Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Aprilie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188
loredana03
QUOTE(tunderke @ Feb 25 2011, 07:38 PM) *
Va las cu zana primaverii


ffffff frumoasa are asa o scilpire in ochiisori..
QUOTE(Roxxy87 @ Feb 25 2011, 07:59 PM) *
Lore super tortul....ti se face pofta numa cand il vezi.... Denis al tau e un scump si un frumos....si burtica ta e super....a mea nu e asa sad.gif .... parca e mai mica....sau poate mi se pare mie...

multumesc,iar burtica de acum in colo va creste. poate te induri si afisezi si u poza cu tine

QUOTE(ellesse @ Feb 25 2011, 08:26 PM) *
asa mamica, asa comoara tzuc.gif
cred ca i-a placut mult de Mickey lui Denis smile.gif, arata foarte yami.gif iar tu Lore arati de parca numai burtica ai, nu ai pus cred ca deloc pe tine, arati perfect in schimb putin cam serioasa in pozica rolleyes.gif
xx


denis e fun mikey de aceea am vrut sa i-l desenez pe tort. acum zice mereu mikey bun.
ar fi bine sa fie doar burtica dar sunt si multe kg acumulate dar sper sa ma ajute baietii mei sa le dau jos.
QUOTE(angel @ Feb 25 2011, 08:41 PM) *
la multi ani si de la noi chiar daca e mai tarzior!!!!!!
tortuletu e superbbbbbbb numai cand ma uit la el miam miam arata delicios,iar u cu tot cu burtica ce sa mai zic nu am cuvinte esti ffff frumosa tzuc.gif tzuc.gif

nicodata nu e prea tarziu. multumim mult pt urari
loredana03

pentru ellese sa vezi diferenta. e de cand a facut denis un anisor.
mada.angel
QUOTE(loredana03 @ Feb 26 2011, 02:38 PM) *

pentru ellese sa vezi diferenta. e de cand a facut denis un anisor.

salutare mamici, in sfarsit am revenit si noi pe forum , ati fost foarte vorbarete voi recupera si eu ca nu am apucat sa va citesc , noi ieri am avut cununia a fost foarte frumos , voi reveni cu poze dar cred ca am racit foarte tare acum ma tratez cu miere si lamaie, va pup pe toate trandafir.gif
MMV
mada casa de piata. sa va fie de bine. musai sa pui poze.
lore esti aceeasi mamica frumoasa si cocheta. doar timpul te-a mai maturizat putin.
asa....tocmai ce am ajuns de la medici. cel gineco a fost ok, chiar foarte ok. suntem in grafic, corespundem pt 35s si 3-4 zile, cam asta e media. mai mergem dupa 15 martie la cabinet sa vedem cum si ce mai facem, iar dupa 20 ne pregatim de marea intalnire. am discutat si cu dr anestezist, foarte dragut si amabil. mi-a explicat pe intelesul meu cum stau treburile cu epidurala, avantaje si dezavantaje, vine de acasa daca nu este de garda si ma ajuta.
si daca ma tot plangeam ca eu nu am burta ca a voastra, azi am vazut ca de fapt eu am burta, insa nu am o oglinda mare in care sa ma vad. am fost in vizita la cineva si cand m-am vazut in oglinda, mai sa nu ma mai dau plecata. ter sa ma rog de sot sa ma pozeze. chiar mi-a placut tare mult ce am vazut azi in oglinda. si mi-a crescut inima tare de tot cand am primit complimente de la niste cunostinte ca sunt frumoasa...de fapt asa ma si simt: frumoasa ca o brebenica liwlol.gif
acum fug la ai mei sa le duc de pomana si apoi inapoi acasuca.
tunderke
QUOTE(mada.angel @ Feb 26 2011, 01:32 PM) *
salutare mamici, in sfarsit am revenit si noi pe forum , ati fost foarte vorbarete voi recupera si eu ca nu am apucat sa va citesc , noi ieri am avut cununia a fost foarte frumos , voi reveni cu poze dar cred ca am racit foarte tare acum ma tratez cu miere si lamaie, va pup pe toate trandafir.gif


CASA DE PIATRA!
Multa sanatate si sa va iubiti mereu, sa fiti fericiti alaturi de puiul vostru.
Asteptam pozele promise.

