Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Aprilie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188
Roxxy87
QUOTE(andra2000 @ Mar 3 2011, 06:23 PM) *
Pfff...asta cu bebe intubat nici nu vreau sa aud.Am zis ca nu vreau sa mai fac anestezie generala pt ca tot asa am citit undeva pe net ca in toata viata e recomandat sa faci maxim 3 anestezii.Acum logic lund-o...aia care au tije in picioare si au cate 5-7 operatii cu anestezii totale,ce sa mai zica?(am dat ex.asta din cunostiintele mele).



nu stiam ca e recomandat doar 3 anestezii ... uite aici am citit despre anestezii...e un forum unde au scris mamici ce au patit sa zic asa... http://www.reclama/Anesteziegeneralasa...aincezariana-t- 4885.html
am pus un spatiu inainte de 4... scoti spatiul si intri sa citesti si u smile.gif
sper sa iti fie de folos
tunderke
QUOTE(Roxxy87 @ Mar 3 2011, 06:19 PM) *
si eu am mai facut 3 anestezi generale si nu e la fel ca anestezia de la cezariana....dar citeste pe net sa vezi...te intubeaza ca nu poti respira singura, bebe e mai somnoros din cauza ca ajunge si la el anestezic si ce am mai gasit ca cica l-ar intuba si pe el tot din cauza anestezicului.... mi se pare cam riscand sa ajunga la el anestezic....e prea mic pt asa ceva
multe chesti gasesti pe net, dar multe se bat cap in cap de aia am si zis ca voi vb cu dr sa imi zica exact fiecare cum e....avantaje dezavantaje si care mi-o recomanda el....


pe net gasesti multe informatii, cum ai spus si tu se bat cap in cap, nu are rost sa ne luam dupa tot ce citim pe net
cel mai bine sa vorbesti cu medicul cum vrei si tu, sa vezi avantajele si dezavantajele
si dupa poti sa te hotarasti ce vrei

si eu acum in 10 sau 11 ma duc la doctorita si atunci vreau sa vorbesc cu ea despre nastere
eu am placenta anterioara, nu mi-a zis ca ar fi de rau, ce am citit pe net, nu este nici o problema, dar vreau sa o intreb si pe ea, ce spune, pot naste natural sau nu
eu din ce am citit pe net, se poate naste natural, nu e un inpediment, la cezariana ar fi problema
acum vedem noi

Erikutza chiar ca nu a intrat azi, nici la Vreau sa fiu mami, poate e la spital, asteptam sa ne anunte.
tunderke
QUOTE(loredana03 @ Mar 3 2011, 06:24 PM) *
va zic de pe acum o noapte linistita si somnic lin ca merg sa papam si sa-mi savurez crema.
ari multa sanatate si sa ne auzim cu bine maine.


Noapte buna.
Sa vad maine sa ma apuc sa fac si eu o crema, ca mi-ati facut pofta.
Tot as manca dulce, ceva, dar nu stiam ce. Sper sa ma simt bine si atunci fac.
andra2000
QUOTE(tunderke @ Mar 3 2011, 04:28 PM) *
pe net gasesti multe informatii, cum ai spus si tu se bat cap in cap, nu are rost sa ne luam dupa tot ce citim pe net
cel mai bine sa vorbesti cu medicul cum vrei si tu, sa vezi avantajele si dezavantajele
si dupa poti sa te hotarasti ce vrei

si eu acum in 10 sau 11 ma duc la doctorita si atunci vreau sa vorbesc cu ea despre nastere
eu am placenta anterioara, nu mi-a zis ca ar fi de rau, ce am citit pe net, nu este nici o problema, dar vreau sa o intreb si pe ea, ce spune, pot naste natural sau nu
eu din ce am citit pe net, se poate naste natural, nu e un inpediment, la cezariana ar fi problema
acum vedem noi

Erikutza chiar ca nu a intrat azi, nici la Vreau sa fiu mami, poate e la spital, asteptam sa ne anunte.


