 07:55 PM) *
super.gif super.gif super.gif
FELICITARIIIIIIIIIIIIIIIIIIII ROXY80 SI ERICUTZA PENTRU FETITE SA FIE FERICITE SI SANATOASE SA VA BUCURATI DE ELE, AVEM DEJA 3 PRINTESE ASTEPTAM SI BAIETEII, VA PUP FETELOR SI REFACERE USOARA occasion.gif occasion.gif occasion.gif


Baieteii nostrii sunt cam puturosi.Se lasa asteptati biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Rodyka
QUOTE(Roxxy87 @ Mar 21 2011, 03:27 AM) *
baietii sunt niste gentalmani biggrin.gif

daaaa chiar ca st gentalmani biggrin.gif mai ales al lui lore e un gentalman jos palaria biggrin.gif a vrut el sa lase mai multe fetite ca sa aiba de unde alege wink.gif
Noapte buna va zic si eu si astept ziua de maine cu drag sa vad daca mai apar bebei love1.gif
anamarianegrii
Buna dimineata si felicitari mamicilor de weekend!




O adevarata sarbatoare cu printese! Abia astept pozici!
Sa va traiasca printesele Roxy si Erikutza, sa fie sanatoase si fericite, crestere si refacere usoare!

Cat despre baietei - si ei trebuie sa creasca acolo in burtici la mamicile lor desi nu stiu cum mai rezista Lore ca a depasit termenul smile.gif

Imbratisari pentru toate, sa aveti o saptamana reusita si plina de bebei pentru cine e la termen!
hug.gif

Ufff, abia astept si eu - dar mai am vreo luna si ceva!
_maia_
QUOTE(ellesse @ Mar 20 2011, 11:40 PM) *
mada poate o sa inceapa si la tine sa te manance si altceva decat burta (a nu se intelege alte chestii liwlol.gif ) cand o sa mai inainteze sarcina biggrin.gif desi nu iti doresc sa inceapa mancarimile
x

ce alte mancarimi mai apar? ca eu nu pot sa ma gandesc la altceva in afara de "alte chestii" biggrin.gif liwlol.gif

neata fetelor, gata cafeluta? la mine ninge de aseara, m-am trezit pe zapada, si n-o mai sufaaaaaar
_maia_
o imagine incurajatoare bouncy.gif
loredana03
neatza!
dupa cum v-a spus si tunderke vestea a aparut la vreau sa fiu mami si s-a deschis chiar un topic unde puteti ura buna venit micutei andrea http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...c=13031&hl=
noi suntem bine, dorm destul de bine, insa tot sunt somnoroasa mai mereu sias sta numai in pat.
anamaria inca nu-mi fac griji pentru ca prima data l;a eco mi-a aparut dpn 28 martie si apoi mi-a dat 20 martie, de aceea incerc sa rezist cu demnitatea cu toate ca mi-e greu si abia astept sa-mi strang puiul in brate, si ma consolez ca e gentleman si lasa cateva fetite sa-si faca aparitia.
mi se pare mie sau mmv nu a aparut pe aici de ieri dimineatza?
i-o fi facut mariuca vreo surpriza?
ari05
neata fetele !!!
la mine iar au aparut greturile matinale nervi.gif mi-a fost rau de dimineata ... sad.gif

bine macar ca l-am dus pe DArius la gradi de azi... sper sa fie ok.. si sper sa pot sa ma odihnesc si eu in sfarsit ...
desi acum m-am bagat in proza, dk tot sunt singura acasa, m-am pus sa fac ordine in casa, ca deh, parca trece uraganul cand e DAri aici ... am pus si la spalat, hainutele pt bebe mic, ca ar fi cazul sa le spal si sa le pregatesc si eu ... sa ma apuc si de bagaj... desi mai am 4 sapt...
uff.. chiar ... de azi in 4 saptamanai nasc si eu .. .cel tarziu !!! nanner.gif ce mult mai este .................... doh.gif