MMV asteptam poza cu burtica.
Lore ai fost o mamica frumoasa si draguta, la fel ca acum.

ari05
ceau fetele !
Mada, casa de piatra !
lore, tunde, f frumoase pozele, si copilasii tzuc.gif

fetelor, mie de 3 zile mi se tot face rau seara... nu stiu de la ce o fi.. ma ia cu lesin sad.gif
aseara am fost la ai mei si mi-am luat glicemia, mi-a iesit 97.. deci e ok sa zic...
mami zice sa nu am cadere de calciu ... ? doh.gif ca nu prea mananc lacatate...
nu stiu ce sa zic, de ce mi-e asa de rau... si numai seara...
e drept ca ziua nu praa apuc sa mananc, ca ba nu am timp de darius, ba nu mi-e foame, ba mi-e greata...
luni ma duc la dr sa-mi dea trimitere sa-mi fac niste analize, si ma programezs si la ginec... sa vad ce zice si el...
ca deja ma dispera starea asta ! crybaby.gif

un WE frumos sa aveti ! tzuc.gif
tunderke
QUOTE(ari05 @ Feb 26 2011, 03:12 PM) *
ceau fetele !
Mada, casa de piatra !
lore, tunde, f frumoase pozele, si copilasii tzuc.gif

fetelor, mie de 3 zile mi se tot face rau seara... nu stiu de la ce o fi.. ma ia cu lesin sad.gif
aseara am fost la ai mei si mi-am luat glicemia, mi-a iesit 97.. deci e ok sa zic...
mami zice sa nu am cadere de calciu ... ? doh.gif ca nu prea mananc lacatate...
nu stiu ce sa zic, de ce mi-e asa de rau... si numai seara...
e drept ca ziua nu praa apuc sa mananc, ca ba nu am timp de darius, ba nu mi-e foame, ba mi-e greata...
luni ma duc la dr sa-mi dea trimitere sa-mi fac niste analize, si ma programezs si la ginec... sa vad ce zice si el...
ca deja ma dispera starea asta ! crybaby.gif

un WE frumos sa aveti ! tzuc.gif


Eu zic ca ti-e rau seara din cauza ca nu prea mananci ziua.
Incearca sa iti faci fortat timp sa mananci, ca nu e bine.
Dar e bine ca mergi la medic si iti faci analizele.
erikutza
Mada, casa de piatra !
ari05
QUOTE(tunderke @ Feb 26 2011, 03:17 PM) *
Eu zic ca ti-e rau seara din cauza ca nu prea mananci ziua.
Incearca sa iti faci fortat timp sa mananci, ca nu e bine.
Dar e bine ca mergi la medic si iti faci analizele.

poate ca o fi si de la asta... dar n umi-e foame... si dk mananc, mai nou iar vomit ... nu simtmgreata permanent... cum era in primele luni... dar dupa ce mananc mi se face greata si de cele mai mute ori vomit ce mananc... asa ca prefer sa nu mai mananc liwlol.gif doh.gif decat cand mi-e foame... numa ca rar simt foame... e ciudat rau... uuff...
sa vedem ce iese la analize...
tunderke
QUOTE(ari05 @ Feb 26 2011, 04:37 PM) *
poate ca o fi si de la asta... dar n umi-e foame... si dk mananc, mai nou iar vomit ... nu simtmgreata permanent... cum era in primele luni... dar dupa ce mananc mi se face greata si de cele mai mute ori vomit ce mananc... asa ca prefer sa nu mai mananc liwlol.gif doh.gif decat cand mi-e foame... numa ca rar simt foame... e ciudat rau... uuff...
sa vedem ce iese la analize...


Sper sa iti treaca sau sa afli cauza.