Placenta anterioara am si eu.Din exprimarea doc(ce ii dicta el asistenteisa scrie) ar fi placenta anterioara cu cateva cheaguri.Acum nu stiu dc e de rau,dar nici nu sunt curioasa sa citesc pe net,pt ca aici gasesti mai intai de rau...apoi de bine biggrin.gif
erikutza
Buna fetelor
Mai sunt, am fost cu mama in oras, si dupa am avut cate ceva de facut prin casa, dar sunt.
Maine de dimineata va salut maine toata ziua o sa lenevesc.
tunderke
QUOTE(andra2000 @ Mar 3 2011, 06:32 PM) *
Placenta anterioara am si eu.Din exprimarea doc(ce ii dicta el asistenteisa scrie) ar fi placenta anterioara cu cateva cheaguri.Acum nu stiu dc e de rau,dar nici nu sunt curioasa sa citesc pe net,pt ca aici gasesti mai intai de rau...apoi de bine biggrin.gif


La mine scrie pe foaie placenta anterioara, dar nu mi-a zis nimic.
Acum vreau sa intreb eu. Cum ai zis si tu pe net sunt o gramada de informatii.
La fata nu mai stiu cum am avut-o, dar am nascut normal.

QUOTE(erikutza @ Mar 3 2011, 07:07 PM) *
Buna fetelor
Mai sunt, am fost cu mama in oras, si dupa am avut cate ceva de facut prin casa, dar sunt.
Maine de dimineata va salut maine toata ziua o sa lenevesc.


Ma bucur ca esti bine.
mada.angel
QUOTE(tunderke @ Mar 3 2011, 09:16 PM) *
La mine scrie pe foaie placenta anterioara, dar nu mi-a zis nimic.
Acum vreau sa intreb eu. Cum ai zis si tu pe net sunt o gramada de informatii.
La fata nu mai stiu cum am avut-o, dar am nascut normal.
Ma bucur ca esti bine.

salutare burtici, se pare ca nu a apaut nici azi primul bb, mai asteptam rolleyes.gif
MMV
va salut si eu inainte de a ma baga in pat.
erikuta ma bucur ca esti bine.
legat de anestezie, cel mai bine vorbiti direct cu doctorul care va face, este cel mai in masura sa va explice avantaje/riscuri.
mariuca a fost agitata rau azi, cred ca de la atatea plombari, asa ca o sa renunt la a ma aventura in plimbari lungi.
am gasit salteluta, poate saptamana care vine o si cumparam.
nopate buna sa aveti
Rodyka
QUOTE(andra2000 @ Mar 4 2011, 12:23 AM) *
Pfff...asta cu bebe intubat nici nu vreau sa aud.Am zis ca nu vreau sa mai fac anestezie generala pt ca tot asa am citit undeva pe net ca in toata viata e recomandat sa faci maxim 3 anestezii.Acum logic lund-o...aia care au tije in picioare si au cate 5-7 operatii cu anestezii totale,ce sa mai zica?(am dat ex.asta din cunostiintele mele).

tu doar de frica faci cezariana? adica nu ai probleme care sa implice cezariana, nu? ce pot zice doar sa vb cu dr despre asta..anestezie etc.....trebuie si eu sa vb neaparat miercuri cu dr sa vad ce mai zice...daca pot naste normal sau nu...daca inca mai este la judetean Pitesti si sa ma asiste ca eu pana acum m-am dus doar la clinica privata...pff am niste emotii asa cand ma gandesc de abia astept sa vb cu ea sa ma linistesc. sa vad eu sper sa nasc normal...desi imi este frica ca st si la prima sarcina..dar acum ce o vrea Dumnezeu
cu anestezia asta nu stiu ce sa zik..am vazut la tv cand o arata pe Gyorfi aia ca ea tot cezariana a facut...si din filmare am vazut ca era aproximativ treaza, de asta m-am si uitat sa vad cum stau lucrurile..dar ma enerveaza ca asa se schimba situatia cand esti persoana publica, altfel se poarta cu tine lasa si pe sot in sala de operatii...bine ca era si la Medlife maternitatea privata din buc..ce reducere leo fi facut liwlol.gif ca dadea al ei sot interviu exact de langa emblema cu Medlife liwlol.gif
Rodyka
QUOTE(MMV @ Mar 4 2011, 01:55 AM) *
va salut si eu inainte de a ma baga in pat.
erikuta ma bucur ca esti bine.
legat de anestezie, cel mai bine vorbiti direct cu doctorul care va face, este cel mai in masura sa va explice avantaje/riscuri.
mariuca a fost agitata rau azi, cred ca de la atatea plombari, asa ca o sa renunt la a ma aventura in plimbari lungi.
am gasit salteluta, poate saptamana care vine o si cumparam.
nopate buna sa aveti