QUOTE(_maia_ @ Mar 21 2011, 09:11 AM) *
o imagine incurajatoare bouncy.gif

vai de mine ce moasa !!! liwlol.gif
ari05
QUOTE(loredana03 @ Mar 21 2011, 09:24 AM) *
neatza!
dupa cum v-a spus si tunderke vestea a aparut la vreau sa fiu mami si s-a deschis chiar un topic unde puteti ura buna venit micutei andrea http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...c=13031&hl=
noi suntem bine, dorm destul de bine, insa tot sunt somnoroasa mai mereu sias sta numai in pat.
anamaria inca nu-mi fac griji pentru ca prima data l;a eco mi-a aparut dpn 28 martie si apoi mi-a dat 20 martie, de aceea incerc sa rezist cu demnitatea cu toate ca mi-e greu si abia astept sa-mi strang puiul in brate, si ma consolez ca e gentleman si lasa cateva fetite sa-si faca aparitia.
mi se pare mie sau mmv nu a aparut pe aici de ieri dimineatza?
i-o fi facut mariuca vreo surpriza?

ceau lore, chiar ma gandeam la tine smile.gif
si bine zici ... ca si MMV lipseste .... hhhmmm.... biggrin.gif
loredana03
QUOTE(ari05 @ Mar 21 2011, 09:24 AM) *
uff.. chiar ... de azi in 4 saptamanai nasc si eu .. .cel tarziu !!! nanner.gif ce mult mai este .................... doh.gif

sper sa treaca repede ca gandul
si eu trebuie sa fac putina curatenie si ma iau dureri de cap cand ma gandesc dar usor usir ma urneste denis ca vrea si el la calculator.
au inceput sa para si la mine arsurile mai accentuate in special seara si culmea nu trec cu nimic.
ari05
QUOTE(loredana03 @ Mar 21 2011, 09:30 AM) *
sper sa treaca repede ca gandul
si eu trebuie sa fac putina curatenie si ma iau dureri de cap cand ma gandesc dar usor usir ma urneste denis ca vrea si el la calculator.
au inceput sa para si la mine arsurile mai accentuate in special seara si culmea nu trec cu nimic.

mie imi trecusera arsurile in utlima perioada... dar de 2 zile iar le am... sau racesc iarasi ? doh.gif sper ca nu ...

ce face Denis ? tzuc.gif
danutza75
Bun venit celor trei printese SOPHIE ELISE , LAVINIA FLORENTINA si ANDREA! Sa fiti sanatoase, norocoase si frumoase! Mamicilor, felicitari si mult laptic! trandafir.gif
loredana03
QUOTE(ari05 @ Mar 21 2011, 09:32 AM) *
mie imi trecusera arsurile in utlima perioada... dar de 2 zile iar le am... sau racesc iarasi ? doh.gif sper ca nu ...

ce face Denis ? tzuc.gif

se invarte pe langa mine si cere sa-i pun cantecele
tunderke
Buna dimineata burtici si mamici.
Acum am reusit si noi sa intram, am avut ceva probleme cu netul, dar le-am rezolvat.
Cu MMV am vorbit aseara pe mess, deci e bine, azi parca merge la control, sigur de aceea nu a intrat.
Asteptam vesti de la ea.
Noi suntem bine, abia asteptam ziua de maine sa mergem la control, sa vedem ce ne spune.
symona
QUOTE(loredana03 @ Mar 21 2011, 10:36 AM) *
se invarte pe langa mine si cere sa-i pun cantecele

stai linistita Lori ca si eu la prima nastere am dus 40sap si 4 zile,acum am 39 sap si 4 zile,e tot baiat si nu vrea sa iasa azi trebuie sa merg la spital la control sa vedem ce ne zice,nastere usoara si un bebe sanatos jucaus.gif jucaus.gif jucaus.gif jucaus.gif
mada.angel
QUOTE(symona @ Mar 21 2011, 12:55 PM) *
stai linistita Lori ca si eu la prima nastere am dus 40sap si 4 zile,acum am 39 sap si 4 zile,e tot baiat si nu vrea sa iasa azi trebuie sa merg la spital la control sa vedem ce ne zice,nastere usoara si un bebe sanatos jucaus.gif jucaus.gif jucaus.gif jucaus.gif

salutare mamici si burtici, ce faceti ?asteptam mamicile sa ne spuna impresii din maternitate, iar burticilor care trebuie sa nasca le spunem nastere usoara
tunderke
QUOTE(mada.angel @ Mar 21 2011, 11:26 AM) *
salutare mamici si burtici, ce faceti ?asteptam mamicile sa ne spuna impresii din maternitate, iar burticilor care trebuie sa nasca le spunem nastere usoara