Eu de vreo 3 zile mananc incontinuu, toata ziua.
Daca pana acum am stagnat in greutate, acum am inceput sa pun pe mine.
Roxxy87
QUOTE(mada.angel @ Feb 26 2011, 01:32 PM) *
salutare mamici, in sfarsit am revenit si noi pe forum , ati fost foarte vorbarete voi recupera si eu ca nu am apucat sa va citesc , noi ieri am avut cununia a fost foarte frumos , voi reveni cu poze dar cred ca am racit foarte tare acum ma tratez cu miere si lamaie, va pup pe toate trandafir.gif


Mada felicitariiiii !!! eusa_clap.gif eusa_clap.gif
Casa de piatra !!! Multa fericire, sanatate si sa va iubiti mult !! love1.gif si neaparat poze... tongue.gif
Si promit ca, cat de curand voi pune si eu poze cu mine
Roxxy87
Fetelor azi am avut o zi....de mori incet....am mai vazut niste apart azi...am urcat 19 etaje....asa ca as fii o candidata buna la nastere naturala liwlol.gif)
Luni mergem la banca sa rezolvam neaparat treaba.... biggrin.gif
ellesse
QUOTE(loredana03 @ Feb 26 2011, 12:38 PM) *

pentru ellese sa vezi diferenta. e de cand a facut denis un anisor.



Doamne mai lore ce m-ai speriat biggrin.gif k eu mai intai am vazut poza si apoi ce ai scris si am crezut ca ai nascut ca nu am mai vazut burtica liwlol.gif
silly me
ellesse
QUOTE(Roxxy87 @ Feb 26 2011, 04:52 PM) *
Fetelor azi am avut o zi....de mori incet....am mai vazut niste apart azi...am urcat 19 etaje....asa ca as fii o candidata buna la nastere naturala liwlol.gif)
Luni mergem la banca sa rezolvam neaparat treaba.... biggrin.gif


roxxy eu zic ca nu-ti strica atata timp cat te simti ok wink.gif numai sa nu faci exces
mada felicitari si un drum plin de dorinte implinite sa aveti in viata hug.gif
ari si mie imi mai este rau cateodata si pap cate un mar acru si trece smile.gif
as-noapte am simtit pe BB de parca se intorcea cu tot cu burtica liwlol.gif oare ce-o fi facand?
am terminat munca devreme azi si o sa am timp sa ma plictisesc pana luni cum sotul nu vine acasa pana luni dimin cand merg eu la servciiu ...
MMV
ellesse cred ca s-a intors. eu am vazut-o o data cum s-a intors si e o senzatie de zici ca pleaca cu tot cu burta.
ellesse
QUOTE(MMV @ Feb 26 2011, 06:11 PM) *
ellesse cred ca s-a intors. eu am vazut-o o data cum s-a intors si e o senzatie de zici ca pleaca cu tot cu burta.


pai de la cate sapt se intoarce BB? daca se intorc acum nu e posibil ca pana la 40 sapt sa se intoarca la loc unsure.gif ?
k doar n-or sa stea 8 sapt cu capul in jos, nu? biggrin.gif
loredana03
QUOTE(ellesse @ Feb 26 2011, 05:19 PM) *
Doamne mai lore ce m-ai speriat biggrin.gif k eu mai intai am vazut poza si apoi ce ai scris si am crezut ca ai nascut ca nu am mai vazut burtica liwlol.gif
silly me


ce scumpa esti si gata de ieri pana azi eram si acasa vai cat imi doresc sa nasc asa repede si sa ma refac super repede.
QUOTE(ellesse @ Feb 26 2011, 07:08 PM) *
pai de la cate sapt se intoarce BB? daca se intorc acum nu e posibil ca pana la 40 sapt sa se intoarca la loc unsure.gif ?
k doar n-or sa stea 8 sapt cu capul in jos, nu? biggrin.gif