lasa ca e bine sa faci miscare...poate se bucura de plimbare si de asta s-a entuziasmat wink.gif
la ce pret ai gasit salteluta?
Rodyka
ce bomba st si eu doh.gif nu puteam eu pana acum sa o googelesc biggrin.gif pe dr mea...sa aflu mai multe lucruri dar deh...cand e mu batut in cap ca mine ce sa-i faci liwlol.gif....si m-am linistit am vazut numai lucruri bune despre ea si dupa ce scria acolo inca mai face garda si la judetean super.gif articolul era din 2010 dar nu cred ca s-au schimbat prea multe de atunci:D yupyyy asa m-a inveselit un pic
Roxxy87
QUOTE(Rodyka @ Mar 3 2011, 08:17 PM) *
cu anestezia asta nu stiu ce sa zik..am vazut la tv cand o arata pe Gyorfi aia ca ea tot cezariana a facut...si din filmare am vazut ca era aproximativ treaza, de asta m-am si uitat sa vad cum stau lucrurile..dar ma enerveaza ca asa se schimba situatia cand esti persoana publica, altfel se poarta cu tine lasa si pe sot in sala de operatii...bine ca era si la Medlife maternitatea privata din buc..ce reducere leo fi facut liwlol.gif ca dadea al ei sot interviu exact de langa emblema cu Medlife liwlol.gif



pai la cezariana sunt 3 tipuri de anestezie din cate am inteles eu : generala, epidurala si rahi...rahi si epidurala esti treaza si nu simti nimic de la mijloc in jos...iar la generala faci nani smile.gif
La celelalte 2 ai avantajul ca vezi bebele in secunda 2 dupa ce l-a scos biggrin.gif
Rodyka
QUOTE(Roxxy87 @ Mar 4 2011, 02:59 AM) *
pai la cezariana sunt 3 tipuri de anestezie din cate am inteles eu : generala, epidurala si rahi...rahi si epidurala esti treaza si nu simti nimic de la mijloc in jos...iar la generala faci nani smile.gif
La celelalte 2 ai avantajul ca vezi bebele in secunda 2 dupa ce l-a scos biggrin.gif

pai eu cred ca daca as fi pusa in situatia sa fac cezariana cred ca pt cele 2 as opta...ca sa vad bebele imediat love1.gif
andra2000
QUOTE(Rodyka @ Mar 3 2011, 07:43 PM) *
pai eu cred ca daca as fi pusa in situatia sa fac cezariana cred ca pt cele 2 as opta...ca sa vad bebele imediat love1.gif



Rodyka,ca sa-ti raspund...da,eu de frica fac cezariana.Doctorul imi respecta decizia si mai e si faza ca eu fac palpitatii pe sistem neuro-vegetativ,la orice nerv sau emotie am palpitatii puternice.O nastere normala nu ma vad in stare.
angel
fetelor ce faceti???eu dupa plimbarea mea de ieri am racit de toata frumusetea crybaby.gif crybaby.gif
Rodyka
QUOTE(andra2000 @ Mar 4 2011, 03:47 AM) *
Rodyka,ca sa-ti raspund...da,eu de frica fac cezariana.Doctorul imi respecta decizia si mai e si faza ca eu fac palpitatii pe sistem neuro-vegetativ,la orice nerv sau emotie am palpitatii puternice.O nastere normala nu ma vad in stare.

pai bine face ca iti respecta decizia pt ca tu stii ce e mai bine pt tine...daca te simti in stare...ca doar acum nu putea sa te oblige sa nasti normal dca tu nu poti si mai ai si ceva probleme tzuc.gif
Rodyka
eu v-am pupat noapte buna ma bag la somnic...va urez si voua somnic usor tzuc.gif
ellesse
QUOTE(Roxxy87 @ Mar 3 2011, 04:18 PM) *
Fetelor voi nu ati observat ca sunt cateva fete de care nu mai stim nimic sad.gif cum ar fii : Ellesse, Stefyy, Maia....
Oare ce-o fii cu ele??
Ca sa nu mai zic de restu fetelor despre care chiar nu mai stim nimic sad.gif Sper sa fie bine si ele si bebicii smile.gif