tu cum te simti?
loredana03
QUOTE(symona @ Mar 21 2011, 10:55 AM) *
stai linistita Lori ca si eu la prima nastere am dus 40sap si 4 zile,acum am 39 sap si 4 zile,e tot baiat si nu vrea sa iasa azi trebuie sa merg la spital la control sa vedem ce ne zice,nastere usoara si un bebe sanatos jucaus.gif jucaus.gif jucaus.gif jucaus.gif

tzuc.gif
incerc sa stau lnistita pentru ca Cel de sus stie cell mai bine cand trebuie sa vina puiul meu, dar imi e f greu....
loredana03
tunderke timeea ce mai face?
andra2000
Neata si de la noi tzuc.gif Cam tarziu...suntem puturosi biggrin.gif dar si azi noapte era 2 si eu nu dormeam somn.gif
loredana03
QUOTE(andra2000 @ Mar 21 2011, 11:32 AM) *
Neata si de la noi tzuc.gif Cam tarziu...suntem puturosi biggrin.gif dar si azi noapte era 2 si eu nu dormeam somn.gif

la tine ma gandeam sa nu cumva sa se fi grabit bebe sa te intalneasca....
andra2000
QUOTE(loredana03 @ Mar 21 2011, 09:33 AM) *
la tine ma gandeam sa nu cumva sa se fi grabit bebe sa te intalneasca....


Sper sa nu deocamdata.Sa mai stea acolo la rumenit biggrin.gif Oricum am activat netul pe tel si dupa ce voi naste intru sa va scriu
tunderke
QUOTE(loredana03 @ Mar 21 2011, 11:32 AM) *
tunderke timeea ce mai face?


Timea e racita iar, tuseste si ii curge nasul, acum sta acasa, nu am dus-o la gradi, sper sa-si revina repede.
In rest nu sta locului, trebuie sa te joci cu ea. Afara e innorat, ploua si nu poate sa iasa la joaca.
Rodyka
QUOTE(tunderke @ Mar 21 2011, 05:45 PM) *
Timea e racita iar, tuseste si ii curge nasul, acum sta acasa, nu am dus-o la gradi, sper sa-si revina repede.
In rest nu sta locului, trebuie sa te joci cu ea. Afara e innorat, ploua si nu poate sa iasa la joaca.

buna ziua ca acum nu prea mai e de neatza...desi pe la mine cam este:D
Insanatosire grabnica Timeei tzuc.gif
Asteptam noi ingerasi love1.gif ...de fiecare data cand intru pe forum intru cu emotie, si prima oara ma uit dupa tunderke sa vad daca a mai adaugat pe cineva in listuta
roxy80


Comoara mea (cea mai paroasa)

Lavinia Florentina
Maine ajungem acasa si poate avem timp sa va impartasim impresii din maternitate

Va pupam acum pe toate si pe toti
tunderke
QUOTE(roxy80 @ Mar 21 2011, 01:49 PM) *


Comoara mea (cea mai paroasa)

Lavinia Florentina
Maine ajungem acasa si poate avem timp sa va impartasim impresii din maternitate

Va pupam acum pe toate si pe toti


Ce comoara scumpa, dulce aveti voi.
Sa va traiasca.
ari05
QUOTE(tunderke @ Mar 21 2011, 11:45 AM) *
Timea e racita iar, tuseste si ii curge nasul, acum sta acasa, nu am dus-o la gradi, sper sa-si revina repede.
In rest nu sta locului, trebuie sa te joci cu ea. Afara e innorat, ploua si nu poate sa iasa la joaca.


multa sanatate ii dorim tzuc.gif
QUOTE(roxy80 @ Mar 21 2011, 01:49 PM) *


Comoara mea (cea mai paroasa)

Lavinia Florentina
Maine ajungem acasa si poate avem timp sa va impartasim impresii din maternitate