bebe din burtica e intors de la 22 de saptamani, pentru ei nu e o problema sa stea cu capsorul in jos deci sunt toate sansele sa se fi intors.
Rodyka
QUOTE(mada.angel @ Feb 26 2011, 07:32 PM) *
salutare mamici, in sfarsit am revenit si noi pe forum , ati fost foarte vorbarete voi recupera si eu ca nu am apucat sa va citesc , noi ieri am avut cununia a fost foarte frumos , voi reveni cu poze dar cred ca am racit foarte tare acum ma tratez cu miere si lamaie, va pup pe toate trandafir.gif

casa de piatra trandafir.gif ...sa te faci repede bine tzuc.gif
tunderke
QUOTE(ellesse @ Feb 26 2011, 07:08 PM) *
pai de la cate sapt se intoarce BB? daca se intorc acum nu e posibil ca pana la 40 sapt sa se intoarca la loc unsure.gif ?
k doar n-or sa stea 8 sapt cu capul in jos, nu? biggrin.gif


Depinde de bebe, dar pentru ei nu e problema sa stea cu capsorul in jos.
Eu la prima sarcina am patit asa, la control la 6 luni era intors cu capul in jos, la 7 luni la control era cu capul sus, si la controlul de 8 luni s-a intors inapoi cu capul in jos si asa a ramas.
Depinde daca au loc in burtica.
loredana03
mada.angel casa de piatra si abia astept sa vad pozici. iti doresc si multa santate mai ales ca azi m-am trezit si eu cu o durere in gat si un nas infundat asa ca nu am facut altceva decat sa bag ceaiuri cu lamaie de m-am acrit toata dar deja ma simt ceva mai bine.
ari desi ti-a iesit 97 glicemia sa sti ca-ti poate scadea din cauza ca nu mananci. stiu de la o cumnata de a mea care are diabet si dc nu mananca imediat ii scade. insa e varianta si cu ca. cel mai bine te vei lamuri dupa analize. darius ce mai face? nu te mai pozeaza?
mmv ma bucur ca mariuca e bine abia astept sa merg si eu luni sa vad ce imi mai zice.
o seara frumoasa, noi intram la baitza
ellesse
QUOTE(tunderke @ Feb 26 2011, 07:41 PM) *
Depinde de bebe, dar pentru ei nu e problema sa stea cu capsorul in jos.
Eu la prima sarcina am patit asa, la control la 6 luni era intors cu capul in jos, la 7 luni la control era cu capul sus, si la controlul de 8 luni s-a intors inapoi cu capul in jos si asa a ramas.
Depinde daca au loc in burtica.


si eu care credeam ca odata intorsi, raman cumintei intorsi pana la nastere doh.gif liwlol.gif
ellesse
QUOTE(loredana03 @ Feb 26 2011, 07:45 PM) *
mada.angel casa de piatra si abia astept sa vad pozici. iti doresc si multa santate mai ales ca azi m-am trezit si eu cu o durere in gat si un nas infundat asa ca nu am facut altceva decat sa bag ceaiuri cu lamaie de m-am acrit toata dar deja ma simt ceva mai bine.
ari desi ti-a iesit 97 glicemia sa sti ca-ti poate scadea din cauza ca nu mananci. stiu de la o cumnata de a mea care are diabet si dc nu mananca imediat ii scade. insa e varianta si cu ca. cel mai bine te vei lamuri dupa analize. darius ce mai face? nu te mai pozeaza?
mmv ma bucur ca mariuca e bine abia astept sa merg si eu luni sa vad ce imi mai zice.
o seara frumoasa, noi intram la baitza

si pe mine ma paste o raceala, cred. Is fornaita si gatul putin inflamat. Ar fi a2a sarcina asta crybaby.gif
am sa incerc sa ma hidratez mai bine, poate asta a e problema
tunderke
QUOTE(ellesse @ Feb 26 2011, 07:46 PM) *
si eu care credeam ca odata intorsi, raman cumintei intorsi pana la nastere doh.gif liwlol.gif