Buna fetelor,
scuze de intarziere. noi suntem bine, multumim, insa tot asa probleme cu somnul si mai ales ca tre sa merg la munca a 2 a zi ma face ca atunci cand ajung acasa nici sa nu am timp sa pap ca ma si bag la nani doh.gif. Eu de exemplu pot dormi pana ce ma trezesc sa merg la toaleta, ca dupa aia cu ochii boltiti in tavan sunt sad.gif. In schimb nu merg foarte des, de cele mai multe ori merg 1 data pe noapte si aia in jur de ora 5.30, iar rareori de 2 ori. Incerc sa nu beau multa apa inainte de nani.
Am fost la moasa ieri si bebitza mea era deja cu capsorul in jos biggrin.gif dar cica nu va sta neaparat asa pana la nastere unsure.gif
Slava Domnului ca week end-ul asta sunt libera si am si luni tot zi libera, in felul asta poate mai fac fata si la sapt viit de lucru.
Am niste emotii cand ma gandesc la fetele ce trebuie sa nasca acusica....mi-e mila de ari ca am citit de problemele ei cu Dari dar se pare ca s-au rezolvat si ca si ea va trece peste raceala si nu va avea probleme tzuc.gif
in rest, bine ca toate sunt ok....
noapte buna tuturor si sper ca sa puteti dormi linistite tzuc.gif
xx
tunderke
Buna dimineata gravida.gif.
Va servesc cu o cafea calda.


QUOTE(angel @ Mar 3 2011, 10:38 PM) *
fetelor ce faceti???eu dupa plimbarea mea de ieri am racit de toata frumusetea crybaby.gif crybaby.gif


Ai grija de tine. Bea mult ceai cu lamaie si miere, si stai in pat la odihni.

Ellesse nasol cu somnul, dar macar cand ajungi acasa dormi.
Imediat vine weekendul si te odihnesti.

Eu am dormit bine. De obicei dorm de la 10-11 seara pana la 4-5 dimineata cand trebuie sa ma duc la baie, si dupa rar puteam sa adorm, ma uitam la televizor. Azi dimineata m-am pus langa sot si asa bine am adormit pana a sunat ceasul.
Deocamdata ma simt bine si sunt pusa pe fapte mari, sa vedem ce o sa si reusesc sa fac.
anamarianegrii
Buna dimineata mamici si burtici,

Va scriu si eu ca vad ca tare vorbarete ati fost ieri! smile.gif
Intai de toate sa aveti o zi usoara si cu mult soare cum e la noi!

Sanatate fetelor bolnavioare si puiutilor raciti!
Nastere usoara in continuare - fetelor pe ultima suta!
Plimbari placute .... plimbaretelor!
Si spor la somn si la odihna fetelor care inca nu pot dormi!

Va imbratisez pe toate cu un gand bun!

...Si va las si eu ....in sfarsit .... poze cu burta mea biggrin.gif si nu numai



...si asa dormea piciul meu dimineata biggrin.gif



Gata! Fug ca azi am zi de plimbare si platit facturi!
tunderke
Anamaria esti o frumoasa, ai o burtica draguta, si iti sta bine, iar piciul e foarte haios cum a dormit.
Ma bucur ca te putem cunoaste si in poze.
Sa ai o zi usoara, spor la platit facturi. Eu dupa 10 o sa incep cu ele.

Fetelor veniti cu poze sa va cunoastem si noi. Sa punem fiecare poza cu noi cu burtica, dupa ce o sa nastem o sa punem cu bebeii si cu noi dar fara burtica.
anamarianegrii
QUOTE(tunderke @ Mar 4 2011, 09:17 AM) *
Anamaria esti o frumoasa, ai o burtica draguta, si iti sta bine, iar piciul e foarte haios cum a dormit.
Ma bucur ca te putem cunoaste si in poze.
Sa ai o zi usoara, spor la platit facturi. Eu dupa 10 o sa incep cu ele.

Fetelor veniti cu poze sa va cunoastem si noi. Sa punem fiecare poza cu noi cu burtica, dupa ce o sa nastem o sa punem cu bebeii si cu noi dar fara burtica.


tzuc.gif

Da, subscriu si eu la ideea cu pozele!

MMV
QUOTE(Rodyka @ Mar 3 2011, 08:19 PM) *
lasa ca e bine sa faci miscare...poate se bucura de plimbare si de asta s-a entuziasmat wink.gif
la ce pret ai gasit salteluta?