Va pupam acum pe toate si pe toti

ce frumoasa e !!!!!!!!!! tzuc.gif abia asteptam sa ne povestesti cum a fsot...
si eventual.... poze mai multe biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif ce nesatula-s ... liwlol.gif dar ador sa vad poze cu bebeii !!! biggrin.gif
MMV
salutare si de la noi.
Felicitari Erikutza. bb sanatos si necolicios. sa ai laptic.
se pare ca fetele sunt mai grabite, oricum lor le trebuie ceva mai mult timp sa apara la intalnirea cu baieteii.
ce dulce e LAvinia...ptiu sa nu se deoache. ce conteaza ca e paroasa, va fi un copil norocos.
noi am fost la control dimineata si se pare ca am venit cam plouate. colul este lung, inchis si posterior, deci pana duminica nu avem sanse sa ne vedem. insa la eco, doc a zis ca e cam putin lichid. i-am reamintit ca eu mi-am mai gasit chilotii umezi si se pare ca membranele sunt putin fisurate. oricum la controlul pe masa nu a iesit lichid cand m-a palpat. si-a pus din nou margele, adica cordonul in jurul gatului, dar nu e strans, e lejer.
ar fi o oarecare problema prezenta varicelor pe labie. ele se pot sparge din cauza presiunii cand o sa imping sau fereasca sfantu sa nu nimereasca vreo una ascunsa, daca va fi cazul sa ma taie.
am discutat fff mult pe seama epiduralei. se pare ca anestezistul asta nu e tocmai specializat pe epidurala si ea nu mi-ar recomanda sa fiu cobaiul lui. el e doxa in rahi si totala. acum sincer sunt destul de derutata, nu stiu ce sa fac. sunt pusa sa aleg intre naturala si cezariana. nu stiu de ce imi este atat de greu, poate pt ca mi-am dorit foarte mult sa nasc natural, dar se pare ca socoteala mea nu se cam potriveste cu ce intampinam acum la final. daca pana miercuri mai gasesc chilotul umed, sa merg la ea si sa vedem cum este....si sa facem totul ca mariuca si eu sa fim bine.
andra2000
QUOTE(roxy80 @ Mar 21 2011, 11:49 AM) *


Comoara mea (cea mai paroasa)

Lavinia Florentina
Maine ajungem acasa si poate avem timp sa va impartasim impresii din maternitate

Va pupam acum pe toate si pe toti


Ce galusca cuminte ai tu acolo roxy tzuc.gif
tunderke
QUOTE(MMV @ Mar 21 2011, 02:29 PM) *
salutare si de la noi.
Felicitari Erikutza. bb sanatos si necolicios. sa ai laptic.
se pare ca fetele sunt mai grabite, oricum lor le trebuie ceva mai mult timp sa apara la intalnirea cu baieteii.
ce dulce e LAvinia...ptiu sa nu se deoache. ce conteaza ca e paroasa, va fi un copil norocos.
noi am fost la control dimineata si se pare ca am venit cam plouate. colul este lung, inchis si posterior, deci pana duminica nu avem sanse sa ne vedem. insa la eco, doc a zis ca e cam putin lichid. i-am reamintit ca eu mi-am mai gasit chilotii umezi si se pare ca membranele sunt putin fisurate. oricum la controlul pe masa nu a iesit lichid cand m-a palpat. si-a pus din nou margele, adica cordonul in jurul gatului, dar nu e strans, e lejer.
ar fi o oarecare problema prezenta varicelor pe labie. ele se pot sparge din cauza presiunii cand o sa imping sau fereasca sfantu sa nu nimereasca vreo una ascunsa, daca va fi cazul sa ma taie.
am discutat fff mult pe seama epiduralei. se pare ca anestezistul asta nu e tocmai specializat pe epidurala si ea nu mi-ar recomanda sa fiu cobaiul lui. el e doxa in rahi si totala. acum sincer sunt destul de derutata, nu stiu ce sa fac. sunt pusa sa aleg intre naturala si cezariana. nu stiu de ce imi este atat de greu, poate pt ca mi-am dorit foarte mult sa nasc natural, dar se pare ca socoteala mea nu se cam potriveste cu ce intampinam acum la final. daca pana miercuri mai gasesc chilotul umed, sa merg la ea si sa vedem cum este....si sa facem totul ca mariuca si eu sa fim bine.


De multe ori socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ.
Ma bucur ca sunteti bine. Daca trebuie pentru sanatatea ta si a Mariucai atunci sa faci cezariana.
andra2000
MMV,capul sus,curaj.Nu fii dezamagita!Tu esti puternica,fii tare pt bebele tau.Eu va incurajez pe voi,dar sunt cel mai fricos om de pe pamant biggrin.gif Macar sunt buna de sustinator. tzuc.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.