Depinde de bebe, cat de mare e, cat loc are in burtica.
Sunt bebei care se intorc si asa raman.
Acum si la mine cand in fost in februarie mi-a zis ca deja s-a intors, aveam 30 de saptamani. Acum o sa ma duc in jur de 10 martie, o sa vedem atunci cum stam. Dar nu cred ca s-a intors inapoi. Tot sub sani ma loveste tare, sigur cu picioarele.
ellesse
QUOTE(tunderke @ Feb 26 2011, 08:03 PM) *
Depinde de bebe, cat de mare e, cat loc are in burtica.
Sunt bebei care se intorc si asa raman.
Acum si la mine cand in fost in februarie mi-a zis ca deja s-a intors, aveam 30 de saptamani. Acum o sa ma duc in jur de 10 martie, o sa vedem atunci cum stam. Dar nu cred ca s-a intors inapoi. Tot sub sani ma loveste tare, sigur cu picioarele.


multumesc tunde de raspuns, se vede ca ai experienta de la prima printesa wink.gif
angel
QUOTE(mada.angel @ Feb 26 2011, 11:32 AM) *
salutare mamici, in sfarsit am revenit si noi pe forum , ati fost foarte vorbarete voi recupera si eu ca nu am apucat sa va citesc , noi ieri am avut cununia a fost foarte frumos , voi reveni cu poze dar cred ca am racit foarte tare acum ma tratez cu miere si lamaie, va pup pe toate trandafir.gif

casa de piatra si tot ce va doriti si un bb sanatos!!! tzuc.gif
ellesse
uuff....incep sa simt serios ca sunt insarcinata: am dormit vreo 3 ore, m-a trezit BB si la ora asta sunt treaza crybaby.gif cum mai adorm eu pana dimineata? Of Doamne, mai rau e ca o sa ma apuce acusica si foamea liwlol.gif iar eu noaptea cam refuz sa mananc...
ellesse
Pot sa va zic Buna dimineata, mamici?
Gata noi ne intindem in patut ca poate ne ia cu somn si mai prin dem si noi cateva ore de odihna wink.gif
de papat am papat ca nu m-am putut abtine dar doar un bol cu cereala si laptic+un mar dupa ca desert biggrin.gif
O duminica placuta va doresc si mai vb dupa ce ne trezim tzuc.gif
xx
anamarianegrii
Buna dimineata,

Dau si eu o cafea astazi


Noi ne pregatim sa mergem putin la Doamne-Doamne - sa-l impartasim pe Stefan si apoi mergem o fuga la mamaia, la tara sa ne dam cu sania!

MMV- felicitari pentru ultima floricica - mult a fost, putin mai este - pozeaza-te rapid cu burtica, sa nu cumva sa tot amani si sa ratezi ocazia smile.gif

Ellesse imi pare rau ca n-ai putut dormi - sper ca acum asta faci ca sa recuperezi!

Mada - casa de piatra, mult noroc si fericire! Dzeu sa va binecuvanteze!

Lore - esti o mamica foarte frumoasa si - si eu cred ca n-ai pus asa mult pe tine - iti sta tare bine burtica! tzuc.gif

Ari si eu cred ca si Tunde! Poate daca incerci sa mananci mai bine in timpul zilei nu te mai ia cu rau si te mai lasa si greturile; sigur gasesti tu ceva ce-ti pica bine de obicei ca sa poti manca! Iti doresc numai bine!

In rest, numai bine tuturor - sa aveti o duminica linistita si calduroasa!
tunderke
Buna dimineata gravida.gif.
Am venit si eu la cafea.
Nici eu nu am dormit asa de bine azi noapte.
Fata e racita si de 2 ori a trebuit sa-i schimb bluzita de pijama si maieul, ca transpirase si era uda.
Mai adun prin casa cate ceva si dupamasa mergem la soacra la spital sa o vizitam.
Sa aveti o duminica frumoasa.
tzuc.gif
loredana03
buna dimineatza!
buna cafelutza anamaria, insa acum ma duc sa mai bag un ceai cu lamaie ca vad ca nu se lasa dusa raceala asta cu una cu doua.
mersi pentru complimente, insa 15 kg sunt la numar dar sper sa se duca asa cum au venit. sa va distrati bine la sanius. poate ne aduci si poze smile.gif
tunderke multa sanatate fetitei tale si numai ganduri buna pentru soacra.
ca va spuneam acum cateva zile ca aveam nervi au fost indreptatiti ca nepoata-mea era racita si uite ca am luat si eu sper doar sa scape denis sa nu ne facem de ras acum la final de iarna.
ellesse probabil dormi si u la ora asta ca azi-noapte am vazut ca ai frunzarit forumul rolleyes.gif
azi zi de leneveala astept sa vina mami pe la mine si cred ca vor mai fi ceva musafiri mai pe seara, dar pana atunci ma bag la patut.
sa aveti o zi buna.