150 de lei, cu fibra de cocos, cum imi doream. e chiar pret bun, fata de ce am gasit pe net.
stiu ca e bine sa fac miscare, insa cred ca am cam exagerat astea 2 zile. o las mai moale. ieri al meu deja era pregatit sa ma duca la spital:))
roxy din cate mi-a zis mie anestezistul meu, la ceza sunt 2 tipuri: rahi si totala, insa ambele pot fi facute pe epidurala. adica daca ai ceru epi sa nu simti durerile, iti poate face rahi/totala peste ea. asa mi-a zis ca imi va face mie in caz ca lucrurile merg greu si bb ar avea de suferit. la rahi nu dormi, esti amortita de la jumatate in jos, la totala dormi si nu simti nimic. la totalas te baga cam o zi reanimare.
angel nu e bine ca ai racit. ai grija de tine, ceaiuri multe cu lamaie si miere. sanatate multa
ana maria super burtica, iar tu esti f frumoasa. pupam si puiul ce doarme labartat liwlol.gif
gata...m-am pus la punct cu ce s-a intamplat ieri. si noi suntem bine, ne-au trecut durerile. azi am program de calcat ca iar se aduna multe si nu le mai fac fata.
zi buna sa aveti
tunderke
MMV spor la treaba. Si eu am haine de calcat, dar le mai las.
Ma duc in bucatarie, ca e dezastru, dupa ce termin bucataria, ne apucam sa adunam la ea in camera, ca si acolo e dezastru, dupa mai vad eu ce fac, depinde cum o sa ma mai simt.
Mancare a facut sotul aseara o ciorba de fasole cu carne afumata. As vrea sa fac o pizza, dar fara blat, in masina de facut paine, sa vedem ce imi iasa si ceva dulce.
roxy80
Buna fetelor,
Cu scuzele de rigoare ca nu am mai intrat de mult timp va spun ca suntem bine si asteptam dupa 20 martie sa mergem la spital sa scoatem fetita " LAVINIA FLORENTINA" prin cezariana. Nu am mai intrat deoarece am fost mai mult prin spital internate asa ca nu a avut cine intra sa va anunte. Acum suntem bine si asteptam momentul sa o intalnim pe gargarita miscatoare.
Va pup si mai vb.
tunderke
QUOTE(roxy80 @ Mar 4 2011, 10:29 AM) *
Buna fetelor,
Cu scuzele de rigoare ca nu am mai intrat de mult timp va spun ca suntem bine si asteptam dupa 20 martie sa mergem la spital sa scoatem fetita " LAVINIA FLORENTINA" prin cezariana. Nu am mai intrat deoarece am fost mai mult prin spital internate asa ca nu a avut cine intra sa va anunte. Acum suntem bine si asteptam momentul sa o intalnim pe gargarita miscatoare.
Va pup si mai vb.


Ma bucur ca acum sunteti bine si ai intrat sa ne scrii.
Ce nume frumos ati ales.
Te mai asteptam cand poti sa ne mai scrii, si asteptam sa o cunoastem cu bebelina ta.
Numai bine. tzuc.gif
roxy80
Multumim, incercam sa citim ce ati postat cat timp am fost absente. As dori sa va postez o poza cu noi dar nu prea stiu cum. Ma poate ajuta cineva?
loredana03
neatza!
prezenta 2 in 1 si satula de crema smile.gif
ericutza ma bucur ca esti bine si sa mai stea bebelina acolo pana treci de 38 de saptamani.
roxy f frumos numele ales.
pt poze trebuie sa intri pe photobuket si sa incarci acolo pozele si apoi iei ultimul co al fiecarei poze si il postezi aici. sper sa te descurci.
tunderke spor la bucatareala
eu azi sunt ceva mai libera dc nu imi gasesc ceva de facut.
bebe misca de la prima ora de acum ar vrea sa iasa afara.
o zi insorita!
anamaria esti o mamica superba
loredana03
si un ghid mai aprofundat.
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...t=0&start=0
MMV
roxy activezi cumva si pe alt forum desprecopii? imi pare cunoscut nick-ul tau. refacere usoara si te asteptam cu poze, atat cu burtica, cat si cu bebita miscatoare.
fetelor era sa-mi iau o super teapa cu salteaua. eu curioasa cum ma stiu, am cautat sa vad cine fabrica respectivele saltele, sau de unde fac comanda. si am gasit azi site-ul. stupoare: pe site salteaua costa 80 de lei, in magazin 150. si o cadita de bb era la ei cam 50 de lei, iar pe site 27 de lei. asa ca imi fac comanda si cu tot cu transport ies cam la pretul saltelei luata de la mine.
gata acum fug sa ma apuc de calcat ca tot aman si nu e bine
andra2000
Neata si din partea noastra gravida.gif .Noi suntem mai puturosi.Programul nostru de somn este de la 00-1 noaptea pana pe l 10:30-11:00 cam asa.Binenteles cu pauze de cate 1-2 ore dimineata la 4-5 cand bebe are chef de joaca sau il apuca sughitatul. liwlol.gif
ari05
ceau fetele , am intrat doar sa va urez un WE placut !
noi suntem varza amandoi, si eu si Darius... vad ca desi ieri a fost ok ,azi deja incepe sa fie mai rau, tuseste de-si da plamanii din el sad.gif ma gandesc sa-i schimb siropul de tuse macar...
si eu is tot mai varza, deja fac si eu temp, nu mare inca,... dar... e nasol... ca eu nu pot lua nimic tratament crybaby.gif s-o ia naiba de pneumonie crybaby.gif ma gandesc ca dk ma simt tot mai rau sa ma duc totusi la dr , sa vad dk nu-=mi poate da ceva, ca nu pot sta asa sad.gif
fug inapoi in pat .... ca nu-s in stare nici sa stau in picioare sad.gif bine ca e WE si o sa ma pot odihni macar 2 zile...
va pupam tzuc.gif
MMV
ari sanatate multa. puneti-va sosete cu otet in picioare si ceaiuri multe tie. poate un sirop demuguri de pin, eu am luat pt expectoratii si a fost bun. aveti grija de voi
erikutza
Buna frumoaselor
Ari insanatosire rapida
Roxy80 abia astept sa-ti vad puiucul.
Anamaria esti superba
Fetelor eu dorm ca ursul, ies la baie de 2-3 ori dar dupa dorm, merge sotul la lucru la 6:30 iar eu dorm pana la 10-10:30
mada.angel
QUOTE(erikutza @ Mar 4 2011, 02:16 PM) *
Buna frumoaselor
Ari insanatosire rapida
Roxy80 abia astept sa-ti vad puiucul.
Anamaria esti superba
Fetelor eu dorm ca ursul, ies la baie de 2-3 ori dar dupa dorm, merge sotul la lucru la 6:30 iar eu dorm pana la 10-10:30

salutare dragelor, ari multa sanatate tie si lui darius, anamaria esti f frumoasa, va pup fetelor si va doresc weekend placut noi plecam astazi si ne intoarcem duminica , va pup pe toate
MMV
QUOTE(erikutza @ Mar 4 2011, 12:16 PM) *
Buna frumoaselor
Ari insanatosire rapida
Roxy80 abia astept sa-ti vad puiucul.
Anamaria esti superba
Fetelor eu dorm ca ursul, ies la baie de 2-3 ori dar dupa dorm, merge sotul la lucru la 6:30 iar eu dorm pana la 10-10:30

cum iti mai este? bb ce zice?
tunderke
QUOTE(ari05 @ Mar 4 2011, 11:47 AM) *
ceau fetele , am intrat doar sa va urez un WE placut !
noi suntem varza amandoi, si eu si Darius... vad ca desi ieri a fost ok ,azi deja incepe sa fie mai rau, tuseste de-si da plamanii din el sad.gif ma gandesc sa-i schimb siropul de tuse macar...
si eu is tot mai varza, deja fac si eu temp, nu mare inca,... dar... e nasol... ca eu nu pot lua nimic tratament crybaby.gif s-o ia naiba de pneumonie crybaby.gif ma gandesc ca dk ma simt tot mai rau sa ma duc totusi la dr , sa vad dk nu-=mi poate da ceva, ca nu pot sta asa sad.gif
fug inapoi in pat .... ca nu-s in stare nici sa stau in picioare sad.gif bine ca e WE si o sa ma pot odihni macar 2 zile...
va pupam tzuc.gif


Sanatate multa iti doresc.
Daca te simti mai rau suna medicul sau mergi la el, poate poti lua ceva, nu e bine sa faci temperatura.
tzuc.gif

QUOTE(erikutza @ Mar 4 2011, 12:16 PM) *
Buna frumoaselor
Ari insanatosire rapida
Roxy80 abia astept sa-ti vad puiucul.
Anamaria esti superba
Fetelor eu dorm ca ursul, ies la baie de 2-3 ori dar dupa dorm, merge sotul la lucru la 6:30 iar eu dorm pana la 10-10:30


Bine ca poti dormi, profita acum si dormi cand ti-e somn.
si eu la prima sarcina dormeam ca bursucul si la amiaz vreo 3-4 ore si noaptea.
Acum nu prea mai pot.
tunderke
QUOTE(andra2000 @ Mar 4 2011, 11:03 AM) *
Neata si din partea noastra gravida.gif .Noi suntem mai puturosi.Programul nostru de somn este de la 00-1 noaptea pana pe l 10:30-11:00 cam asa.Binenteles cu pauze de cate 1-2 ore dimineata la 4-5 cand bebe are chef de joaca sau il apuca sughitatul. liwlol.gif