p.s la noi iar ninge.
tunderke
Vai Lore deja ai 37 de saptamani. Teoretic de acum poti sa nasti oricand.
Fetelor marti e 1 martie, sunt curioasa cine o sa deschida lista cu bebei, ca avem mamici de martie.
Deja eu am emotii.
loredana03
un ceai doreste cineva?

tunderke dc ai sti cate emotii m-au incercat can am citit ca in orice moment as putea naste. desi sunt constienta de acest lucru stii cand iti mai spune cineva ajungi sa crezi si sa constientizezi. abia astept sa vad ce zice doctorul maine. si de nu reusec eu sa intru sa va scriu trimit un sms la vreo fata si tot aflati.
tunderke
Lore eu am numai 33 de saptamani, dar deja incep sa am emotii.
Acum DD ne ajuta pe fiecare sa trecem cu bine peste aceasta etapa si sa ne tinem bebeii in brate.
loredana03
QUOTE(tunderke @ Feb 27 2011, 11:03 AM) *
Lore eu am numai 33 de saptamani, dar deja incep sa am emotii.
Acum DD ne ajuta pe fiecare sa trecem cu bine peste aceasta etapa si sa ne tinem bebeii in brate.

tzuc.gif
sunt fel si fel de emotii.
pana acum tot asa ma gandeam sa ajung la 37 de sapatamin, acum ma gandesc ,cand voi naste ,cum voi naste ,cum va fi si tot asa...
erikutza
QUOTE(tunderke @ Feb 27 2011, 10:36 AM) *
Vai Lore deja ai 37 de saptamani. Teoretic de acum poti sa nasti oricand.
Fetelor marti e 1 martie, sunt curioasa cine o sa deschida lista cu bebei, ca avem mamici de martie.
Deja eu am emotii.

Poate eu o sa deschid lista martie, ma simt ciudat si am scurgere cu putin sange, si simt ca si bb e mai jos decat de obicei, maine ma duc la medic.
Fetelor mi frica.
erikutza
QUOTE(tunderke @ Feb 27 2011, 10:36 AM) *
Vai Lore deja ai 37 de saptamani. Teoretic de acum poti sa nasti oricand.
Fetelor marti e 1 martie, sunt curioasa cine o sa deschida lista cu bebei, ca avem mamici de martie.
Deja eu am emotii.

Poate eu o sa deschid lista martie, ma simt ciudat si am scurgere cu putin sange, si simt ca si bb e mai jos decat de obicei, maine ma duc la medic.
Fetelor mi frica.
loredana03
QUOTE(erikutza @ Feb 27 2011, 11:21 AM) *
Poate eu o sa deschid lista martie, ma simt ciudat si am scurgere cu putin sange, si simt ca si bb e mai jos decat de obicei, maine ma duc la medic.
Fetelor mi frica.

oaaauuuuu ohmy.gif si dureri nimic?
stai totusi linistita in pat sau suna doctorul sa vezi ce zice.
numai bine si de va fi sa nasti iti doresc nastere usoara.
erikutza
QUOTE(loredana03 @ Feb 27 2011, 11:25 AM) *
oaaauuuuu ohmy.gif si dureri nimic?
stai totusi linistita in pat sau suna doctorul sa vezi ce zice.
numai bine si de va fi sa nasti iti doresc nastere usoara.

Un pic ma durea ca la mestra dar f putin, dar mi-a trecut,nu am nr doctorului, dar daca e ceva fugim la maternitate. acuma ma simt mai bine,
Merci , asa emotii am
MMV
deja ne bat ghioceii la usa??? vai ce emotionant.
erikuta stai in pat si linisteste-te. daca e ceva mai grav fuguta la doctor.
noi am avut musafiri la cafea si ne-am simtit super bine.
mariuca e ok, voioasa si putin suparici ca tati nu i-a dat pupul de dimineata. acum sper sa-si mai revina.
se pare ca acm spre final am reusit sa fac si o fisura anala sad.gif( simt ca ma doare cam tare. si nu stiu de ce ca nu m-am constipat deloc. sa caut ce am voie sa administrez.
dupa amiaza plecam la nasi ca nu am mai fost de multa vreme.
zi buna sa aveti.
lore sa treaca raceala.
loredana03
sti ericutza e posibil sa fi eliminat dopul gelatinos.
mmv ma bucur ca v-ati simtit bine cu musafirii!
Roxxy87
Salutare burtici ! noi lenevim....e frig....si mi-e groaza ca acush plecam la nasi si apoi la niste prieteni...
Va pup si sa aveti o duminica placuta smile.gif
tunderke
QUOTE(erikutza @ Feb 27 2011, 11:18 AM) *
Poate eu o sa deschid lista martie, ma simt ciudat si am scurgere cu putin sange, si simt ca si bb e mai jos decat de obicei, maine ma duc la medic.
Fetelor mi frica.


Nu-ti fie teama.
Odihneste-te, cum au zis si fetele ar putea fi dopul, dar am citit ca acesta s-ar putea elimina si dupa cateva zil sau saptamana sa nasti.
Ai grija de tine si daca apar durerile atunci fuguta la spital.
Sa ne anunti sau sa-l pui pe sot sa ne anunte.
MMV
QUOTE(loredana03 @ Feb 27 2011, 12:04 PM) *
sti ericutza e posibil sa fi eliminat dopul gelatinos.
mmv ma bucur ca v-ati simtit bine cu musafirii!

dupa el ma uit de fiecare data cand merg la baie. nu stiu de ce, instinctiv, cred
tunderke
QUOTE(MMV @ Feb 27 2011, 12:29 PM) *
dupa el ma uit de fiecare data cand merg la baie. nu stiu de ce, instinctiv, cred


la fel fac si eu
acum sper sa ajung pana la 37 de saptamani
la asta ma tot gandesc

mai inainte am scris ca am 33 de saptamani, acum vad ca am 34 doh.gif
deci mai am 3 saptamani pana la 37
ellesse
QUOTE(loredana03 @ Feb 27 2011, 09:47 AM) *
buna dimineatza!
buna cafelutza anamaria, insa acum ma duc sa mai bag un ceai cu lamaie ca vad ca nu se lasa dusa raceala asta cu una cu doua.
mersi pentru complimente, insa 15 kg sunt la numar dar sper sa se duca asa cum au venit. sa va distrati bine la sanius. poate ne aduci si poze smile.gif
tunderke multa sanatate fetitei tale si numai ganduri buna pentru soacra.
ca va spuneam acum cateva zile ca aveam nervi au fost indreptatiti ca nepoata-mea era racita si uite ca am luat si eu sper doar sa scape denis sa nu ne facem de ras acum la final de iarna.
ellesse probabil dormi si u la ora asta ca azi-noapte am vazut ca ai frunzarit forumul rolleyes.gif
azi zi de leneveala astept sa vina mami pe la mine si cred ca vor mai fi ceva musafiri mai pe seara, dar pana atunci ma bag la patut.
sa aveti o zi buna.

p.s la noi iar ninge.