Nu conteaza, dormi cand poti.
tzuc.gif

QUOTE(mada.angel @ Mar 4 2011, 12:25 PM) *
salutare dragelor, ari multa sanatate tie si lui darius, anamaria esti f frumoasa, va pup fetelor si va doresc weekend placut noi plecam astazi si ne intoarcem duminica , va pup pe toate


weekend placut
tzuc.gif
ari05
QUOTE(Roxxy87 @ Mar 3 2011, 06:19 PM) *
si eu am mai facut 3 anestezi generale si nu e la fel ca anestezia de la cezariana....dar citeste pe net sa vezi...te intubeaza ca nu poti respira singura, bebe e mai somnoros din cauza ca ajunge si la el anestezic si ce am mai gasit ca cica l-ar intuba si pe el tot din cauza anestezicului.... mi se pare cam riscand sa ajunga la el anestezic....e prea mic pt asa ceva
multe chesti gasesti pe net, dar multe se bat cap in cap de aia am si zis ca voi vb cu dr sa imi zica exact fiecare cum e....avantaje dezavantaje si care mi-o recomanda el....

n-am apucat sa citesc mare lucru din urma .... dar am dat peste postul asta...
roxy, nu ajunge anestezicul la bebe... pt ca in momentul in care te pune pe masa, dr deja isi incepe treaba, cu dezinfectat, te leaga de maine, picioare, si te anesteziaza chair cand e gata sa te taie... la mine asa a fost ... si in max 5 min trebuie sa-l scoata pe bebe, tocmai din cauza asta , sa nu ajunga la el anestezicul ... la noi n-a fost nici o probl in acest sens cu Darius ... nu a fost intubat... eu da... ca nu stiam de ce simt o anumita jena in gat doh.gif liwlol.gif dar in 1-2 zile trece ...
haideti feteleor ca nu e asa groaznica cezariana... o zic acuma sa ma incurajez si pe mine , nu de alta liwlol.gif

QUOTE(MMV @ Mar 4 2011, 11:54 AM) *
ari sanatate multa. puneti-va sosete cu otet in picioare si ceaiuri multe tie. poate un sirop demuguri de pin, eu am luat pt expectoratii si a fost bun. aveti grija de voi

tzuc.gif ce blonda-s !!!!!!! intotdeauna uit ca am sirop de muguro de pin in casa, ca special mi la- dat mama ...
acum ma pun sa beau, ca mi s-a acrit si de ceaiuri si ma enerveaza ca am gatu in pioneze ... sad.gif
ma gandesc ca e ok si pe Darius asta de muguri de pin, nu ? doh.gif cred ca i-l pot da linistitia in paralel cu ce mi-a dat pediatra pt el .......


poop fetele !

app anamaria, ce faine poze ! tzuc.gif eu nu mi-am mai facut poze de la rev... sad.gif
tunderke
Ari e bine daca ai sirop de muruguri de pin, poti sa-i dai si lui Darius si daca e facut in casa atunci e mult mai bun, decat ce se gaseste in farmacii.
erikutza
QUOTE(MMV @ Mar 4 2011, 12:36 PM) *
cum iti mai este? bb ce zice?

Mutumim de intrebare, bb doarme acuma si sta cuminte.
Rodyka
ana maria esti frumoasa foc tzuc.gif si ai o burtica extraordinara si puitul tau doarme fenomenal love1.gif
Rodyka
QUOTE(roxy80 @ Mar 4 2011, 04:29 PM) *
Buna fetelor,
Cu scuzele de rigoare ca nu am mai intrat de mult timp va spun ca suntem bine si asteptam dupa 20 martie sa mergem la spital sa scoatem fetita " LAVINIA FLORENTINA" prin cezariana. Nu am mai intrat deoarece am fost mai mult prin spital internate asa ca nu a avut cine intra sa va anunte. Acum suntem bine si asteptam momentul sa o intalnim pe gargarita miscatoare.
Va pup si mai vb.

buna tzuc.gif vad ca te apropii vertiginos de marele moment sa ai nastere usoara si e bine ca sunteti in regula acum
anamarianegrii
Hei, ce de complimente am gasit noi aici! blush.gif - multumim mult fetelor! Toate mamicutzele sunt frumoase mai ales cand au burtica!