sper ca nu e tarziu sa va zic si eu Buna dimineata din nou,
Numa ce ne-am trezit si voiam sa vad care si ce planuri are pentru Duminica asta biggrin.gif
multa sanatate tunde fetitei tale si toate cele bune soacrei, insanatosire grabnica la amandoua
nu-ti fa griji lore ca o sa scapati de raceala sigur hug.gif asa cum vine asa si pleaca
O duminca linistita
xx
ellesse
lore e frumos daca ninge si se si asterne dar stiu cum e cand e prea mult asteptand primavara.
aici, la noi e cald si insorit iar vremea asta imi da o stare pozitiva, pacat ca nu am cu cine iesi la o plimbarica sad.gif dar s-ar putea sa ies doar eu putin mai dupa amiaza
erikutza iti tin pumnii ca intr-o saptamana doua vei fi o mamica ce-si va tine pe BB in brate
Doamne cat astept si eu clipa asta yes.gif
x
stefyy
BUNA,vad ca va pregatiti serios de materna smile.gif
erikutza
Mai sunt aici, acuma am mancat, ma simt mai bine, maine oricum ma duc la dr.
Si eu cred ca sunt f f aproape de evenimentul mare.
Multumesc de incurajare.
Roxxy87
Nu mai stiu care din fete se plangea ca ameteste...ia uitati ce am gasit in legatura cu ameteli :

Daca simtiti ca ametiti atunci cand stati pe scaun, este din cauza faptului ca uterul comprima vena cava, perturband astfel circulatia de retur a sangelui, catre inima.

Intindeti-va pe partea stanga, astfel ca vena cava, situata in partea dreapta, sa poata fi eliberata, circulatia facandu-se mai bine.

Sper sa fie de folos smile.gif
ari05
ceau fetele ! o duminica frumoasa ! tzuc.gif desi la noi asa urata vreme e... nu ai mai iesi din casa...

QUOTE(Roxxy87 @ Feb 26 2011, 04:52 PM) *
Fetelor azi am avut o zi....de mori incet....am mai vazut niste apart azi...am urcat 19 etaje....asa ca as fii o candidata buna la nastere naturala liwlol.gif)
Luni mergem la banca sa rezolvam neaparat treaba.... biggrin.gif

liwlol.gif sieu urc la etaje de mi se acreste....
si la prima sarcina urcam si coboram intentionat , numa isa nasc o data... ca cica ar provoca nasterea... dar... nici gand sa vrea Darius sa iasa mai repede liwlol.gif doh.gif

QUOTE(loredana03 @ Feb 26 2011, 07:45 PM) *
mada.angel casa de piatra si abia astept sa vad pozici. iti doresc si multa santate mai ales ca azi m-am trezit si eu cu o durere in gat si un nas infundat asa ca nu am facut altceva decat sa bag ceaiuri cu lamaie de m-am acrit toata dar deja ma simt ceva mai bine.
ari desi ti-a iesit 97 glicemia sa sti ca-ti poate scadea din cauza ca nu mananci. stiu de la o cumnata de a mea care are diabet si dc nu mananca imediat ii scade. insa e varianta si cu ca. cel mai bine te vei lamuri dupa analize. darius ce mai face? nu te mai pozeaza?
mmv ma bucur ca mariuca e bine abia astept sa merg si eu luni sa vad ce imi mai zice.
o seara frumoasa, noi intram la baitza

wow, acuma m vaz ca ai 37 sapt... super ! mai ai un pic un pic si nasti tzuc.gif
de-acum fetelor, incet incet, dk nu intra vreuna din noi, o sa intram la idei ca a nascut biggrin.gif

nu stiu ce sa zic si cu glicemia asta...
si cum e mai bine sa fie masurata, sa sti uo treaba sigur, dk e sau nu diabet gestational... cred c a o sa ma lamureasca dr...
sa vad ce iese si la analize , ca vreau sa le fac la provat acum... poate le fac mai bine...
Darius.... e din ce i nce mai rau... si din cauza mea, recunosc, ca nu mai am nervi dupa el, nu mai pot cu el efectiv , ca ma apuca plansul zilnic crybaby.gif mi-e si ciuda ca ma simt asa rau, deja ma doare si carnea pe mine, asa rau ma umflu desi nu mananc deloc sarat si nu beau f multa apa... si abia ma misc... nici sa ma incalt nu mai pot singura crybaby.gif e groznic... ma urasc ca sunt asa nervi.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.