Ari - e normal sa tuseasca Darius - e efectul siropelului - ii da drumu' la gatut si la piept si expectoreaza - o sa fie mai greu o zi doua dar apoi se va relaxa!
Multa putere si randare si sa va faceti bine cat mai repede! Si nu te lasa nici pe tine! Neaparat sa te tratezi si tu!

Numai bine!

Eu pana acum am inlocuit banii cu chitante si de-acum merg sa mai cumpar cate ceva de-ale gurii smile.gif
Rodyka
QUOTE(ari05 @ Mar 4 2011, 05:47 PM) *
ceau fetele , am intrat doar sa va urez un WE placut !
noi suntem varza amandoi, si eu si Darius... vad ca desi ieri a fost ok ,azi deja incepe sa fie mai rau, tuseste de-si da plamanii din el sad.gif ma gandesc sa-i schimb siropul de tuse macar...
si eu is tot mai varza, deja fac si eu temp, nu mare inca,... dar... e nasol... ca eu nu pot lua nimic tratament crybaby.gif s-o ia naiba de pneumonie crybaby.gif ma gandesc ca dk ma simt tot mai rau sa ma duc totusi la dr , sa vad dk nu-=mi poate da ceva, ca nu pot sta asa sad.gif
fug inapoi in pat .... ca nu-s in stare nici sa stau in picioare sad.gif bine ca e WE si o sa ma pot odihni macar 2 zile...
va pupam tzuc.gif

multa sanatate la amandoi si aveti grija, bagati si naturiste ca sa va treaca, leacuri babesti ca st foarte bune mai ales tu hug.gif
marcelus
buna fetelor am mai revenit si eu pe aici am venit sa va zik k azi am fost si am facut ecografia a 2a si nea zis k totul e bine numai k nu a vrut sa desfaca picioarele sa i se vada sexul doctorul ne-a zis ca s-ar putea sa fie fetita.ce fericita sunt ca am putut sami vad din nou bebelusul e ceva pe care nu il pot descrie in cuvinte jucaus.gif tzuc.gif pop pe toate mamicile si va doresc o primavara frumoasa
tunderke
QUOTE(marcelus @ Mar 4 2011, 02:37 PM) *
buna fetelor am mai revenit si eu pe aici am venit sa va zik k azi am fost si am facut ecografia a 2a si nea zis k totul e bine numai k nu a vrut sa desfaca picioarele sa i se vada sexul doctorul ne-a zis ca s-ar putea sa fie fetita.ce fericita sunt ca am putut sami vad din nou bebelusul e ceva pe care nu il pot descrie in cuvinte jucaus.gif tzuc.gif pop pe toate mamicile si va doresc o primavara frumoasa


Ma bucur ca sunteti bine.
Cate saptamani ai?
marcelus
QUOTE(tunderke @ Mar 4 2011, 01:40 PM) *
Ma bucur ca sunteti bine.
Cate saptamani ai?

dupa ecografie am 20 de saptamani si 2 zile
symona
QUOTE(marcelus @ Mar 4 2011, 03:37 PM) *
buna fetelor am mai revenit si eu pe aici am venit sa va zik k azi am fost si am facut ecografia a 2a si nea zis k totul e bine numai k nu a vrut sa desfaca picioarele sa i se vada sexul doctorul ne-a zis ca s-ar putea sa fie fetita.ce fericita sunt ca am putut sami vad din nou bebelusul e ceva pe care nu il pot descrie in cuvinte jucaus.gif tzuc.gif pop pe toate mamicile si va doresc o primavara frumoasa

ma bucur pentru tine ca esti fericita,si eu sunt insarcinata am 37 saptamani si mai am un baietel de 4 ani si 7 luni.tu cate saptamani ai/?iti doresc sarcina usoara in continuare.pup dulce toate mamicile si viitoarele mamici oFloare1.gif jucaus.gif
marcelus
QUOTE(symona @ Mar 4 2011, 01:50 PM) *
ma bucur pentru tine ca esti fericita,si eu sunt insarcinata am 37 saptamani si mai am un baietel de 4 ani si 7 luni.tu cate saptamani ai/?iti doresc sarcina usoara in continuare.pup dulce toate mamicile si viitoarele mamici oFloare1.gif jucaus.gif

multumesc mult si eu iti doresc o sarcina usoara si o nastere la fel.noi abia suntem la jumatate drumului cum s-ar zice avem 20de saptamani si 2 zile dupa ecografie.
oFloare.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.